atramka
09.04.07,22:31
Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie :mee: , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.:)

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Richard
10.04.07,07:03
Navrhujem aby ste spočiatku zakladali témy tak, že v názve budete dávať pred názov rastliny "Ponúkam" resp. "Hľadám".

Ak by toho bolo veľa môžem urobiť samostatnú kategóriu, ako napr. fotoinšpirácie, ale zatiaľ uvidíme, či toho bude skutočne toľko, že by si to vyžiadalo samostatnú kategóriu.
lejka
12.04.07,07:19
Hľadám sadenice tují/aspoň 80cm-1m/na živý plot aj 20ks.
atramka
12.04.07,08:25
lejka, v sobotu som kupovala v Baumaxe (ja v Nitre), boli aj tuje aj cyprušteky veľmi pekné 118,-/ks, skús, možno ešte majú....
SERVIS
12.04.07,08:40
My sme kupovali minulú sobotu. Ak Ti nie je ďaleko tak pri Piešťanoch v obci Veselé, Rakovice, Dubovany, tak tam snáď v každom dome pestujú tuje na predaj, je tam toho veľmi veľa. Smaragdy na živý plot cca 80 sm stáli 120.- Sk.
Maňuša
12.04.07,15:49
Niekde som v poslednom čase čítala inzerát : predám tuje 120 cm á 100,-Sk,
tel. 0902 258 656. Skús,možno ich ešte majú.
lejka
14.04.07,19:32
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.
ondrejvla
14.04.07,19:41
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.

Lejka, aj ja som Žilinčanka, krásne tuje majú v Polskom Tešíne, len treba tam byť zaránky najlepšie už okolo siedmej hodiny, je tam obrovský výber. Je to na potravinovom trhu, cez cestu hneď je veľký trh. Ak chceš bližšie, cez SS.
section
15.04.07,15:01
Prosim nevie niekto kde by som mohol kupit sadenice schizandri činskej.Dakujem
stankakac
18.04.07,14:08
Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........
poraď, ak vieš....

Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie :mee: , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.:)
Ak nemáte námietky môžeme to postupne vyskúšať....;)
Richard prosím, môžeme s tým začať???

Veľmi ma potešila táto rubrika. rada pestujem rastliny a ešte radšej sa dozvedám niečo nové o nich. Dúfam, že sa niekto nájde a vymení si so mnou nielen nové informácie, ale aj pestovateľské osvedšené rady:D
benecon
19.04.07,14:35
Ja chodím na dreviny do obce Lodygowice pri Bielsko-Bialej, kúsok za Živcom. 3 obrovské zahradníctva a bohatý výber všetkého, aj toho čo ešte nepoznáte.:cool:
ZEvina
20.04.07,06:50
Máme strašne radi pór, hlavne v šalátoch, ale asi som to s pestovaním prehnala. Neviete mi poradiť, či niekde v Bratislave, alebo v blízkom okolí vykupujú ovocie a zeleninu (niekedy sa mi urodí aj väčšie množstvo ovocia).
Ďakujem, Eva
aisa
23.04.07,18:33
A ja zas hľadám ľudovo nazvanú židovskú čerešňu. Mala by to byť trvalka, poloker. Kúpim zopár kúskov, ak niekto vie čo je to pestuje ju. To je ale blbosť, kupovať niečo, čo neviete ani ako vyzerá, čo? Vraj je to pekná rastlina. Len či nevymrzne pod Tatrami! No i tak vopred ďakujem za početné ponuky. Majte sa! Všetci záhradkári!
atramka
24.04.07,08:26
aisa, je to machovka čerešnová (Physalis alkekengi) ,rada Ti to podarujem, napíš adresu v SS, kde Ti pošlem . :-)))
Ježko
24.04.07,08:40
Lejka, aj ja som Žilinčanka, krásne tuje majú v Polskom Tešíne, len treba tam byť zaránky najlepšie už okolo siedmej hodiny, je tam obrovský výber. Je to na potravinovom trhu, cez cestu hneď je veľký trh. Ak chceš bližšie, cez SS.

Aj ja som Žilinčanka, chodím takmer pravidelne na nákupy do Poľského Tešína. Chcem len povedať, že na trhu tam majú skutočne obrovský výber pre záhradkárov - ale pozor: potravinový trh býva otvorený len v stredu a v sobotu !
:)
atramka
24.04.07,08:47
keď ste na trhu v Poľsku, hodťe sem nejaké fotečky, ako to vyzerá tam s rastlinkami a kríčkami .... a ako sa tam pohybujú ceny?
astra7777
24.04.07,09:00
Zoháňam sadenice - popínavé šípové ruže na živý plot. Kto poradí, kde ich zoženiem? Vďaka.
mito009
26.04.07,15:49
ta zidovska ceresna neni naaahodou Machovka peruanska? - oranzove a v strede bobula velkosti ceresne.
Marína
26.04.07,17:21
Áno, je.mochyňa - židovská čerešňa (http://botanika.wendys.cz/kytky/K141.php)

Tu je V češtine aj v slovenčine BOTANICKÝ HERBÁR (http://botanika.wendys.cz/)
Kolenčík
26.04.07,19:45
Mám zvyšných niekoľko ks tej slávnej vrby, nepotrebuje niekto súrne a zároveň poraďte ako ju poslať.
atramka
27.04.07,06:52
.. ja sa hlásim, chcem zopár kúskov, aké množstvo ponúkaš?
tonkat
29.04.07,21:47
Prosím, pozná niekto tieto kvetinky? Rastú v blízkom susedstve a hneď na jar už aj kvitli, ešte bol v záhrade sneh. Neviete poradiť, ako sa volajú a kde by som ich zohnala. Od susedy to asi nepôjde. Ďakujem.
heja3
30.04.07,06:42
http://botanika.wendys.cz/kytky/K514.php

Myslím, že je to čemerica. Tie kvitnú veľmi skoro.
atramka
30.04.07,08:26
ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.
atramka
30.04.07,08:36
marooned, zaujala a tvoja ponuka, zrejme si odborník v takýchto veciach. Mám jednu otázočku nevieš mi poradiť Ty alebo niekto iný zo záhradkárskch poraďákov na čo slúži FLORASORB gel?? Kázala som synovi prieniesť stimulátor na zakoreňovanie odrezkov - chcem množiť chryzantémy - a on mi priniesol tento gel bez návodu, že mu to v záhradkárstve doporučili, ale nie som si istá, či je to práve to, čo potrebujem. Nové technologické postupy množenia by nám laikom aj trochu pomohli, aby sme s množením našich kvetiniek išli s dobou........
cicusa
30.04.07,09:10
Aj ja by som mala záujem o ten kvietoček, prípadne bz som si aj kupila jednu sadeničku bielu a jedni ružovú.
Elena Navrátilová
30.04.07,09:32
marooned, zaujala a tvoja ponuka, zrejme si odborník v takýchto veciach. Mám jednu otázočku nevieš mi poradiť Ty alebo niekto iný zo záhradkárskch poraďákov na čo slúži FLORASORB gel?? Kázala som synovi prieniesť stimulátor na zakoreňovanie odrezkov - chcem množiť chryzantémy - a on mi priniesol tento gel bez návodu, že mu to v záhradkárstve doporučili, ale nie som si istá, či je to práve to, čo potrebujem. Nové technologické postupy množenia by nám laikom aj trochu pomohli, aby sme s množením našich kvetiniek išli s dobou........
Florasorb GEL 10g
/Agrochémia/Kód: 9380697/EAN: 8586002984767
http://www.slovosivex.sk/eshop/obrazy/tovar_na_skl.gif | Opýtať sa na tovar (http://www.slovosivex.sk/eshop/question.php?detail=9380697&PHPSESSID=8dbb836e717b67ea89f91d8ea0664c7c) |
http://www.slovosivex.sk/eshop/img/numbers/skladom.gifhttp://www.slovosivex.sk/eshop/img/numbers/1.gifhttp://www.slovosivex.sk/eshop/img/numbers/Ks.gif

Ks 29,40 Sk

http://www.slovosivex.sk/eshop/obr.php?idf=9380697&id=385&wh=440

Použitie
na ochranu koreňového systému sadbového materiálu počas manipulácie a transportu proti zaschnutiu. Je vhodný na aplikáciu pri presádzaní plant zeleniny, jahôd, kvetov, okrasných kríkov, stromčekov, ruží, štepov viniča a pod.

Zloženie
amonno draselná soľ priestorovo spolymerizovaného kopolyméru akrylamidu a kyseliny akrylovej

Úprava
práškový koncentrát

Základná charakteristika


ochrana koreňového systému sadbového materiálu pred vysychaním počas manipulácie a transportu
podporuje rýchlejší a intenzivejší rast nových koreňov
znižuje šok z presadenia a tým zvyšuje ujatosť sadbového materiálu
aplikáciou Florasorbu je vytvorená obnoviteľná rezerva vody na koreňoch v čase výsadby a pre nasledovný rast

Aplikácia


10g Florasorbu dôkladne rozmiešajte v 1 lirti vody (v prípade veľkej hustoty pridajte vodu a dobre rozmiešajte)
koreňový systém sadbového materiálu dokonale namočte do vzniknutého gelu
správna konzistencia roztoku je, keď gel nodkvapkáva z namočených koreňov
rastlinu zasaďte bežným spôsobom

Výhody


významný efekt na ujatie sadbového materiálu a nasledný rast
univerzálne použiteľný na všetky presádzané rastliny
vysoká priľnavosť na koreňový systém
jednoduchá a hygienická aplikácia
netoxický pre človeka a zvieratá
aplikácia je bezpečná pre prírodné prostredie
Martuška, nech sa páči. ;)
aglv
30.04.07,09:46
Ahojte. Aj ja mam koníček kvety a všetko stým súvisiace takže som rada že vznikla aj takato téma.
Chcem poprosiť nemá niekto na darovanie nejaké okrasné nížšie kríky čo budú aj kvitnúť? Myslím odrezky ktoré by som mohla pripestovať.Poštovné by som samozrejme uhradila. Máme okolo domu nie najlepšiu zeminu takže kvetom sa tam moc nedarý. Preto rozmýšľam o nasadení nejakých takých kvitnúcich kríkov aby sa okolo toho len pokosilo.
V katalogoch čo mi chodia ma nič nezaujalo.
tonkat
30.04.07,15:49
ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.
Budem veľmi rada, ak by sa to podarilo. Odkiaľ si?
Maňuša
01.05.07,06:36
Chcela by som všetkých dobrých ľudí na porade poprosiť,či by mi neposlali nejaké odrezky,prípadne kríčky na zakorenenie,ktoré by som využila na skrášlenie môjho rodinného domčeka.V minulosti som si kúpila pár,ale všetko mi uhynulo.Dom je orientovaný na sever.Veľmi pekne ďakujem.Ozvite sa mi cez SS.
ALBO
04.05.07,07:17
Ahojte poraďáci, pridávam sa aj ja k prosbe, ak máte nejakú trvalku do skalky alebo kríček na plot (nallepšie opadavý na zimu, možno aj egreš alebo ríbezlu alebo hocičo).
Práve si totiž dorábam skalku pri chate, strašne sa z nej teším, je tam ale ešte veľa prázdneho miesta.
Tie kríčky by sa zišli na ohradenie pozemku, opadavé preto, lebo v zime srny požerú všetko čo je zelené ,napr. tuje mi už ohrýzli úplne.
Prípadne skúste poradiť nejaký zelený krík, čo zvieratá v zime neobžerú.
Lokalita Bratislava-Pezinok chata.
atramka
04.05.07,11:33
Ahojte poraďácki záhradkári!!!!!
Vidím, ako ste sa začali hlásiť v tejto téme, tak ma v noci napadla jedna myšlienka, ktorá by možno stála za zváženie:
Navrhujem urobiť si takú VÝMENNÚ BURZIČKU RASTLINIEK - čo vy na to???
Prvú by som sa podujala urobiť ja, už som to trochu premyslela, no neviem, aký by bol záujem. Kto by bol ochotný prísť na takúto akciu???
Mám už aj predjednané misto - bolo by to na juhu Slovenska v mestečku s termálnym kúpaliskom - prišli by ste aj so sbvojimi rastlinnými prebytkami, kde by sme si ich vzájomne mohli povymieňať???? skúste sa napísať , kto by prišiel npr 6. mája prípadne 8. mája????? Pripíšte "sortiment", čo by ste
priniesli. Skúsime to????
bulnova
05.05.07,09:21
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
atramka
05.05.07,16:48
Som rada, že si sa ozvala, len škoda, že nemôžeš na stretnutie........ vieš má to svoje čaro........ možno aj toto je dosť narýchlo, neviem, či sa niekto pripojí, termín by bol 8.5. - deň prac. voľna- tentoraz by to bola jednodňová akcia, ak by sa vydarila nabudúce potom možno aj s nocľahom. na túto
MINIBURZIČKU kvetinkových prebytkov poraďákov môžem pozvať prvých 10 -12 záujemcov na moje náklady aj s príjemným popoludním, ak sa vydarí budem veľmi rada, že sa medzi sebou spoznajú ľudia, ktorí majú veľa spoločného a ešte sa naživo nestretli.
MOJA PONUKA: - odrezky čínskych ruží, čemerica- zopár kúskov, cibuľky narcisov, okrasnú trávu, nejaké skalničky
andi
05.05.07,17:21
Kde by bolo stretko?
atramka
05.05.07,17:38
andi, malo to byť prekvapko do poslednej chvíľky, ale keďže zrejme to každého zaujíma, tak Ti pošuškám, že v Štúrove - zoznámiť sa, vymeniť si kvetinky, prezrieť si pekné skalky a trošku sa možno aj okúpať. Každý vítaný - môže priniesť čo chce .....(???) Ako som spomínala , priestor mám, 10-12 poraďákov je na moje náklady - vstupenka aj parkovné- ak by bol väčší počet, poriešime na mieste.. Hlavne treba prísť s dobrou náladou...................
zaujalo ťa to?? Ak by to malo dobrú odozvu ,mohli by sme naše miniburzičky opakovať aj so širším programom. :-)))
kukučka
05.05.07,18:03
mimotemy Nechcete presťahovať Štúrovo aj s teplou vodičkou niekde pod Tatry? ;) :)
atramka
05.05.07,18:09
Kukučka, ak máš chut a voľný čas, zbaľ to doma. zbehni "dole", uvidíš, že neobanuješ......
PS: ...ak treba, môžeš aj prespať...;) :) :)
Máme priateľov v Poprade a keď im voláme začiatkom mája od vody, nechcú veriť, lebo doma drkocú zubami.......
Maňuša
06.05.07,07:32
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
Nemôžem síce si prísť osobne niečo vykopať ale nedá sa niečo poslať poštou ? Rada zapaltím dobierku.
bulnova
06.05.07,16:35
S časom som na tom naozaj veľmi zle, lebo dokončievame stavbu rod. domu, a tak pendlujem od počítača na stavbu (cca 12 km). Dúfam, že do jesene skončí-
me. Potom pozvem poraďakov na guláš. Zmestí sa nás tam veľa (1ha pozemok).
Maňuša, o čo by si mala záujem? Nemáš to blízko do Prešova ? Pošlí mi adresu.
heja3
07.05.07,06:26
Ahojte poraďáci, pridávam sa aj ja k prosbe, ak máte nejakú trvalku do skalky alebo kríček na plot (nallepšie opadavý na zimu, možno aj egreš alebo ríbezlu alebo hocičo).
Práve si totiž dorábam skalku pri chate, strašne sa z nej teším, je tam ale ešte veľa prázdneho miesta.
Tie kríčky by sa zišli na ohradenie pozemku, opadavé preto, lebo v zime srny požerú všetko čo je zelené ,napr. tuje mi už ohrýzli úplne.
Prípadne skúste poradiť nejaký zelený krík, čo zvieratá v zime neobžerú.
Lokalita Bratislava-Pezinok chata.

Rozmýšľala som, že možno by mohli byť borievky - majú tŕne, sú ako tuje, a ešte potom borievky na spracovanie v kuchyni na hovädzie, alebo zverinu a pod.:--- .
ALBO
07.05.07,07:02
Rozmýšľala som, že možno by mohli byť borievky - majú tŕne, sú ako tuje, a ešte potom borievky na spracovanie v kuchyni na hovädzie, alebo zverinu a pod.:--- .

Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.
heja3
07.05.07,11:13
Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.

Čo si v Hornb. kupovala bonsai? za 500 Sk?:eek:
Ja som si dala do vyhľadávača borievka, tam bol popis atď. Po latinsky je to juniperus cena....
Napríklad cenník:
http://www.vysadby.sk/?p=cennik&what=2
JanaSys
07.05.07,11:18
Ahojte, super téma !!!!!
Darujem dva zakorenené odrezky z ananásu (mám to vo vode, už som ich chcela vyhodiť, lebo musím znižiť počet kvetov vo vnútri domu), veľa asi 10 cm zakorenených citrusovníkov - možno je tam aj mandarinka, pomaranč, proste mi bolo ľuto vyhodiť kôstky, tak som ich hodila do kvetináča s kávovníkom a teraz neviem, čo s nimi.
Lokalita : Od Piešťan po Trenčín, občas DCA.

A zháňam radu : chcela by som živý plot, stálozelený, skôr do tieňa. Stačili by odrezky, potrebujem ich dosť a keď vidím, čo stoja také malé kríčky.
kukučka
07.05.07,11:27
Prejdi sa po okolí a z kríkov, ktoré sa ti páčia odreš vetvičku a strč do zeme. Alebo popros niekoho čo bude strihať živý plot.
JanaSys
07.05.07,11:54
Prejdi sa po okolí a z kríkov, ktoré sa ti páčia odreš vetvičku a strč do zeme. Alebo popros niekoho čo bude strihať živý plot.
Práveže nikdy nemám šťastie, na niekoho, kto strihá plot. Páčia sa mi tie v strede zelené a na okraji žlté. Myslím, že sa to volá bršlen. Susedka si také posadila pred dom a do troch dni ich mala všetky preč. Až plakala.
Preto nemám svedomie niekomu odrezať vetvičku a určite by som trafila taký, čo na zimu opadáva. A na divo rastúce si netrúfam. Ale dík, musím sa viac snažiť.
Jana

Doplňam, lebo som si pozrela ten link pre Albo . Asi je to krušpán vždyzelený . Aspoň mám prehľad o cene.
ALBO
07.05.07,12:11
Čo si v Hornb. kupovala bonsai? za 500 Sk?:eek:
Ja som si dala do vyhľadávača borievka, tam bol popis atď. Po latinsky je to juniperus cena....
Napríklad cenník:
http://www.vysadby.sk/?p=cennik&what=2

Nie, jasom si myslela, že je to borievka, lebo tie ihličky trochu pichali a ja som hľadala niečo, čo by pichalo aby to tie zvieratá odradilo (malé borovičky ,smrečky aj tuje obžrali, ono to teraz aj oplotím, len sa mi to nechce ani nepáči, lebo je to tam samý drôt). V hornbachu mi nikto neporadí a to bol taký malý pekný pichľavý stromček, aj teraz má takú peknú zelenú farbu na koncoch, už má dva roky a si 35 cm.Asi to nebude borievka.
No tie borievky tam v ceníku majú dobrú cenu ale v Bratislave to asi takto nebude. Ani neviem či tu také predávajú niekde.Keď som to pred rokom zháňala, veru som na borievku nenatrafila. No skúsim niekde v okolí obvolať.
JanaSys
07.05.07,12:36
ALBO,
skús www.rastlinky.sk (http://www.rastlinky.sk), katalóg a ihličnany. Asi od tretej strany sú borievky. Posielajú na dobierku, pred pár rokmi som od nich brala kvety a bola som spokojná. Teraz neviem, modernizovali sa a idem kukat aj ja.
Jana
ALBO
07.05.07,13:16
ALBO,
skús www.rastlinky.sk (http://www.rastlinky.sk), katalóg a ihličnany. Asi od tretej strany sú borievky. Posielajú na dobierku, pred pár rokmi som od nich brala kvety a bola som spokojná. Teraz neviem, modernizovali sa a idem kukat aj ja.
Jana

Dik, pozeram to, ale sa mi zdá aspon z obrázku, že tieto sú tam neni také pichľave. Oni asi nie všetky pichaju. Tušim tá borievka obyčajná je taká vhodná.Idem pohľadať jej latinsky názov.
atramka
07.05.07,16:54
Elenka vďaka, gel vyskúšam, pošlem v tom drobné odrezky....
Maňuša
08.05.07,12:15
Bola by som veľmi rada keby si mi z toho niečo poslala.Pokúsila by som sa o pestovanie. Adresu cez SS. Ďakujem.
Maňuša
08.05.07,12:16
Ahojte, super téma !!!!!
Darujem dva zakorenené odrezky z ananásu (mám to vo vode, už som ich chcela vyhodiť, lebo musím znižiť počet kvetov vo vnútri domu), veľa asi 10 cm zakorenených citrusovníkov - možno je tam aj mandarinka, pomaranč, proste mi bolo ľuto vyhodiť kôstky, tak som ich hodila do kvetináča s kávovníkom a teraz neviem, čo s nimi.
Lokalita : Od Piešťan po Trenčín, občas DCA.

A zháňam radu : chcela by som živý plot, stálozelený, skôr do tieňa. Stačili by odrezky, potrebujem ich dosť a keď vidím, čo stoja také malé kríčky.
Bola by som veľmi rada keby si mi niečo z toho mohla poslať.Ďakujem veľmi pekne. Adresa cez SS.
wagner
08.05.07,18:39
Albo, skús si pozrieť aj www.skalniak.eu. Zaujímavá stránka, je to v Polsku, majú kríčky, kvety a aj iný tovar.
ondrejvla
08.05.07,19:33
mimotemy Nechcete presťahovať Štúrovo aj s teplou vodičkou niekde pod Tatry? ;) :)

Alebo do Žiliny? mimotemy

Dobre, už idem do témy, nedali by sa niektoré rastlinky poslať? Ja som už semienka poraďáčkam poslala, dúfam, že sa vydaria.
atramka
10.05.07,03:36
....včera som posielala rastlinky poštou 1.triedou, dúfam že prídu v poriadku ešte dnes, najneskôr zajtra.:confused:
Tešte sa: ;) tonkat, Katka29,aisa, wagner :) :) :)
atramka
10.05.07,04:00
Elenka vďaka, gel vyskúšam, pošlem v tom drobné odrezky....

Elenka, čínske ruže som ostrihala a z každej som nechala vhodné odrezky, ktoré som dala do toho gélu.....skúsim poslať, ak chceš, alebo ich v tom zatiaľ nechám doma zakoreniť??????
Vlani som niektorým poraďáčkam poslala odrezky z tých čínskych ruží, no neviem, či sa im niečo prijalo./Viera123, Hankagirl, Skhanka/
Baby ozvite sa, či sa to prijalo, alebo treba nové odrezky.... mám ich dosť, lebo mi to bolo ľúto zahodiť....... :mee:
Elena Navrátilová
10.05.07,04:04
Martuška, samozrejme, že je to škoda zahodiť. Ja sa len bojím, že sa to môže cestou zničiť, poškodiť... takže odrež, ja sa budem snažiť dôjsť. Samozrejme dám vopred vedieť. Skôr ako po máji to nebudem stíhať. Takže ak to nenaháňa budem len rada. To vieš, vyúčtovanie za služby spojené s bývaním... Ďakujem Ti "krásna víla" prajem krásny dníček plný slnečnej pohodičky. ;)
atramka
10.05.07,04:13
....budem ich ochraňovať v tom géliku, ak pustia korienky budem ich postupne sadiť do črepníčkov a tak potom vydržia........a stretnuti budem veľmi rada....
Elena Navrátilová
10.05.07,04:31
Ver, že aj mne bude cťou a potešením Ťa osobne stretnúť.
heja3
10.05.07,07:40
Dik, pozeram to, ale sa mi zdá aspon z obrázku, že tieto sú tam neni také pichľave. Oni asi nie všetky pichaju. Tušim tá borievka obyčajná je taká vhodná.Idem pohľadať jej latinsky názov.

albo:http://www.garten.cz/a/sk/1360-juniperus-communis-l.-borievka-obycajna/
ALBO
10.05.07,12:10
albo:http://www.garten.cz/a/sk/1360-juniperus-communis-l.-borievka-obycajna/
No, to je ono pichľavé a nenáročné na pôdu a dá sa strihať.Musím to niekde pozháňať za rozumnú cenu.Ďakujem.
JanaSys
10.05.07,14:13
Elenka, čínske ruže som ostrihala a z každej som nechala vhodné odrezky, ktoré som dala do toho gélu.....skúsim poslať, ak chceš, alebo ich v tom zatiaľ nechám doma zakoreniť??????
Vlani som niektorým poraďáčkam poslala odrezky z tých čínskych ruží, no neviem, či sa im niečo prijalo./Viera123, Hankagirl, Skhanka/
Baby ozvite sa, či sa to prijalo, alebo treba nové odrezky.... mám ich dosť, lebo mi to bolo ľúto zahodiť....... :mee:
Ahoj, ak by som mohla poprosiť, tak o čínsku ružu mám záujem aj ja. Máš viacej farieb? Červenú (nie plnú) môžem odstrihnúť z roboty, ale mám záujem o akúkoľvek. Aj o fuksie, nedarí sa mi ich prezimovať, vždy buď vyschnú alebo ich zničia mšice. Ďakujem vopred.

A ak vie niekto poradiť, čo pekne kvitne, ale podstatné, aby vydržalo v zime na chladnom mieste= občas prievan. Keď na zimu nasťahujem kvetináče dovnútra, rodina blaznie, takže už musím vyberať tak, aby vydržali na chodbe, kde sa nekúri.
atramka
11.05.07,06:34
ALBO - ak ti stačia odrezky, tie ti môžem poslať, ja mám borievkový stromček na tvarovanie a ešte som ho nestrihala....
brm
11.05.07,06:35
na chalupe máme zbytočný preš na hrozno, odstopkovač hrozna/veľmi to vzácna vec/ kopec zbytočných sudov a ešte zbytočnejších sklenených balonov...tie dám zadarmo, myslím tie sklenené balony...a prihodím aj hrču storočných kompotov čo sme našli po pôvodnej majiteľke /a tá umrela pred 5 rokmi.../:D
atramka
11.05.07,06:41
Ahoj, ak by som mohla poprosiť, tak o čínsku ružu mám záujem aj ja. Máš viacej farieb? Červenú (nie plnú) môžem odstrihnúť z roboty, ale mám záujem o akúkoľvek. Aj o fuksie, nedarí sa mi ich prezimovať, vždy buď vyschnú alebo ich zničia mšice. Ďakujem vopred.

A ak vie niekto poradiť, čo pekne kvitne, ale podstatné, aby vydržalo v zime na chladnom mieste= občas prievan. Keď na zimu nasťahujem kvetináče dovnútra, rodina blaznie, takže už musím vyberať tak, aby vydržali na chodbe, kde sa nekúri.
Odrezky Ti môžem poslať zo 4 druhov: ružová bledá, ružová tmavá, oranžová a červená plná. Teraz však neviem vyradiť ktorá je tá červená plná, lebo som si neoznačila farby ale mám každý druh zvlášť...... pošlem, ak chceš, zo všetkých......
Na prezimovanie mám vyskúšané červené muškáty- klasické, s ťahavými mám problém ( tie radšej na jar vždy kúpim) a fuchsie som kúpila na Flore v Blave za dobrú cenu asi 6 druhov. :)
JanaSys
11.05.07,07:55
Odrezky Ti môžem poslať zo 4 druhov: ružová bledá, ružová tmavá, oranžová a červená plná. Teraz však neviem vyradiť ktorá je tá červená plná, lebo som si neoznačila farby ale mám každý druh zvlášť...... pošlem, ak chceš, zo všetkých......
Na prezimovanie mám vyskúšané červené muškáty- klasické, s ťahavými mám problém ( tie radšej na jar vždy kúpim) a fuchsie som kúpila na Flore v Blave za dobrú cenu asi 6 druhov. :)

S vďakou a pokorou sa klaniam obetavým a dobrosrdečným dušiam ako Ty. Vedz, že pri každom novom kvietku, čo mi na nich rozkvitne, si na Teba vďačne spomeniem. Aj keby sa neujali, aj tak moc ďakujem.
wagner
14.05.07,19:42
Nebola som na webe štyri dni, tak sa zapájam až teraz. Tiež môžem ponúknuť odrezky fuksie - mám ružovú, dature - biela a ružová,muškáty klasické,nie sú zakorenené, citlivka - je zakorenená len to sa nedá posielať pre to treba prísť osobne. Tiež môžem ponúknuť funkiu - bielozelené listy, flox vysoký fialový, bylinky - medovku, šalviu, mätu. Najlepšie osobný odber, píšte na email.
Elena Navrátilová
14.05.07,19:44
Prídem... fuksie... datury...jéj. Prosím, prosím.... aj nejaké muškátiky...
atramka
14.05.07,19:58
..... no vy kvetinkárske duše...... chcela som Vás trochu potešiť, ale teraz mám veľmi pomalý internet, prihodím sem potom zopár obrázkov fuksií, ktoré má veľmi rada moja mamina.....
Elenka,wagner, asi to chce predsa to nejaké záhradkárske stretko......
čo vy na to????
Elena Navrátilová
14.05.07,20:01
Martuška ja prídem... v tom júni isto... a do PD skutočne nemám problém. Veľmi sa na Teba teším. A wagner... každú chvíľu stretko a neprídeš.
atramka
14.05.07,20:09
Elenka, ja som si od vlani tak dobre schovala tvoju adresu aj s niekoľkými semienkami od teba), že ju teraz neviem nájsť, pošli mi ju - pošlem odrezky čínskych ruží a možno niečo prihodím ( ružovú daturu máš??) ............
Elena Navrátilová
14.05.07,20:27
Ja prídem v júni... Martuška, to si nenechám ujsť, len v júni... teraz už som vyťažená.. rezervovaná...Neposielaj mojenko. Chcem sa s Tebou aj stretnúť, aj si Ťa vystískať.... ;) a hlavne vyrozprávať sa s Tebou.
JanaSys
15.05.07,04:14
Ahojte, môžem ponúknuť zakorenené klívie. Ak sa k tomu dostanem cez vikend, tak idem oddelovať bočné výhonky od tej mojej (oranžová, kvitne každý rok). Sú 4 - ak to odbre dopadne (piateho krpca tam ešte nechám). Nepustila som sa ešte do toho, lebo neviem čo s nimi.
Ježko
15.05.07,06:30
Ahojte, môžem ponúknuť zakorenené klívie. Ak sa k tomu dostanem cez vikend, tak idem oddelovať bočné výhonky od tej mojej (oranžová, kvitne každý rok). Sú 4 - ak to odbre dopadne (piateho krpca tam ešte nechám). Nepustila som sa ešte do toho, lebo neviem čo s nimi.
Jej, veľmi by som sa potešila, keby sa mi jedna ušla... Klívia to je spomienka na moje detstvo...vždy sme ich doma pestovali...
JanaSys
15.05.07,09:02
Ok, a odkial si ? Jana
Inuška
15.05.07,09:10
Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.

A co mahónia? Je to krásny stálozelený krík /môže byť aj panašovynýs o žtou farbou/ ale je veľlmi pichľavý - to by im nechutilo zaručene. Dostaneš kúpiť hocikde.
Ježko
15.05.07,10:03
Ok, a odkial si ? Jana
Zo Žiliny :)
vrabcek1
16.05.07,07:26
ježko, ja tiež :)), môžeme si vymieňať, ale klíviu nemám
atramka
17.05.07,03:54
Ja prídem v júni... Martuška, to si nenechám ujsť, len v júni... teraz už som vyťažená.. rezervovaná...Neposielaj mojenko. Chcem sa s Tebou aj stretnúť, aj si Ťa vystískať.... ;) a hlavne vyrozprávať sa s Tebou.

Teším sa.......
eduard1
17.05.07,19:30
prosím Vás poraďte i niekto ako zakoreniť tie odrezky. Vždy keď to urobím a robím to tak, že urobím odrezky, spodnú časť odlistím a predtým zrežem ostrým nožom namočím do urýchľovača a potom zatlačím do zeme, pričom odrezky robím s vrcholca s jednoroného výhonu, polievam to a potom mi to vyhynie: Ako teda na to? Jediné čo sa mi takto chytilo boli muškáty, ale tie asi sa chytia aj nemtavému.
aisa
17.05.07,19:42
Tak dnes mám akurát náladu na môj pomalý internet, niečo skúsim napísať i ja.
Odresky zásadne nemnožím odrezaním nožom. Niekedy mi niekto povedal, že odrezky musia byť zachované i s ,,rodidlami", t.z. nerezať, ale len odtŕhať! Inak, vedľa napísané, môžu stratiť schopnosť rozmnožiť sa. Odrezok sa odtrhne sám presne na mieste, kde ho to najmenej bolí.
A skúšal si odtrhnúť i trochu nižšie? Inak si myslím, že zálievku robíš správne, nesmú preschnúť. Ešte je tu jeden zaujímavý moment, a to termín rozmnožovania. Ale - trpezlivosť ruže prináša....len do toho!
Elena Navrátilová
22.05.07,16:33
Idem trošku mimotemy napísať, že dnes som bola u wagner po štiepky... verte neverte, akoby sa našli sestry. ;) Takže teším sa na ďalšie podobné stretnutia. :cool:Aj týmto znovu ďakujem za štiepky aj kvietky. Zároveň ďakujem za prejavenú dôveru. :)
wagner
22.05.07,18:41
Elenka ďakujem za vyznanie, som veľmi rada, že sme sa osobne spoznali. Pokračovanie na ďalšom stretku
eduard1
22.05.07,18:56
ďakujem za radu vyskúšam. A máš nejaké typy na konkrétne rastliny kedy je ten správny čas. a čo na ktorú rastlinu treba použiť myslím tým, že na ktorej rastline rozmnožovať zelené výhonky, na ktorej drevnaté, na ktorej vrcholové, na ktorej iné.
jess
23.05.07,06:48
prosím Vás poraďte i niekto ako zakoreniť tie odrezky. Vždy keď to urobím a robím to tak, že urobím odrezky, spodnú časť odlistím a predtým zrežem ostrým nožom namočím do urýchľovača a potom zatlačím do zeme, pričom odrezky robím s vrcholca s jednoroného výhonu, polievam to a potom mi to vyhynie: Ako teda na to? Jediné čo sa mi takto chytilo boli muškáty, ale tie asi sa chytia aj nemtavému.

A mne sa nechytia ani muškáty :mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:

Teraz mám problém rozmnožiť odrezky z krotónu a z vianočnej hviezdy. Už som zasadila asi po 3 - 4 odrezky a zatiaľ všetky vykapali. Aj do urýchľovača som dala a furt nič :mee::mee:
eduard1
23.05.07,19:37
tak toto všetko som našiel o odrezkovaní. Už sa teším ao to vyskúšam.
Rozmnožovanie odrezkami
Je to najľahšia metóda, ako získať kópiu z materskej rastliny. Odrezky je možné odoberať celý rok okrem zimného obdobia. Najvhodnejšie je to na jar, keď sa rastlina strihá, ale môžu sa získavať i na začiatku leta, keď vyženie nové mladé výhonky.
Podľa stupňa zdrevnatenia poznáme:
Jarné odrezky
Letné odrezky
Jesenné odrezky
Najlepšie je, ak odrezky ešte nie sú zdrevnatené, ale odrežú sa v dĺžke asi 15 - 20 cm z mladých výhonkov. Režú sa ostrým nožom približne 1/2 cm pod listovým uzlom. Rozlišujeme vrcholové odrezky (konce výhonkov) a odrezky častí rastliny (zo stredu výhonku). Pri odoberaní odrezkov môžu rastlinu napadnúť choroby, preto sa odporúča pracovať s dezinfikovaným náradím. Rezná plocha by sa mala potrieť dreveným uhlím a nakoniec ponoriť do zakoreňovacieho prášku, ktorý podporuje tvorbu koreňov. Pretože odrezky nemôžu dlhší čas prijímať vodu cez korene, treba znižiť na minimum odparovanie. Listy sa zrežú na polovicu a odrezky sa zakryjú fóliou alebo sklenenou platňou. Používa sa výsevný substrát alebo zmes rašeliny a piesku. Nádoby s odrezkami sa postavia na svetlé a teplé miesto, nie však na slnečné. Asi po 5 týždňoch, kedy sa odrezky udržiavajú vo vlhkom prostredí, sa vytvoria korene a ukážu sa prvé svetlozelené výhonky. Vtedy odstráňte fóliu a rastlinky zasaďte do črepníka. akonáhle sa vytvorí prekorenený bal, môžete ich zasadiť von do záhrady.
Ktoré rastliny možno rozmnožovať odrezkami?
Názov rastliny čas odberu odrezkov poznámka
BougaNnvílea (Bougainvil) leto 25°C teplota pôdy
Margarétka (Chrysanthemum) august -
Datura celý rok ľahko
Koralovník (Erythrina) - 20 -25°C teplota pôdy
Fuksia (Fuchsia) jar listové odrezky
Muškát (Pelargonium) august - marec -
Cotoneaster leto polozdrevnatené odrezky
Brečtan (Hedera) jar až jeseň ľahko
Oleander (Nerium) jún až september odrezky postaviť do vody
Plamienok (Clematis) jún/júl polovyzreté - teplá pôda



Ak chceme rastlinu rozmnožiť vegetatívne (klonovaním) – odrezkami, tak jemne nahriatou žiletkou alebo skalpelom (asi 25 oC) odrežeme vybranú vetvičku pod uhlom asi 45o, 3-4 mm od materskej rastliny. Odrezok by mal mať asi 3 rady listov, dlhý 5-15cm a mal by byť zo spodnej časti najlepšej dospelej rastlinky, vysokej minimálne 30cm. Do hrnčeku si nalejme odstátu teplú 20-25 oC a odrezok do nej ihneď ponoríme, aby nevznikla v stonke bublina. Odrezky uložme na 24 hodín do tmavšej miestnosti, kde nesvieti priame svetlo. Počas tohoto obdobia ich raz alebo dvakrát zvlhčime rozprašovačom. Na druhý deň si pripravme rašelinu do menších kochlíkov a urobme tenké - 2 centimetre hlboké jamky. Vytiahnime odrezky z vody, 1,5-2cm od konca poprášme hormonálnym stimulátorom rastu koreňov, jemne vložme do jamky a pritlačme zeminu. Stonku pri zemi pokropme pár kvapkami stimulátoru rastu. Udržujte pôdu vlhkú. Radšej nech trochu obschne ako by mala byť mokrá. Rastlinku niekoľkokrát za deň pokropte prevarenou alebo dažďovou vodou. Svetlo by malo byť zapnuté minimálne v 18/6 hodinovom cykle. Odrezky by mali zakoreniť behom 7-21 dní. Ak rastlinka úspešne zakorenila, presaďme ju do normálnych kochlíkov do zeme akú chceme pre rast použiť. Ak použijeme inú zem, ktorá veľmi odoberá vlahu, zakryjeme rašelinu 1,5cm vrstvou zeme aby nám rýchlo nevyschla. Týmto spôsobom by mala byť zaručená minimálne 50% úspešnosť.



Jednoduchšie je rozmnožovanie odrezkami na konci jari a začiatkom leta. Z rastliny, ktorú chceme rozmnožiť, odrežeme výhonky dlhé asi desať centimetrov a odstránime na nich spodné listy. Odrezky vytvoria korene v pohári s vodou na okne. Listy pomocou gumičky upevníme nad vodou, vo vode majú byť iba stonky. Keď narastú korene, môžeme rastliny vysadiť do črepníkov. Ak sa viac rozrastú, sú vhodné na výsadbu na hriadku.




Rozmnožovanie odrezkami

Odrezky červených, bielych a čiernych ríbezlí dobre zakoreňujú. Narežeme ich z jednoročných výhonkov s dĺžkou približne 20 cm. Na odrezku v spodnej časti urobíme rez šikmo pod púčikom. V hornej časti urobíme tiež šikmý rez opačným smerom, vyššie nad púčikom, maximálne však o jeden centimeter. Tým zabránime poškodeniu najvyššie postaveného púčika pri škôlkovaní. Z jedného výhonka môžeme urobiť až päť kvalitných odrezkov. Ak nie sú konce výhonkov dobre vyzreté, alebo sú napadnuté hubovými chorobami, vrcholovú časť na rozmnožovanie nepoužívame. Odrezky škôlkujeme koncom septembra, najmä v októbri a novembri, v závislosti od počasia. Pôdu na škôlkovanie dobre pripravíme a hlavne včas, aby dobre uľahla. V uľahnutej pôde odrezky dobre zakoreňujú a počas zimy sa nevyťahujú. Škôlkujeme kolmo alebo šikmo, a to tak hlboko, aby bol nad vrchom pôdy iba jeden púčik. Škôlkovať môžeme aj na jar, ale ujateľnosť je výrazne nižšia.

Dobre zakoreňujú odrezky z viacročného dreva. Taktiež môžeme ponechať 2 cm kúsok dvojročného dreva – kladivkový spôsob. V oboch prípadoch zakoreňovania pomáhajú adventívne púčiky. Takýmto spôsobom nezakoreňujú odrezky odrôd červených ríbezlí H. R. Spätlese a Rondom. Niektoré odrody majú výrazne nižšie percento ujateľnosti – Holandská červená, Tatran. Pri týchto odrodách dosahujeme uspokojivé výsledky, keď odrezky škôlkujeme skôr, už začiatkom septembra. Odrezky zakorenia v priebehu jednej vegetácie a potom ich môžeme vysadiť na trvalé miesto. Môžeme dopestovať aj dvojročné sadenice alebo rodiace kríčky. Egreše drevnatými odrezkami nerozmnožujeme, pretože ani pri najlepšej opatere nezakoreňujú.



Rozmnožovanie drevín odrezkami: druhý najjednoduchší spôsob rozmnožovania drevín. Pre začínajúceho pestovateľa je najjednoduchšie rozmnožovať dreviny odrezkami koncom zimy až v predjarí, teda od konca decembra do konca marca. Je to také jednoduché: odrezok dlhý 15-20 cm zapichnete do pôdy tak, aby vrchný púčik bol v úrovni pôdy, prípadne tesne pod jej povrchom.

Presádzanie drevín: najvhodnejší čas na presádzanie väčšiny drevín je október. Iba niektoré teplomilnejšie dreviny sa presádzajú až v marci (napr. broskyne, marhule, gaštany).
wagner
23.05.07,20:25
Tie rady sú úplne presné, vidno že si si dal námahu a vyhľadal si dobré rady. Len keď sa mám priznať, tak keby som to mala strihať a sadiť podľa tohto návodu, tak by som toho veľa nenasadila. Moja jednoduchá rada, pri rozmnožovaní zvážim či zasadím priamo do výsevného substrátu alebo namočím do vody a nechám zakoreniť. Výsevné substráty sú minimálne dva druhy a v tom jednom sa mi tiež zle zakoreňujú kvety, preto kupujem iba odskúšaný substrát. Viem že mi v ňom vzídu dobre aj semená aj sa zakorenia kvety. Niekedy využívam aj prekrytie kvetináča fóliou a cez ňu zasadím odrezky. Tiež som mala obdobie, že sa mi ani burina neprijla, nie to ešte kvetina. Ale to je za mnou, s kvetmi sa treba rozprávať, prihovárať sa im a polichotiť im aké sú pekné.
atramka
25.05.07,04:00
Rada by som rozšírila svoju zbierku skalníc , ak máte niekto nazvyš - ponúknite. Sú zaujímavé aj farebne, rada by som získala bordovo sfarbené kúsky.
Tiež ma zaujala trvalka hosta, mám dávno niekoľko druhov a teraz na Flore som si prikúpila nové. Tiež budem rada, ak niekto ponúkne taký druh, ktorý zatiaľ nemám - ja môžem zaslať z tých, čo sú v mojej záhradke.;)
Záhradnícka
25.05.07,10:22
Skúste napísať na adresu: maria.dzunkova@quantasoft.sk, ktorá má www- stránku www.newbotany.com - pestuje tropické rastliny, možno má aj Vami hľadanú Schisandra chinensis, alebo v českej okrasnej škôlke www.starkl.cz
andi
25.05.07,15:19
:) Darujem kaktusy Aloe Vera v črepníku asi 2 ročné rastlinky. Kto má záujem nech sa ohlási cez ss. Najlepší by bol osobný odber.:) :)
riuska
28.05.07,11:02
Ahojte,
potrebujem poradit link alebo stranku kde by som v kocke nasla co kedy a ako postrekovat...zeleninu,stromy,kvety /taku "kucharsku knihu"/Viem je aj kniha Rady záhradkarom, ale raz som tu videla nieco podobne, len som si nepoznacila link.
ALBO
30.05.07,08:58
Ahojte,
tak ma napado, ak by sa našla nejaká dobrá duša, ktorá ide na superstretko porady, a darovala (doniesla tam) mi nejakú trvalku, resp. kríček do mojej vznikajúcej skalky bola by som jej velmi vďačná. Je tu veľmi veľa ochotných ludí, preto si to dovolujem trochu využiť situáciu touto cestou (rastlinky by sa ani tak nezničii ako poštou). Vopred ďakujem.
krajanová
01.06.07,05:09
Ahoj,
nedávno som bola v NR, objavila som tam krásny kvet - kleopatrinu ihlu
http://www.1jardin2plantes.info/photos/kniphofia.jpg
neviedel by mi niekto podarovať jej sadenicu, prípadne vymeniť za iné trvalky.
kačenka
01.06.07,05:39
ja mám tento krásny kvietok, akurát mi bude kvitnúť. U nás sa ľudovo tento kvet volá "fakľovka". Ak chceš tento kvietok, tak sa môžeme dohodnúť a spôsobe odberu. tel. 0905282349.
gustinka
04.06.07,14:21
PRE: Albo

ahoj,
ja mam doma skalku plnu trvaliek a tie by uz potrebovali preriedit.
Teraz nie je vhodny cas, ale ak by si vydrzala do jesene, mala by som
pre Teba peknych par kuskov, ktore sa Ti za 2 roky rozrastu, ze nebudes
vediet co s nimi. :) ;)
atramka
04.06.07,23:11
Gustinka, nepestuješ na svojej skalke hostu???? Hľadám iné druhy, ako mám ja........
atramka
04.06.07,23:28
Ahoj,
nedávno som bola v NR, objavila som tam krásny kvet - kleopatrinu ihlu
http://www.1jardin2plantes.info/photos/kniphofia.jpg
neviedel by mi niekto podarovať jej sadenicu, prípadne vymeniť za iné trvalky.
.....Keď pôjdeš na dovolenku, tak si oči "vyočíš".... sú tam celé veľké trsy a možno ešte budú kvitnúť......a neďaleko je tam záhradné centrum, kde som si sadeničku vlani kúpila aj ja.... ak to vyjde, tak Ťa tam zavediem ...ja sa tam zastavím vždy, keď okolo cestujem, popozerám nové rastlinky, niečo kúpim pre svoje potešenie...... a skalnici sa veľmi teším...
ALBO
05.06.07,05:54
PRE: Albo

ahoj,
ja mam doma skalku plnu trvaliek a tie by uz potrebovali preriedit.
Teraz nie je vhodny cas, ale ak by si vydrzala do jesene, mala by som
pre Teba peknych par kuskov, ktore sa Ti za 2 roky rozrastu, ze nebudes
vediet co s nimi. :) ;)

Diki moc Gustinka, jasne že vydržím a počkám.
luluhaha
05.06.07,13:10
ahojte všetci - chcela by som Vás poprosiť o odrezok Clematisu - plamienok - urobili sme si na záhradke terasu kde na celú stenu chceme dať ťahať plamienok - len jeden v obchode stojí asi 380 Sk a keď ich tam chceme dať desať tak sa to hneď naráta.. dakujem ozvite sa na ss Skúsime si ho postupne rozmnožiť - potešili by ste nás
gustinka
05.06.07,14:40
Atramka,
priznam sa, že netušila som či mam, tak som dnes našla nejake obrazky na nete a zistila som že mam. neviem nazvy nietkorych mojich kvietkov.
Mam doma jeden druh hosty, nizky, tak do 25 cm, biele zihane listy (aj bez kvitnutia ozdobne, kvitne na jemne fialovo) Dole klobuk pred tymto odolnym kvietkom, bol už dvakrat rozhrabany od nasho havka....
a nasi doma maju o niečo vyšši druh, listy jemno zelene, farba kvetov biela...


Pre: LuLuHaha:
mam plamienky, zistila som, že sa rozmnožuju potápaním, skúsim zakorenit
zopar a dam vediet, ci som uspesna.
atramka
07.06.07,02:06
ahojte všetci - chcela by som Vás poprosiť o odrezok Clematisu - plamienok - urobili sme si na záhradke terasu kde na celú stenu chceme dať ťahať plamienok - len jeden v obchode stojí asi 380 Sk a keď ich tam chceme dať desať tak sa to hneď naráta.. dakujem ozvite sa na ss Skúsime si ho postupne rozmnožiť - potešili by ste nás
...pozri v porade Záhradky-fotoinšpirácie tému: MOJE CLEMATISY
zatiaľ sú tam tri, ktoré kvitli najskôr, ale už zachvíľu prihodím foto daľšieho, čo kvitne neskôr a potom ešte neskoršie, čo kvitne na jeseň....
ak chceš skúsiť rozmnožiť- ;) rada pošlem odrezky.
Keď máš záujem, daj vedieť...
atramka
07.06.07,02:24
[quote=gustinka;475591]Atramka,
priznam sa, že netušila som či mam, tak som dnes našla nejake obrazky na nete a zistila som že mam. neviem nazvy nietkorych mojich kvietkov.
Mam doma jeden druh hosty, nizky, tak do 25 cm, biele zihane listy (aj bez kvitnutia ozdobne, kvitne na jemne fialovo) Dole klobuk pred tymto odolnym kvietkom, bol už dvakrat rozhrabany od nasho havka....
a nasi doma maju o niečo vyšši druh, listy jemno zelene, farba kvetov biela...

gustinka, tie čo opisuješ zrejme mám./ asi prihodím foto cez víkend - pre lepšiu orientáciu/. Moja bielo-zelená žíhaná má okraj listov zelený a v strede sú listy biele. Ak je tá tvoja sfarbená opačne, tak by som ťa o kúsok poprosila. Ja som sa zamerala na HOSTU až po tom, čo ma na tohtoročnej Flóre zaujali niektoré kúsky kvetiniek ozdobných listom - dve som si hneď kúpila -a zistila som, že sú to Hosty.... potom som si pozrela niečo na nete a zistila som, že HOSTA má veľa druhov..... tak som sa tento rok zamerala na hosty a sklanice, ktoré nemám zatiaľ vo viacerých odrodách. Mám doma rôzne kvetinky, možno urobím novú skalku na svahu z rôznych druhov HOSTY a ozdobných tráv - ešte to nemám celkom dokonca rozplánované, ale myšlienka je tu..;)
luluhaha
07.06.07,07:25
Ahoj Atramka - máš náááááádhérné clematisy - budem šťastná ak sa ich pokúsiš zakoreniť - dakujem aj gustinke za ochotu :o)
Pre Clematis sme sa rozhodli kôli úžasnej vôni - vraj sú dva druhy -jeden čo celoročne kvitne ale nie tak husto, a potom ten čo tak krásne ako na tvojich fotkách - tie fialové sú úplne úžasné - aj sa o ne nejako špeciálne staráš?
ĎAKUJEM VÁM :O) LUCIA
atramka
07.06.07,20:32
......tieto sú krásne kvetom, no ale nemyslíš ty popínavú rastlinu , ktorá navečer krásne vonia - u nás sa volá nočná pani .....??
petovsan
07.06.07,21:19
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
... už dávno túžim po magnólii aj jazmíne, len netuším, aké podmienky vyžadujú pre svoje pestovanie. Platí ešte Tvoja ponuka? Mala by som vážny záujem o tieto kúsky, ak sú ešte voľné.
bulnova
09.06.07,10:03
Tieto kríky nevyžadujú zvláštnu pozornosť. Ak sa im dobre darí v Prešove, tak v Trenčíne určite tiež. Sadiť sa dajú až v jeseni, magnólia v jari. Nejaké som už sľúbila, Ďalšie môžem pripraviť. Rozmnožujem zahnutím vetvičky do pôdy (magnólia, clematis) . Môžeš mi poslať adresu. Zároveň žiadam všetkých, ktorým som sľúbila poslať kríky o trpezlivosť (veľké horúčavy a sucho).
gustinka
11.06.07,06:52
gustinka, tie čo opisuješ zrejme mám./ asi prihodím foto cez víkend - pre lepšiu orientáciu/. Moja bielo-zelená žíhaná má okraj listov zelený a v strede sú listy biele. Ak je tá tvoja sfarbená opačne, tak by som ťa o kúsok poprosila. Ja som sa zamerala na HOSTU až po tom, čo ma na tohtoročnej Flóre zaujali niektoré kúsky kvetiniek ozdobných listom - dve som si hneď kúpila -a zistila som, že sú to Hosty.... potom som si pozrela niečo na nete a zistila som, že HOSTA má veľa druhov..... tak som sa tento rok zamerala na hosty a sklanice, ktoré nemám zatiaľ vo viacerých odrodách. Mám doma rôzne kvetinky, možno urobím novú skalku na svahu z rôznych druhov HOSTY a ozdobných tráv - ešte to nemám celkom dokonca rozplánované, ale myšlienka je tu..;)[/quote]

Ahojte,

moja hosta sa prave chysta kvitnut, pockam kym sa uplne rozvinie
a cvaknem z nej jednu fotku. ... a mam este nieco, co by sa Ti mohlo
pacit. :)

2 clematisy mi uz odkvitli, ale dva su este celkom pekne, zväčšním aj tie.:---

Ahojte, takze slubene:

pripajam zopar fotiek z mojej zahradky:
pre Luluhaha - su tu clematisy /
pre Atramku - hosta a dve travy.
katka13122
13.06.07,08:06
Ahojte.Aj ja by som ci chcela povymienat trvalky a nieco zo skalky.
A tiez hladam niekoho kto pestuje laliovky/denivky/:---
krajanová
15.06.07,13:13
skús pozrieť na:
http://www.hostazahrada.sk/
azol
15.06.07,14:59
nemusíš si kupovať tolko sadeníc ja by som dal ale som z RV stačí posadiť menej a potom stale nove výhonky podkopať a zasipať substratom je to vdačna rastlinka len korienky musia byť v tieni. Ja mám zarastený celí plot a cele to trvalo priblížne 3 roky. Pokial sa nove výhonky poobstrihuju zakvitne dva krát do roka.
atramka
15.06.07,19:37
Gustinka ..... porovnanie listov hosty....
Tu prikladam moje dve hosty /ta zlto-zelena je opacna nez Tvoja/ - môžeme si vymeniť...
13811 13812

...Katka13122
a su tu aj dve moje teraz kvitnuce laliovky... žltá- skorá mi kvitla asi pred mesiacom.z tej nemám foto...
13809 13810
ALBO
18.06.07,08:42
Skalkári, čo myslíte, kto (čo mi) mi mohol zožrať kvetinky na mojej skalke v lese. Posadila som si tam kvetinku (vraj iskerník, povedala teta na trhu), taká žltá ako taká hustá ruža. No a keď som v piatok tam prišla, všetky tri ružičky boli odhryznuté. Teraz neviem či mam vynadať susedovmu psovi, ktorý je na voľno a všetko nám spred chaty berie alebo nejaké lesné zvieratko. No komu chutia kvety, keď je teraz dosť trávy?.

PS gustinka, atramka, máte krasne kvety, take na trhu veru nevidím.
andi
18.06.07,08:53
Ahojte,
moja hosta sa prave chysta kvitnut, pockam kym sa uplne rozvinie
a cvaknem z nej jednu fotku. ... a mam este nieco, co by sa Ti mohlo
pacit. :)

2 clematisy mi uz odkvitli, ale dva su este celkom pekne, zväčšním aj tie.:---

Ahojte, takze slubene:

pripajam zopar fotiek z mojej zahradky:
pre Luluhaha - su tu clematisy /
pre Atramku - hosta a dve travy.
Prosím ťa nebudeš mať náhodou vyhonky z tých clematisov a z tých okrasných tráv. Sú velice krásne.
atramka
18.06.07,09:28
cit.:

skús pozrieť na:
http://www.hostazahrada.sk/
.... no veď toto ma inšpirovalo k tomu, že si urobím zbierku rôznych druhov hosty, a aj už zabudnutých ľalioviek - aj nových druhov, ale už dávno - možno od začiatku apríla je na stránke oznam, že sezóna 2007 skončila....... tak som to hodila na poradu :-))) do našej záhradkárskej burzy...
katka13122
20.06.07,08:21
Gustinka ..... porovnanie listov hosty....
Tu prikladam moje dve hosty /ta zlto-zelena je opacna nez Tvoja/ - môžeme si vymeniť...
13811 13812

...Katka13122
a su tu aj dve moje teraz kvitnuce laliovky... žltá- skorá mi kvitla asi pred mesiacom.z tej nemám foto...
13809 13810
z tej prvej laliovky by som koren kupila,dohodneme sa?
atramka
20.06.07,12:08
z tej prvej laliovky by som koren kupila,dohodneme sa?
Kati, rada vymením za inú...... ;) môžeš ponúknuť???
aké druhy máš Ty????
katka13122
21.06.07,08:02
Kati, rada vymením za inú...... ;) môžeš ponúknuť???
aké druhy máš Ty????
ja mam ich myslim 10 druhov ale to su po jednom korene,jedine jak by o rok.a ake druhy?no to by som musela pozriet:D
camelfly
21.06.07,08:29
Prosím ťa nebudeš mať náhodou vyhonky z tých clematisov a z tých okrasných tráv. Sú velice krásne.

Andi, uz mas u mna tie okrasne travy a aj vyhonky z trub ktore ti narezem, su rezerve ;):), aj cervene a aj zlte, vsak za tie semiacka, nejako mi ale nechcu vyliest von ;)
gustinka
26.06.07,12:13
Ahojte poradaci,

dlho som sa neozyvala, ale uz som sa tesila na novinky od Vas,
dostalo sa mi do ruk nove cislo Zahradkara, su tam laliovky - kto ma zaujem.

Atramka,
vymenime, ja som za, uz sa tesim.

Andi,
z trav by som vedela poskytnut trsy na jar, vtedy sa dobre zakorenuju.
clematisy sa zatial nechcu zakorenovat, potvory jedny :D :confused: . Ak vies osvedceny spôsob, budem len rada.:) :) :---
lorelei
26.06.07,20:56
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.

Pozdravujem vsetkych, co sa venuju zahradke. Ja som este len povedzme zaciatocnik, a rada by som nieco , ak sa teda este da. Neviem odkial ste.
Dakujem.
Elena Navrátilová
27.06.07,16:52
Andi, uz mas u mna tie okrasne travy a aj vyhonky z trub ktore ti narezem, su rezerve ;):), aj cervene a aj zlte, vsak za tie semiacka, nejako mi ale nechcu vyliest von ;)
Camelinka,... tie durmany sú úžasné... ;) gratulujem
camelfly
27.06.07,17:00
Camelinka,... tie durmany sú úžasné... ;) gratulujem

dakujem Elenka, je to strasne vdacny kvietok a ma nadherne velke kvety, vsak mas u mna rezerve aj tie aj tie ;)
camelfly
30.06.07,08:14
Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu :)
Elena Navrátilová
30.06.07,08:15
Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu :)
Ďakujem krásna víla. ;)
lorelei
02.07.07,07:34
ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.

Ahoj. Ak mozem poprosit, iba nahodou, ak ti nieco pre mna zostane z tej cemerice. Dakujem. Pekny den.:)
bulnova
05.07.07,18:02
Prosím Vás, ako si posielate rastlinky? Ako ich balíte? Poradte mi, lebo už by som
mohla nejaké poslať, čo som sľúbila.
accad
05.07.07,19:43
Durmany, pre mňa vždy obdivované rastliny, ktoré sa mi každoročne podarí z mne neznámej príčiny zlikvidovať. Aj tento rok som si kúpila v Hornbachu, krásny fialový durman. Presadila ho do kvetináča s knotami od Lebiša, samozavlažovací kvetináč špeciálne vytvorený pre durmany. Máme chalupu a tak nemáme možnosť ich polievať pravidelne, preto špeciálny kvetináč. Posledný durman mi vydržal necelý mesiac a odrazu sme ho našli kompletne ovisnutý (kvety aj listy). Zostrihala som ho, ale nevyzerá, že sa chce spamätať. Takto mi odišli už rôzne farby. Jedine čo sa ako tak každoročne spamätá, je durman svetložltej farby. Po zime vyzerá ako mŕtvy, ale vždy začne rašiť. Kvitnúť začína pomaly až koncom leta. Niekde robím chybu, ale zatiaľ som nezistila akú. Má dostatok vody, hnojime ich pravidelne a sú na slnku.
V čom je problém?
ludmila12
06.07.07,10:58
Ak je durman /datura/ aj úplne zvednutý listy aj kvety ovisnuté nie je ho treba strihať ani sa nesmie lebo treba potom čakať až zvova vyrastie stačí mu dať dostatok vody je strašne smädnou rastlinkou,ak sa mu doplní voda so zdanlivo uhynutej rastlinky je pri doplnení vody za pár hodín nádherná rastlina.Ak aj zhodí listy pre nedostatok vody dokáže krásne zakvitnúť.Preto sú lebišove kochlíky ideálne .Durman kvitne v dvoch až troch vlnách podľa toho ako to stihne do zimy.Mala som aj taký čo mi naraz zakvitol 60 a viac kvetmi naraz.Je to rastlinka nezmar len sa nesmie cez leto strihať.
andi
07.07.07,14:05
Prosím Vás, ako si posielate rastlinky? Ako ich balíte? Poradte mi, lebo už by som
mohla nejaké poslať, čo som sľúbila.
Minulý týždeň som dostala balík od Camelfly.Ona zabalila korienky do navlhčenej vaty a tak dala do igelitu, každý kus prežil aj dlhšiu cestu v balíku.
vrabcek1
10.07.07,11:25
atramka, kde si? v júli idem do sturova na dovolenku reku ak si odtiaľ urobila by som exkurziu v tvojej záhradke:))
atramka
10.07.07,13:23
;) .... vrabček ozvem sa......:) ;) a už sa teším........ kedy to bude????
vrabcek1
11.07.07,08:56
budem tam od 21.7. dúfam že počasie sa zlepší.
andi
17.07.07,10:54
Hladám sadenice dráča lat.názov je Berberis na živý plot .Máte niekto skúsenosť s takouto rastlinou? Hlavne aby boli neopadavé a dorastali do výšky aspoň do 2 m.
hetty
19.07.07,06:10
Potrebovala by som sadenice jahôd.
xusa
23.07.07,15:49
Ponúkam na výmenu Coreopsis verticalata, Solidago, Heucheru, Salix - pokrútenú-kučeravú vŕbu, Physalis -machovku, kocúrnik, Linum -ľan, Campanula portenschlagiana, fakľovku ...Hľadám Cornus alba sibirica, Astrantia major, skalničky, Clematis a...ponúknite. Teším sa na nové prírastky!
stankakac
23.07.07,22:55
Servus poraďáci.

hľadám osobu, ktorá by bola ochotná mi vymeniť alebo poslaľ ružovú alebo modrú hortenziu. Veľmi by som bola vďačná, Ja môžem ponúknuť nejaký ten kaktusik na výmenu.

Ďakujem
S pozdravom
anklar
24.07.07,11:02
Potrebovala by som sadenice jahôd.
Chceš špeciálne nejakú odrodu, alebo je to jedno? Budem naše prerieďovať, môžem ti poslať. Neviem však, aká je to odroda.
anklar
24.07.07,11:05
Veľmi by som chcela astilbu pštrosiu. Objednané zo Starkla sa mi nikdy neujali.
Je krásna, staroružovej farby. Astilba biela mi začína odchádzať. Ako ju zachránim?
jababina
24.07.07,12:44
:) :) :) :)
Ponúkam:Čistím jahody, pár by som vedela poslať. Nechce niekto maliny. Sú nádherné - veľké- mám ich už 15 rokov a každý kto si zobral, si ich pochvaľuje. v týchto dňoch ich budem prerieďovať, tak by som nechala na jesené presádzanie. Sú výborné aj pre fakt, že som ich nikdy nemusela striekať. Každý rok ich len zostrihám a preriedim - pohnojím po zbere a na jar a odvďačia sa mi úrodou počas 5-6 týždňov v júni a júli.
sybila3
25.07.07,13:17
A aké máš jahody, veľkoplodé? Mala by som záujem, lebo som mala veľmi veľa jahôd, boli výborné a veľké ako marhule, ale dostal sa mi tam pýr-hodne a zadusil mi ich, ja som rozdávala, ale mne už nemá kto dať.
cathyc
25.07.07,16:17
:) :) :) :)
Ponúkam:Čistím jahody, pár by som vedela poslať. Nechce niekto maliny. Sú nádherné - veľké- mám ich už 15 rokov a každý kto si zobral, si ich pochvaľuje. v týchto dňoch ich budem prerieďovať, tak by som nechala na jesené presádzanie. Sú výborné aj pre fakt, že som ich nikdy nemusela striekať. Každý rok ich len zostrihám a preriedim - pohnojím po zbere a na jar a odvďačia sa mi úrodou počas 5-6 týždňov v júni a júli.
Ja sa hlásim, maliny milujem.
cathyc
25.07.07,16:20
Potrebovala by som sadenice jahôd.
mám senga senganu. Ak máš záujem zopár Ti pošlem, len neviem ako sa to robká - to balenie, aby vydržali cestu.
Lalko
26.07.07,12:38
lejka,ak môžem doporučiť tak to skús v Nowom Targu, je tam skutočne veľký výber,na jar som kupoval 20ks, boli do výšky 60-70cm, cena pri takom množstve bola 50.-Sk/ks...takže štartuj a kupuj..ak môžem poradiť, tuje majú v dolnej časti trhoviska...okrem toho je možné kúpiť takisto v Targu pred kruhovým objazdom v smere na Lysú Poľanu a Lysú nad Dunajcom /v podstate smer na Nowy Szasc/, teda opačne ako keď prídeš od ZA...
Prajem príjemný nákup.
hasič
27.07.07,17:53
Prosím poraďákov o pomoc. Na cintorín potrebujeme vysadiť živý plot cca 100 m. Kde sa dá zohnať a aká je výsadba, kedy ? Má s tým niekto skúsenosti, prípadne, pomôže so sadenicani ?
sybila3
29.07.07,12:19
Prosím Vás nemáte niekto veľkoplodé jahody, mala by som záujem, dík, ale potrebujem ich veľa, zaplatím.......díky
gustinka
21.08.07,07:29
Ahojte poradaci,

akosi nam to tu nejak zamrzlo, asi to ten cas dovoleniek.
Hladam levandulu, ktora kvitne na ružovo - vymenila by som.
Ak niekto ma o čo by mal na oplatku zaujem???
Maňuša
30.08.07,16:46
našiel by sa niekto kto by mi daroval alebo predal štiepiky clementisa ? Kúpila som si v máji v baumaxe a vyschol mi, aj napriek tomu,že som ho stále polievala.Veľmi sa mi páči.Vopred ďakujem.
lorelei
30.08.07,19:13
našiel by sa niekto kto by mi daroval alebo predal štiepiky clementisa ? Kúpila som si v máji v baumaxe a vyschol mi, aj napriek tomu,že som ho stále polievala.Veľmi sa mi páči.Vopred ďakujem.

Pripajam sa, ja som mala stiepky, ale nestihli sa zakorenit, ked sa moj psicek s nimi vyhral, takze mam po nich. Ak niekto ma, potesi ma to velmi. Dakujem.
Aldan
04.10.07,06:44
Mohol by mi niekto poslať výhonky olenadrov. Doma mám červený, ružový, biely a banánový. Všetky ostatné farby budú vítané.

Dík Aldan
skhanka
06.10.07,16:43
Ponúkam na výmenu odrezky z čínskej ruže.
borecex
13.10.07,09:14
Chcel by som V8s poprosiť o výhonky oleanda-banánový či inej farby.Poštovné a balné Vám uhradím.V.Borecký Pod Vinicami 7,080 01 Prešov
Ďakujem
L_i_l_i
20.10.07,20:16
Dobry den, prosim vas, mohol by mi niekto poradit kde sa da kupit machovka ceresnova? Prosim pekne!
Vopred dakujem za radu.
sway
20.10.07,20:32
poradíte čo s ružami cez zimu?

ja neviem či je to normálne, mám kmienkovú miniružu a kvitne "jak besná" aj v tejto zime.
mám strach aby sa totálne nevysilila, tak by som potrebovala poradiť:
- či ju ostrihať, ak áno ako? a kedy?
- kedy ju poprikrývať, aj rozkvitnutú, nevadí to?

dík za rady

pozdravujem kvetinkárov;):)
sway
20.10.07,20:40
Ponúkam na výmenu odrezky z čínskej ruže.

mám takúto oranžovú, rada vymením odrezok, už ju aj zakoreňujem :---







myslím tú v strede - fialkovú, neviem to sem prilepiť.
skhanka
21.10.07,11:14
myslím tú v strede - fialkovú, neviem to sem prilepiť.[/QUOTE]

Pošlem mailík a dohodneme sa
lorelei
23.10.07,08:20
Ahojte poradaci. Chcela by som sa spytat, nema niekto typ, kde mozem zohnat amarylku? Alebo mozno niekto ma namnozenu doma, aj kupim. Velmi sa mi zapacila, tak si ju chcem vysadit. Dik.
gustinka
26.10.07,11:59
Lorelei,
najlacnejsie som našla na:
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/price_list.asp?rnd=9907003 - pod zornicami
mam od nich zopar kvietkov (sice inych) ale boli kvalitne.
adi11
26.10.07,14:07
Chcel by som V8s poprosiť o výhonky oleanda-banánový či inej farby.Poštovné a balné Vám uhradím.V.Borecký Pod Vinicami 7,080 01 Prešov
Ďakujem
Práve som presádzala banánový oleander do velkeho črepníka, lebo mal málo zeme. Ešte stále kvitne, aj by som Vám poslala nejaký výhonok, ale určite by to z Nitry do Prešova nevydržal.
SASAN
03.11.07,21:07
Hladam hluzy ,sadenice Alstromerie ,,,ponuknite ,resp.skuste ma nasmerovat ,dakujem
lorelei
03.11.07,22:20
Lorelei,
najlacnejsie som našla na:
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/price_list.asp?rnd=9907003 - pod zornicami
mam od nich zopar kvietkov (sice inych) ale boli kvalitne.

Ahoj gustinka. Dakujem Ti. Uz to tam sondujem:).
judyt
06.11.07,13:35
Ahojte, zasadila som cucoriedku, a neviem ci si musim na zimu zakryt, ak ano tak s cim /piliny, piesok..../ Dakujem;)
Elena Navrátilová
06.11.07,13:50
Hladam hluzy ,sadenice Alstromerie ,,,ponuknite ,resp.skuste ma nasmerovat ,dakujem
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/?profile=599&right=%2Fwobj%2Flist1.php%3Fprofile%3D599%26CID%3D 13
beba13
06.11.07,17:30
Ahojte, zasadila som cucoriedku, a neviem ci si musim na zimu zakryt, ak ano tak s cim /piliny, piesok..../ Dakujem;)
ak je ešte mala tak môže byť čečina ja tak zazimovávam miniruže, chryzantemy, figovnik,kiwi a aj niektore trvalky;)
judyt
07.11.07,08:04
ak je ešte mala tak môže byť čečina ja tak zazimovávam miniruže, chryzantemy, figovnik,kiwi a aj niektore trvalky;)

Dakujem;):)
monte
07.11.07,18:13
ahoj, zakry ju na zimu vrstvou rašeliny, hlavne mladé sadenice
monte
07.11.07,18:21
nakoľko bola mierna zima, ružička je zrejme trochu pomýlená, ale ty neváhaj na zimu je pristrihni a zabaliť ju môžeš - korunku aj kmienik do priedušnej folie alebo juty
medikopko
08.11.07,10:06
BRM môžeš mi napísať, či ten odstopkovač je ešte aktuálny?! Prosím!!:o medikopko@gmail.com
LillySK
23.12.07,12:37
ahojte, ja by som prosila,ak má niekto odrezky trvaliek,alebo niečo na balkon,do bytu,budem vďačná..som na materskej a chcela by som oživiť náš byt :) Plamienok sa mi už dlho páči, alebo oleander..ale aj iné..prosím potom zaslať aj foto,ako to bude vyzerať keď to vyrastie.vďaka ešte raz!;)
LillySK
23.12.07,12:40
mám takúto oranžovú, rada vymením odrezok, už ju aj zakoreňujem :---


myslím tú v strede - fialkovú, neviem to sem prilepiť.



ahooj,ak sa dá,dáš aj nám odrezok?:)
LillySK
23.12.07,12:43
Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu :)


myyy chceme ;) neni uz neskoro?
sway
23.12.07,16:45
ahojte, ja by som prosila,ak má niekto odrezky trvaliek,alebo niečo na balkon,do bytu,budem vďačná..som na materskej a chcela by som oživiť náš byt :) Plamienok sa mi už dlho páči, alebo oleander..ale aj iné..prosím potom zaslať aj foto,ako to bude vyzerať keď to vyrastie.vďaka ešte raz!;)
ja mám takýto oleander - kvitne kedy sa mu zachce, je to vďačná rastlinka, ak chceš pošlem, pošli ss s adresou ;););)
LillySK
23.12.07,20:02
ja mám takýto oleander - kvitne kedy sa mu zachce, je to vďačná rastlinka, ak chceš pošlem, pošli ss s adresou ;););)

Paaaaaaaaani,je nadherny!:) ss mi este nejde poslat..posli mi na mail: anicka@all-net.sk,dohodneme sa tadial..a zakorenit ho dat do vody,ci rovno do kvetiaca a zeminy?plus prosim viem ze ich musky napadaju,co ak aj moj,co potom?a kvitnut mi bude uz toto leto?:)
camelfly
23.12.07,22:44
myyy chceme ;) neni uz neskoro?

nie, nie je neskoro ;):) ale odrezky s korienkami ti môžem poslať až na jar, ak to nevadí ;)
LillySK
25.12.07,16:39
nie, nie je neskoro ;):) ale odrezky s korienkami ti môžem poslať až na jar, ak to nevadí ;)


jasné, že nevadí ;) ale potom aj návod, ako sa o to starať,aby mi to ešte v roku 2008 kvitlo ;)
LillySK
25.12.07,16:56
este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..:(
sway
25.12.07,22:49
este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..:(
Potrebuje veľa svetla, pohnojiť tak raz za 2 mesiace (hnojivom pre izbové alebo kvitnúce rastlinky) a ak sa dá dať ju cez leto von na balkón či terasku - a zakvitne. Ja mám aj 5 rôznych a radosť velikú, keď kvitnú.;):)
Evanka
25.12.07,23:05
este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..:(
Ja mám takú skúsenosť, že keď si ju veľmi nevšímam a polejem iba keď to už nutne potrebuje, tak je najspokojnekšia a pekne kvitne. Strihať iba na jar. V lete sa cíti dobre aj na balkóne, alebo v záhrade, treba však už od apríla postupne privykať na slniečko.
LillySK
26.12.07,09:06
inak,moja maminka ma zahradku a v nej vela kvietkov,len urcite neni taka maniacka na kvety ako ja a este ma okrem toho vela prace,ale ak chcete,mozem vam nejake potom postupne poslat..ma rozne a inak,tam na luke,kde sa pasievaju kravy z druzstva rastie taky maly kvietok,je nadherny,kvitne velmi skoro,hned po prvosienkach,je roznofarebny..podoba sa na laliu,ale nespomeniem si,jak sa vola :( tych je tam hromadaaaaaaaaaaaa,tie vam potom mozem ist aj s lopatkou povyberat,su fakt nadherne..;)
beba13
08.01.08,10:56
Moje čínske ruže neviem prečo kvitnu len ked ich v lete dávam von, ked ich necham v byte vôbec nezakvitnu a už maju viac ako 10 rokov. Tak aby som im vyhovela davam ich von tam kvitnu celé leto a potom ešte v byte aj do vianoc.
slavkasig
13.01.08,19:05
Ja mám čínsku ružu kvitne na červeno taký strašne jemný kvet ale má pekné listy zeleno biele každý kto ku mne príde tak sa mu páči aj keď práve nekvitne kôli tým listom dlho mi nekvitla ale niekto mi poradil aby som ju na jeseň poriadne ostrihala bolo mi to lúto ale nebanujem . Vyhnala nové výhonky akvitla až do jesene a tak to už robím každý rok len pred rokom neviem prečo som ju neostrihala a mala len asi 3 kvety ale aj tak je pekna .
melbak
15.01.08,20:33
moji zlatí, vy máte problémy s odrezkami a ja zase s cibuľami narcisov, ktoré som teraz v januári objavila, totiž zabudla som ich v jeseni zasadiť do valovkov na balkone, no čo teraz s nimi, dočkam sa kvetov ak ich ešte zasadim, čo vy na to, poraďte, dik
baniz
16.01.08,13:58
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
Olice
16.01.08,14:05
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
Čítala som, že čínska ruža nemá byť v miestnostiach, kde sa spí.
sway
16.01.08,14:06
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?


presne tak možno nemá byť v blízkosti človeka neprestajne, mne však dodáva energiu, hlavne v lete keď krásne kvitne...aj ja celá od radosti žiarííím...:D:D:D
LillySK
16.01.08,15:03
presne tak možno nemá byť v blízkosti človeka neprestajne, mne však dodáva energiu, hlavne v lete keď krásne kvitne...aj ja celá od radosti žiarííím...:D:D:D


Mne kazdy kvietok prave dodava energiu,ked vidim, ze sa mu dari :D
hanelie
16.01.08,15:13
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?


:eek: riadny blud
lorelei
16.01.08,15:21
Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
hanelie
16.01.08,16:01
aj povzbudenie, ze sa to podari....
určite sa ti to podarí:) -
a prečo chceš sadiť semienka, mne sa to zdá príliš zdĺhavé, teraz v zimnom období mám v chladnejšej miestnosti neťahavé muškáty množené z odrezkov sú už dvojročné a majú výšku takmer meter / dobre som hnojila:D/ a kvitnú!!!
ťahavé kupujem každým rokom / tie sa mi akosi nedarí prezimovať/ stojí to sice čosi peniažkov ale pre tú krásu sa to oplatí...
atramka
16.01.08,22:55
lorelei, ja som to pred viacerými rokmi robila, kúpila som drahé semienka holandských muškátov, zasadila som po jednom do malinkých okrúhlych zakoreňovačov, ktoré nabobtnali vo vode a utvorili taký valček ... aha už viem Jiffy zakoreňovače..
z 10 semienok sa mi ujalo asi 7, boli rôznej farby, mne sa z nich však páčili iba jedny ohnivočervené a tie som si postupne namnožila odrezkami. Odvtedy ich mám doma stále, je to už veľa rokov ale ich mám veľmi rada a dobre prezimujú, keď ich na jeseň vytrhám a dám v igelitkách do pivnice, počas zimy občas polejem, na jar zrežem, zasadím do debničiek a sú celé leto krásne. Do záhrady vysádzam aj staršie korene, tiež zrezané, z tých sú riadne kríky počas leta, povedľa nich napichám odrezky a tie sú k budúcemu roku. ťahavé muškáty však tiež kupujem, ako píše aj Hanelie-tiež mi neprezimujú.
dari1
17.01.08,07:42
Hovorí sa že Čínska ruža vysáva z človeka energiu. Neviete dačo o tom?
nie je to pravda, teraz som citala super knizku o energii z rastlin, neviem autorku, je tam uvadzane, ktore rastlinky nesmu byt vedla seba - napr. kaktusy su vraj agresivne k ostatnym rastlinkam, ktore maju byt v spalni - napr. aloe, ktore odburavaju chemikalie pri kopirkach a pod. super. Bola to nejaka nemecka autorka.
Smatanova Denisa
23.01.08,13:53
som nova clenka a neviem kam skorej pozriet, take su tu zaujimave veci, ale najviac ma zaujala tato zahradkarska tema. Mam hrozne rada frezie, ale neviem nikde zohnat cibulky. Napr.v Baumaxe maju, ale su drahe a v zlom stave. Nema niekto na predaj?
beba13
23.01.08,14:46
Tiež mam frezie rada no kupujem ich na objednavku na www.rastlinky.sk zatial som spokojná, teraz maju široký výber farieb
legolas
25.01.08,08:08
Prosím, pozná niekto tieto kvetinky? Rastú v blízkom susedstve a hneď na jar už aj kvitli, ešte bol v záhrade sneh. Neviete poradiť, ako sa volajú a kde by som ich zohnala. Od susedy to asi nepôjde.

Ďakujem.

Myslím, že to je čemerica čierna:)
evika
25.01.08,10:57
prosím Vás, pozná niekto izbovú kvetinu volá sa Hypocyrta
kúpila som si ju a stratil sa mi letáčik na jej pestovanie.
ďakujem
beba13
26.01.08,12:11
Ako vyzerá, je to kvitnúca rastlina alebo len okrasná listom? A ten názov je latinský alebo sa volá len tak ako si napísala ja poznám len Hypoestes ( lat. Hypoestes phyllostachya)
Bionda
29.01.08,16:48
Na čemericu treba dať pozor komplet celá rastlinka je jedovatá, ale ja ju tiež stále obdivujem aká je krásna.
katamama
31.01.08,17:46
Dobrý večer,som tu nová a zatial iba okukávam,zdravím staršie osadenstvo.Mám záujem o výsadbu Jakonu a tiež nejakých iných semien máloznámych druhov zelenín a kvetov.Prosím ponúknite. katamama
bettylou
05.02.08,17:27
A ja zas hľadám ľudovo nazvanú židovskú čerešňu. Mala by to byť trvalka, poloker. Kúpim zopár kúskov, ak niekto vie čo je to pestuje ju. To je ale blbosť, kupovať niečo, čo neviete ani ako vyzerá, čo? Vraj je to pekná rastlina. Len či nevymrzne pod Tatrami! No i tak vopred ďakujem za početné ponuky. Majte sa! Všetci záhradkári!
je to okrasna rastlina. zidovska ceresna preto, lebo vo vnutri ma malicky plod ale obal - oranzovy lampionik je jedovaty, takze ked ceresnu vyberate, nesmie sa dotknut obalu. ma celkom prijemnu kyslastu chut - je aj nieco lieciva. samozrejme neviem ci pod Tatrami dozrie. Moja neboha babka pri sturove ju mala na zahrade ako okrasny kricek a aj nasi susedia /byvame na spisi v chladnejsej oblasti/ ju maju na balkone. Da sa aj vysusit a konariky mozte pouzit na vyzdobu. :-)
bettylou
05.02.08,17:33
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
a odkial si? ak este je, tak bysom mala zaujem prist ak nebyvas prilis daloko.
vieramaria
13.02.08,17:40
Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
ja som to vyskúšala, ale nie ťahavé.Dala som každé semienko do takej rašelinovej tabletky, ktorú som dobre navlhčila.V tom som to mala v byte na okennej parapete a neskôr som rastlinky zasadila aj s rašelinou do dobre vyhnojenej zeme/prír. hnoj/ a nemôžem si vynachváliť.Mala som obrovské kvety aj rastliny.Výhoda je v tom, že tieto rastliny sú pravokorenné, majú výbornú korenovú sústavu, čo sa o odrezkoch nedá povedať. Je tu riziko, že si ti nemusí podariť každá rastlinka a už je aj dosť neskoro.Treba siať v januári. Mala som z 10 semien 8 rastlín
vieramaria
13.02.08,17:53
Ja mám takú skúsenosť, že keď si ju veľmi nevšímam a polejem iba keď to už nutne potrebuje, tak je najspokojnekšia a pekne kvitne. Strihať iba na jar. V lete sa cíti dobre aj na balkóne, alebo v záhrade, treba však už od apríla postupne privykať na slniečko.
aj ja radím zrezať skoro na jar a dať von ,postupne zvykať na slnko.Ked začne vyhánať vonku, tak sú nové listy odolné.
medulina
19.02.08,22:08
Hľadám sadenice Múčenky-Passiflora, akékoľvek farby. Nenamnožili ste veľa? Som z Košíc
graverko
26.02.08,20:44
Neviete o nejakom obchode, kde predavaju semena rastlin (nie zeleninu;)) a posielaju ich postou?
Nasiel som kpr.sk (ale od objednavky sa mi este,uz asi mesiac, neozvali) a rastlinky.sk, ale ty nemaju, to co by som chcel.
Ak o niecom takom viete, tak mi prosim poradte.
Ninna
26.02.08,20:50
Mna by tak zaujimalo, ci niektora sadi muskaty zo semienok sama doma? Ja by som to aj vyskusala, asi aj vyskusam este, ale pomohli by mi nejake skusenosti a rady, asi aj povzbudenie, ze sa to podari.... Dik.
Jeden rok som si sama zasiala ťahavé muškáty - veľkou nevýhodou bola ich cena okolo 100,- a bolo ich v balíčku asi 6ks. Muškát má semienko veľkosti asi ako mak. A to mi z tých šiestich zišli štyri
lorelei
27.02.08,21:00
Neviete o nejakom obchode, kde predavaju semena rastlin (nie zeleninu;)) a posielaju ich postou?
Nasiel som kpr.sk (ale od objednavky sa mi este,uz asi mesiac, neozvali) a rastlinky.sk, ale ty nemaju, to co by som chcel.
Ak o niecom takom viete, tak mi prosim poradte.

Ja som teraz objednavala zaujimave z ciech - koexflor.cz, skus, ci tam nenajdes aj tie tvoje.;) Poslali mi to postou cca do tyzdna.
atramka
01.03.08,18:55
Príspevok z mája 2007:


....včera som posielala rastlinky poštou 1.triedou, dúfam že prídu v poriadku ešte dnes, najneskôr zajtra.:confused:
Tešte sa: ;) tonkat, Katka29,aisa, wagner :) :) :)
..... a iní záhradkári......
chcem sa spýtať na vlaňajšie rastlinky, či sa ujali.....
Andulenka
04.03.08,07:14
Vypílim a odveziem Vaše suché, nepotrebné stromy - hlavne teraz po tých víchriciach.V okolí do 100 km od Bratislavy,najradšej v okolí Kúty,MalackySenica
0903 939 427
wagner
04.03.08,18:11
Atramka, ujali sa, v jeseni boli pekné, ako prezimovali neviem. Uvidím na jar.
atramka
04.03.08,19:16
wagner, čemerice už kvitnú aj biela aj ružová ..... tak sa pri nich vytešujem a kvitnú mi aj narcisy , čo som na jeseň zasadila do debničky a dala som ich von, dnes však bude asi riadne v noci mrznúť, tak ich schovám......
Katka29
05.03.08,10:53
Atramka ešte raz ďakujem. Prijala sa, zatiaľ nekvitne.
tinabo
07.03.08,06:24
Ahojte záhradkáry :-)) Som veľmi rada že som natrafila aj na takúto tému tu na Porade... práve si zakladám maličký kvetinový záhonček alebo skalku, uvidím čo z toho vykúzlim, len mám taký možno smiešny, ale pre mňa je to dosť podstatný problém. Záhradka bude pred domom hneď pri stene. Potrebujem zakryť škaredé tehli, ktoré mi ostali medzi domom a záhradkou, ale sú dosť vysoko (teda oproti záhradke) vyčnievaju asi cca 10 cm a zemina mi ich neprekryje. Nemá niekto nejaký šikovný nápad ako ich schovať? Ďakujem teším sa na Vaše nápady, ale pozor aby mi nezamákala fasáda domu xixi... tinabo
tinabo
07.03.08,06:31
Medulina, Ja som mučenku kúpila v botanickej záhrade v košiciach. Každý rok tam robia predajnú výstavu v máji a v septembri ale presný dátum ti neviem povedať, lebo vždy je to iný deň, alebo ju predávajú aj v Baške, je tam jedna pani čo pestuje rastlinky do obchodov a všade možne, a ona predáva aj máloobchodne... tak ak si z Košíc nemáš to ďaleko vyskúšaj, teraz som tam bola a má aj krásne muškáty a všetko možné do záhrady...
Andulenka
07.03.08,12:28
Automatické závlahové systémy - krásny svieži trávnik bez starostí, s dažďovým senzorom, kvapková závlaha ku korienkom.
Lacno Vám vybudujem,celoročný servis.
0903 939 427
Ježko
10.03.08,07:59
Milí záhradkári ! Hľadám rastlinku VAVRÍN BOBKOVÝ (alias bobkový list), pestuje sa celoročne v kvetináči. Ak ju niekto z Vás má, prosím, ak možte, pošlite mi odnož, alebo semienko - neviem ako sa rozmnožuje. Som zo Žiliny.
Ďakujem.
bulnova
14.03.08,09:57
Adulenka, na tejto stránke sa neinzeruje "kšeft".
siza
14.03.08,12:29
Mam v zahrade nadhernu mucenku - v lete kvitla jak "besna" - cela ovesana kvetmi - bielymi, ale nema plody. Asi je to nejaky "bezplodovy" druh - vypestovala som ju zo semienka z Horbachu. Ale veľmi sa mi pacia cervenokvete - videla som to niekde na obrazku - take kravavocervene nadherne kvety. Tie maju aj plody? A nenasiel by sa niekto, kto by mi poslal taku farebnu? Vymenim za tu moju bielu. Vdaka a pekny den:o
rybanka
17.03.08,12:45
Tinabo,
buď si pred tie tehly posadíš nejaké stálozelené kry, ktoré to zakryjú a môžeš ich podľa potreby strihať, alebo ak je to také nižšie - tak odporúčam také ťahavé skalničky. Moja mama má také zelené, čo kvitnú na jar na ružovo-fialovo, ťahajú sa až po kameňoch a vytvárajú koberec, potom ešte také bielo-zelené, kvitnú na bielo, sú trochu vyššie, strašne rýchlo sa rozrastajú. Ale názvy neviem. Poobzeraj sa po ulici, či niektorá susedka nemá niečo vhodné. Na dedinách toho majú babky v záhradkách veľa.
annina
26.03.08,13:50
tak tie ťahavé skalničky asi myslíš phlox subulata,kvitnu bielo fialkovo,rúžovo a naozaj sa rýchlo rozrastajú,to zelené čo kvitne na bielo bude asi arabis alebo iberis sempervirens-ľudovo iberka,no môžu tam byť aj neaké rozchodníky(sedum),tých je veľa druhov možností máš naozaj veľmi veľa,ale pokiaľ chceš mať zakryté tie staré tehly aj v jesennom čase,tak by som radšej volila neaký brečťan-hedera,ten je takmer rovnaký po celý rok
ajka24
29.03.08,10:25
Potrebuje veľa svetla, pohnojiť tak raz za 2 mesiace (hnojivom pre izbové alebo kvitnúce rastlinky) a ak sa dá dať ju cez leto von na balkón či terasku - a zakvitne. Ja mám aj 5 rôznych a radosť velikú, keď kvitnú.;):)


Ahoj, som tu nova a trochu sa tu okrem citania dobrych rad a skusenosti orientujem. Citam u teba ze mas nejakych zastupcov z radu hibicus ci cinska ruza. Velmi rada by som ziskala nove rastlinky a tak som sa chcela spytat ci by sa nenasiel pre mna nejaky odrezok pri strihani. Mozem tiez poskytnut nieco z mojej zbierky izbovych rastlin.
babka - ježibabka
01.04.08,20:31
Dobrý večer všetkým milovníkom kvetov. Čítala som tu o tom, že sa Vám nedarí dopestovať ťahavé muškáty. Ja som mala dlhé roky ten istý problém a nakoniec som to vzdala. No niekto mi poradil dať odrezky medzi okná. Týmto spôsobom sa mi už druhý rok (možno iba náhoda) podarilo pre vlastnú potrebu muškáty dopestovať. Postup: Ale tie budú až k budúcemu roku. Pred zlikvidovaním starého muškátu si nalámem ratolesti. Medzi okná dám košík z kivi na podložku od mrazenej hydiny s hlinou zo záhrady s trochou rašeliny. Napichám odrezky - odrezať 2-3 mm pod miestom, z ktorého vyrastá list. Na odrezku otrhať spodné asi 3-4 listy, ponechať iba 2 vrchné. Taktiež otrhať aj kvety a puky, aby výhonok nevysilily. Do jedného košíka som dala tak 10-12 kusov. Dosľ ich uhynulo, ale niečo mi predsa zostalo. Takto viem, akej farby mám muškáty.
beba13
02.04.08,13:20
Ako ,,medzi okna"?
rybanka
04.04.08,07:25
Ahojte, nemá niekto cibuľky iskerníkov? Vymením za gladioly.
babka - ježibabka
04.04.08,19:57
Ako ,,medzi okna"?
Medzi okná je myslené medzi klasiské drevené okná medzi vonkajšie a vnútorné sklo. Muškáty sú potom ako v miniskleníku.
Katka29
14.04.08,06:33
Atramka
- hlásim, že minulý týždeň aj na východe zakvitla ružová čemerica, ktorú si mi poslala - ďakujem
aisa
14.04.08,18:47
Atramke nemôžem poslať zemolez, lebo má plnú poštu. Ja zas plno neporiadku, keď nemôžem nájsť jej dobre odloženú adresu. Prepáčte, ak tento príspevok nepatrí do tejto rubriky. Ale čas pokročil, rada by som rastlinku poslala.Atramka, ozvite sa! Ďakujem!
atramka
15.04.08,10:38
Atramka
- hlásim, že minulý týždeň aj na východe zakvitla ružová čemerica, ktorú si mi poslala - ďakujem
Katka teším sa, že ti robí radosť, aj moje boli krásne...... a čím som viacej rastliniek rozdala, tým sú tento rok krajšie.:)
atramka
15.04.08,10:40
Atramke nemôžem poslať zemolez, lebo má plnú poštu. Ja zas plno neporiadku, keď nemôžem nájsť jej dobre odloženú adresu. Prepáčte, ak tento príspevok nepatrí do tejto rubriky. Ale čas pokročil, rada by som rastlinku poslala.Atramka, ozvite sa! Ďakujem!
aisa.... už aj letí adresa v ss......... a ďakujem krásne
dalida
15.04.08,12:36
Ahoj, som tu nova a trochu sa tu okrem citania dobrych rad a skusenosti orientujem. Citam u teba ze mas nejakych zastupcov z radu hibicus ci cinska ruza. Velmi rada by som ziskala nove rastlinky a tak som sa chcela spytat ci by sa nenasiel pre mna nejaky odrezok pri strihani. Mozem tiez poskytnut nieco z mojej zbierky izbovych rastlin.

Mám červenú, v pohári s vodou už aj s korienkami, ak máš záujem, ozvi sa. Rada darujem.
rybanka
17.04.08,12:11
A nemá niekto žltú plnú čínsku ružu?
lubica_02
17.04.08,17:28
Prosím poradte mi ako zasadiť mladé fuchsie. Neviem,či môžu ísť do voľnej pôdy alebo do kvetináča.
Ďakujem.
arizona
18.04.08,20:45
Ahojte ,
ponúkne niekto na výmenu
-ružový,alebo červený oleander/ vymením za žltý
-oranžovú,al. žltú čínsku ružu/ vymením za červenú,plnú
príp. ponúknem niečo iné,dajte vedieť:)
atramka
19.04.08,09:58
arizona, ja mám štyri čínske ruže - bledoružovú, tmavšiu ružovú,červenú prázdnu a aj takú ako hľadáš - červenú plnú. Môžem poslať odrezky, ak máš záujem. Ja sa poteším žltej, príp. oranžovej.
atramka
19.04.08,10:01
odkaz pre aisu:
rastlinka došla, veľmi som sa potešila, už je aj zasadená, ešte raz ďakujem.
arizona
19.04.08,11:12
arizona, ja mám štyri čínske ruže - bledoružovú, tmavšiu ružovú,červenú prázdnu a aj takú ako hľadáš - červenú plnú. Môžem poslať odrezky, ak máš záujem. Ja sa poteším žltej, príp. oranžovej.
Asi som sa zle vyjadrila,ospravedlňujem sa!:mee:
Ja mám čínsku ružu červenú plnú a oleander žltý. Ale potešila by som sa tým odrezkom ružového(bledý,tmavší) oleandra.Máš záujem o žltý?pá,pá
atramka
19.04.08,11:27
arizona ;)zamilovaná.... a veľmi......:):):) pozri ešte raz môj príspevok .....
arizona
19.04.08,11:53
arizona ;)zamilovaná.... a veľmi......:):):) pozri ešte raz môj príspevok .....
troškumimotemy
...asi nie som sama zamilovaná:D,veď aj Ty píšeš,že ja hľadám červenú,plnú čínsku ružu . Takto to dopadne keď robíme desať vecí naraz a medzitým narýchlo odbehneme "k porade",ha,ha,(žeby to boli príznaky závislosti?)
Budem rada, ak mi pošleš odrezky bledo a tmavo ružovej čínskej ružičky. Adresu a podrobnosti v ss.
Díky
atramka
19.04.08,12:15
inak,moja maminka ma zahradku a v nej vela kvietkov,len urcite neni taka maniacka na kvety ako ja a este ma okrem toho vela prace,ale ak chcete,mozem vam nejake potom postupne poslat..ma rozne a inak,tam na luke,kde sa pasievaju kravy z druzstva rastie taky maly kvietok,je nadherny,kvitne velmi skoro,hned po prvosienkach,je roznofarebny..podoba sa na laliu,ale nespomeniem si,jak sa vola :( tych je tam hromadaaaaaaaaaaaa,tie vam potom mozem ist aj s lopatkou povyberat,su fakt nadherne..;)
..... LillySK, kvitnú teraz tie kvietky ako ľalie??? Nemôžeš s nich poslať?? Prípadne sem hodiť foto??
LillySK
19.04.08,19:16
..... LillySK, kvitnú teraz tie kvietky ako ľalie??? Nemôžeš s nich poslať?? Prípadne sem hodiť foto??

ahoooooj, tak teraz som to hladala na nete a nasla..je to SAFRAN JARNY, presne taketo fialove rastu na luke..
mas zaujem? ak ano, pojdem tam a vykopem ti zopar..
arizona
19.04.08,19:39
ahoooooj, tak teraz som to hladala na nete a nasla..je to SAFRAN JARNY, presne taketo fialove rastu na luke..
mas zaujem? ak ano, pojdem tam a vykopem ti zopar..
Podľa popisu to môže byť šafán, alebo aj jasienaka(podľa toho, že sú tam pasienky .
Ale pozor! Obe sú zákonom prísne chránené!:(
To len píšem preto, aby vás tie kvietky nevyšli véééľmi draho
LillySK
20.04.08,07:13
Podľa popisu to môže byť šafán, alebo aj jasienaka(podľa toho, že sú tam pasienky .
Ale pozor! Obe sú zákonom prísne chránené!:(
To len píšem preto, aby vás tie kvietky nevyšli véééľmi draho

ahoj, tak viem ze moja mamina ich kupila normalne v obchode :eek: tak preto som pisala,ze ked som bola na luke so psom, videla som ich straaaaasne vela a nasa mamina ich kupovala.. a to je luka,co patri druzstvu.. kazdopadne vdaka, nevedela som o tom :)
franco24
20.04.08,08:11
Ahojte prosim Vas nema niekto nahodou na predaj par sadenic paradajky CHERRY? Nestihol som zasiat sadbu a teraz ich nemozem nikde zohnat :( Bol by som vam velmi velmi vdacny.
Štefka 64
20.04.08,15:17
Mám trocha ale sú ešte malé. Koľko by si chcel? Podelím sa ale neviem kde ich poslať. Mám pár aj žltých, to sú tie hruškové.
Miru
21.04.08,07:08
Dopestovať tahavý muškát nie je problém počas celého roku ,mám v kvetináčoch po celej terase a občas sa mi v nich uvelebia mačky a neaké polámu ,stačí odrezať zlomenú časť, a ja ich strčím s troškou zakoreňovacieho prášku nazad do kvetináča a vždy sa prijali len keď je v lete veľmi horúco trochu pritienim ,naozaj veľmi jednoduché nebojte sa toho.Na jeseň vyhodím veľmi staré korene a prezimovať nechám práve tie čo boli polámané poriadne ich zostrihnem ,aby sa rozvetvili a na jar mám pekné sadenice.
dalida
21.04.08,18:54
Záhradkárky poraďáčky, prosím, ako rozmnožujete tie čemerice? Ja som si jednu kúpila na jeseň, teraz mi rozkvitla takto pekne na zeleno a rada by som mala viacej rastliniek. :D:D:D Poradíte? Ďakujem.
atramka
22.04.08,05:33
to sa Ti po čase rozrastie, alebo z dozretých semienok buď zaseješ, alebo samy naschádzajú také drobnulinké a potom si ich porozsádzaš. Ona je zelená už teraz, ale kvietok bude mať nejaký iný - (ja mám ružové a biele , teraz sa však zelenajú )na konci zimy už bude vykúkať spod snehu. Teš ja, je krásna.
tina1
22.04.08,06:12
Záhradkárky poraďáčky, prosím, ako rozmnožujete tie čemerice? Ja som si jednu kúpila na jeseň, teraz mi rozkvitla takto pekne na zeleno a rada by som mala viacej rastliniek. :D:D:D Poradíte? Ďakujem.
Ja som sadila cemericu oddelanim rastlliny od seba. Pekne sa mi ujala.
atramka
22.04.08,10:04
troškumimotemy
...asi nie som sama zamilovaná:D,veď aj Ty píšeš,že ja hľadám červenú,plnú čínsku ružu . Takto to dopadne keď robíme desať vecí naraz a medzitým narýchlo odbehneme "k porade",ha,ha,(žeby to boli príznaky závislosti?)
Budem rada, ak mi pošleš odrezky bledo a tmavo ružovej čínskej ružičky. Adresu a podrobnosti v ss.
Díky
arizona, dnes odišiel balíček 1. triedou - zajtra by si to mala mať, spýtaj sa poštárky, aby rastlinky neboli dlho v balíčku.;)
Pru
23.04.08,07:34
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť niečo ťahavé na terasu, okolo stlpu. Mala som tam vistériu, bola síce krásna, ale nekvitla 5 rokov, tak som ju vykopala, lebo len listy opadávali. Niečo také by som tam chcela neopadavé, čo by kvitlo. môžete mi niečo odporučiť. ďakujem pekne
jarosenka
23.04.08,12:56
Keď sme kúpili dom, tak sme mali okolo stĺpa plamienok (clematis), ktorý kvitol krásnymi veľkými fialovými kvetmi. Bohužiaľ, pri rekonštrukcii strechy mi drahý manžel celý plamienok zničil:(. Na budúci rok sa ho chystám znova zasadiť. Už sa teším.:---
dalida
25.04.08,17:43
Ahojte záhradkárky a záhradkári!
Mám k dispozícii na výmenu takúto papraď, ak máte niekto záujem ozvite sa!
Na obrázkoch je jej súčasný vzhľad - mladá rastlina, v dospelosti bude vysoká 50 - 60 cm, aj viac, ak sa jej bude dariť:D