osky
26.05.09,16:55
Babka-jezibka,dakujem za obrazky na ruzicky,ja som si to aj myslela presne takto,ale nebola som si ista.
su pekne,dakujem za inspiraciu.
Zita5
28.05.09,12:00
Dievčatá , prikladám moje torty , ktoré niekedy boli skutočne vytvorené o päť minút dvanásť .Nemám sa čím chváliť vzhľadom , ale chuťovo ich musím pochváliť , nakoľko sú výborné .Robím rôzne , len nemám fotky , tak som prilepila to čo mám len tak odfotené .

Ale zajtra idem vnukovi piecť tortu k 5.narodeninám a strašne by som chcela autíčko , len nie také ležato , ako som robila z formy , ale chcela by som autíčko aj s kolieskami . Neviem ako začať , čo mám upiecť , ako vykrojiť a tak .
Prosím , ak niektorá budete mať čas , popíšte mi postup . Ďakujem .
wagner
28.05.09,12:22
Zitka sú veľmi pekné. Dala by som si. Čo tak upiecť a jednu sem prihodiť?
Čučoriedka 5
28.05.09,12:44
Dievčatá , prikladám moje torty , ktoré niekedy boli skutočne vytvorené o päť minút dvanásť .Nemám sa čím chváliť vzhľadom , ale chuťovo ich musím pochváliť , nakoľko sú výborné .Robím rôzne , len nemám fotky , tak som prilepila to čo mám len tak odfotené .

Ale zajtra idem vnukovi piecť tortu k 5.narodeninám a strašne by som chcela autíčko , len nie také ležato , ako som robila z formy , ale chcela by som autíčko aj s kolieskami . Neviem ako začať , čo mám upiecť , ako vykrojiť a tak .
Prosím , ak niektorá budete mať čas , popíšte mi postup . Ďakujem .
Zitka, ja by som tiež veľmi rada upiekla tak pekné torty, len nemám žiadny recet, neprihodíš ?? Pjosíííííííím.
Ďakujem.
osky
28.05.09,12:57
co sa tyka zdobenia a ozdob,veru som sa tu uz vela priucila.
ale aj ja by som ocenila i nejake receptiky na dobre torty.tak kto ma,sem s nimi:---
osky
28.05.09,13:03
a ešte podla toho aku chceš farbu čisto biele sa daju zohnat v lidli v oddelení americke vyrobky a su najlepšie a najlacnejšie je to 3OO g balenie s americkou sochou slobody

tak som rada,ze som sa pohrabala aj v starsich prispevkoch,konecne viem,z coho urobim cistobiely potah,lebo neviem kde sa da zohnat K2.
takze super,tieto cukriky niekedy pohladam,ked budem na slovensku;)
Miru
29.05.09,12:57
katulik111
29.05.09,15:20
aj ja som robila pár...
Ivana Š
29.05.09,19:27
Torta pre neterku k narodeninám
Zita5
29.05.09,19:48
Torta pre neterku k narodeninám

Ivka , to si piekla Ty?
Bionda
29.05.09,20:20
Ja ako pozerám- tak pozerám, že mnohé z vás robia nie torty, ale umelecké diela. Až sa mi ani veriť nechce, či sú aj také dobré ako fantasticky vypadajú? Nedávno som dala robiť malej tortu a musím povedať fuj- vyzerala celkom dobre, ale hnusná a chemická bola riadne, objednala som punčovú a neuveríte dala tam krém biely- pozerala som ako puk . Už som skúsila niektoré cukrárky , ale nejako je vzhľad na úkor chuti, do krému dávajú rastl. tuky- bŕrr. a pod.....
osky
30.05.09,05:39
Ja ako pozerám- tak pozerám, že mnohé z vás robia nie torty, ale umelecké diela. Až sa mi ani veriť nechce, či sú aj také dobré ako fantasticky vypadajú? Nedávno som dala robiť malej tortu a musím povedať fuj- vyzerala celkom dobre, ale hnusná a chemická bola riadne, objednala som punčovú a neuveríte dala tam krém biely- pozerala som ako puk . Už som skúsila niektoré cukrárky , ale nejako je vzhľad na úkor chuti, do krému dávajú rastl. tuky- bŕrr. a pod.....

ja tiez nemam velmi dobre skusenosti s normalnymi cukrarnami na Slovensku,je to tak-vzhlad na ukor chuti.
a je uplne normalne ,ze nedavaju maslo-tak to uz spravi dost.
ale nemyslim si ,ze cukrarky z tejto stranky by mali taky problem-su do zeny,nie vyucene cukrarky a pecu doma,iste si davaju zalezat na tom,aby torta bola i chutna.
napokon,iste by nemali tolko objednavok a taku popularitu,keby nevedeli dobre napiect;):)
tak im drzme palce,nech im to len pekne ide od ruky....:o
Marta V
30.05.09,07:32
katulil111,kde si prosím ťa kúpila tie gorálky čo máš na okrúhlej torte?Nemohla som ich nikde zohnať.
Marta V
30.05.09,07:37
Túto tortu som piekla so synovou priateľkou na dnešnú svadbu.
babka - ježibabka
30.05.09,07:54
Teraz nám už začína aj sezóna ovocných nepečených, tak Vám posielam niečo ku káve.
Ivana Š
30.05.09,11:53
Ivka , to si piekla Ty?

Áno Zitka, ja som piekla
katulik111
31.05.09,11:16
doboška a punčové toto používam aj ako tortu akurat ten rez vyrežem do želaného tvaru a obtiahnem MMF krem robím maslový ale su aj taký ktorý si želajú margarínový ´´100 ludi 1OO chutí´´

Dobošové rezy

Prísady: 750 g hladkej múky, 300 g práškového cukru, 3 vajcia, 1 1 prášku do pečiva, 50 g tuku , 100 ml mlieka

Postup: Prísady na cesto zmiešame a dobre spracujeme. Ak sa cesto zle spája pridáme trochu mlieka. Potom cesto rozdelíme na 6 bochníkov a na papieri (na pečenie)rozgúľame na tenké pláty. Upečieme v teplej rúre po jednom. Upečené vychladnuté pláty spojíme krémom, na 2-3 hodiny zaťažíme. Polejeme čokoládovou polevou.
krém robím klasický pudingový a do hotového zamiešam vela kakaa asi 100g podla chuti ja milujem kakaové takže čim tmavší tým lepší a záleží aj od značky kakaa.


PUNČOVÉ REZY
1 cesto:6vajec, 30 Dg práš.cukor, 6lyžíc teplej vody, 20Dg polohrub á múka, 1 prášok do pečiva.Žĺtka, cukor a vodu vymiešame, pridáme múku s práškom a sneh, rozdelíme na dva plechy a upečieme

2cesto:4vajcia, 20Dg cukor práš., 16Dg múka polohr.,pol práš. do pečiva, 4lyžice teplej vody

1 sirup : 1dl sirup orange, pol dl rum, 1dl horúca voda, šťava z 1 citróna,trocha žltého al oranžového farbiva

2sirup : 1dl sirup červený, pol dl rum, 1dl horúca voda,šťava z citróna, farba červená

Pláty natrieme džemom. Stredný /pôvodný recept po šírke plechu nakrájame pásy asi 2 cm hrubé a tie striedavo namáčame do sirupov ale ja som si to uľahčila/ striedavo polievame lyžicou po šírke plechu. Potom dáme natretý plát na vrch +poleva:40Dg cukor, šťava z 1 citróna, 4 lyžice horúceho mlieka, troška ružového farbiva, vymiešat, naliať na koláč a nechať stuhnúť,ked to chcem potiahnut ako tortu tak to cele obtriem hustým džemom a obtiahnem.
ale najčastejšie robim orechovú tortu klasické piškóty polievané kavou z rumom...
Miru
31.05.09,11:49
Ovečka od "NICI"
osky
31.05.09,13:46
Katulik 111-prosim ta upresni este u oboch rezov,ci rura ma byt vyhriata a na kolko stupnov piect,prip.ako dlho-pre mna su to dolezite informacie.
a este,myslim ze sa stala nedopatrenim chybicka-v tych dobosovych je to pol prasku do peciva?
odpovedz prosim,dakujem vopred.

Miru,ja neviem kde na to chodis.je to tak zlate, priam na zozratie/myslene nie vulgarne:eek:/
Miru
31.05.09,14:55
Osky ,ja ti ani neviem ,ja k tomu vždy prídem ako slepé kura k zrnu, každá tortička má dôvod a príbeh, Ovečka tento: chalan pre frajerku dal spraviť na narodky peto ,že je zaťažená na doplnky od fy. NICI, ktorá vyrába kľúčenky, kabelky a pod v tvaroch zvierat a ona má rada ovečky, tak asi tak .:) A to som bola rada ,že nechcel vlka v ovčom kožuchu !
Keby si vedela čo ma ešte čaká za podivnosti /časom zistíš/ ,ale nevadí ,ja sa vždy teším ,je to výzva ktorá ma veľmi baví a úžasne si oddýchnem pri takejto práci . Nech sa vám v novom týždni darí
osky
31.05.09,15:45
ja som sa tiez k tomu podujala len vdaka tejto teme-nahodou sa naskytla prilezitost,kde torta bola prijemnym ozivenim,tak som skusila.
povedala som si ,ze ak som neni totalne nemehlo,volaco zo seba vydolujem.
bola obycajna,biela kremova s ruzickami,ale pekna a na to ze to bol moj prvy vytvor "mimo domu",mala obrovsky uspech.
len tak nepeciem a prilezitosti nie je tolko,ale vyrabam si do zasoby rozne ozdoby z marcipanu a pod.
a tak sa pri tom vzdy odreagujem,ze som priam zavisla.
a stale citam na nete.
tento tyzden robim srdce na svadbu a o mesiac jednu tortu na krst-vsetko ako darcekova pozornost,ziadny kseft:D
Zita5
01.06.09,10:38
Dievčatá , prikladám moje torty , ktoré niekedy boli skutočne vytvorené o päť minút dvanásť .Nemám sa čím chváliť vzhľadom , ale chuťovo ich musím pochváliť , nakoľko sú výborné .Robím rôzne , len nemám fotky , tak som prilepila to čo mám len tak odfotené .

Ale zajtra idem vnukovi piecť tortu k 5.narodeninám a strašne by som chcela autíčko , len nie také ležato , ako som robila z formy , ale chcela by som autíčko aj s kolieskami . Neviem ako začať , čo mám upiecť , ako vykrojiť a tak .
Prosím , ak niektorá budete mať čas , popíšte mi postup . Ďakujem .

Milé poraďáčky , nechali ste ma na pospas , potrápiť sa s autíčkom .Fotku Vám prikladať nebudem , môj vnúčik povedal , že autíčko je N 1:D, ale mne sa nepáčilo .Skoro som ho vyhodila ......ale rodina ma prehovorila . :D:D

Ale zaručene viem , že jedno je isté ......je to protidepresívne autíčko , to autíčko vylieči každého ..........pohľad naň určite nenechá ani jednu tvár smutnú a vážnu . Mám ho v PC a dostalo názov Protidepresívne autíčko .;) Ja keď sa naň pozriem , tak plačem od smiechu .:);) Stačí ?
jozka56
01.06.09,10:45
Milé poraďáčky , nechali ste ma na pospas , potrápiť sa s autíčkom .Fotku Vám prikladať nebudem , môj vnúčik povedal , že autíčko je N 1:D, ale mne sa nepáčilo .Skoro som ho vyhodila ......ale rodina ma prehovorila . :D:D

Ale zaručene viem , že jedno je isté ......je to protidepresívne autíčko , to autíčko vylieči každého ..........pohľad naň určite nenechá ani jednu tvár smutnú a vážnu . Mám ho v PC a dostalo názov Protidepresívne autíčko .;) Ja keď sa naň pozriem , tak plačem od smiechu .:);) Stačí ?
Zita prilep protidepresívne autíčko, aj my sa chceme vytešovať, no...:)
Zita5
01.06.09,10:52
Zita prilep protidepresívne autíčko, aj my sa chceme vytešovať, no...:)

Jožka nechcem túto krásnu tému zamrníkovať , zle sa mi číta , lebo som dostala záchvat smiechu a k tomu slzy ....:---;) .
Práve rozmýšľam nad cenníkom za jeden kuk , lebo idem tým autíčkom liečiť ľudí .:---:---:---
Kazu
01.06.09,11:26
Milé poraďáčky , nechali ste ma na pospas , potrápiť sa s autíčkom .Fotku Vám prikladať nebudem , môj vnúčik povedal , že autíčko je N 1:D, ale mne sa nepáčilo .Skoro som ho vyhodila ......ale rodina ma prehovorila . :D:D

Ale zaručene viem , že jedno je isté ......je to protidepresívne autíčko , to autíčko vylieči každého ..........pohľad naň určite nenechá ani jednu tvár smutnú a vážnu . Mám ho v PC a dostalo názov Protidepresívne autíčko .;) Ja keď sa naň pozriem , tak plačem od smiechu .:);) Stačí ?

Zitka ospravedlňujem sa ti, že som neporadila. Mala som tú tému otvorenú a niečo som musela odbehnúť. Potom som sa už k tomu nedostala a poviem na rovinu, že som aj zabudla. V sobotu odpoludnia som na teba myslela veľmi intenzívne, lebo aj ja som kúzlila tortu pre moju vnučku k narodeninám. Potom som ti poslala aj na mobil foto a krátku správu ale až do nedele mi blikala ako nedoručená. Ak súhlasíš, môžeme si tie fotky vymeniť :D Sem ju nemôžem prilepiť, lebo sa mi nedá stiahnuť do PC, "stratil" sa mi program, musím čakať na brata, až mi ho pohľadá.
Miru
01.06.09,15:00
Zitka ,tak to ma mrzí, niekedy kuknem sem aj každý deň a niekedy sa sem nedostanem aj týždeň, ale v tomto prípade -všetko dobre dopadlo,najdôležitejší človek bol spokojný a na názor ostatných zabudni, úsmev na tvári a žiariace detské očká nič nenahradí, baby ak máte niekedy niečo súrne ,pošlite SS a ak viem pomôžem
katulik111
01.06.09,16:40
osky ten prašok je v poriadku ale ja som myslím dala celý(aby sa mi druhá polovica neplantala v skrinke/ to je štýl linecke cesto takže som to piekla pri 200´c v teplovzdušnej rure po dva plechy v klasickej by som dala asi 18O´c tie platiky su vyvalkané uplne na tenko ako papier tak nemaj z toho obavy
a tie punčové su pečene na 220´c to je piškotove cesto tiez davam na plech pečiaci papier Ak ešte niečo potrebuješ vediet stači sa opýtat:)
kraus marian
04.06.09,13:24
Neviem, sú to vlastné výrobky? Sú prenádherné......
je to pastva pre oči...
katulik111
04.06.09,17:21
moja dnešná svadobná
invest
05.06.09,06:27
Milé poraďáčky , nechali ste ma na pospas , potrápiť sa s autíčkom .Fotku Vám prikladať nebudem , môj vnúčik povedal , že autíčko je N 1:D, ale mne sa nepáčilo .Skoro som ho vyhodila ......ale rodina ma prehovorila . :D:D

Ale zaručene viem , že jedno je isté ......je to protidepresívne autíčko , to autíčko vylieči každého ..........pohľad naň určite nenechá ani jednu tvár smutnú a vážnu . Mám ho v PC a dostalo názov Protidepresívne autíčko .;) Ja keď sa naň pozriem , tak plačem od smiechu .:);) Stačí ?
Niekedy keď človek najviac chce, tak sa to nepodarí. No hlavne, že bola dobrá a všetkým chutila. A možno splnila aj iný účel, veď na oslave má byť veselo:):D
Maruška54
05.06.09,06:43
Niekedy keď človek najviac chce, tak sa to nepodarí. No hlavne, že bola dobrá a všetkým chutila. A možno splnila aj iný účel, veď na oslave má byť veselo:):D
Trošku túto tému zamrníkujeme. Moja sestra hovorí o svojich výtvoroch že nie sú pekné pre oko ale sú dobré pre hubu.
babka - ježibabka
05.06.09,17:23
ja tiez nemam velmi dobre skusenosti s normalnymi cukrarnami na Slovensku,je to tak-vzhlad na ukor chuti.
a je uplne normalne ,ze nedavaju maslo-tak to uz spravi dost.
ale nemyslim si ,ze cukrarky z tejto stranky by mali taky problem-su do zeny,nie vyucene cukrarky a pecu doma,iste si davaju zalezat na tom,aby torta bola i chutna.
napokon,iste by nemali tolko objednavok a taku popularitu,keby nevedeli dobre napiect;):)
tak im drzme palce,nech im to len pekne ide od ruky....:o
Môžu dať aj rastlinný tuk a až tak veĺmi to nezmení chuť, aby to bolo nejedlé, ale dávajú tam ešte jednu ingredienciu, ktorú do receptu nenapíšu a to je l á s k a a tú Ti v cukrárni nedaju.
Kazu
05.06.09,18:46
Tak tu je tá sľúbená torta modernej ženy :) Tortu som "upiekla" v TERNE a ten zvyšok som už dopatlala ja. Podstatné bolo, že tam bol kôň, ostatné nedostatky mi vnučka láskavo prepáčila :D:D:D

38585
pepsikova
05.06.09,18:57
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=38585&d=1244227541..


...KAZUUUUU..je náááádhernááá..zaujímalo by ma, ako si vyrobila toho koňa...
Kazu
05.06.09,19:09
Mojkááá, za čo ma prosím ťa máš? :D:D:D:D:D

Toho koňa som kúpila, ten je nastálo :--- u nás je taký obchodík všeho chuť a tam ho mali na takom placatom podstavci :---
Andrea308
06.06.09,09:52
moje tohtotýždňové výtory http://www.torty.kat.sk/
babka - ježibabka
07.06.09,12:13
Na piatok pre rodiiného priateľa vinára som robila niečo takéto. Bol spokojný. Lístky som nerobila, tie sú živé.
babka - ježibabka
07.06.09,12:24
Na včera som robila pre neterku k novonarodenému dievčatku zasa toto. Nakoľko má dve maličké detičky, tak som im pre radosť použila inšpiráciu "bábätko"z internetu, aby mali radosť. Na druhej, keďže teraz letí všetko 2 v jednom som použila papučky, ktoré po skončení svojej funkcie na torte bude bábätko aj nosiť.
Ivánuška
08.06.09,08:48
no ako toto niekto môže tak krásne urobiť,
baby ja som sa rozhodla že idem upiecť dcére na 8 rokov tortu. objednala som si formu kvietka. a chcela by som Vás poprosiť o radu. teda o to ako to vyzdobiť zhora a recept na lahučko-jemnu jogurtovu tortu. nie som kamarat s kuchynou ale čo neurobíte pre dcéru, že? dakujem za každú radu. :D
laumar
08.06.09,11:05
Aj ja som cez víkend piekla dcérke tortu - tu je:
Ivánuška
08.06.09,11:30
Aj ja som cez víkend piekla dcérke tortu - tu je:
krásna je.... ja sa nechcem pušťať do takýchto zložitých , lebo som ešte žiadnu nepiekla.. iba polotovar nejaký krtkov domček... či čo to bolo...
laumar
08.06.09,12:11
len raz skúsiť a pôjde to:)
Miru
11.06.09,09:47
kaupke
11.06.09,10:08
tak som rada,ze som sa pohrabala aj v starsich prispevkoch,konecne viem,z coho urobim cistobiely potah,lebo neviem kde sa da zohnat K2.
takze super,tieto cukriky niekedy pohladam,ked budem na slovensku;)
"tortičkárky" - skúsené cukrárky , ja som si zohnala K2 , to je tak krásna bielučka hmota , že sa bojím ju použiť na tortu . stále rozmýšľam ako ju tam dostanem , aby sa mi nepokrčila , aby pekne "sadla" na tortu ... a pod. Viete mi poradiť čím ju rozvaľkávate , používate pod to foliu , abo dačo iné ? Zohnala som si aj bielučký fondán , môžem robiť z neho ozdoby ?
Andrea308
13.06.09,08:17
Marta V
13.06.09,20:30
Prikladám práve dokončené tortičky
Miru
14.06.09,07:00
som dobojovala s postavičkami
slnecnicaa
16.06.09,08:53
prvykrat som skusala obtiahnut tortu marcipanom z marshmallow.....
michaela.sevceova
16.06.09,09:14
mnam mnam39282
osky
16.06.09,12:18
som dobojovala s postavičkami

znova si mi vyrazila dych!
ze sa ti to chcelo!,iste to bola babracka.dufam ze ich nezjedia a odlozia si ich minimalne na par dni......
obdivujem tvoju zrucnost,no v tomto pripade najmä trpezlivost;)
VERONIKA6
16.06.09,12:29
Teda baby, obdivujem Vás. Klobúk dolu pred Vami.:D
invest
17.06.09,12:08
som dobojovala s postavičkami
Je to hotová umelecká práca. Si šikulka.;)
invest
17.06.09,12:10
prvykrat som skusala obtiahnut tortu marcipanom z marshmallow.....
Je krásna, ako by si to robila stále. Ja zatiaľ len pozerám a obdivujem.
Ale stále ma nutká skúsiť to tiež.:D
Jara
17.06.09,12:16
Ja som už skúšala, ale nebolo to také pekné. Tá hmota nebola taká hladučká, asi som mala preosievať cukor... Preto som ju sem ani neprilepila...
slnecnicaa
17.06.09,13:39
dakujem. a tiez to bola prva torta, ktoru mamka dostala. doteraz vypekala ona nam a kadekomu inemu a sama tortu nedostala nikdy. az teraz odo mna. tak to ma dvojnasobne potesilo, ze sa jej pacila aj chutila a hlavne ze ju potesila. inak vsetko som sa naucila od nej.
Kazu
17.06.09,16:18
dakujem. a tiez to bola prva torta, ktoru mamka dostala. doteraz vypekala ona nam a kadekomu inemu a sama tortu nedostala nikdy. az teraz odo mna. tak to ma dvojnasobne potesilo, ze sa jej pacila aj chutila a hlavne ze ju potesila. inak vsetko som sa naucila od nej.

Myslím, že dvojnásobnú radosť mala aj tvoja mama. Že dostala tortu a že má takú šikovnú dcéru :)
Miru
20.06.09,14:30
podnos má rozmery : 65 X 40
Andrea308
20.06.09,18:20
nokuska
20.06.09,18:32
Posielam páp mojich výtvorov
babka - ježibabka
21.06.09,17:22
Ja som na dnes robila pre nevestu po tréningu na malých ružičkách skutočnú. A keď to má byť ruža, nech je ružová aj vo vnútri. Druhú som pôvodne plánovala podložku pod ružu a potom mi vyšlo toto.
Miru
21.06.09,21:34
Šikovná, nevesta mala určite radosť
Marta V
22.06.09,04:47
Ja som tiež trénovala ružičku:)
danielko
22.06.09,06:12
Ja som včera babke k jej 100-ke urobila takúto tortu:
babka - ježibabka
22.06.09,16:42
Šikovná, nevesta mala určite radosť
Nevesta mala skutočne radosť a bola veľmi prekvapená. Je to tiež aj vďaka Vám - všetkým poradáčkam, ktoré sa akýmkoľvek spôsobom podelíte s ostatnými so svojimi nápadmi, receptami a skúsenosťami.A preto Vám všetkým ďakujem.mimotemy Veľa tu zohráva aj technika, že sa takto dajú získavať informácie. Len škoda, že táto možnosť získavania informácií nebola tak pred 20 rokmi, lebo ako sa hovorí, čo nechytíš za rohy, za chvost neudržíš.
ZDENIELA
23.06.09,06:39
Viem, že ste už veľa ráz radili ohľadom výroby marcipánu (zo sušeného mlieka) ... ja len taký malý dotaz ... Sestra robí tiež krásne torty (šikovná je) no marcipán nemá nikdy taký snehovo biely ale taký nažltlý (pretože sušené mlieko samo o sebe je žlté)
Ako to že Vy máte marcipán úplne krásne biely???
Je chyba v druhu používaného suš. mlieka (existuje aj neaké čisto biele?), alebo v čom je ten zázrak?
Ďakujem, budeme vďačné za odpoveď
slnecnicaa
24.06.09,11:49
Zdeniela, tusim na to pouzivaju hmotu ktora sa vola K2, ked si pozries par stranok naspat, tak o nej tu baby pisu.... a mozno by sa dal pekny biely "marcipan" urobit z marshmallov cukrikov. teraz maju mat od stvrtka v lidli akciu na americku kuchynu a maju mat aj biele marshmallov.
Miru
24.06.09,18:28
dnes krtinec s krtkom a motorka
Miru
26.06.09,19:37
Svadobná
osky
26.06.09,20:24
Svadobná

vysvetli mi prosim ta,akoto ze aj ked to je krive,drzi to a nespadlo....:confused:
Miru
27.06.09,07:30
:) no lebo nieje krivé ako krivé :), musíš zachovať stred a potom vyvažovať, do jednotlivých poschodí sa robia zárezy na "zaparkovanie" ďalšieho poschodia ,táto torta sa skladala zo 17 plátov.

http://mirus11.rajce.idnes.cz
Andrea308
27.06.09,09:59
katulik111
28.06.09,08:52
konečne som sa sem dostala je tu vela nových krásnych tortičiek ;) aj ja posielam svoje výtvory
Miru
28.06.09,21:21
mašinka Thomas a Noddy
osky
29.06.09,08:08
:) no lebo nieje krivé ako krivé :), musíš zachovať stred a potom vyvažovať, do jednotlivých poschodí sa robia zárezy na "zaparkovanie" ďalšieho poschodia ,táto torta sa skladala zo 17 plátov.

http://mirus11.rajce.idnes.cz

Miru,na to by som ja nemala nervy.
Maruška54
29.06.09,08:10
moja obťahovaná prvotina neteri na promociu
DanielaSL
29.06.09,15:48
Maruška paráda...aj ja by som takú chcela...žeby som išla do školy? ;):)
ondrejvla
29.06.09,16:21
Maruška, je krásna! Som presvedčená, že aj tak krásne chutila...
Adresu na objednávku hmôt na torty, fixky. ozdoby, som si odložila, keď prídem domov, budeme s dcérou vyberať, čo objednať.
Miru
30.06.09,18:59
dnes:
osky
01.07.09,19:47
dnes:
Miru,ty sa doma nudis,ze mas na toto cas?
je to zase krasne,ako vzdy.pre koho tentoraz?
Miru
02.07.09,09:26
Osky -ty si potvora, je to pre firmu čo spracováva europrojekty ,no a euro peniaze idú prevažne do obcí,poľno.podnikov a fariem , mali neakú vtipnú príhodu s VIFI anténkami na net ,tak preto ich je tam tak veľa, bolo to na rozlúčkovú párty,ale neviem s kým sa lúčili:rolleyes: vieš akú mám vrtuľu na za....? ,teraz je také husté obdobie ,čas promócií a svadieb,sem-tam narodky, koníček sa mení na koňa


tu sú včerajšie
Maruška54
03.07.09,04:14
Pre brata vášnivého hubára...aj torta aj koláčiky


teraz som zistila že tá fotka je tmavá, takže tortu nezdobili ružičky ale marcipánové dubáky
azla
03.07.09,05:59
Dievčatá , klobúk dolu ....ste naozaj šikovnice.:):):)

Miru, tá motorka sa mi veeľmi páči (aj motorkár ....samozrejme:rolleyes:). To je hotové umelecké dielo.
Aspoň trošku prezraď :Dako k tomu prídeš ....myslím krásnemu výsledku.:)
Andrea308
03.07.09,07:09
DominikaDominika
03.07.09,08:30
http://www.torty.kat.sk/

Andrea, každý kúsok je hotové umelecké dielo, veľmi pekné, nemám slov....
Chcela by som Ťa poprosiť, mohla by si mi poradiť nejakú chutnú plnku do torty (bez kakaa) - napr. nejakú z Tvojich najčastejších, osvedčených. Chcem upiecť nejakú chutnú tortičku synčekovi na narodeniny (2 roky) na budúci týždeň. Ď A K U J E M ;)
azla
03.07.09,08:30
Som očarená ...............nenachádzam slov na tú krásu :):):)

(iste sú aj chutné ...)
erzet
03.07.09,08:51
Miru,ty sa doma nudis,ze mas na toto cas?
je to zase krasne,ako vzdy.pre koho tentoraz?
Prečo by sa mala nudiť. Prečo by to mala robiť, iba keby sa nudila. Veď tvorí niečo krásne, čo každý nedokáže a nielen ona. Je šikuľka.
gabizu
03.07.09,11:12
Torty mojej dcéry na osemnáste narodeniny - všetky chutili výborne:)
katulik111
03.07.09,18:20
ja som robila pre motorkára ale modelovat dobre neviem tak motorka je umelá:o
kosovka
03.07.09,19:55
uverejňujete tu krásne torty,inšpirujú ma,aj ja by som rada zverejnila svoje výrobky,len neviem ako,nie som moc technicky zdatná -poradite prosím:)
Miru
03.07.09,22:04
uverejňujete tu krásne torty,inšpirujú ma,aj ja by som rada zverejnila svoje výrobky,len neviem ako,nie som moc technicky zdatná -poradite prosím:)
keď píšeš príspevok ,tak dole pod ním je pridať prílohy ,na to ťukneš a stiahneš si z tvojho PC
Miru
03.07.09,22:06
Yoda ,myši a alfa-spider 1970
osky
04.07.09,21:10
Prečo by sa mala nudiť. Prečo by to mala robiť, iba keby sa nudila. Veď tvorí niečo krásne, čo každý nedokáže a nielen ona. Je šikuľka.

Miru iste pochopila ako to bolo myslene ......napokon,aj zareagovala na humor humorom.ale nebola by porada poradou keby sa nenasiel niekto kto by sem tam nezarypol.....
chcela som tym len vyjadrit -ako vzdy svoje uznanie,vsak viem ze to nerobi z nudy.aj ja peciem a nie preto,zeby som sa nudila,niekedy padam dolu nosom,nestiham/ako i dnes-z prace rovno zdobit tortu a do dvoch hodin odniest oslavencovi/ a predsa peciem.....
ale vytvorit nieco tak pracne a este k tomu tak vela roznych malych figurok,si pyta vela casu a este viac nervov.preto som sa pytala ci sa nudi.
nebolo to myslene ako provokacia.takze do pecenia:):o
Miru
05.07.09,08:27
to bolo iba malé nedorozumenie , ja vás mám rada oboch
babka - ježibabka
05.07.09,17:37
Ja som na dnes robila vnukovi so štvorlístkami pre šťastie.
babka - ježibabka
05.07.09,17:57
A aby sme mali čo líznuť aj doma, čo mi zostalo trochu krému urobila som rýchlovku v jednej miske (upečené v mikrovlnke, naplnené, ozdobené a servírované v tej ístej).
osky
05.07.09,18:33
to bolo iba malé nedorozumenie , ja vás mám rada oboch

;):)
Anežob
05.07.09,19:39
40373
Šikulkám pre inšpiráciu.
tutiola
05.07.09,19:40
Pokúšam sa priložiť vlastné dielka.Mama slavila 8O. narodeniny a slávili sme to na 3X. Preto sú rozne a predsa rovnaké. Nie je to nič moc, ale vlastná práca vždy teší. Srdce je z cukrárne - vlastne to bola zbytočná poznámka, lebo je to vidieť.
kosovka
06.07.09,17:45
Miru vdaka za radu
Takže toto jedna z mojich záľub
Miru
07.07.09,14:36
včera a dnes , tento týždeň už len zaváram /dúfam/
kosovka
07.07.09,15:13
Miru máš krásne tortičky,určite aj chutné
Maruška54
07.07.09,15:28
včera a dnes , tento týždeň už len zaváram /dúfam/
prosím ťa mohla by si mi prezradiť či si tú tmavú hmotu na poťahovanie knihy natierala štetcom alebo si ju celú zafarbila, ja som sa bála že keď pridám farbu do tej hmoty tak sa mi pekne nezafarbí tak som ju len zamelírovala
Miru
07.07.09,17:19
Maruška hmotu som farbila kakaom, knihy mali pôsobiť ako staré a ošuntelé, tak som ešte hotovú knihu potierala na sucho práškom s kakaa ,aby vznikol efekt starého
Maruška54
07.07.09,17:31
Maruška hmotu som farbila kakaom, knihy mali pôsobiť ako staré a ošuntelé, tak som ešte hotovú knihu potierala na sucho práškom s kakaa ,aby vznikol efekt starého
ďakujem, vyskúšam na budúce kakao, ja som rozvaľkanú hmotu potlačila pokrčeným papierom a tak vznikol efekt kože
katulik111
12.07.09,06:59
ja som robila torzo ženy 4 pláty mezdi tvarohová plnka banany a jahody
Miru
13.07.09,17:18
do Maďarska
osky
13.07.09,21:52
do Maďarska

ako si vyrobila take jednotvarne-rovnake pismo,mas sablonu?
a tie lisky som skusala natierat i ja,ale cokolada stuhla a popraskala-nedala sa stiahnut a uz vobec nedrzala pokope,takze ziadne cokoladove listky:mee:
posles navod?diiiiiiiik.
erzet
14.07.09,06:17
To je taká torta na otáčanie
Miru
14.07.09,08:47
som čakala na preklad textu k torte ,som to totiž odpísala s pohľadnice;)
tu je -Je pekné,keď človek vidí svoj cieľ a dosiahne ho cez oheň a vodu. /cez úskalia/
mám šablonku na písmenká a robila som ich s modelovacej čokolády, netešte sa ,žiadna sranda to nebola ,som myslela ,že nedorobím a torta poletí kade ľahšie, teplo a čokoláda sa mi topila,no horor......
Osky ,čokoládu som roztopila nad parou v nerezovej miske a štetcom napatlala na umyté a osušené ružové lístky,dala na tanierik a šup do mraziaku ,potom to šlo dobre dole.
Miru
14.07.09,09:05
Osky bude určite chcieť :--- tak sem vkladám návod na modelovaciu čokoládu a patchworkové sady na písmenká a čísla ,ktoré používam, nech s vám darí
osky
15.07.09,08:04
Osky bude určite chcieť :--- tak sem vkladám návod na modelovaciu čokoládu a patchworkové sady na písmenká a čísla ,ktoré používam, nech s vám darí

zlata si miru,len jednu chybicku to ma-ten navod neviem zväcsit a ja som skulava-to miniaturne neprestudujem ani do vianoc.radsej to tu napis alebo dako zväcsi,budem ti strasne vdacna.:D
Miru
15.07.09,17:53
no bude to znieť možno čudne ,ale poslala som to v plnej veľkosti ,že sa to tak nezobrazuje ,ja za to nemôžem:mee:, pošli mi mailovú adresu a ja ti to pošlem . A skúsila si si to stiahnuť a potom na svojom PC vytlačiť? Mne to tak šlo ,vytlačilo mi to celú stranu a čitateľne /robila som skúšku/,dúfam ,že aspoň teraz som pomohla
osky
15.07.09,19:40
no bude to znieť možno čudne ,ale poslala som to v plnej veľkosti ,že sa to tak nezobrazuje ,ja za to nemôžem:mee:, pošli mi mailovú adresu a ja ti to pošlem . Skúsila si si to stiahnuť a potom na svojom PC zväčšiť?

tak technicky zdatna nie som,ja si to neviem stiahnut:eek::mee:,vlastne preto som este sem neprilepila svoje torticky,lebo su fotene normalnym ,nie digitalnym fotakom a neviem ako by som to mala sem nacapit.......
moja adresa nie je tajna,takze nepisem ces sukr.spravu.dakujem ti uz vopred,ze mi to posles,snad tam to bude väcsie.....
bloskar@libero.it
Miru
16.07.09,20:49
Osky oskenuj si fotky do PC ,uprav na potrebnú veľkosť a šupni sem,prípadne foť mobilom a stiahni si to sem, a to vieš ,že ti to pošlem;)
mon40
17.07.09,13:03
Ani ja cez sobotu nespím :)
mon40
17.07.09,13:14
a ešte jedna, môj prvý pokus :)
babka - ježibabka
17.07.09,14:45
Na dnes - pokus o čierne pivo pre syna. Ešte som ho len dočapovala (dala penu).
osky
17.07.09,17:50
Osky oskenuj si fotky do PC ,uprav na potrebnú veľkosť a šupni sem,prípadne foť mobilom a stiahni si to sem, a to vieš ,že ti to pošlem;)
miru dostala som meil a veeelmi dakujem.da sa to lupou zväcsit,aj tu tortu som si opisala,uz si ju skusala?

ak nadabim na niekoho kto sa v tom vyzna,oskenujem tie svoje vytvory-su to len styri torty z posledneho obdobia,a este dve voljake prvotiny-ja peciem pre nas ,nie na kseft.ale vzdy sa pacia a chutia vyborne.:---
osky
17.07.09,17:52
a ešte jedna, môj prvý pokus :)
vyzeraju krasne a aj dobre-hod kusok......;)
katulik111
18.07.09,04:59
mojim známym sa akosi zapáčali prsia ved už nič iné ani nepečiem:D:D:D
holubička1
18.07.09,09:24
ja som robila torzo ženy 4 pláty mezdi tvarohová plnka banany a jahody
Katulík môžeš prosím ťa prilepiť recept na tú tvarohovú plnku s banánmi? Vďaka:)
katulik111
19.07.09,04:03
na tu velku knihu som robila z 1l mlieka,4zlaté klasy, 3 vanilkové cukre, pol kg kryštálového cukru ale sa mi to zdalo málo sladké tak som pri šlahaní dala ešte asi 150 g prášškového ale každý podla svojej chuti a do vychladnuteho 2maslá a 2 mäkké tvarohy, dala som plat, džem, vrstvu krému, po celom na kolieska nakrájala banány vrstvu kremu, do druhej vrstvy som medhi krem dala jahody a do tretej vrstvy krému opät banany bola riadno vysoká
ale ak to chcete len na daky kolač tak bud polovicnej alebo tretinovej davky robila som ho prvý krát ale oslávencovi velmi chutil aj mne papa
Miru
19.07.09,15:10
tento týždeň
kosovka
23.07.09,16:41
zas som čosi popiekla
osky
24.07.09,19:10
podnos má rozmery : 65 X 40

miru,o tri tyzdne mame svadbu a oslavu pätdesiatky zaroven.
ta tvoja pätdesiatka je nadherna,prosim ,daj mi trohu popis detailov.
napr.;
-zaujima ma ,ci si to piekla na takej forme,alebo ci si to piekla na hranatom plechu a potom vyrezala.
a ak si vyrezavala,tak po jednom plate,alebo uz zlepene kremom a potom vyrezat?
-dalsia vec;kolko si potrebovala na potah celej torty potahovacej hmoty?z jednej davky to iste nebolo:confused: a takisto kolko hmoty na tak krasne ozdobenie?a co to je za potah/marcipan,MMF..../

ak nie je tajny recept na tuto davku,budem rada ak posles aj ten.snad sim moc narocna ci zvedava....no ano,priznavam.som.dakujem.:---:D
Miru
25.07.09,10:35
Osky ,: 50 je zložená prekladaním plátov tak ako tehly na dome , pečená je v najväčšej štvorcovej forme zo sady ,poprekladala a naplnila ,zatuhnutú tortu som obrezala do požadovanej formy, nieje potiahnutá ,je to šľahačkovo jogurtovo ovocná ,ľahká letná torta a ruže sú tiež zo šľahačky , používam rastlinnú šľahačku "Hulala" v tomto prípade asi 2,5 l. robila som ju z ananásom /6 plechoviek/
Dnes veľká slza .
osky
25.07.09,18:56
Osky ,: 50 je zložená prekladaním plátov tak ako tehly na dome , pečená je v najväčšej štvorcovej forme zo sady ,poprekladala a naplnila ,zatuhnutú tortu som obrezala do požadovanej formy, nieje potiahnutá ,je to šľahačkovo jogurtovo ovocná ,ľahká letná torta a ruže sú tiež zo šľahačky , používam rastlinnú šľahačku "Hulala" v tomto prípade asi 2,5 l. robila som ju z ananásom /6 plechoviek/
Dnes veľká slza .

som netechnicky,hrozny hotentot-nechapem .ked prekladana ako tehly na dome,to zamena,ze tie platy si potom aj dako najprv prerezavala?lebo ak boli rovnako velke,tak by vysli pekne na seba,klasicky.ak boli na striedacku,potom si z nich rezala.ci ako?
sory Miru,ale ja potrebujem fakt vsetko polopaticky.
a este nechapem-tu slahacku si robila s ananasom,ci tortu?vies,ten povrch je taky krasny oranzovkasty a krasne hladky,preto som myslela ze je potiahnuta.a na tie ruze a listky by som sa bala chytit,hoci som si to video co si tu prilepila volakedy,uz vela razy pozerala.navyse bude teplo.to nerisknem.kazdopadne dakujem za radu.
mas so mnou pevne nervy.dik.
babka - ježibabka
26.07.09,13:27
Trošku som zasa piekla, len tak narýchlo pre druhého syna a pre druhého vnuka a tiež aby zostalo niečo aj pre nás.
Miru
26.07.09,14:31
som netechnicky,hrozny hotentot-nechapem .ked prekladana ako tehly na dome,to zamena,ze tie platy si potom aj dako najprv prerezavala?lebo ak boli rovnako velke,tak by vysli pekne na seba,klasicky.ak boli na striedacku,potom si z nich rezala.ci ako?
sory Miru,ale ja potrebujem fakt vsetko polopaticky.
a este nechapem-tu slahacku si robila s ananasom,ci tortu?vies,ten povrch je taky krasny oranzovkasty a krasne hladky,preto som myslela ze je potiahnuta.a na tie ruze a listky by som sa bala chytit,hoci som si to video co si tu prilepila volakedy,uz vela razy pozerala.navyse bude teplo.to nerisknem.kazdopadne dakujem za radu.
mas so mnou pevne nervy.dik.

Osky si ma mierne vykoľajila ,neviem či si píšeme o rovnakej torte ,je to táto??? ona nieje ani oranžovkastá a už vôbec nie hladká a zo šľahačkou robím rada práve pre teplo ,lebo drží tvar a netopí sa s krémom by to nešlo, prosím napíš či sa fakt jedná o túto tortu, alebo o ktorú ,aby som zbytočne nepísala a nezblbla ťa niečím iným, ako chceš vedieť
osky
26.07.09,18:39
Osky si ma mierne vykoľajila ,neviem či si píšeme o rovnakej torte ,je to táto??? ona nieje ani oranžovkastá a už vôbec nie hladká a zo šľahačkou robím rada práve pre teplo ,lebo drží tvar a netopí sa s krémom by to nešlo, prosím napíš či sa fakt jedná o túto tortu, alebo o ktorú ,aby som zbytočne nepísala a nezblbla ťa niečím iným, ako chceš vedieť

ano o tejto-no,tu uz ozaj je krasne biela-na tom prvom sa mi to zobrazuje ako oranzove-taka zmrzlinova marhulova,vlastne som si aj preto myslela,ze je potiahnuta.asi tam bol tien...:confused:
a hladka-myslim pod tym zdobenim.
tu slahacku co si spominala ja nepoznam.
je to praskova,ci ako to vyzera.lebo veru normalna slahacka tvar v teple nedrzi-to som uz skusala.:mee:
sybila3
26.07.09,18:55
máte niekto skúsenosti s jedlými obrázkami na torty napr. urobených z fotky, ja som mala minulý rok také nervy, lebo torta sa mi super podarila, ale obrázok nie a nie dole z folie.
Miru
26.07.09,19:46
Dole s fólie??? veď je to jedlý obrázok ! to len obrázok obstrihneš podľa tvaru tortičky a capneš na tortu ,potiera sa to gelom na obrázky, krásne to priľne a farba "ožije"
Osky zajtra ti ju odfotím , hľadaj v Tescu pri trvanlivom mlieku a trvanlivých šľahačkách je to rastlinná šľahačka a volá sa HULALA
Miru
26.07.09,23:53
My.Little Pony
katulik111
27.07.09,17:11
krémová
Miru
31.07.09,18:44
Andrea308
31.07.09,22:38
katulik111
01.08.09,06:06
pre staršiu pani ktorá velmi rada pláva
jessie
03.08.09,11:03
Po dlhšom čase jedna čokoládová
Ančika
03.08.09,11:19
Ručičky zlatučké, ktorá ste od Trenčína? Vnúčik má v sobotu rok, bodla by krásna sladkosť. Ja zvládam: "...všetko dáme do jednej misy, vymiešame, vylejeme na plech, upečieme, pokrájame a zjeme.! :):):)
andreaS
03.08.09,11:39
tiez uvazujem dat urobit zmenseninu nasej svadobnej torty k prvemu vyrociu... ste niektora pri ziline?
Miru
03.08.09,21:14
Ručičky zlatučké, ktorá ste od Trenčína? Vnúčik má v sobotu rok, bodla by krásna sladkosť. Ja zvládam: "...všetko dáme do jednej misy, vymiešame, vylejeme na plech, upečieme, pokrájame a zjeme.! :):):)
Anička ty chceš recept ,lebo rovno tortu? alebo oboje?
katulik111
04.08.09,05:50
Ručičky zlatučké, ktorá ste od Trenčína? Vnúčik má v sobotu rok, bodla by krásna sladkosť. Ja zvládam: "...všetko dáme do jednej misy, vymiešame, vylejeme na plech, upečieme, pokrájame a zjeme.! :):):)
ja som z Puchova to asi moc daleko
Ančika
04.08.09,12:50
Anička ty chceš recept ,lebo rovno tortu? alebo oboje?
Dušinka moja, keby som chcela recept, tak by som musela začať piecť už teraz, aby sa to dalo predviesť pri jeho druhých narodeninách!! :):):). Radšej by som rovno tú tortu.
Ančika
04.08.09,12:52
ja som z Puchova to asi moc daleko
To by som v tých horúčavách asi zdravú a peknú tortičku nedoviezla. Ďakujem :);)
katulik111
06.08.09,16:48
takto si ja užívam dovolenku...
Kazu
06.08.09,18:15
takto si ja užívam dovolenku...

Šport a kultúra. Hmmm, to nie je zlá dovolenka :D:D:D
Miru
08.08.09,12:49
veronkaj
11.08.09,07:23
skúšala som robiť cez víkend poťahovaciu hmotu z curkíkov tie bielo ružové, vytrela som misku olejom, dala cukríky, trošku vody a dala do mikrovlnky na pár sekúnd, premiešala a ešte raz, potom zasypala pr. cukrom a zamiešala cesto - zo začiatku lepilo tak som prisypávala a potom už nelepilo, ale bolo také no suchšie.
rozvaľkala som na solamyle, dalo sa a vykrajovala som kolieska na ruže, na jednej strane som to lyžicou stencila a snažila sa robiť ružu, lupienky som na spodu trošičku potrela vodou a tak prilepila ku sebe ale vrch lupienkou ked som ohla do požadovaného tvaru mi tak nechcel zostať . a spodok sa mi postupne rozmočil ako to mám robiť ???
tá hmota musí byť trošku lepivá lebo potom bola síce že sa dala rozvalkať aj vykrajovať ale fakt bola taká suchšia. inak pekne stuhli .
miluter
12.08.09,16:26
ako spravit celkom bilele ruzicky na torte , ktora je pod cislom 3.
Aňuška
15.08.09,19:09
Takúto tortičku som dostala. Pekná na vzhľad aj na chuť.:)
michelle84
18.08.09,06:45
Ahojte, ako robíte čiernu a šedú farbu? Kamarátka ich nevie zohnať a rada by použila aj tieto farby. Chce vyskúšať aj marcipán. Ale hlavne by rada kreslila farebne na tortu. Ďakujem.
Kazu
18.08.09,07:30
Ahojte, ako robíte čiernu a šedú farbu? Kamarátka ich nevie zohnať a rada by použila aj tieto farby. Chce vyskúšať aj marcipán. Ale hlavne by rada kreslila farebne na tortu. Ďakujem.

Farbu si môže kúpiť v cukrárskych pomôckach. Keď som potrebovala tak v Bratislave nemali, ja som si objednala u pani Malátkovej a poslala mi farby na dobierku.
michelle84
18.08.09,08:16
Farbu si môže kúpiť v cukrárskych pomôckach. Keď som potrebovala tak v Bratislave nemali, ja som si objednala u pani Malátkovej a poslala mi farby na dobierku.

Veď to, že v obchode tieto farby nemajú, tak chcela vedieť, či sa nedá nejak vyrobiť doma. Že by sa zmiešali nejaké iné farby. A p. Malátková má aj nejakú stránku alebo mi môžeš poskytnúť na ňu kontakt? Ďakujem :)
Maruška54
18.08.09,08:21
diabol4
18.08.09,08:25
Neuveriteľné šikovné ručičky.
Štefanka
18.08.09,12:05
veľmi pekné tortičky, šikovné ruky čo ich robia
Kazu
18.08.09,12:25
Veď to, že v obchode tieto farby nemajú, tak chcela vedieť, či sa nedá nejak vyrobiť doma. Že by sa zmiešali nejaké iné farby. A p. Malátková má aj nejakú stránku alebo mi môžeš poskytnúť na ňu kontakt? Ďakujem :)

Čiernu dostaneš aj keď zmiešaš červenú, modrú, žltú. Ale nie je to čierno čierna, má taký odtieň modro, červeno podľa toho koľko tam dáš tej modrej alebo červenej.
Ančika
19.08.09,10:14
Dušinka moja, keby som chcela recept, tak by som musela začať piecť už teraz, aby sa to dalo predviesť pri jeho druhých narodeninách!! :):):). Radšej by som rovno tú tortu.

Ale predsa som sa pokúsila. Korpus som kúpila, dcéra so objednala "jedlú" fotečku vnúčika a chcela ju mať na torte aj s tým autíčkom a samozrejme aj sviečku. Keďže nemám skoro žiadne "zdobítka", tak som si pomohla formou "čo dom, resp. záhrada dala" a vzniklo toto. Hlavná vec, že sa páčila vnúčikovi. A ďakujem všetkým, čo sa mi sanžili pomôcť. Ste tu všetko super baby. A možno aj chlapi, pardón - chlapci alebo muži :)
Jara
20.08.09,11:16
Aj ja som sa pokúsila urobiť pre vnúčika Kubka na 2 narodeniny tortu-vláčik, tak ju tu priložím, aj keď neni taká prekrásna, ale možno pre nás menej zručné :o na inšpiráciu. Fotky sú urobené mobilom, ale dufam bude vidieť.
mon40
21.08.09,07:25
Ahojte, prikladám jednu - skúšobnú. Bola strašná horúčava, tak som ju zjednodušila oblátkami a pravým šampanským.;)
avonka1
21.08.09,14:59
Pridávam obrázok tortičky, ktorú naposledy robila moja mama k štyridsiatke ( tá bielo- zelená ).

A ešte jeden veselý obrázok tortičky aj s oslávenkyňou...

zlezaradil
wagner
21.08.09,16:25
Pridávam obrázok tortičky, ktorú naposledy robila moja mama k štyridsiatke ( tá bielo- zelená ).

A ešte jeden veselý obrázok tortičky aj s oslávenkyňou...

zlezaradil
Tá pani nemá chybu. A torty sú nádherné.
katulik111
22.08.09,14:26
ja som tiež trochu piekla
holubička1
23.08.09,17:21
aj my sme mali oslavu:)42511
Miru
25.08.09,10:33
Playboy zajo
polka
25.08.09,16:14
Takéto krásne torty mali moje 2 vnučky Anetka a Alicka v posledné 3 narodeninové oslavy.
layla
27.08.09,16:58
ahojte! chcela by som spravit priatelovi na narodeniny tortu a na vrch by som chcela dat tortovu oblatku s nasou fotografiou:) korpus by som chcela mramorovy, ale najvacsi problem mi robi krem. neviem aky mam dat, aby sa mi oblatka nejako nerozmazala :confused: este s tym nemam skusenosti, tak mi prosim poradte. dakujem :o
Miru
28.08.09,17:41
layla, je jedno aký krém ,podstatné je ,aby to bola tenulinká vrstva iba ako lepidlo a potom pretrieť gelom ,na oživenie farby, krémom môžeš zdobiť okolo aby si zamaskovala okreje obrázku

Dnes legová kocka v ktorej je skryté číslo
katulik111
28.08.09,17:42
ja som robila len raz ale už davno a dala som pudingový krem ale kočky ti určite poradia teraz sa dava na vrch aj daky gel ale ja som ho nedavala a bolo to v pohode
pokus o Matka a Kubka nemam talent na postavy tak som zvedava čo povie zakaznik
layla
28.08.09,18:53
kocky, dakujem ;) ale nechapem o akom gele to hovorite :confused: idem nieco vygooglit:D
katulik111
29.08.09,06:40
Miru
29.08.09,16:57
E + T
Miru
30.08.09,15:50
Miru
04.09.09,06:15
Autíčko .

No čo sa deje???? nik tu nepečie?????? už mi je blbé -samej pridávať tortičky, rýchlo sa niekto pridajte !!!
Andrea308
05.09.09,07:15
Miru
05.09.09,19:04
ešte jedna -ovocno šľahačková - na dnes
Miru
07.09.09,15:44
babka - ježibabka
09.09.09,14:44
Po dlhšej dobe som niečo robila. Nie je to bohviečo, lebo nie som ešte celkom fit po operácii, ale keďže syn má polookrúhliny, tak som sa snažila.
Miru
10.09.09,22:32
na 50
Kazu
12.09.09,19:22
Ja som robila vnučke k narodeninám. Momentálne má obdobie lienkové, motýlikové a miluje lesné víly. Babka sa snažila ako vedela a vnučka bola spokojná :---
4332043321

Akurát sa nám neotvoril ten kvet. Skôr by zhorel, aspoň že hudba hrala.
jozka56
12.09.09,19:34
Teeeeeeeda Kazu, Ty hviezda babička:):):):):)
Andrea308
13.09.09,11:14
Kazu
13.09.09,14:45
Nádherné :)
Mária.K.
13.09.09,15:27
Ja som robila vnučke k narodeninám. Momentálne má obdobie lienkové, motýlikové a miluje lesné víly. Babka sa snažila ako vedela a vnučka bola spokojná :---
4332043321

Akurát sa nám neotvoril ten kvet. Skôr by zhorel, aspoň že hudba hrala.
Krásna torta
Ivana Š
13.09.09,17:05
:) moje najnovšie pokusy o torty :)
Miru
14.09.09,20:35
Andrea308
18.09.09,12:58
katulik111
19.09.09,17:24
http:/kackatorty.webovastranka.sk
Miru
20.09.09,18:14
prasiatko
danielko
20.09.09,18:45
Moja prvá poťahovaná želatínovou pastou.
VeronikaU
23.09.09,18:20
Je možné si tieto torty niekde objednať?
Miru
24.09.09,16:44
nádoba na zber hrozna
Miru
25.09.09,09:22
Hrad
brčko
25.09.09,19:25
Tak pri týchto tortách vždy relaxujem. Sú to umelecké diela. Aj ked osobne torty moc nemusím, radšej mám čokoládu :--- Za tie cukrové dielka máte môj obdiv.

No a konečne môžem prispieť aj ja. Nepiekla som však ja, ale tortu upiekol a ozdobil pre mna môj manžel. A urobila mi velkú radosť. Dokonca aj riady po sebe umyl :D

Snád sa mi podarí pripnúť sem tú fotku. Nabudúce sa pokúsime kúpiť aj ozdobu pod nu. Tie ušká su pre lepšiu manipuláciu s tortou (chlapi sú technické typy ...)
Kazu
25.09.09,19:42
Tak pri týchto tortách vždy relaxujem. Sú to umelecké diela. Aj ked osobne torty moc nemusím, radšej mám čokoládu :--- Za tie cukrové dielka máte môj obdiv.

No a konečne môžem prispieť aj ja. Nepiekla som však ja, ale tortu upiekol a ozdobil pre mna môj manžel. A urobila mi velkú radosť. Dokonca aj riady po sebe umyl :D

Snád sa mi podarí pripnúť sem tú fotku. Nabudúce sa pokúsime kúpiť aj ozdobu pod nu. Tie ušká su pre lepšiu manipuláciu s tortou (chlapi sú technické typy ...)

Šťastná to žena, máš veľmi šikovného manžela :)
Miru
25.09.09,22:57
Hmmmm...riady po sebe umyl ?? Šťastná to žena. Ja mám skúsenosť,že navaria,napečú , ale aká spúšť zostane v kuchyni ,ani nechcite vedieť.....
Andrea308
26.09.09,07:36
Kazu
26.09.09,09:24
Hmmmm...riady po sebe umyl ?? Šťastná to žena. Ja mám skúsenosť,že navaria,napečú , ale aká spúšť zostane v kuchyni ,ani nechcite vedieť.....

Ten môj ani nenavarí, ani nenapečie, ...nechápem...... z čoho vlastne zostane po ňom ten bordel v kuchyni?? :D:D:D
Zitulda
26.09.09,11:20
Zuzka(teraz som čítala že si piekla si interrupčnú tortu...;)je hotová???:D
Ivana Š
26.09.09,12:26
Moja včerajšia
Tweety
26.09.09,12:28
Moja včerajšia
Je vkusná.:)
osky
26.09.09,14:19
Tak pri týchto tortách vždy relaxujem. Sú to umelecké diela. Aj ked osobne torty moc nemusím, radšej mám čokoládu :--- Za tie cukrové dielka máte môj obdiv.

No a konečne môžem prispieť aj ja. Nepiekla som však ja, ale tortu upiekol a ozdobil pre mna môj manžel. A urobila mi velkú radosť. Dokonca aj riady po sebe umyl :D

Snád sa mi podarí pripnúť sem tú fotku. Nabudúce sa pokúsime kúpiť aj ozdobu pod nu. Tie ušká su pre lepšiu manipuláciu s tortou (chlapi sú technické typy ...)

:eek:mas v dome poklad.aj keby ta torta nebola taka krasna ako je,uz len myslienka,ze ti ju vlastnorucne urobi,je pre mna gesto sialene romantickeho gentlemana........srdecne pozdravujem krala tvojho srdca....;)
osky
26.09.09,14:23
Hmmmm...riady po sebe umyl ?? Šťastná to žena. Ja mám skúsenosť,že navaria,napečú , ale aká spúšť zostane v kuchyni ,ani nechcite vedieť.....


miru,este vzdy ma prinasas do uzasu.lodka a vlastne vsetky tvoje dielka su krasne.je este vobec daco,co si nepiekla.mam pocit,ze uz si tu predviedla nielen vsetky mozne,ale i nemozne tvary.obdivujem ta.naozaj.
Marta V
26.09.09,21:32
Moja včerajšia torta
katulik111
27.09.09,06:26
vydávala sa mi neter...
erzet
27.09.09,10:10
Štefanka
28.09.09,05:44
Andrejka tie torty sú nádherné. Tá štvorposchodová je aj nejak vystúžená, lebo je dosť vysoká? Korunka na tej ďalšej torte je urobená tiež z marcip. hmoty?
Andrea308
28.09.09,07:05
Števka ďakujem..tá štvorposchodová torta mala 23kíl..musela som ju vystužiť..v každom poschodí boli po 4-špajle a plato,aby sa poschodia nevborili do seba.A korunka bola z White Icin-gu potretá zlatou farbou.
sybila3
28.09.09,07:38
ahojte, ja som robila tiež teraz svoju prvotinu z marcipánu, ale oproti vašim to nie je bohviečo. Ale na prvýkrát no nebolo to až také zlé. Marcipán sa mi podaril ale nevedela som s ním poriadne robiť, vyvaľkala som ho medzi igelitom, ale potom bol taký vráskavý a nevedela som ho ukončiť okolo torty a chcela som urobiť mašlu, len bol nato moc mäkký, keby mi niekto poradil ako nato. ďakujem
osky
28.09.09,11:39
ahojte, ja som robila tiež teraz svoju prvotinu z marcipánu, ale oproti vašim to nie je bohviečo. Ale na prvýkrát no nebolo to až také zlé. Marcipán sa mi podaril ale nevedela som s ním poriadne robiť, vyvaľkala som ho medzi igelitom, ale potom bol taký vráskavý a nevedela som ho ukončiť okolo torty a chcela som urobiť mašlu, len bol nato moc mäkký, keby mi niekto poradil ako nato. ďakujem

do marcipanu alebo aj cukrikoveho marcipanu treba pridavat cukor dovted,kym sa prestane lepit.nesmies to ale prehnat,treba aby sa to dalo valkat,ak je to prilis huste,je to tvrde a neformovatelne.treba skusat.
ja som sa tiez natrapila kym som odhadla spravnu konzistenciu hmoty z cukrikov ale vysledok stal za to.
vyzbroj sa trpezlivostou a priprav sa na to,ze to bude daky cas trvat.:D
Marta V
28.09.09,15:27
Ja najradšej robím marcipán z penových cukríkov, ktoré kupujem v Lidli, také penové kosoštvorce, z jednej strany sú ružové a z druhej žlté, alebo modrobiele šmolkové a nevaľkám medzi igelitom, lebo zo začiatku som tiež vaľkala medzi igelitom a mala som to také vráskavé. Keď postupne pridávam cukor, dá sa urobiť výborná hmota, ktorá nelepí a vaľkám to tak, že si len trošku posypem dosku solamylom, alebo zlatým klasom. Ale tiež mi to trvalo, kým som odhadla správnu konzistenciu.
erzet
29.09.09,05:33
Aj ja som cez víkend piekla...:D

ešte mám aj ďalšie, len ich musím prekopčiť...
Ahoj. Prečo to máš v pdf a nie ako obrázok (napr. jpg)?http://www.beruska8.cz/jidloapiti/dorty2/5.gif
danielko
29.09.09,05:51
Tieto išli minulú sobotu na svadby . . .
osky
29.09.09,10:53
Ja najradšej robím marcipán z penových cukríkov, ktoré kupujem v Lidli, také penové kosoštvorce, z jednej strany sú ružové a z druhej žlté, alebo modrobiele šmolkové a nevaľkám medzi igelitom, lebo zo začiatku som tiež vaľkala medzi igelitom a mala som to také vráskavé. Keď postupne pridávam cukor, dá sa urobiť výborná hmota, ktorá nelepí a vaľkám to tak, že si len trošku posypem dosku solamylom, alebo zlatým klasom. Ale tiež mi to trvalo, kým som odhadla správnu konzistenciu.

ja mam na spodu potravinovu foliu,natiahnutu a kuskami pasky prilepenu o linku.dobru"pomucim" prask.cukrom a hmotu urim tiez taku aby som uz na vrch mohla valkat pocukrenym valcekom.aj dnes som piekla a prave tuto hmotu valkala,este som ani nestihla upratat:D:eek:
Štefanka
29.09.09,12:36
Ďakujem Andrejka,
tak to bola riadne ťažká tá štvorposchodová torta
sybila3
29.09.09,13:11
a z tých cukríkov sa to len vyvalká alebo rozpustí? A koľko ide na tortu?
katulik111
03.10.09,09:25
cukríky sa roztopia v mikrovlnke a potom sa pridá cukor vymieša a vypracuje sa potahová hmota ja robím vaščinou len z nej aj tieto všetky torty su tým potiahnuté
Andrea308
03.10.09,11:20
Miru
03.10.09,14:00
doktor01
03.10.09,18:39
Prikladám aj ja jednu fotografiu.:)
Miru
04.10.09,13:05
A kam? Ja nič nevidím :D
Štefanka
04.10.09,17:38
Andejka torty sú úžasné ako vždy. Tá so slnečnicami nemá chybu. To máš taký stojan, že jednotlivé poschodia torty sú tak nahnuté, držia a nespadnú?
osky
04.10.09,18:51
cukríky sa roztopia v mikrovlnke a potom sa pridá cukor vymieša a vypracuje sa potahová hmota ja robím vaščinou len z nej aj tieto všetky torty su tým potiahnuté

:otieto profesionalky tu ale nepisu pre nas zaciatocnicky,ze v suvislosti s touto hmotou,priprav sa na to,ze tie cukriky sa po roztopeni budu neskutocne lepit na vsetko-prsty,miska,lyzicka.......
topit musis po malych casovych usekoch,viackrat-5-6 sekund,premiesat a znova.,kym cukriky nezmäknu,zacnu sa tak akoby nafukovat......pridaj si k tomu trosku citronovej stavy.
potom musis pridavat tolko praskoveho cukru a tolko miesit,kym sa to nevymiesi na krasnu hladku hmotu,
lepsie sa to valka ked je to este trochu teple,cukru to prijme dost vela ale zas ked ho je prilis ,neda sa to valkat-je to tvrde,vtedy treba prihriat hmotu alebo pridat par kvapiek citronovej stavy.
je to prax,mozno prvy raz to bude trosku chrapate,ale na druhy raz uz budies vediet ako si poradit.
a kolko cukrikov-to zavisi aka velka je torta a aku hrubku si schopna vyvalkat.
ja som prvy mala z toho nervy v kybli.....ale teraz uz nic ine ani nerobim.
1.raz som to vyvalkala na cca 0,7 cm,viac sa nedalo ,a teraz to uz viem tak na tenucko,ze super,chce to trpezlivot.
drzim palce.
Maruška54
04.10.09,18:57
A kam? Ja nič nevidím :D
ale včera tu bola torta...ja som ju videla
Miru
04.10.09,19:41
ale včera tu bola torta...ja som ju videla
Moc silno si pozerala a vypozerala si celý obrázok :D
erzet
04.10.09,20:15
ale včera tu bola torta...ja som ju videla
Vráť tie vypozerané tortičky
Andrea308
05.10.09,10:12
Andejka torty sú úžasné ako vždy. Tá so slnečnicami nemá chybu. To máš taký stojan, že jednotlivé poschodia torty sú tak nahnuté, držia a nespadnú?
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=191&t=2931 .

Števka..prikladám video,kde je presne ukázané,ako sa s takýmto stojanom pracuje...aj keď je to trošku zložitejšie robiť to už s tortou.Stojan som kúpila od Malátkovcov
http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkty.html/dortove_stojany/page:2
Andrea308
06.10.09,09:45
Maruška54
06.10.09,10:03
Moc silno si pozerala a vypozerala si celý obrázok :D


Vráť tie vypozerané tortičky
ale ja neklamem...mňa moji rodičia slušne vychovali
Kazu
06.10.09,10:49
ale ja neklamem...mňa moji rodičia slušne vychovali

:D:D:D
colito
07.10.09,15:43
a mohla by si dat ajrecept dakujem
laumar
08.10.09,05:35
moje torty pre dcérku
Andrea308
09.10.09,22:39
katulik111
10.10.09,04:07
andrejka nádherné hlavne to srdiečko mi učarovalo:)
avonka1
10.10.09,15:02
ďalšia práca mojej šikovnej mamičky:)
osky
13.10.09,07:36
caute pekarky!
hladam jeden recept.jedna sa o dobosovu tortu,ale pozor!!!!!!!!!!!,nie taku klasicku dobosku!!!!!!!!,na to je tu receptov hrba.
ja hladam tortu,kt.sme dostali ako svad.dar a bola velmi zaujimava.
zlozena z 32 tenulinkych platov,ktore boli ponatierane tenuckou vrstvou kremu.
viete niekto postup ako sa to robi?vyzeralo i chutilo to skvele.a na vrchu to malo karamelovu polevu,taku tvrdu.
Cecilia
13.10.09,07:49
s tým karamelom si kupujem dobošové rezy v Madarsku v jednej cukrárni
bnorika
13.10.09,08:08
Možno, že bude ten recept, ktorý robím aj ja:
Ale ja mám na 6 tenk. plátov:
8 bielkov vyšlaháme 20 dkg práškovým cukrom,
pridáme 1/4 prášku do pečiva, 20 dkg polohrubej múky a 8 žltkov. Rozdelíme na 3 časti na papierom vyloženom plechu. Toto robím 2 x, aby som mala 6 plátov.
Krém: 8 žlkov, 14 dkg práškového cukru, 2 vanil. cukru, 6 pol. lyžíc polohrubej múky, 1/2 l studeného mlieka, uvaríme, keď nám vychladne, pridáme 2 Hery alebo Palmarínu, kakao približne 2 pol. lyž., ja dávam aj rozpustenú čokoládu na varenie približne 50 g, a ja na vrch dávam iba čokoládu, neviem, ako sa robí na karamelová poleva, ale dá sa kúpiť od Dr.Oetkera takú polevu.
Táto moja doboška je veľmi dobrá, ako v cukrárni.
osky
13.10.09,08:21
Možno, že bude ten recept, ktorý robím aj ja:
Ale ja mám na 6 tenk. plátov:
8 bielkov vyšlaháme 20 dkg práškovým cukrom,
pridáme 1/4 prášku do pečiva, 20 dkg polohrubej múky a 8 žltkov. Rozdelíme na 3 časti na papierom vyloženom plechu. Toto robím 2 x, aby som mala 6 plátov.
Krém: 8 žlkov, 14 dkg práškového cukru, 2 vanil. cukru, 6 pol. lyžíc polohrubej múky, 1/2 l studeného mlieka, uvaríme, keď nám vychladne, pridáme 2 Hery alebo Palmarínu, kakao približne 2 pol. lyž., ja dávam aj rozpustenú čokoládu na varenie približne 50 g, a ja na vrch dávam iba čokoládu, neviem, ako sa robí na karamelová poleva, ale dá sa kúpiť od Dr.Oetkera takú polevu.
Táto moja doboška je veľmi dobrá, ako v cukrárni.
toto je klasicka doboska.ale ja hladam taku ako som opisovala.tie platy su uplne tenucke-max.3mm hrube,aj palacinky su hrubsie,ver mi.:D
laumar
13.10.09,10:02
a nedajú sa tie pláty nejako prekrájať?
katulik111
16.10.09,14:14
ja robim tieš len klasicku dobošku mna bi zaujímala ta z 32 platov a prosim ta aka bola vysoka ta torta a platy boli piškotove alebo linecke ja robievam linecke tie sa daju uplne tenučko spravit
Andrea308
16.10.09,15:28
http://torty.kat.sk/ .....dnes sa konečne vyspíím:D:D
babka - ježibabka
16.10.09,15:52
http://torty.kat.sk/ .....dnes sa konečne vyspíím:D:D
Andrejka niečo nádherné.
osky
16.10.09,16:03
ja robim tieš len klasicku dobošku mna bi zaujímala ta z 32 platov a prosim ta aka bola vysoka ta torta a platy boli piškotove alebo linecke ja robievam linecke tie sa daju uplne tenučko spravit
no ved prave,ze torta nebola nejak extra vysoka,ako by ste si mysleli.
bola to uplne normalna okruhla torta,taku vysoku mavam z troch piskotovych platov-takze nic nevidane.prave preto ma zarazilo mnozstvo tych platov-je pravda,ze to bolo nieco medzi napolitankou a piskotou....:confused:
Miru
16.10.09,16:43
Osky ,bola to tvoja svadobná torta ,tak zisti od koho a následne kto ju robil a v čom bol ten fígel ,teraz som už aj ja zvedavá ....a šupitom..
Marta V
16.10.09,17:21
Ja robím dobošovu tortu podľa tohto receptu, len suroviny dám ako na dve dávky. Mám ho z porady a je super. Ale tiež by ma zaujímal ten recept. Môže to byť ozaj dobré.
Marta V
16.10.09,17:30
Najnovšie tortičky
Miru
16.10.09,19:36
pre lekára
katulik111
17.10.09,05:42
Ja robím dobošovu tortu podľa tohto receptu, len suroviny dám ako na dve dávky. Mám ho z porady a je super. Ale tiež by ma zaujímal ten recept. Môže to byť ozaj dobré.

ja robim tento isty len to valkam priamo na papiery chutovo su výborne ked tak rozmýšlam ze na vyšku obyčajnej gulatej by išlo asi 12 platikov ale 32 no to je umenie nebolo to z oplatiek:---
Marta V
17.10.09,05:48
Neviem, bolo by odskúšať, ono by sa dalo ešte aj trošku natenšie rozvaľkať na papieri, ale 32 to by bolo veľa. To musí byť iný recept.