Armola
15.02.05,14:50
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Nika
15.02.05,17:49
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
mám doma knihu Kombinovaná strava Dr.Haya. Je to s receptami. Či to funguje neviem, lebo ja som si ju kúpila a myslela som si, že to na schudnutie stačí.
lenkak
15.02.05,20:56
mám doma knihu Kombinovaná strava Dr.Haya. Je to s receptami. Či to funguje neviem, lebo ja som si ju kúpila a myslela som si, že to na schudnutie stačí.
Aj moja sestra má túto knihu,a viem, že jej pomohla, lebo ona mala problémy s pankreasom. A keď sa dala "do kopy" (asi 7-8rokov dozadu) knižka zostala zabudnutá. Ale pochvaľovala si a vždy keď má problémy zaspomína si aj na knižku.
miladenka
15.02.05,21:34
Rada pokecam na temu delena strava. Drzim sa uz dva roky primitivneho delenia tzv. masovy a chlebovy den. Neutralnu skupinu neakceptujem, moze pomylit a narobit iba zle! Pri poctivom dodrziavani pravidiel delenej stravy zarucujem dobru naladu, lahky krok, ubytok na vahe a zmenu postoja k jedlu ako k niecomu, co nie je v zivote to dolezite, ale iba potrebne!
Paula
15.02.05,23:04
Na šťastie sme nikdy nemali v rodine zdravotný problém vyžadujúci si delenú stravu. Z toho mála, čo som kade-tade sporadicky prečítala, som ochotná súhlasiť s fundovanými odborníkmi, keď hovoria, že žalúdok má problém v pohode stráviť obložený chlebík alebo jedohubku (zloženie: maslo, syr, vajce, uhorka, klobása, sardinky.... čokoľvek). Žalúdok pokiaľ viem zo svojich laických, v tlači prečítaných vedomostí spracováva isté zložky potravín postupne a horeuvedný obložený príklad je pre neho šok ťažko stráviteľný. Takýmto šokom pre tráviaci systém potom je asi aj dať si bezprostredne za obedom obsahujúcim mäso zákusok, čo mnohí ľudia považujú za príjemnú "bodku" za obedom.. Moja deducia......delená strava nemusí byť presne naordinovaná, pokiaľ nejde o vážny zdravotný problém. Stačí dať si zákusok tri hodiny po obede, nie ihneď po tom, čo sme odložili príbor po konzumácii mäsa :)
evelien
16.02.05,07:31
Ahoj Armola, napíš, či už máš doma nejakú kuchársku knihu. Možno by som ti vedela vyhodiť zopár receptov, ktoré mám už odskúšané aj na svojom frajerovi. Ten sa niektorých jedál nevie dojesť a vyslovene občas prosí, aby som mu uvarila napr. sojový paprikáš alebo mexický guláš.
babenko1
16.02.05,07:37
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
evelien
16.02.05,09:12
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)

Už je aj druhý diel? Uff, zasa som niečo zmeškala. Tá jednotka je fakt super. Zvyčajne s knihami zaobchádzam opatrne, ale táto jednotka už teda chúďa vyzerá - už som ju v kuchyni vyobracala zo všetkých strán :-)
Majka
16.02.05,09:14
moj manzel ma tiez delenu stravu, dari sa mu, zeleninu zje v obycacke a rezen v kuchyni,oddelene. :D
Armola
16.02.05,10:24
Mam doma nejaku knihu ale presný nazov neviem. Ak by si bola taka zlata mohla by si mi (nam) poslat nejake fajnove receptiky.
Zase som mala na raňajky parky so syrom. Uz mi to leze na mozog!
Armola
16.02.05,10:26
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
A ta kniha sa da kupit bezne v knihkupectve alebo v nejakych specializovanych obchodoch? Ked je fakt taka dobra idem si ju kupit este dnes.
rosemary
22.02.05,14:01
Jeden sladký: Bebe sušienky cereálne tie štvorečkové, rozložiť na plech, puding zo sojového mlieka osladený umelým sladidlom naliať na sušienky a zakryť ďalšími , nakrájať ako krémeše, sú super, tým som sa vždy odmenila, keď sa mi podarila znížiť váha. A ešte jeden, sojové mlieko do toho stačí primiešať hladkú múku na palacinkové cesto a na kvapke oleja smažiť palacinky, s diadžemom. Zemiakové placky som si robila bežne, iba zemiaky, cesnak, korenie a múku, na kvapke oleja. Ale napíšte aj Vaše odskúšané recepty, budem rada.
Beata
22.02.05,14:04
Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.Ja mám dobrý recept na delenú stravu!!!
Zemiaky treba jesť v kuchyni, rezeň v obývačke a zmrzlinku v spálni. :D
Hlinkovx
22.02.05,14:06
Ja delím podobným spôsobom...
do jednej ruky rožok a do druhej klobásu :D:D..
to aby som nedrobila po celom byte :D
Armola
22.02.05,14:37
Jeden sladký: Bebe sušienky cereálne tie štvorečkové, rozložiť na plech, puding zo sojového mlieka osladený umelým sladidlom naliať na sušienky a zakryť ďalšími , nakrájať ako krémeše, sú super, tým som sa vždy odmenila, keď sa mi podarila znížiť váha. A ešte jeden, sojové mlieko do toho stačí primiešať hladkú múku na palacinkové cesto a na kvapke oleja smažiť palacinky, s diadžemom. Zemiakové placky som si robila bežne, iba zemiaky, cesnak, korenie a múku, na kvapke oleja. Ale napíšte aj Vaše odskúšané recepty, budem rada.Dakujem za tip!!! Urcite si to spravim.
Ovocný zavin:
1 listkove cesto, 400 dkg jabĺk, 200 dkg orechov, med, hrozienka, olej
Postup:
Jablka a orechy postrúhame
Cesto sa rozdeli na 4 casti (ja rozdelujem na 3). Jednotlive casti rozvalkame (po jednom). Zacneme naukladat postruhane jablka, orechy hrozienka a posipeme skoricou (netreba). Pokvapkame s medom a malicko oleja. Potom na vrstvu polozime dalsie listkove cesto a postup je rovnaky. Nakoniec zavinieme a dame piecť na cca 220 stupnov. Ak sa na sparadko nelepi je hotove.
Este som to neskusala, ale myslim si, ze dalo by sa to plnit aj ceresnovym diakompotom a namiesto orechov dat mak.
Mne aj mojej rodine (co striktne odmietaju dietu) velmi chutilo.
Dufam, ze to bude chutit aj tebe!

Este jedna otazocka. Nahodou nemate recept na nejaku pomazanku, ktora sa da jest cez rastlinny den?
babenko1
22.02.05,15:23
A ta kniha sa da kupit bezne v knihkupectve alebo v nejakych specializovanych obchodoch? Ked je fakt taka dobra idem si ju kupit este dnes.áno.. je dostať bežne v každom kníhkupectve. Je takej oranžovej farby... názov je Malá kuchárka oddelenej stravy... autorka Jana Horecká. Normálne ste ma donútili postaviť sa a doniesť si pred PC ďalšie knihy o delenej strave.. takže pripájam názov Oddelená strava ľahko a rýchlo... Johanna Handschmann... v tejto knižočke sú receptíky, po ktorých nanajvýš za pol hodinku už papkáte. Veeeľmi jednoduché a chutné jedlá. Z tohto veeeľmi často varievam. Také rozšírenejšie vydanie...S oddelenou stravou každý deň...Gabriella Pluss... tiež dobré receptíky :-)
bazalka
23.02.05,08:44
Milá Armola, mám veľké skúsenosti s oddelenou stravou, mám aj niekoľko kníh doma. Ak máš ešte záujem rada Ti tituly napíšem, neviem presne názvy, viem i niekoľko dobrých receptov a chutných. Manžel schudol zdravo 13 kíl ja 8. Viac sme nepotrebovali, vlastne nám išlo o očistu tela a detoxikáciu. A ja som k tomu ešte aj otehotnela po 11 rokoch. Ani neviem ako. Málokto si však uvedomí, že predovšetkým treba najprv telo poriadne očistiť...Čo to znamená. No pre niekoho to môže byť Fuj, ale ak sa nad tým zamyslíme, má to niečo do seba, a okrem toho je to tisícročná tradícia starých jogínov. Pracovala som 7 rokov v obchode s ezoterickým tovarov a knihami o kultúre rôznych národov, alternatívna liečba nevynimajúc. Stretala som rôznych ľudí, a strašne veľa mi to dalo. Ale som odbočila. Pardon. Teda najdôležitejšia je najprv očista hrubého čreva.Verte. A 4 kilá zaručene dole na úvod. Vyskúšané. Dokonca viem, že v niektorých krajinách robia závery diagnózy až po niekoľkých po sebe idúcich klistýroch. Tak dokáže naše zanesené hrubé črevo(aj keď mám stolicu každý deň)už trocha nadnesene pre pochopenie poviem -znečistiť krv. Preto pred každou diétou doporučujem najprv očistu hrubého čreva. Ak máš záujem, aby som Ti povedala o tom viac, napíš. recepty Ti pošlem zajtra napr. plnené kapustové listy,a poleje sa to bielym nízkotočným jogurtom ochutený kôprom a morskou soľou.Plnka pozostáva z uvarenej pohánky. spracujem vo worde viac receptov a pošlem.
Bubika
23.02.05,08:54
Bazalka, aj ja si prosim tie recepty ............. dakujem
bazalka
23.02.05,09:07
OK, posnažím sa do zajtra ..;)
Bubika
23.02.05,09:10
OK, posnažím sa do zajtra ..;)
Ďakujeeeeeeeeemeeeeeeeee
bazalka
23.02.05,09:50
:D čo by ste radšej varené či dobroty?(stavím sa, že povedia oboje chichi) nuž dóóóbrééé:p
zuso
23.02.05,11:18
Bazalka, môžem aj ja poprosiť o nejaký ten recept na očistu hrubého čreva. Lebo moje telo mi hovorí: "Rob už so mnou niečo!" Síce vyzerať na to možno až tak nevyzerám, ale zle sa cítim. Tak budem povďačná.
bazalka
23.02.05,12:43
Milá Zuso. Veru, poznám blbý pocit presýtenia, aj keď to možno nie je tak vidieť navonok.
:confused: Tak: prvé 3 dni jedz veľa skôr kašovitých jedál a veľa pi. Známe byl. čaje, minerálky bez soli, no a keď máš odšťavovač, je super vypiť denne mrkvovú šťavu, hlavne na lačno.(čistí pečeň ako nič na svete a odhlieňuje) Hlavne jedz čo najmenej mäsa.
Dôležité (pre mňa isto iste)je začať s očistou keď mesiac cúva, čiže ubúda.(tvarC) Pretože telo sa v tom čase ľahšie zbavuje odpadu. Keď rastie teda je v tvare D, vtedy je človek energickejší aj sa na človeka skôl lepí než ubúda.
A večer si spar harmamček, nechaj lúhovať (asi 1 liter).Nechaj vychladnúť na teplotu tela. A urobíš z daného množstva klistýr.(normálne som rozmýšľala ako to napísať):D vydrž koľko len môžeš. A opakuj 7 dní. Budeš nesmierne prekvapená výsledkom. Ako sa ti len rozjasní tvár !!! a ako budeš plochá... svieža, a nebude Ťa bolieť hlava. Človek tomu ťažko uverí, čo sa v ňom všetko nenájde.
Ta tak...Hodne zdaru, rada pomôžem..na receptoch pracujem...sú nielen zdravé ale aj mňam-mňam:p
Armola
23.02.05,12:50
Milá Armola, mám veľké skúsenosti s oddelenou stravou, mám aj niekoľko kníh doma. Ak máš ešte záujem rada Ti tituly napíšem, neviem presne názvy, viem i niekoľko dobrých receptov a chutných. Manžel schudol zdravo 13 kíl ja 8. Viac sme nepotrebovali, vlastne nám išlo o očistu tela a detoxikáciu. A ja som k tomu ešte aj otehotnela po 11 rokoch. Ani neviem ako. Málokto si však uvedomí, že predovšetkým treba najprv telo poriadne očistiť...Čo to znamená. No pre niekoho to môže byť Fuj, ale ak sa nad tým zamyslíme, má to niečo do seba, a okrem toho je to tisícročná tradícia starých jogínov. Pracovala som 7 rokov v obchode s ezoterickým tovarov a knihami o kultúre rôznych národov, alternatívna liečba nevynimajúc. Stretala som rôznych ľudí, a strašne veľa mi to dalo. Ale som odbočila. Pardon. Teda najdôležitejšia je najprv očista hrubého čreva.Verte. A 4 kilá zaručene dole na úvod. Vyskúšané. Dokonca viem, že v niektorých krajinách robia závery diagnózy až po niekoľkých po sebe idúcich klistýroch. Tak dokáže naše zanesené hrubé črevo(aj keď mám stolicu každý deň)už trocha nadnesene pre pochopenie poviem -znečistiť krv. Preto pred každou diétou doporučujem najprv očistu hrubého čreva. Ak máš záujem, aby som Ti povedala o tom viac, napíš. recepty Ti pošlem zajtra napr. plnené kapustové listy,a poleje sa to bielym nízkotočným jogurtom ochutený kôprom a morskou soľou.Plnka pozostáva z uvarenej pohánky. spracujem vo worde viac receptov a pošlem.Bazalka si velmi zlata. Aj ti uz vopred dakujem!!!!
Mam velmi podobný nazor ako ty na delenu stravu. Mnohy si myslia, ze je to jednak nejaka drasticka dieta a ze ta aj tak nepomaha. Pri tom ja som ju zacala robit hlavne preto, ze som sa necitila dobre (nebola som vo svojej kozi). Zdalo sa mi, ze idem praskunut a pritom vahu mam 52 a vysku 162 cm, takze patrim medzi ten stred. Ale bola by som rada, keby, ze sa mi podari schudnut aspon take 2-3kilá.
Mojim najvacsim problemom je to, ze vaha mi ide dole strasne pomali. Ale nie tak normalne. Ja vam to vysvetlim.
Mam 52 kg a citim sa "tlsto" potom prejde nejaky ten cas citim, ze som schudla aj to je vidno a postavim sa na vahu a mam 52 kg!! Neviem si to vysvetlit. Neviem cim to je, ze mam taku stabilnu vahu a pritom sa moja postava meni.
Bazalka, tesim sa na zajtrajsie fajnove receptiky!!! A keby si nahodou vedela o nejakej pomazanke, ktora sa da jest cez rastlinny den, budem ti fakt velmi-velmi vdacna.
Mimmi
23.02.05,13:04
Mala som kolegu - no hrôza, večne zamračený, tučný ... Už nie najmladší ( cez 40). Nevidela som ho vyše roka a kým som si ja odbehla na materskú, chlap schudol cez 35 kg - na oddelenej strave. Pretože chodil často so zákazníkmi na pracovné obedy, riešil to klasicky - prírodná hydina alebo ryba + zeleninové šaláty a minerálka. Zmenil sa na nepoznanie, ešte sa aj usmievať začal, omladol minimálne o 10 rokov. Asi to má niečo do seba.
rosemary
23.02.05,13:08
Keď ste spomínali listové cesto, mám ešte jeden odskúšaný. rastlinné nátierkové maslo sa zmieša /toho masla nie veľa/ so sezamovým , ľanovým a slnečnicovým semiačkom, na rozvalkané cesto sa natrie vrstva a znova sa poskladá, potom sa nakrájajú paličky. Sú také dobré, ako tie, ktoré sa predávajú tie talianske.
Pomazánky viem dve. Uvarené zemiaky nastrúhať, nastrúhať ster.uhorku, trocha horčice, a sojová majonéza, podľa chuti dochutiť, je fantastická na chlebíčky so zeleninou. A tá druhá uvarená fazuľa sa rozmixuje, pridá sa horčica, kečup a ochutí sa. Tá sa tiež dá, ale zemiaková je lepšia. Tiež som raz skúsila, tie sojové párky nastrúhať /zmrznuté/ , horčicu, kečup a sojovú majonézu. S tou sojovou majonézou a tatarkou sa dajú robiť kúzla, treba taký cestovinový šalát mňam.
Delená strava je moja krvná skupina, úplne som si upravila vyprázdňovanie, aj keď teraz sa pohrávam s dietou Sipeky. Aj keď ona píše, že to dieta nieje, veru je!!!!!
rosemary
23.02.05,13:13
Armola, mám na tvoju váhu jediné vysvetlenie, asi je pokazená xixixi
Armola
23.02.05,13:27
A večer si spar harmamček, nechaj lúhovať (asi 1 liter).Nechaj vychladnúť na teplotu tela. A urobíš z daného množstva klistýr.(normálne som rozmýšľala ako to napísať):D vydrž koľko len môžeš. A opakuj 7 dní. Ja len jednu vec nechapem s tym klistýrom. Ako si to vies sama sebe spravit??? Kamaratka mi to uz spominala, ze nieco taketo si robi, ale do detajlov sme sa nedostali :)))
Rada by som to skusila, lebo viem si to fakt predstavit (radsej si to ani predstavovat nechcem), ze aky bordel mam v tele.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
bazalka
23.02.05,13:29
:D normálne mám náladu z toho čo čítam...xixixi pokazená váha.

no tak tie recepty sú super - zemiaková je to fakt bomba na hrianke- a zbožňujú ju aj moje inak dosť prieberčivé dietky, vlastne ten starší nie, zato malý krpec za všetkých
..na prilepšenie...ááá zajtra naraz napíšem aby to bolo spolu. ide o šampiópnovú pomazánku, a tá je fakt super. Tešte sa na zajtra milé dámy...
Idem lebo šéf prichádza zo služobky, no.. musím sa mu vennnnnovaťťť:confused:
Armola
23.02.05,13:32
:D normálne mám náladu z toho čo čítam...xixixi pokazená váha.

no tak tie recepty sú super - zemiaková je to fakt bomba na hrianke- a zbožňujú ju aj moje inak dosť prieberčivé dietky, vlastne ten starší nie, zato malý krpec za všetkých
..na prilepšenie...ááá zajtra naraz napíšem aby to bolo spolu. ide o šampiópnovú pomazánku, a tá je fakt super. Tešte sa na zajtra milé dámy...
Idem lebo šéf prichádza zo služobky, no.. musím sa mu vennnnnovaťťť:confused:Parada!!! Ale nie ze na nas zabudnes?!
Uz sa velmi velmi tesim. Sefa vybav s nejakou kavou a daj si POHODU http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Armola
23.02.05,13:33
Armola, mám na tvoju váhu jediné vysvetlenie, asi je pokazená xixixiJa neviem. Mozno, ze mas pravdu. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
bazalka
23.02.05,13:35
Ja len jednu vec nechapem s tym klistýrom. Ako si to vies sama sebe spravit??? Kamaratka mi to uz spominala, ze nieco taketo si robi, ale do detajlov sme sa nedostali :)))
Rada by som to skusila, lebo viem si to fakt predstavit (radsej si to ani predstavovat nechcem), ze aky bordel mam v tele.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
armola, áno je to divné, neskutočné, otrasné.., ale čo na tom. nie je horšie prežieranie sa ako prasa?! alebo hore juj a dole fuj?!
Ideš do lekárne, kúpiš si irigátor a máš to aj s návodom. je to jednoduché, len začať. hlavne začni keď si sama doma s príjemnou hudbou a daj si do aromalampy niečo upokojujúce. napr. jazmín. relaxuj a preciťuj ako sa vlieva tekutina a ako ťa pekne vyumýva. efekt tutový!!! (keby si vedela aký som ja robila cirkus prvý raz...)
Armola
23.02.05,13:42
armola, áno je to divné, neskutočné, otrasné.., ale čo na tom. nie je horšie prežieranie sa ako prasa?! alebo hore juj a dole fuj?!
Ideš do lekárne, kúpiš si irigátor a máš to aj s návodom. je to jednoduché, len začať. hlavne začni keď si sama doma s príjemnou hudbou a daj si do aromalampy niečo upokojujúce. napr. jazmín. relaxuj a preciťuj ako sa vlieva tekutina a ako ťa pekne vyumýva. efekt tutový!!! (keby si vedela aký som ja robila cirkus prvý raz...)Ved to caka aj mna (myslim ten cirkus)http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
OK, kupim si to a vyskusam, potom napisem prve dojmi (nie dopodrobna). Este jedna vec: to asi musis robit nekde v blizkosti WC, vsak? Lebo to potom z teba ide bleskovou rychlostou...
bazalka
23.02.05,13:54
neuveríš, ale po rokoch praktizovania, vydržím s bylinkou aj celú noc !!! ( 1,5 dcl pre liečbu)Áno a zmizli mi aj hemoroidy..
rosemary
23.02.05,13:58
veď máš s bylinkami aj príznačné meno. Ale ja tiež , nie som rozmarýnka ale hana, a meno som si dala podľa bylinky na šialke na čaj.
bazalka
23.02.05,14:16
veď máš s bylinkami aj príznačné meno. Ale ja tiež , nie som rozmarýnka ale hana, a meno som si dala podľa bylinky na šialke na čaj.
no, strašne mám rada bazalkový čaj, a pre mňa je veľmi vhodný (podľa bylinkárky - typ čo ma akože charakterizuje...vraj...:D
zuso
23.02.05,20:38
Bazalka chcem sa ti poďakovať, čítala som to až teraz. Určite to vyskúšam, len musím nájsť tú vhodnú dobu. Ešte raz vďaka.
miladenka
23.02.05,20:55
Dakujem za tip!!! Urcite si to spravim.
Ovocný zavin:
1 listkove cesto, 400 dkg jabĺk, 200 dkg orechov, med, hrozienka, olej
Postup:
Jablka a orechy postrúhame
Cesto sa rozdeli na 4 casti (ja rozdelujem na 3). Jednotlive casti rozvalkame (po jednom). Zacneme naukladat postruhane jablka, orechy hrozienka a posipeme skoricou (netreba). Pokvapkame s medom a malicko oleja. Potom na vrstvu polozime dalsie listkove cesto a postup je rovnaky. Nakoniec zavinieme a dame piecť na cca 220 stupnov. Ak sa na sparadko nelepi je hotove.
Este som to neskusala, ale myslim si, ze dalo by sa to plnit aj ceresnovym diakompotom a namiesto orechov dat mak.
Mne aj mojej rodine (co striktne odmietaju dietu) velmi chutilo.
Dufam, ze to bude chutit aj tebe!

Este jedna otazocka. Nahodou nemate recept na nejaku pomazanku, ktora sa da jest cez rastlinny den?
mam recept na pomazanku v rastlinnej skupine - chcete??
Armola
24.02.05,07:21
mam recept na pomazanku v rastlinnej skupine - chcete??
Miladenka, samozrejme, ze chceme (no ja urcite)!!! Teraz zhánam kde sa da, aby som mohla fajnove veci papkat!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
deha
24.02.05,09:29
Ale prosím Vás neurazte sa nikto!!!!
Armola
24.02.05,12:02
http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gifAhojte zienky!!!

Chcem vam povedat jeden perfektny a velmi jednoduchý recept na ovocny salat.
1 hruska, 1 banan, 1 pomaranc, 5-6 ks orechov a med
Vsetko nakrajame, orechy na male kusky posekame a pokvapkame medom. Baby, mozem vam povedat, ze uz to jem 3 den a stale sa toho neviem "prezrat".
Je to dietne a velmi velmi dobre!
bazalka
24.02.05,12:28
...:o ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!
rosemary
24.02.05,12:40
Určite sa nebudeme môcť dočkať, a ja by som aj nejaký dobrý čajík, keby si vedela, podľa tvojich reakcií máš určite prehľad.
Armola
24.02.05,13:26
...:o ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!
Jaj Bazalka! teraz si ma tak sklamala. Uz od rana som stale chodlia na poradu, ci si uz tam nedala tie fajnove recepty. Aj kamaratke som hovorila, ze budem mat dobre veci http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
Ale, no co uz, ked sefstvo tak sefstvo - to chape asi kazdy. Tak sa posnaz a ja si dnes aspon spravim tu zemiakovu natierku.
rosemary
24.02.05,14:03
Armola, veď nerob tajnosti, určite aj ty máš veľa zaujímavých receptov, tak nám zraď.
Jara
24.02.05,14:11
joj, tak pozde som to objavila a prešla všetkých 5 strán, keď ja len makám... Baby kedy stihate robiť? Veď sa blíži daňové priznanie... Len ja som asi taká sprostá, že mi to tak pomaly ide...

Tá delená bude určite super... Ten klistír sa bojím... Napíšte ako to dopadlo...:D :D :D
miladenka
24.02.05,15:03
Tak tu je ten slubovany recept :
Poznate sojove vyrobky balene ako bambino syr? Valasska, sojova, cicerova atd. pasta. Vyborny je napr. tzv. tataracek! To len na oboznamenie.
Zaklad pomazanky je 2 tuby valaskej, alebo sojovej pasty, velka cibula nasekana na drobno, velka lyzica horcice, morska sol, korenie, 2 lyzice Veta fit. Dobre vymiesame a s grahamovym pecivkom mame hafo suprovej pomazanocky.
rosemary
25.02.05,07:02
Tie pomazánky v strevkách poznám, páči sa mi aj treska. Ale priznám sa keď ich jem nahusto, lezú mi ušami. Ale táto kombinácia s cibuľkou a horčicou môže byť zaujímavá, určite vyskúšam.
rosemary
25.02.05,07:03
Ešte som zabudla napísať jeden celkom dobrý typ. Vega párky v grahamovom rožku s horčicou alebo kečupom tak ako hot-dog.
Armola
25.02.05,07:38
Armola, veď nerob tajnosti, určite aj ty máš veľa zaujímavých receptov, tak nám zraď.Vela nemam, ale ama take doma vymyslene, ktoré sa osvedcili hlavne u mna.

http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifCestoviny a´la Armola
1/2 bal. cestovin (najlepsie su tie spiraly)
1 paradajkový pretlak
1 paradajka
v konzerve kukurca, fazula, olivy, ananás
cesnak

Omáčka: na olivovom oleji opražime cibulu a cesnak. Potom pridame na drobno pokrajanu paradajku a nechapeme trosku udusit. Potom pridame paradajkový pretlak a 2 umelé sladidlá (podľa chuti) a pridame vsetky suroviny ktore som uvadzala. Nechame to prevriet a na záver pridame cestoviny a dobre premiesame.
Ak sa vam pocas varenia bude zdat, ze potrebujete do toho dat trosku vody, tak radsej tam dajte stavu z ananasu a z oliv - spravi sa taka sladko - kysla chut.

http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifRizoto a´la Armola
ryža (1 varny sacok)
dusena zelenina
ananasový kompot

Príprava: dusenu zeleninu pripravime na oleji na cibuli a cesnaku. Ak je uz zelenina mäkká pridame ananás a nechame trosku, aby sa chute spojili. Potom pridame ryžu a papame to s ananásovým kompotom.
- namiesto ananásu sa da dat aj mandarinkový kompot.

http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifListkové cesto plnené s dusenou zeleninou
listkove cesto
biela kapusta
dusena zelenina

Príprava: bielu kapustu udusime ako na vepso knedlo zelo http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif. Potom zvlast spravime dusenu zeleninu. Cesto rozvalkame a nalozime plnky (jednu na druhu) a dame piect do rury na 220 stupnov.

Vsetky recepty podla chuti OCHUTIT!!!!

Dufam, ze som vas aspon trosku potesila a ked si to doma spravite, tak vam to bude aspon tak chutit ako mne. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
rosemary
25.02.05,07:50
No vidíš, tak takú kombináciu som ešte neskúšala. Ananás na piccu si dávam bežne, ale do cestovinového šalátu? Zaujímavé, určite vyskúšam
rosemary
25.02.05,08:44
Teraz keď som taká namlsaná, ma napodlo ešte pár dobrých vecí. Viete čo je šumajster? Ryža s fazuľou poliata roztopenými oškvarkami. Ja som si to vylepšila a polievam si to ho na kvapke oleja ozmaženou cibuľkou. No bašta s uhorkou.
Aj granadierský pochod si robím iba s opraženou cibuľkou .
Ešte vegetarianská polievka, túto ľubi celá rodina. Šošovica, koreňová zelenina, zemiaky, dochutiť cesnakom, majoránkou a bezvaječné cestoviny.
Armola
28.02.05,14:12
Bazalka, neviem ci si na nas zabudla, ale take dobre chutky si nam este minuly tyzden narobila a odvtedy nic. Urcite nie som jedina, ktora chodi na poradu a caka na tie tvoje dobre receptiky. Ak teda budes mat trosicku casu, tak nam ich posli http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Budem (-e) velmi radi.

Papa
gabri
28.02.05,16:24
Armola, skúsim tie tvoje cestoviny, teším sa. Bazalka, tuším si tu spomínala čosi s pohánkou.Mohla by si napísať? Ja ju viem použiť len udusenú, zmiešanú s varenými zemiakmi + kvasená kapusta-surová, alebo kvasené uhorky.Ja to mám veľmi rada.Mne najviac vyhovujú jednoduché ľahké jedlá,moje deti som na ne vytrénovala tiež.Takže sa teším každému novému nápadu. :)
marianna
01.03.05,09:48
Skúste navštíviť www.woman.sk (http://www.woman.sk). Sú tam dobré recepty.
účtovník 007
19.04.05,09:19
Ahojte baby, ja držím oddelenú stravu podľa Kořínkovej už asi 2 roky. Je to naozaj fajnová vec. Schudla som 8 kg.Pridávam výborný recept na rybie filé:
2 kúsky porcované ho rybieho filé(to keď robím pre seba,inak 6)
cibuľa,cesnak,sladká smotana.
Nakrájame si cibuľu na kolieska(čím viac tým lepšie),cesnak na plátky-1strúčik,a na troche olivového oleja opražíme. Pozor, aby Vám cesnak nezhorel. Na opražené ingrediencie ukladáme rybie filé, a ztej strany ktorá sa nepečie posolíme,pokoreníme.popaprikovíme. Potom rybie filé otočíme a solenie a korenenie zopakujeme. Filé sa začne pravdepodobne rozpadať, ale to nevadí. Keď je fílé mäkké-asi 5 min. zalejeme to sladkou smotanou, asi 1,5 dcl. Necháme povariť, vznikne nám z cibule a smotany dobrá omáčka. Dochutíme. Ja mám vyskúšané dochuťiť to kôprom.Jedávam to s naparenou mrkvou a brokolicou. Mňam!
Armola
19.04.05,09:29
Ahojte baby, ja držím oddelenú stravu podľa Kořínkovej už asi 2 roky. Je to naozaj fajnová vec. Schudla som 8 kg.Pridávam výborný recept na rybie filé:
2 kúsky porcované ho rybieho filé(to keď robím pre seba,inak 6)
cibuľa,cesnak,sladká smotana.
Nakrájame si cibuľu na kolieska(čím viac tým lepšie),cesnak na plátky-1strúčik,a na troche olivového oleja opražíme. Pozor, aby Vám cesnak nezhorel. Na opražené ingrediencie ukladáme rybie filé, a ztej strany ktorá sa nepečie posolíme,pokoreníme.popaprikovíme. Potom rybie filé otočíme a solenie a korenenie zopakujeme. Filé sa začne pravdepodobne rozpadať, ale to nevadí. Keď je fílé mäkké-asi 5 min. zalejeme to sladkou smotanou, asi 1,5 dcl. Necháme povariť, vznikne nám z cibule a smotany dobrá omáčka. Dochutíme. Ja mám vyskúšané dochuťiť to kôprom.Jedávam to s naparenou mrkvou a brokolicou. Mňam!
Konecne sa niekto ohlasil. Ahoj Uctovnik 007! Tak to ti teda gratulujem, ze ju drzis uz 2 roky, ja asi take tri mesiace a schudla som asi 4 kg.
Dnes mam akurat masovy den, tak mozno, ze si spravim tuto rybku. Ak mas nejake - podobne fajnove receptiky, tak nam ich napis. Urcite sa potesime viacere!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Zita5
19.04.05,09:42
Já som držala oddelenú stravu , schudla som od februára do augusta 13 kg . Jedla som všetko , ale oddelene a vynechala som chlieb a pečivo a napolitánky . Potom neskôr som konzumovala grahamový chlieb a grahamový rožok .

T.j. keď som mala živočíšny deň - jedla som napr. salám,syrčeky,jogurty , párky , vajíčka,rezne , mäso na šťave, kuracinku, prívarky atď . / bez prílohy ako je napr.ryža,zemiaky/ ale k tomu surovú zeleninu

rastlinný deň : špagety , kečup, grahamový rožok+ rastlinné maslo a veľa zeleniny surovej .

Ovocie som nejedla vtedy keď som mala živočíšny deň .

Toto bola tzv.moja upravená oddelená strava , ktorou som dokázala schudnúť .Skončila som , keď mi začali hrozne padať vlasy. Potom som pomaličky išla späť na moju váhu a prišiel deň " D " , kedy som mala určité depky -to boli problémy pri ktorých som schudla od septembra do decembra istého roku / bolo to pred nedávnom / a to 20 kg , kde už som sa začala báť sama o seba .

Takže ja už nechcem žiadnu diétku ani vidieť .
Jano1961
19.04.05,09:43
Myslím, že recept na file, môže byť dobrý. Hlavne je jednoduchý.Niekedy to doma skúsime. Ešte sa chcem spýtať. Nevie niekto dobrý recept- huby /alebo šampióny,tie dostať v supermarketoch / na smotane?
Zita5
19.04.05,09:52
Zitka! Celkom si ma vystrašila! Myslíš, že si mala problémy kvôli diéte? Neboli tam iné, dôležitejšie faktory, ako strava?
Hoka , neboj sa prvý krát to bola strava , ale druhý krát to boli isté rodinnné problémy /súrodenec/ ale odvtedy určité problémy stále pretrvávajú , takže už nemusím ani chudnúť . Keď prídem do obdobia stresu , kilá idú dolu aj samé . No nechcem sa o tom rozpisovať , ale bolo to so mnou biedne .
účtovník 007
19.04.05,09:56
Myslím, že recept na file, môže byť dobrý. Hlavne je jednoduchý.Niekedy to doma skúsime. Ešte sa chcem spýtať. Nevie niekto dobrý recept- huby /alebo šampióny,tie dostať v supermarketoch / na smotane?Posielam ešte jeden jednoduchý recept: Šampióny podusíme na cibuľke, zalejeme sójovým mliekom v ktorom sme rozhabarkovali trocha solamylu-dostaneme šamp. omáčku. Treba to ochuťiť vegetou bez glutamanu-volá sa Solčanka(výborné pre dochucovanie pre deti) a k tomu jedávam uvarené bezvaječné cestoviny.
K príspevku Zita5- bolo chybou vyradiť zo stravy niektorú zložku, ako napr chlieb.
Ja som prvý krát začala s delenou stravou v roku 1989 a to Vám poviem bolo niečo. V tej dobe sa u nás nechyrovalo o niektorých potravinách. Dnes je množstvo celozrnných výrobkov, sójové salámy, majonézy, jogurty.... Oddelená strava je o delení potravín, nie o vydelení zo stravy.Ak si zmyslím na recepty pošlem.
Jano1961
19.04.05,10:13
Dík,učtovník 007,recept na šampióny som si zapísal. Možno sa opýtam hlúpo,
ale je som v živote nekúpoval sojové mlieko.To s a dá kúpiť v supermarketoch
typu Hypernova, Billa?atď. A dá sa to sojové mlieko trebars zahustiť miesto solamylu
hladkou múkou? Pochopil som ,že solamyl slúži na zahustenie,alebo nie?
účtovník 007
19.04.05,10:22
Sójové mlieko-zabudla som napísať, že sušené.Ospravedlňujem sa. Dá sa kúpiť v každých potravinách, ale maj na pamäti, že nesmie byť so srvátkou, lebo tá do rastlinnej skupiny nepatrí. Rastlinná tak ju ja volám.Zahusťovať môžeš samozrejme aj múkou, ale mne sa zdá Solamyl alebo Majzena chutnejšia.
Pre tých, čo nevedia ako si pripraviť vyprážaný rezeň bez trojobalu mám riešenie. rezne naklepeme ako obyčajne,potom namočíme do vajíčka a obalíme v pomletých orechoch. Vypražíme na oleji(olejom šetríme) a k tomu kopec zeleniny. Je to mňamové!
Armola
19.04.05,10:28
Armolka: čítala som si tie tvoje receptíky, sú celkom fajn.
Len by som chcela upozorniť, že lepšie je používať mrazenú alternatívu zeleniny, ako konzervovanú. Tá totiž obsahuje všelilenčo + konzervačné prísady.Mrazená je údajne len sparená, ochladená a zamrazená. Mala by byť zdravšia. Ale každý nech sa zariadi sám.
Hoka, asi sme sa nepochopili, ja pouzivam hlavne mrazenu zeleninu, ale uz asi viem naco myslis. Asi na kukuricu a fazulu. No co uz! Tolko zla ma snad nezabije, ale snazim sa cim menej pouzivat konzervy, len ked je to nutne tak vtedy.
Armola
19.04.05,10:36
Sójové mlieko-zabudla som napísať, že sušené.Ospravedlňujem sa. Dá sa kúpiť v každých potravinách, ale maj na pamäti, že nesmie byť so srvátkou, lebo tá do rastlinnej skupiny nepatrí. Rastlinná tak ju ja volám.Zahusťovať môžeš samozrejme aj múkou, ale mne sa zdá Solamyl alebo Majzena chutnejšia.
Pre tých, čo nevedia ako si pripraviť vyprážaný rezeň bez trojobalu mám riešenie. rezne naklepeme ako obyčajne,potom namočíme do vajíčka a obalíme v pomletých orechoch. Vypražíme na oleji(olejom šetríme) a k tomu kopec zeleniny. Je to mňamové!
Ja len nechapavo pozeram a zizam, ake dobroty som si uz mohla davno spravit, ale mna nic taketo nenapada. Ten rezen vyskusam uz coskoro.
Mnam Mnam Mnam!!!!!!!!!!!
účtovník 007
19.04.05,10:54
Ešte jeden a idem kontrolovť DPH.
Jeden baklažán, práve v Bill.. zlacneli. Nakrájať na kolieska aj s červenou šupou.Do misky trochu oleja, soli,korenia.Necháme to tam asi 15 min.Medzitym si na olivovom oleji-iba za náprstok opražíme na plátky nakrájaný cesnak a zalejeme to kečupom.Necháme prevrieť, dochutíme a na koniec pridáme bazalku. Naložený baklažán opražíme na suchej panvici-veď sa močil v oleji-do červena.Medzitým sa nám dovarili zemiaky na kašu, ktorú vyšľaháme samozrejme so sójovým mliekom.Dáme na tanier kašu, baklažán a zalejeme kečupovou omáčkou. Odporúčam nešetriť cesnakom je v tomto recepte potrebný. K tomu si treba urobiť zeleninovú polievku zahustenú detskou krupicou a máte celý obed. Podľa delenej stravy od Kořínkovej je táto kombinácia ala-tuty.Už idem pracovať, ešte sa ozvem. Hurá DPH.
Armola
19.04.05,12:41
Ešte jeden a idem kontrolovť DPH.
Jeden baklažán, práve v Bill.. zlacneli. Nakrájať na kolieska aj s červenou šupou.Do misky trochu oleja, soli,korenia.Necháme to tam asi 15 min.Medzitym si na olivovom oleji-iba za náprstok opražíme na plátky nakrájaný cesnak a zalejeme to kečupom.Necháme prevrieť, dochutíme a na koniec pridáme bazalku. Naložený baklažán opražíme na suchej panvici-veď sa močil v oleji-do červena.Medzitým sa nám dovarili zemiaky na kašu, ktorú vyšľaháme samozrejme so sójovým mliekom.Dáme na tanier kašu, baklažán a zalejeme kečupovou omáčkou. Odporúčam nešetriť cesnakom je v tomto recepte potrebný. K tomu si treba urobiť zeleninovú polievku zahustenú detskou krupicou a máte celý obed. Podľa delenej stravy od Kořínkovej je táto kombinácia ala-tuty.Už idem pracovať, ešte sa ozvem. Hurá DPH.
Napisala by si mi presný nazov knihy od tej Korinkovej? Asi si ju kupim. Dufam, ze su v nej taketo podobne fajnove receptiky!!! A ta kniha je este predajna?
účtovník 007
19.04.05,12:50
Napisala by si mi presný nazov knihy od tej Korinkovej? Asi si ju kupim. Dufam, ze su v nej taketo podobne fajnove receptiky!!! A ta kniha je este predajna?
Zajtra Ti to napíšem, musím najskôr prísť domov. Určite je predajná, ale veľa receptov mám vlastných. Ak si na nejaké zmyslím, určite ich na PORADU pošlem.
Tento som ešte neskúšala, lebo som ho iba dnes dostala:
Krabie tyčinky nechať rozmraziť,nakrájať na menšie kúsky, pokvapkať citrónom. Nastrúhať najemno kyslú uhorku,nadrobno nasekať ster. šampióny a zaliať bielym jogurtom.Dochutiť to kari,paprikou a soľou. Vraj je to dobré-neviem?
účtovník 007
20.04.05,06:08
Ja len nechapavo pozeram a zizam, ake dobroty som si uz mohla davno spravit, ale mna nic taketo nenapada. Ten rezen vyskusam uz coskoro.
Mnam Mnam Mnam!!!!!!!!!!!Knihy mám 2. Jedna sa volá Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí
druhá: Kuchařka Já vím.....
Autorom je Lenka Kořínková, v tej poslednej písala o nových knihách,takže ich môže byť i viac. Ahoj!
Armola
20.04.05,06:38
Knihy mám 2. Jedna sa volá Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí
druhá: Kuchařka Já vím.....
Autorom je Lenka Kořínková, v tej poslednej písala o nových knihách,takže ich môže byť i viac. Ahoj!
Dakujem!
Mimochodom som vyskusala tu tvoju smotanovu omacku (s rybie file). Nemala som doma file, tak som si napacovala kur. prsia. Na oleji som upiekla a potom v tom vypeku som osmazila cibulku a cesnak a pridala smotanu (sladku). ja som to ochutila bazalkou. No fantazika. A ktomu som si dala letny salat.
Kazdy len chodil okolo mna cakal kedy si moézu dobnut z mojho taniera.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Zita4
13.05.05,17:28
:p Baby, nainfikovali ste ma! :rolleyes: Idem to všetko pekne pomaly skúšať. Ak vymyslím niečo nové, určite napíšem.
Johanka
13.05.05,18:59
Vyskúšajte šalát zo surových šampiónov:

šampióny očistíme, pokrájeme na jemné plátky

nálev( na 300 g): 1 dl vody, 1 dl olivového oleja, šťava z pol citróna, soľ, mleté korenie, bylinky podľa chuti, káv.lyžička horčice( môže byť aj pikantná), pretlačený cesnak- 3 strúčiky. Nechať odstáť 12 hodín.

A ešte niečo pre milovníkov surovej stravy:

jemne nastrúhame surovú cviklu, pridáme ( na 300 g) asi 5 strúčikov pretlačeného cesnaku a pridáme biely jogurt

Ak má niekto záujem a chuť zdravo schudnúť a prečistiť si telesnú schránku, rada mu poradím. Odkedy sa zdravo stravujem , dobre spím a nerozmýšľam v noci nad účtovníctvom tzn. nemám bujné sny.
ola
13.05.05,20:31
Johanka, Ty sa výhradne stravuješ len surovou stravou? Počula som, že je to najprirodzenejšie, ale nejako by mi to mäsiščo a dobrá slepačia polievka chýbali :D
Napíš niečo bližšie, o požívaní surovej stravy a o tom čo si zo stravy vylúčila
Johanka
14.05.05,10:34
Pozerala som si staré príspevky z tejto témy a zaujali ma príspevky Bazalky. U mňa takisto prechod na surovú stravu nasledoval až po absolvovaní očistnej kúry , ale trocha inej - totálnej hladovky, počas , ktorej sa pije iba voda. Ide o proces, pri ktorom sa vyčistí organizmus(detoxikácia), ale takisto ako pri očistnej kúre, ktorú popisuje Bazalka sa musí pravidelne robiť klistýr. Toho som sa bála viac ako hladu, ale nič to nie je. Dôležité je , že sa pritom vyčistí celé telo,ja som si s tým napr. vyriešila dlhšietrvajúci urologický zápalový problém. Vlastne to mi pripomenulo, že som si hladovku spestrovala urinoterapiou.Hladovku som vydržala 14 dní . Potom nasledoval postupný prechod na stravu , ale výhradne surovú - zeleninové a ovocné šťavy, ovocie zelenina, oriešky, sušené ovocie. Po tých 14 dňoch bol aj šalátový list obžerstvo. Dôležité bolo, že som schudla, brucho tým, že sa "vykydal" obsah hrubého čreva, som mala ako vychrtnutá modelka a strašne dobre som sa cítila. Teraz som v stravovacom režime asi 80 % surová strava a 20 % koncetrovaná ( varená).
Ráno zeleninová alebo ovocná šťava
Predpoludním ovocie
Obed zeleninový šalát
Popoludní zel. šalát a ak mám chuť niečo varené, ale v rámci delenej stravy
Večer ovocie, šťava
Medzitým veľa vody, bylinkové čaje
Toto celé vyžaduje : pevnú vôľu, chuť niečo dosiahnuť a podporu v rodine!
Ale inak som normálna a tiež si dám občas rezeň a iné dobroty, iba trocha krotím vášne.
Na prípadné otázky rada odpoviem.
Sany
15.05.05,05:29
Tá delená bude určite super... Ten klistír sa bojím... Napíšte ako to dopadlo...:D :D :DKlistíru by som sa bála aj ja, stačili mi pri pôrode...Ale skúste stránku www.noe.sk (http://www.noe.sk), mne to bolo poradené a práve sa idem vrhnúť na Sanogel - skúste si o tom prečítať, vyzerá to celkom zaujímavo...
Johanka
15.05.05,07:04
Veď ja som sa bála tiež kvôli skúsenostiam z pôrodnice. Ale teraz sú výborné zdrav. pomôcky a keď si to človek robí sám, tak nechýba cit.
Sany
15.05.05,07:07
Veď ja som sa bála tiež kvôli skúsenostiam z pôrodnice. Ale teraz sú výborné zdrav. pomôcky a keď si to človek robí sám, tak nechýba cit.Ale aj napriek tomu sa mi zdá byť šetrnejšie dať si dve - tri lyžičky gelu 2-3krát denne počas 14 dní, ako ten klistír...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Johanka
15.05.05,10:52
Keď chceš držať hladovku na to , aby si sa okrem kíl zbavila aj napr.choroby tak musíš prijať všetky pravidlá.Príjemné aj menej príjemné. A hlavne nesmieš prijímať nič iné ako vodu! Samozrejme je gél riešenie, ale to už nie je hladovka.Hladovka sa nedá začať tak, že Ťa na to niekto nahovorí. To musíš ty prijať, "uložiť" si v hlave , čo chceš, prečítať nejakú odb.literarúru, prípadne absolvovať rozhovory s ľuďmi, ktorí to opakovane zvládli.
Sany
15.05.05,14:49
Jéj, ja nechcem hladovku, len takú malú očistu. Ja by som hladovku nezvládla...a toto sa mi zdá také zvládnuteľné...
henika
17.05.05,17:27
Keď chceš držať hladovku na to , aby si sa okrem kíl zbavila aj napr.choroby tak musíš prijať všetky pravidlá.Príjemné aj menej príjemné. A hlavne nesmieš prijímať nič iné ako vodu! Samozrejme je gél riešenie, ale to už nie je hladovka.Hladovka sa nedá začať tak, že Ťa na to niekto nahovorí. To musíš ty prijať, "uložiť" si v hlave , čo chceš, prečítať nejakú odb.literarúru, prípadne absolvovať rozhovory s ľuďmi, ktorí to opakovane zvládli.


ahoj...dobra rada na dietu a na zbavenie choroby , by sa mi aj zisla..len neviem ako zacat.... :confused:
henika
17.05.05,17:43
Klistíru by som sa bála aj ja, stačili mi pri pôrode...Ale skúste stránku www.noe.sk (http://www.noe.sk), mne to bolo poradené a práve sa idem vrhnúť na Sanogel - skúste si o tom prečítať, vyzerá to celkom zaujímavo...

..ahoj..tak ten sanogel sa mi asi tiez viac pozdava ako klistir :cool:
..lenze...keby sa niekto ozval, kto to uz vyskusal...
Bubika
05.06.05,11:32
..ahoj..tak ten sanogel sa mi asi tiez viac pozdava ako klistir :cool:
..lenze...keby sa niekto ozval, kto to uz vyskusal...
Ahojte, uz ste to niekto vyskusali??? Som si to precitala, zaujimave, to ano, ale ci je to naozaj tak, som z toho nevycitala :O)
alkagurka
29.06.05,10:52
Neviem odkial ste a na co chcete pravidla delenej stravy ale vrele odporucam www.kompliment.sk (http://www.kompliment.sk) a aj knihu Stale stihla od Mgr. Skibovej kde je vela receptov. Prajem vela uspechov.






Ahojte vsetci!

Chcem sa Vas vsetkych opytat ci neviete nejake dobre recpty na delenu stravu? Uz fakt neviem co mam vymyslat.
Keby bola nejaka dobra dusa, ktora by mi s tym pomohla, bola by som velmi vdacna.
Bibika22
05.07.05,14:08
Babenky.. ja mám knihu delenej stravy od Horeckej...stojí iba 49,- Sk a má už dva diely.. receptíky sú super... :-) a hlavne so surovinami našej oblasti...:-)
Tak, tak dievčence. Orientovala by som sa na knihy od slovenských autorov, lebo tam je zaručené, že sú tam prísady ktoré dostať i u nás. Ja mám knihu od nemeckej autorky už ani neviem ako sa volá a sú tam také ingrediencie, o ktorých u nás nechyrovať. Takže som si tam našla asi dva recepty a to je všetko.:o Ale môžem delenú stravu v kombinácii s kalanetikou vrelo odporúčať.
Pred časom som si túto kombináciu vyskúšala vzdržala som asi rok, a výsledky boli skvelé. Potom som sa presťahovala, a zostala som bez kamošiek s ktorými sme cvičili (vždy sme jedna druhú presvedčili, keď sa niektorej nechcelo cvičiť), a vypadla som z rytmu. Ale dúfam, že sa do toho zasa dostanem.:)
begalka
05.07.05,18:41
Na očistenie organizmu odporučam čaj z ALOE VERA , mám to odskušané .
Libi
08.07.05,05:45
ja by som sa chcela opýtať - tofu/resp. sója ako taká/ je bielkovina alebo sacharid, všade píšu inak...
učtovníčka
14.09.05,09:50
ja by som sa chcela opýtať - tofu/resp. sója ako taká/ je bielkovina alebo sacharid, všade píšu inak... Podľa najnovšej mojej knihy ktorú som včera kúpila je to bielkovina.
Mňa by zase zaujímalo že maslo ktoré je v receptoch použité je aké : mliečne alebo rastlinné, neviem na ktoré myslia ale margaríny odmietajú. Tak potom prosím o typ aj keď by to malo vyzerať ako reklama, lebo mám z toho ako začiatočníčka chaos.
Vopred ďakujem a držte mi palce.
laura87
27.09.05,20:50
mam jeden recept...mozno otrieskany...neviem - "zapekany karfiol" - karfiol uvarime, rozrezeme na mensie kusky, poukladame do sklenenej misy...na pecenie, osolime, ak chceme- okorenime, zalejeme kyslou smotanou a posypeme nastruhanym syrom.....
- recept na zivocisny den
laura87
27.09.05,20:52
neviete ako si mozem doma urobit dia lekvar? mam hrusky a jablka....da sa kupit aj dia zelirovaci cukor? ....
Alexandra Molnárová
28.09.05,08:25
Áno, dá sa kúpiť Dia želírovací cukor Dr. Oetker, moja mama s ním robieva
džem.
laura87
04.10.05,09:24
skus si urobit salat, ktory je dobry na ranajky alebo veceru...ingrediencie- pradajka, paprika, cibula, sol, koreniny na salaty aj podla chuti, ocot, kuracia/ morcacia hocijaka sunka (idealne je ked je nekrajana na platky- tehla, syr apetito linia (alebo bambino-ako chces), danone tvaroh bez tuku... zeleninu+ cibulu+ sunku pokrajas na male kocky, das viac soli lebo tvaroh je samo o sebe taky nemastny neslany...okoronis-dochutis, stipka octu a zamiesas...vynikajuci...
deha
04.10.05,10:47
Veď www.kompliment.sk je komerčná stránka!!!Ty pre nich robíš??
Evelynka
04.10.05,10:52
Chcem sa spýtať, má už niekto skúsenosti so SANOGELOM? Funguje to? Môže sa užívať aj pri zápale pankreasu?
laura87
09.11.05,12:57
AHOJ mohla by som spytat, nevie niekto z vas kam patri kukurica?...moze byt napr ako priloha ku kuraciemu masu, ci to patri do tej skupiny rastl. povodu...Idont know
janasv
10.11.05,08:46
Vie mi niekto povedat, aky rastlinny tuk /ci co/ sa dava do rastlinnych masiel, alebo do normalneho masla, ked sa robi to odlahcene?:confused: Tam je vsade napisane len rastlinny tuk. Je to repkovy alebo slnecnicovy? Moj syn surovy slnecnicovy olej /tuk / nemoze - kombinovana pelova alergia. :eek: Dakujem.:p
Majka
10.11.05,15:49
asi sa tym mysli veto light a pod....

ja som si vcera kupila knihu oddelena strava do vrecka /v pantharey za 159/ a je celkom fajn dobrucke receptiky su tam...

ake su vase oblubene recepty trebars na zemiaky?
janasv
11.11.05,08:24
Aj to myslim - veto- aj podobne, ale hlavne tie, kde je normalne maslo kombinovane s rastlinnym maslom v urcitom pomere a chuti to zvacsa ako maslo /napr. masielko, raslo....../.
Tana74
13.11.05,12:24
ake su vase oblubene recepty trebars na zemiaky?
Ja zemiaky robím najradšej v tlakači - zemiaky na kolieska + nejaká zelenina, jeden druh alebo miešana, alebo kyslá kapusta. Je to jednoduché, rýchle a dobré.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
zuveska
09.12.05,16:23
Môj starší syn začal s delenou stravou v lete. Súčasne s tým začal na sebe testovať urinoterapiu - schudol za 2 mesiace 6 kg a vďaka urinoterapii sa zbavil nepríjemných zapálených vyrážok, ktoré mal na chrbte. Doniesol mi múdru literatúru a musím priznať, že aj tie knižky ma presvedčili.
Ja som začala s delenou stravou pred troma týždňami. V jednej múdrej knižke som si prečítala, že pri delenej strave tučný schudne a chudý priberie. Ja by som potrebovala skôr pribrať, ale to nebol dôvod môjho rozhodnutia. Prakticky 20 rokov ma trápia bolesti hlavy. Naviac tento istý problém má môj mladší syn. Všetky možné vyšetrenia boli negatívne. Rozhodli sme sa preto, že začneme od stravy. Úplne som vylúčila kávu (bez akýchkoľvek abstinečných problémov), prestali sme vyprážať, delíme stravu, jeme kopy zeleniny a ovocia. Určite netrpíme hladom, ale prvý týždeň sme obidvaja schudli(napriek tomu, že sme to nechceli). Tri týždne sme nemali bolesti. To ma presvedčilo o správnosti nášho rozhodnutia. Chcela by som si ešte prečistiť hrubé črevo a tiež pomaly začať s urinoterapiou, ale zatiaľ naberám odvahu. Možno naozaj stačí vojsť do zdravotníckych potrieb a kúpiť príslušné pomôcky a potom to už pôjde.

Ešte prikladám recept na nátierku:

1 avokádo (polomäkké)
1 paradajka
1 malá cibuľka
soľ podľa chuti

avokádo rozotrieť vydličkou dohladka, pridať nadrobno pokrájanú cibuľku a paradajku, posoliť, nechať postáť v chladničke 15 min. a spapať s celozrnným pečivom. Mňam.
lutik
22.12.05,08:44
Bazalka,
natrafila som teraz na túto debatu, ale nikde neviem nájsť tie sľúbené recepty. Sú niekde už priložené ?
Celkom ma to chytlo.....hádam to vyskúšam.....
luci22
08.01.06,19:54
Ja som zacala s oddelenou stravou pred 4 dnami. Velmi mi pomohla tato diskusia a spominane receptiky, hlavne na sladke. Pridavam jeden na muffiny:
250 g muky (ja som dala spaldovu, ale moze byt aj celozrnna, hladka, atd.a namiesto cca 60 g muky som dala pomlete orechy)
50-60 g rastlinne maslo
200 ml sojove mlieko s vodou
2-3 polievkove lyzice medu (na osladenie )
susene ovocie, banany, orechy, jablcko, atd. (kazdy podla chuti)- nakrajane na kusky
Vsetko spolu zmiesat a vyliat bud do formy na srnci chrbat alebo do malych kosickov na muffiny a piect. Cas zavisi od typu rury, ja som piekla asi az 40minut, ale treba kontrolovat palickou, ci sa cesto lepi.
Je to fakt super !!! :-)
pyton
08.01.06,20:11
luci díky za tvoj sladký recept :) Prosím ťa aj to ostatné ovocie má byť sušené? Tie banány a jabĺčka? Sójové mlieko ja mám only v prášku. Stačí také zriedené s vodou? Ď.
luci22
12.01.06,16:44
Nie, banany a jablcka normalne cerstve. Ale mozu byt aj susene. Sojove mlieko v prasku zriedit vodou. A este som zabudla na prasok do peciva, nech z toho nie je len taky tvrdy posuch. :-)
luci22
21.01.06,15:03
Neviem ako vy, ale ja mam niekedy strasnu chut na sladke a jogurt alebo tvaroh mi nestaci, ale nasla som jeden skvely recept na kolacik, ktory sa da jest v bielkovinovy den/kyticky..... Tak tu je recept:
6 bielok+ 6 zltkov
fruktoza
kakaovy prasok
tvaroh

Postup: Z bielkov vyslahame tuhy sneh a postupne do neho zaslahame zltka. Pridame asi 3 polievkove lyzice kakaoveho prasku a 3 lyzice fruktozy (mozme aj viac, prip. menej, zalezi ako ma kto rad, alebo ci chudne atd.).Celu masu vylejeme na pekac- na papier na pecenie a upecieme v predhriatej rure (ked sa cesto nelepi na palicku-> tak je to OK). Vyberieme, stocime aj s papierom do rolady a nechame vychladnut (teraz v zime je to vychladnute na balkone asi za 10 minut). Medzitym si vymiesame tvaroh s fruktozou- znovu podla chuti, mozme pridat trosku skorice,.. (v povodnom recepte je uvedena aj slahacka, aby to lepsie drzalo, ale ja som robila bez a bolo to super). Tuto plnku natrieme na vychladnute cesto a zrolujeme spat do rolady. (uz bez papiera na pecenie, samozrejme:D) Nechame stuhnut, najlepsie cez noc.

mam to odskusane. Je to perfektne. Tak skusajte....!!!;)
sokrateska
13.02.06,16:34
...:o ja sa veľmi prestrašne veľmi ospravedlňujem, nemôžem dať recepty do prílohy bo prišlo šéfstvo zo zahraničia a od pondelka mám dovolenku. ale ako náhle prídem to bude ako PRVÉ. Sľubujem!!!

Milé poraďáčky, túto tému som objavila až dnes /ale veď ja ich postupne poobjavujem všetky - rozumej témy/, prečítala som si všetko dobodky a zistila som, že Bazalka sa od 24.februára minulého roka viac neozvala...
Nevrátila sa viac z dovolenky? Alebo sa jej nebodaj niečo prihodilo? Má o nej niekto nejaké správy za ten takmer rok?! Bazalka ak si v poriadku, ozvi sa!!:confused: /Už aj pre tie recepty o oddelenej strave, ale aj celkovo - veď tu chýbaš!/ Čakám a pozdravujem;)
zuhl
03.03.06,13:23
Držím delenú stravu už dva mesiace a ešte som nejedla ovocie, lebo som čítala že keď začnem deň so zeleninou, tak ovocie nemám jesť. Tak kedy ho mám potom jesť? A ešte sa chcem spýtať, že podľa čoho alebo koho držíte delenú stravu, lebo tých metód je veľa, každá hovorí inak a ja neviem koho mám počúvať.
Armola
05.04.06,11:35
Držím delenú stravu už dva mesiace a ešte som nejedla ovocie, lebo som čítala že keď začnem deň so zeleninou, tak ovocie nemám jesť. Tak kedy ho mám potom jesť? A ešte sa chcem spýtať, že podľa čoho alebo koho držíte delenú stravu, lebo tých metód je veľa, každá hovorí inak a ja neviem koho mám počúvať.

Ahojte vsetci!!!
dost dlho som tu nebola, ale som rada, ze tema: delena strava este stale funguje a recepty pribudaju. :)
Zuzanka, kazdy ma na to iny nazor a kazdy to drzi ako tak inac. Podla spravnosti by to malo byt tak, ze ovocie mozes jest len cez rastlinny den, ale v tom pripade cely den nemozes zeleninu.
Ja som drzala delenu cca 1/2 roka a dodrziavala som to len do tej miery, ze jedla som ovocie len cez rastlinny den. Kombinovala somto so zeleninou a predsa som schudla 8 kil.
Teraz po vyse 1/2 roku som zacala zase. Nenastal jojo efekt, len som prestala fajcit a zacala som viac papkat sladkeho a za mesiac som pribrala 2-3kila. Teraz som zacala aj cvicit a skusam zdravo zit.
Vsetkym drzim palce.
Darina1234
05.04.06,12:36
Chcela bysom sa opytat, len tak si prestala fajcit?
Beata
05.04.06,12:51
Armola, presne to isté sa stalo aj mne. Prestala som fajčiť zo dňa na deň a začala som vyjedať všetko, na čo mi len prišla chuť, aby som tú nervozitu potlačila... podarilo sa, fajčenie mi už nechýba (nefajčím od 10.02.2006), ale som pribrala a cítim sa ako valec.
Takže asi idem na tú delenú stravu zaútočiť a mala by som aj začať cvičiť... juuuuj to bude roboty :D

Takže všetkým, ktorí tiež prestali fajčiť a idú začať zdravo žiť, prajem veľa úspechov. Aj sebe :)
Armola
05.04.06,13:16
Chcela bysom sa opytat, len tak si prestala fajcit?

ano len tak. Uz som si povedala, ze staci. Isla som aj na taku preventivnu prehliadku (aj na rentgen pluc) a povedala som si, ze stacilo. vysledky som mala sice dobre ale nejako som si to dala v hlave do poriadku a zo dna na den som prestala. Este niekedy si na to spomeniem ale je to v pohode.
A Beatka, asi sme na jednej lodi. ja nefajcim od 22.02.2006. To asi chodi s tym, ale povedala som si, ze kila je to najmenej. Viem, ze ked sa posnazim tak pojdu dole. Hlavne nech je to zdravie.
Velmi mi pomohlo to, ze moj priatel tiez prestal. cca o mesiac neskor ako ja. Chodime spolu cvicit a je to super. Citime sa ovela lepsie a som velmi stastna, ze aj moja polovicka drzi so mnou ;)
Darina1234
05.04.06,14:50
Nejdem si davat nejake velke zaväzky, ale asi to skusim aj ja, potom dam vediet
Armola
06.04.06,10:54
Nejdem si davat nejake velke zaväzky, ale asi to skusim aj ja, potom dam vediet

Drzim palceky!!!!!;)
finessa
06.04.06,12:21
...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg :) jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia. :)
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna :) .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............
finessa
06.04.06,12:26
...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg :) jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia. :)
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna :) .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............
Armola
07.04.06,12:38
...ha ha,babenky,som sa nasmiala....
Nefajcim od 1.10.2004 a pribrala som po 3 mesiacoch 12 kg :) jasnacka,pri mojej vtedajsej podvahe /45kg/ nic strasne,ale ten sok pri nakupe a vymene celeho satnika si neviete predstavit /ale ani tu zavislost na cokolade/. Skusila som milion diet, rovnaky pocet tabletiek na chudnutie a nic sa nedialo. Nieco sa mi podarilo nenasilne a postupne schudnut /vdaka patri zeleninovym salatom/, ale faktom je, ze sa ma stale drzi 5 kg /z tych,ktore chcem ozeliet/ a tie nie a nie dat fuc. Takze skusim tu vasu oddelenu stravu a opisujem recepty. Nooo, ako sa poznam, ak mi nieco zachuti, budem to papat do zblbnutia. :)
Neviem do ktorej kategorie patri tento recept, ale prikladam svoj najnovsi ulovok:
Do uvarenej sosovice pridame francuzsku horcicu,cierne ml.korenie,sol,nakrajane uvarene vajicko,na drobne kococky nakrajane ZELENE jablko. Ja si tam pridavam aj taku cervenu krabiu stiplavu omacku /zboznujem pikantne jedla/ a papam to okolo jednej-druhej /ja zasadne bez peciva/. Este sa mi nestalo, ze by som v ten den vecer hladala nieco v chladnicke. Staci mi voda s citronom a to som neskutocne maskrtna :) .
A ci to patri do oddelenej stravy? To neviem.............

Bohuzial, musim ta sklamat, ale toto jedlo sa pri delenej, v takejto forme neda jest.
Mozes sosovicu ale bez vajicok. Jablka mozes a aj horcice. Myslis si, ze to bude dobre aj bez vajicka? Daj vediet
finessa
10.04.06,09:19
...dakujem armola za poucenie, naozaj sa v delenej strave nevyznam a kombinujem si jedla najma podla momentalnej chuti :). skusila som sosovicu bez vajicka a mozem povedat, ze v pohode - ale zmenila som druh horcice /zmiesala som chrenovu horcicu a dostalo to novu chut/. samozrejme, nie je to jedlo ktore mozete podavat manzelovi,ale ja to papkam najma vtedy, ked saliem za cokoladou a osvedcilo sa mi :)))))
Hronská Iveta
12.04.06,17:13
Zdravím všetkých prívržencov oddelenej stravy. Túto stránku som objavila až dnes a to úplnou náhodou. Prečítala som všetkých 12 strán, opísala všetky priložené recepty. S oddelenou stravou už mám taktiež skúsenosti a môžem len vrelo odporúčať. FUNGUJE.
Aj ja teda pridám jeden recept. Je z publikácie "Malá kuchárka oddelenej stravy" od Jany Horeckej, o ktorej tu už bolo aj písané.
Recept:
Zapekané rybie filé so syrom
(hlavná živočíšna skupina, ktorá sa môže kombinovať so zeleninovou podskupinou)
600 g rybieho filé, soľ, vegeta, drvená rasca, 0,2 l mlieka, 2 vajcia, 150 g tvrdého syra, nadrobno posekaná zelená petržlenová vňať, rastrinný olej na vytretie ohňovzdornej misy.
Postup:
Rybie filé osolíme, posypeme vegetou a drvenou rascou (z mojej osobnej skúsenosti už filé nesolím, je tam predsa vegeta, ktorá je slaná dosť. Radšej trochu vegety viac ale neodporúčam ešte aj soliť). Vložíme do ohňovzdornej misy, ktorú sme mierne vytreli rastlinným olejom. Mierne podlejeme a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme asi 25 až 30 minút. Potom zalejeme mliekom, v ktorom sme rozšľahali vajcia, a rybie filé dopečieme. Hotové posypeme postrúhaným tvrdým syrom a necháme ešte chvíľu v horúcej rúre, aby sa tvrdý syr roztopil. Podávame posypané nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou.
Môžete mi veriť, je to fakt vynikajúce, naviac to môže jesť celá rodina, ktorej k tomu uvaríte pár zemiačikov. Ak ste na oddelenej, tak si to spapkáte samozrejme samotné.
Ahojte a teším sa na ďalšie recepty.
mimu4
20.07.06,08:39
Chcela by som začať s oddelenou stravou ale neviem vela receptov a neviem ani variť.pomôťe mi nejaká dobrá duša?:rolleyes:
evucha
23.07.06,08:04
Vie mi niekto poradiť kde by som našla nejaké recepty na delenú stravu? Ďakujem
limbaa_4
24.07.06,11:39
Ahojte,do akej skupiny patri tvaroh,jogurt,sosovica,sojove vyrobky? Mozu sa strukoviny kombinovat s chlebom? Poradi niekto? Dobre recepty na pomazanky najdete vo vegetarianskych receptoch.
drisko
25.07.06,09:11
napíš čo si jedla včera a predvčerom - jedálny lístok, aby sme sa mohli trochu :confused:navodiť na oddelenú stravu- chceme s ňou začať
limbaa_4
31.07.06,06:52
Ahoj,si na delenej strave?
Evanka
31.07.06,07:24
Ahojte,do akej skupiny patri tvaroh,jogurt,sosovica,sojove vyrobky? Mozu sa strukoviny kombinovat s chlebom? Poradi niekto? Dobre recepty na pomazanky najdete vo vegetarianskych receptoch.
Tvaroh jogurt - bielkoviny. Šošovica, soja - uhľohydráty.
Ja by som však takúto stravu nevedela dodržiavať. Pri mäse mi chýbajú zemiaky a pri zemiakoch mäso :(.
limbaa_4
31.07.06,07:46
takze ak si spravim pomazanku z fazule alebo sosovice,mozem si ju natriet na chlieb?
limbaa_4
31.07.06,07:57
Recep:cuketu alebo tekvicu alebo baklazan osupeme,nakrajame na platky (kolieska), trosku posolime alebo povegetujeme,popoprime a nechame odstat aby to pustilo vodu.Tu potom zlejeme a platky pecieme na suchej teflonke (liatinovej platni),ale mozme si ich aj vyprazit.Podavame s varenymi zemiekmi.
tonkat
31.07.06,08:12
Tvaroh jogurt - bielkoviny. Šošovica, soja - uhľohydráty.
Ja by som však takúto stravu nevedela dodržiavať. Pri mäse mi chýbajú zemiaky a pri zemiakoch mäso :(.
Evka, veď ty to ani nepotrebuješ!
Evanka
31.07.06,08:27
Evka, veď ty to ani nepotrebuješ!
Toni, tak to by si bola prekvapená. Veď ja to maskujem.....
Mohli by sme sa už aj stretnúť, nie?
limbaa_4
01.08.06,11:48
Moj jedalnicek dnes: ranajky: grahamovy chlieb s tvarohovo-smotanovou pomazankou a vela kopru v tom, nie v ramci delenej stravy,ale fantasticke
obed: zeleninove rizoto,manzel so syrom, ja bez
vecera: netusim, da niekto typ?
limbaa_4
02.08.06,19:39
typ na pomazánku: 100 g pohanky dame do 1,75 dcl vriacej a osolenej vody,premiesame,odstavime a nechame pod pokrievkou 1/2 hodiny. Osupeme malu cibulku,1 a pol cesnaku. Pohanku,cesnak,cibulku,trosku mletej rasce,majoranky a lyzicu olivoveho oleja zomelieme na mäsovom mlynceku alebo to hodime do mixera a melieme a mixujeme a potom jeme.Chuti to vynikajuco. Ja som to dnes vyskula po prvy krat,len som omylom dala dvojnasobne mnozstvo cibule,cesnaku a rasce.Trosku ostre ale da sa to jest.
limbaa_4
04.08.06,08:08
typ na pomazánku: 100 g pohanky dame do 1,75 dcl vriacej a osolenej vody,premiesame,odstavime a nechame pod pokrievkou 1/2 hodiny. Osupeme malu cibulku,1 a pol cesnaku. Pohanku,cesnak,cibulku,trosku mletej rasce,majoranky a lyzicu olivoveho oleja zomelieme na mäsovom mlynceku alebo to hodime do mixera a melieme a mixujeme a potom jeme.Chuti to vynikajuco. Ja som to dnes vyskula po prvy krat,len som omylom dala dvojnasobne mnozstvo cibule,cesnaku a rasce.Trosku ostre ale da sa to jest.


mnam mnam mnam
limbaa_4
04.08.06,19:00
typ na chutny obed:fazula so zemiakmi a to vsetko poliat paradajkovou omackou
limbaa_4
04.08.06,19:15
skopirovane z nejakej ceskej diskusie o delenej strave:
Recept na zemiakovy gulas
350g mražené zeleniny s kukuřicí, 200g brambor, 50g cibule, 1 lžička oleje, 1 lžíce hl.mouky, mletá paprika, sůl, kmín, lžička kečupu
Na oleji zpěníme cibuli, přidáme mraženou zeleninu, brambory krájené na kostky, mletou papriku, osolíme, okmínujeme a přidáme lžíci kečupu. Podlijeme a dusíme,až se brambory skoro rozvaří. Pokud je nutné, zahustíme lžící hladké mouky. Můžeme přidat ostřejší koření-houbové,ďábelskou směs,směs na kuře tabaco,co kdo rád.K tomu přikusujeme tmavý chléb nebo graham.
matulka1
05.01.08,19:34
:D:D:Dahojte dievčata asi sa k vam idem pridat už som držala os a schudla som dnes potrebujem tak 2-3 kilo snažim sa po obede len ovocie a večer len zeleninu ale nedari sa mi velmi ked musim nachovat aj rodinu....:D:D
matulka1
05.01.08,19:37
ste tu ešte aj v tomto roku snád na to nebudem sama
NICOLETO
25.01.08,20:08
Ahojte,cital som vase prispevky a dlchsi cas zvazujem tuto dietu ale nemam take znalosti kuchyne potreboval bi som poradit ako na zaciatok nieco zakladne.Snazil som si to pohladat ale asi som zle hladal.dufam ze niekto sa najde
:o
Melnick
25.01.08,20:17
Zásada číslo 1.
Nakúp si suroviny, aby Ťa hlad nenútil porušovať zásady stravovania .

Odporúčanie : skús radšej 90dňovú tam nie sú také striktné zákazy a príkazy ako pri delenej strave ......aj keď mne sa podstata javí skoro rovnako.
Ja mám delenú odskúšanú, ale je to beh na dlhú trať a ak nemáš pevnú vôľu tak kilečká sa vrátia s návratom k "normálnemu" jedálničku:D:D:mad:

Niekde by som mala mať zoznam čo sa môže v ktorý deň konzumovať - ak to nájdem dám Ti vedieť cez ss.
zzmag
19.02.08,18:05
ahojte, v piatok som zacala drzat delenu stravu.. uz som ju drzala pred rokmi, a oplatilo sa... schudla som, a hlavne.. CITILA SOM SA VYNIKAJUCO... stale si pamatam ten lahky pocit, bola som stale plna energie... dufam, ze v tomto snazeni nebudem sama a niekto napise, ako sa mu dari.. myslite, ze sa toto stravovanie drzat dozivotne? Zdravim Ivana
zzmag
19.02.08,18:08
ste tu ešte aj v tomto roku snád na to nebudem sama

V to dufam aj ja, ak tiez drzite nas boj so samou sebou, napiste.. podpora je dolezita!!! Ivana
Napiste, ake mate skusenosti s delenou stravou, s cim mate problem, co mate radi... Dakujem.. DO DELENIA!!:)
Ninna
19.02.08,18:34
V to dufam aj ja, ak tiez drzite nas boj so samou sebou, napiste.. podpora je dolezita!!! Ivana
Napiste, ake mate skusenosti s delenou stravou, s cim mate problem, co mate radi... Dakujem.. DO DELENIA!!:)
Mňa by zaujimalo aké pravidlo dodržiavaš . Ja som držala oddelenú stravu ale neskôr sa mi dostala iná kniha s inými pravidlami. Napíš tvoje principy:rolleyes:
janasim
19.02.08,18:44
Môj názor: 90-dňová rozlišovacia je výborná. Nie je to ani tak dieta ako naučiť sa kombinovať potraviny.Ale všetko sa musí začať najskôr v hlave !
Ninna
19.02.08,18:47
Môj názor: 90-dňová rozlišovacia je výborná. Nie je to ani tak dieta ako naučiť sa kombinovať potraviny.Ale všetko sa musí začať najskôr v hlave !
Ja som pri 90 dňovke mala podráždený žalúdok -kyselinu a žlčník. A nie je to na celý život.A bola som mimoriadne unavená
janasim
19.02.08,18:54
Samozrejme že nič nie je na celý život! Ja naopak som mala kopec energie.
Ninna
19.02.08,19:02
Samozrejme že nič nie je na celý život! Ja naopak som mala kopec energie.
Treba povedať v ktoré dni. A čo si jedla v tie dni...:)
zzmag
20.02.08,12:42
Mňa by zaujimalo aké pravidlo dodržiavaš . Ja som držala oddelenú stravu ale neskôr sa mi dostala iná kniha s inými pravidlami. Napíš tvoje principy:rolleyes:

Ahoj Ninna, Janasim ma pravdu, vsetko sa musi zacat v hlave... musi sa to nejako usporiadat, a potom to ide.. skratka, ak na dodrziavanie niecoho nemas chut, tak to nerob.. a potom pride obdobie, kedy nad tym vobec nerozmyslas a jednoducho to pride samo... vsetko je o tom, ako to citis.
Ja dodrziavam DS podla Korinkovej (ako napokon skoro vacsina tu na porade )... ta podla Haya sa mi zda priliz komplikovana, zatial co principy podla Korinkovej su jednoduche a navyse aj zapamatelne a logicke.. takze delenie: zakladne skupiny su: zivocisna (zvieratka), rastlinna (skroby, alebo kyticky), zeleninova a ovocna vedlajsia podskupina. Zivocisnu miesas LEN so zeleninovou podskupinou, a rastlinnu mozes kombinovat s oboma podskupinami (zeleninova a ovocna podskupina). Pricom nemiesas ovocnu a zeleninou podskupinu dokopy.
Zakazany je cukor(dovoleny je med, fruktoza), biele pecivo(preferuje sa celozrnne, grahamove), arasidy, a alkohol je povoleny s hlavnou rastlinnou skupinou (odporuca sa vinny strik).
Je sa bud 1 den- 1 kombinacia, alebo pocas jedneho dna striedas kombinacie, pricom prestavka po zeleninovej kombinacii ma byt MINIMALNE 2-3 hodiny, a po zivocisnej kombinacii min. 4 hodiny.. ja osobne preferujem 1 den-1 kombinacia...
Ked mas ine skusenosti, napis, rada sa poucim... a ked potrebujes nejake tipy, rada Ti ich poskytnem... DO DELENIA!!! zzmag
zzmag
20.02.08,12:45
.. A samozrejme, mam aj zoznam potravin, ktore prinalezia do jednotlivych skupin.. neskor, ak bude mat niekto zaujem, najdem si cas a napisem... DO DELENIA!! zzmag
janasim
20.02.08,13:03
Ninna,nikomu neberiem jeho názor, ja som svoj povedala, čo vyhovuje mne a nie len kvôli chudnutiu,váhu mám v norme, aj keď sa stále musím snažiť, ale čo je pre mňa dôležité-nemám záchvaty migrény, lebo asi mi ju spôsobuje nevhodná kombinácia.
viktorviktor
20.02.08,14:07
má niekto záujem o knihu "Раздельное питание", dám to na nejaký server , tu ma to nechce pustiť
Ninna
20.02.08,17:20
Ninna,nikomu neberiem jeho názor, ja som svoj povedala, čo vyhovuje mne a nie len kvôli chudnutiu,váhu mám v norme, aj keď sa stále musím snažiť, ale čo je pre mňa dôležité-nemám záchvaty migrény, lebo asi mi ju spôsobuje nevhodná kombinácia.
Pokiaľ Ti to zdravotne vyhovuje.;) Niekde som tu čítala že nie len mne to dráždilo žalúdok -keď si niekto dá na ráno tabletku od kyseliny z ovocia nie je to úplne kóšer... Ale nie sme všetci rovnakí
Ninna
20.02.08,17:34
Ahoj Ninna, Janasim ma pravdu, vsetko sa musi zacat v hlave... musi sa to nejako usporiadat, a potom to ide.. skratka, ak na dodrziavanie niecoho nemas chut, tak to nerob.. a potom pride obdobie, kedy nad tym vobec nerozmyslas a jednoducho to pride samo... vsetko je o tom, ako to citis.
Ja dodrziavam DS podla Korinkovej (ako napokon skoro vacsina tu na porade )... ta podla Haya sa mi zda priliz komplikovana, zatial co principy podla Korinkovej su jednoduche a navyse aj zapamatelne a logicke.. takze delenie: zakladne skupiny su: zivocisna (zvieratka), rastlinna (skroby, alebo kyticky), zeleninova a ovocna vedlajsia podskupina. Zivocisnu miesas LEN so zeleninovou podskupinou, a rastlinnu mozes kombinovat s oboma podskupinami (zeleninova a ovocna podskupina). Pricom nemiesas ovocnu a zeleninou podskupinu dokopy.
Zakazany je cukor(dovoleny je med, fruktoza), biele pecivo(preferuje sa celozrnne, grahamove), arasidy, a alkohol je povoleny s hlavnou rastlinnou skupinou (odporuca sa vinny strik).
Je sa bud 1 den- 1 kombinacia, alebo pocas jedneho dna striedas kombinacie, pricom prestavka po zeleninovej kombinacii ma byt MINIMALNE 2-3 hodiny, a po zivocisnej kombinacii min. 4 hodiny.. ja osobne preferujem 1 den-1 kombinacia...
Ked mas ine skusenosti, napis, rada sa poucim... a ked potrebujes nejake tipy, rada Ti ich poskytnem... DO DELENIA!!! zzmag
Ja som delila stravu podľa knihy Jany Horeckej podarilo sa mi pekne schudnúť ale po porušení pravidiel kilá opäť pribudli
Ninna
20.02.08,17:38
Samozrejme že nič nie je na celý život! Ja naopak som mala kopec energie.
http://www.porada.sk/t42760-p2-90-dnova-dieta.html#post631439
zzmag
20.02.08,19:15
Ja som delila stravu podľa knihy Jany Horeckej podarilo sa mi pekne schudnúť ale po porušení pravidiel kilá opäť pribudli

No to je presne rovnake delenie, ako ma Korinkova. Aj ja mam knihu recepov od Horeckej.. a ako si sa citila v tom obdobi? Ja znovu drzim DS teraz uz skoro tyzden a je fakt, ze sa citim vynikajuco, nie som taka unavena.. nie som hladna, jem normalne, aj ked sa priznam, ze menej... vykyvy cukru v krvi su mensie, asi to bude tym.. akurat mi chyba trochu sladke... ty nieco teraz robis? A pribrala si potom viac... bol to vyslovene jojo efekt?
Ninna
21.02.08,16:50
No to je presne rovnake delenie, ako ma Korinkova. Aj ja mam knihu recepov od Horeckej.. a ako si sa citila v tom obdobi? Ja znovu drzim DS teraz uz skoro tyzden a je fakt, ze sa citim vynikajuco, nie som taka unavena.. nie som hladna, jem normalne, aj ked sa priznam, ze menej... vykyvy cukru v krvi su mensie, asi to bude tym.. akurat mi chyba trochu sladke... ty nieco teraz robis? A pribrala si potom viac... bol to vyslovene jojo efekt?
samozrejme jo-jo efekt ako pri každej diete. Počase som ju chcela opakovať ale úspech sa už nedostavil:D.
zzmag
22.02.08,08:14
Ahojte..
keby sa niekto chcel rozpravat na temu delena strava, budem len rada... napiste!!! Budem sem chodit kazdy den a sledovat konverzaciu... cakam!!! :) zzmag
Ninna
22.02.08,18:25
Ahojte..
keby sa niekto chcel rozpravat na temu delena strava, budem len rada... napiste!!! Budem sem chodit kazdy den a sledovat konverzaciu... cakam!!! :) zzmag
tak daj príklad Tvojich raňajok na inšpiráciu..;)
tetrisss
22.02.08,19:01
samozrejme jo-jo efekt ako pri každej diete. Počase som ju chcela opakovať ale úspech sa už nedostavil:D.
Presne, prvy krat som za 6 mesiacov schudla 15 kg, ktore som potom za dva roky poctivo nabrala, druhy krat sa mi uz schudnut nepodarilo.
DanielaSL
22.02.08,19:06
Ja som držala 90- dňovú rozlišovaciu , schudla som 13 kg. Už som tri mesiace po diéte , stravujem sa normálne..sem tam aj zhreším:rolleyes:, ale stojím stále na váhe, takže žiaden jojo efekt. Pokiaľ sa človek nevráti k pôvodnému prejedaniu sa, váha nestúpa. Páči sa mi viac ako len delená strava.
tetrisss
22.02.08,19:19
No aj tu frcala tato dieta,aj schudli kocky a niektore uz aj pribrali. Jasne, ze sa clovek musi drzat na uzde, ak si vahu chce udrzat a nie je vobec dolezite, ako predtym schudol, ale to je prave to najtazsie.;)
Ninna
22.02.08,19:45
Ja som držala 90- dňovú rozlišovaciu , schudla som 13 kg. Už som tri mesiace po diéte , stravujem sa normálne..sem tam aj zhreším:rolleyes:, ale stojím stále na váhe, takže žiaden jojo efekt. Pokiaľ sa človek nevráti k pôvodnému prejedaniu sa, váha nestúpa. Páči sa mi viac ako len delená strava.
Ja so mala mimoriadne odhodlanie na 90 dňovku ale jeden deň som mala taky nepríjemny zdravotny zážitok že neviem zabudnuť.:eek:
DanielaSL
22.02.08,19:53
No aj tu frcala tato dieta,aj schudli kocky a niektore uz aj pribrali. Jasne, ze sa clovek musi drzat na uzde, ak si vahu chce udrzat a nie je vobec dolezite, ako predtym schudol, ale to je prave to najtazsie.;)

Ja si naopak myslím, že je dôležité ako schudol. Pokiaľ sa v niečom obmedzujem a nesmiem to jesť,lebo to diéta zakazuje, tak jasné, že sa potom najbližšie toho prejem.V 90- dňovke je dovolené všetko okrem alkoholu. Akurát sa to je len v ten deň ,kedy je to dovolené. Sama som sa presvedčila. Nehladovala som, váha išla dole. Teraz nestúpa, hoci sa stravujem normálne, akurát raňajkujem naďalej ovocie.
DanielaSL
22.02.08,19:55
Ja so mala mimoriadne odhodlanie na 90 dňovku ale jeden deň som mala taky nepríjemny zdravotny zážitok že neviem zabudnuť.:eek:

Tak to je smola, mne sa vďaka tomuto stravovaniu podarilo zbaviť sa mojich zdravotných problémov a keď som bola po mesiaci na preventívnej prehliadke, doktorka bola unesená z mojich výsledkov.
Ninna
22.02.08,19:58
Tak to je smola, mne sa vďaka tomuto stravovaniu podarilo zbaviť sa mojich zdravotných problémov a keď som bola po mesiaci na preventívnej prehliadke, doktorka bola unesená z mojich výsledkov.
Osobne som nejako nezvládala tie ovocné raňajky kôli kyselinám. Bolel ma žalúdok:mad:. Ako si to myslela niekde na porade že teplé ovocné raňajky?
DanielaSL
22.02.08,20:04
No a práve tie kyseliny som si vyliečila ja. Predtým som mala problémy, už som nevedela ani čo jesť a čo piť a ako som začala toto stravovanie odvtedy mám pokoj. Ale je fakt, že na raňajky som uprednostnila sladšie ovocie a vlastne dodnes raňajkujem ovocie. No ja som si napr. nakrájala jablko na kocky, posypala trochou škorice, šupla do mikrovlnky zohriať a potom jedla teplé. Ináč my sme jedávali obed na teplo..keď bol vitamínový. Opekané banány, pečené jablká na rôzne spôsoby, dosť som vyberala z receptov, ktoré boli v knihe. Alebo sme nahradili ovocie zeleninou. Ale obed zásadne teplý.
Ninna
22.02.08,20:12
No a práve tie kyseliny som si vyliečila ja. Predtým som mala problémy, už som nevedela ani čo jesť a čo piť a ako som začala toto stravovanie odvtedy mám pokoj. Ale je fakt, že na raňajky som uprednostnila sladšie ovocie a vlastne dodnes raňajkujem ovocie. No ja som si napr. nakrájala jablko na kocky, posypala trochou škorice, šupla do mikrovlnky zohriať a potom jedla teplé. Ináč my sme jedávali obed na teplo..keď bol vitamínový. Opekané banány, pečené jablká na rôzne spôsoby, dosť som vyberala z receptov, ktoré boli v knihe. Alebo sme nahradili ovocie zeleninou. Ale obed zásadne teplý.
Obed aj ja som skušala teplý to bolo O.K:Ale ráno ... to ma hicovalo. Nevedela som vydržať do obeda.:(
DanielaSL
22.02.08,20:21
Nemusíš sa trápiť do obeda, kľudne medzitým jedz zeleninu alebo ovocie...dosýta. My sme jedli veľa , aj poobede, aj večer. Šťastie , že som zeleninový tvor..... skús nahradiť ovocie zeleninou. Napríklad obyčajnú cviklu v pare sme si robili, karfiol, brokolicu. Nájdi si také ovocie, čo ti bude vyhovovať, my sme to držali v lete, takže bol veľký výber, moje raňajky boli často melóny zelené alebo žlté.
Ninna
22.02.08,20:26
Nemusíš sa trápiť do obeda, kľudne medzitým jedz zeleninu alebo ovocie...dosýta. My sme jedli veľa , aj poobede, aj večer. Šťastie , že som zeleninový tvor..... skús nahradiť ovocie zeleninou. Napríklad obyčajnú cviklu v pare sme si robili, karfiol, brokolicu. Nájdi si také ovocie, čo ti bude vyhovovať, my sme to držali v lete, takže bol veľký výber, moje raňajky boli často melóny zelené alebo žlté.
No mám ísť na svadbu takže potrebujem zhodiť. Ale ja som bola slabá ako mucha a už o ôsmej som odpadala do postele:o
janasim
22.02.08,20:29
Ja si naopak myslím, že je dôležité ako schudol. Pokiaľ sa v niečom obmedzujem a nesmiem to jesť,lebo to diéta zakazuje, tak jasné, že sa potom najbližšie toho prejem.V 90- dňovke je dovolené všetko okrem alkoholu. Akurát sa to je len v ten deň ,kedy je to dovolené. Sama som sa presvedčila. Nehladovala som, váha išla dole. Teraz nestúpa, hoci sa stravujem normálne, akurát raňajkujem naďalej ovocie.

Podľa mojich skúseností je tiež lepšia 90-dňovka. Moja dcéra dlho držala striktne delenú stravu, schudla až príliš, ale úplne si rozhádzala metabolizmus a dlho trvalo kým sa dala dokopy. Potom sa nemohla dojesť sladkého lebo ogranizmus si to pýtal. Teraz už nedelí,snaží sa veľa zeleniny,málo tuku a večer iba ovocie. Ale mohla by si dovoliť aj viac, lebo už rok a pol kojí a malá ju úplne vysáva. Na toto obdobie svojho života nemá dobré spomienky,ale nebolo v mojej moci jej to vyhovoriť.
DanielaSL
23.02.08,14:39
No mám ísť na svadbu takže potrebujem zhodiť. Ale ja som bola slabá ako mucha a už o ôsmej som odpadala do postele:o
A práve preto nemáš hladovať , ale jesť dosýta...my sme spočiatku jedávali veľa a potom sme znižovali porcie, lebo nám stačilo jesť menej.
Môj jedálny lístok spočiatku:

asi 4-5 ks ovocia, nadrobno nakrájať , jesť vidličkou
ak som pociťovala hlad..ovocie alebo zelenina
obed podľa daného dňa diéty, ale chlieb ku polievke sme nejedli
večera chlieb , čo sme nejedli na obed a ku nemu niečo čo zodpovedalo danému dňu
ak sme boli hladní, ešte nejakú zeleninu večer alebo ovocie
za prvý týždeň som schudla 3 kg, môj muž ešte viac

Veľmi poctivo som spočiatku dodržiavala v treťom dni sladkosť na večeru a kúsok čokolády, až kým neprišlo ku dňu, kedy sa mi žiadal obyčajný rohlík s maslom a paprikou, tak som si miesto koláča dala rohlík.

Ja som bola uzimená a ťažko som znášala akurát prvý vodný deň.Ale ináč som sa cítila výborne.
olybaba
23.02.08,16:40
pozdravujem,
zapajam sa do vasej diskusie, pretoze aj ja mam starsie, ale aj cerstve zazitky tykajuce sa delenej stravy - nikdy som nebola "tintitko" a teraz v maji budem mat 55 rokov :
1.
- od jari 2005 do konca juna 2005 som delenou stravou znizila svoju hmotnost o 17 kg, bolo to radosti, dovolenka v spanielsku bola super
- dodrziavala som hlavne zasady delenej stravy a to nemiesanie hlavnych skupin a podskupin, disciplina velka, vysledok perfektny, super pocit
- spomienky na toto obdobie chudnutia su dobre, nemala som ziadne problemy, zvladla som to bez problemov
- po dovolenke vsak discipliny ubudalo, neskor sa k tomu pridala choroba a ja som sa pomaly prestala v jedeni "kontrolovat" a zacala som jest normalne, takze aj kilecka sa pomaly vratili
2.
- zo zdravotnych dovodov - koxartroza : ochorenie bedrového klbu - som 2 roky mala obmedzeny pohyb, v januari tohto roku som podstupila operaciu, mam umely bedrovy klb
- na operaciu som nastupila s vahou 92 kg co je vela, teraz som doma na "chorej" a podarilo sa mi za mesiac znizit vahu na 88 kg, co vsak je malo
- dnesnym dnom som zacala redukovat svoju vahu delenou stravou, nakolko by som ju chcela do konca leta - roka znizit na 75 kg, dufam ze sa mi to podari, teraz sa netesim na dovolenku, ale sa tesim na to, ze moj umely klb bude menej zatazovany a bude sa mi lahsie zit,
- skusenosti s delenou stravou mam, vyhovovala mi a teraz ze som doma do aprila na chorej je vyhoda, pretoze kazdy den sa mozem okrem cvicenia venovat sebe co sa tyka aj pripravy stravy
- na kazdy den si vylozim papierik s urcenim skupiny a podskupiny a podla toho sa v ten den stravujem, stale ho mam na ociach a jedla si vymyslam, pretoze da sa vselico pokombinovat (pouzivam aj knihu Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy)
- dnes som mala na ranajky hrianku z hriankovaca so zelenym cajom (samozrejme bez cukru), na obed zeleninovu polievku s krupami, sosovicovy privarok na cibulke (bez tuku), vecera zeleninovy salat - ladovy salat + paradajky + hrianka pokrajana na kocky a mimo toho vela pit, ja pijem obycajnu vodu, alebo caje
- bola by som rada, keby niekto z vas tiez "chudnuci" castejsie - mozno aj denne sa tu objavil a napisal skusenosti, jedalnicek, myslim, ze by to pomohlo mnohym z nas
- hlavnou zasadou je ale : mat to v hlave urovnane, vysporiadat sa s tym ze chcem chudnut, pretoze vsetko potom riadi HLAVA a nebat sa o tom hovorit, pretoze aj rozhovor s inymi o tom velmi pomaha (vlastna skusenost).
olybaba
23.02.08,16:46
- este by som pridala jednu skusenost s chudnutim - precistovacia kura, tiez som ju skusila a to 2x za sebou - za 3 mesiace 10 kg dole, ale je to vsetko o odvodneni organizmu, velmi rychlo som zase nabrala tych 10 kg
- priladam navod
tetrisss
23.02.08,18:41
Mne delena strava tak isto vyhovovala, najvacsi problem je tu psychicky, kto si na to nevie zvyknut, nech to ani nedrzi. Odbornici ju sice viacmenej neuz
navaju, ale hlavne, ze funguje a ja by som aj rozobrala preco: jednak je uplne vyluceny cukor a jednak clovek musi jest ovela viac zeleniny a ovocia, lebo inak umrie od hladu:).Okrem toho, musi clovek rozmyslat, co zje. Su tie delenia inak dost rozlicne, takze ozaj je to viac psychologia no a ten cukor, podla mna.
zzmag
24.02.08,09:51
pozdravujem,
zapajam sa do vasej diskusie, pretoze aj ja mam starsie, ale aj cerstve zazitky tykajuce sa delenej stravy - nikdy som nebola "tintitko" a teraz v maji budem mat 55 rokov :
1.
- od jari 2005 do konca juna 2005 som delenou stravou znizila svoju hmotnost o 17 kg, bolo to radosti, dovolenka v spanielsku bola super
- dodrziavala som hlavne zasady delenej stravy a to nemiesanie hlavnych skupin a podskupin, disciplina velka, vysledok perfektny, super pocit
- spomienky na toto obdobie chudnutia su dobre, nemala som ziadne problemy, zvladla som to bez problemov
- po dovolenke vsak discipliny ubudalo, neskor sa k tomu pridala choroba a ja som sa pomaly prestala v jedeni "kontrolovat" a zacala som jest normalne, takze aj kilecka sa pomaly vratili
2.
- zo zdravotnych dovodov - koxartroza : ochorenie bedrového klbu - som 2 roky mala obmedzeny pohyb, v januari tohto roku som podstupila operaciu, mam umely bedrovy klb
- na operaciu som nastupila s vahou 92 kg co je vela, teraz som doma na "chorej" a podarilo sa mi za mesiac znizit vahu na 88 kg, co vsak je malo
- dnesnym dnom som zacala redukovat svoju vahu delenou stravou, nakolko by som ju chcela do konca leta - roka znizit na 75 kg, dufam ze sa mi to podari, teraz sa netesim na dovolenku, ale sa tesim na to, ze moj umely klb bude menej zatazovany a bude sa mi lahsie zit,
- skusenosti s delenou stravou mam, vyhovovala mi a teraz ze som doma do aprila na chorej je vyhoda, pretoze kazdy den sa mozem okrem cvicenia venovat sebe co sa tyka aj pripravy stravy
- na kazdy den si vylozim papierik s urcenim skupiny a podskupiny a podla toho sa v ten den stravujem, stale ho mam na ociach a jedla si vymyslam, pretoze da sa vselico pokombinovat (pouzivam aj knihu Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy)
- dnes som mala na ranajky hrianku z hriankovaca so zelenym cajom (samozrejme bez cukru), na obed zeleninovu polievku s krupami, sosovicovy privarok na cibulke (bez tuku), vecera zeleninovy salat - ladovy salat + paradajky + hrianka pokrajana na kocky a mimo toho vela pit, ja pijem obycajnu vodu, alebo caje
- bola by som rada, keby niekto z vas tiez "chudnuci" castejsie - mozno aj denne sa tu objavil a napisal skusenosti, jedalnicek, myslim, ze by to pomohlo mnohym z nas
- hlavnou zasadou je ale : mat to v hlave urovnane, vysporiadat sa s tym ze chcem chudnut, pretoze vsetko potom riadi HLAVA a nebat sa o tom hovorit, pretoze aj rozhovor s inymi o tom velmi pomaha (vlastna skusenost).


Ahojte.. som nadsena, ako sa tu opat rozmohla diskusia o DS..
Ja som ju uz parkrat robila... a fungovala, schudla som....
Teraz ju drzim znovu uz asi tyzden... a ozaj, povedala som si, ze aj keby som nic neschudla, asi sa jej budem zubami nechtami drzat.. Totiz.. davno som nemala taky lahky pocit, tolko energie, nenafuknuty zaludok... napriklad.. stale som po obede mala utlm, ked som sa najedla, musela som si ist lahnut-stravit.a teraz fungujem v pohode cely den...
Korinkovej (Horeckej) delenie je podla mna lahke, zapamatatelne, logicke.. to podla Summovej(dr. Hay) je komplikovane az az.. takze Korinkova jednoznacne vyhrava..:)
Ja mam knizku od Horeckej, je tam vela fajn receptov.. alebo tiez su vebove stranky, na ktorych su recepty, navody ako na to. Samozrejme cela diskusia na porade:), dalej: inZine, woman, alfabio a samozrejme vela dobrych receptov na zeleninove a hlavnu rastlinnu podskupinu je na vegetarianskch weboch..
A suhlasim, ze clovek sa na to musi predovsetkym citit, mat to v hlave usporiadane, ak to ozaj nechce, nema zmysel to ani skusat.
Mne najvacsi problem robilo to, ze mam velmi rada chlieb, rozky.. sladkosti..
teraz to riesim vecami grahamovymi a na to si dam nejaku soju.. pomazanku, salamu, dokonca uz aj sojove parky su... a sladkosti.. ak uz ozaj nemozem, dam si to sladidlo umele niekam.. (kakao) alebo si kupim umelo sladeny napoj a som spokojna. DO DELENIA!!!
zzmag
24.02.08,10:02
Olybaba..
Ja som napriklad vcera bola na oslave narodenin.. kamaratka nahodou:) urobila svedsky bufet, takze DS nebolo tazke dodrzat, akurat som nepila alkohol a nejedla kolac:(..
Dnes mam zivocisny den a budem mat kyslu fazulkovu polievku a segedinsky gulas, samozrejme vsetko bez zaprazky, k tomu si uvarim zeleninku.. nejaky biely jogurt a mozno si aj urobim omeletu so zeleninkou a k tomu nejaky salat s tym biely jogurtom.. ak uz ozaj budem hladna, dam si este ryby z konzervy.. nie je to tazke..
Ja som si kedysi urobila velky zoznam potravin, ktore patria do ktorej skupiny, vylepila som si ho do kuchyne, nech ho mam stale na ociach, precitala rozne weby, knizky, urobila prehlad v hlave, co kam patri a dnes je to uz ok...
Jeden navod je vymyslat stale nove recepty, alebo ked uz niet fantazie, tak jedoducho z tych starych urobit recepty podla DS.. niekde vynechat zaprazku, inde maso nahradit sojovym, mlieko sojove.. prisposobit si ich..
Ak mas nejake tipy na recepty pridaj:) DO DELENIA!!
zzmag
24.02.08,10:05
a samozrejme zivocisne jedla bez priloh, alebo s prilohou zeleninovou...
A este vyhoda, ktoru som na sebe pocitila, ovela viac pijem a najma jem zeleninu!!!
DO DELENIA!!!
olybaba
24.02.08,11:01
pozdravujem,
- jedla uvarene podla receptov na delenu stravu mozu konzumovat vsetci clenovia domacnosti, ani o tom nemusia vediet,
- podla potreby ich porciu doplnujem prilohami - oni mozu miesat rastlinnu a zivocisnu skupinu, cize v domacnosti netreba zvlast varit
- vsetkym, co si stravu delia prajem dobry pocit, lahsie nohy a zysovanie sebavedomia a samozrejme DO DELENIA !
zzmag
24.02.08,15:41
A este ma napadlo..
taky maly trik, ktory pouzivam v dnoch pazravosti, alebo ked mam vecer taky hlad, zeby som aj klince zjedla... urobim si TEPLE kakao (v rastlinny den zo sojoveho mlieka, a v zivocisny z mlieka normalneho, alebo syrovatky) alebo vypijem TEPLY zeleninovy
vyvar.. utisi chute a teple zaplni zaludok.. pri najhorsom pomoze aj teply caj:)
DO DELENIA!!!
zuhl
24.02.08,15:50
Ja držím delenú stravu už dva roky a som veľmi spokojná a teraz to nerobím už pre schudnutie, ale veľmi dobre sa cítim. Ale stala sa mi aj taká nemilá vec, že cez cez vianočné sviatky som mala 1O dní po sebe živočíšnu stravu a potom som prešla na rastlinnú. Dostala som také kŕče, že si ma chceli nechať v nemocnici na pozorovanie. Mimochodom, podľa Kořínkovej patrí fazuľa do rastlinnej skupiny.
zzmag
24.02.08,16:45
Ja držím delenú stravu už dva roky a som veľmi spokojná a teraz to nerobím už pre schudnutie, ale veľmi dobre sa cítim. Ale stala sa mi aj taká nemilá vec, že cez cez vianočné sviatky som mala 1O dní po sebe živočíšnu stravu a potom som prešla na rastlinnú. Dostala som také kŕče, že si ma chceli nechať v nemocnici na pozorovanie. Mimochodom, podľa Kořínkovej patrí fazuľa do rastlinnej skupiny.

Ahoj,
potesila som sa... ze DS drzis uz 2 roky, vacsina ludi vravi, ze je to stravovanie iba na kratky cas, ale ja si myslim, ze ak sa z toho stane zivotny styl, tak sa to da.. aj ja sa citim vyborne.. a chcem sa uz len takto stravovat..
Chcem sa spytat, co na to Tvoje okolie, rodina, partner.. ci Ta respektuju, alebo ci TI stale nedohovaraju, ako niekedy v mojom pripade.. (napr. ale ved ta trocha zemiakov ti k tomu masu neublizi)..
Mimochodom, je rozdiel... sucha fazula(bobule) je ozaj skupina rastlinna, ale fazulka zelena (lusk?) je podskupina zeleninova... alebo sa mylim?
DO DELENIA!!!
zuhl
24.02.08,16:56
No moja rodina si to už skoro ani nevšíma, lebo sa snažím variť veci, ktoré chutia aj im. Ale niekedy sa stane, že keď niekam cestujeme alebo sa niekde ubytujeme a ja robím haló z toho čo budem jesť, tak muž mi nadáva že stále špekulujem.
Ninna
24.02.08,17:21
Mimochodom, je rozdiel... sucha fazula(bobule) je ozaj skupina rastlinna, ale fazulka zelena (lusk?) je podskupina zeleninova... alebo sa mylim?
DO DELENIA!!!
určite je to rastlinná skupina a nie zelenina. Je to v knihe od Horeckej. Neviem prečo si to práve takto vydelila veď zelená fazuľka je to isté ako suchá fazuľa, len odroda je iná. ;)
Ninna
24.02.08,17:23
No moja rodina si to už skoro ani nevšíma, lebo sa snažím variť veci, ktoré chutia aj im. Ale niekedy sa stane, že keď niekam cestujeme alebo sa niekde ubytujeme a ja robím haló z toho čo budem jesť, tak muž mi nadáva že stále špekulujem.
Ja som si raz vypítala v reštike prílohu bez mäsa a čašníčka na mňa urobila:eek:
zzmag
24.02.08,18:17
určite je to rastlinná skupina a nie zelenina. Je to v knihe od Horeckej. Neviem prečo si to práve takto vydelila veď zelená fazuľka je to isté ako suchá fazuľa, len odroda je iná. ;)

Tak dakujem... zas chyba... :)
A este otazocka... med kvetovy je rastlinna skupina? Med lesny je zeleninova? A fruktoza je rastlinna? A co mak? DAKUJEM!!
DO DELENIA!!!
zuhl
24.02.08,19:14
Ja používam med a mak, keď mám rastlnný deň. Normálne si dám ráno celozrnný chlieb s medom a na obed bezvaječné slíže s makom.
olybaba
24.02.08,19:40
ked je spravny den chut na sladke niekedy riesim hrozienkami
zzmag
24.02.08,19:44
DAKUJEM:)
a co fruktoza, pouzivate?
zzmag
24.02.08,20:08
A este jedna otazka..:)))
ci sa nejako obmedzujete v mnozstve zjedeneho jedla, alebo nejako casovo, napriklad ja neviem, ze po 18tej uz nejete..
Ozaj dakujem.. DO DELENIA!!!
olybaba
24.02.08,20:38
- jedenie mi vychadza 3-5 x denne, jedlo si pekne naservirujem na co najvacsi tanier - toto sa mi paci, pretoze oklamem oci a naucila som sa pomaly jest, tiez to funguje
- vedome sa neobmedzujem mnozstvom jedla, organizmus sam sa prisposobil na prijem mensieho mnozstva jedla a casto citim, ze uz by len oci jedli a veru vtedy je najlepsie prestat
- a urcite po 18 hod uz nejem, aj pred DD som to dodrziavala, len pijem
- a pocit hladu sa uspesne da zahanat poharom vody, nesladeneho caju
olybaba
24.02.08,20:41
- med je hlavna rastlinna skupina (neviem preco kvetovy by mal byt rastlinna a lesny zeleninova - to kde si citala ?)
olybaba
24.02.08,20:43
- fruktóza je ovocný cukor - cize ovocna podskupina
olybaba
24.02.08,20:46
Ja som si raz vypítala v reštike prílohu bez mäsa a čašníčka na mňa urobila:eek:
- aj ja som si pytala v restauracii kuracie prsia bez prilohy, len s oblohou (zelenina) - ziadny problem, ved aj tak priloha sa uctuje zvlast (k masu patri len obloha)
olybaba
24.02.08,20:50
určite je to rastlinná skupina a nie zelenina. Je to v knihe od Horeckej. Neviem prečo si to práve takto vydelila veď zelená fazuľka je to isté ako suchá fazuľa, len odroda je iná. ;)
- jednoznacne vsetky strukoviny (cize aj fazula - zelena luskova fazula je nedozreta fazula, ked sa takato nepozbiera, ale sa necha dozriet, lusk vyschne a z neho sa vyluskaju suche fazule - nie je to podmienene odrodou) su hlavna rastlinna skupina
zzmag
25.02.08,09:55
Ahojte...
je to velmi fajn, ze tu mame taku skvelu moznost porozpravat sa o DS... velmi mi to pomaha...
A chcem sa pochvalit.. uz je 1,5 kg dole!!!! Dnes rano som nemohla uverit vahe...
DO DELENIA!!!
zzmag
25.02.08,09:59
- med je hlavna rastlinna skupina (neviem preco kvetovy by mal byt rastlinna a lesny zeleninova - to kde si citala ?)

Uz ti ani neviem, kde som to citala, ale citala...
Je pravda, ze ako som uz pisala, tak vykyvy cukru su mensie, mensi hlad mam a hlavne aj mensie porcie... a tiez po 18tej uz nejem... DO DELENIA!!!
nadka1
25.02.08,10:54
Pripajam sa svojim prispevkom do vasej diskusie.Podla lunarneho kalendara je dnes idealny den na zacatie s delenou stravou.Treba vsak byt na to hlavne dusevne pripraveny a mat o tom precitane nejake mudre knihy,o ktorych sa aj vy tu zmienujete.Ja som s delenou stravou zacinala, ale po polroku som presla na vegetarianstvo,to mi vyhovuje viac,vrelo odporucam a myslim,ze je to asi na cely zivot.
Ninna
25.02.08,11:02
- jednoznacne vsetky strukoviny (cize aj fazula - zelena luskova fazula je nedozreta fazula, ked sa takato nepozbiera, ale sa necha dozriet, lusk vyschne a z neho sa vyluskaju suche fazule - nie je to podmienene odrodou) su hlavna rastlinna skupina


nedá sa mi nereagovať, aj keď mimo témy s tou fazuľkou nemáš pravdu. Máš záhradku alebo len dedukuješ. Lebo zelená fazuľka je úplne iná odroda ako fazuľa pestovaná na sucho!!!!
Ninna
25.02.08,11:04
Ale že je to hlavná rastlinná skupina s tým súhlasím
olybaba
25.02.08,11:30
- jednoznacne vsetky strukoviny (cize aj fazula - zelena luskova fazula je nedozreta fazula, ked sa takato nepozbiera, ale sa necha dozriet, lusk vyschne a z neho sa vyluskaju suche fazule - nie je to podmienene odrodou) su hlavna rastlinna skupina


nedá sa mi nereagovať, aj keď mimo témy s tou fazuľkou nemáš pravdu. Máš záhradku alebo len dedukuješ. Lebo zelená fazuľka je úplne iná odroda ako fazuľa pestovaná na sucho!!!!

odpovedam len v dobrom :
- mam zahradku a aj patricnu skolu
- pripustam, ze velkopestovatelia maju specialne odrody na zelenu fazulku, alebo zltu fazulku
- ale keby si nechala fazulku zasiatu na zeleno dozriet, dostanes suchu fazulu a tak isto ju mozes konzumovat ako fazulu zasiatu za ucelom dopestovania suchej fazule, ja som mojim predoslym prispevkom toto chcela vysvetlit
- ale diky a pozdravujem
Katabaticky
25.02.08,11:53
Delena strava? naco?

zbytocnost?

necital som celu temu priznavam ale myslim ze ani nepotrebujem :) neverim tejto metode a absolutne ju nepodporuje neverim ze delenou stravou dokaze do seba niekto dostat nutricne dostatocne vyvazenu stravu

a na chudnutie? su predsa ovela lepsie sposoby :)
Ninna
25.02.08,13:53
Olybaba aj ja len v dobrom,
veď podstatné je že je to rastlinná skupina a čo si my dve tu riešime o odrodách to je len mimo témy. A pozdravujem aj ja.
zzmag
25.02.08,16:13
Pripajam sa svojim prispevkom do vasej diskusie.Podla lunarneho kalendara je dnes idealny den na zacatie s delenou stravou.Treba vsak byt na to hlavne dusevne pripraveny a mat o tom precitane nejake mudre knihy,o ktorych sa aj vy tu zmienujete.Ja som s delenou stravou zacinala, ale po polroku som presla na vegetarianstvo,to mi vyhovuje viac,vrelo odporucam a myslim,ze je to asi na cely zivot.

Ono, nehovorim, aj vegetarianstvo je dobra vec, ale treba si davat pozor na dostatok niektorych stopovych prvkov... myslim samozrejme a najma zelezo... chudokrvnost nie je dobra vec.. aj ja som nad vegetarianstvom rozmyslala, ale momentalne by pre mna asi ozaj bolo tazke vzdat sa kuracieho a rybacieho masa..
Chcem sa spytat.. vegetarianstvo robis z presvedcenia kvoli zvieratkam, alebo... ?
Ale uznavam, je to v podstate vyborny sposob ako sa stravovat racionalne.. aj ked lekari neuznavaju nijaky extremny sposob stravovania.. a v tehotnosti by som urcite presla na stravu normalnu...
DO DELENIA!!
zzmag
25.02.08,17:14
Zeny, baby.... CO STE MALI DNES na ranajky/obed/veceru?
Ja ranajky: chlieb s brokolicovou pomazankou, VIFON(to su tie cinske instantne polievky-bola som strasne hladna, lebo vcera som naposledy jedla o 18tej a isla spat o 2,30.. zeby som aj klince zjedla)..
Obed neskory(po tych ozaj bohatych ranajkach): celozrne cestoviny s dusenou zeleninou(bylinky, cesnak) a na to som si este dala tofu- predtym rozpucene a namarinovane kecupom a sojovkkou.. mnaaammm:)
A teraz si este idem dat celozrnny rozok s pomazankou vyssie spominanou..
A vy? Rada sa inspirujem... a ako sa vam dari, som zvedava...?
DO DELENIA!!
zuhl
25.02.08,17:27
No ja mám dnes živočíšny deň, ale som strašne "rozožratá". Raňajky som začala s praženicou a paradajkou, ale potom to išlo: stále dzobkám - trochu vývaru so zeleninou, potom kúsok syra, trochu mäska z polievky a tak...
olybaba
25.02.08,18:05
pozdravujem,
ja som mala tiez zivocisny den (nemam ho rada, pri rastlinnom sa viac nasytim, pri zivocisnom som aj ja pazravejsia):
- ranajky kava s mliekom
- trochu neskor treska
- skorsi obed - "predjedlo" (podla toho kedy citim hlad, nie som rada hladna a naco zbytocne trpiet) zeleninovy salat a to ladovy salat, uhorka a paradajky so sunkou a jogurtom
- neskorsi obed bez polievky, varila som zapecene kuracie stehna na kyslej kapuste so zemiakymi, ja som jedla masko s kaputou, ostani aj so zemiakmi a na zajtra mi ostala pochutka kapusta so zemiakmi (budem mat rastlinny den)
- na olovrant som nevydrzala a uvarila som si 3 parky
- a pred 18 hod som sa ulakomila na jednom utopencovi s cibulkou (cela rodina ich oblubujeme, kazdy tyzden ich robime)
- cely den som pila vodu a caje
- a je mi dobre a rano zaciname opat
- DO DELENIA !!!
Katabaticky
25.02.08,21:18
Zeny, baby.... CO STE MALI DNES na ranajky/obed/veceru?
Ja ranajky: chlieb s brokolicovou pomazankou, VIFON(to su tie cinske instantne polievky-bola som strasne hladna, lebo vcera som naposledy jedla o 18tej a isla spat o 2,30.. zeby som aj klince zjedla)..
Obed neskory(po tych ozaj bohatych ranajkach): celozrne cestoviny s dusenou zeleninou(bylinky, cesnak) a na to som si este dala tofu- predtym rozpucene a namarinovane kecupom a sojovkkou.. mnaaammm:)
A teraz si este idem dat celozrnny rozok s pomazankou vyssie spominanou..
A vy? Rada sa inspirujem... a ako sa vam dari, som zvedava...?
DO DELENIA!!

vifonka :mee: zabita ta celodenna strava veD to je najvacsi humus co predavaju v obchodoch... sama chemia ble
zzmag
26.02.08,09:09
vifonka :mee: zabita ta celodenna strava veD to je najvacsi humus co predavaju v obchodoch... sama chemia ble

Suhlasim, len ja som bola rano taka hladna, ze som rozmyslala, ktory kliniec mam zjest...
DO DELENIA!!!
zzmag
26.02.08,09:17
Ahojte..
pre spestrenie pripajam recept, ktory ma vie vzdy potesit..

Zeleninovy kuskus:
olej,por, sampiony, masove papriky (cim farebnejsie), mrkva, kuskus a 2 dcl bieleho vina .. mnozstvo podla chuti.. cim viac zeleniny, tym lepsie
v jednej panvici oprazime na oleji por, cesnak na platky, nakrajane sampiony a masovu papriku (najlepsie ked je viac farieb) nakrajanu na pruzky. Ked je to vsetko makke zalejeme sojovou omackou, najlepsie sladkou. Zatial v druhom hrnci oprazime na oleji mrkvu (nastruhanu na platky skrabkou na zemiaky, vyzera to velmi efektne, cim sirsie platky, tym lepsie), posolime, nech sa to skor urobi, chvilu pockame, az ta mrkva zmakne, zalejeme asi 2dcl bieleho vina a vmiesame surovy kuskus.. podla potreby dolejeme vriacu vodu (vacsinou je pomer kuskus a voda 1:1), premiesame a nechame odstat. Kuskus ma byt sypky. POtom to vsetko zmiesame a mozme pridat uvarenu brokolicu.
Toto jedlo ma naucila kamoska portugalka a vsetkym neskutocne chuti.. Vysledok mozte podla chuti dochutit este sojovou omackou (najlepsie sladkou ) priamo na tanieri...
A samozrejme biele vino sa da nahradit octom v primeranom mnozstve...
DO DELENIA!!!!
nadka1
26.02.08,09:30
Ono, nehovorim, aj vegetarianstvo je dobra vec, ale treba si davat pozor na dostatok niektorych stopovych prvkov... myslim samozrejme a najma zelezo... chudokrvnost nie je dobra vec.. aj ja som nad vegetarianstvom rozmyslala, ale momentalne by pre mna asi ozaj bolo tazke vzdat sa kuracieho a rybacieho masa..
Chcem sa spytat.. vegetarianstvo robis z presvedcenia kvoli zvieratkam, alebo... ?
Ale uznavam, je to v podstate vyborny sposob ako sa stravovat racionalne.. aj ked lekari neuznavaju nijaky extremny sposob stravovania.. a v tehotnosti by som urcite presla na stravu normalnu...
DO DELENIA!!
Precitaj si nazory MUDr. Bukovskeho, je to odbornik na zdravu vyzivu propagujuci rastlinnu stravu a zistis,ze pri spravnom stravovani ti nic z masa nebude chybat,nebudes sa trapit,co s cim mozes skombinovat a nemusis mat 5 hodinovu pauzu po zjedeni masa,ako predpokladam robis teraz.Ja som s vegetarianstvom zacala aj kvoli presvedceniu kvoli zvieratam,ale hlavne kvoli svojmu zdraviu,nebola som chora a ani nechcem byt.Predtym som bola klasicky masozravec,mala som rada hlavne ryby,po asi polroku delenej stravy,ked som dosiahla idealnu vahu, som postupne presla na vegetarianstvo a je mi fajn.
zzmag
26.02.08,13:38
Precitaj si nazory MUDr. Bukovskeho, je to odbornik na zdravu vyzivu propagujuci rastlinnu stravu a zistis,ze pri spravnom stravovani ti nic z masa nebude chybat,nebudes sa trapit,co s cim mozes skombinovat a nemusis mat 5 hodinovu pauzu po zjedeni masa,ako predpokladam robis teraz.Ja som s vegetarianstvom zacala aj kvoli presvedceniu kvoli zvieratam,ale hlavne kvoli svojmu zdraviu,nebola som chora a ani nechcem byt.Predtym som bola klasicky masozravec,mala som rada hlavne ryby,po asi polroku delenej stravy,ked som dosiahla idealnu vahu, som postupne presla na vegetarianstvo a je mi fajn.

No ved ja Ti neodporujem... len teda v tehotenstve by som urcite presla na stravu normalnu. A dr. Bukovskeho poznam, precitala som niekolko kniziek, a ma ozaj vyborne recepty.. par z nich varim..
DO DELENIA!!
zzmag
26.02.08,16:59
Baby, ako pokracujete dnes?
Ja som si dnes zohriala trochu med, obalila v nom banan a sup to cele do kokosu... mnaaaaaaaaaam... lenze mam miernu alergiu na med (podla mnozstva.. a to som si dala len lyzicku a pol) tak som si hned musela dat antihistaminika.. to som dopadla...:)))
DO DELENIA!!!
zuhl
26.02.08,17:12
Ja mám dnes chválabohu rastlinný deň, lebo ten ma lepšie zasýti a mala som bryndzové halušky. Najskôr som dávala bryndzu do živočíšnej skupiny, ale potom mi niekto hovoril, že je neutrálna. Tak som to vyskúšala, lebo bez bryndzových halušiek si život neviem predstaviť a super, nepriberám z toho. Samozrejme slaninku vyberám nabok.
olybaba
26.02.08,18:27
pozdravujem,
dnes rastlinny den so zeleninou :
- ranajky kava bez mlieka (strasne mam rada kavu s mliekom, musim si kupit susene sojove mlieko) a cierny chlieb s medom
- obed zeleninova polievka s cestovinovou drobenkou a z vcerajsieho obeda kysla kapusta so zemiakmi (vcera bolo kurca s kyslou kapustou)
- vecera kuskus so zeleninou (paradajla, uhorka, ladovy salat)
- pitie voda a caj
- a vobec nie som hladna
- v nedelu bude vazenie a meranie ubytku centimetrov (kazdy druhy tyzden) o vysledku budem informovat
- zajtra bude rastlinny den s ovocim (uz sa tesim na ovocny salat)
vsetkych co DD zaujima DO DELENIA !!!
Katabaticky
27.02.08,05:23
Ake mate vysledky s DS ako chudnucim prostriedkom? :)
Mam svoje metody ale zaujimalo by ma to v cislach nech viem porovnavat :)
007gituska
27.02.08,06:40
s delenou stravou mám veľmi dobré skúsenosti. podľa dr. haya sa dá perfektne dodržiavať, pretože potraviny sú rozdelené do troch skupín - bielkoviny, sacharidy a neutrály. dá sa perfektne aplikovať aj v našich podmienkach. podľa dr. haya sa stravujem bez problémov už cca 13 rokov. začala som celkom nevinne - nevedela som, čo už mám robiť - pálila ma žáha. teraz tieto problémy nemám. neviem ani čo je bolenie žalúdka, ťažko na žalúdku, ... ďalším pozitívom bol úbytok na váhe bez toho, aby som bola hladná. doporučujem ju každému
olybaba
27.02.08,09:26
Ja mám dnes chválabohu rastlinný deň, lebo ten ma lepšie zasýti a mala som bryndzové halušky. Najskôr som dávala bryndzu do živočíšnej skupiny, ale potom mi niekto hovoril, že je neutrálna. Tak som to vyskúšala, lebo bez bryndzových halušiek si život neviem predstaviť a super, nepriberám z toho. Samozrejme slaninku vyberám nabok.
pozdravujem,
ja si myslim, ze ked do zivocisnej skupiny su zaradene vsetky mliecne vyrobky, medzi ktore patri aj bryndza, tak by sa nemala charakterizovat ako neutralna skupina, ale ked ti tie halusky dobre padli, tak nazdravie; aj ja by som si dala, mozno niekedy na jesen, ked prerusime na kratku dobu oddelenu stravu, cauko
007gituska
27.02.08,12:04
do bielkovinovej skupiny patrí len sladké mlieko. všetko odvedené od sladkého mlieka - syry, jogurty, bryndza, tvaroh, maslo, cmar, smotana, ... = neutrál. a to je super. lebo tie bryndziaky sú môžeš dať s úplne kľudným svedomím
olybaba
27.02.08,13:00
do bielkovinovej skupiny patrí len sladké mlieko. všetko odvedené od sladkého mlieka - syry, jogurty, bryndza, tvaroh, maslo, cmar, smotana, ... = neutrál. a to je super. lebo tie bryndziaky sú môžeš dať s úplne kľudným svedomím
pozdravujem,
007gituska poprosila by som ta o nejaku literaturu, alebo odkial mas horeuvedene zadelenie do skupiny neutral ? zaujimalo by ma to, ja som doposial cerpala len z knihy Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy a tam mliecne vyrobky su v zivocisnej skupine, kazda rada dobra !!!
zuhl
27.02.08,13:04
Recepty od Horeckej sú podľa DS Kořínkovej a to čo spomína gituška sú podľa DS dr. Haya.
007gituska
27.02.08,13:28
skúšala som sa stravovať podľa delenej stravy rôznych autorov. v našich podmienkach sa mi najlepšie osvedčila strava podľa dr. haya. umožňuje rôznorodú stravu a ozaj nehladuješ.
podľa kořínkovej, .... som dokázala zjesť jablko a rohlík. na rohlík si si nemohol dať maslo, syr, ...
podľa dr. haya môžeš na chlieb dať maslo, rôzne druhy nátierok - syrová, tvarohová, zeleninová, tuniaková, ... + zelenina.
problém nerobí ani vyprážaný syr s hranolkami.
nemusíš variť osobitne. v podstate varíš všetko normálne, len ty nezješ všetko naraz. napr. varíš kelovú polievku so zemiakmi. moji majú radi, keď je tam aj klobáska. ja si odoberiem polievku predtým ako tam dám klobásu. zapekaná so zeleninou, zemiakmi a syrom = zeleninový deň. k tomu si pravdaže dáme aj zeleninový šalát. špagety s paradajkami, ... tiež nie je problém. piza je tiež v pohode. robíš kapustu, knedľu a mäsko. nuž jeden deň si dáš kapustu a mäsko, ďalší zješ kapustu a knedľu. zemiaky nakyslo - robím len zo smotany = sacharid. na to si dám napr. žltko z vajíčka. žltko je neutrál. celé vajce = bielkovina. parené buchty robím na vode, bez vajca a pekne vykysnú a môžem ich spapať aj ja. takto by som mohla pokračovať ďalej.
ALINKA
27.02.08,13:45
Ahojki ! Ja som začala od 2.januára a stále sa držím.Niečo som už schudla , ale ten pocit plný energie je fantastický. Je to vlastne celoživotná filozofia. je to aj o zvyku. Kamoška to dodržiava niekedy tak 80 % z jednej skupiny a 20 % z druhej skupiny.Stalo sa mi ,že som zjedla niečo z klasickej kuchyne a nebolo mi dobre.Držím palce všetkým s delen.stravou.
zzmag
27.02.08,13:53
Ahojki ! Ja som začala od 2.januára a stále sa držím.Niečo som už schudla , ale ten pocit plný energie je fantastický. Je to vlastne celoživotná filozofia. je to aj o zvyku. Kamoška to dodržiava niekedy tak 80 % z jednej skupiny a 20 % z druhej skupiny.Stalo sa mi ,že som zjedla niečo z klasickej kuchyne a nebolo mi dobre.Držím palce všetkým s delen.stravou.

Ahoj, suhlasim, ten pocit energie je uzasny... uz len preto sa oplati dodrziavat tieto zasady.... aj ja sa citim skvele:)... a presne, ako si povedala, je to len o zvyku, aj ked priznam sa, prve dni boli tazke... DO DELENIA!!!
zzmag
28.02.08,15:29
pozdravujem,
007gituska poprosila by som ta o nejaku literaturu, alebo odkial mas horeuvedene zadelenie do skupiny neutral ? zaujimalo by ma to, ja som doposial cerpala len z knihy Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy a tam mliecne vyrobky su v zivocisnej skupine, kazda rada dobra !!!

DĚLENÁ STRAVA PODLE DR. HAYE (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2637&user=25698)

POTREBNÉ PRÍSADY

povolené kombinace: bílkoviny - neutrál, uhlohydráty - neutrál. Můžete kombinovat v jenom dni, ne však v jednom jídle

POSTUP PRÍPRAVY

BÍLKOVINY
Všechny druhy masa tepelně zpracované
To jsou např.
Hovězí: pečeně, ptáčky, guláš, steaky, jídla z mletého masa, svíčková Stroganov
Telecí: řízky, pečeně
Jehněčí a skopové: kotlety, hřbet, kýta
Vepřové se nedoporučuje
Všechny teplem připravené druhy drůbežího masa např. pečená krůtí roláda, krůtí řízky a prsa, krůtí Stroganov, husa, kachna, grilované kuře, prsa kapouna
Všechny tepelně zpracované salámy např. bílá klobása, masový salám, játrový sýr, hovězí salám, vuřty, corned beef, dušená šunka, drůbeží salám
Všechny neuzené, tepelně zpracované druhy ryb, lastury, korýši ve vařeném stavu apod.
Všechny sojové výrobky např. Tofu, sojová omáčka, jakož i pomazánky se sojou
Vejce
Mléko všech stupňů tučnosti
Všechny druhy sýrů s max. tučností 50% např. harcký sýr (podobný olomouckému), parmezán, ementál, eidam, gouda, tilsit
Vařená rajčata (také z konzervy)
Nápoje např. bylinkový čaj, jablečné víno, suché bílé a červené víno, šampaňské
Všechny bobulové plody kromě borůvek
Všechny jádrové druhy ovoce kromě moučných, sladkých jablek a peckoviny, jakož i citrusové plody
Všechny exotické ovocné druhy kromě banánů např. mango, papája, kiwi, meloun
Tip: nepoužívejte k obalování potravin ze skupiny bílkovin strouhanku, ale sezam, mleté mandle nebo ořechy.
Frikadely (sekaná apod.) se vylehčují místo žemle tvarohem nebo na jemno nastrouhanou mrkví

NEUTRÁLNÍ SKUPINA
Všechny tuky např. oleje – upřednostňujeme lisované za studena, měkké druhy margarínů s vysokým podílem vícenásobných nenasycených tukových kyselin a máslo, ale také sádlu podobné rostlinné pomazánky
Všechny kysané mléčné výrobky např. tvaroh, jogurt, kefír, husté smetanové mléko, kyselá smetana a podmáslí, ale také kvašené syrovátkové koncentráty (např. Molkosan)
Sladká smetana a kávová smetana
Všechny druhy sýra s min. 60% tuku např. smetanový sýr, smetanová gouda, máslový sýr, camembert
Všechny druhy tvarohových sýrů např. ovčí, kozí sýr, mozzarella, zrnitý čerstvý tvaroh, cottage apod.
Všechny syrové, uzené výrobky Bündner-maso, syrová šunka, salám uherského typu, debrecínka (všechny jmenované druhy jsou k dostání bez přísady vepřového)
Syrové maso např. tatarský biftek
Všechny syrové marinované nebo uzené druhy ryb např. zavináče, uzený sleď, úhoř, makrela, pstruh, uzený losos, matjes
Následující zeleniny a saláty, jakož i houby: lilek, artičoky, brokolice, květák, zelené fazolky, zelený hrášek, fenykl, okurky, česnek, kedlubna, ředkev, červená řepa, růžičková kapusta, červené zelí, kyselé zelí, chřest, špenát, syrová rajčata, bílé zelí, kapusta, cibule, cuketa, všechny listové saláty, čínské zelí, hlíva ústřičná, žampiony, lišky, hříbky apod.
Všechny výhonky a klíčky
Všechno bylinkové koření
Všechny druhy ořechů a semen kromě burských např. lístkové ořechy, strouhaný kokos, mandle, sezam
Borůvky
Nesířené rozinky
Olivy
Žloutky
Kvásek
Čiré, vysokoprocentní alkoholické nápoje např. slivovice, vodka, žitná, borovička
Bylinkové čaje
Všechny želírovací prostředky např. želatina, agar-agar, rostlinné škroby (pojiva) z mouky, jádra svatojanského chleba


SKUPINA UHLOHYDRÁTŮ
Všechny druhy obilí např. špalda, pšenice, žito, ječmen, oves, proso, kukuřice, přírodní rýže
Pohanka
Všechny druhy výrobků z celozrnného obilí
Následující druhy zeleniny a ovoce: brambory, topinambury, kapusta, černý kořen banány, nesířené sušené ovoce (kromě rozinek, ty jsou neutrální), čerstvé datle a fíky a moučná, sladká jablka
Sladidla frutilose, ovocný cukr, med, javorový sirup, hrušková a jablečná zahuštěná šťáva
Různé např. bramborový škrob, prášek do pečiva, pudingový prášek, carob
Pivo

PROSÍM VYHÝBEJTE SE:
Bílé mouce a z ní připraveným výrobkům
Cukru, sladkostem, marmeládám
Hotovým jídlům a konzervám
Sušeným luštěninám (hrách, čočka, fazole – ale jiné knihy uvádějí, že se tyto potraviny smí jíst, jsou to bílkoviny)¨
Arašídům
Brusinkám
Vepřovému masu
Syrovému masu
Syrovým bílkům vajec
Hotové majonéze
Octu
Ztuženým tukům

DO DELENIA!!
zzmag
28.02.08,15:32
DĚLENÁ STRAVA PODLE LENKY KOŘÍNKOVÉ

POTREBNÉ PRÍSADY

velmi účinná!!!!!!! možné kombinace uvedeny na konci

POSTUP PRÍPRAVY

SKUPINA ROSTLINNÁ

Brambory, rýže (všechny druhy), bezvaječné těstoviny, knedlíky v prášku, mouka – všechny druhy světlé i tmavé, všechny druhy chleba, všechny druhy tmavého pečiva, kukuřice, popcorn, vločky a musli nepřislazované cukrem, všechny ostatní druhy obilovin, všechny druhy semínek, soja a sojové výrobky, sojové maso a všechny výrobky z něj, sojové mléko, sojová majonéza, tofu, sojové paštiky (pokud neobsahují vejce), všechny druhy luštěnin (sojové boby, hrách, čočka, fazole, cizrna), kroupy, krupice, droždí, glukóza

SKUPINA ŽIVOČIŠNÁ

Všechny druhy masa, uzeniny, salámy, paštiky, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry – nejlépe do 45%, bílý jogurt, bílý tvaroh, mléko živočišné – čerstvé i sušené, šlehačka, smetana, majonéza, majolka, tatarská omáčka, vejce, živočišné máslo, sádlo

ZELENINA

Zelenina čerstvá, mražená i nakládaná (kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami), houby čerstvé i nakládané, kečup, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí

OVOCE

Veškeré druhy čerstvého ovoce, veškeré druhy sušeného ovoce nepřislazovaného, ovocný cukr neboli frutóza, dextróza (hroznový cukr), všechny 100% džusy (tj. nepřislazované), všechny džemy slazené uměle, fruktózou, dextrózou nebo medem

SKUPINA NEUTRÁLNÍ

Rostlinné máslo a rostlinné oleje (s rostlinnou skupinou pouze minimálně), kokos a kokosové mléko, všechny druhy ořechů kromě burských, koření všeho druhu, sojová omáčka, všechny dresinky bez živočišných přísad a vajec, sušená vejce, vaječný žloutek, hořčice, kakao, karob, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, uměle slazené limonády, med, všechny druhy umělých sladidel, rozpustné vitaminy bez cukru

ZÁSADNĚ NE!!!!!!!!

Rafinovaný cukr, řepný cukr, výrobek nazývaný přírodní cukr, bílé pečivo, burské oříšky, alkohol v kombinaci se živočišnou skupinou, příliš mnoho tuku zejména s rostlinnou skupinou

Základní graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit

Volnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje

Nejvolnější graf – nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava
- jeho přednost spočívá v tom, že můžete volně kombinovat ovoce a zeleninu nejen mezi sebou, ale i s oběma základními skupinami, což dává vašemu jídelníčku větší variabilitu


Pre uplnost dodavam... Horecka= Korinkova, Schumannova=Hay..

celkom fajn je aj diskusia na www.victorie.cz, aj ked starsia..
DO DELENIA!!
olybaba
29.02.08,12:19
pozdravujem,
chcem sa pochvalit, ze okrem toho, ze dodrzujem oddelenu stravu, cvicim, chodim na prechadzky (ked mam vychadzky - som do aprila na PN-ke),
dnes v piatok o 13 hod som mala kontrolu zo socialky a samozrejme som bola doma, to je radost na koniec tyzdna !!!
zzmag
29.02.08,14:54
Olybaba...
chvalim Ta, to je super!!! mne cvicenie teraz neide... a co cvicis?
A bolo to stastie... gratulujem:)!
Ako sa ti inak dari?
DO DELENIA!!!
olybaba
29.02.08,18:17
dakujem za opytanie, dari sa, len tak dalej, len skoda ze zacalo prsat a nevyzera na to, zeby skoro prestalo,
- dnes som si robila kapustovy salat aj do zasoby (naucila ma to kucharka zo zavodneho stravovania), kapustu nastruhame a zalejeme horucim sladkokyslym nalevom, ochutime a trochu nechame postat
- potom kapustu aj s primeranym mnozstvom stavy dam do zavaracej flase - toto je zaklad kapustovych salatov
- podla potreby si robim kapustovy salat + struhana mrkva, kapustovy salat + nastruhane uhorky, kapustovy salat + nastruhana paprika, kapustovy salat + zelenina rozneho druhu (takto nam obden davaju kapustovy salat k obedu)
- osvedcil sa mi takyto system na kapustovy salat, kazdy den si ho mozem obmienat a mam zeleninu k delenej strave
- toto som pisala len ako inspiraciu a nezabudnite DO DELENIA !!!
zzmag
01.03.08,09:52
Ahoj Olybaba...
to je dobry napad... takto to robi aj moja mama... a je fakt, ze je to super... ale nikdy som si to takto neuvedomila...
Hej, prsi.... bola som vcera vonku s priatelmi si posediet, a poviem Ti, ze som na seba hrda, ako som to zvladla.. ale bolo to tazke.. totiz, nejeme po 18tej, nie? no a mala som vcera den zivocisny.. bola som hladna a oni vsetci si dali pizzu... tak som to vyriesila tak, ze som si objednala olivy, aby som mohla nieco zobkat...
Zvladla som to!!!:)
DO DELENIA!!!
olybaba
01.03.08,10:29
pozdravujem a prajem pekny den, hoci je uprsany,
blahozelam zzmag, s tymi olivami si to dobre vymyslela, to je napad - urcite nan nezabudnem a prilezitostne vyskusam
- dnes mam zivocisny den, rano som mala kavu s mliekom
- obed som si uvarila zeleninovu polievku nakyslo so stratenym vajcom - casto robievam takto vajcia, radsej ako volske oko (pre tych co nevedia, ze : Stratené vajcia sú vajcia varené bez škrupiny. Púšťame ich opatrne do vriacej slanej a octom okyslenej vody. Nesmieme ich dať veľa a používame široký kastról. Nikdy nepúšťame vajcia do vody zvysoka. Vajcia môžeme rozklepnúť do naberačky a podržať nad vriacou vodou, do vody ich pustíme až keď zbelejú. Stratené vaj­cia varíme asi 3 minúty. Roztraseniu zabránime aj tým, že hneď po vpustení vajec do vody bielok obaľujeme okolo žĺtka, aby sa neroztiekol.)
- na olovrant nejaky zeleninovy salat
- a potom este na dnes mam naplanovane utopence s cibulkou, dnes su najlepsie - 5 dnove (casto robim, mam flasu, do ktorej sa zmesti 8 kusov a 3 cibule, cesnak, feferonky, sladkokysly nalev, vyskusany recept - vyborna vec, ked narychlo niet co pod zub, pravidelne ich obmienam, nemozu zostarnut, dnes pride kamaratka na navstevu a uz sa na ne tesi)
- a ked bude hlad, zase nejaky zeleninovy salat, popripade don nakrajam tvrdy syr
- najtazia volba je, aky zajtra si dame den ? podla toho co je v chladnicke sa rozhodnem a tesim sa, lebo zajtra je meranie a vazenie !!!
zzmag
02.03.08,17:55
Dobry vecer...
ja viem, pizzu by som nemala, ale v tomto obdobi som doma a ucim sa na statnice, tak sa mi nechce vymyslat.. tak som si dala pizzu so zeleninou a na to postruhane mnou namarinovane tofu (sojovka a worcester).. mnam... obavam sa, ze vaha mi velmi dolu nesla, ale citim sa vynikajuco... nenaduva ma, mam plochsie brucho a ozaj viac energie..
A pozitivne je, ze uz som si na DS zvykla a pride mi to uplne normalne.. aj moje telo si zvyklo a takto mi to ozaj vyhovuje:)
Som spokojna:)
Tesim sa zajtra na Tvoje vysledky Olybaba... napis:)
DO DELENIA!!!
olybaba
02.03.08,18:21
pozdravujem,
dnesny rastlinny den s ovocim sa krasne zacal, vaha pomalicky klesa, od operacie o 4 kg, obvod bokov sa znizil o 1 cm, ale obvod pasu az o 4 cm - myslim, ze je to uspech a dnesny den sa aj krasne konci,
- dnes som uvarila nahodny recept z netu - vegetariansku jaternicu (sosovicu, krupy a ryzu uvarit zvlast, na oleji udusit cibulku, rozpustit kocku drozdia, primiesat uvarene zrna, ochutit majorankou, ciernym korenim a dosolit, potom v pekaci upiect), nevedela som ake to bude, ako bude chutit, ale musim povedat lakota (pre tych, ktori maju radi taketo jedla), rodinke som dala k tomu zemiakovu kasu a cviklu - nikto ani nemukol, urcite este niekedy urobil
- potom som este upiekla muffiny s ovocim - 20 kosickov, ku kave
- ziadny hlad, dobry pocit a radost z uspechu
- pohoda a klidek
DO DELENIA !!
zzmag
03.03.08,11:24
Olybaba...
BLAHOZELAM, GRATULUJEM, TO JE SKVELE!!! 4 kila a tolko cm... :)
zzmag
03.03.08,11:29
Olybaba a vsetky deliace...
Mam nejake recepty zozbierane delenej stravy.. neviem, ako by som ich sem dala, nemam s tym skusenosti, tak ak chces, poslala by som ti ich na mail... nech kila od Teba utekaju!!
DO DELENIA!!!
účtovník 007
03.03.08,12:05
pozdravujem,
dnesny rastlinny den s ovocim sa krasne zacal, vaha pomalicky klesa, od operacie o 4 kg, obvod bokov sa znizil o 1 cm, ale obvod pasu az o 4 cm - myslim, ze je to uspech a dnesny den sa aj krasne konci,
- dnes som uvarila nahodny recept z netu - vegetariansku jaternicu (sosovicu, krupy a ryzu uvarit zvlast, na oleji udusit cibulku, rozpustit kocku drozdia, primiesat uvarene zrna, ochutit majorankou, ciernym korenim a dosolit, potom v pekaci upiect), nevedela som ake to bude, ako bude chutit, ale musim povedat lakota (pre tych, ktori maju radi taketo jedla), rodinke som dala k tomu zemiakovu kasu a cviklu -

Neviem podľa koho držíš DS, lebo sú rôzne knihy, ale zemiakovú kašu zarobenú so sójovým mliekom a lyžicou rastlinného masla si si mohla dať aj Ty. Ja som dlhé roky držala DS podľa L.Kořínkovej a bola som s ňou veľmi spokojná. Na chvíľu som prerušila, ale znovu som sa k nej vrátila. Na delenie potravín sa dá ľahko zvyknúť.
Držím palce.
olybaba
03.03.08,12:18
pozdravujem
vsetkych, ktori navstevuju tuto temu
- ja som pred troma rokmi a aj teraz cerpala len z knihy Jany Horeckej Mala kucharka oddelenej stravy, ktora vychadza z Korinkovej a precitanim roznych netovych stranok, a som spokojna s tymto vyberom
- zemiakovu kasu som si nedala, pretoze mi vegetarianska jaternica stacila, za ten mesiac sa u mna aj mnozstvo jedla znizilo, zaludok sa asi zmensil, a ta kasa mi vobec nechybala
- ja v sucasnosti chcem viac schudnut, preto sa v strave aj obmedzujem, mozno neskor, ked uz toho budem mat dost a budem si chciet udrziavat vahu, vtedy sa uz budem viac "odborne" stravovat
- na dnes som si vybrala zivocisny den so zeleninou - rano som mala kavu s mliekom, obed zeleninova polievka, zeleninovy salat so sunkou a jogurtom - vecer bude asi co chladnicka da, treba vyjest zasoby a k tomu cajiky, voda a mam plne brucho, ziadny pocit hladu
Štefka 64
03.03.08,13:01
Ahoj,Armola, nepíšeš konkrétne. Tých receptov v knihe je veľa,vyše 150. Tak napíš čo. Jeden receptík na raňajky. 1 vajce, 1 PL vody, 1 PL nastrúhaný parmezán, soľ, mleté korenie, 1 paradajka, 3 lístky bazalky, 1 čl olivového oleja. Vajce rozšľaháme s vodou a primiešame syr. Osolíme, okoreníme. Paradajku nakrájame na kocky a bazalku na pásiky. Zmiešame do vajca. Olej rozpálime na teflónovej panvici,nalejeme naň vajce a miešame do stuhnutia. Praženica má asi 210 kalórí.
účtovník 007
03.03.08,14:32
Ahoj,Armola, nepíšeš konkrétne. Tých receptov v knihe je veľa,vyše 150. Tak napíš čo. Jeden receptík na raňajky. 1 vajce, 1 PL vody, 1 PL nastrúhaný parmezán, soľ, mleté korenie, 1 paradajka, 3 lístky bazalky, 1 čl olivového oleja. Vajce rozšľaháme s vodou a primiešame syr. Osolíme, okoreníme. Paradajku nakrájame na kocky a bazalku na pásiky. Zmiešame do vajca. Olej rozpálime na teflónovej panvici,nalejeme naň vajce a miešame do stuhnutia. Praženica má asi 210 kalórí.

Štefka 64,
Armola založila tému 15.2.2005 ;) A už vyše roka na stránke nebola. Ale Tvoj recept určite poteší všetkých "oddeľovačov.":D
zuhl
03.03.08,15:36
Ahojte, dlho som sa neozvala, lebo som mala zdravotné problémy. Možno som vám tu už niekde spomínala, že DS držím už dva roky a som veľmi spokojná a že akurát som na začiatku roka mala problémy lebo som 10 dní vkuse mala živočíšny deň a potom som si dala rastlinný. No a chceli si mi nechať v nemocnici lebo som mala hrozné kŕče. Kŕče prestali a ozvali sa minulý týždeň, už je to lepšie lebo som bola u skvelej bylinkárky a ževraj mám baktériu v pankrease a hrubom čreve. No a tu je ten problém: manžel mi stále nadáva, že to som si všetko urobila tou DS, že nech začnem už konečne normálne jesť. No baby raďte.
olybaba
03.03.08,15:56
pozdravujem zuhl,
sucitim s tebou, urcite si rada, ze sa ti zdravotny stav zlepsil,
tazko radit, myslim si vsak, ze ty sama musis posudit, ci to mohlo byt z tej DS, alebo nie ?
a teraz si prestala DS ?
zuhl
03.03.08,16:07
Nie stále ju držím, ale už neviem čo mám jesť, napríklad včera som robila pečené mäso, kapustu a knedľu. No a ja som si dala len to mäso a kapustu a už mám kŕče. Tak neviem čo budem robiť.
Štefka 64
03.03.08,20:19
Ďakujem za upozornenie :-) Dúfam že všetky čo držia DS poznajú knihu " Oddelená strava " je tam veľa písané ako sa má jesť. Nedoporučujú bravčové mäso, lebo je ťažko stráviteľné. Malo by sa to striedať, nie papať stále zeleninu. DS nie je vegetariánstvo. Môžeme papkať všetko ale z mierou.
zzmag
04.03.08,17:07
Zuhl...
no ja by som radila samozrejme ist ku gastroenterologovi... ak je to "bakteria", tak to vyliecia antibiotika, delena strava na vine nie je.. ak je to vsak nedostatocnost pankreasu, tak urcite s DS prestat..
Drzim palce a daj vediet, ako si dopadla...
Nech Ti vysetria diferencovany krvny obraz, zapalove markery, hepatalne testy.. to by na zaciatok malo stacit. Ak nebude, tak potom gastroskopia, a testy na cinnost pankreasu...
DRZ SA!!!
zzmag
04.03.08,17:50
Nie stále ju držím, ale už neviem čo mám jesť, napríklad včera som robila pečené mäso, kapustu a knedľu. No a ja som si dala len to mäso a kapustu a už mám kŕče. Tak neviem čo budem robiť.

Ahoj Zuzu,
nasla som perfektnu stranku..

www.victorie.cz .. tam je v sekcii diskuze aj delena strava, baby su tam velmi aktivne, vymienaju si recepty, ja mam od nich pozbierane recepty, mozem ich aj sem dat, len neviem, ako sa to robi.. poradi niekto?:P)

tiez su tam aj zaujimave sice biorecepty, ale velmi podnetne, treba sa len pohrabat....

Drzim palce...
cactus
04.03.08,18:33
Ahoj Zuzu,
nasla som perfektnu stranku..

www.victorie.cz (http://www.victorie.cz) .. tam je v sekcii diskuze aj delena strava, baby su tam velmi aktivne, vymienaju si recepty, ja mam od nich pozbierane recepty, mozem ich aj sem dat, len neviem, ako sa to robi.. poradi niekto?:P)

tiez su tam aj zaujimave sice biorecepty, ale velmi podnetne, treba sa len pohrabat....

Drzim palce...

sledujem túto tému už pár dní. Držím vám palce. Ja sa snažím o niečo podobné.

A čo sa týka prlepenia receptov, tak takto:
- určite ich máš vo svojom PC
- klikni pod príspevkom na odpovedať
- otvorí sa ti okno a nižšie máš Priložené súbory
- klikneš na prílohy, otvorí sa ti okno prílohy, klikneš na procházet,
nájdeš si súbor, ktorý chceš prilepiť, dáš otvoriť, klikneš na stiahni
- dáš poslať odpoveď a je to

dúfam, že je to zrozumiteľné, pretože ja tiež radšej prijímam návody, ktorým rozumiem a nie v jazyku prográmatorov a zbehlých v ovládaní PC.
Tak nech sa ti to podaríhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
zzmag
06.03.08,11:31
Ahojte baby...
neozyvam sa... hapruje mi net, respektive pc mam zavireny, tak nemozem prispievat na poradu.. ale sledovat vas mozem... po stacke to dam do poriadku a aj prilepim recepty, ktore mam...
Cactus... dakujem za poradenie... ja som si ako naschval nevsimla tlacitko"prilozene subory"... dik...
Zuhl.. drz sa a daj vediet, co je s Tebou...
Olybaba.. a Tebe sa ako dari?
Ja sa stale ucim, uz ma to nebavi:))))...drzte palce.. ale stale delim, a to je dobre!!!:)
DO DELENIA!!!!
zuhl
06.03.08,11:36
Ahoj zzmag, je mi už super, tie zázračné byliny zabrali. pokračujem v DS, dnes mám zeleninkové rizotko.
marcusa
07.03.08,12:47
a mohla by som aj ja pekne poprosiť o nejaké tie receptíky... budem veľmi vďačná.
viktorviktor
14.03.08,11:26
chcem sa pýtať pozná niekto knihu, resp je vlastníkom, od Dušan Zachar - Výživa človeka, oplatí sa ju zhánať?
zzmag
18.03.08,13:37
Ahojte, opat sa ozyvam...
ako sa mate baby? Zuhl, Olybaba a vsetci, co sem chodia?
Ja sa stale ucim.. stale delim, velmi nechudnem, ale pri tom mnozstve jedla, co zjem aspon nepriberam.. nieco pozitivne:) Ale uz mi to delenie pride uplne samozrejme, citim sa vynikajuco.. ako sa dari vam?

V prilohe prikladam recepty z ceskej diskusie o DS... su v cestine, a pismenko na zaciatku kazdeho receptu oznacuje, aka je to skupina, ci K-Kyticky (rastlinna), Z- zvieratka (zivocisna)...
Dufam, ze sa hodia..
Drzte sa:)
DO DELENIA!!!
zzmag
18.03.08,13:40
Podarilo saaaa!!!:)))
Cactus... podarilo saaaa:)))..

Viktorviktor.. tu knihu nepoznam, je mi luto.. ale na nete najdes kopu fantastickych stranok, staci surfovat, alebo napis, o co konkretne mas zaujem a urcite ti niekto poradi, kde to hladat.

DO DELENIA!
olybaba
18.03.08,14:08
pozdravujem,
u mna stale pokracuje delenie a myslim ze vysledok je dobry,
- v nedelu bolo vazenie, meranie, za dva tyzdne vaha dole o 1 kg, obvod bokov o 1 cm, obvod pasu o 2 cm, obvod stehna o 2 cm (za mesiac je vaha -4 kg, boky - 2 cm, pas - 6 cm, stehno - 4 cm),
- zaciatkom aprila idem do kupelov na 28 dni po operacii bedroveho klba, som zaradena do liecebnej telesnej vychovy, dufam ze aj tu vaha pojde dole,
- zo skusenosti potvrdzujem, ze delena strava nie je o tom, ze rychlo sa chudne, skor pomaly a urcite je najlepsi pocit, ked "cely clovek" sa lepsie citi
- takze doporucujem tym co chcu - dalej DO DELENIA !!!
zzmag
30.03.08,17:14
Ahoj baby, ako sa mate?
Ja sa mam fajn, vytesujem sa, ze konecne svieti slniecko, tak som po dlhom case vytiahla korcule.. a som dobita, ale prijemne unavena ...:) Hadam kila odo mna rychlejsie utecu.... zatial utekaju, ale velmi pomaly, zacala som cvicit aj brusaky, tak hadam to bude mat nejaky efekt... a som na seba patricne hrda, ze cez sviatky aj ked rodinka papkala tradicne jedla, ja som z cesty nezisla a som spokojna:)
Takze pochvalila som sa a mozem ist prec..:))))) Drzte sa vsetci delici a samozrejme:

DO DELENIA!!!

a napiste, ako sa mate...
cookie
06.04.08,18:47
ahojte, som tu nova, precitala som vsetkych 25 stran. na DS som sa dala len nedavno, no hlavne koli tomu ze som sa citila strasne pretazena vsetkymi tymi jedlami. a teraz sa citim naozaj skvelo. ale je pravda ze chudi ludia z DS zacnu priberat??? trosku ma to vystrasilo... inak dakujem vsetkym za recepty, coskoro vyskusam. :)