Janinkaaa
06.06.07,11:40
Prosím vás neviete mi poradiť či sa dá nastaviť v Outlook Express -e oznámenie o prijatí novej správy na inú mailovú adresu ?
Doma máme Outlook Express aj v robote mám Outlook Express. Samozrejme všade sú rôzne mailové adresy. Ja by som chcela vedieť, že mi prišla nová správa na domáci mail, keď som v robote a opačne, keď som doma, potrebujem vedieť, že mi prišla nová správa v robote.
Dá sa to nastaviť ?
Chobot
06.06.07,09:55
Prosím vás neviete mi poradiť či sa dá nastaviť v Outlook Express -e oznámenie o prijatí novej správy na inú mailovú adresu ?
Doma máme Outlook Express aj v robote mám Outlook Express. Samozrejme všade sú rôzne mailové adresy. Ja by som chcela vedieť, že mi prišla nová správa na domáci mail, keď som v robote a opačne, keď som doma, potrebujem vedieť, že mi prišla nová správa v robote.
Dá sa to nastaviť ?

Áno. Cez "Nástroje - Pravidlá pre správy - Pošta - Nové pravidlo pre poštu. Tam zadefinuješ pavidlo, že všetky správy postúpi na ďalšiu adresu.
tinkertrain
06.06.07,10:02
Pozor na to, aby si sa ti to nezacyklilo. Este odporucam si tie forwardovane spravy ukladat do ineho adresara, aby si v tom nemala chaos.
sunborn
07.06.07,06:13
Naco to riesit forwardom sprav ked si mozes pracovne maily pozerat v OE prostrednictom pridania uctu a nastavenim POP hodnot podla roboty pre prichadzajucu postu a pre odchadzajucu postu pouzijes SMTP server svojho sprostredkovatela pripojenia na Inet. Mam to takto urobene niekolko rokov a mozem doma prijmat pracovnu postu ako aj odosielat reakcie na nu tvariace sa ze som v robote.
scorp
10.06.07,15:17
Notifikacia - oznamenie neexistuje. Da sa to naozaj riesit len postupenim spravy pomocou pravidla. Toto, co odporuca sunborn by bolo super, keby som sa k niektorym spravam chcel dostat-totiz moze nastat pripad, ze chcem spravu v robote, ktoru som precital doma ... co potom ? Doma je uz v domacom pocitaci v lokalnom priecinku postoveho klienta. Mimochodom, su to mailboxy na free mailovych serveroch ? Ak ano, potom sa k nim da dostat cez webovy prehliadac, a je to...
sunborn
12.06.07,04:20
to scorp
ten problem co si opisal so stiahnutim posty doma a nemoznostou si ju pozriet v robote sa da jednoducho riesit.
Pri mailovych uctoch si zobrazis vlastnosti pre dany ucet, tab Spresnenie a dole odfajknes Dorucenie - ponechat kopie sprav na serveri. To je vsetko.

Takym sposobom budes mat moznost zobrazit tie iste spravy v robote aj doma. Funguje to. Ako som uz uviedol niekolko rokov to takto vyuzivam a este sa mi nestalo ze by som si nemohol tu istu spravu otvorit v office a sucastne aj doma.
scorp
16.06.07,18:25
To sunborn. Suhlasi vsetko, az na.. Ked je to klasicka mailova schranka, vtedy to plati. Obvykle vsak v praci sa pouziva (opravte ma niekto ak si myslite nieco ine) nieco take ako domenovy kos, t.j. admin moze menit, pridavat a mazat adresy, t.j. toto co je pred zavinacom (laicky povedane). Ak mi pride novy clovek-nemusim kontaktovat mojho ISP aby zadefinoval novu mailovu schranku. A mame problem. Mailova sprava je na firemnom serveri uz stiahnuta, teda neplati "ponechat kopiu na serveri". jednoducho sa k nej z domu nedostanem. Presnejsie povedane - dostanem, ale za uplne inych podmienok a moznosti, co tu teraz nie je predmetom riesenia.
robovi
18.06.07,20:38
Poďme k podstate otázky. Mailová notifikácia o tom, že Ti prišla pošta na server kde máš založený poštový účet naozaj neexistuje. Niektoré platené poštové servre v balíku služieb, však poskytujú sms notifikáciu o tom, že Ti došiel mail. Napr. Orange. Zamestnávatelia však nemajú nastavenú žiadnu sms notifikáciu svojich zamestnancov o tom, že im došla správa. To by sa mobilným operátorom nedoplatili pri dnešnom množstve spamu.
scorp
20.06.07,18:47
Poďme k podstate otázky. Mailová notifikácia o tom, že Ti prišla pošta na server kde máš založený poštový účet naozaj neexistuje. Niektoré platené poštové servre v balíku služieb, však poskytujú sms notifikáciu o tom, že Ti došiel mail. Napr. Orange. Zamestnávatelia však nemajú nastavenú žiadnu sms notifikáciu svojich zamestnancov o tom, že im došla správa. To by sa mobilným operátorom nedoplatili pri dnešnom množstve spamu.
A to je vsetko, priatelia...
dr.eam
22.06.07,20:39
Ahojte mám office outlook a neviem ako a či sa vôbec dá nastaviť zobrazenie pripnutých obrázkov ,alebo fotiek v pošte , nechce sa mi ,ked ich je vela, otvárať ich stále dvojklikom.

Ď.
robovi
24.06.07,22:07
Síce neviem kde, ale som presvedčený o tom, že sa to dá. Možno, keby si si spustil nápovedu, alebo pomocníka v v tom klientovi, ten by ti poradil. To by mrkvosoft nenechal len tak, že v jednom jeho klientovi to ide a v druhom nie. :rolleyes:
LubosP
25.06.07,05:51
este k tej neotifikacii - cely problem velmi efektivne vyriesi programik s nazvom PopPeeper - tam sa nastavia ucty podla potreby a ked pride sprava na ten ucet, poppeeper to zborazi a dokonca sa da cez neho aj precitat, sucasne sa vsak sprava nezmaze a pekne sa zobrazi ako nova v outlooku..
v outlookoch tak nebude bordel z pomiesanych uctov :)
VERONIKA6
27.07.07,09:55
Potrebujem poradiť. Používam aplikáciu Outlook Express. Chcem odposlať fotografiu na určitú adresu a keď vytvorím poštu, pridám prílohu, odpošlem a keď si to pozriem v odoslanej pošte, mám tam hore vypísané: Aplikace Outlook Express zakázala prístup k nebezpečným prílohám vo vašej pošte.
Už som fotografie posielala a nikdy som nemala problém, vždy mi prešli.
camelfly
27.07.07,10:50
Potrebujem poradiť. Používam aplikáciu Outlook Express. Chcem odposlať fotografiu na určitú adresu a keď vytvorím poštu, pridám prílohu, odpošlem a keď si to pozriem v odoslanej pošte, mám tam hore vypísané: Aplikace Outlook Express zakázala prístup k nebezpečným prílohám vo vašej pošte.
Už som fotografie posielala a nikdy som nemala problém, vždy mi prešli.

ak sa jedná o prílohy, tak skús pozrieť ako máš nastavené zabezpečenie príloh ;),
Microsoft Outlook Express neumožňuje lokálne ukladať súbory príloh v správach elektronickej pošty a to z dôvodu ochrany pred vírusmi.

Ak chceš aby sa ti prílohy zobrazovali tak pozri tieto nastavenia:
treba spustiť program Outlook Express
v ponuke Nástroje kliknúť na položku Možnosti
kliknúť na kartu Zabezpečenie
zrušiť zafajknutie pri položke „Zakázať ukladanie alebo otváranie príloh....“ a potom kliknúť na tlačidlo OK
VERONIKA6
27.07.07,12:28
Ďakujem za pomoc, podarilo sa. Bolo to tam zafajknuté.
SAIVI
29.09.08,09:13
..dá sa nastaviť Microsoft Outlook Express aby sa mi po príchode nového emailu zobrazila nejaká správa, alebo upozornenie?
Chobot
29.09.08,09:21
..dá sa nastaviť Microsoft Outlook Express aby sa mi po príchode nového emailu zobrazila nejaká správa, alebo upozornenie?

Áno, dá. V menu Možnosti, záložka Všeobecné, časť Odosielanie a prijem správ zakliknúť "Zvukový signál pri príchode novej správy".
Onko
02.10.08,00:35
Prosím vás neviete mi poradiť či sa dá nastaviť v Outlook Express -e oznámenie o prijatí novej správy na inú mailovú adresu ?
Doma máme Outlook Express aj v robote mám Outlook Express. Samozrejme všade sú rôzne mailové adresy. Ja by som chcela vedieť, že mi prišla nová správa na domáci mail, keď som v robote a opačne, keď som doma, potrebujem vedieť, že mi prišla nová správa v robote.
Dá sa to nastaviť ?

Ono sa to dá dokonca nastaviť tak, že Ti budú chodiť domov aj v robote e-maily z obidvoch adries ... Keby to niekoho zaujímalo, rozpíšem sa :)
tuta
02.10.08,06:17
Ono sa to dá dokonca nastaviť tak, že Ti budú chodiť domov aj v robote e-maily z obidvoch adries ... Keby to niekoho zaujímalo, rozpíšem sa :)


Daj návod ;)
hanelie
02.10.08,06:31
existuje možnosť nastaviť OE na dve a viac mailových schránok? :)
Stevo5
02.10.08,07:47
Pre hanelie:
Áno dá.
V Outloku na : Nástroje / Kontá - a v záložke Pošta si zvoľ Pridať - a nastav si ďalšie konto alebo aj viac. Pre každé nové konto postup opakuj.
hanelie
02.10.08,09:13
stevo :)
niekde robím chybu / neviem kde / pretože pri zmene identity sa mi znovu načítajú správy z prvej nastavenej adresy :confused:
Stevo5
02.10.08,09:51
So zmenou identity som nepracoval. Ja mám v OE nastavené tri mailové kontá a ak dám Prijať/Odoslať poštu, tak mi ich pekne doradu skontroluje a z každého konta stiahne ak je tam nejaký nový mail. Hneď mi to spolu zobrazí ako došlú poštu.
Ak ti sťahuje len z tvojho pôvodného konta, možno si spravil niekde v nastavení nového poštového konta chybu.
Skontroluj si to, ja to robím tak že si pošlem mail z jedného konta na druhé a hneď aj z druhého na prvé a hneď dám prijať/odoslať poštu. Ak sú nastavenia v poriadku tak mám hneď dva nové prijaté maily.
Skús si to nové pridané skontrolovať - názov, heslo, a vo "vlastnosti/Spresnenie" si skontroluj či si zadal správne čísla portov SMTP a POP3. Niekedy to default nastavenie nie je správne.

Neviem aký poštový server používaš ale tie čísla by som ti vedel dať pre Zoznam a Gmail
hanelie
02.10.08,10:15
heuréka :)
ďakujem stevo - už je to ok:)
Stevo5
02.10.08,10:38
Som rád, nech slúži a poslúcha.
Onko
03.10.08,21:37
Daj návod ;)

Finta je v tom, že sa pri nastavovaní konta v poštovom programe nastaví Typ účtu IMAP namiesto POP3. Rozdiel medzi nimi je taký, že pri IMAP zostávajú všetky správy stále na serveri, a preto sú stále dostupné z rôznych počítačov, teda napr. v práci aj doma. Pri POP3 sa pri prijímaní pošty správy stiahnu do počítača a na serveri vymažú, ak to spravíš doma, v práci už nebude čo sťahovať a naopak.

Pri nastavovaní môže byť niekedy rozdiel iba v tej položke Typ účtu, niektorí poskytovatelia e-mailov majú odlíšené aj názvy serverov, takže ak je názov servera pre prichádzajúcu poštu pop3.server.sk, tak pre IMAP účet to bude zrejme imap.server.sk, môže to byť individuálne ...

Ako nastaviť v jednom počítači viac schránok napísal Stevo5.