lienka3
01.04.07,15:28
Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.
Zita5
01.04.07,13:32
Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.

Či zvýšiť stratu ....to záleží od rozhodnutia SZČO ...nakoniec o svojich výdavkoch si rozhoduje sám , či ich uplatní do VOZD alebo do VNZD .Mám na mysli výdavky týkajúce sa jeho podnikateľskej činnosti .Tu nech si rozhodne podnikateľ .

Ak je strata legálna a zaúčtovaním ďalších výdavkov by sa ešte zvýšila , ja v tom nevidím problém v prípade , že sa rozhodne o účtovaní týchto výdavkov do VOZD.

Ale je to na SZČO , je dôležité mu to vysvetliť .
Anja111
01.04.07,13:33
Kolega mal tento rok príjem cca.85.000.-Sk výdaje (ST ONLINE,ORANGE,Nájom,odvody zdravotné ) mal asi 110000.-, aj minulý aj predminulý rok bol v strate. Mám ešte účty za kopirovacie služby , kancelárske potreby účty asi za ďalších 30000,. Sk mám mu to tam zaúčtovať a zvýšiť ešte stratu? Míňal viac zo svojho vrecka , mal nejaké problémy.
Ak mieni naďalej seriózne podnikať a v budúcnosti dosahovať zisk, tak by sa mu raz mohla zísť každá strata... Ja by som to zaúčtovala.
lienka3
01.04.07,13:49
Tak mu tam idem naučtovať tie účty. Ďakujem zatiaľ všetkým za super rady .:)