paul
11.02.05,19:54
Poradí mi niekto či môžem zákazníkovi účtovať náklady na dopravu pri prevoze nábytku a montážnikov vo faktúre aj napriek tomu že, nemám firemné auto a ani neplatím daň?
sway
11.02.05,19:22
Poradí mi niekto či môžem zákazníkovi účtovať náklady na dopravu pri prevoze nábytku a montážnikov vo faktúre aj napriek tomu že, nemám firemné auto a ani neplatím daň?
Áno, ak máš na druhej strane nákladovú faktúru - teda, že Ti niekto poskytol dopravu. Inak To nemá logiku.
paul
11.02.05,19:29
Zle som sa vynadril. Auto mám ale nie na firmu a bez dane- skrátka súkromné. Tak to asi znamená že tie náklady musím fakturovať iným spôsobom napr. zarátať to do ceny práce?
sway
11.02.05,20:18
Hej.
A prečo si nedávaš súkromné auto do nákladov? - nemáš ho na seba napísané? - ako na osobu?
paul
11.02.05,20:25
Auto je otcové ja ho len deriem a opravujem a zatial nemožem pristúpiť k prepisu na mňa.
sway
11.02.05,20:28
tak potom nič nenarobíš. MOOOc zarábaj a kúp si auto - dobré čo? - aj ja ešte robím....
Sefcikova
13.02.05,12:11
Paul, ak máš otcove auto a používaš ho na podnikanie, a v prípade, že si uhradil cestnú daň, dávaš si do nákladov okrem spotrebovaných PHM aj bločky za servis vozidla - opravy, údržba, výmena pneumatík, náhradných dielov atď.?? Maja
sway
13.02.05,13:33
Paul, ak máš otcove auto a používaš ho na podnikanie, a v prípade, že si uhradil cestnú daň, dávaš si do nákladov okrem spotrebovaných PHM aj bločky za servis vozidla - opravy, údržba, výmena pneumatík, náhradných dielov atď.?? Maja...........no toto sa mi nezdá - vyjadria sa aj iní ? - musel by mať zmluvu a majiteľ auta by si musel priznať príjem za takúto službu..... neviem...., ale bloky za servis? - určite nie! - teda ja by som to klientovi určite neodporučila....
babenko čo Ty na to - daj typ...:D ;)
andrej_rv
21.03.05,18:54
Nuž vec názoru, ale ja by som to auto určite nejako zlegalizoval. Samozrejme to treba zmluvne ošetriť (nájomná zmluva, zmluva o výpožičke...). Nájom resp. výpožička môže byť bezodplatná (alebo sa určí výška nájomného ktorá otca daňovo nezaťaží). Do zmluvy by som určite uviedol, že nájomca hradí všetky náklady na bežnú údržbu a opravy, najmä PHM, technické kvapaliny, oprava a výmena pneu, autobatéria. Daň z motorových vozidiel, zákonné resp. havarijné poistenie musí zaplatiť otec (ale nájomné sa môže stanoviť v takej výške, aby pokrylo tieto náklady).