wildwind
09.09.07,10:20
Zdravim.Ma tu niekto SBSku?Potreboval by som vediet ci na to treba vysoku skolu, alebo len kurz odbornej sposobilosti.
anklar
10.09.07,09:36
Naštuduj si zákon č. 379/1997 (zákon o SBS) a súvisiacu Vyhlášku MVSR č. 634/2005 Z.z. . Máš tam všetko, čo ťa bude navigovať.
Gabi03
10.09.07,09:41
Potrebuješ preukaz odbornej spôsobilosti (tuším "P"). Ten môžeš získať aj bez vysokej školy.
wildwind
12.09.07,10:59
Zaujimavy zakon s este zaujimavejsimi pokutami.. Ano netreba vysokoskolske vzdelanie staci preukaz typu P. Ja mam S takze by som musel robit skusku zrejme nanovo.. uff.. Ale kazdopadne nad tym rozmyslam, aj ked je dost velka konkurencia, ale su to vacsinou velke firmy ktore su zrejme aj dost drahe a male firmicky niesu ochotne platit taku sluzbu.Preto si myslim ze by sa uchytila mini SBS s par straznikmi.
anklar
13.09.07,13:24
Zaujimavy zakon s este zaujimavejsimi pokutami.. Ano netreba vysokoskolske vzdelanie staci preukaz typu P. Ja mam S takze by som musel robit skusku zrejme nanovo.. uff.. Ale kazdopadne nad tym rozmyslam, aj ked je dost velka konkurencia, ale su to vacsinou velke firmy ktore su zrejme aj dost drahe a male firmicky niesu ochotne platit taku sluzbu.Preto si myslim ze by sa uchytila mini SBS s par straznikmi.
Ahoj. Hladas volnu poziciu v SBS? Nahodou som natrafila na ponuku spolocnosti ABL a.s. Je to ceska spolocnost s pobockami na Slovensku.
Ak mas zaujem o info, tak: ABL SK, Kopcianska 65, Bratislava,
telef. 02/63813058 alebo zelena linka 0800 111 948. Mozno ti to pomoze v ziskavani informacii. Ak som nieco zle pochopila, prepac.
Povodne som hladala nieco ine.
wildwind
13.09.07,18:46
Ahoj. Hladas volnu poziciu v SBS? Nahodou som natrafila na ponuku spolocnosti ABL a.s. Je to ceska spolocnost s pobockami na Slovensku.
Ak mas zaujem o info, tak: ABL SK, Kopcianska 65, Bratislava,
telef. 02/63813058 alebo zelena linka 0800 111 948. Mozno ti to pomoze v ziskavani informacii. Ak som nieco zle pochopila, prepac.
Povodne som hladala nieco ine.

Nie.Hladal som podmienky ake treba pre prevadzkovanie SBS.ALe kazdopadne dakujem.
anklar
14.09.07,08:39
Nie.Hladal som podmienky ake treba pre prevadzkovanie SBS.ALe kazdopadne dakujem.
OK. Smiem vediet odkial si? Mozes aj cez SS.
jpeky
10.12.07,09:52
prebadzkujem sbs... k prevadzkovaniu potrebujes mat odbornu sposobilost typu P a vysokoskolske vzdelanie v odbore pravo alebo v oblasti bezpecnostných sluzieb. na slovensku je to dost ohranicene kto moze a kto nemoze prevadzkovat SBS. precitaj si zakon 473/2005. videl som tu aj odporucanie na 379/1997. tu rychlo zahod je stara. vyhlaska 634/2005 ti vela nepovie ta skor hovori ako prebieha skuska a licencie a ziadosti. ak by si mal nejake otazky pis mail na jaro.pekar@gmail.com

PS: tak isto ak chces iba pracovat v SBS ale v manazmente (mam ny mysli vrcholovy manazment) potrebujes preukaz typu P. typ S je len pre straznikov.

S pozdravom Jaroslav Pekar
Chobot
10.12.07,10:00
ahojte pozdravujem vas mam novu spravu pre vas firma SBS BONUL.S.R.O som bol zvolený za pomocnika hladat uchadzačov do TPP alebo dohodu jeto taka menšia funkcia možno ak budete držat palce mam postupit aj višie za velitela objektov ako veduceho oblasnych veduci čo sa tyka ako mesta to znamena že budem mat pod sebou ludi ak byste si nevedeli dat niečim rady tak mate namna čislo na mobil 0905 601 192 ostavam pozdravom

Orim, toto si písal skutočne ty??:eek:

Je to úplne iný štýl písania, než bežne píšeš! Nenabúral sa ti niekto do tvojho nicku?:confused:
jpeky
10.12.07,10:08
este som zabudol. po precitani prispevkov by som chcel upozornit ze z preukazom typu S ani po zmene na typ P (nove absolvovanie skusky v rozsahu 90 hodin) nemozes prevadzkovat. vynimkou je technicka sluzba ktora nespada pod strážnu sluzbu. v kazdom prípade je potrebne vysokoskolske vzdelanie druheho alebo tretieho stupna v odbore pravo alebo v oblasti bezpecnostných sluztieb. alebo akekolvek ine vysokoskolske vzdelanie druhého stupna a absolvovanie kvalifikačnej skusky ktorou sa da doplnit pozadovane vzdelanie. dalej nasleduje skuska odbornej sposobilosti typu P. musis splnat bezohonnost, spolahlivost a zdravotnu sposobolost. §13 az §15. §17 je pozadovane vzdelanie. odporucam precitat si zakon aj z dovodovou spravou. snad som nic nazabudol:):)
inkak od januara otvaram kurzy odbornej sposobilosti typu P, S, a v skratenej forme.
v pripade zaujmu kontakt 0907239469
wagner
10.12.07,20:03
jpeky, prosím Ťa, aké je to vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa v odbore právo - uvádzaš to v predchádzajúcom príspevku. Že som o tom nevedela, mám len druhého stupňa, určite by som si ho bola spravila.
Orim
10.12.07,20:47
Orim, toto si písal skutočne ty??:eek:

Je to úplne iný štýl písania, než bežne píšeš! Nenabúral sa ti niekto do tvojho nicku?:confused:


Nepísal som ani jeden už som to vymazal.
jpeky
11.12.07,09:03
prvy stupen je bakalar, druhy je inzinier alebo magister a tretie je doktorantske studium. ;)
Chobot
11.12.07,09:21
prvy stupen je bakalar, druhy je inzinier alebo magister a tretie je doktorantske studium. ;)

:D No tak máme nový titul: JUIng. - Inžinier práva :D

Ale trochu pravdy máš. Tie vysokoškolské stupne nie je možné napísať dvomi tromi vetami, je to komplikovanejšie. Treba si pozorne prečítať zákon o vysokých školách § 53 a 54.
jpeky
11.12.07,09:29
nie je nahodou u pravnikov druhy stupen Mgr.
presnejsie zakon 131/2002 Z.z. §2 ods 5... tu je rozdelene studium
§52 az §54 hovoria uz priamo o stupnoch studia podrobnejsie
Chobot
11.12.07,09:44
nie je nahodou u pravnikov druhy stupen Mgr.
presnejsie zakon 131/2002 Z.z. §2 ods 5... tu je rozdelene studium
§52 az §54 hovoria uz priamo o stupnoch studia podrobnejsie

Veď hovorím, že je to komplikované na vysvetlenie. V § 2 je len základné rozdelenie, tie § 53 a 54 to popisujú konkrétne.

Druhý stupeň štúdia pre právnické smery je magisterské (titul Mgr). Ďalej v § 53 ods. 8 sa píše:

"(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul

a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."), "

Takže toto sa nepovažuje za štúdium tretieho stupňa. Tretí stupeň je doktorandské štúdium a konkrétne o ňom pojednáva § 54.

Ale to už som mimotemy
strazca
11.02.08,07:33
Dobrý deň. Som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 9.11.2005 na dobu 10 rokov.Vykonávam SBS. Je môj preukaz platný, alebo mám znova absolvovať skúšku o odbornej spôsobilosti? Ďakujem za odpoveď.
jpeky
13.02.08,15:36
podla zákona 473/2005 a poskytovani sluzieb v oblasti sukromnej bezpečnosti musia vsetky preukazy, ktore boli vydané pred 1.1.2005 podla starého zákona 379/1997 prejst preskolením najneskor do 31.12.2008, podla nového zákona 473/2005 v plnej forme odbornej sposobilosti typu S. jedine preukazy ktorych platnosť končí najneskor 31.12.2008 mozu robit odbornu pripravu v skratenej forme, ale skuska je v plnej forme skusky typu S;)
jpeky
13.02.08,15:52
Dobrý deň. Som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 9.11.2005 na dobu 10 rokov.Vykonávam SBS. Je môj preukaz platný, alebo mám znova absolvovať skúšku o odbornej spôsobilosti? Ďakujem za odpoveď.

prepac ale az teraz som si vsimol co si napisal.... ak si robil skusku podla zakona 379/1997 nemohol si ju robit 9.11.2005 a to z dovodu ze 1.1.2005 vstupil do platnosti zákon 473/2005 o SBS.
a za druhe ak si napisal správny datum skusky a to 9.11.2005 a napisal len zle cislo zákonu NEMUSIS si obnovoat preukaz plati ti 10 rokov
agabika
14.02.08,15:31
Dobrý deň. Tiež som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 15.8.2005 na dobu 10 rokov.Tento preukaz stál hodne penazí a po 2 rokoch aj niečo mám absolvovať znovu skúšku? Nie je to protiprávne? Ďakujem za odpoveď.
agabika
18.02.08,10:09
Dobrý deň. Chcela som -obnovenie odbornej spôsobilosti ma bude stát 4 300 Sk. Dakujem.
agabika
18.02.08,10:20
Dobrý deň. Chcela som podotknúť, že obnovenie odbornej spôsobilosti ma bude stáť 4 300 Sk. Je to polovica môjho mesačného zárobku.Ďakujem.
jpeky
25.02.08,07:37
strasne sa ospravedlnujem.... ale v datume 1.1. 2005 som sa pomylil.... je to datum 1.1.2006 kedze v tento den vstupil do platnosti zakon 473/2005.
:mee::mee:

to ze si musite obnovovat preukazy po dvoch rokoch nie je protipravne ked ze je to v zakone 473/2005 ako povinnost. znovu opakujem, vsetky preukazy vydane pred 1.1.2006 (aj preukazy vydane napr. 22.12.2005)musia byt obnovene. vid §98 zakona 473/2005 Z.z.

cena 4300 je predpokladam bez DPH.... priratajte si k tomu este spravne poplatky. co je pri preukaze typu S dokopy 1000 Sk.
vecernicek
03.03.08,20:15
Pozdravujem. Chystám sa na skúšku odbornej spôsobilosti. Nemá niekto z vás testy na túto skúšku, alebo nápad, kde by sa tieto testy dali zohnať?
Vopred vďaka.
jpeky
04.03.08,11:42
k testom sa nedostanes... tie su tak povediac tajne.... da sa ale dostat k testovym otazkam z ktorych sa testy tvoria...
vecernicek
05.03.08,08:21
ok, a kde sa dá dostať aspoň k tým testovým otázkam? Určite by pomohli v príprave na samotné testy.
Dík.
jpeky
06.03.08,16:12
testove otazky ti mozno da ten u koho budes robit test.... inak je k tomu kniha...
jozef antl
27.03.08,12:43
Keď sa chystáš na skúšku OS tak musíš absolvovať kurz a na kurze dostaneš potrebné materiály na učenie.
jozef antl
27.03.08,12:47
K testom sa najrýchlejšie dostaneš keď sa prihlásiš na kurz u akreditovanej osoby...
jozef antl
27.03.08,12:57
Máte pravdu,ale aj ja som teraz robil kurz v skrátenej forme a tiež ma to vyšlo 5000,sk hoci prvý kurz som robil na konci roku 2005 ale zákon je zákon a neporadíme si.
jozef antl
27.03.08,13:00
Testové otázky ti musí dať ten u koho robíš kurz a kniha je v predaji za asi 500,Sk.
jozef antl
27.03.08,13:17
Ja som skončil kurz v novembri 2005 a tiež som musel robiť nový kurz v skrátenej forme a znova platiť,bohu žal taký je zákon.Zákon sa zmenil a aký je to už každý pocíti na vlastnej koži keď to musí znovu zaplatiť.Zákony tvoria poslanci a tých volíme my sami.Po pravde prechádzame skúškami ako pracovníci v NBÚ a pritom za minimálnu mzdu pri odpracovaní xxx hodín mesačne...
slovakcelt
27.03.08,13:56
este som zabudol. po precitani prispevkov by som chcel upozornit ze z preukazom typu S ani po zmene na typ P (nove absolvovanie skusky v rozsahu 90 hodin) nemozes prevadzkovat. vynimkou je technicka sluzba ktora nespada pod strážnu sluzbu. v kazdom prípade je potrebne vysokoskolske vzdelanie druheho alebo tretieho stupna v odbore pravo alebo v oblasti bezpecnostných sluztieb. alebo akekolvek ine vysokoskolske vzdelanie druhého stupna a absolvovanie kvalifikačnej skusky ktorou sa da doplnit pozadovane vzdelanie. dalej nasleduje skuska odbornej sposobilosti typu P. musis splnat bezohonnost, spolahlivost a zdravotnu sposobolost. §13 az §15. §17 je pozadovane vzdelanie. odporucam precitat si zakon aj z dovodovou spravou. snad som nic nazabudol:):)
inkak od januara otvaram kurzy odbornej sposobilosti typu P, S, a v skratenej forme.
v pripade zaujmu kontakt 0907239469
nesuhlasim s tvrdenim, ze prevadzkovat sbs mozno len s VS vzdelanim. dokonca ma zaraza ze to tvrdite, ak dokonca robite kurzy odb. sposobilosti. VS vzdelanie je podmienkou na prevadzkovanie detektivnej sluzby a odborneho poradenstva. na prevadzkovanie straznej sluzby staci dokoncene stredne vzdelania. samozrejme treba mat odb. sposobilost typu P.
jpeky
28.03.08,10:10
Máte pravdu,ale aj ja som teraz robil kurz v skrátenej forme a tiež ma to vyšlo 5000,sk hoci prvý kurz som robil na konci roku 2005 ale zákon je zákon a neporadíme si.

kurz v skratenej forme ktory trva 30 hodin si robit nemohol ak si robil prvu skusku v roku 2005. v skratenej forme mozu vykonavat kurz len drzitelia preukazu odbornej sposobilosti, kt. vyprsi platnost preukazu v priebuhu roku 2008. ty si mal robit kurz v plnej forme a to je 70 hodin... ak si robil v skratenej akreditovana osoba porusila zakon. ale dala si zaplatit ako za plnz kurz. inak v skratej forme stoji kurz od 2500 - 3000 + popltky podla dohody.
mate pravdu akreditovana osoba da pri kurze studijne materialy a to aj otazky ktore byvaju na testoch. ale nikto dopredu nevie ktore konkretne otazkz budu v teste.
anklar
28.03.08,13:24
jpeky
01.04.08,16:55
anklar dakujem... na tom linku si treba precitat vyjadrenie PPZ k skuskam v skratenej forme.. je tam jasne napisane kto moze a kto nemoze robit kurz v skratenej forme....
anklar
02.04.08,09:06
anklar dakujem... na tom linku si treba precitat vyjadrenie PPZ k skuskam v skratenej forme.. je tam jasne napisane kto moze a kto nemoze robit kurz v skratenej forme....

:)... niet za čo :).
jozef antl
06.04.08,18:33
kurz som robil ako som napísal,a pozri si usmernenie pre vykonávanie kurzov v skrátenej forme,ktoré vydal úrad SBS z ministerstva vnútra...
jozef antl
06.04.08,18:48
zákon 473/2005 je platný od 1.1.2006 lepšie si to pozri...
jpeky
07.04.08,07:52
ak narazas na mna tak si lepsie pozri vsetky prispevky . ospravedlnil som sa a opravil datum platnosti zakona 473/2005.... :---
jozef antl
07.04.08,12:19
prepáč asi som to nezbadal...
jpeky
09.04.08,12:18
v pohode nic sa nestalo.:)
inak ak smiem a bude mi dovolene povedat (napisat) ten chaos co je okolo skusok v skratej forme je dost velky.
priprava v skratej forme trva 30 hodin a podla toho co tu citam tak si akreditovane osoby daju zaplatit ako za plnz S kurz.
je sice pravda ze skuska po odbornej priprave v skratenej forme prebieha v plnom rozsahu S kurzu.
stihne akreditovaná osoba pripravit uchadzaca v plnom rozsahu??????????
jozef antl
10.04.08,05:31
Je to všetko o peniazoch.Štátna kasa sa trocha naplní a popritom sa preriedi celá SBS.Peniaze sú stanovené zákonom,myslím tie ako poplatok za kolok,prihlášku na skúšku a za kurz to je rôzne ale aj tak si každý musí vybrať kurz buď čo najbližšie pre dochádzku alebo podľa možností aké má.Ja som si tiež myslel ,že sa to mohlo spraviť formou preškolenia,veď čo keď zas zmenia zákon to zas bude všetko od znova?Tých 30 hodín je málo a treba sa poriadne učiť ale dá sa to v pohode zvládnuť v jednom mesiaci ako sa to mne podarilo. Len čas letí a do konca roka to ubehne rýchlo,preto sa treba hlásiť na kurzy lebo nie sú vyťažené.A treba myslieť pre každý prípad aj na opravné skúšky a to sú tri mesiace ďalšie navyše.Rád by som počul aj o tom aké sú v SBS problémy a to:nadčasy,mzda,hotovosť,atď....
jpeky
10.04.08,10:38
presne ako si napisal. statna kasa sa naplni ale nie az tak vela. tie ceny za kolky su stanovene zakonam. skor ceny za kurzy su poriadne zvysene. ja tiez prevadzkujem SBS zameranu na odbornu pripravu a viem z akymi cenami kalkulujeme pri kurzoch.
momentalne je situacia taka, ak akreditovane osoby daju cenu za odbornu pripravu 10 000,- ludia tu sumu zaplatia. ved v inom pripade si mozu rovno napisat vypoved.
co sa tyka casu, je podla mna nedostatocny . za 30 hodim musia lektori odprednasat problematiku ktoru bezne ucia 70 hodin.
ja osobne tlacim na lektorov aby odprednasali tak povediac cely 70 hodinovy kurz, kedze skuska je aj tak z celeho 70 kurzu.
toz moj nazor:cool:
jozef antl
10.04.08,12:18
Aj veľa záleží od toho aký sú lektori,lebo jeden naučí viac iný menej.Ale bez srandy je sa čo učiť sú to veci potrebné pre výkon povolania len keby že je to lepšie ohodnotené.Ale to je aj podľa toho ako ktorá SBS funguje.Ja hovorím že také množstvo učiva a previerky ako u nás nemajú ani osoby ktoré sú na vysokých postoch v štáte a veru zišli by sa im.Idem na týždeň do služby tak sa maj a prajem pekný deň...
jpeky
10.04.08,14:10
problem vidim v tom ze v stratenej forme sa prednasa len novy zakon , trestný zakon, teoreticky a praktický vicvik.... na skuskach je ale aj prva pomoc, spravny poriadok, ustava a mnohe ine veci..
ja osobne nechcem riskovat aby mi ludia lietali zo skusok len koli tomu ze sa ucili len par veci na kurze. preto je lepsie abz im bolo odprednasane vsetko aj ked zrychlene.
dostanu vsetky mozne materialy ku skuskam abz sa pripravili na skusku.. v odbornej priprave ide hlavne o to abz vedeli co sa vlastnme ucia a videli v ton logiku a zmysel. ( co v slovenskych zakonoch clovek logiku nenajde mimotemy).
a potom len drzat palce ;)
maj sa prijemnu sluzbu... caf
jozef antl
18.04.08,11:20
mám ten istý názor na tú skrátenú verziu,a popri tom sa zanedbá česť výnimkám zdravotná príprava a keď si to zoberieme po tej praktickej stránke čo z toho že SBS-kar je dobrí v paragrafoch a nevie dať prvú pomoc či po zásahu alebo po pracovnom úraze a osoba na to doplatí.Ja som tento týždeň mal v skupine zas nového bez OS ,ešte že sa aspoň prihlásil na kurz tak vieš ako sa potom slúži.Človek je v strese čo keď príde kontrola alebo sa niečo stane? Ale konečne sa rozbiehajú aj aktivity v kurzoch ,lebo čas uteká a fáma že sa platnosť starých preukazov predľži pomaly stráca na bodoch.:o
jpeky
21.04.08,07:52
je dost zaujimave ze niekto si dovoli zamestnat osobu bez OS.
je to zavazne porusenie zakona a pri kontrole hrozi odobratie licencie a mastna pokuta. :cool:
urobit si preukaz aj bez absolvovania odbornej prípravy nie je problem dostanes otazky, podpises zaznamniky a ides na skusku. druhou vecou je kvalifikacia a odborna príprava tych zamestnancov ktori absolvovali odbornu pripravu v takejto forme. ako si napisal znalost paragrafou sa da naucit ale ked clovek nie je aj prakticky pripravený na zasah voci osobe alebo poskytnuti prvej pomoci nie je pripraveny na vykon SBS. moj nazor.
jozef antl
21.04.08,13:39
Poraď mi či nemáš skúsenosti keď mám takú osobu v stráži a ja som veliteľ či aj mne hrozí sankcia aj keď to mám príkazom od môjho zamestnávateľa.Písal som to aj na urad SBS do Blavi na dr. Omastu no zatiaľ mi neodpísal.Samozrejme len ako v rámci otázok.Keď som robil skúšky v skrátenom konaní tak som sa opýtal v prestávke člena komisie na tieto problémy ten mi povedal ,že ako veliteľ sa mám odvolať na zamestnávateľa,no neviem či to pomôže....:mad:
jpeky
22.04.08,14:29
zamestnavatel nesmie zamestnat osobu ktora nie je drziteľom OS.
presnejsie §44 ods. 1. zákona 473/2005 Z.z. vynimku tvoria zamestnanci ktori neprichádzadzaju do styku s vykonom sluzby podla §44 ods. 2 zakona 473/2005
ty nie si zamestnavateľ. cize nemozes zodpovedat za osobu ktora nema OS.
v pripade ze bude kontrola a pride sa na ten nedostatok sankcia hrozi zamestnavatelovi nie tebe. ako mozes ty kontrolovat osobu ci ma alebo nema preukaz.
pan omasta uz nepracuje na USBS v BA.
jozef antl
23.04.08,06:09
Vďaka za informáciu o Omastovi. Mňa len to jeduje,že keď idem do služby tak mi zamestnávateľ jednoducho dá strážneho a povie ,že tohto nepíš do knihy služieb. To je jasné ,že je bez OS. A keď príde kontrola aby som povedal ,že on nieje v službe iba si chcel vyskúšať a zamestnať sa neskôr po kurze. Ja mám dať vyjadrenie zamestnávateľovi či ho pošle na kurz.Keď som sa ohradil proti takýmto praktikám,jednoducho mi povedal aby som si hľadal inde robotu. Kvôli tomuto mám vlastne stále po ruke napísanú výpoveď s okamžitým ukončením a všetko tam mám vymenované,teda dôvody. Neviem dokedy to takto vydržím...
jpeky
23.04.08,06:45
to ako to vysvetluje tvoj zamestnavatel sa dalo podla stareho zákona.
podla noveho nie je mozne zamestnat osobu bez os na skusobne lehotu.
ako velitel objektu s praxou by si nemal problem najst si robotu. na tvojom mieste by som radsej ukoncil pracovny pomer. ale ty sa musis rozhodnut
jozef antl
23.04.08,07:00
Chcel by som to dotiahnuť aby som bol v pozícii veliteľa tie tri roky a potom by som mal lepšiu pozíciu sa pohnúť na iné objekty.Tri roky budú v novembri tak som zvedaví či to vydržím.Ináč ten starí zákon bol v tej zamestnanosti po kurze podľa mňa lepší.
jozef antl
16.05.08,19:52
to ako to vysvetluje tvoj zamestnavatel sa dalo podla stareho zákona.
podla noveho nie je mozne zamestnat osobu bez os na skusobne lehotu.
ako velitel objektu s praxou by si nemal problem najst si robotu. na tvojom mieste by som radsej ukoncil pracovny pomer. ale ty sa musis rozhodnut
pozri si webovu stránku Partizánske a v treťom sektore charita a zdravie najdeš čo potrebuješ...
v.h.
16.05.08,20:35
Ahoj. Nepozname sa? Už si rozbehol nejake podnikanie?
jozef antl
16.05.08,22:07
pozri si webovu stránku Partizánske a v treťom sektore charita a zdravie najdeš čo potrebuješ...
musím sa opraviť tá stránka je prerobená tak sa pozri na stránku červeného kríža Topolčany a nájdeš ma v Klube darcov krvi hneď na uvodnej stránke...
jpeky
26.05.08,08:29
super.... na stranku cerveneho kriza ma ani nepusti. hned mi to pise, ze navsteva tejto stranky mi moze poskodit PC.
ale aj tak teraz neviem co mas na mysli. co tam mam akoze najst. ???
a v.h. koho si myslel ci nepoznas????
v.h.
29.05.08,18:14
sorry, to bol omyl, myslela som asi niekoho ineho...
jozef antl
30.05.08,14:12
sorry, to bol omyl, myslela som asi niekoho ineho...
To nevadí mýliť sa je ľudské.Napíš čo ťa trápi v SBS a môžme pouvažovať ako ďalej.
v.h.
30.05.08,16:53
Mna netrapi nic :)
jpeky
03.06.08,09:57
jozef ludia sa bezne stracaju do rubriky SBS.. je to tak zaujimava a roznoroda praca. to by som kazdemu odporucal.. hlavny ludom co chcu prist o nervy :)
ale nie to som chcel... surne zhanam vypracovane otazky na ustnu skusku typu S. nevies o niecom alebo niekom?????
Modroocko
03.06.08,10:21
Trochu mimotemy, ale ozaj len trochu.

Názov SBS už po tých pár rokoch, čo pracujem vo firme, v ktorej pracujem, vo mne evokuje už len tie isté rovnaké a nepríjemné pocity - výpalníci s puncom oficiálnosti. Pardón za tento môj názor, nechcem všetky SBS hádzať do jedného vreca, ale je mi ľúto, že mafiáni dokážu oficiálne akože "poctivo" podnikať na našom trhu a zákon im to umožňuje. Z toho je človeku smutne.
jozef antl
04.06.08,12:08
jozef ludia sa bezne stracaju do rubriky SBS.. je to tak zaujimava a roznoroda praca. to by som kazdemu odporucal.. hlavny ludom co chcu prist o nervy :)
ale nie to som chcel... surne zhanam vypracovane otazky na ustnu skusku typu S. nevies o niecom alebo niekom?????
Tie otázky na ústnu skúšku typu S som ti tuším napísal na meil,ale v knichkupectve ju mali za 100,sk.Je tam 35 otázok vypracovaných.Tak sa popozeraj ....:cool:
jpeky
06.06.08,11:29
vidis.. ja hlava derava..... ;). dakujem za osviezenie pamati.. uz viem presne kde to zozeniem.
jozef antl
17.06.08,12:26
vidis.. ja hlava derava..... ;). dakujem za osviezenie pamati.. uz viem presne kde to zozeniem.Jozef len sa chcem spýtať ako vo vašom regione sú čakacie lehoty na skúšky po kurze. U nás to vychádza pomaly na tri mesiace. Som zvedavý ako sa to postíha.Skrátený kurz vychádza na takých 4500,sk.:cool:
jpeky
18.06.08,09:51
tie cakacie leho ty su sposobene velkym mnozstvom osob prihlasenych na skusky, maly poctom osob ktore musia byt v komisii. tu nic nepomoze len cakat... termin konania skusky urci ministerstvo vnutra to je neovplyvnim, ja len možem navrhnut termin a miesto konania skusky.
zadalsie u mna stoji kurz v skratenej forme 3 500 aj s poplatkami. :---
wildwind
21.06.08,15:04
Takze aby som to zhrnul, opravte ma ci dobre:
- 1, ten kto robi odbornu pripravu, musi mat Vysoku skolu
- 2, kto prevadzkuje detektivnu sluzbu, musi mat VŠ
- 3, kto prevadzkuje straznu sluzbu nemusi mat VŠ, ale musi splnat podmienky (vek 21r, bezuhonnost, spolahlivost, zdravotna sposobilost, sposobilost na pravne ukony, preukaz typu P)

Teraz by ma zaujimalo, ci su nejake minimalne poziadavky co sa tyka vybavenia atd., na prevadzkovanie straznej sluzby?
Oplati sa prevadzkovat straznu sluzbu? Je po tom dopyt? Neriesia to firmy skor vlastnou ochranou (co je asi lacnejsie pre nich).
jpeky
23.06.08,08:22
wildwind :

všetko správne co si napisal v tych troch bodoch.. este mozno doplnit carovnu vetu : nebrani tomu verejný zaujem.
co sa tyka VŠ je v zákone presne definované aku vysoku skolu musis mat. ak nemas titul v danom odbore musis vykonat kvalifikacnu skusku.
pri ziadosti o udeleni licencie na prevadzkovanie nedokladas ziadne minimalne materialne alebo ine poziadavky.
a co sa tyka prevadzkovania - tak to radsej nejdem komentovat :cool:
wildwind
24.06.08,09:20
Jo treba VS v odbore pravo, alebo bezpecnostne sluzby.
A sak komentuj, tu je na to priestor. Negativa, pozitiva...
jozef antl
27.06.08,11:43
Jo treba VS v odbore pravo, alebo bezpecnostne sluzby.
A sak komentuj, tu je na to priestor. Negativa, pozitiva... jpeky Ti dobre povedal,stačí si prečítať pozorne zákon o SBS a tam je všetko.Až chceš niečo z praxe tak sa pýtaj konkrétne čo ťa zaujíma.:cool:
jpeky
28.06.08,12:58
a ozaj este som zabudol. co sa tyka vzdelania treba rozlisovat v slovickach.
v zakone je napisane "... v odbore práva, alebo v OBLASTI bezpecnostnych sluzieb..."
ktore vzdelanie patri do oblasti bezpecnostnych sluzieb najdes v sustave studijnych odborov vysokoskolskeho vdelavania SR č. 2090/2002
:cool:
A co chces z praxe pocut. ci sa to oplati alebo neoplati, je to ziskove alebo neziskove, alebo co?
wildwind
30.06.08,08:53
Zaujimalo by ma ci o tuto sluzbu maju firmy zaujem, ci to neriesia skor vlastnou ochranov (vlastnymi zamestnancami). Do coho treba zo zaciatku investovat. A tiez ako je to so ziskom.
jozef antl
02.07.08,13:45
Zaujimalo by ma ci o tuto sluzbu maju firmy zaujem, ci to neriesia skor vlastnou ochranov (vlastnymi zamestnancami). Do coho treba zo zaciatku investovat. A tiez ako je to so ziskom. Nehnevaj sa ,ale z toho čo sa pýtaš usudzujem že vlastne ani nevieš čo to je SBS a to nie ešte podnikať ako prevádzkovateľ SBS.Vyjadri sa presne čo chceš alebo napíš či máš aspoň odbornú spôsobylosť v SBS.,potom budem aj ja trocha múdrejší..:confused:
sbska
03.07.08,05:50
Na skúšky sú dlhé čakacie doby, ale bolo si treba všimnúť, že bol na to určený čas tri roky. Ten, kto si to odklada a nestihne skúšku, má smolu. To sa vo všetkom tak robí a potom je zhon.
wildwind
03.07.08,08:14
Also noch einmal... Mam preukaz typu S, takze zakon o SBS mam v malicku, dokonca viem co je to SBS... zaujima ma, ci sa oplati prevadzkovat cisto straznu sluzbu (rozumej zamestnavanie straznikov), ci uz neni trh presyteny.
jozef antl
03.07.08,11:42
Also noch einmal... Mam preukaz typu S, takze zakon o SBS mam v malicku, dokonca viem co je to SBS... zaujima ma, ci sa oplati prevadzkovat cisto straznu sluzbu (rozumej zamestnavanie straznikov), ci uz neni trh presyteny. Mal by si mať preukaz typu /P/ ako prevádzkovateľ a či je trh presýtený na to ti dajú odpoveď na príšlušnom KR PZ lebo oni rozhodujú či je v danej lokalite potrebná ďalšia SBS. Pri žiadosti o licenciu je to v podmienke jasne naformulované. Ako dlho máš preukaz Odbornej spôsobilosti? A či sa ti to oplatí to ti asi nikto nedá odpoveď,dúfam ,že to chápeš..:rolleyes:
wildwind
03.07.08,15:00
A v com sa vlastne lisi odborna priprava na S a na P? Je to nejaky zasadny rozdiel? S-ko mam od januara 2005 - takze mi je na dve veci... Ale to s tym KR PZ ma nepotesilo, splnim vsetky podmienky, spravim si Pecko, poziadam o licenciu a oni mi mozu povedat, ze v tejto lokalite uz neni miesto pre dalsiu SBSku? Tak to je iny test nervov.
jpeky
05.07.08,08:46
je tazko povedat ci ti moze KRPZ zakazat prevadzkovat SBS. Oni ti licenciu vydaju a to ci sa ty uchytis na trhu je tvoja zalezitost. ak do roka nezacnes vykonávat to naco ti bolo licencia vydana musis ju vratit na prislusne KR PZ.
ty si robil skusky na OS v januari 2005. to znamena ze mas preukaz vydany podla stareho zákona a musis ist na spreskolenie v skatenej forme.
CO sa tyka preukazov. S je cisto len pre straznikov a osoby poverene vykonom fyzickej ochrany a pátrania. OS 70h
P je pre osoby poverene vykonom fyzickej ochrany a patrania, odbornej prípravy a poradenstva a pre prevadzkovatelov. OS 90h.
je to jasne napisane v zakone.
sbska
08.07.08,06:45
mám ten istý názor na tú skrátenú verziu,a popri tom sa zanedbá česť výnimkám zdravotná príprava a keď si to zoberieme po tej praktickej stránke čo z toho že SBS-kar je dobrí v paragrafoch a nevie dať prvú pomoc či po zásahu alebo po pracovnom úraze a osoba na to doplatí.Ja som tento týždeň mal v skupine zas nového bez OS ,ešte že sa aspoň prihlásil na kurz tak vieš ako sa potom slúži.Človek je v strese čo keď príde kontrola alebo sa niečo stane? Ale konečne sa rozbiehajú aj aktivity v kurzoch ,lebo čas uteká a fáma že sa platnosť starých preukazov predľži pomaly stráca na bodoch.:o

Ale si myslím, že skrátená formy je preto, aby sa každý mohol individuálne doma pripravovať a prednášky zo zákona o súkromnej bezpečnosti a z trestného práva sú preto, lebo tieto zákony sú z gruntu nové a sám ich bez prednášky málokto zvládne.
sbska
08.07.08,06:55
Odborná príprava S a P sa líši nie len v dĺžke, ale aj v obsahu. Pečková je zameraná na prevádzkovateľov. Aby prevádzkovateľ SBS-ky vedel, čo má, čo môže, čo musí a čo nesmie vykonávať. Ak splníš podmienky ustanovené zákonom č. 473/2005 Z. z., krajské riaditeľstvo PZ Ti musí licenciu udeliť. Otázne je, čo z toho budeš mať, kde si nájdeš zakázky.
jpeky
17.07.08,13:38
presne tak... ak splnas podmienky ustanovene zákonom KR PZ ti licenciu vyda. ak do roka nezacnes vykonávat cinnost na ktoru si mal licenciu vydanu musis ju odovzdat na prislusne pracovisko KR PZ ktory ti licenciu vydal.
40tulik
26.07.08,14:59
prosím
40tulik
26.07.08,15:15
prosím Vás mohli by ste mi pomôcť a poradiť ,,,som na invalidnom dôchodku rada by som sa zamestnala u SBS stačilo by mi spôsobilosť -S? našla som si testy zákon SBS -1,2,3,4,5,a ešte k tomu mám- zdravotná príprava S-1,2 sú to dobre testy poradte mi či áno alebo nie ,zatiaľ veľmi ďakujem
budem rada keď mi napíšete na........
jpeky
28.07.08,14:17
40tulik: nepros staci sa opytat ak ti nieco nie je jasne.
V podstate Vam staci urobit si odbornu sposobilost typu S na výkon fyzickej ochrany a patrania. Co sa tyka testov s tym by som si tazku hlavu nerobil. Kazdy dobra akreditovana osoba Vam da vypracovave otazky na ustnu skusky a testove otazky.
Problem by som videl v invalidnom dochodku. Kedze kazdy zamestnanec SBS je povinny podla §15 preukazovat zdravotnu spôsobilost. Ale presnejsie sa k tomu neviem vyjadrit kedze ja som akreditovana osoba.
jozef antl
31.07.08,12:26
prosím Vás mohli by ste mi pomôcť a poradiť ,,,som na invalidnom dôchodku rada by som sa zamestnala u SBS stačilo by mi spôsobilosť -S? našla som si testy zákon SBS -1,2,3,4,5,a ešte k tomu mám- zdravotná príprava S-1,2 sú to dobre testy poradte mi či áno alebo nie ,zatiaľ veľmi ďakujem
budem rada keď mi napíšete na........


Zdravotná spôsobilosť musí byť a to rozhodne doktor,k tomu niet čo dodať,ale ja by som Vám potom poradil robiť ako informátor to by tiež stálo za úvahu. Veľa závodov používa takýchto informátorov a nemusíte mať odbornú spôsobilosť.Pouvažujte,prajem pekný deň...
jpeky
12.08.08,11:42
to je sice pravda ze vela firiem zamestnava informatorov namiesto straznikov.. ale neviem si predstavit takeho informatora na stavbe v noci...
mimochodom ake pravomoci a opravnenia ma informator. smie informator ziadat preukazanie totiznosti pri vstupe do objektu. smie sa informator presvedcit hmatom zrakom alebo technickymi prostriedkami ci osoba ktora vstupuje alebo vystupuje nema na sebe alebo pri sebe predmety pochadzajuce z protipravnej cinnosti pachanej na strazenom mieste alebo objekte?? a dalsie prava a povinnosti podla §50 zakona 473/2005????
ja o tom neviem ze by informator mal taketo opravnenia... a ak to vykonava tak potom vykonava straznu sluzbu alebo vlastnu ochranu bez licencie co su dost mastne pokuty.
sbska
13.08.08,05:30
Zdravím. JUDr. Omasta Ti nemohol odpovedať, lebo je od 1.1.2008 v dôchodku.
jpeky
13.08.08,07:26
prepac ale nepochopil som tvoju reakciu... ak to patrilo mne tak ja som svoju otazku neadresoval panovi JUDr. Omastovi. viem ze uz je na dochodku.
jozef antl
25.08.08,13:16
prepac ale nepochopil som tvoju reakciu... ak to patrilo mne tak ja som svoju otazku neadresoval panovi JUDr. Omastovi. viem ze uz je na dochodku.
Jaro aký je nový šéf SBS po Omastovi? Dá sa s ním rozprávať? Po roku 2008 možno začnú viac kontroly na SBS -ách a spraví sa poriadok s informátormi.
jpeky
26.08.08,14:15
najvyssi na USBS v BA je JUDr. Ladislav Igenyes, zastupca po JUDr. Omastovy by mal byt Mgr. Ondrej Príbojský.
K informatorom by bolo najlepsie keby sa vyjadril Urad SBS v BA aby sa presne ujasnilo ake pravomoci ma zamestnanec SBS oproti danemu informatorovi lebo vela ludi a hlavne firiem v tom maju chaos.
sbska
03.09.08,08:05
Informátor môže vyžadovať preukázanie totožnosti pri vstupe do objektu podľa zákona o ochrane osobných údajov. Ale to nie je podstatné, podstatné je, či informátor robí ochranu majetku alebo niektorú z činností strážnej služby. Ak áno, tak je treba licenciu na strážnu službu aj bez toho, aby vyžadoval preukázanie totožnosti.
jpeky
03.09.08,12:36
osoba poverena vykonom fyzickej ochrany alebo patrania ( co je vykonom straznej sluzby)je opravnena podla §50 ods. 4 pism. d zákona 473/2005 Z.z.: viesť evidenciu o vstupe alebo výstupe osôb a dopravných prostriedkov do chráneného objektu alebo z chráneného objektu alebo na chránené miesto alebo z chráneného miesta; na tento účel je oprávnený vyžadovať preukázanie totožnosti.
ak ma " informator" (napr. vratnik) nocnu sluzbu ked sa v objekte nikto nezdrzuje nejedna sa o ochranu majetku podľa §3 pism a alebo b zakona 473/2005?????
jaros5
06.09.08,00:02
Keby som sa rozhodoval pracovat v SBS-ke, ako by ste ma motivovali ? Da sa tak, ze: .... slusné zarobky, poistenie hradi zamestnavatel, iné bonusy ako rekondicné pobyty, bezplatné kurzy kung-fu,... atd.) Hmmm?:rolleyes:
A ako je to s kariernym rastom:cool: u vas ???
jozef antl
08.09.08,13:39
Možno to tak bude ,ale v ktorom storočí to ti nepovie asi nikto...
jozef antl
08.09.08,13:44
Keby som sa rozhodoval pracovat v SBS-ke, ako by ste ma motivovali ? Da sa tak, ze: .... slusné zarobky, poistenie hradi zamestnavatel, iné bonusy ako rekondicné pobyty, bezplatné kurzy kung-fu,... atd.) Hmmm?:rolleyes:
A ako je to s kariernym rastom:cool: u vas ???
Všetko bude ako sa pýtate,len neviem v ktorom storočí,treba len vydržať je tam nové vedenie tak sa dočkáme...
TuningOko
24.10.08,07:55
Ahojte ja uz mam po kurze uz mi len treba zvladnut test sbs.tak dufam ze ho spravim...:D
jozef antl
05.11.08,12:40
Ahojte ja uz mam po kurze uz mi len treba zvladnut test sbs.tak dufam ze ho spravim...:DKurz to je najmenšie,treba spraviť testy.Bol si spokojný s kurzom?Trocha popíš svoje dojmi aby sa niekto aj viac dozvedel kto má záujem ísť za SBS -ára.Teraz už len učiť sa a učiť...:cool:
maros1971
06.11.08,12:16
Pracujem v SBS brigádne . Môj názor je asi taký, nedokonale zaplatená práca v porovnaní k obrovskej miere zodpovednosti.
Ale nečudujme sa ,pretože majiteľovi SBSky vznikajú veľké náklady na odvody,platby lekárovi atď.A firmy,ktoré si platia SBSku,sa nesnažia platby vyhnať nejak moc hore.Pretože si ochranu majetku SBSkou zaistili hlavne skrz to , že to vyžadovala poisťovňa pri poistnej udalosti....:cool:
PPZ
13.11.08,11:08
Ahojte,
zodpovednosť je naozaj veľká, ale myslím, že zamestnávatelia sa obávajú vo väčšej miere...veľký problém je aj so spoľahlivosťou...nie je nič krajšie, keď pracovníci v službe spia alebo požívajú alkoholické nápoje...a potom sa sťažujú, že majú nízky plat atď.
A keby ste vedeli čo všetko dokážu vypotiť pri skúške...
jozef antl
15.11.08,09:29
Aj to sa stáva ako opisuješ,ale čo robia kontrolné orgány,?Potom to aj tak vyzerá a hádžu všetkých do jedneho vreca.Kebyže kontrola je taká ako má byť tak sa musí niečo spraviť.Nehovoriac už o inšpektoráte práce čo sa týka ich povinností.Toto naozaj ťažko hovoriť o právnom štáte.Tu platí právo len pre určitú skupinu...
jozef antl
15.11.08,09:35
Ahojte,
zodpovednosť je naozaj veľká, ale myslím, že zamestnávatelia sa obávajú vo väčšej miere...veľký problém je aj so spoľahlivosťou...nie je nič krajšie, keď pracovníci v službe spia alebo požívajú alkoholické nápoje...a potom sa sťažujú, že majú nízky plat atď.
A keby ste vedeli čo všetko dokážu vypotiť pri skúške... Na to tu máme kontrolné orgány,ale tie asi moc nekonajú.Inšpektorát práce spí na vavrínoch.Proste právny štát platí len pre vyvolených.
Pajčiatko
24.11.08,18:28
Môj stýko robí sbskára, robil si len školenie.
TuningOko
03.12.08,08:26
uz mam po vsetkom...uz aj pracicku... :) takze som spokojna.... :)
jozef antl
15.12.08,09:07
uz mam po vsetkom...uz aj pracicku... :) takze som spokojna.... :)
Až máš prácu to je dobre,len tak napíš až chceš ako si spokojná s robotou a mzdou.Lebo je všeobecne známe ,že veľa hodín a málo peňazí.No to je rôzne v jednotlivých SBS. Ahoj a nech sa Ti darí..:)
ondrohevt
20.12.08,19:11
mal som preukaz platný do roku 2012, no zákon mi kázal vykonať nový do 31.12.2008. Teraz prezident podpísal novelu, že platia aj staré preukazy. Chcem sa opýtať, kto mi zaplatí za tie 4 roky o ktoré som zrušením starého preukazu prišiel?! Je to smiešne čo sa robí v tomto štáte. Ako sa verejne niekto nabaľuje..
jozef antl
29.12.08,11:23
mal som preukaz platný do roku 2012, no zákon mi kázal vykonať nový do 31.12.2008. Teraz prezident podpísal novelu, že platia aj staré preukazy. Chcem sa opýtať, kto mi zaplatí za tie 4 roky o ktoré som zrušením starého preukazu prišiel?! Je to smiešne čo sa robí v tomto štáte. Ako sa verejne niekto nabaľuje..
Ja som mal tiež platný do roku 2015 a tiež som mierne povedaný zlý.No v tomto štáte je všetko možné.Fico sa parádne nabalil a teraz zasa vyrukuje že má nejaké peniaze a bude sa hrdiť že je socialny. Ja som získal OS na konci roka 2005,a hoci sme robili skúšky už podľa nového zákona aj tak som si musel obnoviť OS ako Ty. A tiež peniaze mi nikto nevráti.Tu niekto tvrdí že sme právny štát tak ja som potom asi najväčší hlupák keď to nechápem že takáto zlodejna im tam hore len tak prejde. Možno že nám Fico dá viacej zarobiť a nebudeme mať 300 hodín ale len 240. Maj sa a nejeduj sa lebo len Ty na to doplatíš. Ahoj...:cool:
sbska
05.01.09,09:27
Ahoj, a Ty chodíš skúšať? Tvoj nick je nejaký zvláštny.
jpeky
07.01.09,16:10
jozef oprav ma ak sa pletiem ale Dzurindova Vlada bola pri moci v rokoch 1998-2002 a 2002 - 2006....a kedze zakon 473/2005 plati od 1.1.2006 bol tvoreny v roku 2005 ked bol pri moci Dzurinda takze nie Fico bol ten ktory si vymyslel takuto hlupost co sa diala pri preukazoch OS. Ale mam pocit ze sa tu az privelmi zatahuje politika a do tej sa ja nejak nemusim.
Viete si niekto predstavit co by sa dialo keby sa neprijala tato novela.. od 1.1.2009 by SBS museli opustit objekty lebo by ich nemal kto strazit.
bol som pritomny na skuskach a zial musim dat za pravdu PPZ ze to co som tam pocul stalo zato.
tak napr. pri zachrannej otazke proti komu alebo comu sa pouzije krajna nudza. chlap ostal ticho a komisia priam nezacala stekat aby mu napovedali a nakoniec zo seba vydoloval " no ved proti človeku":confused:
sbs
07.01.09,18:49
hľadám, hľadám - aj na porade. zatiaľ márne!? Novelizácia zákona o sbs s účinnosťou prijatá 19.12.08 s účinnosťou od 15.01.09 ? Rád by som si prečítal. Není na internete šanca! Len Ta 3 z 19.12.08-jediná poznámka. Hnoj a hnus, ktorý stal nás množstvo financia a doviedol nás na pokraj podnikateľskej činnosti. P.Púčik odborne to okomentoval okomentoval-nemám sa k čomu vyjadrovať, zákon platí v znení a daní. Odborníci, podnikám v tejto profesii od r.1992,prvé číslo ooo17, dnes 211-ale toto je sila. A čo my na to ???
jozef antl
09.01.09,14:10
jozef oprav ma ak sa pletiem ale Dzurindova Vlada bola pri moci v rokoch 1998-2002 a 2002 - 2006....a kedze zakon 473/2005 plati od 1.1.2006 bol tvoreny v roku 2005 ked bol pri moci Dzurinda takze nie Fico bol ten ktory si vymyslel takuto hlupost co sa diala pri preukazoch OS. Ale mam pocit ze sa tu az privelmi zatahuje politika a do tej sa ja nejak nemusim.
Viete si niekto predstavit co by sa dialo keby sa neprijala tato novela.. od 1.1.2009 by SBS museli opustit objekty lebo by ich nemal kto strazit.
bol som pritomny na skuskach a zial musim dat za pravdu PPZ ze to co som tam pocul stalo zato.
tak napr. pri zachrannej otazke proti komu alebo comu sa pouzije krajna nudza. chlap ostal ticho a komisia priam nezacala stekat aby mu napovedali a nakoniec zo seba vydoloval " no ved proti človeku":confused:
Čiastočne s tebou súhlasím v tom, že ten zákon sa spravil za Dzurindu a asi sa robil preto aby sa spravil poriadok v SBS. Veď sám kritizuješ ako to vyzerá na skúškach.Dokonca ja viem aj o takých kurzoch,kde sa dá len zapísať,zaplatiť a potom prísť na skúšky kde sa dá opisovať na testoch a odborná spôsobilosť je vo vrecku.Ale na to tu má byť niekto iný čo má robiť poriadky.Mňa len to štve,že na preskúšanie boli tri roky a nič sa nerobilo a odrazu niekto spraví si zákon,lebo by ostali objekty bez stráženia.Pre mňa je to aj tak len podvod ,lebo vybrali od nás pekné peniaze a na objektoch je stále kopa strážnych bez OS aj naďalej.Miky spravil zlý zákon ale ťaží z neho Fico a v SBS ide všetko po starom.To je môj názor a tiež len človek v praxi to najlepšie vidí čo sa robí..:cool:
angilles
12.01.09,11:05
Zdravím prítomných.
Chcem sa spýtať:
Ak mám platný preukaz odbornej spôsobilosti "S" a chcem získať "P", musím absolvovať celý kurz (90 hod), alebo stačí skrátený (30 hod)?
jozef antl
12.01.09,13:43
Nie som si istý ale mal by si asi absolvovať celý kurz na P.Veď sa opýtaj na akreditačnú osobu a tam ti dajú správnu odpoveď.To si ľahko nájdeš na stránkach polície na SBS stránkach...
angilles
20.01.09,14:09
Ďakujem,medzitým som si to zisťoval aj na inej "linke" a vyzerá to tak, že je potrebné si urobiť kompletný kurz.

Trochu OT, ale:

Chcel by som vystríhať všetkých prípadných záujemcov o prácu v jednej SBS-ke s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorá má v názve číslovku. Prečítajte si podrobne pracovnú zmluvu - s najväčšou pravdepodobnosťou tam nenájdete niektoré veci, ktoré Vám inak prisľúbia (napr. nočné príplatky). Taktiež sa oplatí pozorne si prečítať dohodu o zrážkach zo mzdy. Napr. za mizerné umelinové baganče Vám zarátajú 33 EUR - 1.000 Sk, košeľa z podradného materiálu 13,30 EUR - 400 Sk, a všetky tieto sú NEVRATNÉ!!!
jpeky
26.01.09,08:49
v zakone je jednoznacne napisane kto moze robit skusku odbornej sposobilosti v skratenej forme.
Ak mas S a chces P jednoznacne musis robit kompletny kurz, cize 90 hodin.
jozef antl
31.01.09,07:03
Začal nový rok a tak aj začínajú kontroly vo väčšom poradí.Teraz keď na voľačo sa natrafí,že nie je v poriadku môžu si to odskákať aj tí čo sa snažia robiť všetko podľa predpisov.Tu sa ukáže kto ako vedie danú SBS.Až máte nejaké skúsenosti či už dobré alebo zlé z kontrol tak sa podelte o skutočnosti ,nech sa poučíme..
sbska
16.02.09,08:18
Zdravím, napíš mi na e-mail, kde sa tak dá robiť skúška. Dík
jozef antl
18.02.09,12:56
Zdravím, napíš mi na e-mail, kde sa tak dá robiť skúška. Dík
Neviem na čo narážaš,ale skúšku na spôsobilosť môžeš robiť až po kurze a miesta na kurz si nájdeš na stránke ministerstva vnútra-polícia a tam si daj osoby poverené akreditáciou na výkon tejto činnosti...:cool:
MaryKon
13.03.09,11:07
Ahojte, môže mi niekto poradiť, kde sa dá zohnať kniha, ktorá je potrebná pri vykonávaní SBS kurzu? :rolleyes:
jozefbenjamin
15.03.09,18:32
Nerob si starosti , učebny material dostaneš priamo vo firme v ktorej si spraviš Odbornu Sposobilosť.
wildwind
28.04.09,14:47
No vratil som sa zo zahranicia a teraz zvazujem, ci si spravit kurz na Pecko a prevadzkovat SBS, len neviem, ci by sa mi to vyplatilo, kedze je tych SBSiek nejak vela a su pomerne dobre vybavene.. Da sa to robit aj v mensom? (par straznikov, zakladna vybava..)
dragan.michal
28.04.09,14:56
tak sanca este je, je kopu firiem co chcu mat SBS ale nemaju na drahe SBS, keby si mal dobre ceny tak sa urcite uchytis
wildwind
01.05.09,14:37
Tak zistil som, ze cena za straznu sluzbu (vykonavana fyzicky straznikom) sa pohybuje okolo 4-8 euro na hod. Cize to by bol jediny zdroj prijmu, kedze ine sluzby by som neposkytoval (detektivna sluzba a odborna priprava odpada - nemam na to VS vzdelanie; instalovanie kamerovych systemov, prevadzkovanie PCO, zasahova jednotka, zasahove vozidlo atd. odpada - nemam na to kapital).

Ja by som sa musel drzat na tej dolnej hranici ceny. A tak by ma zaujimala ta vydavkova cast, co by som mal do nej vsetko zaratat?
jozef antl
21.05.09,12:07
Cena je jedna vec a druhá je koľko dáš strážnikom na výplatu.Je veľmi veľa SBS ktoré dávajú minimálnu mzdu na pásku a ostatné bokom.Takže strážnik musí odrobiť minimálne 240 hodín aby mal ako tak výplatu.Je málo takých ktorí idú podľa zákona a keď chceš začať musíš sa rozhodnúť ako budeš robiť.Keby že dáš 4 eura na hodinu tak by si mal okamžite ľudí do služby to mi ver.Väčšina je takých ,ktorí nedávajú príplatky za nadčasy,nočné ,stravné,proste nejdu podľa zákona a kontrolné orgány sú stále slepé.Bohužiaľ na slovensku je to tak.Tak keď máš na to aby si dal na hodinu 4 eurá a šiel trocha podľa zákona tak určite sa uchytíš,až ti to oni ostatný nezastavia.....
lukas64
21.05.09,20:32
Ahojte, prosim Vas mohol by mi niekto vysvetlit aky je rozdie medzi sbs preukazom typu S a P ??? vsimol som si ze je to tu viackrat spomenute ale na internete som nenasiel vysvetlnie zatial... dakujem
jozef antl
22.05.09,08:07
Ahojte, prosim Vas mohol by mi niekto vysvetlit aky je rozdie medzi sbs preukazom typu S a P ??? vsimol som si ze je to tu viackrat spomenute ale na internete som nenasiel vysvetlnie zatial... dakujem
Preukaz typu /P/ je pre prevádzkovateľa a /S/ pre strážneho na výkon služby samozrejme aj s /P/ možno taktiež vykonávať strážnu službu.
wildwind
22.05.09,14:19
Cena je jedna vec a druhá je koľko dáš strážnikom na výplatu.
Tak to zalezi hlavne od lokality (v com mam vyhodu, pretoze som zo stredneho Slovenska) a od poctu zamestnancov, ktorych by som zamestnaval - cim viac, tym by som mohol dat viac na vyplaty.



Je veľmi veľa SBS ktoré dávajú minimálnu mzdu na pásku a ostatné bokom.Takže strážnik musí odrobiť minimálne 240 hodín aby mal ako tak výplatu.
To je pravda, ale tie velke firmy maju aj velke naklady a tak na vyplatu moc neostava.



Je málo takých ktorí idú podľa zákona a keď chceš začať musíš sa rozhodnúť ako budeš robiť.Keby že dáš 4 eura na hodinu tak by si mal okamžite ľudí do služby to mi ver.
Myslim, ze v mojej lokalite by som uspel aj s menej eurami na hod. Ale to je zas ten trojuholnik - ziskanie zamestnancov (co najvacsie ohodnotenie prace), ziskanie zakaznikov (co najnizsia cena sluzby), prezitie (snaha o co najvyssi zisk)

Zaujimalo by ma este kolko stoji taky kurz na "P", vsade uvadzaju cenu na "S", ale pri "P" je dohodou.. No a ako je to s frekvenciou tych "P" kurzov? Asi sa rychlo moc ludi na "P" kurz nenazbiera, narozdiel od "S" kurzu.
jozef antl
23.05.09,10:21
Cena je stanovená zákonom ale ide sa aj dohodou,na internete máš akreditované osoby na kurzy tak sa podľa toho zorientuj.Je to na stránke min.vnútra najdeš to.
wildwind
26.05.09,08:40
Este by ma zaujimalo to sidlo prevadzky.. staci to mat doma, alebo si musim prenajat nejaku kancelariu? Da sa to robit aj na zivnost ako fyzicka osoba, ci len cez s.r.o?
wildwind
28.05.09,09:18
A este by som si chcel zhrnut ake by som mal vydavky. Cize ako je to s vydavkami v sluzbach? Napriklad pri 10 zamestnancoch (kvoli prehladnosti)
jpeky
31.05.09,11:03
tak za prve by ma zaujimalo kde v zakone je stanovena cena kurzu.. v zakone mas jedine poplatky za prihlasenie na skusku.. Kurzy na typ P sa konaju vlmi malo lebo nie je vela uchadzacov .. predsa je to len preukaz pre prevadzkovatelov. a ak mas robit kurz kde mas dve tri osoby a mas zapúlatit najom za skoliace stredisko. zaplatit lektora co je 90 hodin tak ta cena kurzu je vysoka.
za dalsie .. sidlo spolocnosti mozes mat aj v garazi ak ma supisne cislo. ( vid predaj emisii ). k tomu potrebujes vypis z katastra, v pripade cestne prehlasenia majitelov nehnutelnosti ak su napr majitelom bytu(domu) rodicia. tak isto potvrdenie od obce ze suhlasi z tym ze na jej uzemi bude zriadena dana spolocnost. prevadzku kde budes vykonavat cinnost nahlasit na KR PZ.
wildwind
01.06.09,11:54
a ak mas robit kurz kde mas dve tri osoby a mas zapúlatit najom za skoliace stredisko. zaplatit lektora co je 90 hodin tak ta cena kurzu je vysoka.
Cize by mozno bolo lepsie si spravit P niekde v Blave, kde je vacsia pravdepodobnost, ze sa nas viac nazbiera. A aka je zhruba ta cena pri 2-3och?
jozef antl
01.06.09,19:23
Ja som myslel na ceny poplatkov a nie na cenu kurzu.Kurzy sú rôzne spoplatnené,záleží od rôznych pomerov a hlavne od počtu uchádzačov.Ospravedlňujem sa ak som sa zle vyjadril.
jpeky
12.06.09,06:03
ak mas zaujem poslem ti cislo na akreditovany osobu v Bratislave u ktorej som robil kurz odbornej sposobilosti typu P.
jozef - ved sa nic nedeje.. pre istotu som doplnil tvoju informaciu aby nahodou nedoslo k omylu.;)
jozef antl
16.06.09,05:02
ak mas zaujem poslem ti cislo na akreditovany osobu v Bratislave u ktorej som robil kurz odbornej sposobilosti typu P.
jozef - ved sa nic nedeje.. pre istotu som doplnil tvoju informaciu aby nahodou nedoslo k omylu.;)
Ja som v pohode Jaro konečne som v SBS tak ako sa patrí,len som si to musel vydrať aby som mal postačujúcu dobu praxe.Teraz ide všetko podľa zákona a všetko na pásku.Ahoj....
jpeky
18.06.09,04:54
tak to gratulujem.. inak ja som tiez zmenil zamestnavatela... ;)
stupo000
30.06.09,09:31
zdravím.chcem sa opytat,ze kedy najblizie a kde sa robia školenia typu p.ďakujem
jozef antl
08.07.09,07:30
zdravím.chcem sa opytat,ze kedy najblizie a kde sa robia školenia typu p.ďakujem
Napíš jpeky on bude vedieť...
jpeky
14.07.09,06:03
v najblizsich dnoch bude robit kurz odbornej sposobilosti typu P detektivna informacna sluzba v Ziline.
stupo pisal som ti SZ. ;)
Diabol
10.08.09,11:40
Caute chcel by som sa spytat kde /a ci vobec su/ na internete online testy SBS pre typ P a S. Dakujem za radu...
jozef antl
13.08.09,19:58
Caute chcel by som sa spytat kde /a ci vobec su/ na internete online testy SBS pre typ P a S. Dakujem za radu...
Samozrejme že sú,daj si do priehladača a vyber si aký chceš....
wildwind
14.08.09,10:16
a naco su vam testy, ked je potom aj ustna skuska? Nic si tym neulahcite
Diabol
16.08.09,18:49
Samozrejme že sú,daj si do priehladača a vyber si aký chceš....
Som skusal ale nenasiel som nikde nic... skus mi dat link ak o niecom vies... dik...
jozef antl
26.08.09,12:16
Som skusal ale nenasiel som nikde nic... skus mi dat link ak o niecom vies... dik...
www.test.security-institute.sk ale to či to ešte platí neviem.Ináč najlepšie je ísť na kurz a tam všetko dostaneš,alebo si zožeň knihu za pár drobných v knihe a najlepšie je naučiť sa poriadne zákon a potom už testy to je malina.
pavla.p
19.09.09,09:50
Nemáte niekto nejaký program na rozpisovanie služieb pre SBS /12-ky/? Poraďte.
jpeky
13.10.09,17:20
Prepac ale asi som nepochopil. to je taky problem vypisat jednu smenovku na objekte rucne?
buchač
13.10.09,17:27
Nemáte niekto nejaký program na rozpisovanie služieb pre SBS /12-ky/? Poraďte.

Skús napríklad tento ...

http://www.slunecnice.cz/sw/rozpis/

poprípade ...

http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?qs=rozpis+sm%ECn
pavla.p
15.10.09,12:49
ďakujem, pokúsim sa s tým pracovať. Nie je problém vypisovať smenovku ručne, ale čo keď je počítač šikovnejší a múdrejší?
Ešte raz ďakujem.
jozef antl
10.12.09,14:43
Cez počítač je to iste šikovnejšie ale to je len tam kde sú stále tí istý ľudia na zmenách ale keď musíte rozpísať 51 ľudí na každý deň a pritom musia byť na každom poste ľudia s rôznym zadelením -myslím odbornosť tak veru najlepšie sa to spraví len ručne aj keď to ide cez počítač.Preto aj lebo neviete do poslednej chvíli či niekto nepríde a potom všetko sa prehadzuje..
barley33
11.01.10,02:05
Zdravim,
chcem sa opytat, ktora SBS na Slovensku je najlepsia, pripadne ake mate skusenosti. Ze vraj D.I.S. je velmi dobra, mate s nou skusenosti?, je nejaka este lepsia? Nepotrebujem sluzby SBS ale zamestnanie, cize z tohto pohladu to berte a mam ukoncenu len strednu s maturitou. Vase nazory mi prosim posielajte na email: barley33/@/azet/sk - namiesto lomky davajte bodku pochopitelne :)
Dakujem.
jpeky
27.01.10,18:32
Osobne si mylsim ze robit smenovku nejakym programom je uplna blbo.. ak ju spravim rucne viem na akom principe ludia sluzia. a ked tu hovorim o pocte ludi 51 tak na jednej smene bude sluzit cca 15 ludi na dennej, dalsich 15 ide na nocnu ale ostava mi dalsich 20 ludi ktori maju volno a mozu zaskocit v pripade vypadku. to je aspon moj nazor.
a na otazku kolegu ktora SBS je najlepsia:
to ktora SBS je naj je neuveritelne subjektivna otazka. Osobne pracujem v D.I.S. a poviem ti ano je najlepsia, ale po mne napise kolega ktory pracuje v Bonule a ten ti tiez povie ze Bonul je najlepsi a za nami napise niekto z ABASU a co ti povie. Jasne ze ABAS je najlepsi. ( osobne hovorim D.I.S.:))
Ak si hladas prácu tak si hladaj najlepsie u velkej spolocnosti kde mas istotu ze svoje peniaze dostanes vcas. male SBS ktore maju jeden dva objektiky su zavisle na platbach od nich, a moze sa ti stat ze svoje peniaze uvidis po kadejakych zalohach alebo vobec.
buchač
27.01.10,18:46
Osobne si mylsim ze robit smenovku nejakym programom je uplna blbo.. ak ju spravim rucne viem na akom principe ludia sluzia. a ked tu hovorim o pocte ludi 51 tak na jednej smene bude sluzit cca 15 ludi na dennej, dalsich 15 ide na nocnu ale ostava mi dalsich 20 ludi ktori maju volno a mozu zaskocit v pripade vypadku. to je aspon moj nazor.
a na otazku kolegu ktora SBS je najlepsia:
to ktora SBS je naj je neuveritelne subjektivna otazka. Osobne pracujem v D.I.S. a poviem ti ano je najlepsia, ale po mne napise kolega ktory pracuje v Bonule a ten ti tiez povie ze Bonul je najlepsi a za nami napise niekto z ABASU a co ti povie. Jasne ze ABAS je najlepsi. ( osobne hovorim D.I.S.:))
Ak si hladas prácu tak si hladaj najlepsie u velkej spolocnosti kde mas istotu ze svoje peniaze dostanes vcas. male SBS ktore maju jeden dva objektiky su zavisle na platbach od nich, a moze sa ti stat ze svoje peniaze uvidis po kadejakych zalohach alebo vobec.

....na slovensku určite najväčšia ....

http://www.g4s.com/slk/sk.htm

Ale osobne si myslím , že je oveľa lepšie fungovať nie v sbs , ale ako pracovník vlastnej ochrany u tej alebo onej firmy....

Odpadá medzičlábok - sbs - nerobíš na ďaľší , zbytočný krk ...či....?;)
jpeky
30.01.10,13:18
ano g4s je najvacsia na Slovensku ale to je nednarodna spolocnost ktorej zatial aspon co do velkosti nikto nekonkuruje. inak najvacsou SLOVENSKOU sbs-kou je BONUL.
ano pri VO odpoda ten medzi clanok. ale ak napr ako firma vyrabam gumove tesnenia tak sa staram o tesnenia a nie o VO. nato si radsej zaobstaram SBS a jedinou mojou starostou je faktura anic viac. Cize VO je strasne malo zozsirene.
dick
03.02.10,21:18
Cavte, mam par otazok:

- Kto ma v podniku (chranenom) na starosti bezpecnost, vyber SBSky atd.? S kym prevadzkovatel SBSky rokuje, podpisuje zmluvu?
- Co tak obvykle najviac zavazi pri vybere SBSky - Cena? Referencie? Meno?
- Ako to je teraz s vyhadzovacmi (v baroch, diskotekach, koncertoch)? Musia tuto cinnost vykonavat len cez SBS?
- Ako je to so zodpovednostou za skodu v pripade kradeze, ak objekt strazi SBS? Da sa to nejak poistit?
- Mafia v tomto biznise. Stale je to take huste ako v 90tych rokoch?
- Policajna kontrola. Je casta? Byvaju s tym problemy?
- Disciplinovanost straznikov. Su s tym problemy? Treba to kontrolovat? Vraj je tu dost casto problem s alkoholom..
- Kolko percent z celkovej hodinovej ceny sluzby v priemere pripada pre prevadzkovatela? Zhruba. (To sa tu ale asi nedozviem:D)
pavla.p
09.02.10,17:35
....na slovensku určite najväčšia ....

http://www.g4s.com/slk/sk.htm

Ale osobne si myslím , že je oveľa lepšie fungovať nie v sbs , ale ako pracovník vlastnej ochrany u tej alebo onej firmy....

Odpadá medzičlábok - sbs - nerobíš na ďaľší , zbytočný krk ...či....?;)
Nechcem Ti brať ilúzie, ale myslím že vlastná ochrana má presne toľko isto povinností ako SBS-ka a tých ver mi, nie je málo. Predpokladám, že by vo firme bol treba jeden zbytočný krk - ten ktorý by to mal na starosti.
jozef antl
12.04.10,10:10
Veľa otázok ale keď sa pozrieš do histórie tak to tam nájdeš. Ináč /jpeky / by ti asi odpovedal aj teraz má v tom prehľad.
lujza.j
23.04.10,08:49
VO má opodstatnenie vo veľkých podnikoch, alebo vo veľkých obch. reťazcoch typu tesco a pod.
Economic
01.05.10,16:19
Cavte, mam par otazok:

- Kto ma v podniku (chranenom) na starosti bezpecnost, vyber SBSky atd.? S kym prevadzkovatel SBSky rokuje, podpisuje zmluvu?
- Co tak obvykle najviac zavazi pri vybere SBSky - Cena? Referencie? Meno?
- Ako to je teraz s vyhadzovacmi (v baroch, diskotekach, koncertoch)? Musia tuto cinnost vykonavat len cez SBS?
- Ako je to so zodpovednostou za skodu v pripade kradeze, ak objekt strazi SBS? Da sa to nejak poistit?
- Mafia v tomto biznise. Stale je to take huste ako v 90tych rokoch?
- Policajna kontrola. Je casta? Byvaju s tym problemy?
- Disciplinovanost straznikov. Su s tym problemy? Treba to kontrolovat? Vraj je tu dost casto problem s alkoholom..
- Kolko percent z celkovej hodinovej ceny sluzby v priemere pripada pre prevadzkovatela? Zhruba. (To sa tu ale asi nedozviem:D)

"Vyhadzovači" napríklad na diskotékach sa teraz volajú informátori. Vykonávanie činnosti informátora je voľný predmet podnikania.
jozef antl
07.05.10,13:02
Treba si nájsť normálnu SBS ktorá ide podľa zákona ako sa patrí a potom to je v pohode. Je ich málo ale dajú sa nájsť,ja som tiež musel tri roky robiť bez príplatkov,nočné,nadčasy,soboty,nedele,sviatky ,bez stravných lístkov,za minimálnu mzdu na pásku ale prekonal som to a splnil podmienku aby som sa mohol dostať do normálnej SBS, Je to ťažké v našej banánovej republike ale čo už idú voľby tak zapracujme a nekybycujme len tak naprázdno.
jpeky
11.05.10,11:24
VO je SBS pre vlastne potreby podniku. riadi sa zakonom o SBS.ak mam VO mozem strazit iba sam seba.
Ano VO vyuzivaju velke podniky ale aj to casto len nato aby kontrolovali externe SBS.resp VO napr strazi vnutro podniku a externe SBS obvod a vstup.
Ako vsetci dobre vieme je kriza a vsetky podniky nie len sbs setria. Male SBS su na tom najhorsie. drzia sa na trho zubami nechtami, podliezaju ceny, oddrb... zamestnancov na mzde a pod. ( tymto sa nechcem dotknut ziadneho prevadzkovatela ale doba je taka) najvyhodnejsie podmienky ponukaju velke SBS ktore nepolozi na kolena strata jedneho objektu.

Osobne najvacsi problem vidim v tom ze na Slovensku nefunguje ziadna organizacia zastresujuca SBS. tu kazdy kope sam za seba.
sbska
17.05.10,08:07
Najväčšou SBS-kou nie je Bonul, ale D.I.S. Vlastných ochrán je podstatne via, ako typických SBS-jek. Prehľad na stránke MV SR.
jpeky
19.05.10,17:31
no o tom by som snad mal nieco o tom vediet ze je D.I.S. najvacisa na Slovensku :)))

rozlisuj VO a mat informatora, alebo vratnika na vratnici
sbska
29.05.10,11:26
Či vieš alebo nevieš, ale je. Najväčšia je G4, ale to je zahraničná a potom D.I.S.
sbska
29.05.10,11:33
Zdravim,
chcem sa opytat, ktora SBS na Slovensku je najlepsia, pripadne ake mate skusenosti. Ze vraj D.I.S. je velmi dobra, mate s nou skusenosti?, je nejaka este lepsia? Nepotrebujem sluzby SBS ale zamestnanie, cize z tohto pohladu to berte a mam ukoncenu len strednu s maturitou. Vase nazory mi prosim posielajte na email: barley33/@/azet/sk - namiesto lomky davajte bodku pochopitelne :)
Dakujem.

To nemyslíš vážne, aby si išiel do SBS-ky robiť vartáša?
besst
22.07.10,11:04
v roku 2004 som si urobil kurz SBS,ale vykonaval som inu pracu.Je preukaz platny do roku 2014,alebo platnosť skončila v roku 2008
Economic
22.07.10,11:23
v roku 2004 som si urobil kurz SBS,ale vykonaval som inu pracu.Je preukaz platny do roku 2014,alebo platnosť skončila v roku 2008

Vydaný preukaz máš platný na dobu po ktorú bol vydaný. Máš to priamo na preukaze uvedené. Lepšie kukni !!!
Flinstone
22.07.10,12:28
v roku 2004 som si urobil kurz SBS,ale vykonaval som inu pracu.Je preukaz platny do roku 2014,alebo platnosť skončila v roku 2008
od roku 2006 sa vydávajú nové preukazy a platnosť starých bola obmedzená. Takže preukaz vydaný v r. 2004 je dnes neplatný
jozef antl
31.08.10,12:26
To nemyslíš vážne, aby si išiel do SBS-ky robiť vartáša?SBS je tá dobrá ktorá ide v predpisoch podľa zákona,teda aj mzdu ti dáva ako sa patrí a nie všelijako bokom.
hkey
24.11.10,16:03
Zdravim.Ma tu niekto SBSku?Potreboval by som vediet ci na to treba vysoku skolu, alebo len kurz odbornej sposobilosti.
Chce niekto knihu ŠTUDIJNÉ MATERIÁLY Skúška odbornej spôsobilosti typu S vo zvukovej podobe MP3 zo správnymi odpovediam bez nutnosti čítať celú knihu? Stačí si ju za 2 € kúpiť, nasadiť slúchadlá a učiť sa. Po zaplatení na môj účet šekom stačí mi poslať kópiu ústrižku, alebo priamo na účet.
Leonid
17.12.10,17:35
Pichnem sem jednu otázočku : Mám ako držiteľ zbrojného preukazu skupiny " A " nejaké úľavy pri získavaní preukazu SBS na "S"?
Dík za odpoveď.
hkey
17.12.10,18:31
Pichnem sem jednu otázočku : Mám ako držiteľ zbrojného preukazu skupiny " A " nejaké úľavy pri získavaní preukazu SBS na "S"?
Dík za odpoveď.
nie úľava žiadna
jozef antl
18.12.10,10:18
treba kurz....
hkey
18.12.10,19:29
treba kurz....
treba... a čo si myslel?...že zaplatíš 2€ a máš to v suchu?
willma
18.12.10,20:31
ak si si nevšimol to bolo strohé konštatovanie a nie otázka.
jpeky
19.12.10,18:00
TAK A ESTE RAZ... myslim ze to tu uz bolo rozoberane... na pracu v SBS potrebujes preukaz SBS. musis absolvovat kurz odbornej sposobilosti u akreditovanej osoby a zvladnut skusky pred komisiou v MV. zlozenie komisie tu rozoberat nejdem.
Ak chces len vykon tak ti postacuje preukaz tyu S. cena je cca 166€ s poplatkami. cena zalezi na akreditovanej osobe.
Ak chces prevadzkovat SBS potrebujes kurz typu P, ktoreho cena je rozdielna a zalezi od poctu prihlasenych ludi na kurz.
Zbrojny preukaz, zvaracsky preukaz ani ziadny iny neovplyvnuje dlzku, cenu ani typ skusky.

preukaz maju automaticky len policajti po skonceni sluzby u policie.
hkey
19.12.10,19:20
Kto má záujem o MP3 nahrávku testovacej knihy typu S 35 testov. Jeden test má 24 otázok +MP3 knihu č.473/2005 zo dňa 23.9.2005. Každá nahrávka je po 2€. Tieto presné kópie kníh sú originálne mnou vyhotovené a inde ich nezoženiete. Profesionálne spracovanie a sú presnou kópiou knihy. Stačí si nasadiť slúchadlá a počúvať. Hkey22@gmail.com
Marianq
29.06.11,14:57
Keby som sa rozhodoval pracovat v SBS-ke, ako by ste ma motivovali ? Da sa tak, ze: .... slusné zarobky, poistenie hradi zamestnavatel, iné bonusy ako rekondicné pobyty, bezplatné kurzy kung-fu,... atd.) Hmmm?:rolleyes:
A ako je to s kariernym rastom:cool: u vas ???

Motivácia ? Žiadna. Ja som pracoval v SBS, ktorá má na nete perfektné
referencie. Ale asi si ich písala sama. Ani len minimálna mzda, práca na dohodu, zmluva v žiadnom prípade, lístky na stravu žiadne a kopec odslúžených hodín. A keď sa Ti nepáči odpáľ. Tak je to s našími SBS-kami.
Česť výnimkám. Ešte ani policajtov, ktorí ich kontrolujú to nezaujíma.
stano85
02.07.11,20:45
Zdravím,

ako je to v prípade, že mám ukončené vzdelanie druhého stupňa v odbore bezpečnostné služby? Musím absolvovať odbornú prípravu a skúšku, alebo dostanem preukaz P aj bez tohto.
jpeky
11.07.11,21:01
predpokladam ze si studoval na Zilinskej Univerzite fakultu specialneho inzinierstva a musim ta sklamat musis si spravit kurz odbornej sposobilosti. splnas len podmienku vzdelania podla zakona na prevadzkovanie detektivnej sluzby a odbornej pripravy ale nesplnas podmienku odbornej sposobilosti co je dost absurdne ale je to tak. takze urobit kurz. rovno odporucam typ P:)
stano85
13.07.11,19:38
ďakujem, je to ale zvláštne, kedže na tom kurze sa už istotne nič nové nedozviem
jpeky
14.07.11,11:18
mal som rovnaky problem. v podstate vsetko si bral na vyske. teraz bude problem najst akreditovanu osobu ktora otvara P kurz.
stano85
14.07.11,12:27
toto je problém, čo som sa informoval, keby som bol na kurze sám, stálo by to sakra vela
wip
28.07.11,12:03
Kurz typu P v najbližšej dobe otvárame. Kontakt na stránke wipsecurity.sk
matej85
22.05.12,14:48
Chcel by som sa opytat, ze ako je to s robenim odbornych kurzov SBS? Kolko ludi by som musel mesacne zohnat, aby sa mi to oplatilo, je o tieto kurzy velky zaujem? Da sa prezit len s tymito kurzami, alebo treba k tomu aj straznu sluzbu?
Baty
21.08.12,10:18
ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes
Economic
21.08.12,10:22
ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes


áno, zákon č 379/1997 o SBS bol zrušený a ozaj platí 473/2005 (oprava na základe správnej a aktuálnej info GabiZ.)
GabiZ
21.08.12,10:25
áno, pozri zákon č 379/1997 o SBS

Tento zákon bol zrušený zákonom č. 473/2005 Z.z. Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti);)
Economic
21.08.12,10:49
Jasné, zle mi to v prvý moment vyhľadalo :) 473/2005 treba pozerať .
matej85
22.08.12,09:37
ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes

Na detektivnu sluzbu a odbornu pripravu musis mat okrem P preukazu aj vysoku skolu, bud v odbore pravo, alebo bezpecnostne sluzby, alebo hocijaku vysoku skolu+prax v bezpecnostnych zlozkach. Na straznu sluzbu ti staci stredna.
Baty
06.01.13,09:43
Ahoj, presne neviem ako začat alebo formulovat požiadavku, otazku, skusim takto: Vedel by ma niekto navigovat praktickými radami pri zakladaní SBS ? Mam VS v zodpovedajucom smere, preukaz typu P, , splnam aj dalsie potrebne veci, viem čo treba k udeleniu licencie, ake knihy a evidencie sa maju viest. Skor by som potreboval nejaku osnovu, ako postupne spravit vsetky nalezitosti, resp. existuje nejaka publikácia, ktorá by ma viedla tymto smerom ??? Nie som lenivec, nastudujem si to :) Alebo len zákonom sa mam riadit ?? Tam zas nie je či napr. evidenciu osob poverených výkonom fyzickej ochrany musim vytvorit alebo je moznost zakúpit taketo evidencie a pod.

dakujem :)
bond007
07.01.13,20:51
Baty chcel by som sa spytat, kde si robil kurz P a kolko to stalo? Skuska bola narocna? Z coho vsetkeho pozostavala?
Mila123
01.03.13,19:39
chcela by som vedieť, aké práva i povinnosti majú pracovníci SBS-ky pri kontrolovaní kupujúcich v nákupných strediskách (bola som označená za zlodejku, pretože som pípala, nie len pri odchode ale už pri vchode na plochu obchodného reťazca)

ďakujem
matej85
02.03.13,10:00
Osoby poverené výkonom fyzickej ochrany podľa
tohto zákona sú oprávnené
a) presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými
prostriedkami, či ten, kto vstupuje do chráneného
objektu alebo na chránené miesto alebo z neho vystupuje,
nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce
z protiprávnej činnosti súvisiacej s chráneným
objektom, chráneným miestom alebo
chránenou osobou alebo nemá pri sebe alebo na
sebe predmety, ktorými by mohol spáchať protiprávnu
činnosť, a tieto mu odobrať,
Baty
04.03.13,14:43
Ak chcem vykonávať odbornú prípravu potrebujem: učebný plán, osnovy, zoznam lektorov, priestory ( s posudkom hygieny ), s tým všetkým na krajské riaditeľstvo a komisiu.


Osnovy a učebný plán mi vypracujú lektori ? Bolo mi povedané že áno. Potrebujem zdravotného pracovníka, právnika, požiarnika, policajta, bezpečnostného pracovníka. V štvrtej časti § 81 je uvedené aké údaje mám uviesť o lektoroch a ich čestné vyhlásenia, ale nepíše sa akých lektorov potrebujem. Ako si vyberiem lektorov, aké musia mať zaradenie ? Stačí im poslať nejakú obyčajnú žiadosť, alebo su nejaké vzorové.
A ešte otázka - AK budem mať lektorov, osnovy, učebné plány, môžem ja ako prevádzkovateľ s licenciou vykonávať prednášky ? Ak budem mať súhlas lektora samozrejme.


Viem, že niektorá tlačivá sa dajú stiahnuť z interentu ( čestné vyhlásenia o bezúhonnosti ), ale tlačivá ako záznamník, výpis zo záznamníka, zmluva o poskytovaní služby, nahlásenie uchádzačov na skúšku, si mám vypracovať sám, alebo sú k dispozícii.
matej85
04.03.13,23:31
k tym lektorom:
a.) spĺňa podmienku vzdelania podľa § 17 ods. 2 a má
päťročnú prax v odbore právo alebo v odbore bezpečnostné služby, ak má vykonávať lektorskú činnosť z právnych predmetov,
b.) získala vysokoškolské vzdelanie na lekárskej fakulte
alebo je zdravotnícky inštruktor Slovenského červeného kríža, ak má vykonávať lektorskú činnosť
z poskytovania prvej pomoci,
c.) má ukončené ucelené štúdium v študijnom odbore
požiarnej ochrany s päťročnou praxou v tomto odbore
alebo je technik požiarnej ochrany s desaťročnou
praxou, ak má vykonávať lektorskú činnosť z požiarnej
prípravy.

Okrem licencie ti treba aj akreditaciu
Baty
05.03.13,08:57
Dakujem, nejako som to nepostrehol, musim čitať pozornejšie. Potrebujem teda lektora na právne predmety, lektorskú činnosť z poskytovania prvej pomoci, lektorskú činnosť z požiarnej prípravy, takže troch, správne ??
wip
05.03.13,09:33
Ale radšej si obaja preštudujte AKTUÁLNE znenie zákona. ;)
matej85
05.03.13,09:52
No podla tej novely pozeram, ze pribudlo: "všeobecne záväzné právne predpisy týkajúce sa ochrany osobných údajov v rozsahu 5 hodín."
Ak tomu dobre rozumiem, tak treba jedneho zdravotnika, jedneho poziarnika a jedneho pravnika, alebo policajta
buchač
05.03.13,10:06
Ale radšej si obaja preštudujte AKTUÁLNE znenie zákona. ;)
...presne ...

No podla tej novely pozeram, ze pribudlo: "všeobecne záväzné právne predpisy týkajúce sa ochrany osobných údajov v rozsahu 5 hodín."
Ak tomu dobre rozumiem, tak treba jedneho zdravotnika, jedneho poziarnika a jedneho pravnika, alebo policajta
Pribudlo asi aj viac ....

Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti (zákon o súkromnej bezpečnosti)
Zákon č. 473/2005 Z. z. - úplné znenie
(aktualizované úplné znenie - stav k 6. 9. 2012)

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-sukromnej-bezpecnosti/
Baty
05.03.13,10:17
podla mojich info mala byt novela od februara 2013....... Existuje stránka kde sú vždy nove zákony ?? alebo aby mi chodili upozornenia na prípadné zmeny ? a rovnako, rozsah hodín a pod, teda nejaká príručka ako správne postupovať pri prevádkovaní sbs, dakujem
buchač
05.03.13,10:22
podla mojich info mala byt novela od februara 2013....... Existuje stránka kde sú vždy nove zákony ?? alebo aby mi chodili upozornenia na prípadné zmeny ? a rovnako, rozsah hodín a pod, teda nejaká príručka ako správne postupovať pri prevádkovaní sbs, dakujem
Samozrejme , že existuje ...

https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=5259&langEID=1
Baty
05.03.13,10:24
vďaka :)
matej85
05.03.13,11:02
Aka je odmena pre tych lektorov? Je to niekde pevne stanovene, alebo je to vec dohody? Kolko v praxi pytaju za 1 hod prednasky? Nieje problem najst tych lektorov? Teda lekara, poziarnika, policajta, kedze tie kurzy su cez pracovny tyzden.
Baty
07.03.13,09:32
§ 48 odsek 4
(4) Odbornú prípravu v rámci akreditácie môže vykonávať len osoba, ktorá spĺňa podmienky ustanovené v odseku 3 písm. a) až d) a
a) získala vysokoškolské vzdelanie najmenej druhého stupňa v študijnom odbore právo alebo v oblasti bezpečnostných služieb alebo je držiteľom osvedčenia o vykonaní kvalifikačnej skúšky, ak má vykonávať lektorskú činnosť z právnych predmetov,
b) získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v oblasti lekárskych vied alebo má platné potvrdenie o absolvovaní akreditovaného kurzu inštruktora prvej pomoci podľa osobitného predpisu, 28) ak má vykonávať lektorskú činnosť z poskytovania prvej pomoci,
c) má ukončené ucelené štúdium v študijnom odbore požiarnej ochrany s päťročnou praxou v tomto odbore alebo je technik požiarnej ochrany s desaťročnou praxou, ak má vykonávať lektorskú činnosť z požiarnej prípravy

rozumeim správne že: lektorskú činnosť z právnych predmetov môžem vykonávať na základe vzdelania, rovnako aj z oblasti bezp, služieb, lektor z poskytovania prvej pomoci rovnako na základe vzdelania, a čiinosť z požiarnej prípravy vzdelanie plus prax.
matej85
07.03.13,13:55
§ 48 odsek 4
(4) Odbornú prípravu v rámci akreditácie môže vykonávať len osoba, ktorá spĺňa podmienky ustanovené v odseku 3 písm. a) až d) a
a) získala vysokoškolské vzdelanie najmenej druhého stupňa v študijnom odbore právo alebo v oblasti bezpečnostných služieb alebo je držiteľom osvedčenia o vykonaní kvalifikačnej skúšky, ak má vykonávať lektorskú činnosť z právnych predmetov,
b) získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v oblasti lekárskych vied alebo má platné potvrdenie o absolvovaní akreditovaného kurzu inštruktora prvej pomoci podľa osobitného predpisu, 28) ak má vykonávať lektorskú činnosť z poskytovania prvej pomoci,
c) má ukončené ucelené štúdium v študijnom odbore požiarnej ochrany s päťročnou praxou v tomto odbore alebo je technik požiarnej ochrany s desaťročnou praxou, ak má vykonávať lektorskú činnosť z požiarnej prípravy

rozumeim správne že: lektorskú činnosť z právnych predmetov môžem vykonávať na základe vzdelania, rovnako aj z oblasti bezp, služieb, lektor z poskytovania prvej pomoci rovnako na základe vzdelania, a čiinosť z požiarnej prípravy vzdelanie plus prax.

po novom je to tak
Baty
18.03.13,08:54
AKo lektor vypracuje učebný plán ?? Má niekto skúsenost, alebo vzor ?? Osnovu mám.