romana R.
27.03.07,18:58
prosim vas
som zamestnana, platim dan zo zavislej cinnosti
cez rok som sesternici robila uctovnictvo
mozem jej podpisat zmluvu, ze som jej spracovala uctovnictvo a jednorazovo mi vyplatila 10000 Sk
mal by to byt moj prijem oslobodeny od platenia dane
nemam zivnost zeby som jej to vyfakturovala-keby som mala viac klientov samozrejme si to nedam ako prijem oslobodeny od dane, kedze sa jedna o opakovany prijem...
len teraz som na rozpakoch, ci by to danaci uznali alebo vyhodili a ja by som musela doplatit dan:confused:
Johanka
27.03.07,17:04
Ak je to príležitostný, jednorazový príjem, môžeš využiť oslobodenie ...


Trocha mimotemy ja som zase v rozpakoch z Tvojich otázok ... Všetky otázky píšeš v prvej osobe, tak asi nerobíš iba jedno účto ... ale čo ma je do toho, že ;) ?
Letavska
27.03.07,17:06
Podla mna toto nie je oslobodene od dane, aj ked je to jednorazovy prijem ak to bolo urobene na dohodu o vykonani prace.
Johanka
27.03.07,17:09
Tam nie je reč o DoVP, tá by musela byť dávno uzatvorená, Romana prihlásená na SP...
Oni ešte len vymýšľajú na akú zmluvu to účto robila ...
romana R.
27.03.07,17:11
Ak je to príležitostný, jednorazový príjem, môžeš využiť oslobodenie ...


Trocha mimotemy ja som zase v rozpakoch z Tvojich otázok ... Všetky otázky píšeš v prvej osobe, tak asi nerobíš iba jedno účto ... ale čo ma je do toho, že ;) ?

ja robim ucto v robote, to je dan zo zavislej cinnosti
tej sesternici doma bez papiera
nemame dohodu o vyk.prace..
len jej to robim a cakam ze mi zaplati
Letavska
27.03.07,17:11
Takze to este nebude musiet spadat pod prijmy zo zavislej cinnosti?
Johanka
27.03.07,17:14
Podľa toho akú napíšu zmluvu ....treba využiť inštitút nepomenovaných zmlúv ...retro sa nedá riešiť DoVP...
Johanka
27.03.07,17:15
ja robim ucto v robote, to je dan zo zavislej cinnosti
tej sesternici doma bez papiera
nemame dohodu o vyk.prace..
len jej to robim a cakam ze mi zaplati
Keď som si pozrela Tvoje doterajšie otázky, mala som pocit, že robíš účto viacerým PO a FO, je to taká zmes problémov ;) .
romana R.
27.03.07,17:34
Keď som si pozrela Tvoje doterajšie otázky, mala som pocit, že robíš účto viacerým PO a FO, je to taká zmes problémov ;) .

ucto FO len skusam take male ...
inak PO v praci - sa ucim - ale zmes problemov je to riadna:(