Jozef
08.02.05,17:19
Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Luba2
08.02.05,22:10
Neviem koľko máš rokov, ale máš svätú pravdu. Ja som bola pred jedenástimi rokmi rovnakého názoru, školu som si diaľkovo urobila a už päť rokov som spokojná.
jeso
08.02.05,22:16
no ja som na VS išla hned po SS , ale súkromníci-zamestnávatelia majú iný názor-tým je jedno kto má akú školu, hlavne , že vieš robiť papiere, a niekedy sa ešte hnevajú, že máš vyššie vzdelanie ako oni
Jozef
09.02.05,06:38
Ja mam 37 a lutujem, ze som si to nespravil skor. Aj som mal prihlasku podanu, ale na prijimacky som nesiel.

Spravil som blbost, ale teraz to uz do hlavy ide tazko. A hlavne matika.

Vdaka za prispevky
sway
09.02.05,07:07
Ja mam 37 a lutujem, ze som si to nespravil skor. Aj som mal prihlasku podanu, ale na prijimacky som nesiel.

Spravil som blbost, ale teraz to uz do hlavy ide tazko. A hlavne matika.

Vdaka za prispevky

Ja som tiež študovala až pri práci a nebanujem - človek tam omladne, hoci sivé bunky sa doať ťažko provokujú k činnosti - ale vrelo odporúčam, aj keď pôjdeš sám - nájdeš tam spriaznené duše. Boli sme super partia!! :p
Hlinkovx
09.02.05,07:16
Ja som z Prievidze
To chceš chodiť do Prievidze na výšku...?? myslím tie vysunuté pracoviská , čo tu v PD máme
Jozef
09.02.05,07:26
Silvia, trebars aj do PD. Alebo do BB, len citim to tak, ze ta vyska cloveku chyba.Nechce sa ti ist do toho. JA som uz stary cap, ale ty si mlada.
Nedame sa na to?
Posielal som ti aj spravu cez ICQ, len nic neodpovedas.

Ahoj
Hlinkovx
09.02.05,07:33
Silvia, trebars aj do PD. Alebo do BB, len citim to tak, ze ta vyska cloveku chyba.Nechce sa ti ist do toho. JA som uz stary cap, ale ty si mlada.
Nedame sa na to?
Posielal som ti aj spravu cez ICQ, len nic neodpovedas.

AhojNo...výšku síce nemám..a viem..že by sa zišla...ja som aj chcela ísť na výšku..ale z finančných dôvodov..som to vzdala...
Starý cap?? to si kde nabral...napíš mi keď tak teraz...neodpovedám ..pokiaľ ľudí moc nepoznám..bo ma kontaktuje strašne veľa ľudí..a nemám čas každému opovedať...
Luba2
09.02.05,09:02
Jozef ja som približne rovnako mladá ako Ty, výšku som začínala v 27 rokoch (pred tým som sa dva krát nedostala na normálne právo) pri dvoch deťoch, cestovala som z Blavy do Nitry (vtedy tam prvý krát otvárali sociálnu prácu so zameraním nie na pedagogiku, ale na právo), každú sobotu som stávala o štvrtej, nikoho som tam nepoznala a v priebehu mesiaca som sa tam s tými 19-ročnými deckami (a asi 4 v mojom veku a staršími) tak zblížila, že sme boli jedna super partia. Ako som Ti už vyššie písala, aj som ju ukončila. Ak chceš ísť na výšku, neraď, sa, nehľadaj, pošli prihlášku a choď, lebo raz Ťa to budie mrzieť.
Jozef
09.02.05,09:45
Luba2 dakujem za podporu
Nika
09.02.05,12:36
Ja som sa z "mladíckej nerozvážnosti" v 40 prihlásila na angličtinu. Môžem vám povedať teraz počas koncoročných prác mám toho po krk. Som uťahaná ako kôň a problém mi robí už len to, že tam idem.Na minulej hodine som tam skoro zaspala(nie od nudy) Ale ja verím, že to rýchlo prejde a zas budem mať energie za troch.
gabri
09.02.05,15:43
Ja som mala pred týždňom 43, bývalá spolužiačka ma nahovorila, nech si dáme prihlášku na VŠ.(po str.škole som bola na prijímačkách, ale ma nevzali). No teraz neviem, kým to ukončím, budem stará baba-predpokladám, že skôr ako za 10 rokov sa mi to nepodarí :D -ako sa tak poznam. Inak zvažovala som aj ročnú jazykovú školu. Ale neviem.Bojím sa toho, hoci času by som aj mala, aspoň by som robila čosi zmysluplné.Horšie je, že som na tom tak, že pri prudšom pohybe zabúdam, načo som ten pohyb robila. :eek:
jana
11.02.05,05:59
ČAU, aj sa v rozhodujem či ísť na výšku v 43 alebo nie. Ale keď si pomyslím, že mám robiť do 62, tak v podstate ešte by som tú školu využila. Hlavne to, že mám také miesto, kde sa vyžaduje vysoká škola. Asi to skúsim. Ozvi sa, či
si sa prihlásila.
Hlinkovx
11.02.05,07:24
Never tomu..že to bude len do 62 rokov....než my pôjdeme na dôchodok...jááj..kde tá dôchodková hranica bude?? :(
vicky
11.02.05,11:37
Luba2 dakujem za podporu

Tiez sa pripajam - urcite chod, sice prave este studujem na vyske a mam obdobie kedy by som sa na to najradsej vykaslala, ale potom to prejde, pokecame so spoluziakmi a je zase vsetko o.k. Neboj ta matika zas nie je az tak hrozna, budes mat aspon super pocit, ze si nieco zvladol. Ja mam 40r. spoluziaka a tvrdi ze by si trieskal hlavu ak by tam nesiel. A zvlada to. Takze drzim palce a hlavne vela trpezlivosti pri skuskach.
lenkak
11.02.05,16:27
Ja som tiež študovala VŠ aj keď po SŠ, ale popri zamestnaní. Počítače s AJ. Chodila som do školy v sobotu, cez týždeň som chodila do roboty a aj keď nie vždy to bolo najjednoduchejšie (boli zlé spoje, v nedeľu a po nociach som sa pripravovala na štátnice, diplomovka...), ale neľutujem. Tak neváhaj a ak budeš mať šancu a na VŠ ťa príjmu, využi to, lebo čím ďalej budeš starší, budeš to len odkladať so slovami: "som už na školu pristarý". Prajem Ti veľa úspechov a veľa odhodlania. Veď nič nestratíš, len získaš.
evae
11.02.05,21:47
Ahojte, ja sa akurat chystam na vysku. chcela som v PD, ale moznosti su dost obmedzene. chcela som ist na verejnu spravu, tusim to ma zameranie uctovnictvo, ale potom som pocula, ze to je len 3 roky a zvysne dva su v TN. a tak. a tiez som si nebola ista, ci budem moct skocit do stvrteho. teraz som volala do BA, fakulta manazmentu a povedali mi, ze mozem preskocit do 4teho rocnika ak spravim skusky z AJ a matiky hihi tak to asi skusim tam. teda ak spravim statnice na City University, ktore mam asi o mesiac aj cosik. ucit sa je fajn, myslim a bavi ma to. len tych uctovnych veci je nejako vela, sa stracam... ale to preto, ze sa tomu venujem len pol roka.
ohladom veku neviem povedat, asi som tu najmladsia, uz dva dni 24 :) ale kazdopadne, skola omladzuje a dava viac zivotubudica ako kava hihi a moja mamina mala asi 45, ked si robila druhu vysku a hrozne ju to bavilo... najviac vyslovit hradware a software, to bola sranda :) ale myslim, ze bola velmi stastna.
takze kto ide so mnou? aspon nepojdem cez vikend sama vlakom rano na piatu do BA :)
EFA
11.02.05,22:51
Jozef, cítiť, že máš silnú motiváciu, tak to rozhodne skús. Ak by to nevyšlo, budeš mať pocit, že si pre to spravil všetko. Ale z vlastnej skúsenosti ti môžem potvrdiť, (v 37 rokoch som diaľkovo vyštudovala EU) že „dospelejší“ študenti mali z praxe trochu nadhľad a boli úspešnejší, možno to bolo aj o zodpovednejšom prístupe k štúdiu. Držím palce.
MMM
15.02.05,14:31
Klobuk dolu, ja som tiez chcela, ale akosi mi chyba odvaha a cim dalej tym viac.V Tvojom mladom veku sa na to rozhodne daj.
Jozef
15.02.05,14:43
Vdaka vsetkym za svoje nazory a podporu.
Asi mate vsetci pravdu a niet nad cim rozmyslat.
Som na vazkach, uvidim.
Je to hrozne rozhodovanie.
Mickya
15.02.05,14:53
Ja som si teda začala VŠ robiť. Som v 2. ročníku (4. semester). Je to 6,5 ročná škola, keďže je to externe. Dá sa to v pohode zvládnuť. Ale je pravda, že mi to tiež ide na nervy práca-škola-práca-škola-práca...atď. Ale keď si myslím, že to robím pre lepšiu budúcnosť... Keď budem mať 50 r., možno ma nikto nebude chcieť zamestnať ani ako upratovačku. Nemôžem vedieť čo bude. Mňa sa to netýka, ale odporúčam, že ak nastupujete do nového zamestnania, nikomu sa nechváľte, že chodíte na VŠ, lebo Vás neprijmu!!! Mám kamaráta, ktorý je šikovný a postúpil do ďalších kvôl, skúsenosti s tou prácou mal ale akonáhle povedal, že navštevuje VŠ bolo už po robote. Zamestnávateľ sa asi bojí, že budete moc chýbať alebo čo.
Nika
15.02.05,17:54
Ja som si teda začala VŠ robiť. Som v 2. ročníku (4. semester). Je to 6,5 ročná škola, keďže je to externe. Dá sa to v pohode zvládnuť. Ale je pravda, že mi to tiež ide na nervy práca-škola-práca-škola-práca...atď. Ale keď si myslím, že to robím pre lepšiu budúcnosť... Keď budem mať 50 r., možno ma nikto nebude chcieť zamestnať ani ako upratovačku. Nemôžem vedieť čo bude. Mňa sa to netýka, ale odporúčam, že ak nastupujete do nového zamestnania, nikomu sa nechváľte, že chodíte na VŠ, lebo Vás neprijmu!!! Mám kamaráta, ktorý je šikovný a postúpil do ďalších kvôl, skúsenosti s tou prácou mal ale akonáhle povedal, že navštevuje VŠ bolo už po robote. Zamestnávateľ sa asi bojí, že budete moc chýbať alebo čo.
Tomuto teda nerozumiem. Už som to počula od viacerých. Nie aby boli zamestnávatelia radi, že si pracovník zvyšuje kvalifikáciu. Ja viem, že som naivná idealistka, ale žeby až tak?
Mickya
16.02.05,06:56
Ja tiež neviem, aký je hlavný dôvod, ale naozaj ma napadá len to jedno, že sa budú báť, že bude dotyčný veľa v práci chýbať.
Hlinkovx
16.02.05,06:58
Ja tiež neviem, aký je hlavný dôvod, ale naozaj ma napadá len to jedno, že sa budú báť, že bude dotyčný veľa v práci chýbať.Alebo ešte ďalší..že budeš mať vyššie vzdelanie ako tvoj vlastný šéf...http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Mickya
16.02.05,07:12
To je tiež pravda, ale nebolo mi to jasné napr. v prípade firmy Peugeot. To bolo na mňa dosť silné kafe.
Hlinkovx
16.02.05,07:37
No...ono práve v taký podnikoch je to tak..že už máš mať vzdelanie ukončené..a žiadne pracovné návyky vopred vytvorené ..aby si sa dokázala zžiť s filozofiou tej ktorej firmy..a keď oni budú chcieť..tak ťa na školenie pošlú..popr. aj na nejaké iné kurzy alebo štúdium...
lenkak
16.02.05,16:33
Ja keď som študovala na VŠ tiež ma nikde nechceli zamestnať, aj keď darmo som im vysvetľovala, že školu mám len v sobotu, pondelok až piatok nie je problém byť v robote, nestačilo im to. Takto som pochodila vo viacerých firmách. Neskôr som už ani nespomínala, že chodím do školy popri zamestnananí. No zdá sa mi, že odvtedy sa situácia vôbec nezmenila.
Monica
11.03.05,23:24
Jožko poďme,poďme! Netreba dlho otáľať. Mám rokov ako Ty a som "už" druháčka :eek: !!! Netreba vymýšľať a na príjmačky jednoducho ísť.Keď Ťa prijmú, uvidíš ako v školských laviciach duchom omladneš.Ja mám spolužiačku, ktorá má 45! Takže neváhaj.
Armola
14.03.05,14:36
Ja som si teda začala VŠ robiť. Som v 2. ročníku (4. semester). Je to 6,5 ročná škola, keďže je to externe. Dá sa to v pohode zvládnuť. Ale je pravda, že mi to tiež ide na nervy práca-škola-práca-škola-práca...atď. Ale keď si myslím, že to robím pre lepšiu budúcnosť... Keď budem mať 50 r., možno ma nikto nebude chcieť zamestnať ani ako upratovačku. Nemôžem vedieť čo bude. Mňa sa to netýka, ale odporúčam, že ak nastupujete do nového zamestnania, nikomu sa nechváľte, že chodíte na VŠ, lebo Vás neprijmu!!! Mám kamaráta, ktorý je šikovný a postúpil do ďalších kvôl, skúsenosti s tou prácou mal ale akonáhle povedal, že navštevuje VŠ bolo už po robote. Zamestnávateľ sa asi bojí, že budete moc chýbať alebo čo.
Mickya, viem presne o com hovoris. Ja som prvacka a aj mne to niekedy leze na nervy. Furt to iste dookola. A pre mna boli hrozne tie zaciatky. Naucit sa ucit sa. Sice nedavno pred par rokmi som maturovala ale aj tak. Uz teraz je to v pohode. Tesim sa, ze som na VŠ. Ucim sa vela novych veci a uz sa tesim na to, ked budem moct tie poznatky vyuzit v podnikani.

Co sa tyka prijatia do zamestanania je to presne tak. Skusala som hladat pracu, ale nic. Ja to mam o to horsie, ze skolu mam bud v piatok alebo v sobotu ale hlavne v piatok. Z jednej roboty som musela kvoli tomu odist (bohuzial - bolo mi tam velmi dobre http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif ). Teraz robim, kde mi skolu akceptuju ale nic moc to nie je.
Bola som uz aj na pohovoroch ale akonahle uvideli studium na VŠ povedali "BOHUZIAL"
Na vela CV mi ani neodpovedaju a mam tusaka, ze preco.

Jozefovi chcem otkazat, ze chod do toho urcite. Poviem ti, ze moji spoluziaci, ktori su starsi su perfektny. Vysledky maju najlepsie a ja a ostatny sa mozme len zahanbit, ze clovek ktory ma rodinu, pracu atd patri medzi najlepsich studentov. Nehovorim, ze mne to nejde dobre (zatial) ale ja to beriem tak, ze mne to este MUSI ist dobre. Deti zatial nemam a nie som ani vydata. Byvam s rodicmi atd. Samozrejme do roboty chodim a ani to nie je az take jednoduche skoordinovat pracu a skolu ale uvidis, ze pocase no na 100% do 1. skuskoveho obdobia sa do toho dostanes.
Je to paradny pocit,ked mas vsetky skusky spravene.
Viem to, ze na VŠ treba dospiet a musi to clovek chciet, lebo inac sa tam vobec neoplati ist. Ked si vsak clovek uvedomi, ze je to potrebne a je to pre jeho dobro tak sa k tomu celemu aj tak postavi. Ja som presvedcena, kebyze idem hned po strednej tak uz davno nie som na VŠ, lebo by ma to nebavilo. Teraz studujem to co ma bavi a som maximalne spokojna aj napriek tomu, ze od septembra neviem kde mi hlava stoji, a ze kulturny zivot pre mna skoro uplne prestal existovat.

Prajem vsetko dobre vsetkym tym, ktory vahaju alebo uz studuju.
Mickya
16.03.05,07:53
Musím potvrdiť Armoline slová. Na tej škole, kam chodím, naozaj mladší odchádzajú, pretože veľkým strašiakom v 1. ročníku bola matika, ale staršie ročníky naozaj ostali a poznám 2 ľudí staršieho veku, ktorí spravili matiku na 1. šup a pritom nám bolo povedané, že až 40 % ľudí, nemá ten predmet ešte hotový. Povedala by som, že starší berú školu naozaj zodpovednejšie. Niektorí mladí idú na skúšku - idem skúsiť a uvidím, či spravím, ale starší už s rozumom idú s tým, že sa najprv všetko naučia, aby tam nemuseli viac-krát chodiť. Samozrejme, že nie je to písané pravidlo, ale fakt čo som si všimla, väčšinou je to tak,
anka1
16.03.05,15:17
Taktiež sa chcem prihlásiť na VŠ v BA. Mám 32 a dúfam že to zvládnem. Jožko určite na školu choď. V dnešnej dobe by každý zamestnávateľ chcel zamestnanca s vysokoškolským vzdelaním, so 100 ročnou praxou a hlavne s vekom okolo 20 :). Idem na VŠ Ekonomiky a managmentu verejnej správy. Prihlášky sa dajú poslať do konca marca. Nepridá sa niekto? Bolo by to super. Je to externe štúdium 5 ročné. 3 roky bakalár a potom 2 inžinier. Platí sa síce 20000,- Sk za semester. Nie málo ale čo už. Takže pridá sa niekto? :)
zelka
17.03.05,10:51
Jozef, chcela by som sa spýtať, či máš ujasnené vo veci štúdia na VŠ. Syn sa rozhodol študovať popri zamestnaní a po nástupe mal o tom rozhovor s vedúcou. Teraz došla za ním, že podľa nejakej novej vyhlášky nemôže mať ŠV a musel by si brať dovolenku. Jeho kolegyňa ho upozornila, že sú určité prednášky, ktoré sú v priebehu týždňa a nesmie sa na nich chýbať. Ak niečo bližšie vieš, odpíš.
Heleč
05.04.05,14:39
Taktiež sa chcem prihlásiť na VŠ v BA. Mám 32 a dúfam že to zvládnem. Jožko určite na školu choď. V dnešnej dobe by každý zamestnávateľ chcel zamestnanca s vysokoškolským vzdelaním, so 100 ročnou praxou a hlavne s vekom okolo 20 :). Idem na VŠ Ekonomiky a managmentu verejnej správy. Prihlášky sa dajú poslať do konca marca. Nepridá sa niekto? Bolo by to super. Je to externe štúdium 5 ročné. 3 roky bakalár a potom 2 inžinier. Platí sa síce 20000,- Sk za semester. Nie málo ale čo už. Takže pridá sa niekto? :)Tak som sa pridala. Neviem si vôbec predstaviť ako to zvládnem. Hlavne jazyk! Ale ak to odložím ešte o rok tak sa neodhodlám nikdy. Vidím, že viac nás je na pochybách. Prípadne sa ozvi. Mám prihlášku tam kde Ty.
anka1
06.04.05,13:46
Tak som sa pridala. Neviem si vôbec predstaviť ako to zvládnem. Hlavne jazyk! Ale ak to odložím ešte o rok tak sa neodhodlám nikdy. Vidím, že viac nás je na pochybách. Prípadne sa ozvi. Mám prihlášku tam kde Ty.To je super :) :) :) Ešte nás musia prijať :( ale verím že nás zoberú. Načo si sa prihlásila? Na verejnú správu alebo regionálny rozvoj? Ja na verejnú správu - externé štúdium.

Ozaj, neprídeš v piatok 8.4.05 o 17.00 hod na stretnutie " porady" v pravda kaffééé , je to vedľa kauflandu z druhej strany športovej haly, tuším mladosť sa volá.
zelik
22.04.05,08:49
Aj ja studujem,mam 30. Prvý ročník bol náročný, teraz je to super, lebo z praxe ísť študovať je ovela lepšie.Mám spolužiakov starších, mladších odo mna, ale skúšky na prvý termín robia len tí starší. Jozef - uvidíš ako omladneš a stúpne ti sebavedomie...aj v práci zrazu chcú počuť aj môj názor ... a to ešte len študujem. LEN DO TOHO!
pyton
22.04.05,09:27
Na diaľkové štúdium sa tiež robia prijímačky???

A neštuduje niekto popri zam. niečo s pedagogikou?

Ja by som najradšej išla opäť na VŠ ale len na účtovnícke predmety, pekne do detailov prebraté, to by ma bavilo. Ale také sa asi nedá. :(
nikulik
22.04.05,09:32
Aj na dialkove sa robia prijimacky. Ja pracujem a rozhodla som sa ist aj externe na VS, a to som po strednej povedala ze skolu nechcem ani vidiet :o)))). Vsetkym ktory sa rozhodli ist este vzdelavat, drzim palce, a verte si!!!!!
pyton
22.04.05,09:37
Tak to potom znamená, že asi rok vopred sa treba začať pripravovať na prijímačky, čo tiež nie je sranda, nie?:(
vicky
22.04.05,09:51
Neboj Pyton, da sa to zvladnut, isla som sice na vysku po skole, ale mam vela spoluziakov, ktori sa rozhodli az neskor. Najhorsia je matika a ked sa ju budes ucit, tak to zvladnes. Najlepsie ak by si mal knihu z matiky z prveho rocnika na vyske. Tam sa v podstate beru tie iste veci ako su na prijimackach, okrem nejakych zakladnych. Ale ak by si mal nejake testy z predchadzajucich rokov - aspon by si mal vzorove, na co sa treba zamerat.
Drzim palec :p
Cathy
22.04.05,10:01
Aj ja som si tento rok podala prihlášku a už sa pomaly pripravujem na prijímačky, len či tú matiku zvládnem? Je to po toľkých rokoch dosť tvrdý oriešok. Ale skúsim to. Ani ja už nie som najmladšia, ale do dôchodku je ešte veľmi ďaleko, tak prečo sa nevzdelávať?
Heni
22.04.05,13:45
nie všade sa robia prijímačky na diaľkové štúdium, niekde je len taký informačný pohovor, asi podľa odboru, záujmu či počtu prihlásených uchádzačov...
GZuzana
22.04.05,13:55
Ahoj, rada by som sa prihlásila , ale v Bratislave. Mám 31. Zuzana
pyton
22.04.05,16:40
Heni, to je povzbudivá informácia;) .

Dnes je vo svete trend mať viac vysokých škôl...;) :p
pyton
22.04.05,16:41
GZuzana a kam by si sa rada prihlásila?
AntekaK
14.07.05,07:48
Ahojte, trochu oprášim túto tému. Začala sa tým, že sme uvažovali, či sa dáme na štúdium. Dali sme sa, prijali nás (:) alebo:mee: ). Uvidíme. Chcela by som sa spýtať, nechodil niekto z Vás na Ekonomickú univerzitu Bratislava - fakulta hospodárskej informatiky? Nepamätáte si čo sa preberalo na matematike? Ach jaj, tá matematika.
nikulik
07.10.05,05:29
Ahojte, no tak aj ja po nejakych tych mesiacoch oprasim tuto temu, chcela by som sa Vas opytat, ci mi neviete poradit, lebo tych skol je uz vela, skolu kde je studijny odbor ekonomika, alebo uctovnictvo. Okrem Bratislavy, lebo to mam daleko. Idem si davat tento rok prihlasku do Banskej Bystrice a do Nitry, nemate niekto skusenosti s tymito skolami? Vopred dakujem.
rage1
07.10.05,06:35
Nikulik, pred styrmi rokmi som robila prijimacky na vysku do Banskej Bystrice a poviem ti boli otrasne a nezvladla som ich. Dostala som sa vsak na Trenciansku univerzitu a uz som v stvrtom rocniku - Ludske zdroje a personalny manazment, a ide to celkom v pohode, teda ak neratam to neustale ponizovanie studentov profesormi...Dalsou vyhodou je, ze studium na tejto skole je zatial stale neplatene (pre externistov). Niekedy mi sice leze na nervy to neustale skore vstavanie v sobotu, ale mam uz pred sebou len posledne dva roky, tak to uz nejako zvladnem, nie?Nikulik drzim Ti palce
nikulik
07.10.05,06:54
No aj ja som minuleho roku robila prijimacky do BB, ale vobec som sa neucila na ne takze tak to aj dopadlo, lebo som sa neskoro zdohadala, ale teraz chodim na jazykovku a chcem zacat aj s douckom z matematiky, lenze v matematike si nejak neverim. Si na Trencianskej univerzite, akurat som bola pozriet na nete co to je za skola, a zaujali ma tie ludske zdroje a personalny manazment. Mohla by si mi povedat viac o com to je? Je to nieco ako ekonomika? Alebo aspon napis ake mas predmety.
Lebo poviem ti to takto: dostala som sa tento rok do Zvolena na Integrovany manazment, bola som minuly piatok na zapise, ale hned som s tym aj skoncila, lebo ked som sa dozvedela ake budem mat predmety tak som mala dost (len aby ste boli v obraze, technicka fyzika, technicke kreslenie, mechanika, elektronika-no nic s ekonomikou).Takze som si povedala, nie za kazdu cenu vysoka skola, ale radsej nieco co ma bude bavit.
rage1
07.10.05,07:00
Nikulik, nasa skola je ekonomickeho charakteru. V prvom rocniku sme mali sice aj matiku, ale to bolo v pohode -dalo sa to zvladnut. Su tu predmety ako Ekonomia podniku, Hospodarska politika, uctovnictvo, Manazerske uctovnictvo, personalny manazment, marketing,psychologia .... a chces ist studovat externe?
rage1
07.10.05,07:01
inak este je tu odbor Verejna sprava - ale ten sa studuje myslim len na bakalara, zatial co Ludske zdroje a personalny manazment je inziniersky odbor. Keby si chcela este nieco vediet tak sa kludne spytaj
nikulik
07.10.05,07:13
Ano, chcem ist externe, lebo pracujem, tak to si ma normalne navnadila. Verejnu spravu nie, to ma az tak nezaujalo. Ale este ta poopravim ak sa nenahnevas, ze teraz po novom, myslim, ze uz tohto roku na prijimackach to bolo, ze sa neda ist na inziniersky odbor hned, teraz musi kazdy vystudovat najprv bakalara a potom ak chce tak Ing.
No ak sa mozem pytat tak to som rada, zaujimaju ma hlavne prijimacky, viem, ze to uz si asi nebudes pamätat, ale ak ano tak budem rada, len ci boli tazke, a z coho su.
LubenaK
07.10.05,07:15
Tiež som po skončení SS nešla na VŠ. Mám už 40, tak to idem skúsiť na Univ.tretieho veku. Tento rok v Nitre na SPU - fak.ekon. a mamag. otvárajú študijný odbor Účtovníctvo. Idem to skúsiť, ak to zvládnem tak si dám prihlášku na diaľkové štúdium. Tu sa už prijímačky nerobia, stačí sa zapísať v deň prvej prednášky.
nikulik
07.10.05,07:21
Tiež som po skončení SS nešla na VŠ. Mám už 40, tak to idem skúsiť na Univ.tretieho veku. Tento rok v Nitre na SPU - fak.ekon. a mamag. otvárajú študijný odbor Účtovníctvo. Idem to skúsiť, ak to zvládnem tak si dám prihlášku na diaľkové štúdium. Tu sa už prijímačky nerobia, stačí sa zapísať v deň prvej prednášky.
Myslis polnohospodarsku univerzitu v Nitre? Tam sa tiez chystam, ale nechapem poslednej vete...?-dovolila som si ju podciarknut.
rage1
07.10.05,07:23
Nikulik, veru neviem ako je to z tym bakalarom ale myslim, ze u nas na skole je stale odbor Ludske zdroje ako inziniersky odbor. Napriklad z verejnou spravou bol taky problem:
Minuly rok (v tretom rocniku) mali verejna sprava koncit odbor s tym, ze vypracuju bakalarsku pracu, obhaja si ju a potom mozu robit prijimacky a pokracovat na inziniera. Asi mesiac pred obhajobami im vsak povedali, ze bud si spravia bakalara a skoncili, lebo prijimacky sa nekonaju, alebo prejdu na Ludske zdroje a dorobia si urcite predmety komisionalne. Takze vsetci presli k nam okrem asi 5 ludi.
Prijimacky ked som este robila ja, tak prijimacky z matematiky (stredoskolske ucivo), z jazyka a vseobecneh testu, kde boli otazky z ekonomie, psychologie, politiky...proste vseobecny prehlad (dala sa na to zohnat priamo na skole kniha, podla ktorej sa dalo ucit) Dnes sa myslim uz ani z matiky skusky nerobia.A tento rok boli vraj celkom lahke.
nikulik
07.10.05,07:34
rage1, a vedela by si mi zistit, z coho sa robia skusky?
A este nieco, budem rada ak by si mi poradila ci je lepsie si kupit tu knihu, alebo to nechat tak a ucit sa ekonomiku zo strednej skoly? Dala by sa ta kniha objednat aj na dobierku?Lebo ja som z popradu, to je dost daleko, a zatial na nete este dalsi rok nie je nahodeny.
rage1
07.10.05,07:37
Nikulik ja sa skusim popytat na skole ak chces. Ale urcite je dobre, ak si tu knihu objednas, alebo kupis.alebo ked ju budu mat tak by som ti ju kupila ak by si chcela a poslala ti ju, trebars na dobierku alebo tak nejak, co povies
Eva99
07.10.05,07:40
Hmmm, vyzerá to celkom zaujímavo... Tiež už dlhšie rozmýšľam, že začnem s VŠ. Veľmi sa mi nechcelo, tak som išla aspoň na certifikáciu, 1. stupeň mám za sebou, ale tá mi je (dúfam, že len zatiaľ) na nič... Titul je titul... Ak by sa nerobili tie prijímačky z matiky, asi začnem uvažovať... Matika ma nikdy nebavila, vystačím si s vypočítaním 19% DPH :D :D :D
rage1
07.10.05,07:43
tento rok sa nerobila...tak hadam ani buduci rok nebude
nikulik
07.10.05,07:54
No Evi, asi ta potesim (aj seba samozrejme :-)), tak ako pise rage1, bola som na stranke fakulty a tento rok boli skusky zo vseobecne-vzdelavacieho testu, a povinne volitelny predmet bol matematika, alebo cudzi jazyk. Ja tiez nie som kamaratka s matematikou ale ked musis tak musis :-). Takze sa asi na to dam...
rage1, bola by som ti vdacna, keby si mi ju kupila a poslala, lebo ist len pre knihu do Trencina to by bolo zbytocne myslim.
A este mam jednu otazocku, dufam, ze nevadi, pozerala som na nete, ze predsa je tam vypisane to inžinierske studium, aj Ing. aj Bc., co je podla teba lepsie, alebo opytam sa lepsie, kde je väcsia moznost dostat sa, na Bc. alebo Ing. Lebo predsa len tam studujes, tak ci nahodou nevies kolko sa tam hlasi kazdorocne, ci je velky naval.
nikulik
07.10.05,08:00
Hups, to by som tu mala viacerým vykať, keď som ešte taka mladá :D . Vopred sa ospravedlňujem, neviem vek ostatných,takze hlavne Lubenke.
rage1
07.10.05,08:01
Nikulik, ta kniha byva v predaji myslim az od marca tak ak by si sa naozaj rozhodla ist sem na prednasky tak ti ju potom zozeniem
rage1
07.10.05,08:09
no teraz pozeram, ze sa mi tu nezobrazil jeden prispevok. pisala som, ze jediny rozdiel medzi VS a LZaPM je v tom ze treti rocnik sme studovali kazdy v inej miestnosti. Prve dva roky sme boli spojeni - rovnake prednasky, treti nas rozdelili ale mali sme tie iste predmety len u VS sa inak volali a mali ich myslim o 5 menej ako my. Teraz sa ukazalo, ze ten treti rocnik bol uplne pre nich zbytocny byt od nas oddeleny, lebo prijimacky sa nekonali a ti co prestupili k nam tak budu mat zase nase predmety a okrem toho si musia dorobit komisionalne tych 5 co im chybalo v tretom rocniku, takze dalsie stresy navyse. Moj nazor je ist pekne na inziniersky smer a nestresovat sa nejakymi prijimackami do inz. rocnika a tiez nemusis robit bakalar. pracu. Prijimacky boli myslim rovnake, len sa robili kriteria v tom, ze niekto chce ist na VS a niekto na LZ.
Daska
07.10.05,08:42
Hups, to by som tu mala viacerým vykať, keď som ešte taka mladá :D . Vopred sa ospravedlňujem, neviem vek ostatných,takze hlavne Lubenke.
Ale joj, sak sme tu vsetky 17-ky :D:D:D
nikulik
07.10.05,08:47
Nikulik, ta kniha byva v predaji myslim az od marca tak ak by si sa naozaj rozhodla ist sem na prednasky tak ti ju potom zozeniem
Teraz som trosku mimo, ake prednasky?

A este k tym prijimackam na Bc. alebo Ing., ja len preto rozmyslam, ci nie su skusky na Ing. tazsie ako na Bc.
evae
07.10.05,08:54
ja len taka otazka, ked to tu je o skolach, nechodi nikto na UK BA stvrty rocnik magisterske na manazment? mam ist od pondelku do sladkovicova na prednasky a som z toho systemu trochu jelen :)
LubenaK
07.10.05,08:58
Prepáčte všetci, to s tými prijímačkami platí pre Univ.tretieho veku. Nie pre dialkové. Na diaľkové sa robia prijímačky z matiky a cudzieho jazyka.
rage1
07.10.05,09:13
myslela som prijimacky nie prednasky, prepac a skusky boli myslim rovnake, len tam boli myslim kriteria v bodoch...
pyton
07.10.05,09:58
LubenaK, ale univerzita 3. veku, to je len taká zábavka, nie? Tam si chodíš vypočuť, čo ťa zaujíma a to je celé, nie....a až od určitého veku sa tam dá prihlásiť, pochybujem, že už od 40.....
pyton
07.10.05,10:03
No aj ja som minuleho roku robila prijimacky do BB, ale vobec som sa neucila na ne takze tak to aj dopadlo, lebo som sa neskoro zdohadala, ale teraz chodim na jazykovku a chcem zacat aj s douckom z matematiky, lenze v matematike si nejak neverim. Si na Trencianskej univerzite, akurat som bola pozriet na nete co to je za skola, a zaujali ma tie ludske zdroje a personalny manazment. Mohla by si mi povedat viac o com to je? Je to nieco ako ekonomika? Alebo aspon napis ake mas predmety.
Lebo poviem ti to takto: dostala som sa tento rok do Zvolena na Integrovany manazment, bola som minuly piatok na zapise, ale hned som s tym aj skoncila, lebo ked som sa dozvedela ake budem mat predmety tak som mala dost (len aby ste boli v obraze, technicka fyzika, technicke kreslenie, mechanika, elektronika-no nic s ekonomikou).Takze som si povedala, nie za kazdu cenu vysoka skola, ale radsej nieco co ma bude bavit.
nikulik a mala si zisťovať predmety aj v ďalších ročníkoch, možno tam by boli pre teba zaujímavejšie, i keď mne sa páčia i tieto, najmä tech. kreslenie by som chcela vedieť....Napr. aj na EU účtovnícke smery - prvé roky berú úplne iné predmety /spoločné pre rôzne smery/ a účtovníctvo je až niekedy oveľa neskôr...
rage1
07.10.05,10:17
no su tam tiez predmety ako ekologia regionov, hospodarska geografia, marketing, mikroekonmia, makroekonomia, teoria sytemov a riadenia...
nikulik
07.10.05,10:34
No ano, boli, posledny semester pred skoncenim Bc. sa nieco ako ekonomika objavilo, ale nic v zlom proti technike, no ja a technika, to nejde dokopy.
Pyton, mne sa technické kreslenie tiez paci, ale ja som vystudovala obchodnu, tam o kresleni nebola ani len zmienka, a na VŠ to funguje asi tak, ze tam ta neucia od zakladov, tam zaklady uz musis vediet a len pokracujes dalej. Takze radsej zostanem pri tej ekonomike.
rage1, dakujem ti za odpovede na moje vycerpavajuce otazky, rozhodla som sa, ze to skusim, ved za skusku nic nedam...len sa treba teraz ucit.
nikulik
07.10.05,10:46
Žilinská univerzita v Žiline má aj odbor ekonomika a manažment podniku, a skušky su matematika, cudzí jazyk, a vseobecne-vzdelavacie predmety.To len tak, keby mal niekto zaujem, len ci tam nebudu prvy rok predmety ohladom dopravy, kedze je to fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov
Janna
07.10.05,11:45
Žilinská univerzita v Žiline má aj odbor ekonomika a manažment podniku, a skušky su matematika, cudzí jazyk, a vseobecne-vzdelavacie predmety.To len tak, keby mal niekto zaujem, len ci tam nebudu prvy rok predmety ohladom dopravy, kedze je to fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov

Predmety ohľadom dopravy tam nie sú, ale je tam 2 semestre matika. Mám to úspešne za sebou:)
nikulik
07.10.05,12:01
No matematika sa da zvladnut, a este ake predmety tam su ak sa mozem opytat? Ja mam strach hlavne zo skusok, dufam, ze neboli tazke.
Janna
10.10.05,05:58
No matematika sa da zvladnut, a este ake predmety tam su ak sa mozem opytat? Ja mam strach hlavne zo skusok, dufam, ze neboli tazke.

Ak sa pýtaš na Žilinskú univerzitu, tak matematika bola dosť ťažká, ale dala sa zvládnuť.
Predmety sú tam štatistika, všeobecná ekonomická teória, komunikačné techniky, manažment, marketing, logistika, cudzí jazyk, počítače, etika, základy práva, pracovné právo, finančá analýza podniku, ekonomika podniku, zahraničný obchod...
nikulik
10.10.05,06:41
ano, na Zilinsku univerzitu som sa pytala, dakujem, a este jednu otazocku, plati sa za externe studium?
Janna
10.10.05,07:10
ano, na Zilinsku univerzitu som sa pytala, dakujem, a este jednu otazocku, plati sa za externe studium?

Nie, je zadarmo.
Jozef
10.10.05,07:15
Caute vsetci zainteresovani, co as tyky vysokej skoly.
Ja som sa tiez tenot rok rozhodoval ci ist na vysku, aj som sem nejake prispevjy napisal a nakoniec som sa rozhodol a 30.9.2005 som mal zapis.
Rozhodoval som sa medzi dvomi
- vysoka skola podnikani a.s. ostrava
- vysoka skola ekonomiky a managementu verejnej spravy a regionalneho rozvoja v Bratislave, detasovane pracovisko Trencin

Nakolko, ale vo verejnej sprave robit asi nikdy nebudem, aj ked kamosi mi hovorili, aby som isiel tam ze na zamerani absolutne nezalezi, ale nakoniec som isiel na tu do ostravy.

Studim je ale platene, nakolko ja sby som prijimacky z matiky v mojom veku uz nespravil.

Tak drzim palce aj ostatnym a chodte do toho, aj ked lahke to asi nebude.
Caute
Luba2
10.10.05,08:01
Jozef blahoželám k rozhodnutiu a drž sa!!!
dajana16
11.10.05,07:35
Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?
Jozef
11.10.05,07:45
Luba2. Nikulik vdaka za podporu.

Dajana16 - Ja som tiez zivnostnik, a ze vraj to nemozem dat do nakladov.Keby som bol zamestnancom, tak zamestnavatel to moze mat v nakladoch.

Aj ked sa mi to nezda, uvidim ako mi dopadne rok. A ak budem potrebovat naklady tak ich tam dam.

Budem rad, ak sa k tomu vyjadria aj ini a napisu svoj nazor.

Jozef
Evelynka
11.10.05,07:53
Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?
Tak ako pise Jozef, urcite sa to nemoze dat do danovych vydavkov, je to osobna spotreba. Mam to odkonzultovane s DU.
Jozef
11.10.05,08:00
Je to diskriminacia. Robim si skolu, aby som mohol poskytovat klvalitnejsie a aj ine uctovno ekonomicke sluzby ako doteraz. Alebo klienti pozaduju odo mna vysokoskolske vzdelanie, a tym padom tie vydavky su na zabezpecenie prijmov, ci nie?

Oficialne stanovisko DU je take ake je, ale v pripade zahrnutia vydavkov na vzdelanie do nakladov mozem argumentovat aj tymto nie?

Iste, bolo by to tazke, ale za pokus to stoji.
Jozef
dajana16
11.10.05,08:16
Hoci ste ma svojimi odpovedami velmi nepotesili, aj tak vam dakujem.:(
Heni
11.10.05,14:11
Chcela by som poprosit o radu. Su vydavky zivnostnika na studium na vysokej skole danovymi vydavkami?ešte...možno....keby si to mala ako celoročné školenie ;)
ale napr. niektoré skriptá by sa dali ako nákup odbornej literatúry... ak nie sú príliš odveci od tvojho podnikania...;)
LubenaK
12.10.05,08:42
Nie je to len taká zábavka, pre mňa určite nie. Po skončení 4 - 6 semestrálneho štúdia dostaneš riadny diplom, aj keď nie s titulom. A ten vek sedí. 40 rokov ženy, 45 rokov muži. Aspoň tu na SPU. Myslím však, že to platí aj na iných UTV.
nikulik
01.12.05,06:59
Neštudujete niekto v Prešove-Prešovská univerzita na Fakulte manažmentu?
ALBO
02.12.05,21:43
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.
Heni
02.12.05,21:51
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by...
ano, aj na VŠ býva deň otvorených dverí.
ajobs
02.12.05,23:24
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.

Predovšetkým on by sa mal o čosi zaujímať, vybrať si tak 2-3 odbory, ktoré sú najbližšie jeho naturelu (buď technický alebo humanitný),a v rámci nich potom zužovať "ponuku" VŠ a dôjsť k správnemu výsledku.
Nakoniec, aj tak mnohí ľudia vrátane mojej osoby nerobia celý život jednu prácu, ale inklinujú k určitému súboru činností, povolaní či podnikateľským aktivitám, ktorým sa potom prevažnú časť svojho profesného života venujú.:) :cool:
ALBO
03.12.05,14:30
A kedy asi tak býva tem deň otvorených verí, v ktorom mesiaci.
pyton
03.12.05,14:33
Albo, práve teraz prebieha množstvo otvorených dverí na stredných školách. Tak možnože aj na VŠ.

Napr.: http://www.pdf.umb.sk/2004/index.php?target=show_www&id_modulu=584
pyton
03.12.05,14:50
Poradíte mi? Ako sa má 18 ročný gymnazista vyznať v množstve odborov s podobnými názvami ktoré ponúkajú dnešné VŠ. Robia na VŠ "deň otvorených dverí", resp. nejaké akcie, ktorými by budúcim študentom priblížili náplň študia a hlane možnosť uplatnenia.Akú má napr. perspektívu s odbormi marketingu, managementu,medzinárodného podnikania a iné. Na stránkach škôl nie je takmer nič,len názvy odborov.Čo by ste poradili tretiakovi,ktorýchodí na školu zameranu na matematiku a VT, nemá s tým problém, ale ani to neni jeho srdcová záležitosť ,je bystrý ale bifliť sa mu nechce.
Vysoké školy robia aj také prezentačné akcie, myslím, že sa to koná v Dome ROH /Istropolis/ v BA, dávajú tam podrobnejšie letáčiky a dá sa tam s nimi porozprávať.

A VŠ treba starostlivo vyberať aj z toho dôvodu, že ich úroveň je rôzna, dokonca aj úroveň jednotlivých fakúlt na tej istej škole.:cool:
anseko
12.12.05,09:17
Pridávam sa k téme VŠ. Som vo veku, kedy ma už nepríjimajú do zamestnania aj preto , že so po 40 . Začala som študovať VŠ - lebo vždy som uvolnovala miesto niekomu kto prisiel s VS , podotýkam, že veľa krát som ho aj zaúčala a učila / aj bez poďakovania/. Nečítala som Vaše všetky príspevky, takže ak sa opakujem prepáčte, ale dávam do pozornosti stránku : www. vsemvs.sk NEVÁHAJTE.
Zdravím všetkých .
Mikolajova
12.12.05,10:44
Suhlasim, aj ja som tohto roku začala študovať 1 ročník externe. Inak super. Chodia tam aj starší.
nikulik
12.12.05,10:53
Pridávam sa k téme VŠ. Som vo veku, kedy ma už nepríjimajú do zamestnania aj preto , že so po 40 . Začala som študovať VŠ - lebo vždy som uvolnovala miesto niekomu kto prisiel s VS , podotýkam, že veľa krát som ho aj zaúčala a učila / aj bez poďakovania/. Nečítala som Vaše všetky príspevky, takže ak sa opakujem prepáčte, ale dávam do pozornosti stránku : www. vsemvs.sk NEVÁHAJTE.
Zdravím všetkých .

To je ale sukromná vysoká škola, na ktorej sa pekne platí alebo sa mýlim???
nikulik
12.12.05,10:57
Takže si aj hneď odpovedám, ano je to Súkromná vysoká škola, výška školného: http://www.vsemvs.sk/prijimacky.html
adrika
12.12.05,11:08
V Prešove je myslím zajtra Deň otv. dverí na súkr. VŠ "ISM Slovakia", ja tam chodím prvý rok externe. Platí sa 20 tis. za semester , čo je nehorázne, takže neviem dokiaľ dôjdem....Ale mám tú školu "pod nosom", takže aj to je určitá výhoda...
tonkat
12.12.05,11:56
Neviete poradiť nejakú VS ekonomického zamerania s vyučbou v anglickom jazyku - nie súkromnú - u nás alebo v CZ. Ďakujem
Mireska
15.12.05,08:54
Ahoj určite to skús ja som teraz v 3. ročníku mám 31 rokov a niet čo banovať . Dialkárom a ešte vekovo starším sa pprihliada .Takže je to celkom v pohode ..neboj !!!!
pyton
15.12.05,13:48
Hľadaj svoju školu.:o
Dnes na Sme: Naše univerzity majú zlú kvalitu aj meno + rebríček
http://www.sme.sk/c/2511156/Nase-univerzity-maju-zlu-kvalitu-aj-meno.html
bendži
15.12.05,13:52
tá moja bývala je v rebríčku deviata, hm nic moc, zial, musim s tym rebrickom aj suhlasit
pyton
03.01.06,18:05
pyton
24.01.06,12:08
apsgroup
02.02.06,08:25
Neviete mi poradit ohladne študia informatiky na VS. Syn chodí do Žiliny 1.ročník ,ale učí sa samú matiku a ekonomiku a zdá sa mi, že ich tam len nabrali
celú húfy a teraz majú problém získat aj zápočty. Z krúžku získali zápočet 2-3 ludia, na cvičeniach rátajú normálne príklady a na písomke samé chytáky.
Nechcela som,aby išiel na tú školu, lebo som už aj predtým počula od známych ako to tam funguje. Neviete niekto, ako je to v Bratislave alebo v Košiciach? Poprípade neštuduje niekto informatiku v Ostrave alebo v Opave?
Vidím, že syn sa učí a je z toho neštastný, že s nimi takto zametajú!Najradšej by som bola, keby išiel na inú školu /ak to nie je všade rovnako/
bendži
02.02.06,08:38
Neviete mi poradit ohladne študia informatiky na VS. Syn chodí do Žiliny 1.ročník ,ale učí sa samú matiku a ekonomiku a zdá sa mi, že ich tam len nabrali
celú húfy a teraz majú problém získat aj zápočty. Z krúžku získali zápočet 2-3 ludia, na cvičeniach rátajú normálne príklady a na písomke samé chytáky.
Nechcela som,aby išiel na tú školu, lebo som už aj predtým počula od známych ako to tam funguje. Neviete niekto, ako je to v Bratislave alebo v Košiciach? Poprípade neštuduje niekto informatiku v Ostrave alebo v Opave?
Vidím, že syn sa učí a je z toho neštastný, že s nimi takto zametajú!Najradšej by som bola, keby išiel na inú školu /ak to nie je všade rovnako/
Môj brat študuje informatiku tiež prvý ročník v Bratislave, v prvom ročníku je to hodne najmä o matike, mal aj jednu ekonomiku, ale to nebolo také hrozné. Skúšky vraj boli ťažšie, ale učil sa a zatiaľ má urobené všetky, na jednu čaká na výsledok. Nespomínal takéto veľké vyhadzovanie. Na školu sa dostal cez prijímačky.
V podstate to je bežná vec, ak škola naberie evidentne veľa ľudí (čo žilina robí teraz pravidelne a nie je v tomto jediná na slovensku), že to potom v prvom ročníku triedia cez extrémne ťažké skúšky...
Ako sú na tom Košice, poradiť neviem
sway
02.02.06,09:00
Neviete mi poradit ohladne študia informatiky na VS. Syn chodí do Žiliny 1.ročník ,ale učí sa samú matiku a ekonomiku a zdá sa mi, že ich tam len nabrali
celú húfy a teraz majú problém získat aj zápočty. Z krúžku získali zápočet 2-3 ludia, na cvičeniach rátajú normálne príklady a na písomke samé chytáky.
Nechcela som,aby išiel na tú školu, lebo som už aj predtým počula od známych ako to tam funguje. Neviete niekto, ako je to v Bratislave alebo v Košiciach? Poprípade neštuduje niekto informatiku v Ostrave alebo v Opave?
Vidím, že syn sa učí a je z toho neštastný, že s nimi takto zametajú!Najradšej by som bola, keby išiel na inú školu /ak to nie je všade rovnako/

No mám k tomu teda čo povedať, chalan mojej dcéry sa dostal do Brna , tešil sa jak blázon, a už má aj po skúškach, ale s tým, že to boli hororrry, ako píšeš, chytáky, 3x robil jednu skúšku, 2 si odložil... - majú systém kreditov...tak ide ďalej ale veľmi náročné!!!, - asi informatika je všade rovnaká...
Tvoj syn sa musí odosobniť, v Brne to berú študenti športovo...- ale uvidíme ďalší semester, či sa podarí dorobiť odložené...,:rolleyes: ;)
apsgroup
02.02.06,09:13
Dakujem,že sa niekto ozval. Jeho traja spolužiaci chodia tiež do Bratislavy na fakutu elektrotech.a informatiky, zatial tiež viac menej všetko spravili,ešte majú opravnú z matiky. Ale syn chcel viac informatiku a tam sa mu to zdalo,že je aj v informatike viac elektrotechn.meraní . Ináč tá ekonomika v Žiline, poviem Vám mala som problém.
apsgroup
02.02.06,14:35
Prosím, vie mi ešte niekto poskytnút cenné informácie z praxe ohladne štúdia informatiky???
apsgroup
03.02.06,17:18
Prosím, vie mi ešte niekto poskytnút cenné informácie z praxe ohladne štúdia informatiky??? nikto nič???
tonkat
03.02.06,17:50
Neviete poradiť nejakú VS ekonomického zamerania s vyučbou v anglickom jazyku - nie súkromnú - u nás alebo v CZ. Ďakujem
posúvam, nevie nikto?
apsgroup
28.02.06,21:11
Prosím, vie mi ešte niekto poskytnút cenné informácie z praxe ohladne štúdia informatiky???Znova sa pýtam? Dozvedela som sa, ze aj v Nitre sa študuje informatika. Neviete na akej úrovni?
lenkak
01.03.06,17:14
Myslíš UKF? Dakedy bola na výbornej úrovni, mala by byť aj teraz.
va1ke
01.03.06,17:37
Znova sa pýtam? Dozvedela som sa, ze aj v Nitre sa študuje informatika. Neviete na akej úrovni?

Na UKF pripájam adresu http://www.ki.fpv.ukf.sk/ môj manžel tam študuje aplikovanú informatiku.
sklenkova
01.03.06,17:56
ako tak čítam Vaše príspevky závidím Vám odvahu,ja som bola pred 2 rokmi prijatá, ale moja mladá vtedy 18r. sa tak smiala že v 38 chcem ísť do školy,tak som radšej nenastúpila,možno mala pravdu anglicky neviem,
prajem Vám vela šťastia a odvahy a nedajte sa odhovoriť
va1ke
01.03.06,19:16
ako tak čítam Vaše príspevky závidím Vám odvahu,ja som bola pred 2 rokmi prijatá, ale moja mladá vtedy 18r. sa tak smiala že v 38 chcem ísť do školy,tak som radšej nenastúpila,možno mala pravdu anglicky neviem,
prajem Vám vela šťastia a odvahy a nedajte sa odhovoriť

ale prosím ťa ja ešte stále študujem a moji spolužiaci majú od 26-45 rokov a nič ich neodrádza. však človek sa učí celý život.
Heleč
01.03.06,19:25
Nenechávajte sa ničím odradiť...
Puuusinka
01.03.06,22:10
Ahojky!!! Ja by som tiež chcela dať prihlášku na výšku.. Budem mať 20 rokov.. chcela som si nájsť prácu, ale nedarí sa.. je k nej potrebná aj VŠ.. rada by som išla do TT alebo NR.. tiež s niekým :) by som bola rada
Puuusinka
01.03.06,22:11
Ahojky!!! Ja by som tiež chcela dať prihlášku na výšku.. Budem mať 20 rokov.. chcela som si nájsť prácu, ale nedarí sa.. je k nej potrebná aj VŠ.. rada by som išla do TT alebo NR.. tiež s niekým :) by som bola rada :p
Miriam.x
02.03.06,11:46
Ahojte,
až dnes som sa dostala k tejto téme, ani som netušila, že vás je tu toľko z PD :) . Jozef gratulujem k rozhodnutiu a držím ti palce, daj vedieť ako sa ti darí.
Prajem všetkým pekný deň :)
nikulik
02.03.06,12:28
Ahojte, a prajem vam príjemný den. Študuje niekto z poraďákov v Prešove na fakulte manažmentu? Podávala som si teraz prihlášku a zaujímalo by ma ako tam je.
Nikeee
08.03.06,20:37
Ja mam 37 a lutujem, ze som si to nespravil skor. Aj som mal prihlasku podanu, ale na prijimacky som nesiel.

Spravil som blbost, ale teraz to uz do hlavy ide tazko. A hlavne matika.

Vdaka za prispevky

no musim s tebou len suhlasit...mam tolko kolko ty a uz par rokov rozmýslam ,ze ta vyska ..stale mi po rozume beha..je to nieco...co ma prenasleduje..asi ju musim urobit...a potom snáááád budem spokojna.....:p:p
Zužu
08.03.06,21:04
no musim s tebou len suhlasit...mam tolko kolko ty a uz par rokov rozmýslam ,ze ta vyska ..stale mi po rozume beha..je to nieco...co ma prenasleduje..asi ju musim urobit...a potom snáááád budem spokojna.....:p:p

Nerozmýšľaj a podaj si prihlášku. Ja som si tiež každý rok hovorila, že idem študovať a nakoniec som podala prihlášku až tento rok a už mám o pár rôčkov viac ako Ty. Tiež ma to prenasledovalo dlhé roky. Len dúfam, že to zvládnem a hlavne sa teším. Asi som trochu mimo , ale ja sa normálne teším. Len dúfam, že spravím skúšky a že budem prijatá.
Jozef
09.03.06,06:26
Ahojte vsetkym.
Na margo vas, pochybujucich a rozhodujucich sa ci ist na vysku alebo nie len tolko, ze 100% chodte.
Zuzu a Nikeee, drzim vam palce, aby vam to vyslo. Uz to neodkladajte.
Ja som to tiez tak robil asi 5 rokov a za tu dobu som ju uz mohol mat za sebou.A tiez som bral ohlad na svoj vek, ale chodia so mnou aj starsi aj uplne mlade 18-tky. Takze je to v pohode. Nezalezi na veku, ale na chuti.


A teraz mam uz zimny semester uspesne za sebou a hura do letneho.

Potom sa ozvite ako ste sa rozhodli a ci ste nastupili do skol.

Ak z vas niekto planuje ist na vysoku skolu podnikani v Ostrave poskytnem info.
Majte sa
Jozef
severanka75
20.03.06,10:17
ja som si dala prihlasku na EU - detasovane pracovisko Puchov ja mam 23 len dufam, že budem mat cas pripravit sa na skusky....
drzim palce...
ormika
20.06.07,12:47
Ahojte, viem že na prihlášku na vysokú školu je už neskoro, ale je tu aj budúci rok. Tak by som sa chcela spýtať, či je tu niekto kto chodí na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre, Fakultu ekonomiky a manažmentu, odbor účtovníctvo, prípadne iní odbor veľmi sa približujúci účtovníctu. Veľmi dlho uvažujem nad štúdiom, no vždy to nejako odložím. Tak by som sa chcela poinformovať ako to tam chodí. Prijímačky, skúšky, prednášky a tak....veľmi pekne ďakujem
LubenaK
20.06.07,16:03
Na Ekonomiku a manažment som chcela i ja, no teraz mi to nevyšlo. Síce neviem všetko, ale prijímačky sa robia z dvoch predmetov a vybrať si môžeš z predmetov: matika, ekonómia a cudzí jazyk.
alderonka
20.06.07,17:15
Caute mladez,
nemate zaujem niekto ist tento rok na vysku.
Ja zvazujem, i ked som uz starsi, ist do toho. Len hladam totuto cestou aj niekoho s kym by som do toho isiel. Samemu sa mi moc nechce a viacerym by sa nam na prijimacky islo lepsie. Co poviete?
Bol by som rad aky by sa niekto prihlasil. Pokeciame o tom, ked uz nic ine.
Ja som z Prievidze ale to nie je samozrejme pdomienka.
Zistujem, ze bez tej vysky je to zle.
Ahojte
Zdravíčko,
ja som si výšku robila popri práci a i keď nemôžem povedať, že ona je základom môjho "úspechu", pravdou je, že titul mnohokrát pomôže. Pred troma rokmi som sa pokúšala nahovoriť aj manžela /má 36/ s tým, že mu pomôžem a už je v šiestom semestri. Je pravda, že v "zrelom" veku to ide ťažšie, ale neľutuje. Určite sa na to daj.
lejka
20.06.07,17:59
Ja mám 46 rokov a mám za sebou úspešný 1.rok externého štúdia na vysokej škole odbor Sociálna práca /mali sme 16 predmetov a samé ústne skúšky/.Popri tomu som SZČO a založili sme s manželom s.r.o.,začala som študovať spolu s najstarším synom,ale on študuje na UMB bankovníctvo denne.Ťahali sme jeden druhého a tešili sme sa z našich známok.Niektoré predmety sme mali podobné/ekonomika,štatistika,sociológia,ekológia/.Pracovala som ako mzdárka v nemenovanej kórejskej s.r.o. a musela som to vzdať a ostať pracovať naživnosť,pretože externé štúdium je veľmi náročné na čas.Niekedy aj 4 skúšky ,t.j. 4 dni v týždni.
toria
04.01.08,22:11
Prosím poradte kam na školu. Teda vysokú školu. Ja som 28 ročná mamička na rodičovskej dovolenke, popri tom som externá účtovníčka v sro a aj pre SZČO. Zaujímalo by ma niečo spojené s účtovníctvom prípadne s auditorstvom. Nemáte info kde ísť??? Ktorá škola je fakt dobrá a kde by som nemusela robiť prijímačky, alebo ak by som ich robila ako sa teraz robia. Ja viem, že sa robia z ekonomiky, z matiky a z jazyka.... len neviem akou formou sa robia - či sú to testy, alebo ako to vlastne prebieha.
Ozaj a hlavne cena takej školy za semester aj to je pre mňa dôležité...


Ja sa na VŠ chystám už 3 rok, ale žiaľ nemala som zatiaľ čas a to veľmi banujem. Verím, že teraz sa konečne odhodlám a prihlásim sa - teda tlačivo prihlášky už mám :-)
misomiso
04.01.08,23:17
Teraz nezaspim. Ze som ja blbec zabrusil do tejto temy. Zasa sa mi budu snivat tie sny, ze este studujem na VS, zacina skuskove a ja nemam ani zapocet, pretoze som nebol ani raz na prednaske. Teda - nie ze by som to pred 20 rokmi nezazil aj realne - ale tie sny su ovela horsie. Brr...
toria
05.01.08,07:55
Teraz nezaspim. Ze som ja blbec zabrusil do tejto temy. Zasa sa mi budu snivat tie sny, ze este studujem na VS, zacina skuskove a ja nemam ani zapocet, pretoze som nebol ani raz na prednaske. Teda - nie ze by som to pred 20 rokmi nezazil aj realne - ale tie sny su ovela horsie. Brr...


To si ma chcel akože povzbudiť v mojej myšlienke ísť na vysokú????
:o
luigi72
05.01.08,08:49
Zdravim vsetkych poradakov,

ako som toto vsetko precital, tiez som dostal chut este studovat. Ved som este mlady ;), mam len 35 rokov. :)
Neviete, ako je to v Nitre na UFK? Zaujal ma odbor aplikovana informatika (3 rocne bak. studium externe). Dokedy sa davaju prihlasky? Su aj dajake poplatky? Plati sa po novom za externe studium? Ake predmety su tam este okrem informatiky? Studuje tam niekto z vas?

Viem, mam asi prilis veeeela otazok, ale ked niekto vie, odpovedzte prosim na ne. Vopred vam dakujem a prajem pekny den.
toria
05.01.08,13:36
Nikto neporadí ako na VŠ???
to tu nik nie je???
Ja by som rada aj do toho Púchova na účtovníctvo a auditorstvo ale mám strach z prijímačiek. Aké boli???
Lydka R
05.01.08,13:38
Zdravim vsetkych poradakov,

ako som toto vsetko precital, tiez som dostal chut este studovat. Ved som este mlady ;), mam len 35 rokov. :)
Neviete, ako je to v Nitre na UFK? Zaujal ma odbor aplikovana informatika (3 rocne bak. studium externe). Dokedy sa davaju prihlasky? Su aj dajake poplatky? Plati sa po novom za externe studium? Ake predmety su tam este okrem informatiky? Studuje tam niekto z vas?

Viem, mam asi prilis veeeela otazok, ale ked niekto vie, odpovedzte prosim na ne. Vopred vam dakujem a prajem pekny den.

Skús niečo pohľadať tu
http://www.ukf.sk/
lenkak
05.01.08,20:17
Dana K.
05.01.08,20:43
skúste si pozrieť stránku www.modernaskola.sk (http://www.modernaskola.sk) alebo kúpiť si knihu Ako na vysoku školu. Tam sú všetky informácie ohľadom prijímačiek, štúdia a pod.:rolleyes:
ormika
05.01.08,20:48
A čo tak študovať na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre Fakulta manažmentu a ekonomie, odbor účtovníctvo? Pridal by sa niekto? Za externé štúdium sa na tejto univerzite neplatí, len k prihláške sa pridáva kolok. Prihlášku treba podať do 17.3.2008 a prijímačky sú 10.-13.6.2008.
valimeka
05.01.08,21:07
Vies este nieco viac o spominanej VS?
ormika
06.01.08,09:44
Vies este nieco viac o spominanej VS?
Valimeka pre koho a ktorú vysokú školu je tvoja otázka?;)
Dana K.
06.01.08,20:05
A čo tak študovať na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre Fakulta manažmentu a ekonomie, odbor účtovníctvo? Pridal by sa niekto? Za externé štúdium sa na tejto univerzite neplatí, len k prihláške sa pridáva kolok. Prihlášku treba podať do 17.3.2008 a prijímačky sú 10.-13.6.2008.

Tiež som uvažovala presne o tejto škole aj odbore, len ma desí matematika. :confused:
ormika
06.01.08,20:24
Tiež som uvažovala presne o tejto škole aj odbore, len ma desí matematika. :confused:
Mňa tiež desí matematika, už som 16 rokov vonku zo školy. Matika tam je "len" v prvom ročníku, potom už nie. Sú tam, teda aspoň pre mńa zaujímavé predmety, ktoré by som viac-menej mohla ovládať. Jasne že medzeri určite mám a dosť veľké ;). Matiku na prijímačkach obídem, robila by som z ekonomie a ruského jazyka. Už mám doma aj knihy s 1000 otázkami z obidvoch predmetov. Matiku sa budem musieť drviť, ale doslova drviť. Tiež ma nič tak iné nedesí. Tak len podať prihlášku a potom sa po daňových priznaniach učiť na skúšky:)
luigi72
07.01.08,05:31
Dakujem vsetkym, nasiel som dost informacii. Je ale dajaky navrh na spoplatnenie externeho studia v akad. roku 08/09 a su tam dost vysoke sumy. Nevie niekto o tom nieco konkretnejsie?
Dana K.
09.01.08,12:12
Mňa tiež desí matematika, už som 16 rokov vonku zo školy. Matika tam je "len" v prvom ročníku, potom už nie. Sú tam, teda aspoň pre mńa zaujímavé predmety, ktoré by som viac-menej mohla ovládať. Jasne že medzeri určite mám a dosť veľké ;). Matiku na prijímačkach obídem, robila by som z ekonomie a ruského jazyka. Už mám doma aj knihy s 1000 otázkami z obidvoch predmetov. Matiku sa budem musieť drviť, ale doslova drviť. Tiež ma nič tak iné nedesí. Tak len podať prihlášku a potom sa po daňových priznaniach učiť na skúšky:)

Tak veru, drviť, drviť, drviť, tak možno si to ešte aj ja rozmyslím a stretneme sa na príjímačkach :rolleyes:
ormika
09.01.08,12:27
Tak veru, drviť, drviť, drviť, tak možno si to ešte aj ja rozmyslím a stretneme sa na príjímačkach :rolleyes:
;) dúfam, že si to dovtedy nerozmyslíš a ani ja ;) Na aký jazyk by si išla?
toria
09.01.08,21:25
Mňan zaujal Púchov detašované pracovisko Bratislavy, to je z ekonomickej. Odbor účtovníctvo 3 roky, a potom auditorstvo dva roky. Ja sa desí prijímačiek z angličtiny. Požičala som si literatúru - ako na vysokú školu - prijímačky pre rok 2004, NO TEDA!!! Neviem, neviem, ako to zvládnem, ale po 1. apríli idem na to... Pomôže mi sestreka, ktorá vyučuje anglinu a ekonomiku si mám pozrieť z prvého ročníka. Tak som si ju požičiala, že vraj sa prvý rok opakuje zo 4 ročníka, takže tú knihu mám tiež... Len sa do toho pustiť!!!!!
Kathryn
11.01.08,19:02
Mňan zaujal Púchov detašované pracovisko Bratislavy, to je z ekonomickej. Odbor účtovníctvo 3 roky, a potom auditorstvo dva roky. Ja sa desí prijímačiek z angličtiny. Požičala som si literatúru - ako na vysokú školu - prijímačky pre rok 2004, NO TEDA!!! Neviem, neviem, ako to zvládnem, ale po 1. apríli idem na to... Pomôže mi sestreka, ktorá vyučuje anglinu a ekonomiku si mám pozrieť z prvého ročníka. Tak som si ju požičiala, že vraj sa prvý rok opakuje zo 4 ročníka, takže tú knihu mám tiež... Len sa do toho pustiť!!!!!

Mňa angličtina veľmi nepotrápila, zato som si to tam užila s matematikou. Ale každý sme na niečo iné. Myslím, že angličtinu, ak sa do toho pustíš už teraz zvládneš. Mala som kúpené knihy - prípravu na prijímacie skúšky ekonomika, matematika aj angličtina. Určite pomohli čo sa týka angličtina a ekonomiky. Ale tá matika. Od strednej školy uplynulo 6 rokov. Učila som sa doma, pomáhal manžel. Dokonca som chodila na doučovanie z matematiky, aj do Púchova v rámci konzultačného strediska, aj súkromne, aj k profesorovi zo Žilinskej univerzity. Matematika bol vždy dôvod, prečo som sa vzdávala štúdia na vysokej škole. A nakoniec sa to podarilo. Som spokojná, že som to nevzdala po prvej neúspešnej skúške - bola to samozrejme matika. Štúdiom získaš prehľad, vedomosti a mne to dopomohlo aj k postupu v zamestnaní. :)
toria
11.01.08,20:21
Mňa angličtina veľmi nepotrápila, zato som si to tam užila s matematikou. Ale každý sme na niečo iné. Myslím, že angličtinu, ak sa do toho pustíš už teraz zvládneš. Mala som kúpené knihy - prípravu na prijímacie skúšky ekonomika, matematika aj angličtina. Určite pomohli čo sa týka angličtina a ekonomiky. Ale tá matika. Od strednej školy uplynulo 6 rokov. Učila som sa doma, pomáhal manžel. Dokonca som chodila na doučovanie z matematiky, aj do Púchova v rámci konzultačného strediska, aj súkromne, aj k profesorovi zo Žilinskej univerzity. Matematika bol vždy dôvod, prečo som sa vzdávala štúdia na vysokej škole. A nakoniec sa to podarilo. Som spokojná, že som to nevzdala po prvej neúspešnej skúške - bola to samozrejme matika. Štúdiom získaš prehľad, vedomosti a mne to dopomohlo aj k postupu v zamestnaní. :)


ďakujem ti krásne povzbudila si ma!!!
evina
11.01.08,20:24
Mňa osobne by zaujímalo, prečo stresujú ľudí na prijímačkach práve matematikou... Je to jedna z prvých skúšok tak tam sa ukáže čo a ako...Vôbec by mali byť prijímačky benevolentnejšie a o to náročnejšia výúčba a skúšky...to je môj názor
Dana K.
16.01.08,17:12
;) dúfam, že si to dovtedy nerozmyslíš a ani ja ;) Na aký jazyk by si išla?

práveže sa neviem rozhodnúť, nemčinu som sa učila dlhšie ako angličtinu, ale minule som si robila na nete test z oboch a anglina mi dopadla oveľa lepšie. Nemčima má ťažšiu gramatiku, tak fakt neviem :confused:
Lubica H
25.01.08,13:26
prosím, potrebovala by som poradiť - mám bakalára z verejnej správy, ale vôbec nepracujem v tejto oblasti, už skoro 10 rokov účtujem o 106 (v rámci svojich schopností a možností), ale máta ma a chcela by som vyšší titul, len neviem, kde - verejnú správu nechcem, nebavilo ma to, na školu som sa prihlásila zo zvedavosti (mali napísané pekné prepozície). kde by sa dalo doplniť vysokoškolské vzdelanie a akceptovali by mi 3 roky z verejnej správy? rada by som niečo s účtom...
ormika
25.02.08,06:54
práveže sa neviem rozhodnúť, nemčinu som sa učila dlhšie ako angličtinu, ale minule som si robila na nete test z oboch a anglina mi dopadla oveľa lepšie. Nemčima má ťažšiu gramatiku, tak fakt neviem :confused:
Tak čo, už si rozhodnutá? Podáš prihlášku?
abel
25.02.08,07:38
Syn potrebuje k diplomovej práci nejaké materiály. Nevie niekto, kde sa dajú kúpiť titanové plechy do hrúbky max 2 mm, a valcovanú Mg zliatinu? Budem vďačná za každú informáciu.
Katabaticky
28.02.08,04:19
abel
28.02.08,07:00
Veľmi pekne ďakujem. Do Bibusu sme písali, zatiaľ sa neozvali, tú druhú stránku som nepoznala, ideme vyskúšať. Vďaka.
Ján Rusňák
01.03.08,16:12
Ahoj Jozef.
Tiež sa mi nechcelo študovať, keď som bol mladý. VŠ som začal študovať, keď som mal 43 rokov. Som 2 roky po promóciach a robím doktorandskú prácu(v lete by som mal končíť).
Keď som sa "rozhodol" študovať, nepýtal som sa nikoho, či ide tiež, bolo mi všelijako. Teraz neľutujem. Počas štúdia som získal hrozne veľa dobrých kamarátov( aj spolužiakov), pritom by som pokojne mohol byť ich otec.Boli sme veľmi dobrá partia pri ktorej som pmladol najmenej o 20 rokov.
Chcem Ti týmto povedať iba toľko: Neváhaj, na výšku choď a všetko ostatné príde samo. Neoľutuješ, aklo neľutujem ja, a ak niečo ľutujem, tak to je koniec študenským časom.
Pozdravujem Ťa. Jano
ormika
10.03.08,07:00
Ahojte, podal si niekto prihlášku na SPU Nitra FEM odbor účtovníctvo?
toria
02.05.08,07:15
Prosím poradte:
jeden známy minulý týždeň robil skúšky na Mgr. úspešne štúdium ukončil a titul má vo "vačku". Teraz by ma zaujímalo on o tom papier ešte nemá, ten dostane až na promociach. Aký je ďaľší postup??? Má sa ísť hneď hlásiť na úrad práce, alebo sa môže hneď zamestnať na HPP. Jedná sa mi o to, že kedy má teda oficiálne ukončenie štúdia????
dara
02.05.08,07:36
prosím, potrebovala by som poradiť - mám bakalára z verejnej správy, ale vôbec nepracujem v tejto oblasti, už skoro 10 rokov účtujem o 106 (v rámci svojich schopností a možností), ale máta ma a chcela by som vyšší titul, len neviem, kde - verejnú správu nechcem, nebavilo ma to, na školu som sa prihlásila zo zvedavosti (mali napísané pekné prepozície). kde by sa dalo doplniť vysokoškolské vzdelanie a akceptovali by mi 3 roky z verejnej správy? rada by som niečo s účtom...

ja by som Ti poradila len toľko, aby si napísala na školu o ktorú máš záujem, či Ti budú akceptovať tvoje doterajšie štúdium, prípadne sa informovať ako by sa dali urobiť rozdielové skúšky. Toto môže posúdiť len tá ktorá fakulta kam by si sa chcela uchádzať o vzdelávanie.

inak Ti to nikto nemôže zaručiť a potvrdiť, najlepšie kontaktovať štúdijné oddelenie.
SAIVI
26.08.08,13:34
je aj taká VŠ kde nie su príjmačky z cudzieho jazyka? ...som na nich antitalent, nevysúkam zo seba ani jednu súvislú vetu v nemčine a to som sa ju učila 4 roky : ( ...ale už dlhší čas sa pohrávam s myšlienkou isť externe na vysokú, najradšej na sociálne právo.
daduc
01.10.08,13:16
ahojte,
dcéra začala študovať prvý ročník VŠ, zistila, že matika je velmi ťažká, kedy a akým spôsobom sa dá prestúpiť na inú fakultu, príp. inú VŠ
sojciakova
02.10.08,10:00
Odhovor ju od prestupu ak Ti smiem poradiť. Teda ak je dôvodom len ťažká matika. Ja keď som nastúpila na výšku mali sme prvú hodinu matiku. Profesor z brucha začal vyťahovať integrály, derivácie a pritom stále hovoril: Toto ste sa učili na škole, len tým preletíme. Pýtam sa susedy: "Toto sme sa učili na strednej?" Ona že "áno." " Akú máš školu?" pýtam sa jej. "Gymnázium" Bolo mi jasné že sa musí stať zázrak aby som so svojou hnojarinou prešla čo len jednou skúškou.Na strednej sme mali dva ročníky matiku aj to bolo opakovanie základnej školy. A zrazu integrály, derivécie, rády. Bola to hrôza no prežila som to. Dokonca aj fyziku, ktorú som od narodenia z duše neznášala. Aj fyzikálnu metalurgiu a medzné stavy materiálov aj keď na mne profesorka sedela. Prežila som všetko, pretože som veľmi chcela skončiť túto školu a ukázať všetkým okolo mňa, že to zvládnem. Nikdy som neľutovala, že som išla na tú školu. Naučila som sa, že nech mám akýkoľvek problém, určite ho zvládnem. To je to čo mi dala výška. Integrály ani derivácie som v živote nikdy nepotrebovala.
ormika
09.10.08,07:57
Aj chodí niekto 1.ročník na VŚ do Nitry na poľnohospodársku odbor ekonomie a manažmentu odbor účtovníctvo?
Vlasta Č.
12.01.09,10:18
Milí poraďáci,
našla som si veľmi zaujímavý študijný odbor na Žilinskej univerzite a to MEDIAMATIKA. Skúšky sú vraj veľmi ťažké, nemáte niekto náhodou info o vstupných testoch alebo všeobecne o tomto odbore? Rozmýšľam študovať externe.
Vďaka
Lianka
07.03.09,14:54
Aj chodí niekto 1.ročník na VŚ do Nitry na poľnohospodársku odbor ekonomie a manažmentu odbor účtovníctvo?

To sa uz uctovnictvo da studovat na hocijakej VS...? :eek:
benaja
20.03.09,20:40
Ahojte. Mám 33 rokov a chcem ísť študovať na vysokú školu do Žiliny na odbor geodézie. Ale otvárajú len denné štúdium, tak by ma zaujímalo či je denné štúdium vekovo ohraničené? Či sa ešte môžem prihlásiť? Nejdete niekto na túto školu?
Lianka
21.03.09,09:16
Nechodim na tuto skolu, ale studujem celkom iny odbor a na inej VS. Pokial viem, denne (ani externe) studium nie je vekovo ohranicene. Ja studujem na dennom studiu, studovat som zacala v 27mich rokoch.

Mas narok na tie studentske vyhody, ktore nie su obmedzene vekom (do 26 rokov) - aj v zahranici - na zaklade ISIC karty. Poistne do ZP za teba plati stat. Mas narok na motivacne, prip. socialne stipendium.
benaja
22.03.09,16:19
ďakujem pekne. Napíš mi prosím Ťa či pracuješ popri škole? A koko hodín chodíš do školy tyždenne? Diki
benaja
26.03.09,11:45
Ahojte. Napíšte mi niekto koľko času strávite týždenne v škole:o. Zaujma ma to, či budem stíhať popri zamestnaní denné štúdium. Zamestnavateľ by mi to umožnil. Externe sa to nedá, nakoľko neotvárajú ten odbor, aký potrebujem. Ahojte
Cecilia
29.06.09,17:51
Dá sa ešte dostať na vysokú školu v školskom roku 2009/2010 alebo je to už nemožné? Podala som prihlášku len na jednu VŠ a tam ma neprijali. Ď
silviamb
29.06.09,18:00
Odhovor ju od prestupu ak Ti smiem poradiť. Teda ak je dôvodom len ťažká matika. Ja keď som nastúpila na výšku mali sme prvú hodinu matiku. Profesor z brucha začal vyťahovať integrály, derivácie a pritom stále hovoril: Toto ste sa učili na škole, len tým preletíme. Pýtam sa susedy: "Toto sme sa učili na strednej?" Ona že "áno." " Akú máš školu?" pýtam sa jej. "Gymnázium" Bolo mi jasné že sa musí stať zázrak aby som so svojou hnojarinou prešla čo len jednou skúškou.Na strednej sme mali dva ročníky matiku aj to bolo opakovanie základnej školy. A zrazu integrály, derivécie, rády. Bola to hrôza no prežila som to. Dokonca aj fyziku, ktorú som od narodenia z duše neznášala. Aj fyzikálnu metalurgiu a medzné stavy materiálov aj keď na mne profesorka sedela. Prežila som všetko, pretože som veľmi chcela skončiť túto školu a ukázať všetkým okolo mňa, že to zvládnem. Nikdy som neľutovala, že som išla na tú školu. Naučila som sa, že nech mám akýkoľvek problém, určite ho zvládnem. To je to čo mi dala výška. Integrály ani derivácie som v živote nikdy nepotrebovala.

Podla popisu to odhadujem na MTF s profesorkou Dasou :D
ivka70
29.06.09,18:12
Dá sa ešte dostať na vysokú školu v školskom roku 2009/2010 alebo je to už nemožné? Podala som prihlášku len na jednu VŠ a tam ma neprijali. Ď

Da sa, su skoly, ktore robia 2.kolo prijimaciek.

na stranke www.modernaskola.sk (http://www.modernaskola.sk) pod VS skolami si najdi, je tam rozdelene po mesiacoch kam sa da v ktorom mesiaci prihlasit.
Cecilia
29.06.09,18:40
Ďakujem.
mikromel
11.09.09,17:49
Zdarvim.

potrebujem poradit ohladom dlzky studia na vysokej, popripade o plateni za vysoku skolu.

Pocul som ze je daky novsi zakon, ktory stanovuje, ze ak studujete dlhsie ako je standart, tak kazdy dalsi rok platite.

Zial co som nasiel v zakone je nejasne, pisu ze standartna doba je minimalne 4 roky a max 7. Zavisi to od skoly alebo mozem 7 rokov studovat "zadarmo". a druha vec co ma trapi je prerusenie studija. Rata sa aj tato doba?

Prosim poradte ak niekto viete, budem vdacny
gabika ka
04.10.09,10:55
Ahojte všetci absolventi tejto školy. Mám na vás prosbu, nemáte ešte v pamäti okruh otázok z predmetu financie a mena? Máme za 2 týždne prvú skúšku z tohto predmetu a je toho učiva strašne veľa. Vraj doc. Sysáková nie je najmilšia a tak by som chcela byť pripravená. Študovať popri škole nie je ľahké, veď to sami poznáte. Keby ste boli takí dobrí a pomohli nám, prvákom. ďakujem za všetkých.
ivka70
04.10.09,11:05
Zdarvim.

potrebujem poradit ohladom dlzky studia na vysokej, popripade o plateni za vysoku skolu.

Pocul som ze je daky novsi zakon, ktory stanovuje, ze ak studujete dlhsie ako je standart, tak kazdy dalsi rok platite.

Zial co som nasiel v zakone je nejasne, pisu ze standartna doba je minimalne 4 roky a max 7. Zavisi to od skoly alebo mozem 7 rokov studovat "zadarmo". a druha vec co ma trapi je prerusenie studija. Rata sa aj tato doba?

Prosim poradte ak niekto viete, budem vdacny

Standardna dlzka studia na bakalarskych odboroch su 3 roky, niektore specificke odbory maju 4 roky /napr. studium japonciny je bakalarske 4 rocne/.

No a potom nadvazujuce magisterske alebo inzinierske trva standardne 2 roky.

Oboje sa posudzuje separatne.

Prerusenie studia sa sice nepocita, ale ak mas prerusene pocas 2 roznych skolskych rokov, tak sa to vlastne zapocitava.
pwerka
10.11.09,18:31
Ahojte,

mam prosbu. Nestuduje niekto z Vas na Masarykovej univerzite v Brne (Filozoficka fakulta) prekladatelstvo alebo nejaky cudzi jazyk v kombinacii s inym predmetom?

Zaujimalo by ma, ci treba z cudzieho jazyka pri studiu prekladat do cestiny alebo akceptuju aj slovencinu.

vdaka
GAP
15.11.09,17:18
Ahojte. Konečne po rokoch od ukončenia strednej školy som sa rozhodla , že by som chcela isť na vysokú školu. Zdá sa mi, že s VS by mi bolo lepšie. Ale mám asi nejaké obavy, že to nezvládnem. A taktiež ma trápi to, že pochádzam zo Svidníka a tu nieje veľa možnosti pri vyberaní VS. Študovať by som chcela len externe, a najdalej v Košiciach. Ak má niekto poznatky o vysokych školách alebo detašovaných vysokych školach v mestach Prešov, Košice a Bardejov, tak mi prosím odpíšte. Zaujímavá je pre mna hlavne právnická fakulta alebo tiež by ma bavila aj stavebná. Chodí niekto na tieto vysoké školy? Potrebovala by som nejake info o tychto skolach, o prijimackach a pod, tiež o poplatkoch pri externom študovaní ale najviac by ma zaujimali vaše skusenosti. Odpište niekto...
GAP
16.11.09,18:10
Ahojte. Konečne po rokoch od ukončenia strednej školy som sa rozhodla , že by som chcela isť na vysokú školu. Zdá sa mi, že s VS by mi bolo lepšie. Ale mám asi nejaké obavy, že to nezvládnem. A taktiež ma trápi to, že pochádzam zo Svidníka a tu nieje veľa možnosti pri vyberaní VS. Študovať by som chcela len externe, a najdalej v Košiciach. Ak má niekto poznatky o vysokych školách alebo detašovaných vysokych školach v mestach Prešov, Košice a Bardejov, tak mi prosím odpíšte. Zaujímavá je pre mna hlavne právnická fakulta alebo tiež by ma bavila aj stavebná. Chodí niekto na tieto vysoké školy? Potrebovala by som nejake info o tychto skolach, o prijimackach a pod, tiež o poplatkoch pri externom študovaní ale najviac by ma zaujimali vaše skusenosti. Odpište niekto...


:oHalo, kde ste vsetci? Nikto sa nepodeli o svoje zážitky a skusenosti, so školami čo som uviedla? Mám vážny záujem ísť na vysoku školu, keď sa teraz nerozhodnem, tak už asi nikde nepojdem. Potrebovala by som poradiť , lebo neviem čo všetko to obnaša. Veď sa niekto ozvite;). A čo najviac.
Lianka
16.11.09,19:26
Rada by som pomohla svojimi skusenostami, ale je studujem v BA - to bude asi pre teba daleko, podla toho, co pises. ;)
xsarahx
23.11.09,13:27
Ahojte,
chodi niekto na U. Komenskeho, pedagogika nemecky jazyk? (externe)
bv_alexandra
11.02.10,12:33
V tomto období premyšľam nad možnosťou štúdia na VS popri zamestnaní.
Ekonomickú som vylúčila kvôli príjímačkam z matiky a aj preto že matika je tam tuším v prvom ročníku.
PoraĎte na akú VS sa mám dať? Tu v Ba.
michelle84
11.02.10,12:39
V tomto období premyšľam nad možnosťou štúdia na VS popri zamestnaní.
Ekonomickú som vylúčila kvôli príjímačkam z matiky a aj preto že matika je tam tuším v prvom ročníku.
PoraĎte na akú VS sa mám dať? Tu v Ba.

Určite taký smer, ktorý by Ťa zaujal a hlavne bavil.
plada
19.02.10,09:44
Dcéra ide na sociálnu prácu, asi pôjdem s ňou, len by som bola rada, ak by išiel niekto, kto nie je najmladší, tak ako ja.
No ešte máme mesiac na rozmyslenie.
slabikar
24.02.10,09:01
do prihlasky na vysku sa pisu aj volitelne predmety ktore mam na vysvedceniach? dakujem za rychlu odpoved
ludmilla
24.02.10,09:20
do prihlasky na vysku sa pisu aj volitelne predmety ktore mam na vysvedceniach? dakujem za rychlu odpoved

nie
katkap17
08.03.10,14:15
Ahojte ide niekto na VŠ Poľnohospodársku - odbor účtovníctvo? Tá prihláška sa nedá vyplniť na počítači treba ju vytlačiť a ručne vypísať? Aj keď sa tam píše že je to elektronická prihláška a cena sa odvíja od toho či posielate túto prihlášku alebo kúpenú. Ale je na ich stránke písané že za prijímacie konanie je 35eur.
Jang2009
14.03.10,08:56
katkap17 Ja idem do Nr, účtovníctvo.Ani mne nejde vyplniť prihlášku na pc :confused: píšu že elektronické sú prednejšie ,cena je tá istá 35 eur. S čoho robíš prijímačky ?
katkap17
18.03.10,13:38
Ja chcem robiť z ekonomie a nemecký jazyk. Matiku som úplne vylúčila. Tú prihlášku som si nakoniec vytlačila a vypísala ručne.
Jang2009
18.03.10,18:08
Tak isto,matiku nezvládam :-( a tiež som si ju vytlačila a ručne vypísala.vôbec im to tam nefunguje !
katkap17
19.03.10,19:06
Ja som ju už poslala ale obávam sa či tie prijímačky zvládnem, a ešte k tomu berú málo žiakov tak neviem či to budem schopná napísať aspoň na tých 80 bodov. Už máš aj tie knihy na prípravu skúšok?
Jang2009
19.03.10,20:53
Ja som ešte neposlala,ale je všetko prichystané :-)
Áno knihy mám . Aj ja neviem či sa stihnem doučiť.
Na úspešné vykonanie prijímacej skúšky je potrebné získať minimálne 40 bodov z každého testu. Neboj to zvládneš, stačí napísať na 40 bodov :-D . No vôbec netuším koľko sa hlási na externé ,ale na denné je veľa.
katkap17
20.03.10,13:38
A akou formou sú tie knihy sú tam otázky a odpovede alebo testy a koľko tam je otázok? aký predmet si si napísala ? ekonomiku a aký jazyk?
Jang2009
20.03.10,13:57
Mám knihu matematiku,ekonomiu a nemecký jazyk.V ekonomii je 1000 otázok ,každá má 4 možnosti,nie sú tam riešenia.Nemčina tiež 1000 úloh - gramatické a lexikálne úlohy a potom modelové texty,v knihe sú aj riešenia.
katkap17
20.03.10,15:21
Panebože, 1000 otázok? Dá sa to naučiť a zapamätať si? Musím si ich čo najskôr objednať. Nie je to moc ťažké?
Jang2009
20.03.10,15:26
Pre mňa áno :-( a hlavne že v ekonomii nie je riešenie,problém mi robia úlohy s grafmy.
katkap17
22.03.10,07:36
Ja sa skôr obávam tej nemčiny , že nebudem vedieť niečo preložiť a potom ako doplním správnu odpoveď! Podľa mňa je to strašne veľa tých otázok, asi preto robia aj tie prípravné kurzy ale plať 2- krát tie isté skúšky to by sme museli byť milionári.
Jang2009
22.03.10,07:47
To je pravda,kurzy sú drahé .Bude záležať aj od toho aké testy dostaneme.Ja sa obávam aj,aj,ale ekonomia sa mi zdá ťažia .
GAP
29.07.10,09:58
Ahojte, je tu niekto kto chodí alebo sa chystá na právnicku v Košiciach?????
anithocka
31.08.10,07:16
Katkap17 a Jang2009 chcem sao pýtať či Vás prijali ja som tento rok skončila bakalára na FEM SPU ale na odbore ekonomika podniku je tam skoro 85% totožných predmetov s odborom účtovníctvo tak ak by ste potrebovali nejaký štúdijný materiál, alebo informácie kľudne mi napíšte rada Vám pomôžem...ale dúfam, že viete, že odbor účtovníctvo nemá akreditáciu na inžinierské štúdium a budete preradený na iný odbor kde je mikroekonómia 2 pričom na odbore účtovníctvo nie je mikroekonómia 1 tak s tým sú veľké problémy...držte sa :))
Jang2009
31.08.10,10:22
ja som na príjmačkách ani nebola (s rodinných dôvodov)
asi to skúsim znovu.no to som nevedela že nemá akreditáciu,vďaka za info :-) určite sa ozvem keby niečo
drummer23
28.09.10,14:05
Keď sa môžem opýtať je možné prestúpiť zo súkromnej vysokej školy na štátnu vysokú školu v prvom ročníku v druhom týždni zimného semestra? aby som bol konkrétny plánujem resp. premýšľam nad prestupom ale neviem ako na to.. chcel by som prestúpiť z ISM Medz. Podnikanie v obchode a službách na prešovskú univerzitu na fakultu manažmentu chcel by som sa opýtať a poprosiť o radu ako na to.. dakujem
Mária27
28.09.10,19:05
Keď sa môžem opýtať je možné prestúpiť zo súkromnej vysokej školy na štátnu vysokú školu v prvom ročníku v druhom týždni zimného semestra? aby som bol konkrétny plánujem resp. premýšľam nad prestupom ale neviem ako na to.. chcel by som prestúpiť z ISM Medz. Podnikanie v obchode a službách na prešovskú univerzitu na fakultu manažmentu chcel by som sa opýtať a poprosiť o radu ako na to.. dakujem
http://www.porada.sk/t148135-vysoka-skola-prestup-v-prvom-rocniku.html
lover
11.10.10,09:22
Keď sa môžem opýtať je možné prestúpiť zo súkromnej vysokej školy na štátnu vysokú školu v prvom ročníku v druhom týždni zimného semestra? aby som bol konkrétny plánujem resp. premýšľam nad prestupom ale neviem ako na to.. chcel by som prestúpiť z ISM Medz. Podnikanie v obchode a službách na prešovskú univerzitu na fakultu manažmentu chcel by som sa opýtať a poprosiť o radu ako na to.. dakujem

Malo by to ist, avsak konkretne podmienky si treba zistit na konkretnej univerzite... Dost zalezi aj od predmetov, ktore su na oboch skolach klucove a taktiez od podmienok prijatia (je jednoduche ist na skolu bez prijmaciek a potom prestupit na inu, kde sa povodne prijmacky realizuju, ale tak to nefunguje) a pod., pretoze nie je skola ako skola a poniektore sukromne skoly nemaju prilis dobre meno, najma v pripade uchadzania sa o zamestanie po graduacii na skole... (nemam teraz na mysli Tebou navstevovanu VS - tu nepoznam)

mimotemyMna skor prekvapilo, ze v dnesnej dobe je mozne si zrealizovat bakalarske studium na sukromnej vysokej skole, kde podla znameho, ktory studium absolvoval davaju titul skoro zadarmo a nasledne prestupit na STU, na ktorej odbor nema so zameranim sukromnej VS (ekonomia) vela spolocneho. Po absolvovani bc. na sukromnej VS by ziskal titul Mgr., ale kedze chcel vzdy Ing. z techniky, tak takto sa to da obijst... Takto sa da uspesne vyhnut predmetom, ktore sposobuju najvacsie syto na STU (matika, fyzika, geometria...) Zda sa mi to dost cudne, pretoze takymto sposobom by som si mohol ist dokoncit napr. medicinu, ci pravo "pouhymi" 2 rokmi studia? :confused: Alebo by som si dokoncil Mgr. na sukromnej VS a za dalsie 2 roky Ing. na technike, i ked vacsinou treba na skole ineho zamerania (humanita, ekonomia, technika) zacinat od zaciatku, tak asi je mozne aj toto...

Mam pocit, ze to degraduje kvalitu studia na STU, pretoze ako moze byt porovnavany absolvent napr. stavebnej fakulty, ktory sa cele studium venuje len a len danemu odboru a presiel si cez tie najtazsie filtrujuce predmety a je uz uzsie vyprofilovany, so studentom, ktory ukonci stavbarinu, ci elektrotechniku, ked sa predtym venoval humanite ci ekonomii...
otaza
05.12.10,18:52
Ahojte!
Chcem podať žiadosť o prerušenie, vlastne už takmer na konci semestra, ešte pred skúškovým obdobím z osobných dôvodov (ktoré nechcem vypisovať v žiadosti( .
Tak sa chcem opýtať, či mám vôbec nejakú šancu aj bez udávania dôvodov
kikuss1
16.01.11,18:23
ahojte chcela by som sa spýtať že keď som maturovala v roku 2009 a teraz si chcem podať prihlášku na VŠ tak či mám vypísať známky z predmetov aj zo štvrtého ročníka alebo nie.. A ak áno tak či polročné alebo koncoročné. A tiež či vypisujem klasifikáciu maturitnej skúšky celú (teda: predmet maturit. skúšky, úroveň, externá aj interná časť) alebo iba predmet a úroveň maturitnej skúšky. Lebo píšu tam niečo, že ak som maturovala pred rokom 2004 tak to vypisujem celé lenže to tlačivo je z roku 2006 a ja keď som maturovala v r. 2009 tak neviem či to mam vypísať celé alebo iba časť. ďakujem za odpovede :)
ivka70
16.01.11,18:36
ahojte chcela by som sa spýtať že keď som maturovala v roku 2009 a teraz si chcem podať prihlášku na VŠ tak či mám vypísať známky z predmetov aj zo štvrtého ročníka alebo nie. ANO. A ak áno tak či polročné alebo koncoročné.Tak ako ine rocniky, koncorocne + maturitne A tiež či vypisujem klasifikáciu maturitnej skúšky celú (teda: predmet maturit. skúšky, úroveň, externá aj interná časť) alebo iba predmet a úroveň maturitnej skúšky. Lebo píšu tam niečo, že ak som maturovala pred rokom 2004 tak to vypisujem celé lenže to tlačivo je z roku 2006 a ja keď som maturovala v r. 2009 tak neviem či to mam vypísať celé alebo iba časť. ďakujem za odpovede :) to neviem, novsie tlacivo neexistuje? :)

v texte
srakora
30.01.11,12:57
Ahojte, nemáte niekto skúsenosť s vysokou školou Bankový inštitút? Chcem si dať prihlášku, tak by som rada vedela nejaké recenzie.
Ďakujem
nedielka
11.04.11,12:15
Prosim Vas pekne, studoval tu niekto EU ,fakultu hospodarskej info., odbor uctovnictvo_? Najlepsie v Puchove..ake mate skusenosti, a nechysta sa tam niekto tento rok_? Dakujem pekne.
Adolfsoft
05.05.11,13:30
Zdravým všetkých vysokoškolákov chcem sa opýtať či už niekdo z Vás mal skúšku z makroekonomie z Prešove.Potreboval by som vedieť dake info ohladom otázok,som študent 1 ročníka IKS ZM.Ďakujem za odpovede
Zužu
30.05.11,07:24
Dobrý deň, chcem vás požiadať o pomoc. do práce potrebujem vysvetliť podstatu druhového členenia nákladov pri predpoklade, že neexistuje účtová osnova. neviem si s tým radi , nejedná sa o druhové členenie nákladov, ktoré sú súčasťou finančného účtovníctva ako sú spotrebované nákupy, služby .... veľmi pekne ďakujem za ochotu.
pepsikova
30.05.11,19:20
...zužu, urob si novú tému, zadaj toto do otázky, skôr ti niekto pomôže...
vivaldka
02.06.11,12:28
Aj ja by som mala jednu prosbu. Práve končím Bc. na univerzite J. Selyeho - predškolská a elementárna pedagogika. Asi som zmeškala príjimačky na 2. stupeň. Nevie mi niekto poradiť, kde robia druhé kolo príjimacích skúšok okrem tejto školy. Vopred ďakujem za odpoveď.
monika040
09.06.11,06:02
Prosím Vás o pomoc, čoskoro pôjdem na pohovor do NR, dala som si prihlášku na záhradnictvo. Študovať budem extrene. Ja by som chcela vedieť či sa už niekto zúčastnil na takomto pohovore? Bol skupinový, či individuálny? Ako dlho trval? Bojím sa, že nestihnem posledný spoj domov, nemám ich vela, teda je to dosť bieda :mee:

ĎAKUJEM
Darina1234
01.08.11,09:23
Chcela by som sa opytat, syn je prijaty na VS, ale momenalne je n abrigade v zahranici, dna 26.08.2011 by mal mať zapis do školy, potrebujem poradiť, čo robiť ak sa tohto zapisu nemože zučastniť on, može ho niekto zastupiť ? Studijne oddelenie ma volno a neviem sa tam teda dovolať.
dobrava
31.08.11,12:15
Dobrý deň, prosím Vás, má niekto osobné skúsenosti s VŠ - Bankovní institut BB, pobočka L. Mikuláš? Moja priateľka má záujem o štúdium, neviem sa však dopátrať konkrétnejších informácií o štúdiu, na internetovej stránke je to moc všeobecné a telefóny neberú. Ak sa mi niekto ozve, budem rád, Ďakujem.
pepsikova
01.09.11,08:59
Dobrý deň, prosím Vás, má niekto osobné skúsenosti s VŠ - Bankovní institut BB, pobočka L. Mikuláš? Moja priateľka má záujem o štúdium, neviem sa však dopátrať konkrétnejších informácií o štúdiu, na internetovej stránke je to moc všeobecné a telefóny neberú. Ak sa mi niekto ozve, budem rád, Ďakujem...

..majú emailovku, napíš a oni ti odpovedajú...bivs@bivs.sk
dobrava
01.09.11,19:56
skúšam, stále skúšam - ani obraz ani zvuk ...
mzdarka renca
01.09.11,20:39
Dobrý deň, prosím Vás, má niekto osobné skúsenosti s VŠ - Bankovní institut BB, pobočka L. Mikuláš? Moja priateľka má záujem o štúdium, neviem sa však dopátrať konkrétnejších informácií o štúdiu, na internetovej stránke je to moc všeobecné a telefóny neberú. Ak sa mi niekto ozve, budem rád, Ďakujem.

moje dve neterky na ňu chodia do Galanty, ale od septembra pokračujú v Prahe, vraj im je už BA malá:)

napíš sem v bodoch konkrétne otázky, aby som sa vedela aj ja konkrétne pýtať.
ormika
01.09.11,20:56
Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo je uzatvorená téma vysokej školy VSEMVS? Veľmi pekne ďakujem a želám príjemný zbytok večera :-)
pepsikova
02.09.11,05:11
Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo je uzatvorená téma vysokej školy VSEMVS? Veľmi pekne ďakujem a želám príjemný zbytok večera :-)..

..ak niečo potrebuejš ohľadne tej školy, daj si otázku do novej témy...
dobrava
02.09.11,09:42
Ďakujem za ochotu, takže:
1. Koľkokrát do týždňa prebieha externá forma štúdia a v aké dni?
2. Dá sa študovať aj formou denného štúdia s individuálnym učeb. plánom /keďže priateľka má malé deti/
3. Je možnosť znížiť poplatky za školné, keďže je nezamestnaná a poberá dávku v hm. núdzi?
4. Celkový názor na štúdium Bc.,
Ďakujem.
zabudol som: je to odpoveď k príspevku č. 219 - Mzdárka Renča
BIZAL
02.09.11,10:10
Aj ja som sa az teraz rozhodla studovat a som rada, ze uz mam vacsiu polovicu za sebou. Je pravda, ze sa neplanujem zamestnat, ale nikdy nevies, je dobre mat skolu. Do toho!
BIZAL
02.09.11,10:12
Ďakujem za ochotu, takže:
1. Koľkokrát do týždňa prebieha externá forma štúdia a v aké dni?
2. Dá sa študovať aj formou denného štúdia s individuálnym učeb. plánom /keďže priateľka má malé deti/
3. Je možnosť znížiť poplatky za školné, keďže je nezamestnaná a poberá dávku v hm. núdzi?
4. Celkový názor na štúdium Bc.,
Ďakujem.
zabudol som: je to odpoveď k príspevku č. 219 - Mzdárka Renča
1. individualne podla skoly
2. nie som si ista, ale zrejme ano. skola ti da info
3. sukromne skoly tu moznost nedaju
4. pokracuj dalej, Bc. je taky stred

Len moj nazor, nie som odbornik.
mzdarka renca
02.09.11,18:28
Ďakujem za ochotu, takže:
1. Koľkokrát do týždňa prebieha externá forma štúdia a v aké dni?
prvý rok piatok a sobota, a potom sobota
2. Dá sa študovať aj formou denného štúdia s individuálnym učeb. plánom /keďže priateľka má malé deti/
na toto mi nevedeli odpovedať, treba sa ísť osobne spýtať
3. Je možnosť znížiť poplatky za školné, keďže je nezamestnaná a poberá dávku v hm. núdzi?
pokiaľ vedia, vraj nie
4. Celkový názor na štúdium Bc.,
sú spokojné s formou štúdia na tejto VŠ
Ďakujem.
zabudol som: je to odpoveď k príspevku č. 219 - Mzdárka Renča

odpovede v texte;)
cowboyka
30.09.11,18:57
ahojte, vie mi tu niekto povedať o štúdiu na VŠ odbor verejná správa v Košiciach? Študuje sa to na Technike + na UPJŠ - ďakujem
srakora
02.10.11,09:28
moje dve neterky na ňu chodia do Galanty, ale od septembra pokračujú v Prahe, vraj im je už BA malá:)

napíš sem v bodoch konkrétne otázky, aby som sa vedela aj ja konkrétne pýtať.

Ahoj, chcela by som tiež využiť skúsenosti Tvojich neterí. Idem do 1. ročníka a chcela by som vedieť, ako prebieha výúčba cudzieho jazyka. Vraj nás rozdelia podľa úrovní. Akou formou nás budú rozdelovať, bude to formou nejakého testu?

Ďakujem