Bastian
26.08.07,18:37
Idem kupovat kavovar a som ochotny zan dat max. 4.000,- Viete mi poradit znacku pripadne konkretny typ? Chcem espresso, co urobi chutnu kavu aj s penou (nie prekvapkavanu). Pozdavaju sa mi tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100.
Prosim napiste mi Vase skusenosti.
DAKUJEM :) :) :)
Bastian
27.08.07,11:56
Vie mi niekto poradit?
Prosim Vas napiste mi Vase skusenosti.
VDAKA
;)
ekopo
27.08.07,12:09
Mám DeLonghi, som spokojný.
Slim
27.08.07,12:18
Hlavne aby si mal dobrú kávu. Lavazza je špica. potom daj vedieť, pôjdem okolo........
Paula
27.08.07,12:22
Bastian
27.08.07,13:22
Mate niekto tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100 ???
Dakujem
;)
wagner
27.08.07,17:53
Na STV2 býva relácia hodnotenia výrobkov. Skús si pozrieť do archívu STV a možno tam niečo nájdeš aj o kávovaroch. Za pokus to stojí. Možno budeš múdrejší
kdolincova
29.08.07,16:48
Hlavne si kúp taký, ktorý má uvedený v parametroch tlak 15 barov
Bastian
04.09.07,05:29
Hlavne si kúp taký, ktorý má uvedený v parametroch tlak 15 barov
Dnes su tie espressa standardne 15 barovove - aspon tie co som pozeral. Idem si kupit Krups XP 400030 - potom napisem aku kavu robi...:D
Jara
04.09.07,05:46
Dnes su tie espressa standardne 15 barovove - aspon tie co som pozeral. Idem si kupit Krups XP 400030 - potom napisem aku kavu robi...:D


Je to na tebe, ale ja ho neodporúčam, kúpila si ho kolegyňa a v porovnaní s inými o niečo drahšími je ozaj slabý. Radšej doplať tisícku - dve a kúp si lepší. Ja mám roky Solac a som spokojná. Bol na tú dobu asi okolo 6 tisíc, teraz je lacnejší ale robí lepšiu penu ako Krups. Je to len moja rada, rozhodni sa sám, na trhu je ich teraz hodne, ale ja by som nemenila. Návštevy si tu moju kávu chvália. Veľa šťastia pri výbere. Nekupuješ to ale na rok tak myslím, že v tomto prípade je lepšie zaplatiť viac. Určite sa to vráti...:cool:
Bastian
04.09.07,08:40
No co uz - uz som ho kupil. :( Uz ho idem akurat vybalit a vyskusat. Tvoja znama ma presne ten typ? Lebo prave tento typ ma funkciu "aroma" a sito na vytvaranie lepsej peny. Tiez to ma system zohrievania "thermoblock", cize teplota vody je vzdy rovnaka.
Vsak uvidime - ja dufam ze to bude robit chutnu kavu.
:D :D :D
Jara
04.09.07,09:59
To neviem, myslím že áno, ale prajem Ti príjemné vychutnanie obedňajšiej siesty a nech si spokojný ak ho už máš a nech Ti slúži k spokojnosti.
vrabcek1
04.09.07,10:33
Tak čo navarene? Kedy bude spoločná ochutnávka?.))
22184
04.09.07,10:33
my mama AEG Elektrolux a je skvely, aj na kapucino aj esspreso. Nestazujem sa - teda manzel, mne staci aj nesca. Ale stou kavou tu uz niekto spominal - ta Lavazza je naozaj skvela a hlavne zrnkova, ked si pomelies - ta vona tej kavy uplne super. Ten pressovar robi peknu penu, takze som naozaj spokojna. Stal okolo 5 000Sk.
wagner
04.09.07,17:27
No Bastian nejako dlho skúšaš, aj ma chuť na tú kávu prejde. Kedy ponúkneš? Sedím, čakám a nič. Alebo nastal problém s jej chuťou?
Bastian
05.09.07,10:13
Ahojte Wagner, Vrabcek, Jara, 22184 ...
Robi to fantasticku kave!!! A ta pena... Vrelo odporucam vsetkym - super presso za super cenu. Trocha som sa obaval co to bude za masinku, ale som nadmieru spokojny.
Nech sa paci - komu pripravim chutne pressicko???
:D :D :D
Bastian
07.09.07,09:00
No dobre tak si dam sam...:rolleyes:
wagner
07.09.07,11:40
Chcela som prísť autom, len žiaľ, krajina zázrakov v automape nie. Teda budem bez kávy. Iba že by si ju poslal cez trubku.
Jara
07.09.07,11:50
Dam si ju s Tebou ak má takú skvelú penu. Som rada, že si spokojný. Nech Ti dlho slúži k spokojnosti. Uvidíš, raz si ju dáme spoločne, veď len hora sa nestretne s horou, človek s človekom vždy...
Bastian
07.09.07,12:18
Chcela som prísť autom, len žiaľ, krajina zázrakov v automape nie. Teda budem bez kávy. Iba že by si ju poslal cez trubku.
V tomto pocasi by som Ti aj tak neradil chodit autom... radsej zostan niekde v teple a suchu. Ze by som Ti frkol cez internet? Ale to by nebolo onco. :D
Bastian
07.09.07,12:19
Dam si ju s Tebou ak má takú skvelú penu. Som rada, že si spokojný. Nech Ti dlho slúži k spokojnosti. Uvidíš, raz si ju dáme spoločne, veď len hora sa nestretne s horou, človek s človekom vždy...
Ale co by si chodila ku mne na kavu... vsak Ty mas lepsiu..
:D :D :D
wagner
07.09.07,18:27
Ďakujem, som rada že oceňuješ moje schopnosti. Len kto vie či nie preto, aby si ma na tú kávu nemusel pozvať. Nevadí, účel svätí prostriedok. Prajem príjemné posedenie pri káve, nech Ti chutí.
aquila2
08.09.07,18:19
ak si niekto chce dopriat fakt dobru kavu, sam seba kusok odmet a kusok sa prastit cez kapsu tak mozem odporucat kavovy automat napriklad od saeco, kde su keramicke mlynceky a zopar dalsich vychytavok ...

ja som taketo nieco (saeco incanto deluxe) doprial rodicom ;) je to sice kusok drahsia zalezitost, ale podla ich slov to stoji za to ..

http://ec1.images-amazon.com/images/I/41KJTNGW5TL.jpg

ma to vsak jedno nebezpecenstvo, na navstevach si uz asi budeta davat len caj, kedze budete chciet uz len dobru kavu :)
compact
09.09.07,04:53
Ahoj,
má to EPD (samostatná nádržka na mlieko s sacím ventilom a napeňovačom - nemusíš extra dolievať napenené mlieko do kávy, lebo to už nie je ono) na naparovanie mlieka na cappuccino?
aquila2
09.09.07,10:46
nema to samostatnu nadobku na mlieko, ale je k tomu takato nasadka ..

http://www.dworek.jaroslaw.pl/saeco/cappuccinatore.jpg

proste len tu trubicku strcis do krabice s mliekom a ono to uz vyslaha samo a presne kolko treba...

a to je celkovo pointa tejto masinky, ze aj kavu ti zomelie presne kavy kolko treba, bude teda vzdy cerstvo zomleta.. da sa aj nastavit hrubka zrna, sila kavy.. etc etc velmi prakticke je aj vyhadzovanie socu, ktory odpadava do extra nadobicky a vzdy pristroj vypapuluje, ze ju treba vymenit .. umyvanie je uplne jednoduche, kedze sa len vyberia ta sustava vnutri a oplachne vlaznou vodou ..

inak ten cappuchinatore sa da dobre vyuzit aj na rychle zohriatie mlieka parou .. ked si nastavis aby to tak nepenilo (je tam taka sranda, ktorou sa nastav intenzitu penenia)
skyrock1
20.11.08,17:53
Chcel som dnes kúpiť známym pod stromček pressovar AEG EA 120 a prehovoril som predavača,aby mi dovolil vyskúšať speňovač na kapučíno.Absolútne nevyhovel !!!.Nakoľko som od fachu,viem to zhodnotiť.Ja mám doma De Longhi a je úplne fantastický.Beriem si ho aj na dovolenky.Vrelo odporúčam.
Rozalka
20.11.08,18:33
Ja som si pred dvoma rokmi kúpila Krupps, no 3x som ho už musela reklamovať, lebo bola pod ním mláka. Samozrejme, pri každej oprave napísali inú závadu, takže môžem byť rada, že 50 dní pred skončením predĺženej záruky funguje. Dokedy? už nikdy Krupps.
Abča
29.11.08,17:33
Chcel som dnes kúpiť známym pod stromček pressovar AEG EA 120 a prehovoril som predavača,aby mi dovolil vyskúšať speňovač na kapučíno.Absolútne nevyhovel !!!.Nakoľko som od fachu,viem to zhodnotiť.Ja mám doma De Longhi a je úplne fantastický.Beriem si ho aj na dovolenky.Vrelo odporúčam.


A aký typ De Longhi myslíš? Ja som akurát vyreklamovala Krups lebo robil hroznú miečnu penu, tak by som rada si miesto nebo kúpila ničo s čím budem spokojná.
Abča
29.11.08,17:43
Skuste poradiť konkrétny typ napr. od Di Longhi či Saeco ktorý robí jednak dobú kávu ako aj miečnu penu. Lebo Krups to podľa mojej skúsenosti nie je.
vgabka
11.08.10,12:00
Dobrý, táto téma bola založená už skôr, ale potrebovala by som od nejakého odborníka poradiť pri kúpe espressa v dnešnej dobe. Momentálne mám pákový Krups a som s ním celkom spokojná, ale chcela by som si kúpiť automat s mlynčekom a napeňovačom mlieka. Cena - 400 - 600 €. Viete poradiť? Prípadne aké máte osobné skúsenosti s takýmto typom expressovaru. Ďakujem za info.
lujza.j
11.08.10,15:18
Dobrý, táto téma bola založená už skôr, ale potrebovala by som od nejakého odborníka poradiť pri kúpe espressa v dnešnej dobe. Momentálne mám pákový Krups a som s ním celkom spokojná, ale chcela by som si kúpiť automat s mlynčekom a napeňovačom mlieka. Cena - 400 - 600 €. Viete poradiť? Prípadne aké máte osobné skúsenosti s takýmto typom expressovaru. Ďakujem za info.
ja mám pákový zn :GAGGIA a nemenila by som,má ho 2,5r a maká každý deň ako blázon, /samozrejme urobí super latte a moje oblúbené ranné veľké capucino/ak by som mala kupovať tak opäť pákový a túto zn. inak táto značka ako prvá na svete vyrobila kávovar na esspreso. ja teda určite nie Krups:(ak by som kupovala plnoautomat tak Saeco je to odnož GAggie:);) toto je čisto môj názor:);)
milenass
24.08.10,15:04
Ahojte. Rozmýšľam nad espresom Saeco odea giro plus - nemá náhodou niekto s ním skúsenosť? Ďakujem za komentáre:)
lujza.j
24.08.10,15:14
Ahojte. Rozmýšľam nad espresom Saeco odea giro plus - nemá náhodou niekto s ním skúsenosť? Ďakujem za komentáre:)
ja si myslím, že je to dobrý výber;)
vgabka
27.08.10,17:28
Milenass - napis svoje skusenosti, ak nahodou to esspreso kupis. Aj ja rozmyslam nad touto znackou. Hlavne ma zaujima, ci je tam aj ten kapucinator, alebo je potrebne ho dokupit.
milenass
27.08.10,19:37
Zatiaľ ho mám len objednaný, takže čakám. Čo som pozerala po nete, tak je tam tryska na spenenie mlieka. Ak príde - podám informácie :)
milenass
06.09.10,09:01
Došiel až v piatok, v sobotu som ho skúšala. Urobil 3 kávy a zastal. Odvtedy mi len svieti kontrolka pripravenosti stroja a zároveň aj kontrolka poruchy. Tak neviem čo sa deje. Spojila som sa aj s predávajúcim, ten mi poradil, že asi je málo vody a aby som skontrolovala nádobku na vodu. No bohužiaľ ani to nepomohlo a svieti naďalej. Ešte počkám na manžela nech sa na to lepšie pozrie ale zatiaľ sa naň iba dívam:rolleyes:
Petra Nová
06.09.10,09:22
Ale Slávka, čo špekuluješ? Ak sa Ti pozdáva, tak kúp a potom daj vedieť, ako si spokojná.:)
lujza.j
06.09.10,14:36
Došiel až v piatok, v sobotu som ho skúšala. Urobil 3 kávy a zastal. Odvtedy mi len svieti kontrolka pripravenosti stroja a zároveň aj kontrolka poruchy. Tak neviem čo sa deje. Spojila som sa aj s predávajúcim, ten mi poradil, že asi je málo vody a aby som skontrolovala nádobku na vodu. No bohužiaľ ani to nepomohlo a svieti naďalej. Ešte počkám na manžela nech sa na to lepšie pozrie ale zatiaľ sa naň iba dívam:rolleyes:
ak to je plno automat, tak potom môže byť ešte chyba, že je málo kávy alebo je plná nádoba na kávový odpad:) pre toto by som mala obavy z plno-automatického,aj keď Saeco by som určite volila!keď čítam takéto problémy som rada, že mám svoj pákový klasický ten spraví kávu stále:D:--- niekedy čím viac elektroniky tým viac problémov:(
milenass
06.09.10,15:04
Všetko prekontrolované, vyprázdnené - nič nepomohlo:( Už som sa dohodla s predajcom, zajtra príde kuriér a odvezie kávovar do servisu. Takže na dobrú kávičku si musím ešte počkať :)
lujza.j
06.09.10,15:40
Všetko prekontrolované, vyprázdnené - nič nepomohlo:( Už som sa dohodla s predajcom, zajtra príde kuriér a odvezie kávovar do servisu. Takže na dobrú kávičku si musím ešte počkať :)
:mee::mee::mee: aj si skúsila vypnúť a potom zapnúť?;)
milenass
06.09.10,16:14
Samozrejme a niekoľkokrát :)
Zvalik
06.09.10,16:28
Ahoj .... my máme v robote kávovar Saeco Go automat.... každé ráno nasypeme zrnkovú kávu a máme čerstvú kávičku... zatiaľ si na ňu nikto nesťažoval. Používame do nej zlatú Julius Meinl /tiež odskúšané, všetky ostatné boli kyselé/.
Petra Nová
06.09.10,19:06
Peti, nooo ty si dobrá, ty chceš aby som robila pokusného králika? :D...Ale môžno máš pravdu, už som si ho googlila, je to víťaz nejakého testu, tak asi bude dobrý...no nerada by som dopadla ako Milenas...tieto reklamačky...to ma zabíja :o...aj keď všetko je lotéria, čo kúpiš.:rolleyes:
Napísala som to tak z úplne sebeckých dôvodov. Môj kávovar drží pohromade len silou vôle. Zo párkrát sa totiž ocitol na zemi. Tak by sa mi nejaké overené referencie z prvej ruky zišli.:D
Petra Nová
06.09.10,19:07
Keď kúpiš, Slávka, dofrčím na kávu, otestujem, degustujem a rozhodnem sa.:);)
Petra Nová
06.09.10,19:24
Peti beriem ťa za slovo, zajtra ho objednávam...mám v kancli taký lacný Lidl-zázrak, ale vždy keď príde dakto prestojím pri ňom veľa času, tak chcem nejakého kamaráta, čo urobí veľa roboty za mňa...aspoň s kávou, keď už s iným nie

Ja mám podobné čudo, čo do rýchlosti výroby kávy, a pritom mám rada, keď sa veci dejú ajvaj. Budem držať prstíky, aby sa vydaril, lebo tú kávu nevypijeme spolu ani v ďalšom desaťročí. :D
milenass
06.09.10,19:51
Tak kávovar je zbalený, už len nech si preň prídu.
Zvalík, veď to máte potom skoro ten istý. Nemali ste ešte tento problém ako ja?
Zvalik
07.09.10,07:15
Tak kávovar je zbalený, už len nech si preň prídu.
Zvalík, veď to máte potom skoro ten istý. Nemali ste ešte tento problém ako ja?

no nedokážem ti odpovedať:confused:... nám keď svietia kontrolky tak treba doliať vodu, vyprázdniť kávovú usadeninu alebo dosypať kavu - ale to už bolo vyššie spomenuté alebo potom už len odvápniť, čo pochybujem že to už platí v tvojom prípade keď je čisto nový:rolleyes:.... takže treba už len reklamovať /tak ako si to spravila/.... My ho máme 9 mesiacov, 2x sme odvápňovali a všetko v pohode /klopkám na čelo/. Takže verím, že ti ho vymenia za bezchybný. Ahoj:o
milenass
18.09.10,19:00
Ahojte poraďáci! Takže sa Vám opäť hlásim. Opravený (neopravený) kávovar mám opäť doma. Vraj mu nič nebolo a mám si riadne prečítať návod na použitie! Zaujímavé! Robila som všetko tak ako v návode a robím to aj teraz a zatiaľ funguje. Klop, klop ... Možno mu pomohlo natriasanie v aute :) Ale prišla som na to, že treba dopĺňať vodu, vyprázdňovať zásobník na odpad pri zapnutom stroji. Medzitým som si spravila poriadnu zásobu kávy. Rôzne druhy - no hneď prvý sáčok mi chutí a necítim žiadnu pachuť. Je to Italcaffé - espresso casa. Manžel hovorí, že som si kúpila hračku - takže som zatiaľ spokojná a už sa teším na zajtrajšiu kávičku :)
lujza.j
18.09.10,19:06
tak si ju teda zajtra poriadne uži:):)
ivantt
18.09.10,20:09
Ahoj .... my máme v robote kávovar Saeco Go automat.... každé ráno nasypeme zrnkovú kávu a máme čerstvú kávičku... zatiaľ si na ňu nikto nesťažoval. Používame do nej zlatú Julius Meinl /tiež odskúšané, všetky ostatné boli kyselé/.

Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam ;)
lujza.j
19.09.10,07:57
Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam ;)
pre boha ako ta napadlo vôbec porovnať Saeco z "kávovarmi" z Lidlu?:eek::D je pravda o investícii do espesso mašiny, ale prepáč treba investovať aj do kávy, Meinl:eek: určite by si Saeco, ale aj ty pochutil na kvalitnej káve, ale to je vec názoru a penazí:D:D:---
ivantt
19.09.10,09:10
pre boha ako ta napadlo vôbec porovnať Saeco z "kávovarmi" z Lidlu?:eek::D je pravda o investícii do espesso mašiny, ale prepáč treba investovať aj do kávy, Meinl:eek: určite by si Saeco, ale aj ty pochutil na kvalitnej káve, ale to je vec názoru a penazí:D:D:---

Prvý krát som kúpil mainl lebo vcera som inú nedostal a kolega od ktoreho mavam kavu dovolenkuje, nejak som pozabudol. A kamaratka co predavala v cechach kavovari saeco mi vozieva kavu co predavaju a ta nema chybu. NO nejakych par dni to vydrzim s meinl ked uz som ju kupil...
milenass
19.09.10,09:28
Sto ľudí - sto chutí :)
lujza.j
19.09.10,11:48
Prvý krát som kúpil mainl lebo vcera som inú nedostal a kolega od ktoreho mavam kavu dovolenkuje, nejak som pozabudol. A kamaratka co predavala v cechach kavovari saeco mi vozieva kavu co predavaju a ta nema chybu. NO nejakych par dni to vydrzim s meinl ked uz som ju kupil...
najlepšie je kupovať kávu ako píšeš , tam kde predávajú stoje a teda aj kávu, určite nie v bežných obchodných reťazcoch:);) káva, ktorú tam predávajú je naozaj káva:D:--- ale inak 100 ľudí 100 chutí a ešte Slováci ako takí nie sú kávičkári ako napr. Taliani, my sa tu na kávičkárov bez urážky iba hrajeme:--- pijeme tu veľké mliekové kávy poobede, pričom v iných kávičkárskych krajinách sú to čisto kávy, ktorá sa pijú iba doobeda;)
ivantt
19.09.10,19:00
najlepšie je kupovať kávu ako píšeš , tam kde predávajú stoje a teda aj kávu, určite nie v bežných obchodných reťazcoch:);) káva, ktorú tam predávajú je naozaj káva:D:--- ale inak 100 ľudí 100 chutí a ešte Slováci ako takí nie sú kávičkári ako napr. Taliani, my sa tu na kávičkárov bez urážky iba hrajeme:--- pijeme tu veľké mliekové kávy poobede, pričom v iných kávičkárskych krajinách sú to čisto kávy, ktorá sa pijú iba doobeda;)

To je pravda, ja pijem kavu celý den.. ráno zacnem a kojncim vecer a je velká a s mliekom. Inak by som nevydrzal v praci a mlieko ziernuje ucinky kofeinu na zalúdok. Ale ked mam pohodicku, spravim si pikolo kavicku a vychutnám si ju. A moja oblubena kava je milinari, je to talianska kava a je super. A neskusal som cinetku ci ako sa to vola.. to uz je pre mna velmi draha kava. No a ja mam taky dojem ze bez kavy by som neprezil ( co je riadna blbost, urcite by som prezil ) a nevedel by som pit kavu len doobeda, to by som urcite bol o 18:00 na jednotke intenzívnej starostlivosti :-)) No a nakoniec, nemam rad nescafe a zalievanu len ked musim....
milenass
13.11.10,20:03
Ahojte, takže po dvoch mesiacoch sa opäť ozývam. Kávovar zatiaľ pracuje v pohode, kávička má krásnu penu ale kapučíno veru poriadne neviem spraviť :mee: Z viacerých druhov káv som skončila výber a ustálila som sa na dvoch, ktoré úplne vyhovujú mojim chuťovým pohárikom.
1. miesto - AMANN KAFFEE PREMIUM DE LUXE
2. miesto - ITALCAFFÉ ESPRESSO CASA
Dnes som doplnila mlynček Alžírskou kávou, tak som zvedavá, aká to bude chuť. Mám ešte s príchuťou Baylis a Almond. Teším sa zajtra na kávičku :) Na zdravie :)
lujza.j
14.11.10,08:50
Ahojte, takže po dvoch mesiacoch sa opäť ozývam. Kávovar zatiaľ pracuje v pohode, kávička má krásnu penu ale kapučíno veru poriadne neviem spraviť :mee: Z viacerých druhov káv som skončila výber a ustálila som sa na dvoch, ktoré úplne vyhovujú mojim chuťovým pohárikom.
1. miesto - AMANN KAFFEE PREMIUM DE LUXE
2. miesto - ITALCAFFÉ ESPRESSO CASA
Dnes som doplnila mlynček Alžírskou kávou, tak som zvedavá, aká to bude chuť. Mám ešte s príchuťou Baylis a Almond. Teším sa zajtra na kávičku :) Na zdravie :)
mliečko ti napeňuje mašina, alebo ty?;)
lujza.j
14.11.10,08:52
To je pravda, ja pijem kavu celý den.. ráno zacnem a kojncim vecer a je velká a s mliekom. Inak by som nevydrzal v praci a mlieko ziernuje ucinky kofeinu na zalúdok. Ale ked mam pohodicku, spravim si pikolo kavicku a vychutnám si ju. A moja oblubena kava je milinari, je to talianska kava a je super. A neskusal som cinetku ci ako sa to vola.. to uz je pre mna velmi draha kava. No a ja mam taky dojem ze bez kavy by som neprezil ( co je riadna blbost, urcite by som prezil ) a nevedel by som pit kavu len doobeda, to by som urcite bol o 18:00 na jednotke intenzívnej starostlivosti :-)) No a nakoniec, nemam rad nescafe a zalievanu len ked musim....
milinari? nie Molinari? ak áno tak to je teda kááávička;) ale aj cena:mee:
milenass
14.11.10,16:05
Lujza.j, prídavný kapučinátor zo začiatku napeňoval (hoci nie hneď od začiatku) no teraz sa mi zdá, ako keby len zohrial mlieko. A ručne napeniť mlieko sa mi tiež už dávno nepodarilo :( Ešte šťastie, že my kapučíno nepijeme, len moji chalani sem tam pýtajú - takže aké spravím, také vypijú :)
lujza.j
14.11.10,17:34
aké kupuješ mlieko?
milenass
14.11.10,18:06
Ako kedy. Niekedy Jednota 1,5% plnotučné, no včera som skúšala aj 3,5% a bolo to ešte horšie. Vychladené boli tiež:( takže neviem kde robím chybu.
lujza.j
14.11.10,18:43
mlieko iba plnotučné-vždy, ale aj v tých aj rozdiel, plnotučné Rajo z toho je dobrá pena,aspoň môj chlap keď mi robí veľké ranné capucinko, tak hovorí, že je z toho najlepšia pena:)ale u nás sa pena robí klasicky-ručne
milenass
14.11.10,19:59
Díky. Zajtra kúpime Rajo a vyskúšam :)
Zvalik
14.11.10,20:09
Ja mám saeco doma a nedám na neho dopustiť. Nevyrovná sa mu žiadny lidlovy alebo tescový kavovar. Nastavim si kávičku na akú mám chuť. Takže môj názor je taký, že lepšie invesstovať než neskôr ľudovať. Hi, a preave dnes som kupil Meinl že vyskúšam ;)


Ahoj.... a ako Ti chutila zlatá Julius Meinl? My sme sa jej nevzdali, vyskúšali sme fakt rôzne kávy a aj tie čo odporúča výrobca nášho kávovaru Saeco, ale zlatá bola naj-naj lepšia;)!!
jess
25.11.10,08:52
Ahojte. Chcem si kúpiť kávovar SAECO RI9745/01 x small. Nemáte s ním niekto skúsenosti ?
sybila3
09.12.10,17:21
ahojte, ja mám saeco odea go, kupovali sme ho v decembri 2008, hneď medzi sviatkami sa pokazil, musela som ho dať do servisu, bol chybný mlynček, vymenili ho a šlapal, potom sa občas niekoľkokrát zasekol ale zase naskočil, ale permanentne je pod ním kaluž vody, keď sa naposledy zasekol tak som volala do servisu ale bavili sa so mnou ako keby som bola nejaká podvodníčka, tak som ho očistila odvápnila a fungoval, ale teraz záruka bude končiť 23 blikajú kontrolky a mlynček nemelie, čo s ním, poslať do servisu a žiadať naspäť peniaze, že sú s ním stále problémy alebo čo? čo mám urobiť? dík
A ešte pridám svoj názor: keby som kupovala nový kávovar, čiže čo mi vadí pri tomto je, že nevidím či je dostatok vody, tak by so hľadala taký, kde je vidieť hladina vody, lebo koľkokrát som dala pripraviť kávu tváril sa, že je vody dosť, ale urbil len polovicu kávy a zasvietil, že došla voda, takže skoro pred každým použitím som musela nádržku vyberať a kontrolovať vodu.
suzzix
09.12.10,17:53
Ahoj, My máme dolce gusto od Krups a sme s ním nad mieru spokojní. Kapsule su dostupne a nasi hostia su ohurení capucinom alebo Late z neho.:) Je lahko ovladatelný a udrzba je jednoduchá, pretože pri klasických kavovaroch musiš mysliet na to, že ak chces kvalitnu kavu treba ho pravidelne cistit a taktiez kava, ktorá sa otvorí sa musí spotrebovat do 3 dní (aspon myslím), inak vyprchá. Ale co sa týka značiek odporučam švajčiarsku značku JURA.
sybila3
20.01.11,18:21
no už je opravený, ide ešte tichšie ako keď bol nový, ale ja som ho pravidelne odvápňovala a čistila, oni mi napísali, že ho treba častejšie odvápňovať a mazať, ale v návode nevidím žiadne mazanie a neviem čo mám mazať, nemáte niekto saeco odea go alebo podobný? dík
milenass
21.01.11,20:03
Sybila3, rada by som Ti pomohla, no ja mám len od októbra Saeco Odea Giro Plus a mne všetko čo treba spraviť ukazuje kávovar. Zatiaľ som ho ani neodvápňovala, lebo pijeme len jednu alebo dve kávy denne. Ale keď som zo začiatku umyvávala tu centrálnu jednotku, tak sa mi zdalo, že je to sem tam mastné ale v ktorých častiach to bolo to Ti presne nepoviem. Skús sa pozrieť do návodu, či to tam niekde nie je uvedené a ja idem prezrieť do toho môjho, či to tam nenájdem:)
milenass
21.01.11,20:34
Tak návod som preštudovala a veru o nejakom mazaní tam nie je ani slovo:(
sybila3
25.01.11,09:43
Sybila3, rada by som Ti pomohla, no ja mám len od októbra Saeco Odea Giro Plus a mne všetko čo treba spraviť ukazuje kávovar. Zatiaľ som ho ani neodvápňovala, lebo pijeme len jednu alebo dve kávy denne. Ale keď som zo začiatku umyvávala tu centrálnu jednotku, tak sa mi zdalo, že je to sem tam mastné ale v ktorých častiach to bolo to Ti presne nepoviem. Skús sa pozrieť do návodu, či to tam niekde nie je uvedené a ja idem prezrieť do toho môjho, či to tam nenájdem:)
presne aj ja, to je podobný typ, odvápňovala som, keď mi zasvietila kontrolka a v návode nie je mazanie uvedené a tí..... nechcem sa vyjadriť čo v oprave mi napíšu, že častejšie odvápňovať a mazať, ale čo a jak mám vedieť že odvápniť ked nezasvieti, my tiež urobíme 2-3 šálky kávy. Takú hovadinu mi napíšu. A že mazať a čo? prečo to neuviedli v návode?
deane7
28.01.11,14:13
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevollautomat-Xsmall-p200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
lujza.j
28.01.11,14:24
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevollautomat-Xsmall-p200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?

naleješ vodu, nasypeš kávu+nastavíš mlynček, počkáš kým je voda zohriata a zapneš gombík:)
mlynček treba nastaviť tak aby káva veľmi rýchle nepretekala:)zmena v zomletí kávy sa ukáže asi tak pri tretej káve.
deane7
28.01.11,19:03
Dík. A čo čistenie, ako často, náročnosť? V obchode sa tam s predavačkou neporadím keďže ona je taká hlúpa nevzdelaná, nevie vôbec po slovensky. Teda neviem či to tam bol presne ten typ, no cena bola taká.
lujza.j
28.01.11,19:11
Dík. A čo čistenie, ako často, náročnosť? V obchode sa tam s predavačkou neporadím keďže ona je taká hlúpa nevzdelaná, nevie vôbec po slovensky. Teda neviem či to tam bol presne ten typ, no cena bola taká.

dajú sa kúpiť také "odkalovacie" prášky, to sa nasype do nádržky nechá rozpustiť potom trošku odpustíš,aby sa to dostalo do všetkých trubiek necháš pôsobiť a potom to postupne odpustíš. ja som si to kupovala v "špeci"predajni kde predávajú aj kávu, kedysi boli na Mickievičovej v BA, teraz sú na Žilinskej v BA. ako často čistiť?podľa toho koľko kávy vypijete:)
deane7
28.01.11,19:41
Jasne, pýtam sa ako lama, nikdy som taký kávovar nepoužíval, neviem o tom nič. Dlho pijeme Nesku, no asi je čas na zmenu. Tak napríklad 5-6 káv denne by sa v ňom varilo ak nepríde návšteva.
milenass
28.01.11,22:26
Deane7, ja mám od jesene Saeco Odea Giro plus - je to niečo podobné a ak neberiem do úvahy prvotný zádrhel - tak zatiaľ pracuje v pohode (klop, klop). Manipulácia je jednoduchá: zapneš vypínač, nastavíš si silu kávy (slabu, strednú alebo silnú) a množstvo vody na šialku. Kávovar si sám pomelie kávu a ty už len čakáš na kávičku. My sme pili 20 rokov Nescu a veru už mám problém domíňať zásobu Gold-ky čo sme si vždy robili:) U nás je tiež poriadne tvrdá voda ale do kávovaru dávame vodu z kanvice Brita. Pijeme s mužom len tak 1-2 kávy denne a zatiaľ som ešte nemusela odvápňovať. Čistím ho tak raz za týždeň, takže veľa roboty s ním nie je :)
jess
29.01.11,07:41
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevollautomat-Xsmall-p200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?

Mám presne rovnaký. Kúpili sme na vianoce v NAY za 215 Eur. Bol v akcii a bol posledný. Funguje skvele. Má to keramický mlynček, ktorý sa nastavuje SÁM podľa druhu kávy. Ako písala lujza, najlepšia káva je asi tá tretia kým sa ten mlynček nastaví. Vľavo do nádobky naleješ vodu, vpravo ti vyhaduje použitú kávu. "Papuľuje" na všetko - preplnený odpad, nedostatok vody, nemá kávu .... :D :D Zvrchu je zásobník na kávu. Čiže, ak máš vodu a kávu, stačí stlačiť gombík, či chceš malú kávu, veľkú kávu alebo len vriacu vodu na čaj. Pred každým použitím aj hodinku po použití sa sám prečistí - teda trubky. Potom sa aj sám vypne, ale zásobník kávy musíš bohužiaľ vysypať ty :D . Podľa návodu:confused:, ktorý je priložený si veru kávu ani neurobíš, preto toľko píšem ;). Robí to peknú penu . Vľavo je ešte tryska na napenenie mlieka. Dokúp si džezvu - to je tá nádobka na mlieko. Do nej sa naleje cca 1,5dcl studeného mlieka, trysku ponoríš doň a gombík otočíš do polohy vľavo. Pozor ! Najprv sa tryska sama prečistí, takže ti pôjde do mlieka voda. Preto treba najprv nechať trysku Pinarello prečistiť , aby vytiekla voda a potom zasunúť trysku do mlieka. Ja to robievam tak,že si trysku otočím trochu vľavo a pod 45°uhlom držím džezvu a za pár sekúnd mám plnú džezvu napeneného mlieka. Pozor, tá vrchná kovová tyčka je horúca - neraz som sa popálila. No a potom penu pozbieram a dám do už vopred pripravenej kávičky. Peny je aj 3cm. Posypem škoricovým cukrom a mňáááám. Za tie peniaze sme nadmieru spokojní. Na internete je tento najlacnejší za 300 Eur. No a druh kávy si musíš zistiť sám podľa tvojej chuti. Nám chutila zatiaľ najviac taká čierna Meinl 0,5kg. Teraz sme kúpili zlatú1kg Meinl, ale nemchutí nám a ešte pretým sme mali Segarfreedo a tá nám tiež nemchutila.

Ták a hneď si ju idem urobiť :) Dobrú chuť ! :)
lujza.j
29.01.11,11:55
Jasne, pýtam sa ako lama, nikdy som taký kávovar nepoužíval, neviem o tom nič. Dlho pijeme Nesku, no asi je čas na zmenu. Tak napríklad 5-6 káv denne by sa v ňom varilo ak nepríde návšteva.

v pohode nevadí, tiež sme doma prešli "kávovými" štádiami:D dlho sme pili prekapávanú, fakt dlho, potom dlho nesku, mne potom prestala chutiť tak som pila zelený čaj až kým sme nekúpili espresso mašinu.asi mesiac máme plnoautomat, predtým sme mali klasický pákový zn.Gaggia/táto firma ako prvá na svete vyrobila espresso mašinu/ ten robil úžasnú kávu, plnoautomat ma zatiaľ nijako neohúril, ale ešte má poslednú šancu:D musím si kúpiť moju obľúbenú Naber caffe a keď z tej neurobí takú "kaficu" ako pákový tak už neviem:rolleyes:
a k tvrdej vode ja som uvažovala, že by som skúsila robiť kávu z kojeneckej vody.ako často čistiť?možno raz za 2mesiace?
deane7
29.01.11,17:59
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?
lujza.j
29.01.11,18:04
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?

ten padá do takej nádržky,ktorú keď je plná vyprázdniš ,inak stroj nepôjde bude tam blikať závada
Halli
29.01.11,18:11
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?

asi takto nejako...toto video ma presvedčilo:D

http://www.youtube.com/watch?v=Xwn4smT4v7o :)
jess
29.01.11,18:30
Poučné :) Tak to budem iná frajerka, keď sa mi podarí takú peknú kávu urobiť ako je na tých videách.
deane7
29.01.11,19:19
To je dobré. A všetkým ďakujem. Keď sa tej nesky zbavíme tak hneď kúpim. Aj tento dobre vypadá
http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod/365266/siemens/siemens-tk-52001-cierne/
jess
29.01.11,20:20
Tak to je na zváženie, lebo tento má aj nahrievanie šálok aj nastavenie sily kávy 8 a 12 g. A má aj väčší objem na vodu 1.8 l (náš myslím len 1l) . A má aj výškovo nastaviteľné trysky - teda neprská mimo, keď dáš nižšiu šálku.

A práve som našla toto http://www.youtube.com/results?search_query=saeco+xsmall&aq=0 Idem študovať :D , či to robím dobre :D . Na youtube som našla aj ako mám poskladať nový robot (totál nanič slovenský návod) :D
foresterbig
30.01.11,08:37
Ja mam uz asi siesty kavovar,zacali sme s Krupsom,ako klasicky presovaric,potom sme kupili prvy Saeco espreso poloautomat a teraz mame taktiez Saeco bola to svojho casu vlajkova lod od firmy Saeco - Primea Touch Plus,bol drahy ale uz ho mam asi 3 roky a ide ako hodinky.O kavovar sa prikladne staram to znamena ze mu dam co pyta.Pravydelne ho dekalcitujem a cistim vnutorny kartrige,mazem a a umyvam.To je zaklad pre spolahlive fungovanie.Je pravda ze ho treba casto obskakovat ale to uz je dan za dobru kavu.Saeco mozem doporucit kazdemu urcite bude spokojny.Prvy Saeco Easy je na predaj a da sa zhliadnut v cinnosti na You Tube do vyhladavaca treba napisat Saeco Easy je to prvy odkaz.Taktiez sa nachadza v inercii tu na Porade.
KEJKA
30.01.11,11:04
ja som kúpila dcére niečo takéto na kapsule, veľmi si to chváli.
https://www.dolce-gusto.sk/SK/Pages/Domov.aspx?utm_source=etarget&utm_medium=cpc&utm_campaign=etarget
Zitulda
30.01.11,11:39
ja som kúpila dcére niečo takéto na kapsule, veľmi si to chváli.
https://www.dolce-gusto.sk/SK/Pages/Domov.aspx?utm_source=etarget&utm_medium=cpc&utm_campaign=etarget
... aj ja som počula, že káva je fantastická. Nechutnala som ju, možná že raz-niekedy áno. Susedka tiež kúpila pre dcéru na Vianoce a vravela, že aj je najlepšia, ale vraj vypočítala náklady na jednu kávu a "údajne" :confused: vyjde jedna káva na cca 0,47 centov.
Matasias
30.01.11,11:52
... aj ja som počula, že káva je fantastická. Nechutnala som ju, možná že raz-niekedy áno. Susedka tiež kúpila pre dcéru na Vianoce a vravela, že aj je najlepšia, ale vraj vypočítala náklady na jednu kávu a "údajne" :confused: vyjde jedna káva na cca 0,47 centov. A čo je pravda, že je veľa práce okolo prípravy?
Kto má taký kávovar už ste vypočítali cenu na jednu?

Dolce gusto mam uz nejaky mesiac. Kava je naozaj vyborna. Okolo pripravy nie je ziadna praca. Do zasobnika rano nalejes vodu a dalsi krok je uz iba vlozit kapslu/vybrat kapslu. To je vsetko. Podla potreby poutieras vnutro, ktore je obcas zaprskane od kavy. Ale to je v kazdom kavovare. Kapsle sa predavaju v dvoch druhoch balenia. Bud 16 kapsul s cistou kavou/kakaom/ladovym cajom alebo 8+8 kapsul - mlieko + kava . Cena balenia sa pohybuje okolo 4,90 € az 5,40€. Zalezi, kde nakupujes. Ale velmi casto byvaju v obchodoch akcie (skoro stale niekde, teraz napriklad Hypernova/Metro), ked je cena od cca 3,50€ do 4,20€. Takze pri akcii a variante 16 kapsul je cena jednej kavy cca od 0,22€ a pri normalnej cene do cca 0,35€. Hadam som to prepocitanie nepoplietol.
lujza.j
01.02.11,10:25
dajú sa kúpiť také "odkalovacie" prášky, to sa nasype do nádržky nechá rozpustiť potom trošku odpustíš,aby sa to dostalo do všetkých trubiek necháš pôsobiť a potom to postupne odpustíš. ja som si to kupovala v "špeci"predajni kde predávajú aj kávu, kedysi boli na Mickievičovej v BA, teraz sú na Žilinskej v BA. ako často čistiť?podľa toho koľko kávy vypijete:)

http://www.mycoffee.sk/index.php?cPath=1_17
deane7
01.02.11,19:11
http://www.mycoffee.sk/product_info.php?cPath=3_37&products_id=743
Toto čudo dokáže za deň urobiť len 10 káv?
lujza.j
01.02.11,19:15
http://www.mycoffee.sk/product_info.php?cPath=3_37&products_id=743
Toto čudo dokáže za deň urobiť len 10 káv?
zvláštny parameter, fakt:rolleyes:
nepozerala som mašiny;)
Halli
01.02.11,19:53
http://www.mycoffee.sk/product_info.php?cPath=3_37&products_id=743
Toto čudo dokáže za deň urobiť len 10 káv?

To asik potom máš už svalovicu z napchávania a vyklepávania ...treba plnoautomat a už len kukáš :D

...ááále kukaj robí varené víno ...a to ma nenapadlo :D
deane7
02.02.11,08:43
To víno som prehliadol. Aj keď dobré červené je škoda pokaziť nejakým varením.
CherryAnn
11.02.11,19:27
Zdravím, vie mi niekto fundovaný poradiť, aký kávovar vybrať na doma?:D Používať ho budú dvaja ľudia, ja príliš veľký kávičkár nie som, kávu mám rada s mliekom, kapučíno, proste také tie dámske jemnejšie veci - chlap je naopak náročný a vypije niekoľko káv denne (čierne kávy), má rád espresso.

Ja by som najradšej vyberala z týchto kávovarov Nespresso (http://www.cesk.cz/nespresso-kavovary/) (Essenzu, alebo Citiz), on hovorí, že do toho máme investovať a kúpiť si kvalitnejší prístoj (neviem, ako prišiel na to, že Nespresso nie je dosť dobré, všade ho chvália), konkrétne chce kávovar Saeco (http://www.cesk.cz/kavovary-saeco/) ODEA. Máte niekto doma to Saeco? Je to naozaj o toľko lepšie ako Nespresso? Nie je to pre dvoch zbytočný luxus?
milenass
12.02.11,20:43
CherryAnn, ja mám Saeco Odea Giro Plus a som celkom spokojná. Kávička nám chutí, kapučíno nerobievam lebo ho nemám rada. Nespresso neviem posúdiť lebo som ho ešte nepila, hoci sa mi dizajnovo veľmi páčilo. Bála som sa ho - lebo čo keď by mi nesadol konkrétny druh kávy:D Predsa len výber zrnkovej kávy je asi väčší. Je len na Tebe koľko chceš do toho investovať -ale je to fakt pohodlné robenie kávičky:)
foresterbig
14.02.11,06:17
to:CherryAnn (http://www.porada.sk/member.php?u=199721),tu neries ci lepsie alebo horsie tieto dva pristroje sa nedaju porovnavat su rozdielne principom.Saeco je sroj ktory si zomelie kavu a Nespresso je na kapsle.Podla mojo nazoru Saeco je mercedes medzi kavovarmi co melu kavu a zase Nespresso je podla recenzii asi najlepsi na kapsle.Tak babo rad:)
deane7
14.02.11,14:16
Ak Saeco tak čo tomuto chýba oproti tým drahším?
http://www.belmondo.sk/?page=shop/flypage&product_id=1000642
foresterbig
14.02.11,14:34
to: deane Ta Odea je super,chyba jej iba samostatny box na mlieko na vyrobu kapucina ale to sa da ozeliet.Cena je dobra myslim ze nebudes lutovat.Ja mam uz druhy Saeco kavovar a som spokojny,jeden je klasika aky tato Odea a druhy je plnoautomat.
Milas265
14.02.11,17:05
Ak Saeco tak čo tomuto chýba oproti tým drahším?
http://www.belmondo.sk/?page=shop/flypage&product_id=1000642


Nič...máme ho v robote...plánujem ho poriadiť,zatiaľ mám pákový stroj.Tie dve kávy denne...to nie je na svalovicu...a aj v baroch majú pákové...:D
Lazicka
18.03.11,14:23
Dobrý deň,
plánujem si kúpiť menší kávovar, ale vôbec sa v tom nevyznám. Chcem,aby robil dobrú kávu, nejaké to kapučínko, dobrú penu a pod. Nemusí to byť žiaden technologický zázrak, stačí úplne normálny kávovar do tých 200€. Najhoršie na tom je, že nemám potuchy, ktoré značky sú dobré a ktoré by som nemala radšej kupovať. Nechcem žiadny na kapsule, nemusí mať ani mlynček (to je asi drahšia záležitosť). Z toho, čo som sa tu dočítala, tak by mal mať aspoň tých 15 barov. To je všetko čo viem. Vie mi niekto poradiť a doporučiť nejakú značku alebo konkrétny kávovar?
Vopred ďakujem :)
buchač
18.03.11,14:36
Dobrý deň,
plánujem si kúpiť menší kávovar, ale vôbec sa v tom nevyznám. Chcem,aby robil dobrú kávu, nejaké to kapučínko, dobrú penu a pod. Nemusí to byť žiaden technologický zázrak, stačí úplne normálny kávovar do tých 200€. Najhoršie na tom je, že nemám potuchy, ktoré značky sú dobré a ktoré by som nemala radšej kupovať. Nechcem žiadny na kapsule, nemusí mať ani mlynček (to je asi drahšia záležitosť). Z toho, čo som sa tu dočítala, tak by mal mať aspoň tých 15 barov. To je všetko čo viem. Vie mi niekto poradiť a doporučiť nejakú značku alebo konkrétny kávovar?
Vopred ďakujem :)

...si normálna ...?????

TOTO je NORMÁLNY kávovar ......a ani toľko €-čiek nevysolíš zaň ...;)

http://blog.sme.sk/blog/101/721/clanok_foto.jpg
Lazicka
18.03.11,19:21
Fakt vtipné a ďakujem za radu. Myslím, že z popisu pochopí aj malé decko, čo som tým chcela povedať a čo mi vlastne ide. A téma s názvom "Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?" je v poriadku? Nezdá sa mi, že by tam hovorili o týchto "kávovaroch". Vravela som, že nemám s týmito vecami skúsenosti a naozaj sa teda OSPRAVEDLŇUJEM za svoju neznalosť a za to, že som chcela od niekoho pomoc.
Bastian
18.03.11,19:44
Fakt vtipné a ďakujem za radu. Myslím, že z popisu pochopí aj malé decko, čo som tým chcela povedať a čo mi vlastne ide. A téma s názvom "Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?" je v poriadku? Nezdá sa mi, že by tam hovorili o týchto "kávovaroch". Vravela som, že nemám s týmito vecami skúsenosti a naozaj sa teda OSPRAVEDLŇUJEM za svoju neznalosť a za to, že som chcela od niekoho pomoc.
Keď chceš niečo lacnejšie, tak si kúp napr. KRUPS XP 400030 (mám ho a som spokojný) a keď chceš riadnu mašinu, tak napr. SAECO (nájdeš cez google). Ten KRUPS kúpiš za cca 100 eur a jednoduchší SAECO okolo 500 eur.
Lazicka
18.03.11,19:48
Ďakujem Bastian :)
lujza.j
18.03.11,19:52
firma Gaggia:http://www.kava-kavovary.sk/kavovary-gaggia.html
tradícia f. Gaggia:Piest, alebo pákové, poháňaný stroj bol vyvinutý v Taliansku v roku 1945 Achille Gaggia, zakladateľ výrobca strojov espresso Gaggia . Design druhovo používa páku, prečerpávacie prevádzkovateľom, k nátlaku na horúcu vodu a poslať to cez kávu melie. Akt produkovania injekcie espresso sa hovorovo hovorí tiahne výstrel, pretože tieto páky-štýl espresso nutné ťahať dlhú kľučku produkovať výstrel. [2]
Existujú dva typy strojov páky, ručné piest a pružina piestu dizajn. S ručným piest, prevádzkovateľ priamo tlačí vodu cez areálu. V piestu design jar, operátor pracuje na napätie pružiny, ktoré potom prináša tlak na espresso (zvyčajne 8 až 10 bar ).
alebo aj viac :http://translate.google.sk/translate?hl=sk&langpair=en|sk&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Espresso_machine
vgabka
19.03.11,04:35
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z druhého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
jess
19.03.11,05:38
...... Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.

Máme SAECO X small a káva je zakaždým keď ju zmeníme iná. Tak si myslím, že to nie je iným kávovarom, ale použitou kávou ;)
buchač
19.03.11,14:06
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z dru;)hého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
Či som mimotemy alebo zlezaradil neviem , nech posúdi každý sám ...
...a preto sa ešte zamyslím ...teraz pre zmenu vážnejšie ...

To s tým mnou uvedeným kávovarom som myslel smrteľne vážne , podané ale na srandovnú nôtu ....

Takže ...vážení , môj názor asi je taký ...

Pri tých poniektorých značkách ale poniektorí pozabudli aj podotknúť / myslím si / , že na aký účel , presnejšie povedané , komu a kde bude takýto kávovar slúžiť ...
Nepredpokladám totiž , že poniektoré uvedené linky , kde sa kávovary šplhajú do výšin aj nad 1.000 € by mal slúžiť len pre jednu rodinu , potiažmo osobu ...skôr by som povedal , že sa už potom jedná o firmu .
Dá sa tiež povedať , že ak aj by šlo o tento prípad , tak tiež jednoznačne stojím si za názorom , že dotyčná osoba je potom nejaký podnikateľ , ktorý si v pohode dá tento kávovar do nákladov ......toto ale nik nespomenie , radšej hneď odsúdi názor / hlavne ten môj / , že sa vtipkuje ...


vgabka...hm , Ty máš dokonca dva , značkové ...odborníkmi doporučené...:rolleyes:...he , predajca aj vlastnú mater , nos medzi očami niekedy zaprie , len aby predal , kurňa ...:rolleyes:
No vidíš ...ja mám tri - koťogó káve varič - a nemenil by som ani za nič ...;):)

Ozaj ...spomenula si slovíčko dilema - pri výbere kávovaru ....:D:D:D
Hm , tak aj ja mám občas dilemu - t.j. kde je vážnejšie nutná a ťažká voľba medzi dvoma vzájomne sa vylučujúcimi možnosťami ....a preto tento výraz spájam s určite iným spojením , ale výber kávovaru medzi to určite nepatrí ...:cool:

O zjednodušení prípravy kávy sa radšej ani nezmieňujem , to je len fráza ...tak ako ja , tak aj Ty vodu musíš dať do nádobky , kávu tiež ...tak isto ako aj do iných kávovaričov ...;)...o následných nákladoch ani nevravím , tie už hotové kelímky s obsahom - len vodu cez to nechať prebehnúť , atď...
Chuť kávy ???????....tak to je už vecou každého ...mal som možnosť aj z Dolce gusta , aj iné stroje ...či v kaviarni , či na návšteve ......no čo už , keď mne len tá nostalgia chutí ???....zabijem sa ???
Myslím , že kvôli káve asi nie ...pre iné som sa nepráskol , tak čo ...:cool:

P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať :---:D...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...:)
lujza.j
19.03.11,14:25
Máme SAECO X small a káva je zakaždým keď ju zmeníme iná. Tak si myslím, že to nie je iným kávovarom, ale použitou kávou ;)

vždy to je o káve:);) " zo štandardky " dobré presso nikdy nebude:D:D:---
lujza.j
19.03.11,14:31
Aj ja som členom tejto debaty o kávovaroch, pretože som si taktiež jedného času kupovala kávovar. Tak ak tu niekto vtipkuje, tak nech si založí osobitnú diskusnú skupinu. Tu píšu ľudia, ktorí stoja pred dilemou, aký kávovar (esspresovar) je najlepší. Ja momentálne mám dva a som s oboma maximálne spokojná. Preto sa chcem podeliť s postrehmi s tými, ktorí idú kávovar kupovať. Tlak 15 barov je vraj optimum pre kávovary (podľa slov odborníkov). Preto ani nejako nehľadaj kávovary s vyšším tlakom. Ak sa rozhodneš pre pákový, tak daj pozor, aby mal závit pre páku vyrobený z kovu (to mi odporúčali odborníci, keď som kupovala svoj). Ja osobne mám KRUPS pákový a bola som s nim veľmi spokojná. Moja rodina si kávu z neho pochvaľovala. Aj latte s napeneným mliekom moje dievčatá pili radi. Pretože som chcela kávovar s mlynčekom, okolo ktorého by bolo menej roboty, tak som začala googlovať, aký je najlepší. Dočítala som sa však, že užívatelia takýchto kávovarov sa dosť sťažujú - raz sa im zasekne káva v mlynčeku, potom ho treba stále čistiť a tak. Tak som sa rozhodla, že ak si chcem zjednodušiť prácu pri príprave kávy, tak to nie je veľmi vhodný typ. Tak som sa rozhodla pre Krups - dolce gusto. Mnoho ľudí ho odsudzuje, pretože kapsule sú dosť drahé. Ale pokiaľ si vyhliadnete akciu v supermarkete, tak ta káva ani nie je taká drahá. A keďže mám dva kávovary, tak prípravu kombinujem. Raz z jedného, raz z druhého. To sú moje postrehy. Čo sa týka značiek, tak tu v niektorých príspevkoch sú spomenuté tie značky, ktoré sú tip top - SAECO, GAGGIA. Ale ja s nimi nemám skúsenosti. Pila som kávu z esspesovaru SAECO, ale tuším z môjho Krupsu mi chutila viac.
škoda, pretože to sú výrobcovia, ktorý vyrábajú iba kaffe mašiny a nie aj iné druhy kuch. spotrebičov.
lujza.j
19.03.11,14:37
Či som mimotemy alebo zlezaradil neviem , nech posúdi každý sám ...
...a preto sa ešte zamyslím ...teraz pre zmenu vážnejšie ...

To s tým mnou uvedeným kávovarom som myslel smrteľne vážne , podané ale na srandovnú nôtu ....

Takže ...vážení , môj názor asi je taký ...

Pri tých poniektorých značkách ale poniektorí pozabudli aj podotknúť / myslím si / , že na aký účel , presnejšie povedané , komu a kde bude takýto kávovar slúžiť ...
Nepredpokladám totiž , že poniektoré uvedené linky , kde sa kávovary šplhajú do výšin aj nad 1.000 € by mal slúžiť len pre jednu rodinu , potiažmo osobu ...skôr by som povedal , že sa už potom jedná o firmu .
Dá sa tiež povedať , že ak aj by šlo o tento prípad , tak tiež jednoznačne stojím si za názorom , že dotyčná osoba je potom nejaký podnikateľ , ktorý si v pohode dá tento kávovar do nákladov ......toto ale nik nespomenie , radšej hneď odsúdi názor / hlavne ten môj / , že sa vtipkuje ...


vgabka...hm , Ty máš dokonca dva , značkové ...odborníkmi doporučené...:rolleyes:...he , predajca aj vlastnú mater , nos medzi očami niekedy zaprie , len aby predal , kurňa ...:rolleyes:
No vidíš ...ja mám tri - koťogó káve varič - a nemenil by som ani za nič ...;):)

Ozaj ...spomenula si slovíčko dilema - pri výbere kávovaru ....:D:D:D
Hm , tak aj ja mám občas dilemu - t.j. kde je vážnejšie nutná a ťažká voľba medzi dvoma vzájomne sa vylučujúcimi možnosťami ....a preto tento výraz spájam s určite iným spojením , ale výber kávovaru medzi to určite nepatrí ...:cool:

O zjednodušení prípravy kávy sa radšej ani nezmieňujem , to je len fráza ...tak ako ja , tak aj Ty vodu musíš dať do nádobky , kávu tiež ...tak isto ako aj do iných kávovaričov ...;)...o následných nákladoch ani nevravím , tie už hotové kelímky s obsahom - len vodu cez to nechať prebehnúť , atď...
Chuť kávy ???????....tak to je už vecou každého ...mal som možnosť aj z Dolce gusta , aj iné stroje ...či v kaviarni , či na návšteve ......no čo už , keď mne len tá nostalgia chutí ???....zabijem sa ???
Myslím , že kvôli káve asi nie ...pre iné som sa nepráskol , tak čo ...:cool:

P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať :---:D...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...:)

Buchač, tvoje koťogo je bez pochyby super;) ale na mokka kávu. presso v ňom neurobíme:D;)
buchač
19.03.11,14:55
Buchač, tvoje koťogo je bez pochyby super;) ale na mokka kávu. presso v ňom neurobíme:D;)
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ;)...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...:cool:

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamatas-sa-na-kotogo.html
lujza.j
19.03.11,15:16
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ;)...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...:cool:

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamatas-sa-na-kotogo.html

mimotemy vždy sa na dovolenke v HR smejem ako majú vypredané Koťogá, to je prvé čo Taloši, ale aj Aziati kupujú, normálne to tam je vypredané. a to Chorváti robia super presso. milujem ich ristretto so super cremou:)
http://kaviaren.com/clanky/clanky/133-kava-espresso-fakty
ale aj tak si vždy strašne pochutím, keď nám domáca hneď pri príchode urobí ich kávu v džezve.
vgabka
20.03.11,06:28
Máš pravdu ... nepochopila.
buchač
20.03.11,10:59
P.S.:
Čo sa vtipkovania týka ...he , neprestanem , pokiaľ budem budem vládať :---:D...ale to je už o inom , to by si asi nepochopila / bez urážky / ...:)

Máš pravdu ... nepochopila.
mimotemy

Uvediem do reálu .

Ak zbehneš smrťákovi z lopaty ...nájdeš , začneš sa aj iným pohľadom na svet pozerať ...
Nič nie je tak vážne , aby sa na žart nedalo obrátiť ...respektíve , povedal by som , životný optimizmus a aj iné skutočnosti mi dosť zmenili ten môj životný pohľad...:)
Ale inak , srandista som bol odjakživa ...bez toho to nejde ...:---
Alebo aj hej , no s takými osobami sa radšej nebavím...poznám viacerých , je to o ničom .../ znova poznámka - neber osobne ...;) /....týka sa to len a len skutočného života , net je o niečom inom ... :rolleyes:
magi007
21.11.11,09:09
Ahojte,

Tiez prave uvazujeme o kupe kavovaru.
Napr. videl som dva typy kapslovych kavovarov Krups (Dolce Gusto) a Bosh.

Chcel by som sa spytat aky je medzi nimi rozdiel ? Teda okrem ceny, tam je to evidentne, ale zase pit zlu kavu len preto, lebo som usetril na kavovare tiez nie je vyhra, rovnako ako zaplatit 2x viac a pit rovnaku kavu .... :-)

Vie niekto polopatisticky popisat aky je medzi tymito dvoma rozdiel a vyhody a nevyhody ?

Dakujem
Martin
laurin
21.11.11,10:27
Ceny pri tychto dvoch typoch su porovnatelne. Ja som si teraz kupil bosch tassimo t20 - ten najnizsi model. Ma kapsule naplnene skutocnou mletou kavou (co ma asi aj nestle ale nie som si isty). Kava je od Jacobs a taku som pil aj predtym (kronung) takze preto som aj vybral tento. Mletu kavu Nescafe/Nestle som v obchode nevidel, a nerad by som pil "nesku" z kapsul.
Ale ked kupovat tak potom v Rakusku - cena minuly tyzden v Billa za t20 - €49,9
magi007
22.11.11,08:58
No tak dobre, cenovo je maly rozdiel, stroje funguju podobne.
V com je rozdiel ? teda okrem vyrobcu ?
Alebo je rozdiel medzi tymi naplnami v kvailte ? A ak ano, ktore su kvalitnejsie ?
pekur
22.11.11,09:18
no hlavný rozdiel medzi Tassimo a Dolce Gusto je v tlaku. Tassimo píše o tlaku 3,3 bar, Dolce Gusto 15-19 v závislosti od modelu.
Hlavným nedostatkom oboch je obmedzený počet výrobcov kapsúl - zakaždým to robí len jedna firma Tassimo = Jacobs, Dolce Gusto = Nestle.
Pokaľ viem, najviac výrobcov rovnakých druhov kapsulí je na systém Espresso Point, ktorý pred viac ako 20 rokmi spustila Lavazza a dnes je viac ako 280 výrobcov káv ktoré tieto kapsule plnia. Ďalším podobným systémom je Caffitaly, u nás známa najmä od Tschibo, kde je tiež viacero výrobcov kapsúl na daný systém (na Slovensku dostať kapsule Caffitaly od spomínaného Tschibo, Július Meinl, Cremcaffé, Chicco d Oro, E-café, Dallmayr a možno aj viac). Na webe je mnoho týchto informácií, skúste pohľadať vez Google.
lujza.j
22.11.11,18:32
myslím, že životnosť posledne spomínaných "kafe mašin" je primerane k cene:)
magi007
22.11.11,21:51
No ved jasne ... ak nieco stoji 5 korun tak je pravdepodobne ze nemusi vydrzat ... ale ked je cenovy pomer tych vyssie spomenutych okolo 20e tak neviem ktory sa oplati kupit ?

Ja osobne mam klasicky talianksy resp. madarsky "pressovar" ten hlinikovy ... ale chcel som si vybrat aj daco tuctovejsie, rychlejsie a mat moznost urobit rozne druhy kavovych napojov, nie len klasicke presso ... ako Dolce Gusto resp. Bosh T-Disc ... a nevedel som aky je v tom rozdiel.

Ci je to uplne jedno alebo nie, hladal som hore dole s google, ale stale nemam jasno ... Zatial co som zistil tak kavovary Dolce Gusto od Krups maju vyssi tlak 15bar a Bosh len daco okolo 3bars, takze Krups vyzera lepsie (teda ak toto je do dolezite kriterium), ale kto vie.

Dalej je otazka, ktore kapsle su kvalitnejsie ? Teda, ktora kava v ktorych kapuslach je kvalitnejsia ... lebo ak su tie naplne nic moc, tak si radsej urobim turka alebo presso s tym co mam, a ostatne si budem robit z prasku :-)
laurin
23.11.11,06:06
myslím, že životnosť posledne spomínaných "kafe mašin" je primerane k cene:)

dnes ani tak nejde o zivotnost, ked sa pokazi vyhodis a kupis novy, nie? Aspon vyskusas dalsiu znacku :)
harleydavidson
10.12.11,08:23
Ahojte poraďáci,
plánujem si kúpiť pákový kávovar KRUPS xp 5220

http://www.itsk.sk/espresso-pakove-krups-xp5220-serie-black_d125731.html

má niekto s týmto kávovarom skúsenosti?
ďakujem
pinta
11.12.11,20:53
Mám skúsenosť, používam ho asi tri mesiace, zatiaľ je bezproblémový, káva je taká aká má byť, jediné čo vadí je to, že vyžaduje, aby bola voda v systéme stále. Pripravujem denne asi 6 šálok takže nezaháľa.
harleydavidson
16.12.11,11:12
tak, ho už mám doma - kávička je výborná :)
popelka.
12.02.12,20:52
tak, ho už mám doma - kávička je výborná :)
chcela by som sa opýtať či tento kávovar má dva sítka na jednu a na dve kávy? Ďakujem.
lujza.j
16.06.12,17:21
Doteraz žena vždy dokúpila nesku ale keď ochutnala kávu z automatu z čerstvo namletej kávy tak zmenila názor. Mal som nejaký 14-tý plat tak pozerám niečo.
http://najtovar.sk/biela-technika-ma...8747-09-xsmall (http://najtovar.sk/biela-technika-male-spotrebice/kavovary/saeco-hd8747-09-xsmall)
Tento kávovar nemá nastavenie sily kávy?
alebo vziať niečo takéto?
http://najtovar.sk/biela-technika-ma...emens-tk-52001 (http://najtovar.sk/biela-technika-male-spotrebice/kavovary/siemens-tk-52001)

Tak som ten siemens objednal a potom som si spomenul že mi žena výslovne zakázala kúpiť čierny, tak som požiadal o storno objednávky. Škoda že ten saeco nemá nastavenie sily kávy.
Tak parametrami by mi vyhovovalo toto:
http://www.elektro-internet.cz/espre...t-44ng-xperta/ (http://www.elektro-internet.cz/espresso-fagor-cat-44ng-xperta/)
a čo si vlastne objednal ktorý?.....nastavenie sily kávy by mne chýbalo....
deane7
27.09.12,18:51
myslím, že životnosť posledne spomínaných "kafe mašin" je primerane k cene:)
Kúpil som Fagor CAT-44NG Xperta, parametre super, displej všetko naviguje, dá sa na ňom dobre programovať, káva výborná ale už som ho musel odniesť do servisu. A na druhý deň mi volali že je neopraviteľný, pokazenú súčiastku totiž firma nedodáva ako náhr. diel. Takže mi dajú dobropis.
lujza.j
28.09.12,18:26
Kúpil som Fagor CAT-44NG Xperta, parametre super, displej všetko naviguje, dá sa na ňom dobre programovať, káva výborná ale už som ho musel odniesť do servisu. A na druhý deň mi volali že je neopraviteľný, pokazenú súčiastku totiž firma nedodáva ako náhr. diel. Takže mi dajú dobropis.
hmmm....tak to nepoteší:( a čo plánuješ kúpiť?
Halli
28.09.12,18:44
Písala som tu keď som sa rozhodovala, mám ho už dva roky a bez závad...http://www.youtube.com/watch?v=Xwn4smT4v7o
deane7
29.09.12,04:48
hmmm....tak to nepoteší:( a čo plánuješ kúpiť?
Uvidím ako sa podarí vyriešiť reklamáciu, s kávou aj s obsluhou sme boli spokojní, ale niečo bolo s lisom. Ten sa vraj neoplatí opravovať. Ak mi pošlú nový tak uvidíme, ak pošlú peniaze (kupovali sme z ČR cez internet) tak SAECO Odea GO II
http://www.levneelektro.cz/p78816-priprava-napoju-saeco-odea-go-ii#zl1
milenass
29.09.12,12:13
Môžem doporučiť, ja mám niečo podobné http://www.levneelektro.cz/p78817-priprava-napoju-saeco-odea-giro-plus-ii a som spokojná.
lujza.j
29.09.12,12:18
Seaco je dobrá voľba....:)

kávovary SAECO

http://www.kavashop.sk/fotky6010/saeco_logo.jpg
Od roku 1981 sa datuje štart spoločnosti SAECO ako producenta kávovarov pre domácnosti. Od tej doby sa Saeco vďaka úspešnej stratégií a predovšetkým inováciam stalo vedúcou spoločnosťou, ktorá navrhuje, vyrába a dodáva kávovary pre domácnosti a profesionálne použitie. V súčasnosti má 16 zastúpení v Európe, v Spojených štátoch, v Latinskej Amerike, Austrálii, Ázii a predajnú sieť vo viac ako 60 krajinách sveta.




http://www.kavashop.sk/kava/eshop/24-1-kavovary-SAECO (http://www.kavashop.sk/kava/eshop/24-1-kavovary-SAECO)
deane7
29.09.12,17:01
Ak mi vrátia peniaze tak je voľba jasná. Dúfam že nebudú nasilu chcieť mi poslať nový Fagor.
deane7
01.10.12,19:41
To Saeco je na ceste.
kurnos
11.11.12,09:11
Aj ked nie som velky kavickar, ale moji rodicia si nevedia vynachvalit Cremesso, tak som si ho za prijatelnu cenu kupil aj ja a s prijatelkou nam uplne vyhovuje. Je skladny, rychly, jednoduchy, kava je vonava, spravne napenena a velmi chutna a dokonca aj caje su vyborne. Tajomstvo je aj v 19 baroch. Mate este niekto podobne skusenosti s kapsulovymi kavovarmi?
lujza.j
11.11.12,10:11
Aj ked nie som velky kavickar, ale moji rodicia si nevedia vynachvalit Cremesso, tak som si ho za prijatelnu cenu kupil aj ja a s prijatelkou nam uplne vyhovuje. Je skladny, rychly, jednoduchy, kava je vonava, spravne napenena a velmi chutna a dokonca aj caje su vyborne. Tajomstvo je aj v 19 baroch. Mate este niekto podobne skusenosti s kapsulovymi kavovarmi?
toto je čo reklama? ja nemám.... mám klasický plnoautomat a ten čo tu reklamuješ je obmedzený iba na jeden druh - značku kávy...ked už je niekto pohodlný a chce kapslovač tak univerzálnu mašinu do ktorej pasujú kapsle rôznych značiek káv....
kubkokubko
18.03.13,11:30
Ja som mala ten kavovar z lidla co bol po novom roku v akcii a bola to hruza. Uz som ho aj vratila....
lujza.j
18.03.13,11:44
Ja som mala ten kavovar z lidla co bol po novom roku v akcii a bola to hruza. Uz som ho aj vratila....

A co mu bolo?
lujza.j
14.04.15,10:15
Ak ti neporadia v predajni zavolaj si do nejake servisu na kafe masiny...mozno ti povedia pripadne odporucia....
Mirka.m
14.04.15,10:40
Dobrá kava je základ ako aj kvalitny kávovar ja mam doma DeLongi a som maximálne spokojná a kávú kupujem Lavaza
lujza.j
14.04.15,10:57
Dobra kava je pre kazdeho nieco ine......hlavne je najst dobry pomer cena a kvalita.....
majka 62
14.04.15,18:05
ma tu niekto skusenost s kavovarom Nivona? http://www.cafepoint.sk/kavovary?fs=1 velmi sa mi pozdava len sa neviem rozhodnut, dik

Kávovar Nivona je dobrá voľba. Mali sme doma Saeco, dcéra mala kávovar Jura a teraz Nivonu. Nivona je z toho to najlepšie. Aj čo sa týka napr. čistenia, prepláchovania po príprave kapučína alebo latte, veľmi dobré a praktické riešenie.
AliceUhrikova
07.09.15,07:59
Osobne som ozkusala automaty od Nivona a Jury (Jura impressa) - vnútro maju viacmenej idetický a hlavne kália kávy 100% kávovary jura a NIVONA nazdáme tu:

http://www.nivona-eshop.sk/
a
http://www.kavovary-jura.sk/