Dada
02.03.07,07:19
Máte niekto "skúsenosti" s pásovým herpesom? Ako ste ho liečili? Akákoľvek rada poteší a pomôže. ;)
Daniela
02.03.07,06:25
V každej lekárni ti pomôžu. Pravda ak to nemáš vo veľkom rozsahu. Ja som ho malal prednedávnom a môžem ti povedať bolesť poriadna. Ale vydržala som si to neškriabať a nechať napokoji. V lekárni som si kúpila mentolový tekutý púder za 35 Sk. Pomôže. Občas som to natrela pantenolom. Pomerne rýchlo som sa toho zbavila, ale znaky sú viditeľne ešte vždy a myslím, že budú dlho.Používaj len vlastné ručníky a nenakaz rodinu. Držím ti palce.
heja3
02.03.07,06:31
Ja som ho mala pred rokom a pol, v takej ľahšej forme, ale aj tak to moc štípalo.Mne dal na to doktor masť - myslím, že to bol tekutý púder spolu s ichtyolom - taká šedohnedá masa a ten mi pomohol. V lekárni budú vedieť - oni to miešajú. Tiež sa pripájam k názoru, že záleží veľmi akého rozsahu to máš.
Dada
02.03.07,07:04
Mám tekutý púder, beriem B-komlpex, Riboflavin a B12. Mám len jednu vyrážku, takú neveľkú, nesvrbí ma to, len tá bolesť je strašná. Ale bolí ma úplne iné miesto, nie to okolo vyrážky.
Daniela
02.03.07,10:29
B-éčka sú dobre. Takže, neškrab si to. Vydrž. Prejde. Bolesť ti nezávidím.
Dada
02.03.07,13:44
B-éčka sú dobre. Takže, neškrab si to. Vydrž. Prejde. Bolesť ti nezávidím.

Ako dlho to bude trvať? Sú nejaké následky?
beatam
02.03.07,14:08
Ja mám s pásovým oparom otrasnú skúsenosť (aj s jednou pani kožnou lekárkou). Zachránil ma Fenistil a kvapky Tramabene. Držím palce
bv_alexandra
02.03.07,16:00
môj priateľ mal tiež pásový opar, mal ho na pleci. Pomohla mu infúzna liečba a bral tabletky konkrétne na opar, len neviem presne ako sa volali. Hlavne viem že to treba liečiť, lebo to môže udrieť hlbšie a z väčšími následkami.
judita1971
02.03.07,19:19
Zhruba pred rokom sa objavil môjmu synovi pásový opar na bruchu, riešila to kožná lekárka - tabletky HERPESIN a mastička /vyrobená v lekárni - žltá/ zabralo veľmi rýchlo - neostal ani znak
lubica_02
02.03.07,21:54
dcera mala opar na krku,dost velky,strasne ju to svrbelo a bolelo. Natierala som jej mastou od lekara a tekutym pudrom. Trvalo to dlho, nasledky nezostali ziadne.
Prajem skore uzdravenie.
camelfly
24.07.07,18:18
ja sa k tejto teme dostavam vlastne az teraz, nakolko to dostal moj ocino a poviem vam, ked ho vidim ake ma bolesti, ako nemoze otvorit oko a vyrazky ma aj vo vlasoch, tak mi je z toho smutno, pichaju mu aj injekcie do oka aby vlastne neprisiel o zrak, ma lieky ale aj tak sa chcem opytat, ci existuje aj nieco z prirodnych lieciv ako mu pomoct

dakujem a aj tu vsetkym prajem skore vyliecenie
Pohar
24.07.07,18:32
skus natierat aj fenistil gelom, a nevystavovat slnku. Ja by som odporucila este aj od imunologa nieco na podporu organizmu - napriklad Isoprinosine. Aby sa viac krat herpes neopakoval.
camelfly
25.07.07,06:00
skus natierat aj fenistil gelom, a nevystavovat slnku. Ja by som odporucila este aj od imunologa nieco na podporu organizmu - napriklad Isoprinosine. Aby sa viac krat herpes neopakoval.

dakujem, ano na slnko sa nemoze a vysetrenia mu maju robit kazdy 5 den, len tazko sa mu lezi nakolko ho to pali, preto som sa chcela opytat ci ma niekto skusenosti napriklad prilozenim nejakeho obkladu aspon na chvilu, nech to trosku chladi a nepali
uko
25.07.07,06:01
ja som to mala v slabsej forme. pamatam si, ze som musela jest vela vitaminov skupiny B. kamarat to ma ovela horsie. uz sa mu to vratilo druhy-krat. tiez hlavne tie vitaminy. a mozno viac oddychu. lebo vraj je to aj z unavy a vycerpania. co v jeho pripade moze byt
camelfly
25.07.07,07:18
dostala som sa k jednej uzitocnej stranke, ktora aj mnohe vysvetluje,
mozno pomoze aj niekomu inemu

Bolesť pri Herpes zoster (http://www.pain.sk/data/standardy/st_postupy_09.html)

zdroj: Klinika anesteziológie , intenzívnej medicíny a liečby bolesti, MFN a JLF UK, Martin
Psycholog
25.07.07,15:43
ja sa k tejto teme dostavam vlastne az teraz, nakolko to dostal moj ocino a poviem vam, ked ho vidim ake ma bolesti, ako nemoze otvorit oko a vyrazky ma aj vo vlasoch, tak mi je z toho smutno, pichaju mu aj injekcie do oka aby vlastne neprisiel o zrak, ma lieky ale aj tak sa chcem opytat, ci existuje aj nieco z prirodnych lieciv ako mu pomoct dakujem a aj tu vsetkym prajem skore vyliecenie
Pásový opar - herpes zoster postihuje vesměs osoby nemocné nějakou chronickou interní chorobou, cukrovkou, maligními procesy. Pomáhají koupele - obklady: 200g mateřídouška/materina dúška, 200g květ měsíčku/nechtíku lek., 200g květ arniky, 50g maceška polní/fialka trojfar., 200g semeno řeckého sena/senovka grécka. Sedm lžic na 2 litry, na obklady přiměřeně méně, vařit 5 minut, procedit a koupat, respektive obklady oka, obden 15 minut.
camelfly
25.07.07,15:48
Pásový opar - herpes zoster postihuje vesměs osoby nemocné nějakou chronickou interní chorobou, cukrovkou, maligními procesy. Pomáhají koupele - obklady: 200g mateřídouška/materina dúška, 200g květ měsíčku/nechtíku lek., 200g květ arniky, 50g maceška polní/fialka trojfar., 200g semeno řeckého sena/senovka grécka. Sedm lžic na 2 litry, na obklady přiměřeně méně, vařit 5 minut, procedit a koupat, respektive obklady oka, obden 15 minut.

moc dakujem, prave taketo nieco som potrebovala, aby sa mu trosku ulavilo a aj pomohlo
Pohar
25.07.07,16:07
dakujem, ano na slnko sa nemoze a vysetrenia mu maju robit kazdy 5 den, len tazko sa mu lezi nakolko ho to pali, preto som sa chcela opytat ci ma niekto skusenosti napriklad prilozenim nejakeho obkladu aspon na chvilu, nech to trosku chladi a nepali Pomahat by mali repíkové zábaly. Ale neviem ako .....skúste namačat vatičkou do repíka a potom na herpes......malo by to vysošovať a zmiernovat neprijemný pocit....
stella125
25.07.07,16:20
Pri pásovom opare: Po 1 polievkovej lyžice saturejky a dúšky materinej prelejeme 0,5 l vriacej vody, necháme 10 minút vylúhovať a precedíme. Pijeme 3 šálky denne, medzi jedlami
Pomáha aj potieranie postihnutých miest odvarom z medovky lekárskej

http://wap.spas-portal.sk/joomla/_m01/index.php?option=com_content&task=view&id=1176&Itemid=196

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=100
pikulik
10.08.07,20:21
Mám 83 r. mamu ktorá už roky trpí bolesťami pásoveho oparu, na chrbáte na ľavej lopatke. Má to vraj v štádiu postherpetickej neuralgie.Aj lekárka už jej vystriedala rôzne utišujúce lieky, teraz berie Mabron-ale nejak nezaberá.Trocha jej pomôže masírovanie ručným masážnym strojčekom-ale tiež iba na pol hodinu.Sú ešte nejaké iné možnosti na zmiernenie bolesti?Ešte musim pripomenuť,že okrem toho má skoliózu a vaskulárnu demenciu.Berie lieky od psychiatričky /lerivon,tiapridal a rivotril/.Budem vďačná za každú radu.
Kazu
11.08.07,14:09
Všetky kožné boľačky v našej rodine liečime lístkami zo skalnej ruže. Neviem ako sa volá odborne, ale je to skalnička s hrubými dužinatými listami a pripomína artičoky. Lístky umyjeme na jednej strane rozsekáme aby lepšie púšťali šťavu a rozsekanou stranou položíme na boľavé miesto. Výborne hoja a zmierňujú svrbenie a pálenie. Ešte mám osvedčený olej zo sibírskej jedle. Dostať ho v lekárni. Netvrdím, že toto je ten správny liek pre vašu mamu ale skúsiť môžete, určite tým nič nepokazíte.
gabriska
27.08.07,17:35
Ked som si pred tyzdnom nasla pod pravym prsnikom svrbiace pluzgieriky, hned mi bolo jasne, o co ide.Zvykne sa mi robievat herpes na pere, vacsinou prave vtedy, ked je organizmus oslabeny, napr. menzes, stres, choroba a pod.Herpes zoster mam 1. krat, nastastie len v lahsej forme a mozem potvrdit, ze jeden z hlavnych spustacov bol prave dlhodoby stres a celkovo oslabena imunita (caste pozivanie ATB, angina, bronchitida atd).Aj momentalne beriem uz 11.den penicilin na anginu.Svokra mi na to poradila laliovy list nalozeny v liehu, ktr. by mal herpes vysusit, to vsak u mna nezabralo. Kozna dr. mi predpisala tekuty puder s 1% mentolu, ktr. aspon na chvilu poskytne ulavu chladivym ucinkom + thyamin (vit. B1).Po tyzdni uz je herpes na ustupe, no stale citim palivu bolest este aj na chrbte, kedze ako je zname, virus postihuje cely nerv okolo trupu.Vraj pomahaju aj studene obklady, napr. vrecko s ladom a pod.V kazdom pripade by som ale nezanedbavala navstevu u lekara.
zuzka.k
14.11.07,18:34
mne sa pred tyzdnom vyhodili fliacky(18r), neskor pluzgieriky pod lavym prsom..preslo to az k chrbtici-herpes zoster. No tak som zasla k doktorke a ta mi na to dala herpesin krem..natierat kazde 4 hodiny a lieky Telviran 200mg papat 4 tbl denne..+thyamin(vit B1) a piridoxin(vit B6)..a tiez som sa jej pytala na tekuty puder a povedala ze to by nebolo dobre riesenie lebo by to este viac zhorsilo..takze tak, aby ste vedeli ze tekuty puder na herpes zoster.ee...
gabriska
19.11.07,11:29
mne sa pred tyzdnom vyhodili fliacky(18r), neskor pluzgieriky pod lavym prsom..preslo to az k chrbtici-herpes zoster. No tak som zasla k doktorke a ta mi na to dala herpesin krem..natierat kazde 4 hodiny a lieky Telviran 200mg papat 4 tbl denne..+thyamin(vit B1) a piridoxin(vit B6)..a tiez som sa jej pytala na tekuty puder a povedala ze to by nebolo dobre riesenie lebo by to este viac zhorsilo..takze tak, aby ste vedeli ze tekuty puder na herpes zoster.ee...

Ahoj Zuzka, mne osobne ten tekuty puder velmi pomohol.V tvojom pripade sa uz ale jednalo pravdepodobne uz o trosku horsiu formu, preto ti dr. predpisala aj lieky, ktr. si spominala. Takze pri tej nasadenej liecbe u Teba by ten puder asi naozaj moc nezabral. V kazdom pripade sa ale pudrom nic nepokazi a skor pomoze, min. pocitom ulavy, pretoze ma prijemny chladivy ucinok.
Prajem Ti skore uzdravenie a este jedno: Nezlakli sa, ked ta to miesto (a nielen prave to), kde si mala pluzgieriky bude svrbiet aj po par mesiacoch, prip. rokoch. Je to tym , ze herpes zoster je vlastne nervove ochorenie, a hoci vyrazka moze byt len jedna, postihnuty je cely nerv dookola a clovek to pocituje ako traumu este dlhy cas po....
vladimír Burík
20.02.08,20:04
Všetkým ďakujem pekne.
Vlado
vladimír Burík
20.02.08,20:06
Ďakujem.
ankaa
30.05.08,08:05
mam pasovy opar a co ma najviac trapi je to , ze mam vyrazky vo vlasoch, ktore stipu a svrbia. Neviete mi niekto poradit, co sa da pouzit na zmiernenie? Dakujem za kazdu radu
luckapastvova
30.05.08,08:54
Aj ja prajem čo najrýchlejšie uzdravenie!

Ja mávam tiež veľmi často opary, našťastie len na pere alebo nose.
Nezávidím Vám bolesť pri pásovom opare, lebo len taký maličký na pere, bolí poriadne.
Ja ho chytám zväčša pri strese, menzese a zo slniečka. Preventívne si raz za mesiac nasadím vitamín B a keď mi už hrozí nejaký ten opar tak sa natieram mastičkou "Zovirax". Myslím si ale, že je len na menšie opary. Pred týždňom som si kúpila aj čaj proti oparom. Je z nejakých vysokohorských rastlín, špeciálne pripravovaný.
benny2
06.06.08,19:53
Kožný lekár predpíše injekcie a antibiotiká sú aj mastičky.:)
michal29
22.06.08,15:00
Dostal som pásový opar pred mesiacom. Lekár mi predpísal injekcie B6 , ktoré som užíval týždeň a dva dni potom uz len vitamín B v tabletkách . bolest mi ustúpila aj prestalo svrbieť. Momentálne to mám v konečnom štádiu vidno mi stopy na boku dúfam, že mi zmiznú. Rád by som sa tu všetkých opýtal, , či sa môžem pri tomto ochorení sprchovať . Nemám to v najhoršom stave , práve že mi to už vyschlo a chrasty odpadli. Len mi vidno stopy. Neporadí mi niekto? :confused:
1zuzana
16.07.08,08:24
Skuste Tea Tree olej (alebo krem).
maik
16.07.08,10:45
Pásový herpes sa dobré lieči sprejom prvej pomoci aloe vera. Obsahuje 15 druhov byliniek a k tomu sa natiera koncentrát. Zastavuje svrbenie, hoji zápal, postihnuté miesto, veľmi rýchlo.
branislavp
24.09.08,21:55
Ahojte poraďáci, ďakujem za Vaše rady.
NataliaM
20.12.08,08:16
Dobrý Deň.Pásovýopar sa mi vyhodil asi pred 4 dňami, mám ho strašne veľký , mám ho po celok krku a aj kúsok zozadu na chrbte.Strašsne ma to páli a škriabe a v noci nemožem ani spávať.na to že mám iba 15 rokov, zatial som vačšiu bolesť nezažila.Ideo poruchu nervov.Pani doktorka mi dala tabletky Zovudex a žltý púder.nevie mi ešte niekto niečo dobré poradiť?ďakujem
Marek777
22.12.08,20:41
skuste koloidne striebro ...
shaarka
16.09.09,13:43
a co odporucate pre tehotne? som v 7tt a herpes sa mi vyhodil prvykrat v zivote, tiahne sa od brady po ucho, boli to ako slak. nadadnute mam aj tkanivo, uzliny. :(
Dr mi na to dala ina gafrovu masticku a B komplex.
BXLmiami
16.09.09,17:06
Zavitaminizuj sa,vitamíny pre tehotné,lokálne može byť Aloe vera spray,Tee Tree olej,Traumeel masť,všetko su to bylinkové preparáty.A oddych doma,neprechodiť,aspon pár dní odspať.
alex33
25.09.09,11:35
Dobrý deň, na úrovni pásu na ľavej strane brucha sa mi pred 5 dňami objavilo asi 10 vyrážok a pri pupku 3, ktoré svrbeli a neskôr sa v nich objavila číra tekutina, žiadne výrazné bolesti necítim, ani som necítila, len svrbenie a pri pupku slabé pálenie. Doktorka to diagnostikovala ako pásový opar a odporučila tekutý púder s mentolom a b-komplex. Mohla som to dostať, že som zrazu a naraz začala športovať?Neviem však, či sa môžem normálne kúpať, čoho sa mám vyvarovať a kedy môžem zasa aktívne športovať. Ako dlho je to infekčné, či sa môžem stretávať s tehotnou kamarátkou.
Iwett
09.06.10,05:30
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
BXLmiami
09.06.10,12:16
Ano,môže,je to vírusová infekcia a podľa toho sa má aj pacient chovať.Kľud na lôžku,zbytočne to neroznášať a zrážať teplotu,tlmiť bolesti.
Iwett
09.06.10,15:19
Ano,môže,je to vírusová infekcia a podľa toho sa má aj pacient chovať.Kľud na lôžku,zbytočne to neroznášať a zrážať teplotu,tlmiť bolesti.
Ďakujem za odpoveď, má človek strach, nech niečo nezanedbá, keď až do nemocnice sa môže dostať....fajn že existuje porada, kde sa vymieňajú skúsenosti.;)
stormcatcher
09.06.10,15:25
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
pasovy herpes a pasovy opar je to iste?
Zdenka 0705
09.06.10,16:13
pasovy herpes a pasovy opar je to iste?
áno
kaivorus
09.06.10,20:36
Pásový opar spôsobuje "planá neštovica".Postihuje nervové zakončenia v koži.Dá sa veľmi rýchlo vyriešiť. Oficiálna medicína nemá na tento problém liek.
Liečba sa v oficiálnej medicíne zameriava na skrátenie akútnej fáze bolesti a vyrážok, minimalizáciu bolesti a nepohody.
Príčinou býva slabý imunitný systém.
Riešenie existuje...
VieraPopluharova
09.06.10,20:55
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.

Ano pri pasovom opare, moze byt zimnica, vysoka teplota, a najhorsie su velke bolesti, pokial mozem poradit co najskor navstivit neurologa a zahajit liecbu, bohuzial nie je krátka, ale je to zalezitost niekedy aj na 3 mesiace,a najhorsie je , kto ho uz raz dostal, je velmi náchylny na opakovane vyskyty, treba podporit imunitny system a vyhybat sa stresu,
Viem pomôcť
10.06.10,14:53
Suhlasim,imunitny system ale lekari tazko daju do poriadku......ja mam skusenosti s bioptronovou svetelnou terapiou, velmi vie pomoct.......
Katy a R
10.06.10,15:03
Pásový opar spôsobuje "planá neštovica".Postihuje nervové zakončenia v koži.Dá sa veľmi rýchlo vyriešiť. Oficiálna medicína nemá na tento problém liek.
Liečba sa v oficiálnej medicíne zameriava na skrátenie akútnej fáze bolesti a vyrážok, minimalizáciu bolesti a nepohody.
Príčinou býva slabý imunitný systém.
Riešenie existuje...

.... tak napíš (to riešenie):):confused:
stormcatcher
12.06.10,15:24
áno
nemam na to prijemnu spomienku. kamaratovi na to umrela matka. herpes napadol vnutorne organy. vraj je to uz vtedy neliecitelne.
BXLmiami
12.06.10,15:44
nemam na to prijemnu spomienku. kamaratovi na to umrela matka. herpes napadol vnutorne organy. vraj je to uz vtedy neliecitelne.
Až na to,že kamaratova mama musela mať aj iné,veľmi závažné zdravotné ťažkosti.Inak Herpes vnutorné organy ťažko napadne.
stormcatcher
12.06.10,15:49
Až na to,že kamaratova mama musela mať aj iné,veľmi závažné zdravotné ťažkosti.Inak Herpes vnutorné organy ťažko napadne.
to neviem, ani nemam sajnu. mozno je viac druhov herpesu. len tak to oznamil, ze umrela na herpes.
Darina1234
12.06.10,16:03
No, pridam aj ja skusenos,ť v našej rodine sestra dostala pasovy opar na oko asi pred tromi rokmi a stale trpi na oko, dokonca jej hrozi transplantacia rohovky, oko boli a presava nan vidieť. Pre mna ako laika to svedči, že choroba sa nevyliečila, hoci sesra stale navštevovala ocneho lekara.
Silvernola
13.06.10,16:00
No, pridam aj ja skusenos,ť v našej rodine sestra dostala pasovy opar na oko asi pred tromi rokmi a stale trpi na oko, dokonca jej hrozi transplantacia rohovky, oko boli a presava nan vidieť. Pre mna ako laika to svedči, že choroba sa nevyliečila, hoci sesra stale navštevovala ocneho lekara.
Herpes sa ani vyliečiť nedá. Jeho pôvodcom je vírus, ktorý ostáva v tele. Za určitých okolností (oslabenie imunity, stres, vyčerpanosť organizmu ap.) sa môže znovu aktivizovať:mee: a spôsobiť problémy na inom mieste. Takže obviňovanie lekárov nie je namieste.
http://www.herpes.sk/co_je_herpes.html
Lubaba
13.06.10,21:04
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.

Pásový opar som mala tiež, ale žiadny z týchto príznakov sa neobjavila, ani zvýšená teplota , ani zimnica..ale teda bolesť bola riadna, len nejak ani lekár hneď neurčil o čo ide.
Lubaba
13.06.10,21:09
Ano pri pasovom opare, moze byt zimnica, vysoka teplota, a najhorsie su velke bolesti, pokial mozem poradit co najskor navstivit neurologa a zahajit liecbu, bohuzial nie je krátka, ale je to zalezitost niekedy aj na 3 mesiace,a najhorsie je , kto ho uz raz dostal, je velmi náchylny na opakovane vyskyty, treba podporit imunitny system a vyhybat sa stresu,
neviem prečo treba navštíviť neurológa, myslím že herpes zoster je záležitosť kožného lekára
Silvernola
14.06.10,03:20
neviem prečo treba navštíviť neurológa, myslím že herpes zoster je záležitosť kožného lekára
Je to zápal nervu spôsobený vírusom a prejavuje sa (okrem iného) vyrážkami na koži.
Herpes vírus typu 3 spôsobuje kiahne (varicella) – je to bežné detské ochorenie, ktoré sa prejavuje vodnatými vyrážkami po celom tele, na slizniciach i vo vlasatej časti hlavy. Mamičky ho dobre poznajú, pretože je to ochorenie, ktoré vzniká prevažne v detskom veku. Malé deti ho znášajú pomerne dobre, u dospelých však ochorenie môže mať i závažnejší priebeh. Tento vírus po prekonaní kiahní človek prenáša väčšinou v špecifických nervových bunkách a aktivuje sa len veľmi zriedkavo, o to nepríjemnejšia a závažnejšia je jeho aktivácia. Ochorenie sa nazýva pásový opar alebo po latinsky herpes zoster (v angličitine aj shingles). Postihuje väčšinou jeden nerv, ktorý je zapálený „zvnútra“ (teda pod kožou – čo nevidno, ale spôsobuje to pacientovi ukrutné bolesti) a na koži sa prejavujú vyrážky, ktoré sú podobné ako pri kiahňach. Temer vždy bolesť predchádza pred výsevom vyrážok. Ak sa pásový opar (herpes zoster) včas a správne nelieči vyrážky síce zmiznú, ale môže pretrvávať bolesť. Dlhodobo až doživotne. Je to jedna z najintenzívnejších bolestí – nazýva sa neuralgická a je to presne ten typ bolesti, ktorý sa vyskytuje pri „boľavom zube“. Lenže zub sa dá vytrhnúť ale nerv nie.
BXLmiami
14.06.10,07:25
Herpes zoster je vírusové ochorenie,ktoré človeka postihne a priebeh závisí od celkovej kondícii človeka.Takže pokiaľ si mladý a zdravý,tak ani často nepostrehneš že sa niečo deje,je kopa ľudí ktorí to prechodia.Ale ak ťa to zastihne v situácii oslabeného organizmu je malér priamo umerný oslabeniu.Ak ťa to zastihne po transplantácii,ťažkom infarkte,Ca alebo pri imunotherapii,môže sa z toho vyvinuť aj smrteľný problém,taktiež pri silne imunitne zlých maličkých detí.Co sa týka herpesau na oku tam sa jedná o to,že virus sa vyhodí a odhoji jazvou,další sa vyhodí a odhoji jazvou,až je napokon miesto rohovky jazva,ktorou sa nedá pozerať.S tým lekári nič nemaju,a rohovka je ťažko poškodená.Takže všetci s herpesom zaliezť a neroznášať virusy.
AlaNR
17.06.10,06:40
Ja som si dosť dlho myslela, že moje opuchnuté očné viečka má na svedomí herpes simplex. Na moje prekvapenie je to zoster, teda pásový opar.
Imunologička mi nasadila Isoprinosine na podporu imunity, mala by som ho brať dlhodobo, denne 4 tabletky,v prípade potreby dávku zvýšiť.
Nebrali ste to niekto? Nemá to nejaké vedľajšie účinky? Dočítala som sa iba, že mám piť veľa vody, pretože to má vplyv na ľadviny...
Katy a R
30.06.10,15:55
Herpes zoster je vírusové ochorenie..............
.. Takže všetci s herpesom zaliezť a neroznášať virusy.

ja ešte aj zvýrazním.... aby sa na toto nezabúdalo....
rad0k
01.07.10,10:32
pasovy herpes mozno liecit pomocou acikloviru alebo famcikloveru + terapiou s bioptronom a je po probleme...
ansa22
28.10.10,20:37
Ahojte, ja sa tiez pripajam medzi absolventov tejto choroby, nastastie ja som ju zvladla bez akychkolvek obmedzeni :) . Jedine, co mi herpes pripominalo bol neprijemny flak vyrazok na chrbte, ale inak nic. Ani bolesti, ani horucky, ani malatnost, fakt nic.... Iba doktorka mi potvrdila, ze predsalen ide o pasovy opar (pozn. bola som tam pri inej kontrole a pre istotu som sa spytala, co to mam za vyrazky). Jedinu terapiu, co som zahajila, bola liecba koloidnym striebrom. Aj som ho pila a aj som si nechavala tampony prilozene na vyrazkach. Po dvoch dnoch boli vyrazky zasusene, ale uplne zmizli az po mesiaci. Aj ked som virus zvladla bez problemov, asi by som nebola rada, keby sa vratil.....
tijo
16.08.11,11:24
ahojte, minulý rok v septembri som dostal Herpes zoster tj. PO, poviem Vám nie ej to sranda, príčinou môže byť stres, vážna choroba v pozadí o ktoreja ni enviete, ale v každom prípade ide o zoslanie imunity. kedže som aj biochemik, je ajsné, že netreba liečiť len vonkajšie prejavy, tj. kožu a pľuzgieriky, ale komplexne entivírové prípravky, hodne vitamínov radu C,E,B, zinok, selén. a najnovšie aj aminokyselinu L-lyzín, ktorý má silné antiherpetické vlastnosti, spolu s echináceou je skvelá kombinácia na posilnenie imunity ale aj an boj proti vírom. netreba to podceniť, lebo lyzín som nasadil až nedávno, (skoro po 9mes.) ked začal som mať prejavy zápaly sedacieho nervu a spolu s neuralgičkou sme nato prišli, že to môže byť aj napdnutie týmito vírami,. po nasadení lyzínu za dva dni zmyzli bolesti, a zlepšuje sa to. Takže ešte raz nepodceňujte to, menej stresu, veľa spánku, oddychu, doplnky vitamínov a AK lyzín.
lubo.f
08.05.12,15:31
Po dvoch týždňoch od diagnostikovania Herpes Zoster a užívanie Herpesínu 800mg 5 x denne (znížená imunita) a hojenia vyrážok začínajú mierne tŕpnuť horné končatiny.
Môže to mať niečo spoločné z Hepresom? Netreba znovu navštíviť kožnú a absolvovať napr. vyšetrenie likvoru?
Gapo
12.05.12,16:52
Rozhovor s pacientom a vyšetrenie týkajúce sa popísaných symptómov umožňuje väčšinou správnu diagnózu. Ak lekár na sčervenalej koži nájde malé pľuzgieriky, ktoré sa vyskytujú ohraničené na jednej strane a sú sprevádzané bolesťami a poruchami citlivosti, môže byť diagnóza stanovená hneď. Titer zosterových protilátok v sére je zvýšený. Vyšetrenie likvoru, čiže vyšetrenie mozgovej tekutiny, ukazuje ľahké zvýšenie počtu buniek ako aj obsahu bielkovín. Toto vyšetrenie však nie pri priebehoch bez komplikácii potrebné. Ak sa však objavujú symptómy, ako poruchy vedomia alebo začínajúce ochrnutia na nohách, ktoré poukazujú na napadnutie mozgu resp. miechy, sú vyšetrenia likvoru nevyhnutné.Pretože sa pásový opar vyskytuje často u pacientov s oslabeným imunitným systémom, mali by byť títo pacienti dôkladne vyšetrení na náznaky rakovinových chorôb resp. iných ťažkých ochorení.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117255/pasovy-opar-herpes-zoster.html#ixzz1ufv3ihbp
BXLmiami
12.05.12,18:44
Po dvoch týždňoch od diagnostikovania Herpes Zoster a užívanie Herpesínu 800mg 5 x denne (znížená imunita) a hojenia vyrážok začínajú mierne tŕpnuť horné končatiny.
Môže to mať niečo spoločné z Hepresom? Netreba znovu navštíviť kožnú a absolvovať napr. vyšetrenie likvoru?
Netreba,aj bez lumbálky vidieť,že mozog už postihnutý máš.Inak by ťa ani nenapadlo dať si pichať do chrbta pre mierne trpnutie horných končatín.Pardon.
huraa
11.06.12,16:01
tento prispevok vkladam v nadeji že niekomu pomôže moje zistenie ,po troch rokoch čo sa mi pravidelne objavuje pasovy opar na tvari (pri oslabeni imuniti a nervov )som konečne zistila čo mi pomaha . Dezinfekvcia obycajnou alpou , 2-3x denne b-komplex forte a nanasanie Betaglukan gel od fimy Natures . Mimochodom ten gel bola čista nahoda nakolko som nič ine po ruke nemala tak som si povedala že skusim ved horšie to hadam nebude . :) a ono to zafungovalo prestalo svrbiet a už nasledujuci den sa mi tvar začala hojit !! Vyskusala som aj všetky maste od doktorov (kortiko-dačo)ale to len mokvalo a veselo sa sirilo par dni . Takže vyskusajte a ked zaberie tak ako mne budem rada že tento prispevok nebol zbytočny .
Estetic
13.06.12,07:41
tento prispevok vkladam v nadeji že niekomu pomôže moje zistenie ,po troch rokoch čo sa mi pravidelne objavuje pasovy opar na tvari (pri oslabeni imuniti a nervov )som konečne zistila čo mi pomaha . Dezinfekvcia obycajnou alpou , 2-3x denne b-komplex forte a nanasanie Betaglukan gel od fimy Natures . Mimochodom ten gel bola čista nahoda nakolko som nič ine po ruke nemala tak som si povedala že skusim ved horšie to hadam nebude . :) a ono to zafungovalo prestalo svrbiet a už nasledujuci den sa mi tvar začala hojit !! Vyskusala som aj všetky maste od doktorov (kortiko-dačo)ale to len mokvalo a veselo sa sirilo par dni . Takže vyskusajte a ked zaberie tak ako mne budem rada že tento prispevok nebol zbytočny .
Tento príspevok je divný-opakovaný pásový herpes by bol vyslovene rarita,skôr sa jedná o Herpes simplex a nepoznám lekára,ktorý by na Herpes,čiže vírusové ochorenie použil kortiko....používajú sa virustatiká.Takže to beriem asi ako reklamu.
wagner
13.06.12,16:02
Netreba,aj bez lumbálky vidieť,že mozog už postihnutý máš.Inak by ťa ani nenapadlo dať si pichať do chrbta pre mierne trpnutie horných končatín.Pardon.

Ja sa na herpes liečim už roky. A herpesin mne vôbec nezaberá. Už dva roky beriem tbl. Famciclovir Teva 500 mg 2x1 a na zníženú imunitu mi pichajú inj. Polyoxidonium. Tiež mi lekár povedal, že keby sa herpes neliečil, tak mi hrozí infekcia mozgu a vozík(ochrnutie). Treba zmeniť liečbu , herpesin je už o ničom. Herpes je svinstvo:confused:
huraa
13.06.12,19:51
možno som rarita a určite som nechcela robit reklamu , moja doktorka je divna bohužial som nato prisla vdaka tejto stranke , kedže nemôžem a nechem brat milion liekov hladam aj ine cesty alternativne a nie každy kto chce pomôct dakym zistenim je reklama :(