nonna8
15.05.07,21:03
kupila som dnes rebarboru huraaa...milujem rebarborovy kolac...ale
nemam na neho recept..poradite mi nieco? dakujem :)
zsazsula
15.05.07,20:50
Ahoj ja tento recept mám s Nemecka tam som jedla po prvý raz rebarborový koláč je to niečo veľmi dobre len ja rebarboru tu na vychode neviem kúpiť ,ale hlavne že mám recept: Rhabarberkuchen 500g rebarbory
125g pol.múky
50g solamilu
125g masla
125g cukru
pol. sač.kypr. prášku
2 žltky
rebarboru nakrájaš a na vrch cesta rozložíme pokrájanu rebarboru môžeš aj posypať cukrom podľa chuti keď to máš radšej sladšie pečieme v rúre vyhriatej na 180 C pred skončením pečenia vyšľaháme 2 bielky s 120g cukru a dopečieme ešte cc 10 min pečieme v tortovej forme:--- mňamňamko keď sa ti podarí aspoň pošli foto..........................
anmary
16.05.07,12:44
Ak nezabudnem zajtra dodám recept na fantastický rebarborový koláč s tvarohom. Neviem presné ingrediencie na cesto. Ale ide cesto, tvarohová plnka, rebarbora /"džem" - uvarená rebarbora s cukrom na takú kašičku/ a zasa cesto. Už teraz mi tečú slinky pri pomyslení naň.
Gabi03
16.05.07,12:52
mimotemy Skúste si doma vypestovať. ;)

Som múdra iba na papiery, nie v živote. :D Ja som od mamy dostala kus koreňa, zasadila som si ho (teda mužíček) a rastie. Treba občas poliať, ako inú zeleninu v záhrade. Tak skús pozháňať odniekiaľ.
nonna8
16.05.07,13:06
dakujem ja som uz dnes upiekla a je fantasticky :) mnamky...rebarborovo jahodovy s posypkou a mandlami :))
ja by som si aj chcela vypestovat ale neviem ako :)))
yoyka
22.05.07,08:42
stačí si kúpiť semienko a máš to:)
Aňuška
22.05.07,10:09
Ak nezabudnem zajtra dodám recept na fantastický rebarborový koláč s tvarohom. Neviem presné ingrediencie na cesto. Ale ide cesto, tvarohová plnka, rebarbora /"džem" - uvarená rebarbora s cukrom na takú kašičku/ a zasa cesto. Už teraz mi tečú slinky pri pomyslení naň.

Anmary, tak tomuto sa hovorí týranie:) . Kde je sľúbený recept?
anmary
23.05.07,07:02
Veľmi sa ospravedlňujem ale choroba týrala môjho syna, takže sa odbrovoľne priznám, že popri týchto starostiach som na to úplne zabudla. Hneď zajtra ho tu máte. ČESTNÉ PIONIERSKE!;)
anmary
23.05.07,07:50
Takže tu je ten recept /ešte rýchlejšie ako som sľubovala/:
Cesto:
60 dkg hl. múky
25 dkg masla /hera/
20 dkg prášk cukru
1/2 balíčka prášku do pečiva
250 ml mlieka
1 PL kakao

Z uvedených surovín vypracujeme cesto, rozdelíme na 2 časti a vyvaľkáme na veľkosť plechu.

Plnka:
500 g tvarohu
2 vajcia
1 bal vanilkového cukru
práškový cukor
kôra z 1 citróna

Vymiešame tvaroh, žĺtky, vanilkový cukor, práškový cukor /kto má koľko rád - ja robím sladší tvaroh, keďže rebarbora je dosť kyselá/, citrónovú kôru a nakoniec sneh z 2 bielkov.

Na vymastený plech dáme cesto, na ktoré natrieme tvarohovú plnu. Posypeme nakrájanou rebarborou, cukrom /ja nakrájam rebarboru, posypem cukrom, trocha podlejem a podusím kým mi nevznikne taký "džem"/, škoricovým cukrom.
Nakoniec dáme druhé cesto, potrieme žĺtkom a upečieme v predhriatej rúre.
DOBRÚ CHUŤ!
Aňuška
23.05.07,08:14
Vďaka. Ak natrafím na rebarboru, hneď upečiem.
mbclo
24.05.07,10:40
Odskúšaný, výborný rebarborový koláč.
REBARBOROVÝ KOLÁČ:

300 g polohrubé mouky, 80 g moučkového cukru, 6 lžic oleje, 150 g měkkého tvarohu, 1 vejce, 2 žloutky, špetka soli, 1/2 prášek do pečiva. Vejce i žloutky našleháme s cukrem, přidáme tvaroh, olej, sůl. Mouku prosejeme s práškem do pečiva, přidáme do žloutkové směsi a vypracujeme těsto. Vyválíme plát a položíme na vymazaný plech. Ve 3 dl vody povaříme 800 g nakrájené očištěné rebarbory a osladíme asi 50 g cukru. Přecedíme, doplníme vodou do 1/2 litru, rozmícháme 1 vanilkový pudink a 1 vanilkový cukr. Uvaříme pudink, vmícháme rebarboru a rozetřeme na připravené těsto. Pečeme ve středně vyhřáté troubě, těsně před dopečením potřeme ušlehaným sladkým sněhem z bílků (3 bílky, 3 lžíce jemného krystalového cukru). Dopečeme dozlatova.
Kvaka
02.05.10,17:19
Včera som si zo záhradky doniesla rebarboru a zabudla som tam recept na rýchly rebarborový koláč. Bol to recept z krehkého cesta, navrchu s mrveničkou z múky a masla. Keďže taký som v tejto téme nenašla, prosím vás, ak niekto tento recept máte, napíšte ho. Kebyže som akurát nemala chrípku a nebola slabá, tak by som vyskúšala aj iný, ale tento som už robila a nebolo s tým veľa roboty. Okrem toho sa priznávam, že nerada pečiem, lebo som pri tom dosť zamotaná. Potrebujem jednoduchý, rýchly recept, čiže málo námahy a času. Ďakujem.
milka 60
22.05.10,15:18
A čo tak obyčajnú bublaninu a nakrájať rebarboru posypať škoricovým cukrom,
Zdenka 0705
22.05.10,17:52
Tak som skúsila koláč od kitky, bez tvarohu a lekváru, zato s rebarborou a mrveničkou. Nemala som šľahačkovú smotanu, tak som dala 12%-nú a koláčik je fajnový aj tak :)
trisestri
22.05.10,20:49
hubatá
23.05.10,07:14
Rebarbora sa pestuje sama: od známych treba na jeseň veľmi ostrým rýľom odrezať z koreňa ich rebarbory. Jednoduchý recept na rebarborový koláč: Zarobiť klasické kysnuté cesto, medzitým nakrájať na drobno rebarboru, ochutiť cukrom, škoricou a citr.kôrou. Nechať cca 20 minút postáť, aby zmäkla a uložiť na vykysnuté cesto. Aby sa rebarbora v rúre sama nebála, môžme ju posypať strúhankou a hoblinkami masla. Iná možnosť je dať pod ňu ochutený tvaroh.
Ančika
25.05.10,12:53
Aj takýto nám chutil:
Manžel natrhá a očistí rebarboru;).
Do misy dáme 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček práškového cukru, 1 prášok do pečiva, špetku soli a premiešame. Pridáme 2 vajíčka (stačí aj jedno), 1 hrnček vlažného mlieka, 6 lyžíc oleja. Zamiešame, vylejeme na vymastený a hr.múkou vysypaný plech (alebo papier na pečenie), posypeme nadrobno nakrájanou rebarborou, kryštálovým cukrom, posekanými orechami, škoricovým cukrom (alternatíva=žmolenka) a upečiame. Cesto sa po upečení tvári ako kysnuté a je univerzálne pre všetky druhy ovocia. A to hlavné: umývam 1 hrnček, 1 misku, 1 metličku a 1 lyžicu.