zaphira
12.09.07,17:26
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
MILKA58
12.09.07,16:51
Môžem prispieť len vlastnou skúsenosťou. Keďže som bola fajčiarka, prejavilo sa mi to tým, že mi cigareta vôbec nechutila a už to bolo jasné. Iné príznaky, ako rôzne chute na jedlo sa prejavili až neskôr.
gabriska
12.09.07,17:10
Ja mam zasa skusenost s vonami, resp. kadejakymi pachmi, napr. aj dovtedy oblubeny parfem som nemohla absolutne ani citit, potom napr. zubna pasta, ktr. som musela vymenit za uplne inu znacku a pod.Mimochodom, urcite by som sa ale nespoliehala na ziadne taketo a podobne "priznaky"...Ved dokonca ani test urobeny pred (ne) ocakavanou menstruaciou nemusi byt 100%. Zalezi od toho, kedy doslo k pocatiu a potom je to otazka 5-10 dni, kym sa vajicko uhniezdi v maternici a kym telo zacne produkovat hormon HCG, ktr. je v tele pritomny prave v tehotenstve. Takze odporucam v kazdom pripade mat trosku trpezlivosti, pockat, kym nebude meskat menstruacia, urobit test a potom navstivit gynekologa + odobrat vzorku krvi atd.Vela na tuto temu najdete aj na nete, napr. si pozri stranku http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2649.
Prajem pekny vecer :)
lenkak
12.09.07,18:52
zvracanie, nadúvanie, pachy...
kalkulka
13.09.07,04:28
Ešte pred vynechaním menzesu, obrovská chuť na jedlo,napätie v prsiach a väčšia citlivosť na rôzne pachy. Po oplodnení vajíčka, vajíčko putuje do maternice a kým sa v nej uhniezdi prejde 6-10 dní. Ja som vždy vedela, kedy som zostala tehotná, lebo ma to usadenie vajíčka v maternici vždy strašne zabolelo, až tak, že som sa na to zobudila.
anmary
13.09.07,06:28
Rada by som sa spýtala či má niekto skúsenosť /akúkoľvek/ s výpočtami počatia podľa Eugena Jonáša. Nejde o to, kedy sa narodí chlapec/dievča, ale o to kedy je správny čas otehotnieť. :o
ormika
13.09.07,06:42
Podľa mojich skúseností s Jonášovou metódou je to asi takto: Ak si úplne zdravá, nemáš žiadne zrasty, anovulačný cyklus, nemáš zrasty, nemáš endometriozu, toxoplazmozu, polycystické vaječníky, no proste nejaké iné prekážky, tak sa dá podľa toho orientovať. Ale ak nie sú úplne zdravá, tak to fungovať nemôže a sú to zbytočne vyhodené peniaze.
A príznak tehotenstva? Hoci každé tehotenstvo (z vlastnej skúsenosti) je úplné odlišné, tak jeden príznak som mala vždy rovnaký. Ak som sa sledovala, tak po počatí do tých cca 12 dní ma tak zvláštne zapichalo v maternici - 3x posebe.
Prajem veľa šťastia!
anmary
13.09.07,06:47
Podľa lekárky je všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bezproblémové, dokonca "na prvý šup". A teraz už rok nie a nie.:mee:
janasv
13.09.07,07:00
Mne sa chcelo velmi spat. :--- A vadilo mi ohrievane kurca. Smrdelo mi a nechutilo. A tiez cela chladnicka. :eek: A mala som chut na slane - sterilizovanu kukuricu a zemiakove lupienky. Ziadne kysle uhorky.:D:D

anmary ;):rolleyes: VYDRZAT a NESTRESOVAT SA. :rolleyes:;)
Mam kamosku, ktora nemohla otehotniet, bola na viacerych umelych oplodneniach a nakoniec, ked si povedala, ze toho stresu a sklamania uz bolo dost - otehotnela prirodzene. ;););)
Nemboj! Idu dlhe zimne vecery, to zvladnete........:D:---:)
ormika
13.09.07,07:27
Robila ti lekárka napr. hormonálny profil? Už len zvýšený prolaktín ti bráni v otehotneniu.
ludmilla
13.09.07,10:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.

Asi 30 hodín po oplodnení je zygota v dvojbunkovom štádiu, po troch dňoch hovoríme o viacbunkovom štádiu a po štyroch dňoch pozostáva zo 100 jednotlivých buniek. Šiesty deň po oplodnení začína uhniezďovanie v maternici a trvá asi dva dni.
Zaphira, ak poznáš svoje telo dobre, tak pravdepodobne veľmi skoro spoznáš, že si tehotná. Väčšina žien rozpozná prvé príznaky po uhniezdení vajíčka v materenici, čiže tých pár dní po oplodnení. Čo sa prvých príznakov týka, tie by sa dali rozdeliť na SPOĽAHLIVÉ: pozitívny tehotenský test a potvrdenie ultrazvukom a NESPOĽAHLIVÉ:
1. náhly pocit hladu - vlčí hlad - prichádza odrazu
2. tmavšie sfarbenie prsných bradaviek
3. bolesti v podbrušku a krvácanie ľahké špinenie - približne 8 dní po oplodnení môže prísť ku krvácaniu tzv. uhniezďovaciemu špineniu a taktiež v termíne menštruácie môže prísť k tmavému výtoku
4. časté nutkanie na močenie - keď sa embryo uhniezdilo a produkuje hormón GCG, budeš potrebovať častejšie ako inokedy
5.únava - veľké množstvo progesterónu dáva pocit akoby si sa zúčastnila maratónu, i keď máš za sebou bežný deň. je to najčastejší príznak, ale nie spoľahlivý.
6. citlivé, naliate prsníky - v tehotenstve bývajú prsníky citlivé na dotyk, je to porovnateľné s časom pred menštruáciou, ale intenzívnejšie. Keď si telo zvykne na zvýšenú koncentráciu hormónov, tento pocit ustúpi
7. ranné nevoľnosti - keď budeš mať šťastie, vôbec sa s tým stretnúť nemusíš, u niektorých žien ide skôr o nechutenstvo, odpor k jedlu alebo vôni. Jednoducho sa môžeš cítiť zle, nemusí sa to týkať rána, ale naopak celého dňa. Môže prísť k zmene chutí, pocit chuti po káve, kove. Jedlá ktoré si mala rada vôbec nemusíš.
8. ak si náhodou meriaš bazálnu teplotu a táto sa 18 dní v kuse drží nad normálom si pravdepodobne tehotná.
9. vynechaná menštruácia - týka sa to samozrejme pravidelnej menštruácie
Mám tri deti a u každého z nich som mala iné príznaky. Pri prvom synovi som skoro denne jedla ryby. Pri dcére som mala odpor k sladkému a milovala som vôňu vlhkých pivníca kávy. Pri treťom synovi som jedla veľa, veľa ovocia. Len jedno bolo spoločné pri všetkých troch - nemala som žiadne problémy, bola som veľmi hyperaktívna a nesmierne spokojná, čo prajem všetkým.
LubicaN
13.09.07,11:08
Ako tu už bolo písané, tak medzi prvými sa aj u mňa objavila zmena vo vnímaní pachov a vôní...a hneď na to časté močenie (pomaly som sama seba stretávala cestou na toaletu)...no a ešte som bola od samého začiatku priveľmi precitlivelá (plakala som nad polročnou dcérkou, že mi veľmi rýchlo vyrástla, plakala som keď som čítala v časopise že žena Maroša Kramára materstvom opeknela a ja som sa cítila byť veeeeľmi škaredá...)


Anmary - naozaj sa netreba stresovať, keď to má prísť, tak to príde. Držím pršteky.

willma
13.09.07,11:14
k tomu skúšaniu a vyšetreniu- otehotneniu môžu brániť aj problémy so štítnou žľazou.
ludmilla
13.09.07,11:21
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.

Ovulácia je 12 - 16 dní pred menštruáciou, v tomto čase je koncentrácia estogénu v krvi maximálna. Niektoré ženy pociťujú v tomto čase bolesti, ktoré môžu trvať pár hodín. Vajíčko o priemere asi 0,1 mm prechádza vajíčkovodom do maternice, tento proces trvá asi tri dni. Čiže ak ťa to zaujíma práve kvôli oplodneniu, tak už v prvých 12 - 24 hodinách po ovulácii môže byť vajíčko spermiou oplodnené.
Marti.ka
13.09.07,12:17
Podľa lekárky je všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bezproblémové, dokonca "na prvý šup". A teraz už rok nie a nie.:mee:
Ak to nie je fyzického charakteru, môže to byť aj psychického. Nie som odborník, takže len takto laicky. Poznám kopec párov, ktorí boli pod tlakom a chceli mať strašne bábätko. A nedarilo sa. Keď prestali na to stále myslieť, uvoľnili sa, a prestali sa priveľmi "snažiť" tak bolo zrazu všetko o.k.
uko
13.09.07,12:18
Páááááni!!! :) To som ešte nepočula, že by som mohla cítiť keď sa vajíčko uhniezdi! Tak to sa teším.
Ale ono je to asi rozdiel, či to tehotenstvo planujete a chcete, vtedy si asi aj veľa domýšľate a možno už druhý deň cítite ako to malé kope :--- . Alebo naopak, ak si nechcete pripustit, že by ste mohli otehotnieť, tak sú všetky príznaky len "prechladnutie". Kamarátka si dosť dlho myslela, ze je "len" prechladnuta :D Nie je to tak?
gabriska
17.09.07,18:11
Páááááni!!! :) To som ešte nepočula, že by som mohla cítiť keď sa vajíčko uhniezdi! Tak to sa teším.
Ale ono je to asi rozdiel, či to tehotenstvo planujete a chcete, vtedy si asi aj veľa domýšľate a možno už druhý deň cítite ako to malé kope :--- . Alebo naopak, ak si nechcete pripustit, že by ste mohli otehotnieť, tak sú všetky príznaky len "prechladnutie". Kamarátka si dosť dlho myslela, ze je "len" prechladnuta :D Nie je to tak?

Tak to som este ani ja nikdy nepocula o tom pichani v maternici, zda sa mi to naozaj take dost zvlastne, ale ono je to asi individualne...takze moze byt. Niekomu sa bude mozno zdat zvlastne, ze ja osobne som si nebola celkom ista, ked mi v porodnici praskol plod. obal a az ked som sa po par minutach postavila z postele, zistila som, ze mi odteka plodova voda :)... Obzvlast pre prvorodicky je vsetko okolo tehotenstva take nove, aj tie kadejake priznaky, ze si clovek ani vlastne nevie vysvetlit, co sa to s nim deje...Skratka, niektore zeny su viac, niektore menej senzitivne...
korduľa
18.09.07,16:33
ja si pamatam, ze ma stale tahalo k zemi, tlak mi klesol poriadne
ondrejvla
20.09.07,20:21
Ešte pred vynechaním menzesu, obrovská chuť na jedlo,napätie v prsiach a väčšia citlivosť na rôzne pachy. Po oplodnení vajíčka, vajíčko putuje do maternice a kým sa v nej uhniezdi prejde 6-10 dní. Ja som vždy vedela, kedy som zostala tehotná, lebo ma to usadenie vajíčka v maternici vždy strašne zabolelo, až tak, že som sa na to zobudila.

Tak toto počujem prvý raz! Až takéto zázračné to býva u niektorých mamín?
No toto mi evokuje jar, sklenené guličky a jamka v zemi...
Ale ono aj jarou začína nový život!
wierdo
20.09.07,20:30
Hlavne sa krááásne nalejú prsia :)
gabriska
21.09.07,13:56
Tak to s tymi prsiami je pravda, ale asi to nie je badatelne skor, ako vynecha menstruacia. :-)) Ci ako poviete?
ormika
21.09.07,14:15
Viete, dosť ma to naštvalo tie vaše, neviem či použijem správne slovo , povýšenecké názory, možno urážlivé, možno posmešné, na to, čo žena cíti a čo necíti. Kebyže mám 20 rokov a túžobne neočakávam tehotenstvo a len tak by sa mi to prihodilo, tak by som nevedela čo sa so mnou deje. Bola som tehotná viackrát, bohužiaľ sa to vždy predčasne skončilo, ale to rozoberať nechcem. Ani prvýkrát som neuvedomila nejaké pichnutie, až na druhý, tretíkrát som pocítili niečo, čo som si uvedomila že som cítila aj pri prvom otehotnení. A mohla by som rozprávať o ďalších príznakoch, ale už nebudem, lebo človek výjde len na posmech.
korduľa
21.09.07,14:37
ormika myslim, ze napisem za vsetkych, ze to vobec nebolo myslene posmesne ani povysenecky. vies je tazko citat nieco co napisal niekto iny a nepocut pritom intonaciu, ani ton hlasu a podobne. kazda sem napisala svoje skusenosti a svoje zazitky a mozno si niekto pri pisani zaspominal, ale ver, ze nikto ta nechcel nejako urazit.sama vidis kolko prispevkov a akych roznych, kolko ludi tolko zazitkov, priznakov, spomienok. nehladaj v tom ziadne zlo a uz urcite nie vysmech.
pekny vikend a vela stastia
ormika
21.09.07,14:51
Povedala som že nebudem prispievať, ale musím. Neurazila som sa, len ma to dosť mrzí, ak niekto podľa mňa posmešne reaguje na nejaké príspevky. Aspoň na mňa tak zapôsobil príspevok 16. A aj karkulka má pravdu, mohla to cítiť, ak sa pozorovala.
Johanka
21.09.07,17:13
Chápem, že ak má niekto problém, tak akúkoľvek odpoveď vníma veľmi citlivo. Je však dobré pri čítaní odpovede vnímať aj smejkov ;) . V príspevku 16 vidím samých veselých :).
ondrejvla
21.09.07,17:57
Povedala som že nebudem prispievať, ale musím. Neurazila som sa, len ma to dosť mrzí, ak niekto podľa mňa posmešne reaguje na nejaké príspevky. Aspoň na mňa tak zapôsobil príspevok 16. A aj karkulka má pravdu, mohla to cítiť, ak sa pozorovala.

Je to od nás len závisť! Milovala som to obdobie tehotenstva, aj keď som bola nemotorná s veľkým bruchom, ale boli to moje krásne mesiace v živote, no ale
najkrajšie sú po narodení dieťatka! Závidela som všetkým mamičkám ich detičky, a najšťastnejším človekom na svete som bola, keď som konečne mohla ísť kúpiť kočík...
Takže Ormika nie posmešky, ale závisť od nás, ktoré už nikdy tento pocit nezažijeme!http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
uko
21.09.07,18:16
vobec ale vobec som to nemyslela posmesne ani urazlivo. pre mna je tehotenstvo a materstvo nieco zazracne, vynimocne a vsetky maminy si nesmierne vazim. mam 26 rokov a v najblizsej dobe planujem babatko. preto ma tato tema zaujala. okolo mna sa to "hemzi" tehulkami a babatkami a o vsetko sa zaujimam a zhovaram sa s nimi aj o najmensich detailoch. so svojimi kamaratkami a sesternicami som prezivala uz niekolko tehotenstiev a o tom pichnuti mi nepovedala ani jedna. zareagovala som teda najma preto, lebo som typ, ktorý reaguje na kazdu zmenu vo svojom tele. napriklad presne viem kedy mam plodne dni a kedy napr. vychadza vajicko. teda si to aspon myslim. a ako som povedala v najblizsej dobe dufam zacneme s manzelom pracovat na dietatku a ako som napisala aj v prispevku tesim sa, ze mozno aj ja pocitim to pichnutie. tiez som tam pisala, a za tym si stojim, lebo som sa s tym stretla, ze ked si zena nechce pripustit, ze by mohla otehotniet, tak taketo priznaky urcite nepociti a skor ich bagatelizuje. nerozumiem co je na to posmesne....
Mariana B.
21.09.07,19:01
Ahojte

tak ja som si potvrdila tehotenstvo dost neskoro - az po vynechani menstruacie, asi aj preto, ze som nepocitala s tym, ze mozeme cakat babatko :--- . ale ked som ti to spatne / opatovne / prehravala, tak najskor to bola bolestivost prs a ich zvacsenie.
a potom som bola veeeeelmi unavena, a stale som spala a oddychovala. nastastie ma to po niekolkych tyzdnoch preslo a fungovala som normalne. no a stratila som chut na veci, ktore mi predtym velmi chutili...
no a este ma palievala zaha a to bolo neprijemne, asi aj preto som jedla dost malo...
no a momentalne som v ocakavani prichodu nasho prveho babatka, takze drzte palce v oktobri :-)

Prajem vela pohody.

PS. skoda ze sa taka pekna tema trochu pohla "nedobrym" smerom...

Mariana :D
Marti.ka
24.09.07,06:44
Ahojte

no a momentalne som v ocakavani prichodu nasho prveho babatka, takze drzte palce v oktobri :-)

Mariana :D

Prajem všetko dobré a držím palce. Ja som to zažila dva krát. Prvý krát
bol pri mne aj manžel a neviem si to vynachváliť. Druhý krát nám to nevyšlo, skončila som pri cisárskom.
Maňaska
24.09.07,13:42
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Verte, neverte - o tom, že som tehotná som vedela na druhý deň pri oboch tehotenstvách. A určite je nás takých viac, ibaže málo ľudí tomu verí. Biológiu som študovala, poznám časy postupu vajíčka z vajcovodu do maternice aj celý proces oplodnenia podrobne. Napriek tomu tvrdím, že som to vedela na druhý deň.
Nájde sa ešte niekto podobný?
Kazu
24.09.07,14:06
Tak toto som zažila s jednou kolegyňou v práci. V jeden deň po obede sedela za stolom a z ničoho nič oznámila, že je tehotná. V kancelárii medzi ženami táto správa vzbudila záujem a keď povedala, že je tehotná od večera, skoro sme popadali od smiechu. No, a ona zaozaj bola.
olio
24.09.07,15:20
Verte, neverte - o tom, že som tehotná som vedela na druhý deň pri oboch tehotenstvách. A určite je nás takých viac, ibaže málo ľudí tomu verí. Biológiu som študovala, poznám časy postupu vajíčka z vajcovodu do maternice aj celý proces oplodnenia podrobne. Napriek tomu tvrdím, že som to vedela na druhý deň.
Nájde sa ešte niekto podobný?
Nájde... Ja mám dve deti, obe sme splodili "mimo plodných dní", ale keď sa to stalo, mala som pocit akoby sa stalo niečo nadprirodzené......
Lenka22
07.10.07,18:09
Ahojte snad sa najde zenuska ktora odpovie.15 den ciklu som mala nechraneny styk.TO bolo asi tak 27.9.Asi od 5.10 to jest tri dni dost casto grgam a to mozem ziest hoci co.Boli ma pod brusko ako by som mala dostat som viac unavena ako inokedy,boli ma hlava,mam stale chut na mlieko ale popritom jogurt a ine mliecne vyrobky nemi=usim ani vydiet.Pri pomysleni na jogurt sa mi dviha zaludok.Aj mamina polievka hovedzia mi smrdela a dvihala zaludok hlavne vona masnoty.Zacalo ma naduvat a este k tomu co sa tyka mna citim sa napnuta a mam pocit ze sa nam to konecne podarilo.Mrchu mam dostat v stredu.Ten pocit ze budem mamou je dost silny ale je tu aj strach ze nie som druhom stave.Ak mi viete poradit ci ano alebo nie bolo by to super.Dik.
lenkak
07.10.07,19:36
nič iné Ti nezostane len počkať pár dní....
Lenka22
08.10.07,04:39
Dik lenka .k dne som este ani bola len chvilu hore nic som neziedla a uz som si grgla.Merala som si bazalnu teplotu23 36.9
24 36.8
25 36.9
26 37
Od 22 sa mi teplota zvysila o 0.4 stupna a od 11 dna ciklu kedy som si zacala merat o 0.6.to som este zabudla vcera pridat.dik
lenkak
08.10.07,18:25
Lenka22 chce to trpezlivosť. Popozeraj si:
http://www.modrykonik.sk/
jenny7
09.10.07,10:49
Podľa mňa môžeš byť tehotná, máš také príznaky, aké mala moja sestra, keď čakala bábinko...potom daj vedieť, ako si dopadla, ahojček.
Jana Motyčková
09.10.07,11:04
Súhlas s Jenny7, všetko to na začiatku tehotenstva môže byť, ale treba si počkať, poznám prípady, keď to boli príznaky iba na základe "psychiky" - buď moc chceli alebo moc nechceli otehotnieť.
katty22
09.10.07,11:18
No ja som práve v 13tt, takže to mám ešte v dosť čerstvej pamäti, ale musím povedať, že napriek tomu, že je to už moje tretie tehotenstvo, kým mi nevynechal menzes- čo bolo v júli, neodvážila som sa ani pomyslieť ,že by to mohlo vyjsť. Stále som mala pocit, ako by som to mala dostať, preto som si robila test až keď mi meškal dva dni. A vyšla dosť slabá čiaročka, ale vyšla. Ale aj tak som stále neverila. Tak som to ešte zopakovala. A čiaročka tam bola. Ale stále som mala pocit, že to dostanem, stále som sa chodila kontrolovať na WC. Až keď mi to neprišlo ani po týždni, bola som si istá, lebo mi to chodilo veľmi pravidelne. Čítala som aj ja o tom, že niektoré ženy to proste hneď vedia, ale ja nie. Som síce teraz tehotná po dosť dlhom čase, takže je to pre mňa skoro ako prvýkrát. Takže u mňa platila jediná istota - vynechanie menzesu a potvrdenia lekárom na sone. Inak všetky príznaky ako pri menzese.
Lenka22
09.10.07,19:17
Dakujem kocky urcite dam vediet.dufam ze to nebude ta psychika.drzte prstiky.dakujem za kazdu jednu odpoved.dufam ze to nebude plany poplach.este raz dik
lenkak
10.10.07,06:26
Lenka22, držíme palčeky, aby všetko dopadlo tak ako si želáš. Ak nie teraz tak čím skôr.
heike
12.10.07,09:20
Ja som mala zlé hladiny hormónov v krvi a začala som nehormonálnu liečbu - aby sa mi hladiny upravili - a vôbec som nemusela, o dva mesiace to bolo potvrdené! Keď som bola v tom čase "liečby" unavená, nervózna, nechutilo mi jesť a zvracala som, myslela som si, že to je z tabletiek, ale nebolo. :)

Tak to sú moje skúsenosti so začiatkom tehotenstva, ale mám ešte jednu otázočku: keby niekto mal link na web stránku, kde sa dajú nájsť cviky počas tehotenstva - môžu byť aj s fitloptou, poprosila by som o príspevok...

Inak, som v 5. mesiaci a stále nemôžem zjesť všetko, spala by som 24 hodín vkuse, keď mám nejakú, aj malú, fyzickú námahu, nehorázne ma bolia kríže - minulého týždňa mi blokovalo pravú nohu tak, že som ručkovala okolo postele a stien... Ale sa už veľmi teším... :) Teraz je malé aktívne, asi cíti, že píšem o ňom, kope ostošesť...
ludmilla
12.10.07,12:21
Lenka22
14.10.07,17:15
ahojte vsetky.mam novinky.Robila som si testik a bol negativny.Robila som si v piatok co bol 2.den meskajucej menstruacie.do dnes som nedostala co je 4.dni.v piatok po teste som si mzslela ze idem dostat bo ma bolelo brucho ako pred a vcera a dnes apsolutne ani trocha nebolelo akokeby som nemala dostat.rozmyslala som ci ten test to preto nezaznamenal preto lebo v minulosti som mala hormonalne problemy.co sa tyka prejavou pretrvavaju a da sa povedat ze aj niektore silnejsie.Dnes rano som sla autom a nebolo mi vsetko jedno.Spat sa mi chce cim dalej viac a spala by som aj 24.hodin,zaludok mam ako pred vybuchom.hlava prestala len niekedy boli a zacala ma trapit mini zapcha.Este som nevracala ale niekedy mam namale.V piatok rano mi bolo na odpadnutie.tak neviem.ak nedostanem v stredu chcem zbehnut na sono a krv.ak chcete reagovat mozete potesim sa vasim odpovediam. a aby som nezebudla nechut je mensia a ale aj tak hoco co nedam do ust.a jogurt ten ani vydiet.majte sa zatim.
Lenka22
14.10.07,17:17
a este ten test ma nepresvedcil ze nie stale nieco citim ako ano
gabriska
15.10.07,12:20
a este ten test ma nepresvedcil ze nie stale nieco citim ako ano
Lenka, testom sa neda verit na 100%. Pamatam si, ako som si robila test pri mojom 1. tehotenstve pred takmer 5 rokmi. Menstruacia mi meskala 3 dni a test mi vysiel ihned na 1.krat pozitivne. Ale poznam pripady, ked test vysiel negativne aj na 2. den meskania a viac. Treba pockat aspon tyzden a ak nedostanes menzes ani potom, tak navstiv lekara. Ten ti zoberie vzorku krvi a mocu a bud potvrdi tehotenstvo alebo nie. Tie priznaky co opisujes si clovek lahko moze vsugerovat aj sam, takze preto patria medzi nespolahlive. V kazdom pripade Ti prajem vela stastia :) !!!!
Marti.ka
15.10.07,12:53
Tie testy nie sú vždy spoľahlivé. Niekedy nie si dosť dlho tehotná a v teste sa ti to ešte neukáže, alebo máš nejaké hormonálne zmeny a vtedy ti ukáže tehotenstvo, aj keď tehotná nie si. Známa mala všetky príznaky tehotenstva, z výsledkov krvi jej ukázalo tehotenstvo, mala napäté prsníky a dosť sa jej zväčšili, dokonca jej jeden gynekológ na základe sona povedal, že je v druhom mesiaci, a keď začala krvácať, báli sa, že jej hrozí potrat. Nakoniec vôbec tehotná nebola, ale praskla jej cysta a narobila v tele šialené hormonálne zmeny. Niekedy ma zaráža, že už pomaly ani lekári nevedia určiť tehotenstvo. Ďalšia moja známa bola tiež tehotná podľa sona, ale krvné testy jej lekár neurobil. Začala krvácať a zľakla sa ,že je to potrat. A ani tehotná nebola. Bolo to menštruačné krvácanie.
Takže prípady sú rôzne a niekedy stačí trocha počkať. Skús si urobiť test o týždeň, ak ešte stále nedostaneš menštruáciu a potom uvidíš.
Lenka22
16.10.07,04:23
Ahojte dik za dalsie odpovede.vcera som vecer dostala ale dost slabe take nemavam.uvidime ako sa to bude vyvijat.Ak pocas dna zosilneju tak nic ale aj tak skusim zbehnut na sono.mam kamosku ktora zistila ze je tehotna v 5.mesiaci a druha dostala slabsie prisla k zenskej s tym ze je tehotna a bola.ak by nie tak drzte palce ak ked to bude sa vam ozvem.ak nenapisem do stvrtku tak nic a ozvem sa vam ked bude alebo aspon vas pridem pozdravit a poradit
lenkak
16.10.07,18:44
skús si popozerať
http://www.modrykonik.sk/
Lenka22
24.10.07,05:29
Ahojte dnes idem na sono tak sa ozvem.kramy som dostala ale take ze si ich ani nepamatam.dostala som ich po5 dnoch maskania asi take ze pondelok len cistenie v utorok tak primerane a v stredu cistenie.v stvrtok uz nic.respektivne v stredu vecer.a v nedelu na to strasne bolesti brucha.dnes uz je to v poho ale stale mam pocit ze mam dostat kramy,mam chvilkove krce v podbrusku.a hlavne sa mi chce spat.tak drzte prsty nech nie je vazne.dik ozvem sa.
korduľa
24.10.07,08:13
lenka neber to v zlom, ale trochu sa mi zda cudne pisat sem take dost intimne veci, tehotenstvo je jedna vec ale opisovat menstruacny priebeh na uctovnej stranke sa mi zda nejak nevhodne. viem, ze sa tu preberaju aj ine veci ako uctovne od receptov ... po vselico, co nie je zle, lebo ludia si mozu poradit vo vela veciach. mozno som len trochu "pruderna", ale aj tak si myslim, ze sa to dalo napisat inym sposobom. ale nechcela som ta urazit, len sa mi to zdalo take divne
Lenka22
25.10.07,06:30
je to tu aj poradna na taketo veci.vies kamoska mala podobne priznaky tehotenstva.tak preto ten opis
monologh
08.11.07,14:35
Kocky a mozete mi opisat ten pocit pichnutia v maternici? Ja beriem clostilbegyt uz druhy mesiac a snazilkujeme sa ale od cca 17 DC , t.j. dva dni mam take divne pocity v podbrusku, napatie, mierne bolesti, nadutie a dnes som mala niekolkokrat denne pichnutie na pravej strane - dost intenzivne a bolave...nadute brusko mam este stale.
Napatie v prsiach a tiez chutky a "smrad" ste kedy zacali pocitovat? uz po vynechani menzes alebo este pred?
Dakujem za kazdu radu.
belanka
20.11.07,20:02
Ja som mala ako prvé napäté,bolestivé prsníky.Ale echt,viac ako pred menzesom.
kalkulka
21.11.07,05:54
Ja som mala ako prvé napäté,bolestivé prsníky.Ale echt,viac ako pred menzesom.
A aj super rýchlo naliate a bola som strašne pažravá. Dokázala som zjesť aj dva obedy za sebou. To pichnutie, to bola poriadna bolesť, ktorá ma vždy zobudila.
Ešli
21.11.07,07:04
Mne sa ako príznak prejavil odpor ku rannej káve. A tiež som takýmto spôsobom "diagnostikovala" kolegyňu, ktorá nemohla ani cítiť rannú vôňu kávy.
belanka
21.11.07,17:50
Tak odpor a nechuť som vôbec nemala.A tak som dúfala,že najprv trochu zhodím.Nezhodila som dodnes.Len som kysla a kysla a kysla...:mee:Občas mi bolo trochu ťažko,ale keď som papala,bolo mi super.Tak bacha na vec...
lavi
23.11.07,19:49
na babatko.sk alebo modrykonik.sk sa mozes podelit s ostatnymi snazilkami a najdes tam vela rad.

PS: ak je toto uctovna stranka, tak co tu robi napr. tema zdravie??? myslim, ze si tu moze opisovat kto chce co chce a ked to niekomu vadi, tak nech ide riesit ucotvne veci a nie tehotenske.Nic v zlom, len moj nazor.
Ľubenka
28.01.08,18:25
ja som bola stále hrozne unavená, bola som schopná spať aj 24 hodín v kuse. kade som chodila tade sa mi chcelo spať, ráno som sa nevedela dostať z postele a mala som dosť citlivé až na dotyk bolestivé bradavky.
Kazu
28.01.08,18:33
na babatko.sk alebo modrykonik.sk sa mozes podelit s ostatnymi snazilkami a najdes tam vela rad.

PS: ak je toto uctovna stranka, tak co tu robi napr. tema zdravie??? myslim, ze si tu moze opisovat kto chce co chce a ked to niekomu vadi, tak nech ide riesit ucotvne veci a nie tehotenske.Nic v zlom, len moj nazor.

Toto je www.porada.sk (http://www.porada.sk). Poradíme hocikomu a hocičo. :--- Na počkanie aj do 3 dní :D:D:D
jenny7
05.02.08,08:03
Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...
ajacik
05.02.08,08:27
Mne môj lekár povedal, aby som vitamíny ani nebrala, že je to zas len dalšia chémia do tela. Že ked sa žena stravuje normálne a prirodzene, tak že to stačí. Tak neberiem. Teraz som v 6-tom mesiaci a je mi super.

Ja som si urobila test po dvoch tyzdnoch od vynechania menzesu a bol pozitívny :). AJ ja sa čudujem, že až tak neskoro, ale sme sa vtedy akurát sťahovali, takže som nejako zabudla na "moje dni". No ale hned, ako vyšiel test pozitívny, som šla k doktorovi, ten mi to na sone potvrdil (vtedy meral nas drobcek 1,6 mm:---). A od vtedy som pri sťahovaní nechytila žiadnu ťažkú krabicu, ani tašku. Manžel ma strážil ...... a on sa chudák poriadne narobil.

Moje prvé príznaky (ako u väčšiny): hrozná únava, nechuť na jedlo, zväčšenie prsníkov. To ale prešlo. Chvalabohu ma zatiaľ nechytili žiadne tehotenské chuťky, takže do teraz som pribrala iba 5 kg.

držím palce všetkým :)
zanetth
05.02.08,08:32
Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...

Namiesto vitamínových tabletiek by som zvolila radšej zeleninu a ovocie v čerstvom stave. Poznám viacero prípadov, kedy mamičky brali vitamíny a naozaj tie narodené detičky boli veľké.
JAJA11
16.02.08,17:42
Ja som teda žiadne prípravky nebrala, vtedy také nič nebolo, ale syn mal pri narodení 4,30. :) Takže tie väčšie deti nemusia byť iba v dôsledku užívania tych preparátov. Ale podľa mňa, naozaj vitamíny zo zeleniny a ovocia sú určite lepšie, ako tie v krabičke. :) A moje príznaky. Absolútne žiadne. Nebolo mi zle, nič mi nesmrdelo, jediný príznak - mala som slabú menzes. Mala som v tom čase akurát svadbu, tak som to pripísala k tomu. Až keď som nedostala menzes ďalší mesiac, išla som k lekárke a tá mi potvrdila tehotenstvo. Možno to bolo dané tým, že som nikdy nemusela čakať, kedy už konečne otehotniem, dokonca to prišlo o niečo skôr ako som chcela. :) :D :) A pri otehotnení zohrá veľa psychika. Mám známu, ktorá otehotnela na prvýkrát neplánovane, musela byť rýchlo svadba. Druhého dieťatka sa však nemohli dočkať. Návštev u lekára, injekcii, liekov pojedla dosť. Nakoniec si povedala. Mám syna, nie sme bez detí a vzdala to. Za 3 mesiace bola tehotná. :) :D :D
kisoraj
04.03.08,19:37
ahoj tak to máš super, ja sa skúmam a pozorujem do absolútnych detaliov a veľmi dúfam, že zbadám nejaký príznak, no neviem. Dúfala som že tu každá napíše, že do vynechania menzesu sa nedá nič spozorovať... len ma nejako pobolieva v podbrušku ale zdá sa mi že to ma pobolievalo aj minulé mesiace. Ja sa už modlím, aby to konečne prišlo. Myslíte že aj ked nič také o čom píšete nepocítim, aj tak môžem byť tehotná, alebo sa mám zasa vzdať nádeje?? Vždy som mala aspoň do menzesu áej...
JAJA11
05.03.08,06:58
ahoj tak to máš super, ja sa skúmam a pozorujem do absolútnych detaliov a veľmi dúfam, že zbadám nejaký príznak, no neviem. Dúfala som že tu každá napíše, že do vynechania menzesu sa nedá nič spozorovať... len ma nejako pobolieva v podbrušku ale zdá sa mi že to ma pobolievalo aj minulé mesiace. Ja sa už modlím, aby to konečne prišlo. Myslíte že aj ked nič také o čom píšete nepocítim, aj tak môžem byť tehotná, alebo sa mám zasa vzdať nádeje?? Vždy som mala aspoň do menzesu áej...

Myslím, že väčšina žien do vynechania menzesu nevie na 100 % povedať, že je tehotná. Dokonca ani vynechanie menzesu nemusí vždy znamenať, že je to tehotenstvo. Ale aj prílišné pozorovanie sa a chcenie otehotnieť môže ovplyvniť organizmus tak, že potom žena nemôže otehotnieť. Netreba sa až tak pozorovať a to tehotenstvo určite príde. :) Dnes je už však možnosť tehotenských testov, takže nie je zas až tak ťažké zistiť, či si už tehotná. Držím palce. :)
HankaS
05.03.08,07:18
V lekárni kúpiť už aj tehotenskýá test, ktorý ti po 5 dňoch od pohlavného styku ukáže či si tehotná, alebo nie. Do prvej menšturácie zvyčajne nebýva nič také čo by ti nasvedčovalo že si tehotná. Začína to až keď nedostaneš menštruáciu. Zvyčajne bolia prsia a podbruško, ráno pri umývaní zubov môžeš mať nutkanie k vracaniu.
evka-janekova
05.03.08,07:28
Ahoj, vieš, každá sme iná. Mám 2,5 ročného syna a moje prvé príznaky boli okrem vynechania menštruácie aj hrozná únava a spavosť. Spávala som aj 13 hodín denne a bolo to málo.
Ďalej ma boleli prsia. Môže tam byť aj ranná nevolnosť, ale to nebol môj problém.
To koľko trvá prechod vajíčka do maternice presne neviem.
Tak pa
evka-janekova
05.03.08,07:34
Ahojte, viem, že to moc nesúvisí s prvými príznakmi, ale nechcela som kvôli jednej otázke zakladať novú tému. Takže moja otázka: čo si myslíte o užívaní vitamínov pre tehotné ako je napr.materna, calibrum..moj gynekolog mi povedal, že sa z toho rodia velké deti tak okolo 4kilov, myslela som, že užívanie chráni mamičky pre tým, aby nestrácali vitamíny a cítili sa lepšie. Má s tým niekto skúsenosti, že keď ste užívali tablet.vitamíny, tak sa narodilo väčšie bábätko??ďakujem za názory...
Ja som počas tehotenstva nebrala nič, iba vitamíny z ovocia a zeleniny a malý je zdravý, krásny. Sesternica sa napchávala tabletkami a porodila takmer 6 kilové dievčatko. A tá bolesť keď islo von!!!! Odporúčala by som žiadne umelé vitamíny.
cowboyka
05.03.08,12:17
ahoj, z mojich vlastných skúsenosti, to niektoré ženy vedia hneď resp. do 1 týždňa. Najlepšie je, keď si dáš odobrať krv na HCG vyšetrenie, to je najreálnejšie. Ja som neznášala zápach,vône a bývalo mi strašne zle - tak zle, že som mávala závrate - vieš, keď poznbáš taký príznak, ako je studený pot, tak to je ono. A veľa závisí aj od plodných a nepolodných dní
Ingrid Ondruskova
05.03.08,12:47
Vrátim sa k vitamínom-pri prvom tehot. som ich brala pravidelne
každý deň a malinká mala pôrodnú váhu 3,75 kg, čo sa mi zdá normál. Najlepšia je samozrejme prirodzená strava, ale teraz, keď som tehotná 2-krát, ovocie a zelenina mi nechutí, a keď to aj násilím zjem je mi hrozne blbo, takže si opäť dopĺňam telo vitamínmi...
kisoraj
05.03.08,19:10
ahojte tak akoby som to, vcera "zakríkla", alebo lepsie povedané privolala, to že mi nič nie je. Dnes mi bolo celý deň akosi zle a grgala som. Prepáčte za detaliné opisy. Takze mozno... Dúfam, že si to len nenahováram (ako tu už bolo viackrát písané, že aj to je možné prí prílišnom chcení), ja som skôr pesimistka a rozmýšľam, či som náhodou niečo nepojedla, alebo čo... A potom, ked to výjde, budem "prekvapená" a šťastná. Kým som si neprečítala tieto príspevky, nevedela som, že sú také príznaky aj pred vyechaním menzesu, včera som si to prečítala a dnes niektoré pociťujem, vyzerá to, že už keď o nich viem, tak ich aj ragistrujem. Uvidíme, dám vediet, ako to dopadne... Este 1,5 týždňa... a ďakujem za rady :-)
JAJA11
06.03.08,07:08
ahojte tak akoby som to, vcera "zakríkla", alebo lepsie povedané privolala, to že mi nič nie je. Dnes mi bolo celý deň akosi zle a grgala som. Prepáčte za detaliné opisy. Takze mozno... Dúfam, že si to len nenahováram (ako tu už bolo viackrát písané, že aj to je možné prí prílišnom chcení), ja som skôr pesimistka a rozmýšľam, či som náhodou niečo nepojedla, alebo čo... A potom, ked to výjde, budem "prekvapená" a šťastná. Kým som si neprečítala tieto príspevky, nevedela som, že sú také príznaky aj pred vyechaním menzesu, včera som si to prečítala a dnes niektoré pociťujem, vyzerá to, že už keď o nich viem, tak ich aj ragistrujem. Uvidíme, dám vediet, ako to dopadne... Este 1,5 týždňa... a ďakujem za rady :-)

Ja by som to nevydržala a kúpila by som si tehotenský test. :) :)
Jullietta
06.03.08,14:52
zdravím všetkých, musím uznať, že je to tu aj pre mňa veťmi zaujímavé čítanie.Menštruácia mi mešká už 2týždne, ale u mňa je meškanie ako tak v normále ale len takých 3-5dní v poslednej dobe, aj to som mala uz skoro pravidelnú menštruáciu. Mam naliate prsníky, cítim sa hrozne unavená (možno len jarná únava), pred týždňom som cítila zopár pichnutí v bruchu...taká nezvyčajná bolesť.Moja lekárka mi robila hormonálne testy a čakám za výsledkami. ale teraz si asi budem musieť najprv urobiť tehotenský test...neviem či som tehotná, alebo mam nejaký iný problém
kisoraj
06.03.08,20:10
mám kúpený tehotenský test, ale na min. 10 deň po oplodnení, takže ešte musím aj tak trochu počkať. Chcela som si ho urobiť, až keď mi bude 2-3 dni meškať mezes, ale neviem, či vydržím. Dnes som zase už nič necítila, všetko úplne normálne, žiadne príznaky, ani náznak, tak neviem, či to bol len klam, alebo je to nejako striedavo...
kisoraj
06.03.08,20:12
neviem ako si mohla vydržať 2 týždne, ja by som to nevydržala, nevediet... držím palce, aby to bolo tak ako si ty prajes
Jullietta
06.03.08,21:53
No tak pred par hodinami som si urobila test a vysiel mi pozitivny, cize pravdepodobne som tehotná:)...je to taky co hned po 3dnoch oplodnenia ukaze ci ano :confused:alebo nie...este v pondelok musim ist k svojej lekarke a uvidim...neviem mam take zmiesane pocity a hlavne citim strach, o detoch toho vela neviem...musim sa trosku spamätat... a asi zacnem studovat nejake knihy...este mi to asi stale poriadne nedochadza a nechce sa mi verit...:rolleyes:
JAJA11
07.03.08,06:34
No tak pred par hodinami som si urobila test a vysiel mi pozitivny, cize pravdepodobne som tehotná:)...je to taky co hned po 3dnoch oplodnenia ukaze ci ano :confused:alebo nie...este v pondelok musim ist k svojej lekarke a uvidim...neviem mam take zmiesane pocity a hlavne citim strach, o detoch toho vela neviem...musim sa trosku spamätat... a asi zacnem studovat nejake knihy...este mi to asi stale poriadne nedochadza a nechce sa mi verit...:rolleyes:

Tak držím palce, knihy síce trochu pomôžu, ale najlepšie naučí život. A netreba sa báť. Nikdy neurobíte tak zle, aby ste bábetku ublížili a že sem tam si skomplikujete život - to nevadí. Ja si spomínam, ako som sa v knihách dočítala, že dieťa má papať každé tri hodiny. A keďže som nevedela, že všetko poslúchnuť nemusím, tak som svoju dcéru budila aj v noci, aby každé 3 hodiny jedla. :D Až keď doktorka zistila, že ju budím každé tri dni, tak ma poučila, že to mám nechať na malú a keď bude chcieť, vypýta si. Dnes má dcéra 21 a vždy sa na tom smejeme. :D
Fany
07.03.08,07:18
Tehotenský test u mňa vyšiel na 100 %, tak ver, že si tehotná. A neboj sa toho. Príznaky sú niekedy nepríjemné, ale ten pocit, že máš v brušku niečo maličké krásne... je na nezaplatenie. A keď sa to narodí... neboj, všetko pôjde samo, uvidíš. Vôbec to nieje ťažké, ak sa na to tešíš a dieťatko prijmeš s láskou. V podstate sa s dieťatkom vžiješ do jeho živôtika a budeš vedieť, kedy čo potrebuje. Držím palce.
Bionda
07.03.08,11:14
Ale knižku tehotenskú dostaneš, až po 10t. kedy by malo byť vidieť tlčúce srdiečko, takže nemá význam hneď utekať k lekárovi.
Ja som pri druhej mala hrozné problémy s pankreasom a naozaj som si vytrpela dosť, ale držím palce k čo najbezproblémovejšiemu priebehu.
Jullietta
08.03.08,08:55
Dakujem Vám všetkým veľmi pekne za povzbudzujúce vety, vážim si všetky matky, lebo si to zaslúžia...aj tá moja, lebo je úžasná a hrozne ju zbožňujem, dúfam, že aj ja raz budem takou dobrou mamou...no uvidime ako dopadnem v pondelok u svojej lekarky a dam Vám vediet ...ešte raz ďakujem a tiež Vám prajem veľa štastných chvíl s Vašimi ratolesťami...
kisoraj
09.03.08,16:30
aj ja ti gratulujem, dúfam, že vám to dobre dopadne, neboj sa toho, aj keď tvojim zmiešaným pocitom verím ... dúfam, že aj ja onedlho pridám takúto krásnu správičku... Neviem už možno aj prešlo 10 dní ale ja sa bojím urobiť si test... bojím sa, že sa sklamem, asi to urobím tak ako som pôvodne chcela, počkám kým mi bude aspoň 2-3 dni meškať, je to u mňa zatiaľ vždy presné, takže to už budem o tom takmer presvedčená. Keď ovšem do vtedy vydržím... Čo myslíte?
Bionda
09.03.08,19:50
Kisoraj keď človek je veľmi nedočkavý a úfa, dúfa, aj jeden deň je celá večnosť :) úprimne ti želám, že keď si ten test spravíš , aby vyšiel pozitívne, ako po tom túžiš.
Jullietta
10.03.08,12:11
Kisoraj neboj sa ničoho, ber to tak, že čo sa ma stať sa stane tak či tak...a ak nebudeš tehotná teraz...tak budeš neskor.Fakt tu zohráva veľkú rolu psychika...keď si uvoľnená a nemyslíš na, či otehotnieš, alebo nie je omnoho väčšia šanca, že ostaneš tehotná...aspoň ja si to myslím.Ďakujem ti tiež za podporu a prajem ti zo srdca, nech ti vyjde to čo Ty sama chceš...
lepka
18.03.08,01:36
počuj ty sa trápiš pre pár dní ,to už nejako vydržíš a určite to dopadne tak ako chceš,ja som na začiatku dávila,boleli ma prsia a všetko to ostatné a napriek tomu ma lekári presviedčali,že mám len cystu,ktorá je hormonálne činná a simuluje tehotenstvo,len môj muž tvrdil,že som tehotná,lekár rozhodol cystu operovať,tak operovali,len muž tvrdil,že som tehotná,potiaže neprestali,lekári rozhodli vybrať vaječník,len muž tvrdil neoperovať,je tehotná,poslali ma na neviem ktoré v poradí sono a hádaj,kto mal pravdu?muž.Bola som už 3 mesiace tehotná,prestrašená lebo ma operovali asi v 7-8 týždni tehotenstva,ale rozhodli sme sa,bude bábo,keby nemal byť kameň na kameni,len jedno mi nie je jasné kde sa ten náš syn skrýval,keď ho nikto nevidel ani na sone.Naše odstrachované vytrpené bábo má 21 rokov a má sa k svetu až príliš.Ale ešte jedno,doktori nevedeli manžel vedel,ba dokonca celú dobu tvrdil,že bude syn,aj keď naše bábatko sa otočilo chrbtom dole hlavou a nie a nie sa pohnúť takže pohlavie bolo prekvapením.Opýtaj sa manžela či náhodou niečo nevie,ten môj vedel aj kedy ho spravil a presne povedal kedy sa nám to narodí a sedelo to,pomýlil sa asi o 24 hodín
kisoraj
18.03.08,11:43
ahoj tak to je naozaj zaujimave... ale mne to nevyslo, dostala som menstruaciu, takze smola. Neviem, ci sa fakt daju tie priznaky vymysliet alebo co, ale uz sa snazime dlhsie a prave tento mesiac som pocitovala celkom nieco ine ako inokedy, preto som bola takmer presvedcena a dufala som. Ale smola, zasa nevyslo. Som velmi sklamana a ked vidim dieta alebo tehotnu zenu tak placem. Viem ze takmer kazda povie ze netreba na to mysliet, ale (nehovorim ze treba byt nacasovani ako roboty) nemysliet sa neda... pri kazdom styku na to myslim, nech sa to uz stane, a neverim ze tie co to chcu na to nemyslia. Nemate este nejake rady? Plodne dni dodrziavame... len neviem ako casto je uz vela, pocula som ze aj spermie musia dozriet...
kisoraj
18.03.08,12:10
a este jedna pikoska, meskalo mi to 'az' asi jeden den, ale bola som taka nedockava, tak som si urobila test... bol negativny a o par hodin som to dostala... takze stacilo trosku pockat...
JAJA11
18.03.08,12:25
ahoj tak to je naozaj zaujimave... ale mne to nevyslo, dostala som menstruaciu, takze smola. Neviem, ci sa fakt daju tie priznaky vymysliet alebo co, ale uz sa snazime dlhsie a prave tento mesiac som pocitovala celkom nieco ine ako inokedy, preto som bola takmer presvedcena a dufala som. Ale smola, zasa nevyslo. Som velmi sklamana a ked vidim dieta alebo tehotnu zenu tak placem. Viem ze takmer kazda povie ze netreba na to mysliet, ale (nehovorim ze treba byt nacasovani ako roboty) nemysliet sa neda... pri kazdom styku na to myslim, nech sa to uz stane, a neverim ze tie co to chcu na to nemyslia. Nemate este nejake rady? Plodne dni dodrziavame... len neviem ako casto je uz vela, pocula som ze aj spermie musia dozriet...

Treba sa úplne uvoľniť a nemyslieť na to, že nemáš na to myslieť :D Ale teraz vážne. Neviem ako dlho sa pokúšaš otehotnieť, ale hovorí sa, že dva roky to je normálne. Ak sa Ti to však nedarí už dlhšie, treba sa poradiť s lekárom. Niekedy v tom bráni len nejaký malý problém. Držím palce a snáď na budúce to vyjde. Ide jar, najlepšie obdobie. :) (Ja som pri prvom tehotenstve ešte dostala menzes. Bola síce slabšia, ale už som bola tehotná. )
kisoraj
18.03.08,14:18
az dva roky je to uplne normalne??????? tak dufam ze az dva roky to nebude... to nevydrzim 'len tak' skusat... este to nie je az tak dlho ale vies clovek dufa uz od zaciatku, ze preco by to malo prave jemu trvat dlho ked ine ani nechcu a su hned tehotne. ja som inac (este)v pohode, este nestresujem, ved nevyslo uvidime dalej, ale stale dookola ta ista pesnicka, dostanem menzes, idem hladat nove (alebo citam stare) infosky o plodnosti o polodnych dnoch atd... len vravim teraz som sa citila akosi inak tak som si myslela ze sa vo mne uz stal ten zazrak...
dancika
18.03.08,14:41
az dva roky je to uplne normalne??????? tak dufam ze az dva roky to nebude... to nevydrzim 'len tak' skusat... este to nie je az tak dlho ale vies clovek dufa uz od zaciatku, ze preco by to malo prave jemu trvat dlho ked ine ani nechcu a su hned tehotne. ja som inac (este)v pohode, este nestresujem, ved nevyslo uvidime dalej, ale stale dookola ta ista pesnicka, dostanem menzes, idem hladat nove (alebo citam stare) infosky o plodnosti o polodnych dnoch atd... len vravim teraz som sa citila akosi inak tak som si myslela ze sa vo mne uz stal ten zazrak...

A ako dlho to vlastne zatial neuspesne skusate? 2 roky sa beru ako ako normalna doba, skor sa to zacne riesit, ak mate v rodinnej anamneze nejake udaje, ktore by mohli naznacovat problem s plodnostou. Ale 1 rok skusania je uplne minimum.
Ver, ze to nie su plane reci, ze treba na to prestat mysliet a brat to s lahkostou. Ked sa stale tocis len okolo plodnych dni etc. a stale myslis len na to, ako mat dieta, jednak je to pre vas velmi unavne a aj organizmus reaguje skor opacne (niekedy az tak, ze moze dojst k anovulacnym cyklom). Treba zabudnut na to, ze chcete dieta a milovat sa s radostou, potom aj to dieta s radostou pride co najskor ;):---
lenkak
18.03.08,19:16
pozri si aj
http://www.modrykonik.sk/
snažilky
lepka
18.03.08,21:00
Kisoraj a ozaj,pri tej našej 21 ročnej "cyste" som otehotnela nie počas plodných dní,lebo aj my sme snažili asi 8-9 mesiacov,kým mi lekárka neporadila,aby sme sa o počatie pokúsili ku koncu menzes,takže otehotnela som asi 4-5 deň menzes,lebo lekárka tvrdila,že je veľmi častá aj ovulácia počas menzes a ešte raz počas mesiaca,vraj to nie je nič výnimočné.Každé ďalšie tehotenstvo potom bolo aj v čase keď sme nechceli,len prvýkrát sme sa takto vytrápili a milovať sa len pre počatie dieťatka je príliš stresujúce pre organizmus ,takže ozaj si treba povedať,budeme sa milovať pre radosť a nechcem otehotnieť a on ten organizmus, potvora nám to urobí naschvál a otehotnie si.Takže želám veľa radosti z milovania len tak a potom veľa radosti z tehotenstva,ktoré z toho iste vznikne.:D
kisoraj
19.03.08,14:51
my sa milujeme pocas celeho mesiaca, takze aj keby som to mala tak ako ty tak mozem otehotniet pretoze okrem menzesu sa milujeme stale, len pocas plodnych dni tak inac akoby viac.. tak skusim na to az tak nemysliet, dam vediet ci sa to da. Ale ja naozaj len tak pisem ze sa snazime, nehovorim, ze som uz zufala, ved len ked sa niekto snazi 2 roky alebo rok, moze tu pisat? Aj ked to nie je az tak dlho mozem si opytat radu, a skusenosti inych. Aj tebe dakujem za radu, vsetky si cenim a dufam ze aj ja budem onedlho vediet takto poradit...
Ivka6
02.04.08,15:55
Ahojte...mam take mensie podozrenie,ze som tehotna...vela papam:)...vela spim:)...byva mi na zvracanie,pribrala som a to hlavne na brusku,mam rozne chute,som citliva a podrazdena,ale menstruacia je pravidelna...mojej mamke povedali predtym ako ma cakala,ze nemoze mat deticky a potom az v 4. mesiaci prisla na to,ze je tehotna a tiez mala 4. mesiace pravidelnu menstruaciu...test som si este nerobila a nebola som este u gynekologa...s priatelom mame vztah uz pomaly 3 roky,takze by som bola len stastna,no zaroven som si vedoma toho co to obnasa...prosim poradte a vyjadrite svoj nazor...dakujem...pekny den
dancika
03.04.08,06:37
Krvacanie sa moze u niektorych zien vyskytnut aj na zaciatku tehotenstva a simulovat menstruacne krvacanie, naprek tomu tvoje priznaky su velmi nespecificke, takze si urob aspon test alebo skoc rovno na gyndu, nech vies, na com si a daj potom vediet ;)
aťka šebová
03.04.08,06:49
Určite navštív svojho gynekológa. Ja som minulý týždeň potratila, bola som už v 14. týždni. Menštruáciu som mala úplne pravidelnú a okrem toho že som pribrala 4 kg, čo som pripisovala stresu som nemala vôbec žiadne príznaky že by som mohla byť tehotná. Veľmi si vyčítam že som niečo podcenila.
Ivka6
03.04.08,11:12
No ahojte...tak robila som si testik dnes,lebo som bola uz nedockava...a vysiel negativny vysledok...hmmm neverila som tomu ze som v druhom stave,lebo uz vela krat som si myslela ze som a nikdy nic...ale aj tak som akasi smutna:(...istym sposobom som sa tesila...myslim si,ze dieta je najkrajsi dar aky zena moze od zivota dostat a zaroven je to plod lasky,aspon v mojom pripade by to bol plod cistej lasky...hmmm....dakujem za vase vyjadrenia...ps:je mi luto co sa vam stalo,ja by som asi umrela od zialu,ale treba ist dalej...:)
BABIKA2008
03.04.08,18:09
najskorsie priznaky vobec nemusia byt
a menstruovat mozes aj ked si tehotna, to dufam vies
a medzi zakladne priznaky byva nechut do fajcenia ak si fajciarka, velka chut na jedla roznej chute, mas casto mastne vlasy,
bambulka_1
14.04.08,21:36
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
zdravim vsetky. Mam jednu otazocku. Viac ako dva roky som uzivala hormonalnu antikoncepciu. Minuly mesiac som tabletky nebrala, ze prestavka. Menstruacia mi meska 4 dni, pocitujem bolesti v prsiach, a den pred menstruaciou som myslela, ze mi vybuchnu, a uplne horuce boli. Robila som si test, no zjavila sa len jedna ciarka. A moja otazka znie,ci moze predchadzajuce uzivanie antikoncepcie ovplivnit vysledky tehotenskeho testu. Dakujem.
kisoraj
15.04.08,09:28
zdravim vsetky. Mam jednu otazocku. Viac ako dva roky som uzivala hormonalnu antikoncepciu. Minuly mesiac som tabletky nebrala, ze prestavka. Menstruacia mi meska 4 dni, pocitujem bolesti v prsiach, a den pred menstruaciou som myslela, ze mi vybuchnu, a uplne horuce boli. Robila som si test, no zjavila sa len jedna ciarka. A moja otazka znie,ci moze predchadzajuce uzivanie antikoncepcie ovplivnit vysledky tehotenskeho testu. Dakujem.
ahoj, odpovedam ti podla mojho nazoru, nie odborne. Ja si myslim, ze nemoze uzivanie antikoncepcie ovplyvnit vysledok. Tieto priznaky mozes mat sice vplyvom antikoncepcie, ale nemusis byt tehotna. Negativny vysledok moze byt napriklad preto, ze mas v moci este malo hormonu hCG ktory to sa pocas tehotenstva vylucuje, skus si ho urobit este raz neskor, ked nedostanes mestruaciu. Ale jej meskanie je tiez celkom normalne po vysadeni antikoncepcie, lebo to uz nie je riadene tabletkymi, ale tvojim organizmom, ktory si tiez musi zvyknu na zmenu. Tie bolesti mozes mat prave pre to ze si vysadila antikoncepciu, ja som ju brala takych 5 rokov a prvy mesiac po tom ked som prestala, som myslela, ze umieram od bolesti. Nie sice v prsiach, ale bolo mi tak zle, ze som sa nemohla postavit na nohy. Bolo to den pred prichádzajúcou menstruaciou. A tiez prisla tocha neskor a odvtedy je to stale trosku neskor. Takze len pockaj co pride, sama uvidis. Prajem ti aby ti to vyslo tak ako si zelas, ci uz chces byt tehotna alebo nechces, v kazdom pripade, daj vediet...
Gabi03
15.04.08,09:37
ahoj, odpovedam ti podla mojho nazoru, nie odborne. Ja si myslim, ze nemoze uzivanie antikoncepcie ovplyvnit vysledok. Tieto priznaky mozes mat sice vplyvom antikoncepcie, ale nemusis byt tehotna. Mesiac po vysadeni antikoncepcie este dost pravdepobne ucinkuje, ale samozrejme, mozes otehotniet...

Mesiac po vysadení už nemôže pôsobiť. To by sme tabletky brali každý mesiac, nie každý deň. ;)
kisoraj
15.04.08,09:56
Mesiac po vysadení už nemôže pôsobiť. To by sme tabletky brali každý mesiac, nie každý deň. ;)
tak mi to povedal lekar, ze prave ked ju berieme kazdy den tak z jedneho dna na druhy tie latky nezmiznu, ale samozrejme nechcem sa hadat... moze byt pravda aj to aj to... Aj ja som pocula, ze hned po vysadeni je este vyssia pravdepodobnost otehotnenia, na co lekar povedal, ze to by bola velmi velka nahoda, ja osobne si uz myslim, ze kazde otehotnenie je viac menej nahoda...
milagros208
15.04.08,09:59
zdravim vsetky. Mam jednu otazocku. Viac ako dva roky som uzivala hormonalnu antikoncepciu. Minuly mesiac som tabletky nebrala, ze prestavka. Menstruacia mi meska 4 dni, pocitujem bolesti v prsiach, a den pred menstruaciou som myslela, ze mi vybuchnu, a uplne horuce boli. Robila som si test, no zjavila sa len jedna ciarka. A moja otazka znie,ci moze predchadzajuce uzivanie antikoncepcie ovplivnit vysledky tehotenskeho testu. Dakujem.
Meškanie a ostatné príznaky sú dôsledkom zmeny hormonálnej hladiny. Takže je úplne normálne, že istý čas potrvá kým ti nabehne normálny menštruačný cyklus a všetko sa vráti do "starých koľají". Užívanie antikoncepcie podľa môjho názoru nemôže ovlyvniť výsledky tehotenského testu.
A otehotnieť môžeš hneď po vysadení antikoncepcie. V mojom prípade, ak beriem do úvahy termín pôrodu, som musela otehotnieť asi do týždňa .
dancika
15.04.08,11:19
Antikoncepcia ako taka urcite neovplyvnuje vysledok tehotenskeho testu, nakolko ide o uplne ine hormony.
Pravdepodobnost otehotnenia je po vysadeni HA vyssia najma vdaka tomu, ze na zaklade prerusenia blokady uvolnovania folikulov sa ich moze uvolnit zrazu aj viac naraz, plati to predovsetkym prvy mesiac po vysadeni.
Menstruacne krvacanie moze prist neskor, nakolko hormonalne hladiny su zrazu ine ako pri uzivani HA a organizmus si na zmenu musi "zvyknut".
Uvadzane priznaky mozu byt dane prave vysadenim HA, v tejto situacii sa mi to zda pravdepodobnejsie, ale pnutie v prsiach byva casto ako prvy priznak tehotnosti. Test nemusi vyjst hned pozitivny, hladina HCG moze byt spociatku nizsia, 100%ne graviditu potvrdi alebo vyluci gynekolog.
kisoraj
16.04.08,07:59
Chcela by som sa opytat, ci niekto nevie viac o tom co je vlastne anovulacny cyklus. Citala som, ze je to cyklus, kedy vobec nedojde k uvolneniu vajicka z vajecnika a tym padom v tomto cykle nie je moznost oplodnenia. Nerozumiem tomu celkom, potom nie je ani menstruacia? - kedze sa neuvolnilo vajicko, tak sa nemoze vyplavit, nie? Preco a kedy dojde k anovulacnemu cyklu? Ak nahodou viete o tom nieco viac, napiste....
dancika
16.04.08,11:23
Pri anovulacnom cykle menstruacne krvacanie nemusi absentovat a cyklus moze vyzerat v podstate normalne, pretoze menstruacne krvacanie je zlozene nielen z folikulu, ale aj zo stielky maternice.
Pricin moze byt viac, hormonalne vplyvy, dojcenie, anomalia vajecnika...
nadia1
16.04.08,19:29
Ak potrebuješ radu odborníka, choď na stránku antikoncepcia.com.
achjaj
15.05.08,16:02
len sa chcem spytat ze ked som brala antikoncepciu len kus v inych hodinach, ale inak celkom pravidelne ci mozem byt tehotna, ale prvu menstruaciu som dostala normálne a druhu len spinenie a je mi aj zle..
Adka_praha
17.06.08,14:16
ahoj...dozvedela som sa zaujimave veci, ale chcela by som vediet, ci musia prsia boliet...stava sa, ze napriklad steklia? mna totiz poslednych par dni strasne steklia bradavky...byva mi aj zle...(v pravidelnych hodinach- medzi 15:00 a 17:00) mam mierne zavrate, ale nastastie sa mi nestava, ze by som zvracala a mam strasne cudny tlak v podbrusku...neviem...menzes mam mat az za tyzden, tak tolko pockam, ale chcela by som vediet, co si o tom myslite...
SOSO82
26.06.08,19:52
Ahojte baby,ja mávam menzes vždy začiatkom mesiaca,ale pred svadbou som brala tabletky na posunutie a potom som to dostala až pätnásteho mája. Odvtedy som to ešte nedostala,pozor sme si nedávali,test nič neukázal a lekár sa vyjadril že ešte nič nevidí. Strašne ma bolia prsia a aj podbruško,zásobujem sa hygienickými potrebami keby dačo lebo stále mám taký pocit,sem tam krv ale len sa zjaví a potom už nič,väčšinou mám čudný hnedý výtok ale nie taký tmavý ako pred menzesom ale bledo-hnedý.Stále som unavená. Som fajčiarka,zle od cigarety mi nebýva,ale bývam veľmi unavená,nedokážem schudnúť a mám pocit že stále iba priberám. Je mi do revu,potom sa smejem,som otrasne náladová až depresívna niekedy. Bábo sme chceli ale či je to už ono tak to vôbec netuším ale dosť ma trápi že mám ten pocit ako keby ma niekto každý deň nafukoval pumpou,už sa vôbec necítim dobre a musela som niektoré veci odložiť na dno skrine! čo si o tom myslíte vy?a o pažravosti sa nevyjadrujem lebo ja som pažravá celý život takže to na mňa určite neplatí
SOSO82
27.06.08,10:17
No už nemusíte komentovať nič,dnes mi lekár oznámil že som už päť týždňov tehtoná... :D
dancika
27.06.08,11:25
No už nemusíte komentovať nič,dnes mi lekár oznámil že som už päť týždňov tehtoná... :D

Blahozelam a zelam pohodove tehotenstvo a krasne zdrave babatko ;)
mimusik
20.07.08,17:43
dobry den prosiim vas po kolkych dnoch otehotnenia sa prejavuju prve priznaky tehotenstva potrebovala by som to vediet:confused:dakujem
dancika
20.07.08,19:28
dobry den prosiim vas po kolkych dnoch otehotnenia sa prejavuju prve priznaky tehotenstva potrebovala by som to vediet:confused:dakujem

To je velmi individualne, niektore zeny pocituju pnutie v prsiach ci nevolnost uz v 2.-3.tyzdni, ale tieto priznaky su velmi nespecificke a mozu rovnako byt priznakom PMS ci pod vplyvom stresu...
100%ne stanovit graviditu moze len gynekolog, aj ked aj tehotensky test je velmi napomocny ;)
Giginka184
22.07.08,09:03
DObry den, ako cerstva mamicka(3mesacna dcerka) mozem povedat nakolko si este dobre pamatam cely priebeh tehotenstva len tolko ze najcastejsie je to vynechanie menstruacie.U mna vynechala hned ale nakoko som v tom case mala velas tresu pripisovala som to k tomu.Ale o mesiac som mala nevolnosti a vtedy som zistila ze som tehotna.
simagbas
24.07.08,13:33
chcela by som sa spytat ako rychlo sa prejavia symptomy ako reakcie na chute ci pachy?Vcera sa nam stal s priatelom nehoda zvliekol sa nam kondom no priatel nemal orgazmus.Mna zacali dneska rano boliet prsia.Menstruaciu mam dostat az o 2 tyzdne dakujem
Lenka1979
24.07.08,13:44
chcela by som sa spytat ako rychlo sa prejavia symptomy ako reakcie na chute ci pachy?Vcera sa nam stal s priatelom nehoda zvliekol sa nam kondom no priatel nemal orgazmus.Mna zacali dneska rano boliet prsia.Menstruaciu mam dostat az o 2 tyzdne dakujem

To by boli veľmi rýchle symptómy. Ak sa Vám stala nehoda aj napriek tomu, že priateľ nemal orgazmus, urobila by som si tehotenský test. Chute a pachy sa prejavujú individuálne u každej ženy v inom čase. U mňa to bolo hneď v prvý mesiac tehotnosti, po treťom mesiaci-koniec, akoby uťal. Mohla som jesť všetko. Tiež som čakala menštruáciu, no namiesto nej ma bolelo všetko, prsia, podbruško, kríže, všetko...a veľká zmena nálad. Ja by som Ti určite odporučila tehotenský test, aby si sa zbytočne nestresovala ani Ty, ani Tvoj priateľ.
Lenka:)
brčko
24.07.08,14:42
simagbas, tak rýchlo by si príznaky určite nemala. Možno je to psychika. Ten test tiež až o niekolko dní (myslím aspon 5) a aj to nie je istota, ak bude negatívny. Záleží, ako rýchlo ti stúpa HCG (tehotenský hormon) a podla citlivosti testu (sú myslím už od citlivosti 20 neviemčoho).
dancika
25.07.08,06:34
chcela by som sa spytat ako rychlo sa prejavia symptomy ako reakcie na chute ci pachy?Vcera sa nam stal s priatelom nehoda zvliekol sa nam kondom no priatel nemal orgazmus.Mna zacali dneska rano boliet prsia.Menstruaciu mam dostat az o 2 tyzdne dakujem

Priznaky tehotnosti sa urcite nedostavia den po oplodneni, pretoze ak by k oplodneniu aj doslo (co je mozne, ked ma byt menstruacia o 2 tt, vyzera to akurat na ca 14ty den), organizmus zacne reagovat cca o 5-6 dni, kym dojde k nidacii, cize zahniezdeniu vajicka do sliznice maternice. Su testy, ktore su velmi citlive, napriek tomu hladina HCG nie je teraz este natolko zvysena, aby vysledok testu bol smerodatny, test by som robila najskor o 7 dni po koncepcii, idealne az v obdobi predpokladanej menstruacie, kedy by vysledok testu uz nemal mat falosnu pozitivitu/negativitu.
To, ze priatel nemal orgazmus, nevylucuje tehotnost, pretoze u muzov dochadza aj preejakulacii a aj tento ejakulat tiez obsahuje spermie. Kazdopadne bolest prs je momentalne skor psychicka zalezitost, resp. moze byt u citlivejsich zien reakciou na ovulaciu.
Monika V.
25.07.08,06:42
chcela by som sa spytat ako rychlo sa prejavia symptomy ako reakcie na chute ci pachy?Vcera sa nam stal s priatelom nehoda zvliekol sa nam kondom no priatel nemal orgazmus.Mna zacali dneska rano boliet prsia.Menstruaciu mam dostat az o 2 tyzdne dakujem
Nám sa stalo to isté, ani neviem ako som zostala tehotná, tiež som si myslela, že v tomto prípade to nie je možné. Test skôr ako za 7 dní je zbytočné robiť ako tu už bolo povedané. Podľa toho čo píšeš, máš zrovna obdobie s najväčšou pravdepodobnosťou otehotnieť. Rôzne reakcie na tehotenstvo sa prejavili cca po 14 dňoch a v dňoch keď som mala dostať menštruáciu ma bolelo všetko - brucho, kríže, hlava, prsia.:)
majunka
04.08.08,21:43
mozem sa nieco spytat?...mala som sex bez ochrany,...lenze s tymto sposobom moj partner nema skusenost,...jedine s kondomom,...myslim ze som tehotna,..ale od tejto domienky ma odradzuje moje spicate brucho-to znamena,ze v podbrusku je tvrde,...nafuknute,...a hore-obl.zaludka,..tak tam je to v pohode,.-to vytvara vlastne ten dojem spic.brucha.....zacala som uvazovat,ci to nieje rakovina vajicka:-(....neviem,..pretoze mam priznaky aj z tehotenstva nieco,..aj z tej rakoviny,...:-(....mozte mi niekto poradit,..-skor nejaky doktor,ked sa najde:-(...cez den zvyknem byt unavena...dakujem...majunka
dancika
05.08.08,09:00
mozem sa nieco spytat?...mala som sex bez ochrany,...lenze s tymto sposobom moj partner nema skusenost,...jedine s kondomom,...myslim ze som tehotna,..ale od tejto domienky ma odradzuje moje spicate brucho-to znamena,ze v podbrusku je tvrde,...nafuknute,...a hore-obl.zaludka,..tak tam je to v pohode,.-to vytvara vlastne ten dojem spic.brucha.....zacala som uvazovat,ci to nieje rakovina vajicka:-(....neviem,..pretoze mam priznaky aj z tehotenstva nieco,..aj z tej rakoviny,...:-(....mozte mi niekto poradit,..-skor nejaky doktor,ked sa najde:-(...cez den zvyknem byt unavena...dakujem...majunka

Ako som tu uz viackrat povedala, graviditu moze stopercentne stanovit len gynekolog.
Vami uvedene priznaky su velmi nespecificke, tvrdsie podbrusko moze byt sposobene aj traviacimi tazkostami, na onkologicke ochorenie by som to nevidela, ale opakujem, objednajte sa na gynekologicku prehliadku, pokial mate podozrenie, ze ste tehotna, predbezne si mozete urobit tehotensky test.
Unava cez den moze byt aj priznakom tehotnosti, ale aj z roznych inych pricin. Jednym z najcastejsich skorych priznakov gravidity je skor pocit plnsich prsnikov, resp. pnutie v prsnikoch.
osky
10.09.08,08:55
je to uz 3 roky co som cakala svoje di
eta.bolo to neplanovane,a kedze som vzdy mala nepravidelny menzes,nevsimla som si,ze vynechal,pretoze este medzi tym som mala asi po 2-tyzdnovom meskani dost silne spinenie,takze som to povazovala za menzes.
nedavala som si pozor,prestahovala som cely byt takmer sama....ako som mohla tusit?vzdy sme mali ochranu....nikdy nezlyhala.

az po case,v jednej chvili ma prekvapili nahle nevolnosti a bolesti v podbrusku,zavrate,vsetky vone a pachy ma vyhanali na toaletu....nemohla som nic jest a ledva som stala na nohach.v priebehu jedneho tyzdna,ako blesk z jasneho neba sa moje neduhy tak vyhrotili ze som skoncila na gynekologickej pohotovosti.Bolo to v Taliansku.

Tam som sa dozvedela,ze som uz na zaciatku 8.tyzdna.
Bol to sok,ale len asi 2-3 prve sekundy.potom uz len slzy stastia a nedherny pocit.prisaham ,ze to boli najkrajsie dni mojho zivota.

az ked som si spätne premietala co vsetko som precitovala,v kalendari som si presne vyratala kedy som otehotnela a veru,priznaky som mala ovela skor,ale nepomyslela som na to ze mozem byt v tom.

ako prve,strasna chut spat stale a vsade.malatnost,bolest krizov pri vacsej namahe;neskor nevolnosti,precitlivelost na rozne pachy a jedla;zila som len na zelenych jablkach a cervenych melonoch-jedla som ich na kila kedze boli 39stupnove horucavy a ja som bola hotova.

napriek tomu ze mam cely zivot problemy s nadvahou koli oblube sladkosti,v tomto obdobi som sladke nemohla ani citit a z cokolady som mala zahu.

a napriek tomu ze nie som neviem aky privrzenec mäsa,vtedy by som ho bola jedla stale-najviac rezne,z duseneho mi byvalo zle.Vsetci hovorili ze to bude chlapec a nemylili sa.ale to prislo az neskor,asi v 4.mesiaci.

So svojimtehotenstvom som mala vela problemov,2 razy som skoro potratila,na taliaskej pohotovosti som bola denno denne nakolko sa stav musel stabilizovat na to,aby som mohla cestovat na slovensko.nedali mi vsak ziadn lieky,myslim ze sa na to vykaslali.ked uz oddelovanie placenty nehrozilo,nasadla som do 1.autobusu a upalovala som domov.
moj lekar sa o mna dobre staral a moj stav stabilizoval,ale kedze plod uz ,bol spadnuty dolu ,bolo to velmi rizikove tehotenstvo.
jedine co nechapem,preco mi nikto nekazal lezat,hoci som sa na to viac-krat pytala.nenamahala som sa a vacsinou som naozaj polihovala alebo sedela lebo som mala pocit ze to male zo mna vypadne.
jedneho dna som sa zobudila a postel bola plna krvi.
zachranka ma odviezla do nemocnice ,ale dieta este zilo.oddelila sa placenta.
potrat som odmietla a tak ma udrziavali s vyviazanymi nohami na infuziach.
po tyzdni sa vsetko zopakovalo s tym rozdielom,ze si to nikto nevsimol,lebo krvacanie nastalo vo vnutri.a dieta stale zilo!
nedalo sa vsak uz nic robit.ja som bojovala o zachranu dietatka ale lekari chceli zachranit hlavne mna.
celu noc ma sledovali a stav sa nezlepsil.po hodinovej operacii mi ostal len kratky CISARSKY rez a spomienky......
v 5.mesiaci tehotenstva som prisla o dieta,vraj to bol chlapek.
Ale zila som.zakrocili vraj v poslednej chvili a mozem byt rada ze som to prezila.riskovala som ale to male som hrozne chcela.

vsetkym tehotnym zenam zelam vela stastia a davajte si pozor na kazdu podozrivu zmenu.aj zanedbane mylickosti mozu priniest velke problemy.
blanes
11.09.08,13:34
chcem sa spytat, ci medzi prve prznaky patri ak mi ide tekutina bielej farby z prsnikov uz tri tyzdne a som citliva,aj sa zadychavam viac a meska mi menzes asi 5 dni...robila som si predtym ako som mala dostat menzes test a negativny a aj teraz ked uz meska a nic...je stale mozne, ze som tehotna???netuzim byt tehotna, takze si mlieko ani nesugerujem...prosim poradte
lindusaaa
12.09.08,08:48
Ak bol test negativny, aj potom co uz meska menzes skor nie si, testy uz byvaju dost citlive. Ale navstiv gynekologa, predides zbytocnym stresom a mozno aj ta menstruacia pride.
A tiez ti najlepsie odpovie co to je za tekutinu a co s tym robit.
belanka
15.09.08,09:02
Mne vyšiel negatívny test s dosť veľkou citlivosťou,keď som bola v 5.týždni.
O ďalšie 2 týždne,keď mi bolo podozrivo zle a stále mi meškal menzes,som urobila ďalší.Až ten bol pozitívny.Ale možno som tá výnimka potvrdzujúca pravidlo.
manndy64
15.09.08,09:45
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
ja som citila napetie v prsniku inac nic tie prve dni.
matakica
01.10.08,15:54
Mozem byt tehotna aj ked beriem antikoncepciu?
linko1
01.10.08,16:14
Mozem byt tehotna aj ked beriem antikoncepciu?


nič nie je na 100%.....
Pachole
01.10.08,18:40
Ahoj holky,
asi vás trochu vyděsím, ale mám kamarádku, které vyšly testy negativní do 12. týdne. Celkem čtyři. Nastoupila do práce, zhubla 5 kg. Měnila anitkoncepci, nepravidelný cyklus kontrolovala těmi testy, byla v klidu.

V šestnáctém týdnu se její břicho nezdálo jedné příbuzné, takže hurá na gyndu a doktor jí s úsměvem oznámil - dva živé plody. Pravda, bez solidního tatínka.

Nastávající maminka je taky ze dvouvaječných dvojčat, žije s mámou, takže to nějak zvládnou.
Doktoři ji vyčítali, že si neumí udělat testy.....
lejla1
07.10.08,11:15
ja som pred mesiacom vysadila HAK a mešká mi už vyše týždna. Robila som si tri testy, z toho prvé dva boli pozitívne s veľmi slabími čiarkami, a tretí posledný bol negatívny. Ináč sa cítim fajn, okrem toho, že chodím stále cikať. Tak čo myslíte, som tehotná, lebo mám ročnú dcéru a tehotenstvo som teda neplánovala. A aby som nezabudla, po vysadení sme používali kondom, zakaždým. :eek:
lulu74
09.10.08,07:41
ja chcem len varovať pred kupovaním tehotenských testov ktoré vraj zaručujú výsledok už 5 dní po styku. to je proste hlúposť,aj lekár mi to už vysvetlil-normálne klamstvo. ja som si také kedysi kúpila dva 6 a 10 dni po...a boli negatívne..ked som si kúpila tretí - normálne ked mi meškal menzes, bola som jasne tehotná a dnes má synček 8 rokov. Okrem faktu že som proste vedela že k styku prišlo presne v 14.deň čiže takmer iste plodný, som nemala žiadne pocity chute odlišnosti-nič.Do 9.mesiaca som sa cítial vynikajúco a ešte aj do pôrodnice som sa odšoférovala sama.
simonia21
14.10.08,13:15
ahojte.pisem sem prvy krat a chcela by som nieco vediet.mam 21 rokov a chcela by som mat dietatko.moj priatel by bol tiez rad. uvivala som antikoncepciu a jeden den som ju zabudla uzit.mali sme v ten den sex.potom som normalne dobrala lieky,ktore mi ostali.no menstruacia sa mi stale nedostavila a uz je to asi 5 den co mi meska.mam aj priznaky grganie,bolesti v podbrusku ako keby to malo prist,nadmerne potenie, bolest prsnikov,bolesti hlavy,krizov a nadmerna citlivost a ten uzasny pocit ze som v tom.je mozne aby som bola tehotna alebo si to len nahovaram.mozem si uz urobit tehotensky test?da sa to uz zistit?s priatelom mam kazdy den pohlavny styk.prosim poradte mi niekto,kto ste prave prihlaseny som strasne nedockava.dakujem
dancika
14.10.08,19:43
ahojte.pisem sem prvy krat a chcela by som nieco vediet.mam 21 rokov a chcela by som mat dietatko.moj priatel by bol tiez rad. uvivala som antikoncepciu a jeden den som ju zabudla uzit.mali sme v ten den sex.potom som normalne dobrala lieky,ktore mi ostali.no menstruacia sa mi stale nedostavila a uz je to asi 5 den co mi meska.mam aj priznaky grganie,bolesti v podbrusku ako keby to malo prist,nadmerne potenie, bolest prsnikov,bolesti hlavy,krizov a nadmerna citlivost a ten uzasny pocit ze som v tom.je mozne aby som bola tehotna alebo si to len nahovaram.mozem si uz urobit tehotensky test?da sa to uz zistit?s priatelom mam kazdy den pohlavny styk.prosim poradte mi niekto,kto ste prave prihlaseny som strasne nedockava.dakujem

ahoj, tebou uvedene priznaky mozu byt aj prejavmi tehotenstva, ale mozu byt aj v ramci PMS. Ale pri HA vacsinou menstruacne krvacanie nemeska, ak si uzivala tbl dlhsiu dobu, takze tehotna byt mozes. Test si urcite urob, pozitivny uz moze byt, HCG stupa signifikantnejsie cca tyzden po koncepcii
Zelam, aby to dobre dopadlo a splnil sa ti sen o babetku ;)
misomiso
28.10.08,19:18
Katiatko7
06.11.08,16:37
chcela by som sa spytat,ci bolest v podbrusku moze byt priznakom gravidity.:confused:..?mala som totiz pred tyzdnom nechraneny styk...a MS mam dostat az o 2 tyzdne...:mee:
Mirica-LV
07.11.08,06:32
chcela by som sa spytat,ci bolest v podbrusku moze byt priznakom gravidity.:confused:..?mala som totiz pred tyzdnom nechraneny styk...a MS mam dostat az o 2 tyzdne...:mee:

podľa mňa si ešte vtedy nemala plodné dni tak asi nie
tamizo
07.11.08,12:07
dobry den chcem sa opytat,
priatelku strasne bolia prsia 11 dni jej mimo periody
stalo sa to aj minuly mesiac ale take bolesti prsnikov este nemala
testy uz kupujeme na kvanta teraz sme to od poslednej periody este neskusali otestovat
bejbo velmi chceme a chcem sa len spytat moze byt tehotna pretoze kazdy dalsi nezdar je dost demotivujuci dakujem a pozdravujem
finesse
20.11.08,13:25
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť...veci mi meškajú už desať dní,nikdy sa mi to nestalo maximálne 5 dní.. robila som si aj test ale nič nezaznamenalo pozitívne....už som zúfalá, neviem či mám ísť k lekárovi alebo čo...
Ďakujem
Bionda
20.11.08,13:45
dobry den chcem sa opytat,
priatelku strasne bolia prsia 11 dni jej mimo periody
stalo sa to aj minuly mesiac ale take bolesti prsnikov este nemala
testy uz kupujeme na kvanta teraz sme to od poslednej periody este neskusali otestovat
bejbo velmi chceme a chcem sa len spytat moze byt tehotna pretoze kazdy dalsi nezdar je dost demotivujuci dakujem a pozdravujem
Každý lekár vám povie, prestaňte sa zameriavať na to, že chcete splodiť dieťa. Uvoľnite sa a skúste sex prežívať bez toho, aby ste mysleli na to, že výsledkom má byť dieťa.
Testy nekupujte a nechajte všetkému voľný priebeh!
JAJA11
20.11.08,13:45
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť...veci mi meškajú už desať dní,nikdy sa mi to nestalo maximálne 5 dní.. robila som si aj test ale nič nezaznamenalo pozitívne....už som zúfalá, neviem či mám ísť k lekárovi alebo čo...
Ďakujem

Nemáte nejaký stres alebo nejaké iné problémy? Menzes mešká aj vtedy a nie je to nič nezvyčajné. Pokiaľ nemáte bolesti, neznepokojovala by som sa. Ak pôjdete k lekárovi, nič nepokazíte, len sa presvedčíte či je všetko v poriadku :)
Bionda
20.11.08,13:47
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, vie mi niekto poradiť...veci mi meškajú už desať dní,nikdy sa mi to nestalo maximálne 5 dní.. robila som si aj test ale nič nezaznamenalo pozitívne....už som zúfalá, neviem či mám ísť k lekárovi alebo čo...
Ďakujem
Dôvod môže byť aj prechladnutie, stres....
skús si test urobiť ešte raz a ak vyjde zas negativne, treba navštíviť gynekologa.
cowboyka
07.12.08,15:34
ahojte, som po vysadení HAK už druhý mesiac. Teraz mám problémy s príchodom menštruácie - posledná bola 28.10. 1.12. som bola na HCG - odber krvi a vyšiel negatívny, pichli mi vyvolávačku a zatiaľ nič. Môže to byť spôsobené mojími hormómni s vysadením HAK? Za aký čas po pichnutí vyvolávačky by mala dôjsť menštruácia? Vraveli, že do 10-14, ale to neskutočné čakanie, to ma zabije.
anna382
15.12.08,13:17
ahojte neviem ci som alebo si len namyslam ako vsetky ktore este neboli tehotne, no smanzelom uz mame rok nechraneny styk, a kedze chodi do zahranicia tak sa nedivim ze stale nic, ale pred tyzdnom mi zacalo byt vecer nevolno, naduva sa mi brucho, prsia ma bolia uz dobre dva tyzdne (odkedy odisiel manzel)to som mala akurat 7dni od 1.dna menzesu, chce sa mi spat, chodim castejsie cikat, aj vytok by nemal byt, vecer mam chut na nieco fajn a neviem co tak kombinujem a vzapati mi je zle, snivaju sa mi divoke sny -velmi tazke a budim sa, a najlepsie ked zoberiem synovcov (do 3.rokov)na ruky, pichá ma hned v brusku, takze musia dole a je jedno ci dvihnem ich alebo nieco ine co je trosku tazsie, testy ukazuju, ze nie menzes by mal prist teraz v piatok zrejme musim pockat ze?
mishusha
21.12.08,11:15
anna382 asi musíš počkať, mne test tiež nič neukazoval, až keď som mala dostať menštruáciu, tak po týždni som si ho urobila znovu a vtedy mi už vyšiel pozitívne. ale tie príznaky čo popisuješ som mala aj ja, to pichanie v brušku a napätie v prsiach...a celkovo som mala taký "iný" pocit... a ten iný pocit nesklamal - volá sa Laura a už má tri mesiace :-)
belanka
21.12.08,14:02
Ja som mala 1.test negatívny a to mi menzes už meškal.ale len asi 2 dni.Za ďalšie 2 týždne som ho mala pozitívny do 5 sekúnd.príznaky-bolo mi zle od žalúdka.ostatné ako prsia atď až potom.pri 1.tehotenstve mi napr.zle nebolo,len som mala obrovské boľavé prsníky.
anna382
21.12.08,21:04
dakujem za odpoved ale stihla som dostat menzes medzi tym a bol strasne bolestivy a bolo mi ozaj strasne zle a prisiel dokonca skôr, som z toho trosku mimo ale myslim ze to prezijem hoci neviem co sa so mnou teraz deje bolesti bruska stale jemne pokracuju, zrejme to bude nejaky iny problem a musim sa zastavit u svojho lekara . ale som velmi sklamana :(
silvuusiik
02.01.09,15:35
ahojte baby chcela som sa spytat ci je to normalne ked po sexe vsetko alebo niekedy len trochu zo mna vytecie .... velmi sa snazime o babo aj my ale volako sa nam nedari..... a bojim sa ze som nejako chora alebo co ked to zo mna po sexe vytecie.....
silvuusiik
02.01.09,15:43
ahojte baby chcela by som sa spytat ci je to normalne ze posexe to vsetko zo mna vytecie ... aj my sa snazime uuz dlho o babo a stale nic
belanka
02.01.09,17:20
je normálne,že niečo vytečie.ale všetko hádam nie.ja som mala vždy opreté nohy o stenu,aby tam,čo najviac ostalo.neviem,či to pomáha,ale ja som si to myslela:D
silvuusiik
04.01.09,10:01
no to aj ja robim ze si obcas oprem nohy stenu ale volako to nepomaha tebe to pomohlo............ uz som si aj myslela ze som tehotna strasne ma boleli prsa ,aj brucho tak trochu a este mi aj kramy meskali....no vrd uvidim....
miru.j
04.01.09,13:02
Ahojte! Aj ja velmi tuzim po dietatku a nedari sa.Mam uz dve deturence,ktore nadovsetko lubim.Pred rokom som sa znova vydala a s manzelom by sme mocmocmoc chceli malicke.Moje velke detusky 16 a 17 cize moji pubisi sa uz velmi mojkat nechcu a ja to este potrebujem.O mesiac mam 35r.a mozno preto nie a nie otehotniet.Tri dni ma dost bolia prsia.Moze to byt priznak.Mala som len tento jeden v mojich predosl tehotenstvach:)
Gaba30
04.01.09,13:24
Ahoj miru.j. Ja som neplánovane otehotnela v 34. Je to naše 3. dieťa a dá nám poriadne zabrať. Prvé príznaky boli zvýšená telesná teplota - viac ako 2 týždne, veľká chuť do jedla a plačlivosť. To som nevedela že som tehotná. V 5. týždni som to mala už potvrdené a hneď aj začali ranné nevoľnosti a zväčšili sa mi prsia a boli citlivé. A ak ťa bolia iba prsia, tak to môže byť aj predzvesť menštruačky. Držím palce.
miru.j
18.01.09,15:35
Ahoj Gaba30.Bola to predzvest menzesu.Vcera som si urobila test ci predsa len...no nedari sa.Je mi stoho smutno.Cele dva tyzde ma boleli prsia,vkuse som bola hladna a rano aj vecer mi bolo zle.Bola som si uplne ista,ze bude malicke a zase nic.Dakujem,ze si napisala,prajem vela radosti Tebe aj Tvojej rodinke.
Gaba30
18.01.09,16:32
Ahoj miru.j.
Neboj. Nie je všetkým dňom koniec. Treba pozitívne myslieť. Držíííííííím palce.
belanka
18.01.09,16:57
negatívny test ešte nemusí nič znamenať.mne najprv tiež vyšiel negatívny a bola som tehu.každopádne držím palce
miru.j
18.01.09,16:59
Dakujem Ti!Napisem Ked bude nico nove.Pekny vecer!
miru.j
18.01.09,17:21
Ahoj belanka.A ak sa smiem spytat za aky cas Ti test ukazal ze si?Ja mam menzes pravidelne, 28dnovy ciklus a len 2dni.V stredu som mala posledny den.Test som si robila vcera a bol negat.Mam ale priznaky,ktore si asi nahovaram,lebo velmi chcem babenko.Dakujem za odpoved.
belanka
19.01.09,13:58
ja som potom robila ďalší test až keď mi menzes meškal až 3 týždne.myslela som,že nie som tehotná,keď bol 1.negatívny.preto až vtedy.myslela som,že mám črevnú chrípku a prsia bolestivé kvôli blížiacemu sa menzesu.
Wendo
22.01.09,13:42
Je to s nami hrozné. Chceme bábo a nedarí sa. Ja mám jedno s veľkými problémami a o druhé sa snažíme už 4 roky. Za ten čas som mala 2 spontánne pôrody a 1 čistenie z dôvodu odumretia plodu v 7 týždni. Proste sa nedarí. Tiež už nevieme čo ďalej. Všetky testy sú v poriadku a napriek tomu stále nič.:(
kkristinka
15.04.09,14:05
Ahojte, celé som si to tu prečítala a zjavne patrím medzi Vás čo sa tužia počat bábätko. A konečne mám pocit, že sa podarilo :))) ... Mam totiž nepravidelnu ovulaciu - raz bola, inokedy nie. Kupila som si ale ten ovulacny mikroskop a je to neuveritelne ako to v slinach vidno !!! Je to zazrak, tak sme prvy krat skusali plodit podla toho a uvidime. Pisem ale preto, lebo uz mam subjektivne priznaky... no ale nechcem sa predcasne radovat, o to vacsie je potom sklamanie :mee: Ak sa zadarí, dám Vám vedieť. Želám všetkým snažiteľkám veľa trpezlivosti !!!
Gaba30
17.04.09,19:53
Ahoj kkristinka. Ja síce nepatrím medzi snažilky, nakoľko už máme 3 deti, ale aj tak, viem si asi predstaviť čo prežívaš. Veeeeľmi držím palce a daj vedieť ako sa darí.
kkristinka
20.04.09,06:45
Ahoj Gabi!
Si zlata, dakujem za reakciu... no vcera som si rano robila tehot. test a bola tam slabulinka druha ciarka... ale myslim, ze som otehotnela len pre 7 dnami, takze asi preto je este slaba... ale citim to od druheho dna, ze sa nieco deje :)) Snazili sme sa o babo 6 mesiacov... vlstne uz aj pred svadbou:)) a tak to snad konecne vyslo... :)))))))) :D
Prve priznaky... aby som sa aj vyjadrila k teme su u mna nasledovne: pichanie v oblasti vajecnikov, strasnaaaaa unava - uz teraz rano mam pocit, ze som odracovala cely den :)) a strasne ma boli hlava... s malymi prestavkami, ale pocas celeho dna. Okrem toho som neprirodzene (vzhladom k predch. skusenostiam) smadna ... vela pijem. A uz aj chut na kysle... vecer by som jedla len kapustu a citrony. A este slabsi vytok. A toci sa mi hlava, niekedy boli az tak, ze mi zacina byt zle :(( no ale co nevytrpim pre to nase vytuzene :))
syrik
20.04.09,07:40
Ahoj Gabi!
Si zlata, dakujem za reakciu... no vcera som si rano robila tehot. test a bola tam slabulinka druha ciarka... ale myslim, ze som otehotnela len pre 7 dnami, takze asi preto je este slaba... ale citim to od druheho dna, ze sa nieco deje :)) Snazili sme sa o babo 6 mesiacov... vlstne uz aj pred svadbou:)) a tak to snad konecne vyslo... :)))))))) :D
Prve priznaky... aby som sa aj vyjadrila k teme su u mna nasledovne: pichanie v oblasti vajecnikov, strasnaaaaa unava - uz teraz rano mam pocit, ze som odracovala cely den :)) a strasne ma boli hlava... s malymi prestavkami, ale pocas celeho dna. Okrem toho som neprirodzene (vzhladom k predch. skusenostiam) smadna ... vela pijem. A uz aj chut na kysle... vecer by som jedla len kapustu a citrony. A este slabsi vytok. A toci sa mi hlava, niekedy boli az tak, ze mi zacina byt zle :(( no ale co nevytrpim pre to nase vytuzene :))

Aj keď sa mi tie príznaky zdajú dosť skoro na to, že si otehotnela cca pred siedmimi dňami, no aj tak Ti prajem, aby Vám to vyšlo ;) DRŽÍM PALCE
piggos
20.04.09,08:13
Pridám sa...tiež si myslím že tie príznaky sú skoro ...no budiš..
U mňa to bolo tak ,že mi meškal menzes tri týždne,spravila som si tehotenský test samozrejme ukázalo sa že som tehotná,no príznaky ako ranná nevoľnosť,bolesť hlavy, atd...som pociťovala až neskor...
Ale tak tiež ti prajem aby sa ti splnil tvoj sen byť tehotná.lebo to je to najkrajšie čo sa môže žene stať a o to viac keď potom tak :túži...:)
kkristinka
22.04.09,14:08
Dakujem Vam!
No to bude tym ze som od malicka hypersenzitivna... a mozno to babatko tak chcem, ze mi z toho preskocilo :cool:
Bionda
22.04.09,16:58
O smäde počas tehotenstva viem veľmi dobre. To bola hrozné - smäd ma stále trápil.
Hypersenzitívna byť môžeš- ale uvedomme si, že naozaj niektoré ženy to cítia už po , že to bolo inak, nuž uvidíme. V každom prípade ti všetci držíme palce, aby ti to vyšlo tak ako si to želáš! Veľa šťastia prajem!
A ak náhodou by to nebolo tentokrát, nezúfaj!!!
tutiola
22.04.09,20:21
Je to už viac ako 30 rokov, keď som bola prvý raz tehotná, ale ani nie týždeň po otehotnení som začala mať prvé príznaky, aj keď vtedy som netušila, že je to ono. Začali ma bolieť prsníky a zo dňa na deň sa zväčšovali. Mala som strach a tak som sa zdôverila sestre a tá mi jednoducho povedala, že som tehotná.Neverila som, veď len pred 14 dňami som mala menzes. Po jej oznámení, už som len čakala, či ešte bude alebo nie menzes. No a nebol. Bola som tehotná. Tvoje príznaky sú pre mňa zvláštné, ale každá máme iné. Chcem tým povedať, že je možné cítiť tak skoro príznaky. Držím palce, aby to bolo tak ako si to praješ a túžiš.
kkristinka
23.04.09,15:51
Ďakujem Vam!
Už som bola u gynekologa, lebo užívam antidepresíva - už 4 roky a asi ich bude treba vysadit, alebo zmenit ak som tehotna... ale ze to ma este cas kym sa potvrdi/nepotvrdi tehotenstvo... Musím teda ešte pár dní počkať... dnes som mala dostať svoje dni... zatial naštastie nič:---
miru.j
05.06.09,16:45
Ahoj Gaba30!Mam uzasnu novinu:)Podarilo sa:)konecne cakame babatko:).Som v 5t a moc sa tesim:).Tebe dakujem za povzbudenie.Maj sa a napis ak mas cas.Pekny dnik!
tutiola
05.06.09,17:45
V živote som krajšiu správu nedostala ako tú, keď mi lekár oznámil: Gratulujem mamička, ste tehotná. Tiež sme sas manželom snažili niekoľko mesiacov, kým sa podarilo. Miru.j gratulujem budeš mamička. Chce to čas, ale nech by boli akékoľvek problémi, na všetky zabudneš vo chvíli, keď ti vložia do náručia tvoje bábo. Prajem ti kopec trpezlivosti, dobré zdravie, šťastlivo vynos a hlavne poroď zdravé dieťatko
miru.j
08.06.09,17:37
Dakujem pekne.Strasne sa tesim.Mam troska strach,vcera som bola na pohotovosti lebo som krvacala.Dostala som tabletky a musim lezat.Drzte prsty,tesim sa a zaroven sa bojim...
tutiola
08.06.09,17:52
:rolleyes:Je to celkom normálne, že ako prvorodička máš obavy. Teraz sa drž rady lekára. ;)Nemáš sa kam ponáhľať. Oddychuj kým môžeš, lebo po narodeni bábätka času na oddych veľa neostáva.:):--- Takže oddychuj a teš sa na príchod drobca mamička.:)
miru.j
08.06.09,18:34
Ahoj tutiola!Si moc zlata.Ja mam 35r a dve deturence.Syn 17 a dcerka 16.Su to moje poklady.Z ich vychovou mi od malicka pomaha moj druhy manzel.V oktobri budu 2roky co sme manzelia.Velmi tuzime po nasom spolocnom poklade uz dlhsi cas.Strasne sa tesim ze budem trojnasobna mamina a moj milujuci manzel tatinko.Mam ale strach kedze som na rizikovom.Dakujem za Tvoje povzbudzujuce slova.Pomaha to.
margot157
09.06.09,08:19
Ahoj tutiola!Si moc zlata.Ja mam 35r a dve deturence.Syn 17 a dcerka 16.Su to moje poklady.Z ich vychovou mi od malicka pomaha moj druhy manzel.V oktobri budu 2roky co sme manzelia.Velmi tuzime po nasom spolocnom poklade uz dlhsi cas.Strasne sa tesim ze budem trojnasobna mamina a moj milujuci manzel tatinko.Mam ale strach kedze som na rizikovom.Dakujem za Tvoje povzbudzujuce slova.Pomaha to.
Ahoj miru.j, ja mam 42r a som v 8tt, chcem sa ta spytat, kedze uz mas dve deticky, mas uplne tie iste priznaky tehotnosti, ako pri prvych dvoch? Alebo je to odlisne, pretoze ja mam uplne ine priznaky, nakolko pri prvych detoch si nepamatam na take napate a citlive-strasne- prsniky ako teraz, pamatam si iba na hrozne nevolnosti a citlivost na vsetky pachy a chute a teraz vobec nic take nemam, obcas som slaba a viac unavena, tak si uz namyslam, ci je vsetko ok, ked je to uplne ine. Dakujem za odpoved,M.
Podotykam, ze prve dve deti mam s manzelom, ktory uz bohuzial nie je medzi nami a teraz som tehu s priatelom, ci to nie je aj v tom. Este raz dakujem.
tutiola
09.06.09,08:50
Prepáč Miru.j , mala som pocit, že si prvorodička. Ale to nič na veci nemení, lebo každé tehotenstvo je iné aj každý pôrod je iný. Ale pocit po šťastnom pôrode je neopisateľne krásny a človek hneď zabudne na všetky trápenia pred nim.

Margot157, svoju otázku si sice adresovala Miru.j dúfam však, že ti nebude prekážať, ak budem reagovať na ňu aj ja. Mám 2 dospelých synov a bola som 3x tehotná. Raz som potratila. Môžem Ťa ubezpečiť, že každé tehotenstvo bolo úplne iné. Pri prvom som vedela od prvého dňa, že som tehotná - zväčšovali sa mi prsníky a boli veľmi citlivé, zvracala som od prveho dňa a v 6 mesiaci sa mi tvoril maz v prsníkoch a v 8 mesiaci som mala už riadne materské mlieko. Pri druhom tehotenstve som nemala problémy, ale nakoniec som potratila a pri treťom len mierne ranné nevoľnosti a prsníky sa mi začali zväčšovať až v 8 mesiaci. Rozhodne by som to nepripisovala tehotenstvu s novým partnerom. Jednoducho každé tehotenstvo je iné.

Prajem Vám obom veľa trpezlivosti, hladky priebeh pôrodu a zdravé deti.
miru.j
09.06.09,16:09
ahoj margot157!Vsetky tri moje tehotenstva su zatial rovnake.Od sameho zaciatku velky smad a hlad,prsia sa mi zvadsuju a bolia velmi.Teraz som v 5t/6dni tehotna.Pachy mi nevadia a zle mi tiez nieje.Len som unavena stale a boli ma hlava.Drzim Ti prsty!Ja som doma na rizikovom a nudim sa uz po dvoch dnoch.
miru.j
09.06.09,16:38
Ahoj tutiola!Dakujem,ze si napisala.Suhlasim s Tebou ohladom priznakov.Mam kamosku ktorej bolo zle az dokonca ,a jedna moja znama bola tehotna a nevedela o tom az kym nezacali pohyby.Ja som si bola touto mojou tehotnostou ista od sameho zaciatku.Takze naozaj kazde tehotenstvo moze byt ine.
margot157
10.06.09,12:06
ahoj margot157!Vsetky tri moje tehotenstva su zatial rovnake.Od sameho zaciatku velky smad a hlad,prsia sa mi zvadsuju a bolia velmi.Teraz som v 5t/6dni tehotna.Pachy mi nevadia a zle mi tiez nieje.Len som unavena stale a boli ma hlava.Drzim Ti prsty!Ja som doma na rizikovom a nudim sa uz po dvoch dnoch.
Tak ako som uz spominala, toto moje tehotenstvo je uplne ine, citim sa tak dobre, az mi je to "podozrive", pricom pri dcerke-je prva- ma museli asi na tyzden hospitalizovat kvoli celodennym vycerpavajucim nevolnostiam a zvracaniam. Ja ti zelam vsetko naj, ak sa budes velmi nudit, napis mi, ako to zvladas, ako sa mas. M.
miru.j
11.06.09,10:44
Tak ako som uz spominala, toto moje tehotenstvo je uplne ine, citim sa tak dobre, az mi je to "podozrive", pricom pri dcerke-je prva- ma museli asi na tyzden hospitalizovat kvoli celodennym vycerpavajucim nevolnostiam a zvracaniam. Ja ti zelam vsetko naj, ak sa budes velmi nudit, napis mi, ako to zvladas, ako sa mas. M.

Ahoj margot157 !Ako sa citis?Ja som v pohode,bola som na odbere,23.6 idem po vysledky a dostanem matersku knizku:).Tiez Ta tak smadi? Napis.Miru.
margot157
11.06.09,12:13
Ahoj margot157 !Ako sa citis?Ja som v pohode,bola som na odbere,23.6 idem po vysledky a dostanem matersku knizku:).Tiez Ta tak smadi? Napis.Miru.
Ahoj miru.j
normalne si ma potesila, ze si sa ozvala, tesim sa, ze mam "spolubojovnicku", ja sa mam dobre, chodim do prace, ako som uz spominala, citim sa uplne v pohode, ja sa chystam k lekarovi v pondelok, lebo vtedy ked mi oznamili, ze som tehu tak tam moj lekar nebol, ale zastupoval ho primar, takze som bola aj tak rada. Takze on mi uz spravi aj odbery a povie, co dalej, ale som tiez zaradena ako rizikova. Dufam, ze je vsetko ok.
Tiez ma smadi a hlavne, ked dostanem chut na nejake jedlo a je to stale nieco ine, tak to musim mat uplne hned, dostanem obrovsku chut, neprekonatelnu. Inak ak by si chcela, napis mi aj ss, predsa je to lepsie. Este raz tesim sa, ze si sa ozvala a dufam, ze mi skoro napises, ako sa mas. M
miru.j
16.06.09,11:17
Ahoj margot157 ! Ako sa mas? Je vsetko ok? Bola si u lekara? Dufam ze je vsetko ok:)Zatial som neprisla na to ako poslat ss,budem skusat este a napisem.
margot157
16.06.09,11:26
Ahoj margot157 ! Ako sa mas? Je vsetko ok? Bola si u lekara? Dufam ze je vsetko ok:)Zatial som neprisla na to ako poslat ss,budem skusat este a napisem.
Ahoj miru.j,
jasne, vsetko je v poriadku,som rada, ze si sa ozvala, dnes som bola u lekara, zobrali mi krv a vypisali teh.knizku, som v pohode. teraz som v 9tt. Ako sa mas ty, stale si doma? Dlhsie si sa neozvala, tak som si zacinala robit starosti, dufam, ze si v poriadku. Mna nic ine nestve, len ta otrasne horka chut v ustach, aj som sa dnes na to pytala, mas to aj Ty? Mam potrebu stale nieco jest, alebo pit, aby som tu horku chut niecim prekryla. A stale tie bolave prsia. Neviem, ci nemusis mat urcity pocet prispevkov, aby si mohla posielat ss, take nieco sa mi mari.
miru.j
16.06.09,11:38
Jeeeeeeej to sa tesim,ze si tu.Ja som v poho len sa nudim doma.Ja som v7t a knizku dostanem 23.6.to idem do poradne a budem mat i vysledky s odberov.Robili mi ich skor.Ja uz budem doma asi az do konca.Inak sa citim v pohode az na tu chut kovu v ustach,smad a unavu.Prsia ma bolia hlavne rano ked sa zobudim.Poslala som ti ss ,dostala si?
margot157
16.06.09,11:59
prave som ti odoslala ss, dufam, ze ju dostanes, ja stale popijam dzus, aby som zahnala tu horku chut, smadna som stale, trochu viac unavena, teraz si zvyknem, ked pridem z prace hodit tak na polhodinku "slofika" a fungujem dalej, aj mna prsia bolia hlavne rano, inak je to vsetko v pohode. Mne robili sono hned na prvom vysetreni, ale odbery az teraz, takze vysledky budu asi az na dalsej kontrole, idem 15.7.Zelam vela trpezlivosti, stastia, zdravicka a pevne nervy, drzte sa,M
miru.j
16.06.09,12:09
Margot videla si uz babatko na sone?
margot157
16.06.09,12:42
Videla, taku malu bodocku:),ale srdiecko uz bilo, dnes mi povedali, ze to bolo dost zavcasu, na hranici rozpoznatelnosti, ze keby som isla v 10tt, tak vidno pekne babatko v maternici, teraz mi budu robit sono v 13tt. To krvacanie ti uz prestalo?
A doma nelezis stale,pravda, len viac oddychujes? velmi ti drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo,zelam krasny den, maj sa pekne,M.
aknelh
16.06.09,13:11
Môže žena otehotnieť aj počas menštruácie? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem
miru.j
16.06.09,15:17
Môže žena otehotnieť aj počas menštruácie? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

Ahoj aknelh,ak mas menstruacny cyklus 28 dnovy cize pravidelny, tak mas plodne dni priblizne 12-16 den od prveho dna poslednej menstruacie.S toho dovodu by si cez menzes otehotniet nemala.Mam to nastudovane pretoze sa mi dlho nedarilo otehotniet.
tutiola
16.06.09,17:53
Veľmi ma teši, že ste sa našli a môžete sa navzájom podržať. Len si prosím pamätajte, že priebeh tehotenstva môže byť u každej iný. Držim vám prsty, aby ste obe vynosili a šťastne porodili zdravé detičky.
tutiola
16.06.09,18:01
Môže žena otehotnieť aj počas menštruácie? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem
Pri tehotenstve nič nie je len také, alebo onaké. Poznám mamičku, ktorá otehotnela koncom menštruácie, práve tak môže žena otehotnieť a pritom mať menzes až do prvých pohybov.mimotemy Aj keď to nie je tento prípad, ale ma napadá jeden vtip.
Príde žena k lekárovi a pýta sa: čo mám robiť, aby som neotehotniela? On jej odpovie: nič, ale celkom nič. :)::---
Kedy môže žena povedať, že nie je tehotná? Len vtedy, ak nespí s chlapom, pretože žiadna ochrana nie je 100%.:---
miru.j
18.06.09,11:23
Ahoj tutiola.Ja sa velmi tesim,ze su taketo stranky a im podobne.Je naozaj fajn popisat si s clovekom co preziva nieco podobne ako ja a vymienat si snim skusenosti.Je to super.Dakujem Ti za priania a zelam Ti vsetko Dobre.Miru.:)
osky
04.07.09,21:31
viem ze uz tu tato tema bola vela vela krat sklonovana,ale momentalne sa chcem pytat ja-tehotnych.

je v prvoych dnoch-mesiacoch tehotnosti aj nejaky vytok-konkretne priehladny ,dost riedky hlien?alebo iny vytok ?alebo ma byt spodna bielizen uplne" cista"?
som trochu v pomykove,lebo i ked mi to meska len cca 2 dni,vobec nemam priznaky ako zvycajne-zeby to uz malo kazdym dnom prist.bolia ma hrozne krize a prsia si zacinam citit az dnes.
,mam hlienovy vytok,ako pocas ovulacie,to sa mi nestava.normalne by ma uz mali totalne boliet prsia ale zatial skoro nic.nechcem si robit test,zda sa mi to priskoro,ale zaujimalo by ma,ci je takyto hlien nejakym signalom-ovulacia prebehla uz davnejsie,bolo by cudne keby to bola znova ona...:confused:
luckapastvova
05.07.09,06:20
Ahojte!
Tak som konečne našla niečo, kde si pokecám s tehuľkami. Takže ja som bola u mojej gynekologičky 25.06.2009 a videla som prvýkrát naše bábo. Malo len 5x3mm a ešte to nemalo tvar človiečika, ale už sa pomaly vyvíjame. K lekárke idem až 13.07.2009, zoberú mi odbery a uvidíme, čo nám pani doktorka povie. Zatiaľ sa cítim výborne. Nevoľnosti nemám, len keď mám hlad, viem že sa musím ihneď napapať, lebo sa necítim moc dobre. Unavená nie som a hrozne sa tešíme aj so skoromanželom. Tento rok sme si toho naplánovali akosi hodne. Svadbu, sťahovanie do nového bytu a ešte aj rastúce bábätko:---. Ale nevadí, tešíme sa a dúfame, že budeme zdravučký.
Krásny dník všetkým, ja mám dnes pracovný.
lenkak
05.07.09,07:55
Gratulujeme, nech všetky plány vyjdu na 1*. Bábetko nech krásne rastie a teším sa keď nám napíšeš, že už máš vytúženého človiečika pri sebe.
Môj synček Ti posiela božtek.
luckapastvova
05.07.09,10:34
Ďakujem lenkak!

Aj ja posielam Tvojmu synčekovi božtek.
Tak ma napadlo, že sa spýtam, či sa náhodou nevolá Jakubko? Vieš, mala som jednu úžasnú kolegyňu, bohužiaľ bývalú. Bola taká úprimná. Veď sme si niekedy skočili aj do vlasov:---, ale nikdy na ňu nezabudnem. Bola úžasná, veľa som sa od nej naučila. Ona mi ukázala túto stránku a viem, že je tu prihlásená, ale neviem pod akým menom a to tvoje by sa aj docela hodilo.
Ale samozrejme, ak si není moja bývalá kolegyňa, vôbec mi to nevadí. Ďakujem za blahoželanie a prajem krásny deň.
luckapastvova
05.07.09,10:37
AAAAA!
Prepáč už som to zistila. Ty si z Nových Zámkov a ona odtiaľ nie je. Takže nie si moja bývalá kolegyňa. Ospravedlňujem sa, ale ja som teraz nejaká spomalená. Aj Vám sa to stáva, že kým niečo pochopíte, prejde aj niekoľko minút? Mne nejak často a predtým to tak nebolo. Ale nevadí, som ochotná to tých 9 mesiacov vydržať. Maj sa pekne lenkak.
lenkak
05.07.09,12:54
Lucka to je ok, v pohode. Synček sa volá Martinko.
luckapastvova
05.07.09,13:34
Tak to je krásne meno. Mne sa veľmi páči Matej, ale ešte sme sa zatiaľ nedohodli s mojím skoro-manželíkom. Hovorí, že je na to ešte dosť času. Tak musím chvíľu vydržať, kým nebudem mať obrázok nášho drobca. Asi až potom sa mu to bude zdať naozaj skutočné:D a o mene začne premýšľať aj on. Inak aj vy ste cítili, aké budete mať pohlavie Vášho dieťatka? Ja cítim, že to bude chlapček. Som zvedavá, že či sa trafím a potom Vám dám vedieť. Tak pa
lenkak
05.07.09,13:58
Nám nezáležalo na pohlaví, dlho sme ani nevedeli, asi mesiac pred pôrodom nám povedali že možno bude chlapec. Na sone sa náš krásavec neukázal, vždy mal medzi nohami pupočnú šnúru.
Manžel dlho chcel dievčatko Lenku (po mne) ešte pred tým než sm otehotnela a ja som mu vždy hovorievala, že keď nebude Lenka bude Martinko (po ňom). Takže s menami sme problém nemali. Ináč svokrovci chceli vnuka, prvého, aj sa im to splnilo. Teraz budú mať asi vnučku, od dcéry - do páru.
syrik
05.07.09,15:51
Tak to je krásne meno. Mne sa veľmi páči Matej, ale ešte sme sa zatiaľ nedohodli s mojím skoro-manželíkom. Hovorí, že je na to ešte dosť času. Tak musím chvíľu vydržať, kým nebudem mať obrázok nášho drobca. Asi až potom sa mu to bude zdať naozaj skutočné:D a o mene začne premýšľať aj on. Inak aj vy ste cítili, aké budete mať pohlavie Vášho dieťatka? Ja cítim, že to bude chlapček. Som zvedavá, že či sa trafím a potom Vám dám vedieť. Tak pa

Mne sa tiež veľmi páči meno Matej...a ak raz budem mať syna, bude sa tak volať ;)
DominikaDominika
05.07.09,18:52
Inak aj vy ste cítili, aké budete mať pohlavie Vášho dieťatka? Ja cítim, že to bude chlapček. Som zvedavá, že či sa trafím a potom Vám dám vedieť. Tak pa

Tak ja som to tiež cítila odkedy som vedela, že som tehotná, že to bude chlapček. Keď som sa na druhom UZV pýtala lekárky, tak ona na mňa: "A čo si myslíte Vy?". A ja "Chlapček" a ona sa usmiala a vraví: "Presne tak, je tu všetko, čo má chlap mať - guličky, pipík :--- " a máme naše zlatíčko - Dominika. Meno Dominik som mala vymyslené už z čias, keď som bola mladé dievča - na ZŠ a už vtedy som vravela, že keď raz budem mať synčeka, tak Dominik. Mojej kolegynke - ktorá mala už dievčatko, pri druhom tehotenstve povedali, že znova dievčatko. Keď jej po prebudení po sekcii povedali, že chlapček, tak bola veeeľmi prekvapená a nekonečne šťastná a vyhŕkli jej slzy...... ale to asi každej mamičke, keď jej oznámia: Máte krásneho, zdravého syna/dcéru.... :)
Heder
09.07.09,08:18
SOS082 urob si tehotensky test, keď si už bola u lekára, mohol ti predsa urobiť jednoducho krvný test na určenie tehotenstva, ten je najistejší,
ale aj normalny test je lepší ako nič, ten nacitlivejší určí tehotenstvo už 5 dní od eventualneho počatia bez ohladu na menštruáciu (ale pozor nie je to 100%). Negatívny výsledok nie je 100%, ale ak ti vyjde pozitívny, vieš na čom si... a podľa mňa si už viac ako 5 dní po počatí, takže ten test si určite urob!
Inak čo sa týka všetkých možných prvých príznakov, tuto nájdeš zoznam:
http://www.kankan.sk/matka-a-dieta/a427_prve-priznaky-tehotenstva.html
A hlavne, prestaň aspoň zatiaľ fajčiť!!!
luckapastvova
09.07.09,16:16
Ahojte!
Chcela by som sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti s výtokom počas tehotenstva. Ja mám asi tak od 4 týždňa taký biely až žltkavý, ale dnes som zistila, že mám mokré nohavičky. Len trošička, ale mám tam vlhko. Je to tiež nejaký druh výtoku počas tehotenstva alebo môže byť príčinou únik plodovej vody či nejaká infekcia? Ak mi viete poradiť, potešilo by ma to. Ďakujem
lenkak
09.07.09,18:27
Určitý môže byť, ale radšej keď to neprestane, treba sa dať skontrolovať. Samozrejme, že môže byť infekcia. Záleží aj či výtok zapácha. Určite to treba spomenúť na kontrole.
luckapastvova
10.07.09,18:02
Ďakujem, ale už je to v poriadku. Je to hrozné. Keď sa dejú nejaké zvláštne veci, vždy ma trocha vyľakajú. Určite sa ale spýtam na to lekárky.
osky
15.07.09,07:44
ahojte.prosim vas,poradite mi nejaku stranku,kde by som mohla diskutovat s lekarom o svojom stave.
moj posledny menzes bol 3.juna a doteraz mi dalsi nedosiel.citim sa nafuknuta,spodna cast i krize bolia,nie cely den ale pridu take momenty-krce.prsia na prasknutie ale nebolia,len trosku v oblasti bradaviek,obcas hlienovy priehladny vytok,ako pri ovulacii.
min.tyzden tehotensky test-bol negativny.
teraz neviem ci ten test mohol byt zly alebo ci vysledok brat do uvahy....moj lekar ma dovolenku:mee:
dancika
16.07.09,04:28
ahojte.prosim vas,poradite mi nejaku stranku,kde by som mohla diskutovat s lekarom o svojom stave.
moj posledny menzes bol 3.juna a doteraz mi dalsi nedosiel.citim sa nafuknuta,spodna cast i krize bolia,nie cely den ale pridu take momenty-krce.prsia na prasknutie ale nebolia,len trosku v oblasti bradaviek,obcas hlienovy priehladny vytok,ako pri ovulacii.
min.tyzden tehotensky test-bol negativny.
teraz neviem ci ten test mohol byt zly alebo ci vysledok brat do uvahy....moj lekar ma dovolenku:mee:

ahoj, ja som lekarka, sice nie som gynekologicka, ale vzhladom na to, co popisujes, ti tehotenstvo 100%ne potvrdi, resp. vyluci len gynekolog vysetrenim. vela deti sa uz narodilo po prvom negativnom tehu-teste ;) tvoje priznaky su velmi vseobecne, mozu a nemusia suvisiet s tehotenstvom
osky
26.09.09,14:04
tak sa vraciam k teme,lebo som cerstvo otehotnela.moje priznaky sa objavili dlho pred vynechanim menzesu.opisem ich v poradi,ako sa objavovali.

1.
uz sam posledny menzes/22.8./ nebol taky,ako inokedy.
krv bola tmavohneda ako cokolada a mala aj taku konzistenciu.nekrvacala som vela,len normalne,ale nebolo to ani iba spinenie.menzes trval kratsie ako zvycajne a cervena krv sa zjavovala velmi malo.

2.
uz asi 3 dni po skonceni menzesu ma zacalo trapit palenie zahy.
bol to prvy signal,kedy som zacala uvazovat nad tym,ze som v tom,lebo i pri prvom tehotenstve som tym trpela,inak za cely zivot nikdy pred ani potom.
ale zdalo sa mi to na priznaky prilis skoro,vyskusala som rozne kombinacie a vylucenie jedal a napojov,no nepomahalo.ale vylucila som kavu.uplne.
ta zaha sa neobjavovala v hrtane,palil ma len zaludok a v ustach som mala kyslo,niekedy zvlastne ale kazdopadne neprijemne,i ked som si umyla zuby,nebolo to o moc lepsie.trva to do teraz.nie je mi na zvracanie:eek:,cudne.
3.
kratko po objaveni zahy,mozno tri dni potom uz zacali pobolievat prsia,neskor boleli este viac ,ale bola to ina citlivost ako pred menzesom.zacali aj rast,doslova vyskakovali s podprsenky a moj muz mi kazal nad sebou sa zamysliet,ze vraj som iste pribrala............
osobne proti velkym prsiam nema nic,ale ked uz to bolo aj jemu podozrive,bola som si cim viac istejsia,ze to je asi TO......;)ale stale som neverila.....:confused::eek:prsia su doteraz hrozne citlive,najmä bradavky, a nafuknute ako balony,naprasknutie:D
4.
unava-objavila sa neskor,asi pred tyzdnom som si vsimla ze to,co som volakedy zvladla lavou zadnou,ako sa hovori,ma teraz zatazuje a vycerpava,taha ma k zemi a kruti sa mi hlava,spanok je mojim vecnym snom.kazdy vecer mam pocit,ze som rucne poorala celu nasu zahradu.....
5.
zvysena chut na jedlo a zvlastne chute.
zvyseny prijem tekutin.
niekedy by som zjedla klince,pred 10 minutami som jedla a uz zas mi daco chuti.
ani sama neviem co by mi chutilo,najprv slane,potom sladke a stale to nie je to prave,co mi chuti,musim niekedy vyskusat tolko roznych chuti,aby som si pochutila a nasla tu spravnu rozmarnost.napokon zistim,ze mi to ani nechutilo.
taktiez potrebujem castejsie pit ale nechuti mi voda-nerobi mi dobre na zaludok.po ruke mam stale dobru perlivu mineralku.
pokial som si v minulosti vychutnavala kavicku,rozne cajiky a ranny zeleny caj bol kazdodennym startom dna,dnes mi to vsetko robi vojnu v zaludku.
akceptujem iba cierny caj,najlepsie Earl Grey,s trosickou cukru.:mee:

6.naladovost a precitlivelost
vcera rano som sa rozplakala tak uzkostlivo-to som este nevedela ze som tehotna-ani dnes vlastne neviem,preco som plakala.
vytacaju ma hluposti a som nervoznejsia,nepokojnesia.mam pocit ze musim zachranit cely svet......
moj muz ma so mnou bozsku trpezlivost,hlavne ked uz vieme ,preco to so mnou tak mava.:D

7.
okrem toho,moje telo si vyziada,ak potrebuje dake vitaminy.chut na ovocie a zeleninu sa objavi samo od seba,presne v spravnom case.


:otema bola dlho nepouzivana,ale verim,ze tym,ktore hladaju odpovede na otazky ohladom tehotenstva som trosku pomohla.zelam vsetko dobre.:)
gabička
29.09.09,21:07
Ahoj pls cela by som sa poradit...!! Ja s mojim partnerom sme trochu toho viac vipili a mali sex..preslo od toho 5 dní a nemali sme ochranu..tak som teraz v stresoch...a menzes mi skoncil v ten den ked sme spolu spali...a den potom mi zase prisli kramy ale len tak slabe..co to znamena? mozem byt v tom?
osky
30.09.09,06:23
Ahoj pls cela by som sa poradit...!! Ja s mojim partnerom sme trochu toho viac vipili a mali sex..preslo od toho 5 dní a nemali sme ochranu..tak som teraz v stresoch...a menzes mi skoncil v ten den ked sme spolu spali...a den potom mi zase prisli kramy ale len tak slabe..co to znamena? mozem byt v tom?

:confused:tu tazko niekto odpovie,ak je to len take kratke.ale pochybujem ze by si uz tak rychlo zbadala,ak by si bola v tom.splodit dieta nie je take jednoduche....:Dlepsie bude ak sa obratis na link;)
www.omimine.cz (http://www.omimine.cz)
tam su rozne poradne,aj gynekologicka.
doktorka je mila a vzdy vludne odpovie.dokonca svoj problem mozes s nou rozoberat i po case/v komentari k danej povodnej otazke/.
Lucia X
02.10.09,04:09
Dobrý deň!Ja by som sa chcela spytať, že aj keď berem tabletky a berem ich normalne.Nikdy som este nevynechala tabletku, tak či môžem otehoťnieť.Vopred dakujem..
osky
04.10.09,18:36
je tu tema o antikoncepcii.preco teda pisete do priznakov veci ,ktore s tym nesuvisia?nechapem...........:mad::(
burianekovai
22.10.09,11:44
Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť žeby žena otehotnela po styky počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
osky
22.10.09,12:29
Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť žeby žena otehotnela po styky počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
je to pravda, a v dnesnej dobe sa to stava veru dost casto.
dokonca niektore zeny maju normalne ovulaciu a potom este jednu pocas MS.
yukaya
21.04.10,05:53
ahojte, prosim vas neviete mi poradit??.... prvy mesiac si meriam bazalnu teplotu k voli ovulacii... chceli by sme babatko... no od zaciatku menstruacie (takmer pravidelnej) je uz 20 dni a teplota sa mi hybe stale len tak okolo 36,5 36,6 raz som mala asi pred tyzdnom 36,7 a včera 36,8 a dnes zasa 36,6... je to priznak toho ze napr. nemam ovulaciu??
osky
21.04.10,07:35
skusaj dalej,aspon jeden mesiac musis venovat len meraniu,aby si videla,ci ti to niekde vyskocilo,alebo sa to pohybuje zhruba na rovnakej teplote.
ale tato metoda nieje moc dobra/podla mna/,lebo kazdy mesiec je to trochu inde a nepodari sa ti asi vystihnut ten spravny moment.
nechaj tomu volny priebeh a hlavne na to nemysli.tym to odhanas.

ja som si dnes urobila uz 3.test,lebo moja MS neprisla/49 dni:eek::eek::eek:/,mala som 4 dni len take spinenie,par kvapociek za den.asi to teda bola MS.len som si nebola ista.
osky
21.04.10,20:42
no tak to ti mozem gratulovat....
len ja uz stresujem, lebo sice som si BT merala len mesiac uz pol roka sa pokusame a nic... uz som sa objednala ku gynekologicke, tak uvidim...
gratulovat?a k comu.
snad som zabudla podotknut,ze vsetky 3 testy boli negativne-len som si nebola ista,ci nie som v nejakom rannom stadiu tehotenstva.
dnes som si ale ista,ze tehotna nie som.to by mi uz ukazalo.
ty sa nestresuj,pol roka nie je nic.
ja som vzdy otehotnela,ked som to ani neplanovala-vzdy som potratila:mee:
ale neboj,pride to.uvolni sa!!!!!!
Weronika12
14.07.10,11:55
dobry den chcela by som sa opytať ci za priznak tehotenstva mozem povazovat aj ruzovy výtok, zvýsenu unavu, nechuť do jedla a slabe bolesti v podbrusku....robila som si tehotensky test ten však bohuzial vysile negativy??je mozne aby som bola tehotna?pohlavny styk som mala v prvy den ovulacie....za vase rady dakujem...
osky
14.07.10,12:39
dobry den chcela by som sa opytať ci za priznak tehotenstva mozem povazovat aj ruzovy výtok, zvýsenu unavu, nechuť do jedla a slabe bolesti v podbrusku....robila som si tehotensky test ten však bohuzial vysile negativy??je mozne aby som bola tehotna?pohlavny styk som mala v prvy den ovulacie....za vase rady dakujem...

no podla mojich skusenosti je vytok v tehotenstve skor taky belavy, skoro bez zapachu.
treba zvazit to,ake su to presne bolesti a ako dlho to uz trva-niekedy tak picha,ale nesmie to trvat viac ako tyzden-myslim.:confused:

a aj ten vytok-moze byt ruzovkavy,ci mierne krvavy tak 2 dni,ked sa plod uhniezduje,ale viac nie.
ja som to mala len v 1. pripade a v druhom nie.
nechut do jedla-v tomto teple to nebude priznak tehu-ja tiez do seba maloco dostanem ale v tehu je to skor naopak.nevies,kedy prestat:eek:a unava moze byt tiez z tepla.
nechcem ti brat iluzie ale taketo priznaky su skor vseobecne-pockaj,ci vynecha MS a aj potom pockaj este aspon 1 tyzden,ak ju nemas vzdy pravidelnu ako hodinky.
ale zelam ti,aby si bola.viem ake je to tuzit po babätku.;)
Weronika12
14.07.10,14:24
noo dakujem osky...........ale mam taky cudny pocit v podbrusku.....tie bolesti trvali dva dni a to na 6. den po styku.....a ten vytok len jeden den....aj ja som si myslela ze to bude z tych horucav ale neviem...mam aj problemy s tlakom ale v tomto obdobi by som mala mať vysoky ja mam naopak nizky....no co uz ostava mi to uz len nechat na nahodu....mrcha by mala prist tak do tyzdna tak uvidim uz podla toho
articocka
17.07.10,22:38
noo dakujem osky...........ale mam taky cudny pocit v podbrusku.....tie bolesti trvali dva dni a to na 6. den po styku.....a ten vytok len jeden den....aj ja som si myslela ze to bude z tych horucav ale neviem...mam aj problemy s tlakom ale v tomto obdobi by som mala mať vysoky ja mam naopak nizky....no co uz ostava mi to uz len nechat na nahodu....mrcha by mala prist tak do tyzdna tak uvidim uz podla toho
Ahojte ja som tu nova a rada by som sa k vam pridala. Ako tak bruzdam po nete a zistujem ake su prve priznaky tehotenstva, som narazila na toto forum. Vskutku ma zaujala vasa konverzacia a kadeco som sa tu dozvedela, lebo sama sa trapim s tym ci som naozaj tehotna.Predsa uz som po 3 rokoch mimo cviku:). S manzelom sme sa dohodli, ze by sme mohli popracovat na surodencovi pre naseho 3 rocneho syna. Prve pokusy sa uskutocnili 17.6., ale vtedy ma prekvapil menzes aj ked trval 4 dni a bol neobvykli. Druhy pokus bol 7.7. a 14.7. som si urobila prvy test a bol negativny.Som v ocakavani na menzes, ktory ma prist tak za 5 dni. Priznaky mam jemne tlaky v prsnikoch co nemavam, bolesti niekedy az podave v podbrusku, naduvanie a zaha, s ktorou mame problemy v rodine aj tak. Vzhladok k tomu, ze nanu beriem lieky ma uz netrapila. Napriek tomu ju mam posledne 3 dni rano a neskor ustupy sama.

Weronika12-na zaklade tvojho poosledneho prispevku som sa sem pridala. ked citam tvoj prispevok, akoby som citala o sebe. Mam vysoky tlak, som nan aj liecena ale poslednudobu ho mam nizky na svoje pomery.tlak v podbrusku a menzes tiez tak za 5 dni. Keed zistis ako si dopadla daj vediet. dakujem a ja naopak som zvedava co bude so mnou.:)). Na jednej strane sa velmi tesim ak nam zto vyslo a na druhej strane sa bojim ze sa tesim zbytocne. zacala som ako prevenciu brat kys. listovu. dobru noc
articocka
17.07.10,22:41
Weronika12- ja som mala ovulaciu 5-9.7. a tiez som mala styk presne pocas nej preto mi nejde do hlavy ze test je negativny. uvidi sa:)). Rady, ze ovulacia a pocas nej styk ci su presne naozaj neviem, ale tiez by ma to zaujimalo.
Weronika12
18.07.10,08:41
noo tak articocka.....nooo newem ani ja ako dopadnem...uvidi sa.....ale teraz v poslednom case uz necitim ani ziadne priznaky.....v stredu mam dostat menzes takze sa uvidi....sme natom presne rovnako aj s ovulaciou aj so vsetkym.......noo a to s tym tessenim na babo...ja sa uz netesim na nic uvidim co bude potom.....na testy by som sa na tvojom mieste nespoliehala...kamaratka si robila test ked bola v druhom mesiaci a z krvi jej zistili ze je tehotna, test bol napriek tomu negativny.....potom aj ty daj vediet ako to dopadlo....
Ivka161172
18.07.10,10:06
Ahojte ja som tu nova a rada by som sa k vam pridala. Ako tak bruzdam po nete a zistujem ake su prve priznaky tehotenstva, som narazila na toto forum. Vskutku ma zaujala vasa konverzacia a kadeco som sa tu dozvedela, lebo sama sa trapim s tym ci som naozaj tehotna.Predsa uz som po 3 rokoch mimo cviku:). S manzelom sme sa dohodli, ze by sme mohli popracovat na surodencovi pre naseho 3 rocneho syna. Prve pokusy sa uskutocnili 17.6., ale vtedy ma prekvapil menzes aj ked trval 4 dni a bol neobvykli. Druhy pokus bol 7.7. a 14.7. som si urobila prvy test a bol negativny.Som v ocakavani na menzes, ktory ma prist tak za 5 dni. Priznaky mam jemne tlaky v prsnikoch co nemavam, bolesti niekedy az podave v podbrusku, naduvanie a zaha, s ktorou mame problemy v rodine aj tak. Vzhladok k tomu, ze nanu beriem lieky ma uz netrapila. Napriek tomu ju mam posledne 3 dni rano a neskor ustupy sama.

Weronika12-na zaklade tvojho poosledneho prispevku som sa sem pridala. ked citam tvoj prispevok, akoby som citala o sebe. Mam vysoky tlak, som nan aj liecena ale poslednudobu ho mam nizky na svoje pomery.tlak v podbrusku a menzes tiez tak za 5 dni. Keed zistis ako si dopadla daj vediet. dakujem a ja naopak som zvedava co bude so mnou.:)). Na jednej strane sa velmi tesim ak nam zto vyslo a na druhej strane sa bojim ze sa tesim zbytocne. zacala som ako prevenciu brat kys. listovu. dobru noc

Articocka, ja si myslím že si si dosť zavčasu urobila test, keď menzes ti má prísť až o 5 dní. Urob si tak ako ja keď mi meškal tri dni. V pondelok som čakala že dostanem a keď neprišiel do piatku tak som si urobila a vyšiel pozitívny. Od pondelku som cítila ťažobu na žalúdku ale myslela som si že je to z týchto horúčav. No ale keď som mala vo štvrtok hustý výtok tak som si bola istá, že som tehotná. Teraz mi už pribúdajú ďalšie typické príznaky, bolesti v podbušku aj prsia mám citlivé ......

Podľa mňa je zbytočné si robiť testy predtým ako má prísť menzes. Mám skúsenosť, že príznaky som mala týždeň vopred, tak som si test kúpila vyšiel negatívny a hned som aj menzes dostala, tak ma to nahnevalo. Mohla som počkať jeden dva dni a test by som ušetrila na inokedy.
articocka
18.07.10,14:46
noo tak articocka.....nooo newem ani ja ako dopadnem...uvidi sa.....ale teraz v poslednom case uz necitim ani ziadne priznaky.....v stredu mam dostat menzes takze sa uvidi....sme natom presne rovnako aj s ovulaciou aj so vsetkym.......noo a to s tym tessenim na babo...ja sa uz netesim na nic uvidim co bude potom.....na testy by som sa na tvojom mieste nespoliehala...kamaratka si robila test ked bola v druhom mesiaci a z krvi jej zistili ze je tehotna, test bol napriek tomu negativny.....potom aj ty daj vediet ako to dopadlo....

Necudujem sa ti , ze sa uz netesis, lebo ja este jeden mesiac neuspesna a budem sa citit znechune a uz aj keby sa to stalo tomu neuverim:). Viem, ze som si asi skoro robila test, lebo pri prvom mimunku som si ho robila ked som bola v 6 tyzdni a ten bol pozitivny okamzite. Pockam a dam vediet. Dnes ma palila zaha, ale asi so susienok na tie som extra citliva, lebo tam davaju dake kypriace prasky a tie ma drazdia.Spala som poobede 2 hodiny lebo vcera som trosku ponocovala ale kiez by to znamenalo aj nieco ine:)). pa
articocka
18.07.10,14:58
Articocka, ja si myslím že si si dosť zavčasu urobila test, keď menzes ti má prísť až o 5 dní. Urob si tak ako ja keď mi meškal tri dni. V pondelok som čakala že dostanem a keď neprišiel do piatku tak som si urobila a vyšiel pozitívny. Od pondelku som cítila ťažobu na žalúdku ale myslela som si že je to z týchto horúčav. No ale keď som mala vo štvrtok hustý výtok tak som si bola istá, že som tehotná. Teraz mi už pribúdajú ďalšie typické príznaky, bolesti v podbušku aj prsia mám citlivé ......

Podľa mňa je zbytočné si robiť testy predtým ako má prísť menzes. Mám skúsenosť, že príznaky som mala týždeň vopred, tak som si test kúpila vyšiel negatívny a hned som aj menzes dostala, tak ma to nahnevalo. Mohla som počkať jeden dva dni a test by som ušetrila na inokedy.
IVKA 161172- mas pravdu priskoro som si test robila. Ale ja velmi nedavam na tehotenske signaly, lebo prve tehotenstvo bolo nasledovne. zistila som to v 6 tyzdni, ale chvilu predtym asi 5 tyzden som mavala zapchy, ospala a pritulny som bola, ako male dieta. nic ma nebolelo a az okolo 8 tyzdna ma 2 krat naplo, ale nic z toho, ziadna bolest zaludka a ani bulenie do zachoda. Jedina nevolnost bola raz v 8 mesiaci. Inac to cislo co mas pri prezivke je datum narodenia? AK ANO , TAK AJ JA SOM SKORPION PAR DNI PO TEBE. PEKNY DEN
osky
18.07.10,18:38
Articocka, ja si myslím že si si dosť zavčasu urobila test, keď menzes ti má prísť až o 5 dní. Urob si tak ako ja keď mi meškal tri dni. V pondelok som čakala že dostanem a keď neprišiel do piatku tak som si urobila a vyšiel pozitívny. Od pondelku som cítila ťažobu na žalúdku ale myslela som si že je to z týchto horúčav. No ale keď som mala vo štvrtok hustý výtok tak som si bola istá, že som tehotná. Teraz mi už pribúdajú ďalšie typické príznaky, bolesti v podbušku aj prsia mám citlivé ......

Podľa mňa je zbytočné si robiť testy predtým ako má prísť menzes. Mám skúsenosť, že príznaky som mala týždeň vopred, tak som si test kúpila vyšiel negatívny a hned som aj menzes dostala, tak ma to nahnevalo. Mohla som počkať jeden dva dni a test by som ušetrila na inokedy.

Ivka,ty si tehotna?blahozelam a prajem pohodove tehotenstvo.zesim sa s tebou!!!!!:---
Weronika12
19.07.10,17:26
Necudujem sa ti , ze sa uz netesis, lebo ja este jeden mesiac neuspesna a budem sa citit znechune a uz aj keby sa to stalo tomu neuverim:). Viem, ze som si asi skoro robila test, lebo pri prvom mimunku som si ho robila ked som bola v 6 tyzdni a ten bol pozitivny okamzite. Pockam a dam vediet. Dnes ma palila zaha, ale asi so susienok na tie som extra citliva, lebo tam davaju dake kypriace prasky a tie ma drazdia.Spala som poobede 2 hodiny lebo vcera som trosku ponocovala ale kiez by to znamenalo aj nieco ine:)). pa
nooo a tie priznaky...aj mna palila zaha a vzdy spim.....ale uz to neberiem za priznaky neviem preco nejako ma to preslo.....v stredu by som mala dostat menzes tak uvidim ale tiez sa nato nspolieham az ked mi to potvrdi lekar....
Ivka161172
19.07.10,18:59
IVKA 161172- mas pravdu priskoro som si test robila. Ale ja velmi nedavam na tehotenske signaly, lebo prve tehotenstvo bolo nasledovne. zistila som to v 6 tyzdni, ale chvilu predtym asi 5 tyzden som mavala zapchy, ospala a pritulny som bola, ako male dieta. nic ma nebolelo a az okolo 8 tyzdna ma 2 krat naplo, ale nic z toho, ziadna bolest zaludka a ani bulenie do zachoda. Jedina nevolnost bola raz v 8 mesiaci. Inac to cislo co mas pri prezivke je datum narodenia? AK ANO , TAK AJ JA SOM SKORPION PAR DNI PO TEBE. PEKNY DEN

Ano to číslo je dátum narodenia.
Aj moje prvé tehotenstvo bola skoro také ako píšeš len to bolo pred 10 rokmi.Ani som nevedela,že som tehotná, žiadne vracanie žalúdočné problémy,len som mala dva krát slabé krvácanie aj to v období menzesu, poležala som si chvíľu v nemocnici, inak bolo všetko v pohode až do pôrodu.No nejdem tu rozpisovať čo bolo potom. Prečítajte si na http://www.burko.sk/rodinka/moje%20materstvo.htm

Dúfam, že tento raz dopadneme lepšie. Už som múdrejšia.
articocka
19.07.10,21:32
nooo a tie priznaky...aj mna palila zaha a vzdy spim.....ale uz to neberiem za priznaky neviem preco nejako ma to preslo.....v stredu by som mala dostat menzes tak uvidim ale tiez sa nato nspolieham az ked mi to potvrdi lekar....
Weronika12- to mas pravdu , lebo to by som bola tehotna uz 3 roky:)) a kto vie ako dlho ty keby sme sa spoliehali na zahu:)). Inac ja som pri prvom tehotenstve mala menzes ale iba chvilu a bol slaby. Ale kto vie mozno kazde tehotenstvo zacina inac aj u tej istej zeny. Myslis , ze je blbost , ze cvicim kalanetiku?A kedy ides k lekarovi, az ked ti nedojde menzes? dufam, ze ti to vyjde.
articocka
19.07.10,21:58
Ivka 161172- to je strasne, co si musela prezivat. Toto ma udivuje ze s polovice zien robia hysterky a neveria a nepocuvaju co ich trapy a potom ani nic nerobia. Fakt radsej umriet ako prezit nieco take, ale si odvazna a dufam ze tentoraz vsetko bude lepsie a kazdopadne ssa dostanes do lepsich ruk. Toto bol tvoj pribeh? rozplakal mna a modlim sa, aby som nikdy nic take nemusela prezit a ani nikto iny. Co moze byt horsie pre zenu ako nedrzat svoju malicku a spolocne s nou sa tesit zo zivota. Jeden nepatrny krok ktory ti zmeni zivot. Moja sesterke tiez odtiekle plodova voda a o 24 hodin nato dosli. Potom maleho tahali von pelotou, ale chvalabohu pre neho to dobre dopadlo.Takze omyly sa deju, ale myslim ze tu nie su povolene kedze sa jedna o ludsky zivot.Vela stastia.
Weronika12
20.07.10,05:40
Weronika12- to mas pravdu , lebo to by som bola tehotna uz 3 roky:)) a kto vie ako dlho ty keby sme sa spoliehali na zahu:)). Inac ja som pri prvom tehotenstve mala menzes ale iba chvilu a bol slaby. Ale kto vie mozno kazde tehotenstvo zacina inac aj u tej istej zeny. Myslis , ze je blbost , ze cvicim kalanetiku?A kedy ides k lekarovi, az ked ti nedojde menzes? dufam, ze ti to vyjde.
articocka, akurat dosiel menzes takze super......noooako pises ty mozem ho mat aj keby som bola tehotna niekedy aj dva mesiace....teraz mam strasne bolesti noo dufam ze to prejde....k lekarovi neviem kedy pojdem asi az ked budu tie priznaky spolahlivejsie....
Ivka161172
20.07.10,12:51
Ivka 161172- to je strasne, co si musela prezivat. Toto ma udivuje ze s polovice zien robia hysterky a neveria a nepocuvaju co ich trapy a potom ani nic nerobia. Fakt radsej umriet ako prezit nieco take, ale si odvazna a dufam ze tentoraz vsetko bude lepsie a kazdopadne ssa dostanes do lepsich ruk. Toto bol tvoj pribeh? rozplakal mna a modlim sa, aby som nikdy nic take nemusela prezit a ani nikto iny. Co moze byt horsie pre zenu ako nedrzat svoju malicku a spolocne s nou sa tesit zo zivota. Jeden nepatrny krok ktory ti zmeni zivot. Moja sesterke tiez odtiekle plodova voda a o 24 hodin nato dosli. Potom maleho tahali von pelotou, ale chvalabohu pre neho to dobre dopadlo.Takze omyly sa deju, ale myslim ze tu nie su povolene kedze sa jedna o ludsky zivot.Vela stastia.

Ten príbeh ako aj celé stránky sú o mne a mojej rodine.Nájdeš tam všetko o mojej Katke. Píšem jej denník tak môžeš čítať.
articocka
20.07.10,18:51
articocka, akurat dosiel menzes takze super......noooako pises ty mozem ho mat aj keby som bola tehotna niekedy aj dva mesiace....teraz mam strasne bolesti noo dufam ze to prejde....k lekarovi neviem kedy pojdem asi az ked budu tie priznaky spolahlivejsie....

Weronika12-no sakra ja som sa tesila, ze ti to vyslo, ale este to nie je iste.ja mam tiez bolesti podbruska a uz sa blizi zajtrajsi den menzesu a uz mam jemny priznak naznaku menzesu , ale este je to skoro nic takze ak sa to nezintenzivni robim si test. mam strach ze dojde uz som nachystana na materstvo tak nech ma nestve moj organizmus:)). pa
articocka
20.07.10,19:00
Ale krasna je. pozerala som to skoro cele, ale strasne to boli ked to citam. Mam kamaratku ktora ma sestricku a ma tazke postihnutie, len preto, ze je nevlastny otec zabudol povedat ze je nosicom genetickej choroby, ktorej sa dalo zabranit nejakymi injekciami a mohla byt uplne zdrava a tym ze to zatajil je tazko postihnuta. Jej mamina preto zalozila centrum vcielka v rovinke, skus pozriet na google.
Ivka161172
20.07.10,19:05
Weronika12-no sakra ja som sa tesila, ze ti to vyslo, ale este to nie je iste.ja mam tiez bolesti podbruska a uz sa blizi zajtrajsi den menzesu a uz mam jemny priznak naznaku menzesu , ale este je to skoro nic takze ak sa to nezintenzivni robim si test. mam strach ze dojde uz som nachystana na materstvo tak nech ma nestve moj organizmus:)). pa

Dievčence asi veľmi pracuje psychika.Viem z vlastnej skúsenosti. Týždeň pred menzesom som sa cítila ako tehotná,bolestivé prsia, zle od žalúdka, nízky tlak........ domýšľala som si.Potom prišlo veľké sklamanie - dostala som menzes.Bývala som nešťastná. No posledné dva mesiace som bola zmierená s tým a ešte som si hovorila : "Ani by som nemusela byť tehotná." (Plánujeme sa sťahovať, prerábať dom....). No a tento mesiac to vyšlo, menzes neprišiel, test vyšiel pozitívny..... tak budeme mať asi všetko naraz.

Takže keď budete najmenej čakať tak to príde. Nebojte sa všetko chce svoj čas.
Ivka161172
20.07.10,19:07
Budem na Vás myslieť a čakať na ďalšie správy
articocka
20.07.10,19:12
Ivka161172-si zlata dakujeme a hlavne tebe vela statia a nech vsetko tento az dopadne. Je pravda ked najmenej cakas najviac dostanes. ja sa inac tehotne necitim, ziedne bolesti prs, ziiadna zravost ci bolest zaludka lebo to som ani prvy raz nemala, takze u mna bola jedinym priznakom zapcha tot vse. takze ja som vynimka. dufam, ze tu s nami ostanes a budes nam info zdelovat aj nadalej. pa a nech sa aj domcek podari .
Weronika12
21.07.10,10:15
Weronika12-no sakra ja som sa tesila, ze ti to vyslo, ale este to nie je iste.ja mam tiez bolesti podbruska a uz sa blizi zajtrajsi den menzesu a uz mam jemny priznak naznaku menzesu , ale este je to skoro nic takze ak sa to nezintenzivni robim si test. mam strach ze dojde uz som nachystana na materstvo tak nech ma nestve moj organizmus:)). pa
noo bohuzial mi to zatial asi nevyslo nooo uvidime lebo mam strasne slabe tak moznoze aj som tehotna.....ale fakt dakujem ye si stala pri mne....dufam ze tebe to vyjde...drzim palce...a daj vediet...
Weronika12
21.07.10,10:19
Dievčence asi veľmi pracuje psychika.Viem z vlastnej skúsenosti. Týždeň pred menzesom som sa cítila ako tehotná,bolestivé prsia, zle od žalúdka, nízky tlak........ domýšľala som si.Potom prišlo veľké sklamanie - dostala som menzes.Bývala som nešťastná. No posledné dva mesiace som bola zmierená s tým a ešte som si hovorila : "Ani by som nemusela byť tehotná." (Plánujeme sa sťahovať, prerábať dom....). No a tento mesiac to vyšlo, menzes neprišiel, test vyšiel pozitívny..... tak budeme mať asi všetko naraz.

Takže keď budete najmenej čakať tak to príde. Nebojte sa všetko chce svoj čas.
fakt dakujeme Ivka161172......ja to uz necakam vobec vsetko nechavam na nahodu ked to ma prist tak to pride....noo ved ani ja by som teraz nemusela byt tehotna.....ako hovoris ty.....:-)
articocka
22.07.10,22:59
noo bohuzial mi to zatial asi nevyslo nooo uvidime lebo mam strasne slabe tak moznoze aj som tehotna.....ale fakt dakujem ye si stala pri mne....dufam ze tebe to vyjde...drzim palce...a daj vediet...
o mne to ani nevyslo, napriek tomu, ze sme to praktikovali cez plodne dni, ale vcera som dostala menzes a je to dost silny alebo normalny.A priznaky tehotnej nemam ani nahodou iba ak dnes a vcera mi bolo nevolno, ale asi iba z tepla a vycerpanosti. Zavarala som marhule co mame v zahrade.chystame sa na dovolenku tak periem ako o dusu a balim, zajtra este auto upratat a nejake somariny a hor sa na oddych a mozno sa lepsie zadari:))). Inac vraj pri ovulacii prezije vypudene vajicko len 24 hodin, ale spermie sa udrzia nazive 4 dni, takze ak si zhruba vyratam dni ktore su pravdepodobne plodne staci v tom rozmedzi skusat a mali by sme to mat v suchu. Rada som si s tebou poklebetila a nadalej sii aj mozme pisat, vsak ak sa nam to podari bude sranda. kedze mame cca rovnaky cyklus plodne dni by si mala mat medzi1.8 zaciatok a koniec 6.8. je to iba odhad tak mozeme skusit a ak sa to podari dame si vediet ak mas este chut do toho ist. pa a rada som ta tu stretla:)).pa
articocka
22.07.10,23:03
fakt dakujeme Ivka161172......ja to uz necakam vobec vsetko nechavam na nahodu ked to ma prist tak to pride....noo ved ani ja by som teraz nemusela byt tehotna.....ako hovoris ty.....:-)

Babule ja by som bola rada tehotna radsej ako mat teraz menzes, fakt mi dost lezie na nervy, som ako vodovy melon snad 3 kila naviac:( a mam pocit akoby som sa do nicoho nezmestila:(. Pa kocky a dufam, ze sa tu vidime aj nadalej
Weronika12
23.07.10,08:52
o mne to ani nevyslo, napriek tomu, ze sme to praktikovali cez plodne dni, ale vcera som dostala menzes a je to dost silny alebo normalny.A priznaky tehotnej nemam ani nahodou iba ak dnes a vcera mi bolo nevolno, ale asi iba z tepla a vycerpanosti. Zavarala som marhule co mame v zahrade.chystame sa na dovolenku tak periem ako o dusu a balim, zajtra este auto upratat a nejake somariny a hor sa na oddych a mozno sa lepsie zadari:))). Inac vraj pri ovulacii prezije vypudene vajicko len 24 hodin, ale spermie sa udrzia nazive 4 dni, takze ak si zhruba vyratam dni ktore su pravdepodobne plodne staci v tom rozmedzi skusat a mali by sme to mat v suchu. Rada som si s tebou poklebetila a nadalej sii aj mozme pisat, vsak ak sa nam to podari bude sranda. kedze mame cca rovnaky cyklus plodne dni by si mala mat medzi1.8 zaciatok a koniec 6.8. je to iba odhad tak mozeme skusit a ak sa to podari dame si vediet ak mas este chut do toho ist. pa a rada som ta tu stretla:)).pa
noo to mi je luto ze ani tebe to nevyslo ale co uz mozno nabuduce nam to vyjde obom....aj mne je zle ale to tiez asi z tej horucavy...aj my sa chystame k babke, treba nam upratat auto, pobalit veci a tak taak asi to je z vycerpanosti...noo keby sa nam obom zadarilo pri tom oddychu no nie??....ale počuj citala som aj take ze niektore zeny zistili ze su tehotne az po styroch mesiacoch tak mohol by to byt aj nas pripad....ano mas pravdu bola by sranda keby sa nam to podarilo na tej dovolenke :D.....ano jasne ze mam chut do toho ist ale uz radsej ziadna snaha o babätko...ked nebudem nato mysliet mozno sa skôr podari...aj ja som ta rada stretla taak pa...a potom sa ozvi :D
articocka
29.07.10,20:38
noo to mi je luto ze ani tebe to nevyslo ale co uz mozno nabuduce nam to vyjde obom....aj mne je zle ale to tiez asi z tej horucavy...aj my sa chystame k babke, treba nam upratat auto, pobalit veci a tak taak asi to je z vycerpanosti...noo keby sa nam obom zadarilo pri tom oddychu no nie??....ale počuj citala som aj take ze niektore zeny zistili ze su tehotne az po styroch mesiacoch tak mohol by to byt aj nas pripad....ano mas pravdu bola by sranda keby sa nam to podarilo na tej dovolenke :D.....ano jasne ze mam chut do toho ist ale uz radsej ziadna snaha o babätko...ked nebudem nato mysliet mozno sa skôr podari...aj ja som ta rada stretla taak pa...a potom sa ozvi :D
Ahojte kocky, tak ja som po dovolenke aspon po predbeznej. Zatial sa mi podarilo celu dovolenku menstruovat a aj nam pocasie nevyslo cely cas prsalo. Tak sme to vzdali a bolo to. Dnes som si preistotu robila test ale zatial negatiny. teraz s manzelom skusame skoro kazdy den ale nie na silu ale chce sa nam. priberam ale neviem z coho za posledny cas som dala hore okolo 5 kil a to za dost kratky cas prestanem uplne jet ak to takto pojde dalej. Dnes sa citim na draka mam krce a som ustata ako pes bo sme vcera s babami mali zatah a sla som spat okolo 2 v noci a vstavala o 5 lebo sme sa vracali s dovolenky. Majte sa a cakam najnovsie spravy. pa.
Weronika12
02.08.10,14:04
Ahojte kocky, tak ja som po dovolenke aspon po predbeznej. Zatial sa mi podarilo celu dovolenku menstruovat a aj nam pocasie nevyslo cely cas prsalo. Tak sme to vzdali a bolo to. Dnes som si preistotu robila test ale zatial negatiny. teraz s manzelom skusame skoro kazdy den ale nie na silu ale chce sa nam. priberam ale neviem z coho za posledny cas som dala hore okolo 5 kil a to za dost kratky cas prestanem uplne jet ak to takto pojde dalej. Dnes sa citim na draka mam krce a som ustata ako pes bo sme vcera s babami mali zatah a sla som spat okolo 2 v noci a vstavala o 5 lebo sme sa vracali s dovolenky. Majte sa a cakam najnovsie spravy. pa.
ahoooj articocka.....moo aj nam cely cas prsalo na dovolenke ale newadi....tiez som si robila test a vysiel negativny ale potom sa tam zobrazila slaba ciarocka tak neviem co si mam o tom mysliet......ja mam teraz akurat ovulacne dni tak sme to skusali a potom uvidim ako to dopadne....
Weronika12
02.08.10,20:11
ahojte baby a este niečo by som sa chcela spytať......neviete niektoorá čo môže znamenať ružový výtok pred menzesom???mala som ho šiesty deň po ovulacii a vlastne po pohlavnom styku...
articocka
07.08.10,13:52
ahojte baby a este niečo by som sa chcela spytať......neviete niektoorá čo môže znamenať ružový výtok pred menzesom???mala som ho šiesty deň po ovulacii a vlastne po pohlavnom styku...

A kde ste boli na dovolenke ked vam stale prsalo? My sme boli na Pieninach. Jeeeej tak to by mohlo znamenat uz nieco, lebo vela ludi co poznam malo takto slabu ciarocku a bolo to pozitivum:)). Drzim palceky.
Ruzovy vytok moze byt pocas ovulacie a pred menzesom znamena, ze je too den alebo dva pred normalnym menzesom, alebo to, ze mozes byt tehotna a mas len slaby menzes ktory by mal po dni ci dvoch ustupit a uz sa nedostavit tak som to mala ja, ale inac 100% info to nie je.
articocka
07.08.10,13:54
Ja som pocas ovulacie skotacila a uvidime vysledok, ale zatial neviem ci moze byt nejake ovocie z toho alebo nie. Riesime teraz byvanie tak mozno ak by sme do toho padli budeme novy prirastok uz v novom:))
1lucinda1
08.08.10,12:45
Ahojte baby ja len chcem povedat tym čo sa snažia o babatko čo mne poradil moj doktor tiež som chcela otehotniet a nedarilo sa nam rok tak mi doktor povedal nech si značim do kalendara kedy sme sa milovali presne kedy mam menzes kedy aky vytok podla toho mi povedal kedy mam plodne dni a aby sme sa 4 dni pred plodnymi dnami vobec nemilovali a potom to skusili po tomto som otehotnela hned na prvy šup a o 9mesiacov sme sa už hrali takto to vraj radi každej žene vraj ak sa milujeme každy den tie spermie su menej kvalitne a pohyblive a tiež treba zistit kedy ma žena plodne dni lebo niektora ich može mat aj počas menzesu aj ked takych je menej ale to vam gyn. zisti podla ultrazvuku kedy je ovulacia a všetkym babam prajem ktore chcu otehotniet nech sa im to čoskoro podari pekny deň prajem