zhv
28.03.07,08:44
Nárok na cestovné diéty si môže uplatňovať ked cestuje do zahraničia ?
SZČO sám robí prepravu kamionom a chce účtovať diéty.Môj názor je že nemá nárok,nie je zamestnanec
Tweety
28.03.07,06:46
Nárok na cestovné diéty si môže uplatňovať ked cestuje do zahraničia ?
SZČO sám robí prepravu kamionom a chce účtovať diéty.Môj názor je že nemá nárok,nie je zamestnanec
Áno, môže.
zhv
28.03.07,07:25
podľa zákona o cest.náhradách?
Tweety
28.03.07,07:28
podľa zákona o cest.náhradách?
Podľa §19 odst.2, písm, e Zákona o dani z príjmov.
adams
29.03.07,07:55
Podľa § 19 ods. 2, písm. e ZoDP má SZČO nárok aj na výdavky vo výške 40% stravného. Je to niečo podobné ako u zamestnanca nárok na vreckové? Musí mať SZČO preukazateľný doklad na tieto výdavky? Alebo mu stačí, že má vykázanú jazdu do zahraničia.
Tweety
29.03.07,07:57
Podľa § 19 ods. 2, písm. e ZoDP má SZČO nárok aj na výdavky vo výške 40% stravného. Je to niečo podobné ako u zamestnanca nárok na vreckové? Musí mať SZČO preukazateľný doklad na tieto výdavky? Alebo mu stačí, že má vykázanú jazdu do zahraničia.
Je to vreckové ako u zamestnanca, doklady nie sú potrebné.
adams
29.03.07,13:24
Je to vreckové ako u zamestnanca, doklady nie sú potrebné.
Ďakujem a prajem pekný deň
Soňula
27.09.07,07:51
O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
Ďakujem vopred za odpovede.
liba2
27.09.07,08:08
O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
Ďakujem vopred za odpovede.
Ad 2: Valutovú pokladňu vedieš len vtedy, ak manipuluješ s valutou, teda v tvojom prípade sa CN vyplácajú v SKK, teda nepotrebuješ valutovú pokladňu.
liba2
27.09.07,08:11
O cestovnom a dietach pre SZČO sa popísalo veľa, aj som si tu prečítala veľa. Ale mám jednu otázku, týka sa učtovania cestovného u SZČO:
1. Vypočítaný nárok na cestovné z cestovného príkazu môžem zaučtovať v JÚ cez interný doklad ako výdavok ovplyv.základ dane? Alebo to MUSÍ isť cez pokladňu ako vydavkový doklad? Ide o to, že podnikateľ si z pokladne vyberie raz mesačne väčší obnos ppeňazí, ktoré použije na stravovanie v zahraničí. Takže zaučtovanie "diet" cez interný doklad ako nepeňažná operácia je u neho najpravdepodobnejšie.
2. Diety sú v zahraničnej mene, následné prepočítané na slovenskú menu. MUSÍ viesť podnikateľ valutovú pokladňu?
Ďakujem vopred za odpovede.
Priechodné sú obidva spôsoby, v závislosti od toho, či sa vypláca suma alebo nie. Ty si si dala aj odpoveď.
patirik
07.10.07,12:10
Cafte. Som SZCO.Trvaly pobyt mam v Trebisove. Pracujem ako zivnostnik pre jednu presovsku firmu, kde aj byvam. Firma mi poskytla zdarma ubytovanie. Mozem si uplatnovat cestovne diety, kedze sa nezdrziavam v mieste bydliska? Plati to aj pre vreckove? Dakujem
vikinka
07.10.07,12:15
Otázku si už raz zadal do témy stravné lístky,tam máš odpoveď.
Zita5
07.10.07,12:16
Otázku si už raz zadal do témy stravné lístky,tam máš odpoveď.
Vikinka toto si myslela asi , ....

http://www.porada.sk/544103-post36.html
patirik
07.10.07,12:17
dakujem