atramka
28.04.08,10:04
mám takú istú, ale keby sa ozval niekto, kto má inú, hneď sa pridám..... na Gardenii som videla aj so žltým lemovaním, ale škoda, také nemali na predaj...
tonkat
28.04.08,10:03
Príspevok z mája 2007:


..... a iní záhradkári......
chcem sa spýtať na vlaňajšie rastlinky, či sa ujali.....
Atramka, až teraz som si všimla tento príspevok. My sme si písali už aj cez ss, tak ďakujem aj takto verejne. Rastlinky sa prijali, ale ešte nekvitnú. Zrejme až o rok, tak uvidím, aké farby sa prijali.
slavkasig
28.04.08,11:07
Atramka konečne som sa dostala na poštu a poslala som ti tie odrezky činskej ruže. Dúfam že tu cestu prežijú. Daj vedieť. Slavkasig
svecova
28.04.08,11:37
ahojte.
nenasla by sa tu dobra dusa, ktora by mi podarovala nejake skalnicky?a pomohla s radami okolo skalky?vopred vdaka
atramka
28.04.08,13:01
Pre slavkasig:
ďakujem, hneď sa ohlásim keď dostanem rastlinky a čím sa môžem revanšovať???
atramka
28.04.08,13:02
pre svecova:
:)pošli adresu ja ti niečo pripravím..... aby si sa medzi nami dobre zabehla;););)
slavkasig
28.04.08,17:31
Atramka budem rada ak sa ti vydaria ja zatial nemám moc čas na kvietky skôr zeleninka až po rekonštrukcii domu bude aj záhradka plná kvietkov . Len kedy to bude či sa toho aj dožijem. Slavka
bubulak
29.04.08,05:41
Nenasla by sa tu dobra dusa, ktora by mi darovala odrezky oleandra. Bola by som moc vdacna.:)
Bionda
29.04.08,06:57
Podľa mňa teraz je už neskoro rezať do oleandra- veľmi by "plakal" treba počkať na vhodné obdobie.
inga2
29.04.08,13:35
ahojte všetci najde sa tu nejaký odborník mám na záhrade burinu ktorej sa neviem zbavit a použila som už všeličo a stále nič. Dalej sa chcem spítat či niekto nemá náhodou voskovec, azalku alebo činsku ružu, jasmín.dakujem papapa:o:mee:
marsey
30.04.08,09:40
Olaender sa ma množiť až na jeseň po odkvitnutí
bubulak
02.05.08,06:08
Nepodaruje nejaka dobra dusa odrezok datury/anjelska truba/? Budem moc vdacna.
janka a danka
03.05.08,17:16
Kto daruje?

prosim vas, kto ma nazvys listok z gloxinie blanche de meru? na hluzy v obchode je uz neskoro a aj tak take nemali. bola by som velmi vddacna
takto vyzera stuifbergenbulb.com/store/storeimages/7907.jpg
jaja99
03.05.08,18:42
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť niečo ťahavé na terasu, okolo stlpu. Mala som tam vistériu, bola síce krásna, ale nekvitla 5 rokov, tak som ju vykopala, lebo len listy opadávali. Niečo také by som tam chcela neopadavé, čo by kvitlo. môžete mi niečo odporučiť. ďakujem pekne

Pekná je lonicera japonica (zemolez japonský). Listnatá ovíjavá rastlina s neopadavými listami. Kvitne žlto-bielymi kvetmi, ktoré voňajú ako konvalinka. Keď sa dobre zakorení, má bohaté prírastky výhonkov. Výhoda je, že stonka keď zdrevnatie nie je ťažká a hrubá. Listy má tmavozelené a lesklé - je pekná aj keď nekvitne. Prilepila som aktuálne foto.
lorelei
07.05.08,12:44
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.
LillySK
09.05.08,10:39
ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
bulnova
09.05.08,11:06
Kry ibišteka sýrskeho sa naozaj ťažko rozmnožujú odrezkami. Bežne sa rozmnožuje samonásevom. Aspoň u nás to funguje. Každý rok mi čosi vzklíči po kríkmi.
bubulak
09.05.08,19:07
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.
Ja by som mala zaujem o semienka ibisteka. MOzete mi poslat postou?
arizona
09.05.08,19:38
ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
Lilly, môžeš prosím napísať akej farby?
Ja mám síce ružový, ale raz som videla v jednej záhrade dvojfarebný, biely s fialovým okrajom.Krásny.
LillySK
10.05.08,18:03
Lilly, môžeš prosím napísať akej farby?
Ja mám síce ružový, ale raz som videla v jednej záhrade dvojfarebný, biely s fialovým okrajom.Krásny.


ahojky, je to tiez ruzovy..aspon myslim..:D
est
14.05.08,09:54
Ja by som tiež mala zujem o sýrsky ibištek, objednala som si ho cez internet, ale nebol. Ako rýchlo narastie?
Hepi
14.05.08,10:02
pre svecova:
:)pošli adresu ja ti niečo pripravím..... aby si sa medzi nami dobre zabehla;););)
Môžem, prosím, aj ja poslať adresu. Môj manžel túži po skalke, ale nejako sa mu nedarí dosiahnuť to pravé orechové. Poradíš aj nám?
arizona
14.05.08,21:28
Ahojte, nezvýši niekomu pri čistení skalky pár koreňov nízkych floxov?
Prosím...už som si ich pár krát objednala, ale boli veľmi slabunké a vyhynuli mi.
hetty
15.05.08,06:38
Ja by som mala záujem o anjelské trúby. Hocijakej farby. Mala som žltú 3 roky, ale v zime mi vyhynula.
dara
15.05.08,07:13
AJ JA by som mala záujem o anjelské trúby, hocijaké, ďakujem.
Andulenka
15.05.08,12:43
Má niekto skúsenosť spestovaním rastlinky: STÉVIA? Dajte vedieť, ako sa Vám darí a aké má účinky.Rada sa poučím.
Andulenka
LillySK
18.05.08,16:40
darujem 6 kaktusikov, 4 su ine a dalsie dva tiez, neviem,co su to za druhy.. ak ma niektora zaujem,dajte vediet :-))
graverko
20.05.08,12:00
ja mam ker ibisteka syrskeho, skusila som to raz rozmnozit odrezkom,ale zatial nevyslo,skusim este raz,ale nedam hned do zeme,ale pockam,kym sa zakoreni vo vode a az potom presadim..citala som na nete, ze rozmnozovanie odrezkami je tazke..tak uvidim..mate niektora s tym skusenosti?
Ja to s niektorymi rastlinami robim tak, ze ohnem jeden konar k zemi a zasypem ho zemou, parkrat sa to uz podarilo(asi 80% uspesnost), ze sa pekne zakorenili.
Je to stary recept po babke :):D.
david93
25.05.08,19:22
hladam sadenicku pepina gold............ktoby mohol poslat???....alebo dohoda
LillySK
27.05.08,17:24
arizonka, zajtra ti poslem tie kaktusy, ibistek a ten zlty ker, daj vediet,ci to pride zive:) poslem to prvou triedou..
lilife
31.05.08,19:38
Ahojte Záhradkári, viem, že sa tu predávajú, kupujú a vymieňajú rastlinky... No ja mám na predaj záhradku pre tie rastlinky :) Nachádza sa vo Zvolene, časť Môťová, tak ak máte niekto záujem, píšte, rada dám aj konkrétnejšie info...
LesnáVíla
06.06.08,13:49
Ja by som mala záujem o anjelské trúby. Hocijakej farby.
Prosím vás má tu niekto túto rastlinku?Bola by som rada keby sa niekto ozval.
ludmila12
13.06.08,04:55
lesná víla mám žltú,bielu a ružovú ale strihať budem až na jeseň keď pôjdu dovnútra a dosť silný rez sa chystám spraviť pretože sú to už staré korene a asi ich vyhodím a zakorením si mladé rastlinky. Mala som viac farieb ale postupne by ma vytlačili z domu tak som to musela zregulovať.Skús sa ohlásiť ak nezoženieš skôr istotne budem mať. Odlomila by som aj teraz nejaký výhonok ale minulý rok som sa im nevenovala lebo som nebola takmer celé leto doma a je to na nich aj poznať.Ešteže prežili.;) Bývam kúsok od BA a pracujem v BA takže potom si môžeš zobrať aj osobne nemusíme posielať poštou.:) Ludka
ludmila12
13.06.08,05:11
Ahojte, nezvýši niekomu pri čistení skalky pár koreňov nízkych floxov?
Prosím...už som si ich pár krát objednala, ale boli veľmi slabunké a vyhynuli mi.

Arizona ak si nezohnala mám ružový flox, dala by som ti aj veľký koreň ale nemám skúsenosti s posielaním poštou. Odkiaľ si? Ludka
atramka
20.06.08,08:53
Potrebujem radu: mačky sa hrabú v záhradke, kde je nasypaná drevená drť, neviem čo s tým robiť, horšie je však to, že aj na hroboch, ktoré máme vysadené a obsypané drevenou štiepkou alebo kôrou, stále robia neplechu. Každý deň je to rozkutané a škaredo to vyzerá. Neexistuje niečo, čo by ich odpudilo a dali by tomu pokoj???? Prosím poraďťe!!!
arizona
20.06.08,09:36
Potrebujem radu: mačky sa hrabú v záhradke, kde je nasypaná drevená drť, neviem čo s tým robiť, horšie je však to, že aj na hroboch, ktoré máme vysadené a obsypané drevenou štiepkou alebo kôrou, stále robia neplechu. Každý deň je to rozkutané a škaredo to vyzerá. Neexistuje niečo, čo by ich odpudilo a dali by tomu pokoj???? Prosím poraďťe!!!
Atramka, v obchodoch dostať také granule, čo odpudzujú psov a mačky. V balíčku sú 4 sáčky ,stoja okolo 200sk.(nepamätám si presný názov ale nejako Pes- stop, 1 sáčok je asi na 20m2). Alebo skús mleté čierne korenie. Len to treba posypať opakovane.
arizona
20.06.08,09:41
Darujem mladé kaktusy.
Foto kvitnutia v dospelosti môžete pozrieť v téme:čo nám práve kvitne prísp.267:)
rybanka
24.06.08,05:22
Kto to chcel tú anjelskú trúbu? Mám žltú, jeden odrezok môžem poslať, príp. viac. Pošlite mi adresu.
rybanka
24.06.08,10:38
Čaute babenky,
ozvali ste sa mi viaceré, tak sa budem snažiť poslať všetkým - postupne. Dnes posielam Katke - krajanová, a Henriete - Hetty.
Podľa možnosti pošlem v blízkej budúcnosti Sabine a Alene.
Nezabudnite sa mi ozvať, či vám to došlo. Peniaze nechcem,
ak mi niektorá môže poslať na oplátku nejakú peknú skalničku,
budem vďačná. Ahojte.
zl13
02.07.08,19:04
je to čemerica, môžem darovať
mozino
03.07.08,09:56
Ahoj, ja by som strašne chcela z tých semienok.
mozino
03.07.08,09:57
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.


prosím, máš ešte semienka ibišteka?:confused:
jamNicka
08.07.08,09:29
Re: ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV
je to čemerica, môžem darovať
ja by som mala záujem o čemericu, ak by bolo možné pošlem SS adresu, kam to poslať a treba napísať, čo budem dlžná - môžem poslať na oplátku "Kleopatrinu ihlu", práve zakoreňujem
franco24
12.07.08,12:20
dobry den prajem nema nahodou niekto sadenicku napredaj od rebarbory? dakujem
diabol4
18.07.08,08:00
Ahojte, protrebola by som radu. Minulý rok som si na jar v Poľsku kúpila jahody.(neviem názov odrody). Kvitli a rodili mi po celý rok (až do októbra), sladučké a veľké plody. Tohto roku boli obsypané kvetmi, ale nakoniec z nich boli len maličké akoby lesné jahody. Majú veľmi prenikavú vôňu, zelenú farbu len konček jahôdky je ružový a sú neskutočné sladké. Neviem čo sa stalo. Mám ich na jeseň vykopať ? Máte s tým nejakú skúsenosť?
var24
21.07.08,06:04
zdravim,ako vyničim stitničku na izbovych kvetoch?
beba13
21.07.08,13:31
Do zálievky pridaj postrek ACTARA WG50
monte
21.07.08,17:42
môžeš použiť aj umývanie listov tabakovou vodou a použiť zmáčadlo, sú to potvorky čo vytrvalo držia na listoch
JJana
05.08.08,06:26
Ahojte Záhradkári, viem, že sa tu predávajú, kupujú a vymieňajú rastlinky... No ja mám na predaj záhradku pre tie rastlinky :) Nachádza sa vo Zvolene, časť Môťová, tak ak máte niekto záujem, píšte, rada dám aj konkrétnejšie info...
uz si zahradku predala? kde to mas konkretne?
var24
07.08.08,06:32
dakujem,len som dlho nevedela identifikovat čo je to za skodca,nznika z tej stitnicky aj taky vatovy povlak večšinou v pzuchach listov? videla som z tadial vyliezat take biele vošky a nevedeli mi poradit ano v predajni čo to je
Alenkacs
14.08.08,09:07
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.

Dobrý deň,

aj ja by som mala záujem o ibistek sysrsky. Prosím Vás mohli by ste mi ho predať a poslať? Ďakujem
ivanka_ke
18.08.08,10:31
Dostala som velky sacik semienok ibisteka syrskeho. Kto ma zaujem, rada poslem z nich.



zdravim, neviem asi to uz nie je akutálne, ale mám veľký záujem o semienka... keď ichniekto náhodou máte a budete takí láskaví, dajte mi prosím vedieť
wewenka1
26.08.08,18:57
Ahojte, našla by sa tu, prosím, nejaká ochotná osôbka, ktorá pestuje anjelské trúby a vedela by mi poslať výhonky? Samozrejme uhradím poštovné aj nejakú "sympatickú" cenu. :D
wagner
26.08.08,19:36
Teraz sa už výhonky anjelských trúb nesadia. Tie sa začínajú sadiť koncom januára, keď sa prvýkrát strihajú. ALebo potom koncom mája-júna, keď je dosť výhonkov. Ibaže by si chcela celé korene vysoké viac ako 2m - podarujem, prídi si zobrať aj hneď.
jaros5
31.08.08,19:04
Ahoj, vie mi niekto poradiť niečo rýchlorastúce, nenáročné, cenovo prístupne a vzhľadné na živý plot ? Mám záhradu v osade a potrebujem sa odizolovať od prístupovej cesty, aby som si mohol pobehať po záhrade bez toho,aby ma každý:eek:
Tuje nechcem, skúsil som vtáči zob a ten mi vymrzol;:)
LillySK
31.08.08,20:18
ahojte, pomeni niekto listky z fialiek? mozem ponuknut ruzovu, fialovu.. a gloxiniu- cervenu a fialovu.. ak niektora ma zltu fialku,alebo inu,ponuknite na vymenu:-)
wagner
01.09.08,16:09
Jaros 5 daj si vyhľadať živý plot a tam je dosť ponúk. Alebo nedávno založená téma turkestansky brest. Nezakladaj nové témy, keď ich je založených na túto tému dosť. Inak ja mám turkestánsky brest a cyprusovec leylandský - som spokojná
jaros5
01.09.08,19:43
mimotemyVďaka za radu i za upozornenie, hľadal som, ale vieš ako to tu "ide" nováčikom:confused::D
beloh
23.09.08,16:59
čemerice
arizona
23.09.08,18:15
čemerice
:eek::eek::eek: čo je s nimi?:confused::confused::confused:
atramka
26.09.08,11:06
Citát:
Pôvodca textu príspevku: beloh
čemerice

čo je s nimi?

nikto neodpovedá......
Shady
05.11.08,10:43
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.


Hlavne by som chcela upozornit na mozne riziko nakupu rastlinstva v instituciach ako Hornbach a Baumax, kde moze prist problem s dovezenymi rastlinami napriklad z Talianska. Ide o to, ze castokrat predavaju tuje, ktore su z dovozu a niesu prisposobene na nase podnebie. Hovorim na zaklade skusenosti jednej pani, ktora si nakupila tuje, a vsetky jej do 2 mes. vykapali. Zistilo sa ze su dovoz z juznej krajiny. Pri nakupe hlavne tuji a podobnych dreviniek, aby ste sa obratili na zahradnictvo, v kazdom meste sa urcite nejake najde. Mate to blizko, lepsia cena jak v Baumaxe, a kvalita je zarucena! Ja idem takto nakupovat Thuje zapadne Smaragd.
mazanova
20.11.08,13:28
Hlavne by som chcela upozornit na mozne riziko nakupu rastlinstva v instituciach ako Hornbach a Baumax, kde moze prist problem s dovezenymi rastlinami napriklad z Talianska. Ide o to, ze castokrat predavaju tuje, ktore su z dovozu a niesu prisposobene na nase podnebie. Hovorim na zaklade skusenosti jednej pani, ktora si nakupila tuje, a vsetky jej do 2 mes. vykapali. Zistilo sa ze su dovoz z juznej krajiny. Pri nakupe hlavne tuji a podobnych dreviniek, aby ste sa obratili na zahradnictvo, v kazdom meste sa urcite nejake najde. Mate to blizko, lepsia cena jak v Baumaxe, a kvalita je zarucena! Ja idem takto nakupovat Thuje zapadne Smaragd.

Potvrdzujem. Ja som v tomto roku 2x kúpila cca 1m vysoké tuje v Baumaxe spolu 8 ks síce boli v akcii po 115.- sk ale ostala iba jedna, všetky vyschli...
nikdy viac, neoplatí sa naletieť na akciu a KRÁSNE TUJKY
hetty
11.12.08,08:59
Nemáte niekto na predaj Cannu indickú - neviem či to má korienky, alebo cibuľky. Je to taká vysoká rastlina s červenými kvetmi.

ďakujem
wabi
14.12.08,07:45
Ponúkam kvalitné sadenice Asimina Triloba, Paw-paw. Jedná sa o veľmi chutné ovocie - veľké plody až do 0,5 kg. prezývka "Banán severu" je opodstatnená. Rastliny sú mrazuvzdorné,
Možnosť zaslať na dobierku. Pestované sú v Nitre
V najlepšej cene dohodou v závislosti na veľkosti rastlín Od 0,4 - 2,7m.

[FONT=Verdana][SIZE=4]Pestujem doma Paw-paw, čiže Asiminu Trilobu a tento rok som zjedol asi 30 kg. Je to super chuť niečo medzi banánom a vanilkovým pudingom. Dá sa to bez problémov pestovať aj u nás na záhradke a vydrží to každú zimu (v Kanade až -37). Rád sa podelím o skúsenosti aj sadenice, či semená
wabi
14.12.08,08:03
Vie mi niekto predať väčšie množstvo kvostok mandlí? Myslím nielen jadrá ale celé kvostky aj zo škrupinov, ale také, ktoré sú dopestované na Slovensku nie dovoz zo zahraničia.
arizona
14.12.08,09:04
Nemáte niekto na predaj Cannu indickú - neviem či to má korienky, alebo cibuľky. Je to taká vysoká rastlina s červenými kvetmi.

ďakujem

Canna má hľuzy(podobne ako georgína). Je veľmi citlivá ma zimné skladovanie,ľahko zamrzne.
Ak by si nezohnala od poraďákov, skús pozrieť v záhradkárstvách,alebo v hypermarketoch. Bývajú vyložené na stojanoch s gladiolami,georgínami ,cibuľovinami.
http://www.garten.cz/fe/sk/0001-canna/
atramka
15.12.08,11:42
Vie mi niekto predať väčšie množstvo kvostok mandlí? Myslím nielen jadrá ale celé kvostky aj zo škrupinov, ale také, ktoré sú dopestované na Slovensku nie dovoz zo zahraničia. Ďakujem. 0903 / 258 405
Aké je to "väčšie množstvo" ?????? ....50 ks....kg....??????
wabi
16.12.08,09:20
Môže byť kg, alebo aj niekoľko kg. Koľko máte a v akej cene?
Ďakujem.
wabi
16.12.08,09:29
Prepáč Hetty, ale nejdemi poslať ti súkromnú správu, lebo som ešte krátko prihlásený, tak neviem, ži to môžem písať aj takto verejne. Mám niekoľko odrôd v takej veľkosti ako potrebujete: Luigi, Davis, sunflover, overlise, prima. Chcete to na dobierku alebo osobne. Je toho veľa čo by sme mali prebrať. Ďakujem za váš záujem a sopočutia.
Hrdzoska
18.12.08,14:14
wabi_ ja som videla predávať mandle na trhovisku v Mosoni - kúsok za hranicami v madarsku. Ja si ich kupujem pre papagáje ale neviem aká tam bola cena a myslím že som ich videla aj v tescu ( madarskom) určite nie sú dovozové tu v madarsku sa mandle bežne pestujú. Ak by si chcel môžem ti to omrknúť.
wabi
18.12.08,15:34
Ďakujem poraďáci, ale hlavne ďakujem Aviatorovi, ktorý mi poslal súkromnú správu. Napadlo ho že vo Veselom bol za socializmu sad mandlí určený na typové podnože. Nakoniec to nebolo vo Veselom ale o dve dediny ďalej. Ale podarilo sa mi kúpiť tieto mandle ktoré sú zaručene odolné a kvalitné. Vyšli ma tak zhruba na korunu kus plus dph a cesta. Teraz ich už len stračí stratifikovať na pár mesiacov a potom vysadiť. O rok dva keď sa zadarí do nich zaočkujem ušľachtilé mandle, broskyňe a nektarinky. Ktorú odrodu máte najradšej?
wabi
18.12.08,15:38
Ďakujem aj tebe Hrdzoska. Vidím že máš skúsenosti. Bývaš v Maďarsku? To je zaujímavé, možno mi budeš vedieť poradiť. Počul som, že je teraz nejak dobrý kurz na forinty a oplatí sa v Maďarsku nakúpiť darčeky. Je to naozaj tak?
Videla si niekedy aj nejaké záhradné centrum v maďarsku - predaj ovocnín a tak?
Hrdzoska
18.12.08,16:23
Wabi oplatí sa sem chodiť na nákupy napr. v tescu pracuje pri pokladniach 20 pracovníčok a nie 4 ako na slovensku takže tam nečakáš ako blb pri kase a tovar majú lepší hlavne salámové výrobky, syry, klobásky a všetličo iné. Záhradnícke centrum je v Dunakiliti pri ceste občas tam niečo kúpim ( kvietky)ale je ich tu viac skoro v každej dedinke sú súkromníci, ale kedže ja som začiatočník v madarčine( velmi mi to nejde) tak si s nimi veľmi nepokecám ,
wabi
18.12.08,17:14
Ak to správne chápem, bývaš v Bratislave, pýtam sa preto, že cez výkend idem do Blavy. (Bývam v Nitre) Idem doniesť záujemcom nejaké stromčeky, tak som uvažoval, že by som tam do Maďarska skočil, len ja neviem vôbec ani ceknúť v Maďarčine, myslíš, že sa to dá risknúť?
Hrdzoska
19.12.08,14:30
Myslím že áno ak vieš aspoň troch nemecky alebo anglicky ale na nákup c tesku nepotrebuješ rozprávať ved nahádžeš veci do košíka a kasa ti ukáže koľko platíš a v tescu je aj zmenáreň.
Hrdzoska
19.12.08,14:31
Teraz sa ešte môžu sadiť stromčeky?? Nie je už trochu zima?
wabi
19.12.08,19:49
Stromčeky môžeš sadiť, kedykoľvek, hlavne musíš vedieť vykopať jamu. To sa nedá keď je pôda zamrznutá, ale keď je odmek tak je to isto lepšie ako čakať do neskorého jara, stromček si predsa len zvykne a začne pučať už na novom mieste, čím sa zmenší šok z presadenia.
Na druhej strane, ja sa snažím dodávať stromčeky v zakoreňovačoch, nie prostokorenné, pretože tým sa ušetrí rok trápenia sa stromčeka, kedy väčšinou zabrzdí úplne rast a je chúlostivý na zavlažovanie a môže sa aj neujať, ale je to vždy kôli suchu nie mrazu. Ak sa neujme z neskorojesennej výsadby stromček tak nie že by vymrzol, ale preto, že vyschne a to napriek zime.:o
1milan666
02.02.09,10:13
Hľadám informácie ohľadom zvončekovej papriky, alebo semená, viete mi niekto pomôcť, ďakujem
wagner
02.02.09,16:15
Dnes som semená videla v predajni záhradníckych potrieb v PD.
wabi
05.02.09,21:32
Čím skôr zaseje tým lepšie. Nemusí čakať na Marec.
branislavp
07.02.09,02:27
Hľadám informácie ohľadom zvončekovej papriky, alebo semená, viete mi niekto pomôcť, ďakujem
Aká je to zvončeková paprika, popíš, lebo ja sa chystám už sadiť semienka papriky už teraz iba tak v byte, potom ich presadím do kelímkov jednotlivo, potom do fóliovníka, niektoré aj voľne do záhradky. Ďakujem.
wabi
08.02.09,16:24
Zvončeková paprika je hlavne na ozdobu, produkcia pri nej nie je tak dôležitá.
Mali by ste uvážiť, ak ju chcete na zeleninovú papriku alebo aj koreninovú či čili, feferóny, baranie rohy zvážiť niektorý úrodnejší kultivar a tú zvončekovú nechať len ako raritku a ozdobu.
vrabcek1
16.02.09,08:56
Ak budete mat niekto záujem o biely ibistek rada sa s nim podelim, mam doma par vyhonkov zo semena cca 20cm az teraz som si ich vsimla a nechcem ich zbytočne vyhadzovat. Najlepsie ak ste zo ZA.
vrabcek1
22.02.09,12:53
aby nedoslo k omylu ZA je zilina a este treba asi mesiac pockat lebo u nas je kopec snehu.
Jana Kucharíková
15.03.09,18:28
Hľadám sadenice pepina gold. Ponúkni za dobrú cenu.
katamama
15.03.09,18:48
Chcela by som si vypestovať vavrín-bobkový lístok zo semienok alebo z jarných výhonkov. Ponúkol by mi niekto za dobrú cenu semienka? Bývam v Košiciach
wabi
15.03.09,18:57
Zastavte sa v botanickej záhrade Košice a poproste ich o maličký výhonok. Dajú vám ho zdarma, bol som tam a doslova mi ho nanútili :)
Potom ho len zastrčíte do stimulátora a vysadíte isto zakorení. Výhonkom je to lepšie ako semenom.
wabi
15.03.09,19:06
Napadlo ma že ponúknem zakorenené figy. Jedná sa o typ ktorý som nazval Piaristická a dvesto rokov rástol v Nitre pri kostole z južnej strany. Plody sú ani zelené ani červené ale tak niečo medzi tým. Veľké a chutné, ale najmä je na nej zaujímavé, že napriek tohoročnej zime v tých miestach okolo -18 stupňov ani nezamrzla ani nenamrzla! Hoci iné figy v nitre vymrzli. Je pravda má dobrú polohu. Znova ju vyklčovali a tento raz dokonca idú nad ňou urobiť parkovisko, tak neviem či to ešte rozchodí...
Ak budete mať cestu okolo Nitry ohláste sa kedykoľvek a kľudne vám z nej zakorenený odrezok podarujem. Moje telefónne číslo uvidíte hneď ako ťuknete na môj profil - meno.:)
atramka
15.03.09,20:19
wabi,ani moje figy nevymrzli, neviem aký je to druh - sú podlhovasté bordové, ale v chovátsku som jedla okrúhle žlté, boli chutné, aj dosť veľké, ale podľa sorty to nezpoznám. Neskôr prihodím foto, musím ich pohľadať. Aké veľké plody sú na tej,ktorú ponúkaš??
lorelei
15.03.09,20:19
Zastavte sa v botanickej záhrade Košice a poproste ich o maličký výhonok. Dajú vám ho zdarma, bol som tam a doslova mi ho nanútili :)
Potom ho len zastrčíte do stimulátora a vysadíte isto zakorení. Výhonkom je to lepšie ako semenom.

Wabi, a niekde blizsie? Napr. NMn/V, TN, PN? Tiez by som ho chcela, ale tu som ho nikde nevidela, a ani nikto na blizku nema. Dik.
wabi
15.03.09,21:42
Bobkový list je burina. Žiaľ nemám okrem toho 5 cm z Košíc, ale nemal by to byť problém, zoženiem ti časom. Zavolaj tak o mesiac...
wabi
15.03.09,22:30
wabi,ani moje figy nevymrzli, neviem aký je to druh - sú podlhovasté bordové, ale v chovátsku som jedla okrúhle žlté, boli chutné, aj dosť veľké, ale podľa sorty to nezpoznám. Neskôr prihodím foto, musím ich pohľadať. Aké veľké plody sú na tej,ktorú ponúkaš??


To je práve problém. U nás je veľa fíg, len málo kto vie akú ma odrodu, ak vôbec majú všetky tie odrody pomenovanie...
Je neuveriteľné ako draho sa figy s nálepkou odrody predávajú a pritom nie sú o nič sladšie. Ja ich považujem za burinu ale veľmi chutnú! :D
Snažím sa nazbierať čo najviac odrôd. Priznám sa nechce sa mi platiť za tie "označené", ale urobím to. Kúpim si postupne všetky. Myslím že do roka budem mať tak nad 30 odrôd a potom asi trocha pokazím trh s figami na Slovensku, pretože sa tak ľahko množia, že sa ich jednoducho nevyplatí predávať.
Už teraz dostáva každý kto sa u mňa objaví figu zdarma.
wagner
16.03.09,11:58
wabi, k tomu stromčeku hrušiek by si mi mohol tiež priložiť aj odrezok figy. Poteším sa.
elpka
16.03.09,12:11
Pre Vrabcek1 -hlásim sa na ibištek, tak keď už budeš mať možnosť, ozvi sa.
elpka
cathyc
17.03.09,07:57
Chcela by som si vypestovať vavrín-bobkový lístok zo semienok alebo z jarných výhonkov. Ponúkol by mi niekto za dobrú cenu semienka? Bývam v Košiciach

Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
wabi
17.03.09,19:09
Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.:)
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.:---
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.
cathyc
17.03.09,19:25
Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.:)
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.:---
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.

wabi, mám pocit, že Ty si večný oportunista. S nikým nesúhlasíš. napísala som o svojich dobrých skúsenostiach s pestovaním vavrínu vo voľnej pôde, ale Ty musíš mať vždy svoju pravdu. Nie je predsa problém chrániť korene nástielkou, ale ešte aj v záhradkárovi sa píše, že vavrín má neuveriteľnú regeneračnú schopnosť a keď je aj tuhšia zima, je schopný sa pozviechať. Inak ak má niekto strach môže poprípade skúsiť obe alternatívy a sám posúdi, ktorá sa mu lepšie vydarila. Samozrejme sever Slovenska nebude taký prijateľný pre stredomorskú rastlinku, ako juh. Na to stačí aj sedliacky rozum, aby to človek pochopil.
aviator
17.03.09,20:06
Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
To je určite normálny vavrín? Listy voňajú ako bobkový list z obchodu? Neveril by som, že na Slovensku prezimuje.
cathyc
17.03.09,20:53
Je to naozaj tak. Keď bude krajší čas a po daniach tak ho odfotím a prilepím sem dôkaz. Keď sa taký čerstvo odtrhnutý dá variť, tak ešte len to je vôňa. Okrem toho čerstvý sa zvykne posekať a pridávať do marinád. So suchým sa mi to nepáči.
lorelei
17.03.09,21:15
Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.:)
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.:---
Lorelei, kde presne žiješ, pohybujem sa tak 100 km od Nitry pomerne často.

Wabi, dik, byvam pri Starej Turej, tak to asi nebudes mat po ceste:D. Ale my budeme mat cestu urcite okolo, tak by som si dovolila sa zastavit, najprv by som zavolala a dohodla. Este by ma zaujimalo, keby si mi napisal - /mimochodom mas plnu schranku ss sprav, tam som sa ti uz snazila pisat, ale asi este nepreslo/, napr. do mailu co vsetko mas, prip. aj ceny, lebo uz aj tie stromceky, co si riesil s wagner ma zaujimaju, urcite sa dohodneme na viacero veciach. Apropo, poslala som ti semienka chili papriciek, dofam,ze si dostal, a dufam,ze sa mi este ujde aj z tych tvojich Habanero. Dik este raz a ozvi sa. Ja sa tiez, ked budeme mat cestu.
wabi
18.03.09,22:01
Reagujem na niekoľko vecí.
Ak niekto tvrdí o drevine že mu niekoľko zím nevymrzla, hoci v našich končinách bežne vymŕza a hoci je známa aj u nás už stovky rokov a nepestuje sa, tak asi niečo nesedí že?
Mám známich ktorý si vysádzajú figy von a čudujú sa že viacerým tento rok vymrzli, hoci nie našťastie všetkým.
Tiež zastávam názor že ak sú dostatočné priestory, treba vyskúšať pestovať dreviny ako je napríklad figa, alebo vavrín aj vo voľnej pôde ale na chránenom stanovišti s dobrou mikroklímou aj vo veľkej nádobe ako veľký bonzaj.
Ak ale nie je priestor, prikláňam sa pestovaniu vo veľkej nádobe a to nie preto že som oportunista, ale jednoducho preto, že je to môj názor a je rovnaký nezávisle na tom čo sem napíše niekto s označením cathyc, alebo aj ktokoľvek iný. Takže ak som napísal, že vavrín je vo voľnej pôde rizikový, tak isto nie preto že som oportunista. Isto existujú aj odolnejšie klony vavrínu, podobne ako je to u figy, len neviem kto ich pestuje a neviem kto sa tejto téme venuje. Je dosť pravdepodobné že úplne nikto.
Možno práve ty máš takýto odolný klon a je treba to zdokumenbtovať, vyskúšať a podchytiť. Tak ako nie je figa ako figa, iste nie je vavrín ako vavrín!:)
Treba ten odolný vavrín ešte pár rokov pozorovať ako je situovaný v rámci záhrady?
Vo všeobecnosti, ale keby bol vavrín ako druh odolnejší, už by tu okolo nás rástol kade tade a on nerastie... Dokonca aj v botanických záhradách ho na zimu schovávajú - že by boli tiež oportunisti?!:confused:
Figa aj vavrín pekne zapestované ako veľké bonzaje sú fakt super, tak prečo si neskrášliť nimi v lete svoju terasu, hlavne ak tým človek vôbec nič neryskuje.

Schránku som si pred pár dňami vyprázdnil, dúfam že už funguje... ale ďakujem za upozornenie.
Rád sa stretnem a porozprávam s každým a vždy sa snažím aby boli okolo mňa ľudia spokojní, nie vždy sa to však všetko podarí na 100%, ale snaha je a ak sú nejaké rôzne názory, tak sa to komunikáciou vyrieši.
Do Turej som kedysi jazdil pravidelne, ale nebol som tam už asi 8 rokov. Do konca týždňa ale pôjdem určite do Piešťan a okolia, hoci mám teraz časovo ťažké obdobie... akurát na net si ukradnem neskoro večer pár chvíľ. Habanero isto pošlem prišla mi jedna požiadavka, ale sťahujem sa práve okrem iného a je sezóna nielen na štepenie ale aj na dane a spol, takže ani nežijem ani nestíham...
cathyc
19.03.09,06:57
Reagujem na niekoľko vecí.
Ak niekto tvrdí o drevine že mu niekoľko zím nevymrzla, hoci v našich končinách bežne vymŕza a hoci je známa aj u nás už stovky rokov a nepestuje sa, tak asi niečo nesedí že?
Mám známich ktorý si vysádzajú figy von a čudujú sa že viacerým tento rok vymrzli, hoci nie našťastie všetkým.
Tiež zastávam názor že ak sú dostatočné priestory, treba vyskúšať pestovať dreviny ako je napríklad figa, alebo vavrín aj vo voľnej pôde ale na chránenom stanovišti s dobrou mikroklímou aj vo veľkej nádobe ako veľký bonzaj.
Ak ale nie je priestor, prikláňam sa pestovaniu vo veľkej nádobe a to nie preto že som oportunista, ale jednoducho preto, že je to môj názor a je rovnaký nezávisle na tom čo sem napíše niekto s označením cathyc, alebo aj ktokoľvek iný. Takže ak som napísal, že vavrín je vo voľnej pôde rizikový, tak isto nie preto že som oportunista. Isto existujú aj odolnejšie klony vavrínu, podobne ako je to u figy, len neviem kto ich pestuje a neviem kto sa tejto téme venuje. Je dosť pravdepodobné že úplne nikto.
Možno práve ty máš takýto odolný klon a je treba to zdokumenbtovať, vyskúšať a podchytiť. Tak ako nie je figa ako figa, iste nie je vavrín ako vavrín!:)
Treba ten odolný vavrín ešte pár rokov pozorovať ako je situovaný v rámci záhrady?
Vo všeobecnosti, ale keby bol vavrín ako druh odolnejší, už by tu okolo nás rástol kade tade a on nerastie... Dokonca aj v botanických záhradách ho na zimu schovávajú - že by boli tiež oportunisti?!:confused:
Figa aj vavrín pekne zapestované ako veľké bonzaje sú fakt super, tak prečo si neskrášliť nimi v lete svoju terasu, hlavne ak tým človek vôbec nič neryskuje.

Schránku som si pred pár dňami vyprázdnil, dúfam že už funguje... ale ďakujem za upozornenie.
Rád sa stretnem a porozprávam s každým a vždy sa snažím aby boli okolo mňa ľudia spokojní, nie vždy sa to však všetko podarí na 100%, ale snaha je a ak sú nejaké rôzne názory, tak sa to komunikáciou vyrieši.
Do Turej som kedysi jazdil pravidelne, ale nebol som tam už asi 8 rokov. Do konca týždňa ale pôjdem určite do Piešťan a okolia, hoci mám teraz časovo ťažké obdobie... akurát na net si ukradnem neskoro večer pár chvíľ. Habanero isto pošlem prišla mi jedna požiadavka, ale sťahujem sa práve okrem iného a je sezóna nielen na štepenie ale aj na dane a spol, takže ani nežijem ani nestíham...
Dohadovanie sa s Tebou nemá konca kraja. Žiadam Ťa preto, aby si sa snažil už do mojich názorov nenavážať. Ja na oplátku budem ingonorovať tie Tvoje. Jednu poznámku si však neodpustím. Moje tvrdenie o Tebe podporuje aj štatistika. Za obdobie, ktoré si strávil na porade máš 177 príspevkov, ale iba jeden súhlas si bol schopný udeliť. To znamená, že všetci poraďáci sú v Tvojích očiach v rebríčku niekde pod Tebou. Pasuješ sa za úžasného odborníka . nikto Ti to neberie, ale skús neznepríjemňovať ostatným svojím večným nesúhlasom všetky témy, ktoré ich ako neodborníkov bavia. Predstav si, že milovať záhradku a rastlinky môže aj niekto o kom Ty nemáš valnú mienku. A môže sa im aj dariť, možno práve preto, že tú svoju záhradku aj s celým osadenstvom milujú.
Ježko
19.03.09,07:15
Keď budú už jarné výhonky, môžem Ti poslať zopár z nich. Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list.
Cathyc,veľmi pekne by som Ťa chcela poprosiť o zaslanie výhonkov bobkového listu alebo semienok. Už dlho sa snažím zohnať bobkový list a akosi sa mi nedarí...pestujem si rôzne bylinky a koreniny doma... som zo Žiliny. Ďakujem:)
cathyc
19.03.09,07:57
Cathyc,veľmi pekne by som Ťa chcela poprosiť o zaslanie výhonkov bobkového listu alebo semienok. Už dlho sa snažím zohnať bobkový list a akosi sa mi nedarí...pestujem si rôzne bylinky a koreniny doma... som zo Žiliny. Ďakujem:)

Veľmi rada, len mi napíš cez súkromnú správu svoju adresu.
wabi
19.03.09,08:14
Mám rád ľudí okolo seba a vážim si ich. Nechápem na základe čoho môžeš povedať, že nemám o komkoľvek "valnú mienku".
Ako a na základe čoho si môžeš dovoliť toto povedať?
Iba preto, že som vyslovil názor, že vavrín v našich končinách nie je úplne mrazuodolný a odporúčam pestovanie v nádobách, pričom ty máš iný názor, pretože ti rastie už 2 roky vo voľnej pôde?
Skôr sa mi zdá že ty nezvládaš keď má niekto iný názor!
Prečo teda nenapíšeš, ako ho pestuješ v akej polohe kde a spoločne možno prídeme na to, že máš vzácny klon vavrínu, ktorý stojí za to šíriť v našich podmienkach.
Namiesto toho si ma označila za oportunistu, pretože mám úplne náhodou iný názor ako ty. Dokážeš pochopiť, že tento názor som mal vždy a vôbec to nesúvisí s tým čo napíšeš ty alebo ktokoľvek iný?
Tým ale nechcem podceňovať tieto názory iných ľudí, rád sa nechám vyviesť z omylu. Moje názory sa menia podľa mojich životných skúseností
Nesnažím sa do teba navážať, naopak ty si ma označila za oportunistu, pretože si nadobudla dojem, že snáď ti chcem oponovať za každú cenu.
Keď som sa ti snažil vysvetliť, že to tak nie je a to slušnou formou a bez urážok, či podceňovania tvojej či ktorejkoľvek inej osoby a jej názorov, tak si ma obvinila z toho že sa povyšujem nad iných ľudí a nevážim si ich názor.
Samozrejme že na to musím reagovať, pretože ty útočíš nie na moje názory teraz ale na moju osobu a to len preto že mám iný názor a verejne ho prezentujem. Ja ťa tým nemám záujem uraziť ani ponížiť!
Dúfam že tým, že obhajujem svoju osobu a svoje názory nikoho neurážam a neponižujem. Ak áno, tak som to fakt nemal nikdy v úmysle a je mi to ľúto. :mee: Samozrejme, že považujem svoje názory za správne, ale iste nemám patent na pravdu a ak sa zmýlim, tak nemám problém to verejne priznať.
Nevadí mi keď má niekto iný názor verejne ho prezentuje a obhajuje a nijako ma to neuráža ani neponižuje a jednoducho som automaticky predpokladal že aj ostatní sú na tom podobne.:cool:
Veď by to zas aj bola asi nuda, keby všetci vždy zo všetkým súhlasili jednomyseľne.
Uznávam že som občas trochu ironický, ale to je taký anglický humor a treba na to pozerať z nadhľadu.:)
Je pravda že sa nehrám vo fóre na súhlasy a nesúhlasy nie som tu preto, že chcem získavať čo najviac súhlasov alebo stúpať v akomsi bodovom rebríčku. Nesnažím sa správať a písať tak aby so mnou čo najviac ľudí súhlasilo a prípadne im dávať svoje súhlasy, aby potom zasa oni dávali súhlasy mne. Ale nie preto, že by som s nimi nesúhlasil, alebo si nevážil ich názor. Možno by som mal naozaj viac ťukať myškou na nejaké ikony, nie kvôli tomu že by som chcel byť "populárny", ale preto aby mi to nemohli vyčítať ľudia ako si ty.
Ale je pravda, že by ma zaujímalo aké stanovisko k takémuto niečomu zaujme stanovisko niekto nezainteresovaný.;)
cathyc
19.03.09,08:50
Mám rád ľudí okolo seba a vážim si ich. Nechápem na základe čoho môžeš povedať, že nemám o komkoľvek "valnú mienku".
Ako a na základe čoho si môžeš dovoliť toto povedať?
Iba preto, že som vyslovil názor, že vavrín v našich končinách nie je úplne mrazuodolný a odporúčam pestovanie v nádobách, pričom ty máš iný názor, pretože ti rastie už 2 roky vo voľnej pôde?
Skôr sa mi zdá že ty nezvládaš keď má niekto iný názor!
Prečo teda nenapíšeš, ako ho pestuješ v akej polohe kde a spoločne možno prídeme na to, že máš vzácny klon vavrínu, ktorý stojí za to šíriť v našich podmienkach.
Namiesto toho si ma označila za oportunistu, pretože mám úplne náhodou iný názor ako ty. Dokážeš pochopiť, že tento názor som mal vždy a vôbec to nesúvisí s tým čo napíšeš ty alebo ktokoľvek iný?
Tým ale nechcem podceňovať tieto názory iných ľudí, rád sa nechám vyviesť z omylu. Moje názory sa menia podľa mojich životných skúseností
Nesnažím sa do teba navážať, naopak ty si ma označila za oportunistu, pretože si nadobudla dojem, že snáď ti chcem oponovať za každú cenu.
Keď som sa ti snažil vysvetliť, že to tak nie je a to slušnou formou a bez urážok, či podceňovania tvojej či ktorejkoľvek inej osoby a jej názorov, tak si ma obvinila z toho že sa povyšujem nad iných ľudí a nevážim si ich názor.
Samozrejme že na to musím reagovať, pretože ty útočíš nie na moje názory teraz ale na moju osobu a to len preto že mám iný názor a verejne ho prezentujem. Ja ťa tým nemám záujem uraziť ani ponížiť!
Dúfam že tým, že obhajujem svoju osobu a svoje názory nikoho neurážam a neponižujem. Ak áno, tak som to fakt nemal nikdy v úmysle a je mi to ľúto. :mee: Samozrejme, že považujem svoje názory za správne, ale iste nemám patent na pravdu a ak sa zmýlim, tak nemám problém to verejne priznať.
Nevadí mi keď má niekto iný názor verejne ho prezentuje a obhajuje a nijako ma to neuráža ani neponižuje a jednoducho som automaticky predpokladal že aj ostatní sú na tom podobne.:cool:
Veď by to zas aj bola asi nuda, keby všetci vždy zo všetkým súhlasili jednomyseľne.
Uznávam že som občas trochu ironický, ale to je taký anglický humor a treba na to pozerať z nadhľadu.:)
Je pravda že sa nehrám vo fóre na súhlasy a nesúhlasy nie som tu preto, že chcem získavať čo najviac súhlasov alebo stúpať v akomsi bodovom rebríčku. Nesnažím sa správať a písať tak aby so mnou čo najviac ľudí súhlasilo a prípadne im dávať svoje súhlasy, aby potom zasa oni dávali súhlasy mne. Ale nie preto, že by som s nimi nesúhlasil, alebo si nevážil ich názor. Možno by som mal naozaj viac ťukať myškou na nejaké ikony, nie kvôli tomu že by som chcel byť "populárny", ale preto aby mi to nemohli vyčítať ľudia ako si ty.
Ale je pravda, že by ma zaujímalo aké stanovisko k takémuto niečomu zaujme stanovisko niekto nezainteresovaný.;)

Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme. Skús sa už konečne k tomu postaviť ako chlap a prestaň vŕtať. Návod som už napísala, ja nechám na pokoji Teba a Ty láskavo nechaj mňa.
Teraz ešte raz k tomu vavrínu. Je mi naozaj úprimne jedno či mi veríš, alebo nie. Pestujem ho vo voľnej pôde tri a nie dva roky, teraz je to už štvrtý rok. Kúpila som ho v záhradnom centre, takže nepredpokladám, že sa jedná o nejaký prapodivný klon. Moja bylinková záhradka je situovaná na JV a vavrín je umiestnený cca 1,5m od domu, ktorý mu pravdepodobne z časti robí ochranu. Počas dvoch minulých zím som nepoužila žiadnu nástielku ku koreňom, aj keď občas poriadne prituhlo...zima bola v tom čase v podstate mierna. Tento rok okolo Vianoc som ku koreňom dala vrstvu sena. Hádam to pomohlo a nehádame sa zbytočne. Toť vsio čo k tomu môžem povedať. Nič mimoriadne nerobím, nestrihám a neupravujem mu korunku, jedine si vždy odtrhnem pár lístkov do varenia.
Dúfam, že táto téma, ktorá ľuďom robí a má robiť radosť, sa nestane kvôli nášmu konfliktu nepríjemná. Týmto sa všetkým ospravedlňujem, za nezhodu, ktorá sa sem vniesla aj mojím pričinením.
wabi
19.03.09,19:13
"Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme"
Vieš problém vidím skôr v tom že vôbec neviem o žiadnych nezhodách a to ani v tejto ani v žiadnej inej téme.
Vždy som iba komentoval spôsob tvojho vyjadrovania, fakticky som nikdy nespochybnil obsah tvojich príspevkov, takže vlastne nemám žiadne nezhody s tebou. Ani ty by si iste nevedela definovať v čom vidíš nezhodu, pokiaľ nebudeme brať do úvahy výpady voči mojej osobe ničím nepodložené. Ja proti tebe nič nemám, veď sa ani nepoznáme. Zo začiatku som nechápal prečo útočíš bezdôvodne teraz už chápem, to si bola ty ma presviedčala že postreky sú jedy a sú škodlivé a ja som ti ani v tejto téme nikdy neprotirečil pretože tiež považujem postreky za jedy a ako dôkaz som uviedol aj tému, ktorú som založil dávno predtým. Ty si ale stále útočila akoby som ti protirečil, ale pochop už konečne že s tebou súhlasím a ty vravíš vlastne to isté a hádaš sa teda sama zo sebou.
Ďakujem ti ale že si popísala ako pestuješ vavrín, tiež to aj takto skúsim a po pár rokoch možno napíšem niečo podobné::)
"Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list."
A niekto sa ozve:
"Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.:)
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.:---"

Ale ja sa na rozdiel od teba nebudem cítiť kvôli tomu urazený, veď dotičný len dobrosrdečne varoval, napísal že ho treba chrániť, ty si predsa potvrdila že ho chrániš v zime nastielaním niekedy. Ani druhá varianta s pestovaním v nádobe ťa nemohla nijako uraziť, veď nebola proti tebe ani tvojím názorom nijako namierená.
A môžem ťa ubezpečiť že ani v budúcnosti nebudem nikdy písať nič proti tebe ani nikomu inému. Ak niečo doplním a napíšem skúsenosti seba či iných tak nikdy nie preto, že sa chcem povyšovať. Nemám to za potreby meriam 188 cm a všade si udieram hlavu. Naposledy o teba.:)
bettylou
19.03.09,19:35
Nemá niekto zvyšné tuje? potrebujem asi tak 20
wabi
19.03.09,19:50
Práve dnes mi jeden priateľ vravel že videl v Maďarsku tuje ktoré u nás stoja okolo po prepočte 500 sk za 150 po prepočte...
macacko
19.03.09,20:07
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
cathyc
19.03.09,21:29
"Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme"
Vieš problém vidím skôr v tom že vôbec neviem o žiadnych nezhodách a to ani v tejto ani v žiadnej inej téme.
Vždy som iba komentoval spôsob tvojho vyjadrovania, fakticky som nikdy nespochybnil obsah tvojich príspevkov, takže vlastne nemám žiadne nezhody s tebou. Ani ty by si iste nevedela definovať v čom vidíš nezhodu, pokiaľ nebudeme brať do úvahy výpady voči mojej osobe ničím nepodložené. Ja proti tebe nič nemám, veď sa ani nepoznáme. Zo začiatku som nechápal prečo útočíš bezdôvodne teraz už chápem, to si bola ty ma presviedčala že postreky sú jedy a sú škodlivé a ja som ti ani v tejto téme nikdy neprotirečil pretože tiež považujem postreky za jedy a ako dôkaz som uviedol aj tému, ktorú som založil dávno predtým. Ty si ale stále útočila akoby som ti protirečil, ale pochop už konečne že s tebou súhlasím a ty vravíš vlastne to isté a hádaš sa teda sama zo sebou.
Ďakujem ti ale že si popísala ako pestuješ vavrín, tiež to aj takto skúsim a po pár rokoch možno napíšem niečo podobné::)
"Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list."
A niekto sa ozve:
"Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.:)
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade.:---"

Ale ja sa na rozdiel od teba nebudem cítiť kvôli tomu urazený, veď dotičný len dobrosrdečne varoval, napísal že ho treba chrániť, ty si predsa potvrdila že ho chrániš v zime nastielaním niekedy. Ani druhá varianta s pestovaním v nádobe ťa nemohla nijako uraziť, veď nebola proti tebe ani tvojím názorom nijako namierená.
A môžem ťa ubezpečiť že ani v budúcnosti nebudem nikdy písať nič proti tebe ani nikomu inému. Ak niečo doplním a napíšem skúsenosti seba či iných tak nikdy nie preto, že sa chcem povyšovať. Nemám to za potreby meriam 188 cm a všade si udieram hlavu. Naposledy o teba.:)

Ja som už niekoľko krát napísala, že som s Tebou skončila komunikácia, takže naposledy...k Tebe sa už nevyjadrujem, lebo si aj tak len melieš svoje a prekrúcaš. Nemienim tu s Tebou strácať mladosť.
LillySK
22.03.09,19:31
ahojte, chcela by som sa opytat ci nema niekto na podarovanie bylinky do kvetinacov ako rozmarin, mata, medovka a pod.. mozem na oplatku poslat kvietky fialky, tucnolist a ine..cez ss sa urcite dohodneme. Bylinky v obchodakoch som uz x krat kupovala,ale nevydrzali mi:( tak chcem skusit od nejakeho pestovatela "domace":---
L-M
23.03.09,11:58
ahojte, chcela by som sa opytat ci nema niekto na poradovanie bylinky do kvetinacov ako rozmarin, mata, medovka a pod.. mozem na oplatku poslat kvietky fialky, tucnolist a ine..cez ss sa urcite dohodneme. Bylinky v obchodakoch som uz x krat kupovala,ale nevydrzali mi:( tak chcem skusit od nejakeho pestovatela "domace":---

mimotemyNemôžem nezareagovať- na to pekné slovko- PORADOVANIE-:) asi to malo byť podarovanie. Bolo to fakt milé pomýlenie.Škoda , že ja nemám- keby som dajaké mala určite rada pošlem:):):)
hrabenka
23.03.09,16:12
Prosím, nevie niekto z Vás ako sa volá uhorka z ktorej sa dá krájať a ona stále dorastá / mám na mysli už plod sa dá odrezať/.
LillySK
23.03.09,16:46
:);) veru, veru... som si ani nevsimla,co som to napisala ;) ale tak ked sme na tej porade, tak aj poradovanie nie je zle,nie?:D



mimotemyNemôžem nezareagovať- na to pekné slovko- PORADOVANIE-:) asi to malo byť podarovanie. Bolo to fakt milé pomýlenie.Škoda , že ja nemám- keby som dajaké mala určite rada pošlem:):):)
wagner
24.03.09,10:05
hrabenka- myslíš kalabasa? Tiež som to zasadila, dá sa z toho odrezať ale či je to ono a či to ďalej dorastá neviem. Skúšam to prvý krát. Píšu, že keď to je mladé, tak to má chuť ako cuketa. Tak neviem.
wagner
24.03.09,10:10
LillySk vymaž si schránku prosím, chcela som Ti poslať správu a máš plnú schránku.
LillySK
24.03.09,15:36
:Duuuuuuuz


LillySk vymaž si schránku prosím, chcela som Ti poslať správu a máš plnú schránku.
kocko
25.03.09,12:58
Poprosil by som o radu. Na jeseň sme si kúpili Bobkový list v malom kvetináči.Teraz v zime ho máme na parapete na južnej strane - čiže svetlo má. Zalievame ho každý 3.deň. Asi pred mesiacom mu od krajov začali schnúť listy. Teraz neviem či je to vplyvom nevhodnej pôdy, prúdením kúrenia a či by nebolo ho dať lepšie na balkón. Poraďte PROSÍM :confused:

PS: Rád by som priložil aj foto, no nakoľko som nový člen tak mi to neumožňuje....:mee:
elpka
25.03.09,13:32
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik

Z akého mesta si? Ja som minulý rok kupovala 2ks a v celkom výhodnej cene. Eva
wabi
26.03.09,07:55
Poprosil by som o radu. Na jeseň sme si kúpili Bobkový list v malom kvetináči.Teraz v zime ho máme na parapete na južnej strane - čiže svetlo má. Zalievame ho každý 3.deň. Asi pred mesiacom mu od krajov začali schnúť listy. Teraz neviem či je to vplyvom nevhodnej pôdy, prúdením kúrenia a či by nebolo ho dať lepšie na balkón. Poraďte PROSÍM :confused:

PS: Rád by som priložil aj foto, no nakoľko som nový člen tak mi to neumožňuje....:mee:

Ťažko povedať, nevidel som a môžem sa len dohadovť čím to môže byť.
1. Má kvetináč dobrý odtok, nestojí v ňom voda? Prípadne nie je trvalo zamokrený? Prehnojený asi nebude, to by ste ho museli hnojiť a to v zime asi nerobíte, že?
2. Južné okno nie je pre mnohé kvety to najlepšie. Mne sa darí kvetom lepšie pri východnom, či dokonca prípadne severovýchodnom okne. Či je to prúdením suchého vzduchu, skôr nie.
3. Ako subtropický ker, by mal mať nejaký ten zimný pokoj - zníženie teploty súvisiace so skrátením dňa, a s tým tiež menej polievať...

Napíšem, čo by som robil na vašom mieste. Vzhľadom k tomu že je jar a teda presádzanie kvetov je vhodné, by som ho presadil. Zároveň by som mu dal nový substrát, dal by som pozor, aby nový kvetináč mal veľké a neupchané odtokové otvory. Urobil naspodu drenáž - aby prebytočná voda dobre odtekala. Nepreháňal by som to s polievaním.
Zároveň by som ho zostrihol, aby začal vyháňať nové výhony. Zostrihnuté vetvičky môžete ponoriť do stymulátora a dať zakoreniť. Ak sa ujmú, môžete jeden z nich skúsiť dať aj do voľnej pôdy. Ak nemáte vlastnú záhradku, tak priateľovi, či príbuznému, či len tak do parku, na miesto aby nebol zničený ale bol chránený zo severu, podľa bydliska a polohy.
Na balkón by som ho preniesol vzhľadom na to, že bol zimovaný v teple až keď nebude hroziť mráz a bude nad nulou aj v noci.
V ďalších rokoch by som ho zimoval radšej pri teplote aspoň o niečo nižšej ako je izbová teplota.
Ak chcete vylúčiť možnosť prievanu, dajte ho tátoveň pod mikroténové vrecko, alebo pod vykrojenú PET-flašu, podľa veľkosti. Zmeňte miesto, parapet iného ako južného okna by bol lepší.:)
Počas vegetácie zaštipovať, aby bol kríček pekný kompaktný a hustý.
Želám veľa šťastia a verím že tá kríza pominie.
cathyc
26.03.09,08:06
Tentokrát s wabim plne súhlasím, to premokrenie napadlo aj mne ako prvá a možno hlavná príčina, ale nedá sa to samozrejme s určitosťou povedať. Rady, ktoré opisuje určite stoja za pokus o záchranu rastlinky.
kocko
26.03.09,20:47
Ďakujem Vám pekne za radu. Pokúsim sa ešte o záchranu. ;)
ste_ve
28.03.09,17:15
Prosil by som Vás, ak by Ste boli taká láskavá, kde Ste kúpili ten Florasorb GEL 10 g /viď. príspevok z 30.4.2007 # č.27/ lebo to súrne potrebujem, pre poslanie výpestkov vinnej révy poštou. Nemôžem to v Prievidzi a v okolí zohnať. Vaša informácia mi možno pomôže jeho zaobstaranie. Za ochotu veľká Vám vďaka. Ste_ve.
DUŠAN139BT
28.03.09,18:04
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
skús zavolať do SHP Harmanec 0482322111,poprípade skús zavolať do
Biotika a.s. predávajú použité nádoby, má to cca 500l, ak by bol problém ozvi sa 0907671456
Elena Navrátilová
28.03.09,18:10
Prosil by som Vás, ak by Ste boli taká láskavá, kde Ste kúpili ten Florasorb GEL 10 g /viď. príspevok z 30.4.2007 # č.27/ lebo to súrne potrebujem, pre poslanie výpestkov vinnej révy poštou. Nemôžem to v Prievidzi a v okolí zohnať. Vaša informácia mi možno pomôže jeho zaobstaranie. Za ochotu veľká Vám vďaka. Ste_ve.

http://www.agrona.sk/index.php?page=katalog&kategoria=218
Treba skúsiť objednať. Vyzerá to byť aktuálne. Prajem veľa úspechov.
Jannka602
05.04.09,18:42
Kto mi pošle odrezky fialového, žltého a červeného oleandra... ďakujem
Bionda
15.04.09,12:35
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
My sme teraz tiež zháňali- už sme zohnali- nám stačila použitá na úžitkovú vodu, jeden pánko od Trnavy mi ju aj priviezol za 60eur 1000litrovú.
mazanova
16.04.09,12:19
Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.
Hrdzoska
16.04.09,15:04
Dnes som zistila že sa mi nekontrolovateľne rozmnožuje tráva myslím že sa volá Kostrava. Ak by mal niekto záujem ozvite sa-čo najskôr, za symb. poplatok žašlem.Fotky pripájam
wabi
16.04.09,19:59
Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.

Koľko zemiakov potrebuješ?
mazanova
17.04.09,10:08
Koľko zemiakov potrebuješ?
Neviem to presne odhadnúť asi jedno vedro - 15 kg ak sú drobné sadbové tak mi stačí.
Ja idem dnes večer na chalupu (tam ešte nemáme internet) takže iba do 16 hod. som na internete, č.t.0911326431, 0905408853.
lorelei
17.04.09,18:01
Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.


No tak ja tak tiez napodobne. Ja zhanam cesnak, a pochodila som trhy a nic z toho. Ak by nahodou este niekto mal.........dakujem, dohodneme sa.
babijanka
24.04.09,09:52
Ahojte poraďáci,
vedel by mi niekto pomôsť, hľadám záhradku lacnejšie, budˇna prenájom alebo na odkúpenie, v Košiciach, poprípade Košice-okolie ?
Sabadka
24.04.09,10:16
ja mám, dám na prenájom, lacno. Ale píšeš, že Košice a okolie. To okolie je relatívny pojem do doľko km považuješ okolie. Ak do takých 500 tak sa dohodneme.
babijanka
24.04.09,10:23
ja mám, dám na prenájom, lacno. Ale píšeš, že Košice a okolie. To okolie je relatívny pojem do doľko km považuješ okolie. Ak do takých 500 tak sa dohodneme.

No ja si myslím, že ak je to tých 500 km, tak už sa to netýka Košíc a okolia, ale skôr stredného slovensko, ale aj tak dík za odpoveď. Takže pre úplnosť, malo by to byť priamo buď v Košiciach v niektorej zo záhradkárskych oblastí alebo potom aspoň nejakých tých 5-25 km od Košíc( to by malo byť to Košice-okolie):):cool::mad:
milvus
28.04.09,12:48
Florasorb GEL má aj ENGO Trnava a m.ožno Pasič v Nitre. Ale Engo určite. Možno pod iným názvom, ale keď sa povie "žetengel" na ruže, tak poradia. (nejedná sa o francúštinu, len som vynechal zbytočnosti - medzery)
tamaja
02.05.09,15:28
pozri si auchan.pl,leroymerlin.pl,obi.pl,castorama.pl
Sharon
06.05.09,07:44
hrabenka, myslím si, že je to Lagenaria siceraria - Indická uhorka, ktorá sa ale dá s úspechom pestovať len v teplejších južných polohách, inde len v skleníku, lebo je veľmi teplomilná. Plody majú rôzne tvary od guľatých až po dlhé a zakrivené a po odrezaní z nich zvyšok, ktorý zostane na rastline dorastá.
Pozri sem:
http://www.exoflora.sk/modules/news/article.php?storyid=270
branislavp
08.05.09,04:09
Mám záujem o odkúpenie ostnatého drôtu. Dohodneme sa. Ďakujem.
franco24
10.05.09,20:13
Predam 150 cm mandarinku unshiu momentalne cela v kvete, kazdorocne spolahlivo rodi. Dalej predam lacno dvojrocne sadenice kanadskych cucoriedok.
sway
14.05.09,17:37
Práve dnes mi jeden priateľ vravel že videl v Maďarsku tuje ktoré u nás stoja okolo po prepočte 500 sk za 150 po prepočte...

a nevieš kde konkrétne bol???

aj ja potrebujem veľa pred plot....

dík
sway
14.05.09,17:44
Predam 150 cm mandarinku unshiu momentalne cela v kvete, kazdorocne spolahlivo rodi. Dalej predam lacno dvojrocne sadenice kanadskych cucoriedok.

a odkiaľ by to išlo?? a cena?? mala by som záujem...

ozvi sa;)
kacenka30
15.05.09,12:01
Dnes som zistila že sa mi nekontrolovateľne rozmnožuje tráva myslím že sa volá Kostrava. Ak by mal niekto záujem ozvite sa-čo najskôr, za symb. poplatok žašlem.Fotky pripájam

Neviem, či je to ešte aktuálne, koľko máte zbytočných kusov, prípadne čo by to stálo...............
LesnáVíla
19.05.09,15:45
Ahoj ! Prosím vás nemá niekto odrezky alebo semená "Enciánového stromčeka" ?
cathyc
19.05.09,20:29
Zopár ľuďom som sľúbila odrezky bobkového listu. Tento rok sa trošku omeškal asi kvôli tuhej zime a potom kvitnutiu, čo som teda zažila po prvý krát. Teraz je už však plný nových výhonkov. preto by som rada poprosila o radu, ako správne zakoreniť odrezky. Ak by niekto vedel ako na to, budem vďačná za radu.
ajuschka
20.05.09,08:58
ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom :)
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja
cathyc
20.05.09,09:42
ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom :)
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja
Dík Ajka vyskúšam a dám vedieť.
Magduš
20.05.09,12:42
ahoj teraz listujem v príspevkoch môžem zaslať mätu, thymian a medovku len prosím Tvoju adresu. Ja hľadám niekoho kto pestuje a má možnosť poslať rebarboru.
aviator
20.05.09,17:59
ahoj,
predpokladam ze by to malo ist ako vsetky ostatne bezne rastlinky....
skus si v tescu kupit stimulator rastu - vola sa to stimulax, je to prasok v takej zelenej krabicke, stoji okolo 80 sk.
namoc odrezok do vody, potom do stimulatora a pichni to do zeme. prikri PET flasou alebo sackom, a udrziavaj vlhke. ale pozor na plese. hodi sa ti aj hypermangan - kupis v lekarni za 15 Sk, je to dezinfekcie proti plesniam a podobnym svinstvam. pred zasadenim tym mozes poliat zem v kvetinaci, ale fakt len veeeelmi slabucko ruzovym roztokom :)
dufam ze som ti pomohla, daj potom vediet uspechy

Aja

Myslím, že lepšie je rezky pichať do zmesi piesku a perlitu. Tá má aj tú výhodu, že je sterilná. Ak máme viac rezkov dajú sa dať do debničky noviny, nasypať piesok s perlitom, napichať rezky, poliať a celé vložiť do fóliového vreca. Toto dáme do tieňa a sledujeme, ako zakoreňuje. A tešíme sa na vlastný skleník :D
atramka
21.05.09,10:22
Magduš ja mám rebarboru , rada Ti zašlem.:-))

ahoj teraz listujem v príspevkoch môžem zaslať mätu, thymian a medovku len prosím Tvoju adresu. Ja hľadám niekoho kto pestuje a má možnosť poslať rebarboru.
tutiola
21.05.09,10:32
Rebarbora mi práve kvitne. Zatial mám len jednu sadeničku, ale po dozretí semienok môžem zaslať. Tento rok som už zobrala z tej jednej sadeničky asi 2 kg očistenej rebarbory a do konca týždňa budem mať znova.
franco24
21.05.09,19:33
Ponúkam na predaj sadenice čučoriedky vysokej (úroda 5-10 kg na ker). Sadenice sú množené meristematicky s dobre vyvinutým koreňovým systémom za prijateľné ceny. + k dispozicii aj vrchoviskova rašelina. 25franco@seznam.cz Vyška sadenice od 70 - 80 cm Som zo SNV. Cena sadenice 5 euro.
wabi
25.05.09,16:24
Veľkoplodé čučoriedky sú fakt fajn, len chyba je, že málokto má pre ne vhodnú kyslú pôdu a udržovať stálu kyslosť je náročné a ťažko uskutočniteľné, preto dávam prednosť kríku, ktorý nie je takto náročný a pritom nemá žiadnych škodcov ani choroby a chutí rovnako dobre ak nie lepšie, modré bobule dozrievajú v lete v strapcoch - je to Amelanchier, pozrite rubriku "menej známe ovocie".
Inak aj čučoriedky mám rád, len keď v našej alkalickej pôde to je zbytočná námaha. Pre niekoho kto žije v horách a má kislú pôdu je to ale dobrá voľba.
franco24
26.05.09,09:52
staci vam obycajna dazdova voda.. ktora je sama o sebe kysla, kusok substratu, raseliny nevydim v tom problem, pokial pestujete hodzjaky kvet tak potrebuje primeranu starostlivost a to potrebny substrat vodu a sem tam hnojivo...
drrex
27.05.09,21:40
Tuje na živý plot si možeš dopestovať sám. Tuja sa rozmnožovať vegetatívne. Pozri vegetatívne rozmnožovanie okrasných drevín.
wabi
29.05.09,08:30
Tak neviem... asi v Nitre nepadajú dostatočne kyslé dažde.;)
Fakt je, že môžem pestovať čučoriedky, ale len vo veľkých nádobách, žiaľ akonáhle vysadím čučoriedky len tak von do voľnej pôdy je to v...:)
franco24
29.05.09,08:54
to je normalne ani ja nepestujem cucoriedky vo volnej pode 10 kusov mam v nadobach a asi 40 mam okolo sklenika v cistej vrchoviskovej raseline. polievam ich dazdovou vodou + do kazdej davam trocha siranu amonnehu a rastu ako dive.
cathyc
29.05.09,18:44
to je normalne ani ja nepestujem cucoriedky vo volnej pode 10 kusov mam v nadobach a asi 40 mam okolo sklenika v cistej vrchoviskovej raseline. polievam ich dazdovou vodou + do kazdej davam trocha siranu amonnehu a rastu ako dive.

Ako často pridávaš ten síran amonný a kde ho dostať kúpiť?
franco24
01.06.09,09:12
2 krat za tyzden taku cajovu lyzicku do polievaka predavaju to v kazdom zahradkarstve je to total lacne
cathyc
01.06.09,09:50
2 krat za tyzden taku cajovu lyzicku do polievaka predavaju to v kazdom zahradkarstve je to total lacne

Ďakujem
Magduš
09.06.09,12:17
Magduš ja mám rebarboru , rada Ti zašlem.:-))
Dakujem pošlem adresu na Tvoju SS
franco24
09.06.09,20:32
ahoj prosim ta ako sa rozmnozuje rebarbora? dik franco
wagner
09.06.09,21:06
Rebarbora sa rozmnožuje koreňmi.
atramka
12.06.09,11:15
Dakujem pošlem adresu na Tvoju SS
Magduš, ešte sa pripomeň , to sa dá len skoro na jar..... ak by som náhodou pozabudla...:-)))
;)
merilin963
14.06.09,07:06
ja by so mala zaujem o malu odnozku lekna alebo mety vodnej do jazierka to moje mi neprezimovalo...
Magduš
16.06.09,12:33
Magduš, ešte sa pripomeň , to sa dá len skoro na jar..... ak by som náhodou pozabudla...:-)))
;)

este raz dakujem urcite sa pripomeniem :)
jozefcxc
18.06.09,12:53
Kupim zakorenene citrusy
bettylou
24.06.09,17:22
Vie niekto, kde sa dajú zohnať sadenice pre bukový živý plot za dobrú cenu?
ďakujem
aviator
24.06.09,18:02
U lesákov, ale pokiaľ viem len na jeseň alebo na jar, sú prostokorenné.
bettylou
30.06.09,17:27
to aviator:
ďakujem :-)
tutiola
01.07.09,10:44
Kúpim 15 kg marhuľ na zaváranie a 15 kg na džem. Ponúknite do okruhu 5O km.
hnedoočka
01.07.09,10:50
keď cestujem do MI cestou v dedinách predávajú domáci ,ale neviem za koľko.môžem ti dnes zistiť a dám vedieť.prevzala by si si to vo Vranove.
tutiola
02.07.09,11:19
Ďakujem za ponuku. Až bude priaznivá cena, tak sa dohodneme. Veď tento rok by to nemal byť veľký problém.
PeterNR
07.07.09,13:09
Ahojte poraďáci,

máme malé deti (4 a 1 r.), a bývame v bytovke v Nitre.

Radi by sme si kúpili, prípadne prenajali záhradku, starý sad alebo aj vinohrad..., najlepšie v okolí Nitry do cca 20 km. Aby sme mali s deťmi kam ísť... Keď z času na čas navštívime kamarátov, deti sa v ich záhrade zabavia celé hodiny :-)

Chcel by som vás poprosiť, ak by ste mali na predaj alebo vedeli o niekom, kto má na predaj, dáte mi prosím vedieť? Môže byť kľudne aj bez chatky.

Ďakujem veľmi pekne, a prajem pekný deň.

PeterNR
pasuliatko
08.07.09,09:58
ahojte, hľadám pre mamu krík bobkového listu ale nikde to nevieme zohnať. neviete mi poradiť?ďakujem
wabi
10.07.09,05:15
Ahojte poraďáci,

máme malé deti (4 a 1 r.), a bývame v bytovke v Nitre.

Radi by sme si kúpili, prípadne prenajali záhradku, starý sad alebo aj vinohrad..., najlepšie v okolí Nitry do cca 20 km. Aby sme mali s deťmi kam ísť... Keď z času na čas navštívime kamarátov, deti sa v ich záhrade zabavia celé hodiny :-)

Chcel by som vás poprosiť, ak by ste mali na predaj alebo vedeli o niekom, kto má na predaj, dáte mi prosím vedieť? Môže byť kľudne aj bez chatky.

Ďakujem veľmi pekne, a prajem pekný deň.

PeterNR
vedel by som ti pomôcť. pošli telefonne číslo, alebo zavolaj na moje. Vygúgliš ma ľahko Andrej Danek.
PeterNR
13.07.09,22:08
wabi: ďakujem, posielam Ti ss.
cathyc
14.07.09,07:22
Ospravedlňujem sa všetkým komu som sľúbila bobkový list, že som zatiaľ nič neposielala. Zatiaľ sa mi akosi nepodarilo ich zakoreniť, asi som to nerobila správne...skúsim ešte raz.
JarkaL
08.08.09,13:21
Ahojte, minule som vyhadzovala jahody a bolo mi ľúto, že asi deň na to tu boli takí, čo by si ich radi zasadili. Teraz som sa už poučila a keďže nerada len tak niečo vyhadzujem, pýtam sa Vás, či niekto z Vás nechce popínavé ruže - žlté, červené a oranžové. Mám ich asi 3 roky, sú pekné keď kvitnú, ale rozhodla som sa, že tam dám niečo iné. Takže včera som ich zostrihala, ostali len tie hlavné kmienky. Treba to ešte vykopať, ale nechcem, aby vyschli, vykopem ich, až keď sa niekto prihlási, že ich chce. Bývam v Záhorskej Bystrici, takže niekto zblízka by to mohol byť. Samozrejme, môže si ich zobrať zadarmo, ešte aj kávičku ponúknem.:)
Ak sa nik neprihlási, pôjdu do koša.:mee:


http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5362.gif

P.S: Ide o 6 koreňov.



P.S.2: Ten smajlík sa mi nepodaril.

Ahojte, tak ružičky sú už sľúbené jednej z Vás. Som rada, že neskončia v koši, ale niekomu ešte urobia radosť.
Valcake
08.08.09,23:28
marber
09.08.09,16:33
Nemá niekto skúsenosti s pestovaním gaštana jedlého? Objednali ho sme zo Starkla ale vyschol nám a niekde som čítala, že by mali byť blízko seba 2 ks, aby sa navzájom opeľovali.Teraz by som objednala ešte raz ale neviem či mám objednať dva - alebo posielajú už vyšľachtené kusy? Vďaka.
tutiola
09.08.09,18:49
Mám doma jedlý gaštan, ale žiaľ len jeden. Bol ako 2 ročný presádzaný a tento rok ako 8 ročný prvý krát kvitol. Keďže sme si neboli istí kvetom, tak som hľadala nejaké informácie a tiež som zistila, že mali by sme mať 2 kusy. Kvet opadal a plodov niet. Čiže to potvrdzuje, že potrebuješ dva gaštany.
ivan999
09.08.09,19:59
Dobry den,
Ponukame tuje smaragdy v 2litrovom kvetinaci 40-50cm za 2,99, 80-90cm za 4,99. Moznost dobierky. Dalsie dreviny na carovniky.sk. Tesime sa na spolupracu
wabi
09.08.09,20:40
Mám doma jedlý gaštan, ale žiaľ len jeden. Bol ako 2 ročný presádzaný a tento rok ako 8 ročný prvý krát kvitol. Keďže sme si neboli istí kvetom, tak som hľadala nejaké informácie a tiež som zistila, že mali by sme mať 2 kusy. Kvet opadal a plodov niet. Čiže to potvrdzuje, že potrebuješ dva gaštany.

Najlepším riešením je zaštepiť do koruny inú veľkoplodú odrodu. Takto sa budú vzájomne opeľovať a je to lepšie a hlavne rýchlejšie riešenie ako kúpiť ďalší strom a čakať pár rokov, pokiaľ vyrastie!:D
wabi
09.08.09,20:44
Nemá niekto skúsenosti s pestovaním gaštana jedlého? Objednali ho sme zo Starkla ale vyschol nám a niekde som čítala, že by mali byť blízko seba 2 ks, aby sa navzájom opeľovali.Teraz by som objednala ešte raz ale neviem či mám objednať dva - alebo posielajú už vyšľachtené kusy? Vďaka.
Zastavte sa v Nitre ak to máte blízko, ak nie pošlem vám, len napíšte správu, alebo zavolajte, moje číslo vygúglite ľahko - Andrej Danek
Ježko
10.08.09,07:02
JarkaL, škoda, že si tak ďaleko /ja som zo Žiliny/. Mám rada ťahavé ruže. Červenú som si vypestovala sama...Hneď by som sa rozbehla za Tebou, hlavne za ružičkami...žlté a oranžové musia byť úžasné...
dúfam, že sa dostanú do dobrých rúk a urobia ešte veľa radosti iným...Prajem Ti všetko dobré..Ježko
atramka
11.08.09,11:09
Ahojte, minule som vyhadzovala jahody a bolo mi ľúto, že asi deň na to tu boli takí, čo by si ich radi zasadili. Teraz som sa už poučila a keďže nerada len tak niečo vyhadzujem, pýtam sa Vás, či niekto z Vás nechce popínavé ruže - žlté, červené a oranžové. Mám ich asi 3 roky, sú pekné keď kvitnú, ale rozhodla som sa, že tam dám niečo iné. Takže včera som ich zostrihala, ostali len tie hlavné kmienky. Treba to ešte vykopať, ale nechcem, aby vyschli, vykopem ich, až keď sa niekto prihlási, že ich chce. Bývam v Záhorskej Bystrici, takže niekto zblízka by to mohol byť. Samozrejme, môže si ich zobrať zadarmo, ešte aj kávičku ponúknem.:)
Ak sa nik neprihlási, pôjdu do koša.:mee:


http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5362.gif

P.S: Ide o 6 koreňov.

P.S.2: Ten smajlík sa mi nepodaril.

Jarka, nemáš náhodou nafotené kvetinky z tých ťahavých šípov??? Ja by som veľmi rada oranžový( taký ťahavý nemám), hľadám však aj červený, ale taká ohnivá červená farba. Klasický červený ťahavý mám. Vieme sa dohodnúť??? Na oplátku Ti môžem poslať nejaké trávy,prípadne trvalky, alebo nejaké kríčky. Dohodneme sa???? :-)))
JarkaL
11.08.09,11:15
atramka, prepáč, už som ich dnes doobeda sľúbila jednej z poraďáčok.
Christian Viki
13.08.09,16:24
Hladám -kto má doma odnož bananovíka a je ochotný ho podarovať...? darujem iné.
sway
15.08.09,11:01
Hladám -kto má doma odnož bananovíka a je ochotný ho podarovať...? darujem iné.mám pošli mi SS s adresou, pošlem Ti.;)
bettylou
21.08.09,16:29
ahojte, hľadám pre mamu krík bobkového listu ale nikde to nevieme zohnať. neviete mi poradiť?ďakujem

nepoznáš niekoho, kto ide do chorvátska, tam rastie divo, ale má úžasne prenikavú vôňu
ivan999
23.08.09,18:41
Vie niekto, kde sa dajú zohnať sadenice pre bukový živý plot za dobrú cenu?
ďakujem
Konkakt na buky na zivy plot 0915806725
jolaj
24.08.09,12:56
nepoznáš niekoho, kto ide do chorvátska, tam rastie divo, ale má úžasne prenikavú vôňu
Aj mám záujem o bobkáč, zháňam už 2 roky,...ťažko sa zakoreňuje, ak má niekto navyše zakorenený, prosím, nezabudnite na mňa...
Bionda
24.08.09,13:01
ja skúsim ten môj rozmnožiť, nejako sa rozbujnel- dala som ho von . Ak sa rozmnoží- zakričím -ponuku.
jolaj
25.08.09,09:09
ja skúsim ten môj rozmnožiť, nejako sa rozbujnel- dala som ho von . Ak sa rozmnoží- zakričím -ponuku.

Ďakujem, budem trpezlivo čakať...
milka 60
29.08.09,11:20
A ako sa bobkáč množí? dakujem
Milas265
29.08.09,19:44
Ja neviem,ale manželka vždy niečo na dovolenke/v lete/ ušklbne a dá do PET flaše ,dá do chládku v slenníku a je to..:cool:
milka 60
31.08.09,20:19
Dobrý večer nemá prosím niekto na predaj malé cibulky lalii-farebné dakujem milka
boure
01.09.09,20:19
Mam k dizpozicií male agave americana,nepredavam len vymienam...
Silvernola
07.09.09,16:45
pošle mi niekto semeno alebo odrezky Erythroxylon - Enpsyro ? ss
Napíš rovno KOKAÍNOVNíK čiže KOKU. Nechceš radšej CANNABIS?
bettylou
07.09.09,16:49
Napíš rovno KOKAÍNOVNíK čiže KOKU. Nechceš radšej CANNABIS?

nie nechcem, hladam co som napisala.

V některých oblastech pěstování, např. v Bolívii, se koka legálně prodává porcovaná ve varných sáčcích. Tento čaj je pouze mírným stimulujícím prostředkem bez vedlejších nebo intoxikačních účinků kokainu, zmenšuje bolesti hlavy i žaludku a zvyšuje fyzické i duševní síly člověka.

Také v tradiční medicíně je koka velmi ceněna. Potíráním spánků rozdrcenými listy se odstraňují bolesti hlavy, rozemleté spolu s dalšími komponenty se používají na zábaly u těhotných žen, s medem slouží k uklidnění žaludku apod. Také některé formy cukrovky se zde léčí kokou. V posledním období se objevuje řada dalších výrobků, např. zubní pasty, krémy a nápoje, které obsahují výtažky z listů koky.

Všechny uvedené skutečnosti ukazují, že dochází k určité změně názorů na využití listů koky.
zdroj biotox.cz
elena11
10.09.09,20:57
Ja som povďačná za kvetinky, ktoré mi poslala Maruška. Dobre sa im darí sú krásne a už ich musím presadiť tak rastú. Ďakujem Maruška
milka 60
14.09.09,11:43
Kúpim mladé cymbidium,alebo chladnomilné dendrobium dakujem
mazanova
17.09.09,16:00
kolegyna mi doniesla z Chorvatska bobkovy list, ako s nim nalozit?
1.vetvicku dat do stimulatora a hned do kvetinaca zasadit
2. alebo nechat v pohari aby vyhnal korienky? a dat do pohara kusok stimulatora? alebo nie?

Aj mám záujem o bobkáč, zháňam už 2 roky,...ťažko sa zakoreňuje, ak má niekto navyše zakorenený, prosím, nezabudnite na mňa...
Ma-Ba
22.09.09,08:20
Vymením - mám 2 rastliny - Cattleya - oranžová, vonia, 1 ks Cambria - mala by byť bordová,
Sú to na jar delené rastliny s novými výhonmi.
bef
22.09.09,21:41
Vymením - mám 2 rastliny - Cattleya - oranžová, vonia, 1 ks Cambria - mala by byť bordová,
Sú to na jar delené rastliny s novými výhonmi.

Mala by som záujem o Cattleyu ak je Tvoja ponuka ešte reálna.
Na strane http://www.porada.sk/t71605-p3-pestovanie-orchidei.html príspevok 21, obr. 2 je moja Cattleya ktorú mám na výmenu.

Pekný deň :)
milka 60
23.09.09,06:43
Ma-Ba poslala som ti email,mam zaujem o kúpu nemam na vymenu orchideu:mad::mad: ,neviem či si dostala môj e mail milka:)
Ma-Ba
23.09.09,11:30
Mala by som záujem o Cattleyu ak je Tvoja ponuka ešte reálna.
Na strane http://www.porada.sk/t71605-p3-pestovanie-orchidei.html príspevok 21, obr. 2 je moja Cattleya ktorú mám na výmenu.

Pekný deň :)
Toto je zase moja. Ak máš záujem môžeme sa dohodnúť.
milka 60
23.09.09,15:02
Ma-Ba poslala som email,len neviem či prešiel prosím ozvi sa ;)mimotemymilka
zena
24.09.09,08:08
Vymenil by niekto odrezky cinskej ruze? Mala by som zaujem hlavne o bielu alebo aj ine farby. Na vymenu mozem ponuknut bordovo cervenu plnokvetu a jemne ruzovu, pripadne ine kvetinky :)
jolaj
24.09.09,08:30
kolegyna mi doniesla z Chorvatska bobkovy list, ako s nim nalozit?
1.vetvicku dat do stimulatora a hned do kvetinaca zasadit
2. alebo nechat v pohari aby vyhnal korienky? a dat do pohara kusok stimulatora? alebo nie?

Nemám s tým osobné skúsenosti...Suseda kedysi tiež sa z odrezkov pokúšala vypestovať, ale z piatich sa jej prijal len jeden...Držím prsty nech sa Ti vydarí...
širi1
29.09.09,06:10
rada by som pestovala okrasný trom Albízia, katalógové obchody ponúkajú dosť malé stromčeky (30-40 cm). Nemá náhodou niekto na predaj väčší kus? ak to niekto má v záhrade, viete mi poradiť ako rýchlo rastie, ako prezimuje.......Ď.
BA - okolie
atramka
30.09.09,07:44
j....a pestujem ale v črepníku a na zimu dám do pivnice, dostala som od kamarádky, ktorá si priniesla semienka z dovolenky....
dve zimy mi vydržal, teraz má cca 80 cm, zasa ho dám na zimu dnu.
Na kúpalisku v Štúrove je ich zasadených priamo pri bazéne s morskými vlnami veľa, sú tam už asi 3-4 roky, ale vidím, že z nich dosť aj vypadlo. O ten svoj stromček sa bojím, aby nezamrzol, tak ho schovávam.
Kúpiť môžeš v záhradníckych centrách, je ich veľa , skoro v každej väčšej dedine.
rybanka
09.10.09,10:51
Ahojte poraďáci,
nenájde sa niekto, kto by mi daroval, príp. predal malý stromček - sadeničku - duba? U nás sa k tomu nemôžem dostať. Nikto to nemá.
mlyn16
20.10.09,12:07
Zdravím,
nemá niekto z vás, poraďákov, navyše trvalku poniklec? Omylom som nádherné dva korene pri zakladaní skalky vyhodila. Bol už zatiahnutý :( a pokladala som ho asi za koreň letničky. Až na jar som prišla na strašný omyl.
Bola by som veľmi rada, keby sa vrátil do záhradky.
wabi
04.11.09,19:18
Ahojte poraďáci,
nenájde sa niekto, kto by mi daroval, príp. predal malý stromček - sadeničku - duba? U nás sa k tomu nemôžem dostať. Nikto to nemá.
Dub je burina, len ako ti to poslať. Inak pokiaľ ich chceš viac, tak žaluďe sú zadarmo...
wabi
05.11.09,06:13
Ponúkam štepené marhulové stromy po 2 €.
krater
05.11.09,07:17
dostala som na jar kvet su to velke cibule a z toho idu dlhe zelene listy v dvoch kvetinacoch mal len listy kvet ziadny celu dobu boli vonku na balkone a okrem toho ze nezakvitol velmi sa im darilo teraz som ich dala dnu do bytu a zacali zltnut listky moze mi niekto poradit co s nim vobec neviem ani nazov. Ako sa treba on starat? Viem ze babky to mavali na terasach malo by to mat kvet taky zvonec.
DAKUJEM!
mlyn16
05.11.09,07:31
Už som kúpila od Starkla.
mazanova
05.11.09,11:18
Ak je to toto - amarylis - tak potom sa nič nedeje - listy by mali ožltnúť (presťaň kvet polievať) bude mať veget... ožltnuté listy otrhaj črepník daj do chladnej miestnosti môže byť aj tmavá, koncom januára ho premiestni do izby a začni polievať a prihnojovať - najskôr by mal vykvitnúť kvet a potom narastú listy. Ja som teraz urobila experiment, že som celú cibuľu vybrala z črepníka- listy som orezala + trochu som orezala aj korene - dala do novinového papiera do chladu a v januári ho zasadím...

dostala som na jar kvet su to velke cibule a z toho idu dlhe zelene listy v dvoch kvetinacoch mal len listy kvet ziadny celu dobu boli vonku na balkone a okrem toho ze nezakvitol velmi sa im darilo teraz som ich dala dnu do bytu a zacali zltnut listky moze mi niekto poradit co s nim vobec neviem ani nazov. Ako sa treba on starat? Viem ze babky to mavali na terasach malo by to mat kvet taky zvonec.
DAKUJEM!
krater
05.11.09,11:49
ano je to ono dakujem velmi pekne. Takze ich dam do pivnice bola by som rada keby na jar aj kvitli zatial ich pestujem na listy ;)
milka 60
06.11.09,12:04
ano je to ono dakujem velmi pekne. Takze ich dam do pivnice bola by som rada keby na jar aj kvitli zatial ich pestujem na listy ;) To,že si ich pestovala na list svedčí o tom,že máš velké cibule určite budú kvitnúť ked im dáš aspoň 3 mesiace kludu v chlade a tma-nesmie tam mrznúť, 6 týždňov pred tým ako chceš,aby kvitli daj ich do tepla a polej dalšie poliaťie až o 10 dní a potom polievať oatrne,aby cibula nezhnila,máš krásnu amarylku bolo by jej škoda, ak máš dcérske cibulky pestuj ich na list až 2-3 roky celý rok bez oddychu/ ked budeš mať prebytok cibulek môžme vymeniť ak máš záujem/ vela úspechov milka:):)
karino
06.11.09,20:23
doniesol som z lesa niekolko desiatok zaludov ,ktore staci iba zasadit a mas stromcek raz dva...........
wabi
14.11.09,18:01
To,že si ich pestovala na list svedčí o tom,že máš velké cibule určite budú kvitnúť ked im dáš aspoň 3 mesiace kludu v chlade a tma-nesmie tam mrznúť, 6 týždňov pred tým ako chceš,aby kvitli daj ich do tepla a polej dalšie poliaťie až o 10 dní a potom polievať oatrne,aby cibula nezhnila,máš krásnu amarylku bolo by jej škoda, ak máš dcérske cibulky pestuj ich na list až 2-3 roky celý rok bez oddychu/ ked budeš mať prebytok cibulek môžme vymeniť ak máš záujem/ vela úspechov milka:):)

Ešte jedna drobnosť. Je treba vysadiť na kvitnutie cibule tak, aby väčšia časť cibule bola nad úrovňou pôdy...;)
Silvernola
15.11.09,18:53
Ešte jedna drobnosť. Je treba vysadiť na kvitnutie cibule tak, aby väčšia časť cibule bola nad úrovňou pôdy...;)
Nie je to nevyhnutné. Ja ich sadím do voľnej pôdy celkom prikryté zeminou a kvitnú prekrásne. sú nižšie a majú kratšie a pevnejšie listy, než keď som ich pestovala v kvetináči.
aviator
15.11.09,19:04
Prosím, nemáte niekto navyše čečinu v lokalite Bratislava - Senec? Budem vďačný za všetko ihličnaté, vrátane borievok, tují a cypruštekov.
Kto chce orezať ihličiny, aspoň nemusí odvážať odpad.
Ďakujem.
wessy
16.11.09,08:36
Kupim za velkoobchodne ceny tuje a fuchsie vo velkom mnozstve. Poradite mi niekto nejaky kontak.dakujem
tara464
06.12.09,18:12
Dobry den,som tu nova a chcem sa opytat ci by mi niekto nedaroval poštou štepene mandarinky/pomaranče/citrony
natascha
22.12.09,07:33
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemá niekto na predaj semienka HURMIKAKI?
aviator
22.12.09,08:07
Semená sú aj v plodoch, čo sa predávajú v obchode. U väčšiny ovocných drevín treba semenáče štepiť alebo očkovať.
Nieje výhodnejšie kúpiť hotovú rastlinu?
natascha
22.12.09,12:51
Semená sú aj v plodoch, čo sa predávajú v obchode. U väčšiny ovocných drevín treba semenáče štepiť alebo očkovať.
Nieje výhodnejšie kúpiť hotovú rastlinu?

Určite je to výhodnejšie z časového hľadiska, ale ja rada skúšam. Semená hurmikaki som zatiaľ nikde nevidela. Iba s nostalgiou spomínam, ako som si pred cca 20-timi rokmi kupovala v Blave kaki, v ktorých boli aj zo štyri kôstky. Dnes keď si kúpim Hurmikaki napr. v Tescu, vždy sú bez kôstok.
aviator
22.12.09,16:16
Určite je to výhodnejšie z časového hľadiska, ale ja rada skúšam. Semená hurmikaki som zatiaľ nikde nevidela. Iba s nostalgiou spomínam, ako som si pred cca 20-timi rokmi kupovala v Blave kaki, v ktorých boli aj zo štyri kôstky. Dnes keď si kúpim Hurmikaki napr. v Tescu, vždy sú bez kôstok.
Asi som dlho nekupoval hurmikaki .... :D
wabi
22.12.09,18:02
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemá niekto na predaj semienka HURMIKAKI?

Normálne to nerobím, ale pre ľudí na porade mám slabosť a keď sú tie Vianoce, dám vám zopár semiačok podpníka na ktorý sa štepí Hormi Kaki - jedná sa o Diospyros Lotus. Ak mi zavoláte a porozprávame sa odkiaľ ste tak vám pomôžem.
michaella10
22.01.10,21:58
Nema niekto rastlinu cimicifuga racemosa-plosticnik hroznovity?Strasne rada by som ju vlastnila ale nemozem ani najst ziadne zahradkarstvo na Slovensku ktore by to predavalo/posielalo/.Prosiiiiiiim.:---Vlastne ani neviem ako sa mnozi.:confused:
buchač
23.01.10,10:37
Nema niekto rastlinu cimicifuga racemosa-plosticnik hroznovity?Strasne rada by som ju vlastnila ale nemozem ani najst ziadne zahradkarstvo na Slovensku ktore by to predavalo/posielalo/.Prosiiiiiiim.:---Vlastne ani neviem ako sa mnozi.:confused:

Niečo podobné ....európske :

http://botany.cz/foto/plostherb1.jpg

CIMICIFUGA EUROPAEA Schipcz. – ploštičník evropský / ploštičník európsky
Napsal Tomáš Mrázek | 11. 8. 2008 | 1,892x |

Syn.: Actaea cimicifuga auct. non L., Actaea racemosa auct. non L.: Geners., Cimicifuga cimicifuga Graebn., nom. inval., Cimicifuga foetida auct. non L.
Čeleď: Ranunculaceae Juss. – pryskyřníkovité

Rozšíření: Evropský druh s hlavním výskytem v jihovýchodní Evropě, často označovaný jako pontický prvek. Optimum nachází v subkontinentálních podmínkách. U nás roste pouze v mezofytiku na Moravě, poněkud hojněji jen v Moravském krasu, jinde vzácně.
Ekologie: Jedná se o polostínomilnou až stínomilnou lesní rostlinu, rostoucí především na vápenci v listnatých nebo smíšených lesích, stržích a roklinách na vlhkých humózních půdách. Ploštičník evropský je diagnostickým druhem podsvazu Acerenion.
Popis: Vytrvalá, 40–200 cm vysoká bylina se silným oddenkem a přímou rozvětvenou lodyhou. Dlouze řapíkaté listy mají čepel široce trojbokou a 2–3× nepárovitě zpeřenou (lichozpeřenou). Listové úkrojky s okrajem dvojitě pilovitým, na rubu s roztroušenými chlupy. Květenství je větvený klasovitý hrozen, složený z oboupohlavných, 4četných květů zelenavě bílé barvy. Květy jsou krátce stopkaté, okvětní lístky jsou podlouhlé až podlouhle vejčité. Měchýřky jsou podlouhlé, světle hnědé, chlupaté. Semena elipsoidní, hnědá, s hustými, přímo odstálými šupinami. Rostlina nepříjemně páchne, květy však voní medem. Druh kvete v červenci a srpnu.
Ohrožení a ochrana: V ČR je ploštičník evropský pro výskyt na malém množství lokalit řazen ke kriticky ohroženým druhům (C1), ve stejné kategorii chráněn zákonem (§1).
Poznámka: Málo jedovatá rostlina, obsahující triterpenoidní saponiny, ale zřejmě bez alkaloidů.

http://botany.cz/cs/cimicifuga-europaea/
michaella10
23.01.10,11:03
aha tak tam kde som ju objavila pisu iba o tych vonavych kvetoch nie o tom ze rastlina pachne. No jo dik za upozornenie:mee:Skoda inac je krasna. Tak ja si vyhliadnem nejaku inu krasku;)Ale dik
dobrava
23.01.10,12:43
Pekný deň, oceňujem túto tému, je super. Prosím nevie niekto poradiť? Priviezli sme si z Grécka nejakú rastlinku, ale samozrejme vyhynula. Som "náruživý skalničkár" a táto rastlinka tam rástla len tak medzi skalami, tu na porade bola zverejnená aj fotka - bolo tam uvedené, že je to "grécka ruža", keď sme však hľadali na google, nič také sme nenašli. Vedel by mi niekto povedať niečo viacej? Je to taká popínavá rastlinka s ružovo-červeným kvietkom.
veronikasad
23.01.10,13:13
Pekný deň, oceňujem túto tému, je super. Prosím nevie niekto poradiť? Priviezli sme si z Grécka nejakú rastlinku, ale samozrejme vyhynula. Som "náruživý skalničkár" a táto rastlinka tam rástla len tak medzi skalami, tu na porade bola zverejnená aj fotka - bolo tam uvedené, že je to "grécka ruža", keď sme však hľadali na google, nič také sme nenašli. Vedel by mi niekto povedať niečo viacej? Je to taká popínavá rastlinka s ružovo-červeným kvietkom.
myslíš túto ?

http://www.porada.sk/1171715-post129.html
dobrava
25.01.10,09:14
myslíš túto ?

http://www.porada.sk/1171715-post129.html
áno, presne túto, aj keď na posledných troch obrázkoch - no neviem ...
ale na prvých dvoch obrázkoch - je to určite ona. Neviete niekto, kde by sa dala zohnať?
wabi
25.01.10,16:58
Dá sa kúpiť na každej jarnej výstave kvetov. Mám ju tiež v ponuke. V zime ju je lepšie držať v chladnejšom prostredí než je byt a v lete sa má najlepšie vonku.
mlyn16
26.01.10,08:31
Dá sa kúpiť na každej jarnej výstave kvetov. Mám ju tiež v ponuke. V zime ju je lepšie držať v chladnejšom prostredí než je byt a v lete sa má najlepšie vonku.

Prosím, kde sa dá pozrieť na tvoju ponuku? Ten kvietok ma zaujal :)
wabi
28.01.10,19:24
Budem sa snažiť byť na jarnej výstave v BB, to je najbližšie.
tiger111
01.02.10,22:12
prosim vas zhanam tuje ,alebo nieco podobne na zivy plot.....potrebujem tak na 110 metrov..cize podla mojich vypoctov aj 300-350 stromov.ak nahodou viete o niekom kto ma vacsie mnozstvo za rozumnu cenu-bol by som velmi vdacny...dakujem
letula
03.02.10,19:00
Poprosila by poraďákov,či niekto nepestuje rastlinu Góju-kustovnicu,
a aké má skúsenosti. Kupujeme si bobule vo Vegetke,ale vraj sa dajú dopestovať i u nás.Sú liečivé. Dík!
AlenockaS
04.02.10,13:05
Wabi, kedy je jarná výstava v BB ? nepodarilo sa mi nájsť :-(
airbusy
04.02.10,13:22
Poprosila by poraďákov,či niekto nepestuje rastlinu Góju-kustovnicu,
a aké má skúsenosti. Kupujeme si bobule vo Vegetke,ale vraj sa dajú dopestovať i u nás.Sú liečivé. Dík!

mám s ňou dobré skúsenosti, informácie o tejto rastline nájdete aj v samostatnej téme na porade. rastlinky si môžete vypestovať aj sami, keď zo sušených plodov vyberiete semená a zasadíte ich. semená sú síce drobné, ale nájdete ich tam :) treba ich preprať vo vode a plytko zasadiť. alebo sa dá rozmnožovať aj rezkovaním. rastlina vydrží aj naše mrazy, pestuje sa vo voľnej pôde.
Silvernola
06.02.10,10:03
Vie mi niekto pomôcť či poradiť?
Zháňam semená ibišku jedlého ( okra, bamia, gombo) a hľuzy jesenného šafránu ( Crocus speciosus). Nedisponujete tým niekto?
hetty
08.02.10,07:22
Kúpim semiačka veľmi štiplavej papriky. Pomôžete mi niekto?