anmary
25.05.07,07:05
Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../. :)
jenny7
25.05.07,07:46
Ja si po väčšinou holím klasika so žiletkou, ale minulý rok som vyskúšala cez leto aj veet - ale zdalo sa mi, že to vydrží narovnako dlho ako keď to holíš so žiletkou.Mám doma aj dep.strojček, ale dosť ma to bolí, ale asi to budem musieť teraz na leto vytrpieť a začať sem tam aj s ním, lebo tak bol ten efekt samozrejme dlhší, len teraz neviem, kolko mi to tak vydržalo? hm, no, jedine, vyskúšam a potom ešte dodatočne napíšem za ako dlho mi narástli...z mojej strany zatiaľ všetko, pekný deň všetkým...
Gabi03
25.05.07,08:04
Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". :D Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. :--- ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? :rolleyes: U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň. ;)
Tak ako je to s tým voskom?
anmary
25.05.07,09:35
Momentálne tiež používam klasickú žiletku, keďže sa mi pokazil depilátor. Bolo to však pre mňa utrpenie - no vždy som to nejako prežila. Preto sa pýtam na iné spôsoby. Či mám zasa investovať do strojčeka alebo vyskúšať inú metódu.
tiny77
25.05.07,09:50
Ja som zatial depiláciu voskom neskúšala, tak tiež čakám na názory.
Voľakedy som si zvykievala žiletkou a to bolo (už teraz) hrúúúúza. Ráno sa mi nechcelo vstávať, tak som si holila večer a na druhý deň večer som už "pichala". :D Kamoška mi ale odporučila depilačný strojček. Samozrejme som sa najprv bála, ale požičala mi ho na vyskúšanie. Kúpila som si svoj, a odvtedy si nohy neholím inak, len strojčekom. Samozrejme, keď dlhší čas ho nepoužívam, tak to tak trochu bolí, mám červené nohy. (Muž sa nemôže na mňa pozerať, že načo sa tak trýznim. Ale keď som si holila, tak sa nechcel tak často pritúliť. :--- ) Ale keď ho už používam pravidelne, mňa to skôr šteklí a svrbí ako bolí. Keďže chĺpky nedorastajú rovnomerne, aj tá depilácia je už "menšia". Teda vytrháva iba to, čo tam je. No a ako dlho mi takto vydržia hladké nohy? :rolleyes: U mňa vôbec to nie je ako v reklame - 3 až 4 týždne. Zrejme mne rýchlešie rastú všetky chlpy (aj vlasy) a tak ja si musím takých každých 4-5 dní! Oproti avizovanému je to málo, ale už to aspoň nie je každý deň. ;)
Tak ako je to s tým voskom?

to akoby som cely prispevok ja pisala :D :D diky gabi :cool:
raz som skusila s takou vzorkou - vosk - co sa posuchal v rukach a to sa prilepilo. efekt bol dlhsi ako po strojceku - to som skusila na prednej strane nohy - tam bolo este stale "hladko" a dookola, kde bola depilacia strojcekom - tam uz zacalo byt "pichlavo". o bolesti radsej pomlcim :eek: zoznamila som sa so vsetkymi sv. :rolleyes: Po depilacii strojcekom mam uplne hladke nohy 3-4 dni. Cize v lete, ked sa nosia kratke sukne, nohavice, - si ich depilujem 2x do tyzdna. Vzdy tie prve dotyky strojcekom na zaciatku leta - su na zblaznenie,:mee: ale potom sa to uz da vydrzat, lebo chlpky vyrastaju priebezne - len sem-tam. Samozrejme to 2x do tyzdna - stacilo by aj raz, lebo na pohlad to nevidno, :cool: to je iba prevencia pre to túlenie sa. :---
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost. ;)
jenny7
25.05.07,11:10
No ,ako tak čítam, tak ste ma normálne navnadili na znovu používanie dep.strojčeka, asi je to fakt o zvyku, čím pravidelnejšie sa s tým holí, tak to menej bolí...takže len odvahu!! a určite to je aj lacnejšie ako stále kupovať nejaké vosky, chodiť kozmetičke na trhanie...takto si človek vytrpí doma, nikto ho pri tom nevidí a nepočuje:D a efekt je dlhodobejší ako žiletka:)
layla
28.05.07,09:17
minuly tyzden som vyskusala gelove pasiky co sa tiez posuchaju v dlani. no bola to hruuuza a tá bolest :eek: ale urcite to nevydrzi styri tyzdne tak ako to reklamuju. ostanem radsej pri starej dobrej ziletke ;)
syki
28.05.07,09:56
ps - a este doplnim k tym depilacnym penam a kremom - sprej, co si nastriekas a "iba" hubkou zotries - blbost. Tych 10 min co si to mas nechat a potom "zotriet" neprezijes, iba ak ti daju narkozu. nekecam. stipalo to jak das. a smrdelo chemiou. ziadne kvetinky. a hubka - hmmm. je vhodna tak na nanasanie pudru na licka... - i tak som musela pouzit ziletku. Efekt bol mozno o 1 den viac ako po ziletke. Ale aj esteticky - same cervene bodky, ktore po depilacii strojcekom normalne po 1 noci zmiznu, tieto tam zotrvali 3 dni. Tot moja skusenost. ;)

tak presne takuto skusenost s penami a kremami a pod. mam aj ja... doteraz som si myslela, ze mam extra odolne a tvrde chlpky:D . Ja pouzivam vosky studene - tie pasiky, co sa posuchaju, rozlepia, nalepia a strhnu :eek: . Su celkom fajn, vydrzi to dlhsie (urcite nie 3-4 tyzdne), cca na piaty den sa chlpky objavia, a potom zvazujem, ci siahnem po ziletke, alebo to nejake dva tyzdne vydrzim, kym dorastu do "zachytitelnej" dlzky (moja skusenost je taka, ze chlpky pod zhruba 0,5 cm vosk nezachyti...) a potom pouzijem opat vosky. Posledne dni potom uz - ohladom na okolie - nosim radsej dlhe nohavice... a nebudem tvrdit, ze to neboli, ale zakazdym je to menej a menej bolestive. a keby som nebola leniva a nezanedbavala to aj v zime, nemusela by som tu najbolestivejsiu depilaciu zazivat kazdu jar... nanovo.
m.milada
04.06.07,12:11
Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa:eek: ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala:mad: , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. ;) Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!
Gabi03
04.06.07,12:15
Tak ja tiež používam dep.strojček.Mám tmavé husté a bohužiaľ kvalitné chlpky. Bolí to ako sviňa:eek: ,ale mám odskúšané-vydrží najdlhšie.Ani krém-natrieť-zotrieť-ísť, ani nič ostatné tak nezaberalo. Apropo-ten krém-ja neviem,ak to dakomu pomôže-O.K., ale ja som sa tak naštvala:mad: , smrdelo to,chlpy ostali ako gumené, iba robota navyše,lebo "zotrieť" sa nedali, musela som zobrať žiletku,lebo dep.strojček na gumené chlpy ťažko použiť. Roboty ako na kostole a výsledok nulový. ;) Mám overené- zoberiem ľad do sáčku, prebehnem dep.strojčekom,ľadom ,strojčekom,ľadom-menšia bolesť o dosť.Držím palce, pekné leto!!

S tým ľadom som neskúšala, ale dobrý tip. Vyskúšam. ;)
Gabr
04.06.07,12:22
Ja som začínala žiletkou, potom všelijakými krémikmi /smrad statočný, ako všetky píšete - efekt žiadny/, depilačný strojček - ale ten mi nevyhovoval, zostávali mi červené opuchnuté bodky po každou chĺpku, nohy som si liečila tri dni repíkovými zábalmi. Teraz už chodím na depiláciu teplým voskom. A neviem si vynachváliť. Síce bolí to, ale menej ako depilačným strojčekom, je to rýchlo a chodím tak raz za štyri týždne. Chĺpky musia mať tých 0,5 cm, aby sa zachytili na ten vosk. Ale rastú mi omnoho pomalšie a v menšom množstve. Ja som s depiláciou teplým voskom skutočne spokojná. Osobne: ODPORÚČAM.
tiny77
04.06.07,18:58
gabr, co to stoji v salone? (depil. teplym voskom)
Klingónka
01.08.07,15:37
aj ja mám strojček aj stým chladiacim silikónom čo sa prikladá, je to super.
A aby neboli červené nohy treba si ich natierať pleťovým mliekom.
bozenka22
13.08.07,12:53
a ako si depilujete triesla? ja ked to zidem ziletkou na druhy den ma to zacina skrabat, svrbiet, zacervena to, nahadzu sa mi vriedky a vyzera to... no desne:( skusali ste niektora epilator - ja uz rozmyslam nad tym ze to skusim ale bojim sa asi to aj tak nevydrzim a vosk nechcem skusat
bbtina
13.08.07,13:14
Tak baby, ja strašne lutujem, že somk edy do ruky zobrala žilezku, mala som malé jemne svetle chlpky a teraz su tvrde a čierne. Najprv som sa holila žiletkou, potom som si kupila strojček, ale bola to bolest, keď som sa holila 2 x do tyzdna tak to bolo "celkom" znesitelne, ale aj tak mi moje nohy nepripadali hladke Potom mi kamoska doniesla horuci vosk, je kozmetička a ja som vždy obdivovala jej jemne hladke nohy. To dievča nevie čo je žiletka, nohy si depiluje len voskom, pripadne pretre kremom a ma ich ako detsky zadoček aj týždeň-úplne hladke, nielen na pohlad ale aj na dotyk. A ja mam pocit, že asi to bude to najlepšie, je to menšia bolesť ako strojčekom, predsa je v tom aj kus chémie aj keď táto nesmrdí a vydrží to dlhšie a čo je hlavné, začínam mať pociť, že chlpky rastú pomalšie, takže ja budem určite pokračovať z voskom a uvidím, či sa to napravi :-);)
Netka
23.08.07,08:42
a ako si depilujete triesla? ja ked to zidem ziletkou na druhy den ma to zacina skrabat, svrbiet, zacervena to, nahadzu sa mi vriedky a vyzera to... no desne:( skusali ste niektora epilator - ja uz rozmyslam nad tym ze to skusim ale bojim sa asi to aj tak nevydrzim a vosk nechcem skusat

Aj ja som mala takúto skúsenosť so začervenaním a pupáčikmi, odporúčam ti kúpiť si zinkovú masť, dostaneš ju v lekárni a stojí 52,-Sk je fakt dobrá. V niektorých lekárňach nemajú o ňej šajnu ale existuje, ak ti budú tvrdiť, že sa to už nevyrába alebo to už nemiešajú (dakedy sa robila priamo v lekárni) tak sa nevzdaj a skús v inej lekárni. Oholené okolie bikín nesčervená, žiaľ chĺpky rastú ďalej (na zastavenie rastu nepomáha :D ) ale predsa je to výhoda keď sa ti chĺpky po mastičke nezapália môžeš si na druhý deň bez obáv oholiť vyrastené chĺpky a zase natrieť a tak ...
Dúfam, že pomôže.
jess
29.08.07,11:19
Baby, dajte mi tip na dobrý depilačný strojček, s ktorým bude depilovanie mojich tvrdých čiernych chlpov na nohách najmenej bolestivé :eek::eek::mee::mee::mee: Potrebujem veľkú rýchlosť, aby to čo najmenej bolelo.:)

Používam len žiletku (všade), použitie krémov....skúsenosti ako vy....to je asi len na slabučké chĺpky :cool:....vosk mi skúšala kozmetička len raz na fúzoch a STAČILO MI !!!!....nikdy viac.....kvičala som až hrúza:o

Najviac ma hnevá, že keď mi chlpy vyrastajú, tak sa mi zapaľujú a strašne svrbia a ostávajú mi na nohách fľaky.....a zarastám rýchlejšie ako manžel :eek::(...to isté sa mi stalo aj po depilácií fúzov tým teplým voskom...tiež sa mi to pozapaľovalo, no hrôza.
janasv
30.08.07,20:43
Po holeni sa mi osvedcil detsky olej Aviril s azulenom - modry v stvorcovej flasticke. Krasne ukludni a pekne vonia. Na zapalene vriedky je dobra Kalciova mast - Calcium panthothenicum z lekarne. ;)
mimaemma
01.09.07,17:58
tak baby, fakto som sa dobre pobavila na vasich prispevkoch, najlepsia je asi Jess so svojimi vyrokmi o zarastani a predbiehani manzela..:)
Ja som sem povodne prisla po radu, ci niekto nepozna dobry epilator, lebo jeden doma mam, ale ma uz chudacik 14 rokov a uz zjavne prestava stihat..bol to Braun silkepil a bola som s nim nadmieru spokojna. Sice na vtedajsie casy bol fakt drahy , kupovala som ho vo FR za cca 2000,-SKK po prepocte, no ale investicia to bola dobra.Teraz som pozerala na nete Philips 6461 zda sa mi podla popisu dost dobry.Ja sice nie som "chlpata zena" ale mam rada hladke nohy a teraz mi v poslednom case zacali zarastat chlpky do pokozky, coz ma dost stve. Neviete niektora ci je fakt dobry?
ludmilla
01.09.07,21:08
Používam epilátor Philips HP6502 Sieť Satinelle Ice Premium 2v1, som s ním nesmierne spokojná, pretože má 2 návstavce tzv. ochladzovače pokožky tieto mám stále v mraziacom boxe. Epilátor pokožku masíruje a zároveň chladí, čím znižuje bolesť, používam ho i na podpazušie i na oblasť bikín. Mám s ním naozaj dobré skúsenosti a pokožka neostáva červená, ale možno je to tým, že nemám citlivú pokožku. Samozrejme chĺpky nemôžu byť veľmi vyrastené, dôležité je používať ho pravidelne, čím sú chĺpiky menšie tým to menej bolí. Ďalšia výhoda je umytie epilačnej hlavy pod tečúcou vodou. Ako nevýhodu by som považovala snáď len cenu.
jess
02.09.07,05:58
Používam epilátor Philips HP6502 Sieť Satinelle Ice Premium 2v1, som s ním nesmierne spokojná, pretože má 2 návstavce tzv. ochladzovače pokožky tieto mám stále v mraziacom boxe. Epilátor pokožku masíruje a zároveň chladí, čím znižuje bolesť, používam ho i na podpazušie i na oblasť bikín. Mám s ním naozaj dobré skúsenosti a pokožka neostáva červená, ale možno je to tým, že nemám citlivú pokožku. Samozrejme chĺpky nemôžu byť veľmi vyrastené, dôležité je používať ho pravidelne, čím sú chĺpiky menšie tým to menej bolí. Ďalšia výhoda je umytie epilačnej hlavy pod tečúcou vodou. Ako nevýhodu by som považovala snáď len cenu.

tu pozerám , že ho majú akurát v akcii http://www.obchodny-dom.sk/philips-hp6502-sit-satinelle-ice-premium-2v1-ruzova/46259/

Máš na nohách jemnejšie, či tvrdšie (hrubšie) chlpy ?
ludmilla
02.09.07,19:11
tu pozerám , že ho majú akurát v akcii http://www.obchodny-dom.sk/philips-hp6502-sit-satinelle-ice-premium-2v1-ruzova/46259/

Máš na nohách jemnejšie, či tvrdšie (hrubšie) chlpy ?

Jess, nie mám jemné bledšie chlpy, patrím k tým šťastnejším, čo veľmi nezarastajú, je možné, že i preto to menej bolí?! Ale som naozaj veľmi spokojná, pretože bolestivé zákroky nemusím.
jess
02.09.07,19:22
Jess, nie mám jemné bledšie chlpy, patrím k tým šťastnejším, čo veľmi nezarastajú, je možné, že i preto to menej bolí?! Ale som naozaj veľmi spokojná, pretože bolestivé zákroky nemusím.

no, asi ...ja som z tých menej šťastných :mee::mee::mee:
Baska23
11.10.07,05:32
Prosim poradte mi , velmi mi zarastaju chlpky pod kozu
/ mam ich velmi tmave a kvalitne / depilujem si ich uz 5 rokov a peeling si robim ale nepomaha chcem zmenit depil. strojcek dufam ze to pomoze, co poviete na strojceky Braun tie som este nemala a chcem Braun X´elle 5585 Box Purple, lebo je tam nastavec aj na bikiny.
BXLmiami
11.10.07,08:17
Pokiaľ sú tmavé,kvalitné chlpky s tmavými korienkami a zarastajúce,najvhodnejšie riešenie je trvalé odchlpenie IPL alebo laserom.Prv než namietnete,že je to drahé,sadnite si a zrátajte,koľko asi v priemere dáte na tento účel mesačne na kozmetiku,príp-lekára a koľko to bude stáť dlhodobe.IPL alebo laserové lúče idú po farbe,čiže čím tmavšie korienky,tým lepší efekt.
jenny7
11.10.07,08:27
Trošku sa zamiešam do témy, neviete kolko to vychádza laserom, myslím cenovo..aspoň probližne, a kolko sedení traba absolvovať??Ďakujem za odpoveď
BXLmiami
11.10.07,09:19
Závisí od lokality ochlpenia a ordinácie,horná pera vychádza 1 sedenie od 1-3 000,-približne a sedení podľa chlpkov,čím tmavšie korienky tým menej sedení,priemer štatistický 4-8 sedení.
zuziii
11.10.07,09:22
Ahojte,
pripajam sa aj ja do diskusie. Davam si holit lytka len teplym voskom. Najviac sa mi osvedcil vosk od Fy Depilieve alebo tak nejak. Ak natrafim na novu kozmeticku a nema tento vosk tak ani nejdem. Cena je okolo 200Sk a zalezi asi aj od regionu. Skusala som totizto aj ziletku aj tuhy vosk baleny v plastovej krabicke, ale neosvedcilo sa mi to. Po ziletke na druhy den picham a dost mi to vadi aj partnerovi. Pred par rokmi sme investovali zo sestrou na holiaci strojcek, ale ta bolest!!! Pol hodinu som depilovala 1cm2. :) Voskom to boli tiez, ale ako to uz niekto predo mnou pisal, ked zanedbam zimu, na jar je to bolestivejsie, ale oproti strojceku je too pre mna ovela prijatelnejsie. Po rokoch depilovania uz mam miesta, kde chlpky nerastu vobec, ani po pol roku. Neviem s istotou povedat, ci je to voskom, ale tesi ma to :) Co madost mrzi, posledne dva razy, v 2 salonoch, mi robili depilaciu systemom, natrie velku cast nohy, zovretou pastou lahko pritlaci a trha do zblbnutia. Bolest trva dlho, ze sa nemam ani kedy nadychnut a dokonca mam pocit, ze aj ked su chlpky dlhe, vytrhne sa vacsina iba od koze a cibulka ostane vo vnutri. Potom uz za par dni citim drsnu pokozku, ale rozhodne to nie je pocit kao po ziletke. Vyhovoval mi sposob, ked natrela male miesto, poriadne pritlacila platok textilie na kozu a prudko strhla. Co sa tyka neznejsiej casti zenskeho tela, ked som bola mladsia,mala som odvahu si dat holit aj "bikiny", (z rozpravania nejednej kozmeticky viem, ze existuju baby, ktore maju odvahu si dat depilovat cele ohanbie! Brr! Klobuk dolu.) ale po jednej skusenosti v salone, ked som isla do kupelov si uz viac voskom neholim. Ked baba strhala ten pruzok, vysmykol sa jej a mala som asi tyzden hnusnu bordovu az modru podliatinu. Ani to tak nebolelo, ako som sa hanbila za to, ako to vypada. Teraz sa "holim" strojcekom na zastrihavanie vlasov! :))) Zostrihnem si chlpky asi na 1-2 mm dlhe, co nie je sice hladke, ale zbavila som sa neprijemneho skrabania a miesta sa mi vobec nezapaluju!
Tolko moja skusenost. Nejako som sa rozpisala, takze idem uz konecne robit nieco uzitocne. Majte sa.
Baska23
11.10.07,14:41
Dakujem za odpoved ale, laser mi nepomaha chodim nan uz rok na hornu peru az do PN a nic trosku su jemnesie ale tmava farba zostala a ze sa to uz nezmeni ani aoni mi neodporucaju laser na nohy ze zbytocne a uz som dost do toho investovala, z depilac. strojcek. som bola spokojna len potrebujem novy a chcem poradit lebo ich je vela mam Philips a chcem vyskusat Brawn, co mi poradite? a co na tie zarastajuce chlpky? :(
BXLmiami
12.10.07,05:45
Ak tomu dobre rozumiem,tak si chodila na laser hornej pery a bez efektu.Tak pár otázok.Si si istá,že na hornej pere,aj ked sú tmavé chlpky,nie sú svetlé korienky?Pretože to býva hodne časté.Dalšia otazka znie-ako si na tom hormonálne?Ak je hormonálna nerovnováha,organizmus vie vytvoriť z lanukinozneho vlasu/jemného/termonálny vlas.Takže aj ked sa jedni chlpky zničia,dalšie vyrastú na tých istých miestach.Posledná otázka-bol to laser alebo intenzívne pulzné svetlo?Pretože laser je výkonnejší,ale s pulzným svetlom sa dá všeličo robiť aj v netypických prípadoch,je variabilnejšie.A netypických prípadov je väčšina,ved každý z nás je originál.
BXLmiami
12.10.07,05:46
....lanuginozny,terminálny...pardon za chyby
Baska23
12.10.07,18:12
co sa tyka toho laseru chodim na laser Gentle lase specialne urceny len na chlpy, uz som toto osetr.absolvovala 8 krat a bez vyditel.vysledkov kazde dva mesiace choidm na ten laser a mam ich dost tmave aj korienky, a co sa tyka hormono. su v poriadku bola som aj v lubochni ze to moze byt genet.predispoz. ze mam tam jemnne zvysenie muz.hormon.nic vazne ze ak chcem mozem vyskus.antikoncep. mozno pomoze ze mam citil. kozu kt. moze aj na take nebadatel.zvysenie hormon. reagovat zvysen.ochlpenim ale ze skor pochybuju.Ze som po hormon. stranke zdrava, tak som tu antikonc. vyskusala co nepomohlo len mi z toho zacali vypadavat vlasy.:) takze uz som to priala co uz a na ten laser sama doktor.sa vyjadrila ze ked mi to nezabrala teraz uz nezaberie ze ju to mrzi ze mam take odolne chlpky, ako uz som si zvykla , prosim mohli by ste mi poradit aj na tu zarastanie chlpkov? uz mam z toho dojazve. lytka co mi tak zarastaju a kt. strojcek je dobry? najma kvoli tomu zarastaniu ci pomahaju tie masaz.nastavce na strojcekoch kedze to je novinka , dakujem :)
Baska23
12.10.07,18:21
este na napadlo ze tie korienky na hornej pere je mozne ze niektore aj maju biele korienky ,len to uz neviem kedze uz rok si ich netrham ale chodim na laser, lebo ja som si tie chlpky na hornej pere kedysi pri kutikoch trhala pinzetou ostatne voskom a ta pinzeta to pokazila tym padom su na bokoch ovela tmavsie a hrubsie ako pod nosom a ked si ich nechavam dorast na laser su velmi viditelne hrube a tmave na tych bokoch
mariana11
25.10.07,09:05
nedavno som niekde citala ze zarastaju chlpky zenam ,ktore maju kucerave alebo krepovite vlasy,co je bohuzial aj moj pripad.Ked som sa oholila ziletkou tak sa mi stale zapalilo ,a led som si vytrhala tak mi zarastali.Minuly rok som bola na depilacii laserom.V podpazusi som mala robene trikrat a vysledok je asi taky,ze mam o polovicu menej chlpov a ked sa oholim,tak nemam konecne nic zapalene,takze je to vcelku fajn.A dvakrat som bola na odstranenie laserom aj v oblasti bikin.Tam mi prakticky skoro nic uz nerastie len zopar chlpov,ktore bez problemov oholim a nic mi uz nezarasta.Este by som isla aj toho roku,lenze bohuzial je to dost financne narocne a teraz ide moja dcera ktora ma tiez problemy. je to trochu bolestive,ale da sa to vydrat.Ked si date pred zakrokom dve tabletky tak je to ovela lepsie.
vodnár
27.10.07,10:58
Ja tiež používam depilátor a moja osvedčená metoda je nerobiť to pár dní pred ženskými dňami, mám dosť suchú pokožku, tak intenzívne aspoň 2 dni pred depiláciou nohy natierať, samotnú depiláciu robiť večer po sprchovaní, keď chĺpky zmäknú a potom natrieť pleťovou vodou. S okolím bikín sa netýram strojčekom, ale oholím, alebo použijem nejaký dep. krém. Je pravda, že čím častejšie depilujete, tým menej bolí. Ja pritom pijem kávičku a pozerám telku. Veľa šťastia...
badoga
27.11.07,15:33
Počula som, že je viac druhov, resp. rôzne kvality laserový depilátorov. Chcem to skúsiť, na čo si dať pozor? Je nejaký dobrý v okolí BB?

Prešla som od holenia cez epiláciu voskom až po epilátory strunové (z doby kamennej) a pinzetové s chladiacim nástavcom (tie sú super).
Môj recept je kombinácia epilácie voskom a strojčekom. Vyberám podľa nálady a akútnosti problému. So strojčekom treba byť na seba pravidelne prísna. Keď to zanedbám, idem na vosk, nech sa so mnou potrápi iný...;)
BXLmiami
28.11.07,08:51
V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
movin
02.12.07,17:51
Zdravim, pripajam sa aj ja k tejto teme, a moj problem je v tom ze neviem aky epilator si mam kupit, ktory je dobry, ano vsimla som si jeden co uz tu je spominany a nieco podobne ale trosku lacnejsie by sa nenaslo, neviete poradit? Manzel mi to chce kupit pod stromcek ale take veci si rada vyberam sama takze neviem sa rozhodnut,
dakujem velmi pekne za pomoc
badoga
04.12.07,11:42
V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
Ďakujem, vyskúšam:)
Denisa Višňáková
07.12.07,10:57
Aj ja som si holila nohy klasicky žiletkou, ale potom som sa stala kozmetičkou a odvtedy si nohy depilujem teplým voskom. Po prvý krát to bolelo to nepopieram ale čím ďalej tým je to lepšie. Hlavne mi chĺpky narastú až o 3 týždne a je ich oveľa menej a sú jemnejšie. takže jednoznačne doporučujem to raz za tri týždne vydržať a nechať si chĺpky vydepilovať v kozmetickom salóne. Pre krásu sa predsa vždy prinášajú nejaké tie obete.
lindusaaa
11.12.07,06:09
urcite to vydrzi tri tyzdne? ja som skusala zatial okrem ziletky aj strojcek a je to sice lepsie, tych chlpkov je coraz menej a rastu pomalsie ale vydrzi mi to asi tyzden maximalne...potom zacnu vyrastat. skusala som aj studeny vosk, ale to ma bolelo asi viacej ako ten strojcek. kolko ta depilacia teplym voskom priblizne stoji a kolko to asi trva?
Denisa Višňáková
11.12.07,10:17
Cena záleží od toho či si chceš kúpiť depilátor a vosky domov alebo chodiť kozmetičke. Ak doma tak depilátor-ohrievač vosku stojí do 1000,- a vosky sú dva druhy na nohy je s veľkou hlavicou a ten sa pohybuje akolo 100,-/ks ale vydrží dosť dlho. Ale potrebuješ ešte tonizačnú vodu na dezinfekciu pred depiláciou a olej po depilácii a je dôležité sledovať smer rastu chĺpkou takže aby si bola spokojná doporučujem navštíviť kozmetický salón. Niekde už robia aj depiláciu cukrovou pastou čo je oveľa menej bolestivé a cenovo približne rovnaké.Ceny v kozmetických salónoch sú rôzne záleží od každého kde je v akom meste. Ja som v Zlatých Moravciach a za depiláciu predkolenia beriem 100,- za obidve nohy. Ale viem aj o takých čo berú viac. A či to vydrží 3 týždne závisí aj od zdravotného stavu, pretože keď máš stres a máš v sebe viac mužského hormónu androgénu chĺpky budú rásť rýchlejšie. Ale za normálnych okolností to tie 2 týždne vydrží a potom začínajú rásť ale kým sa dajú znovu vydepilovať musia mať mm 3-4mm zato po troch týždňoch môžeš depilovať znovu.
Denisa Višňáková
18.12.07,21:22
K tejto téme môžem dodať ešte toto. Keď sa budete depilovať vždy postrhnutí depilačného papiera si pritlačte na depilované miesto ruku, ale poriadne silno. Stlmí to sekundárnu bolesť. Vyskúšajte to uvidíte.
Leggy
24.02.08,12:08
Podla vsetkeho by mali od depilacii rast chlpky po case pomalsie a redsie, inde sa vsak uvadza, ze za kazdu depilaciu par chlpkov naviac.Nemate s tym skusenosti?
Katabaticky
25.02.08,09:10
K tejto teme len ze zeny si masochistky ;)

a ked se nahodou zavita aj nejaky dalsi chlap tak mozno aj nejaky suhlas dostanem :D

PS: oplati sa aj kupit osobny laser depilator :)
a boze nepouzivajte peny ani ine hovadiny na chemickej baze keby ste vedeli ake su to svinstva sa radsej ani tej plechovice v ktorej je to zabalene nedotknete :D
spring
06.03.08,14:24
to je super že sa k tomu vyjadril aj chlap, škoda že len jeden sa pripojil....................určite by sa našlo zopár chlapov , ktorím by sa pekne hladučké telo na žene páčilo ......................hmmmmmmmm, alebo žeby nie????????
continuity
21.05.08,16:32
menej boli, ked sa depiluje strojcekom, ked mesiac cuva (ide od splnu k novu), zdalo sa mi to ako riadna blbost, ked som to pocula prvy krat, ale funguje to.

a ked to zanedbam, tak to najprv oholim a potom za par dni osklbem, kratke chlpy to tolko nekvace a tiez to boli menej.
pata31
09.06.08,08:04
Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
jess
09.06.08,08:14
Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou:)
Monika V.
09.06.08,10:20
...ja si pod pazuchou zásadne holím žiletkou, mám za sebou množstvo depilácií - voskom, depilačným strojčekom.., ale tým strojčekom a voskom to nenormálne bolí pod pazuchou. S nohami som chodila najskôr kozmetičke na depiláciu voskom, ale zostala som na MD, tak som nemohla stále behať do mesta. Kúpila som si depilačný strojček, som s ním spokojná, min. 2 týždne mi vydržia nohy bez chĺpkov, akurát som nervozna, keď vyrastajú pretože vtedy ma strašne svrbia nohy na miestach kde tieto chĺpky dorastajú.Neviem čo si mám na to davať, poradí niekto?
pata31
11.06.08,07:25
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou:)
takže ostatné alternatívy sú veľmi bolestivé...tak mi asi nič iné neostáva, ako tá žiletka...
bz5
11.06.08,07:59
O odstraňování chloupků.

Můj večer začal jako každý jiný večer - přijít domů, připravitvečeři, pohrát si s dětmi...pak mě napadla myšlenka, kterou jsem si - hořkou - vypila v příštích pár hodinách až do dna...
"Možná bych si dneska mohla voskem odstranit chloupky" a tak jsem se odebrala ke koupelně. Vytáhla jsem inkriminovaný vosk - byl to jeden z těch vosků používajících se za studena, žádný horký vosk, jen umístíte pruhy vosku mezi své dlaně, nahřejete je a oddělíte od sebe. Po té si je přiložíte na nohu (nebo kamkoli jinam) a rychle je strhnete.
Takže žádný štráchy, přece to nemůže být tak těžké! Já tedy sice nejsem žádný génius, ale přece tohle hravě zvládnu. (Hmmm, HA HA) Takže s nadšením vytahuji první proužek, dokonce se projevuji jako genius a místo zdlouhavého nahřívání dlaněmi, použiji fén. Ten jej nahřeje na 100 stupňů a já jsem připravena přikládat.
Přiložím proužek přes stehno a rychle strhnu. Funguje to!
OK, nebyl to právě nejkrásnější pocit, ale dalo se to vydržet.
Tak tohle zvládnu. Odstraňování chloupků voskem mě už neděsí.Připadám si jako královna vosků, bojovnice proti nechtěným chloupkům a tvořitelka krásné hladké pleti. Příštím proužkem se budu soustředit na poněkud severnější oblasti mého těla...
Než se do toho s vervou vrhnu, jdu zkontrolovat již spící děti. A zpátky do koupelny do dalšího kola mého boje proti chloupkům.
Sundám si kalhotky a s jednou nohou na kraji toaletní mísy zaujímám pozici. Stejným způsobem si přiložím proužek nahřátého vosku podél "bikinové linie", přikrývající část mé "krasotinky" až k vnitřní části mé hýždě (ano, hýždě, ten proužek je děsně dlouhý), zhluboka se nadechnu a ...TRH!!!!!! JSEM SLEPÁ!!!! Oslepla jsem bolestí!!! Do pr....!!! S navracejícím se zrakem si povšimnu, že se mi podařilo strhnout pouze půlku proužku. Do háje. Další hluboký nádech a TRH!!
Všechno se točí a vidím malé tečky. Myslím, že se složím...nesmím omdlít, nesmím omdlít! Zdálky se ozývají bubny. Dýchej, dýchej....OK vracím se zpět k normálu.
Podívám se toužebně na svou trofej - povoskovaný proužek, který mi způsobil tolik bolesti, s mými chloupky pevně přilepenými. Chci si své vítězství vychutnat a tak pozvednu svou trofej a...nevidím žádné chlupy! Kde jsou ty chloupky? A vosk? KDE JE VOSK???
Pomalu se podívám na inkriminovanou oblast, s jednou nohou stále na porcelánové míse. Vidím chloupky, které měly být na proužku s voskem.
Nejsou! Dotknu se a cítím VOSK! Moje nejcitlivější místo těla je pokryto voskem tvořícím z mých chloupků lepivou hmotu. Pak udělám další ohromnou chybu...vzpomínáte, že má noha je stále na záchodové míse? Já v tomto momentě pokládám nohu na zem.
Slepil se!
Můj zadek je slepený!
Zalepil se! Batolím se po koupelně jako tučňák a přemýšlím jak rozpustit ten vosk. Doufám, že nezačnu potřebovat kakat, to by pravděpodobně explodovalo hlavou.
Horká voda! Horká voda přece rozpouští vosk. Napustím si horkou vodu, kterou budu schopna snést, do vany, ponořím voskem pokryté části, vosk se rozpustí a já jej mohu lehce setřít, že? OMYL!!! Vlezu do vany - voda je o trochu víc horká než teplota vody, kterou používají na mučení válečných zajatců, nebo sterilizaci skalpelů - a posadím se.
Velmi záhy zjistím, že ještě horší než slepené dolní regiony jsou slepené dolní regiony přilepené ke dni vany ve vroucí vodě, která NEROZPOUŠTÍ vosk.
Takže nyní pevně přicementována ke dni vany v duchu děkuju svému manželovi, který nechal instalovat před měsícem do koupelny telefon a rozhodnu se zavolat kamarádce. Ta jistě zažila podobnou věc a ví nějaké triky, které mne dostanou z této lapálie. Musím přiznat, že začít telefonát větou:
"Takže moje .... a zadek jsou slepený a přilepený ke dni vany" je poněkud netradiční...
Nedozvídám se od ní žádné triky nebo rady, ale slyším na druhém konci drátu špatně přidušovaný záchvat smíchu. Pak ji napadne, abych zavolala zákaznické centrum, jehož číslo je na straně krabičky s navoskovanými pruhy.
No jistě! Ještě budu pro srandu operátorům.
Zatímco spolu vymýšlíme různé varianty řešení, začínám seškrabovat své slepené chlupy žiletkou. Neexistuje lepší pocit než sedět ve vroucí vodě slepená až na záda a nasucho si holit citlivé chloupky.
Teď s již nefungujícím mozkem a silně porušenou hrdostí začínám nabývat jistoty, že budu potřebovat psychiatrickou pomoc kvůli posttraumatickému stresu.
Má přítelkyně se mnou stále mluví po telefonu, když můj zrak padne na mou záchranu.Krém, který se používá na odstranění zbylých chloupků...co tím můžu ztratit? Namažu se s ním a do prčic to bolí!!!!
Můj zvířecí řev dozajista probudil děti a způsobil u mé kamarádky dočasnou hluchotu, ale je mi to jedno, protože to jde dolů!! Funguje to, jsem zachráněná!!!!! Kamarádka mi hlučně gratuluje k vítězství a zavěsí.
Úspěšně odstraním zbytek vosku a ve svém bezbřehém zoufalství zjistím, že VŠECHNY chloupky jsou na svém místě. Žádný nechybí!
Neopatrně to všechno oholím, no a co, stejně jsou všechny mé kožní buňky umrtvené a nic necítím. Klidně bych si sama mohla úspěšně amputovat celou nohu a necítit bolest.
Příští týden se chystám na barvení vlasů
jess
11.06.08,09:20
No toto nemá chybu :D:D:D:D:D.

Mne raz odstraňovala kozmetička voskom chĺpky nad hornou perou a ziapala som statočne...odvtedy vosk nechcem ani vidieť ani keby bol zadarmo.
jarosenka
11.06.08,17:01
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. :D:D:D:D:D:DVďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!
Brawisha
17.06.08,15:01
Ahoojte ....
Mam 15 rokov a už ma nebavi žiletka vždy mam po nej podraždenu pokožku a dlho to nevydrži..... rozmyšlala som nad depilačnym strojčekom len neviem aky by bol najvhodnejši či by ste mi nevedeli s tymto pomôcť.... značku nejakeho alebo.... celkovo nejaky model... dobry a primerane cenovo ďakujem:)
AlaNR
18.07.08,10:34
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. :D:D:D:D:D:DVďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!

Na mňa kolegovci kukli spôsobom : "Potrebuješ psychiatra???":D:D:D
Musela som to čítať na dvakrát, lebo som vybuchovala smiechom.
Už viem, že mám zostať verná žiletke ;)
AlaNR
18.07.08,10:37
No a to som sa chcela spýtať na cukrovú pastu, ktorou sa dá robiť depilácia. Nikdy som to nepočula, chcela som info.
Ale teraz, keď ešte stále plačem smiechom....
funny221
30.07.08,09:28
ja som bola pred dovolenkou na depilacii nôh a bolo to sice troska viac bolestive, vydrazlo to len asi 2 tyzdne ale nelutujem lebo teraz su chlpky jemnejsie a nieje ich az tak velmi vidno.predtym som si robila depilaciu sama, studenym voskom ale nikdy som to nedokoncila lebo u kozmeticky som uz musela ostat a nie ist po ziletku :D ale kamoska kozmeticka mi poradila aby som si kupila vosk v specializovanej predajni a ze ona mi depilaciu urobi..cize usetrim par stoviek korun :)
tetenka
30.07.08,15:10
Cukrova pasta, alebo halawa (teda aspon po nemecky) je hmota uvarena z:

50 dkg cukru
250 ml citronovej stavy
stipky soli
a lyzice slnecnicoveho oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to dost dlho, aj tristvrte hodinu az hodinu, ale stoji to za to. Kedze sa pouziva ako studeny alebo teply vosk, v zavislosti od konzistencie, treba sa naucit uvarit ju tak, aby vam vyhovovala. Preto odporucam najskor varit v mensom mnozstve a nenechat sa odradit, ak to nevyjde na prvy- alebo druhykrat.

Depilovane miesto ma byt suche, preto sa odporuca aj detsky puder, nanesie sa hmota, prilozi sa latkovy pasik (stara plachta alebo detska plienka nastrihane na pruzky dobre posluzia). Dobre sa popritlaca, tak aby sa chytili vsetky chlpky a potom sa strhne v protismere rastu. Ucinok je super, len sa to treba naucit. Kolko to vydrzi, to zavisi samozrejme od typu, ale u mna chlpky zredli, zjemneli, nepichaju (juhuu) a pokozka nie je znicena, skor je jemnejsia.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa" (to je taka rastlina, pouziva sa to namocene, cize napr. pri sprchovani a dostat to v kazdom dm medzi masaznymi potrebami). To pomaha, aby chlpky nezarastali a oslabuje to chlpkove korienky. A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.

Pred 5 mesiacmi cca som vyhodila ziletku a ziadnu som uz nepouzila. Je to prirodne, ekologicke, ekonomicky nenarocne, ucinne, nesvrbi to...co viac by som mohla chciet? Jasne, ze je to za cenu bolesti, ale clovek si moze zvyknut. Mne to stoji za to.

Na Slovensku o tom nie je moc chyru, ale kto viete nemecky, tak odporucam zadat do googlu "beauty" "enthaarung" a vyhodi vam to link na stranku, z ktorej to mam aj ja.

Tak vela stastia a pevne nervy pri vareni a strhavani pasikov!
tetenka
30.07.08,17:52
Hm a zabudla som na par detailov. Voda tuto hmotu rozposta - preto sa vam nestane to, co sa stalo tej pani v prispevku (co bolo dost kvalitne). Keby ste si to po naneseni halawy alebo po strhnuti polovice pasika rozmysleli, este vzdy ju mozete zmyt ;) Jedine, na co treba dat pozor, je, aby sa vam nedostala voda do nadoby, v ktorej hmotu mate uskladnenu, aby nestratila tu svoju charakteristicku lepkavost.

Tiez to funguje tak, ze mozete jeden uz pouzity pasik opat pouzit, podobne ako pri voskovych pruzkoch, staci prelozit a opat rozlepit - na to ale musite mat relativne riedku tu hmotu, ona teplom redne, takze je mozne ju aj zohriat. Ale tak, aby ste sa nepopalili.

Zabudla som tiez napisat, ze to boli menej ako vosk. Mna to bolelo podstatne menej, kto je teda zvyknuty na vosk, toto zvladne lavou zadnou. Nehovoriac o "pomalej smrti" depilacnym strojcekom, ten sice mam, ale uz ho pouzivam len obcas, lebo vytrhavat chlpky po jednom je zbytocne bolestive.

A pre odvazne zienky - ktore to mienite pouzivat "dole", treba dat pozor, aby sa vam to nedostalo na sliznicu - lebo je to cukor a narusil by prirodzene kysle pH. Upozornujem vsak, ze toto uz bolestive fakt je :(
AlaNR
31.07.08,08:20
Tetenka, ďakujem aj za ostatné trpiteľky.

Niečo podobné som našla aj na jednej českej stránke, teda v diskusii k tejto forme depilácie. Tam ale nebol ten olej pridaný v tom recepte, možno kvôli tomu je to vláčnejšie.
Uvidíme, čo to spraví, vyskúšam to. Aj keby sa mi to na prvýkrát nepodarilo, vyskúšam znova, lebo jedna depilácia napr. podpazušia stojí 160,-Sk/ ks - teda 320,- obidve...
Dik!
zuzanka84
31.07.08,17:41
Ja pouzivam asi 1 a pol roka depilacny stojcek a neviem si to vynachvalit.mam velmi pevne a tmave chlpky takze holit ziletkou to bola katastrofa.hoci mi to nevydrzi mesiac a dokonca ani 2 tyzdne, je to super.tak raz do tyzdna staci.a uz ma to ani neboli, skor je to take skrabkanie:) len nastal taky problem cim dalej tym viac mi zarastaju chlpky do pokozky, neviete nieco co by pomohlo?
tetenka
02.08.08,06:48
Tak skus, AlaNR, a potom daj vediet, ci sa podarilo :)
Ked to budes varit, zaklad je nepripalit to - ono to stmavne a bude stale hustejsie, ale kedze to bude horuce, bude to dost riedke. Ja som svoj prvy pokus musela vyhodit, pri druhom som ho dovarala asi na 5krat, kym som to dovarila na spravnu hustotu. Na tej nemeckej stranke , co som spominala, pod "anleitung" su aj videa, tam mozno vidiet aj ako ta hmota vyzera (aj ked to je ta "znackova", chcu na tom zarobit ;) )..
Karida
12.12.08,11:47
Ja tiez pouzivam depilacny stroj, zaciatky boli bolestive, teraz uz uplna pohoda, niekde som citala, ze castym depilovanim sa tie korienky akoby oslabia a ta bolest postupne tlmne...Teraz uz vobec nepocitujem bolest. Dokonca som to vyskusala jedno leto aj na rukach a tam to bolelo viac, ale tiez po nejakych 4 -5 depilaciach aj tam sa to dalo... Ide aj o to, ze kazdy reagujeme na bolest inak...;)
katif
04.01.09,13:50
Takže dámy, asi budem jediná, ale každému depiláciu voskom vrele odporúčam. Používala som žiletku, potom depilačný strojček. Následne som mala taký problém, že mi chĺpky začali zarastať pod pokožku. Na radu mojej kožnej lekárky som vyskúšala depiláciu voskom. Áno, nie je to bezbolestné, ale pokiaľ si nohy depilujete, tak je to rovnaké. Čo sa mi na tom páči najviac je, že po niekoľkých zákrokoch mám na nohách "biele" mieste, kde už chĺpky vôbec nerastú. Ale odporúčam netrápte sa sami, vyhľadajte odborníka. Zákrok trvá asi 20 minút a cenove sa to nedá porovnať.
AlaNR
29.01.09,12:26
Moja najnovšia skúsenosť:
Dostala som od kamošky z USA krabičku s brazílskou depiláciou. Je tam téglik vosku a 4 flaštičky s kadejakými prípravkami pred a po.
Išla som to vyskúšať najskôr na nohe, kým sa odvážim na citlivejšie miesta....
Vosk som si dala do mikrovlnky podľa návodu rozpustiť.
Nôžku som si nagehnila tými preddepilačnými prípravkami, je tam niečo na čistenie, nejaký olejček, aby to išlo lepšie dole a tak.
Špachtličkou som si naniesla taký kúsok vosku o rozmeroch cca 7x3 cm.
No a začala som...
Že myknúť s tým? Pri prvom chĺpku som sa skoro poč...la, ešte som skúsila dalších asi 5 rýchlosťou spomaleného filmu a potom som si ostatné pomaličky odťahovala a pod voskom opatrne odstrihávala nožničkami, lebo som si myslela, že sa zbláznim.
Fľaštička s prípravkom, ktorý by mal rozpúšťať vosk, malo to byť akože na dočistenie po depilacii, tak tá nepomohla vôbec.
PLNE SA STOTOŽŇUJEM S PISATEĽKOU TOHO NA PRVÉ ČÍTANIE VEĽMI ZÁBAVNÉHO PRÍBEHU.
Prešla som znovu na depilačné krémy a žiletku. Uff, nikdy viac.
pasuliatko
05.02.09,19:07
Ja som si depilovala voskovými pásikmi VEET a vydržalo mi to cca 4 týždne, nebolo to thake hrozne ako som si myslela. dá sa to vydržať ;) a môžeš používať aj krém na zjemnenie rastu chĺpkov. a nepomohlo mi VEET ten depilačný krém.smrdelo to a žiadne chlpi sole... :(
AlaNR
06.02.09,06:39
Celkom fajn sa mi zdá krém z Tesca, v takej modrej krabičke na citlivú pleť.
Myslela som si, že to bude tiež smrdieť, ale príjemne jemne to voňalo, tú "smradľavú" zložku bolo cítiť len trošíčku.
Len škoda, že efekt bol tak na týždeň ...
Jandarinka
06.02.09,15:00
Ja mam dost vysoky stupen citlivosti. Na nohach to riesim ziletkou, ruky davam kozmeticke depilovat voskom, najhorsie to bolo po prvy krat... vydrzi to asi mesiac a ruky su uplne nadherne... hornu peru a bradu som si dala odstranit laserom a musim povedat, ze som s tym spokojna... len keby to nebolo take drahe... veet a take blbosti ani nepouzivatm, moje chlpy na to nereaguju.... Pekny den.
pasuliatko
08.02.09,21:01
Ja mam dost vysoky stupen citlivosti. Na nohach to riesim ziletkou, ruky davam kozmeticke depilovat voskom, najhorsie to bolo po prvy krat... vydrzi to asi mesiac a ruky su uplne nadherne... hornu peru a bradu som si dala odstranit laserom a musim povedat, ze som s tym spokojna... len keby to nebolo take drahe... veet a take blbosti ani nepouzivatm, moje chlpy na to nereaguju.... Pekny den.

aký vosk používaš?:)
chrobatka
18.05.09,15:58
Ahojte neviete mi poradit co mam robit kupila som si weet dep. pasiky no vysledok je KATASTROFALNY nohy ma bolia mam na nich krvavo cervene flaky ako keby ma niekto bicoval strasne ma to boli vyzera to ako by mi ten gel stiahol kus koze... bojim sa ze budem mat z toho chrasty a neskor jazvy... keby to boli len mensie ciarky nepoviem ale po nohach mam krvavy otlacok celeho pasika a som naozaj zufala....... pomoooooooooooooooc :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
pasuliatko
01.06.09,19:16
neviete mi poradiť kde je dobré štädio kde depilujú nohy voskom?
Darma111
16.06.09,07:27
Ahojte neviete mi poradit co mam robit kupila som si weet dep. pasiky no vysledok je KATASTROFALNY nohy ma bolia mam na nich krvavo cervene flaky ako keby ma niekto bicoval strasne ma to boli vyzera to ako by mi ten gel stiahol kus koze... bojim sa ze budem mat z toho chrasty a neskor jazvy... keby to boli len mensie ciarky nepoviem ale po nohach mam krvavy otlacok celeho pasika a som naozaj zufala....... pomoooooooooooooooc :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:



Neviete či Ťa ešte zaujíma odpoveď, ja som mala podobnú skúsenosenosť, tiež sa mi urobili krvavo červené fľaky, je to z toho, že keď som použivala dep. pásiky, tak som si zle trhala, zlý uhol alebo zlý smer... už neviem... ale už nikdy viacej som ich nepoužívala... len treba počkať ono to samo zmizne, nič iné sa s tým nedá robiť... teraz používať depilátor, ale tam to nie je ono, tie chlpky nedorastaju pravidelne, tak o tom, že by som mala pokoj od depilovania na 3-4 týždne môžem len snívať... každý 4-5 deň to treba kontrolovať...
sisi007
18.06.09,16:31
Určite by si mala na prvý krát navštíviť kozmetičku. Jednak zistíš ako reaguje tvoja pokožka, jednak kozmetička je skúsenejšia a vyepiluje ti chĺpky aj s korienkom + naaplikuje sérum na spomalenie rastu chĺpkov. 3-4 týždne by si mala pokoj.
sonicka2008
29.06.09,19:08
Akurat som pouzila depilacny strojcek velmi ma to boli tak asi v polke som rpestala vcera som si stvrtku dnes stvrtku a nemam na to uz nervy boli ma to este teraz ac som uz zufala asi ostanem pri ziletke a budem sa kazdy den holit..........veet je hlupost depilacny krem nic nefungoval ani jeden chlp neodstraanil,voskove pasky nic vytrhlo mi asi 4 chlpy nic viac ae zase to miesto kde mi to vytrhlo vydrzalo asi 3tyzdne bezchlpku no co z toho ked cele nohy musim stale holit akurat odchadzam na tri tyzdne na dovolenku to bude super kazdy den v sprche asi hodinu :D:D:D ae nevadi treba to brat trosku s humorom aj slnko co to vypali snaaad :D:)
Misnow
03.04.10,18:31
ahojte, po depilovani strojcekom mam zapalene nohy. neviete mi poradit nieco na to? v dolnej casti noh sa mi stava, ze jemne chlpky maju problem vykuknut von a tam sa tocia. ako to riesite?
dakujem
sybila3
18.04.10,16:48
ja som strojček prestala používať, lebo síce bolesť som vydržala, aj nohy boli hladké super ale keď mi začali vyrastať, tak mi zarastali pod kožu a to bolo otrasnééééé.
Lubaba
18.04.10,17:02
ja strojček nepoužívam, je to bolestivé, chodím kozmetičke a chĺpky si dávam odstraňovať voskom, som s tým spokojná.
Lubaba
18.04.10,17:07
sybila3
19.04.10,17:19
dá sa to niekde kúpiť?
Heni
19.04.10,17:22
http://www.epilar.sk/index1.html

je to niekým osobne odskúšané? ;)
Lubaba
19.04.10,19:19
nemám to odskúšané, poradila mi to moja kozmetička aby som nad tým pouvažovala
Lubaba
19.04.10,19:20
zajtra to overím u nej a odpíšem
Heni
24.04.10,07:27
zajtra to overím u nej a odpíšem

Lubi, vysondovala si niečo? ;)
Lubaba
27.04.10,19:00
http://www.epilar.sk/index.html

túto depiláciu robia iba v kozmetických salónoch, pozri sem:
http://www.epilar.sk/salony.htm
musíš si nájsť nejaký blízky k tvojmu bydlisku...
a sedení má byť asi 6-12, údajne už po 6 je vidieť výsledok, určite to ale nebude lacná záležitosť, info o cene ti dajú v príslušnom salóne.
ErinErin
22.08.10,10:53
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či má niekto skúsenosti s odstraňovaním chĺpkov pomocou elektrickej pinzety.

Pôvodne som si chĺpky odstraňovala depilačným strojčekom, zopár krát voskom u kozmetičky, skúsila som aj depilačnú penu, ale mám problém: následne mi chĺpky zarastajú do kože, zapalujú sa a vznikajú hlboké vyrážky. S týmto problémom som navštívila 3 kožné lekárky a všetky mi doporučili chĺpky neodstraňovať spomínanými spôsobmi, ale vyskúšať trvalú depíláciu laserom. A tam mám zase problém, že chĺpky síce nevyzerajú svetlé, ale majú svetlé korienky. :confused:

Našla som doma Středa Epil - dávno zabudnutý spred vyše 10 rokov, a tak uvažujem, že by som ho vyskúšala.
http://www.streda.com/index.php?navigace=epil&lng=cz
Pravdupovediac vyzerá to na "zábavku" na dlhé zimné večery, lebo každý chlp musím chytiť do pinzety a nechať pôsobiť cca 20 - 30 sekúnd, ako mi indikuje svetielko a zvukový signál. Uvádzajú, že pri každej depilácii sa odstráni 20% chlpov, takže každú plochu je potrebné prejsť tak 5x. Zatiaľ som prešla polovicu jedného lýtka za 2 týždne. :D
Máte niekto skúsenosti - aj na menších plochách, ako táto metóda funguje?
rybanka71
05.10.10,13:52
Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../. :)
ja som si dala depiovať horúcim voskom,a musím povedať,že naň nedám dopustiť,nohy mám hladké a časom aj chlpkov je menej a nie sú také viditelné,mala som prestávku asi dva roky som si ich holila žiletkou,ale nie je to ono.znova idem na vosk,ale od kozmetičky,nie v obchode kúpené prúžky
klik-klak
27.02.11,08:42
Ahojte. Mam 22 rokov. Nohy si depilujem od 15 rokov. Kedze som sa viac podala na otca, mam tych chlpkov viac a tak som si nohy holit prestala a zacala depilovat elektrickym strojcekom. Efekt to ma velmi dobry a tak som pri tom aj zostala, no dost tomu napomaha aj to, ze sa depilujem podla lunarneho kalendara, vzdy na kozorozca, takto mi to vydrzi aj mesiac, teda do toho dalsieho kozorozca. Nohy ma sice potom svrbia ale je to stale nic oproti tomu, ze by som si nohy mala holit kazdy den. :-) Depilovanie mi trva asi tak 10 minut 1 noha takze sa mi to nezda neake narocne. Potom si vzdy nohy vydezinfikujem propolisom rozpustenym v alkohole alebo cim kolvek alkoholovym. No neviem co zo stehnami, lebo tam som ties trocha posiata a na tych slabinach, tam to strasne boli, a preto by som potrebovala neaky dobry vosk, len zhanam skor ten natieratelny a neviem kde. Neviete mi prosim vas ktosi poradit? :-)
klik-klak
27.02.11,08:45
k tym zarastajucim chlpkom. Je dobry piling. Ta slaba koza sa odstrani a oni zacnu normalne vyrastat, skuste.
lujza.j
27.02.11,08:46
Ahojte. Mam 22 rokov. Nohy si depilujem od 15 rokov. Kedze som sa viac podala na otca, mam tych chlpkov viac a tak som si nohy holit prestala a zacala depilovat elektrickym strojcekom. Efekt to ma velmi dobry a tak som pri tom aj zostala, no dost tomu napomaha aj to, ze sa depilujem podla lunarneho kalendara, vzdy na kozorozca, takto mi to vydrzi aj mesiac, teda do toho dalsieho kozorozca. Nohy ma sice potom svrbia ale je to stale nic oproti tomu, ze by som si nohy mala holit kazdy den. :-) Depilovanie mi trva asi tak 10 minut 1 noha takze sa mi to nezda neake narocne. Potom si vzdy nohy vydezinfikujem propolisom rozpustenym v alkohole alebo cim kolvek alkoholovym. No neviem co zo stehnami, lebo tam som ties trocha posiata a na tych slabinach, tam to strasne boli, a preto by som potrebovala neaky dobry vosk, len zhanam skor ten natieratelny a neviem kde. Neviete mi prosim vas ktosi poradit? :-)

http://nechtovyshop.sk/depilacny-program-c2-1071.html?gclid=CKWBqPCGqKcCFcoe3wodsDFRDw
http://www.vsetkoprenechty.sk/326-depilacny-vosk-100ml-ruza.html
http://www.profihair.sk/katalog/Depilacne_vosky_a_ohrievace-17.html
http://www.nailshoptiffany.sk/www-nailshoptiffany-sk/eshop/11-1-Depilacia/80-2-Depilacne-vosky-prislusenstvo
klik-klak
27.02.11,08:48
Ahojte. Mam 22 rokov. Nohy si depilujem od 15 rokov. Kedze som sa viac podala na otca, mam tych chlpkov viac a tak som si nohy holit prestala a zacala depilovat elektrickym strojcekom. Efekt to ma velmi dobry a tak som pri tom aj zostala, no dost tomu napomaha aj to, ze sa depilujem podla lunarneho kalendara, vzdy na kozorozca, takto mi to vydrzi aj mesiac, teda do toho dalsieho kozorozca. Nohy ma sice potom svrbia ale je to stale nic oproti tomu, ze by som si nohy mala holit kazdy den. :-) Depilovanie mi trva asi tak 10 minut 1 noha takze sa mi to nezda neake narocne. Potom si vzdy nohy vydezinfikujem propolisom rozpustenym v alkohole alebo cim kolvek alkoholovym. No neviem co zo stehnami, lebo tam som ties trocha posiata a na tych slabinach, tam to strasne boli, a preto by som potrebovala neaky dobry vosk, len zhanam skor ten natieratelny a neviem kde. Neviete mi prosim vas ktosi poradit? :-)
lujza.j
27.02.11,09:09
máš pár linkov v príspevku pred tým tvojim duplicitným_:)
Mirica-LV
02.03.11,06:51
vyskúšala som cukrovú pastu, môžem len doporučiť, je suprová a menej bolí ako depoílácia strojčekom
akynka
10.05.11,06:59
Teda ja som uz skusila par veci - uvazovala som uz aj nad holiacim strojcekom ale je to prkotina . teda myslim si :-D ako ziletka...

ja som podstivo uzivala ziletky, ale ked som sa uz rozhodla pre depilaciu, tak som chcela odstrnit najma slabiny a to bola teda hruuuza! Na pocudovanie jedine co si doteraz depilujem je podpazusie - boli to ale je to asi o zvyku, ked pomyslim ze "zase" tak mam vtacikov pred ocami ale ten pocit potom je super ;-)

skusala som veet voskove pasiky na nohy - vobec nepomohli a boleli asi najvaaaac.

ale minule leto som pouzivala veet gel s hubkou a mne pomohol. Ono urcite to nemalo ucinok megasuperdlhotrvajuci, ale chlpky zredli, zmakli, no nezmizli :-D ten moj sa daval na cca 6 minut a brasko mi aj hovoril ze v ziadnom pripade nenechavat dlhsie lebo to ma v sebe nejaku kyselinu ci co - no pomohol teda.

Toto leto som premyslala nad cukrovou pastou - aj som si ju sama uvarila podla youtube :-D ale je to nenormalny magľajz :-D teda asi idem na depilacny strojcek. Este ze teraz mam 16-pinzetovy, kdesi som videla uz aj 40-pin tak asi kupim ten, mam dojem ze to bude rychlejsie. Boli to, ale stoji to za to :-)

a rovnako odporucat vydenzifikovat po pouziti.
chamionaire
17.11.15,21:11
Dobry den viete mi niekto poradit prosim vas bola som u kozmeticky na depilacii fuzov ako mi strhavala tie pasiky teplym voskom tak odvtedy tam flak neviem co mam robit poradte mi zmizne to?co nato pouzivat
Viktoriaa0101
14.11.16,11:53
Ja som teraz vyskúšala túto depilačnú pastu https://www.notino.sk/purity-vision/bioepil-depilacna-cukrova-pasta/ a som veľmi spokojná. Návod ako ju použiť som našla na youtube. Výsledok ma prekvapil, tak jemné nohy som tuším ešte po holení ani nezažila.