buchač
08.02.10,20:21
Kúpim semiačka veľmi štiplavej papriky. Pomôžete mi niekto?


Vitajte na stránkach najštipľavejších papričiek na svete!

Priaznivci všetkého pálivého, pikantného a ostrého (paprika, korenie, chilli, klince...).

Máme tu pre Vás poriadnu výzvu! Papričky habanero.

Zabudnite na všetko, čo ste považovali za štipľavé a ochutnajte fakt pálivú chuť!

Habanero sú chilli papričky pochádzajúce z Mexika. Majú výraznú štipľavú chuť a sú veľmi aromatické.

Máme tu pre Vás šampióna! Certifikátom potvrdeného víťaza v Guinesovej knihe rekordov. Bhut Jolokia. Paprička, ktorá zosadila z trónu dovtedajšieho víťaza Red Savina Habanero. Dnes, síce ešte nepotvrdený oficiálne, sa už považuje za šampióna novo vyšľachtený druh- Naga Morich. Samozrejme aj jeho si viete nájsť v našej ponuke.

Tak milý fanklub pikantných jedál. Objavte to, čo Vám v kuchyni doposiaľ chýbalo. Vášmu jedlu zaručene dodá grády..

http://www.habanero.sk/

Vraj sú najštipľavejšie , teda aspoň podľa tohoto ....

Ale mňa dvakrát neštípali , len raz ....tak teda neviem ....
bjannka
08.02.10,20:45
Pekný deň, oceňujem túto tému, je super. Prosím nevie niekto poradiť? Priviezli sme si z Grécka nejakú rastlinku, ale samozrejme vyhynula. Som "náruživý skalničkár" a táto rastlinka tam rástla len tak medzi skalami, tu na porade bola zverejnená aj fotka - bolo tam uvedené, že je to "grécka ruža", keď sme však hľadali na google, nič také sme nenašli. Vedel by mi niekto povedať niečo viacej? Je to taká popínavá rastlinka s ružovo-červeným kvietkom.

Je to Apténia cordiflora,mám s červenými kvietkami,aj ja som si ju vypestovala s odrezku,nádherne mi zhustla, zmohutnela a v lete na priamom slnku bohato zakvitla.Zimujem ju pri izbovej teplote.V Brne v jednom kláštore som objavila túto rastlinku aj s panašovanými listami a ružovými kvetmi,bohužiaľ sa mi zatiaľ nepodarilo získať odrezok...
wabi
01.03.10,23:12
Vie mi niekto pomôcť či poradiť?
Zháňam semená ibišku jedlého ( okra, bamia, gombo) a hľuzy jesenného šafránu ( Crocus speciosus). Nedisponujete tým niekto?

Videl som semienka na nejakom regály v niektorom s marketov...
wabi
01.03.10,23:17
mám s ňou dobré skúsenosti, informácie o tejto rastline nájdete aj v samostatnej téme na porade. rastlinky si môžete vypestovať aj sami, keď zo sušených plodov vyberiete semená a zasadíte ich. semená sú síce drobné, ale nájdete ich tam :) treba ich preprať vo vode a plytko zasadiť. alebo sa dá rozmnožovať aj rezkovaním. rastlina vydrží aj naše mrazy, pestuje sa vo voľnej pôde.

Tak to by ma fakt zaujímalo, či niekto zo súhlasiacich už pravideľne zberá a suší bohatú a chutnú úrodu týchto liečivých plodov.:)?
Zatiaľ mi to príde ako móda a propagácia, ktorú by si viac zaslúžili mnohé iné naozaj osvedčené druhy a že by som ich mohol menovať naozaj dosť...
wabi
01.03.10,23:26
Wabi, kedy je jarná výstava v BB ? nepodarilo sa mi nájsť :-(

28.4 - 1.5.2010
http://www.zk.sk/Zahradnicke-vystavy.htm
elena11
07.03.10,14:42
Ja si v lete naštepím hánky do skleníka a na druhý rok ich vysádzam. Teraz nemám štepy,ale ak nič nezoženieš ozví sa na druhý rok, tento rok budem rozmnožovať.
wabi
07.03.10,17:36
Ja si v lete naštepím hánky do skleníka a na druhý rok ich vysádzam. Teraz nemám štepy,ale ak nič nezoženieš ozví sa na druhý rok, tento rok budem rozmnožovať.
Ja len aby nedošlo k nedorozumeniu, myslíš tým štepením isto jednoducho len to, že odrežeš výhonky - rezky (nie štepy - štepy sú niečo iné) a zypichneš ich do pôdy - substrátu, tie zakorenia a takto rozmnožuješ. Pohybujú sa tu aj ľudia neznalí tohoto ľudového slengu - v skutočnosti aby nedochádzalo k nedorozumeniam nešteíš, ale iba rezkuješ. Neber to ale ako nejaké poučovanie, ja si na to nepotrpím, len aby to chápali aj ostatní.
milvus
16.03.10,07:51
Najviac štiplavé sú tie, čo sú na stupnici označené 10, ale ROCOTO z Bolívie to je "20"
milvus
16.03.10,07:57
prosim vas zhanam tuje ,alebo nieco podobne na zivy plot.....potrebujem tak na 110 metrov..cize podla mojich vypoctov aj 300-350 stromov.ak nahodou viete o niekom kto ma vacsie mnozstvo za rozumnu cenu-bol by som velmi vdacny...dakujem


Smaragd sa dáva tak 0,6 metra od seba do priamej línie, tak to prerátaj, no a prečo Smaragd, je najlepší, to čo sa dáva v Hornbachu a Baumaxe "že do živých plotov" tak to budeš mať ako vypelichané kura. To sú tujky na solitéry a iné použitie. Smaragd rýchlo rastie, zahusťuje a dá sa potom držať aj rezom. Jarné cenové relácie sú tak okolo 6€ za kus pre 60 až 90 cm. Najlepšie je vybrať sa s autom k záhradníkom - producentom, ale nie okolo BA, tam je "Bratislavská daň", tak to chce vybrať sa na sobotu na výlet. A kam to potrebuješ?
milvus
16.03.10,08:12
Poprosila by poraďákov,či niekto nepestuje rastlinu Góju-kustovnicu,
a aké má skúsenosti. Kupujeme si bobule vo Vegetke,ale vraj sa dajú dopestovať i u nás.Sú liečivé. Dík!

Záhradníictvo "KRUH", chodia na akcia a posielajú dobierkou, sedia hned veľla Radošinej, hm, Nitranská Blatnica? Kuknem mapu ...... áno, v stúpaní na konci dediny. No a sú aj tu "zahradnictvikruh" a plodí aj u nás, ale tak na juhu, potrebuje teplo a nie horúco, výživnú a priepustnú zem (zakopať plastové sudy s deravým dnom a našlapať substrát a potrebuje pre opeľovanie mať viac rastlín z viacero klonov), má tendenciu vymrznúť, tak jej neškodí pestovanie vo fóliovníku, ktorá na leto otvoríme, ale natiahneme sieťovinu (záclonu) proti páľave slnka. (Fakt plodí, kde by brali oni tie plody, čo predávajú, neukážu ako na to, ale ja som tam bol niekoľko krát a aj v Ústí, známosti)
kh73
24.03.10,06:25
Ahojte.Chcela by som poprosiť,či nemá niekto ,alebo nebude mať niekto lístky prípadne hľúzy gloxinií akejkoľvej farby.Veľmi túžim po týchto kvietkoch.Ja by som si ich aj zaplatila,keďže začínam a nemám nič na výmenu.Ďakujem
arizona
24.03.10,21:21
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky. :)
lorelei
25.03.10,18:02
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky. :)

Aj ja sa pripajam k Arizone a chcem poprosit, ci ma niekto odrezok datury. Mala som tri a cez zimu mi odisli vsetky tri, neviem ani presne co sa stalo, tak velmi za nimi banujem. Aj kupim ak mate, dakujem.
Luky89
26.03.10,12:40
Ahojte nemá niekto čemericu na výmenu za niečo iné alebo len tak darovať
mlyn16
26.03.10,13:27
Čemericu mám, avšak teraz začína kvitnúť. Dá sa krásne vypestovať zo semienok. Môžem neskôr poskytnúť.
lavanda
26.03.10,22:07
Budem sa snažiť byť na jarnej výstave v BB, to je najbližšie.

A v Bratislave alebo Nitre nebudete? Aj ja by som mala záujem sa pozrieť na vašu ponuku. Máte aj čemerice východné, purpurové a korzické? Tie dve prvé neviem nikde zohnať a tá posledná mi tejto zimy, zdá sa, vymrzla, a to hneď 4 kusy:mee:.
wabi
27.03.10,00:48
Žiaľ výstavy v BA, NR aj Olomouci sú v rovnakom termíne - budem sa musieť rozkrájať asi.:D
arizona
27.03.10,15:01
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky. :)


Aj ja sa pripajam k Arizone a chcem poprosit, ci ma niekto odrezok datury. Mala som tri a cez zimu mi odisli vsetky tri, neviem ani presne co sa stalo, tak velmi za nimi banujem. Aj kupim ak mate, dakujem.
posúvam.....:)
wagner
29.03.10,13:47
posúvam.....:)
Moja datura ešte len začína vyháňať. Asi mala chladno, lebo ostrihaná bola zavčasu. Keď vyženie, tak potom to nebude problém, ale ja to vidím až tak koncom mája. Ja som zlikvidovala staré korene a nechala som si iba jeden koreň bielej. Mala som plný dom kvetov a teraz som to poriadne preriedila. Aj muškáty mi odišli - začali od spodu černieť. Musím nasadiť nové. Potom sa ohláste obidve.
Valcake
30.03.10,00:47
wagner, prosííííím, ja by som sa tiež mohla prihlásiť? ;) Nechcem byť dotieravá, ale ak by sa mi ušlo, bola by som veľmi rada. Prípadne si môžeš vybrať z mojich kvietkov. Ďakujem:)
mlyn16
31.03.10,07:46
Prosím, nemáte niekto tavolín?
Gajdoš
31.03.10,21:16
Hľadám korene kostihoja lekárskeho.
Kandrea
07.04.10,07:23
Re: ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV
Hľadám korene kostihoja lekárskeho.

máme ho plnú záhradu...nevieme sa ho zbaviť
Gajdoš
07.04.10,08:20
Re: ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV
Hľadám korene kostihoja lekárskeho.

máme ho plnú záhradu...nevieme sa ho zbaviť
Môžete mi z neho predať?
Ak áno, napíšte, kedy a kde mám prísť.
cathyc
07.04.10,10:24
Re: ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV
Hľadám korene kostihoja lekárskeho.

máme ho plnú záhradu...nevieme sa ho zbaviť
Prečo sa ho chceš zbavovať. Je to úžasná liečivka a dokonca aj pekná.
Kandrea
07.04.10,11:53
Prečo sa ho chceš zbavovať. Je to úžasná liečivka a dokonca aj pekná.
Áno je liečivá, ale keď je už v každej hriadke....
lillka
07.04.10,14:06
ahoj, chcem zmenit odrodu zemiakov....
nevie niekto poradit kde by som ich mohla kupit?

dakujem za odpoved.
lillka
07.04.10,14:09
hladaj malu sadenicu v dubovom lese a vypestuj v crepniku.
wagner
07.04.10,14:14
ahoj, chcem zmenit odrodu zemiakov....
nevie niekto poradit kde by som ich mohla kupit?

dakujem za odpoved.

U nás ich predávajú v záhradníckych potrebách - majú tam všetko od hnojív, cez kvety, semená, krmivá, vence a pod. Aj ja som tento rok kupovala novú odrodu.
cathyc
07.04.10,14:25
Áno je liečivá, ale keď je už v každej hriadke....
buď rada, znamená to, že ju Ty, alebo iný člen Tvojej rodiny potrebujete.
Kandrea
08.04.10,07:41
buď rada, znamená to, že ju Ty, alebo iný člen Tvojej rodiny potrebujete.
musím teda pozrieť na čo je dobrý a komu by mohol pomôcť :-)
cathyc
08.04.10,07:53
musím teda pozrieť na čo je dobrý a komu by mohol pomôcť :-)
už z názvu je zjavné na čo slúži, ale samozrejme ako každá liečivka, pomáha aj na m,nožstvo iných ochorení.

Ú Č I N N O S Ť :Alantoín povzbudzuje proliferačné procesy v organizme, urýchľuje regeneráciu tkanív a - podľa najnovších výskumov - zvyšuje tvorbu neutrofilných leukocytov. Podporuje regeneráciu poškodených alebo atrofických slizníc a podporovaním tvorby kalusu napomáha hojenie zlomenín kostí. Vnútorne sa podáva pri chemickom alebo termickom poškodení slizníc a pri atrofii slizníc žalúdka i faryngu (napr. v geriatrickej praxi). Ako kloktadlo sa ordinuje pri ťažko sa hojacich zápalových ochoreniach v ústnej dutine (pri paradentóze, gingivitíde, recidivujúcich stomatitídach a pod.), čo sa využíva aj v pediatrickej praxi.
Pre ochranný účinok slizu a vplyv alantoínu na urýchlenie hojenia defektov slizníc sa rastlina už tradične podáva pri žalúdočných a dvanastníkových vredoch. Protizápalový účinok trieslovín a ostatné výhodné zložky predurčujú drogu aj na vonkajšie použitie pri ťažko sa hojacich ranách, vredoch predkolenia, dekubitoch, následkoch omrznutia alebo popálenia, ako aj pri zápalových ochoreniach vonkajších pohlavných orgánov, inflamovaných hemoroidoch a pod.
Experimentálne dokázaný tlmivý vplyv alkaloidov na centrálny nervový systém pri podávaní v terapeutických dávkach sa v humánnej medicíne zatiaľ veľmi nevyužíva.
Droga sa používa aj ako expektorans - napomáha vykašlávanie a rýchlejšie hojenie zapálených slizníc dýchacích ciest.
Pre výhodnú sanáciu slizníc a výrazné diuretické vlastnosti sa ordinuje aj pri zápaloch močových ciest, pričom sa obvykle kombinuje s doplňujúcimi drogami.
P O U Ž I T I E : KOREŇ:
ZÁPAR: Na prípravu záparu sa používa jednoltivá dávka 1 g alebo 2 kávové lyžičky drogy na šálku vody; pije sa 1 krát denne. Pri kratšej kúre sa môže ordinovať Decoctum Radicis symphyti (1 lyžica rozdrvenej drogy sa maceruje asi 12 hodín v 1 a 1/2 pohári vody a potom sa uvedie do varu); užíva sa po 1/2 pohára 2-krát denne.
ODVAR: Odvar s rovnakou koncentráciou sa môže používať aj na kloktanie a na obklady.
PRÁŠOK: Práškovaná droga sa podáva v dávke 1-2 kávové lyžičky, ktoré sa zapijú vodou.
MASŤ: Používa sa zvonka pre urýchlenie hojivých procesov.
ČERSTVÝ KOREŇ: Použitiu zvonka i zvnútra dávame prednosť čerstvým koreňom, ktoré upravujeme nastrúhaním na jemnejšom strúhadle


prebraté zo stránky : www.gymzv.sk (http://www.gymzv.sk)
ela77
08.04.10,08:18
Áno je liečivá, ale keď je už v každej hriadke....
Kostihojová tinktúra je veľmi dobrá na bolestivé kĺbové a iné ochorenia, len treba zistiť správny recept, aby ste nedopadli ako ja. Manžel ma po návrate z kúpeľov(to už bolo dávno, ale často na to spomíname) čakal s plným vedrom koreňov tohto kostihoja, lebo som používala nejakú tinktúru vyrobenú v Rumunsku a zdroj predaja sa stratil, tak že si ju vyrobíme. Myslela som, že čím drobnejšie bude koreň rozdrvený, tým sa lepšie vylúhuje. Kto to neskúsil, tak by neuveril. Rozhodli sme sa tie korene zomlieť na mäsovom mlynčeku, natlačili sme ich najskôr do fľaše, potom do zavar. pohárov a začali zalievať. Najskôr vodkou, lenže to začalo okamžite nasávať a zväčšovať sa . Pošla na to všetka vodka, poľský špiritus a siahli sme aj po dobrej domácej slivovici. To rástlo ako huspenina a mala som pocit, že to vlastne ani nebude tekuté, ale iba akási nepoužiteľná huspenina, ktorú z fľaše nedostanem. Zvyšok koreňov sme vyhodili a skončili s výrobou tinktúry. Pre istotu som to ale odložila a možno po roku sa z toho dalo aj použiť niečo tekuté. Ale na to ako sme si odľahčili pri tej výrobe bar s alkoholom na to spomíname ešte aj dnes. Potom mi niekto radil, že tie korene mali byť iba nakrájané na kúsky. No ale ja som chcela aby to bolo čo naj... Takže nedoporučujem mlieť korene, nebude vám stačiť zásoba alkoholu v bare, všetko to tá potvora vtiahla do seba. Bolo nám ľúto hlavne tej slivovice, ktorá je svojim spôsobom tiež liek.
Kandrea
08.04.10,08:21
Ďakujem cathyc :)
cathyc
08.04.10,08:51
Kostihojová tinktúra je veľmi dobrá na bolestivé kĺbové a iné ochorenia, len treba zistiť správny recept, aby ste nedopadli ako ja. Manžel ma po návrate z kúpeľov(to už bolo dávno, ale často na to spomíname) čakal s plným vedrom koreňov tohto kostihoja, lebo som používala nejakú tinktúru vyrobenú v Rumunsku a zdroj predaja sa stratil, tak že si ju vyrobíme. Myslela som, že čím drobnejšie bude koreň rozdrvený, tým sa lepšie vylúhuje. Kto to neskúsil, tak by neuveril. Rozhodli sme sa tie korene zomlieť na mäsovom mlynčeku, natlačili sme ich najskôr do fľaše, potom do zavar. pohárov a začali zalievať. Najskôr vodkou, lenže to začalo okamžite nasávať a zväčšovať sa . Pošla na to všetka vodka, poľský špiritus a siahli sme aj po dobrej domácej slivovici. To rástlo ako huspenina a mala som pocit, že to vlastne ani nebude tekuté, ale iba akási nepoužiteľná huspenina, ktorú z fľaše nedostanem. Zvyšok koreňov sme vyhodili a skončili s výrobou tinktúry. Pre istotu som to ale odložila a možno po roku sa z toho dalo aj použiť niečo tekuté. Ale na to ako sme si odľahčili pri tej výrobe bar s alkoholom na to spomíname ešte aj dnes. Potom mi niekto radil, že tie korene mali byť iba nakrájané na kúsky. No ale ja som chcela aby to bolo čo naj... Takže nedoporučujem mlieť korene, nebude vám stačiť zásoba alkoholu v bare, všetko to tá potvora vtiahla do seba. Bolo nám ľúto hlavne tej slivovice, ktorá je svojim spôsobom tiež liek.
Tu je recept:


Príprava tinktúry: koreň kostihoja očistíme kefkou, dôkladne umyjeme a pokrájame na malé kúsky, naložíme do fľaše a zalejeme alkoholom, skladujeme na teplom a slnečnom mieste

Príprava balzamu proti plesňovým ochoreniam nôh: 20g rozmarínu a 20g kostihoja zmiešame s 1 litrom olivového oleja, všetko ponoríme do studeného vodného kúpeľa a necháme pomaly zohrievať. Zmes nesmie vrieť! Necháme vychladnúť na telesnú teplotu, scedíme cez gázu a necháme odstáť do nasledujúveho rána. Roztopíme 40g včelieho vosku a primiešame do zmesi. Aby bola liečba účinná, balzam používame 4 - 10 týždňov.


www.fit.server.sk (http://www.fit.server.sk)
legolas
17.04.10,03:12
ahoj, chcem zmenit odrodu zemiakov....
nevie niekto poradit kde by som ich mohla kupit?

dakujem za odpoved.

...ahoj, kúpiš ich v Hornbachu v oddelení "záhrada":)
beba13
17.04.10,06:25
..sadbové zemiaky mali aj v záhradnictve Iveta v Bratislave- Rusovciach, a dosť veľký výber odrôd tak skús sa informovať tam,
Zahradníctvo Iveta
Kovácsova 357/133
851 10 Bratislava - Rusovce
Slovenská republika tel. 0903 433 033
eňuš
18.04.10,08:20
Ja by som Vám kočeny dala, ale ja som ich na jeseň tak zostrihala, že teraz sú len drevnaté. Ak by ste nezohnali tak odomňa môžete dostať v lete, mám viac druhov.
eňuš
18.04.10,08:29
Pôvodca textu príspevku: arizona
Ahoj,
nemáte prosím niekto odrezok Datury (anjelské trúby) ?
Kúpim, alebo vymením za niečo z mojej zbierky.

Citát:Pôvodca textu príspevku: lorelei
Aj ja sa pripajam k Arizone a chcem poprosit, ci ma niekto odrezok datury. Mala som tri a cez zimu mi odisli vsetky tri, neviem ani presne co sa stalo, tak velmi za nimi banujem. Aj kupim ak mate, dakujem.

posúvam.....
Ja by som Vám kočeny dala, ak ste nezohnali, ale ja som ich na jeseň tak zostrihala, že teraz sú len drevnaté. Ak by ste nezohnali tak odomňa môžete dostať v lete, mám viac druhov.
airbusy
19.04.10,04:52
mám narezkovaných niekoľko kusov z actinidia arguta var. cordifolia (minikiwi), je to samičia rastlina. ak má niekto záujem, darujem alebo vymením. iba osobne v BA.
Maňuša
20.04.10,18:26
Súrne hľadám sadenice jahôd. Nenašiel by sa niekto kto by mi predal zopár kusov ? Ďakujem.
JanaDr
21.04.10,09:07
Dobrý deň,

má niekto z vás doma "Morušu"? ako by som si ju mohla rozmnožiť? má niekto skúsenosti?
arizona
21.04.10,09:16
Dobrý deň,

má niekto z vás doma "Morušu"? ako by som si ju mohla rozmnožiť? má niekto skúsenosti?
http://www.porada.sk/t82833-morusa.html
ubka
21.04.10,20:41
Maňuša, ak chceš kupovať v Hornbach aj v Baumax maju krasne a viac druhov, sú v priesadníkoch, teda môžeš čakať aj tohtoročnú úrodu. Cena je výborná!

Moruša sa očkuje na podpník, ak chceš, ozvi sa môžem sprostredkovať od renomovaného záhradníka, iba si myslím, že tento rok je už neskoro.
Ak bude sezóna nafotím, aké máme doma plody my..
Je však viacero druhov, máš niečo vybraté?
mimotemylisty moruše v množstve 3 gr. denne výrazne ovplyvňujú diabete-znižujú cukor v krvi!!
Maňuša
22.04.10,06:11
Ďakujem veľmi pekne. Zajtra idem do PO tak sa tam pozriem. Prajem pekný deň.
aviator
22.04.10,18:27
Maňuša, ak chceš kupovať v Hornbach aj v Baumax maju krasne a viac druhov, sú v priesadníkoch, teda môžeš čakať aj tohtoročnú úrodu. Cena je výborná!

Moruša sa očkuje na podpník, ak chceš, ozvi sa môžem sprostredkovať od renomovaného záhradníka, iba si myslím, že tento rok je už neskoro.
Ak bude sezóna nafotím, aké máme doma plody my..
Je však viacero druhov, máš niečo vybraté?
mimotemylisty moruše v množstve 3 gr. denne výrazne ovplyvňujú diabete-znižujú cukor v krvi!!

To ma zaujalo, reálne sa vám darí očkovať morušu? Ja mám vyskúšané len štepenie.
Maňuša
24.04.10,06:18
Ďakujem veľmi pekne. Zajtra idem do PO tak sa tam pozriem. Prajem pekný deň.
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
arizona
24.04.10,06:49
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
mimotemy na jahody je najlepší čas koncom leta-na jeseň. Vtedy každý čistí hriadky a obtrháva prebytočné výhony. Popýtaj sa nejakej susedky na okolí, niekto sa rád toho zbaví a podaruje, akoby mal vyhodiť.
wagner
24.04.10,17:18
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.

Dnes v Nitre na výstavisku mali jahody - pekné a viac druhov. Nebude u Vás nejaká výstava kvetov,alebo zeleniny? Skús pozrieť, určite tam nájdeš.
legolas
26.04.10,06:23
...neviem, či som pochopil správne, ale.... Maňuša... hľadá moruše a nie jahody, na východe sa im totiž hovorí jahody:)
ubka
26.04.10,07:39
Aviator, dá sa moruša očkovať, aj štepiť.
Dokonca očká sa lepšie prijali ako štepence.
Určite sem dám v čase dozrievania plody-Trnavskej moruše a poskytnem aj materiál na preočkovanie, či štepence :-)
wagner
26.04.10,19:11
...neviem, či som pochopil správne, ale.... Maňuša... hľadá moruše a nie jahody, na východe sa im totiž hovorí jahody:)

Na výstrave mali aj moruše, takže to máš zajedno.
mazanova
27.04.10,10:46
Súrne hľadám sadenice jahôd. Nenašiel by sa niekto kto by mi predal zopár kusov ? Ďakujem.
Ja mám hodne jahôd - podarujem, iba treba napísať adresu, kde ich mám poslať!, cez víkend ich budem vyberať a v pondelok 3. mája ich pošlem...
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???
Ančika
27.04.10,10:56
Ja mám hodne jahôd - podarujem, iba treba napísať adresu, kde ich mám poslať!, cez víkend ich budem vyberať a v pondelok 3. mája ich pošlem...
a ja hľadám súrne REBARBURU - nemá niekto nazvyš???

Rebarbora sa presádza v októbri!;)
mazanova
28.04.10,12:23
vlastne áno, ale môže sa aj skoro na jar, teraz je už neskoro...

Rebarbora sa presádza v októbri!;)
mlyn16
28.04.10,12:56
[
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???[/QUOTE]

Pošlem rada, napíš adresu :) Čo najskôr.
adams
02.05.10,21:38
[
a ja hľadám súrne REBARBORU - nemá niekto nazvyš???

Pošlem rada, napíš adresu :) Čo najskôr.[/QUOTE]
Aj ja (v podstate nie ja, ale svagrina ju zboznuje) by som potrebovala rebarboru. Mozem poslat ss s adresou?
atramka
06.05.10,21:43
Rebarbora je fakt neskoro na presádzanie, už je v zbere, ja som už 2x robila koláč.
Ospravedlňujem sa tým dvom poraďáčkam, čo som sľúbila zaslať na jar, ale vtedy 3 týžne u nás lialo, nedalo sa stúpiť do záhrady a potom už bola veľmi vyrastená - treba sa na jeseň.....
mlyn16
07.05.10,06:21
Zháňam semienka tavolínu, ak by niekto mal.
babenka 12
07.05.10,19:39
hľadám niekoho kto by mi mohol ponôknuť odrezky oleandra, trúbkovca
ďakujem
lavanda
07.05.10,21:19
hľadám niekoho kto by mi mohol ponôknuť odrezky oleandra, trúbkovca
ďakujem

Oleander mám malý, ale trúbkovec by sa hádam našiel, mám oranžový a zajtra sa pôjdem pozrieť, či tam ešte ostala nejaká mladá rastlinka, silno odnožuje a ja to vykopávam, inak by som ho už mala všade:D. Odkiaľ si? Mám ho na chalupe medzi HC a NR.
mlyn16
11.05.10,08:02
Ako som sľúbila prikladám foto rebarbory
adams
11.05.10,13:35
Ako som sľúbila prikladám foto rebarbory
Ludmilka mas krasne rozrastenu rebarboru... co z nej robievas. My ju jeme len tak surovu s troskou cukru a robievam kolacik. Ja perfektny. Niekedy starka z nej robila kompot, ale nie velmi nam chutil a ja este nemam tak velku rebarboru, aby som z nej robila vela veci...
arizona
11.05.10,17:46
Ludmilka mas krasne rozrastenu rebarboru... co z nej robievas. My ju jeme len tak surovu s troskou cukru a robievam kolacik. Ja perfektny. Niekedy starka z nej robila kompot, ale nie velmi nam chutil a ja este nemam tak velku rebarboru, aby som z nej robila vela veci...
mimotemymimotemymimotemy
http://www.porada.sk/t9318-rebarbora.html
http://www.porada.sk/t52275-rebarborovy-kolac.html
balunka
21.05.10,16:04
nemá niekto tento kvet,volá sa streptocarpus,ale ja mám len biely,chcela by som iné farby,v prípade záujmu vymením
hutnan
25.05.10,10:22
potreboval by som poradiť, čo je to na listoch slivky a ko proti tomu bojovať ...
Silvernola
25.05.10,11:30
potreboval by som poradiť, čo je to na listoch slivky a ko proti tomu bojovať ...
Zdá sa mi, že sú to nejaké listové hálky. Proti nim nie je nutné zasahovať, je to len kozmetická záležitosť. Prípadne postrek proti cicavým škodcom krátko po vyrašení, resp. jarný postrek. Vyskytuje sa to v blízkosti lesov. Máš ho nablízku?
hutnan
27.05.10,07:57
vďaka, a čo s viničom a hruškou?
bikam
27.05.10,08:50
Nestihla som si kúpiť begóniu veľkokvetú hľuznatú žltej a bielej farby, vo výpredaji už nemali. Môžu byť len hľuzy, stačí, keď mi bude kvitnuť na budúci rok. Neponúkne mi ich niekto? Ďakujem.:)
Silvernola
27.05.10,12:36
vďaka, a čo s viničom a hruškou?
Vinič nie je môj obor, ale mohli by to byť roztoče. Alebo len zatiaľ mladučké výhonky, z foto to nie je jasné
Iconka
03.06.10,14:09
Vymenim 4ks cervenej kohlerie za kohleriu inej farby.
arisbe
12.06.10,13:49
Ahojte.Chcela by som poprosiť,či nemá niekto ,alebo nebude mať niekto lístky prípadne hľúzy gloxinií akejkoľvej farby.Veľmi túžim po týchto kvietkoch.Ja by som si ich aj zaplatila,keďže začínam a nemám nič na výmenu.Ďakujem
tiez sa pripajam, gloxinie sa mi strasne pacia, nemate nahodou niekto? dakujem:)
hubatá
26.06.10,06:31
Nechce niekto balkónové paradajky? Ja už nemám miesto a je mi ich ľúto vyhodiť, toľkokrát som ich zachraňovala pred lejakom a vetrom...... (okolie Pezinka).
A ešte nechcete niekto mňa na výpomoc v záhrade..... tiež okolie Pezinka
Hunter82
26.06.10,13:32
tiez sa pripajam, gloxinie sa mi strasne pacia, nemate nahodou niekto? dakujem:)

Ahojte, moja starka ma gloxinie....odstipne Vam listok... ma bielo/fialovu...nadhernu...
(okolie ZV) :)
Hunter82
27.06.10,11:45
Ahojte, moja starka ma gloxinie....odstipne Vam listok... ma bielo/fialovu...nadhernu...
(okolie ZV) :)

Pripajam foto.
Hunter82
27.06.10,11:48
Ahojte, mame doma kaktus, ktory je uz velmi velky.... Ak by ste ho niekto xeli, radi ho darujeme.

Foto prikladam.

(Sliac pri Zvolene)
bettylou
27.06.10,17:35
Nemá niekto podarovať stéviu?Alebo odrezok, ak sa to dá takto rozmnožiť. Ponúkam Aloe vera, ak by niekto mal záujem.
arisbe
29.06.10,16:00
dakujem, ja som z okolia bb, budem velmi rada:)
owecka27
02.07.10,10:15
Dobrý deň

rada by som vymenila lístočky z fialiek za iné farby ako mám.
Mám tieto farby: fialovú s bielym orámovaním, bielu s modrými pásmi, bledo ružovú, fialovo-bordovú, bledomodrú, modrú ( takú nie ani tmavú ani svetlú), bielu.

Ak má niektorá z Vás inú farbu - potešila by som sa :-))
Hunter82
04.07.10,06:26
Ahoj Owecka,

ja mam taketo. Ak sa ti pacia a xes listocky, kludne sa ozvy :))
owecka27
05.07.10,19:57
Hunter:

Ďakujem za ponuku - rada by som si vypýtala lístočky z prvých dvoch fialiek - tú tretiu mám
som z TT kraja - ja môžem poslať tiež lístočky
ešte mám takú otázku technickú? nevyhynie ten lístoček počas prepravy?
Hunter82
05.07.10,20:04
Hunter:

Ďakujem za ponuku - rada by som si vypýtala lístočky z prvých dvoch fialiek - tú tretiu mám
som z TT kraja - ja môžem poslať tiež lístočky
ešte mám takú otázku technickú? nevyhynie ten lístoček počas prepravy?

Ahoj Owecka, ja som zo Zv. Listočky ti venujem rada. Nemas niekoho kto by ich vyzdvihol? Alebo napr.aj niekoho v BA? Pojdem do BA, mohla by som ich napr. niekomu dať. Neviem či by vydržali prepravu poštou. Možno autobusarovi, neviem...nenapada este teba nieco?
arizona
06.07.10,03:39
Ahoj Owecka, ja som zo Zv. Listočky ti venujem rada. Nemas niekoho kto by ich vyzdvihol? Alebo napr.aj niekoho v BA? Pojdem do BA, mohla by som ich napr. niekomu dať. Neviem či by vydržali prepravu poštou. Možno autobusarovi, neviem...nenapada este teba nieco?
Zabaľ stonky so servítiek nasiaknutých vodou a celé zabaľ do suchých novín. Poštou pošli začiatkom týždńa, nie pred víkendom.
Lístočky by to mali zvládnuť :)
lusielaL
06.07.10,09:46
Zabaľ stonky so servítiek nasiaknutých vodou a celé zabaľ do suchých novín. Poštou pošli začiatkom týždńa, nie pred víkendom.
Lístočky by to mali zvládnuť :)
Mam skusenost,urobila som maly balicek a poslala ako list.Ale ja som to dala do sacku s dierkami a tak do krabicky.
owecka27
06.07.10,14:41
Ďakujeme za rady, žiaľ nemám nikoho vo Zvolene, ani v ba, ja som z Leopoldova.
A keby sme sa dohodli tak, že keď bude menej teplo by sme si vymenili lístočky prostredníctvom tej pošty tak ako tu bolo spomenuté?

Môžem sem pridať i fotky tých fialiek čo mám :-) len ich musím odfotiť :-))
tarkanikxx
06.07.10,18:47
nemá niekto na predaj klíviu mame sa táto kvetina veľmi páči ale nedarí sa nám ju nikde zohnať
mlyn16
08.07.10,12:55
mám voľnú
Hunter82
24.07.10,10:19
Ďakujeme za rady, žiaľ nemám nikoho vo Zvolene, ani v ba, ja som z Leopoldova.
A keby sme sa dohodli tak, že keď bude menej teplo by sme si vymenili lístočky prostredníctvom tej pošty tak ako tu bolo spomenuté?

Môžem sem pridať i fotky tých fialiek čo mám :-) len ich musím odfotiť :-))

Owecka, kedze sa ochladzuje, poslala by som ti v PON listocky. Napis mi prosim adresu, nex mozem ist na postu.
Ja fialky mam a teraz som prepadla orchideam, takze dakujem.
privát
25.07.10,18:03
ak by mal niekto až moc rozrastenú hortenziu, tak by som poprosila korienok ak sa dá, ďakujem.
kornelia2
25.07.10,18:17
pred 3tyzdnami sme si dali travnikovy koberec, sem tam je to zlte ,polievame kazdy den,a rastu nam hriby vyzerato jak spicka ale je to cierne.Mame menej polievat alebo nejake hnojivo???
aviator
25.07.10,19:39
pred 3tyzdnami sme si dali travnikovy koberec, sem tam je to zlte ,polievame kazdy den,a rastu nam hriby vyzerato jak spicka ale je to cierne.Mame menej polievat alebo nejake hnojivo???

Čerstvý trávnik nesmie vyschnúť, čiže pri teplotách nad 30 by som polieval dva až tri krát denne. Normálne polievaj ďalej podľa počasia, asi sa spamätá. Trávnik by som hnojil až minimálne 6 týždňov po položení. Tie huby niesú nejaká tragédia, ale zaberajú na ne fungicídy a podľa mojej skúsenosti aj bofix.
Držím palce.
Ma-Ba
01.08.10,17:34
Vymením Beallara Pegy Ruht - súčasný stav rastliny - delená na jar má dva nové výhony - - pripojené foto kvit.rastliny

Cattleya - tiež súčasný stav rastliny - delená na jar 1 nový výhon + foto kvit. rastliny
andersenka
11.08.10,06:27
Vymením Beallara Pegy Ruht - súčasný stav rastliny - delená na jar má dva nové výhony - - pripojené foto kvit.rastliny

Cattleya - tiež súčasný stav rastliny - delená na jar 1 nový výhon + foto kvit. rastliny
Ma-Ba ta catleyjka je veľmi pekná, za koľko by si ju predala?
sisima
16.08.10,07:18
nemate niekto na predaj nejake vodne rastliny?
ewita888
16.08.10,07:28
Ahojte, mám asi 10 ročný citrón, len ho potrebujem zaštepiť..nenašiel by sa niekto, čo by mi v obáločke kúsoček poslal?
wabi
26.08.10,06:47
Odkiaľ si? napíš pošli číslo a ak ho prinesieš zaštepíme...:)
ewita888
27.08.10,05:41
joj, no to neviem, ako by som s dvojmetrovým stromom išla do Nitry..:-))
wabi
28.08.10,07:14
Predpokladám že autom samozrejme... Neviem teda odkiaľ ale pešo ani na koni sa už v poslednej dobe chodí len zriedka...:D
ewita888
28.08.10,08:29
odkial som? no z PB, máš to pod mojim nickom..
ubka
12.09.10,20:47
ak chceš poslať, ver tomu, že vydržal, oleander po odobratí potrebuje najskôr zaschnúť :))
Vlastas
11.10.10,16:04
Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.
ubka
11.10.10,16:11
Je to nádhernééé :)) si šikuľka.
milka 60
11.10.10,17:41
Prosím nemá niekto odnože sprievodných rastlín k orchidejkám kapradiny,anturium, tilandsie
magno
12.10.10,09:53
Vlastas;Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.

Ahoj,tie truby by ma velmi potesili,lebo zatial mam len odrezky z bielej.Mohla by si mi napisat odkial presne si a kedy by sa dalo pre ne prist.Dakujem :)
lorelei
19.10.10,20:12
Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.


Ahoj, poprosiiiiim aj ja z kazdeho trosku aspon......kana je moja srdcovka, ale vykapala mi, aj truby, no proste mas moje oblubene, a ja ich nemam uz, totizto mi to manzel domrvil, ked som bola mesiac v nemocnici :(. Prosim, aj zaplatim za to, ked mozes postou. Dakujem velmi, Jana
atramka
20.10.10,10:13
Ahoj, poprosiiiiim aj ja z kazdeho trosku aspon......kana je moja srdcovka, ale vykapala mi, aj truby, no proste mas moje oblubene, a ja ich nemam uz, totizto mi to manzel domrvil, ked som bola mesiac v nemocnici :(. Prosim, aj zaplatim za to, ked mozes postou. Dakujem velmi, Jana
Jani, ja mám kanu, celý koreň má aspon 5 kg, bývam medzi ZM a LV, ak chceš ty ,alebo niekto iný napíš SS, kedy si prídeš zobrať.:-));)
Blackowicz
20.10.10,13:39
Prosím vás nemá niekto biele slivky - belice . Dlho ich zháň
hubatá
20.10.10,16:05
spýtaj sa nicku "alabut", on si varí z nich belovicu.....
mazanova
21.10.10,14:04
Kto mi môže odkopať zo svojej staršej rozrastenej stračonôžky - zháňam ju márne, je to jeden z mojich milovaných kvetov, ktoré mi pripomínajú detstvo.
Alcielle
22.11.10,13:36
mazanova: skuste pozriet tu: emporium(bodka)sk/sgid.37844

***

Kupila by som susene listy morusovnika. ma niekto vacsie zasoby a nevie co s nimi? dakujem
lenka222
07.12.10,16:31
Ponukam pahluzy Pleione Barcena. Cena jednej pahluzy je 3€
Jarda Slatinany
05.01.11,20:35
Kany mám rád taky a mám jich několik druhů. Na podzim je mi vždycky líto přebytky vyhodit, tak to nacpu do sklepa. Je škoda, že bydlíte tak z ruky.
jurkomts
07.01.11,06:51
Hľadám sadenicu/e stromu Maclura pomifera, poprídade plody tejto zaujímavej rastliny.
Jarda Slatinany
07.01.11,11:47
wabi
17.01.11,18:26
Hľadám sadenicu/e stromu Maclura pomifera, poprídade plody tejto zaujímavej rastliny.
Veď som ti ponúkal a neohlásil si sa.
jurkomts
18.01.11,10:03
Beriem na vedomie Wabi, len neviem či ich máš v kontajneroch alebo volne v pôde. Ak volne v pôde, je to teraz v januári neaktuálne, a ak sú zabalené, tak som v 26.1. v Nitre, už som od teba bral asiminy tak viem kde ta najdem. Skús naznačiť cenu a hlavne ich veľkosť (kvôli preprave, budem autom).
wabi
19.01.11,19:30
;) Prepáč, ale naznačil som už že telefonicky, fakt je že budeš iste spokojný, ak si ma niekedy niekde zastihol, neznamená to, že teraz tam budem bez toho aby sme sa vopred dohodli znova.:)
timinko
23.01.11,19:14
dobry den chcel som sa spytat ci by mi niekto nemohol darovat sýto cerveny oleander?...ak ano budem rad...dakujem :)
hubatá
23.01.11,19:24
Kto by mi predal v okolí Bratislavy rebarboru ?
Kvaka
25.01.11,13:18
Kto by mi predal v okolí Bratislavy rebarboru ?
Ja mám jeden koreň, už veľmi starý, ale džemík ochutený škoricou je mňam. Ak vieš, ako sa dá z rebarbory časť oddeliť, venujem ti. Kde ju zasadíš?
Martinvs
01.02.11,12:36
hľadám: sušenú šalviu lekársku, nie drvenú - celú, asi 150g, najlepšie Bratislava
milka 60
01.02.11,14:25
[QUOTE=Martinvs;1640216]hľadám: sušenú šalviu lekársku, nie drvenú - celú, asi 150g, najlepšie Bratislava[/QUOTE
Skús si zadať www.Plantae.sk oni ponúkali šalviu
Martinvs
01.02.11,18:35
milka 60 - obávam sa, že tem majú iba šalviu divotvornú (niečo veľmi iné), nie lekársku ;)
vďaka za snahu :)
rybanka
03.02.11,09:30
Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.

Povedz, ako pestuješ tie muškáty, že sú také krásne.
Anežob
07.02.11,18:54
Chcela by som poprosiť o vrúble sliviek, ktoré by boli vhodné do nadmorskej výšky cca 500 m. Na odrode mi veľmi nezáleží, len aby to boli slivky, ktoré sa ľahko oddeľujú od kôstky. Za vrúble rada zaplatím, prípadne sa dohodneme na nejakej výmene.
Veľmi pekne ďakujem.
wabi
13.02.11,21:13
Keď si vieš pre ne prísť do Nitry, dám ti zadarmo koľko budeš potrebovať Ale vzhľadom k tvojim nenáročným požiadavkám, takých vrublov je všade plno. Len nezabudni tiež že by mali byť aj tolerantné voči šárke, inak by to nemalo význam.
bikam
14.02.11,09:35
Veľmi sa mi páčia veľkokveté hľuznaté begónie. Neponúkne mi ich tu niekto?
LillySK
14.02.11,15:20
ahojte, mozem ponuknut zakorenene vyhonky salvie lekarskej na vymenu za ine bylinky, celkom sa jej u mna dari:) kto ma zaujem,tak ss ;)
Anežob
15.02.11,16:47
Keď si vieš pre ne prísť do Nitry, dám ti zadarmo koľko budeš potrebovať Ale vzhľadom k tvojim nenáročným požiadavkám, takých vrublov je všade plno. Len nezabudni tiež že by mali byť aj tolerantné voči šárke, inak by to nemalo význam.
Ďakujem za ochotu, ale Nitra je pre mňa ďaleko.
ela77
28.02.11,08:14
môj dotaz nepatrí celkom do burzy, ale tak trocha s predajom a získaním súvisí. Dnes som kúpila v Lídly rastlinky v umelohmotných zatvorených nádobách. Cibuľoviny môžem ešte nechať zatvorené, ale napr. Saponaria, echinacea a pod korienkové neviem či zasadiť teraz hneď do napr. črepníka(hrantíka) vonku sa ešte nedá, alebo ich nechať také zabalené a do kedy. Máte s tým skúsenosti ako dlho to v originálnom zabalení vydrží??? Vďaka za odpovede.
arizona
28.02.11,10:09
Nebudete niekto rozsadzat farebne lalie? /biele mam/

A by mal niekto prebytocne cibulky , rada kupim,alebo vymenim.:)



Niekomu som slubila na jesen poslat bielu georginu,ale neviem si spomenut komu.
Prosim, pripomen sa ss-kou, diky
avonboy
07.03.11,05:39
ahojte je tu niekto kto ma nazvys datury? alebo sa ich chce zbavit? rad by som tuto prekrasnu rastlinku vlastnil. vopred dakujem
avonboy
07.03.11,06:15
ahojte zahradkari, najde sa niekto kto mi podaruje KANU INDICKU? mal som min.rok ale zial vykapala mi:-(
ak by sa niekto nasiel bol by som velmi rad
vopred vam dakujem
ajuschka
07.03.11,12:02
ahojte, nemate niekto doma alebo v okolo vysadenu kosikarsku vrbu? ak by niekto mal, za par konarikov budem velmi vdacna :)

dakujem

aja
avonboy
07.03.11,12:06
ajuschka, tych vrb na kosikarcenie je viacero-ty ich chces zakorenit ci uz mat zakorenene?
avonboy
07.03.11,15:56
tak v tejto rubrike by som uvital keby ste sem pridavali ponuky darovania, vymeny respektive predaja sortimentu cibulky, hluzy, odrezky, rastlinky, semena
sam by som bol rad keby som nieco dostal:)
Silvernola
07.03.11,19:42
ajuschka
08.03.11,12:29
ajuschka, tych vrb na kosikarcenie je viacero-ty ich chces zakorenit ci uz mat zakorenene?

stacia mi aj nezakorenene vetvicky, vo vode pustia korienky rychlo, cca za 3 dni :)
Vlastas
08.03.11,12:44
Povedz, ako pestuješ tie muškáty, že sú také krásne.

Ďakujem za uznanie, práve tie vlaňajšie som ani neprezimovala, a tak teraz musím kúpiť všetky nové, zasadím do samozavlažovacích hrantíkov a polievam zeleným krystalonom až kým nepodrastú. Potom hnojím červeným krystalonom
alebo Engom a polievam výlučne dažďovou vodou. Muškáty aby boli pekné potrebujú straááášne veľa vody, ale nesmú byť preliate, a na to je dobrý samozavlažovací hrantík. Muškát nie je náročný. Držím palce
jess
08.03.11,14:36
Muškát nie je náročný. Držím palce

Ja som sa ich snažila pestovať 14 rokov, žiaľ neúspešne:mee:. Svokra tá stále záplava kvetov a mne to pri 30 cm vždy prestalo rásť aj kvitnúť - každý rok. Hovorím o ťahavých, tie klasické boli docela pekné gule :) Ale už na to nemám nervy.
avonboy
08.03.11,15:27
stacia mi aj nezakorenene vetvicky, vo vode pustia korienky rychlo, cca za 3 dni :)
odkial si?
Milas265
08.03.11,16:38
Keď má krajšie svokra,to naseje...:D
marlo79
09.03.11,17:02
Nepoznate niekoho kto ponuka uz rozkonarene ovocne stromy?
Jedna sa mi o hrusku a letne jablko.
Este zhanam vinic Irsai Oliver
avonboy
12.03.11,20:17
prosim vas, ma niekto na zahradke rebarboru?
beba13
12.03.11,21:31
prosim vas, ma niekto na zahradke rebarboru?
..rebarboru mám,len momentálne neviem či už náhodou neraší,síce sa vysádza asi od polovce marca ale lepšie je až na jeseň,ked viem kde sú odnože
avonboy
12.03.11,21:42
ja som si aj myslel ze asi skor na jesen ale docital som sa ze sa da aj na jar...ale to asi ked ma viac odnozi..dakujem za dobre usmernujuce info:-)
beba13
12.03.11,22:11
na jar sa sadí tiež,ale to je už škoda poškodzovať korene ked raší,a je ešte v zemi a nevidieť dobre všetky odnože kedže sú pod zemou
Katka1010
14.03.11,09:42
nenasla by sa nejaka dobra dusa, ktora by mi darovala rozlicne rastlinky do novej zahradky?
Dakujem
avonboy
14.03.11,10:45
nenasla by sa nejaka dobra dusa, ktora by mi darovala rozlicne rastlinky do novej zahradky?
Dakujem

a odkial ze si?
Katka1010
14.03.11,11:44
Nitra
avonboy
14.03.11,11:46
trochu odruky:-(
lavanda
14.03.11,17:47
nenasla by sa nejaka dobra dusa, ktora by mi darovala rozlicne rastlinky do novej zahradky?
Dakujem


Ozvi sa tak o dva týždne cez SS, to už budú trvalky vykukovať, mám tam toho dosť vysemeneného aj naodnožovaného, rada sa podelím.
avonboy
14.03.11,18:48
Nitra
noo na jesen by sa dalo nieco z Pivonii a este zopar trvaliek ak teda chces
milka 60
18.03.11,20:56
Prosím neviete mi niekto poradiť , kde sa dá na Slovensku kúpiť biela rašelina v malom balení? , ďakujem
avonboy
18.03.11,21:22
a to je aka?
milka 60
18.03.11,21:29
Biela rašelina Zloženie: Čistá vrchovisková rašelina z oblasti Litvy prepracovaná a vytriedená na frakcie. Neosahuje živiny a nemá upravené pH. Chemicky neošetrená
avonboy
19.03.11,07:32
a kde sa da kupit?
avonboy
19.03.11,14:40
Bergénie, ľudovo nazývané slonie uši
ma niekto nazvys? nevyhadzujte prosim darujte
eny7
23.03.11,14:45
Mame viac oranzovych klivii , maju zhruba 15 listov, momentalne nekvitnu. Ak ma niekto zaujem, napiste, za co by ste vymenili. LC
luskacluskac
24.03.11,10:31
Ahojte, neviete o niekom, kto predava velke tvarovane stromy? (bonsaje, len maju 1-2 metre?

Dakujem za odpoved
Alcielle
24.03.11,10:43
Neviem odkiaľ si, ale v Nitre v čajovni Dobrých Ľudí majú bonsai centrum a tam majú aj také metrové....dvojmetrový neviem či sa dá považovať za bonsai :) keď ide o to, aby to bola zmenšenina stromu do vnútra. ale sak môž byť...
http://www.e-tea.eu/
eny7
24.03.11,11:44
Vymenim hluzy fialovych kosatcov, ked kvitnu su vysoke asi 60-70 cm a astry fialove vysoke pri kvitnuti asi 50 cm za kanu oranzovu, alebo kortaderiu zltu, bielu, alebo nejake trvalky oranzove ci zlte.LC
luskacluskac
25.03.11,08:27
kupim velke borovice..ponuknite! 0908 855 752 (okres Brezno)

DAKUJEM
mlynček
25.03.11,17:00
rád by som sa spýtal, či neviete o stromčekoch -- belice, duranzie, nízkokmenné marhule a broskyne s veľkými plodmi -- na jarnú výsadbu
Iconka
25.03.11,21:49
Nemate nahodou niekto prebytok episcie? Mala by som zaujem o nejaky vyhonok. vdaka
lavanda
28.03.11,21:17
Ahojte, neviete o niekom, kto predava velke tvarovane stromy? (bonsaje, len maju 1-2 metre?

Dakujem za odpoved

Pred rokom-dvoma som v Plantagu vo Veľkom Bieli videla niečo podobné, neviem, či ich ešte predávajú.
http://www.plantago.sk/
avonboy
29.03.11,05:50
budem mat tohto roku viac mäty...
kto by chcel?
eny7
29.03.11,11:26
Vymenim zelenu hostu - funkiu na fotke za modre, zlte, zltomodre.
beba13
31.03.11,08:26
Vymenim hluzy fialovych kosatcov, ked kvitnu su vysoke asi 60-70 cm a astry fialove vysoke pri kvitnuti asi 50 cm za kanu oranzovu, alebo kortaderiu zltu, bielu, alebo nejake trvalky oranzove ci zlte.LC
aj já zhánam kanu oranžovú,vlani som objednala žltu a aj oranžovu jedna vyhynula a já neviem ktorá
dari1
04.04.11,15:43
darujem /vymenim za ine farby, resp. ine trvalky - astrovku modru (jesenna), margarety, - teraz cez vikend idem rozsadzat
(bratislava, zahorie)
bettylou
05.04.11,14:20
Zháňam semená divého rajčiaka, vie mi niekto poskytnúť z vlastných zásob?
Valcake
05.04.11,16:15
Milí poraďáci, nemáte náhodou niekto tmavú, skoro čiernu nízku okras.trávu BRADNÍK-Ophiopogon planiscapus. Ponúknite, rada vymením za niečo z mojich kvietkov. Ďakujem.
milka 60
05.04.11,20:22
Prosím , nemáte niekto zvyšných 20 koreňov jahôd na jarné zakorenenie?
dari1
07.04.11,10:21
darujem /vymenim za ine farby, resp. ine trvalky - astrovku modru (jesenna), margarety, - teraz cez vikend idem rozsadzat
(bratislava, zahorie)

nikto nechce? vyhodim.
ozin
11.04.11,08:55
Prosím, nemá niekto odrezky fialiek, netradičné, moje neprežili nášho najdúšika záhradkára Dextera.
jack32
11.04.11,16:51
predam/darujem podla dohody tuju cca 3-4m vysoku je zasadena na zahrade ked by mal niekto zaujem tak si moze prist pre nu fotky poslem piste na rrrastislav@gmail.com
okolie bratislavy-dunajska luzna
andersenka
14.04.11,07:00
Kto by predal cibulu - hľuzu plejonky?
otila
19.04.11,11:51
Prosím, kto má lacnejšie alebo na výmenu odrezky z datúry.Mala som už pekné veľké, ale manžel ich dal moc blízko k dverám a vymrzli mi. Veľmi sa mi páčia, ale v obchode sú moc drahé.Prosím
AGI DK
19.04.11,12:04
ahoj je to ešte aktuálne, som tiež z BB, mne anjelské trúby znovu vymrzli,
arizona
22.04.11,21:22
Kupim ,alebo vymenim za nejake kvietky par listkov ALOE VERA.

(Potrebujem do mediciny)
rairai
26.04.11,22:41
nejake rastlinky mam ale este male tak skor na jesenale rad poslem
graman
29.04.11,08:04
Dobry den, prosim Vas pekne, kto by bol taky laskavy a daroval v okoli Prievidze mociarne rastlinky - do najplytsej zony jazierka. Dakujem za ponuku.
0948 398 227
rairai
29.04.11,09:38
Ahojte nemá niekto čemericu na výmenu za niečo iné alebo len tak darovať

mam dva druhy ,cemerice rad poslem 0918637367 ale su este male.
mistinka20bb
29.04.11,10:28
Dobry den, chcela by som Vas velmi pekne poprosit, ci nema niekto na predaj nejake exoticke rastlinky do zahradky, pripadne jazierka atd za kazdu ponuku vopred velmi pekne dakujem a este ak by mall nahodou niekto na predaj streliciu....
rairai
29.04.11,10:43
Dobry den, chcela by som Vas velmi pekne poprosit, ci nema niekto na predaj nejake exoticke rastlinky do zahradky, pripadne jazierka atd za kazdu ponuku vopred velmi pekne dakujem a este ak by mall nahodou niekto na predaj streliciu....
streliciu nie mam zopar vodnych rastlin,bambus ale az na jesen ,cemericu, vodne kosatce. poslem 0918637367
mistinka20bb
29.04.11,10:49
dakujem Vam velmi pekne za ochotu, po kolko by ste ich predali, ja toho potrebujem fakt len po malych kuskoch mam len malinke jazierko ale je dost puste, mala som tam nejake lekno ale tomu sa v plytkej vode nedarilo, lebo ono sa to dost prehreje.
ladyrs
29.04.11,10:55
ak by ste mali záujem, ponúkam veľa druhov afrických fialiek

http://www.perlickinefialky.estranky.sk/fotoalbum/fialky/mini-ruzova
milka 60
01.05.11,11:29
mam dva druhy ,cemerice rad poslem 0918637367 ale su este male.
Aké máš farby? , mám bielu a hľadám červenú, už som kúpila 2 korene a stále biele , ak máš červenú rada si kúpim , aj počkám:D
adams
03.05.11,00:16
Mozno uz je neskoro, alebo prave skoro... nema niekto na predaj muskaty zaujimavych farieb, nie tahave. Mozu byt aj anglicke, alebo vonave... dakujem
teta K.
08.05.11,17:32
potrebujem poradit , mam izbový kvet a neviem nikde nájst názov . na krajoch listov ma malé motýliky ktoré sa zakorenujú a s ních su nové raltliny .
Jozef Košút
10.05.11,19:23
Zháňam semená divého rajčiaka, vie mi niekto poskytnúť z vlastných zásob?
.... mal som, žiaľ všetky som vysial, prípadne daroval ..... ozvi sa v čase zberu, pošlem ti .....
ladyrs
10.05.11,19:33
potrebujem poradit , mam izbový kvet a neviem nikde nájst názov . na krajoch listov ma malé motýliky ktoré sa zakorenujú a s ních su nové raltliny .

je to "Kalanchoe daigremontiana"

kuk : http://www.blankees.com/house/plants/backbone.htm
Vincentka
23.05.11,14:34
Ja zháňam semiačka alebo ak sú už priesady na kučeravý kel. Orava, alebo BA. Môže niekto ponúknuť?
Milas265
28.05.11,08:50
Potreboval by som opeľiť samice arguty.Kúpený samec je "samica",takže obchodníci sa zasa vyznamenali...Takže môže niekto poskytnúť pár kvietkov samca,resp. malú vetvičku? Som od Piešťan,takže niekto z okolia,prišiel by som si pre to.Poskytnem odrezky z mojich....
avonboy
28.05.11,14:19
priatelia dufam ze pamatate na mna s tymy odrezkami figovnika:-)

a este by som sa chcel spytat-mlade datury by sa nenasli?
andersenka
30.05.11,07:11
predám oddelok catlejky - vonia ............

Prikladám foto foto z obdobia kvitnutia.......
avonboy
30.05.11,10:11
predám oddelok catlejky - vonia ............

Prikladám foto foto z obdobia kvitnutia.......
mam zaujem!!!
Hunter82
31.05.11,13:03
Je velmi pekna :)
Hunter82
31.05.11,13:09
Ahojte,

mam jednu mini orchidku ( ale s velkym listami) Farbu si nepamatam, ale asi bielo žltá. Predam alebo vymenim za nejaku orchidku, ktoru este nemam. (Zvolen)
Hunter82
31.05.11,13:15
Phala / keika - 1 rok

Predam alebo vymenim za nejaku orchidku, ktoru este nemam. (Zvolen)

Materska rastlinka u mna ma obrovske dlhe listy, predpokladam ze aj keika ich mat bude. Ma asi jeden rok a krasne zelene korene. Pripajam foto aj kvetu ( z materskej rastlinky), tato keika este nekvitla.

http://www.porada.sk/album.php?albumid=1126&pictureid=17776
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1126&pictureid=17777
LillySK
01.06.11,13:05
Ahojte,ma niekto na vymenu Okrasne dreviny? Zhanam
BRSLEN FORTUNEOV, KERIU JAPONSKU,a tiez KVITNUCE KRY stredne vysoke- DRAC THUNBERGOV, HORTENZIA KALINOLISTA, IBISTEK,Pivonka drevita, Tavola kalinolista. Ak mate cokolvek, tak mi napiste sukr. spravu a nejak sa dohodneme:) Anka
beba13
01.06.11,19:36
no kériu mám tak rozrastenú že ju len vykopávam a vyhadzujem,takže ak by si mala záujem,potom mám ibiš biely z bordovým stredom
andersenka
02.06.11,12:17
zolle
09.06.11,10:53
a aké máš zaujímavosti na výmenu? ja mám asi vacsinu
andersenka
19.07.11,06:15
mám na predaj malé rastlinky takto kvitnúcej fialky http://obrazku.cz/t736900_DSC02365kpia.JPG (http://obrazku.cz/obr736900_DSC02365kpia.JPG)

a obyčajné skalné ruže.
Viac info cez SS
truch
19.07.11,06:39
Ahojte,
prerobili sme záhradu a chcela by som nejaké pekné, zvláštne trvalky do skalky. Poradíte, ponúknete? :)
mlyn16
20.07.11,12:59
Dáška, keď pôjdeš cez Sučany, príď a zoberieš si, čo ti padne do oka.
mariana11
01.09.11,19:14
Ahojte, zháňam Striebrenku hlavičkatú dúškolistú - Paronychia kapela. nevie niekto poradiť kde by som to kúpila, prípadne to niekto z vás má?? kúpim...
zolle
04.09.11,19:47
zdravím, viem zabezpečiť aj tuto peknu rastlinku.
kolko potrebujete?9x9 kvetinác 90 cent kus
mam aj vela iných trvaliek aj rastlín do skaliek,
a vela iných drevín a kríkov.
Iconka
12.09.11,16:42
Predam listy gloxinii roznych farieb (foto mam v albume) po 0.7e/ks.
PeterNR
14.09.11,10:28
Ahojte, znáňam na záhradu maštaľný hnoj, najlepšie kravský, množstvo 2-3 fúry, Nitra a okolie. Ďakujem vopred za ponuky. Peter
marči
15.09.11,15:32
Viete mi poradiť, kde by som zohnala ibištek močiarny (Hibiscus moscheutos) ? Príp. nejaké skúsenosti s pestovaním ?
Vďaka
Brčo
15.09.11,16:31
Ahojte, znáňam na záhradu maštaľný hnoj, najlepšie kravský, množstvo 2-3 fúry, Nitra a okolie. Ďakujem vopred za ponuky. Peter
Je to trocha od ruky,ale tatko ma v Bohdanovciach pri Trnave konsky hnoj,zadarmo,teda vlastne za odvoz....
arizona
22.09.11,11:00
Podaruje mi,preda, alebo vymeni za nieco ine, niekto step z rodiaceho figovnika?

/kupila som pred 5. rokmi z rastlinky.sk,vraj rodiaci,ale stale nic..../
Milas265
25.09.11,09:36
Môžem podarovať tento rok zakorenený...bývam pri Piešťanoch...
bupi
25.09.11,22:10
Nechcel by niekto vymenit brslen (mam) za rakytnik rasetliakovy?
Milas265
26.09.11,11:26
To si nevieš vykopať pri dialnici?? :-)) Mám ho v záhrade,keby si išiel okolo môžem ti vykopať nejaké odnože...
Annita
27.09.11,11:02
Ja by som mala záujem o fialky aj by som kúpila ..:)
magda26
27.09.11,11:06
To si nevieš vykopať pri dialnici?? :-)) Mám ho v záhrade,keby si išiel okolo môžem ti vykopať nejaké odnože...
Ale na pestovanie rakytnika treba dve rastliny, samciu a samiciu. Ja mam obidve len mi ešte nezarodili. Kde pri dialnici rastie? Chcela by som si ho naoberat.
Dakujem
Prima73
29.09.11,09:56
Zdravim, darujem kvalitnu ciernu hlinu, cca 3,5 kubika za odvoz. Trnava. Info na prima1973@yahoo.com
Sharon
05.10.11,08:58
Ahojte, našlo by sa u niekoho pár cibuliek okrasného cesnaku? Chcela by som ten vyšší okolo 80-100 cm s priemerom kvetov okolo 15 cm. Ponúkam na výmenu semienka papriko-uhorky (označuje sa aj ako ačokča). Viac o nej sa dozviete na: http://www.achocha.unas.cz/
Môžem pridať aj semienka Machovky peruánskej alebo ibišteka (farba biela, ružová alebo bledomodrá).
Peter z Bratislavy
09.10.11,17:23
Darujem za odvoz suchý kurací trus (vyhrabané z kurína a výbehu) v 4 papierových vreciach (každé cca 20 kg) za odvoz z Bratislavy II. Možný aj pravidelnejší odber.
http://s017.radikal.ru/i409/1110/57/a2090d32ff2d.jpg (http://www.radikal.ru)
lavanda
22.10.11,09:14
Neviem, či to nie je v tejto rubrike mimotemy, ale už som hľadala kade-tade, nenašla som to:rolleyes:... Niekto hľadal do prenájmu záhradku v okolí Rače, nepamätáte si, kto? Ak viete, kde to bolo, pošlite mi, prosím, link, prípadne ak si to prečíta ten, čo o to mal záujem, nech sa mi ozve prostredníctvom SS, je to dosť súrne. Vďaka.
Kvaka
22.10.11,09:34
Neviem, či to nie je v tejto rubrike mimotemy, ale už som hľadala kade-tade, nenašla som to:rolleyes:... Niekto hľadal do prenájmu záhradku v okolí Rače, nepamätáte si, kto? Ak viete, kde to bolo, pošlite mi, prosím, link, prípadne ak si to prečíta ten, čo o to mal záujem, nech sa mi ozve prostredníctvom SS, je to dosť súrne. Vďaka.
Skús tu http://www.porada.sk/t140633-chcela-by-som-sa-pridat-k-niekomu-kto-potrebuje-pomoc-v-zahradke.html#post1410164
lavanda
22.10.11,10:17
sisima
28.10.11,12:03
marec/apríl budem mať dozreté kávové zrniečka, keby si niekto náhodou chcel založiť vlastnú plantáž ;)
cxc1
28.10.11,19:15
Ahojte. Kto by mi mohol podarovat alebo predat hluzy topinamburov?
Peter z Bratislavy
30.10.11,08:14
Včera sme vykopali hľuzy červených Kán indických. Ak má niekto zaujem, vymením za ine farby Kán
http://s017.radikal.ru/i433/1110/e6/6a113f0ecd55.jpg (http://www.radikal.ru)
mazanova
31.10.11,14:03
Treba sa dobre dívať pri cestách ich rastú celé plantáže, zobrať rýľ a vykopať, dokonca aj na konzum, teraz práve odkvitajú, ináč pozor je to invazívna rastlina, v záhrade ju treba izolovať, ináč sa jej ťažko dá zbaviť po niekoľkých rokoch.
Ahojte. Kto by mi mohol podarovat alebo predat hluzy topinamburov?
cxc1
06.11.11,17:22
tak neviem, asi sa zle divam......alebo popri cestach kade chodim nerastu......:mee:
Brčo
06.11.11,19:09
Ja nejake mam na zahrade v Plaveckom Petri,na buduci vikend sa mozes zastavit...
cxc1
08.11.11,04:19
O.k. diky. Uvidim ci este nebude mrznut.Ked tak to uz necham na jar.
ela77
08.11.11,05:55
O.k. diky. Uvidim ci este nebude mrznut.Ked tak to uz necham na jar.

Tie topinambury môžeš dať do zeme kedy chceš. Ja som dala na jar dokonca plesnivé, lebo som na ne zabudla a vyšlo ich možno aj viac ako som zasadila. Ak pôjdem do Holíča, donesiem a prídeš si zobrať, škoda bola som tam pri Kopčanoch teraz v nedeľu. opravujem, veď Plavecký Peter máš blízko, keď ti brčo ponúka, ale daj vedieť ak by si potreboval .
cxc1
08.11.11,17:27
Ja nejake mam na zahrade v Plaveckom Petri,na buduci vikend sa mozes zastavit...

Mohol by som prist v sobotu tak po 15-ej hod? Len neviem kde ta najdem.
Brčo
08.11.11,18:31
Byvam v Trnave,ale v sobotu by som mal byt v Petre.Zavolaj mi v sobotu doobeda na 0910 449 860 a vysvetlim Ti cestu.
michaella10
09.11.11,18:49
Byvam v Trnave,ale v sobotu by som mal byt v Petre.Zavolaj mi v sobotu doobeda na 0910 449 860 a vysvetlim Ti cestu.
o.k. ozvem sa
michaella10
09.11.11,18:51
ijaj sorry my sme predtym pisali z manzelovho nicku a teraz z mojho. No neva aj tak prideme obaja:)
cxc1
11.11.11,19:34
Brco tak zajtra nemozme lebo musim ist do prace. tak neviem asi to uz necham az na jar.
Brčo
11.11.11,20:01
Ziadny problem,ked ich nevyzere zver,tak tam pockaju :)
deerslayer
15.11.11,21:02
POZOR !!!! Topinambury je zakázané pestovať !!!!
Chobot
15.11.11,22:10
POZOR !!!! Topinambury je zakázané pestovať !!!!

A vieš to aj nejako doložiť? Daj nejaký odkaz na právny predpis, ktorý to zakazuje.
Katy a R
15.11.11,22:34
marjankaj
15.11.11,23:05
A vieš to aj nejako doložiť? Daj nejaký odkaz na právny predpis, ktorý to zakazuje.
§7 ods.2-3
http://sturovo.com/drupal/subory/543.pdf

Príloha č.2
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210245&FileName=zz2011-00173-0210245&Rocnik=2011
libicka
21.12.11,20:56
Prosím, podaruje mi niekto cibuľku zmijovca, poprípade kúpim. Ďakujem.
lujza.j
21.12.11,21:15
prečo zakladáš nové tému? otázku si mohla položiť aj tu:http://www.porada.sk/t109203-zmijovec.html
arizona
21.12.11,21:18
prečo zakladáš nové tému? otázku si mohla položiť aj tu:http://www.porada.sk/t109203-zmijovec.html
Prave som temu presunula sem,tato tema sluzi prave na taketo veci :)
Luky89
23.12.11,15:13
Viem že to tu asi nepatrí ale je mi jej škoda toľké množstvo nespotrebujem a každý sused naokolo už dostal aspoň 2-3 vetvy.
Predám čečinu zo striebornej jedle. Čerstvá rezaná 22.12. Cena dohodou (nebojte sa určite lacno). Malé aj väčšie množstvo. Mám vetvy zo šiškami.Nemám ju ako doviesť tak asi len Košice a okolie.
jozzoo
06.01.12,07:34
juj - našli by sa ešte nejaké Clemantisy? ak áno - vopred ďakujeeeeeeem :)
Goci
08.01.12,14:08
POZOR !!!! Topinambury je zakázané pestovať !!!! Ja som ich kúpila u STARKLa a pochybujem, že by si dovolil predávať indexové rastliny.
wabi
10.01.12,16:31
juj - našli by sa ešte nejaké Clemantisy? ak áno - vopred ďakujeeeeeeem :)

Mám asi 100 druhov Clematisov ale všetky som nemnožil. Najviac tie plnokveté...