Mackovka
24.07.07,15:03
Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
stella125
24.07.07,16:22
Určite neuškodia masáže - masážny koberček.Bolesť na niektorom konkrétnom mieste býva spojená s niektorým orgánom. Pozrite si tu.
http://www.chi-slovakia.sk/nohy.jpg
Olice
24.07.07,16:32
Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Možu to byť výrastky z kosti v pate. Býva to veĺmi bolestivé. Bolo by možno dobré navštíviť ortopéda.
Kolegyňa mala takéto problémy. Liečili jej to obstrekmi do paty alebo ultrazvukom.
daria29
24.07.07,17:32
mam tiey bolesti v pate viac krat mi to ozarovali po case sa to vrati teraz zase musim ist vecer je to horsie ked si lahnem noha nieje zatazena a vsetko citim musim si ju podlozit.masaz nepomoze je to vyrastok ktory to sposobuje treba prv ist k ortopedovi daria
Eulalia
25.07.07,02:48
Čo najskôr k ortopédovi a na RTG. Na pätách a v kolenách sa s obľubou tvoria výrastky, tzv. ostrohy. Na liečenie sa používa RTG terapia - ožarovanie röntgenovými lúčmi. Niekedy zaberie okamžite, niekedy to trvá istý čas od ožarovania, kým sa bolesti ukľudnia. Po určitom čase sa môže terapia opakovať. Ale to je len jedna z možných príčin bolestí, preto treba ísť čo naskôr lekárovi - už je po DPH, tak sa treba rýchlo objednať:)
cactus
25.07.07,04:49
Ja mám to isté a občas navštevujem ortopéda, keď je to už neznesiteľné. V krátkom čase budem musieť znova, pretože sa to už zase hlási. Dá mi na to obstrek a pomôže to. Ale iba na určitý čas. Aspoň zatiaľ. V lete sa tolepšie znáša, pretože sa nosia rôzne šľapky, sandálky a pod., ale v zime je to horšie... a úplne najhoršie je chodiť dolu schodami.
Takže nič iné neostáva iba navštíviť ortopéda.;)
Kazu
27.07.07,18:12
Trápi ma ten istý problém. Tie výrastky mám na obidvoch pätách a keď musím pol dňa chodiť od samej radosti neviem ako nohy na zem položiť. Pred pár mesiacmi som kúpila (ja už kúpim hocičo, len nech mi sľúbia, že to pomôže) gelové vložky do topánok. Konzistenciou pripomínajú želatínových medvedíkov. Chodí sa mi oveľa lepšie i keď ich nemôžem použiť ko každých topánok.Už by som potrebovala nové, len ich nikde nevidím. Ponúkajú len také kúsky pod prsty alebo päty ale to nie je ono.
Ľubomír
27.07.07,19:30
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
lubica_02
27.07.07,19:34
Áno to isté mala moja matka - ako Ľubomír. Treba sa dať vyšetriť,lebo samé to neprejde.
Kazu
27.07.07,22:22
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
Tá príčina bude asi rôzna. Veď ja 30 rokov sedím v robote na zadku.A ešte k tým mojim opakovaným odpovediam. Nedalo sa mi vyjsť z odpovede. Vždy keď som chcela skončiť ukázalo sa mi okienko "Vitajte Kazu" a pridalo ešte raz odpoveď. Musela som sa odhlásiť. Píšem to len preto aby ste si nemysleli, že som načisto zblbla.
Eulalia
28.07.07,03:39
Tá príčina bude asi rôzna. Veď ja 30 rokov sedím v robote na zadku.A ešte k tým mojim opakovaným odpovediam. Nedalo sa mi vyjsť z odpovede. Vždy keď som chcela skončiť ukázalo sa mi okienko "Vitajte Kazu" a pridalo ešte raz odpoveď. Musela som sa odhlásiť. Píšem to len preto aby ste si nemysleli, že som načisto zblbla.

Kazu, nič sa nedeje - máš možnosť aj staršie príspevky vymazať. Klikni vo svojom príspevku na uprav a tam sa Ti otvorí aj možnosť vymazať príspevok.:)
Mackovka
30.07.07,05:30
Už som sa objednala k ortopédovi, tak uvidím. Všetkým ďakujem za odozvu. a prajem pekný deň.
janulicok
13.08.08,19:26
Ahojte, mam 22 rokov a tento rok v praci pocitujem neuveritelne bolesti v pate alebo patach. v praci som na nohach 8 alebo 4 hodiny a mojim patam to je jedno.... bolia aj ked stojim len 4 hod. bolest neodznieva ani po prichode domov, ani ked si lahnem a nohy vylozim...niekedy z tej bolesti nemozem zaspat. rano pri vstavani sa citim akoby som preskakala aj 3 noci. moze sa jednat o tie "ostrohy" v mojom veku?
Melnick
13.08.08,19:31
legolas
14.08.08,03:37
Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.

Podľa toho čo píšeš to vyzerá na /päta ostrožka/ je to kostný výrastok a pomôže rádioterapia. Je ptrebné navštíviť ortopéda.
petmar
14.08.08,18:37
Calcar calcanei . Prešiel som tým aj ja cca pred 8-10 rokmi v obidvoch pätách. Mal som ísť na ožarovania, ale pred tým som si zohnal biolampu (bola to taká vtedy za 8tisíc od Zepter) mal som ožarovať 5 minút denne ale som si to osvecoval i 15 minút. Postupne to prešlo asi za 3 týždne odvtedy nič. Aj neter mala v tom čase asi 30 rokov, chodila na ožarovanie, potom sa jej to aj vrátilo, teraz má dúfam pokoj.
Mne vtedy doktor odporúčal mäkšie vložky do topánok a na mieste bolesti vyrezať otvor. No prešlo mi to dosť rýchlo.
DanielaSL
14.08.08,19:28
Výrastky na päte... problém , ktorý ma trápil 20 rokov. Spočiatku zaberú procedúry ako napr. ultrazvuk na FRO. Neskôr pomôže dočasne obstrek alebo špeciálne ožarovanie, kde môže poslať len ortopéd. Ale potom príde deň, keď už nepomôže nič. V zúfalstve, že už asi do konca života budem trpieť, krívať a chodiť s paličkou som si dala vo vyhľadávači vyhľadať niečo o tejto pliage. A našla som pomoc.... terapia rázovými vlnami. Je to síce zákrok za ktorý treba zaplatiť, zákrok mimoriadne bolestivý. Mesiac po ňom som mala dojem, že som ho podstúpila zbytočne. Ale čas plynul, bolesť ustupovala , až ustúpila úplne a už pomaly tri roky je fuč. Pripájam link, kde o tom zákroku nájdete viac.
http://www.orix.sk/vesela/
Len toto je jediné riešenie..ako sa bolesti z výrastkov zbaviť. A jedna rada...nechoďte nikdy naboso... najmä doma a najmä ráno keď vstávate z postele.
Andulenka
25.08.08,07:56
Aj ja som sa zbavila bolesti v patách rontgenovými ožiarmi, ale myslím si, že viac mi pomáha to, že spávam v ponožkách-večer si umyjem a vymasírujem nôžky a dám si bavlnené ponožky-síce sa mi doma smejú, ale paty nebolia, lebo vraj tie výrastky sú reumatologického pôvodu a to chce teplo.Tak som rada, že to pomáha.A ešte cvičím-občas sa prejdem bosá po špičkách a naspáť po patách, krúžim chodidlami a ked sa dá, tak si ich masírujem.Skúste a pomôžte si.
hefi
02.09.08,12:23
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
Máš pravdu, ja som mala to isté a tiež som vybrala 8 ožiarov a predtým obstrek do päty. Bol veľmi bolestivý, ale po tých ožiaroch sa mi o niekoľko dní uľavilo a teraz mám pokoj. Je treba ísť k ortopédovi.
dusansl
18.09.08,15:53
Pre všetkých trpiacich týmto syndrómom mám správu,
áno trápi Vás kostný výrastok na päte končatiny. Ten tlačí na mäkkú ktáň a na jej nervové zakončenia a bude tlačiť viac.
medicína ponúka ako riešenie problému v prvom kole: obstreky,
v druhom:tlmenie bolesti pôsobením laserového cieleného lúču
v trečom :ortopedickú operáciu ktorou sa výrastok kosti oseká.

Tak to by bolo. Má to celé ako obyčajne jeden háčik , problém as po čase môže opakovať. prečo?
vaše telo má trvalý nedostatok CA biologického pôvodu.Tak preto. Vyrovnaním deficitu a dosiahnutím pocitu prebytku sa výrastky dajú po čase vstrebať. Čudné, ale funguje to. Čo je to po čase-za 4-5 mesiacov.
Ale lepšie ako ísť pod nôž, čo aj tak nič neerieši.
Pekný podvečer praje dusansl.
jaros5
18.09.08,16:26
Prepac dusansl, tomuto nerozumiem - "Vyrovnaním deficitu a dosiahnutím pocitu prebytku sa výrastky dajú po čase vstrebať. Čudné, ale funguje to."
:confused:zeby sa mi uz robili vyrastky aj na mozgu ?:D
dusansl
18.09.08,20:38
sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.
Tanče
18.09.08,20:47
dusansl, ako je potom možné, ak sa rastlinný vápnik nevstrebáva, že sa osteoporotici vyliečili surovou stravou- zeleninou, ovocím, šťavami, orechami, semenami...?
dusansl
19.09.08,09:02
Uvedené potraviny skutočne obsahujú množstvo živín pre človeka prospešných. Označenie udajne konzumovaných potravín je značne voľné (zelenina?šťavy?atď..)
Ako bolo preukázané, že boli osteroporotici?
Ako sa dá dokumentovať že sa vyliečili?
Návrat zdravia vyššie popísanými metódami je biochemicky ako aj rádiologicky kontrolovateľný!
Dusansl.
Tanče
22.09.08,10:27
vysledky pred aj po úprave stravy boli myslím z merania hustoty kostí. (nie som odborník, neviem presný názov)
ingia
16.11.08,06:50
Ja mám tiež tento problém, alebo mala som??? Bolela ma pravá päta, lekár ma poslal na röntgen, potvrdil výrastky na päte. Odoslal ma na ožarovanie na Heydukovu na onkologický ústav, tam mi dali 3 ožiare, 2 mesiace som mala pokoj, potom ma to začalo bolieť znova, odoslal ma na terapiu ultrazvukom, 10x som skončila tento týždeň a je to dobré. Určite to nezanedbaj a choď. Veď na to sú tie prístroje, nech pomáhajú ľuďom. Neboj, všetka liečba je bezbolestná.
Lyda
16.11.08,08:49
Ja som mala tento problém v roku 2007, keď som chodila v topánkach na vyššom podpätku, bolo to OK, ale keď som sa vyzula, alebo ráno vstávala, alebo na návšteve a tam so vyzula, hotové galeje, keď som urobila 5-6 krokov a obula, všetko znovu OK. Podstúpila som RTG terapia - ožarovanie röntgenovými lúčmi a to tak, že 4 ožiare, 2 mesiace pauza -toto sa opakovalo 3x za sebou a po posledných ožiaroch (12-tich) ešte asi mesiac až 6 týždňov a potom to zmizlo. Teraz nemá problém. Odporúčam a to som mal výrastky až 1,75 cm. Pri bolesti som myslela, že asi mám plochú nohu a tak som cvičila s loptičkou. Lekár nechcel veriť po RTG, že sú také veľké, obstreky by som si tam nedala, sú veľmi bolestivé a pri väčšom výrastku vôbec nepomôže. Teším sa teraz z ľahkej chôdze.
DanielaSL
16.11.08,09:57
Niekomu pomôžu terapie na FRO oddelení ako ultrazvuk, magnety , elektroliečba , niekomu stačia obstreky, niekomu zaberie až RTG terapia..... Nie je pravda, že posledné možné riešenie je operácia...je tu ešte veľmi účinná terapia rázovými vlnami. Dala som niekde vo svojom predchádzajúcom príspevku aj link, kde sa dá o nej viac prečítať. Má vyše 90 % - ú účinnosť.
Izuzan
17.11.08,10:07
ja som mala tiež bolesti v päte bola som na RTG a nič, potom som vymenila topánky v práci a bolesť prestala...asi mi tlačila topánka na pätu. Mám zamestnanie kde stojím na nohách cely deň, tak som to dosť pociťovala, bolo to dosť nepríjemné.
dagmarik
21.11.08,08:40
sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.

Ahoj,zaujimalo by ma co su to kuracie behy?/kde sa daju zohnat?/dakujem
amira
25.11.08,11:16
sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.
Ahoj Dusan, prosim ta, co su to kuracie behy? existuje pre telo vstrebatelny vapnik aj v nejakom inom produkte? Pripadne vo vyzivovych doplnkoch?
Dav
13.07.09,17:37
Tak sa aj ja hlásim k bolesti v päte. Mám za sebou rehabilitáciu, obstrek, v topánkach gélové vložky. Je to výrastok, a o 3 týždne mám prísť "otrčiť päty" znovu.
Xanti
13.07.09,19:18
Tak sa aj ja hlásim k bolesti v päte. Mám za sebou rehabilitáciu, obstrek, v topánkach gélové vložky. Je to výrastok, a o 3 týždne mám prísť "otrčiť päty" znovu. Nevyskúšala si ľudový recept. Kapustný list priložiť na pätu, natiahnuť ponožku a v tom trošku sa popromenádovať poprípade to tak nechať na noc?
Zvyčajne mne taká medicína zvykla zabrať. :D
legolas
14.07.09,19:38
.... navštív ortopéda a požiadaj ho, aby ťa poslal na rádioterapiu, je to mini ožiarovanie, neboj sa dávajú max. 5x každý druhý deň a bude po bolesti. Ja osobne som na to chodil a tiež až po obstrekoch a rehabilitácii, kde mi nič nepomáhalo. Ľudové lieky nezaberú.
Melnick
14.07.09,20:07
Ahoj Dusan, prosim ta, co su to kuracie behy? existuje pre telo vstrebatelny vapnik aj v nejakom inom produkte? Pripadne vo vyzivovych doplnkoch?

Sú to obyčajné kuracie paprčky. Chutili nášmu bernardínovi.:o
saskaval
15.07.09,10:23
mam skusenost s bolestou v pate, v zaciatku som to riesila rehabilitaciou, ultrazvukom, obstrekom pomohlo to na pol roka, znovu sa to vratilo, momentalne mam najlepsiu skusenost pouzitim tzv. razovej vlny, odporucam bolest presla uz po prvom sedeni, sice sa za to plati 9,62 € ale je to zatial najucinnejsie co som vyskusala.
VALIKA60
21.07.09,13:59
Aj já som to mala výrastky na päte , bolesť ako keby ma rezali ked som stúpala na nohu.Navštív ortopéda a ten Ti predpíše ožiare na pätu.Vybrala som ožiare a prestalo ma to boleť.Injekcie alebo rehabilitácia Ti pomôže len prechodne.Držím Ti palce.
Pette
10.04.10,13:59
Moja bolest trva uz vyse dvoch rokov. Najskor zacala prava potom sa pridala aj lava, prava vsak boli viac a tu som aj intenzivne liecil. Absolvoval som uz vsetko mozne ortopedicke vlozky, obstreky niekolkokrat,radioterapia, razovce vlny no a nakoniec operacia. Zda sa vsak ze aj ta sa minula ucinku takze teraz uz naozaj neviem co bude nasledovat.... Dufam ze som neodradil tych ktory maju podobne problemi. Takze nazdravie ..:-) Peto.
Pette
10.04.10,14:02
Mozes mi prosim ta povedat kde si obsolvovala tie vlny? Pretoze ja som na jednej klinike a tam platil 200E a nopomohlo... dakujem
lujza.j
10.04.10,17:25
Moja bolest trva uz vyse dvoch rokov. Najskor zacala prava potom sa pridala aj lava, prava vsak boli viac a tu som aj intenzivne liecil. Absolvoval som uz vsetko mozne ortopedicke vlozky, obstreky niekolkokrat,radioterapia, razovce vlny no a nakoniec operacia. Zda sa vsak ze aj ta sa minula ucinku takze teraz uz naozaj neviem co bude nasledovat.... Dufam ze som neodradil tych ktory maju podobne problemi. Takze nazdravie ..:-) Peto.

tiež mám tento "poklad" na päte,, myslela som si , že ked už mi bude najhoršie, čo si myslím, že teraz je, tak cvaknem za rázové vlny a bude mat pokoj:) ty hovoríš, že nie:mee: ja som si našla rázové vlny sedenie po 50eu, treba dat 5-8 sedení.
ubka
10.04.10,21:46
neviem, ci ste uvazovali nad tým, zže bolesť v päte nemusi mat pôvod prave tam? Ak boli miesto na spodku päty, asi v strede, je to viac ako pravdepodobne, pricina vo vaječníkoch /u muzov semenikoch/. Preto nezaberaju ziadne oziare ani razove vlny. Moze to byt pred zaciatkom klimakteria, pocas neho, ked vajecnikom "vyhara" cinnost, alebo je nedolieceny zapal. /reflexne zony na slape/
lujza.j
11.04.10,11:10
neviem, ci ste uvazovali nad tým, zže bolesť v päte nemusi mat pôvod prave tam? Ak boli miesto na spodku päty, asi v strede, je to viac ako pravdepodobne, pricina vo vaječníkoch /u muzov semenikoch/. Preto nezaberaju ziadne oziare ani razove vlny. Moze to byt pred zaciatkom klimakteria, pocas neho, ked vajecnikom "vyhara" cinnost, alebo je nedolieceny zapal. /reflexne zony na slape/

RTG snímok nepustí:mee:
Pette
11.04.10,11:35
no to tiez nie je vyhra... aspon ti to zabralo? lebo ja som to mal len jeden krat, ale zato to fantasticky bolelo :) a este kde si to bola? D.
lujza.j
11.04.10,12:42
no to tiez nie je vyhra... aspon ti to zabralo? lebo ja som to mal len jeden krat, ale zato to fantasticky bolelo :) a este kde si to bola? D.
ja som na rázových vlnách ešte nebola len som si našla stredisko kde to vykonávajú za cenu akú som už písala, v ČR stojí jedno sedenie 500.-czk. ja som zatial bola na jednej sérií ožarovania - nezabralo:mee:
ubka
11.04.10,13:24
lujza a na snimku je vyrastok? nechcem spochybnovat diagnosticke vysetrenia, iba viem, ze aj vyrastok rastie postupne a povod je prave v dysfunkii vajecnikov. Razove vlny tiez iba zastavia, ak zastavia rast, ale neodstranuju uz jestvujuce vyrastky, tie treba odstranovat chirurgicky.
finis
11.04.10,13:39
tiez mam bohuzial osobnu skusenost s vyrastkami na oboch patach.najprv som absolvovala obstreky.bolelo to ako ....(ved ked si predstavite tu konsku ihlu do prostriedku paty..)a vzdy sa ta bolest vratila spat.intervaly sa stale skracovali a nakoniec obstrek nezabral ani na 2 dni.potom som vyskusala laserovu terapiu.uz si presne nepamatam kolko sedeni to bolo, myslim ze 10, jedenkrat za tyzden.bolest prestala a takto to drzi uz aspon desat rokov.musim si zaklopat :) urcite odporucam.
lujza.j
11.04.10,13:39
lujza a na snimku je vyrastok? nechcem spochybnovat diagnosticke vysetrenia, iba viem, ze aj vyrastok rastie postupne a povod je prave v dysfunkii vajecnikov. Razove vlny tiez iba zastavia, ak zastavia rast, ale neodstranuju uz jestvujuce vyrastky, tie treba odstranovat chirurgicky.
výrastok ako "hovädo" jak háčik na uterák:(:( operáciu volím ako poslednú možnosť. vyradilo by ma to z cvičenia:mee::mee: dnes je to celkom fajn ale posedné 3 dni som našlapovala iba na špičku:(:mee:
janka51
11.04.10,14:18
výrastok ako "hovädo" jak háčik na uterák:(:( operáciu volím ako poslednú možnosť. vyradilo by ma to z cvičenia:mee::mee: dnes je to celkom fajn ale posedné 3 dni som našlapovala iba na špičku:(:mee:
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.
finis
11.04.10,14:39
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.

preco neskusis najprv nejaku dalsiu neinvazivnu metodu? mne skutocne 100%tne pomohol laser.obstreky su nanic.
lujza.j
11.04.10,14:42
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.
ja si ani neviem predstaviť, že raz budem musieť podstúpiť túto operáciu:rolleyes: ešte pri stave nášho zdravotníctva. držím palce,:):) daj potom vediet ako to dopadlo. ja sa bojím toho ,že to bude dlho trvat kým budem opät normálne chodit.
janka51
11.04.10,15:08
ja si ani neviem predstaviť, že raz budem musieť podstúpiť túto operáciu:rolleyes: ešte pri stave nášho zdravotníctva. držím palce,:):) daj potom vediet ako to dopadlo. ja sa bojím toho ,že to bude dlho trvat kým budem opät normálne chodit.
Ja som si to tiež nevedela predstaviť ale bolesť ťa doženie aj k tomu. Už len čakám kedy budem po tom a verím že sa to po tej operácii zlepši. Len kedy to teraz bude to ešte neviem lebo že operácia sa môže vykonať 4-6 týždňov po dobrati antibiotik. Dám potom vedieť. Poviem Ti pravdu aj sa bojím lebo mám kardiostimulátor.
lujza.j
11.04.10,15:36
Ja som si to tiež nevedela predstaviť ale bolesť ťa doženie aj k tomu. Už len čakám kedy budem po tom a verím že sa to po tej operácii zlepši. Len kedy to teraz bude to ešte neviem lebo že operácia sa môže vykonať 4-6 týždňov po dobrati antibiotik. Dám potom vedieť. Poviem Ti pravdu aj sa bojím lebo mám kardiostimulátor.
tak to je pravda, bolest je katastrofálna kto nezažil neuverí:eek: tiež by som sa bála na tvojom mieste s kardiostimulátorom, ale ja som taký pokakajko, že by som sa bála aj bez neho:( Držím ti velmi palce:D:D
DanielaSL
11.04.10,15:56
Nedala by som to len tak operovať.....je to veľmi citlivá oblasť, nebezpečná, čo ja viem, tak nie moc s obľubou pristupujú lekári k operácii...dokonca keď som ja mala tieto problémy, tak ani mi nik operáciu nespomínal a to som prešla všetkým od elektroliečby, cez laser až po ožiare. Asi som to tu už niekde písala...jediné čo zaberá...zaberá nadlho je terapia rázovými vlnami. Keď som na tom bola , bolo to ešte "v plienkach"..neskutočne to bolelo...ale tá úľava potom..a vlastne podnes je k nezaplateniu. Kamarátka mala problémy najprv s jednou pätou, tiež na to išla do Žiliny..potom sa jej to urobilo na druhej a neľutovala tie peniaze...hoci ich v tej dobe ozaj nemala nazvyš..stojí to za to..aj bolesť aj tá suma. Všetko ostatné zaberá len dočasne.
58vlasta
11.04.10,17:51
Vyskúšajte na kostné výrastky na pätách tento jednoduchý recept: do vhodnej nádoby, aby sa tam zmestila aspoň päta, dať vodu z kyslej kapusty, mierne nahriatú a močiť v tom pätu. Môžete pri liečbe cítiť bolesť až trhanie, vtedy isto účinkuje. Vrastky by sa mali stratiť. Vyskúšané...
DanielaSL
11.04.10,18:06
Vyskúšajte na kostné výrastky na pätách tento jednoduchý recept: do vhodnej nádoby, aby sa tam zmestila aspoň päta, dať vodu z kyslej kapusty, mierne nahriatú a močiť v tom pätu. Môžete pri liečbe cítiť bolesť až trhanie, vtedy isto účinkuje. Vrastky by sa mali stratiť. Vyskúšané...

Nestratia..tiež vyskúšané...a aj všetky ostatné "babské" recepty.....za 20 rokov trápenia som skúšala všetko, čo vraj funguje....jedine rázové vlny...
58vlasta
12.04.10,07:37
Daniela, tak teda súcitím s Tebou tie bolesti, ja mám síce inakšie, ale tiež mi asi nikto nepomôže. A možno tá voda z kapusty Tebe nepomohla, ale ja viem, komu tie výrastky odstránila naisto. No každý si so sebou nesieme nejaký kríž...
riveri
12.04.10,11:59
Ahojky,

podľa môjho názoru ide o tzv. kohútiu ostrohu. Nedávno mi to zistili, musíš ísť na rtg nohy a tam ti zistia, či ju máš. potom je na ortopedovi, aku liečbu spusti, ja som mala teraz dva tyzdne magnetoterapiu+ ultrazvuk, nepomohlo a teraz idem dvakrat na radioterapiu tak som zvedava:))Určite s tým zájdi lekárovi, ak ide o tú ostrohu, bude sa to iba zhoršovať a určite vtedy ked cviciš ešte viac:))Vela šťastiaaa
renka007
12.04.10,12:15
Dobrý deň. Aj ja som si myslela, že sú to ostrohy. Ortopéda som navštívila až keď som od bolesti nemohla ani spať. Po roku zistili aj pôvod vyrastkov, vola sa to spondyloza. Tie výrastky mám aj na chrbtici. Výrastky utláčajú nervy a veľmi to bolí. K lekárovi treba ísť hneď zo začiatku a dá sa zabrániť ich dorastaniu. Mne veľmi pomohol wobenzim 3x6tabletiek denne po dobu 3mesiacov. Má to jednu nevýhodu tie pilulky sú dosť drahé. Renáta
aiwa42
15.04.10,22:43
pokuste si bylinkami precistit pecen ak vam môzem poradit.Mali by ste sa vyhnut pit kavu spolu s mliekom a treba organizmus precistit a bolesti by mali po urcitom case zmiznut
lujza.j
16.04.10,16:31
pokuste si bylinkami precistit pecen ak vam môzem poradit.Mali by ste sa vyhnut pit kavu spolu s mliekom a treba organizmus precistit a bolesti by mali po urcitom case zmiznut

prepáč, ale toto asi nebude o káve s mliekom:eek: to sú proste pretažené nohy:mee: určite je fajn si prečistit pečeň bylinkami, ale neviem či mi z toho odpadne ten "háčik" z päty.:(:(
alaya1
30.07.10,16:59
Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
lujza.j
30.07.10,19:59
Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
máš asi spadnutú priečnu aj pozdĺžnu klembu:(:(:mee: skús íst ortopédovi ak to potvrdí predpíše ti vložky do topánok. ja to mám na oboch nohách a na ľavej ešte aj tú ostrohu:(:(:mee::mee:
Melnick
30.07.10,20:32
Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
alaya1 aj ja mám rovnaký problém. Predpísali mi vložky - no do tých topánok, ako nosím ja sa nevmestili :o , tak som začala konať a to intenzívne. Najskôr laser a gély, potom rehabilitácia 15x, doma obklady - všetko čo kto poradil od skorocelových zábalov po kostihojovú masť , máčanie v kúpeľových soliach a nateranie fastumgelom a dnes som mala na večeri topánky na vysokom opätku. Nepreháňam to , pretože keď ich mám dlho pichá a bolí ma znova v klenbe aj keď je už noha v kľude.
Ale opuchy zmizli. No pri tých všetkých pokusoch Ti ani neviem povedať od čoho.:o

Rieš rýchlo - neotáľaj a ak Ti liečbu nenavrhne lekár- sama si ju žiadaj.:)
Držím Ti http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
alaya1
30.07.10,20:36
máš asi spadnutú priečnu aj pozdĺžnu klembu:(:(:mee: skús íst ortopédovi ak to potvrdí predpíše ti vložky do topánok. ja to mám na oboch nohách a na ľavej ešte aj tú ostrohu:(:(:mee::mee:
Dakujem pekne, no mazem to s cim uz len viem. Dnes som dala octanovu mast a zaviazala obvazom. teraz, ked som bola dnes cely den doma, tak je to v pohode. No asi pred tyzdnom som rano nemohla urobit ani krok, ked som sa zobudila. No len dufam, ze to nie su tie ostrohy. Boli ma aj v pate, ale ked chodim, tak aj v klenbe, skor v casti blizsie k pate. Pojdem k lekarovi na druhy tyzden. No uz en toto mi chybalo:mad:

Merlnick- mna nepicha, mna len tak cudne tupo boli, no ale az ma pot oblieva. Minule som myslela, ked som vencila psa, ze tie botasky vyzujem a pojdem bosa, az mi slzy tiekli. Mna v klude nikdy neboli.
Dakujem za podporu.
Melnick
30.07.10,20:49
Najskôr rontgen, aby si vedela či je to klenba, ale hovorím Ti rieš to za horúca.
alaya1
30.07.10,20:51
Najskôr rontgen, aby si vedela či je to klenba, ale hovorím Ti rieš to za horúca.
ze mam spadnutu klenbu viem uz viac ako rok, vidim to aj na stupaji.

dakujem, dufam ze budem
lujza.j
31.07.10,13:37
Dakujem pekne, no mazem to s cim uz len viem. Dnes som dala octanovu mast a zaviazala obvazom. teraz, ked som bola dnes cely den doma, tak je to v pohode. No asi pred tyzdnom som rano nemohla urobit ani krok, ked som sa zobudila. No len dufam, ze to nie su tie ostrohy. Boli ma aj v pate, ale ked chodim, tak aj v klenbe, skor v casti blizsie k pate. Pojdem k lekarovi na druhy tyzden. No uz en toto mi chybalo:mad:

Merlnick- mna nepicha, mna len tak cudne tupo boli, no ale az ma pot oblieva. Minule som myslela, ked som vencila psa, ze tie botasky vyzujem a pojdem bosa, az mi slzy tiekli. Mna v klude nikdy neboli.
Dakujem za podporu.
bolesti nôh sú také strašné, že pokiaľ ich niekto nezažil neuverí, najhoršie je to ráno kým sa rozchodím a potom keď si večer ľahnem do postele a po čase zase vstanem, tak som ako mrzák, kým to trošku prejde.pätu cítim aj pri zmene počasia:( nie kedy sa snažím si bolesť nevšímať pretože sa s tým nedá nič robiť:( občas si dám predpísať lieky od bolesti dám si 2-3dni, aby som sa nezbláznila:( ja mám vložky do topánok vyrobené aj také tenké čo sa mi zmestia aj do topánok.
alaya1
01.08.10,15:22
Kupila som si, sice su znackove, no take sportove sandale, maju cele chodidlo vytvarovane, ortopedicke. Tak a uz sa mi chodi lepsie. neboli to tak.Len ta cast pri klenbe ma tlaci, to znamena, ze je spadnuta poriadne. No k nohaviciam ich mozem vziat, ale co ine? Musim vymenit vsetky topanky, no nebude to mala polozka.Hlavne teraz v lete. Lebo do celych su kupim len vlozky.
rozum
01.08.10,16:33
Ďakujem za túto tému veľmi mi pomohla aj za názory.Ja mám bolesť v päte už pol roka.A začína mi dovolenka tak pôjdem za tým ortopédom.
Melnick
01.08.10,20:51
Dievčatá , bolesť v päte ma " prikovala " na 3 mesiace do kresla , postarala sa mi o absenciu na plesoch a tiež mi zabezpečila nejakých pár sedem kíl hore či dole ? Hádajte :). Chodila som na injekcie , ale tie sa tiež môžu brať iba 3, pretože obsahujú kortikoidy a tie zasa oslabujú svalstvo. A sme doma. Svalstvo drží pohromade dolnú končatinu a ak je ochabnuté k spadnutej klenbe už je iba krôčik.
Po hrozných bolestiach a po neúspešných obstrekoch som bola v BA u ortopéda a ten mi povedal, že tie injekcie sa musia aplikovať priamo do miesta bolesti , že je to bolestivé , ale malo by to pomôcť. Skúsila som a neľutujem. Z nemocničnej brány som už kráčala bez pokrivkávania. Sama som tomu nemohla uveriť.:)
Druhá noha si už nedovolila toľko ma trápiť, pretože to odvápňovanie sa prejavilo aj na druhej nohe, už som vedela ako na to !:) Mám už vyše roka pokoj .:)
lujza.j
02.08.10,16:35
Dievčatá , bolesť v päte ma " prikovala " na 3 mesiace do kresla , postarala sa mi o absenciu na plesoch a tiež mi zabezpečila nejakých pár sedem kíl hore či dole ? Hádajte :). Chodila som na injekcie , ale tie sa tiež môžu brať iba 3, pretože obsahujú kortikoidy a tie zasa oslabujú svalstvo. A sme doma. Svalstvo drží pohromade dolnú končatinu a ak je ochabnuté k spadnutej klenbe už je iba krôčik.
Po hrozných bolestiach a po neúspešných obstrekoch som bola v BA u ortopéda a ten mi povedal, že tie injekcie sa musia aplikovať priamo do miesta bolesti , že je to bolestivé , ale malo by to pomôcť. Skúsila som a neľutujem. Z nemocničnej brány som už kráčala bez pokrivkávania. Sama som tomu nemohla uveriť.:)
Druhá noha si už nedovolila toľko ma trápiť, pretože to odvápňovanie sa prejavilo aj na druhej nohe, už som vedela ako na to !:) Mám už vyše roka pokoj .:)
priamo do miesta bolesti:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: asi nikdy, mňa momentálne klemby nebolia asi sa "skydli" už na dobro dolu a bude pokoj, alebo mám nebolistivé obdobie:D ale ten "hák" na päte bolí ako sviňa:mee:
lujza.j
02.08.10,16:42
....nechcem byť nechutná, ale pre tie ktoré ešte nevedia ako vyzerá "ostroha na päte" tak toto je môj "hák":D:mee:
buchač
02.08.10,18:12
Hekla lava (Hecla)


DOLNÍ KONČETINY

Nemoci kyčlí.

Výrůstky na holeni, velké, s trvalou bolestí, která znemožňuje práci; nekróza kostí dolních končetin.

Bolest po operaci kostí na nohou.

Ostruha patní kosti - lze léčit i bez ozařování a operace .

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu-na pravej nohe (konkrétne na päte) sa mi vytvoril výrastok, tzv.ostroha.Absolvovala som 5 ultrazvukových ošetrení, ale stav sa mi nezlepšil, noha stále pobolieva. Na odporúčanie známej som začala užívať homeopatikum: hekla lava,nakoľko ma súčastne trápia bolesti zubu, vlastne celej pravej strany čeluste (od ucha až po bradu)- je to taká vystreľujúca bolesť. Bolesť po užití hekly krásne ustala. Úplne náhodou sme zistili, že týmto homeopatikom sa dajú dobre liečiť aj výrastky na päte. Chcela by som sa opýtať, či je toto homeopatikum naozaj pre mňa vhodné a ak áno v akej potencii a ako často ho mám užívať. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem všetko dobré.?


[B]Homeopaticum Hekla lava má výrazný účinok na spodnú čelusť, má schpnosť zastaviť veľa rôznych foriem ochorenia kostí, osteitídu, kostižer, nekrózu, exostózy, ktoré sú bolestivé a citlivé na dotyk. Je výborným liekom tvárovej neuralgie od pokazených zubov, tiež po vytrhnutí zubu.
Vo Vašom prípade tzv. ostrohy doporučujeme Hecla lava CH9 2x5 granúl denne po dobu ťažkost
http://www.lekarennawebe.sk/lieky/nah.php?pdk=3352710356074
Môžem vrelo doporučiť ...
Manželka mala problémy s ostrôžkami , po vybratí určitej dávky / nepamätám si množstvo / sa stav upravil ...výrazné zlepšenie , takpovediac k normálu , ako bolo predtým ...a to už bola na ožarovanie objednaná ...
dusansl
08.08.10,19:22
MIlí poraďáci,
svojou krátkou reakciou na danú tému asi napoteším žiadneho z trpiacich.
Ostrohy, ako sa tieto výrastky volajú, sa v tele človeka tvoria pri dlhodobom a akútnom nedostatku biologického kalcia.
Rôzne chirurgické zásahy do stavby chodidla, majú len prechodný úspech. Chirurgicky odtránený výrastok kosti, ktorý tlačí na nervové zakončenia mekých tkanív dorasti, a je to len otázkou času a bioriztmu človeka.
jeho odstránenie neivazívnou liečbolu je možné. chce to len dlhodobo dodať telu také množstvo kalcia živočíšnehopôvodu, aké pre normálnu činnosť potebuje a ešte ten povestný chlp navyše. Potom namiesto stavby ostrohu ju začne vstrebávať.
No a jedného májového dňa sa postavíte na nohy,začnete chodiť a po nejakej dobe si uvedomíte , že Vás nič nebolí.
prosím bude to znamenať, že ste opäť zdravý a nie mŕtvy.
Pekný večer praje dusansl
Melnick
13.08.10,19:07
dusanl, si ma fakt potešil, lebo sa hovorí,že ak po 50-tke ráno vstaneš a nič Ťa nebolí s najväčšou pravdepodobnosťou si asi mŕtvy.

PS 1 : ale čo sa týka ostrohu naozaj Tvojim slovám verím. :):):)

PS 2 : manžel sa ma stále pýtal, kedy mi dodajú aj koňa, keď ostrohy už mám. :cool::cool:;):o:) Zabiť som ho išla. :D:D:D
Katy a R
13.08.10,19:21
.. môj muž tiež ľutuje, že nešiel s tým skôr ... až keď som ho už ja objednala ;) tak musel..
Teraz má po liečbe, je to lepšie.. neviem čo všetko bolo - ale laser určite... a tiež si aj niekoľkokrát denne strieka Ketospray - dá sa normálne kúpiť (asi sedem evri). Tvrdí, že to pomáha (hlavne ke´d viac pochodí).
ubka
13.08.10,20:04
....nechcem byť nechutná, ale pre tie ktoré ešte nevedia ako vyzerá "ostroha na päte" tak toto je môj "hák":D:mee:
Lujza, Ty si "číslo" :D veľmi ma pobavil písaný text a tiež obrázok, prepáč, ale pripadlo mi to , ako, no čo sa tu chvastáte, pozrite čo mám ja! a je to pravda,každý tú svoju bolesť prežíva najintenzívnejšie, v "cudzej topánke kamienok netlačí" si cool !;)
Žiaľ, ani chirurgická liečba nie je zárukou zbavenia sa bolesti, a všeliek neexzistuje. Každému na chvíľu zaberie niečo iné. možno najlepšie je používať výstelku do topánky, aby to zmiernilo bolesť pri chôdzi a tak ako uvádzaš, počkať na obdobie kedy to bolí menej.
lujza.j
13.08.10,20:51
Lujza, Ty si "číslo" :D veľmi ma pobavil písaný text a tiež obrázok, prepáč, ale pripadlo mi to , ako, no čo sa tu chvastáte, pozrite čo mám ja! a je to pravda,každý tú svoju bolesť prežíva najintenzívnejšie, v "cudzej topánke kamienok netlačí" si cool !;)
Žiaľ, ani chirurgická liečba nie je zárukou zbavenia sa bolesti, a všeliek neexzistuje. Každému na chvíľu zaberie niečo iné. možno najlepšie je používať výstelku do topánky, aby to zmiernilo bolesť pri chôdzi a tak ako uvádzaš, počkať na obdobie kedy to bolí menej.
som pesimista:( čiže ja už dopredu zatracujem chirurgický zákrok, že mi proste nepomôže a desí ma to, že by ma to vyradilo na dlho z normálneho fungovania /moje cvičenie a pod./ to že sa mi tam vytvorilo, niekto povie, že je to z preťažených nôh /dosť si v robote odstojím, teda za posledné 4,5r/ale skôr to pripisujem tomu, že na osteopéniu užívam Caltrát Plus 600mg-vápnik, užívam to asi 6r, ale až teraz bolo zistené, že sa mi ten vápnik neukladá tam kde treba a je možné že sa mi uložil tak, že mi vznikla tá ostroha:( alebo možno aj nie:confused:
ubka
13.08.10,21:11
Lujza, načo toľko pesimizmu? Ak chceš, vyskúšaj ráno na lačno pohár vody s 1 pl jablčného octu a 1 k.l medu aspoň jeden mesiac a uvidíš, či tie ostrohy nepokoríš;) Máš pravdu, dopĺňanie vápnika tabletami nemá vždy ten najlepší efekt, no človek často príde na to po funuse...
alaya1
14.08.10,07:55
To myslis vazne??? Mas to vyskusane??
lujza.j
14.08.10,08:34
Lujza, načo toľko pesimizmu? Ak chceš, vyskúšaj ráno na lačno pohár vody s 1 pl jablčného octu a 1 k.l medu aspoň jeden mesiac a uvidíš, či tie ostrohy nepokoríš;) Máš pravdu, dopĺňanie vápnika tabletami nemá vždy ten najlepší efekt, no človek často príde na to po funuse...
ďakujem skúsim:) a vody asi koľko 2dc?
ubka
14.08.10,17:53
To myslis vazne??? Mas to vyskusane??
Ak je to otázka na mňa, tak áno.
ubka
14.08.10,17:57
ďakujem skúsim:) a vody asi koľko 2dc?
Ano , nie je to podstatné koľko vody, ale je potrebné 0,4 cl octu a trošku medu, písala som aspoň mesiac, ale nič zlé neurobíš, ak si to naordinuješ aj dlhšie, má to veľa pozitív, napríklad nakopne sa spaľovanie tukov :D, tým nechcem naznačiť, že to Ty potrebuješ.:D:D:D, to je tu už mimotemy
lujza.j
14.08.10,19:29
Ano , nie je to podstatné koľko vody, ale je potrebné 0,4 cl octu a trošku medu, písala som aspoň mesiac, ale nič zlé neurobíš, ak si to naordinuješ aj dlhšie, má to veľa pozitív, napríklad nakopne sa spaľovanie tukov :D, tým nechcem naznačiť, že to Ty potrebuješ.:D:D:D, to je tu už mimotemy
ďakujem za upresnenie;) mimotemyspaľovanie tukov?, tak to vieš, že si mi brnkla na strunu:D vždy sa nejaký tuk- slaninka nájde na spálenie:D:D;)
lujza.j
16.08.10,19:39
Ano , nie je to podstatné koľko vody, ale je potrebné 0,4 cl octu a trošku medu, písala som aspoň mesiac, ale nič zlé neurobíš, ak si to naordinuješ aj dlhšie, má to veľa pozitív, napríklad nakopne sa spaľovanie tukov :D, tým nechcem naznačiť, že to Ty potrebuješ.:D:D:D, to je tu už mimotemy
....tak zajtra začínam, ocot kúpený, med mám tiež:) potom dám vedieť;)
janamirka2
08.10.10,15:46
Ahojte, píšete tu o bolesti päty, a počul niekto, že príšerne svrbí päta?? Neviete čo s tým?
Lulu56
11.10.10,09:06
Ahojte, mne po asi 5 rokoch neúspešnej liečby ostrôh pomohla laserová terapia.
Katy a R
29.10.10,16:14
Lujza, načo toľko pesimizmu? Ak chceš, vyskúšaj ráno na lačno pohár vody s 1 pl jablčného octu a 1 k.l medu aspoň jeden mesiac a uvidíš, či tie ostrohy nepokoríš;) Máš pravdu, dopĺňanie vápnika tabletami nemá vždy ten najlepší efekt, no človek často príde na to po funuse...

... tak môj drahý vyskúšal .. je to už dlhšie ako mesiac ... a zatlačiť môže vraj na pätu silnejšie, ako predtým. Ani Ketospray už nestrieka...
Aj vidím, že lepšie cupitá :D . len na ten tuk to voľajako nezaberá :D;)

Môže pokračovať - alebo už nateraz dosť.:confused::confused:
lujza.j
29.10.10,16:38
... tak môj drahý vyskúšal .. je to už dlhšie ako mesiac ... a zatlačiť môže vraj na pätu silnejšie, ako predtým. Ani Ketospray už nestrieka...
Aj vidím, že lepšie cupitá :D . len na ten tuk to voľajako nezaberá :D;)

Môže pokračovať - alebo už nateraz dosť.:confused::confused:
tak potom teda cupkáme lepšie už dvaja:D ja stále pokračujem, že ak mi to nelezie na nervy, tak môžem:) tým, že som si čo to o jablčnom octe prečítala uškodiť mi to nemôže iba polepšiť. zlepšila sa mi napr. pleť skonštatovala kozmetička. čo sa týka tuku ja som spokojná ranné vyprázdňovanie je plynulé:--- a mám pocit, že aj keď zjem pre mňa niečo neprípustné tak som stále ok, teda váha.jablčný ocot podporuje funkciu metabolizmu-spaľovanie, ale môj metabolizmus už nespí tak možno preto je to u mňa lepšie;)
odporučila by som to ľudom ktorí majú problém s hemeroidmi:)
Katy a R
29.10.10,16:41
.. idem ho povzbudiť :).. a pridám ešte, že aj vlasy mu narastú :D(nielenže krásnu pleť bude mať)
lujza.j
29.10.10,16:45
ok!!!!super som sa zasmiala:):):)
alaya1
29.10.10,17:46
Tak mne ta bolest v klenbe presla,/ nosim ortopedicku obuv a klenbou/ no teraz zas mam strasne palive bolesti v oblasti achilovky a az smerom ku klenbe.neboli tio stale, ale ked to pali, tak poriadne. natieram to ibalginovou mastou, no nejako to nepomaha.
lujza.j
29.10.10,18:18
Tak mne ta bolest v klenbe presla,/ nosim ortopedicku obuv a klenbou/ no teraz zas mam strasne palive bolesti v oblasti achilovky a az smerom ku klenbe.neboli tio stale, ale ked to pali, tak poriadne. natieram to ibalginovou mastou, no nejako to nepomaha.
skús ten jablčný ocot o ktorom sa tu píše ja som spokojná pijem to od polovice augusta a chodí sa mi lepšie a to si to v robote niekedy dosť odstojím a odšlapem:D .za vyskúšanie nič nedáš a ublížiť ti to určite neublíži:);) poprípade si skús niečo o jablčnom octe prečítať na nete;)
naobraze
06.06.11,06:40
Dobrý den
Aj ja som mala ten problém s bolesťou päty, a nič mi nezaberalo.
je to naozaj strašná bolesť. Kúpila som si ortopedické vložky do topánok a doma nosím výlučne korkáče ale tie pravé nie lepený korok. Teraz na jar som si dávala na patu čerstvé listy bazy čiernej. Dávala som si to asi týžden tak na štyri hodiny denne a potom na celu noc. dávala som to do starej členkovej ponožky aby som to nemusela obväzovať. Už po dvoch dnoch bolesť zmizla
a chodím tam ako keby som to nikdy nemala. Tento recept som nasla na internete tak som to skusila a ono to naozaj pomáha.
nikusqa99
21.06.11,19:25
Počula som že pri bolestiach v päte alebo keď ti v nej tak čudne hrá može byt že ti rastie kohútia ostroha
Gina Er
22.06.11,18:01
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
ja mám tento problém tiež a nemám stojace zamestnanie...ja sa nabehám v obchode jak blázon
lujza.j
22.06.11,18:18
keď sa táto téma opäť objavila, tak ja len tak aby ste vedeli tí čo majú "bolačku na päte" tak mňa päta stále nebolíííííí:) fičím stále na tom jablkovom octe;)
Mihi
22.06.11,18:19
Ostrohy sa tvoria, keď je problém so vstrebávaním vápnika.
Moja mama s tým mala problém, raz jej to odstránili, ale upozornili ju na to, že sa to vytvorí znovu. Podarilo sa mi zohnať kvalitný vápnik a už sa jej to nevytvorilo.
Gina Er
22.06.11,18:20
Ostrohy sa tvoria, keď je problém so vstrebávaním vápnika.
Moja mama s tým mala problém, raz jej to odstránili, ale upozornili ju na to, že sa to vytvorí znovu. Podarilo sa mi zohnať kvalitný vápnik a už sa jej to nevytvorilo.
čo to je kvalitný vápnik?
Katy a R
22.06.11,18:22
keď sa táto téma opäť objavila, tak ja len tak aby ste vedeli tí čo majú "bolačku na päte" tak mňa päta stále nebolíííííí:) fičím stále na tom jablkovom octe;)

.. potvrdzujem :).. u mojej polovičky (či skôr trištvrťky) .. a j pár nových tmavých vlasov mu narástlo:D
teraz má pauzu..
doplním ... naozaj, nerobím si srandu. len škoda, že na ten tuk to uňho nefunguje:mee:.
lujza.j
22.06.11,18:27
.. potvrdzujem :).. u mojej polovičky (či skôr trištvrťky) .. a j pár nových tmavých vlasov mu narástlo:D
teraz má pauzu..

no k tým vlasom, neviem či si robíš srandu:D ale ja som bola u kaderníčky po rokoch na podstrihnutie koncov,pozná moje pačesy :Dveľmi dobre a aj ona priznala,že mám zdravé a kvalitné vlasy:eek: no ale okrem toho octu pchám do seba xy vitamínov;)
Gina Er
22.06.11,18:30
no k tým vlasom, neviem či si robíš srandu:D ale ja som bola u kaderníčky po rokoch na podstrihnutie koncov,pozná moje pačesy :Dveľmi dobre a aj ona priznala,že mám zdravé a kvalitné vlasy:eek: no ale okrem toho octu pchám do seba xy vitamínov;)
aké vitamíny? dušan vo svojom príspevku tvrdí,že to je nedostatok BIOLOGICKÉHO vápnika......čo mám jesť? každý deň jem syr,jogurt....
Katy a R
22.06.11,18:32
aké vitamíny? dušan vo svojom príspevku tvrdí,že to je nedostatok BIOLOGICKÉHO vápnika......čo mám jesť? každý deň jem syr,jogurt....

.. MAK .... aj keď je tam rastlinný Ca ;).
lujza.j
22.06.11,18:36
aké vitamíny? dušan vo svojom príspevku tvrdí,že to je nedostatok BIOLOGICKÉHO vápnika......čo mám jesť? každý deň jem syr,jogurt....

A,E,B-forte,zinok,koenzim Q10,magnezium,600-stovku vápnik, D3,+ jablčný ocot/1PL octu v 2dc vody ak chceš pridaj 1ČL medu/ v 08/2011 bude rok:)
Mihi
22.06.11,18:41
čo to je kvalitný vápnik?

Ja užívam čisto prírodný vápnik-horčík, užíva ho aj moja mama a nie je žiadny problém. Je od firmy NUTRILITE. Vyrába čisto prírodné doplnky výživy, bez konzervačných látok, farbív a chemických prísad. Sú využiteľné na 60-98%. To čo kúpite v lekárni využijete možno na 10% a o vedľajších účinkoch pridruženého balastu ani nehovorím. Nepoznám nič lepšie na trhu. Je to najstaršia firma s doplnkami výživy na svete.
lujza.j
22.06.11,18:46
Ja užívam čisto prírodný vápnik-horčík, užíva ho aj moja mama a nie je žiadny problém. Je od firmy NUTRILITE. Vyrába čisto prírodné doplnky výživy, bez konzervačných látok, farbív a chemických prísad. Sú využiteľné na 60-98%. To čo kúpite v lekárni využijete možno na 10% a o vedľajších účinkoch pridruženého balastu ani nehovorím. Nepoznám nič lepšie na trhu. Je to najstaršia firma s doplnkami výživy na svete.

http://www.porada.sk/t112742-poznate-nutrilite.html
Mihi
22.06.11,18:48
http://www.porada.sk/t112742-poznate-nutrilite.html

áno už veľa rokov, a nič lepšie sa podľa mňa u nás nedá zohnať. A to nielen vápnik, ja som si dala do poriadku bedrový klb, imunitu, ...
lujza.j
22.06.11,18:53
tá otázka je téma
Gina Er
22.06.11,18:56
áno už veľa rokov, a nič lepšie sa podľa mňa u nás nedá zohnať. A to nielen vápnik, ja som si dala do poriadku bedrový klb, imunitu, ...
pyramídový amvej (či ako sa to píše) nemusím
Gina Er
22.06.11,19:03
.. MAK .... aj keď je tam rastlinný Ca ;).
keby som to mala riešiť iba makom,tak dostanem žlčníkový záchvat....:mee:
Mihi
22.06.11,19:09
pyramídový amvej (či ako sa to píše) nemusím

Všetko je pyramída, aj štruktúra v podniku, aj náš štát, aj žilnatina v liste je pyramída.
Ja som nič nepísala o Amway, písala som o Nutrilite. Mne to pomohlo a pomohlo to veľa ľuďom z môjho okolia. Každý má právo mať svoj názor. Ja som len v dobrom chcela poradiť... :)
A čo sa týka pyramídového Amway, tak za svoje kvalitné a ekologické výrobky dostali už niekoľko ocenení OSN za ekológiu. Neviem koľko firiem s takýmto sortimentom výrobkov sa s tým môže pochváliť.
Mala som kožné problémy z obyčajného umývania riadu a 15 rokov ako používam Amway produkty som nebola u kožnej...
Mala som tiež svoj názor na tento spôsob predaja, ale mala som šancu odskúšať výrobky a zmenila som názor.
Na každý výrobok je 90 dní záruka spokojnosti, ak niekto nie je spokojný bez udania dôvodu vie rozpoužívaný výrobok vrátiť a dostane naspäť celú sumu peňazí. Myslím, že len firma s kvalitnými produktami si to môže dovoliť, ináč by nefungovala viac ako 50 rokov.
lujza.j
22.06.11,19:09
díky za mimotémy:eek::eek:
Mihi
22.06.11,19:12
Ja som len reagovala na to čo bolo napísané.
A viem, že je to téma, ale bolo tam napísané toľko jedovatých poznámok, že sa mi do nej nechcelo zapojiť.
Prajem pekný večer :)
Gina Er
22.06.11,19:14
Všetko je pyramída, aj štruktúra v podniku, aj náš štát, aj žilnatina v liste je pyramída.
Ja som nič nepísala o Amway, písala som o Nutrilite. Mne to pomohlo a pomohlo to veľa ľuďom z môjho okolia. Každý má právo mať svoj názor. Ja som len v dobrom chcela poradiť... :)
A čo sa týka pyramídového Amway, tak za svoje kvalitné a ekologické výrobky dostali už niekoľko ocenení OSN za ekológiu. Neviem koľko firiem s takýmto sortimentom výrobkov sa s tým môže pochváliť.
Mala som kožné problémy z obyčajného umývania riadu a 15 rokov ako používam Amway produkty som nebola u kožnej...
Mala som tiež svoj názor na tento spôsob predaja, ale mala som šancu odskúšať výrobky a zmenila som názor.
Na každý výrobok je 90 dní záruka spokojnosti, ak niekto nie je spokojný bez udania dôvodu vie rozpoužívaný výrobok vrátiť a dostane naspäť celú sumu peňazí. Myslím, že len firma s kvalitnými produktami si to môže dovoliť, ináč by nefungovala viac ako 50 rokov.
Ty máš svoj názor,ja mám svoj názor.......
Mihi
22.06.11,19:46
Ty máš svoj názor,ja mám svoj názor.......

To je super, keby sme mali všetci rovnaký názor, tak by bol svet veľmi jednotvárny.
Ja Ti Tvoj názor nechcem zobrať, len som reagovala na to, čo si napísala.
DanielaSL
22.06.11,20:34
Neodbočili ste od témy? Rieši sa tu bolesť v päte.....
Mihi
22.06.11,20:38
Neodbočili ste od témy? Rieši sa tu bolesť v päte.....

asi áno, odbočili :(
mne pomáhajú doplnky výživy Nutrilite, ale nechala som sa strhnúť a reagovala som na poznámky ohľadne obchodu.
Takže k téme: CaMg od firmy Nutrilite je niečo, čo pomáha, aby sa ostrohy na päte netvorili. Tie pokusy s octom sú krátkodobo možno dobré, ale pozor, ocot odvápňuje, takže aj tak bude treba začať užívať vápnik, lebo nastane problém s kosťami
lujza.j
22.06.11,20:46
asi áno, odbočili :(
mne pomáhajú doplnky výživy Nutrilite, ale nechala som sa strhnúť a reagovala som na poznámky ohľadne obchodu.
Takže k téme: CaMg od firmy Nutrilite je niečo, čo pomáha, aby sa ostrohy na päte netvorili. Tie pokusy s octom sú krátkodobo možno dobré, ale pozor, ocot odvápňuje, takže aj tak bude treba začať užívať vápnik, lebo nastane problém s kosťami

ja vápnik užívam v minerálke AQUA OS,pretože z Caltátu Plus sa mi neukladal a lyžica octu denne my ublížiť nemôže
DanielaSL
22.06.11,20:49
Ja som tu už niekde písala.....babské recepty absolútne nefungovali...laser, ožiare , obstreky a iné procedúry len na čas..jediné čo zabralo mne a potom aj ostatným, čo som dala kontakt...bola terapia rázovými vlnami...
lujza.j
22.06.11,20:54
Ja som tu už niekde písala.....babské recepty absolútne nefungovali...laser, ožiare , obstreky a iné procedúry len na čas..jediné čo zabralo mne a potom aj ostatným, čo som dala kontakt...bola terapia rázovými vlnami...

čítala som o tom len tu u nás v SR je to pekne drahé v ČR stojí jedno sedenie 500.-čk, tu tuším 50e a treba ich užiť 7-8. mne ocot pomohol a to som mala, alebo mám na päte pekný hák:(
Mihi
22.06.11,20:55
ja vápnik užívam v minerálke AQUA OS,pretože z Caltátu Plus sa mi neukladal a lyžica octu denne my ublížiť nemôže

Ocot môže odvápňovať kosti, tak pozor na jeho pravidelné užívanie.
DanielaSL
23.06.11,17:26
čítala som o tom len tu u nás v SR je to pekne drahé v ČR stojí jedno sedenie 500.-čk, tu tuším 50e a treba ich užiť 7-8. mne ocot pomohol a to som mala, alebo mám na päte pekný hák:(
Stačí to urobiť len raz...a vyše 90% pacientov má navždy pokoj...
A je to drahé...v tej dobe ma to stálo okolo 6.000,- Sk.....ale aj viac by som dala...hlavne aby to pomohlo......a pomohlo.
Daniela1010
23.06.11,17:49
Ja som mala tento problém asi pred piatimi rokmi, bolo mi poradené aby som si uvarila zemiak v šupe, rozpučila vidličkou, dala do vreckovky, na to si položila nohu, samozrejme takej teploty aby som sa nepopálila a nechala tak až do vychladnutia zemiaku. Toto som robila si 3 krát do týždňa 1 mesiac a odvtedy som to nemala. Vyskúšaj. Robila som to večer pri telke, takže tá kúra bola celkom prijateľná.:)
Dabe
01.08.11,06:02
2roky ma bolela prava päta. Prešiel som zbytočnou obstrekovou rutinou a procesom nášho štátneho zdravotnictva. No iba čo som zvyšil dlhovu priepasť zdravotníctva. Až som si povedal dosť, a po zváženiach pri čítani fora na nete som si stanovil liečbu rázovou vlnou. Bol to vykonny prístroj, ktorý lieči 1 sedením. Po štyroch mesiacoch od zákroku nič. Už som si povedal, že som zase strelil vedla, no čuduj sa svete na 5. mesiac sa bolesť očividne začína zmenšovať, a stale je menšia. Preto som nadobudol presvedčenie o správnosti použitia rázovej vlny na vlastnej koži, vlastne nohy...
Gina Er
01.08.11,08:01
2roky ma bolela prava päta. Prešiel som zbytočnou obstrekovou rutinou a procesom nášho štátneho zdravotnictva. No iba čo som zvyšil dlhovu priepasť zdravotníctva. Až som si povedal dosť, a po zváženiach pri čítani fora na nete som si stanovil liečbu rázovou vlnou. Bol to vykonny prístroj, ktorý lieči 1 sedením. Po štyroch mesiacoch od zákroku nič. Už som si povedal, že som zase strelil vedla, no čuduj sa svete na 5. mesiac sa bolesť očividne začína zmenšovať, a stale je menšia. Preto som nadobudol presvedčenie o správnosti použitia rázovej vlny na vlastnej koži, vlastne nohy...
vraj to strašne bolí.....a aká je cena?
Dabe
01.08.11,08:34
Neboj,
bolesť v päte je ovela horšia. Ja by som zákrok charakterizoval ako nutne zlo. Nejnepríjemnejšie je umrtvenie anestetikmi, keď ti inekciou pichaju do nohy. No to nie je bolestive, ale nepríjemné. asi za 10 minut, keď zaberú anestetiká a noha je necitliva, tak ďalších 10 minút ti klepkajú na chodidlo. Citiť to, ale nie je to bolestivé.
Stálo ma to 220 €, a bolo to zatial jednorázovo. (v Piešťanoch)
Zbytočne sa netráp, tých 20 minút vydržíš. Čím neskôr pôjdeš, tým horšia liečba.
Gina Er
01.08.11,09:44
Neboj,
bolesť v päte je ovela horšia. Ja by som zákrok charakterizoval ako nutne zlo. Nejnepríjemnejšie je umrtvenie anestetikmi, keď ti inekciou pichaju do nohy. No to nie je bolestive, ale nepríjemné. asi za 10 minut, keď zaberú anestetiká a noha je necitliva, tak ďalších 10 minút ti klepkajú na chodidlo. Citiť to, ale nie je to bolestivé.
Stálo ma to 220 €, a bolo to zatial jednorázovo. (v Piešťanoch)
Zbytočne sa netráp, tých 20 minút vydržíš. Čím neskôr pôjdeš, tým horšia liečba.
dík za odpoveď,mne našťastie pred rokom zabrala rehabilitácia....ale tiež som dlho čakala na výsledok....
lujza.j
01.08.11,17:47
Gapo
01.08.11,18:19
Ja som to mal na jednej päte, bol som u renomovaného ortopéda, ktorý povedal, že aj on to má a že to budem mať do konca života. Že si mám kúpiť lacné topánky, odnesiem do ortopedickej dielne, kde mi ju upravia tak, aby som našľapoval na stred nohy a nie pätu. Pokazili mi topánky, musel som ich zahodiť a sám som si urobil z pevnejšieho molitanu vložku pod pätu s dierkou pod miestom kde to bolelo, po nejakom čase som zabudol, že som niečo mal. Raz sa to ako keby chcelo opakovať, ale to som už vedel ako na to a ihneď som nasadil vložku, asi po týždni bol pokoj a je to dodnes tak.
Mackovka
19.08.11,08:03
Ja som to mal na jednej päte, bol som u renomovaného ortopéda, ktorý povedal, že aj on to má a že to budem mať do konca života. Že si mám kúpiť lacné topánky, odnesiem do ortopedickej dielne, kde mi ju upravia tak, aby som našľapoval na stred nohy a nie pätu. Pokazili mi topánky, musel som ich zahodiť a sám som si urobil z pevnejšieho molitanu vložku pod pätu s dierkou pod miestom kde to bolelo, po nejakom čase som zabudol, že som niečo mal. Raz sa to ako keby chcelo opakovať, ale to som už vedel ako na to a ihneď som nasadil vložku, asi po týždni bol pokoj a je to dodnes tak.

Aj ja mám podobnú skúsenosť. Prestala som mať problémy, keď mi jeden skúsený ortopéd predpísal vložky do topánok a aj ortopedickú dielňu, kde mi ich urobia (nemala som v Protetike dobrú skúsenosť). Vložky majú aj odľahčenú pätu (molitanový krúžok s otvorom pod pätou) a riešia mi aj problém s klenbou. Nemusím kupovať lacné topánky. Žiadne mi nezničili, vložka je veľmi tenká, kupujem si normálne topánky alebo o pol čísla väčšie lebo som spohodlnela. Hlavné, že nič nebolí a je pokoj.
Tamila
19.08.11,08:12
Rázové vlny majú rôzne ceny. Môj muž mal 10x v máji - júni. Jedna dávka bola za 20 Eur, takže zaplatil 200 Eur. Zatiaľ mu je lepšie, ale on mal na pätách už veľmi veľké ostrohy, zastarané.
Daniela
19.08.11,11:38
Mal som ostrohy na oboch patach. Presiel som liecbu ultrazvukom. Mal som asi 8 terapii. a po mesiaci,dvoch som nevedel co je bolest v pate. Bolo to asi pred 7 rokmi. Dodnes je vsetko ok.
pomaza
30.08.11,08:52
skús MBT obuv - volajú ju aj húpačky, je špecifická svojou podošvou, ktorá je tvarovaná do oblúka a tak nedostúpaš sa päty, ale váha tela je prenesená viac dopredu.
lujza.j
30.08.11,09:27
skús MBT obuv - volajú ju aj húpačky, je špecifická svojou podošvou, ktorá je tvarovaná do oblúka a tak nedostúpaš sa päty, ale váha tela je prenesená viac dopredu.

ja som si na moje päty /aj ked momentálne nebolia/ kúpila
http://www.google.sk/search?q=reebok+easytone&hl=sk&biw=998&bih=623&prmd=ivnsr&source=lnms&tbm=isch&ei=nqxcTvKEDsSYhQfCl8H-Aw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCMQ_AUoAQ
ale sú dobré na celkovo bolavé nohy, ja mám popadané všetky klenby na chodidlách:(
tomyx
10.11.11,19:09
nechcelo sa mi citat vsetky komentare tak takto:
mne tiez diagnostikovali cysta na kosti(lava päta) mam za sebou dve operacie 1. bola roku 2005 operacia dopadla zevraj dobre. chodil som na kontrolu uz si presne nepamatam ako casto ale potom to bolo kazdy polrok neskor raz za rok.sem tam ma pobolievala ale dalo sa to vydrzat.po dvoch rokoch od operacneho zakroku ked som prisiel na kontrolu som povedal panu doktorovi ortopedovi ze ma bolieva pata.tak ma poslal na RTG a zistil ze tie stepy ktore mi tam davali sa stracaju tak ma objednali na nasledujuci mesiac na dalsi OZ..odvedy ma aj boli a ale za kazdym ked idem na kontrolu mi robia RTG ci stepy zas nemiznu a ako tak sa je to ako tesne po operacii.teraz je tomu tri roky co som mal druhu operaciu a dufam ze ked pojdem na dalsiu kontrolu tj.buduci rok august ze to bude v pohode..inac mam prist na kontrolu ked sa stav mojej labky zhorsi.pytal som sa aj ci mi nieco pomoze aby sam i to nevracalo a pan doktor ze nic no zaujimava odpoved.
lujza.j
10.11.11,19:37
adjuska
13.06.12,15:56
jedna slecna sa tu pytala ci je mozne ze to ma aj ked ma 22 rokov a dnes som sa dozvedela ze je to mozne nakolko tiez mam 22 rokov a mam ostrohy. mnoho dni v roku stavam na nohach, aj za sebou napr cely vikend uz od malicka kvoli praci. a ako keby to nestacilo tak mi lekar povedal ze budem mat aj krcove zily lebo mam uz na nohach naznaky. takze super :/. zatial mi dal lekar na tie ostrohy nejake tabletky na mesiac, fastun gel a ze keby vela bolelo tak dajaky sprej. povedal ze nemam nohy nejako vela namahat, ze ked spim musim mat ich pod vankusom a ked sedim tak ich mam mat vylozene. vravel ze v buducnosti ma urcite caka ortoped, ultrazvuk, cievne a aj ozarovanie. fasa sak mam len 22 rokov a uz taketo veci na krku :(
Dav
13.06.12,16:39
Doporučujem kúpiť v zdravotníckych potrebách silikónové podpätenky a nosiť topánky s plnou pätou. Majú aj iné druhy podpäteniek, ale tieto mám odskúšané a chodenie je menej bolestivé. Absolvovala som viacnásobné obstreky, ožarovanie, rehabilitácie, gély, tabletky od bolesti. Začas je kľud a potom sa bolesť vráti. http://shop.janadel.sk/vlozky-a-podpatenky-zo-silikonu/c-1178/
lujza.j
13.06.12,17:03
Doporučujem kúpiť v zdravotníckych potrebách silikónové podpätenky a nosiť topánky s plnou pätou. Majú aj iné druhy podpäteniek, ale tieto mám odskúšané a chodenie je menej bolestivé. Absolvovala som viacnásobné obstreky, ožarovanie, rehabilitácie, gély, tabletky od bolesti. Začas je kľud a potom sa bolesť vráti. http://shop.janadel.sk/vlozky-a-podpatenky-zo-silikonu/c-1178/
ja stále pijem ten jablčný ocot, 1pl v 2dc vody na lačno, ked niekto nevypije tak + 1čl medu......päta nebolí..... poradila naša poradáčka "ubka";)
Dav
13.06.12,17:39
ja stále pijem ten jablčný ocot, 1pl v 2dc vody na lačno, ked niekto nevypije tak + 1čl medu......päta nebolí..... poradila naša poradáčka "ubka";)
Skúsila som asi mesiac, ale ocot sa nevedel "dohodnúť" s mojou inou diagnózou...
Katy a R
13.06.12,18:50
dobrý bude aj ten gapov "zlepšovák" čo vyššie píše;).
môj drahý toto nosí http://www.walkmaxx.sk/?csu=general>v=1&cex=111126&med=sem&orig=mcn&vir=no&src=sk_gen_general_sem_google_1__walkmaxx&referrer=google_sem_111126&gkw=walkmaxx&gclid=CNWWuLzvy7ACFUZd3wod807CXg#item0 aj tu na Porade je reklama tak hádam ..?

no a ako lujza - ten ocot s medom pije tiež - ale robí prestávky .. vždy, keď vypije 1 fľašu - pauza .. a potom zas, ak začne cítiť ..
- že ďakuje Ubke za recept :)
lujza.j
13.06.12,19:48
Skúsila som asi mesiac, ale ocot sa nevedel "dohodnúť" s mojou inou diagnózou...
škoda...:(
Liptáčik
13.06.12,20:18
Tiež som si kúpila takéto topánky, ale od inej fy. Neviem si ich vynachváliť. Bolesti päty ustúpili (ťažko teraz povedať, či nastálo, alebo nie), chodím vzpriamená a ... spokojná. Doporučujem.
Katy a R
13.06.12,22:32
.. ten výrastok tam je nafurt (to mám od lekára)
viliam18
17.11.12,00:59
vraj to strašne bolí.....a aká je cena?
Po niekoľkých bolestivých obstrekoch a X ožiarení som absolvoval aj jednorázovú vlnu v BA (Kozia ul.)tu sú skúsenosti:
1. Objednanie vstupnú prehliadku na deň a hodinu.

2. Vstupná prehliadka trvanie asi 15 min. z toho ma doktor asi 10 minút presviedčal aké sú výborné šľapky zn. Birkenstoc za cca 60 € a aký je zákrok úspešný na 90% avšak bez záruky. Odoslal ma na RTG, ktorý robia len v nemocnici u Milostrdných sestier - vstupné vyšetrenie 30 €.
3. RTG u Milosrdných sestier - bezplatne.
4. Po RTG som šiel na zákrok (na objednávku). Doktorovi som podal CD na ktorom boli snímky mojej päty. Sestričke oznámil, že nemajú v PC prehliadač a tak som absolvoval zákrok bez toho aby sa doktor pozrel na snímky. Zákrok však vykonajú len vtedy, keď podpíšete prehlásenie, že absolvujete zákrok na vlastné riziko a pritom tam písali, aké má rázová vlna vedľajšie účinky. Mimochodom aj onkologické.Tu v porade a na internetových stránkach som sa dočítal, že zákrok sa robí pri lokálnom umŕtvení. No máš ho vidieť. Také niečo bolestivé som ešte nezažil. Bez umŕtvenia. cena 200 €.
5. Nasledoval 5 - 7 dňový pokoj na lôžku a bolesti nechceli nijako ustúpiť.
6. Som 3/4 roka po zákroku a bolesť vôbec neustúpila.
7. Inak to CD som doma v pohode otvoril na mojom PC. Dokonca na CD bol aj program, ktorým sa dali snímky prehliadať.
8. Vrele odporúčam čo chcú experimentovať.
hellena555
12.01.13,15:15
Ahojte. Ja ostrohy nemam. Ale bolesti v pate mam. Prisla som na to, ze v noci musia chodidla byt oprete. Vsetko prestalo. V praci chodim cely den na nohach. Mam 80 kg. Takze to je zataz na chodidla a na slachy Plantar Fasciiis. Takze dobra rada. V noci si oprite chdidla a snazte sa ich mat oprete. Ja som si dala prekazku za seba, aby som bola v posteli kratsia a teda na operadlo aby som dociahla celu noc. Rano som sa mohla postavit na nohy bez bolesti. Pomaha to verte mi.
A este pomaha so salom robit strecing chodidiel. Natahovat si so salom chodidla.
Nech vam moja rada pomoze.
Ahojte!
Dabe
12.01.13,16:17
Po niekoľkých bolestivých obstrekoch a X ožiarení som absolvoval aj jednorázovú vlnu v BA (Kozia ul.)tu sú skúsenosti:
1. Objednanie vstupnú prehliadku na deň a hodinu.

2. Vstupná prehliadka trvanie asi 15 min. z toho ma doktor asi 10 minút presviedčal aké sú výborné šľapky zn. Birkenstoc za cca 60 € a aký je zákrok úspešný na 90% avšak bez záruky. Odoslal ma na RTG, ktorý robia len v nemocnici u Milostrdných sestier - vstupné vyšetrenie 30 €.
3. RTG u Milosrdných sestier - bezplatne.
4. Po RTG som šiel na zákrok (na objednávku). Doktorovi som podal CD na ktorom boli snímky mojej päty. Sestričke oznámil, že nemajú v PC prehliadač a tak som absolvoval zákrok bez toho aby sa doktor pozrel na snímky. Zákrok však vykonajú len vtedy, keď podpíšete prehlásenie, že absolvujete zákrok na vlastné riziko a pritom tam písali, aké má rázová vlna vedľajšie účinky. Mimochodom aj onkologické.Tu v porade a na internetových stránkach som sa dočítal, že zákrok sa robí pri lokálnom umŕtvení. No máš ho vidieť. Také niečo bolestivé som ešte nezažil. Bez umŕtvenia. cena 200 €.
5. Nasledoval 5 - 7 dňový pokoj na lôžku a bolesti nechceli nijako ustúpiť.
6. Som 3/4 roka po zákroku a bolesť vôbec neustúpila.
7. Inak to CD som doma v pohode otvoril na mojom PC. Dokonca na CD bol aj program, ktorým sa dali snímky prehliadať.
8. Vrele odporúčam čo chcú experimentovať.

Je to smola, že máš zlú skúsenosť s rázovými vlnami. Je mám práveže dobru skúsenosť. Od začiatku dokonca, cez prístup doktora, samotný proces klepkania na pätu. Mal som lokálnu anestézu inekciou, bez ktorej si to neviem predstaviť. A bez presnej lokalizácie výrastku doktor nemôže vedieť, kde má sustrediť účinok. To čo opisuješ ty, mi pripadá ako čistý biznis zo strany ambulancie, a uplne amatérsky odflak. Inač mne to odznelo až po 8-mich mesiacoch po zákroku. Dovtedy 3 roky trápenia obstrekmi, octami, masťami, ožarovaním bez úspechu.
korela
12.10.13,13:40
Aj keď je to staršia téma, možno pomôže príspevok.
Môj súrodenec v puberte začal odmietať vajíčka aj mäso. Mama si s ním nevedela poradiť. Ozvala sa päta veľkými bolesťami, až sa nakoniec nemohol postaviť na nohu. Odležal si v nemocnici na ortopédii pol roka, asi pol roka i viac chôdza s barlami. Dg . - odvápenenie kosti päty. Rozpadávala sa mu.
Prečo organizmus začal brakovať vápnik práve z päty, ktovie.
Ako sa to dalo do poriadku, po celý život je bez následkov.
ivaral
16.10.13,22:10
Popíšem vám moju skúsenosť s ostrohou na päte - Calcar calcanei.
Vzniká vraj pri neobvyklom dlhotrvajúcom ťahu šľachy na pätovú kosť, a to buď zospodu na šlape, alebo zhora na achilovke - dámy, ktoré často nosia vysoké podpätky. Týmto ťahom sa na päte vytvorí ostroha a v mieste úponu šľachy o ňu sa šľacha zapáli, čím nám spôsobuje tú neskutočnú bolesť. Ostroha nám ostane vraj natrvalo, avšak zápal sa dá vyliečiť a následne si treba zvyknúť šetriť si nohy.
Ja som si to privodil na obe päty pred pár rokmi. V práci totiž stojím na nohách aj 15 hodín denne. Bohužiaľ som vtedy mal ortopéda, ktorý neprekypoval snahou pomôcť pacientovi. Najskôr som bol na ultrazvuku, po 3 sedenia na každú pätu. Pomohlo mi to len na pravú pätu, ktorá ma bolela menej. Sestrička na rehabilitácii mi poradila, aby som teraz skúsil laser. Môj doktor ma však na laser odporučil tak, že "... si ho mám zabezpečiť sám." Tak som začal pátrať na nete po rôznych riešeniach, ktoré niekomu aj pomohli. Zistil som, že postupnosť procedúr je rôzna a rôzne aj ľuďom pomáhajú. Ja mám momentálne už laser za sebou a to 2 x 5 aplikovaní na bolestivú oblasť. Laser sa dporúča aplikovať 5 x za sebou, v odstupe max. 3 dni. a potom v prípade potreby opäť 5 x. Zatiaľ po týždni necítim úľavu a obávam sa, že budem musieť podstúpiť rontgenoterapiu na Heydukovej. Tá by mala pomôcť, ale vraj sa môže aplikovať max. 3 x za život, tak ešte hľadám cestu, ako sa tomu vyhnúť. Momentálne rozmýšľam, že si od niekoho požičiam biolampu Bioptron alebo Biostimul, keďže je to tiež druh svetloliečby ako aj laser.
Medzitým som začal nosiť v obuvi podpätenky z rôznych materiálov a veľmi mi pomohli aj ortopedické vložky. Kompletne som si musel vymeniť všetku obuv za takú, ktorá má mäkkú pätu, aby som na ňu nedopadal tvrdo.
lujza.j
17.10.13,06:31
Nikdy som nenostila topanky- vysoke opatky...mne pomohol ako tu uz pisala...iba jablcny ocot...uz ho dlhsie nepijem....pata neboli...napriek tomu,ze ostroha je....ziadnu speci lampu som nekupovala....ani nekupim!
ivaral
19.10.13,11:37
Fajn lujza.j ;) Som rád, že si našla riešenie pre daný problém. Ale niekomu pomôže to, inému zase ono.
Ja som len napísal moju subjektívnu skúsenosť s týmto problémom, keďže viem, že je veľa ľudí, ktorí hľadajú na nete radu alebo riešenie svojho problému a mnohých tiež zaujíma priebeh riešenia problematiky.
buchač
19.10.13,12:04
Momentálne rozmýšľam, že si od niekoho požičiam biolampu Bioptron alebo Biostimul, keďže je to tiež druh svetloliečby ako aj laser.


Fajn lujza.j ;) Som rád, že si našla riešenie pre daný problém. Ale niekomu pomôže to, inému zase ono.
Ja som len napísal moju subjektívnu skúsenosť s týmto problémom, keďže viem, že je veľa ľudí, ktorí hľadajú na nete radu alebo riešenie svojho problému a mnohých tiež zaujíma priebeh riešenia problematiky.

....jj , NET je ten najlepší lekár ...to si píš ...:cool:
Čochvíľa sa bude aj operovať pacient sám , teda pod patričným vedením nejakého poradcu ...:D

Manželka si s problémom poradila hentým prípravkom .
http://www.kezdravi.cz/oddeleni/227-ostruha-ostruhy-a-vyrustky-na-kostech
Susedka na chalupe mala tiež problém , začala užívať tie tabletôčky a pomaly sa jej uľavuje ...
ivaral
19.10.13,13:08
Vďaka buchač za tip, už som o nich tiež počul, ale akosi mi vŕta v hlave, ako dokáže daný prípravok "vyliečiť" práve miesto, kde je kostný výrastok, bez toho, aby odoberal vápnik na iných miestach v tele?
lujza.j, moja priateľka má tiež ostrohu, momentálne už bezbolestnú (až po rontgenoterapii). Tá sa jej vytvorila pri achilovke, a pritom zásadne nenosí vysoké podpätky, práve naopak, rada nosí športovú obuv ...
korela
19.10.13,13:49
Najviac verím príspevku od dusansl z 08.08.10 21:22 v tejto téme. Má to prirodzenú logiku, dusansl, kto ho nepozná, sa venuje tibetskej medicíne, mňa zatiaľ alternatíva zatiaľ nikdy nesklamala, práve naopak. A nielen mňa v našej rodine.
Jeho príspevok sa nachádza na strane 4.

Na liečbu odporúča dodávať do organizmu biologický vápnik.
Poznám bývalú primárku (nie ortopédku), dnes má cca 80, aktívna ešte i dnes vo svojom odbore.
Pred 25 rokmi mi s mojím dieťaťom odporúčala v ramci súkromného rozhovoru jej recept proti znižovaniu vápnika a udržanie zdravia do vysokého veku.
Denne Biomin-H spolu s ČL medu. (Vápnik v Biomine pochádz iba z vaječných škrupín.)
Ako som ju teraz videla po rokoch v TV, vyzerala výborne. Rovnako.

http://www.sukl.sk/buxus/generate_page.php?page_id=386&lie_id=24027

2. KVALITATÍVNE A KVANTITATÍVNE ZLOŽENIE

3 g perorálneho prášku (1 vrecko) obsahujú: 1 110 mg Kalcia (vo forme vápenatej soli uhličitan vápenatý), 15 mg Magnézia (vo forme horečnatých solí), 1,8 mg Fosforu (vo forme fosforečnanových solí) a iné stopové prvky.
Uhličitan vápenatý je anorganická látka, ktorá je v prípade lieku Biomin H látkou, ktorej pôvod je úplne biologický a teda liek je možné považovať za biopreparát.

Úplný zoznam pomocných látok, pozri časť 6.1.
lujza.j
19.10.13,14:08
ja som si daný výrastok nijako nevyliečila iba som odstránila bolesť tým, že jablčným octom zmäkol a prestal bolieť....ostrohu na pate mám...ked stojím na tvrdom povrchu bosá a "hrgľujem" s nohov...je tam........ tematické foto tejto témy je moje foto...
Jurivo
22.10.13,11:08
Pri tomto probléme pomôže jeden dobrý cvik alebo taká malá masáž. Budete potrebovať stoličku, tvrdú loptičku (najlepšie golfovú) a samozrejme svoje nohy :) . Sadnete si na stoličku aby nohy tvorili zhruba pravý uhol (nohy sú bosé). Pod jedno chodidlo dáte loptičku a miernou silou asi 1-2 minúty masírujete celé chodidlo, nohy vystriedate. Toto opakujete viackrát cez deň kým bolesti neustúpia.
Touto masážou uvoľníte plantárnu fasciu, ktorej napätie spôsobuje zápal v mieste kde sa upína na pätu.
ivaral
03.11.13,09:16
Jurivo, na tvojej rade niečo bude ;). Tiež som si všimol, že úľavu mi prinesie aj časté striedanie obuvi - iná obuv prináša vždy inú tvrdosť podrážky, resp. päty a tak sa dlhodobo nevyvíja rovnaký tlak na bolestivé miesto. Dôležité je tiež nohy polohovať a dopriať im dostatok oddychu. Ja cez týždeň stojím na nohách 15 - 16 hodín a sadnúť si môžem len výnimočne. Ale cez víkend, keď doprajem mojim nohám patričný oddych, tak potom ani neviem, že mám nejaký problém :o Bohužiaľ, pracovať musím a tak si bolesť v nadchádzajúcich dňoch opäť privodím :mad:
Momentálne som v polovici hmeopatickej liečby Hekla Lavou 9, potom, skúsim dať info, ako mi to pomohlo ;)
buchač
03.11.13,09:21
Momentálne som v polovici hmeopatickej liečby Hekla Lavou 9, potom, skúsim dať info, ako mi to pomohlo ;)
Čo je to polovica ???
Koľko tubičiek si vybral ???
Ako dlho užívaš Lavu ?

Len preto sa pýtam , nakoľko manželke prestali tie bolesti po cca 2 - 3 mesiacoch ...
ivaral
03.11.13,10:17
Niekde som našiel o tomto debatu s doktorkou od Boiron, a tam napísala, že treba užívať "Hekla Lava 9" dve tubičku a to vždy po 5 guličiek. Jednu tubičku využívať 2 x denne a druhú tubičku už len raz denne. To by malo stačiť.

Ja som si to začal liečiť neskoro a tiež, ako som už písal vyššie, nemám moc šancu si nohy šetriť. To má určite zásadný vplyv na dĺžku liečby.
kopretinka
03.11.13,10:39
hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?:confused:
ivaral
03.11.13,11:00
hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?:confused:
Veď som napísal, že tú 9 doporučovala priamo na ostrohu doktorka z Boiron-u (to je producent Hekla lava)
Tiež mi tú 9 doporučili aj v špecializovanej lekárni.
Čím vyššie číslo, tak je vraj vyššia koncentrácia lávového prachu, ale to mám info od neprofesionála.
kopretinka
03.11.13,11:03
hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?:confused:
Veď som napísal, že tú 9 doporučovala priamo na ostrohu doktorka z Boiron-u (to je producent Hekla lava)
Tiež mi tú 9 doporučili aj v špecializovanej lekárni.
Čím vyššie číslo, tak je vraj vyššia koncentrácia lávového prachu, ale to mám info od neprofesionála.
Ja som sa nepýtala konkrétne teba,tak neviem,prečo si mi dal neužitočné.buchač píše o 15.
ivaral
17.11.13,20:41
Zabudol som sem dať linky,odkiaľ mám info o "Hekla Lava 9" - prijmite moje ospravedlnenie ;)
http://homeopatika.heureka.cz/hekla-lava-ch5/poradna-otazka/163688/
http://svethomeopatie.cz/cs/68-popel-ze-sopky-hekla-a-patni-ostruha

No a ako som sľúbil, dávam info o úspechu liečby u mňa. Práve som dobral druhú fľaštičku a päta ma stále bolí :confused: Nebolí našťastie tak, ako pred liečbou, ale už len trochu. Dôležité je, že už nemusím krívať a chodím v podstate normálne.
Zajtra sa chystám do odbornej homeopatickej lekárne, aby mi poradili, ako ďalej.
emka122
20.12.13,18:52
Uzivam Heklu lavu 15- citala som si na stranke rad homeopaticky + Osteocinesine. Zatial beriem tyzden- uvidim. mala som tieto bolesti cca pred 3 rokmi. Pomohlo. Len neviem co- brala som vtedy aj zralociu chrupavku a tusim B1+ tieto homeopatika. Na zakrok odmietam ist, skusim takto...
ivaral
20.12.13,22:02
Konštatujem, že po užití 4 balení Hekla lava 9 sa môj problém nevyriešil. Medzitým som sa dostal k novému ortopédovi, ktorý mi predpísal na radikálnu liečbu 1 balenie Flector EP Rapid + Elmetacin a mám sa ukázať (až) o 3 mesiace. Tie lieky by mali radikálne zapôsobiť na zapálenú oblasť (keďže mám silné bolesti, ktoré neboli doposiaľ vyliečené) a potom pôjdem opäť na Utz alebo laser. Rtg terapiu mi sám nedoporučuje, keďže to je škodlivé. No a na moju otázku na homeopatickú liečbu mi odpovedal, že o tom on nemá žiadne informácie ...
buchač
21.12.13,08:04
Konštatujem, že po užití 4 balení Hekla lava 9 sa môj problém nevyriešil. Medzitým som sa dostal k novému ortopédovi, ktorý mi predpísal na radikálnu liečbu 1 balenie Flector EP Rapid + Elmetacin a mám sa ukázať (až) o 3 mesiace. Tie lieky by mali radikálne zapôsobiť na zapálenú oblasť (keďže mám silné bolesti, ktoré neboli doposiaľ vyliečené) a potom pôjdem opäť na Utz alebo laser. Rtg terapiu mi sám nedoporučuje, keďže to je škodlivé. No a na moju otázku na homeopatickú liečbu mi odpovedal, že o tom on nemá žiadne informácie ...

:D :D :D :D :D
Taserda
31.05.14,19:07
Poznáte niekto B-luron? Mala by to byť liečba a víżiva pre kĺby ale aj úpony na chodidle ktoré po zápale a následnom vytvorení prasklinek vedú k rastu ostrôh. Rozmýšľam nad ķúpov ale rád by som poznal skúsenosti našincov.
michalsk
20.08.14,19:43
Ja som mal tiez velke bolesti v pate a aj v achilovej slache. Vyskusal som vselico, ale bezuspesne. Az som narazil pred dvomi tyzdami na nete na vodne vlozky medicovi. Nejaka nova danska technologia. Kupil som si twin heals (tie odporucaju na patovu ostrohu) a bolo po probleme. Bolest ustupila hned ako som si ich obul. Rano som este maval par dni bolesti, ale teraz som uz v pohode. Odporucam.
Terezia13
21.08.14,07:27
odporúčam lekára, môžu tam byť výrastky, na pohľad ich nie je vidieť
sozda
02.11.15,18:22
Po užívaní Hekla lava mi vznikol i na druhej nohe výrastok, takže ja tvrdím, že to určite nepomáha.
buchač
02.11.15,18:44
Po užívaní Hekla lava mi vznikol i na druhej nohe výrastok, takže ja tvrdím, že to určite nepomáha.

Chceš slušnú verziu odpovede, alebo normálnu ???
sozda
05.11.15,14:39
Kludne normalnu.
buchač
05.11.15,15:09
Po užívaní Hekla lava mi vznikol i na druhej nohe výrastok, takže ja tvrdím, že to určite nepomáha.
Chceš slušnú verziu odpovede, alebo normálnu ???

Kludne normalnu.

Prečítaj si svoj príspevok a zamysli sa...viď zvýraznené.


Hekla lava NEPOMOHLA (aj to sa stáva) TEBE. To Ťa však neoprávňuje na TVRDENIE, že to URČITE NEPOMÁHA.
Niekomu pomôže alebo aj pomohlo...napríklad aj mojej manželke.
Nevraviac už aj o tom, že si nespomenul absolútne, koľko si vzal tých tabletôčok, koľko balení...a podobne.
sozda
05.11.15,16:12
Ja mám problémy s výrastkom už 5 rokov, skúšal som už dá sa povedať skoro všetko. Nemám zaujem sa tu s nikým dohadovať, ale rád si prečítam čo druhým pomáha. Hekla lavu som zacal uzivať už v roku 2013 a vtedy som využíval 3 kúry to znamena 6 zelených krabiciek h.l. a 3 krabicky osc. užíval som to presne ako mi to bolo poradene v lekarni. 5 guločok H.L. Pred 4 mesiacmi som zasiel do lekarne zasa a lekarnicka ma nahovorila na dalšie 2 kúry H.L 4balenia. a na prekvapenie asi pred mesiacom mi vznikol další výrastok na druhej nohe preto tomu neverím. Nechcem nikoho uraziť a tak to napíšem radšej tak, že mne to vobec nezabralo a určite tuto kuru nebudem už opakovať. Vyskušal som uz ožiare, razove vlny, Wobenzim, vodoliecbu, Hekla lava 5 kúr. Minuly týzden som sa dozvedel od ortopeda ze si mam dat pichnúť kyselinu hyaluronovú, ze tá ma dobrý úcinok skusim aj to . pekný večer.
buchač
05.11.15,16:35
Ja mám problémy s výrastkom už 5 rokov, skúšal som už dá sa povedať skoro všetko. Nemám zaujem sa tu s nikým dohadovať, ale rád si prečítam čo druhým pomáha. Hekla lavu som zacal uzivať už v roku 2013 a vtedy som využíval 3 kúry to znamena 6 zelených krabiciek h.l. a 3 krabicky osc. užíval som to presne ako mi to bolo poradene v lekarni. 5 guločok H.L. Pred 4 mesiacmi som zasiel do lekarne zasa a lekarnicka ma nahovorila na dalšie 2 kúry H.L 4balenia. a na prekvapenie asi pred mesiacom mi vznikol další výrastok na druhej nohe preto tomu neverím. Nechcem nikoho uraziť a tak to napíšem radšej tak, že mne to vobec nezabralo a určite tuto kuru nebudem už opakovať. Vyskušal som uz ožiare, razove vlny, Wobenzim, vodoliecbu, Hekla lava 5 kúr. Minuly týzden som sa dozvedel od ortopeda ze si mam dat pichnúť kyselinu hyaluronovú, ze tá ma dobrý úcinok skusim aj to . pekný večer.

Tomu vravím odpoveď...proste vlastné - konkrétne postrehy.
Manželke pomohlo (šak fasa)...inak ktožvie, čo by nasledovalo....a na nohách je celý deň.

Poviem aj inak...
Mne pomohla chemoterapia ... a koľkým nie ?
Chápeme sa ???
sozda
05.11.15,16:47
Pri liečbe musíme veriť ,že zaberie inak žiadna liečba nemá zmysel.
buchač
05.11.15,17:10
Mne pomohla chemoterapia ... a koľkým nie ?

Pri liečbe musíme veriť ,že zaberie inak žiadna liečba nemá zmysel.
Šak som veril...no nééé ? ;)
lujza.j
05.11.15,19:15
bože zase tu svieti moja pata:D
liviames
28.11.15,11:06
Pekný deň, mala som naozaj veľké problémy s pätami. Nemohla som vôbec došliapnuť. Skúšala som veľa vecí čo sa tu okolo píše a keď už som nevedela kadiaľ kam, vyskúšala som medenú podpätenku, Ostrohovník. Zo začiatku som cítila zhoršenie ťažkostí, také šklbanie, ale to mi za pár dní úplne ustúpilo a môžem zase chodiť :-). Nechápem to, ale zabralo mi to. Škoda, že som na to neprišla skôr. Tak snáď to pomôže aj vám.
lujza.j
28.11.15,11:17
ako dlho to používaš?:D