Jarda Slatinany
15.09.13,22:18
Já mám vzduchování v poslední tak zvané denitrifikační komoře filtrace. Vzduch na sebe naváže poslední zbytky dusičnanů a dalších věcí, které tam zbyly po průchodu filtrací a ty pak odejdou ven z vody. Samotná voda pak silně okysličená proudí zpět do jezírka, kde ji ryby s potěšením přijímají. Vidět je to na mém videu zhruba v 15 minutě. http://www.youtube.com/watch?v=sFsokUTeylQ Hladina je klidná, voda má v místě vyústění dobrou chuť a dělá to mírný proud, který se rybám moc líbí. Zdržují se tady úplně nejvíc.
Vzduchování v jezírku jsem měl a nebylo to moc dobré. Kromě problémů s rozhýbanou hladinou to strašně míchalo vodu v celém jezírku a dělala se občas i pěna. Teď už je to super.
kata1
16.09.13,09:40
Jarda, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Presne ten istý problém mám - pena, miešanie a ochladzovanie vody, čo sa mi nepáči. Dnes to vyriešim tak, ako to máte vy.
petomar
16.09.13,12:00
Zdravím všetkých fanúšikov záhradných jazierok,

rád by som vás upozornil na práve prebiehajúcu súťaž o "Jazierko sezóny 2013". Tento rok je prvá cena skimer OASE Swim Skim v hodnote 262 Eur . Celkovo budú odmenené až 3 jazierka.
Viac info nájdete na tomto linku:

http://www.zahradnejazierka.sk/jazierko-sezony-2013.html
marcelino48
20.09.13,09:43
Prajem Vám pekný deň. Obraciam sa na Vás s otázkou ako sa zbaviť špinavej vody v jazierku u môjho strýka. Problém je v tom že má jazierko veľké asi 3000litrov. Má v ňom nejaké rastlinky + lekná. Má tri väčšie rybky asi 20-30 cm a dosť veľa malých rybiek keďže sa mu tie veľké spárili. Problém je ten že ma veľmi špinavú vodu a riasi na kameňoch. Nemá žiadnu filtráciu len čerpadlo. Zo začiatku používal nejaké chémiu na čistenie vody chvíľku bola čistá no teraz je už špinavá. Čo by ste mi vedeli poradiť aby voda bola čistejšia.
kata1
20.09.13,15:12
Podľa mňa by ste mali kúpiť vhodný filter a k nemu čerpadlo, ak by nevyhovovalo to, ktoré máte. Na ničenie rias /zelenej vody/ UV lampu a na dostatok kyslíka vo vode používam aj okysličovač vody. Niektorí predajcovia vám vedia veľmi rozumne poskladať celú zostavu podľa objemu jazierka. Nevynechala by som ani skimer, hlavne teraz na jeseň vie veľmi pomocť. Pri výbere filtra sa prihliada aj na počet rýb v jazierku, nielen na m3. Ja som všetko nakupovala u p. Takácsa v Novej Dedinke. Oni my poskladali celú zostavu, nakoľko robia jazierka, chlapci sa v tom vyznajú a sú ochotní.
Tomo11
08.10.13,16:11
Ahoj, robil som nejaké úpravy na erku a preto so h. Vypustil . Chcem sa trať ci môžem nechať vypustené jazierko na zimu . Neublíži mráz fólií ? Ďakujem
nedostupny
11.10.13,16:14
Urcite je lepsia voda na vytvarovanu foliu ako priamy mraz.
vlado.1
11.10.13,20:08
neviem prečo odstranil niekto môj príspevok , ponukal som na predaj vortex. Nevyrábam ich len tan čo mám je navyše a nezapadá mi do konceptu filtracie a predpokladal som že niekomu by sa hodil.
Lubosdeere
12.10.13,10:05
Zdravým všetkých chovateľov.
Mám otázku, ako rozoznam karasa od koi a križenca koikaras? Potrebujem preriediť jazierko a chcem tam nechať len koi kapre.
Za odpovede Vám pekne ďakuje.
nedostupny
12.10.13,13:16
Lubosdeere Kapor ma fuziky karas nie.A krizenie neviem ci je mozne v prirodnych podmienkach ako je jazierko.Myslim ze krizenie moze vzniknut len umelo.
nedostupny
12.10.13,13:19
vlado.1 Pravdepodobne pre : Debaty slúžia na diskusiu.
Jarda Slatinany
04.11.13,09:03
Kapr má čtyři fousy, karas nemá nic a kaprokaras má dva, ale je už dál sterilní. Je to podobné, jako když se zkříží jeseter malý a vyza velká. Vznikne sterilní bestěr. Dá se zkřížit tygr a lev, kůň a osel, kůň a zebra..., tak proš by nešel spářit kapr s karasem že? Vždyť to může být i omyl. Když začnou ryby na jaře blbnout a všechny najednou se udělají do jednoho stísněného místečka, vzniknou různé kombinace. No hlavně že se jim uleví.
kata1
18.11.13,19:59
Chcela by som sa len spýtať, či ste už vypli čerpadlá/filtre. Myslím, že už všetko zazimujem, aby mi to neochladzovalo zbytočne vodu (má 8 stupňov).
Peter z Bratislavy
18.11.13,20:19
Ešte do konca týždňa nehlasia mrazy, tak hladinový skimmer i filter sú ešte v prevádzke, ale cez víkend už plánujem ich vyčistenie a odstavenie z prevádzky.
Ešte nedávno 28.10. som ho vysával
http://s020.radikal.ru/i715/1311/2a/121ab5ec1085.jpg (http://radikal.ru/fp/d1aeeb9a2c354d2684dfc98e21688093)
kata1
18.11.13,20:57
Aj ja sa to chystám robiť cez víkend, dúfam, že počasie vyjde.
vlado.1
18.11.13,23:38
http://www.youtube.com/watch?v=2ESQwlJhFcA
asi takto som pripravil jazierko na zimu a ešte potom ak prídu mrazy tak dam na hladinu plávajúce paneli ale musím ich trochu upraviť potom dodám foto alebo video
kata1
23.11.13,11:13
Okysličovač vody nechávate ešte spustený?
Peter z Bratislavy
23.11.13,17:15
Dnes sme z jazierka vybrali plávajúci skimmer, rozobrali a vyčistili filter, odmontovali UV lampu aj I-tronic. jazierko je už bez techniky pripravené na ohásené ochladenie
nedostupny
24.11.13,07:11
Okyslicovac,nechavam pusteny celu zimu,len okyslicovacie kamene davam tak 30 cm pod hladinu,aby bol otvor v lade..
Tomo11
18.12.13,14:48
Zdravim. pridavam fotku toho čo som vytvoril tohto roku. Technika nieje spustena a vlastne uz sa to ani nevyplati. Dokoncim ju dufam cez zimu a v lete už bude všetko pekne fungovat aj s rybami dufam :D
nedostupny
18.12.13,17:24
Sánka dole,šéfe
Lubosdeere
19.12.13,13:39
Ahojte Poraďáci.
Chcem sa opytať či má niekto ultra sieve štrbináč ? Ak áno vedel by mi odmerať rozmer sita? A rozmer komory s ktorej sa valý voda na sito. Ďakujem.
kata1
25.12.13,08:50
Všetkým jazierkárom prajem krásne a ničím nerušené Vianoce a v novom roku veľa príjemných posedení pri nádherných jazierkach a ešte krajších rybyčkách :-)
Peter z Bratislavy
30.12.13,08:46
Jarda Slatinany
03.01.14,23:52
Teda příroda sice blbne z toho tepla, ale po sněhu se mi ani nestýská.
Trochu jsem šmíroval ryby - http://www.youtube.com/watch?v=14pSyJWpAaE
Lubosdeere
04.01.14,14:06
Milovníci jazierok. Chcem Vám ukázať moj vlastnoručne vyrobený, plne funkčný štrbinový filter za 150€ s 200 micronovým sitom. Momentálne je zapojený čerpadlovo,ale na jar plánujem prerábku jazierka kde všetko bude gravitačne v šachte. A nebude chybať trojkomorový bio filter s betonového debnenia. Filter je postavený na platforme Ultra Sieve 3. Má tri vstupy d 110.
Lubosdeere
04.01.14,14:10
A ešte jeden.
Jarda Slatinany
04.01.14,17:11
henrieta18
19.01.14,14:06
Takže sa k vám pridávam,dobrý deňprajem.Celú diskusiu mám prečítanú,jazierko zrealizované: október-november 2013. Zatiaľ bez rastlín, vodného obehu a okolitej výsadby (horné jazierko ešte celkom nedokončené). Prioritou bolo urobiť spodné jazierko, aby sme mohli doň umiestniť ryby (ktoré boli zatiaľ v starej zakopanej vani)
Lubosdeere
20.01.14,20:45
Henrieta18
Ahoj. Aká bude filtrácia? Foto z výkopu nemáš? Aký je objem?
henrieta18
21.01.14,09:59
Lubosdeere, o filtrácii budemmusieť porozmýšľať a poradiť sa.Zatiaľ,ako som spomínala,je bez, prioritou bolo umiestniť ryby. Rozmýšľala som,že by som skúsila bez filtrácie, je pomerne veľké 9m x 4m, maximálna hĺbka 1,1m, je tam cirkulácia vody-z horného,menšieho jazierka (2,5m x 1,8m,hĺbka 50 cm) do väčšieho, z juhozápadnej strany je pritienené stromami, keď tam budú rastliny, tiež by to mohlo pomôcť. Ale mám taký pocit, že filtráciu nakoniec budem musieť riešiť . Je to dosť nákladná položka.
Lubosdeere
21.01.14,10:47
Ahoj Henrieta18
S filtracii si nerob ťažkú hlavu. Ak máš doma kutila tak to nebude drahé a tiež Vám rád poradím s ňou. Žiaľ na jazierko bez filtrácie sa nebudeš vedieť pozerať a ja už teraz ľutujem vaše rybky. Moja filtrácia je spustená aj teraz, mrazi niesu a voda má 8 stupňov.
Peter z Bratislavy
26.01.14,15:52
Keďže konečne primrzlo, dalo sa opatrne po okraji jazera aspoň jednou nohou stúpiť na ľad. Tak som to rýchlo využil a pokosil som všetky uschnuté trávy, čo trčali nad hladinu, aby sa to potom všetko na jar nerozkladalo zbytočne vo vode.
Lubosdeere
14.02.14,16:03
Nazdar jazierkári. Dnes som prišiel domov s práce a vidím jednu rybku z mimulo rčného poteru sa hadzať na hladine. Plávala mimoriadne čudne. Tak som ju vylovil, má veľmi červené žiabre. Čo jej može byť?
kata1
16.02.14,10:38
Dobrý deň. Prosím vás, nemáte skúsenosti s prípravkom Bio-Algenkiller na vláknité riasy? Ďakujem.
kata1
18.02.14,21:35
Prosím, nevedeli by ste mi poradiť, čo urobiť s vláknitými riasami v tomto období ? Strašne mi začali znečisťovať vodu. Vlani o takomto čase som mala úplne čistú vodu, teraz sa mi úplne začala kaliť. Tých rias je toľko, že ich nestíham ručne odstraňovať. Tie prostriedky, ktoré sú ponúkané na stránkach, odporúčajú pri spustenom filtri a okysličovači. Ďakujem za radu.
Lubosdeere
19.02.14,15:28
A prečo nespustíš filtráciu? Túto zimu som ju vobec neodstavil.
markon heron
19.02.14,17:23
Ja som to už tiež spojazdnil asi pred mesiacom
kata1
22.02.14,13:08
Pred spustením filtrácie ste povysávali jazierko?
Lubosdeere
22.02.14,14:23
Nie... Nebolo treba. V decembri som ho vysával.
kata1
22.02.14,17:11
Ja mám dojem, že mám v jazierku dosť usadenín, vysávala som v októbri a keby som teraz spustila filtráciu, asi by mi to veľmi zašpinilo vodu. Neviem, či možem vysávať teraz, keď je ešte voda studená a ryby spomalené, či by som ich nevystresovala.
markon heron
22.02.14,17:37
Ja som tiež nevysával. Listy čo cez zimu popadali som vyzbieral sitom. S filtrom robím teraz taký malý pokus. Dal som doňho také jemné sito proti komárom a cez odkalovaciu trubku púšťam vodu späť do jazierka. Je to niečo ako štrbináč, ale velmi provizórny. Skôr, ako sa pustím do výroby toho pravého, chcem zistiť, čo to dokáže. Mám to tam 6 dní a výsledok ma dosť prekvapil. Bude to super .
Lubosdeere
23.02.14,07:20
Markon
Štrbináč som si vyrobil túto zimu. Funguje výborne a stálo ma to 150 € ,všetok material som kupoval. Fotky sú na 63 strane.
Lubosdeere
23.02.14,07:29
Kata1
Koľko stupňov má voda? Prečo si myslíš ,že ti filtrácia zašpiní vodu? Veď ona má spĺňať prestný opak.?!.......
miros15
23.02.14,08:06
riasami som bojoval prve dva roky teraz ked je dostatočne zarastene jazierko a tienene leknom je toho menej. Pokial ešte jazierko nieje zarastene je vhodne použivať roztok koncentrat rašeliny ktora vodu zafarby na hnedo a neprepušta slnečne luče . Treba najmenej použivať mechanicke alebo chemicke zasahy do jazierka aby bioritmus nebol narušený.Pomoc je aj UV lampa a filter prísady ktore dva krat do roka sa vymienaju a biobakterie ktore sa nasadia do filtra zeolit,carbo,fibro, a molitán ktorý sa raz za mesiac preperie. Treba dávať pozor pri čisteni filtra má sa použivať voda z jazierka a nie chlorovaná z vodovodu ktora zabija biobakterie.
Kamienky mám z rieky ale preprate a namačane v SAVE aby sa škodlive a choroboplodne látky nedostali do jazierka .Pokial sa mám vyjadriť k žabám ked tak len rosnička a nie ropucha ta sa môžu nekontrovatelne rozmnožiť.
Pekný deň prajem


Dobry den. Chcel by som zareagovat, co ste spomenul v texte za tie žaby (ropuchy) Mam s nimi problem v jazierku. Kazdy rok sa vracaju do jazierka a nanesu vajicka. Neviem ako sa ich zbavit alebo obmedzit ich počet.
kata1
23.02.14,08:08
Myslela som na to, že kým sa neprefiltruje všetká voda v jazierku, ktorá je špinavá, a dám ju spustením filtra do pohybu, že sa mi to celé zakalí. Ak by som to najprv povysávala, asi by som dosť pomohla filtru. Voda má 5.5 stupňa.
Lubosdeere
23.02.14,08:33
5,5 je málo na vysávanie. A žiaľ všetky prípravky proti riase, či už biologické alebo chemické, sa možu používať len pri spustenéj filtrácii.
kata1
23.02.14,08:35
Ľuboš Benkó, možem sa spýtať na ten štrbinový filter? Neviem, či tomu dobre rozumiem, ale tie filtre pomáhajú mechanicky zachytávať špinu z vody a následne budete mať biologickú filtráciu na čistenie?
Mám totiž Tripond štvorkomorový s vortexom a mám pocit, že mechan. časť filtra nezachytáva dostatočne hrubú nečistotu, lebo dosť často musím čistiť aj biol. časť. Rozmýšľala som, či by nebolo dobré osadiť pred vortex ešte nejaký štrbináč. Vo filtri mám japonské rohože, biobloky a aquarock. Rozmýšľala som, či sú naozaj všetky rovnako účinné, pretože tá plocha, na ktorej sa dokážu usadiť bakterky, nie je pri všetkých rovnaká. Napr. ten aquarock sa dá aj zle vyčistiť, má taký účinok ako napr. japonská rohož?
Lubosdeere
23.02.14,09:12
Presne tak, zachytia veľa bordelu,čo vortex nedokáže. Ale už aj pre vortex vymysleli liek. Je to štrbinová odstredivka. S osadenim štrbináča pred vortex može byť problém! Aké zapojenie filtra máte? Aquarok nepoznám. Použivam len biomolitan a zeolit.
kata1
23.02.14,11:57
Neviem to asi odborne popísať, ale pokúsim sa : vo vode mám čerpadlo AquaMax Eco Twin 20 000, ktorým vytláčam vodu cez UV lampu Pro-Clear UV55 do štvorkomor. Tripond filtra a z neho ide voda gravitačne naspať do jazierka 110 PVC rúrou. UV lampu a filter mám nad úrovňou jazierka a vo vzdialenosti cca 1.5m od jazierka. Skúsim sa pozrieť na tú štrbinovú odstredivku.
markon heron
23.02.14,11:58
kata1 ... na inom fore som narazil na malý zlepšovák
markon heron
23.02.14,12:07
Luboš... už som to pozeral a je to super, ale ja mám v pláne niečo iné.

Ak budem mať čas, skúsim to nakrasliť
kata1
23.02.14,12:27
Vyhadzuje mi to v googli samé štrbinové filtre, neviete poradiť, kde nájdem odstredivku? Ďakujem.
kata1
23.02.14,12:35
Ja som našla predfilter pre vortex komory na jednej stránke, zdá sa mi, že je princíp podobný a vraj zvyšuje účinnosť o 75%.
Lubosdeere
23.02.14,12:48
markon heron
23.02.14,20:33
Tak som to nejako načrtol. Takto si to zhruba predstavujem. Klapku skimmeru a prívod z gule budem môcť ovládať samostatne. Budú môcť byť otvorené samostatne, alebo aj spolu podla potreby. Na prívod z gule dám na zimu zátku v ktorej bude ventil, cez ktorí natlačím do potrubia vzduch, aby to mráz nepotrhal.

Ak by mal niekto nápad, ako to ešte vylepšiť, budem rád.
Lubosdeere
24.02.14,21:05
Video o účinnosti: http://m.youtube.com/watch?feature=em-upload_owner&v=wYt4EbWWzj4
nedostupny
25.02.14,06:30
markon heron ,podla mna budes mat problem s doladenim vykonu cerpadla.Ak bude maly vykom tak urobis len spojene nadoby a hladiny budu vyrovnane.Takze vykon radsej riadne prezen.Pred skimmer daj nejake sito,aby ti tam nevplavali ryby.Pri dazdoch ti stupne hladina,pri suchach klesne,takze bude treba nejaku automatiku na dopustanie vody,aby cerpadlo neslo na sucho.Inak to bude velmi pekne

miros15 ja som problem s mackami a zabami vyriesil 50 cm poplastovanym zajacim pletivom okolo celeho jazierka.
markon heron
25.02.14,09:13
nedostupny, podla nákresu to asi nieje jasné, ale ako tam mám tú flexi gumu, tak tá jedna časť sa bude pohybovať hore-dole a bude to ovládať plavák. Na výkone čerpadla nebude záležať, lebo ten plavák pustí na sito tolko vody kolko bude stíhať čerpadlo odsať. Kolísanie vody v jazierku porieši klapka skimmeru ako pri bazénoch. Mal som tam doteraz taký skimmer, ale často sa upchal lebo mám okolo jazierka vela stromov a stále z nich niečo padá. Podla mňa by to mohlo fungovať.
markon heron
26.02.14,21:37
Lubosdeere
27.02.14,17:22
Je to pravda.
vlado.1
28.02.14,05:54
No nebol by som si až tak istý , ale niečo spapkajú ale nie je to tak že len riasy . Keď sú granulky tak sa papkajú granulky. Potom je na riasy aj http://www.margoc.sk/zahradne-jazierka-a-koi-kapre/ponuka-ryb-na-predaj/predaj-kaprovec-cinsky/ a ten doslova spása riasy z dna , kameňov . Ale sú o dosť drahšie a háklivejšie . Minulý rok ich mal aj vo Vlčanoch , len ich nema v ponuke na eshope .
Rastik Dilinko
02.03.14,16:48
Dobry den, idem prerabat jazierko a tak by som chcel poprosit o radu, idem vkladat dnovu vpust lebo a sa chcem opytat ci ma zmysel spravit hned nieco taketo ako na videu http://www.youtube.com/watch?v=On863G6A6nw
Rastik Dilinko
02.03.14,16:49
A este chcem spravit mensi skimmer a predstavoval som si aby to takto nejako fungovalo ako v tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=sg7VxJ2mUBc , lenze mi nieje jasne ako sa voda z dnovej vpuste dostane do skimmera, ci to sa nejako tam sama vytlaci? za akukolvek radu dakujem .
markon heron
02.03.14,17:35
Rastík, čo sa týka tej vzduchovacej dnovej výpuste, sa neviem vyjadriť. Vyzerá to možno zaujímavo, no neverím, že to tak skutočne funguje. Do jazierka sa vracia aj voda s filtra a tá ten kolobeh naruší.
Voda z dnovej výpuste sa do skimmera dostane sama. Čerpadlo ťahá vodu zo skimmera a tým v ňom klesne hladina a keďže hladiny musia byť vyrovnané ( spojené nádoby ) deje sa to cez dnovú výpusť.
vlado.1
02.03.14,18:36
Rastík ja som tiež nedal pri budovaní jazierka dnovu gulu ale potom som dostal info že existuje obrátená - dodatočná dnova gula . Ale je dosť draha a pritom je jednoduchšia ako ta ktora sa dava pod foliu aj potrubie sa dava pod foliu . nechcelo sa mi rozoberať už urobene jazierko tak som to riešil trochu inak tu davam link na video a asi v 1 min je vidieť ako som to riešil http://www.youtube.com/watch?v=bU22iPTu2t8 . Kúpilsom normalnu dnovu gulu bez vzduchovania a použil som len klobúk lebo tao stala asi35€ a tadodatočna asi 100€ . Sanie som urobil 50mm hadicou , a na výrenie bordelu mam jesetery , teraz vidim na dne aj šróbiky na tej dodatočnej guli a je v hĺbke 135cm ak budeš chcieť mam aj nejake fotky z výroby tej dodatočnej gule alebo si nalistuj staršie príspevky asi 16.7.som tam daval fotky. Fotky sú na strane 55 v tomto blogu
Lubosdeere
04.03.14,16:06
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať ,či sa už niekto stretol stým , že malým rybkám niečo požralo chosty? Čo za tvora mám v jazierku?
nedostupny
05.03.14,07:26
Lubosdeere
05.03.14,16:32
Nedostupný
Máš pravdu. Takých potvor tam mám hojne. Su to ešte len larvy a je ich ťažké vyloviť. Ďakujem.
kata1
09.03.14,18:55
Máte, prosím vás, niekto skúsenosti s účinkom Tripond Peroxyd na vláknité riasy? Može sa používať aj teraz?
stefanjilly
09.03.14,19:40
tripond peroxyd použil som ho asi dvakrat ale žiadna slava.Je to založene myslim na viazanosti s kyslikom. prašok sa nasype_aplikuje_ na potrebne miesta klesne na dno na nečistoty ktore su tam a na nich sa viaže kyslik a zdvihne nečistoty na hladinu a tam ich je mozne sietkou pozberat.kupil som kilove balenie a mynul som asi desatinu spokojnost_nulova
ivanečko
09.03.14,19:58
Používam ho už tri roky a spokojnosť dobrá. Posypem miesta s riasou a takmer okamžite začne riasa vystupovať na hladinu, odkiaľ ju zbiera skimmer. Funguje ta postupne, lebo až po 3-4 dňoch sú steny krásne čisté. Treba však skimmer častejšie čistiť, lebo ten humus je lepkavý a zanáša košík. Väčšinou po daždi, keď sa zmení kvalita vody a začne riasa bujnieť, opakujem všetko znova.(3-4 x za sezónu)
markon heron
10.03.14,06:38
miros15
10.03.14,17:32
markon heron

to si to pletivo ako postavil okolo jazierka? nenarusa to dojem jazierka to pletivo ? mozes dat obrazok?
markon heron
10.03.14,20:22
miros15

To si si ma splietol. Ja nemám okolo jazierka žiadne pletivo.
kata1
10.03.14,21:57
markon heron, práve pán Szaksz z Koifarm-u mi ten prípravok odporúčal, tak ho idem vyskúšať :-)
kata1
10.03.14,22:03
Ivanečko,
používate ten aktívny kyslík aj pri nižších teplotách vody, cca 10stupňov?
henrieta18
11.03.14,17:32
Ahoj jazierkári, takže zimu sme prežili aj my, aj rybičky, prikladám foto toho nášho jazierka, ryby sú ešte plaché, tie odfotím, keď ich "vycvičím" :-D A teraz vo veľkom plánujem úpravu okolia , zhromažďujem rastliny, plánujem osiať trávou a nainštalovať čerpadlo a spojazdniť "okruh", niekde "vysnoriť" dostatočné množstvo dostatočne veľkých kameňov na dokončenie horného jazierka....
markon heron
11.03.14,17:46
henrieta18

Okolie vela spraví. Držím palce, nech sa to podarí. Bude to pekné..
henrieta18
11.03.14,18:25
henrieta18

Okolie vela spraví. Držím palce, nech sa to podarí. Bude to pekné..

Ďakujem vopred za tie palce;)
Tomo11
14.03.14,14:00
AAhoj :)
chcel som vas len pozdravit ... dlho som sa tu neukazal :) Vlastne moja stavba (http://www.porada.sk/stavba#__AUTOKW) skoncila na mrtvom bode. Jazierko je sice napustene koli zime som ho nechcel nechat prazdne no nebol som doma tak to dopadlo katastrofalne.... meskam s fitraciou, jazierku je spinava voda, lady mi poprevracali kvetinace s rastlinami, strk sa vysipal na dno , proste cista katastrofa ... uz sa neviem dockat kedy to vypustim vycistim, dam doporiadku a spustim filtre. Najskor natom zacnem pracovat az v aprili dovtedy to bohuzial musi zostat tak :)
chcel som sa spytat na par technickych rieseni ohladne filtracie ... konkretne nato aku spojku alebo priechodku alebo co pouzit na pripevnenie cerpadla k filtru.
vlado.1
14.03.14,18:54
Tomo záleží na tom ako daleko maš od čerpadla k filtru . či maš dnovu výpusť . Čerpadla maju povečšine 50mm výtlaky , ja by som išiel do pvc trubiek 50mm - minimalne čim budeš zmenšovať priemer tak sa bude znižovať výkon čerpadla a aj čím vyššie budeš čerpať vodu do filtra . A ešte jedna rada čím menej ohybov na potrubí a ak je to potrebne tak používaj oblúky a nie kolena . Niektorý predavaju kolena 50mm ( v mojom prípade)veľmi draho - a to su predajcovia bazénovej techniky aj jazierkovej techniky . Ale ja som kúpil v UNIMATE 50mm oblúky skoro asi 8x lacnejšie .
markon heron
14.03.14,21:03
Ja mám čerpadlo s filtrom prepojené hadicou 50 mm. Je to takáto hadica..
robo939bj
16.03.14,11:10
ahojte, poprosil by som o radu, tento rok mam v jazierku velmi premnozene vlaknite riasy, chcem sa spytat ako sa da zabranit premnozeniu tichto rias, filtraciu som este nespustil, chcel by som sa vyhnut chemickym pripravkom, viete mi niekto nieco poradit co stym robit.
Jana Strouhalová
16.03.14,15:01
Moje jazierko
markon heron
17.03.14,07:02
V tomto období kladú žaby vajíčka a ak nechcete mať plné jazierko žubrienok, tak je dobré kontrolovať častejšie jazierko a vajíčka odstrániť. Ja už som jednu várku vylovil. Ryby síce dokážu niečo požrať, ale na to by som sa nespoliehal.
Newkangaroo
19.03.14,12:15
mě se líbí kombinace jezírka a dřevěné terasy. Něco jako http://www.empiri.cz/twinson-drevoplastove-terasove-kompozity-prkna/, máte to takto někdo řešeno doma? ideálně si jednou představuji východ z obývacího pokje na terasu a zterasy přímo navazuje jezírko a pokračuje zahrada....
vlado.1
19.03.14,18:36
Včera a dnes som prikrmoval jesetery a začali papkať aj ostané ryby a vylovilsom dve žabky , včera mala voda až 11°C
tomas_123
25.03.14,20:16
zdravim,

chcem sa spytat na jednu vec ... minuly rok som si svojpomocne spravil jazierko 10m3 a az na jednu vec by bolo vsetko v poriadku:

Jazierko som robil klasicky - vykop, piesok, geotextilia, folia 1mm a nato kamenivo - rovne plochy frakcia 32-63, sikminy zhruba 60-250. Problem spociva v tom, ze aj ked som kamene ukladal ako sa najlepsie dalo stale ma trapia zosuvy kamena. Minuly rok som x krat opravoval popadane kamene, ale cez zimu co to zas popadalo a rad by som sa zbavil neustaleho opravovania definitivne. Rozmyslam. ze by som vybral vsetky kamene. Nasledne dat na foliu vrstvu betonu a do nej ukladat kamene a potom este vysparovat. Takto by som spravil sikme casti. Stretol sa niekto s niecim podobnym?
Lubosdeere
25.03.14,20:21
fery
26.03.14,04:57
Tiež premýšľam nad týmto "problémom" a asi použijem: http://www.numa.sk/produkt/polyuretanova-pena
tomas_123
26.03.14,05:41
vyzerat to sice zaujimavo, ale ak by som chcel zafixovat uplne vsetky kamene na sikminach, tak ako som planoval, tak sa asi nedoplatim :). Kazdopadne asi si jeden kus zabezpecim a vyskusam ho v potoku.

Stale mi vrta v hlave ten beton (http://www.porada.sk/beton#__AUTOKW) - akurat, ze tam sa bojim aby cez zimu nezacal praskat (teda hlavne blizko hladiny).
Jarda Slatinany
26.03.14,13:03
tomas_123 Jestli ti můžu poradit, nic v jezírku nebetonuj a kameny dej jen kolem okrajů. Když budeš mít kameny vyskládané celé jezírko, nejpíš se stane toto. Po druhé, nanejvýš třetí sezóně budeš mít mezi kameny už tolik nevyčistitelného sajrajtu, že se ti za žádnou cenu nepodaří udržet vodu čistou a zblázníš se z vláknité řasy. Ten hnijící kal totiž bude vodu v jezírku zásobovat nekonečnou škálou živin a splodin hnití, takže to neutáhne žádná filtrace a bakterie to taky nezachrání. Betonová jezírka bývají později problém kvůli nemožnosti úprav a stavem PH.
Já jsem už kačírek zcela zavrhl a v jezírku nechávám kameny jen na okraji a trochu v koších s vodními rostlinami. Folie i kameny stejně zarostou řasou a šlemem, takže nepoznáš rozdíl. Ale čistá folie se snadno čistí.
markon heron
26.03.14,18:15
Viete mi niekto povedať, ako môže 70 cm sumec bez stopy zmiznúť z jazierka ? Dokáže to mačka ?
nedostupny
26.03.14,18:20
V pripade ze mrtveho vyplavi voda..aj vtaci,ale kostra by zostala
Lubosdeere
26.03.14,18:36
Alebo žeby sused?????
markon heron
26.03.14,18:51
Ani jedno, ani druhé. Stalo sa to kamarátovi v noci. Má aj psa, no s mačkami je kamarát.
Jarda Slatinany
27.03.14,13:28
I pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) je má rád. Znám to podle jednoho kolegy jezírkáře. Jeho pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) byl pořád u jezírka a zálibně se na rybky koukal. Pak začly mizet a po vyčíhání zjistili, že pejsek nechal přijet ryby až k němu, pak hrábl tlapkou do vody a ryba byla na břehu. Křup a byla hotová. I nejlepší přítel člověka dokáže být pěkná mrcha. Taky mohl sumec sám vyskočit na břeh při honbě za potravou, nebo jen tak z blbosti. Třeba chtěl on sežrat tu kočku, nebo psa a přepočítal se. To už asi nezjistíme. No třeba je dobře, že zmizel ještě před tím, než začal škodit. Já už sumce dávat nebudu. To spíš nějaké nové druhy jeseterů. Teď se rýsuje oxirinchus a transmontanus.
markon heron
30.03.14,17:42
Jardo, tvoj príspevok som poslal dotyčnému a skonštatoval, že to mohol byť aj ten jeho pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW), lebo pár dní predtým vyštartoval po tom sumcovi, no podarilo sa mu ho zadržať.
Dík za príspevok.
Erika686
02.04.14,06:13
My planujeme urobit nieco podobne, s tym, ze by sme do toho "jazierka" zviedli odkvap, cize aspon ja mam taku predstavu, ze by bolo normalne jazierko so vsetkym, ale by sa do nho tiez odvadzala dazdova voda a niekde na druhej strane by bol nejaky vypust, ked hladina dosiahne nejaku uroven, aby voda samovolne odtekala, bez toho ,aby vyplavilo pripadne nejake tie rybky.

Napad nosim v hlave, len to nejako zrealizovat .
ivanečko
02.04.14,07:25
odkvap som dal do jazierka pôvodne aj ja, no už nikdy viac. Dva mesiace po prvej veľkej búrke som nevedel dať vodu do stavu, ako bola pred tým, kapre chytili vodnatelku a štyri 40cm kusy uhynuli, vláknité riasy sa rozbehli tak že som ich hrablami na trávu obdeň musel strhávať, hodnoty vody boli nemerateľné, nakoniec som jazierko musel vypustiť, vyšúrovať a začať sezónu odznova (a to bol už jún) NEROBTE TO !!!
Peter z Bratislavy
02.04.14,16:40
Po zime som teraz 3 dni čistil jazierko od bahna (čo do neho napadal bordel i od chlpatých zelených rias).
Ešte, že ma vysavač Pondovac nenechal v štichu. Voda je zase priehľadná až na dno.
Na zníženie počtov premnožených malých karasov som zase pustil do jazierka šťuku.
Erika686
03.04.14,06:56
myslela som to tak, ze dazdove rury budu zvedene asi tak, aby sa pri prudkom lejaku nevyplavilo z jazierka vsetko.
kata1
03.04.14,19:13
Dažďová voda obsahuje všetku špinu zo strechy (http://www.porada.sk/strechy#__AUTOKW) a z ovzdušia, budete mať veľmi nekvalitnú vodu. Nechcela by som žiť v špinavej vode.
kata1
14.04.14,18:51
Prosím Vás, používate niekto v jazierku osvetlenie - také, ktoré sa dáva na dno. Mám také, čo pláva na hladine, ale nie som s tým spokojná, lebo večer nie je vidno ryby v jazere. Niekde som čítala, že nie všetky ryby znášajú to osvetlenie pod vodou.
Jarda Slatinany
15.04.14,08:20
Kata. Já jsem měl osvětlení v podobě malých vodotěsných led modulů, trvale zapnutých a rybám nijak viditelně nevadilo. Pak dosvítilo a já už nějak neměl čas ho obnovit. Pár mých kamarádů světlo v jezírku má. Vlado si zabudoval led pásky do průhledných trubic, které na koncích vodotěsně zaslepil a libuje si, že když rozsvítí, tak se mu kamery přepnou na barvu, jak to svítí, a že vidí na dně i nejmenší detaily. Další lidé to dělají buď nějakými led reflektory, nebo halogeny, ale pokud jsem si všiml, tak osvětlují většinou z boků do všech stran. Má to prostý důvod. Na kolmo posazeném skle reflektoru se jezírkový humus usazuje daleko méně, než na vodorovném. Čištění takového reflektoru je prostě snadnější a lze provádět i nějakým mopem, nebo kusem hadru na klacku. Vlado tu trubici asi vytáhne, otře a zasune zpět.
Já osobně budu řešit osvětlení buď jako Vlado, nebo půjdu cestou led modulů v utěsněných krabičkách, nebo upravených reflektorech od podvodních halogenů. Asi jim nebudu svítit stále, a když ano, tak jen třeba dvěma reflektory s příkonem do 5W. Chci ale mít možnost rozsvítit jezírko jako akvárium. Budu to ale dělat tak, aby se rozsvítilo pomaličku, aby se ryby zbytečně nelekaly. Však to známe podle sebe, stres nikomu život neulehčí. Sám nechci být stresován, tak proč to dělat rybám. Pomalé rozsvěcování asi jako v kině bude šetrný způsob jak si ryby prohlédnout a přitom je nevyděsit. Asi si nechám vyrobit speciální obvod na toto pomalé ovládání, abych to zjednodušil třeba jen na dálkově ovládanou zásuvku.
A teď z jiného soudku. Rozchodil jsem novou podvodní kameru. Najdete ji na této adrese http://213.226.209.88:89 Návod ke kameře je tady http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/IP1H30.pdf Jméno i heslo do kamery je 1
Musíte to otevírat v internet exploreru, pokud možno ne ve verzi 11. Ta se nějak nepovedla. V návodu je skoro na konci i návod, jak se do kamery dostat i v linuxu, či androidu. Snad si časem pohraju s nastavením pro mobily.
Až se dostanete do kamery, musíte se trochu pohrabat v horní části, kde se mění nějaké věci s kompresí videa a typem přenosu. Až se vám podaří dostat se až na video, napište mi to na mail, nebo sem. Předem děkuju.
Tahle kamera je docela kvalitní a já to doma sleduju jako domácí kino. Do netu se asi dostanou tak dva až tři obrázky za sekundu.
vlado.1
15.04.14,16:57
Kata pozri si http://www.youtube.com/watch?v=l04G0lSQllA&list=UUsrkYqnGfppsQa8uf-hSRUw a druhe http://www.youtube.com/watch?v=Np5Y7JHhC_0&list=UUsrkYqnGfppsQa8uf-hSRUw na tom druho videu je ako mam osvetleny dvor , najprv vidieť len solarne lampy a jeden led 10W reflektor vľavo hore , potom zapnem svetla nad hladinou a až potom pod vodou . Zistil som že keď zapnem najprv nad hladinou a potom pod vodou tak sa ryby neplašia . Ja som dal do sklennych trubic led pasiky teple .
vlado.1
15.04.14,16:59
Neviem prečo mi nezobralo odkaz na prve video tu je http://www.youtube.com/watch?v=l04G0lSQllA&list=UUsrkYqnGfppsQa8uf-hSRUw
vlado.1
15.04.14,17:01
A tu som dal jedno asi ako vypadaju tie svetla https://www.youtube.com/watch?v=TZuwtWD61Ps
vlado.1
15.04.14,17:09
a tu je par fotiek na ten silonový uzáver som dal kablovu prechodku PG7 a kabel som si dal objednať na trvale ponorenie do vody a zapínanie som si spravil na dialkovo ovládanú zásuvku . Silonove koncovky nelepiť silikonom čo smrdí po octe ale nejakým jazierkovým alebo polyuretanovym . Ten kyslí rozleptava časom súčiastky. http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetlo_do_jazierka/#DSCF6901.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetlo_do_jazierka/#DSCF6902.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetlo_do_jazierka/#DSCF6903.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetlo_do_jazierka/#DSCF6904.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetlo_do_jazierka/#IMG_4121.jpg
Rastik Dilinko
25.04.14,15:54
mam sadu PRIETOKOVEJ filtracie omega 2 CUV 224 a k tomu som mal aj cerpadlo, lenze cerpadlo robi väcsi pritok do filtracie ako odtok z nej, mozem ju navrtat a dorobit dalsie vyvody aby som nemusel z cerpadla istu cas vody viest mimo filtraciu?zatial cez filtraciu mi ide asi 2/3 vody a 1/3 sa len vracia spät neprecistena, bude mat filtracia rovnaku schopnost filtrovania vody ak cez nu pustim vsetku a bude pretekat rychlejsie?
nedostupny
25.04.14,18:34
Nemyslim ze by pieskova filtracia bola vhodna pre jazierko...dokaze odstranit len mechanicke necistoty a to nestaci.Necuduj sa ,
ze sa hned zanesie
Rastik Dilinko
25.04.14,19:12
nedostupny PRIETOKOVA je
Jarda Slatinany
25.04.14,20:00
Ahoj Rastik. A jakou vodu filtruješ? Jak veké je tvoje jezírko? Jaká je obsádka ryb? Máš k té filtraci původní čerpadlo, nebo jiné, výkonnější? Jak často čistíš a propíráš rohože a houbičky ve filtraci? Chceš říct, že odtokový otvor nepobere vodu, kterou do filtrace dodá čerpadlo?
Rastik Dilinko
26.04.14,10:51
jazierko ma zhruba 6000l, mam tam 10 KOI kaprov velkosti okolo 30cm, kupil som celu sadu cize cerpadlo tam uz bolo ale sa mi zda ze je vykonnejsie kusok ako by malo byt, na jar dam vyprate hubicky, v lete ich raz precistim a na konci sezony ked odstavujem filtraciu, s cistotou vody som pocas sezony spokojny, nieje zelena, vidiet az na dno, v septembri su male asi 1-2cm vlaknite riasy co si myslim ze je v pohode, pridam fotky pre lepsie pochopenie toho ako to mam teraz urobene a chcem prerobit to vsetko cez filtraciu. ospravedlnujem sa za momentalne dost spinave jazierko ale este som ho po zime necistil lebo u nas este nedavno bolo dost chladno :)
Jarda Slatinany
26.04.14,19:01
Aha, tak už to chápu. Já bych s tím nedělal nic, naopak ti to musím pochválit. Ty jsi elegantně vyřešil několik věcí najednou. Filtrace tohoto typu je vyladěná právě na takový průtok, který ti sama dovolí. Jestli čerpadlo dává víc vody, stejně by ti ta filtrace nezvýšila účinnost. Týká se to hlavně UVlampy. Tahle integrovaná má kolem sebe docela malý prostor a voda kolem lampy jen proletí. Kdybys zvýšil průtok, snížil bys účinnost UVéčka. Někdy se dokonce dělá takzvaný bypas, aby přes lampu nešla všechna filtrovaná voda, ale jen poměrná část. Je to kvůli tomu, aby lampa měla čas zabíjet a ne jen lechtat. A ten boční přepad ti aspoň čeří a prokysličuje vodu. To je dobré hlavně v létě, když je ve vodě málo kyslíku.
Dost se divím, že se ti ty houbičky tak málo ucpávají, když nemáš žádný štěrbinový předfiltr a při takovém zarybnění.
Když to funguje, nech to makat. Měj se.
Rastik Dilinko
26.04.14,20:25
dakujem za radu, pochvala potesila :) idem vyvod z jazierka kusok prerobit lebo som to mal riesene len cez skimmera casto mi to vtahovalo zradlo, dorobim tam dnovu vpust este, a tu vodu planujem pustit este pred cerpadlom aspon cez biomolitan aby väcsie ciastocky pozachytaval a zbytocne to neslo do filtracie, nieco na sposob strbinoveho predfiltra akurat ze nebude tam sito ale kus molitanu ktory bude jednoduche preprat a vlozit naspät.
Jarda Slatinany
27.04.14,23:30
Já to řeším tak, že na dobu krmení dám skimmer trochu nakřivo, aby přestal fungovat. Než jdu spát, vrátím ho do původní polohy. To už je vyžráno. https://www.youtube.com/watch?v=_pPjXBN9pLw
Jarda Slatinany
28.04.14,12:25
stefanjilly - Pro tebe mám dobrou zprávu. Jeden kamarád co má jezírko v Rakousku chová jelečka duhového (notropis chrosomus) celoročně v jezírku a kromě jednoho všichni zimu přežili. Vypadá to, že se budou i množit, uvidíme letos. Mám to z první ruky, protože spolu často komunikujeme a vidím do jeho jezírka, jak se tam prohánějí. Tak trochu jsem ho totiž naočkoval s podvodníma kamerama a on si pořídil docela kvalitní. Až to dodělá a donastaví, dám sem link. Zatím se můžeš podívat na moji novou kameru http://213.226.209.88:89/liveview.html Jméno i heslo je 1 Nutno použít internet explorer.
Tady je vzorek videa https://www.youtube.com/watch?v=wh8poA8bb2c
https://www.youtube.com/watch?v=eRItdqzXH6g
https://www.youtube.com/watch?v=g-3TZY8OsKU
markon heron
28.04.14,21:53
Jelečkov dúhových mám tiež a zimu prežili v pohode v jazierku. Mať ich tak 100 kusov, to by bola paráda.
vlado.1
28.04.14,22:05
A prosím ťa kde si ich zohnal?
markon heron
28.04.14,22:09
Sú neustále v pohybe a velmi ťažko sa fotia
markon heron
29.04.14,05:19
Vlado.1, Na Medzinárodnej burze exotov, hydiny, králikov, holubov v Nitre.( Agrokomplex ) Koná sa to každý mesiac. Najbližšie bude 25.4. 2014. Pokiaľ viem, koná sa to aj v Topoľčanoch, ale v menšom a či by ich tam mali, to neviem. Na tú burzu pôjdem aj ja a ešte si zopár dokúpim.
vlado.1
29.04.14,13:28
A v akých cenových relaciach idú. A asi 25.4.už bolo.
markon heron
29.04.14,15:13
Sorry, 25.5. 2014, alebo každú štvrtú nedeľu v mesiaci. Cena je 2€ / kus.
markon heron
30.04.14,19:00
Ak sa dovtedy nič nezmení, tak v sobotu pôjdem navštíviť KOI FARM Vlčany a dokúpiť nejaké rybky a vodné rastliny. Bol tam už niekto ?
Lubosdeere
30.04.14,19:32
Markon
Ja tam chodim pravideľne. Som spokojný.
vlado.1
30.04.14,19:51
Je to super , len keby si dal doporiadku aj webovu stranku . Poradí , vysvetlí a ešte aj v super cenach. Kup si tam krmivo - velmi dobre . A naplanuj si trochu času , lebo určite sa tam zakecáš http://www.youtube.com/watch?v=qGZV2Ams71U
osky
09.05.14,12:35
zasadila som do hliny na zahrade sprchovu vanicku-liatinovu,nakolko sme robili novu kupelnu .
chcela by som to ako take kvasi jazierko,skor taku clapkaren pre zabky...
premyslam vsak,ake rastliny tam mozem "zasadit",nakolko vanicka nie je velmi hlboka....uchyti sa mi tam vobec nieco?je to uplne klasicka hlaboka sprchova vanicka....
Jarda Slatinany
10.05.14,11:04
osky
Nějaká prustka (přeslička), skřípina, nebo nějaké minirákosy či miniorobince tam rozhodně půjdou. Lepší by ale bylo jít na to trochu velkoryseji. Jako doplnění skalky, nebo květinového záhonu to ale stačí taky.
miros15
10.05.14,16:33
Ahojte. Ma niekto skusenosti so vcelami v jazierku? Vela vciel chodi pit vodu do jazierka. V minulosti som mal karasy aj koi kapre. Mohol to byt dovod preco sa rychlo pominuli ? Vceli ktore sa dostali na hladinu a nevedeli sa oslobodit,kym podochli tak ich mohli aj zhltnut a nasledne ich vcela bodla? Neviem sa zbavit tych vciel. chcel by som znovu nasadit koi kapre.
ivanečko
11.05.14,13:22
pri jazierku mám previslú vŕbu a na jar mi ju opeľuje spústa včiel, ktoré potom všetky nájdem plávať v jazierku. Už sa to deje pravidelne 4 roky a nikdy mi žiadna ryba neuhynula. Chovám KOI, závojnatky, červené jalce, jesetery a amurov a nikdy sa im nič nestalo, aj keď som videl, ako ich zožrali .
Tomo11
15.05.14,11:14
Ahojte :) posielam pozdrav po znovunapusteni jazierka a spusteni filtracie ;) trochu mam este problem zo strbinakom asi ho budem musiet prerobit ale zatial provizorne fungujeme ;)
stefanjilly
15.05.14,16:59
http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=166 Včera nám rozkvitlo lekno sice iba jeden kvet ale potešilo
markon heron
15.05.14,21:43
Tie moje sú akési nijaké. Listy slabé a puky nie a nie vyliezť z vody...
Tomo11
16.05.14,10:55
Marek ja mam rovnaky stav. Neviem co s tým. Asi by to chcelo hnojivovu tycinku ku koreňom.
Tomo11
16.05.14,11:16
Pripajak kratke amaterske video. Voda je spinava. Bakterie som nasadil ale voda je zrejme velmi studena nato aby zacali fungovat takze to zopakujem. Filtracia este nebezi stale lebo musim doladit pritok a odsavanie strbinaka. Stale mi tam kolise hladina .
A vcera mi kamarati priniesli ako darcek k jazierku nejaky bambus. Neviem druh ale vyzerá zaujímavo http://youtu.be/suuG1dh7RiE
kata1
17.05.14,13:23
Mala som rok zasadený bambus pri jazierku, ale veľmi sa rozrástol a poradili mi, aby som ho dala od jazierka úplne preč, ak mám fóliu, pretože korene sa možu veľmi rozrásť a nie je isté, že neprepichnú fóliu.
martaz24
18.05.14,10:11
Prosim o radu.Po lejaku mi zalialo jazierko vodou zo zahona cele za zakalene od blata
.Mam ho vycerpat a vycistit ale sa mi to vycisti samo.Ma niekto s tym skusenost?
Jarda Slatinany
18.05.14,11:29
Prosim o radu.Po lejaku mi zalialo jazierko vodou zo zahona cele za zakalene od blata
.Mam ho vycerpat a vycistit ale sa mi to vycisti samo.Ma niekto s tym skusenost?
Radši ho vyčisti hned. Nateklo ti tam hodně živin a asi by ses letos neustále potýkal s oběma řasami a kdoví čím ještě. Jestli to není moc vody, bude nová voda menší zlo, než tahle špinavá. A nějak to udělej, aby ti tam už nemohla voda ze záhonů vtrhnout. Nějaký odpad, drážku, nebo val udělej. Popřípadě zvedni okraje jezírka nad okolní terén.
dusan1971
19.05.14,04:51
Prikladám foto mojho jazierka...dorobene pred cca. 1 1/2 mesiacom
jara73
19.05.14,17:04
úžasne, mne by trebalo poradiť- napušťali sme vodu do jazierka, mame čerpadlo na vodopad, jazierko je z čiernej folii a po napustení asi tak po týždni sa nam vytvorili zelené riasy, voda cez vodopád ide čista len v jazierku sú na povrcchu riasy , čím to pôjde vyčistiť
??
markon heron
20.05.14,20:16
jara73, na vláknitú riasu Perkarbonát sodný
nedostupny
21.05.14,10:05
"Perkarbonát sodný se aktivuje až při teplotách od 60°C."
Nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci,bolo v jednej reklame.Takemu riziku by som ryby nikdy nevystavil.
markon heron
21.05.14,19:47
nedostupny, to je zaujímavé, lebo ja som to vyskúšal, vodu som určite nemal 60 stupňovú a fungovalo to perfektne. Ani rybám a ani rastlinám sa nič nestalo a to som odporúčanú dávku poriadne prekročil.
nedostupny
21.05.14,21:16
Neberiem Ti Tvoju dobru skusenost.Ja som napisal len svoj nazor.Uhličitan sodný zvysuje PH.Ucinky sa mozu prejavit neskor.
markon heron
22.05.14,10:31
Mám to od majiteľa Koi farmy, no kupoval som to tu http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/682/perkarbonat-sodny-bielidlo--5-kg
Chcel som sem dať aj video, ale nechce mi to zobrať. Určite ale zostanem pri tomto a nebudem kupovať žiadne Alge neviem čo.

Mimochodom, niekde som čítal, že uhličitan sodný používajú chovatelia pstruhov.
markon heron
22.05.14,20:35
Keď už nejde pridať video, tak prikladám nejaké fotky a nech sa keď tak každý rozhodne sám...
vlado.1
23.05.14,19:16
Ja radšej požívam prípravky http://bazeny-jazierka.sk/jazierka/jch-produkty.html a výborne fungujú le vždy treba chvýlku trpezlivosti - nefunguje žiadny prípravok z večera do rana. Ale vždy je potrebne hladať zdroj alebo možný zdroj (vela krmiva , zloženie a zdroj vody atď)
Tomo11
24.05.14,16:18
Ahoj ... vo filtracii som nasiel mrtvu rybycku bol to koi kapor. Mam otazku ci to moze byt hrozba pre vsetky rybycky alebo to mohla byt len nahoda ?
Lubosdeere
25.05.14,07:09
Tomo. Ak máš dnovú vpusť a štrbináč k tomu veľmi malé rybky, tak ti toto určite veľa znich zachráni :http://eshop.jezirkabanat.cz/product/nerezovy-prstenec-na-gulu:3503/
Rybky sa chcú schovať a dnová vpusť im najlepšie vyhovuje. Vlastná skúsenosť.
Jarda Slatinany
25.05.14,11:28
Tomo. Ak máš dnovú vpusť a štrbináč k tomu veľmi malé rybky, tak ti toto určite veľa znich zachráni :http://eshop.jezirkabanat.cz/product/nerezovy-prstenec-na-gulu:3503/
Rybky sa chcú schovať a dnová vpusť im najlepšie vyhovuje. Vlastná skúsenosť.
Je to jistě hezké a praktické, co se malých rybek týče, ale bude se to hodně zanášet dlouhou řasou. Já bych něco podobného měl hned ucpané a bylo by to potřeba čistit každý den nejmíň jednou, či dvakrát. Při guli na dně je to logicky dost problematické. Mělo by stačit guli přiškrtit tak, aby se tam nedostaly ani malé rybky, ale nechat ji volnou a bez mřížky.
terezamaria
25.05.14,17:33
Syn včera robil jazierko, fotky sú stiahnuté z mobilu, sú dosť nekvalitné, zajtra odfotím fotoaparátom a priložím tie.....
Tomo11
26.05.14,07:01
Taku mriezku na gulu si viem spravit aj doma :) ale tiez som rozmyslal ci sa to nebude znášať ... a ako teraz dostanem rybky z potrubia ? Jesetere su urcite uz tam :/

A este by ma zaujimala teplota vody aku mate momentalne ? Mam pocit ze voda je strasne tepla a to este len začalo byt teplo ... :/ mozem v najvatsich horucavach prikrit jazierko polystyrénom tak ako to robite v zime ?
Pokial nevyrastu stromi tak ine riešenie asi neje :/
miros15
26.05.14,16:40
Zdravim vas. Poradite niekto ake mate odskusane startovacie bakterie do jazierkoveho filtra? Je ich mnoho na vyber, mam v tom kasu.
Lubosdeere
26.05.14,17:13
Miros15
Ja na naštartovanie používam toto:http://www.xtremekoi.sk/pure-pond-bomb-p312
A po celú sezónu toto:http://www.xtremekoi.sk/pure-pond-black-balls-evolutionaqua-p313
Výborná vec, voda kryštáľovo čistá po celý rok.
kata1
26.05.14,19:56
Lubosdeere

- chcela by som sa spýtať, ako je to pri tomto prípravku, pretože na citovanej stránke je napísané:
Pure Pond Black Balls je živné médium pre vaše baktérie, baktérie sa množia a

uvoľňujú po dobu 1–3 mesiacov od aplikácie, až kým sa Pure Pond Black Balls celkom

biologicky nerozloží.
Ak mám zapnutú UV lampu, nezničí tieto baktérie, ak dochádza k ich postupnému uvoľňovaniu? Ďakujem.
Lubosdeere
26.05.14,20:33
Nie, nezničí. Ale pri tomto produkte nebudeš potrebovať uv lampu. Guličky musíš vysipať do filtra a do pobrežnej zóny. A tam uv lampa nenarobí škodu.
nikolino
26.05.14,21:10
Zdravím skúste tieto 100% bio baktérie Biolake rybičkám neublížia a odoberajú riasam živiny a tým sa riasy v jazierku nemnožia a teda sa ich postupne zbavíte. Tu je o tom viac bakterieenzymy.sk
Tomo11
27.05.14,08:19
Ahojte ... robil som si test vody no nerozumiem nameranym hodnotam :) rozumiem akurat ze PH je nejak vysoké. mozem niekoho poprosit aby sa mi k tomu vyjadril co s tym ? :) dakujem :)
Tomo11
27.05.14,08:20
tu je obrázok testu :)
nedostupny
27.05.14,09:04
Tomo,kazdy sfarbeny indikator meria inu hodnotu a podla identickej farby na krabicke precitas hodnotu .Priklad
Tomo11
27.05.14,09:47
nedostupny : jj tomu teda rozumiem :) len neviem co znamenaju namerane hodnoty a a co s tym treba robit ? toco si oznacil je napr hodnota PH a to znazornuje 7,8
nedostupny
27.05.14,11:16
Niektore optimalne hodnoty najdes tu : http://www.koito.eu/jazierka/cista-voda-v-jazierku ,takze PH mas v norme .Ak ti niektora hodnota vyskoci su pripravky na znizenie,alebo zvysenie hodnoty.Vyuzijes len niektore dolezite testy
miros15
28.05.14,18:22
Lubosdeere

A po otvoreni sa to dokedy musi spotrebovat?
Lubosdeere
28.05.14,19:14
Miros15

Myslis na pure pond bomb? Alebo na black guličky? Bombu ihneď do jazierka, ale guličky vydržia aj mesiac po otvorení.
Tomo11
29.05.14,11:03
Ahojte :) Aj vam sa po daždi prečistí voda ? :) teraz je nadherne cista vidno az na dno :)
miros15
29.05.14,18:15
Lubosdeere

Myslel som tie gulicky. A ako caasto ich davas, myslim interval medzi davkami.
miros15
29.05.14,18:29
Lubosdeer

pridam foto po cisteni, teraz je voda zelena uz. UV lampu nemam. Uz su aj koi kapre .Este musim trochu dotvorit prostredie.
Lubosdeere
29.05.14,18:57
Miros15

Raz za mesiac odporucanu davku.
kata1
30.05.14,20:40
Nevedeli by ste mi niekto poradiť- jazierko hlboké 2m, doteraz voda úplne priehľadná a z jedného dňa na druhý sa tak zakalila, že vidím do hĺbky cca 0.60m. UV lampa funguje - 55W- menená v septembri, naliala som pred 5 dňami baktérie (UV bolo vypnuté 2dni), filter čistený oplachovaním jazierkovou vodou pred 7 dňami. Neviem, čo sa mohlo stať. Ďakujem.
Peter z Bratislavy
31.05.14,18:09
Jazierko v máji
vlado.1
01.06.14,04:37
Moje jezierko bez tohtoročného čistenia
https://www.youtube.com/watch?v=FAAtjrf-G-U
Tomo11
01.06.14,20:54
Zdar... steny jazierka mi pomaly zarastaju niecim zelenym. Neviem ci je to zle alebo dobre ... je to aj na ksoch z rastlinami aj na leknach zo spodu.ryby sa natom veselo pasu.
Rastik Dilinko
02.06.14,12:55
chcel by som sa vam pochvalit s mojim prerobenym jazierkom, dufam ze sa vam zmena bude pacit pridana dnova vpust, skimmmer s kosikom a zmena farby folie, hned som zbadal na kaprikoch ze sa im to viac pozdava, uz niesu bojazlive, vzdy ked sa priblizim k jazeru tak su na hladine
nedostupny
03.06.14,14:00
Rastik,velmi pekne,len tie kable a hadice neposobia moc esteticky
nedostupny
03.06.14,14:02
Tomo vlaknite riasy by si hadam mohol uz poznat,vsade sa o tom pise
Rastik Dilinko
03.06.14,18:52
jasne, hadice a kable budu poschovavane :)
miros15
09.06.14,15:38
Lubosdeere

Pridavam dalsie foto po aplikaci Pure pond. Nasypane 3.6. a vsledok je takyto vid. foto. predtym bola voda zelena,viditelnost asi 15cm
miros15
09.06.14,15:39
[QUOTE="miros15"]Lubosdeere

Pridavam dalsie foto po aplikaci Pure pond. Nasypane 3.6. a vysledok je takyto vid. foto. predtym bola voda zelena,viditelnost asi 15cm
A je to coraz cistejsie, uvidime po case co bude.
Lubosdeere
09.06.14,16:48
Miros 15

Moje jazierko je 1,5m hlboké a vodu mám kryštáľovo čistú.
miros15
10.06.14,05:24
Lubosdeere

Na tom obrazku to tak nevidno,ale voda je uz cista, vidiet az na dno, a UV lampu nemam. Inak vdaka za radu :)
markon heron
10.06.14,16:52
Královna jazierok sa predvádzala, no ako keby vedela, že som na barlách. Akurát sa chystala uloviť žabu, keď som ju vyrušil..
markon heron
10.06.14,16:55
Vodu si nevšímajte, keď som bol v nemocnici, chlapec mi odpálil UV- lampu. Vypol čerpadlo, keď vysával jazierko a UV-čko nechal bežať. Ale veď aj to sa stáva.
Peter z Bratislavy
10.06.14,18:31
Ja som riešil iný problém s premnoženými okrasnými karasmi v jazierku. Bolo ich aspoň 50-70 kusov ročných i starších. Nevedel som ich odloviť a tak som si od kamaráta obstaral cca 30 cm šťuku. Po 2 mesiacoch som zistil, že mám v jazierku cca 5-7 červených a pár prírodných karáskov, ktoré sa zdržiavali v plytčine.
Keď som o ne nechcel prísť, musel som šťuku nejako odloviť. Pozval som kamaráta-rybára. Skúšal všeličo a nakoniec mi nechal udicu, nech sa starám sám. Ani po týždni sa šťuka neulakomila ani na blyskáč, ani na rybku.

Tak môj syn to vyriešil postavením ohrady z dielcov volier pre papagáje. Podarilo sa nám ju tam zahnať a potom podberákom vyhodiť na trávnik. V alobale na grile ju kamarát pripravil a my sme si pochutnali. Zrazu sa začínajú objavovať karásky, ktoré sa doteraz schovávali.
Peter z Bratislavy
10.06.14,18:42
Do jazierka začali okrem vrabcov a drozdov začať chodiť piť aj hrdličky aj divoké holuby hrivnáky. Trochu ťažko sa dajú nafotiť, ale posielam pár fotiek z ich návštev.
markon heron
15.06.14,20:30
Bude im to chvíľu trvať, kým si zvyknú, no nebudú mať na výber....
kata1
16.06.14,20:47
Nemáte niekto skúsenosti so štrbinovým filtrom? Rozmýšľam, že
by som trocha odbremenila biologický filter.
mlyn16
17.06.14,06:27
Rozhodli sme sa urobiť jazierko zo starej pneumatiky. Obohatení informáciami z netu sme sa pustili do práce. Teraz už vieme, čo sme predtým nevedeli. Najhoršia, najšpinavšia práca bolo vyrezanie časti pneumatiky až po dezén. Brúska to viac nerozchodila, nohavice išli rovno do odpadu, na čistenie padla fľaša acetónu (či iného rozpúšťadla) :D Potom to už bola hra.
markon heron
19.06.14,07:54
mlyn16... nejaké foto by sa nenašlo ?
martaz24
19.06.14,14:43
vodny mlyn v ktorom je schovana filtracia a uv lampa .Strecha sa da cela zdvihnut aby sa dal vycistit filter.
markon heron
20.06.14,20:09
Kata1... Včera sme s kamarátom začali robiť taký malý štrbinový filter. Pokračovať budeme v pondelok a možno ho aj spustíme. Sám som zvedavý ako to bude šlapať.
terezamaria
20.06.14,20:55
Konečne odfotené fotoaparátom.....
kata1
22.06.14,14:09
markon heron, dajte potom vedieť, ako vám to funguje. Aj my zvažujeme, že si spravíme :-)
markon heron
22.06.14,19:03
No, ani to dlho netrvalo a papajú jedna radosť...
Mila123
22.06.14,19:22
No, ani to dlho netrvalo a papajú jedna radosť...
nechápem, čo si tam urobil? a ako?
markon heron
22.06.14,20:13
Zo skleneného valca som vysal vzduch, aby sa tam dostala voda a potom som tam dal krmivo.
Mila123
22.06.14,20:46
Zo skleneného valca som vysal vzduch, aby sa tam dostala voda a potom som tam dal krmivo.
neprehrieva sa tam voda? rybky tam sú iba pri kŕmení?
markon heron
23.06.14,21:38
Čo som si všimol.... ryby tam nechcú ísť pokial svieti slnko, ale po západe tam nabehnú, aj keď tam ešte krmivo nemajú. Či sa voda prehrieva som neskúšal, ale na vrch som umiestnil pyramidu a to pre jej účinky. Sám som zvedavý čo to bude robiť časom
markon heron
23.06.14,22:09
markon heron, dajte potom vedieť, ako vám to funguje. Aj my zvažujeme, že si spravíme :-)
Tak sme to spojazdnili a musím povedať, že to má niečo do seba. Konštrukčne to bude super, len sa pohrať zo sklonom a druhom sita. Skúšali sme takú jemnú látku ( myslím, že sa to volá organza) no potom ma napadlo vyskúšať vrecúško z vysávača (pondovac 4 ) čo bol celkom zaujímavý nápad. Dá sa kúpiť aj samostatne a stojí okolo 8€.
kata1
24.06.14,20:16
markon heron, ten štrbiňák máte umiestnený nad biologickým filtrom, do ktorého tečie voda gravitačne? Rozmýšľame tiež, do akej nádoby to celé dať, aby to malo vhodné rozmery. Riešime aj odtok vody, ak by došlo k upchatiu špinou, aby voda nevytiekla z filtra. Pán Szaksz z Vlčan predáva sito, nie nerezové, len treba spraviť konštrukciu, je to taký makkší materiál.
Lubosdeere
25.06.14,03:23
Ahoj Kata1.
Ten material od Szaksza mam aj ja v strbinaku. Urobil som mu rám z antikorozneho plechu a bez problemov zvlada vacsiu vahu spiny.
markon heron
25.06.14,18:04
Kata1.
Ano, štrbiňák je nad bio filtrom (lepšie miesto sme tomu nenašli ) Vrchnák na bio filtri sa rozdelil, aby sa dal otvárať samostatne a do časti pod štrbiňákom sa vyrezal otvor, cez ktorý padá voda samospádom cez 75mm rúru. Cez pôvodný prítok by to samospádom nestíhalo odtekať. Jasné, aj bezpečnostný prepad treba, ale my to zatial testujeme a dolaďujeme. Keď vychytáme muchy, potom poriešime aj prepad. Kamarát to chcel mať čím skôr a tak sme to šikovne zbuchli. Nájsť vhodnú bedňu nebolo vôbec jednoduché.
Do Vlčian chodím a viem o aké sito sa jedná, ale ja som taký špekulant, najprv musím vyskúšať všetko ostatné, ale dík za info.
Wes
30.06.14,18:43
Ahojte,

už niekoľko dní premýšľam ako bojovať voči riasam v našom jazierku tak, aby jazierko nebolo nebezpečné pre mojich psíkov, ktorí pijú vodu z jazierka, keďže veterinár mi neodporúča používať žiadnu takúto formu likvidácie rias v jazierku z dôvodu žalúdočných alebo iných ťažkostí.

Zaujal ma výrobok SCD Pond, ktorý je čisto prírodného charakteru. http://www.probioticky.sk/eshop/scd-pond-pripravok-proti-riasam-v-jazierku

Napriek tomu sú moje obavy na mieste a preto sa obraciam na vás, čo by ste mi odporučili. Ako to riešite vy, ak máte domácich miláčikov?

Ďakujem pekne za radu.
osky
30.06.14,22:25
zasadila som do hliny na zahrade sprchovu vanicku-liatinovu,nakolko sme robili novu kupelnu .
chcela by som to ako take kvasi jazierko,skor taku clapkaren pre zabky...
premyslam vsak,ake rastliny tam mozem "zasadit",nakolko vanicka nie je velmi hlboka....uchyti sa mi tam vobec nieco?je to uplne klasicka hlaboka sprchova vanicka....

tak musim sa trosku aj pochvalit so svojim experimentovanim :-)
kupila som si dve vodne rastlinky .boli to take cintlavky zabalene v igelitovom saku,k tomu bolo par kamienkov....moc sanci som im nedavala.ku kazdej bol zvlastny kosik s dierkami,kde sa to zasadilo a vlozilo do vody.
krasne sa ujali,jedna mi zu dokonca aj kvitne.
Problem je ze vanicka mi preteka,cize zvazujem,cim by som to upchala-je dobr napad odtok zabetonovat???
rastlinky som zatial prelozila do velikanskeho lavora a nechala som to vo vanicke.
tento vikend som to tak sledovala a cuduj sa svete-uz sa mi tam nastahovali dve zabky :-)
tusim ze ropuchy.taaaaak a slimaci -tratse sa!!!!!
nedostupny
03.07.14,10:09
markon heron ako casto a ako cistis ten valec?
Wes:
SCD Pond ma napisane to co vsetky pripravky.Pisu ze obsahuje anaeróbne mikroorganizmy,ale docital som sa ze anaeróbne mikroorganizmy ziju len v nepritomnosti kyslika takze musia automaticky zahynut..Po mesiaci nevidim zlepsenie u vlaknitej riasy.Pocitam ze by som ho dokazal vyrobit aj doma.Jedina vyhoda je ze nemam zapnutu UV a voda nezelena ,ale je trocha ako po aplikacii raseliny.
Algae Away ma tiez pisane:Obsahuje baktérie a enzýmy, žiadne chemické prísady a ťažké kovy. Rozkladá vláknité riasy a zabraňuje ich množeniu. Neškodí rybám ani rastlinám. UV lampy môžu zostať v činnosti. Predávkovanie neškodí. Jeho výhodou je, že pôsobí preventívne.
Lubosdeere
03.07.14,16:54
Jeden rok som použil Algae Away a zničilo mi lektná. Takže škodí rastlinám!!! Neviem aké máte vy skúsenosti s týmto prípravkom, ale ja som takto dopadol.
Peter z Bratislavy
03.07.14,17:00
Algae Away som použil viac krat a žiadne škody na rastlinstve a leknach neboli. Jedinou jeho nevýhodou je vysoká cena.
markon heron
03.07.14,18:37
nedostupny čistím to cca. raz za týždeň... dalo by sa aj neskôr, ale nechcem ísť na doraz. Čistím to tak, že to rozoberiem, vyberiem z jazierka, vydrhnem , no a potom poskladám. Nieje to nič strašné. Videl som jedno video, kde to chlapík čistil vapkou priamo v jazierku, no a potom tú rozmútenú vodu nasal naspäť, ale to bolo niečo strašné.
Huši
04.07.14,09:48
Som nový a zatiaľ málo skúsený jazierkár a mám obavy, či odpar vody denne cca 1 cm nie je veľa na tieto nie až tak horúce dni koncom júna. Zdá sa mi to dosť veľa, keď každý cca 4-5 deň musím dopustiť cca 4 cm vody - čo je približne 600-700 litrov.Jedná sa o novovybudované betónové jazierko v zemi s hĺbkou od 0,6 až 1,3 m a plochou cca 16m2, odizolované EPDM gumou, slnko dostáva tak na 70% zo dňa, voda cirkuluje celý deň cez central vortex filtráciu a nasáva sa gravitačne cez čerpadlo s výkonom cca 8 m3/hod - cez skimer a dnovú vpusť, zatiaľ to nemám dokončené a je tam len voda bez rýb a rastlín v tzv. testovacej fáze už cca 3-4 týždne, keďže sa obávam, či niekde nemôže unikať voda,
Lubosdeere
04.07.14,17:52
Huši
Neboj. Ja mám 33 kubikové jazierko s rozlohov 25 m2 a tiež dopúšťam raz za týždeň 5 cm vody(asi 1m3).
vlado.1
05.07.14,16:48
Huši
A maš fotku aj jazierka bez vody? Chcel by som vedieť ako maš riešene osadenie rastlín , ak vôbec budeš davať rastliny.
nedostupny
07.07.14,09:16
markon heron co to je za material ten valec, a kde si to kupil?Chcel by som vyrobit Ozon reaktor,ak to nieje sklo,potom by sa to dalo vyuzit.
markon heron
07.07.14,13:01
nedostupny
Je to sklo a myslím, že sa to používalo na výrobu destilovanej vody.... zohnal mi to kamarát. Takéto valce sa dajú kúpiť aj z plexiskla či iných materiálov...
fery
08.07.14,16:07
Lubosdeere

Pridavam dalsie foto po aplikaci Pure pond. Nasypane 3.6. a vsledok je takyto vid. foto. predtym bola voda zelena,viditelnost asi 15cm
Ja som ponoril do jazierka "bombu", je tam už 5 dní a zatiaľ sa absolútne nič "nedeje". Filtrácia filtruje, UV lampu mám vypnutú. :mad:
Alebo som "nedočkavý"?
miros15
09.07.14,13:12
Lubosdeere

Lubo ako casto davas Pure pond do jazierka? Musim povedat ze dlho ta voda neostala cista, uz je zas zelena nepriehladna, asi je fakt lepsia UV lampa.
Lubosdeere
09.07.14,18:45
Miros15

Raz za dva mesiace. Je veľký rozdiel medzi jazierkami a nie všade budú fungovať rovnako.
fery
09.07.14,18:51
Raz za dva mesiace. Je veľký rozdiel medzi jazierkami a nie všade budú fungovať rovnako.

Zajtra bude týždeň od aplikácie "bomby". ŽIADNY účinok, to som asi mohol do jazierka hodiť radšej tehlu... :mad:
Lubosdeere
09.07.14,19:38
Fery
Je to tvoje jazierko, hadž si tam čo len chceš. :D Ani jedny baktérie nezačnu posobiť okamžite po aplikácii. Všetko potrebuje čas na rozmnoženie.
vlado.1
10.07.14,08:08
Fery to si daval prvý krát bakterie?
fery
10.07.14,14:42
Áno. Trápne som si myslel, že uvidím až na dno... Po týždni absolútne žiadne zlepšenie, skôr naopak. :mad:
markon heron
10.07.14,17:05
Ako to tak sledujem po rôznych fórach, tak tie prípravky do jazierok, to je celkom fajn biznis. Stojí to kopu peňazí, málokto vie, čo to vlastne je, u málokoho to funguje a ešte som nepočul, že by niekto prípravok reklamoval, keď to nezafunguje. Dajú sa tieto prípravky vôbec reklamovať ?
vlado.1
12.07.14,18:43
Čo keby sa namiesto vysávača použilo len nejake vhodne čerpadlo a vodu z neho pustiť do bubnoveho alebo štrbinoveho filtra . Ten filter by mal odstraniť nečistoty a voda by išla naspäť do jazierka
markon heron
15.07.14,11:07
Konečne sú rastliny na mieste...
nedostupny
16.07.14,14:05
Čo keby sa namiesto vysávača použilo len nejake vhodne čerpadlo
V pripade ze by ti nasalo kamen,je po cerpadle.
vlado.1
18.07.14,10:00
Vieš ja v jazierku nemam kamene ale niečo odskúšam a potom dam vedieť.Ale dalo by sa aj stím vybabrať nejakým predfiltrom čerpadla . Ale aj tak by asi všetko neprefiltroval bubon alebo štrbinák.
markon heron
18.07.14,12:38
Ja vysávam kalovým čerpadlom ( tiež nemám kamene ) a je to v pohode. Keby sa tá odčerpaná voda dala prefiltrovať... to by bolo fajn. Predfilter pred čerpadlom by sa pravdepodobne rýchlo upchal.
Jarda Slatinany
19.07.14,21:02
Ahoj lidi. Asi si řeknete, že to sem vůbec nepatří, ale pořídil jsem si tohle - Pyramida (http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/mojepyramida/slides/DSC00317.html)
Tahle velká je na léčení lidí, ale mám ještě jednu menší, kterou hodlám rozmnožit a umístit do jezírka a bazénu. Jestli je pravda, co jsem slyšel, zabíjí to sinice a zlobivé bakterie, ale pomáhá to rybám. Jestli to letos stihnu, dám samozřejmě vědět.
markon heron
19.07.14,22:38
Jardo, z akého materiálu to je vyrobené ? A aké miery si použil ? Taká malá by sa mi hodila, lebo by som nemusel ( ako tú moju ) naprávať podla kompasu.
Peter z Bratislavy
20.07.14,06:08
Jardo,

to vyzera skôr ako demontovana jadrová hlavica z korejskej rakety:)
Ako to chceš nad jazero umiestniť?
kata1
20.07.14,21:24
Chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti s nejakým hmyzom, ktorý požiera listy leknice a lekna. Zanecháva po sebe požraté cestičky a rozmnožuje sa strašne rýchlo. Tak sú tie potvory prilepené na listy ako pijavice, ťažké je ich dostať dole. Nenormálne rýchlo ničia listy. Ďakujem za radu.
Jarda Slatinany
20.07.14,21:37
Peter z Bratislavy
To nebude nad jezírkem, ale zůstane to na tom místě, kde je to focené. Bude tam postel, na které se lidi budou nabíjet a léčit. Do jezírka umístím časem jen kopie té menší pastelově zelenkavé špice. Výška je asi 80cm. Po neděli ji cvičně zavěsím nad hladinu a budu pozorovat cvrkot. Pozdější definitivní jezírkové pyramidky budou asi dvojité až trojité umístěné ve vodním sloupci na plováku. Neboj, nafotím a popíšu. Bude mi to ale trvat. Sorry. Zatím se pustím do výroby orgonitů. Zdá se mi to jako dobrý nápad. Nastuduj to taky. Mohla by to být dobrá náhrada za UVlampu i ozonizér, kteréžto elektrožrouty považuju mimochodem za větší škodily, než pomahače. Stejný názor mám i na většinu "moderních, přemnožených, bigfarmových felčarů".
markon heron
Pyramidy jsou všecky z laminátu. Jsou lehké, pevné, dokonale hladké, kulaté a nemusí se směrovat. Jsou také silnější, než ty hranaté. Časem na svém webu udělám soupis všeho, co o nich vím. Dám vědět.
nedostupny
21.07.14,05:38
Jardo drzim palce,ale kužel nikdy nebude pyramida,skor teepee alebo wigwam.Pyramida je pravidelný kvadratický ihlan."Teorie vyzařování energie říká, že energie vyzařovaná pyramidou se soustřeďuje ve všech pěti vrcholech pyramidy, čímž vytváří paprsky, které se znovu spojují ve fokálním bodě, zvaném královská komora, nacházejícím se v jedné třetině mezi základnou a vrcholem. Největší účinky má pyramida jejíž stěny svírají s podstavou úhel 51°51´ a je-li orientována stěnami na světové strany"Ale to sme odbocili,hadam to nebude nikomu vadit.

kata pravdepodobne ide o chrobaka Galerucella nymphaeae a jeho larvy
http://i58.tinypic.com/654xt0.jpg
pomoze likvidacia vsekych postihnutych listov,alebo denne striekanie listov prudom vody
kata1
21.07.14,10:03
Nedostupny, ďakujem, je to ono. Strašne rýchlo sa rozmnožujú, nestíham to dávať dole. Nemala som to zatiaľ ani raz.
fery
22.07.14,17:15
Ak náhodou niekto uvažujete nad kúpou Pure Pond BOMB, tak ja som ju kúpil a môžem prehlásiť, že 100% NEFUNGUJE! Po asi troch týždňoch absolútne žiadne zlepšenie, práve naopak, tak som znova pripojil UV lampu. Ešte že som dosť opatrný a tých úžasných "čističov" som si nenakúpil viacej...:mad:
vlado.1
24.07.14,21:58
Nema niekto vedomosti o prevzdušňovacích elementoch alebo o prevzdušňovaní domácich čističiek odpadových vôd? V tichto čističkách sa používaju perforovane valčeky alebo disky a možno by sa dali použiť na prevzdušňovanie vody vo filtrácií alebo v jazierku .Lebo majjitelia mi povedali že sa nezanášalu a namusia ich čistiť. Len nemôžem zohnať informacie-parametre (vstupný tlak a množstvo vzduchu , rozmery , a cenu , a hustotu bublin) . Zatial som len meiloval asi budem musieť isť do nejakých výrobní čističiek osobne , alebo možno pošlú informacie .
nedostupny
29.07.14,10:38
vlado pozri http://www.numa.sk/produkt/vzduchovaci-epdm-disk-34cm/
predajca ti da viac info alebo do google :epdm disk popripade valec alebo difusor.Do filtra by som to ale nedaval staci ovzdusnovaci kamen s jemnymi bublinkami.Predsa len epdm disky spotrebuju kvantum vzduchu (a el. energie)
vlado.1
29.07.14,12:17
nedostupný ,vieš ja mam tri komory a dosť predimenzované. A v poslednej mam HELIX filtračné granulky a tie sa musia hýbať .A druha vec nemusím mať prevzdušňovanie v jazierku ale v komore filtracie a potom mam kľudnú hladinu a vidím pekne osadenstvo jazierka a ešte lepšie pracuje skimer . Objednal som http://www.bibus.sk/sk/prehlad-produktov/enviromentalne-technologie/aeracne-zariadenia/prevzdusnovacie-elementy/. 50cm valce na prevzdušňovanie v domových čističkách odpadových vôd. Zajtra by mali doraziť potom uvidím.Potom dám vedieť ako som dopadol
nedostupny
05.08.14,19:30
vlado ako si pochodil?
vlado.1
05.08.14,21:03
Vcelku dobre mam dva valce 50cm a každý svoj zdroj vzduchu a to RESUN LP20.Súv komore filtracie o rozmeroch 72x72 a hĺbka asi60cm Vzduchuju dobre ale mam ich na takom nerezovom rame a ten musím trochu upraviť a zaťažiť. Lebo keď čerpadla natlačia vzduch tak ten ram mi trochu dvíha a potom nie je dobra cyrkulavia vody lebo vtej komore mam filtračne medium HELIX a ten sa ma hýbať.Ale keď podržím na dne tie difuzory tak to ide dobre . A možno som mal aj veľa toho helixu v komore tak som odobral asi tak jedno vedro. Ale potom po úprave nerezoveho ramu totam vrátim a odskúšam. Na buduci týždeň dam aj video keď mi syn vráti kameru.Ale už teraz to viac vzduchuje ako pred tím keď som tam mal 20kusov prevzdušňovacich kameňov priemer 2cm a dlhých 3cm
vlado.1
06.08.14,10:23
Natočil som ale len fotoaparatom http://youtu.be/BogC3w-36HI .Na začiatku bežia oba difuzory , potom ich vypnem , potom zapnem najprv jeden a potom druhý . A ešte som si vymyslel taký jednoduchý a rýchli spôsob odskúšania funkčnosti čerpadla vzduchu.Zatvorím prívod do difuzora a otvorím do kontrolného manometra , keď dosiahne požadovaný tlak tak je OK
vlado.1
08.08.14,12:29
Ak by niekto chcel takýmto spôsobom použiť difuzor tak je potrebne do toho silonoveho štupla urobiť diery tak aby sa naplnil vodou lebo potom po vpustení vzduchu sa začal difuzor vznášať. A nemusel som tam davať nejake závažie aby ležal na dne komory filtracie
vlado.1
09.08.14,18:53
Nevedel by niekto poradiť lacne meranie prietoku vzduchu ? Max 40l/min teplota -10 - +25°c a tlak 30Kpa nemusí byť elektronické stačí opticka kontrola pohľadom.
nedostupny
11.08.14,05:52
Ja som objednaval tu: doprava trva 3-4 tyzdne .Skus pozriet na tychto strankach inu cenu alebo pripojenie popripade rozsah
http://www.aliexpress.com/item/air-flow-meter-gas-flowmeter-oxygen-flow-meter-with-copper-fitting-freeshipping-1pcs-lot-1-5/786988857.html
vlado.1
12.08.14,07:32
Prosím ťa a ak si zapojil ten prietokomer neznížil sa výkon ? Lebo mam obavu že keď zapojím taký prietokomer-rotameter tak priškrtím prietork-výkon vzduchového čerpadla. Našiel som na EBAY
http://www.ebay.com/itm/Dwyer-MMF-50-Mini-Master-Flowmeter-0-50-Air-Flow-Meter-/181153433172?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2d960654
Len štítkove hodnoty čerpadla RESUN LP20 sú 20l/min a tlak 28KPa , ale po spustení toho difuzora klesne tlak na asi 6-8KPa a mam obavy o obmedzenie výkonu a či ten tlak vôbec pohne tím plaváčikom v rotametri.
nedostupny
12.08.14,10:39
Prietok zostane skutocny,bez strat - ide o nerezovu gulicku ktoru nadvihne prudenie do takej vysky aky je skutocny prietok.Prietok sa ti znizi len vyskou hladiny a odporom difuzorov.

pozor je tam draha doprava,skus na aliexpress free shipping
vlado.1
12.08.14,20:17
Pozeral som to ako si mi poradil a napríklad
http://www.aliexpress.com/item/Panel-air-flow-meter-KHL-08A10M-V-10-100SCFH-5-50LPM-with-valve/560889664.html
Neviem ale toto nie je tiež najlacnejšie poštovné
markon heron
27.08.14,18:32
Vie niekto, čo sú to za červy ? Normálne by upchali výtok s filtra...
Jarda Slatinany
27.08.14,20:13
Já bych řekl mouchy. Ty se usalašej klidně i v namočenejch slepičákách. Já mám ve filtraci zase miliony vodních berušek. Ale problémy nejsou. Jestli nějaká občas vypadne a dostane se do jezírka, bude odměněna mlaskáním kaprů. Přes buben jim moc humusu neprojde, tak asi žijou jen ze znovu slepeného čehosi hnědýho. Normálně skeletujou, u mně jen žužlaj.
Lubosdeere
28.08.14,03:25
Markon.
Sú to buď larvy múch alebo komárov. Mám ich aj ja len nie v takom množstve ako ty.