memorexlubo
19.07.07,23:05
Mám sprchovací vymurovaný kút v tvare U, teda 3 steny a na jeho prednú časť by som chcel namiesto závesu, zostrojiť sprchovacie dvere. Nechcem si objednať hotové z firmy a to preto, že nemá štandartný rozmer (75 cm) a ceny sú tiež astronomické. Poradte prosím niekto, kto si už takto sám sprchovacie dvere zostrojil (materiál, odkiaľ, orientačné ceny, ako na to). Vďaka. :)
Chobot
20.07.07,09:00
Mám sprchovací vymurovaný kút v tvare U, teda 3 steny a na jeho prednú časť by som chcel namiesto závesu, zostrojiť sprchovacie dvere. Nechcem si objednať hotové z firmy a to preto, že nemá štandartný rozmer (75 cm) a ceny sú tiež astronomické. Poradte prosím niekto, kto si už takto sám sprchovacie dvere zostrojil (materiál, odkiaľ, orientačné ceny, ako na to). Vďaka. :)

Myslíš, že individuálne zohnané dvere budú lacnejšie? Lebo obyčajné sklo tam nemôžeš kvôli bezpečnosti dať a špeciálne bezpečnostné sklo rezané na mieru tiež nebude lacné. Na tvojom mieste by som obvolal nejakých sklenárov, či majú také bezpečnostné sklá (s fóliou v strede, alebo kalené, ktoré sa v prípade rozbitia rozpadnú na drobné kúsky) a potom uvidíš.

Ja som tiež uvažoval nad takým niečím, ale pred vybudovaním sprchy by som si bol zohnal ponuku takých dverí. Ak to už máš okachličkované, tak je síce neskoro, ale ak nie, tak skús ten otvor predsa len radšej napasovať na nejakú štandardne predávanú šírku skla.

V baumaxe som asi pred pol rokom videl také sklenené dvere na sprchu, ktoré výrobca ponúkal aj na mieru. Skús tam pozrieť. Cenu si už nepamätám, ale nebola závratná.
seflera
20.07.07,10:06
Môj manžel tiež uvažoval nad takýmito dverami, chel kvôli bezpečnosti použiť plast ale myslím, že nakoniec ho najviac rozladili kovania, ktoré by mali byť pekné z oboch strán a odolné voči vlhkosti a keďže je perfecionista, čo sa týka línií, zistil, že steny nášho bytu nie sú kolmé, takže vymurovaný sprchový kút je priemerom všetkých nerovností - navedel si predstaviť, že tie dvere nebudú mať rovnakú špáru po celej dĺžke a riešiť ich tak, aby sa otvárali von a voda po nich stekajúca, aby tiekla dnu ..... no proste máme záves na nerezovej tyčke a sme heppy. :rolleyes:
Viem, že som nepomohla, ale my sme boli tiež "v tejto rieke namočení":) , takže vyjadrujem spoluúčasť.
andreaS
20.07.07,10:28
ja budem rovnako riesit sprchu v nasej novej kupelke (teda myslim s tymi dverami nie zaves :) )

obehla som niektore kupelnove studia a v jednom mi dali material, kde su dvere, kt. sa aj mne velmi pacia a ak dobre pozeram, tak su aj v sirke 730 a 790, su zo 6mm bezpecnostneho skla a robia sa v odtienoch transparent, satinato (dymove) a rauch (taky zlato hnedy odtien) a maloobchodna cena je za obe sirky cca 12tis. s DPH (zalezi od odtiena).

Videla som ich aj v tom studiu a po celom okraji maju take tesnenie aby voda nepretiekla von.
TomasHC
08.03.10,15:09
Ahojte, mna to tiez caka asi za 2 tyzdne. Ceny su ozaj astronomicke, ak tie dvere maju slusne vyzerat. Pozeral som ponuku http://www.roltechnik.cz/sk/art/54-sprchove-kuty ale nejake ma myslim aj Ravak...

Zatial nemam kut oblozeny, takze mozem upravit velkost otvoru... Dik za kazde info!
ninaclaudius
10.03.10,07:28
minule som bola prave v sklenarstve sa na to pytat - rozmer 200*90 kaleneho priehladneho skla stal 149,- EUR, bolo to bez kovania, treba si ho kupit inde a doniest a vyvrtaju dierky na mieru, cena montaze _dohodou_ :-))
Ferdosondo
10.03.10,07:58
minule som bola prave v sklenarstve sa na to pytat - rozmer 200*90 kaleneho priehladneho skla stal 149,- EUR, bolo to bez kovania, treba si ho kupit inde a doniest a vyvrtaju dierky na mieru, cena montaze _dohodou_ :-))
Do kaleného už dierky nenavŕtaš.
Ferdosondo
10.03.10,08:06
Tiež som riešil dvere do sprchovacej niky. Ceny boli od 600 Eur vyššie. Po porade so známym sklenárom som sa rozhodol pre lepené sklo cca 100Eur/m2 + pánty 2ks cca 100 Eur + "bižutéria" cca 50 Eur. Takže spolu zhruba 350 Eur.
TomasHC
10.03.10,08:50
Tiež som riešil dvere do sprchovacej niky. Ceny boli od 600 Eur vyššie. Po porade so známym sklenárom som sa rozhodol pre lepené sklo cca 100Eur/m2 + pánty 2ks cca 100 Eur + "bižutéria" cca 50 Eur. Takže spolu zhruba 350 Eur.

Dik za info, pojdem sa aj ja popytat znameho sklenara ;)
ninaclaudius
10.03.10,19:11
Do kaleného už dierky nenavŕtaš.

to mi je jasne, treba to vopred, potom to zakalia a hotovo :-))
220870
10.03.10,19:53
Do kaleného už dierky nenavŕtaš.
Vodným lúčom áno ale cena je tomu primeraná.
220870
10.03.10,19:55
Dik za info, pojdem sa aj ja popytat znameho sklenara ;)
http://www.prespor.sk/?IDe=28127
Skúste pohľadať tu .majú to prehľadne a zrozumiteľne usporiadane.
MáriaPaM
11.03.10,11:08
Tiež sme dávali dvere do niky, sanotechnik zlaté moravce, 6mm bezpečnostné sklo, hotové so všetkým 250€. Zatiaľ rok a paráda.
ubka
13.03.10,00:56
Ak vám to momentálne financne nevychádza, dajte dočasne záves, doma zhotovené dvere nemusia dobre "chodit" budú to vyhodené peniaze. Existuje sanita značky KOLO a je cenovo dostupná. Skúsenosť pozitívna.
TomasHC
13.03.10,12:14
Zasteny Sanotechnik, oproti Roltechnik ozaj dobre ceny! Az na tie slovenske...

http://www.byt-dum-zahrada.cz/model-k51-chrom.html
http://www.kupelnovysvet.sk/product_info.php?products_id=1163
ono79
30.03.10,08:59
aj my sme to chceli riešiť sami. Máme rozmer 110x95 takže atyp. ... tak sme sa informovali o bezpeč.skle a cena bola nehorázna. A aj výškovo obmedzujúce... tak som oslovil kamoša, čo on na to, a hovoril mi že je možné zakúpiť polycarbonát zn. Arla alebo LEXAN, to je viac 2 alebo viac komorové, ľahké a pružné. je to možné olištovať a následne do koľajničky zastrčiť. Buď sa budú zasúvať 2 ks do pozaseba alebo jedná časť je pevná, druhá otváravá. Montoval to viac krát na vane ako bočnice pre sprchovanie alebo rovno do sprch.kútov. majú aj plexi, ktoré má vzor kvapiek na povrchu. My sme to potom riešili cez žaluziove centrum v KE, kde nám ponúkli repolero dvere, ktoré trochu sú hlučné ale slúžia. cenu už presne neviem, ale bolo to niečo okolo 170 Eur. vyzerá to ako roleta zo lodžie ale zvislo chodiace v lište....
rogger
30.03.10,21:31
Mám sprchovací vymurovaný kút v tvare U, teda 3 steny a na jeho prednú časť by som chcel namiesto závesu, zostrojiť sprchovacie dvere. Nechcem si objednať hotové z firmy a to preto, že nemá štandartný rozmer (75 cm) a ceny sú tiež astronomické. Poradte prosím niekto, kto si už takto sám sprchovacie dvere zostrojil (materiál, odkiaľ, orientačné ceny, ako na to). Vďaka. :)
sklo+panty+klucky+ tesnenia=samovyroba ta urcite lacnejsie nevyjde,
peterklacik
06.04.10,11:57
najlacnejsie sklo co som kupoval a maju tam aj kovania je Venisklo, pripadne Nitrasklo,kto iny to ma mat lacnejšie ako vyrobca??? posuvne dvere z kaleneho skla s kovanim tam víjdu na 350eur
TomasHC
06.04.10,12:23
najlacnejsie sklo co som kupoval a maju tam aj kovania je Venisklo, pripadne Nitrasklo,kto iny to ma mat lacnejšie ako vyrobca??? posuvne dvere z kaleneho skla s kovanim tam víjdu na 350eur

Pisal som im mejl, uvidim co odpovedia. Dik za tip!
josiph68
06.04.10,14:00
zostroj,nieje to až taký problém ako sa tu rozpisuje-hlinikové profily a lexan.
Ferdosondo
30.12.10,21:02
Pisal som im mejl, uvidim co odpovedia. Dik za tip!
TomasHC podarilo sa Ti urobiť dvere do sprchovacieho kúta?
TomasHC
31.12.10,08:31
TomasHC podarilo sa Ti urobiť dvere do sprchovacieho kúta?

Jasne, cena cca 420 EUR vratane dopravy a montaze, velmi ustretove jednanie. Len ta cena - za to kupis v Baumaxe troje kompletne sprchove kuty s MP3 a hydromasazou :D
Ferdosondo
31.12.10,09:19
Jasne, cena cca 420 EUR vratane dopravy a montaze, velmi ustretove jednanie. Len ta cena - za to kupis v Baumaxe troje kompletne sprchove kuty s MP3 a hydromasazou :D
Ja som sa ešte k tomu nedostal. Chcel by som to teraz riešiť. Kupoval si zvlášť pánty + sklo, alebo si si to nechal urobiť? A kde si kupoval?
TomasHC
31.12.10,17:15
Ja som sa ešte k tomu nedostal. Chcel by som to teraz riešiť. Kupoval si zvlášť pánty + sklo, alebo si si to nechal urobiť? A kde si kupoval?

Venisklo Nitra, komplet aj s pantami a kluckou. Odfotim a pridam sem. Ale idem rozlievat Fernet, takze az (po)zajtra :D
KEJKA
01.01.11,22:31
poradíte?
z vyššie uvedených linkov som našla tieto dvere
http://kupelnovysvet.sk/product_info.php?cPath=98_100&products_id=3302
mám tiež murovaný kút tvaru U, vaničku nemám, je to mierne vyspádované. Chcem tam dvere, šírka je 100 cm, resp. 99,5 cm
takže podľa popisu by mohli vyhovovať.
prosím vyjadrite svoj názor - pre a proti.
Podotýkam, že aj s hotovými dverami budem mať problém ako namontovať, takže nejaká svojpomocná výroba neprichádza do úvahy.
KEJKA
02.01.11,17:32
posúvam...............
Ferdosondo
02.01.11,20:13
Venisklo Nitra, komplet aj s pantami a kluckou. Odfotim a pridam sem. Ale idem rozlievat Fernet, takze az (po)zajtra :D
Ak budeš mať čas odfoť mi prosím tie dvere. Dík
KEJKA
02.01.11,21:00
poradíte?
z vyššie uvedených linkov som našla tieto dvere
http://kupelnovysvet.sk/product_info.php?cPath=98_100&products_id=3302
mám tiež murovaný kút tvaru U, vaničku nemám, je to mierne vyspádované. Chcem tam dvere, šírka je 100 cm, resp. 99,5 cm
takže podľa popisu by mohli vyhovovať.
prosím vyjadrite svoj názor - pre a proti.
Podotýkam, že aj s hotovými dverami budem mať problém ako namontovať, takže nejaká svojpomocná výroba neprichádza do úvahy.
posúvam.....
TomasHC
03.01.11,06:56
Ak budeš mať čas odfoť mi prosím tie dvere. Dík

Isiel som ich fotit vcera rano, ale svietilo akurat slnko od vychodu, takze sa nedalo (protisvetlo). Poriesim to dnes :)
majkaaa
27.07.11,12:27
ahojte, mozte mi poradit?Mame sprchu do tvaru L, na druhej strane kde by malo byt dokoncene U je vana. Potrebujem len dvere do sprchovacieho kutu. Som na vozicku, a spracha je len nejakych 80cm. Nemozem mat ziadne ramy, hlavne dole a na strane vane, tak uvazujeme len nejaku gumicku aby sa to zacvaklo, neviete mi poradit?
lapejko
16.11.11,20:54
existuje aj www.aquatek.sk
janjanov
18.03.12,13:06
teraz som práve našiel celkom cenovo "prijateľné" riešenie na mieru od výrobcu Fontes. Dokážu vyrobiť presne na mieru a nie je pre nich problém sprisposobiť sprchový kút danému priestoru, sprchový kút na mieru je položiteľný aj na dlažbu, link mi sa nedá napísať