michelle84
19.12.08,10:41
Mirka, vypisuje, že stránka sa nedá zobraziť...

Mne sa to v pohode zobrazilo.
Miru
19.12.08,11:15
Mirka, vypisuje, že stránka sa nedá zobraziť...
Tak to skús od lesa : do googla zadaj -rajce ,tam si nájdi album pre vaše foto ,a daj vyhľadať album užívateľa : mirus11, napíše ,že niečo by sa našlo medzi užívateľmi a cvakni si naň, napíš či sa podarilo
Jara
19.12.08,11:28
Tak to skús od lesa : do googla zadaj -rajce ,tam si nájdi album pre vaše foto ,a daj vyhľadať album užívateľa : mirus11, napíše ,že niečo by sa našlo medzi užívateľmi a cvakni si naň, napíš či sa podarilo

Ďakujem Mirka, teraz sa mi to v pohodičke otvorilo, len ráno to nešlo. Sú prekrásne prekráááásne. Lahodí oku i duši. Si šikovnica. Nech sa ti aj ďalej takto darí.
Miru
19.12.08,13:12
Prosím , vie mi dakto poradiť , ako vytvorím marschmelou fondan ?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmellows-fondant
katulik111
20.12.08,12:49
mne ju zobrazilo nádherné tortičky
Miru
25.12.08,21:52
Prajem všetkým krásne Vianoce
Marta V
27.12.08,19:58
Moja posledná tohtoročná torta - strelec, polguľu robila moja šikovná švagrinká a banánovú robila mamina. Všetky tri boli pre 18-ročného synovca.
katulik111
28.12.08,09:27
tu je moja vianočná pre tetu z Čiech a tiež je posledná tohtoročná ale na nový rok robím dve svokor má 70 tak musím čosi vymysliet
a tiež vám želám pekné prežitie zvyšných sviatočných dní plných pohody
Miru
28.12.08,17:42
Pre dvoch sedemdesiatnikov
babka - ježibabka
01.01.09,15:33
mimotemyMilé dievčatá cukrárky. Prajem Vám všetkým v tejto téme všetko dobré a veľa tvorivých nápadov v novom roku 2009. Už veľmi dávno som tu neprispievala, ale prezrela som si Vaše nové výtvory a musím Vás všetky pohváliť, že ste všetky jedničky - máte krásne výtvory. Ja mám nútenú prestávku. Ja som takpovediac z jedného dňa na druhý ochorela a strávila som takmer 3 týždne vo 2 nemocniciach (v okresnej aj v špeciálnej v BA) a stále sa z toho nemôžem dostať - už ďalšie 3 mesiace. Tak teda Vám do nového roku želám hlavne zdravie, štastie, hojné Božie požehnanie, veľa tvorivých nápadov a veľa eur.
Miru
02.01.09,17:03
mimotemyMilé dievčatá cukrárky. Prajem Vám všetkým v tejto téme všetko dobré a veľa tvorivých nápadov v novom roku 2009. Už veľmi dávno som tu neprispievala, ale prezrela som si Vaše nové výtvory a musím Vás všetky pohváliť, že ste všetky jedničky - máte krásne výtvory. Ja mám nútenú prestávku. Ja som takpovediac z jedného dňa na druhý ochorela a strávila som takmer 3 týždne vo 2 nemocniciach (v okresnej aj v špeciálnej v BA) a stále sa z toho nemôžem dostať - už ďalšie 3 mesiace. Tak teda Vám do nového roku želám hlavne zdravie, štastie, hojné Božie požehnanie, veľa tvorivých nápadov a veľa eur.

Ďakujem, tebe prajem rýchle vyzdravenie a podporu ľudí ktorých máš rada, občas daj o sebe vedieť ,ako sa ti darí ,budeme ti držať palce ,aby si sa rýchlo k nám pripojila , už sa teším na tvoje tortičky a nech ti tento rok prinesie hlavne zdravie ,drž sa
Mirka
katulik111
02.01.09,17:54
ja som robila dnes tieto 2 svokor ma 1.1. 70 rokov tak som upiekla slivovicu námet som odkukala od vás kočky z tejto porady tak vam dakujem a to autíčko som tiež robila prvý krát za asistencie mojho manžela

aj vam žalám všetko naj v novom roku ale hlavne zdravie lebo to sa nedá nikde kupit...
babka - ježibabka
05.01.09,14:00
Ďakujem, tebe prajem rýchle vyzdravenie a podporu ľudí ktorých máš rada, občas daj o sebe vedieť ,ako sa ti darí ,budeme ti držať palce ,aby si sa rýchlo k nám pripojila , už sa teším na tvoje tortičky a nech ti tento rok prinesie hlavne zdravie ,drž sa
Mirka
Mirka aj ostatné ďakujem vám, že držíte so mnou.Mám tu ešte jednu nezverejnenú tortu, ktorú som robila tesne pred chorobou susede k 70, tak sa ju pokúsim priložiť.
trisestri
05.01.09,17:34
už je tolko prispevkov.tk neviem či poznate tieto galerie http://forum.mojerecepty.sk/viewtopic.php?f=13&t=92&sid=1541dc8cc37d959270453b07b4a537a0
andreaS
05.01.09,18:00
kocky robite skutocne nadherne torty... az by mi bolo luto niektore vytvory rozkrajat a jest :)

moja mamina bude mat o par dni okruhle narodeniny a chcela by som jej upiect daku paradnu tortu :) vzdy sa u nas robievala piskotova s karamelovou plnkou (prevarene salko zmiesane s maslom) s bananmi... uz je viac nez otrepana, preto by som ju chcela prekvapit a urobit jej daku krasnu torticku a zaroven aj chutovo nieco ine...

obraciam sa na vas s prosbou, ci nemate daky recept :) idem este preluskat tuto temu od zaciatku, ci tam nenajdem to, co hladam..

a ake farbiva pouzivate, kde sa daju zohnat? teraz myslim skor kamenne obchody, aby som mohla hned pouzit :)
holubička1
05.01.09,21:45
Moje dieťa - slečna bude mať 18. posl. januára,a potrebovala by som tiež peknú tortu, možno s falošným marcipánom hoci som to nikdy nerobila. Poradí mi niekto niečo pekné. Ďakujem
katulik111
06.01.09,15:16
ahij holubička ja som teraz robila kamarátne na 20 darček nie je až také zložité a vrch mám MMF z tým sa mi najlepšie potahuje ale ak lubite marcipán dása upravit so sušeným mliekom a bielou čokololádou a ta torta sa dá potiahnut aj v celku na poprvé to bude jednoduchšie ak maš dake konkretne otázky tak sa pýtaj ak budem moct poradím
Miru
06.01.09,17:59
AndeaS- ake farbiva pouzivate, kde sa daju zohnat? teraz myslim skor kamenne obchody, aby som mohla hned pouzit



skús tu, http://www.peceniehrou.sk/ sú strašne zlatí, zavolaj tam ,majú všetko čo potrebuješ ,balík príde na druhý deň , skús poťahovú hmotu K2, len premiesiš, rozvaľkáš a potiahneš tortičku, K2 dobre vstrebáva farbu, ja používam do K2 gelové farby,nádherne sa s ňou pracuje, veľa zdaru v práci.
andreaS
06.01.09,18:01
Dakujem kocky :)

podarilo sa mi na nete najst este jednu stranku co predava taketo "serepeticky" a maju aj kamenny obchod... sice v BA, ale mali by sme ist tento tyzden cez, tak by som sa mohla po to zastavit.

katulik a ten vzor na tom potiahnutom si ako urobila? "len" si kreslila cimsi inym po tom farebnom?
Miru
06.01.09,18:17
na Harmincovej, porovnaj si ceny, a zisti či majú otvorené
andreaS
06.01.09,18:33
Miru dakujem, uz kukam tu stranku a nestiham sa cudovat :)

ta hmota K2 je ako vydatna? Staci mi jedno balenie na potah celej torty? (jednoducha, jednoposchodova, len ju chcem ozdobit dako inak ako kremom)... a tych farieb tam teda majuuuu...
Kazu
06.01.09,18:35
Dakujem kocky :)

podarilo sa mi na nete najst este jednu stranku co predava taketo "serepeticky" a maju aj kamenny obchod... sice v BA, ale mali by sme ist tento tyzden cez, tak by som sa mohla po to zastavit.

katulik a ten vzor na tom potiahnutom si ako urobila? "len" si kreslila cimsi inym po tom farebnom?

Ktorý myslíš? Ten na ul. Hany Meličkovej? Tam majú na výber dosť vecí. A nájdeš tam aj knihy.
katulik111
06.01.09,19:14
len bielym krémom s tenkou šprickou len tak ako sa podarilo haky baky
Miru
06.01.09,21:28
pardón ,v Blave je zmena z Harmincovej sa odsťahovali, no je iba jedna predajňa ,tak nezablúdiš a na nete majú novú adresu aj telefónny kontakt, dík Kazu za upozornenie
na tortu ti stačí jedno balenie K2 a zostane ti aj na skúšanie kvietkov a figuriek ,
andreaS
07.01.09,09:55
ja som nasla ten na melickovej...

navyse aj moja segra ma hned po mame narodky, tak by som hned asi kupila pre obe a obom nieco vykuzlila :) segre dakeho macika :)

kocky dakujem... este sa budem mozno pytat v case realizacie :)
holubička1
07.01.09,10:20
ahij holubička ja som teraz robila kamarátne na 20 darček nie je až také zložité a vrch mám MMF z tým sa mi najlepšie potahuje ale ak lubite marcipán dása upravit so sušeným mliekom a bielou čokololádou a ta torta sa dá potiahnut aj v celku na poprvé to bude jednoduchšie ak maš dake konkretne otázky tak sa pýtaj ak budem moct poradím
Katulík tá torta je nádherná, aký je postup uplne supeer:)
katulik111
07.01.09,18:30
spraviš si tortu aku chceš ja robim na plechu 4 rozne pláty naplním a potom orežem boky a celu ju natriem trochou kremu aby mi chytil potah na chvilu ju dam do ladničky a spravím si MMF biele a ružové, vyvalkala som si biele a obtiahla boky, potom som si vyvalkala ružový potah a približne som odmerala velkost nechala som prečnievat z torty asi 3cm a trošku dorovnala rohy hmota je plastická takže celkom dobre sa s tým robí potom som krémom haky baky ozdobila na to som da mašlu vyrezala som si 2oblžniky asi 15x6 približne a do každeho som vložila servítky alebo možeš dat vatu a preložila na polovicu a koniec trochu poskrčala potom som si vyrezala menší pružok a spojila prekryla som stred mašle
dufam že sa podarí papa potom daj foto
tina1
07.01.09,21:22
Uz dlho obdivujem tu nadheru na tejto stranke. Ste ozajstne sikulky.
Vie mi niekto poradit, kde dat upiect tortu pre nevestu v BA?
andreaS
08.01.09,16:51
skusala som si pridat do kosika potrebne veci na tortu pre segru aj maminu a vysledna suma je teda dost zarazajuca a to este nemam kupene suroviny...

Priznavam ze najdrahsia forma je prave pre segru - levik... ale v podstate okrem nej som vzala ten potah, 3 gelove farby, podlozku pod tortu a zastavila som sa presne na 1300,- ... a to som chcela aj mamine daku formu inu ako klasicky... a to by bolo uz cca 2tis.. a formy by som uz viac nepouzila... zase je pravda, ze keby som ich dala niekde upiect, tak by to stalo asi obdobne...

tak stale vaham ci ist do toho... keby som aspon tie formy vedela zuzitkovat dalej ...
katulik111
08.01.09,18:58
možeš ich predat v bazare určite si dakto kupi možno aj ja papa
michelle84
10.01.09,10:00
Pridám inšpiráciu - link od Rozalky
http://halbot.haluze.sk/?id=4660
Tweety
10.01.09,10:09
Pridám inšpiráciu - link od Rozalky
http://halbot.haluze.sk/?id=4660
Jedna krajšia, ako druhá, až na tú popolníkovú, tá je fakt nechutná, br...
Andrea308
10.01.09,13:08
http://www.torty.kat.sk/ moje prvé tohtoročné torty:)
katulik111
11.01.09,10:59
ja som robila tieto
trisestri
16.01.09,13:51
savoir
16.01.09,21:54
Nádherné, gitarovú obdivujem:) :)
savoir
16.01.09,22:31
čo vyrábate je niečo fantastické! Vážim si Vaše šikovné rúčky, nech sa Vám darí aj naďalej. Obdivujem Vás a samozrejme všetky šikovné cukrárky. Veľa zdaru.
pandorasbox
19.01.09,03:14
ahojte všetci, prajem Vám všetkým do nového roku všetko najlepšie, veľa veľa zdravia, šťastia, lásky, spokojnosti, osobných a pracovnách úspechov. Dnes som sa snažila s dcérami vytvoriť torty, ktoré by potešili oslávencov. Radosť bola, aj keď nie celkom sa vydarili podľa predstáv na pohľad, chuťovo boli dobručké. Držím palčeky všetkým snaživcom o krásne tortové diela
wagner
19.01.09,14:01
Sú nádherné, škoda zjesť. Ale dala by som si,keby si poslala.
andreaS
21.01.09,08:00
Kocky, dnes sa musim rozhodnut ake cesto budem piect a cim naplnim... zajtra chcem totiz upiect korpusy... ak sa zadari, tak by som aj naplnila, ozdobila... a na piatok musi byt torticka hotova...

rozhodla som sa pouzit tortovu formu srdce, ale urobim srdcia dve a z jedneho kus odrezat (podla formy), aby som ich mohla spojit a vyzeralo by to ako dvojite srdce. Jedna torta pre moju segru aj maminu... (mamina vie, ze robim tortu pre segru, ale netusi, ze chcem urobit to dvojite srdce, ze aj pre nu).

Chcela by som daku sviezu torticku... nie dake tazke a kremove... a korpusy som rozmyslala, ze jednu davku by som urobila napr. cokoladove cesto a druhu davku orechove... ale na tortu by som ich podelila... jedno srdce coko-orech-coko a druhe orech-coko-orech ... medzi to cosik ovocnejsieho...

viete poradit?
nela88
21.01.09,18:17
andreaS, do orechovej ma nič iné nenapadne, ako recept p. Kamily Magálovej: 1/4l kyslej smotany+ 120g práškového cukru+130g mletých orechov. Trochu plnky, potom maliny a zas plnku.A navrch šľahačku a natostrúhanú čokoládu a maliny.
andreaS
21.01.09,19:08
nela: to si viem presne predstavit a teraz k bliziacemu sa sviatku valentina velmi vhodna torticka :)

nasla som dake kremove z pudingu a masla a aj tvarohovu... skusim to dako pomiesat, teda jedno srdce ochutit pudingovym s ovocim a druhe tvarohovym s inym ovocim :)

budem to mat zajtra zaujimave :)

kocky co peciete... ako robit korpus? napr. upiect jedno srdce a rozrezat na 3 casti alebo radsej piect po jednom korpuse? (u mna celkovo 6 korpusov?)
Marta V
21.01.09,21:28
Ja pečiem po jednom korpuse, lepšie sa mi takto prepečie.
andreaS
22.01.09,12:44
tak som konecne dotrepala nakup domov a idem piect... drzte palce..

jo a prisiel mi aj balicek z tej peciacej stranky :) vcera som objednala, dnes uz mam tovar... tetuska ma u mna veeeelke plus :)

snad mi pojde dobre ofarbit aj ta potahovacia hmota...
andreaS
22.01.09,14:27
este sa mi nikdy nestalo ze by mi nevysiel recept... ale vsetko raz prvy krat... prve cesto skoncilo v kybli....

a co hladam recepty na korpus.. tak vsade je popis ingediencii a v postupe ze urobime ako klasicku piskotu... co mne teda vobec nic nehovori... vrrr...

som mozno divna, ale vazne som nikdy nerobila piskotove cesto a teda uvedene v postupe mi je spanielskou dedinou....
Kazu
22.01.09,17:36
este sa mi nikdy nestalo ze by mi nevysiel recept... ale vsetko raz prvy krat... prve cesto skoncilo v kybli....

a co hladam recepty na korpus.. tak vsade je popis ingediencii a v postupe ze urobime ako klasicku piskotu... co mne teda vobec nic nehovori... vrrr...

som mozno divna, ale vazne som nikdy nerobila piskotove cesto a teda uvedene v postupe mi je spanielskou dedinou....

AndreaS ako pokračuješ? Už sa ti poradila tá klasická piškóta? Ja robím nasledovne: z bielkov urobím sneh, zašľahám práškový cukor, potom žĺtky a múku s trochou kypriaceho prášku zľahka primiešavam, nie zašľahávať. Ale dúfam, že tento postup už nebudeš potrebovať, lebo klasické piškótové pláty už máš upečené. :)
nela88
22.01.09,17:48
Kazu to je najjednoduchšie a tak isto robím aj ja. Zašpinená jedna misa, nemáš bordel a raz dva hotové.
SMatilda
22.01.09,18:26
No receptov je dosť podľa toho koľko sa s ňou chceš zabávať. Ja mám jeden torta sa upečie ľavou zadnou. Upečieš orechové cesto /recept z hociktorej kuchárky/ v tortovej forme, vychladnutý rozkrojíš na 3 diely. 4-5 ks kyslej smotany vymiešaš so 4-5 balíčkami vanilkový cukor. Potom natrieš 1 diel smotanou poukladáš nakrájené kivi na kolieska, potrieš trochu smotany položíš druhý diel na ten tak isto smotana,kiwi,smotana priložíš tretí diel necháš do druhého dňa alebo aspoň pár hodín v chladničke, potom ozdobíš šlahačkou a zje sa.:)
katulik111
22.01.09,19:41
ahojte ja robím aj tak aj tak ako sa mi chce a tento týžden som mala fofry a ešte zajtra ma čaká jedno autíčko
andreaS
22.01.09,19:59
tak torty su upecene, naplnene....

problem mi vznikol pri potiahnuti toriet...

oddelila som si kusok z tej hmoty K2 a zafarbila... ale neviem to vyvalkat ani inak z toho urobit vacsi kus, kt. prenesiem na tortu...
andreaS
23.01.09,15:16
dobojovane...

pripajam vysledky....

na ozdobu ma nic ine nenapadlo... chcela som robit tie ornamenty, ale bola som uz tak vystavena, ze som sa skor bala, aby som to tym nezkazila :)

na prvy pokus vcelku fajn...

priznam vsak ze som sa vcera aspon 100x prekliala, ze na co som sa to ja dala ukecat... ale nevzdala som sa :)

kupovala som sice 4 farby, pouzila 3 ... ale ostalo mi jej toooolko ze snad aj zemiakovu kasu obcas prifarbim, aby sme to minuli do tych 2 rokov :D
Andrea308
24.01.09,15:46
http://www.torty.kat.sk/ moja tohtotýždňová zábavka:D:)
Miru
24.01.09,17:33
Dnešná
katulik111
24.01.09,17:51
ja som robila ešte jednu rychlovku pre maleho suseda k meninám
holubička1
24.01.09,18:08
ja som robila ešte jednu rychlovku pre maleho suseda k meninám
Katulík nnádhera. ja sa chystám budúci týždeň, poradíte mi ako je to stou polevou mmf.
katulik111
25.01.09,18:40
ja robím podla toho čo komu chutí základný recept je http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmellows-fondant a ja si upravujem tak ak chceš aby to malo chut marcipánu základ do mikrovlnky rovnaký akurát tam nedávam kyselinu citonovu alebo len trošku a namiesto vody dávam mandlový liker alebo aromu ak maš a potom pred pridávaním cukru dam najskor sušene mlieko pomer s cukrom si už zvoliš sama ja davam len tak od oka a je dobre si to pripravit vopred par hod pred potahovaním alebo den dopredu skladujem len tak v špajzi a pred použitím zohrejem v mikrovlnke podla množstva celu davku peribližne pol min ale zaleží aj na mikrovlnke a potom riadne premiesim ak maš otazky pytaj sa a držím palce aby sa podarilo papa
katulik111
25.01.09,18:42
a ešte podla toho aku chceš farbu čisto biele sa daju zohnat v lidli v oddelení americke vyrobky a su najlepšie a najlacnejšie je to 3OO g balenie s americkou sochou slobody
Miru
25.01.09,19:31
Dnešná čokoládovo-šľahačková rýchlovka ku kávičke, manžel mal cez týždeň meniny a nemá rád žiaden poťah na torte.
Ninna
25.01.09,19:42
Dnešná čokoládovo-šľahačková rýchlovka ku kávičke, manžel mal cez týždeň meniny a nemá rád žiaden poťah na torte.
Je krásna.
Ako sa vyrábaju tie ružičky zo šľahačky?
Marta V
25.01.09,20:18
Miru, mňa by tiež zaujímali tie ružičky a lístočky ako si ich robila. Sú nádherné.
Miru
26.01.09,07:50
Dík, je to jednoduché, postup ako pri krémových a učila som sa okukávaním týchto frajerov :

http://www.youtube.com/watch?v=nRDIBwiwugM&NR=1


nech sa to podarí aj vám
holubička1
26.01.09,08:58
a ešte podla toho aku chceš farbu čisto biele sa daju zohnat v lidli v oddelení americke vyrobky a su najlepšie a najlacnejšie je to 3OO g balenie s americkou sochou slobody
ϡakujem dám sa do príprav ozvem sa:)
Ninna
26.01.09,11:00
Dík, je to jednoduché, postup ako pri krémových a učila som sa okukávaním týchto frajerov :
nech sa to podarí aj vám
Ďakujem krásne za inšpirácie a nech sa Vám darí ....;)
katulik111
28.01.09,18:20
ak robíte niekto s MMF tak v lidli je dobrá akcia na cukríky http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20090121.p.Marshmallows_Barbecue
Andrea308
30.01.09,17:08
http://www.torty.kat.sk/ poctivo som aj tento týždeň osladila dom:D;)
katulik111
31.01.09,14:57
tie slzy sú nadherná aj mam robit za 3 týždne maš original formu alebo prekrajuješ kruh?
ja som robila tieto pri broskyniach som sa veru zapotila
katulik111
31.01.09,14:58
no čo holubička podarilo sa soz zvedavá sem z obrázkom
holubička1
02.02.09,09:11
no čo holubička podarilo sa soz zvedavá sem z obrázkom
Katulík ďakujem za cenné rady na to že to bola moja prvá torta s MMF, celkom dobre, doteraz som robila len s čokoládou. Ešte jedna otázočka, zostalo mi z tej hmoty asi som šetrila ako dlho akde ju môžem skladovať?:o
andreaS
02.02.09,09:15
holubicka: naaaaadherna je :)
holubička1
02.02.09,10:02
holubicka: naaaaadherna je :)
Ďaakujem:)
katulik111
04.02.09,18:03
no vidíš super sa ti podarila a skladovat možeš aj mesiac v mikrotenonom sačku len tak v špajzi a pred použitím zohriat podla velkosti tak po 15 sekundách aby ti to nezhorelo v mikrovlnke a potom premiesit alebo zaleží kolko maš záruku na cukríkoch
Andrea308
06.02.09,20:39
http://www.torty.kat.sk/ zase som trošku piekla:rolleyes::D
Olice
06.02.09,20:59
http://www.torty.kat.sk/ zase som trošku piekla:rolleyes::DTo nie sú torty, to sú umelecké diela:).
katulik111
07.02.09,15:48
že trošku piekla tak ked pečiete vela to kolko tort?
ja som robila 3
Andrea308
13.02.09,15:38
...ani som sa nenazdala a máme ďalší týždeň za sebou..ten môj bol zas osladený:D:D:D http://www.torty.kat.sk/
Miru
13.02.09,18:00
katulik111
14.02.09,05:18
ten žralok je špicový
ja som piekla len jednu detsku
andreaS
14.02.09,10:05
kocky tie vase vytvory su skutocne nadherne!

chcela by som opat skusit cosi vytvorit... tentokrat pre kamaratku... len daku mensiu tortu v tvare stvroca, resp. obdlznika a nazdobit to ako darcek s maslou... v tom mam jasno...

ale po mojej prvej skusenosti sa bojim, ze s cestom budem mat opat problem... tentokrat chcem korpus upiect na klasickom plechu a po jednom... mate daky zaruceny recept? chcela by som cosi hutnejsie, nie take jemnucke, ze to pomaly neslo ani preniest ako to bolo krehke... pomozete?
Miru
14.02.09,15:07
Janulka1981
16.02.09,20:46
breton je potravinarska farba hupis ju v drogerii
erzet
17.02.09,06:56
anka_p
17.02.09,11:47
Prosím vás, je tu niekto z Kežmarku alebo blízkeho okolia, kto vie upecť nejakú krásnu tortu? Dakujem vopred a poprosím aj foto
osky
18.02.09,07:23
kto mi prosím vás poradí či sa lepšie poťahuje marcipánom alebo fondánom kto ma skúsenosti s oboma a ak by sa dal aj receptík dakujem a tu par mojich výtvorov nie sú profesionálne ale rada by som sa naučila pracovat viac s marcipánom alebo fondánom prosím poradte mi

doteraz som len pozerala a zasla,ale chcem ocenit prave tieto torty,lebo osobne si myslim,ze z marcipanu a inych potahovacich hmot sa da vytvarovat hocico,ale vyzdobit takto krasne tortu klasicky-spricom,to je fakt hrozne pracne,nastriekat ruzicky a vsetky tie dubky aby boli ako jedna.
okrem toho,pre mna su toto tie prave torty.kostolik s mladomanzelmi je uzasny!

samozrejme ,sklanam sa nad vsetkymi tymi vystavnymi kusakmi ktore tu je moznost vidiet.ja sice tiez blaznivo rada peciem,ale ruky mam skor na klavir ako na zdobenie.....:D
osky
18.02.09,12:03
Začala sa nám jahodová sezóna a neodolala som .Pre návštevu som upiekla parížana s jahodami

parizan vyzera super-hodis sem recept,prosim?
rada vyskusam.
Veronika R
18.02.09,18:08
Prikladám aj svoje pokusy. Snažím sa zlepšovať.
katulik111
18.02.09,20:33
ja som robila zatial tieto 2 a ešte ma dve čakajú
michelle84
19.02.09,06:21
Prikladám aj svoje pokusy. Snažím sa zlepšovať.

Krásne torty Veronika. Tie ružičky si robila sama?
Veronika R
19.02.09,12:46
Krásne torty Veronika. Tie ružičky si robila sama?

ďakujem za pochvalu. Ružičky som robila sama okrem torty srdce, tam som nemala kedy. Ale ostatné úplne sama.
Miru
19.02.09,15:38
Dnes macko a 15-včeličiek
katulik111
19.02.09,20:12
osky neviem ako dlho pracuješ s tortami ale tu šprickovanú mam za pol hod az hodinu nazdobenú a tie marcipánove robim minimálne 3 hod tak si myslím že to asi zložitejšie a postavičky tvarovat neviem no ružičky by hadam zvladol každý ....
erzet
20.02.09,13:22
Toto som našiel na: Porada - Krásne prezentácie od Zituldy.
erzet
20.02.09,13:24
osky neviem ako dlho pracuješ s tortami ale tu šprickovanú mam za pol hod az hodinu nazdobenú a tie marcipánove robim minimálne 3 hod tak si myslím že to asi zložitejšie a postavičky tvarovat neviem no ružičky by hadam zvladol každý ....
...no ružičky by hadam zvladol každý ....

Ja nie.
Emwa
20.02.09,13:55
Pokusim sa prilozit fotku torty, musim povedat, ze bola drahsia, ale http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif. Plnka tvarohova s nasekanymi marhulami a boskynami. Mala veeelky ohlas.
Oslavenec mal z nej najvacsiu radost
33553
Andrea308
20.02.09,14:36
...huráá..oddychujem..:D:D:D... http://www.torty.kat.sk/
Miru
20.02.09,15:58
dnes nezbedné lienky http://mirus11.rajce.idnes.cz
katulik111
21.02.09,08:01
Ešte tieto dve a mam hotovo
Miru
21.02.09,10:05
na dnes Katarínke
jessie
21.02.09,13:40
pripájam sa aj ja k tejto téme a posielam svoje doterajšie torty
babka - ježibabka
21.02.09,15:16
Po dlhej dobe nepečenia som robila namiesto obvyklých 2 fašiangových rezov niečo trochu iné.
wagner
21.02.09,15:28
Peknááááááááááááááá. Pošli okoštovať, dala by som si.
monarybarova
22.02.09,12:54
ahoj dievčatá,pozerala som vaše torty,sú naozaj peknučké :).Chcela by som Vás poprosiť o radu,kto máte skúsenosti s Patchworkom a modelovaciou hmotou Gum pasta.Videla som torty a rada by som to vyskúšala ale niekde som čítala že sa to zdá jednoduché ale nie je.A kde by som zohnala vykrajovátka.ĎAKUJEM.Monika:)
Miru
22.02.09,13:40
Dnes má naša babuľka 17 ,miluje piškótovo-smotanovú klasiku s ananásom
Kazu
22.02.09,14:53
ahoj dievčatá,pozerala som vaše torty,sú naozaj peknučké :).Chcela by som Vás poprosiť o radu,kto máte skúsenosti s Patchworkom a modelovaciou hmotou Gum pasta.Videla som torty a rada by som to vyskúšala ale niekde som čítala že sa to zdá jednoduché ale nie je.A kde by som zohnala vykrajovátka.ĎAKUJEM.Monika:)

Ak sa chceš dozvedieť viac pozri si napr. http://www.tortyodmamy.sk/
andreaS
22.02.09,15:23
vcera som robila rychlu tortu pre moju svokru... ale tentokrat som to vyskusala s kupovanym korpusom, kedze som tu tortu potrebovala aj rychlo vycarovat :)

urobila som len pudingovy krem, korpus bol cokoladovy, natrela som ho dzemok, poukladala banany a este dala ten krem... a kedze mi este ostala potahova hmota, tak som ju este vyuzila a torta bola na svete do 2 hodin :)

bohuzial som ju ani nestihla odfotit, ale aspon opisem :) kruh potiahnuty hnedou hmotou a ozdobeny ruzovkastym vselicim. Rozkrojili sme ju az dnes a bola vynikajuca... bala som sa ze ten korpus bude suchy ale bola super... chutilo to skor ako bananove tiramisu.
Hrdzoska
23.02.09,14:40
Kedže som na Valentína ležala s chrípkou a nestihla som kúpiť darček, tak som môjmu miláčikovi aspoň urobila tortičku:))) Bola dobrá orechová. mňam
Miru
23.02.09,16:34
Dnes pre Dominiku
monarybarova
23.02.09,19:27
viem si predstaviť ako chutila,vyzerá naozaj fantastycky :o)
Miru
25.02.09,22:28
dnes pre malú Amiru

http://mirus11.rajce.idnes.cz
michelle84
26.02.09,05:59
dnes pre malú Amiru

http://mirus11.rajce.idnes.cz

Perfektná a určite aj chutná :)
Miru
26.02.09,10:47
Ďakujem, som rada že sa vám páčia ,veľmi to poteší na duši:)

http://mirus11.rajce.idnes.cz
michelle84
26.02.09,11:13
Ďakujem, som rada že sa vám páčia ,veľmi to poteší na duši:)

http://mirus11.rajce.idnes.cz

Stále sledujem tortičky, ktoré prikladáš aj ty a aj ostatné žienky. Je to jednoducho krása dokázať takéto krásne výtvory. Ja bohužiaľ nemám také nadanie, tak môžem len obdivovať vaše "umenie" :)
Olice
27.02.09,12:08
Prikladám pre inšpiráciu:), všetky sú pekné a dúfam, že aj chutné, ale ten včelí úl a myšací domček sú veľmi zaujímavé a pre mnohé šikuľky dobrá inšpirácia na detskú párty:).
erzet
27.02.09,12:40
Dievčičky,
vy máte ale šikovné ručičky.
Andrea308
28.02.09,09:07
..ďalší môj sladký týždeň:D:D http://www.torty.kat.sk/
Miru
28.02.09,10:09
ja so robila teraz takúto hambatú
babka - ježibabka
28.02.09,12:46
..ďalší môj sladký týždeň:D:D http://www.torty.kat.sk/
Andrejka máš krásne torty. Si šikulka.
babka - ježibabka
28.02.09,13:13
dnes pre malú Amiru

http://mirus11.rajce.idnes.cz
Mirka, tak isto ako Andrejka si veľká šikulka a máš veľmi pekné torty, pekné poťahy a ružičky.
andreaS
28.02.09,13:18
Miru: to si k akej prilezitosti robila taku velmo netradicnu? k damskej rozlucke so slobodobu?
Miru
28.02.09,13:55
na 35 pre babu čo už 5 rokov žije sama bez chlapa a takto sa jej najlepšie kamošky zavďačili na oslave
andreaS
28.02.09,14:02
Miru: tak tam muselo byt veselo :D:D:D
Miru
28.02.09,15:16
To ja neviem, ja som len tortu spravila
atomo
03.03.09,10:35
[QUOTE=Andrea308;871009]moje tohtotýždňové trápenie:D
ta stvorcova zelenociernobiela je pozoruhodna
Marta V
03.03.09,11:53
Minulý týždeň som piekla túto podkovu.
jednoducho maria
03.03.09,13:22
ahoj andrea som tu nova
erzet
03.03.09,13:31
ja so robila teraz takúto hambatú
to je použiteľné.?!
willma
03.03.09,15:30
to je použiteľné.?! priam na zožratie:D
Miru
04.03.09,10:37
No, mala som obavy pred zverejnením tortičky ,ale vidím ,že sa dobre bavíte,tak mi padol kameň zo srdca, ohlasy z párty sú tiež veľmi dobré ,vraj tiekli slzy potokom / od smiechu/ a ten najcennejší kúsok torty vraj skončil v mrazničke, majiteľka ho nedovolila zlikvidovať:D:D:D

Teraz len taká rýchlovka
osky
04.03.09,15:12
No, mala som obavy pred zverejnením tortičky ,ale vidím ,že sa dobre bavíte,tak mi padol kameň zo srdca, ohlasy z párty sú tiež veľmi dobré ,vraj tiekli slzy potokom / od smiechu/ a ten najcennejší kúsok torty vraj skončil v mrazničke, majiteľka ho nedovolila zlikvidovať:D:D:D

Teraz len taká rýchlovka

ako sa da takto pisat cokoladou?ved je tekuta?to ju mate v sprici,ci v sacku.....vobec tomu nerozumiem.mozete to vysvetlit,nam,neprofikom?dik
Miru
04.03.09,20:56
veľmi si ma potešila, ale musím ťa sklamať ja nie som profík,ale amatér ,pečenie mám ako koníčka ,na písanie používam sáčky-také hrubšie /do mrazničky/ a mám zváračku na fólie,tak si nazváram kornútky aké potrebujem, čokoládu potom zavarím dovnútra a ponorím do horúcej vody,keď sa čokoláda roztopí tak odstrihnem špičku na kornútku ,ale len maličkú a môžem písať
katulik111
05.03.09,07:16
ale kto nemá zváračku tak sa dajú použit čokolady Carla su v takom sáčku a maju aj v lidli bielu orieškovú a horku tiež sa to len namočí do horucej vody a nechá roztopit potom sa odstrihne velmi malinka dierka a možte písat...
MartinkoK
05.03.09,09:42
po dlhšej dobe zasa niečo prilepím
Miru
05.03.09,10:31
ale kto nemá zváračku tak sa dajú použit čokolady Carla su v takom sáčku a maju aj v lidli bielu orieškovú a horku tiež sa to len namočí do horucej vody a nechá roztopit potom sa odstrihne velmi malinka dierka a možte písat...

Katulik nezavádzaj ,ona chcela písať a to sa s Carlou v jej originálnom sáčku nedá, aspoň nie pekne:D ,vyskúšaj a potom nám ukáž čo sa ti podarilo,inak carla je dobrá čokoláda

ak nemáte doma zváračku ,stačí si spraviť kornútok s pečúceho papiera,no mne sa to nikdy nedarí, ,tak mám náhradné riešenie zo zváračkou :D
katulik111
05.03.09,10:39
Miru ja nezavázdam to by som si nedovolila ja stým zdobím rezy len tie bohužial nemám nafotene ale nabudúce určite odfotím a pošlem
pred chvílou som dorobila tuto tortičku
katulik111
05.03.09,10:46
toto robila suseda podla mojho návodu ale da sa odstrihnut aj menšii rožtek a pisat tenšie ale asponn na ukážku
http://foto.dama.cz/foto.php?f=450050
no pisat na torty by som asi nevedela lebo mam taký škrabopis že by to určite pekne nebolo:D:D:D
katulik111
05.03.09,10:54
predsa som našla a tu možeš vidiet že to mam krivé a každe ine:---takže to pismo by asi nebolo bohvie čo a tie vedla tie popisané bielymi krúžkami to biela Carla
:opapa:o
Miru
05.03.09,11:47
Katulik ,nechcela som sa ťa dotknúť ,prepáč ,no ja som reagovala na to na čo bolo tázané a to sa Carlou v jej sáčku nedá ,takéto ozdoby na zákuskoch sú fajn, ale písať jak to mám na poslednej torte to fakt nejde, preto som napísala ako a čím to robím ,aby som pomohla aspoň malou radou. Asi som nespravila dobre.
Veronika R
05.03.09,18:33
Ahojte, toto som robila naposledy. Tiež som nevedela ako mám písať tenšie. Budem robiť ďalšiu tortu, skúsim to cez kornútok z papiera
Andrea308
06.03.09,13:14
:D:Ddôkaz,že som neoddychovala:D:D http://www.torty.kat.sk/
katulik111
06.03.09,14:50
Katulik ,nechcela som sa ťa dotknúť ,prepáč ,no ja som reagovala na to na čo bolo tázané a to sa Carlou v jej sáčku nedá ,takéto ozdoby na zákuskoch sú fajn, ale písať jak to mám na poslednej torte to fakt nejde, preto som napísala ako a čím to robím ,aby som pomohla aspoň malou radou. Asi som nespravila dobre.

neboj je fajn že si nam poradila ja som ešte tu zvaračku na sačky ani nevidela tak si to neviem uplne predstavit a kolko taka sranda stojí?a kde sa da kupit a tortičky ozaj krasne papa
marcelka1210
06.03.09,19:46
Práca mojej mamy.
Marta V
06.03.09,20:29
Marcelka to je nádhera.
marcelka1210
06.03.09,21:10
Tak posielam ešte nejaké foto.
Marta V
06.03.09,21:13
Aj tie sú krásne. Ja práve dokončievam tortu, potom priložím foto.
mirejka
07.03.09,10:43
Dievčatá chcem Vám ukázať torty, lenže neviem ich z počítača dostať do porady, keď dám v prílohách stiahnuť píše mi aby som zmenšila rozmery, neviete ako na to?
tutiola
07.03.09,10:49
Nádhera, nádhera. Kam len chodí na tie nápady ............
Miru
07.03.09,22:20
teraz to bolo pre motorkárov
pandorasbox
08.03.09,00:46
Práca mojej mamy.

tak toto sú naozaj nádherné tory..klobúk dole
marcelka1210
08.03.09,11:49
Práca mojej mamy.
Manual
08.03.09,12:01
My si objednávame torty tu a sú parádne:
http://www.monikinetorty.sk/index.html?page=tortysvadobne
mirejka
08.03.09,20:15
Sľúbené torty.
Ingrid Ondruskova
09.03.09,17:27
Objavila som celkom dobrý portál ako inšpirácia, sú tam aj recepty aj postupy ako urobiť figúrky na tortu aj odkazy na
výrobcov tort.príslušenstva...
http://torticky-od-monicky.okamzite.eu/index.html
Andrea308
14.03.09,09:14
katulik111
15.03.09,11:29
ja som opät robila prsia podkovu pre sestrenicu a jednu minitortičku s pavukom
Andrea308
18.03.09,19:52
gabriela2579
19.03.09,22:35
Takto vyzerajú svadobné torty v Kuvajte:
wagner
20.03.09,16:59
Sú nádherné. Bola si tam na svadbe?
Kazu
20.03.09,18:21
Hmm, iste ich od cukrárky neprevážajú v embéčke :D
wagner
21.03.09,12:12
Myslela som či tam na takej svatbe bola. Pokiaľ by to tam mali prevážať, tak nech to radšej dovezú ku mne. Podelíme sa.
Miru
21.03.09,12:47
katulik111
22.03.09,10:38
tie cicky su mile
ja som robila švagrinke na narodeniny zas je o rok mladšia:):):)
gabriela2579
22.03.09,18:50
Sú nádherné. Bola si tam na svadbe?

bohužiaľ nie, ale nebolo by zlé...
janapill
22.03.09,21:50
Ahojte,
neviete mi poradiť nejaký recept na fajn tortu? Chcem pre syna na 10rokov, mala by byť obdlžníková a buď piškotova,dobošová a pod. ale niečo bez ovocia. A napadlo mi, že niekde na fotkách som videla, že na vrchu bola taká polovičná futbalová lopta. To by sa hodilo lebo je futbalista, ale ako to urobiť? A čím potom vyzdobiť?Myslíte, že by som to zvládla ak s tým nemám veľkú skúsenosť? Väčšinou pečiem len zákusky. Ďakujem
PS: Tie torty vyzerajú nádherne.
Vlastinka
25.03.09,11:10
Ahojte "cukorničky"!
Musím Vás všetky pochváliť. Hneď vidno, že pečiete s láskou. Ja občas vypekám s maminou a ak sa mi podarí pridať obrázok, tak uvidíte aj náš výtvor.
Vlastinka
25.03.09,11:25
Nech sa páči, tortičky.
osky
27.03.09,11:28
tak ste ma inspirovali,mile profesionalky,ze som sa pokusila vycarovat si z marcipanu zopar ruziciek-na zaciatok.
to som zvladla-su pekne,na to ze su to moje prve.
problem je v narabani s marcipanom.
1.ako ho vymodelujete alebo vyvalkate,ked potrebujete väcciu placku-lebo ten moj bol stale hrozne mäkky a lepil sa na prsty,mala som problem vymodelovat aj malu placku na listok ruzicky
2.vykrojit listky sa mi nepodarilo vobec lebo to bolo mäkke
3.ako farbite marcipan-ak som prisypala trosku farbiva v prasku,nezafarbil sa mi marcipan rovnomerne-ak som farbu roztopila v kvapke vody,uz bol marcipan totalne mäkky a nedalo sa z neho robit nic:mee:
4.vymodelovane ruzicky su uz tyzden na spandliach-ale su stale mäkke,nevysusene-preco nechcu uschnut?

VSETKYM DAKUJEM ZA ODPOVEDE.
Vlastinka
27.03.09,13:38
Milá Osky, asi ti veľa nepomôžem, ale snáď aspoň čosi. Marcipán dávam medzi fólie a tak vyvaľkávam. Z fólie to ide ľahko dolu. Marcipán sa dá zafarbiť aj inými farbami, než práškovými. Asi tu veľa dievčat používa gelové potravinárske farby. Skús si pozrieť "pečeniehrou.sk alebo www.megi.sk. Môžeš si ich tam objednať. No a marcipán mi tiež ostáva mäkký. TAK NÁM PROSÍM DIEVČATÁ PORAĎTE! Ďakujem krásne.
Miru
27.03.09,18:30
do hmoty postupne pridávaj preosiaty práškový cukor ,až kým nieje hmota potrebnej konzistencie,
ak používaš práškové farby,tak najprv si farbu rozpusti na tanieriku v pár kvapkách vody a do hmoty primiešaj len roztopenú farbu, ak pečieš častejšie tak sa ti oplatia gelové farby
babka - ježibabka
27.03.09,19:32
Zdravím Vás dievčatá. Prikladám fotku torty na domácu oslavu pre hodinára - náturistu.
pandorasbox
27.03.09,22:53
tak ste ma inspirovali,mile profesionalky,ze som sa pokusila vycarovat si z marcipanu zopar ruziciek-na zaciatok.
to som zvladla-su pekne,na to ze su to moje prve.
problem je v narabani s marcipanom.
1.ako ho vymodelujete alebo vyvalkate,ked potrebujete väcciu placku-lebo ten moj bol stale hrozne mäkky a lepil sa na prsty,mala som problem vymodelovat aj malu placku na listok ruzicky
2.vykrojit listky sa mi nepodarilo vobec lebo to bolo mäkke
3.ako farbite marcipan-ak som prisypala trosku farbiva v prasku,nezafarbil sa mi marcipan rovnomerne-ak som farbu roztopila v kvapke vody,uz bol marcipan totalne mäkky a nedalo sa z neho robit nic:mee:
4.vymodelovane ruzicky su uz tyzden na spandliach-ale su stale mäkke,nevysusene-preco nechcu uschnut?

VSETKYM DAKUJEM ZA ODPOVEDE.

ahoj, píšem Ti ako "kuchárik začiatočník", robila som dve torty s použitím marcipánu - tiež bol začiatok ťažký,lepil sa marcipán. Vyriešila som to schladením v chladničke - odoberala som z marcipánu a formovanie kvetín a lístočkov menšie kúsky a išlo nám to perfektne. Farbila som s gélovou farbou, lebo somn sa tu dočítala, že je najlepšia na farbenie. Robila som tortičky so svojimi babenkami a výsledok bol uspokojivý - samozrejme nebola torta tak nádherná, ako u vychýrených šikulkách miru, katulik111, andrea 308 a pod.
chystám sa na zložitú tortu kamoške k narodkám - k 1. aprílu."pochválim" sa tu, a možno prídem aj po radu, ak sa mi nebude dariť. Každopádne Vám všetkým držím palčeky k veľdielam a prajem krásny víkend:)
Andrea308
28.03.09,09:44
katulik111
28.03.09,17:43
ja robím väčšinou z MMF tak vam asi nepomožem mne sa zase marcipan trochu lame a MMF je pružnejšie aj ružičky sa lepšie z toho robia
eraz som robila opät niečo pre pánov
terezamaria
01.04.09,08:28
Marcelka sú prekrásné, veľmi decentné.Mamička má zlaté ruky.
pandorasbox
02.04.09,15:22
ja robím väčšinou z MMF tak vam asi nepomožem mne sa zase marcipan trochu lame a MMF je pružnejšie aj ružičky sa lepšie z toho robia
eraz som robila opät niečo pre pánov

ahoj katulik 111..máš krásne torty..si šikulka...všimla som si, že zručné "tortičkárky" robia z MMF, robí sa Ti oveľa lepšie z MMF - teda ľahšie?
vyrábaš si sama hmotu?.ako prosím?
ďakujem za radu..prajem veľa spokojných zákazníkov a prekrásny deň:)
Xanti
02.04.09,22:21
Moj vytvor ;) :D
Vlastinka
03.04.09,04:23
Ahojte všetci! My sme piekli s maminkou pre moju dcérku takéto slniečko. Prajem slnečný deň!
Andrea308
03.04.09,07:00
aj ja som trošku piekla:D http://www.torty.kat.sk/
katulik111
03.04.09,10:30
Dakujem za pochvalu pozri si príspevok 807 na strane 81
aj tato je potiahnutá MMF mne osobne sa s nou dobre robí ale moc mi nechutí/ja totiž možem iba čokoládu/ ale kto má rad cukríky je to v pohode no proste fondán
Miru
04.04.09,10:53
chrobáčiky
trisestri
04.04.09,10:57
caligulax
08.04.09,15:24
Ahojte. Pridam tu aj ja nejake obrazky tort, ale su to trochu ine torty take pre silne zaludky.... dobru chut :D:D:D
Andrea308
09.04.09,21:00
katulik111
10.04.09,06:36
športová
babka - ježibabka
11.04.09,17:54
Dievčence vypekačky prajem Vám príjemné sviatky a veľa vody. Ja som ku sviatkom robila stádo baranov - pre nás, pre nevestu a pre švagrinú. Prikladám celé stádo, potom jednotlivo a ako vypadajú ped plnením.
babka - ježibabka
11.04.09,18:02
Keďže vonku už začína všetko pekne kvitnúť, tak máme doma aj u syna rozkvitnutú sladkú lúku aj s veľkonočnými vajíčkami.
Miru
11.04.09,21:54
Macko a vajíčko
mzdarka renca
11.04.09,22:12
Nádhera, máte šikovné ruky a fantáziu.....hneď by som si dala:)
Miru
13.04.09,16:58
Košík
alla66
13.04.09,17:14
Šikulka...Krásny košík, najmä jahody sú lákavé....
tutiola
13.04.09,19:47
Ahojte. Pridam tu aj ja nejake obrazky tort, ale su to trochu ine torty take pre silne zaludky.... dobru chut :D:D:D
Kto dokáže upiecť takéto torty pred ním "klobúk dolu" len by ma zaujímalo, pri akej príležitosti si takéto torty objednávajú
osky
17.04.09,19:06
no tak uz sa tu hrabem dlho a neviem najst tu hmotu z cukrikov Vextra-vie niekto,kolky je to prispevok alebo strana?

este by ma zaujimalo,ako sa tvaruju listky z takej hmoty alebo marcipanu.dakujem vam.
katulik111
18.04.09,06:18
neviem bolo to niekde na začiatku ale robí sa to tak isto ako MMF len tam daš tie vextra namiesto penových
tato torta je potahovaná MMF a kvietky a listky sa dobre tvaruju
babka - ježibabka
18.04.09,20:19
no tak uz sa tu hrabem dlho a neviem najst tu hmotu z cukrikov Vextra-vie niekto,kolky je to prispevok alebo strana?

este by ma zaujimalo,ako sa tvaruju listky z takej hmoty alebo marcipanu.dakujem vam.
Kecept na cukríky Vextra mám poznačený v písanke. Strana 15 príspevok 150. Tiež som z nich skúšala robiť. Dobre sa z nich tvaruje a dajú sa zjesť.
Andrea308
19.04.09,12:32
danielko
20.04.09,07:48
Tieto som robila teraz na svadbu
Miru
20.04.09,09:13
posledné z Veľkej Noci
http://mirus11.rajce.idnes.cz
osky
20.04.09,09:17
neviem bolo to niekde na začiatku ale robí sa to tak isto ako MMF len tam daš tie vextra namiesto penových
tato torta je potahovaná MMF a kvietky a listky sa dobre tvaruju

mozno vam pripadam uz trochu sisi.ale aka je to MMF hmota a ako sa robi?
prepacte ze sa stale pytam,ale nie som velmi skusena,len skusam.pecenie ma bavi ale musim sa este veeeeeeeelmi vela ucit.....

tak sa riadim heslom-kto sa vela pyta,vela vie....:D
kazdopadne velmi pekne dakujem.
katulik111
20.04.09,13:08
Marschmellows fondant na poťahovanie aj ozdoby a kvietky.
Ingrediencie

* 2 lyžice vody
* 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
* za vlašský orech bieleho tuku (cera)
* 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (170g)
* okolo 500-600g práškového cukru





V obchodoch sa objavili aj Americké cukríky, sú biele a netreba ich umývať, Pozor!!! je to balenie 300g takže k tomu treba prispôsobiť aj ostatné ingrediencie


Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, pridáme 2lyžice vody, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a vmiesime ešte asi 150-200g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov do tých 2 lyžíc vody/ može byt aj aroma/

Dá sa ňou poťahovať aj robiť ozdoby. Skladovať v sáčku. Pre opätovné použitie treba na 10-15 sekúnd zohriať v mikrovlnke a premiesiť mokrými rukami.
Pozor na vzduchu dosť rýchlo tuhne takže skladovať v sáčku a vybrať si vždy len také množstvo ktoré spotrebujete. Keď napr. robíte kvietky a vyvaľkali ste si placku tak držať pod fóliou.
Keď chcete vaľkať na poťah tak stále podsypávať práškovým cukrom zmiešaným so škrobom aby sa vám to nelepilo. Pri modelovaní kvietkov a figúrok nepodsypávať ale podmasťovať Cerou.
katulik111
20.04.09,13:11
to je povodný recept od Bohuša ja tam kyselinu nedavam nam to bez toho lepšie chutí a davam tam pri topení 2 lyžice bielej čokolady a potom ked chceš aby to malo chut marcipánu tak mandlovú aromu/ja davam mandlový liker/ a namiesto časti cukru čast sušeného mlieka

a tie lístky ja mam kupene formičky ktoré mi hned aj obtisknú krezbu na list a ked chceš vačšie da sa kupit pekný lístok aj v obyčajných vykrajovačkách a nožom nan spravíš kresbu
Miru
20.04.09,18:55
http://mirus11.rajce.idnes.cz
na dnes "tetovaná"
katulik111
23.04.09,18:12
dnes dve svadobné
Andrea308
25.04.09,09:00
JarkaL
25.04.09,09:52
To srdiečko je pre moju babku, je krásne, ďakujem, pani Andrejka.
Andrea308
25.04.09,21:49
[quote=JarkaL;1027641]To srdiečko je pre moju babku, je krásne, ďakujem, pani Andrejka
pani Jarka..bolo mi potešením robiť takúto tortu pre Vás-vašu babku..pozdravujem Vás a prajem Vám veľa veľa zdraviahttp://www.tortyodmamy.sk/sites/all/modules/smileys/packs/skype-anim/emoticon-0152-heart.gifhttp://www.tortyodmamy.sk/sites/all/modules/smileys/packs/skype-anim/emoticon-0152-heart.gifhttp://www.tortyodmamy.sk/sites/all/modules/smileys/packs/skype-anim/emoticon-0152-heart.gif
babka - ježibabka
26.04.09,12:34
Pre mňa nemá kto urobiť tortu, tak som si robila sama pre seba na domáce posedenie takúto.
tetrisss
26.04.09,13:23
Pre mňa nemá kto urobiť tortu, tak som si robila sama pre seba na domáce posedenie takúto.

Naco by ti aj niekto robil tortu, ked si vies taku peknu aj sama spravit:D.
Marta V
26.04.09,17:29
Na včerajšiu svadbu som piekla túto tortu.
babka - ježibabka
26.04.09,17:48
Návšteva už odišla, tak som sa hrajenkala. Na mimibazáre som našla zaujímavú inšpiráciu, tak som skúšala minúť pozostatky materiáĺu čo mi zostal. Týmto inšpirátorkám ďakujem a dúfam, že sa na mňa nenahnevajú. Ešte je to ako sa povie horúce, tak neviem, čo to ďalej urobí.
Marta V
27.04.09,04:50
Tie sú krásne. Z čoho sú robené? Z marcipánu? Je vo vnútri aj torta? Alebo sú to len ružičky?
babka - ježibabka
27.04.09,06:23
Tie sú krásne. Z čoho sú robené? Z marcipánu? Je vo vnútri aj torta? Alebo sú to len ružičky?
Prikladám inšpiráciu z mimibazáru. Ja som dala iba spodnú časť piškóty a dotvarovala som do homolky so zbytkami cesta z torty, lebo som ju piekla 1x farebnú vo forme a druhý krát na plechu a vyrezávala som, tak som mala dosť odpadu. Lístočky sú z cukríkovej hmoty a je zaujímavé, že sa mi ešte lepšie tvarovalo z odstátej hmoty, ako hneď keď som ju urobila a poťahovala tortu. Tam sa mi dosť trhala. Na fotke to nie je vidieť a na doma dobré, veď sme boli iba rodina.
Cukríkovú hmotu z HARIBO tu dievčence už opisovali. Zdá sa mi, že aj o niekoľko príspevkov vyšie je od Katulík. Ja mám recept na cukríkovú hmotu už dávnejšie.
Marta V
27.04.09,07:22
Ďakujem, to je super nápad.
osky
27.04.09,18:52
chcem sa vam vsetkym ktore ste mi odpovedali na moje otazky veeeeelmi podakovat.

oslava sa konala vcera,torta sa mi v celku podarila,ale nepotahovala som,len naplnila cokoladovym kremom a natrela bielym kremom,boky osypala kokoskou a vrch ozdobila ruzickami,ktore som si spravila z marcipanu a listkami-tie som vyrobila z kokosovej hmoty-ozdoby sa podarili vyborne vdaka rade,myslim ze to bola Miru,ktora tu spomenula ze si do toho mam primiesat praskovy cukor podla potreby a ze farbu treba rozpustit ozaj len v kvapke vody.

torta mala uspech,hoci to bola moja prva na darovanie a s ozdobami.nemam ju ale vyfotenu digitalnym fotakom,len normalnym,sama neviem ako by som ju tu prilepila.

este raz dakujem,aj za rady ohladom cukrikovych potahov.
Miru
29.04.09,11:18
už je tu Máj

Osky ,teší ma ,že aj drobná rada spraví v konečnom dôsledku veľkú radosť
erzet
29.04.09,11:27
Moja krstná mala 80. rokov. Dostala tortu rybu, vraj keď sa v tom znamení narodila. Ja dostanem pannu?
Miru
29.04.09,12:22
Keď si necháš upiecť , aj pannu :):):)
http://mirus11.rajce.idnes.cz
katulik111
30.04.09,12:13
ja som robila svdobnú ta biela je pred dozdobením a ešte par svadobných kolačov
Gabi03
30.04.09,12:21
ja som robila svdobnú ta biela je pred dozdobením a ešte par svadobných kolačov

Mnaaaam, no riadne mi začali sliny tiecť.... :D A tie kornútky som nejedla ani nepamatám... by som si teraz pomaškrtila. :o:D
kríček
30.04.09,13:26
super, si šikulka, ja by som to asi tak krásne nevedela, ozaj pečieš aj na stuškovú?
katulik111
30.04.09,17:38
ešte som nemala takú požiadavku ale myslim si že by som to zvládla;)
http://kackatorty.webovastranka.sk/image?add_image_file_form=do
babka - ježibabka
01.05.09,07:41
ešte som nemala takú požiadavku ale myslim si že by som to zvládla;)
http://kackatorty.webovastranka.sk/image?add_image_file_form=do
Katka, máš veĺmi pekné torty. Po otvoreníTvojej webovej stránky som Ti to chcela napísať tam, ala mi to nezobralo. Neviem, ako to treba urobiť. Nech sa Ti darí.
Andrea308
01.05.09,09:09
Miru
01.05.09,10:04
pandorasbox
03.05.09,18:08
pekný večer prajem, dávno som tu nebola....prenádherné tortičky pribudli....aj my sme oslavovali... s dievčencami sme si trúfli na dve tortičky - našli radostnú odozvu...prajem všetkým poraďákom krásny deň
katulik111
04.05.09,18:15
katulik111
07.05.09,19:52
trošku som sa hrala
Andrea308
08.05.09,16:46
Miru
09.05.09,14:08
osky
11.05.09,03:53
http://www.torty.kat.sk/

zaujimalo by ma ,ako sa robi kosik-vzor,a z coho a ako su vyrobene rucky-ci uz dve na bokoch alebo jedna v strede.ten kos s ruzami je nadherny ale ako ste zrealizovali tak pravidelny kosikovy vzor?dakujem za odpoved.
osky
11.05.09,04:02
Košík

zaujima ma ako sa dosiahne tak krasny pravidelny vzor kosikoveho pletenia,mohli by ste dat navod ako postupovat? a z coho su uska na kosiku?vas je iny ako u andrea308,tak sa pytam na oboje,oba su krasne.
Andrea308
11.05.09,06:45
zaujimalo by ma ,ako sa robi kosik-vzor,a z coho a ako su vyrobene rucky-ci uz dve na bokoch alebo jedna v strede.ten kos s ruzami je nadherny ale ako ste zrealizovali tak pravidelny kosikovy vzor?dakujem za odpoved.

ahoj..na košíkový vzor som si kúpila valček.Ten je síce dosť drahý,ale sú aj lacnejšie štrukturálne fólie s týmto vzorom,alebo patchwork.Do ručiek na košíku som vložila hrubší floristický drátik..
Miru
11.05.09,12:58
pletenina na košíku je krém nanášaný dvoma špičkami, ušká na košíku sú s čokolády zatuhnutej na papieri a potom prilepené čokoládou o košík
http://mirus11rajce.idnes.cz

dnes srdiečko
osky
13.05.09,17:58
pletenina na košíku je krém nanášaný dvoma špičkami, ušká na košíku sú s čokolády zatuhnutej na papieri a potom prilepené čokoládou o košík
http://mirus11rajce.idnes.cz

dnes srdiečko

Miru,srdce je krasne,tiez mam v chladnicke jahody,hoci robim kosik s broskynami,ale povedala som si ze ked broskyne nedopadnu dobre,naplnim ho jahodami ako ty....
dakujem znova za radu,cokolada ma veru nenapadla-ale nasla som vselico aj na nete a urobila som si tie uska z marcipanu zmiesaneho s kakaom-splietla som po dva tenke valceky dlhe 25 cm a ohla na rucky. uz su tvrde-zajtra je uz oslava,dnes ma caka ten kosikovy vzor,inak aj broskyne su uz hotove a bez formiciek-vymyslela som si vlasny postup,ak sa do zajtra nerozpadnu:---,prilepim recept.


a co sa toho dokupovania tyka,no neviem,pochadzam sice len par km od Trencina,ale chodimm len zriedka,vydala som sa do Rakuska.ale ak vies,porad,lebo este tak rok,a stahujem k sebe aj rodicov,takze potom uz len Bratislava-tu mam len pol hodiny autom od terajsieho bydliska;):)
babka - ježibabka
14.05.09,14:35
Pre inšpiráciu Vám prikladám nejaké fotogafie. Podotýkam, že torty nie sú moje. Sú fotené na svadbe. Dúfam, že príslušné cukrárky sa na mňa nenahnevajú za ich zverejnenie.
Andrea308
15.05.09,10:30
..môj týždeň bol nie sladký-ale presladenýýý:D:D
http://www.torty.kat.sk/
Kazu
15.05.09,11:22
..môj týždeň bol nie sladký-ale presladenýýý:D:D
http://www.torty.kat.sk/

Tá druhá bola rozvodová? :eek:
Lebo mať ju ako svadobnúúúú, ..... nnnno, nechcela by som byť ženíchom :D:D:D:D
Andrea308
15.05.09,11:27
..tú druhú dali robiť dievčence kolegyni,ktorú tesne pred tridsiatkou nechal priateľ..
katulik111
16.05.09,06:07
ja som robila tieto
babka - ježibabka
17.05.09,12:08
Včera som sa zasa hrala. Kamarátka robila vnukovi zákusky na prijímanie a dala mi pozostatky korpusov a krému pre sliepky. Mne sa zdalo dávať takú dobrotu sliepkam hriech, tak som jej urobila ako prekvapko 3 ružičky a ešte vyšli aj 2 pre mňa. Bola riadne prekvapená.
tiborpm
17.05.09,12:23
Tak pridávam aj pár svojich výtvorov. Biela s ružičkami je pre moju maminku k 50. narodeninám a dinosaurova na želanie pre môjho 5. ročného syna Damiána.
osky
24.05.09,22:10
mile cukrarky,zase mam dotaz,poradite?
aka je to hmota,co sa tym potahuju torty,a je tak krasne biela?
pokial viem,cukriky su farebne,marcipan ma zltkasty nadych.ale co je to za potah,kt.je biely.
prave som pozerala svadobne torty na "torty od mamy",a je to krasne.
aj labutky alebo holubicky,z coho su ked su biele ako sneh.a zase naopak,cierny klobuk pre zenicha-to je dostat aj cierne farbivo alebo co to je?
poradte prosim.dakujem.
osky
24.05.09,22:11
Včera som sa zasa hrala. Kamarátka robila vnukovi zákusky na prijímanie a dala mi pozostatky korpusov a krému pre sliepky. Mne sa zdalo dávať takú dobrotu sliepkam hriech, tak som jej urobila ako prekvapko 3 ružičky a ešte vyšli aj 2 pre mňa. Bola riadne prekvapená.

ruzicky su velmi pekne,prezradis mi podrobny postup?ja sa tiez rada babrem s takymi vecickami.dik.
pandorasbox
25.05.09,01:04
mile cukrarky,zase mam dotaz,poradite?
aka je to hmota,co sa tym potahuju torty,a je tak krasne biela?
pokial viem,cukriky su farebne,marcipan ma zltkasty nadych.ale co je to za potah,kt.je biely.
prave som pozerala svadobne torty na "torty od mamy",a je to krasne.
aj labutky alebo holubicky,z coho su ked su biele ako sneh.a zase naopak,cierny klobuk pre zenicha-to je dostat aj cierne farbivo alebo co to je?
poradte prosim.dakujem.

väčšinou poťahovacia hmota K2, ktorá je krásne biela, ale aj ostatné hmoty sa dajú zafarbiť potravinárskou farbou a bude presne taká, akú si želáš - biela, čierna, zelená a pod.

labuťky, holubičky, nevesta so ženíchom a pod. sú väčšinou kupované, ale sú tu aj excelentné šikulky, ktoré si ich vymodelujú vlastnoručne

nalistuj si stránku:
www.peceniehrou.sk (http://www.peceniehrou.sk)

uvidíš, hneď aj z Teba sa stane šikulka, nájdeš tam množstvo poťahovacích hmôt a pomôcok k vytvoreniu sladkých a krásnych dobrôt. potrebuje to iba zopár juráškov a odvahu - ostatné už príde ...držím palčeky a teším sa na Tvoj výtvor, verím, že sa s nami o radosť podelíš:)
Miru
25.05.09,12:06
nepečme ,poďme k vode :D
osky
25.05.09,13:09
väčšinou poťahovacia hmota K2, ktorá je krásne biela, ale aj ostatné hmoty sa dajú zafarbiť potravinárskou farbou a bude presne taká, akú si želáš - biela, čierna, zelená a pod.

labuťky, holubičky, nevesta so ženíchom a pod. sú väčšinou kupované, ale sú tu aj excelentné šikulky, ktoré si ich vymodelujú vlastnoručne

nalistuj si stránku:
www.peceniehrou.sk (http://www.peceniehrou.sk)

uvidíš, hneď aj z Teba sa stane šikulka, nájdeš tam množstvo poťahovacích hmôt a pomôcok k vytvoreniu sladkých a krásnych dobrôt. potrebuje to iba zopár juráškov a odvahu - ostatné už príde ...držím palčeky a teším sa na Tvoj výtvor, verím, že sa s nami o radosť podelíš:)

ale ta K2 sa da zohnat asi len v madarsku,ci nie?
a take netradicne farby ani neviem kde,asi len gelove cez internet,a tolko zas ja nepeciem.
ale pozriem si tu stranku,dakujem za typ.
osky
25.05.09,13:10
nepečme ,poďme k vode :D
Miru,zase kus krasnej prace.si fakt sikulka.kosik ma nechava opät v nemom uzase.......:eek:
babka - ježibabka
25.05.09,14:04
ruzicky su velmi pekne,prezradis mi podrobny postup?ja sa tiez rada babrem s takymi vecickami.dik.
Pozri si prílohu k môjmu príspevku č. 960 na strane 96, tam je presný návod aj s obrázkami, nájdený na mimibazáre.Tam je postup z piškótov, ale robiť sa dajú z hocičoho, z vykrojených plátov, prípadne z obrezkov zo zákuskov alebo torty. Ja idem teraz robiť ďalšie, ak sa mi podaria večer prihodím.
Niečo ma teraz napadlo. V sobotu som videla v obchode minibábovky, mali priemer asi 8 cm, tie by neboli tiež zlé. Na dotvarovanie sa niečo doma nájde - piškóty, keksy - veď si poradíš, stačí inšpirácia. Maj sa a skúšaj.
Kazu
25.05.09,14:23
ale ta K2 sa da zohnat asi len v madarsku,ci nie?
a take netradicne farby ani neviem kde,asi len gelove cez internet,a tolko zas ja nepeciem.
ale pozriem si tu stranku,dakujem za typ.

K2 kupujem v cukrárskych potrebách v Bratislave, ale dá sa kúpiť aj v iných mestách.
babka - ježibabka
25.05.09,18:24
ruzicky su velmi pekne,prezradis mi podrobny postup?ja sa tiez rada babrem s takymi vecickami.dik.
Ružičky sú už v chladničke. Sú urobené z odrezkov z rezu pre kamarátku. Pre názornosť prikladám sľúbené fotografie. Vytvarované homolky, ružičky bez lístkov a hotové. Pre informáciu o približnej veľkosti-chcela by som ich natrepať do košíka od kivi, lebo ich zajtra beriem preč.
Andrea308
25.05.09,19:20
babka - ježibabka
26.05.09,14:21
nepečme ,poďme k vode :D
Mirka dobrá téma, pekne spracovaná.
babka - ježibabka
26.05.09,14:23
http://www.torty.kat.sk/
Andrejka, veľmi pekné, výstižné.