shureido
12.06.07,15:19
Vie mi niekto poradit preco sa mi zacali tvorit modriny?? Na stehne sa mi vytvara priebezne okolo 5-6 modrin velkosti asi tak desat korunacky bez zjavneho dôvodu, t.j . bez toho aby som sa niekde udrela a pod... Doteraz som s tym nemala problemy ale posledny mesiac sa mi stale vyskytuju na jednej nohe. Ine problemy nemam. Môze to nejako suvisiet s tym, ze som prestala jest maso??? Poradi niekto? Dakujem. :confused:
Tweety
12.06.07,13:34
Odporúčam návštevu internistu, príp. hematológie.
Psycholog
12.06.07,16:20
Především okamžitě navštivte lékaře, respektive laboratorní vyšetření mj. na trombocyty - krevní destičky a na Quick. Příčinou modřin je snížení počtu krev.destiček. Kromě krevních chorob i různá infekční onemocnění, hmyzí štípnutí, hadí a pavoučí uštknutí (o kterém ani nemusíte vedět), ale i nový kontakt s řadou chemických látek (doma či na pracovišti). (Trombo: 200 000 - 350 000/mm3). Ke srážlivostním změnám dochází u onemocnění jater a střev spojených s nedostatkem vitamínu "K", či po požití jedu v houbách. Držím palce a s výsledky se ozvěte, Petr
katarina.j
12.06.07,16:33
Niekedy sa takéto modrinky robia aj pri trochu vášnivejšom sexe.
Danila
12.06.07,17:18
Niekedy sa takéto modrinky robia aj pri trochu vášnivejšom sexe.:eek: :eek: :eek:
katarina.j
12.06.07,19:33
:eek: :eek: :eek:

Danilka, neviem čo sa čuduješ, však je to normalne, tebe sa to ešte nestalo?
Danila
12.06.07,20:18
Danilka, neviem čo sa čuduješ, však je to normalne, tebe sa to ešte nestalo?Pokiaľ tak nazývaš aj zosypanie zo schodov, tak stalo a bolo aj náruživé, súdiac podľa sadry na nohe. Ak by zadávateľka mala modrinkovú spomienku na takúto činnosť, určite by si to pamätala. Takže možno v inej téme, by som Ti poslala:D .
kalkulka
13.06.07,06:10
Najpravdepodobnejšie to bude mať súvis s ochorením krvi a nedostatku krvných doštičiek ako odpovedal Psychológ. Odporúčala by som kompletné hematologické vyšetrenie. Nie je to až taká sranda. Pri nedostatku trombocytov môže človek vykrvácať. Krvácať môže nielen navonok, takže pozor a choď čo najskôr k lekárovi. Prajem veľa šťastíčka a zdravííííííčka.
shureido
13.06.07,06:51
:eek: Dakujem vsetkym, poriadne ste ma vystrasili. Ja som si len myslela ze mi chyba nejaky vitamin (spominany "K" napr.) a nie ze az take hororove scenare by z toho mohli byt. Pred mesiacom som bola darovat krv a bolo asi vsetko OK, inak by ma vyradili...tak neviem.:eek:
Johanka
13.06.07,07:02
Mesiac je dlhá doba. Mám s týmto osobnú skúsenosť. Robili sa mi kade-tade modriny, v centre ktorých bola tvrdá hrčka. Po vyšetreniach zistili, že mám zlú zrážanlivosť krvi, Quickov test úplne hororový. Príčinou bol nedostatok vitamínu K.Liečila som sa asi rok a pol, žiadna náročná či bolestivá liečba, len som na hematológiu chodila ako na klavír a ruky som mala dopichané ako narkoman ...
Konkurz
13.06.07,11:10
Ja nemám na predkolení modrinky, ale asi dva týždne hnedý výsyp, ktorý vyzerá ako pigmentové škvrny. Nemáte, prosím s tým skúsenosti?. Mám tiež z toho strach.
Psycholog
13.06.07,11:49
DOTAZ: Pigmentové skvrny jsou jako pihy? Hnědé? nebo černé skvrny jako tečky ? nebo větší? Jak velké? Výsyp je na vnitřní? vnější? straně nohy pod kolenem. Objevily se současně i někde jinde? Na obličeji? Na ruce? Velké/malé? Čas prvního výskytu je spojen se slunečním ozařováním? Petr
Mária hrušková
13.06.07,11:53
Vitamín C chýba, bola som s malým u lekára a potvrdil,že tvorbu modrín i pri nepatrnom dotyku má z nedostatku vit. C. Doplnili sme denne jeden šumivý a po čase modriny zmizli
Konkurz
13.06.07,12:00
DOTAZ: Pigmentové skvrny jsou jako pihy? Hnědé? nebo černé skvrny jako tečky ? nebo větší? Jak velké? Výsyp je na vnitřní? vnější? straně nohy pod kolenem. Objevily se současně i někde jinde? Na obličeji? Na ruce? Velké/malé? Čas prvního výskytu je spojen se slunečním ozařováním? PetrTie škvrny sú ako pihy husto posiate na mieste zpredu a zozadu nohy v predkolení. Mám to asi dva týždne. Je prevda, že v poslednom čase sa mi rozmáhajú a veľké materské znamienka. Dve mi už odoperovali a zanedbala som ďalšiu návštevu lekára. lebo sa bojím.
Psycholog
13.06.07,13:12
Dle orientální diagnostiky jsou:
1) Skvrny známkou, že se organismus vyrovnával s nějakou chorobou doprovázenou vysokou horečkou, po bronchitidě, po potížích žaludečních a střevních. Podle umístění u Vás po zánětu ledvin či močového měchýře. Zánět mohl proběhnout i bez Vaší pozornosti a Vy jste jej mohla „přechodit“. Pihy jsou způsobeny vylučováním nadbytku sacharidů, především monosacharidů – cukru řepného, ovocného a mléčného. Pihy se objevují především v létě po ozáření sluncem.
2) Mateřská znamínka – ne bradavice! (v orientální medicíně nazývané „znaménka smrti“) mohou být na kterémkoliv místě těla a jsou ve skutečnosti malými tmavými výrůstky, které signalizují nadměrné množství bílkovin. Nevznikají jen z konzumace bílkovin, ale též z nadměrného jídla vůbec, především sacharidů (uhlovodanů) a tuků. Mohou se přirozeným způsobem vstřebat a zmizet, jestliže je stravovací režim vhodně upraven.
Praktické rady: Výběr nechám na Vás.
Potírat pihy a skvrny šťávou z křenu. Postižená místa obkládat obklady z čerstvých květů meduňky/medovky lek. a šťávy z citrónu. Koupit si měsíčkovou/nechtíkovou tinkturu a místa potírat 3-4x denně. Neopalovat se! Večer můžete místa potírat podmáslím nebo syrovátkou.
Změna stravy spočívá zejména ve větší konzumaci zinku a selénu těchto potravinách:
Zn = hrášek, kapusta růžičková, kedlubny, květák, paprika, sója, bílé zelí, hlávkový salát, broskev, cibule, česnek, višně, maliny.
Se = vnitřnosti, ryby, celozrnné obiloviny, česnek, kmín, fazolky, zelená paprika, pór, sója, červené zelí a hrušky.
Podotýkám že Selen + zinek je výkonný antioxidační komplex – viz příloha
Čaj na čistění krve při těchto obtížích Rp.215:
50 g meduňka/medovka (Fol.) + 50 g řebříček/myší chvost (Fol) + 50 g máta peprná (Fol.) + 50 g maceška polní/viloka trojfar. (Hb.). Jedna lžička na šálek 0,2 litru vlažné vody, macerovat 30 minut a pít denně šálek.
Držím palce, Petr
PS. dnes vyšel článek na webu: http://www.ordinace.cz/clanek/jak-sledovat-zmeny-materskych-znamenek/
Konkurz
13.06.07,16:38
Peter, veľmi Ti ďakujem a budem podľa rád postupovať.
smoulinka85
10.07.07,19:20
modriny mozu nastavat, ked je clovek anemicky - nedostatok zeleza v organizme. Takze kupit zelezo v lekarni alebo specialny jedalnicek s potravou s vyssim obsahom zeleza - vnutornosti, zelenina...
perliva99
11.05.11,11:56
caute aj mne sa robia modriny ale len na vagine aj bez sexu aj mi zmiznu ale zachvilu su tam znova dakujem
matrina1000
28.12.12,10:53
ja mam presne taky isty problem. mam na lytku modrinu a v nej hrcku.. mam ju asi tyzden . no teraz su sviatky a k doktorovi a dostanem najskor o tyzden .. je to uz neskoro a mam ist na pohotovost alebo to moze pockat tych par dni ? dakujem