AlaNR
25.07.08,14:49
Čaute čakateľky, prepáčte, ale neviem vyhrabať ten zošit :mee:
cez vikend dám veľké hľadanie, dúfam, že mi ho mamina nevyhodila, to by ma porazilo...
babka - ježibabka
25.07.08,19:22
Dnes som si zase trochu zamakala. Robila som k meninám tortu pre vnuka a rezy pre mňa a pre kamarátku tetu Aničku.Teraz už budem mať do septembra fajront, lebo robím iba pre naj.... rodinu a naj.... kamarátky za liter vína alebo kávu, čo spolu vypijeme a teraz nebude mať nikto sviatky.
katulik111
26.07.08,07:22
babka ježibabka prosim ta čo čo maš na vrchu to modre jagavé aj ja chcem
babka - ježibabka
26.07.08,12:37
babka ježibabka prosim ta čo čo maš na vrchu to modre jagavé aj ja chcem
Vymýšľam a špekulujem. Ružičky sa mi zdali veľmi tmavé, tak som sa ich pokúsila vylepšiť. Natrela som ich tenkým štetcom bielkom a namočila natretú časť do misky s kryštálovým cukrom, akože majú rosu. Pomohlo to?
tuta
26.07.08,13:52
Babka - ježibabka, si dobrý výmyselník, vyzerá to skvelo.:)
AlaNR
28.07.08,05:50
Takže, našla som, jupííííí

Ingrediencie - Torta Cigánka
18 vajec
1 kg polohrubej múky
1 kg kryšt.cukru
2 zlaté klasy
3 pamy
2 prášky do pečiva
1 marhuľový džem
1 ploskačka rumu
20 dkg váženej čokolády
20 dkg orechov

No a teraz, čo s tým, istú predstavu by som aj mala, ale keď si to predstavím, stále mi niečo vystáva...
Moc toho nenapečiem, viete mi z týchto vecí niečo uklohniť?
Diky moc!
Marta V
29.07.08,21:11
Prikladám moje posledné dve tortičky, motýľa a vejár
Miru
29.07.08,21:19
Ja so robila fidorku odbalenú ,prvá je pred potretím písmenok čokoládou ,potom to na fotkách už nieje tak dobre vidieť lebo sa blesk odrážal v čokoláde ,
Miru
29.07.08,21:26
aha a druhá
katulik111
30.07.08,13:43
ja som zase robila tieto
Gabi03
30.07.08,13:52
ja som zase robila tieto

Tá bábika je nádherná. :o
mel
30.07.08,17:07
krásne
atramka
31.07.08,12:43
dievčatá cukrárky - potrebujem na tortu sloníky, nemá niekto nejaký vzor???? Predstavujem si to potiahnuté fondánom a na to bledomodré sloníky - pre šťastie...... pomôže niekto????
AlaNR
31.07.08,12:53
napríklad ... ešte pozriem
AlaNR
31.07.08,13:02
uff, viac som nenašvóoov...
Miru
31.07.08,15:54
ja mám uložené tiež niečo,snáď ti to pomôže pri modelovaní sloníkov
liduska
31.07.08,16:15
ja som zase robila tieto


Prosím Ťa , ako si tie bábiky robila, to je nádhera.
Maruška54
31.07.08,16:23
Takže, našla som, jupííííí

Ingrediencie - Torta Cigánka
18 vajec
1 kg polohrubej múky
1 kg kryšt.cukru
2 zlaté klasy
3 pamy
2 prášky do pečiva
1 marhuľový džem
1 ploskačka rumu
20 dkg váženej čokolády
20 dkg orechov

No a teraz, čo s tým, istú predstavu by som aj mala, ale keď si to predstavím, stále mi niečo vystáva...
Moc toho nenapečiem, viete mi z týchto vecí niečo uklohniť?
Diky moc!
Zdá sa mi tam veľa múky, neviem akým krémom to bolo plnené, ak sú tam zlaté klasy tak predpokladám že pudingový, ale zase mi tam chýba mlieko. Rum je asi na pokropenie korpusu, džem na potretie korpusu, čokoláda na vrch torty a orechy na posypanie bokov.
katulik111
31.07.08,18:44
tá nevesta je len na ozdobu aby im vydržala čo najdlhšie, takže som si našla vhodný kvetináč obalila do staniolu a a dávala na to papier namočený v sadre asi 5-6vrstiev potom som to potiahla MMF a podarilo sa mi to až na 3krát a potom som to dozdobila snehom šlahaným nad parou a striebornými guličkami kyticu a ozdobu do vlasov nechceli, že si tam potom dajú sami.
katulik111
31.07.08,19:09
ešte k tomu sloníkovi nič som nenašla len tohto ale nádrerný a našla som dobrú stránku je tam modelovanie ale sloník tam zrovna nie je
http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/clanky/modelovani-krok-za-krokem
AlaNR
01.08.08,07:03
Zdá sa mi tam veľa múky, neviem akým krémom to bolo plnené, ak sú tam zlaté klasy tak predpokladám že pudingový, ale zase mi tam chýba mlieko. Rum je asi na pokropenie korpusu, džem na potretie korpusu, čokoláda na vrch torty a orechy na posypanie bokov.

Pre Marušku:
ja som tú tortu videla asi tak pred 20-timi rokmi, a pamätám sa len na to, že bola obrovská a tmavá. Bledý krém si v nej nepamätám. Možno do toho tá teta nejaké tie ingrediencie pridávala, ale fakt nevieme nikto doma, ktoré to boli....
AJ tak diky za snahu ;)
atramka
01.08.08,07:42
dakujem za sloníky....., vyhovoval by mi ten posledný, ale s chobotom hore - vraj vtedy je to "pre šťastie".
Nemáte náhodou niekto kontakt na "stvoriteľku" Marcelu Jankovú???
katulik111
01.08.08,08:06
toho sloníka som našla na tejto stránke
http://peceni.info/slon
neviem ako sa tam skontaktovat s tvorcom torty skus sa na to pozriet
katulik111
01.08.08,08:17
už som našla

Marcik.macek
Janková Marcela 40 let
Loučka okr. Nový Jičín
marcik.macek@centrum.cz
Natan-Cezar
01.08.08,19:04
prihlasujem sa dnes prvýkrát, na porade som našla zaujímavé recepty i rady.
Sama trochu pečiem, chcela by som pripojiť postupne niektoré moje výtvory.
kikoza
01.08.08,19:08
krásne, milé...
Natan-Cezar
01.08.08,19:08
Prvý pokus vyšiel. Skúsim pokračovať. Posielam ďalšie námety na torty.
Natan-Cezar
01.08.08,19:21
Takže prikladám ďalšie
Natan-Cezar
01.08.08,19:36
A ešte nejaké. Nechajte sa inšpirovať, nech sa Vám darí.
Na torte- koš s broskyňami - som broskyne nerobila, pomohla mi s nimi kolegyňa. Nemám formu na broskyňové polgule. Ak by ste vedeli, kde takú formu zohnať, budem rada.
Kazu
01.08.08,19:46
A ešte nejaké. Nechajte sa inšpirovať, nech sa Vám darí.
Na torte- koš s broskyňami - som broskyne nerobila, pomohla mi s nimi kolegyňa. Nemám formu na broskyňové polgule. Ak by ste vedeli, kde takú formu zohnať, budem rada.

Urob si z naberačiek
Máš veľmi pekné torty :)
Natan-Cezar
01.08.08,20:01
Ešte sa pokúsim poslať jednu fotku, bola príliš veľká. Dúfam, že sa mi to podarilo zmenšiť
tinaM
01.08.08,20:03
A ešte nejaké. Nechajte sa inšpirovať, nech sa Vám darí.
Na torte- koš s broskyňami - som broskyne nerobila, pomohla mi s nimi kolegyňa. Nemám formu na broskyňové polgule. Ak by ste vedeli, kde takú formu zohnať, budem rada.
Sú nádherné. Prosím Ťa, tie biele svadobné torty sú zdobené vyšľahaným bielkom nad parou?
Medovníčky maľujem aj ja. Zopár som ich prilepila kedysi aj tu. Máme asi rovnaké predlohy na maľovanie:).
Natan-Cezar
01.08.08,20:16
Pokúsim sa poslať ďalšie
Natan-Cezar
01.08.08,20:27
Ešte raz moje výtvory. Na torte-košík s broskyňami som broskyne nevyrábala ja, ale moja kolegyňa, nemám formu na broskyňové polgule. Ak by ste vedeli, kde sa k takejto forme dostať, dajte vedieť. Prajem Vám pekné pečenie.
Natan-Cezar
01.08.08,20:34
Snehové torty zdobím nad parou šľahaným bielkom a cukrom (Na 1 bielok 7 dkg kryšt. cukru) Na celú tortu použijem sneh zo 6 bielok
tinaM
01.08.08,20:41
Snehové torty zdobím nad parou šľahaným bielkom a cukrom (Na 1 bielok 7 dkg kryšt. cukru) Na celú tortu použijem sneh zo 6 bielok
Ďakujem za odpoveď. Sú to veľmi pekné torty. Pozrela som si v Tvojom progile, že si učiteľkou. Tak to klobúk dole...... Asi je to len záľuba.:)
katulik111
02.08.08,07:17
ja som robila tieto a v pondelok ma čaká ešte 1 na utorok
a ak by niekto chcel tu pár motívov vhodných na torty obrázok som si vytlačila vystrihla, špáradlom obkreslila obrysy a potom postupne vystrihovala časti vlasy, telo...a modelovala, ale jednoduchšie to vyčipkovat krémom vela zdaru papa
olybaba
02.08.08,07:23
pozdravujem,
posielam zopar foto ako inspiraciu na pasikavu tortu (redsie babovkove, piskotove a pod.cesto, len ma mat rozne farby), v skutocnosti je to super efekt
viktorviktor
02.08.08,13:47
to nejde nepodeliť sa http://regina-grebe.magix.net/
erzet
02.08.08,18:23
Lepšie ako Prci, prci, prcičky,
sú torty, torty, tortičky.:)

Či nie?:confused:
babka - ježibabka
03.08.08,16:39
pozdravujem,
posielam zopar foto ako inspiraciu na pasikavu tortu (redsie babovkove, piskotove a pod.cesto, len ma mat rozne farby), v skutocnosti je to super efekt
Dobrý nápad. Pekná hra s farbami.Zatiaľ som robila iba žlto hnedé cesto nájdené na internete. Kto by chcel recept, je aj s fotopostupom na mimibazar.cz/recept.php?id=14008. Z tohoto cesta som robila pník v príspevku 332 na strane 34, s tým rozdielom, že povrch som potrela proti obschnutiu džemom z odšťavených broskýň - plániek a to vypadalo ako želatína. Ďalší z tohoto cesta bol súdok v príspevku 475 na strane 48, ale robený v trochu zrýchlenej verzii, tak to mramorovanie nie je všade rovnaké. Niekedy vyskúšam aj túto verziu viacerých farieb.
babka - ježibabka
03.08.08,17:13
[quote=katulik111;780093]FONDAN

Marschmellows fondant na poťahovanie aj ozdoby a kvietky.
Ingrediencie

* 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino
* 2 lyžice vody
* 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
* 3/4 kg práškového cukru

Ja sa chcem iba opýtať na druh cukríkov, či sa jedná o cukriky rovnakej kvality ako hore uvedené. Syn bol trochu vo svete a kázale som mu kúpiť v Lídli tu uvedené cukríky. Doniesol mi tri druhy, tak ich tu opíšem a poraďte mi, či sa z nich bude dať niečo stvoriť. Na omak sú ako JOJO. Jedny sú- haribo chamallows rubino ružové poduštičky, druhé sú haribo chamallows rombiss žlto ružové trojuholníky a tretie haribo chamallows šmolkovia. Vďaka.
Natan-Cezar
03.08.08,17:18
Ešte zopár od mojej sestričky. Som pyšná, že mám takú šikovnú sestru. Kiež by som aj ja mala také schopnosti. Ale ja viem zasa účtovať, vraj:D
Torty sú veľmi pekné, je vidieť, že sa tomu sestra venuje. Niektoré námety mi pripomínajú torty z knihy Torty od autorky Serekovej- aj ja ju mám, tiež odtiaľ čerpám námety.
Natan-Cezar
03.08.08,17:21
Prikladám punčovú tortu - to je tá ružová a punčovo krémovú tortu - podkova.
Poradím: aby čokoládová poleva nestekala z povrchu torty, na boky torty prilepím papierový pásik a čokoláda poňom stečie až na podložku.
Kazu
03.08.08,17:31
Natan-Cezar, videla som, že broskyne sú posypané kryštáľovým cukrom. Asi pri jedení veľmi škrípe cukor medzi zubami, nie? U nás jedna pani robí broskynky a poleva je z mletého cukru. Sú tiež veľmi pekné a dobre sa jedia.
Natan-Cezar
03.08.08,21:18
Poradím, ako prenášam torty ja. Vždy si pripravím z tvrdého kartónu, ktorý obalím do bieleho papiera taký tvar torty, aký budem robiť. Teda keď guľatú-obkreslím tortovú formu na kartón, obalím a tak podobne. Tortu prekladám na kartón naplnenú pred polievaním čokoládou a zdobením.
katulik111
04.08.08,14:21
ano su to presne oni, marchmelou su dobré všetky je to 175 g balenie takže zvyšok podla receptu, ja mám oblúbené šmolkovia a ked chceš biele tak tie dulcia rubino umyješ a ked chceš ružové tak to necháš také obalené , tie trouholníky su myslím ružovo žlté a tam by mala byt výsledná farba taká lososová ved vyskúšaj prípadne dofarbuj

ja som robila s tými šmolkovými túto tortu ale použila som 2 balenia som si to potiahla a potom som zvyšok prifarbila a narobila ozdoby a závoj, pridávam aj postup na kvietky sú jednoduché
babka - ježibabka
04.08.08,17:47
ano su to presne oni, marchmelou su dobré všetky je to 175 g balenie takže zvyšok podla receptu, ja mám oblúbené šmolkovia a ked chceš biele tak tie dulcia rubino umyješ a ked chceš ružové tak to necháš také obalené , tie trouholníky su myslím ružovo žlté a tam by mala byt výsledná farba taká lososová ved vyskúšaj prípadne dofarbuj

ja som robila s tými šmolkovými túto tortu ale použila som 2 balenia som si to potiahla a potom som zvyšok prifarbila a narobila ozdoby a závoj, pridávam aj postup na kvietky sú jednoduché
Torta so šmolkovými cukríkmi je skutočne veľmi pekná. Ja som si nebola istá druhom cukríkov, keďže na obale nie je marchmelou ale chamallows, potom je to asi ten istý druh cukríkov. Ďakujem a budem skúšať.
Marta V
04.08.08,20:30
Moja najnovšia tortička
katulik111
05.08.08,10:55
dnes ráno som robila túto je to orechový korpus a stred je punč z marhúl, vrch je falošný marcipán a ozdoby sú z MMF
babka - ježibabka
05.08.08,19:57
dnes ráno som robila túto je to orechový korpus a stred je punč z marhúl, vrch je falošný marcipán a ozdoby sú z MMF
Takúto osviežujúcu tortu ale v prevedení akože "ruské punčové rezy" robievam v lete a milujem ich.
Marsyl
07.08.08,19:03
Prosim poraďte mi nejaký dobrý recept na narodeninovú tortu pre moju dcéru. Bude to môj prvý pokus. Objednala som si na ňu jedlý brázok. Bude obdľžniková. som úplny začiatočník:))
katulik111
08.08.08,05:44
ja robím takúto

6 vajec,350g cukor, 350g múka polohrubá, 2,5 dl šálka do nej napoly horúca voda a olej,1 prášok do pečiva, potom tam prisypem za dve hrste podla toho akú chceš mleté orechy alebo lieskovce, mandle, kokos,kakao tak 3 pol.lyžice. to je na 2tenté plechy ktoré vyložím papierom, a ešte podla toho či chceš len 3 pláty alebo 4 postup zopakuječ bud s celou dávkou alebo s polovicou
katulik111
08.08.08,06:01
a k tým marchmelou a chamelou je to preto lebo po vstupe do unie nesmieme používat originál nazvy marchmelou su americké to mate ako aj z rumu sa stal um a podobne papa
babka - ježibabka
08.08.08,20:07
a k tým marchmelou a chamelou je to preto lebo po vstupe do unie nesmieme používat originál nazvy marchmelou su americké to mate ako aj z rumu sa stal um a podobne papa
No vidíš, to ma vôbec nenapadlo, asi sa mi už vyrovnávajú mozgové závity. Ďakujéééem.
Andrea308
09.08.08,13:38
ahojte žienky..po dlhom čase som zase trošku cukrárčila:) http://www.torty.kat.sk/
katulik111
09.08.08,15:30
sú nádherné tie bublinky sú z čoho?
Andrea308
09.08.08,15:48
sú nádherné tie bublinky sú z čoho?
katulik ďakujem..bublinky sú z K2 potreté perleťou:)
wagner
09.08.08,16:30
Pre nás neznalých :Dčo je to prosím Ťa bublina z K2?
Andrea308
09.08.08,21:24
Pre nás neznalých :Dčo je to prosím Ťa bublina z K2?
:)pri torte na krstiny ktroú som robila je vanička z bublinkami..tie(bublinky)sú robené z hmoty,ktorá sa volá K2..je to mandľová modelovacia a poťahovacia hmota na torty..je ale veľmi sladká..ale ja ju miešam 1:1 K2 z Roll Decor Icing..to je tiež modelovacia hmota ale je v podstate bez chuti..takže torta nieje taká :rolleyes:hnusne sladká???
wagner
10.08.08,16:46
Ďakujem za informáciu. Zas budem múdrejšia:D
katulik111
10.08.08,18:19
a to sa ti chcelo robit tolko malých bubliniek to si mala riadnu trpezlivost
Andrea308
10.08.08,21:14
a to sa ti chcelo robit tolko malých bubliniek to si mala riadnu trpezlivost

noo bolo ich tam neúúrekom:)..ale priznám sa,že ma veľmi bavilo robiť tú tortu..bola taká iná BUBLINKOVÁÁ:D
katulik111
11.08.08,09:39
ja som robila svadobnú/mama ju piekla naplnila a zvyšok je moja práca /
Natan-Cezar
11.08.08,21:22
Urob si z naberačiek
Máš veľmi pekné torty :)
ďakujem za radu, to ma nenapadlo.Kolegyňa ich robí na plechu s jamkami v tvare pologule- cesto ako korpus na tortu. Ak takáto forma nie je, možno by neboli zlé tie naberačky, ale asi by to chcelo iný recept-trebárs nejaké nepečené...Poradíš?
babka - ježibabka
12.08.08,20:57
ďakujem za radu, to ma nenapadlo.Kolegyňa ich robí na plechu s jamkami v tvare pologule- cesto ako korpus na tortu. Ak takáto forma nie je, možno by neboli zlé tie naberačky, ale asi by to chcelo iný recept-trebárs nejaké nepečené...Poradíš?
Ak by Ti vyhovoval tak skús môj recept zo strany 34 príspevok č 333. Ja obyčajne skúšam nový recept z menšieho množstva surovín len tak na ochutnanie.
Natan-Cezar
12.08.08,21:45
Ak by Ti vyhovoval tak skús môj recept zo strany 34 príspevok č 333. Ja obyčajne skúšam nový recept z menšieho množstva surovín len tak na ochutnanie.
Ďakujem za radu, broskyne určite vyskúšam
Miru
15.08.08,19:10
neako je tu mŕtvo ,čo nik nepečie?
katulik111
16.08.08,08:16
ale čoby len mam tolko roboty že sa tu nemožem dostat teraz som robila5 tort
wagner
16.08.08,17:19
Sú nádherné. Obdivujem.:) Ja upečiem, naplním, ale tak pekne vyzdobiť to teda neviem. Iba tak obyčajne, ako sa tu niekde písalo - pre slepcov, alebo by to museli jesť v úplnej tme.:D:D
Andrea308
17.08.08,10:12
pridám aj ja trošku pletenia:) http://www.torty.kat.sk/
bv_alexandra
18.08.08,12:26
My sme oslavovali cez víkend a dcéra mala takúto tortisko, ale ja som to nepiekla.::)
katulik111
21.08.08,18:04
dnes som robila tieto tortičky
http://kackatorty.webovastranka.sk
Melnick
21.08.08,18:21
Katulík, marcipán je vlastná výroba???:)
katulik111
22.08.08,05:29
torty mám potiahnuté z marschmelou fondan a ten si robím sama davala som tu niekde aj recept
atramka
22.08.08,13:08
torty mám potiahnuté z marschmelou fondan a ten si robím sama davala som tu niekde aj recept
katulik, chcem to vyskúšať podľa tvojho receptu, dúfam, že sa mi to podarí. Ja som si ozdôbky vždy robila doteraz zo sušeného mlieka. Tvoj receptík ma zaujal, skúsim aj poťahovanie. Prosím ťa odkial máš vykrajovátka?? Poradíš aj nejaký jednoduchý fígeľ na vykrajovanie, alebo niečo, čím sa dá ozdobiť celý povrch na torte - drobný vzor? (nejaké čiaročky, guličky či esíčka a pod)
ďakujem aj za ostatné babenky.;)
katulik111
23.08.08,08:02
vykrajovátka mám of firmy T-Fornax majú stránku aj na internete a sýdlia v Dubnici a potom z obchodu MEGGi z Nitry tiež majú internetovu stránku na
ten vzor čo predeluje poschodie alebo na spodok torty bud sa dá vyšúlat valček a potom stočit alebo ak by ste chceli niečo podobné ako mám ja a nemáte vykrajovačku tak si vyvalkajte dlhý pruh a radielkom vykrojte aby to tvorilo vykrojené kosoštvorcea potom čo nájdetedoma na to otlačit ja som skúšala rozne formičky čo mám na medvedie dlabky alebo strúhadlo na zemiaky da taký guličkový vzor treba pozriet čo mas doma a vyskúšat všetko čo má dáky nezvyčajný povrch
katulik111
23.08.08,16:32
ešte jednoduchý typ pre tých čo nemajú moc času z machmelou cukríkov jojo tie bielo ružové sa dajú robit ružičky a to tak že si ten jeden cukrík natriháte nožnicami na 5-6 kuskov a dáte ich do kopy a vytvoríte ružičku použila som na tejto torte
babka - ježibabka
24.08.08,20:12
Dnes som robila mimo plánu takú dosť rýchlovku na zajtrajšie posvadobné posedenie. Neviem čo to do rána spraví. Vlnkovanie podľa Katulík - čo dom dá.
Andrea308
26.08.08,21:12
dnes som zase trošku osladila dom:D http://www.torty.kat.sk/
Melnick
26.08.08,22:51
Ja zíram v nemom úžase Andrea308:):):)
Miru
28.08.08,23:41
na dnes 3D patchwork cutters
Llívia
29.08.08,07:01
Toto sú výtvory mojej maminy. Vláčik sme robili spolu pre kamarátkinu dcéru.
Gabi03
29.08.08,11:15
Milé pečúce poraďáčky. Zíram, keď pozerám na tie vaše výtvory.
A potrebujem pomoc. O dva týždne idem na svadbu a potrebujem si dať spraviť tortu. Je niektorá z vás z Nitry alebo blízkeho okolia? Alebo viete niekoho poradiť?
Vopred ďakujem.
katulik111
29.08.08,13:06
- Adriana - okr.Nitra pozrite si jej katalóg
- Monika - Vráble, Monika pečie perníky, zasiela aj poštou pozrite si jej katalóg
- Gabi1 - Nové Zámky pozrite si jej katalóg
- Marlejn - okr.Zlaté Moravce pozrite si jej katalóg
http://www.tortyodmamy.sk/ pozri si na tejto stranke ale ak je aj tu niekto z Nitri hadam sa ti ohlási
Miru
31.08.08,08:17
naša bambuľka má dnes meniny ,tak nočná rýchlovka ,aby nič netušila
katulik111
31.08.08,09:25
no tak sa určite potešila je krásna
Andrea308
04.09.08,17:23
...no žienky..teraz Vám tak úprimne napíšem..pri tejto torte som sa poriadne zapotila:D:D brankárske rukavice som robila podľa originálu;) http://www.torty.kat.sk/
Miru
04.09.08,17:47
Za tú námahu to stálo ,je to nádherne spracované
Melnick
04.09.08,17:53
Andrea308 - je to nádherné, až sa mi žiada navliecť tie rukavice na ruky.:D:D:D
Andrea308
05.09.08,15:52
priložím zase trošku sladkostí;) http://www.torty.kat.sk/
Tweety
05.09.08,16:19
priložím zase trošku sladkostí;) http://www.torty.kat.sk/
Môžem sa opýtať aké sú to torty, čo sa vo vnútri skrýva? Či podľa ľubovôle zákazníka?
katulik111
05.09.08,18:10
Andrejka chcem sa sp
ýtat z akého materiálu a čím robíš tu trávu za 2 týždne čaká aj mna ihrisko tak by som potrebovala trochu pomoct
ja robím vačšinou z MMF a rozmýšlala som či by sa to dalo pretlasčit cez lis na cesnak ale dám si poradit a vopred dakujem papa
Andrea308
05.09.08,18:19
Tweety..vo vnútri torty je klasická piškóta podľa želania a pudingový krém-tiež podľa želania.Väčšinou robím čokoládové torty-sú pevnejšie a veľmi chutné.. Katulik..trávu robím presne tak,ako si napísala..pretláčam marcipán cez lis na cesnak.Ja používam K2 a Roll Decor Icing v pomere 1:1.Z MMF som nerobila ešte žiadnu tortu,ale nemyslím,že by to mal byť nejaký problém..ale robila som už trávu z falošného marcipánu a je to dosť tuhy materiál a šlo to bez problémov.Skús-určite to bude dobré.Len treba trávu ukladať tesne vedľa seba aby bola všade pekne vyplnená..veľa šťastia:)
katulik111
06.09.08,06:14
a ešte 1 otázka aké množstvo si mám nachystat toho potahu , minie sa viac ako ked sa to len potiahne vyvalkané alebo je to narovnako aby som nemusela dorábat lebo by som asi netrafila odtien
willma
06.09.08,06:19
a ešte 1 otázka aké množstvo si mám nachystat toho potahu , minie sa viac ako ked sa to len potiahne vyvalkané alebo je to narovnako aby som nemusela dorábat lebo by som asi netrafila odtien
Katulik názor laika- prečo by mala mať trávička rovnaký odtieň, ja by som si práve nachystala viac odtieňov zelenej :)
Miru
06.09.08,06:48
pre malého jazdca
Andrea308
06.09.08,12:47
Katulik...pravdaže viac marcipánu sa minie,keď sa robí tráva, ako keby som tortu len potiahla marcipánom.Priložím sem svadobnú tortu pre futbalistu.Na tú som minula na trávu niečo cez 2-kilá marcipánu.Keby som tortu len poťahovala minula by som určite menej ako kilo.Ono to záleží aj od toho,akú dlhú budeš tu trávu robiť.Ja som robila asi dvojcentimetrovú.A to je dosť veľa.Marcipán som na trávu trikrát domiešavala..ani ja neviem odhadnúť koľko ho miniem.Odtiene som tiež mala,na fotke to nieje vidno.Ale ja vždy poviem..nemôžete po mne chcieť všetko dokonalé-ja niesom čarodejník:D
Andrea308
06.09.08,12:49
Miru
06.09.08,19:04
Pre čerstvú bakalárku
katulik111
07.09.08,08:38
dakujem Andrejka ja idem robit prezidentovi nemenovaného fotbalového klubu, ja amater, tak dufam že to zvládnem a tá svadobná je úžasná aj motýlik od Miru je zlatý malovat na tortu som ešte neskúšala aké farby používaš práškové alebo gelove?
Miru
07.09.08,09:20
Katulik ,napriek tomu že to tak vyzerá ,nieje to maľovamé na tortu je to motýľ položený na podklad " 3D " a používam všetky druhy farieb

práve som odovzdala na 44 pre ženu
Ninna
07.09.08,09:37
Katulik ,napriek tomu že to tak vyzerá ,nieje to maľovamé na tortu je to motýľ položený na podklad " 3D " a používam všetky druhy farieb

práve som odovzdala na 44 pre ženu
Mirka prosím Ťa objasni mi bližšie technologiu výroby motýlika.Zaujalo ma to.
tetrisss
07.09.08,11:07
Vzdy, ked navstivim tutu stranku, tak som nadsena, ake ste kocky sikovne, fakt, je to uzasne. Pecte a fotte.:D
Miru
07.09.08,16:32
Mirka prosím Ťa objasni mi bližšie technologiu výroby motýlika.Zaujalo ma to.

Jednoduché ,na nete som našla príslušný druh, zväčšila do potrebnej veľkosti a vytlačila . Poťahovku som na fólii vyvaľkala a motýľa položila na ňu ,tenučkým šrobovákom som pretlačila opatrne všetky čiary a obvodové trochu silnejšie ,nožíčkom som opatrne obrezala celého motýľa. Dve rolky /prázdne/ od kuch.utierok som k sebe prilepila lep. páskou a vyrezaného motýľa usadila medzi ne ,telo bolo v strede a krídla sa pekne prehli ako som chcela ,keď uschol /3dni/ pomaľovala som ho .Podrobnejšie to neviem. Ale ak nieje niečo jasné kľudne sa spýtaj.
Ninna
07.09.08,18:40
Škoda že sa to nedá oceniť ale je to umenie Mirka
Miru
08.09.08,06:20
Škoda že sa to nedá oceniť ale je to umenie Mirka

nesúhlasím ,keď vidím radosť v očiach a úsmev na tvári ,ver mi, niet väčšieho ocenenia a to som nespomenula prezentáciu tu , keď ma pochvália aj poraďáci je to ako pohladenie na duši.

môžu ti zaplatiť obrovskú sumu za tortu ,ale keď ju preberajú a budú sa čudne tváriť ,nebudeš mať s toho dobrý pocit
kukurička
08.09.08,08:50
wagner
08.09.08,09:10
Lívia, nezmýlila si si tému? Tu sa dávajú obrázky z upečených výtvorov. Podľa mňa tento obrázok patrí do srandičiek. Nechceš ho tam presunúť?
willma
08.09.08,11:15
ale mám taký dojem, že to čo priložila je tiež torta :-)
kukurička
08.09.08,15:35
Lívia, nezmýlila si si tému? Tu sa dávajú obrázky z upečených výtvorov. Podľa mňa tento obrázok patrí do srandičiek. Nechceš ho tam presunúť?
Mne sa ale zdalo, že to je torta, všimni si ju poriadne, hoci to na prvý pohľad vyzerá ináč. To je len taká inšpirácia pre tie šikovné cukrárky. Možno sa raz nájde nejaký vášnivý rybár, ktorý by sa možno potešil...:D
Kazu
08.09.08,15:55
Je to torta. Už som to videla v niektorom linku, čo tu bol prilepený. Boli tam aj torty v tvare Sanktpeterburské noviny, torta ako sobášny list, šijací stroj, stará kalkulačka a podobne. Neviem to nájsť, ale je to tu určite. Pamätám sa, ako som sa snažila uhádnuť z čoho asi urobili tú penu na pive :D
Miru
08.09.08,16:42
je to torta ,na jedlý papier dali natlačiť noviny a zbytok je brnkačka ,však :D

ani pivár by sa asi neurazil
pandorasbox
09.09.08,14:29
Pozdravujem všetkých poraďákov. dostávam sa žiaľ veľmi zriedka na Poradu, gro života strávim na cestách. Chcela by som poprosiť o pomoc...dcéra má krásnych 18 dňa 28. septembra. Hľadám šikulku z Bratislavy, príp. z blízkeho okolia, ktorá by mohla do toho času upiecť 2 nádherné torty (syn bude mať 19)....moc mi na tom záleží, aby moje "pipulka" prežila vstup do dospelosti naozaj prenádherne so všetkým. Je naozaj ukážkovým dieťaťom, ktoré od 10 rokov dokáže na 100% ma zastúpiť vo všetkom v domácnosti. ďakujem za pomoc...prajem prenádherný a úspešný deň
kukurička
10.09.08,15:52
kukurička
10.09.08,15:52
kukurička
10.09.08,15:54
kukurička
10.09.08,20:29
kukurička
10.09.08,20:30
kukurička
10.09.08,20:32
katulik111
11.09.08,16:06
ja som robila dnes svadobný kôš z broskyňami
http://kackatorty.webovastranka.sk
Andrea308
12.09.08,06:16
..tento týždeň som robila len tieto dve:) http://www.torty.kat.sk/
VERONIKA6
12.09.08,06:20
Nestačím sa čudovať nad tým čo dokážete. Obdivujem Vás všetky, máte zlaté ruky.:confused:
katulik111
12.09.08,09:06
ja som robila ešte tuto v prsiach je slivovica sen podaktorých pánov:)
pandorasbox
12.09.08,09:29
:)
Pozdravujem všetkých poraďákov. dostávam sa žiaľ veľmi zriedka na Poradu, gro života strávim na cestách. Chcela by som poprosiť o pomoc...dcéra má krásnych 18 dňa 28. septembra. Hľadám šikulku z Bratislavy, príp. z blízkeho okolia, ktorá by mohla do toho času upiecť 2 nádherné torty (syn bude mať 19)....moc mi na tom záleží, aby moje "pipulka" prežila vstup do dospelosti naozaj prenádherne so všetkým. Je naozaj ukážkovým dieťaťom, ktoré od 10 rokov dokáže na 100% ma zastúpiť vo všetkom v domácnosti. ďakujem za pomoc...prajem prenádherný a úspešný deň

nenájde sa naozaj nik z okolia?....ešte jedna šikovná ručička by sa hodila, ktorá by mi motorečku na narodky vytvorila...pjosím:)
katulik111
12.09.08,10:11
ja by som Vám upiekla a bývam v až v Púchove , pozrite si na tejto stranke určite vam niekto upečie
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/bratislavsky-kraj
Olice
12.09.08,10:18
:)

nenájde sa naozaj nik z okolia?....ešte jedna šikovná ručička by sa hodila, ktorá by mi motorečku na narodky vytvorila...pjosím:)
Skús popozerať v tejto téme, možno nájdeš to, čo hladáš

http://www.porada.sk/t58337-vyroba-toriet-v-bratislave.html
pandorasbox
14.09.08,20:42
ja by som Vám upiekla a bývam v až v Púchove , pozrite si na tejto stranke určite vam niekto upečie
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/bratislavsky-kraj
ĎAKUJEM......super si poradila....už aj pracujem na objednávke..perfiš predĺžený víkend:)
pandorasbox
15.09.08,22:41
Skús popozerať v tejto téme, možno nájdeš to, čo hladáš

http://www.porada.sk/t58337-vyroba-toriet-v-bratislave.html

ďakujem za radu, nepochodila som....obsadení sú ....ale skúsim ešte na tej Trnávke ....pekný deň:)
evelien
17.09.08,08:25
Dievcata, prosim, je tu niektora zo Ziliny, ktora pecie take nadherne torty? Vydavam sa 11.10. Spamatala som sa na poslednu chvilu a ledva som zohnala cukrarku na svadobne kolace, no tortu mi neupecie. Viete mi prosim pomoct?
Andrea308
17.09.08,23:29
kukurička
18.09.08,21:36
kukurička
18.09.08,21:37
atramka
19.09.08,05:21
Dievcata, prosim, je tu niektora zo Ziliny, ktora pecie take nadherne torty? Vydavam sa 11.10. Spamatala som sa na poslednu chvilu a ledva som zohnala cukrarku na svadobne kolace, no tortu mi neupecie. Viete mi prosim pomoct?
... no nie som odtiaľ, ale ako pomôcku Ti dávam tento link:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/zilinsky-kraj

určite si niečo vyberieš... želám krásnu svadbu s krásnymi tortami a s ešte krajším celým spoločným životom....
PS: prihoď nám potom nejaké foto....;)
Marta V
19.09.08,09:15
Včera som robila svadobnú tortu
evelien
19.09.08,13:05
Dakujem velmi pekne za zelanie. Na tej stranke som nasla kontakt. Fotecku nejaku poslem, len asi budem mat iba jednu tortu. Mame malicku svadbu :)
Andrea308
19.09.08,22:59
...:Dsvadobné maxi nôžky:D... http://www.torty.kat.sk/
Richard
20.09.08,19:44
Ak máte chuť pridajte pekné torty aj na nový web www.MOJSTYL.sk do rubriky gastronómia.
Môže sa hlasovať o najkrajšiu :)
V klubovni sa dá vytvoriť klub o tortách, alebo o čomkoľvek chcete .-)
Miru
23.09.08,06:47
Moja svokra mala včera 75 rokov a aj týmto jej chcem poďakovať ,mám ju veľmi rada
Gabi03
23.09.08,07:00
Moja svokra mala včera 75 rokov a aj týmto jej chcem poďakovať ,mám ju veľmi rada

veľmi pekná
katulik111
24.09.08,17:06
moje prvé ihrisko chcem sa hlavne podakovat Andrejke za rady neni taka dokonalá ako tie tvoje ihriská ešte som aj zlomila lis na cesnak , no ten trávnik to bola fuška:eek:
Melnick
24.09.08,17:15
moje prvé ihrisko chcem sa hlavne podakovat Andrejke za rady neni taka dokonalá ako tie tvoje ihriská ešte som aj zlomila lis na cesnak , no ten trávnik to bola fuška:eek:
katulík111 , aj ja som piekla vnučke - lúku s koníkom a veru som si pri tráve urobila mozoľ, :mad::eek: lebo som sa rozhodla trávičku robiť aj na rezancovom mlynčeku aj na mäsovom mlynčeku a bolo to rýchlejšie. Tá z rezancového mlynca bola taká jemná, dlhá. Mozolisko bolo riadne, no ale,čo človek neurobí pre vnúča, však??? :)


PS : Tá torta je super !!!!!! A ten dres - nemá chybu.;)
Melnick
24.09.08,19:40
Musím ale upokojiť všetky babky, ktoré nepečú - účtovať tiež nevedia všetky babky :D. Snáď si to prečíta tá správna babka.:):):)
Andrea308
24.09.08,19:53
katulik111...urobila si krásnu tortičku a ten dres sa mi veľmi páči.To s tým lisom na cesnk ma mrzí,ja som už tiež kopec vecí(pomôcok)dolámala,ale ten môj lis ešte funguje.Dnes som aj ja robila ihrisko a tiež ma s toho vytláčania bolí ruka.Ale čo neurobíme pre radosť iným :))
Andrea308
24.09.08,19:56
Miru
25.09.08,05:50
Andrejka , je perfektná a ty už máš nový typ lopty
Andrea308
25.09.08,07:43
ďakujem vám....Mirka,už pri brankárskej som takú loptu robila...je oveľa jdnoduchšia ako klasická futbalka:)
janulinka
25.09.08,08:07
chcem sa len opýtať akým spôsobom sa robí trávnik na tej krásnej torte:D
MartinkoK
25.09.08,08:57
Aj ja niečo prilepím
michelle84
25.09.08,09:00
Riadna tortisko. Nádherná :)
MartinkoK
25.09.08,09:04
a ešte zopár domácich toriet
katulik111
25.09.08,13:44
Andrejka a nemaš na loptu daku šalonu ,ak ano mohla by si mi ju poslat kacka.vackova@azet.sk mame v rodine samých futbalistov dnes som jednu robila ale ako si ako si písala je to zložité a je trochu čapatá
Andrea308
25.09.08,21:35
Andrejka a nemaš na loptu daku šalonu ,ak ano mohla by si mi ju poslat kacka.vackova@azet.sk mame v rodine samých futbalistov dnes som jednu robila ale ako si ako si písala je to zložité a je trochu čapatá
katulik..v prvom rade Ti musím napísať,že tie prsia sú veľmi pekne urobené..booože..aj ja také chcem :) a k lopte..ja som našla na nete UEFA2008 tam som si zväčšila loptu a vytlačila.S toho som si urobila akože strih.(Vyzerá to ako malá slip.vložka:o :))))) A napíšem ti ako robím loptu ja...nerobím z kúskov a priliepam jeden kúsok k druhému. Ja si celú loptu obalím len napr.bielym marcipánom.Načiarkám si na tenúčko presne čo kde má byť aký tvar a potom(ak nemáš originál kolieko na akože prešívanie) tak použi koliesko zo skladačky SEVA a po čiarách ktoré si jemne nakreslíš na marcipán pekne prejdi tým kolieskom.Potom to len ručne čo treba dokreslím-domaľujem...treba mať pevné nervy...ja som napríklad tú futbalku kreslila dve hodiny a trávu som pretláčala 5hodín..ja osobne robím jednu tortu dva dni....neviem ako ostatné..možno som len ja taka nešika:D
Andrea308
25.09.08,21:39
katulik111
26.09.08,11:47
dakujem skusim najst a vyskušam , a ta skladačka SEVA to je daka hra pre deti alebo cukrárska pomocka, ja som to ihrisko celé na komplet robila od 8 rano do 17:00 no samozrejme som to mezditým dala stuhnut a tu travu som davala len na vrch a boky som len obtiahla a ten trávnik mi trval 1.5 hodiny, niekde som čítala že ten trávnik robia mlynčekom na maso nabudúce vyskúšam a dakujem ti velmi pekne papa
Jara
26.09.08,12:53
Katulik Seva je detská skladačka ako Lego, niečo podobné
katulik111
26.09.08,12:56
dakujem tak to možem kupit maly bude mat meniny
Andrea308
26.09.08,19:59
pandorasbox
27.09.08,03:22
:)
Moja svokra mala včera 75 rokov a aj týmto jej chcem poďakovať ,mám ju veľmi rada
prenádherná tortička
Miru
28.09.08,17:53
Pre dvoch chlapcov na narodeniny
Miru
28.09.08,17:57
Pre sestričku a bratčeka a na narodeninovú párty strašidlo
anicka09
30.09.08,07:53
ahoj nemožem to najst poradite mi ako sa robi plienkova torta?najlepšie by bolo aj s obrazkami.:)
Kazu
30.09.08,08:24
ahoj nemožem to najst poradite mi ako sa robi plienkova torta?najlepšie by bolo aj s obrazkami.:)

Pozri si príspevok 392 na str. 40
anicka09
30.09.08,09:27
dakujem ja som niekde na youtube to videla no nemožem to najsť.

obdivujem Vas všetkych ktori pečiete take naaaaadherne torty su to umelecke diela:)
Ivana Š
30.09.08,18:01
Vašimi receptami a krásnymi tortami inšpirovaná skúšam aj ja :):):)
túto som piekla pre dcéru a syna (9.9. meniny, 10.9. narodeniny)
Ludula
01.10.08,06:26
Vie niekto recept na snehovú tortu.
Korpusy sú krehké z bielkov a cukru nie z piškotového cesta a spájané sú plnkou.Nosia to vždy na svadby z okolia Topolčian a Nitry. Je to taká výborná sladká torta.
katulik111
01.10.08,16:13
Penová torta

Na 10 bielkov 700 g kr. cukru.
Plnka: 10 žĺtkov, 300 g pr. cukru, 150 varovej čokolády, 1/2 dcl čiernej kávy, 1 kakao a 500 g masla.

POSTUP PRÍPRAVY

Bielky šľaháme s cukrom nad parou mixérom na najpomalšom stupni. Mne to trvá cca 45 - 50 minút. Potom pomaly pridávať rýchlosť, až kým sneh nie je úlne tuhý. Dobu šľahania treba dodržať, pretože ja som si to chcela raz skrátiť a keď som pláty upiekla tak ostali gumové a nie krehunké. Vyšľahaný sneh dáme do zdobiaceho vrecúška. Na papier na pečenie si nakreslíme tvar torty. Vreckom nastriekame tortu. Mali by vísť štyri pláty. Na tri pláty urobíme ozdobné okraje - také pusinky, alebo vlnkovky a stred vyplníme. Štvrtý plat urobíme ozdobný.Ak nám ostane sneh môžeme urobiť malé pusinky, ktoré použijeme na ozdobu torty.
Dáme piecť na 10 minúť na 150 stupňov, potom teplotu znížime a sušíme 50 minúť na 120 stupňov. Ja to pekávam v teplovzdušnej rúre, tak je dobre dodržať asi skúsenosti s vlastnou rúrou. Pokial máte teplovzdušnú rúru, môžete dať piecť aj dva plechy naraz.Budete to mať upečené rýchlejšie.
Plnka:
Nad parou šľaháme žĺtky s cukrom do tuha. Potom pridáme polámanú čokoládu, kávu a kakao. Necháme vychladnúť. Nezlaknite sa, zmes bude tuhá. Vyšľaháme maslo a studenú zmes pridávame. Opäť naplníme vrecko a plníme usušené bielkove pláty. Ja zvyknem krémom obkresliť snehové kraje a potom vo vnútri porobím len také hustejšie vlnovky, alebo čiary. Takto spájame všetky pláty. Vrchný ozdobný plát môžme dozdobiť krémom, prípadne pusinkami.
Ludula
02.10.08,05:31
Vďaka za recept, vyskúšam.
Ludula
Andrea308
04.10.08,14:56
takéto bláznovstvá som robila tento týždeň:D http://www.torty.kat.sk/
Miru
04.10.08,17:51
Pre fanúšika C2
Miru
05.10.08,13:21
Pre majiteľku butiku
Miru
06.10.08,07:47
Pre kamenára
ALDA
06.10.08,08:36
Škoda, že si tak ďaleko:mee:
VERONIKA6
06.10.08,08:55
takéto bláznovstvá som robila tento týždeň:D http://www.torty.kat.sk/
Nemám slov, obdivujem Vás každú jednu, ktorá toto dokážete.
Melnick
06.10.08,11:21
Ja sa vám nemôžem ani zdaleka rovnať dievčatá , ale prilepím tiež sem svoj "výtvor".
bnorika
06.10.08,12:53
Prosím Vás o recept na takú tortu, kde ide krém smotanový - šlachačkový (môžu byť aj rôzne farby, chute!!!!) na meniny mojej dcéry. A niekto mi poradí aj v tom, že ako mám na tortu namaľovať napr. nejakú princeznu!
Ďakujem za skoré odpovede!
bnorika
06.10.08,12:55
:confused:Prosím Vás o recept na takú tortu, kde ide krém smotanový - šlachačkový (môžu byť aj rôzne farby, chute!!!!) na meniny mojej dcéry. A niekto mi poradí aj v tom, že ako mám na tortu namaľovať napr. nejakú princeznu!
Ďakujem za skoré odpovede!
katulik111
06.10.08,14:19
recept na ten krem neviem ale tu maš par princezien si to stiahni a zvačši, ja si vystrihnem obrysy priložim na tortu a špáradlom obkreslím potom to predelím na menšie dileli trebárs tvár, sukna a zase špáradlom obkreslím a potom bud kremom vyčipkuješ alebo z marcipánu povyriezaš malovat som ešte neskúšala
námety čerpám naklikaj si omalovávanky a možno sa ti zapáči aj niečo iné papa
Barbara
07.10.08,10:53
takéto bláznovstvá som robila tento týždeň:D http://www.torty.kat.sk/




jóóój ja si pjosím, veľa, veľa marcipánuuuuuuuuu ňňňňňammmmm
Andrea308
08.10.08,15:06
Andrea308
09.10.08,12:46
prekladateľke..English-Espaňol http://www.torty.kat.sk/
janulinka
10.10.08,09:24
Prosím Vás , nemá niekto z Vás inšpiráciu na tortu k zlatej svadbe? Ďakujem
Andrea308
11.10.08,11:58
tento týždeň mám sladkého dosť:Didem upratať dom a oddýýýýýýchnuť
http://www.torty.kat.sk/
tetrisss
11.10.08,15:52
Ten oslik je fakt uuuzasnyyy, akurat si neviem predstavit, ako by som tohto mileho tvora zjedla!:---
katulik111
12.10.08,05:35
ja už chodím do práce tak tých výtvorou už budem robit pomenej
Andrea308
18.10.08,08:25
moje najnovšie výtvori http://www.torty.kat.sk/
katulik111
18.10.08,14:17
ja som tiež niečo vytvorila
Miru
22.10.08,15:20
Boxerky
katulik111
25.10.08,12:45
na krstiny
Andrea308
26.10.08,10:50
jednoducho maria
26.10.08,15:54
Ahoj som tu nova a zatial sa len orientujem ale aj tak VAS VSETKYCH POZDRAVUJEM
Andrea308
26.10.08,18:40
ja som tiež niečo vytvorila

Katka,prosím ťa,to srdiečko si čím potiahla.Je to čokoládová plastelina?? Ak ano,napíšeš mi ako si ju robila??? Veľmi pekne ďakujem:o
Miru
26.10.08,19:12
pre rybára na 15tiny , miesto sviečok sú okolo rosypané čokoládové eurá v tejto hodnote
katulik111
27.10.08,14:58
Andrejka to srdce je potiahnute MMF na začiatku som pridala asi 2 hrste čokolády na varenie dala roztopit ako zvyčajne a potom som pridala pol balíka kakaa grande a dobre premiešala potom som dala cukor kolko to znieslo, vrch som potrela olejom papa
Miru
29.10.08,21:30
Na 55 výročie sobáša
popleta
05.11.08,15:34
http://www.torty.kat.sk/
Prosím Vás, tie poschodove torty robíte ako? Tie poschodia niečim podkladáte, alebo tak držia-neprepadnu sa?
trisestri
07.11.08,10:52
Andrea308
08.11.08,09:22
Prosím Vás, tie poschodove torty robíte ako? Tie poschodia niečim podkladáte, alebo tak držia-neprepadnu sa?
..poschodia sú len na sebe položené..ničím ich nepodkladám.To sa nesmie prepadnúť..musia byť dostatočne vychladené aby pekne stáli..
Andrea308
08.11.08,09:34
http://www.torty.kat.sk/ :Dtoto som robila tento týždeň:rolleyes::confused:
wagner
08.11.08,16:00
Sú nááááááááááádhernééééééééééé ééééééé:D:D:D
ala636
09.11.08,16:56
Súhlasím,že tie torty sa niektoré podobajú,ale ja som sa až po zakúpení tejto knihy začala učiť piecť torty a keď sa mi darilo,prešla som na vlastné návrhy. Nie som cukrárka, torty pečiem len cez víkend.Sestrička Gabr.
Andrea308
10.11.08,07:54
Máš zle nastavený dátum na foťáku?;)

:eek:..hmm..:confused:
tinabo
10.11.08,11:03
Všetky torty, ktoré som tu videla sú perfektné, klobúk dole pred vami šikulkami,ja síce torty občas pečiem aj na túto sobotu idem jednu piecť, moja dcérka má 11 rokov, len ešte neviem akú. Nemám momentálne po ruke fotky mojich výtvorov, ale chodím fotiť svadby a na každej si odfotím tie krásne torty tak tu aspon aké také prikladám.
tinabo
10.11.08,11:18
Všetky torty ktoré som tu videla sú prekrásne, a ja pridávam pár fotiek zo svadieb, ktoré som však nepiekla ja ale boli tak isto pekné.
katulik111
10.11.08,18:06
ja som robila len taku maličkú
MartinkoK
13.11.08,08:34
Pridávam zopár ďalších obrázkov
Pru
13.11.08,08:49
Torty sú krásne. Aj ja som sa pokúsila upiecť pre manžela k 40-tke cez leto, torta bola super, ale dala som urobiť tortový obrázok z fotky, tak som mala nervy, vôbec mi neišiel z folie, obrázok sa lámal, nemáte niekto skúsenosti s týmito obrázkami?
Andrea308
14.11.08,20:38
moje tohtotýždňové trápenie:D http://www.torty.kat.sk/
tetrisss
15.11.08,11:55
Su krasne, kedy to stihas?
George Michael
15.11.08,12:17
moje tohtotýždňové trápenie:D http://www.torty.kat.sk/
Andrejka nádherné torty. Škoda zjesť. :D
tetrisss
15.11.08,12:36
Andrejka nádherné torty. Škoda zjesť. :D
Mozno, ze sa ani nedaju.:D:D:D,aspon cez obrazovku to nejde.
katulik111
16.11.08,12:18
moj pokladík Stanko mal meniny tak som sa pokúsila mu spravit jeho oblúbenú rozprávkovú postavičku Noddyho
bublina55
17.11.08,10:47
Mile žienky, už som tu veľmi dlho nebola.
Tak toho bude trošku viacej.
Príjemné sledovanie.:):):)
bublina55
17.11.08,10:49
...a ešte niečo, nezmestilo sa tam všetko.
zuzanask
19.11.08,13:43
Tie torty su uzasne...nenajde sa tu nejake cukrarka zo Ziliny...dala by som spravit jednu tortu pre priatela...ten ich miluje a ma narodeniny...:)
zuzanask
19.11.08,14:06
Tie torty su uzasne...nenajde sa tu nejake cukrarka zo Ziliny...dala by som spravit jednu tortu pre priatela...ten ich miluje a ma narodeniny...:)
Miru
19.11.08,17:07
aj ja trošku pridám
Miru
21.11.08,20:28
Divé ruže
katulik111
22.11.08,15:51
ja som robila tieto 3 tá svadobná musela byt odfotená zo servítkami lebo si ju hned brali ako som ju spravila tak nevyzerá moc lákavo:( a prsia bola požiadavka aspon č 4 hadam som sa trafila:---
Andrea308
22.11.08,22:09
http://www.torty.kat.sk/ a je zase koniec týždňa:Dhurááá:D konečne oddych;):D
bublina55
23.11.08,06:35
Tuto penovú tortu som robila pre kamaráta, k narodeninám.:):):);););)
Miru
28.11.08,12:46
Narodeninová
Andrea308
28.11.08,21:23
http://www.torty.kat.sk/ moje tohtotýždňové...a jedna spoločná:D
katulik111
29.11.08,05:55
Andrejka to prasiatko nemá chybu dala by som si
ja som robila tieto
Andrea308
29.11.08,08:53
Andrejka to prasiatko nemá chybu dala by som si
ja som robila tieto
...to ešte stiháš aj tortičky robiť,keď chodíš do práce??Sú veľmi pekné.. s tou futbalkou je príšerná robota však??A ručku na košíku si z čoho a ako robila,že tak pekne stojí;)
Miru
29.11.08,09:26
na 55
katulik111
30.11.08,11:07
no ,aleho dam k svokre aby som mala klud a ja peciem ked prídem z práce je to fuška už to musim trochu obmedzit aby som sa stíhala venovat drobcovi ale hobby je hobby ta ručka je z pevného drotu obalila som ho lekárskou paskou a potom marcipánom a dakujem za pochvalu od teba si to velmi cením tvoje torty sú nádherné a ta futbalka to je veru fuška nemam dobre farby a mam asi hrubší štetec ako by mal byt ty používaš ake farby a stetec ?
Andrea308
30.11.08,13:47
no ,aleho dam k svokre aby som mala klud a ja peciem ked prídem z práce je to fuška už to musim trochu obmedzit aby som sa stíhala venovat drobcovi ale hobby je hobby ta ručka je z pevného drotu obalila som ho lekárskou paskou a potom marcipánom a dakujem za pochvalu od teba si to velmi cením tvoje torty sú nádherné a ta futbalka to je veru fuška nemam dobre farby a mam asi hrubší štetec ako by mal byt ty používaš ake farby a stetec ?

katulik..ja používam len gelové farby,nimi aj kreslím na marcipán,ak sú husté a potrebujem zriediť,tak bielym alkoholom.A akým štetcom kreslím??:rolleyes:Hmm neviem či by som mala prezradiť;):)mala som strarú linku na oči:D,tak týmto štetčekom ja kreslím.Poriadne som si ju vyumývala a je úžasne tenučká tak to ide perfektne...:)ale neprezraď to nikomu:D
katulik111
30.11.08,14:14
ok mlčím ako hrob;) a diky tu čiernu som aj mala gelovú ale ostatné nie
Miru
30.11.08,16:45
Baby som rada, že viete udržať tajomstvo :), ja som robila na párty
janulinka
04.12.08,20:28
po preštudovaní a nabraní inšpirácie som sa odvážila a vytvorila som svoju prvú poťahovanú tortu k 50. výročiu sobáša mojich rodičov, všetky ozdoby som urobila podľa návodov, zverejnených na týchto stránkach....
Kazu
04.12.08,23:29
Je veľmi pekná. Blahoželám, si šikovná :)
erzet
05.12.08,08:39
Je veľmi pekná. Blahoželám, si šikovná :)
Tu sú všetky šikovné.
dadia1
05.12.08,09:08
Baby, toto je fakt úžasné. Neviem sa vynadívat. keby som aj ja takú vedela upiect pre moju dcerenku, to by bolo.......
skúsim niečo podobné, ale určite sa to vaším nebude ani zdaleka podobat . fnuk
Miru
07.12.08,12:48
troška s tohto týždňa : poľovačka ,narodeniny a výročie sobáša
Andrea308
07.12.08,14:12
:Dtakto vyzeral môj týždeň:D http://www.torty.kat.sk/
nela88
07.12.08,19:06
Ste neskutočne šikovné. Zlaté ručičky.
Miru
08.12.08,07:21
ešte dve autíčka
janulinka
08.12.08,09:28
Prosím Vás potrebovala by som upiecť tortu k promóciám, nemá niekto nejakú inšpiráciu, vopred ďakujem
Olice
08.12.08,09:41
Prosím Vás potrebovala by som upiecť tortu k promóciám, nemá niekto nejakú inšpiráciu, vopred ďakujem
Toto som vygooglila

http://www.cukraren-ludvik.sk/upload/Dsc01289.jpg

http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/IMG_2004-800.jpg

http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/MUDR-Janka-800.jpg
janulinka
08.12.08,13:37
dakujem
Andrea308
11.12.08,23:08
..moja posledná tohtoročná torta:rolleyes:;)
http://www.torty.kat.sk/
janulinka
12.12.08,17:18
prikladám inšpiráciu z pošty...
Miru
15.12.08,08:35
pre moju mamu na narodeniny
wagner
15.12.08,18:34
Nádherná. Aj ja by som pristala na takú tortu k narodeninám.
Miru
15.12.08,20:49
a vieš že aj ja ? len s tým rozdielom,že mne ju nemá kto spraviť :D
kríček
17.12.08,15:13
krásne môžem dostať priamy kontakt, katalóg výrobkov a cenník? ďakujem
Miru
19.12.08,08:40
pre fanúšika ACM

kríček ,ak to bolo na mňa tak kukni sem http://mirus11.rajce.idnes.cz no mám tam len pár s poslednej doby
Jara
19.12.08,08:52
Mirka, vypisuje, že stránka sa nedá zobraziť...
kaupke
19.12.08,09:37
Prosím , vie mi dakto poradiť , ako vytvorím marschmelou fondan ?