Magduš
24.04.07,10:44
že je krásny...
miriza
24.04.07,12:32
Krásny, nám akosi nechce kvitnúť. Koľko rokov ho už máš??? Ja rok má byť bielej farby, no po kvetoch ani stopy . . .
Magduš
25.04.07,07:30
A už kvitne ďalší...
Nakúpila som ich pred troma rokmi takže môžu mať celkovo päť-šesť rokov,
každý v inej farbe, robia mi obrovskú radosť, len škoda že tento rok je v apríli veľmi teplo, inač by kvitli dlhšie. Možno Máš neskorší druh. Rhododendrony treba zasadiť do kyslej pôdy na miesto kde od 11.00 hod. nepraží slnko- neznáša totiž priame slenčné lúče, pôda nesmie vyschnúť.. a už sa im len prihovárať peknými slovami. Ja ich hladkám každé ráno...
Tatiana
25.04.07,07:32
A už kvitne ďalší...
Nakúpila som ich pred troma rokmi takže môžu mať celkovo päť-šesť rokov,
každý v inej farbe, robia mi obrovskú radosť, len škoda že tento rok je v apríli veľmi teplo, inač by kvitli dlhšie. Možno Máš neskorší druh. Rhododendrony treba zasadiť do kyslej pôdy na miesto kde od 11.00 hod. nepraží slnko- neznáša totiž priame slenčné lúče, pôda nesmie vyschnúť.. a už sa im len prihovárať peknými slovami. Ja ich hladkám každé ráno...
Sú naozaj neskutočne krásne. Je na čo pozerať a tiho závidieť.
Magduš
25.04.07,13:33
ďakujem, teším sa že som spravila radosť aj iným
sybila3
06.08.07,14:09
Mne ide druhýkrát kvitnúť, nahodil puky, ale listy má nejaké uschnuté, neviem čo mu je. Rododendrony opadávajú na zimu?
Magduš
10.09.07,11:20
Nemal by kvitnúť druhýkrát, iba si zakladá púčiky na ďalší rok, listy zožltnú pri nedostatku vody, alebo je vystavený silným slnečným lúčom.
Magduš
10.09.07,11:22
a listy má neopadavé
VladoaKatka
07.10.07,13:54
Ja mám prvý rok, tiež som zostala sklamaná, že nahodil puky a nerozkvitli sa.Teraz si ma upokojila,tak čakám na tú krásu na budúdi rok, lebo má 26 púčikov. Vďaka.
durisovad
08.10.07,21:18
Fotku prilepit neviem, ale tiez mam uz piaty rok pekny rododendron. Ked som ho kupovala, zahradnik ma upozornil, ze ma plytko korene a dobre je ho na zimu podostlat cecinou alebo slamou, aby korene nevymrzli. Listom ani pukom sa nestane nic. Praktikujem to a rastline sa dari dobre.
piry
28.10.07,17:45
nedá mi nepochváliť sa - môj dedko má vyše 20 rokov, prežil rozčesnutie kmienka na 3 časti a každú jar ma oblaží záplavou kvetov.
Laguna13
19.05.08,11:10
Ja mám rhododendron možno iba mesiac. A v posledných dňoch mi rozkvitol. Je to nádhera! Je ružovučký ako ten hore na obrázku, len mám okolo jeho pestovania veľa nejasností. Zatiaľ je v kvetináči v záhradke pod stromom a neviem, či ho mám presadiť do zeme, alebo nechať tak, ako mám ovplyvniť kyslosť pôdy, alebo ako zistím, či pôda v mojej záhradke vyhovuje. Kdesi som čítala, že môže ostať v črepníku, ale potom neviem kde a ako ho prezimovať. Vlastne neviem skoro nič a nerada by som oň prišla - keď je taký krásny!
Za každú radu budem vďačná.
beba13
19.05.08,15:07
Tiež som si kúpila rododendron túto jar, pôvodne mal byť červený, ale ked rozkvitol bol taký tmavoružový. Zatiaľ je v kvetináči, no na zimu ho dám do zeme, ked som ho kupovala kúpila som hned aj zeminu na rododendrony, pretože potrebuje kyslú zem, v záhradníctve mi poradili, že každý rok by sa mal podsypať tou zeminou. Tak neviem, lebo kamarátka má už dávno a ešte ho nepodsýpala a sú pekné. Takto vyzerá ten môj.
Laguna13
20.05.08,08:36
Pekný. A vďaka i za nové informácie.
vasulka
21.05.08,15:07
Takto mi kvitne americký rododendron...
janka67
29.04.10,18:35
... môj nový rododendron:)
aneurizma
30.04.10,17:21
Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
Ozaj potrebujú kyslú pôdu?
aneurizma
30.04.10,17:40
Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
Ozaj potrebujú kyslú pôdu?
zdenka131
30.04.10,17:48
Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
Ozaj potrebujú kyslú pôdu?


Želám pekný večer.

Rododendrony obľubujú polotieň, vysokú vzdušnú vlhkosť , kyslú pôdu.