podpivnik
08.08.07,07:27
Dobry den,

Nedavno som objavil v jednom obchode take polystyrenove stvorce na zateplenie stropu. Chcem sa opytat, ci s tym mate niekto skusenosti, ci je to vhodne aj do kuchyne, myslim kvoli mastnym vyparom, a ci sa to lepi alebo navrtava. Dakujem
kačenka
08.08.07,05:56
ten polystyrén sa lepí, ale do kuchyne by som to určite nedávala presne kvôli tej mastnoste. Nie je to potom ako ošetriť, len odtrhnúť.
Manual
08.08.07,06:00
ten polystyrén sa lepí, ale do kuchyne by som to určite nedávala presne kvôli tej mastnoste. Nie je to potom ako ošetriť, len odtrhnúť.
Ten polystyrén sa dá výborne prelíčiť ako normálna stena. Mám odskúšané. Sú to kazety 50 cm x 50 cm hrúbka cca 1 cm.
podpivnik
08.08.07,06:35
To prelicit znamená vystierkovat, alebo namalovat? Lebo povodne som chcel kupit tie dekoracne, a tie nemaju rovny povrch
ZuzanaP
08.08.07,07:36
My ich máme v obývačke (urobili ich pôvodní majitelia), boli trošku zažltnuté, nemáme rovný povrch, normálne sme ich premaľovali Primalexom - Polar a sú ako nové.

Stierka by ich poškodila. Sú strašne krehké.
zsolt69
08.08.07,10:13
Ja to tiež mám už 4 roky a velmi som spokojný, aj s vzhladom aj s účelom.Firma ktorá montovala vytvorila kazety(kazetový strop), a do vytvorených štvorcov sa kladie plystyrén.Samozrejme je aj znížený strop o 10 cm.V kuchyni naozaj ostane mastný nad šporákom, ale určite sa to dá pretrieť resp. vymeniť.Neni to až taká vysoká položka pri výmene, ale cez zimu určite splní svoj účel.
Manual
08.08.07,10:31
To prelicit znamená vystierkovat, alebo namalovat? Lebo povodne som chcel kupit tie dekoracne, a tie nemaju rovny povrch
Tak ako písali už vyššie, normálne valčekom ako sa robia steny, tak "vyvalčekuješ" aj stropné kazety a budú ako nové.
podpivnik
08.08.07,11:04
Aky kazetovy strop? Som myslel, ze si to budem vediet dat aj sam. To sa nelepi len priamo na strop jeden vedla druheho?
ZuzanaP
08.08.07,11:20
Myslím, že budeš vedieť to urobiť aj sám - lepí sa jedna k druhej, my sme museli aj jednu kazetu vymeniť, bola poškodená a išlo to ľahko.
Manual
08.08.07,18:48
Aky kazetovy strop? Som myslel, ze si to budem vediet dat aj sam. To sa nelepi len priamo na strop jeden vedla druheho?
Ak sa jedná o polystyrénové "kazety" štvorce, ktoré sa lepia priamo na strop, strop ale musíš trošku zbaviť starej malovky, pretože ak tam dáš viac lepidla, tak stará malovka obyčajne navlhne a nedrží to. Nesmieš dávať moc lepu, dáva sa do rohov a do stredu štvorca. A tieto polystyrénové štvorce sa dajú normálne malovať.
borob
09.08.07,05:05
Bavite sa o dvoch roznych veciach! jeden typ stropu su hlinnikove profily tvaru T ktore je postavene dole hlavou a do toho sa davaju štvorce podobne sadrokartonu ktore sa daju nadvihnuť vymeniť alebo zase bez problemov za sebou zavrieť. a to druhe su výlisky z polystyrenu ktoré sa lepia priamo na strop.Pozor ak to chceš robiť NEZAČNI OD STENY ale najprv si narysuj rovnu čiaru najlepšie presne stredom miestnosti a od tej sa ťahaj do bokov. Žiadna stena nieje rovna a tá krivosť by sa ti preniesla do vzoru a bolo by to nepekné.Podklad oškriab a ak to napenetruješ nič tým nepokazíš.
Vela zdaru.
Boro
podpivnik
09.08.07,06:18
Dakujem vam vsetkym za rady. Takze cez vikend sa mozem do toho pustit. Este raz vdaka vsetkym
zsolt69
15.08.07,14:52
Dakujem vam vsetkym za rady. Takze cez vikend sa mozem do toho pustit. Este raz vdaka vsetkym
No, ako si dopadol? Podarilo sa Ti? Som zvedavý.
podpivnik
27.08.07,04:40
No popdarilo sa v pohode. Nebolo to az take zlozite ako som ocakaval. Zacal som teda s tou ciarou v strede stropu a potom to uz islo ako po masle. A rozhodol som sa, ze tak zateplim nakoniec cely byt :-)