memsahib
20.01.05,19:40
Poprosím o radu koľko a či vôbec je nárok na dovolenku pri skrátenom pracovnom čase - 3 hodiny denne - 15 hodín týždenne. Ďakujem.
misurka
27.01.05,05:24
Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?
ekonella
27.01.05,05:34
Ak má kratší pracovný úväzok má nárok na alikvotný počet dní v rosahu hodín ako pracovný čas. Čiže ak má prac.čas 3 hodiny, l deň dovolenky = 3 hodiny.
Ja dovolenku počítam v dňoch a priemer sa vynásobí počtom hodín na ktoré ma úväzok
misurka
31.01.05,10:21
Ako vypocitam narok na dovolenku pri takomto zamestnancovi, prosim o konkretny postup, ja tomu akosi stale nechapem:(
Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?
misurka
01.02.05,05:58
Jeho narok bude 25 dní dovolenky po 2 hodiny, alebo inak?
Ak mam zamestnanca, ktory cely r.2004 bol zamestnany na kratsí prac.cas, tak, ze:
Kazdy tyzden odpracoval 2 hodiny, t.j. mesacne 8 hodin. Na kolko hodin dovolenky ma nárok?
misurka
03.02.05,09:33
Pomoze mi niekto vypocitat narok na dovolenku u takehoto zamestnanca.
PROSIIIIIIIM!
Jara
03.02.05,11:48
Jeho narok bude 25 dní dovolenky po 2 hodiny, alebo inak?Misurka veľmi rada by som Ti poradila, mám takých zamestnancov s kratším pr. časom ale nie 8 hodín mesačne. U svojich robím tak, že ak robí 3 hodiny denne, tak deň dovolenky je 3 hodiny a nárok podľa veku 20 al. 25 dní, ale v Tvojom prípade je asi diskutabilné či vôbec bude mať nárok na dovolenku, keď podľa § 105 ZP nemá odpracovaných 60 dní v roku. Myslím že nie. Nebude sa vzťahovať na neho že za každých 22 odpracovaných dní jedna 1/12 dovolenky v kalendár. roku...
misurka
04.02.05,05:00
Jarka dakujem aspon za ochotu!!!:)
Nemate niekto takehoto zamestnanca????
Misurka veľmi rada by som Ti poradila, mám takých zamestnancov s kratším pr. časom ale nie 8 hodín mesačne. U svojich robím tak, že ak robí 3 hodiny denne, tak deň dovolenky je 3 hodiny a nárok podľa veku 20 al. 25 dní, ale v Tvojom prípade je asi diskutabilné či vôbec bude mať nárok na dovolenku, keď podľa § 105 ZP nemá odpracovaných 60 dní v roku. Myslím že nie. Nebude sa vzťahovať na neho že za každých 22 odpracovaných dní jedna 1/12 dovolenky v kalendár. roku...
Reny
04.02.05,06:59
Jarka dakujem aspon za ochotu!!!:)
Nemate niekto takehoto zamestnanca????Súhlasím S Jarou, ale robí sa to tak pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase Je dôležité vedieť, či tie dve hodiny vykoná v jeden deň v týždni, alebo chodí viac dní v týždni. Predpokladajme, že odpracuje 2 hodiny týždenne v ktorýkoľvek jeden deň v týždni, v tom prípade, ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas. Výpočet nároku dovolenky bude nasledovný:

Je potrebné zistiť priemerný počet pracovných dní pripadajúcich v kalendárnom roku na jeden týždeň. Tento počet sa vynásobí počtom týždňov - výmerov dovolenky, na ktorú má zemestnanec nárok a výsledok je celkový počet pracovných dní, ktorý zamestnancovi prislúcha z titilu dovolenky. Používa sa tento vzorec:

X:Y=Z Z.V=N

X= počet pracovných zmien, ktoré pripadajú na zamestnanca v kalendárnom roku
( ak 2 hod týždenne odpracované v 1 deň, tak za 12 mesiacov napr.48 zmien
Y=počet týždňov v kalendárnom roku ( 52)

Z= výsledok, ktorý určuje, koľko pracovných dní pripadá priemerne na 1 týždeň ( tiež
na týždeň dovolenky)
V= výmera dovolenky v týždňoch ( 4 alebo 5, príp.5 a 6 vo verejnej a štátnej službe)

N= počet dní dovolenky, na ktorú má nárok, čiže:

48( zmien):52( týždňov v roku)=0,92 0,92*5( týždňov nároku dovolenky) =4,6 = 5 dní dovolenky.

Dúfam, že si z toho vyšla Misurka.