JAJA11
20.04.07,13:13
Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.:mee:
VERONIKA6
20.04.07,11:32
Myóm na maternici mám niekoľko rokov. Lekár mi predpísal hormóny, od ktorých sa mi stále zväčšoval. Každý rok na kontrole sa ma pýtal koľko mám rokov a že po päťdesiatke sa to vysuší. Nič sa nesušilo. Začali ma bolieť prsia, pýtala som sa na mamograf. Tam mi lekárka povedala, že mám veľmi zväčšené mliečne žľazy a prečo beriem hormóny. Keď som jej povedala, že mi ich predpísal lekár keď mi zistil myóm, tak sa rozčúlila, vraj ona užíva hormóny, lebo má myóm. Išla som z mamografu napálená a ešte v ten deď som hormóny prestala brať. Taktiež som zmenila ženského lekára. Ten mi povedal, že hormóny na myóm sú ako hnojivo na záhradu.
Ten predchádzajúci lekár mi už chcel vybrať maternicu. Chodím na kontrolu každý rok a myóm sa mi značne zmenšil, už má len 1,2 cm.
Držím Ti palce.
lubica_02
20.04.07,16:31
[quote=JAJA11;450721]Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.:mee:[/quote
Mala som myom tiež jeden a za dva roky sami urobilo 7,myslím si,že by som to riešila operačne,málokedy som počula,že by sa vysušil,skôr pribúdajú. Je tam aj možné riziko zvrhnutia. Neviem koľko máš rokov a riešilaby som to konzultáciou s iným lekárom.
Prajem veľa zdravia Ľubica:D:D:D:D
Eulalia
22.04.07,08:05
Myóm na maternici je veľmi bežná vec - bohužiaľ. Ale žijem s ním už viac ako 20 rokov, našťastie sa nezväčšuje, naopak, vzhľadom na ubúdajúcu hladinu prirodzených hormónov sa zmenšuje. Pred pár rokmi ma moja gynekologička hnala na operáciu, že to treba vybrať. Išla som na vyšetrenie do nemocnice, lekár mi rovno kázal vybaviť predoperačné vyšetrenie a dal mi telefón, aby som si dohodla termín operácie. Nechcelo sa mi pod nôž, tak som išla ešte ďalšiemu lekárovi (kolegovi toho, čo ma už objednával na operáciu:D ) a ten mi po vyšetrení vymenoval niekoľko problémov, ktoré myóm spôsobuje. Keďže žiadny z týchto problémov som nemala, povedal mi, že je zbytočné rezať, že postupne, ako bude ubúdať hladina hormónov, sa bude myóm zmenšovať. Rozhodne to však treba sledovať, pravidelne každý polrok chodiť na sono. Akonáhle by začali nejaké ďalšie problémy, potom už je najlepšie pod nôž. Je to bežná operácia, ktorú robia v každej nemocnici niekoľkokrát za deň. Držím palce, aby sa to aj u Teba obišlo bez problémov.

P.S. Ak boli v pokrvnej rodine nejaké problémy s rakovinou, vraj je skutočne lepšie to preventívne odstrániť.
ilona
23.04.07,04:04
Taktiež mám 3 myom na maternice už 10 rokov.Môj lekár mi povedal,že teraz to má už skoro každá žena,treba chodiť 1 x za rok na sono a pokiaľ sa nezväčšujú netreba s nimi nič robiť.Keď sa mi dal na maternicu polyp,ten som musela ísť okamžite vybrať,lebo mi hovoril,že z polypu môže byť rakovina,ale z myomu nie, pokiaľ sa nezväčšuje nejakým rýchlym tempom.Mne myom nerobí nejaké problémy a polyp sa ozval hneď a to aj na koži skoro ako ekzem aj menzes bol hrozný.Po vybratí sa všetko ukľudnilo.
katyic
23.04.07,11:26
Ahojte, taktiež sa borím s takýmto problémom už tri roky, najprv to bol jeden myom, potom vznikli ďalšie dva, lekár my hovorí že treba to sledovať každý polrok, lenže my zistili cystu a že tá je horšia ako myóm na pravom vaječníku, teraz ani sama neviem čo bude
holubička1
12.06.07,12:07
Má niekto skúsenosti s myómmami na maternici, teda s operáciou? V pondelok idem do NoU Ba na operáciu, strašne sa bojím!:(
JAJA11
13.06.07,08:26
Má niekto skúsenosti s myómmami na maternici, teda s operáciou? V pondelok idem do NoU Ba na operáciu, strašne sa bojím!:(

Ja skúsenosti nemám, len sa bojím, či ma to tiež nečaká. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
ata111
13.06.07,09:53
Príspevok č.4 od Euralie akoby som písala ja. Tiež to odkladám zo 10 rokov, ale pred dvomi mesiacmi mi nebolo jedno, už som mala za sebou predoperačné vyšetrenia. Rozhodne je treba navštíviť viac ako jedného gynekológa, hormóny nie a podľa mojich skúseností ani protiinfarktový anopyrin. Čím bližšie k menopauze, tým z pohľadu myómov pre nás lepšie, ale nie je to pravidlo. Je treba byť pod kontrolou.
1971
09.07.07,11:41
Ahojte,
vidím že nás s miómom alebo miómami je veľa.Mne tiež zistili pred pol rokom dva miómy. jeden ma asi 2 cm a ten druhý 4.7 cm-čo je dosť veľký.
Lekár mi doporučil dať si ich vybrať laparoskopicky, kým sú ešte v takejto veľkosti. Vraj keď sú veľké už to nie je také jednoduché a vtedy to vyberajú cez brušnú stenu cez normálny rez. Vraj ma môže kontrolovať takto každý polrok ale môže to začať rásť a potom na laparoskopiu bude neskoro. Povedal, že ak chcem to najlepšie tak ma môže objednať v nemocnici B.Bystrici a Handlovej.Už som sa rozhodla že si ich nechám vybrať, mám 36 rokov a 1 dieťa a ak by som ešte jedno chcela bolo by to veľmi rizikové tehotenstvo s veľkou pravdepodobnosťou potratu. takže tiež sa bojím, doteraz som nebola operovaná a odďaľujem termín operácie ako sa len dá......
Holubička 1 - ak si už po operácii, ozvi sa aké to bolo a ako si to prežila...
Alena Fillova
09.07.07,14:58
Dnes som bola na vyšetrení a povedali mi, že mám 2 myomy. Nedokážem ani rozmýšľať, zajtra mám ísť za svojim gynekológom. Som zvedavá čo mi povie. Držím palce všetkým a držte aj vy mne. Alicja
anklar
09.07.07,15:24
Myóm na maternici mám niekoľko rokov. Lekár mi predpísal hormóny, od ktorých sa mi stále zväčšoval. Každý rok na kontrole sa ma pýtal koľko mám rokov a že po päťdesiatke sa to vysuší. Nič sa nesušilo. Začali ma bolieť prsia, pýtala som sa na mamograf. Tam mi lekárka povedala, že mám veľmi zväčšené mliečne žľazy a prečo beriem hormóny. Keď som jej povedala, že mi ich predpísal lekár keď mi zistil myóm, tak sa rozčúlila, vraj ona užíva hormóny, lebo má myóm. Išla som z mamografu napálená a ešte v ten deď som hormóny prestala brať. Taktiež som zmenila ženského lekára. Ten mi povedal, že hormóny na myóm sú ako hnojivo na záhradu.
Ten predchádzajúci lekár mi už chcel vybrať maternicu. Chodím na kontrolu každý rok a myóm sa mi značne zmenšil, už má len 1,2 cm.
Držím Ti palce.
To bol velmi rychlo spraveny lekar, ked ti tvrdil, ze po patdesiatke sa to vysusi. Obr..... Moja skusenost: treba menit lekarov. Aj ja som mala jeden myom. Podla lekara: ma to vela zien, netreba to precenovat, vsetko je v poriadku. Vlani na jar som zacala mat bez zjavnej priciny teploty. Na jesen ma operovali. Uz to nebol len myom...
Nestrasim. Len upozornujem, ze vymienajte lekarov. Su lekari vynikajuci, su lekari dobri a su aj takí, ktorí len chodia do prace.
smoulinka85
10.07.07,19:10
ja som tiez mala myom na maternici, ked mi to povedal lekar bola som sklamana chcel mi dat na to antikoncepciu, ale ja som sa dala na alternativnu medicinu a ked som bola minuly tyzden na kontrole tak mi lekar povedal ze tam nic nemam, mimochodom som mala problemy i s hormonom prolaktinom - tiekla mi nejaka tekutina z prsnikov a nemala som vtedy ovulaciu, dnes po kontrole lekar hovori - vy mate vsetko v poriadku i ovulaciu kazdy mesiac. Takze ja uz lekarom neverim, lebo vdaka alternativnej medicine som to vedela davno ze myom i bezovulacne cykly su davno prec. Drzim vam palce a zelam spravnu volbu pri rozhodovani, za akym lekarom ist. A verte - takmer kazda choroba sa da liecit...
1971
11.07.07,14:34
ahoj UZIVATEL2
ďakujem Ti za Tvoju odpoveď aj za povzbudenie.Žiaľ nedá sa mi poslať súkromnú správu, keďže patrím medzi nových užívateľov a na to sa treba zapojiť min. do 5 diskusií.Chcem sa ešte spýtať ako veľké a koľko rezov si mala a ako rýchlo po operácii si sa dala do kopy.
AHoj, Ala.
1971
16.07.07,18:00
Ahoj holubicka1 aj ostatné "spolutrpiteľky"

ďakujem Ti za Tvoju skoru odpoveď napriek tomu, že si len krátko po operácii.Nechapem, prečo Ťa neoperovali laparoskopicky, zdá sa mi že 18 cm rez je príliš veľky aj keď píšeš, že ho nebude moc vidieť a je to pekne zašité. Veď tým vlastne si mala väčšie bolesti po operácii a aj pri zotavovaní.Inak chápem, že si už rada, že to máš za sebou.Mňa to čaká po dovolenke v auguste. Je ťažké sa rozhodnúť keď nemám žiadne problémy a nič ma nebolí.
Možno by sa mohli do diskuzie zapojiť aj iné ženy, ktoré to tiež absolvovali a majú čo k tomu povedať.
Ďakujem vopred všetkym.:)
lubica_02
16.07.07,21:00
Pripojím sa aj ešte raz,nedá sa mi nespýtať, či Vy žienky s miómami nemáte žiadne problémy ? Vydržali ste veľa rokov s vedomím, že máte niečo čo nemá byť pokojné? Ja som od novembra 2006 po operácii a presne si pamätám,čo som prežívala každý mesiac. S príbúdajúcimi rokmi sa mi problémy zväčšovali, miómov pribúdalo a rastli. Neviem, či som to mala len ja ojedinele a ostatné nemajú žiaden problém. Držím Vám palce, kto sa na operáciu chystá, nech sa nebojí, po operácii sú síce bolesti dosť veľké,ale ženy prežijú všetko. Prajem veľ zdravia.
TicTac
17.07.07,07:40
Ahojte,
ja mám laparoskopickú operáciu za sebou. Operovali ma pred dvomi rokmi. Síce moja diagnóza bola: cysty na oboch vaječníkoch, ale počas operácie mi zistili myóm na maternici. Našťastie bol veľmi malinký, odstránili mi ho a podľa výsledkov bol nezhubný.
Po operácii mi ostali len 4 malé ranky, ktoré už skoro nie je vidieť. Z postele som zišla už v ten istý deň ako ma operovali (operácia bola ráno a večer som už prešla pár krokov) Jediný problém bol vzduch, ktorý mi dali do brušnej dutiny počas operácie. Ten spôsoboval trochu bolesť pri kľúčnej kosti pri každom vstávaní z postele. A v pondelok ma operovali a v stredu som šla domov.
Prajem všetkým pekný slnečný deň :cool: a veľa zdravia ;)
Zužu
17.07.07,08:16
Ahojte, aj ja sa pripájam do Vašej diskusie. Ja som po operácii už 13 rokov, mala som cystu na vaječníku vo veľkosti orecha. Mávala som veľké bolesti a nevedeli mi zistiť z čoho to je. Bola tak schovaná, že ju nebolo vidieť ani na sono. Takéto bolesti som mala asi mesiac. Bola veľká noc a s rodinou sme šli na dovolenku. také bolesti som mala , že som sa ocitla úplne v inej nemocnici a hneď som aj bola operovaná, ani mi nedali na výber či súhlasím. Ešte som bola vyhrešená, že kde som bola doteraz a čo všetko sa mi mohlo prihodiť. Bolesti som mala z toho, že sa to zväčšovalo a tým to tlačilo v brušnej dutine. A pekne som strávila veľkú noc v nemocnici. Keď som prišla k svojmu lekárovi, tak mi neveril, že som po operácii. odvtedy nemám bolesti ani iné problémy. Kontroly absolvujem pravidelne raz ročne. Všetkým s podobnými problémami držím palce a netreba sa báť ani operácii. Niekedy je to lepšie ako čakať , že to zmizne samé.
ronika
26.07.07,06:41
Ahoj Smoulinka 85,vieš mi prosím Ťa poradiť dobrého odborníka v alternatívnej medicíne.Veľmi Ti ďakujem.
1971
01.08.07,17:07
Ahoj Smoulinka 85, aj mňa a verím že aj veľa iných by zaujímala alternatívna medicína, ktorá Ti pomohla zbaviť sa myomu. Určite by malo zmysel vyskúšať najskôr takúto liečbu predtým ako si ľahnúť pod nôž.
Mohla by si prosím poskytnúť viac informácii? ďakujem.
Ešte by som sa chcela opýtať Tic Tac - v akej nemocnici Ti robili laparoskopickú operáciu?
AM
iris272
02.08.07,04:47
čavte.tiež mi našli myom,/ vel 3mes tehotenstva/.nebolo mi všetko jedno.ale čo som mohla očakavat po 15rokoch,na kontrole?dvakrat som rodila,všetko bez problemov,menzes mi v živote netrval viac ako 2,5dna,bez bolestí....a zrazu toto!....a operovat,a surne,lebo praskne,atd...dala som sebe mesiac,zariadila som vsetko v robote,pripravila som ich že tu nebudem,a po mesiaci,,hurra do nemocnice,, A prežila som to.vyhodili všetko,po 3tyždn už som robila./podnikatel nemoze byt chory/ bolo to pred 5rokmi.odvtedy uživam hormon,cvičim/?/davam na seba /ako-tak/pozor aby som nepribrala,som kočka,všetko je v poriadku,chodim pravidelne na mamograf,atd,atd,len sex ma prestal zaujimat.poradte mi,čo mam robiť?lekar predpisal už všetko možne,ale nič....
Psycholog
02.08.07,09:07
......davam na seba /ako-tak/pozor aby som nepribrala,som kočka,všetko je v poriadku,chodim pravidelne na mamograf,atd,atd,len sex ma prestal zaujimat.poradte mi,čo mam robiť?lekar predpisal už všetko možne,ale nič....
Milostné hrátky jsou stejně důležité jako příjem potravy, pití nebo pohyb. Sex udržuje tělo v perfektním stavu a pomáhá udržovat v kondici také mysl a duši. Dobrovolná abstinecne se tak rovná pomalé sebevraždě...
Mimo psychologické poradny(Vás i partnera - je to problém obou) Vám doporučuji produkty z gemmoterapie - konkrétně:
KS5 HORMOGYN - jarabina vtáčia, plamienka zamatovohlúbiková, breza, malina
Zlepšenie hormonálnej činnosti ženských orgánov, harmonizácia organizmu, pôsobenie proti sterilite.
KS10 NEUROGEN - vŕbka biela, ježibaba guľatohlavá, breza, lipa
Zlepšenie činnosti a regenerácia nervovej sústavy, harmonizácia a upokojenie organizmu, tlmenie neuralgií.
Bližší viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia (http://www.infoturiec.sk/okienkozdravia) , do pozornosti dávám i přílohy. Petr
Jara
02.08.07,13:22
Ahoj holubicka1 aj ostatné "spolutrpiteľky"

ďakujem Ti za Tvoju skoru odpoveď napriek tomu, že si len krátko po operácii.Nechapem, prečo Ťa neoperovali laparoskopicky, zdá sa mi že 18 cm rez je príliš veľky aj keď píšeš, že ho nebude moc vidieť a je to pekne zašité. Veď tým vlastne si mala väčšie bolesti po operácii a aj pri zotavovaní.Inak chápem, že si už rada, že to máš za sebou.Mňa to čaká po dovolenke v auguste. Je ťažké sa rozhodnúť keď nemám žiadne problémy a nič ma nebolí.
Možno by sa mohli do diskuzie zapojiť aj iné ženy, ktoré to tiež absolvovali a majú čo k tomu povedať.
Ďakujem vopred všetkym.:)


Chcem sa len pripojiť tým, že nie každý môže absolvovať operáciu laparoskopický. Len lekár vidí či to ide alebo nie. Niekedy sú silné zrasty a laparoskopicky by mohlo dôjsť k problému, hlavne keď nevedia či je to nezhubné a tak v niektorých prípadoch začnú robiť laparoskopicky a skončia klasicky. Ja som tak bola na žlčník. Inak je pravdou, že sú malinké rezy a aj rekonvalescencia pacientky je oveľa lepšia, ale keď to nejde, tak to nejde ako spieva Zdenka Predná.


Inak sa chcem opýtať, či niekto nemá skúsenosť s mikrokalcyfikátmi v prsníkoch a ich veľkosťou. Tie ako som sa dočítala sa môžu zvrhnúť...:(
Chodím na mamografiu každý polrok a pribúdaju mi aj cysty aj mikrokalcifikáty... :( . Tie sa stále zväčšujú. Jeden ma už 1,2 cm. Nepodceňujem to, neboha babka mala rakovinu prsníka.
Jara
03.08.07,06:10
Keďže ste neodpovedali možno ešte raz skúsiť posunuť túto tému na Poradu? Možno sa ozve Psychológ alebo niekto so skúsenosťami ohľadom mikrokalcifikátov. Ďakujem :confused:
Psycholog
03.08.07,14:10
Omlouvám se, přehlédl jsem tento dotaz:
Inak sa chcem opýtať, či niekto nemá skúsenosť s mikrokalcyfikátmi v prsníkoch a ich veľkosťou. Tie ako som sa dočítala sa môžu zvrhnúť...
Chodím na mamografiu každý polrok a pribúdaju mi aj cysty aj mikrokalcifikáty... . Tie sa stále zväčšujú. Jeden ma už 1,2 cm. Nepodceňujem to, neboha babka mala rakovinu prsníka.
Problém s kalcifikáty cyst je trochu větší oříšek. Pokud existuje kalcifikát maligního nádoru, končí majitel v 98% do dvou let úmrtím. Pokud se jedná o cysty a z nich vznikající kalcifikát, nejprve mikrokalcifikáty a nad 1 cm – kalcifikát neboli zvápenatění, lze rozpouštět vnitřním užíváním tinktur, ale je to na delší dobu. Ulevit můžete potíráním mastí - kostival/kostihoj+kaštan/gaštan. Jinak na vnitřní užívání je kúra z gemmoterapeutických tinktur, které se užívají dle návodu asi dva měsíce. KS11 DETOX - pýr plazivý, breza, buk lesný, vres . Celkove prečistenie vnútorných orgánov, detoxikácia a regenerácia organizmu. Pak je potřeba pokračovat: KS8 VENOSAN - echinacea, breza, gingko dvojlalocne, jarabina oskorušová. Zlepšuje cirkuláciu krvi a lymfy v cievach, zvyšuje pružnosť cievnych stien, zlepšuje stav kŕčových žíl a hemoroidov, čistí a regeneruje pečeň i žlčník (www.evawellness.sk (http://www.evawellness.sk) ).
Při vzniku myomů kdekoliv a následně s tím spojených problémů vč. kalcifikace hrají roli i další faktory, například věk, hmotnost a množství pohybu a cca 30% případů má přímou souvislost s výživou. Tedy nejlepší prevencí proti všem těmto problémům je přiměřená tělesná hmotnost, pravidelné cvičení a strava neobsahující živočišné tuky a červené maso. Maso obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin, které mají vliv na výši cholesterolu. Ten zase ovlivňuje produkci hormonu estrogenu, který způsobuje zvýšené riziko cyst a rakoviny prsu. Vaření masa za vysokých teplot navíc vytváří karcinogenní látky. U žen konzumujících vysoké množství vlákniny, bylo riziko nádorových onemocnění poloviční. Jako řešení ke zvýšení příjmu vlákniny navrhuji jíst více a hlavně častěji potraviny hlavně obilniny a cereálie (ovesné, pšeničné a jiné obilné vločky, celozrnné výrobky, tmavé druhy chleba apod.). Ale také ovoce se zeleninou (zejména pak luštěniny). Pro představu uvádím obsah vlákniny ve 100 gr. potravin: pšeničné otruby – 39,9; černé fazole – 23,4; sojová mouka – 13,3; dalamánek – 7,1; chléb Graham – 5,9; těstoviny – 5,1; zelený hrášek – 4,7; Corn flakes – 3,4; jablka – 1,2; papriky – 1,9; brambory – 2,2. Doporučuji jíst potrviny v „harmonii“ - rýže, obiloviny, jáhly, pohanku, pšenici (i naklíčenou), kroupy. Pít čistou vodu z vodovodu nebo jiného hygienicky nezávadného zdroje. Nepít balenou vodu!!! Vyhýbat se potravinám s energií jangovou - drogy, alkohol, cukr, med, tropické ovoce, slazené nápoje, cukrovinky, koření, mléčné výrobky, pečivo z bílé mouky. Rovněž ne i potraviny s energií jinovou – sůl, uzeniny, červené maso(viz výše), tavené sýry, vejce. Velmi doporučuji jíst syrovou řeřichu/žerucha zborenisková. Pravidelným požíváním listů řeřichy hladina antioxidantů v krvi vzroste až o sto procent. Právě tyto látky pak v těle tlumí negativní účinky volných radikálů, jež poškozují buňky a mohou vyvolat rakovinné i cystózní bujení.
Mám s kalcifikátem osobní zkušenost. Měl jsem od r.1985 stále se zvětšující maligní nádor velikosti 2 cm2 na mozku za okem a po následné devitalizaci v Německu došlo k zvápenatění. Lékaři mi v r.1998 dávali maximálně půl roční životnost. Po studiu jak a co, a hlavně každodenním dodržování výše uvedených pravidel jsem zde a na CT, ani jiných vyšetřeních není žádný nález a jsem naprosto zdráv a píši toto. Petr
Jara
07.08.07,06:35
Ďakujem veľmi pekne za rady. Včera som absolvovala vyšetrenie mamografie, tak uvidime čo sa zmenilo. Každá rada je dobrá a tak ešte raz vďaka, pekný deň
kalkulka
09.08.07,06:44
Na cysty v prsníku mi pomohla pupalka dvojročná. Dostať ju v lekárni v tobolkách alebo ako olej.
chiarca
02.09.07,14:00
Bohužial aj ja sa musím pripojit k Vám. JA mam myom už 12 rokov moja lekárka vraví najlepšie by bolo operovat a vyhodit všetko von,potom sa to len tahalo. Teraz mam ist 27-ho na vyšetrenie a asi o mesiac budu vysledky. Ale viac ju trápia cysty na vaječniku, niekedy ich mám aj 7 viackomorové.Bojim sa tiež lebo terza som to trocha zanedbala, nebola som vyše roka na cytológii a ani na vyšetrení.Dúfam bude všetko v poriadku. Tiež mi vravela Dr. kým nerastie nie je problém ale mala som len jeden a ked som bola naposledy vravela že tam je ešte jeden menši.Držím všetkym ženám palce aby to dobre dopadlo.
silviao
02.09.07,15:43
Aj ja som mala myóm na maternici:( mal 8 cm -lekár doporučil,že by mal ísť von,lebo už tlačil na hrubé črevo-takže teraz som 3 týždne po operácii,ale museli vybrať aj maternicu,lebo inak sa nedalo:( ,bol už dosť veľký.Zatiaľ sa mám docela dobre a pomaly sa zotavujem ,robili to laparoskopicky,takže našťastie nemám žiadne veľké rezy na bruchu:) ,som rada,že už to mám za sebou.
jadara
08.09.07,09:28
aj ja som jedna z Vás, ktorá má podobné problémy. Pred dvoma rokmi som sa dala presvedčit po 5 rokoch, lebo som nemala žiadne problémy, aby som konečne absolvovala operáciu, moj lekár ma pripravil na to, že mi vyberú maternicu, trochu mi to vadilo, ale vraj vaječníky robia ženu ženoum mala som 41 rokov, tak nech... Po operácii som zistila, že mi maternicu nezobrali, vraj som mladá, čo mi na jednej strane zalichotilo ale na druhej som ešte nevedela, čo bude nasledovat. Po troch mesiacoch na sone mi už diagnostikovali zase malý myom, zlakla som sa a a nešla dva roky nikde. Problémy boli dlhšie krvácanie, bolesti hore- dole a pod. Teraz ked som bola, mám tam toho pozehnane a velké, vraj zase operácia . Neviem prečo mi to nezobrali hned maternicu ked som uz neplánovala deti a bola dost stará... Sám moj lekár bol nahnevaný ked zistil, že mi ju nechali. Moje ponaučenie: lutujem že som išla na prvú operáciu, lebo problémy som nemala s ničím, radšej sledovat, pokial neplánujete tehotenstvo. Teraz už na operáciu nechcem íst, lebo mám strach, viem čo to obnáša, poradte mi ak máte skúsenosti aby mi nerástli.
janicka2
27.09.07,12:39
Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.:mee:
Ahoj Jaja,
tiež som mala myóm v maternici a tento týždeň v utorok mi ho hysteroskopicky vybrali. Operáciu som odkladala vyše pol roka, a pritom to nakoniec nebolo nič strašné. Prebudenie z narkózy bolo horšie ako celá operácia. Podľa mojej lekárky ak chceme mať ešte deti tieto operácie nie je dobré odkladať, pretože myóm môže rásť ako sa mu zachce a môže deformovať maternicu až tak, že na deti už môžeme zabudnúť. Každý prípad je samozrejme individuálny. Výhodou hysteroskopickej operácie je, že Ťa nebudú rezať,po pár hodinách môžeš ísť domov a pár dní treba odpočívať bez namáhavej fyzickej práce. Neboj sa toho, čím skôr sa toho zbavíš, tým lepšie, pretože aj myóm sa môže zvrhnúť v niečo horšie, a to nikto z nás nechce. Držím Ti palce, aby si sa skoro uzdravila !!! Jana
janicka2
27.09.07,12:48
Ahoj Iris, nečuduj sa že Ťa prešla chuť na sex. Napchajú nás hormónmi a ak vykazujeme nežiadúce účinky uvedené na letáku, tak nám povedia, že to nie je možné. Ja som mala brať na endometrickú cystu skoro rok hormóny, aby sa zmenšila na minimum. Zmenšila sa z cca 5 cm na 2,5 a len čo som prestala brať hormóny, zase si narástla ako sa jej páčilo. Takže výsledkom liečby bolo, že ako prvé ma prešla chuť na sex, keby sa manžel so mnou rozviedol, ani by som sa nemohla čudovať, a všetko, čo bolo uvedené v letáku - ako škvrny na pleti, zmeny hmotnosti {škoda že nepíšu preventívne, že sa jedná vždy len o zmeny smerom hore, nikdy nie dolu}, zmeny nálady, návaly horúčavy, poruchy spánku, atď atď, toto všetko som si užila na vlastnej koži ako babka v klimaktériu !!! Odkedy som prešla na homeopatiu, aj váha ide pomaly ale isto smerom dolu, aj sa konečne viem vyspať, ani návaly horúčavy už nemávam a dokonca sa nesprávam ako vyšinutá hysterka !!! Takže nech žijú hormóny ! Osobne nesúhlasím s názorom, že nám určite LEN pomôžu. Vie vôbec niekto s určitosťou povedať, že nenarobia viac škody ako osohu ???
JAJA11
28.09.07,07:59
Ahoj Jaja,
tiež som mala myóm v maternici a tento týždeň v utorok mi ho hysteroskopicky vybrali. Operáciu som odkladala vyše pol roka, a pritom to nakoniec nebolo nič strašné. Prebudenie z narkózy bolo horšie ako celá operácia. Podľa mojej lekárky ak chceme mať ešte deti tieto operácie nie je dobré odkladať, pretože myóm môže rásť ako sa mu zachce a môže deformovať maternicu až tak, že na deti už môžeme zabudnúť. Každý prípad je samozrejme individuálny. Výhodou hysteroskopickej operácie je, že Ťa nebudú rezať,po pár hodinách môžeš ísť domov a pár dní treba odpočívať bez namáhavej fyzickej práce. Neboj sa toho, čím skôr sa toho zbavíš, tým lepšie, pretože aj myóm sa môže zvrhnúť v niečo horšie, a to nikto z nás nechce. Držím Ti palce, aby si sa skoro uzdravila !!! Jana

ďakujem za povzbudenie. :) Po ďalšej kontrole mi lekárka povedala, že sa nezväčšuje, tak ma iba dala do evidencie a mám chodiť častejšie na kontrolu. Keďže som už vo veku, kedy sa už s tehotenstvom nepočíta a aj iné ženy písali, že v tomto veku sa už môže aj stratiť, tak čakám.:o
1971
26.03.08,10:52
Ahoj Silviao, mna by zaujimalo, v akej nemocnici Ti zakrok robili, tiez ma to zrejme caka, mam 2 myomy na maternici. Som prekvapena, ze Ti brali maternicu laparoskopicky,mne povedal lekar, ze myomy 5,5 cm a 2,5 cm sú prilis velke aby sa vybrali laparoskopicky.
1971
26.03.08,11:03
ahoj Jadara, ja som na tom zrejme podobne ako Ty. Nemam ziadne problemy, mam 2 myomy na maternici a lekar povedal ze ked mam 37 rokov a myomy su dost velke tak laparoskopicky sa to nebudú dat myomy odstranit, navrhol mi, zobrat aj maternicu. Vraj mam aj nejake velmi malinke myomy, ktore mozu zacat neskor rast. Neviem, co mam robit. Mam 1 dieta a uz zrejme dalsie mat nebudem. Ide o to, ci si mam dat operacne myomy vyoperovat alebo hned aj maternicu? Bojim sa toho ako si aj Ty pisalá, ze potom znovu budu nejake rast a co dalej? zase dalsia operacia? Nad nicim inym nerozmyslam od vcera len nad tymto. pises ze mas z dalsej operacie strach, vies co to obnasa- bolo to take hrozné?
Elena Bardiovská
26.03.08,11:08
Dobrý deň, mám osobnú skúsenosť s týmto problémom. Netreba čakať, treba byť po lekárskou kontrólou a pri rýchlom zväčšení si treba dať operatívne odstrániť myóm aj s maternicou. Pokiaľ histologické vyšetrenie preukáže negatívne výsledky, je všetko v poriadku a vy môžete plnohodnotne žiť a fungovať ako moderná žena.
Ja od 9/2002 žije spokojne a plnohodnotne.EB
ludmila12
27.03.08,07:04
ahoj dievčatá tiež mám túto skúsenosť s myomami.Pred 7 rokmi som chodila už ako mŕtvola mala som silnú anémie vďaka myómom
keď mi dali ako tak krv do poriadku išla som na operáciu kde mi zobrali maternicu a odvtedy som sa druhý raz narodila /mala som 43 rokov takže deti som už neplánovala/. Tiež mám skúsenosť, že to preberanie z narkózy bolo z toho najhoršie.Bola som v ružinovskej nemocnici operovaná a môžem povedať, že ako od lekárov tak aj personálu som dostala výbornú opateru.Jediné čo môžem ľutovať že som neišla na operáciu o pár rokov skôr.Nemám žiadne problémy a omladla som čo sa energie týka najmenej o desať rokov. To je moja skúsenosť prajem Vám všetkým veľa zdravia
1971
28.03.08,09:46
Ahoj Ludmila, som rada, ze si sa zapojila a podelila si sa o svoju skusenost. Ja som tiez anemicka, 2 myomy a tiez mi bolo doporucene vybrat maternicu. Bojim sa hrozne, ako aj narkozy tak aj bolesti po operacii. Nikdy som nebola operovana a tak si to neviem ani predstavit. ja mam ale len 37 rokov, neviem ci este nepockat aj ked na druhej strane tak ci tak ma to caka. Uz som prestala dufat ze myomy zmiznu. okrem toho, ze mam anemiu mavam silnu a dlhu menstruaciu, prve dva-tri dni som na liekoch. Pôsobi to zle aj na psychyku, ked stale rozmyslam ci mi to nenarastie a tak. Ala.
Gabca
28.03.08,10:06
Aj ja som mala myomy na maternici, tiez som mala problemy so silnym a dlhym krvacanim, co mi sposobovalo anemiu, padali mi vlasy, lamali nechty. Tize som mala strach z operacie. Mozem povedat, nebolo to nic strasne. Po narkoze mi nebolo absolutne nic, ani zvracanie, nic. Nie kazdemu musi byt po narkoze zle. Samozrejeme, ze bolest bola , ale nie taka, ze by sa nedala prezit. Sestricky boli velmi mile a hned po operacii mi dali nieco od bolesti a hovorili mi, ze ked budem mat bolesti, nech poviem, hned mi nieco daju. V podstate bol najneprijemnejsi ten prvy den, na druhy uz bolo citelne ovela lepsie. Nemala som ziadne problemy ani s hojenim, dnes je to sedem mesiacov, co ma operovali, citim sa fajn, nemam ziadne problemy. Neboj sa toho, su ovela horsie operacie.
ludmila12
28.03.08,13:23
Ala naozaj myslím že nie je čoho sa báť, keď si ja predstavím tie stresy pred operáciu silná menštruácia tak môžem povedať že to bolo hrozné obdobie, tá narkóza nie každý na ňu reaguje rovnako aspoň viem ako sa cíti poriadne napitý človek, dá sa to vydržať je to nepríjemné ale ide to a tá bolesť naozaj po operácii prvý deň je najnepríjemnejší ale to som bola v polospánku a sestričky sa snažia ulahčiť ako sa dá, sú injekcie proti bolesti bolo nás tam viacej každá to znášala inak ale všetky sme boli šťastné že budeme mať po problémoch.Ani jedna nepovedala žeby nešla na operáciu keby vedela aké to bude. Ak budeš čakať tiež nič nevyhráš, ak lekár odporúča von tak treba ísť, u nás v práci sme to abolvovali viaceré a každá je spokojná ako sa jej zlepšil zdravotný stav. Prajem ti veľa veľa zdravia
Potom som bola na liečení v Lúčkach a doteraz mám odtiaľ výbornú priateľku a takisto v nemocnici vznikli priateľstvá a nie si tam sama povzbudzovali sme sa jedna druhú a pomáhali si ako sa dalo Ludka
holubička1
28.03.08,17:17
Ala naozaj myslím že nie je čoho sa báť, keď si ja predstavím tie stresy pred operáciu silná menštruácia tak môžem povedať že to bolo hrozné obdobie, tá narkóza nie každý na ňu reaguje rovnako aspoň viem ako sa cíti poriadne napitý človek, dá sa to vydržať je to nepríjemné ale ide to a tá bolesť naozaj po operácii prvý deň je najnepríjemnejší ale to som bola v polospánku a sestričky sa snažia ulahčiť ako sa dá, sú injekcie proti bolesti bolo nás tam viacej každá to znášala inak ale všetky sme boli šťastné že budeme mať po problémoch.Ani jedna nepovedala žeby nešla na operáciu keby vedela aké to bude. Ak budeš čakať tiež nič nevyhráš, ak lekár odporúča von tak treba ísť, u nás v práci sme to abolvovali viaceré a každá je spokojná ako sa jej zlepšil zdravotný stav. Prajem ti veľa veľa zdravia
Potom som bola na liečení v Lúčkach a doteraz mám odtiaľ výbornú priateľku a takisto v nemocnici vznikli priateľstvá a nie si tam sama povzbudzovali sme sa jedna druhú a pomáhali si ako sa dalo Ludka
Ludka a kto Ti navrhol kúpele ? ja som cca pol roka po operácii maternice - veľa myomov , ale nikde ma neposlali ďalej. Cítim sa celkom ok, ale pribrala som čo ma štve.:mad:
sta
30.03.08,07:40
liečenie mi navrhol lekár ktorý ma operoval, ale neviem ako to je teraz či ešte stále sa dá dostať na liečenie alebo si ho treba platiť mám dojem že čím máme väčšie odvody tým viac si musíme platiť sami. Ja sa tiež trápim s váhou prajem krásny deň Ludka
nikolina00
30.03.08,12:19
ahoj. ja som bola pred dvomi rokmi operovana nie sice na myom,ale na cysty.mala som ich v maternici niekolko a operovali mi to laparoskopicky, boli tri vpichy-jeden cez pupok v ktorom bol laparoskop a dva pod pupkom z ktorych isli hadicky ,v nemocnici som bola tri dni a rany po vpichoch sa zahojili za tyzden a teraz vobec nieje vidno tie dva vpichy pod pupkom,krasne sa to zahojilo bez jazvy,jedine vidno trochu ten z pupka ale to je velmi minimalne.robili mi to v martinskej nemocnici. drzim ti palce a skore uzdravenie.
balunka
02.04.08,08:45
ahojte
Ja som mala dve veľké cysty na vaječníku,tiež ma objednala lekárka hneď na operáciu,ale dozvedela som sa ešte v ten deň o nejakom liečiteľovi,ktorý predpisuje kvapky,zavolala som mu ,povedal mi aké kvapky a v akom množstve.Na operáciu som nešla,po mesiaci užívania mi na sono nič nenašli,kvapky som užívala tri mesiace.
Odvtedy prešlo 9 rokov a všetko bolo v poriadku.
Avšak teraz mi zistili cysty na prsníku.
Takže zase som volala liečiteľovi ,povedal mi ,že som ich mala preventívne užívať ,tak zase pijem kvapky a dúfam ,že z toho vyjdem v pohode
Prajem veľa zdravia všetkým
1971
02.04.08,13:37
Ahoj balunka,

nemohla by si mi dať kontakt na toho liečiteľa, ktorý Tebe pomohol? Možno nejaké kvapky sú aj na myomy.ďakujem. A.M.
balunka
03.04.08,05:51
Ahoj balunka,

nemohla by si mi dať kontakt na toho liečiteľa, ktorý Tebe pomohol? Možno nejaké kvapky sú aj na myomy.ďakujem. A.M.
Neviem či tu môžem takto robiť reklamu.pošlem ti ti na SS,ak by mal niekto ešte záujem ozvite sa mi na SS
misolga
03.04.08,06:44
Ahoj balunka,

nemohla by si mi dať kontakt na toho liečiteľa, ktorý Tebe pomohol? Možno nejaké kvapky sú aj na myomy.ďakujem. A.M.
:eek::eek::eek:. Nie som zdravotníčka ani liečiteľka, ale zdravie je prvoradé takže by som sa v prvom rade spoľahla na svôjho lekára ako postupovať a takisto ho upozornila že zároveň beriem aj kvapky na prírodnej báze.Nie som proti liečiteľom, určite dobrý liečiteľ vie namiešať z byliniek tú správnu zmes na čaj na dannú chorobu , upozorní ako dlho sa môžu bylinné preparáty užívať aby neuškodili ale len na neho by som sa nespoliehala.Sama mám doma množstvo literatúry o liečivých bylinkách , pomáhajú aj skúsenosti od mojej starkej aj keď niektoré sú dosť netradičné ale návštevu u lekára keď je to potrebné takisto nezanedbávam.
dusansl
07.04.08,19:37
Diskutovaný problém výskytu myómov na tkanive maternice je potrebné považovať za závažný. Za omnoho závžnejjší, ba priamo za život ohrozujúci považujeme výskyt cýst. Ich tkanivo je ako časovaná bomba, žiaden človek nemôže s absolútnou istotou povedať aký vývoj v nich nastane za dva tri dni či týždne.
Ich odstránenie operatívne je možné považovať len za čiastočné riešenie.Organizmus obsahuje kód na ich opätovnú tvorbu, keby tomu tak nebolo, v tele trebárs na maternici by ich nemohlo byť aj viac.
za lepšiu považujem cestu, ktorá preprogramuje ľudský organizmus na ich zničenie-vstrebanie.Nie je jednoduchá ale je. Ak máte potrebu poznať riešenie požiadajte SS o kontakt. NA tento krok má môj súhlas.
tina1
07.04.08,20:07
Diskutovaný problém výskytu myómov na tkanive maternice je potrebné považovať za závažný. Za omnoho závžnejjší, ba priamo za život ohrozujúci považujeme výskyt cýst. Ich tkanivo je ako časovaná bomba, žiaden človek nemôže s absolútnou istotou povedať aký vývoj v nich nastane za dva tri dni či týždne.
Ich odstránenie operatívne je možné považovať len za čiastočné riešenie.Organizmus obsahuje kód na ich opätovnú tvorbu, keby tomu tak nebolo, v tele trebárs na maternici by ich nemohlo byť aj viac.
za lepšiu považujem cestu, ktorá preprogramuje ľudský organizmus na ich zničenie-vstrebanie.Nie je jednoduchá ale je. Ak máte potrebu poznať riešenie požiadajte SS o kontakt. NA tento krok má môj súhlas.
aj sem to napis
cactus
08.04.08,09:44
Diskutovaný problém výskytu myómov na tkanive maternice je potrebné považovať za závažný. Za omnoho závžnejjší, ba priamo za život ohrozujúci považujeme výskyt cýst. Ich tkanivo je ako časovaná bomba, žiaden človek nemôže s absolútnou istotou povedať aký vývoj v nich nastane za dva tri dni či týždne.
Ich odstránenie operatívne je možné považovať len za čiastočné riešenie.Organizmus obsahuje kód na ich opätovnú tvorbu, keby tomu tak nebolo, v tele trebárs na maternici by ich nemohlo byť aj viac.
za lepšiu považujem cestu, ktorá preprogramuje ľudský organizmus na ich zničenie-vstrebanie.Nie je jednoduchá ale je. Ak máte potrebu poznať riešenie požiadajte SS o kontakt. NA tento krok má môj súhlas.

aký súhlas?
Kto?
Načo?

Vysvetlíš???!!!

Dodatok: podnikanie???? cez PORADU ????
1971
08.04.08,10:34
Diskutovaný problém výskytu myómov na tkanive maternice je potrebné považovať za závažný. Za omnoho závžnejjší, ba priamo za život ohrozujúci považujeme výskyt cýst. Ich tkanivo je ako časovaná bomba, žiaden človek nemôže s absolútnou istotou povedať aký vývoj v nich nastane za dva tri dni či týždne.
Ich odstránenie operatívne je možné považovať len za čiastočné riešenie.Organizmus obsahuje kód na ich opätovnú tvorbu, keby tomu tak nebolo, v tele trebárs na maternici by ich nemohlo byť aj viac.
za lepšiu považujem cestu, ktorá preprogramuje ľudský organizmus na ich zničenie-vstrebanie.Nie je jednoduchá ale je. Ak máte potrebu poznať riešenie požiadajte SS o kontakt. NA tento krok má môj súhlas.
Ahoj, tiez by ma to velmi zaujimalo, mohol by si prosim presne uviesť ako sa dostaneme k "rieseniu" , na akej stranke, kde? To sa da vyziadať na teba kontakt?Ala.
dusansl
09.04.08,20:18
Ala, môžeš ma kontaktovať na adrese:dusan.slivka@******************, pokúsim sa pomôcť.
1971
14.04.08,11:06
Ahojte, robili niekomu hysterektómiu- odstránenie maternice, vaginálnou cestou- bez rezu?
Olice
14.04.08,11:08
Ahojte, robili niekomu hysterektómiu- odstránenie maternice, vaginálnou cestou- bez rezu?
Áno, mojej kolegyni.
ludmila12
15.04.08,10:12
Ahojte, robili niekomu hysterektómiu- odstránenie maternice, vaginálnou cestou- bez rezu?
áno robili v Ružinove
1971
15.04.08,10:48
Ahojte Ludka a Olice, ďakujem že ste rychlo reagovali. Totiž tiež som o takejto možnosti počula od jedného lekára v Ružomberku. Vraj je to najšetrnejší spôsob odstránenia maternice. Rozmýšľam, že keď nie je žiadny rez, tak aj bolesti po operácií by nemali byť. Od iného lekára som zase počula, že pri takejto vaginálnej operácií sa môže zdeformovať pošva. Preto by som rada vedela čo najviac informácií od toho, kto to absolvoval, čo to všetko obnáša, koľko je treba byť v nemocnici, či je zošitý aj spodok.....atď.
ďakujem, A.M.
zuhl
15.04.08,13:20
Ahojte, dnes som bola na gynde, tiež mám myóm už niekoľko rokov a dnes mi povedala, že je stále rovnaký 15 mm. Je to optimálny rozmer, nie je to veľké?
ludmila12
17.04.08,04:34
Ahojte Ludka a Olice, ďakujem že ste rychlo reagovali. Totiž tiež som o takejto možnosti počula od jedného lekára v Ružomberku. Vraj je to najšetrnejší spôsob odstránenia maternice. Rozmýšľam, že keď nie je žiadny rez, tak aj bolesti po operácií by nemali byť. Od iného lekára som zase počula, že pri takejto vaginálnej operácií sa môže zdeformovať pošva. Preto by som rada vedela čo najviac informácií od toho, kto to absolvoval, čo to všetko obnáša, koľko je treba byť v nemocnici, či je zošitý aj spodok.....atď.
ďakujem, A.M.

Nezdeformovali mi pri operácii nič, práveže mi robili aj plastiku mechúra aj keď som bola upozornená že pri väčších myómoch musí byť šikovný lekár aby to zvládol. Mám dojem že som bola lepšie na tom ako ženy ktoré boli rezané. Bolesti sú samozrejme ale dajú sa vydržať.Prvý deň som bola v polospánku a potom som sa veľmi rýchlo dávala do poriadku. Rozrezané som mala v slabinách na každej strane, pekne sa to hojilo ale každý to inak znáša záruku že to bude prebiehať rovnako u 2 žien a nedá dať. Bola som týždeň v nemocnici a ešte mesiac doma na PN-ke aj keď som sa cítila už celkom dobre lekárka mi odporučila vydržať ten mesiac doma, pretože organizmus si musí odpočinúť a zregenerovať sa.Do pol roka som dostala liečenie a všetky ženy s ktorými som sa tam stretla boli spokojné že majú po operácii pretože sa im zlepšil zdravotný stav. Ako som tu už písala ja som sa po operácii znova narodila, nedá sa porovnať život predtým a teraz, a to už mám 6,5 roka po operácii. Som vďačná lekárom aj sestričkám v nemocnici v Ružinove v BA pretože nemôžem povedať ani jedno negatívum voči nim. A medzi ženami tam vznikli priateľstvá, povzbudzovali sme sa a pomáhali si takže som sa tam necítila sama, napriek tomu, že sa mi doma rúcalo manželstvo.Ťažko niekomu radiť nechávam to na lekárov, ja som ich poslúchla a znova plnohodnotne žijem.Prajem Vám všetkým veľa veľa zdravia Ludka:o
Zpard
13.06.08,13:36
Ahojte. Mám myom na meternici 2,5 cm. Viem ake psychické problémy to vyvoláva. Mám 34 rokov a ešte namám detičky. Od pondelka začínam užívat Ovosan. Má niekto skúsenosti s týmito tabletkami? Všetkým Vám držím palce.
renatka73
02.07.08,13:54
Mala som myom v r.2005,veľkosti 28mm.Kym mi ho o pol roka vyoperovali,mal už 60mm.Teraz mam 2 nové,asi 34 a 32mm.Riešením je operácia,ale hrozí,že by mi vyoperovali aj maternicu.Mam 34 rokov a ešte nemám deti.
Inge10
06.07.08,00:53
Ahojte,
rada by som sa pridala k tejto debate. Viac ako 2 roky som mala nepríjemné špinenie, všetky vyšetrenia boli negatívne. Vysadila som antikocepciu s nádejou, že to pomôže, vymenila 2 lekárov. Konečne som natrafila na lekárku ktorá "nechodí len do práce" :) Tiež mi urobila všetky vyšetrenia - negatívne. Ale ako jedinej jej nebolo jedno, keď som jej povedala, že mamine vybrali maternicu keď mala 32. Hneď ma poslala na Antolskú, aby mi urobili vyšetrenie pod celkovou narkózou, že či tam niečo nie je, čo ona nevidí. Aj tak bolo, našli mi myóm o veľkosti 2 cm, ktorý mi odstránili. Problém bol vyriešený. Bola som jej veľmi vďačná. Teraz je tomu niečo cez rok a opäť začínam mať tie isté príznaky... O týždeň idem na kontrolu, som zvedavá čo bude. Ingrid
zlobr
25.07.08,10:33
Ahoj Jarka, pred dvomi rokmi som bola operovaná - zistili mi na mamografe mikrokalcifikáty v prsníku. Veľmi na výber mi nedali, pretože ako mi vysvetlil doktor, mikrokalcifikáty keď sa začnú zlučovať, môžu byť malígne. Makrokalcifikáty nie. Peroperačne urobili histológiu, aby vedeli, či nebude nutné zobrať uzliny, či prsník. Našťastie to bolo benígne, a to týždňa som bola v robote. Chodím 1x ročne na mamograf a mamológiu. Zatiaľ je to ok. A aby som bola v "téme", dnes mi na sono zistili myom na maternici - 3,5x3,6x4cm - pekný kúsok. Zatiaľ si ma pozrú o pol roka a potom sa uvidí. Takže tak.
Jara
29.07.08,09:52
Ahoj Jarka, pred dvomi rokmi som bola operovaná - zistili mi na mamografe mikrokalcifikáty v prsníku. Veľmi na výber mi nedali, pretože ako mi vysvetlil doktor, mikrokalcifikáty keď sa začnú zlučovať, môžu byť malígne. Makrokalcifikáty nie. Peroperačne urobili histológiu, aby vedeli, či nebude nutné zobrať uzliny, či prsník. Našťastie to bolo benígne, a to týždňa som bola v robote. Chodím 1x ročne na mamograf a mamológiu. Zatiaľ je to ok. A aby som bola v "téme", dnes mi na sono zistili myom na maternici - 3,5x3,6x4cm - pekný kúsok. Zatiaľ si ma pozrú o pol roka a potom sa uvidí. Takže tak.

Ďakujem za reakciu. Ja zatiaľ stále čakám. Bola som na mamografii, tak mi povedali, že o pol roka mám prísť, že zatiaľ to je nezmenené, tak ako bol pred pol rokom. No pred týždňom som mala z jedného prsníka taký hnedastý výtok, tak som šla na druhý deň k lekárovi, ale výtok už nebol, bradavka je nezmenená, tak mi povedali, že ak sa to zopakuje, tak mám v ten istý deň ísť na ster, aby to vyšetrili. Inak kedykoľvek pri zmene mám ísť na mamografiu. Takže zrejme sa nevyhnem zákroku. No zatiaľ som pod kontrolou, tak si neťažkám...
Siazria
05.08.08,15:30
Dobry den. Mojej mame zistila doktorka myomy na maternici. Jeden má 4 a druhy 5 cm ostatné sú menšie. Tieto dva velké jej tlačia na maternicu a lekárka jej odporučila vybrat maternicu von. Mama má 50 rokov.Može mi niekto napísat aká je to náročná operácia popripade komplikácie. dakujem pekne
emur
06.08.08,20:55
Mala som 33 rokov, keď mi pre myom maternicu vybrali. Z operácie som mala veľký strach. Nebolo to nič také, prečo by z toho mal človek mať strach.
Ďalšie obavy som mala z toho, aký to bude mať vplyv na môj ďalší život.
Teraz mám 63 rokov a môžem Vám povedať, že to bola pre mňa akurát výhoda. Od toho času som nemala ani len náznak menštruácie, sexuálny život bol v pohode povedala by som že ešte kvalitnejší /žiadna antikoncepcia,manžel si užíval tiež/. Nakoľko vaječníky a krčok maternice mi ostali, klimaktérium u mňa nastúpilo až okolo 50 rokov /zistila som to len podľa niektorých typických prejavov - návaly atď/.
Šťastím však bolo, že som už mala 2 zdravé deti. Všetko teda prebehlo fajn. Takže netreba sa báť. Možno predídete potom už vážnejším komplikáciám.
Jara
07.08.08,10:26
Dobry den. Mojej mame zistila doktorka myomy na maternici. Jeden má 4 a druhy 5 cm ostatné sú menšie. Tieto dva velké jej tlačia na maternicu a lekárka jej odporučila vybrat maternicu von. Mama má 50 rokov.Može mi niekto napísat aká je to náročná operácia popripade komplikácie. dakujem pekne

Názor viacerých lekárov na myómy vo veku 50 rokov je vcelku jednotný a neprikláňajú sa k názoru za každú cenu dať vonku maternicu. Riešia to sledovaním ich rastu a len v prípade problémov, t.j. napr. silného krvácania zvažujú toto riešenie. Najprv sa snažia urobiť kyret, t.j. vyčistiť maternicu a v prípade, že napr. žena už nekrváca tak majú ten názor, že myóm nerastie a teda ho len sledujú. Pri pretrvavajúcich problémoch po kyrete zvažujú aj túto možnosť. Už som počula od gynekológa, že aj 8 cm myóm nemusí spôsobovať v takomto zrelom veku problém. Takže je to na zvážení. Problém myómov je u mladých žien, ktoré ešte chcú rodiť. Myslím, že je potrebné sa poradiť aspoň u dvoch odborníkov. Podľa mňa každý orgán v tele má svoju funkciu a je dobre ak tam ešte je.
janulinka
07.08.08,10:42
Pred dvoma mesiacmi som absolvovala hysterektomiu maternice kvôli myomom. Mám 46 rokov. Musím povedať, že operácia mi bola robená odspodu, bolesti po nej neboli veľké a doteraz nemám žiadne problémy. Nakoľko mi nechali vaječníky , nepociťujem žiadne príznaky klimaktéria, aj ked som mala cyklus ešte normálny pred operáciou. Je to na zvážení každej ženy, ale keď už myomy začnú robiť problémy, tak je to asi lepšie.
Jara
07.08.08,10:55
Môžeš napísať aké veľké boli myómy a aké ti spôsobovali problémy? Vďaka
janulinka
07.08.08,11:37
Jeden bol veľký-priemer 6 cm a potom som mala viac menších
Jara
07.08.08,11:53
A aké problémy ti to spôsobovalo?
janulinka
07.08.08,15:23
mala som nepravidelnú menštruáciu, krvácanie mimo cyklu, pretože mi tlačil na močový mechúr tak časté močenie a napokon aj bolesti v podbrušku
manndy64
07.08.08,16:34
myom mi sledovali 12rokov,vraj ked to nerastie a je maly a nerobi problemy tak sa s tym nic nerobi len pravidelne sleduje.tak bolo vsetko ok.mala som 40 r.a po 3/4 roku som bola na kontrole a doktor sa zhrozil,lebo mi to narastlo na 7cm.brala som tabletky na vyvolanie menzes ale zbytocne.vravi sa ze myom rastie pomaly ale ked tak zrazu narastie tak s tym treba von.sla som na kyretaz aby pri operacii neboli problemy.o 3 dni ma operovali a vybrali zial vsetko.ked si mladsia a funguju vajecniky treba to tam nechat koli hormonom,lebo to spolu suvisi.presli 3,5roka a davam si hormony v geli.ale aj to by sa nemalo len najdlhsie 5 rokov.som v pohode akurat slnko mi niekedy nerobi dobre.niekto nema ziadne problemy.dufam ze som ta s tymto aspon ukludnila lebo ja som bola zufala .prajem skore uzdravenie.
Jara
08.08.08,11:32
mala som nepravidelnú menštruáciu, krvácanie mimo cyklu, pretože mi tlačil na močový mechúr tak časté močenie a napokon aj bolesti v podbrušku

Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď janulka.
Siazria
08.08.08,12:39
Dakujem pekne za odpovede. ja som tiež toho názoru že treba íst skúsit ešte k jednemu odborníkovi.a potom zvážit.Držím palčeky
ĽudmilaB
18.12.08,14:28
Ahojte, ja som jedna z vás, kvôli myómom na maternici, bolestiam v podbrušku, menzes som mala nepravidelný a napokon som mala už aj cystu na vaječníku som v novembri t.r. podstúpila laparoskopicky operáciu, zobrali mi maternicu aj vaječníky. Teraz som 6 týždňov po operácii. Cítim sa relatívne dobre, len niekedy ma obleje pot po tvári, inak mi je stále zima, ale od vtedy nemôžem v noci spávať. A zrejme som sa už menej šetrila - idú predsa Vianoce a treba upratovať, začalo ma bolieť celé vnútro, tak som zostala teraz vyplašená, čo to signalizuje. Takže operácia to bola šetrnejšia ako klasicky rezať, ale predsa len zásah do organizmu to bol veľký a vyžaduje si to asi dlhšie kľud. Mám 49 rokov, neviem ako to bude teraz s hormónmi, či bude potrebné niečo užívať, alebo už budem teraz v prechode. Práceshopná budem asi po tých dvoch mesiacoch PN, teda od januára. Ale zaujímalo by ma, kedy je možné začať napr. cvičiť- pýtam sa kvôli chrbtici, alebo plávať, alebo či už môžem ísť na nejakú masáž. Ale to mi asi lekár povie, keď pôjdem na kontrolu. Ak má niekto takéto problémy,nech sa mi ozve a podelí sa so skúsenosťami.
Luisa1
11.03.09,00:15
Dnes som bola u gynekologa(lebo som nedostala menzes) a povedal mi, ze mam myom na maternici. Pred troma dnami som sa vratila z nemocnici,lebo mam herniu disku a pred rokom mi nasli beningny nador v prsniku. Odhodlala som sa sem napisat, pretoze hladam pricinu a potom budem vediet vyliecit dosledok. Chcem sa opytat, ci ste mali pred nalezom zmenu partnera, milenca, alebo ci ste boli stastne vo vztahu, v ktorom ste zili? Alebo ste chceli urobit zmenu vo svojom zivote?
Mozno je to detinske, sa takto pytat, ale chcem si pomoct a mozno aj inak ako operaciou. Uz ma raz operovali a rada by som tomu predisla.
Dakujem za uprimnost! :)
Evka999
23.03.09,13:36
Nezdeformovali mi pri operácii nič, práveže mi robili aj plastiku mechúra aj keď som bola upozornená že pri väčších myómoch musí byť šikovný lekár aby to zvládol. Mám dojem že som bola lepšie na tom ako ženy ktoré boli rezané. Bolesti sú samozrejme ale dajú sa vydržať.Prvý deň som bola v polospánku a potom som sa veľmi rýchlo dávala do poriadku. Rozrezané som mala v slabinách na každej strane, pekne sa to hojilo ale každý to inak znáša záruku že to bude prebiehať rovnako u 2 žien a nedá dať. Bola som týždeň v nemocnici a ešte mesiac doma na PN-ke aj keď som sa cítila už celkom dobre lekárka mi odporučila vydržať ten mesiac doma, pretože organizmus si musí odpočinúť a zregenerovať sa.Do pol roka som dostala liečenie a všetky ženy s ktorými som sa tam stretla boli spokojné že majú po operácii pretože sa im zlepšil zdravotný stav. Ako som tu už písala ja som sa po operácii znova narodila, nedá sa porovnať život predtým a teraz, a to už mám 6,5 roka po operácii. Som vďačná lekárom aj sestričkám v nemocnici v Ružinove v BA pretože nemôžem povedať ani jedno negatívum voči nim. A medzi ženami tam vznikli priateľstvá, povzbudzovali sme sa a pomáhali si takže som sa tam necítila sama, napriek tomu, že sa mi doma rúcalo manželstvo.Ťažko niekomu radiť nechávam to na lekárov, ja som ich poslúchla a znova plnohodnotne žijem.Prajem Vám všetkým veľa veľa zdravia Ludka:o
mozem Ťa poprosiť o odpoveď, kto Ťa operoval? ako si vybrať doktora??
masina1
23.03.09,18:21
mne tiež zistili miomy na maternici, dala som si ich vyoperovať
a cítim sa v podstate super až na iné zdravotné problémy,
neboj, ak ti povedia vybrať, tak si ich daj vybrať, lebo sa ti môžu zvrhnúť
ludmila12
24.03.09,11:29
Operoval ma v Ružinovskej nemocnici MUDr.Harbulák. Bol mi odporučený ako vynikajúci odborník čo aj potvrdil. Nielen dobre odvedenou operáciou ale aj neskutočne dobrým prístupom k pacientkám. Dovtedy som ho nepoznala ale vzbudzoval v nás úžasnú dôveru a vyžaroval kľud, nepristupoval k nám ako k ďalšiemu kusu ale mali sme dojem, že na každej z nás mu maximálne záleží aby sme boli po operácii v poriadku.
Ludka
Marsonka
30.05.09,14:00
Mám 34 rokov, pred rokom mi tiež zistil lekár myóm na maternici s tým, že počkáme 3 mesiace, či sa nezväčší. Zväčšil sa, takže mi dal vybrať: buď pôjde von, alebo sa bude každé tri mesiace sledovať. Z toho mi vyplynulo, že to je závažné, takže som sa rozhodla pre operáciu. To bol postoj prvého lekára.
Po pol roku som lekára zmenila, jeho postoj bol rovnaký - operácia, pretože v prípade otehotnenia by mohol myóm tlačiť na plod. TAkže som sa odhodlala na operáciu.
Aké však bolo moje prekvapenie, keď sa ma tretí lekár, ku ktorému som šla na vyšetrenie pred planovanou operácia, spýtal, prečo sa ja mladá žena chcem dať rezať? Či mi myóm robí nejaké problémy, čo sa menštruácie týka. Keďže o ňom ani neviem, že ho v sebe nosím, rozhodla som sa na operáciu neísť. Moja gynekologička (2.lekárka z môjho príbehu) tým nebola nadšená a o pol roka ma odporučila k nej na kontrolu myómu.
Človek si asi vyberie to, čo si túži vybrať. 2 lekári ma posielali na operáciu, 1 nie a ja som sa rozhodla pre jeho riešenie, lebo stále dúfam, že mi myóm zmizne sám.
Kolegyňa mi poradila piť harmančekový čaj, ktorý je vraj na to dobrý. Už ho pijem asi 2 mesiace každý deň. Aký je výsledok, to zatiaľ neviem. Ale snažím sa myslieť pozitívne a verím, že vtedy v tele vzniká najmenej chorôb. Teda verím, že myóm sa stratí.
365
01.06.09,09:15
Dnes som sa po prvy krat dostala na tuto stranku.Videla som,ze
mnoho zien ma problemy s myomom.Venujem sa uz niekolko rokov
vychodnej medicine a tam som zistila, ze existuju priciny preco to vzniklo.Treba sa zamerat na pricinu a myom sa odstrani.Nie som lekarka, ale aj ja som si myom zlikvidovala.
Deganova
01.06.09,09:25
Mám a len veľmi dobré. Po zistení myómu som sa trápila dva roky, pribudli mi cysty na váječníkoch a tak ako totálna hysterektómia nič iné neprichádzalo do úvahy. Už som po operácii takmer 11 rokov (vtedy som mala 38) a keby som vedela, že sa budem tak dobre cítiť, ani tie dva roky by som nečakala. Držím palce a prežiť sa to dá v pohode.
Dáša_
01.06.09,09:29
Dnes som sa po prvy krat dostala na tuto stranku.Videla som,ze
mnoho zien ma problemy s myomom.Venujem sa uz niekolko rokov
vychodnej medicine a tam som zistila, ze existuju priciny preco to vzniklo.Treba sa zamerat na pricinu a myom sa odstrani.Nie som lekarka, ale aj ja som si myom zlikvidovala.

nasmeruj ma prosím, čo je príčinou vzniku myomóv. Ako si si ho zlikvidovala?
susann2
07.06.09,18:34
Dnes som sa po prvy krat dostala na tuto stranku.Videla som,ze
mnoho zien ma problemy s myomom.Venujem sa uz niekolko rokov
vychodnej medicine a tam som zistila, ze existuju priciny preco to vzniklo.Treba sa zamerat na pricinu a myom sa odstrani.Nie som lekarka, ale aj ja som si myom zlikvidovala.
Aj mńa by to zaujímalo, 365 prečo nám neporadíš?
renatka73
10.07.09,07:35
Tiez by ma zaujimalo,co je pricinou vzniku myomov a ako ich mozno odstranit,inak ako operacne,mozes prosim ta poradit?
ludmilla
13.07.09,06:37
Tiez by ma zaujimalo,co je pricinou vzniku myomov a ako ich mozno odstranit,inak ako operacne,mozes prosim ta poradit?

Príčina vzniku je dodnes nejasná. Ale je dokázané, že myómy sú podmienené geneticky, veľký vplyv na ich vznik má chybná regulácia hormónov - estrogénov. Hormóny sú látky, ktoré krvnou cestou sprostrdkovávajú informácie z orgánu do orgánu. V tomto prípade z vaječníka do maternice - prevaha estrogénu v pomere k progesterónu. To nám vlastne vysvetluje fakt, prečo myómy nevznikajú v detskom veku, ale práve počas pohlavnej zrelosti a po menopause opäť ustupujú.
1971
25.07.09,13:37
Dnes som sa po prvy krat dostala na tuto stranku.Videla som,ze
mnoho zien ma problemy s myomom.Venujem sa uz niekolko rokov
vychodnej medicine a tam som zistila, ze existuju priciny preco to vzniklo.Treba sa zamerat na pricinu a myom sa odstrani.Nie som lekarka, ale aj ja som si myom zlikvidovala.
Aj mńa by to veľmi zaujímalo ako ste sa sama vyliečila, aj keď sa mi to nezdá reálne.Zrejme propagujete nejaké lieky-vitamíny. Tiež som tri mesiace užívala na doporučenie neujaké preparáty, nebolo to lacná záležitosť, aj som dúfala a nepomohlo.
susann2
29.07.09,13:32
Kedže ani mna tento problém neobišiel, zaujímalo ma čo je príčinom týchto myomov. Pri surfovaní po internete som narazila aj na tieto články.
Zvedavksa
17.08.09,13:32
ja som prave 7 den po laparoskopickej operacii,odstranili mi myom 6 cm,maternica mi ostala.Som bez pooperacnych komplikacii,jediny problem,ktory mam je,ze ma bolia vnutornosti v bruchu,a aj brucho mam nafuknute,podla lekarov je to v norme,ze je to dosledok CO2,ktorym sa brucho nafuklo pocas operacie...zabudla som sa lekara spytat,ci sa neda nejakym sposobom,ci uz cvikmi,alebo nejakym liekom urychlit to,aby mi ten vzduch,co najrychlejsie z brucha vysiel,vie mi niekto poradit?
abejka
23.10.09,03:24
Mne včera našli 2cm myóm pred rokom som potratila v treťom mesiaci odvtedy som absolvovala kontrolné vyšetrenia všetko bolo OK. Pýtala som sa lekárov na príčinu potratu no nevedeli prečo včera lekár vyjadril podozrenie na vrodenú genetickú chybu maternice ktorá sa dá potvrdiť len operáciou. Do vnútra maternice mám preliačenie steny vraj to mohlo spôsobiť aj ten potrat. Ako je možné že ma vyšetrovalo toľko lekárov a nikto na nič neprišiel? Chceli sme ďalšie bábätko tak sa bojím čo bude s maternicou?
errica
30.10.09,20:54
Pozdravujem Vas! Ako vacsina z Vas, aj ja mam ten problem - myom. Zistili mi ho pred pol rokom, ale o velkosti sa lekarka nezmienila (tak dufam, ze to preto, lebo bol malinky). Niake zvlastne problemy nemam, az na to, ze pri milovani som par krat krvaca (mimo menstruacie). Som v zahranici,a nemam tu lekara. Domov idem o mesiac, ale potrebovala by som neaky nazor, lebo o tom velmi premyslam, a po vsetkom precitanom tuna, sa velmi obavam vysetrena. Dakujem
susann2
30.10.09,21:57
Pozdravujem Vas! Ako vacsina z Vas, aj ja mam ten problem - myom. Zistili mi ho pred pol rokom, ale o velkosti sa lekarka nezmienila (tak dufam, ze to preto, lebo bol malinky). Niake zvlastne problemy nemam, az na to, ze pri milovani som par krat krvaca (mimo menstruacie). Som v zahranici,a nemam tu lekara. Domov idem o mesiac, ale potrebovala by som neaky nazor, lebo o tom velmi premyslam, a po vsetkom precitanom tuna, sa velmi obavam vysetrena. Dakujem
Ked prídeš domov daj sa vyšetriť, z vyšetrenia nemaj obavy, ked ti lekár povie, že to treba odstrániť, neváhaj ani 5 minút. Operácie sa väčšinou robia laparoskopicky, po operáciach nebývajú vážnejšie problémy. Hlavne sa nestresuj. U žien to býva /bohužial/ dosť bežná záležitosť.
mellany
20.07.11,13:28
ja som tiez mala myom na maternici, ked mi to povedal lekar bola som sklamana chcel mi dat na to antikoncepciu, ale ja som sa dala na alternativnu medicinu a ked som bola minuly tyzden na kontrole tak mi lekar povedal ze tam nic nemam, mimochodom som mala problemy i s hormonom prolaktinom - tiekla mi nejaka tekutina z prsnikov a nemala som vtedy ovulaciu, dnes po kontrole lekar hovori - vy mate vsetko v poriadku i ovulaciu kazdy mesiac. Takze ja uz lekarom neverim, lebo vdaka alternativnej medicine som to vedela davno ze myom i bezovulacne cykly su davno prec. Drzim vam palce a zelam spravnu volbu pri rozhodovani, za akym lekarom ist. A verte - takmer kazda choroba sa da liecit...
Ahoj, tiez mam podobny problem, prosim ta vedela by si mi poradit, o aku alternativnu medicinu ide, pomohlo by mi to. Dakujem
AnikoAd
22.07.11,12:10
Ahoj,aj ja by som privítala radu....
Mel123
26.07.11,14:10
Pridavam aj moju skusenost.
Pred 2,5 rokmi mi lekar oznamil a aj ukazal na monitore ultrazvuku ze mam maternicu posiatu malymi miomami. Je to super lekar ale nasi lekari maju tendenciu taketo veci hned odoperovvat :-) ved je to najjednoduchsia a pre nich aj najmenej riskantna cesta. Ja som zastancom nazoru, ze nie je jedno ci maternicu mate alebo nie a rozhodne som o tu svoju prist nechcela. Zaroven som si uvedomila, ze ked som bola pred x rokmi na EAV vysetreni, p.doktorka sa tvarila tak kadejako a naznacila v tomto smere problemy do buducnosti, ale mne to vtedy nedoplo, lebo to boli fakt ba nejasne naznaky a kto poznate EAV viete, ze tam sa da robit prognoza na roky dopredu. Pre x rokmi este predtym mi na tomto pracovisku odpomohli od predcasneho klimakteria sposobeneho zavaznyma dlhotrvajucim stresom - mala som 32 a do klimakteriu som sa tiez nepotesila. Moja vtedajsia lekarka mi dala hormnalne naplaste, ktore nemali pre mna ziadny viditelny alebo citelny ucinok. Tie som po polroku vyhodila do smetiaka a nasla toto EAV pracovisko. Po roku som mala menzes ako hodinky a aj mi taky ostal a je to uz peknych par rokov dozadu (viac ako 10).
Tak som si pekne isla na EAV zas, a poctivo som zacala brat aj homeopatika, ktore som tam dostala. Navyse som vyhladala aj liecitela co lieci bioenergiu, a snazila som sa zmenit aj svoje postoje o ktorych si myslim ze mohli prispiet k vzniku myomov. Teraz po 2,5 rokoch mam maternicu absolutne bez nalezu. Vsetky tie myomu su prec a ja som zdrava ako rybicka.
Mozete si mysliet ze som svacnuta ale som zdrava a mam svoju cennu maternicu :-)
Nikoho neodsudzujem ani za iny sposob riesenia takehoto problemu ale chcela som to napisat aby bolo jasne, ze existuju aj ine pristupy nez tie ktore nam nasa medicina predklada. A drzim palce vsetkym zenam aby sa zbavili problemov, ak ich maju.
mellany
02.11.11,12:26
Ahojte, bola by som rada keby mi niekto napisal , ake ma skúsenosti s Ovosanom. Mám 35 rokov asi 2-3 cm myóm, ktorý sa nedá vybrať a kôli tomu neviem otehotnieť. Chcela by som vyskúšať ovosan a protiplesnovu dietu, lebo lekári sa netvária, že by sa mi dalo dáko pomôcť. :-(, dakujem za odpoved
rennka
02.11.11,12:41
Mellany, tiez som brala ovosan, ale nie na zenske problemy. Na tie sa mi velmi dobre osvecil Indonal, a kupis ho bezne v lekarni

http://www.indonal.sk/page/3/indonal-partner-for-woman/
neckarova.sona
03.01.12,18:31
Ahojte, budem mat 49 rokov, myom na maternici mám asi 20 rokov, minulý rok som bola na prehliadke a lekárka mi povedala,že už je taký velký,že sa nezmestí na obrazovku. To bolo všetko, potom mi dala podpísat kartu, že som s tým oboznámená a nič viac.Bola som z toho v miernom šoku, lebo je to Pani lekárka.Neviem či mam hladat ineho gynekologa, brucho mi dosť narástlo, menzes mam nepravidelný,niekedy meška aj 2 mesiace a potom je vemi silný.Má s takým niečim niekto skúsenosť,priznám sa na operáciu sa bojím ísť,nikdy ma neoperovali a počula som,že bolesti po prebratí sú velke. Na prehliadky chodím pravidelne.
Jurivo
05.01.12,21:14
Ahojte, kedže som muž, tak nemám priame skúsenosti s myomom na maternici :-), ale som masér a zaoberám sa TČM, a stretol som sa s prípadom keď japonská tlaková masáž Shiatsu (tiež ju praktizujem), dokázala vyliečiť myom. Masírujú sa reflexné body okolo členkov, zodpovedajú vajíčkovodom a maternici u žien. Tak isto by mohla pomôcť aj Tuina (čínska tlaková masáž). Skúste si zistiľ či sa niekto vo vašom okolí nezaoberá niektorou z týchto terapií alebo TČM. Samozrejme treba aj spolupracovať so svojím gynekológom.
ludmilla
03.03.12,14:58
Pre tie, ktore sa rozhoduju ci radsej zvolit klasicku alebo alternativnu medicinu.
Mame momentalne pacientku po operacii myomu, nebolo by to nic nezvycajne, ale je to mlada zena, ktora sa liecila len alternativnou medicinou asi 10 rokov, brala homeopatika, masaze, drzala aj zvlastnu dietu, bola dokonca az v Brazilii u spiritualneho specialistu (dnes bolo viac casu na dlhsi rozhovor), do svojej alternativnej liecby investovala vela penazi, pred 4 dnami ju operovali a vybrali jej 11 kg vaziaci myom.
Baby, ked budete experimentovat, robte to vzdy s rozumom.
horinka
03.03.12,20:08
Ahojte, budem mat 49 rokov, myom na maternici mám asi 20 rokov, minulý rok som bola na prehliadke a lekárka mi povedala,že už je taký velký,že sa nezmestí na obrazovku. To bolo všetko, potom mi dala podpísat kartu, že som s tým oboznámená a nič viac.Bola som z toho v miernom šoku, lebo je to Pani lekárka.Neviem či mam hladat ineho gynekologa, brucho mi dosť narástlo, menzes mam nepravidelný,niekedy meška aj 2 mesiace a potom je vemi silný.Má s takým niečim niekto skúsenosť,priznám sa na operáciu sa bojím ísť,nikdy ma neoperovali a počula som,že bolesti po prebratí sú velke. Na prehliadky chodím pravidelne.
Načo čakáš ? Vieš koľko žien takú operáciu už obsolvovalo ? Tá bolesť po operácii nie je taká veľká, že by sa nedala vydržať.
sandra ,,,
19.04.12,07:45
dobry ma niekto taky ploblem otehotnela som a zacala som krvacat bola som 7tyzny a zistili mi miom na maternici a tak som prisla o babetko a teraz mi zistili ze miom tam este stale mam a ak nebude rast tak by bolo najlepsie keby som otehotnela ma niekto s tim skusenost lebo sa niejako bojim
dakujem:mee:
ludmilla
19.04.12,09:50
Sandra tu sa nedá odpovedať jednoznačne, pretože pre myómy v tehotenstve je dôležité vedieť akú majú veľkosť a kde sa nachádzajú. Ak sa nachádzajú zvonku maternice tzv. subserózne myómy, väčšinou nebýva žiaden problém, maximálne problém spôsobený veľkosťou.
Keď sú vnútri v stene maternice tzv. intramurálne myómy môžu byť v závislosti od svojej veľkosti problémom a môže viesť k potratu.
Myómy vo vnútri maternice tzv. submukózne myómy - pri nich býva otehotnenie veľkým problémom a tieto je lepšie pred plánovaním tehotenstva odstrániť.
Ak sa tvoj myóm nachádza zvonku maternice, nebol pravdepodobne ani príčinou tvojho krvácania, ale i tak je pred ďalším otehotnením potrebné ho kontrolovať.
Ďalšiu vec, ktorú treba vedieť je, že myómy rastú aj vplyvom hormonálnych zmien.
Na tvojom mieste by som vyhľadala ešte iného gynekológa a vypýtala si od neho jeho stanovisko k tomuto problému.
V každom prípade Ti veľmi držím palce
dusansl
22.04.12,06:18
Každý Myóm je vstrebateľný..... Nikdy sa nezvrháva na zhubné bujnenie, čo potrvdzuje nespočet odborných štúdií. Tento efekt ešte nikdy nebol dosiahnutý cestou užívania homeopatík. Ak to ktokoľvek trvdí, ide len o reklamný ťahák, ktorý je diagnostickým sledovaním nepotvrditeľný. Cesta k cieľu vedie inokade, pričom chirurgia nie je to pravé orechové. prirodzene, celý proces treba diagnosticky sledovať , aby sa vylúčil omyl diagnostiky a nejednalo sa o iný malígny útvar.
chirurgické riešenie v tomto prípade by som navrhoval v prípade, ak sa jedná o subserózny alebo intramurálny myóm, ktorý je charakteristický tým, že ho doprevádza masívne menštruačné krvácanie. V ostatných prípadoch je chirurgický zásah diskutabilný a v nejednom prípade celkom zbytočný.........
Indeed
22.04.12,07:30
To dusansl , ďakujem za tento príspevok,

moja manželka má tiež myom,pričom podstupila aj CT brucha a vo vysledku CT sa písalo niečo o "patologickom náleze"
gynekologička sa vyjadrila,že ten "patologický nález" je vlastne celá maternica, a že CT nebolo správne vyhodnotené

a navrhla operáciu , pri hľadaní vhodného operatéra sme naďabili na jedneho gynekologa,
ktorý manželku komplexne vyšetril
/vnutorny a vonkajší ultrazvuk, pohmat a p./ a povedal,že operácia nie je nutná nakoľko by sa jednalo o komplexnú operaciu
vybratie maternice aj vaječníkov, manželka ma 45 rokov
Manželke predpísal Indonal /silný antioxidant/ a tiež Ascorutin a Kanavit /tieto 2 lieky má užívať počas menštruacie/
Pomože to a myom zanikne a vyplaví sa z tela počas menštruacie ?
kaivorus
22.04.12,17:35
Použitim fytoterapie, biorezonančnej likvidácie mikroorganizmov podnecujúcich tvorbu ložísk toxických látok a kyseliny mliečnej v jednotlivých častiach, kde sa objavujú myomy, a následne správnym vyživovaním postihnutého miesta ,je táto cesta tiež možná a úspešná
už sú prípady, kde boli ženské orgány kompletne alebo samostatne určené na EX, a po niekoľko mesačnej /2-6/ liečbe likvidácia myomov /cýst, nádorov/ aj so zápalmi boli potvrdené oficiálnou medicínou , ako vyliečené.
kaivorus
22.04.12,17:54
Pridavam aj moju skusenosť


Pred 2,5 rokmi mi lekar oznamil a aj ukazal na monitore ultrazvuku ze mam maternicu posiatu malymi miomami. Je to super lekar ale nasi lekari maju tendenciu taketo veci hned odoperovvat :-) ved je to najjednoduchsia a pre nich aj najmenej riskantna cesta. Ja som zastancom nazoru, ze nie je jedno ci maternicu mate alebo nie a rozhodne som o tu svoju prist nechcela. Zaroven som si uvedomila, ze ked som bola pred x rokmi na EAV vysetreni, p.doktorka sa tvarila tak kadejako a naznacila v tomto smere problemy do buducnosti, ale mne to vtedy nedoplo, lebo to boli fakt ba nejasne naznaky a kto poznate EAV viete, ze tam sa da robit prognoza na roky dopredu. Pre x rokmi este predtym mi na tomto pracovisku odpomohli od predcasneho klimakteria sposobeneho zavaznyma dlhotrvajucim stresom - mala som 32 a do klimakteriu som sa tiez nepotesila. Moja vtedajsia lekarka mi dala hormnalne naplaste, ktore nemali pre mna ziadny viditelny alebo citelny ucinok. Tie som po polroku vyhodila do smetiaka a nasla toto EAV pracovisko. Po roku som mala menzes ako hodinky a aj mi taky ostal a je to uz peknych par rokov dozadu (viac ako 10).
Tak som si pekne isla na EAV zas, a poctivo som zacala brat aj homeopatika, ktore som tam dostala. Navyse som vyhladala aj liecitela co lieci bioenergiu, a snazila som sa zmenit aj svoje postoje o ktorych si myslim ze mohli prispiet k vzniku myomov. Teraz po 2,5 rokoch mam maternicu absolutne bez nalezu. Vsetky tie myomu su prec a ja som zdrava ako rybicka.
Mozete si mysliet ze som svacnuta ale som zdrava a mam svoju cennu maternicu :-)
Nikoho neodsudzujem ani za iny sposob riesenia takehoto problemu ale chcela som to napisat aby bolo jasne, ze existuju aj ine pristupy nez tie ktore nam nasa medicina predklada. A drzim palce vsetkym zenam aby sa zbavili problemov, ak ich maju.

Súhlasím s Tebou.
Robím tiež biorezonanciu - bioenergiou, a mám podobné výsledky s klientkami...
nielen v oblasti myomov.
Ak diagnostik, liečiteľ, lekár, vie zistiť príčinu, a zodpovednosť zsa liečbu zoberie aj postihnutý, a po konzultácii sa prispôsobí potrebe,..., čakajú zázraky.
Nečakať do zdegenerovania bunkového systému a rozpadu mytochondrií, potom už je neskoro.
Ak bude niekto namietať, nech si zistí čo je spinovosť elektrónov, ako sa prejavuje Kvantové spektrum energie - plazma, atďf.
z iného súdka: epilepsiu medicína lieči spôsobmi, ktoré boli objavené tesne po druhej svetovej vojne. Vôbec nejdú po príčinách....
bagika77
07.05.12,12:51
Ahoj Sandra,na konci minuleho roka som tiez prisla o babatko, nik nepotvrdil, ze kvoli myomom, ale s najvacsou pravdepodobnostou boli vraj pricinou. Videli ich na ultrazvuku 4 na vonkajsej strane maternice a najvacsi mal pocas tehotenstva (8.tyzden) 8 cm v priemere. Po potrate som mala take bolesti, ze sa to ani popisat neda, udajne preto, ze sa mymomy stahovali na povodnu velkost (najvacsi z 8 na 4 cm). Kedze slovenskym lekarom som po tejto skusenosti neverila (pri prvom krvacani mi povedal Dr, ze aj tak potratim, bez akychkolvek informacii som sa mala rozhodnut, ci idem na operaciu, ktora podla slov ineho skuseneho Dr nemusi dobre dopadnut vzhladom na umiestnenie myomov, a v case 2.krvacania som bola v sukromnej nemocnici v BA v strasnych krcoch a nechali ma tak celu noc, vraj je to normalne, rano uz bolo po vsetkom) sla som preto na konzultaciu do Rakuska. V Rakusku mi Dr. vsetko vysvetlil, vsetky metody odstranovania myomov a ich rizika. Mam 34r, 4 mymomy a chcem mat deti. Kym na Slovensku ma dopredu upozornili, ze operacia nemusi dobre dopadnut,v Rakusku slo o standardnu operaciu. Nakoniec som v marci tohto roka na operacii bola. Vo Viedni. Odstranili mi 8 myomov a maternica mi ostala. O 4 mesiace mozem otehotniet, porod musi byt cisarskym rezom. Nechcela som ist na operaciu, preto som sa pytala na zmenu stravy, resp na pokus znova otehotniet. Strava vraj nie je dokazana a ked som si spomenula na bolesti, ktore som mala a na zapchy kvoli rastucim myomom, zabudla som aj na moznost znova otehotniet.
Myslim, ze kazdy pripad je individualny. 1 myom moze narobit rovnaku sarapatu ako 8 myomov a 10 myomov nemusi sposobit vobec nic a zena porodi zdrave babatko. Kym znova neotehotnies, nebudes vediet, ci si potratila kvoli myomu. Tiez je dolezite umiestnenie vzhladom na maternicu a vzhladom na ostatne organy. Mne sa velkost myomov pocas tehotnosti zdvojnasobila a sposobovali mi zapchu a tym aj strasne bolesti. Nie som zastancom operacii, skor zdraveho zivotneho stylu, viem, ze vela chorob odide samo, ked si ich clovek nepripusta, takisto verim, ze existuje vhodna strava, ktora moze obmedzit rast a vyzivovanie myomov. Bohuzial, k potvrdenym informaciam som sa nedostala a vzhladom na skusenosti som sa rozhodla pre operaciu odstranenim . Ak by si chcela viac informacii, rada Ti napisem vsetko, co viem. Drz sa.
hrosko
09.05.12,08:16
mne operovali myom na maternici 5/4/2012 v ruzinove v bratislave. Myom sa mi zvacsil behom pol roka na dvojnasobok. skusala som aj rozne doplnky, ktore mali pomoct,ale je to blbost cele. Nakoniec mi myom narastol 7,5x6 cm. Popritom sa mi aj cysty na vajecnikoch urobili. Aj napriek tomu, ze som chodila na kontroly sa to proste vsetko zvacsilo. Operovali ma a mam jazvu na bruchu, lebo laparoskopia neprichadzala do uvahy nakolko to bolo tak velke a blbo umiestnene. Bolest po operacii bola dost hnusna, ale vdaka liekom to bolo OK. Mala som super lekara, ktory ma bol pomaly kazdy den pozriet a konzultoval vsetko so mnou. Az po operacii som lutovala, ze som to odkladala, kym to bolo male. Neodkladajte a nebojte sa , ked Vam povedia, dajte to von. Ja mam aj cysty na prsnikoch, ale to mam uz roky a ani operacia nepomohla v 2006. Stale chodi na sono a MR, ze ak by sa nieco nove ukazalo. Nepomohol mi ani indonal a podobne lieky, dokonca som mala nejake kvapky, co mali pomoct na cysty v prsnikoch a tie mi to zhorsili.
FAKT BABY, NEBOJTE SA A RIESTE TO !!!!!!!!!!!!!!
hrosko
09.05.12,08:20
a ked mate maly myom, da sa to riesit, moznostou o ktorej som roky nepocula. Keby som to hned vedela hned ako sa vyskytol myom, tak idem hned do toho . Jedna sa o embolizaciu, mne ju navrhli, len bohuzial, moj bol moc velky, tak pre bezpecnost mna a maternice som sla pod noz.
lilika3
12.06.12,13:00
Chcela by som sa poradiť, mám myóm v maternici vo svalovine na prednej strane maternice vo veľkosti 5,4 cm. Odporúčajú ma na operáciu celej maternice, ale nejak sa s tým neviem zmieriť. Veľmi sa toho bojím, mám 39 rokov a chcela by som ešte dieťa. Môj gynekológ mi pred pol rokom nameral myóm vo veľkosti 4,5 cm a v Bratislave o týždeň neskôr 3 cm. Komu mám veriť??? Bola som na vyšetrení minulý týždeň, od posledného merania -tj. za posledný pol rok mi vraj narástol pribl. o 0,9 cm. to znamená 5,4 cm. Je nejaká iná liečba okrem operácie???
Indeed
12.06.12,13:06
Chcela by som sa poradiť, mám myóm v maternici vo svalovine na prednej strane maternice vo veľkosti 5,4 cm. Odporúčajú ma na operáciu celej maternice, ale nejak sa s tým neviem zmieriť. Veľmi sa toho bojím, mám 39 rokov a chcela by som ešte dieťa. Môj gynekológ mi pred pol rokom nameral myóm vo veľkosti 4,5 cm a v Bratislave o týždeň neskôr 3 cm. Komu mám veriť??? Bola som na vyšetrení minulý týždeň, od posledného merania -tj. za posledný pol rok mi vraj narástol pribl. o 0,9 cm. to znamená 5,4 cm. Je nejaká iná liečba okrem operácie???

V ŽIADNOM pripade si nedaj ODOBRAŤ maternicu,

takí "doktori" čo sú TOTO schopní urobiť sú MÄSIARI , a zaslúžili by si odobrať DIPLOM !

Ber ANTIOXIDANTY , napr. MEGAPROTECT 4 LIFE od CaliVita,
myom po čase sa vstrebe do tkaniva, ZMIZNE.

Moja manželka má tiež s týmto problém.
lilika3
13.06.12,06:58
ďakujem za radu a pomáhajú antioxidanty , má manželka s tým skúsenosť?????
Indeed
13.06.12,06:59
ked pojde na kontrolu ku gyn. dám vediet..
hrosko
13.06.12,19:12
nedaj odoberat maternicu. ak chces, napis mi mail, pokecame.pis na eko@poruchy.sk. nastastie mam super doktora, ktory rozmysla hlavou, citom, srdcom :)
Indeed
21.01.13,09:40
Milé ženy, ktoré máte s týmto problém,

je tu pre Vás nová nádej !

Je k dispozíci LIEK ktorý obsahuje účinnú látku ULIPRISTAL ACETÁT

článok v PLUS 7 dní zo 17.januara 2013 v článku "Bez myomov" sa píše toto:

"Novinku v medicine-ulipristal acetát-vyvinuli na to,aby dokázala zastaviť masívne krvácanie,ktoré myomy može
sprevádzať,a aby zmenšila tento nezhubný nádor.Snom je jeho kompletné zničenie,takýto luxusný výsledok
však zatiaľ žiadne štúdie nepotvrdili."Je to uplne nový druh liečby hormonom,ktorý sa bežne v organizme nevyskytuje.
Posobí tak,že zmení niektoré znaky v progesteróne,čiže hormone,ktorý ma vyznamný vplyv na myom....
Liek dokáže ovplyvniť chorobný rast svalových buniek na nádore.Ten sa zmenší na úroveň,že operácia
nie je nevyhnutná,alebo by nemusela byť radikálna /odobratie maternice/....
Efekt by mal byť badateľný už po dvoch týždňoch liečby...."

Toľko článok v PLUS 7 dní,ktorý doporučujem si celý prečítať.

Manželka začala brať tento liek "ESMYA" ,uvidíme aké budú reakcie a vysledky,dám vedieť.
bublinka186
08.12.13,17:22
ahoj vidim ze zien ktore maju miomi je strasne Vela,ja mam 24 rokou dve dcery pracujem v zahranici v baliarni na zeleninu kde kazdy den zdviham 30kilove bedne asi pred mesiacom ma strasne co raz viac zacalo boliet v podbrusku, pred tyzdnom som si vybavila dovolenku a sla na sk k svojmu gynekologovi ten minajskor povedal ze to je len z ovulacie po ultrazvuku mi NATO povedal ze su to 3 miomi,zatial mam len lieky od bolesti NO-SPA ale chce mi prepisat hormony ale ako citam nie su vhodne....mam velky strach co bude dalej bolesti neustupaju ani po tabletkach.....
dusansl
11.12.13,09:24
MYOM NA MATERNICI

Úvodom tejto témy , by som rád povedal niekoľko skutočností, ktoré sú v živote ženy z hľadiska zachovania funkčnosti organizmu podstatné.
Tak ako celá ľudská populácia aj žena trpí zdanlivo jednoduchými ale aj závažnými ochoreniami. T tým naozaj vážnym patria aj choroby onkologické....
K ženským onkologickým chorobám sa počítajú tieto druhy chorôb: Fibromyóm, endometrióza, erózia maternicového krčka, mastopatia! Pre samo vyšetrenie prsníka by ste mali vedieť, že: mliečna žľaza je zložená s lalokov, ak ste teda nahmatali podlhovastý útvar ,držíte v prstoch jeden s lalokov mliečnej žľazy.
Milé dámy slečny, ženy, musíte zároveň vedieť, že cystu si palpačným vyšetrením nenájdete, na to je potrebný ultrazvuk.
Fibromyóm nájdete pomerne plytko pod kožou a máva obyčajne tvar kôstky z čerešni. Následne prehmatajte prsník viac do hĺbky, tam už mliečne žľazy obyčajne nie sú. Aj tam sa totiž môže nachádzať podozrivý útvar. Všetky už pomenované ochorenia, teda fibromyóm, erózia maternicového krčku, endometrióza väčšinou štartujú iné závažné ochorenie a tým je sarkóm!
Pri ňom treba okamžite zahájiť kombinovanú liečbu, lebo máva nie raz fatálny priebeh!
A ešte jedno veľmi dôležité varovanie: fybromióm sa geneticky šíri len krvnou skupinou B

A teraz pár slov výskyte Myómov...
Myóm je známy v niekoľkých typoch. Ak sa nachádza tesne pod sliznicou, hovoríme že sa jedná o submukóznom type. Tie , ktoré sa vyskytujú hlbšie vo svalovej vrstve maternice voláme myómom subserózne.
Intramurálne a subserózne myómy silné krvácanie nevyvolávajú! Naproti tomu, ak je v maternici submukózny myóm ten je väčšinou príznačný masívnym krvácaním. Pri tomto druhu myóme žena máva nebezpečne výrazný úbytok hemoglobínu. Ak má žena hodnotu hemoglobínu v rozpätí 105 až 110 je bezpodmienečne potrebné sa začať venovať jeho zvýšeniu. Za normálnu hladinu sa považujú hodnoty od 120 a vyššie. Pre informovanosť u muža za spodnú hranicu normy považujeme hranicu 130 a vyššie. Píšem Vám tieto riadky preto, aby ste vedeli reagovať na lekárov oznam, že hemoglobín je v norme, opýtajte sa , aká je jeho nameraná hodnota.
Ak by sa stalo, že na maternici máte indikovaný submukózny myóm a sprevádza ho masívne krvácanie, to je dôvod na silné krvácanie, je to pádny dôvod bez čakania
o p e r o v a ť!
Ak ale nemávate silné menštruačné krvácania, urobte všetko pre to, aby ste sa operácii vyhli. V takom prípade by ste mali absolvovať trojmesačnú kúru zloženú s preparátov ***** a počkať, či sa myóm nezačne vstrebávať. Operácia môže vyprovokovať v tele niečo horšie a je dobré takúto možnosť eliminovať.
Ak sa ani pri potrebnom užívaní prípravkov ***** nedostaví požadovaný efekt, je čas pomýšľať na operáciu. Ak ale nastal , čo aj len sebe menší úbytok hmoty na myóme, treba pokračovať v jeho liečbe.
A na záver jedna potešiteľná správa:
,, MYÓMY SA VSTREBÁVAJÚ SKORO VO VŠETKÝCH PRÍPADOCH“ !!!!!!!!!!!

A na záver ešte čosi, Číňania vravia, že maternica je energetických centrom ženy, preto sa snažte , aby ste oň len tak nemilobohu neprišli!


Každej čitateľke týchto pár riadkov prajem mnoho zdravia a plnohodnotný život.
dusansl
AdaMtiM
11.12.13,10:09
Pred dvoma týždňami šla na operáciu 51 r. žena - odstránenie maternice s myómom, ktorý bol príčinou masívneho krvácania. Tiež bola v tom, že je to bežná, rutinná operácia a hľa, na druhý deň po operácii zomrela na pľúcnu embóliu....... nechcem tým desiť ženy, ktoré majú myóm, len aby ste si nemysleli, že je to rutinná operácia, operácia je vždy riziko! Ale tak primár rodine povedal verte-neverte tú hnusnú vetu: operácia dopadla dobre, pacient však zomrel. Nevieme sa z toho spamätať, evokuje to v nás pocit, že tu bola zanedbaná lekárska starostlivosť, ale čo , už je to jedno, život jej už nič a nikto nevráti....
MarcelinaH
13.12.14,15:51
Dusansl to napisal vystizne.... A co sa tyka tej pani co zomrela.....no naozaj strasne smutny pribeh...ano, vzdy je operacia riziko!. Ale... jedna zena sa vyliecila... mala prave ten submukozny myom s masivnym krvacanim a bola tazko anemicka, lekari jej chceli vziat maternicu. Tak si nejake veci nastudovala.... detoxikovala telo a pouzivala nejake byliny, aj cinsku medicinu... a operacii sa vyhla, nakoniec po vylieceni napisala o tom vsetkom knizku - Myom ako sa vyliecit pomocou prirody Tak len aby ste vedeli, ze nie vzdy treba hned lahnut pod noz...