Economic
08.07.12,10:18
len malá otázočka
viete niečo o www.orsr.sk? (http://www.orsr.sk?)
už pár dní - cca 3 dni skúšam, nejde otvoriť.
ani z portal.gov neprichádza reakcia na podania.
má to súvislosť s plánom zriadiť register uzávierok?
alebo je im tam hore príliš horúco?


Ahoj KEJKA, veru aj ja sa už 3 deň márne pokúšam do neho dosať. Musím urobiť 2 návrhy na zmenu do OR a bohužiaľ nemôžem... (sú to cudzie firmy a neviem aký majú zapísaný aktuálny stav) No pevne verí, že už zajtra to nabehne.
Určite robia nejakú údržbu alebo nebodaj pridávajú register prepravcov ? Fakt vôbec netuším....
Ozaj alebo ozaj možno register uzávierok.... No slušné by bolo o tom, aspoň užívateľov informovať.
Economic
08.07.12,12:23
KEJKA, už funguje. :)
LUBY
14.07.12,13:57
ani u jednej z firiem ktore som posielala nie su zverejnene Uz za 2010
Najka
23.01.13,11:04
ahojte, doteraz som do zbierky listin posielala len suvahu, vykaz a poznamky... s uzavierkou za rok 2012 chcem poslat aj vyhlasenia o schvaleni za r.2008-2012. Nemate niekto skusenost, ci to pokutuju??? alebo za tie stare roky to uz radsej neposielat...
apo
23.01.13,11:22
ahojte, doteraz som do zbierky listín posielala len Súvahu, Výkaz a Poznámky... s uzávierkou za rok 2012 chcem poslať aj vyhlásenia o schválení za r.2008-2012. Nemáte niekto skúsenosť, ci to pokutujú??? alebo za tie staré roky to už radšej neposielať...


Celkom určite treba poslať. Sú dva názory. Poslať anti datované uznesenia o schválení alebo poslať uznesenie a schválení uzávierok dozadu v súčasnom dátume.

Ide o to či je väčší priestupok neschváliť uzávierku v čas, alebo neposlať uznesenie o schválení uzávierky.

ALE v každom prípade POSLAŤ uznesenia o schválení. Za celé roky ešte neviem o tom, že by niekoho pokutovali. Domnievam sa, že ak raz budú postihovať tak len tých čo nebudú mať splnenú povinnosť. Naše súdy sú tak preťažené, že nepredpokladám, že niekto bude postihovať tých čo majú splnené povinnosti aj keď opozdene.

apo