Damián
13.09.07,17:12
Prosim Vas, mala by som pripravit vykaz prijmov a vydavkov, majetku a zavazkov pre banku na poskytnutie uveru, no neviem sa pohnut. Idem tento vykaz robit prvy krat a ked som sa pozrela do vykazov za min.rok tak tomu vôbec nerozumiem. V kolonke prijmy v podstate mame len sumu 56.000 a je vedena ako ostatne. V kolonke vydavky mame mzdy, platby do poistnych fondov, ostatne. Tato suma po spočítaní sa rovna presne tej sume prijmu 56.000. Neviem preco som si myslela ze do prijmov - ostatne idu vsetky prijmy. Moze mi to niekto vysvetlit ako to vlastne je?
duves
13.09.07,15:32
Ako SZČO?
Zoltán Kovács
13.09.07,15:42
Ako SZČO?

Nie je to SVB.
Damián
13.09.07,15:44
NIE AKO SVB, DAKUJEM
duves
13.09.07,16:47
Poznam uz banku, kde poskytnu uver, pricom nemusia mat SVB. Nesmu byt neplatici, sucet mesacnych odvodov na fond oprav za cely dom musi prevysovat anuitnu splatku uveru a zabezpecenie uveru bude fondom oprav v centralnom registri formou NZ.
Damián
13.09.07,16:54
ja mam banku ktora nam poskytne uver, ja len nerozumiem vykazu?Prosim Vas, mala by som pripravit vykaz prijmov a vydavkov pre banku na poskytnutie uveru, no neviem sa pohnut. Idem tento vykaz robit prvy krat a ked som sa pozrela do vykazov za min.rok tak tomu vôbec nerozumiem. V kolonke prijmy v podstate mame len sumu 56.000 a je vedene ako ostatne. V kolonke vydavky mame mzdy, platby do poistnych fondov, ostatne. Tato suma po spočítaní sa rovna presne tej sume prijmu 56.000. Neviem preco som si myslela ze do prijmov - ostatne idu vsetky prijmy. Moze mi to niekto vysvetlit ako to vlastne je?
Elena Navrátilová
13.09.07,17:03
To máš položku za správu. V SVB sa podľa zákona sa správa považuje za príjem nepodliehajúci zdaneniu. Je príjmom SVB a používa sa na odmeny pre členov rady, poistné z odmien. Preto sa Ti príjem SVB /prostriedky vybraté za správu/ na jednej strane a výdaj / poplatky na odmeny, poistné,... / na druhej strane musia rovnať. SVB je neziskovka, ktorá nie je založená za účelom podnikania. V SVB podlieha zrážkovej dani príjem za prenájom. Dúfam, že je to zrozumiteľné.
Damián
13.09.07,17:05
dakujem krasne super