PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Geopatogénne zóny v byteMackovka
14.05.07, 14:28
Stretla som sa s názorom, že moja posteľ v byte nie je vhodne umiestnená z hľadiska geopatogénnej zóny. Keby mi to nebola povedala lekárka, že to vraj negatívne pôsobí na nespavosť u senzitívnejších osôb, asi by som ju odporučila na psychiatriu. Počula som, že posteľ nemá byť umiestnená medzi oknom a dverami a nemá smerovať oproti dverám. Ale viac o tom neviem? Čo si o tom myslieť? Máte s tým nejaké skúsenosti?

rada
14.05.07, 14:56
Stretla som sa s názorom, že moja posteľ v byte nie je vhodne umiestnená z hľadiska geopatogénnej zóny. Keby mi to nebola povedala lekárka, že to vraj negatívne pôsobí na nespavosť u senzitívnejších osôb, asi by som ju odporučila na psychiatriu. Počula som, že posteľ nemá byť umiestnená medzi oknom a dverami a nemá smerovať oproti dverám. Ale viac o tom neviem? Čo si o tom myslieť? Máte s tým nejaké skúsenosti?
Možno na tom niečo bude. Počula som o čínskom umení usporiadania nábytku ... niečo som videla v televízii prikladám pre info zo stránky vedma-ahoj :
FengShuije staroveké čínske umenie usporiadania a dizajnu priestoru založené na pohybe životnej energie Chi (alebo Ki). Jeho začiatky spadajú do obdobia vlády 3 čínskych legendárnych cisárov (Fu-Si, Šen-Nung a žltý cisár Chuang-Ti).
Podľa východnej filozofie je náš domov alebo pracovné prostredie našou druhou kožou. Všetko, od usporiadania miest, štvrtí a ulíc cez štýl domu až po umiestnenie postele, môže mať hlboký vplyv na naše zdravie, materiálny úspech a prosperitu, vzťahy s partnerom, rodinou a priateľmi, alebo na tvorivosť, múdrosť a duchovné aspekty nášho života. Prostredníctvom fengshuimôžeme všetky tieto oblasti pozitívne ovplyvňovať. Fengshui sa teda týka toho, ako zmeniť svoj život, čím sa stáva dôležitým nástrojom pre vlastný rozvoj.
Fengshui je umenie usilujúce o harmóniu medzi človekom a jeho domovom či pracovným prostredím. Je náukou o tom, ako upraviť a zladiť až do najmenších detailov zariadenie zvnútra aj zvonku nášho domova za účelom vylepšenia kariéry, manželstva, finančnej situácie alebo vnútornej múdrosti a vytvorenie harmonickejšieho, zdravšieho a úspešnejšieho života. Ak povieme "praktikovať fengshui", máme na mysli predovšetkým "harmonizovať, uviesť do rovnováhy, usporiadať v prirodzenom ráde". Zároveň je to ale aj filozofia (je pokladané za súčasť filozofie I-ťingu) a spôsob pozerania na svet.
Uvádzanie fengshui do života, jeho praktické použitie v akomkoľvek priestore má svoje určité postupné kroky. Zmyslom celého počínania je nájsť a odstrániť z prostredia nedostatky, ktoré zabraňujú optimálnemu prúdeniu životní energie. Najskôr je nutné daný priestor (pozemok, dom, poschodie, miestnosť alebo aj menšiu jednotku) prehliadnuť a posúdiť. Po odhalení nedostatkov musíme ešte pred ich odstránením nebo vyvážením celý priestor vyčistiť, čiže upratať. Po upratovaní a očiste sa pristupuje k rozmiestňovaniu tzv. nápravných prostriedkov.
NIEKOĽKO HLAVNÝCH ZÁSAD DISPOZIČNÉHO A PRIESTOROVÉHO USPORIADANIA V BYTE:
VSTUP:
Prvý dojem, ktorý získame pri príchode, čiže dojem zo vstupných priestorov, bude mať vplyv na celý ďalší pobyt v objekte alebo v byte! Preto by mal byť vstup upravený so zvláštnou starostlivosťou. Presvetlite a prežiarte priestor za vstupnými dverami, aby vás pri každom príchode náležite privítal. Stiesnené vstupné priestory spôsobujú obmedzené myslenie, pocity malosti a nejasnosti v otázke "kto som?".

KUCHYŇA - šporák:nie pod okno;
nie priamo proti výlevke;
nie vedľa drezu či chladničky;
nie priamo pri stene (stena sa dá "zrušiť" odrážajúcou zvislou plochou, napr. leštenou kovovou platňou)
pokiaľ možno obrátený na juh alebo východ;

WC:
dvere do WC by sa nemali otvárať priamo do kuchyne,
nesituovať ho v oblasti Vetra, proti hlavnému vstupu alebo v centre domu.

SPÁLŇA:
televízory a iné prístroje, sedacie súpravy by mali byť umiestnené čo najďalej od postelí, radšej v inej miestnosti;
miestnosť by mala byť ďaleko od hlavného vstupu;
posteľ oproti dverám, nie však v ich osi, hlavou ku stene;
nie oproti zrkadlu, nie pod okno;

OBÝVAČKA:
pohovky a kreslá majú byť chránené zozadu (stenou, kvetom, knižnicou, ...);

olinka6226
17.05.07, 14:27
pridam svoju skusenost. jednu dobu som byvala v parizi, ja co cely zivot zaspim pravidelne o desiatej, som tam prebdela cele noci, chodila ako matoha, lebo sa mi nedalo spat... az som vymenila byt a spanok sa vratil. som presvedcena, ze to bolo umiestnenim postele..

andreaS
17.05.07, 14:40
ked sa nad tym zamyslim, tak my sme prehadzovali nabytok v spalni a dali sme postel inak ako bola. Predtym sme ju mali presne medzi oknom a dverami s tym, ze nohy smerovali ku dveram a za hlavou sme mali okno. Teraz je ta postel o 90 stupnov inak je na boku a z jednej strany je okno a z druhej dvere. A musim uznat, ze sa nam tam spi velmi dobre, ovela lepsie ako predtym. Takze asi na tom nieco bude :)

Leila2006
18.05.07, 06:11
Feng šuej a geopatogénne zóny nie je celkom to isté. Pri geopat. zónach sa jedná o sily zeme pôsobiace negatívne na človeka - spodné vody, rozloženie hornín v podloží, radiácia, pôsobenie elektromagnetického smogu...To nemá nič spoločné s tým, či je posteľ zo severu na juh alebo naopak, ale ide o to, či sa náhodoou nenachádza na nejakej vodnej žile, v oblasti zvýšenej radiácie... čo môže človek na to citlivý negatívne vnímať. Toto sa dá zmerať. Venuje sa tomu odbor stavebná biológia. Až potom nasleduje premiestňovanie nábytku podľa feng šuej. Nie som odborník v tejto oblasti, len nadšenec.

borob
18.05.07, 08:21
Ozaj zona a feng nieje to iste. zony ako take su staršie ako ludstvo same. Už v starých časoch na mieste kde mali stavat osadu najprv pásli dobytok a po zabití"skumali vnutornosti " najma pečen a podla výsledku sa rozhodi. Gpz(zony) vacsinou idu v suradnej sieti a to zo severu na zapad a kolmo na ne. Najlahšie ich najde prutkar ale su aj ine možnosti. NEDAJU sa zrušit ani odkloniť ale daju sa odraziť. Ak niekto tvrdí že ju zruší tvarovým žiaričom alebo inými praktikami bud sa mili ale vacsinou je to podvodník ktoremu ide o prachy a dost velke. Najhoršie miesto na spanie je križenie gpz! tam sa učinky mnohokrat nasobia. Gpz je akasi dierka v sude s životnou energiou -tý ktorý dokažu doplnat rýchlejšie ako "odteka" nepocituju problem ale dlhodobý pobyt a ked este nieje co "dotankovat" to problem Je!
Ak je zaujem viac neskor

Mackovka
18.05.07, 10:28
Ozaj zona a feng nieje to iste. zony ako take su Gpz je akasi dierka v sude s životnou energiou -tý ktorý dokažu doplnat rýchlejšie ako "odteka" nepocituju problem ale dlhodobý pobyt a ked este nieje co "dotankovat" to problem Je!
Ak je zaujem viac neskor

Je záujem. Vďaka - aj ostatným.

borob
18.05.07, 10:45
tak ešte trocha. Ja sa sám zonami zaoberám asi 15 rokov. je zaujimave ako niektori ludia až podvedomo zony vyhladavaju. Najcitlivejšie na zonu su deti- mama si mnoho krat nevie vysvetlit že dieta nechce spat v super postielke ale spí pod oknom na koberci alebo niekde inde. Videli ste dieta ako spí na kraji postielky a ruky nohy trčia von? prečo asi? skuste na noc tu postielku posunuť a cez den nech je kde kolvek. dalšou kategoriou su tvarove žiariče ktore vedia zničit pohodu v byte. Zakladne pravidlo znie nič čo ja "ostre nech nesmeruje na človeka. Rozne super moderne lampy typu černoknažnícka čapica otočene smerom dole... dakujem neprosim. Rozne predmety od ludí ktore boli podarovane ale bez priatelstva a lasky ale skor so slovami" na zadrhni sa"... aj to dokaže posobiť.Treba nechať cit on nevie prečo ale dokaže vela povedať.

najag
24.05.07, 13:30
Borob, trochu sa mylis, geopatogenne zony je mozne eliminovat. Najcitlivejsie na zony su zvierata. Nasi predkovia, ked nasli pozemok,kde sa chceli usadit, tak najprv pustili zvierata. Tam, kde sa usadil pes, tam je dobra zona, tam bolo ludske obydlie, tam byvali ludia. Tam kde macka, tam je zla zona, tej sa vyhybali. To staci urobit aj v byte, ani netreba prutiky, ci virgule. Zony dokaze eliminovat iba ten, kto ma na to silu a kto im rozumie. A dokaze to aj na dialku. Tomu ver.

ester3
31.08.09, 09:10
tato tema ma zaujima, vyse dvoch rokov byvam v byte ktory ma dost obera o energiu, vzdy ked z neho odidem, zacnem sa citit lepsie. Postel som premiestnovala uz po ceom byte, intuitivne podla toho kde som nevedela zaspat..nakoniec som skoncila uplne nelogicky v obyvacke, ale jednoducho inde nezaspim..byt sa z horeuvedenych dovodov snazim predat, no este predtym by som chcela vediet nazor nejakeho odbornika ci sa ten priestor neda nejak zharmonizovat.

najag
31.08.09, 11:53
Geopatogenné zóny v byte môžu byť hlavne v dôsledku spodných vôd, ktore sú následne pre človeka z hľadiska zdravia veľmi negatívne a nebezpečné. Odporúčam sa spojiť s osobou, ktorá dokáže vyhľadať v byte tieto geopatogénn zóny aj na diaľku a eliminovať ich.

kaco11
31.08.09, 12:02
My sme mali tiež podobný problém. Mama cez známu dotiahla k nám pána, ktorý vedel vymerať tieto geopatogénne zóny. On to robil niečím čo je podobné virgule na hladanie vody. V jednom byte bolo všetko v poriadku a v mojom byte sa točila jak zmyslov zbavená. Ja som tam predtým nevedela spávať. Pes tam nechcel chodiť. Potom nám tam pán nechal takú placku z hnedého materiálu podobného plastu a ja som prespala celý víkend. Vraj je to rušička. Prach sme okolo utrieť mohli, ale nemohli sme porušiť smer Sever juh. Ináč taká ľudová metóda je pes a mačka. Pes si ľahne len tam kde sú dobré geopatogénne zóny. Mačka kde sú zlé. Do prázdnej miestnosti pustiť psa a kde si ľahne dať posteľ.

ester3
31.08.09, 15:47
pre kaco11> pises ze si treba dat postel tam kde si lahne pes...no tak nas pes spava zasadne pri vchodovych dverach.. :D

ester3
31.08.09, 16:18
Najag > poznas niekoho takeho? ..radsej by som kontaktovala niekoho koho mi niekto odporuci ako len tak namatkovo niekoho googlila..

najag
01.09.09, 05:36
Poznam, samozrejme, ale nie cez toto forum. Pretoze vsak ide o cloveka velmi znameho, dost vysoko spolocensky postaveneho, ktory je velmi vytazeny, ktory ma velmi velku domacu a zahranicnu klientelu, tak neviem, ako budes uspesna u neho. Samozrejme, ze oslovit ho mozes, popises mu svoj problem, posles mu nacrt domu, bytu aj s orientaciou a budes cakat.....pretoze ten rad je u neho velmi, velmi dlhy, aj pre priatelov.:D

tvanda
24.01.10, 15:00
Veru nie je to sranda! Veľa ľudí ani nevie čo sú vlastne a aké sú nebezpečné! Jedná sa hlavne o vodné toky a hartmanové pásy. Odrušiť sa nedajú to je len biznis ani na diaľku odrušiť ani na diaľku zakresliť do plánu budovy. Stačí ak sa pomýli človek o 10 - 20 cm môže byť z toho katastrofa, veď kríženie hartmana znamená 100% rakovinu a nedaj bože keď sa tam zamieša aj nejaký vodný zdroj. S hrôzou čítam na fórach, prišiel človek povedal za 10 min. všetko ok a zobral x eur a spokojný odišiel. Ja to robím profesionálne poctivo a presne a zatiaľ som nenašiel dom alebo byt v ktorom okrem vody hartman nerobil strašnú neplechu. Kde spíš poviem Ti choroby alebo mi povedz choroby a poviem Ti kde spíš. Tisíce merania dokazujú moju správnu metódu. Na to sa treba narodiť nedá sa to naučiť, ten kto sa to učil aj sa pomýli. Ani ja som nevedel, že patrím do tej malej skupinky ľudí, ktorí sa s tým narodili. Cítim to aj dlaňou, takže keď nie som si istý či moja palička ma neklame tak si to overím aj rukou. Ľudia, ktorí na začiatku sú zdržanlivý a keď začnem celej rodine vysvetlovať aké choroby ich čakajú tak vtedy začnú prikyvovať, že už to majú! Prípadné otázky na 0905859638 Veľa zdravia!

truhlicka82
04.05.12, 12:13
Kaco nemas kontakt na toho cloveka?Odkial je,hladam odbornika,ktory dokaze vyhladat geop.zony a dat nejaku rusicku.

truhlicka82
04.05.12, 12:15
Odkila ste prosim vas,hladam odbornika na tuto temu.Potrebovala by som prezriet byt,pripadne nejak osetrit.

truhlicka82
04.05.12, 12:15
Prosim vas odkial ste?Hladam odbornika.

arizona
04.05.12, 12:29
Odkila ste prosim vas,hladam odbornika na tuto temu.Potrebovala by som prezriet byt,pripadne nejak osetrit.
Obetuj par centov a zavolaj mu, ved tam ma uvedeny kontakt.
Od napisania prispevku na Porade nebol- od r. 2010 ;)

bjuty smis
04.05.12, 13:03
ak to nemyslíš ako ironiu, tak to je pomaly trestný čin širenia poplašnej správy, ale chrapúnske zneužívnie ludí je to určite !

bjuty smis
04.05.12, 13:09
Obetuj par centov a zavolaj mu, ved tam ma uvedeny kontakt.
Od napisania prispevku na Porade nabol- od r. 2010 ;)
nič v zlom, ale človeka, ktorý tu tvrdí, že :
..veď kríženie hartmana znamená 100% rakovinu a....
by si mala ako moderátor skorej zablokovať, ako mu robiť reklamu....
tento týžden prebehlo tlačou, ako ludová liečutelka vytiahla od zúfalej matky 15 000 éček, aby jej ochranila deti...

arizona
04.05.12, 16:19
nič v zlom, ale človeka, ktorý tu tvrdí, že :
..veď kríženie hartmana znamená 100% rakovinu a....
by si mala ako moderátor skorej zablokovať, ako mu robiť reklamu....
tento týžden prebehlo tlačou, ako ludová liečutelka vytiahla od zúfalej matky 15 000 éček, aby jej ochranila deti...
Boze moj, bjuty! Aku mu robim reklamu? :confused:
Ten jeho prispevok a kontakt tu trci 2 roky. Nikto ho nenahlasil ako spam,takze asi nikomu neprekazal.
Mna akurat udivilo, ze hoci je tam napisany priamy kontakt,tak truhlicka82 ho kontaktuje tu. Iba som ju ako novacika upozornila, ze ten clovek sa na Porade neukazal 2 roky, takze ma vacsiu sancu ,ak mu zavola.

Prepac,ale to, ze vela ludi naleti podvodnikom a zaplati im nehorazne peniaze za ich klamstva, za to moderatori nemozu. Nemaju vestecku gulu...
Kazdy ma svoj rozum,kazdy zodpoveda za seba.

Aj v inych temach, kde je to povolene je uvedenych vela kontaktov. To akoze ked niekto,kto ich oslovi nebude spokojny s ich pracou, tak je na vine Porada? :confused::rolleyes:

alchstuip
07.05.12, 11:51
Idealne je dat si na noc ciapku z alobalu... ochrani aj proti citaniu myslienok :D

Chobot
16.11.17, 15:03
Ku geopatogennym zónamich meraniu a ......" Tak tento človek zasral dnes svojim spamom nie len Poradu, ale aj iné fóra. Škoda, že ho už nemôžem
vylúčiť úplne, lebo je registrovaný dlhšie.

sito
16.11.17, 15:20
Nuž čo, Pán Boh jej, mu pomáhaj, k dobrým radám na porade. No, čo sa to tu deje? :D

buchač
16.11.17, 15:28
...do auta na elimináciu "úsekov smrti" EmGEON CARE,

Schválne som sa pozrel na stránku. Nuž zacitujme :

" V týchto úsekoch sa väčšinou vyskytuje aj väčšie množstvo geopatogénych zón. Účinky týchto zón na vodiča sú nárazové a spôsobujú ovplyvnenie svalovej činnosti napr. náhle strhnutie volantu. Alebo vytvoria efekt podobný mikrospánku – oneskorenú reakciu na vonkajšie podnety.

Zariadenie funguje na elektromagnetickom princípe ako harmonizátor prostredia a “reduktor negatívnych zón” .

Zariadenie EMGEON CARE vytvára okolo seba el. magnetické pole. (podobné ako je okolo zeme). Chráni tak posádku auta pred účinkami geoanomálií a geopatogénnych zón. Funguje to podobne ako magnetické pole zeme rozptyľuje slnečné gama žiarenie. "


No fasa, všetko pekné...ja si dám do auta henten zázrak.
Ale čo v prípade, ak oproti idúci kamión s nejakým neuvedomelým a neznalým Turkom, Poliakom, Ukrajincom takýto prístroj v kabíne nebudú mať ?
Čo v takom prípade ?
Kuwa, šak sa jeden ani nestihne prežehnať a nie Otčenáš pomodliť...

kopretinka
17.11.17, 10:35
Vsetko je to pravda.Trpel som nespavostou. Odkedy som si preniesol postel k susede, spim ako batola
konečne jedna zmysluplná odpoveď :D :D :D :D :D

Ing. Ľubomír Janoška
17.11.17, 11:55
Idealne je dat si na noc ciapku z alobalu... ochrani aj proti citaniu myslienok :D
Ale alobal nesmie byť kontaminovaný peniazmi z úplatku, pretože by preniesol atómy zlých peňazí do sna. ;)