osky
07.09.10,00:02
pomoooooc.potrebujem surne radu-mile pekarky,26.9.ma moja neterka krstiny jej prveho synceka.chcela by som upiect tortu ,samozrejme s papuckami.najde sa dobra dusa,ktora by mi prilozila fotopostup na papucky,alebo topanocky?
cim skor,nech mi trosku zatvrdnu,kym ich polozim na tortu.dakujem.
invest
07.09.10,08:01
Kazu
07.09.10,08:39
pomoooooc.potrebujem surne radu-mile pekarky,26.9.ma moja neterka krstiny jej prveho synceka.chcela by som upiect tortu ,samozrejme s papuckami.najde sa dobra dusa,ktora by mi prilozila fotopostup na papucky,alebo topanocky?
cim skor,nech mi trosku zatvrdnu,kym ich polozim na tortu.dakujem.

Osky, pozri www.tortyodmamy.sk. Na pravej strane nájdeš kolónku "Nové fotopostupy. Klikni na "viac" a na druhej strane nájdeš postup na papučky bez šablóny. Podľa toho hravo papučky urobíš. Len nezabudni marcipán podsypať, aby sa ti neprilepil.
Kazu
07.09.10,08:46
V sobotu bol syn s nevestou na svadbe, tak som sa snažila .. :), len to svetlo pri chladničkách nebolo nič moc a mobil to nezvládol :---
64207
osky
07.09.10,10:20
Osky, pozri www.tortyodmamy.sk (http://www.tortyodmamy.sk). Na pravej strane nájdeš kolónku "Nové fotopostupy. Klikni na "viac" a na druhej strane nájdeš postup na papučky bez šablóny. Podľa toho hravo papučky urobíš. Len nezabudni marcipán podsypať, aby sa ti neprilepil.

ja som to vcera pozerala-neviem,myslis tie ruzove,co vyrobkyna robila na plastovych vypchavkach od ponozticiek???
to nie je ono-ja nemam take vypchavky.a tvar je tiez skor pre dievcatko.ja si predstavujem klasicke papucky,s jazykom a mozu mat i snurky.....
pozerala som tu stranku dlho,ale nedosla som az dokonca navodov,bolo uz velmi neskoro.preto som myslela,ze mi poradite.;):D
osky
07.09.10,10:26
V sobotu bol syn s nevestou na svadbe, tak som sa snažila .. :), len to svetlo pri chladničkách nebolo nič moc a mobil to nezvládol :---
64207

je nadherna!!!!!
a pritom,ako pozeram,nic prehnane zlotite.insirovala si ma -na ten krst urobim nieco ako tvoj spodny kruh -tie maslicky su take mile,a na to este jeden,kde budu tie papucky.;)
len ten navod,keby ste mi este prilepili.prosim!!!!!!
Kazu
07.09.10,10:43
je nadherna!!!!!
a pritom,ako pozeram,nic prehnane zlotite.insirovala si ma -na ten krst urobim nieco ako tvoj spodny kruh -tie maslicky su take mile,a na to este jeden,kde budu tie papucky.;)
len ten navod,keby ste mi este prilepili.prosim!!!!!!

Mám aj na tenisky, len to musím pohľadať. Dám ti vedieť.
babka - ježibabka
07.09.10,18:09
je nadherna!!!!!
a pritom,ako pozeram,nic prehnane zlotite.insirovala si ma -na ten krst urobim nieco ako tvoj spodny kruh -tie maslicky su take mile,a na to este jeden,kde budu tie papucky.;)
len ten navod,keby ste mi este prilepili.prosim!!!!!!


http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26588
katulik111
08.09.10,09:46
ja som kedysi robila podla tejto šablony skus si stiahnut a velkost prisposobit
su take jednoduche boli to moje prve tak trochu čapate ale hadam ti to pomože
Marta V
08.09.10,10:30
Ja som robila takúto tortu s papučkami, boli veľmi jednoduché, len vytvarovať z marcipánu a košieľka s cumlíkom. Aj som ju sem prikladala.
Kazu
08.09.10,18:41
ja som kedysi robila podla tejto šablony skus si stiahnut a velkost prisposobit
su take jednoduche boli to moje prve tak trochu čapate ale hadam ti to pomože

Áno, je to ono, aj ja mám túto šablónu. Ešte som podľa nej nerobila. Ja mám teraz za úlohu vymyslieť nejaké morské panny. Vnučka oslavuje štvrté narodeniny tak do soboty si môžem aj prsty ušúľať :D
katulik111
10.09.10,11:27
som so opat trochu činila mam plnu ladničku tort manžel ma už asi vyhodí:D
PeterDr
10.09.10,21:41
Tak som pridal sem niečo aj ja. Manželka sa občas pohrá, ked má na to čas... :-)

Viac je ale toho na jej web stránke: www.vanilkovo.szm.sk (http://www.vanilkovo.szm.sk)
vierka6
11.09.10,10:52
som so opat trochu činila mam plnu ladničku tort manžel ma už asi vyhodí:D

Katulík, to máš ešte jednu chladničku na ostatné potraviny?
Inak torty máš nádherné.
trisestri
11.09.10,12:10
Viac je ale toho na jej web stránke: www.vanilkovo.szm.sk (http://www.vanilkovo.szm.sk)

až sa my slinky zbiehajú,toto všetko pečie sama? Aj stranka je pekná a esteticka.
Kazu
11.09.10,20:01
Tak toto som napokon vytvorila na tie vnučkine narodeniny. Nemala som správnu hmotu na modelovanie, morská panna nedržala, tak som ju pomačkala a nevesta hovorí, veď to je škoda, tie chvostíky boli pekné.:--- Nuž chvostíky áno /na to už mám roky aby som chvostíky vedela modelovať/ ale hlava padala a chostík v lufte nedržal:mad::--- Tak so zabehla do Dráčika, kúpila som morskú pannu aj s morským koníkom a malá bola nadšená, lebo morská panna nie je iba na zjedenie, ale môže ju mať na vždycky.:---
64372
katulik111
12.09.10,04:32
Katulík, to máš ešte jednu chladničku na ostatné potraviny?
Inak torty máš nádherné.
práveže nemám
dansulik
14.09.10,22:45
Ahojte ,,sladké" stvorenia! Aj ja občas pečiem. Na web.stránke danky trnky ma zaujala torta, tzv.zabíjačka. A za toho otca nemôžem prísť na to z čoho robila tie klobásky a slaninku. Nádherné dielo!!!
:confused:
vierka6
17.09.10,06:56
Dansulík, Danka to pravdepodobne upiekla napr. z piškóty a plnky, potiahla to nejakou marcipánovou hmotou a zafarbila. Ale prácu má nádhernú, vypadá to ako živé.
Betina2
17.09.10,08:40
Pre tých, čo ešte majú čerstvé maliny, tu je výborný recept. Robila som ju na stredu, ale do štvrtka sa zjedla. :) Dá sa to spraviť aj z mrazených, ale čerstvé sú čerstvé. Dá sa však použiť aj iné drobné ovocie.
MALINOVÁ BOMBA
Potrebujeme:
- okrúhlu otváraciu tortovú formu 26 cm.
- sklenú, porcelánovú alebo nerezovú hlbšiu misu s priemerom 20 cm (asi 2,5 litra)

Na cesto:
* 3 velké vajcia
* 120 g kryštál.cukru
* 120 g hladkej múky
* 1 pol.lyžica práškového cukru
Na plnku:
* 1/2 dl likéru triple sec (netreba, postačí aj trochu malinového sirupu zmiešaný s 1/2 dl čistej vodky alebo pálenkyň
* 350 g malín (kludne aj viac)
* 1 vercko 10 g alebo 6 plátkov želatíny
* 2 dl smotany pochúťkovej (čo najviac percent)
* 100 g práškového cukru
* 2 vanilínové cukry
* 1 citrón
* 3 dl smotany na šlahanie (30-33%)
* lístočky medovky a pod. na ozdobenie podla vkusu

Postup:
1./ Na cesto vysteleme papierom na pečenie spodok otváracej formy. Rúru predhrejeme na 180 st.C. Vajcia najprv miešame/šlaháme 1 minútu s 3 PL horúcej vody na najvyššej rýchlosti, potom na strednej rýchlosti, postupne pridávame kryšt.cukor a šlaháme až do penista. Potom postupne zapracujeme preosiatu múku. Uhladíme do formy a pečieme v strednej časti rúry 25-30 minút. Tortu necháme vo forme ešte 20-25 minút chladnúť., potom ju posypeme práškovým cukrom, preklopíme na tortovú mriežku pokrytú papierom na pečenie a stiahneme papier.
2./ Kovovú alebo sklenú hladkú oblú misu s priemerom 20 cm (asi 2,5 l) vystelieme potravin.fóliou tak, aby konce hodne pretrčali cez okraj nádoby (po zahnutí ju majú celú pokryť)
3. / Cesto priečne prerežeme na 2 rovnaku vysoké pláty, každý potrieme likérom. Hladký povrch spodného plátu rozkrájame na 12 (trojuholníkových) dielikov, ako ked sa krája okrúhla torta. a špičkami dovnútra ich ukladáme do misy. Druhý plát obrežeme tak, aby mal priemer 20 cm. Ten bude tvoriť základ torty (podstavu).
4./ Maliny očistíme, 10-12 bobúl odložíme bokom na ozdobu.
Na krém namočíme želatínu do 1/2 dl studenej vody. Do smotany pridáme práškový a vanilínový cukor, postrúhanú kôru a precedenú šťavu z 1/2 citróna. Želatínu na miernom ohni rozpustíme a rýchlymi pohybmi do nej vmiešame najprv jednu, potom ešte jednu malú naberačku krému. Všetko zamiešame späť do smotanového krému a postavíme do studeného vodného kúpela chladnúť.
5./ Medzitým ušlaháme tuhú šlahačku a v niekolkých dávkach ju zlahka zapracujeme do krému. 1/3 krému navrstvíme do misy na piškótový základ. Otvorom nahor vkladáme maliny do krému, natrieme dalšiu vrstvu krému, znovu dáme maliny a nasleduje opäť krém. Tortu prykryjeme vyrezaným korpusovým kruhom 20 cm a mierne pritlačíme. Prečnievajúcou fóliou dobrte prykryjeme a uložíme misu na 12 hodín do chladničky.
6. / Pri podávaní misu preklopíme na plochú misu, stiahneme fóliu a tortu ozdobíme. Môžeme aj šlahačkou, ovocím alebo čokoládovou ryžou, podla fantázie.
katulik111
17.09.10,14:57
ta malinová vyzerá lákavo dala by som si
ja som piekla take klasické orechove a ten bicykel je príprava pre známu na čokoladovu tortu
Deganova
17.09.10,15:51
Nádherná práca, máš šikovné ruky, moje to nedokážu, veľmi obdivujem
Betina2
17.09.10,18:05
Si šikulka, katulik111. a orechové aj ja lúbim. Len už nemám zdroj orechov. :( Odkedy sme starý pokazený strom museli odstrániť.
Betina2
17.09.10,19:11
ŠACHOVNICOVÁ TORTA

Potrebujeme:
* 1 kakaový/ čokoládový piškótový korpus priemer 26 cm 3 poschodia
* 5 PL brandy alebo rumu

Na krém:
* 2 vrecká/12 plátkov resp. 20 gramov želatíny
* 250 g tvarohu
* 1 dl mlieka
* 250 g mascarpone alebo pochúťkovej kyslej smotany
* 200 g práškového cukru
* 2 vanilínové cukry
* 1 citrón
* 5 dl smotany na šlahanie (30-33%)

Na ozdobu:
* 80 g pomrvených kakaových keksov
* 1 PL kakaa
* 1 kokteilová čerešňa

Postup:
1* Den pred naplnením upečieme kakaový korpus podla základného receptu (aj tu v téme torty som ho písala) alebo kúpim hotový korpus s troma poschodiami s priemerom 26 cm.
2* Spodný plát uložíme na misu/kovovú formu a potrieme brandy. Ďalšie dva pláty položíme na seba a postupujúc od okraja smerom k prostriedku postupne na ne kladieme 5 tanierikov s priemerom 20,16,12,8 a 4 cm a špicatým nožom ich obkrojíme, z cesta teda zhotovíme 2 x 4 prstence široké 2 cm, posledný, piaty bude plný kruh.
3* Na krém namočíme želatínu do 1 dl studenej vody. Tvaroh a mlieko zmixujeme na jemný krém. Mascarpone (kys.smotanu) vyšlaháme s prášk.cukrom a vanilínovým cukrom do peny, po troche pridávame tvarohový krém, strúhnú kôru z citróna a precedenú šťavu z citróna. Želatínu rozpustíme na miernom ohni, pridáme do nej 1 malú naberačku tvarohového krém, rýchlo zamiešame, potom ešte jednu naberačku, znovu zamiešame a napokon želatínovú zmes celú zamiešame späť do tvarohového krému. Postavíme chladiť do studeného vodného kúpela. ked krém začn ehustnúť, opatrne doň zamiešame pevnú šlahačku a naplníme ním zdobiace vrecúško s hladkým nádstavcom.
4* Prvý, tretí a piaty prestenec položíme na tortu a medzery bohato vyplníme krémom. Teraz pre zmenu kladieme druhý a štvrtý prstenec a stredný kruh na krém a okraj torty a medzery medzi prstencami opatrne vyplňame krémom.
5* Tento postup zopakujeme aj s tretím tortovým plátom. Piškóty s krémom sa teda striedajú v štyroch vrstvách a pri krájaní bude rez pôsobiť ako šachovnica. Spodný korpus je vcelku. Povrch a boky torty potrieme zvyšným krémom dohladka a na 12 hodín uložíme do chladničky.
6* Pri podávaní nasypeme kakaové keksy do mikrotén.vrecka a valčekom ich rozmrvíme a posypeme nimi boky torty. Na povrch torty položíme ozdobný kruh (vystrihli sme z papiera), husto posypeme kakaom a opatrne kruh odsránime. Prostriedok torty môžeme ozdobiť čerešňou a lístočkom medovky alebo mäty. fantázii sa medze nekladú.
Kazu
19.09.10,15:23
Nevestin švagor včera oslavoval štyridsiatku. Páči sa mu jeden hriešne drahý plazmový televízor a vytešuje sa, že keď bude veľký tak si ho kúpi. Aby bez plazmy nezostal načisto nevesta ma naviedla, aby som mu urobila tortu s televízorom. Tak takéto plazmové televízory vyrábam na mojej linke. Má síce zopár chybičiek krásy, ale to bude asi tým, že je linka stará:D
64844
Lubaba
19.09.10,20:01
Nevestin švagor včera oslavoval štyridsiatku. Páči sa mu jeden hriešne drahý plazmový televízor a vytešuje sa, že keď bude veľký tak si ho kúpi. Aby bez plazmy nezostal načisto nevesta ma naviedla, aby som mu urobila tortu s televízorom. Tak takéto plazmové televízory vyrábam na mojej linke. Má síce zopár chybičiek krásy, ale to bude asi tým, že je linka stará:D
64844
tak toto je super!!!!
evaj63
20.09.10,19:01
Dievčatá do tejto témy píšem prvý krát a musím povedat', že ste všetky vel'mi vel'ke šikovnice.
Prešla som všetky príspevky od A-Z.Nedalo mi nepozriet' ani jednu stránku.Tie torty sú priam spievajú.Ked' boli deti malé, tiež som im vypekala torty so zvieratkami, hlavne synovi a teraz len takú klasiku. No ale dcéra bude mat' v decembri 15, tak jej chcem spravit' malé prekvapko.
Vyskúšala som hmotu z vextier, podarila celkom super, výborne sa dala rozval'at' aj ružičky sa dali, len nabudúce asi trošilinku mekšiu. Robila som ju mixérom a hotová bola za pár minút.
Máte tu vel' dobrých nápadov a dúfam, že ich ešte vel'a pribudne. Želám vel'a úspechov a chuti do d'alšieho pečenia.Teším sa na d'alšie vaše výtvory.Do cukrovania.
JaDo
20.09.10,19:27
Keby som toto, čo tu predvádzate vedela, tak idem do Talentmánia alebo do Č-S má talent.
Štefanka
21.09.10,08:53
Piekla som takú mini tortu pre švagrinu na pomaturitné stretnutie po
40-tich rokoch na torte je ich fotka z tabla. Ešte jedna svadobná.
jaja82
21.09.10,09:13
:)Ahojte neviete mi povedat ze kolko vidrzi uvarene neotvorene salko???? Chcela som piect a pryslo mi do toho nieco a salko uz mam tak teraz niekolko dni uvarene len neviem ci je este dobre alebo kolko vidrzi ked nebolo nacate len uvarene.:rolleyes: Dakujem
Kazu
21.09.10,09:25
:)Ahojte neviete mi povedat ze kolko vidrzi uvarene neotvorene salko???? Chcela som piect a pryslo mi do toho nieco a salko uz mam tak teraz niekolko dni uvarene len neviem ci je este dobre alebo kolko vidrzi ked nebolo nacate len uvarene.:rolleyes: Dakujem
Minimálne do konca záručnej doby určite :)
jaja82
21.09.10,11:56
Minimálne do konca záručnej doby určite :)

To je super takze ho mozem kludne pouzit lebo som si nebola ista ze ked je uvarene ci sa nepokazi. Dakujem:)
olio
21.09.10,17:58
jaja82
22.09.10,09:50
Nadheraaa robite tu krasne torty klobuk dole predvami vsetkymi. Chcem sa opitat ze tie marcipanove ozdobi kupujete alebo vlastnimi rukami robite????
Kazu
22.09.10,11:34
Vlastnoručne :)
evaj63
22.09.10,14:20
Ste vel'ké šikulky.
olio
24.09.10,04:45
sybila3
25.09.10,13:46
ahojte, robím synovi tortu s jedlým obrázkom a neviem, či povrch torty mám natrieť krémom a potom dať obrázok a treba to nejako zaliať aj želatínou, prosím o radu, súrne, díky moc.
katulik111
25.09.10,15:59
ja davam jedlý gel a ten sa dava aj pod aj na obrázok ale ked som ho nemala dala som na tenko krem a na vrch som nedavala nič
sybila3
25.09.10,16:14
jedlý gel nemám tak natriem krém a dám obrázok, nenamokne moc, nemám s tým skúsenosť. dík
Kazu
25.09.10,20:31
Minulú noc som do pol jednej strihala macíkovi chlpy na kožúšku, lebo pani kuchárke som sľúbila tortičku pre vnúčika na prvé narodeniny. Inšpirovala som sa na Torty od mamy a tak rýchle som sa tortičky zbavila, že som si macka nemala čas ani poriadne popozerať Pre tortičku si mali prísť poobede o jednej ale oni prešľapovali za dverami už o pol desiatej. Ani som tú tortu nestihla odfotiť. :--- Najviac sa mi páčilo, že keď som mu nastrihala tie chlpy úplne zmizli všetky nedokonalosti tela :D Budem si musieť vymodelovať ešte jedného a toho potom ukážem aj vám:D
hubatá
26.09.10,06:58
..... hihi, že si strihala chlpy mackovi ..... ale uznávam: si jednička, torta musela byť veľmi pekná a drobčekovi urobila radosť !!!
Mala by si si od obdarovaného vypýtať jednu fotku, určite ho pri nej fotili a založiť si svoj book !
Štefanka
26.09.10,08:15
Trochu som sa zase pohrala so svadobnou tortou:)
Štefanka
26.09.10,08:18
jedlý gel nemám tak natriem krém a dám obrázok, nenamokne moc, nemám s tým skúsenosť. dík
Ja dávam jedlý gel pod obrázok, aj vrch obrázku potriem jedlým gelom. Je potom pekný lesklý aj farby sa zvýraznia. S krémom som to neskúšala. :)
osky
26.09.10,17:09
tak dnes bol ten krst na ktory som chcela ten navod na papucky-nezmohla som sa na ne-neverila som si.
napokon som urobila len podbradnik,cumlik a hrkalku-mala uspech .fotku mam ale nemam moznost ani zrucnost prilepit-snd nabuduce...
sybila3
27.09.10,13:41
Potrebovala by som poradiť, tortu v prílohe som robila pre neter a teraz sa ma pýtala známa, či by som jej neurobila takú istú a čo by ju to vyšlo. Nemám ani šajnu, čo by som si mala vypýtať za takú tortu. Viete mi poradiť? díky moc
Veronika R
27.09.10,13:51
Ahojte všetci, dlho som tu nebola, ale pridám aj ja svoje ďalšie dielko.
sybila3
27.09.10,14:04
aha zabudla som pridať tortu. Takže koľko by som mala povedať známej, že za takúto istú tortu ako som robila neteri? Ak mi môžete poradiť? díky moc
Kazu
27.09.10,15:29
Na Torty od mamy píšu, že berú 8 až 10 eur. za kg.
sybila3
27.09.10,17:39
Aha, tak to je dobrý nápad. ďakujem
sybila3
30.09.10,08:28
Ale nie je to málo ak torta má 3 kg, tak by to bolo okolo 30 eur, ale je tam náročnejšia výzdoba????
Ešte by ma zaujímalo na akú podložku dávate tortu? dík
Betina2
30.09.10,10:42
Rozhodne na čo najplochejšiu. Aby sa okraje zospodu nedvíhali a nevytláčali sa nahor. Rozmer o čosi širší než je samotná torta aj s ozdobením. Je plochý a na okraji málinko kolmo vystúpli, ale pritom je hodne široký. Ideálny je tvar podobný sklenenému tanieru, čo býva v mikrovlnkách....ja si ho asi samostatne dokúpim práve na torty. Aj to docela fajn vyzerá, je to také to poločíte až mliečne polopriehladné sklo. Z materiálov mám najradšej porcelán, keramiku, sklo. Nerez sa bojím, že sa poškriabe. papierové podložky nezvyknem podkladať....závisí aj od typu tortym náplne a tak....
Čoskoro priložím recept na fajnú kávovú bez masla...ani poobedňajšiu kávičku k nej netreba, taká je silná. Práve nám mizne z podnosu. A to som ju len včera poobede dokončila :)
osky
30.09.10,17:25
Ale nie je to málo ak torta má 3 kg, tak by to bolo okolo 30 eur, ale je tam náročnejšia výzdoba????
Ešte by ma zaujímalo na akú podložku dávate tortu? dík

ja si skor,ako zacnem piect tortu,obkreslim na tvrdy krabicovy karton formu,v ktorej sa budu piect piskoty.
vystrihnem a ak nie je biely,obalim si to alobalom alebo peciacim papierom.ak nie je dostatocne hruby,obkreslim a vystrihnem dva a zlepim-musi to byt pevne.
na tom tortu plnim,zdobim.......a krasne sa s tym da manipulovat,ked je torta hotova,dam ju aj s kartonovou podlozkou na umelu tacku,ktora zodpoveda pribliznej velkosti torty/mam ich doma viac a v roznych velkostiach a tvaroch,prave nakupene koli tortam./
tacku si potom vzdy vypytam naspät.
Maruška54
03.10.10,05:10
pre Jožkinu vnučku Klárku, je to náš spoločný výtvor čakala som že ju sem prilepí Jožka56 ale ona ju dala do inej tiež peknej témy
hubatá
03.10.10,08:05
..... gratulujeme Klárke, aj k šikovnej babke a Maruške....
Ivana Š
03.10.10,10:13
:)
lujza.j
03.10.10,12:38
dievčatá máte proste zlaté ručičky:)
babka - ježibabka
03.10.10,16:45
pre Jožkinu vnučku Klárku, je to náš spoločný výtvor čakala som že ju sem prilepí Jožka56 ale ona ju dala do inej tiež peknej témy
Pekné. Určite má Klárka radosť. Jožka zavinšuj jej aj za mňa.
dansulik
07.10.10,21:36
Tak som sa pokúšala vytvoriť niečo podobné ako DankaTrnka. Posúďte sami.
dansulik
07.10.10,21:54
A toto sú moje ďaľšie ,,pokusy" a tú svadobnú som dokončila dnes.
Kazu
07.10.10,22:03
Tak som sa pokúšala vytvoriť niečo podobné ako DankaTrnka. Posúďte sami.

Podarilo sa ti to perfektne. S tou klobásou by si ma aj oklamala:D A ten nožíííík, ten nemá chybu. Taký používal môj dedko, normálne si mi ho pripomenula :---
dansulik
07.10.10,22:07
:rolleyes:Dík za pochvalu. Sranda je na tom tá, že až kým tortu nerozkrájali, nikto neveril, že klobása je skutočne sladká:confused:
vierka6
09.10.10,12:04
Tak som sa pokúšala vytvoriť niečo podobné ako DankaTrnka. Posúďte sami.

Perfektné! To je na nerozoznanie od pravých zabíjačkových pochúťok.
Ivana Š
09.10.10,12:23
moja dnešná - rodičom k 60-tke, dnes oslavujeme :)
lujza.j
09.10.10,12:26
to je milé:)
lavanda
09.10.10,12:32
Tak som sa pokúšala vytvoriť niečo podobné ako DankaTrnka. Posúďte sami.

Teda, až sa mi začali zbiehať slinky - a rozhodne nie na sladké:D. Si šikovná, obdivujem:).
pivko
09.10.10,12:39
Mojmu synovi na 2 roky som kúpil takúto;)
Nádhera ,bol z nej úplne hotový.
lujza.j
09.10.10,13:10
fáro aké má tato v garáži?:)
dansulik
10.10.10,13:00
je prekrásná, ako pre Popolušku!!!
dansulik
10.10.10,13:07
...čo k tomu dodať_ proste,,vau", úúúžasnééé!!!
dansulik
10.10.10,13:17
katulik111 tvoje torty sú prekrásné, chcem ťa ale poprosiť o radu.Ako sa ti podarí na tortu naniesť marcipán v takej forme, aby to bolo ako prehodená stuha,viď. tvoja orúhla torta?
dansulik
10.10.10,13:23
Tá je rozkošná, krásná jemnulinká, škoda rozkrájať.
dansulik
10.10.10,13:26
chi,chi,tak to je sranda, nedajú a síce zjesť ale sú za to veľmi praktické.
dansulik
10.10.10,13:29
sú prekrásné
aninocka
11.10.10,11:31
posielam Vam zopar video navodov na zdobenie torty z marcipanu. Nadherne!!!!
Torta Pat a Mat http://www.akosatorobi.sk/video/1544/torta-pat-a-mat-
Torta s medvedikom http://www.akosatorobi.sk/video/1529/torta-s-medvedikom
Torta s maslou http://www.akosatorobi.sk/video/1504/torta-s-maslou
Priprava vyzera velmi jednoducho.
katulik111
11.10.10,13:41
katulik111 tvoje torty sú prekrásné, chcem ťa ale poprosiť o radu.Ako sa ti podarí na tortu naniesť marcipán v takej forme, aby to bolo ako prehodená stuha,viď. tvoja orúhla torta?

mysliš ten modry oval a v tej akože stuhe písané
asi záleží na materialy ja používam mmf a ten je plastickejší ako marcipán len si vyrežem pásik potom povyriezam take priehlbinky a boky trochu stočím jemne to prikčím a ide to z marcipánom to ide trochu hošie ten trochu praská ale da len ho tak nenavlníš len obrezat stočit boky a položit na tortu
Deganova
11.10.10,13:50
... nádherné...
bnorika
12.10.10,05:40
Katulik111!
Existuje nejaká forma na tortu - kôň - , veľmi pekná,
moja krstná dcéra bude mať narodeniny a by som jej upiekla
takú tortu, keď mi dáš vedieť, ako to treba robiť!
Ďakujem ;)
katulik111
12.10.10,14:21
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=1_52_116_27&products_id=888
je aj forma ale ja som si upiekla 4 platy na papier som si nakreslila hlavu kona alebo si najdeš na nete vytlačiš a zvačšíš potom som tortu naplnila nechala stuhnut a potom orezala podla šablony ten zvyšok čo som vyrezala to som pomrvila a tym som dotvarovávala potiahla som zafarbeným MMF natrela olejom a potom som si dala do oleja kakao a domalovála som najhoršie su uši najlepšie je ich nechat stuhnut na špajdliach a potom zapichnut a potom dotvarovat hrivu vyvalkaný pasik a nakrajaný na rezance ale nie aš do konca aby sa ti to dalo vcelku preniest
nika.sum
12.10.10,20:51
Nemam tolko casu preluskat celu temu, torty su nadherne. Kocky ste naozaj sikulky. Syn bude mat v novembri narodky a chcela by som skusit taku podobnu torticku Pat a Mat ako je v navode vyssie. Len co sa tyka surovin na ozdobu, nasla som tu viac moznosti. Co by ste mi odporucili ked chcem, aby potah na torte bol farebny a hladucky, ake mnoztvo potahovej hmoty budem potrebovat na tortovu formu s priemerom 25 cm a dve postavicky. Ako je to so zafarbenim hmoty, ake farby by som mala pouzit?
ilona
13.10.10,04:57
Pre inšpiráciu pripájam aj ja jednu dobošovú tortu.66030
Kazu
17.10.10,15:57
Tak tu sú tie torty pre sestrine vnučky. Babeny boli spokojné, tortičky sa im páčili ale najväčšia sranda, sestra sa smiala, že každá pokukovala tej druhej na jej tortu a najradšej by si ich boli asi vymenili :D:D:D /lebo Adelkina torta mala víly ktoré mali namaľované strieborné krídla a trblietavé šaty a Peťkine sviečky sa zase páčili Adelke.:---/ A kým sa tie dve venovali rozbaľovaniu darčekov tak ďalšia sestrina vnučka /2-ročná/ im zatiaľ odrýpala ozdoby :D Šťastie, že sa odfotili pri tortách ešte predtým, lebo to by boli obrázky na pamiatku :D:D:D
66213 66214
jozka56
17.10.10,21:42
Vieš čo Kazu, si veľmi šikovná... a tie sestrovnučenky mali kopec radosti a spokojnosti:)
babka - ježibabka
18.10.10,05:13
Kazu peknučké. Dobrá babka. Keby som bola malá, dala by som si Ťa adoptovať za babku. Hihihi.........
Kazu
18.10.10,07:52
Mojky zlaté, ďakujem vám za pochvalu, normálne sa začínam červenať :---:---:---
magno
18.10.10,08:35
Ahojky....tak aj ja si dovolim prihodit moju prvu potahovanu tortu.Dcera si vymyslela na narodky tortu-ovecku a kedze sa podobala :D tak moja mladsia si uz vymyslela,ze na svoje narodeniny by chcela vevericku,alebo opicu........ ma to v novembri,tak uvidime co budem tvorit tento raz. :D
Kazu
20.10.10,18:35
Nemam tolko casu preluskat celu temu, torty su nadherne. Kocky ste naozaj sikulky. Syn bude mat v novembri narodky a chcela by som skusit taku podobnu torticku Pat a Mat ako je v navode vyssie. Len co sa tyka surovin na ozdobu, nasla som tu viac moznosti. Co by ste mi odporucili ked chcem, aby potah na torte bol farebny a hladucky, ake mnoztvo potahovej hmoty budem potrebovat na tortovu formu s priemerom 25 cm a dve postavicky. Ako je to so zafarbenim hmoty, ake farby by som mala pouzit?

Všimla som si, že tá tvoja otázka sa akosi stratila medzi fotečkami. Ešte nie je november sa sa pokúsim poradiť čo viem. Ale ja toho zase veľa neviem:)
Z toho čo píšeš usudzujem, že veľa toriet nepečieš a preto by si nemusela ani objednávať poťahovú hmotu. Kľudne by si mohla kúpiť penové cukríky buď v Lídli, prípadne v Tescu. Ja som poťah na Kitty robila z MMF - to sú tie penové cukríky z Tesca. A v Tescu môžeš kúpiť aj farby - majú ich pri pudingoch. Sú to Kovandove farby - také výrazne farebné papierové sáčky. Stačí ak kúpiš modrú, červenú a žltú a na výrobu hmoty použiješ penové cukríky modro-biele, sú to taký šmolkovia. A odstrihneš si zvlášť modrú a bielu farbu. Tú modrú zohrej so žltou a dostaneš zelenú a bielu hmotu zafarbíš na žlto a červeno. Na telíčka Pata a Mata stačí aj kombinácia ružových a bielych cukríkov. Ak chceš vedieť viac kľudne mi napíš SS, nech tu zbytočne nezahlcujeme tému.
magno
21.10.10,08:56
Všimla som si, že tá tvoja otázka sa akosi stratila medzi fotečkami. Ešte nie je november sa sa pokúsim poradiť čo viem. Ale ja toho zase veľa neviem:)
Z toho čo píšeš usudzujem, že veľa toriet nepečieš a preto by si nemusela ani objednávať poťahovú hmotu. Kľudne by si mohla kúpiť penové cukríky buď v Lídli, prípadne v Tescu. Ja som poťah na Kitty robila z MMF - to sú tie penové cukríky z Tesca. A v Tescu môžeš kúpiť aj farby - majú ich pri pudingoch. Sú to Kovandove farby - také výrazne farebné papierové sáčky. Stačí ak kúpiš modrú, červenú a žltú a na výrobu hmoty použiješ penové cukríky modro-biele, sú to taký šmolkovia. A odstrihneš si zvlášť modrú a bielu farbu. Tú modrú zohrej so žltou a dostaneš zelenú a bielu hmotu zafarbíš na žlto a červeno. Na telíčka Pata a Mata stačí aj kombinácia ružových a bielych cukríkov. Ak chceš vedieť viac kľudne mi napíš SS, nech tu zbytočne nezahlcujeme tému.


Ahojky.........oproti tebe som uplny zaciatocnik :),ale ked som hladala postup na potahovanie torty ( na tu ovecku ) tiez som nasla ten co pouzivas ty,len som sa ho bala urobit,ze tam nieco pokazim,tak som skusila urobit potahovku "Varnu" ,je sice pravda,ze male ruzicky ani ine male ozdoby sa z toho urobit nedaju,ale inak sa s nou robi dobre.


Je vhodný na poťahovanie tort alebo na figúrky. Oproti mliečnemu vyjde podstatne lacnejšie.
Ingrediencie
150 ml vody
70g masla
150g hl. múky
okolo 500 g práškového cukru
Inštrukcie

Vodu a maslo dáme v hrnca zohrievať, a čakáme aby tekutina začala vrieť. Potom naraz pridáme všetku múku a nepretržite to miešame až sa hmota začne odeľovať od stien hrnca. Vyklopte na dosku aby rýchlejšie vychladla a už studenu spracujeme s práškovým cukrom do hladkej a lesklej hmoty. Farbíme podľa potreby. ;)
osky
21.10.10,09:36
mam tento potah napisany ale este som sa neodvazila vyskusat ho.
tvoja ovecka je super-chcelo by to obrazkovy postup-nech viem,ako si ju vyrobila-tu ovecku.
magno
21.10.10,09:55
mam tento potah napisany ale este som sa neodvazila vyskusat ho.
tvoja ovecka je super-chcelo by to obrazkovy postup-nech viem,ako si ju vyrobila-tu ovecku.

......ak robievas odpalovane cesto,tak potom toto zvladnes hravo,je uplne jednoduchy a dobre sa s nim robi-netrha sa :--- postup som nefotila,ale asi by bol dost zaujimavy :D lebo som si upiekla tri klasicke korpusy,tie som potom naplnila a obrezavala na pozadovany tvar.Moja mladsia ked prisla do kuchyne a este som len prikladala obrezane kusky k sebe,tak sa isla uvalat od smiechu,ze co to bude........ potom som ich obtiahla a hlavu som pripichla spajdlou k telicku :o mozno sa to ma robit inak,ale mna nic ine nenapadlo.Ked budem robit tortu tej mladsej,tak nafotim aj postup a supnem ho sem........dufam,ze sa podari :)
magno
21.10.10,10:05
........... este ma napadlo,ja som cerpala inspiraciu z tejto stranky http://www.tortyodmamy.sk/ ( aj tato ovecka tam je ) :) a ked tam trosku pobludis,najdes tam aj postupy na 3D torty...... a postupy su aj na youtube.com.....:)
Štefanka
21.10.10,13:23
Tento košík som robila cez víkend.
osky
21.10.10,13:41
Tento košík som robila cez víkend.

nadherny-ma otlaok na pletenie,alebo si to naozaj plietla-myslim z kuskov marcipanu????
magno
21.10.10,14:32
Tento košík som robila cez víkend.

Krásny :)
evaj63
21.10.10,18:50
Je perfiš, ja sa tiež chystám piect' o mesiac dcére na 15-tku. Ešte neviem akú, ale tá ovečka nemá chybu.
Štefanka
22.10.10,05:54
Ďakujem Vám. Ten vzor som otláčala, neplietla som ho. Neviem, či by som ho uplietla dobre :---. S košíkovým vzorom sa to celkom dobre otláča na marcipán.
erzet
22.10.10,06:13
magno
22.10.10,07:06
Je perfiš, ja sa tiež chystám piect' o mesiac dcére na 15-tku. Ešte neviem akú, ale tá ovečka nemá chybu.

Dakujem :) ja som tu ovecku robila dcere na 17-tku...
Dav
27.11.10,14:29
Znovuotvorená téma
osky
27.11.10,18:35
Dav,dakujem za vsetkych,ktori tuto temu maju radi.aj ked sa mozno dlhsie neprispievalo,netreba ju zatvarat,takisto i temu co dnes na obed.neriesi sa tu nic netaktne alebo ut´razlive,takze moze ostat aj stale otvorena.;)
truch
27.11.10,18:48
Ja som sem ani nemala chodiť, kočky, veď vy ste úplne umelkyne:)
len nechápem, ako môže byť niekto taký šikovný, ja by som také krásne torty neurobila
luluba
27.11.10,19:14
Moje najnovšie :-)
evaj63
27.11.10,20:10
žeby som sa ešte raz vydávala?
magno
28.11.10,09:23
Moj pokus o lienku.................. manzel skonsatoval,ze s takou velkou hlavou by asi len tazko vzlietla :o ale chutila ;)
JankaII
28.11.10,09:31
však je superrrr...a lietať nemusí:D
ela77
30.11.10,17:32
Ďakujem poraďáčke- magno- za pomoc a rady, ale žiaľ nevyšlo to. Vzdala som to a nakoniec som chcela urobiť poťahovú hmotu na torty so sušeným mliekom, ale keďže som toho potrebovala viac, tak mi to s mojim momentálne boľavým ramenom nešlo zmiesiť. Pridala som teda do nej CERU, že urobím hmotu ako sa dáva na prikrytie dvojfarebných kociek, ale to bolo akosi suché, tak som pridala maslo a to už bola hmota ktorá sa dala šľahať mixérom, no a to som asi nemala robiť, lebo tá hmota zareagovala tak, že sušené mlieko sa akoby oddelilo a nebola to hladká hmota (akoby sa bolo zrazilo)(stalo sa vám niekedy niečo také? Tak som hmotu iba ponatierala a naštvaná som sa snažila zachrániť čo sa dalo, pretože aj marcipán, čo som kúpila na ozdobu sa nechoval tak ako som bývala zvyknutá na hmotu, čo som si sama robievala so suš. mliekom. Deti boli aj tak radi, lebo to zachránili jedlé oplátky na ktorých boli práve ich obľúbenci.
68165
Kazu
30.11.10,23:37
Ďakujem poraďáčke- magno- za pomoc a rady, ale žiaľ nevyšlo to. Vzdala som to a nakoniec som chcela urobiť poťahovú hmotu na torty so sušeným mliekom, ale keďže som toho potrebovala viac, tak mi to s mojim momentálne boľavým ramenom nešlo zmiesiť. Pridala som teda do nej CERU, že urobím hmotu ako sa dáva na prikrytie dvojfarebných kociek, ale to bolo akosi suché, tak som pridala maslo a to už bola hmota ktorá sa dala šľahať mixérom, no a to som asi nemala robiť, lebo tá hmota zareagovala tak, že sušené mlieko sa akoby oddelilo a nebola to hladká hmota (akoby sa bolo zrazilo)(stalo sa vám niekedy niečo také? Tak som hmotu iba ponatierala a naštvaná som sa snažila zachrániť čo sa dalo, pretože aj marcipán, čo som kúpila na ozdobu sa nechoval tak ako som bývala zvyknutá na hmotu, čo som si sama robievala so suš. mliekom. Deti boli aj tak radi, lebo to zachránili jedlé oplátky na ktorých boli práve ich obľúbenci.
68165

Záchranná akcia sa podarila, vyzerá to veľmi pekne a bod máš za kreativitu a vytrvalosť. :)
Kazu
30.11.10,23:46
Tak toto je tá tortička čo som sa snažila umiestniť to témy keď bola ešte uzavretá :) So sestrou sme piekli na oslavu čerstvému osemdesiatnikovi a aby nám nebolo smutnu tak známa prišla so svojou čerstvo naplnenou tortou a popri pečení zákuskov, plnení a klábosení sme vymýšľali čo s tou holou tortou. Obidve mi hádzali do pľacu nápady, varili kávu a ja som medzitým ťapkala marcipán a toto sa nám podarilo vytvoriť. Nie je dokonalá, ale uzniesli sme sa, že domáca ani dokonalá nemá byť a malej to je jedno.:) Hlavne, že má mašličky, motýle a Zvonilku aj keď len umelohmotnú. A taký drobec ešte nevie, že tie šikovnice šikovné ju vedia aj z marcipánu urobiť :--- No čo už, keď taká šikovná nie som, ale mám sa na čo vyhovoriť, môžu za to tie dve, lebo mi slabo radili. :D:D:D Ale zato bol zo mňa úspešný dvanásty mesiačik - čarovala som broskyne v novembri:---
68180 68181 68182
jozka56
30.11.10,23:50
vieš Zuzi si šikovnica....:):):)
ela77
01.12.10,05:26
-kazu- viem, že sú tu určite recepty na marcipán, ale môžeš ho hodiť ešte raz, práve ten čo je na tvojej torte.Je to tak krásne hladké a urovnané. Ja mám síce v mrazáku K2 či ako sa jej hovorí (možno aj 2 roky), ale po prvom použití mi to rodina ohrdla. Keď som dala doma urobený tak sa ozdoby doslova kradli potajomky. Ja som teraz skúšala asi nový recept a hlavne bolo toho veľa a nedokázala som to uhnietiť. Marcipán z predajne som použila prvýkrát a dodnes neviem, či ho po vytvarovaní dať do chladničky, kde som mala dojem, že vlhol, alebo nechať v teple, kde zase mäkkol. Vďaka vám aj tak za povzbudenie. Nemám dobré dni (lpresnejšie povedané mesiace) a na to treba trpezlivosť. Takže recept, ale podľa vlastných skúseností (aby som nemusela pátrať v príspevkoch). Ja mám teraz tej zpackanej hmoty v mrazáku toľko, že po troche ju vyberám a pridávam škoricu a orechy a pečiem osie hniezda v ktorých ju zúžitkujem ako plnku.
Kazu
01.12.10,18:12
-kazu- viem, že sú tu určite recepty na marcipán, ale môžeš ho hodiť ešte raz, práve ten čo je na tvojej torte.Je to tak krásne hladké a urovnané. Ja mám síce v mrazáku K2 či ako sa jej hovorí (možno aj 2 roky), ale po prvom použití mi to rodina ohrdla. Keď som dala doma urobený tak sa ozdoby doslova kradli potajomky. Ja som teraz skúšala asi nový recept a hlavne bolo toho veľa a nedokázala som to uhnietiť. Marcipán z predajne som použila prvýkrát a dodnes neviem, či ho po vytvarovaní dať do chladničky, kde som mala dojem, že vlhol, alebo nechať v teple, kde zase mäkkol. Vďaka vám aj tak za povzbudenie. Nemám dobré dni (lpresnejšie povedané mesiace) a na to treba trpezlivosť. Takže recept, ale podľa vlastných skúseností (aby som nemusela pátrať v príspevkoch). Ja mám teraz tej zpackanej hmoty v mrazáku toľko, že po troche ju vyberám a pridávam škoricu a orechy a pečiem osie hniezda v ktorých ju zúžitkujem ako plnku.


Tak zrovna základom tejto bol nepodarok.:--- Kúpila som vedierko poťahovky v lete na vnučkinu birmovku a poťah tiekol, bol mäkký a akýsi, akoby priesvitný. Pleštila som kýbel do jednej menej využívanej chladničky a teraz keď prišla známa s tortou som tú poťahovku vytiahla, lebo som nemala nič iné a robiť MMF sa mi veru pri tom pečení nechcelo. Tak som dosýpala, podsýpala a miesila až z toho vnikla táto hmota. Na počudovanie to bolo použiteľné a aj to celkom chutilo.:) My sme rodina na deti bohatá a každý mesiac má niektoré z nich narodeniny, takže ja kupujem kýbel poťahovky a ten sa využije. Ak náhodou mám málo alebo nič, tak použijem MMF. Z toho sú robené aj torty pre sestrine vnučky, obrázky sú pár príspevkov dozadu. Voľakedy som robila aj hmotu zo sušeného mlieka ale nepoťahovala som s ňou, mala som to na ružičky. Poťahovanú tortu nerada dávam do chladničky, tam hmota navlhne a rosí sa. Čo som čítala, tak dávajú dozadu za tortu kartón a vraj to pomáha.
ela77
01.12.10,19:28
To znamená že si použila K2 a dosýpala do nej ešte cukor???, alebo to bola iná hmota? Ja som chcela v cukrárskych pomôckach poťahovú hmotu, ale už nemali. Z čoho sa vlastne skladá, je to niečo iné ako K2.????
Kazu
02.12.10,11:50
To znamená že si použila K2 a dosýpala do nej ešte cukor???, alebo to bola iná hmota? Ja som chcela v cukrárskych pomôckach poťahovú hmotu, ale už nemali. Z čoho sa vlastne skladá, je to niečo iné ako K2.????

Nebola to K2, myslím že to bola Pasta Dama. Teraz si idem kúpiť White Icing. Chuť veľmi neriešim, lebo u nás to väčšinou nejeme, je to len na ozdobu a z torty to na tanieriku zlúpneme. Akurát vnučky zopár ozdôb ponakusujú :)
A primiešavala som do toho cukor a Solamyl.
magno
06.12.10,10:38
Ďakujem poraďáčke- magno- za pomoc a rady, ale žiaľ nevyšlo to. Vzdala som to a nakoniec som chcela urobiť poťahovú hmotu na torty so sušeným mliekom, ale keďže som toho potrebovala viac, tak mi to s mojim momentálne boľavým ramenom nešlo zmiesiť. Pridala som teda do nej CERU, že urobím hmotu ako sa dáva na prikrytie dvojfarebných kociek, ale to bolo akosi suché, tak som pridala maslo a to už bola hmota ktorá sa dala šľahať mixérom, no a to som asi nemala robiť, lebo tá hmota zareagovala tak, že sušené mlieko sa akoby oddelilo a nebola to hladká hmota (akoby sa bolo zrazilo)(stalo sa vám niekedy niečo také? Tak som hmotu iba ponatierala a naštvaná som sa snažila zachrániť čo sa dalo, pretože aj marcipán, čo som kúpila na ozdobu sa nechoval tak ako som bývala zvyknutá na hmotu, čo som si sama robievala so suš. mliekom. Deti boli aj tak radi, lebo to zachránili jedlé oplátky na ktorých boli práve ich obľúbenci.
68165

Ahojky Ela77.............to ma mrzi,ze ti to nevyslo,ale aj napriek tomu mas tie torty krasne,takze mozes byt pysna a spokojna.Mne sa ako na potvoru ta potahovka tento raz dost trhala,neviem co jej bolo :o ,ale nakoniec som to nejako dobojovala.Torta sa pacila a aj chutila. ;)
Zuziana
06.12.10,10:50
Ale zato bol zo mňa úspešný dvanásty mesiačik - čarovala som broskyne v novembri:---
68180 68181 68182

Zuzka, ako si robila broskyne? Pamätám si ich len z detstva zo svatieb.
Kazu
06.12.10,12:36
Zuzka, ako si robila broskyne? Pamätám si ich len z detstva zo svatieb.

Piškótové cesto upečené v poľgulových formičkách, trochu vydlabané, naplnené džemom, pudingovo maslových krémom a poliate cukrovou polevou a strieknuť "líčko". Ako stopku dávam klinček a lístky z krušpánu a ak mám náhodou zelený marcipán tak z toho. Neobaľujem v kryštáľovom cukre, neznášam škrúpanie cukru medzi zubami.
evaj63
08.12.10,19:39
Dnes má dcéra 15, tak som jej včera na túto príležitost' piekla 2 torty. prvý krát som robila MMF, trošku sa mi na boku roztrhol, ale inak to ušlo.Druhý krát sa hádam podarí lepšie.Prvá je pre gratulantov doma a druhú si brala do školy pre spolužiakov.
erzet
09.12.10,13:27
je to krásne. Koľko trvá urobenie, napríklad, takej torty tými zelenými pásikmi.
Marta V
11.12.10,20:53
Moja včera upečená tortička.
Maruška54
22.12.10,16:56
pre čerstvého docenta
Maruška54
23.12.10,17:22
torta pre Adamka
magno
23.12.10,17:24
...........je uzasna :)
Danielle369
24.12.10,07:14
Maruš prekrásne dielka...všetka česť
Marta V
24.12.10,21:40
Vianočná marlenka
ilona
28.01.11,07:21
Torta zo stuškovej
Gabriela Šurinova
30.01.11,11:04
Sú krásne tortičky
Kazu
22.02.11,20:44
Toto som robila na okrúhle jubileum 71560

a toto zase môjmu vnúčikovi 71561

Robila som ešte jednu, synovec s kamarátom ma na ňu veľmi dlho lámali. Bola na oslavu kamarátových narodenín a chalani z nej mali veľkú zábavu. Nemôžem ju sem dať lebo ešte nie je po 22. hodine:D
Deganova
23.02.11,05:26
... krásne...
osky
23.02.11,09:38
kazu!!!!!!!!!!!!!!!
uz je davno po 22.,vlastne uz je novy den a ta torta tu nie je.sem s nou.sme zvedave!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tie 2 su veeeelmi krasne.si sikulka.to si aj tie zvieratka sama modelovala?:eek:
sybila3
23.02.11,12:32
chystám sa na tortu ale rada by som urobila niečo iné, stále robím čokoládový korpus alebo orechový s karamelovým krémom. Poradíte nejaký dobrý krém a aj korpus? dík
rdb
23.02.11,13:01
Skus korpus so struhanou cokoladou horkou. Je vyborny. Recept mam na
Varime s medvedom - Americka narodeninova torta. Google najde ja nemozem postnut mam to zablokovane v praci.
sybila3
23.02.11,13:24
našla som díky vyskúšam
Kazu
23.02.11,16:29
kazu!!!!!!!!!!!!!!!
uz je davno po 22.,vlastne uz je novy den a ta torta tu nie je.sem s nou.sme zvedave!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tie 2 su veeeelmi krasne.si sikulka.to si aj tie zvieratka sama modelovala?:eek:

Kdeže, dievča, ja som ľavá na modelovanie. Použila som silikónové formičky. A tú tortu tu zase nemôžem dať, ešte stále nie je 22.hod.:D však by ste ma ubili, je to taká "schránka" kde si môžme strčiť predvolebné sľuby. My sme tu všetko nezletilé sedemnástky a také ešte ani vidieť nemôžete:D
osky
24.02.11,14:23
Kdeže, dievča, ja som ľavá na modelovanie. Použila som silikónové formičky. A tú tortu tu zase nemôžem dať, ešte stále nie je 22.hod.:D však by ste ma ubili, je to taká "schránka" kde si môžme strčiť predvolebné sľuby. My sme tu všetko nezletilé sedemnástky a také ešte ani vidieť nemôžete:D

Kazu,dnes po 22. budem pozerat tuto temu a dufam ze to tu uz bude:D
teda,ty vies ale cloveka nazhavit....a este ked je to taky zvedavec ako ja...ach jaj.
Kazu
24.02.11,22:06
Kazu,dnes po 22. budem pozerat tuto temu a dufam ze to tu uz bude:D
teda,ty vies ale cloveka nazhavit....a este ked je to taky zvedavec ako ja...ach jaj.

No ja teda neviem, akosi ma opustila odvaha. :D Ale na druhej strane, prečo sa nepokochať, však aj mužská prdelka vie očariť, nemusia na nás stále vyskakovať len tie rozbalené "júúúlie":---



Osky, kvôli tele som to sem prilepila a teba nikde. Nechám to ešte do zajtra potom vygumujem, tak sa pohni :)

Prečo mi nejde vymazať obrázok?
Lubaba
24.02.11,22:19
ahojky, nerobil niekto takúto výzdobu na tortu?, zaujíma ma ako to urobiť, aby bola torta čierna s červeným logom,tie nápisy tri sestry nemusia,byť...:---
http://trisestry.krajopad.cz/img/logoTS.gif
Kazu
24.02.11,22:34
ahojky, nerobil niekto takúto výzdobu na tortu?, zaujíma ma ako to urobiť, aby bola torta čierna s červeným logom,tie nápisy tri sestry nemusia,byť...:---
http://trisestry.krajopad.cz/img/logoTS.gif

Tortu obaliť čiernou poťahovkou, z červenej poťahovky narezať pásky a prilepiť na tortu. Netreba lepidlo, drží to aj trošku nalhčené vodou.
osky
25.02.11,17:00
No ja teda neviem, akosi ma opustila odvaha. :D Ale na druhej strane, prečo sa nepokochať, však aj mužská prdelka vie očariť, nemusia na nás stále vyskakovať len tie rozbalené "júúúlie":---

71609

Osky, kvôli tele som to sem prilepila a teba nikde. Nechám to ešte do zajtra potom vygumujem, tak sa pohni :)


Jeeeezis,ja skapem.prosim ta nevygumej to,ja to musim ukazat este tolkym znamym.je to super,bomba,tutovka!!!!!!!
nesskutocne.neuveritelne.krasne.zabavne.bombastick e!!!!!!!!!!!!!!!
Kazu.,jak si take nieco stvorila.vsak je jak prava!!!!!!!!!!!!!:eek::---
Kazu
25.02.11,19:24
Jeeeezis,ja skapem.prosim ta nevygumej to,ja to musim ukazat este tolkym znamym.je to super,bomba,tutovka!!!!!!!
nesskutocne.neuveritelne.krasne.zabavne.bombastick e!!!!!!!!!!!!!!!
Kazu.,jak si take nieco stvorila.vsak je jak prava!!!!!!!!!!!!!:eek::---

Tak ja teda ešte chvíľu počkám :--- ale potom vymažen, lebo je to hrozný pohľad pre nepripraveného, človek vlezie do témy, že omrkne tortičky a vybehne na neho také nádobíčko.
osky
25.02.11,19:50
Tak ja teda ešte chvíľu počkám :--- ale potom vymažen, lebo je to hrozný pohľad pre nepripraveného, človek vlezie do témy, že omrkne tortičky a vybehne na neho také nádobíčko.

ukazala som to mojmu este pred vecerou a on sa pohorsene na mna pozeral a krutil hlavou,ze mu pred vecerou take nechutnosti ukazujem:eek::(,ani vecerat nechcel ist.musela som normalne porobit krik!no uznate....mooooj mily....
evaj63
27.02.11,18:43
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.
osky
28.02.11,06:01
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.


jeeej,ako si to spravila?nie je to nahodou brnenska torta?
nenapises mi presny postup?je to velmi zaujimave a pekne to ukaze.
okrem toho-ta hneda hmota je zafarbeny marcipan,alebo cokoladova plastelina.
lebo na tu plastelinu by som tiez prijala daky osvedceny recept.
ak mozes ,prilep.dakujem.
Marta V
28.02.11,06:02
To je krásna a zaujímavá tortička. Ako si ju robila?Môžeš dať prosím ťa recept?
Marta V
28.02.11,06:04
Brnenská torta to asi nebude, tú robievam aj ja, ale tam si nakrájam rovnaké pásy upečenej piškóty na plechu, natieram ich krémom a zrolované ukladám od stredu torty. Ale táto je veľmi zaujímavá.
Kazu
28.02.11,12:47
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.

Veľmi pekne si ju urobila. Ako to šlo preklápať, netrhala sa piškóta? Chystám sa ju robiť, ale vždy mám málo času a nechcela som riskovať, že ju pokazím a budem musieť piecť druhú:)
evaj63
28.02.11,19:52
jeeej,ako si to spravila?nie je to nahodou brnenska torta?
nenapises mi presny postup?je to velmi zaujimave a pekne to ukaze.
okrem toho-ta hneda hmota je zafarbeny marcipan,alebo cokoladova plastelina.
lebo na tu plastelinu by som tiez prijala daky osvedceny recept.
ak mozes ,prilep.dakujem.

Je to čokoplastelina, robená z bielej čokolády, hnedú som robila na 2 krát, ružičky somrobila z várovej a potähovanie z horkej.

brnenská to nie je, tam sa tiškotovy plát nakrája na pásiky a potom sa to stáča do kruhu medzi 2pláty korpusu.

táto torta je robená z 2 plátov bledého a 3 kakaového korpusu, 4 sa naplnia apotom som ju položila na hrniec o 3-4 cm menší z každej strany, hore položit' presne do stredu kruh z papiera, ja som dala 4 cm priemer, podl'a toho malého kruhu sa vyreže kúžel, to znamená že nožík vedieš podl'a priloženého papierového kruhu a na spodu presne okolo hrnca, kúžel vybereš, 5-ty plát natrieš krémom, položíš naň tortu malým otvorom hore, potom opatrne zatláčaš korpus do vnútra,tak aby si vytvorila kráter, natrieš krémom a vložíš doňho kúžel torty, dobre pozatláčaj a to je vsio.Nie je to vobec t'ažké, ked' budeš skúšat' nech sa ti vydarí.
evaj63
28.02.11,19:57
Veľmi pekne si ju urobila. Ako to šlo preklápať, netrhala sa piškóta? Chystám sa ju robiť, ale vždy mám málo času a nechcela som riskovať, že ju pokazím a budem musieť piecť druhú:)

Ide to úplne l'ahko, vobec to nie je náročné, ani časovo. Aj ked' kakaový korpus je trošku t'ažší, dá sa to pekne urobit'.
osky
28.02.11,20:13
Je to čokoplastelina, robená z bielej čokolády, hnedú som robila na 2 krát, ružičky somrobila z várovej a potähovanie z horkej.

brnenská to nie je, tam sa tiškotovy plát nakrája na pásiky a potom sa to stáča do kruhu medzi 2pláty korpusu.

táto torta je robená z 2 plátov bledého a 3 kakaového korpusu, 4 sa naplnia apotom som ju položila na hrniec o 3-4 cm menší z každej strany, hore položit' presne do stredu kruh z papiera, ja som dala 4 cm priemer, podl'a toho malého kruhu sa vyreže kúžel, to znamená že nožík vedieš podl'a priloženého papierového kruhu a na spodu presne okolo hrnca, kúžel vybereš, 5-ty plát natrieš krémom, položíš naň tortu malým otvorom hore, potom opatrne zatláčaš korpus do vnútra,tak aby si vytvorila kráter, natrieš krémom a vložíš doňho kúžel torty, dobre pozatláčaj a to je vsio.Nie je to vobec t'ažké, ked' budeš skúšat' nech sa ti vydarí.

vobec si to neviem predstavit,nepochopila som to.:mad:
nepridas obrazky?
a okrem toho,nenapisala si ten recept na cokoplastelinu.ci uz bielu alebo tmavu.nemam ani jeden.prosim napis mi to este raz.
evaj63
28.02.11,20:25
čokoplastelina

200g horkej čokolády
175 g marsmalow cukríky
3 čajové lyžičky smotany
1 čaj lyžička masla,
150 g práš. cukor.
1 lyčičku amareta, alebo pár kvapiek mandlovej aromy

čokoládu roztopit' nad parou, pridat' cukríky, nechat' rozpustit', pridat' smotanu, maslo,esenciu, alebo amareto, vybrat' z pary a vmiešat' cukor a dobre zamiesit',po vychladnutí možeš hned' robit', dá sa urobit' aj dopredu, potom ju len pár sekúnd zohreješ v mikre, premiesiš a je to.
Do horkej čokolády možno dat' aj farebné cukríky,
Z bielej čokolády lenbiele, ale hmota sa dá aj farbit'. Robí sa s ňou vel'mi dobre, aj chut'ovo je vynikajúca. Ja už inú robit' nebudem len túto.

Z tejto dávky ti vyjde potiahnutie torty aj ozdoby, Ak by si chcela len potiahnt' tortu, stačí aj pol dávka, mne ešte aj trošku zostalo.Držím palce, nech sa ti podarí.
evaj63
28.02.11,20:37
vobec si to neviem predstavit,nepochopila som to.:mad:
nepridas obrazky?
a okrem toho,nenapisala si ten recept na cokoplastelinu.ci uz bielu alebo tmavu.nemam ani jeden.prosim napis mi to este raz.

Naplníš 4 pláty krémom na striedačku , začneš bledým , pridáš tmavé, bledé, tmavé, nájdeš hrniec v priemere asi o 7-8 cm menší, naň postavíš tortu zo 4 plátov, hnefdý plát bude na vrchu a potom vyrežeš ten kužel, začneš rezat' šikmo poptri prišpendlenom 4 cm kruhu a nož budeš viest' na hoirnej časti torty popri papieri a na spodnej časti tesne okolo hrnca , a tak vlastne vyrežeš ten kužel.
ak tomu nechápeš skús si to pohladat' na Mimibazare, alebo torty od mamy.
evaj63
28.02.11,20:57
obrázok rezania kúžela
sybila3
01.03.11,09:57
no tuto som našla návod:
http://www.umeniezkuchyne.com/?m=201010
je to na samom spodku.
trisestri
01.03.11,11:52
rdb
01.03.11,15:45
Túto tortu som piekla manželovi k narodeninám.
Ta obratena torta vyzera prekrasne. Tlieskam! Tazke to vidim tak, ze u nas bude na velku noc.
osky
01.03.11,17:39
no tuto som našla návod:
http://www.umeniezkuchyne.com/?m=201010
je to na samom spodku.

supeeeer.dakujem velmi pekne.ja som to totiz pochopila po to,ako vyrezem ten kuzel,len som nevedela ako mam zatlacat ten tortovy korpus,som si to nevedela v rychlosti predstavit.dakujem niekedy vyskusam.
sybila3
02.03.11,09:12
no ani ja som si to nevedela predstaviť tak som hľadala a podľa toho obrázku som to pochopila, chcem vyskúšať ale realizácia bude asi náročnejšia.
osky
02.03.11,16:55
no ani ja som si to nevedela predstaviť tak som hľadala a podľa toho obrázku som to pochopila, chcem vyskúšať ale realizácia bude asi náročnejšia.

vsak to nevadi,ked sa to nepodari,vytvarujeme si to na nieco ine;)
len pri tom treba tvarit,ze to preeeeesne tak ma byt!
sybila3
02.03.11,18:52
no to je super názor, áno budem sa tváriť že to tak má byť a ostatní tomu nerozumejú. OK dík za radu
evaj63
02.03.11,19:31
no ani ja som si to nevedela predstaviť tak som hľadala a podľa toho obrázku som to pochopila, chcem vyskúšať ale realizácia bude asi náročnejšia.

Smelo sa možeš do tej torty pustit', naozaj to ide úplne l'ahko. Jemne budeš zatláčat' dookola a pojde to úplne hladko.
dansulik
03.03.11,18:22
Po dlhom čase som opäť piekla
babka - ježibabka
05.03.11,18:00
Pre Osky (ale aj ostatné vypekačky:D). Osky, rada vymýšľaš, tak Ti ponúknem ďaľšiu variantu farebnej torty. Prvá je skopírovaná z Porady, tak sa autorke ospravedlňujem, druhej pôvod si nepamätám. 3 farebnú som robila 1 cesto nezafarbené, 2 kakaové, 3 pridaním v troche vody rozpustený práškový nápoj Bolero (pekne farbí a pekne vonia) Druhú som nerobila.
Marta V
05.03.11,20:39
Moja dnešná tortička
Lubaba
05.03.11,21:33
Tortu obaliť čiernou poťahovkou, z červenej poťahovky narezať pásky a prilepiť na tortu. Netreba lepidlo, drží to aj trošku nalhčené vodou.
ešte tak vedieť ako na čiernu poťahovku:confused:dá sa kúpiť?
osky
06.03.11,18:54
babka-jezibabka,dakujem ti za namahu,len mne tu prilohu nechce otvorit:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:
ak nieco s tym urobis,budem ti povdacna,inak,mam tusim 4 rozne recepty na sachovnicovu tortu,ale este som nikdy neskusala.
babka - ježibabka
06.03.11,21:45
Osky, syn mi sem niečo napísal, ak by Ti to nešlo, máš si toto nainštalovať (ja tomu nerozumiem, čo je to) a vraj Ti to potom pôjde. Pre istotu sem dávam aj druhú prílohu, tak skús otvoriť túto. Ak to opäť nepôjde, tak budem nad tým špekulovať, lebo on tam dáva stále niečo nové a ja sa mnohokrát tiež nemôžem dostať ani do vlastného počítača (totiž je synov, len aby bol využitý, keď je syn na týždňovke tak sa tu motám ja:D:D:D). Dobrú noc.

http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=41&SrcFamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466&SrcDisplayLang=en&u=http%3a%2f%2fdownload.microsoft.com%2fdownload%2 f9%2f2%2f2%2f9222D67F-7630-4F49-BD26-476B51517FC1%2fFileFormatConverters.exe

Príloha je tam teraz 2x, tak snáď sa Ti podarí jednu z nich otvoriť.
Kazu
07.03.11,11:11
ešte tak vedieť ako na čiernu poťahovku:confused:dá sa kúpiť?

Možno sa aj dá, ale nevidela som ešte. Môžeš si ju urobiť. Najlepšie je najprv zafarbiť poťahovku kakaom a potom čiernou gelovkou. Ak máš extra čiernu tak môžeš rovno tou.
erzet
07.03.11,11:23
osky
07.03.11,19:15
http://www.porada.sk/t82910-sachovnicova-torta-trojfarebna.html

dik,ale tuto uz mam daaaaavno opisanu;)-dalsie mi neotvara a word prilohy mi moj pocitac neotvori-nemame to na to nastavene.
no nic.vdaka za namahu.
babka - ježibabka
08.03.11,08:53
Erzet ďakujem za výpomoc. Ako si tam dal ten odkaz? Ak môžeš, napiš mi to,možno sa mi to niekedy zíde a ak nie tak preto aby babka neumrela sprostá. Myslím to celkom vážne - nerobím si srandu. Ďakujem.
erzet
08.03.11,08:54
čo ti neotvorí*.doc alebo *.docx?
veronikasad
08.03.11,08:58
Keď chceš vložiť nejaký príspevok do inej témy, otvoríš si ho a pravým tlačítkom myši klikneš na číslo príspevku (v pravom rožku hore). Skopíruješ odkaz a potom ho vložíš, kde potrebuješ.
babka - ježibabka
08.03.11,09:06
Osky, tá torta, ktorú som robila je tá čo priložil erzet. Tá druhá je iba 2 farebná a preto je menej náročná na čas. Teraz, keď tam mám 2 prílohy, tak ju skúsim skopírovať. Pôvodne som to mala v úmysle, ale nebralo mi to obrázky. Teraz, keď sú prílohy 2, možno z niektorej to pôjde a keď nie, postup tam je, tak zatvoríš oči a budeš si to predstavovať. Veď Ty si šikulka. :D:D:D
Šachovnicová torta
Upečie sa žlte a hnedé piškótové cesto a vyrežú sa z neho kruhy cca 2cm široké.
Na striedačku sa prekladajú od najväčšieho po najmenší a druhý korpus zasa naopak.
Pri rezaní torty je to pekná šachovnica

Obrázky nejdú ani z jednej prílohy.
babka - ježibabka
08.03.11,09:07
Veronika ďakujem.
alabut
08.03.11,09:32
Idu ... pod Openoffice.
ela77
18.03.11,19:00
Nabrala som odvahu po dlhšej dobe a upiekla 2 torty na krstinky môjho vnúčika. Možno som niečo zvrzala, ale boli jediteľné až moc
72438

72439

72440
babka - ježibabka
19.03.11,13:47
Nabrala som odvahu po dlhšej dobe a upiekla 2 torty na krstinky môjho vnúčika. Možno som niečo zvrzala, ale boli jediteľné až moc
72438

72439

72440
Veď sú peknučké.
rdb
21.03.11,08:48
Tak moje plany na obratenu tortu, ktoru upeciem na sviatky vcera definitivne padli. Svagor si vcera zazelal malinovo vanilkovy trifle, ktory som robil na vianoce a ktory mu velmi chutil. Ale aspon usetrim kopu casu. :)
Mypa
22.03.11,13:52
Ahojte prosím Vás nemáte niekto recept na krém zo šľahačky? Viem že šľahačka sa prehriala, pridala sa čokoláda a nieviem čo ešte všetko. Necholo sa to vychladnúť a potom sa zašľahalo maslo. ďakujem
rdb
22.03.11,13:58
osky
22.03.11,16:49
Ahojte prosím Vás nemáte niekto recept na krém zo šľahačky? Viem že šľahačka sa prehriala, pridala sa čokoláda a nieviem čo ešte všetko. Necholo sa to vychladnúť a potom sa zašľahalo maslo. ďakujem


najdes rozne.hod si cez google:kubanska torta,alebo parizsky krem,alebo pisecka torta,alebo cokoladova sarlota......slahackovych kremov je viacero.
Mypa
27.03.11,15:38
Tak toto je moja prvá potiahnutá. Akurát som opačne upiekla korpusy. Mali byť 3 biele a 2 hnedé. Tak nevidlo dobre to preloženie. Ale učím sa.
osky
27.03.11,20:34
Tak toto je moja prvá potiahnutá. Akurát som opačne upiekla korpusy. Mali byť 3 biele a 2 hnedé. Tak nevidlo dobre to preloženie. Ale učím sa.

bistu,tristu...vazne prva?vyzera uzasne zvonka i zvnutra,mnam,ako z cukrarne.a to teda neprehanam.si sikulka.
erzet
27.03.11,21:17
bistu,tristu...vazne prva?vyzera uzasne zvonka i zvnutra,mnam,ako z cukrarne.a to teda neprehanam.si sikulka.
tak takú čokoládovú by som si dal. Ako sa robí?
Mypa
28.03.11,05:13
Tetno nápad som našla na internete. Len ona to robila s bielou plnkou tak jej to pekne ukáže. Ja som si to uvedomila až keď som to skladala, že ups chyba. No a ja som robila čoko-banán
Mypa
28.03.11,05:15
bistu,tristu...vazne prva?vyzera uzasne zvonka i zvnutra,mnam,ako z cukrarne.a to teda neprehanam.si sikulka.

Áno je to moja prvá poťahovaná, trošku som sa natrápila ale mala som pri sebe psychickú podporu :D:D:D
osky
28.03.11,15:00
Áno je to moja prvá poťahovaná, trošku som sa natrápila ale mala som pri sebe psychickú podporu :D:D:D

ako si iste uz sama zistila,prva potahovka je vzdy zlozita,ale na nej presne zistis,ako to s nou mas nabuduce robit.;)
uvidis,nie je to nic hrozne.
babka - ježibabka
28.03.11,17:54
Pre Osky - ale aj pre ostatné, ktoré radi vymýšľajú. Upratujem v dokumentoch, tak postupne všetko prezerám a aby si mala čo vymýšľať.:D:D:D
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22673&order=1
alabut
28.03.11,18:43
Uprimne doznavam, mne by chutila aj skareda torta, len aby bola dobra ... len poslite kusok, slubujem pri konzumacii zhasnut svetlo. :-)
erzet
28.03.11,19:02
Tetno nápad som našla na internete. Len ona to robila s bielou plnkou tak jej to pekne ukáže. Ja som si to uvedomila až keď som to skladala, že ups chyba. No a ja som robila čoko-banán
Jaj to je tá skladaná torta.
osky
29.03.11,05:06
Pre Osky - ale aj pre ostatné, ktoré radi vymýšľajú. Upratujem v dokumentoch, tak postupne všetko prezerám a aby si mala čo vymýšľať.:D:D:D
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22673&order=1

perfektne!!
ale ja uz tak lahko nebudem piect.mam zakaz:eek::mee:
Mypa
29.03.11,12:14
A čože, čože...?
piggos
30.03.11,07:17
ahojte potrebujem recept na pučovinu ako ju robíte?

mimochodom na minibazar ma neposielajte tam som už bola:):):)
rdb
30.03.11,08:24
Az sa bojim spytat co to je :) :) :)
VERONIKA6
30.03.11,08:29
Tak skús tú pu:Dčovinu pozrieť aj tu:
http://www.aldoska.estranky.cz/clanky/recepty/puncovina.html
henikav
30.03.11,08:51
Pridavam aj ja par obrazkov s mojimi tortickami, nie som cukrarka, ale bavi ma to
henikav
30.03.11,08:55
puncovinu robim so zvyskami, teda odrezkami z torty, ak nemam dost, tak rozdrvenymi piskotami, ked detom, tak pridam par kvapiek malinoveho sirupu, ked pre dospelych, pridam aj par kvapiek rumu, no a tiez trosku masloveho kremu, toto spracujem na hmotu, ktora sa da pekne sformovat a v chladnicke vdaka maslovemu kremu aj dobre stuhne. Podla chuti to robim a len od oka. takto robievam doma aj puncove gulky, tie pocas sviatkov zmiznu vzdy ako prve, hoci su robene z odrezkov, normalne naformujem gulky a potom ich vyvalam bud v kokosovej mucke, alebo mletych orechoch
osky
30.03.11,16:27
A čože, čože...?

blizi sa jar,vyzliekaju sa kabaty...vsak vies.

skladke je sice chutne,
ale sa pri nom nechudne.
s nadbytocnymi kilami su letne dni nudne
nakolko v plavkach vyzeram dost cudne
ach jaj ,mna asi z toho mrdne......
Kazu
01.04.11,18:23
Moja vnučka oslavovala v polovici marca svoje prvé narodeniny. Keďže to bolo vo štvrtok chystali sme sa gratulovať v sobotu. Bola som práve na odchode z daňového úradu keď mi volala nevesta aby sme prišli, že o polhodinu bude u nich aj druhá babka a krstná s deťmi. Aby sme sa mohli stretnúť a trochu podrkotať. Tak som vbehla do Kauflandu, kúpila Marlenku, v Tescu hneď pri vchode je cukráreň tam som kúpila ozdobu, doma rozguľkala ružový poťah čo mi zostal z minulej torty, trochu oďobkala klieštikmi, posadila navrch myšiačku a kým sa manžel stihol hodiť do gala, torta už bola hotová. Bola trochu krivá, niekde na poťahu robili hrbky orechy čo som nevyrypla, ale čo by som chcela za štvrťhodinu, no nie?:) Vnučku aj tak zaujímala len tá myšiačka, nejaký hrb na poťahu babke prepáčila :D
72962
Kazu
01.04.11,23:56
A na tejto som sa vyšantila dnes večer. To biele sa tvári, že je jednorožec. :D Dúfam, že oslávenkyni sa bude páčiť, lebo ten jednorožec bola podmienka a taká čerstvá tridsiatnička je predsa len "iné kafé" ako moje vnúčatká :---
72978
jozka56
02.04.11,10:10
pánečku kazu, Ty si aká šikovná:)
osky
02.04.11,11:07
kazu cim si potiahla tu cokoladovu tortu?
je to cokoplastelina?mozes hodit recept?
Marína
02.04.11,13:51
Zuzka, čo povieš? Nepotešíš nabudúce svoje malinkaté takýmto havkáčom (http://bohusl.multiply.com/video/item/16)?;):)

Ďalšie inšpirácie http://bohusl.multiply.com/video
Marta V
02.04.11,19:01
Kazu,tá torta je nádherná. Je potiahnutá čokoplastelínou, alebo je to čokoládová poleva?
Kazu
02.04.11,19:31
Zuzka, čo povieš? Nepotešíš nabudúce svoje malinkaté takýmto havkáčom (http://bohusl.multiply.com/video/item/16)?;):)

Ďalšie inšpirácie http://bohusl.multiply.com/video

Však by ma pri tom havoškovi aj Vianoce zastihli :D
Kazu
02.04.11,19:37
kazu cim si potiahla tu cokoladovu tortu?
je to cokoplastelina?mozes hodit recept?

To je jedno maslo a tri várové čokolády. Roztopenú a vychladenú som dobre vyšľahala s kockou masla.
Marta V
03.04.11,19:29
Túto tortičku som piekla v sobotu.
Silvia Hodásová
04.04.11,07:52
náááááááááááááááádhernéééééé ééééééééééééé
alabut
04.04.11,15:48
Pekna torticka, mne by stacila bez potahu. :-)
evaj63
04.04.11,16:33
Túto tortičku som piekla v sobotu.

A nebolo to také zložité, ako to vyzeralo, že?
Marta V
05.04.11,20:02
Nebolo, mala som trochu aj strach či sa podarí a vyšlo to celkom dobre.
Mypa
10.04.11,19:44
mňam, mňam si šikulka
Kazu
12.04.11,16:00
Sestrine mladé susedky si na poslednú chvíľu spomenuli, že oslava dvadsiatych narodenín na chalupe bez torty nebude mať ten správny šmrnc. Bola to taká odpoludňovka, ani blesk by tú tortu rýchlejšie neurobil. Holky pribehli, ani plnka nestihla v torte stuhnúť. Keď som si predstavila, ako sa s ňou budú kotúľať bohvie koľko kilometrov na chalupu nechcela som si predstaviť ako bude vyzerať. A to som po nich chcela, aby mi ju aj odfotili, lebo pri tom fofre som si ani nespomenula. Pozerám, že ešte chvíľu by ju v tom aute natriasali a muchotrávka by torte aj bok vyvalila. :D
73572
evaj63
13.04.11,17:46
Je perfektná, ani v lese všetky hríby rovno nerastú.
osky
15.04.11,05:08
Kazu,ty pises ze bleskovka.
ak to nie je len daka studena torta,tak to potom nebola az taka rychlost.vsak len upecenie korposu trva taku hodinku,ak chces viacej,tak dvojnasobok....musia aj vychladnut....
no a este naplnit,trochu sthnut aby sa dala potiahnut...
ja by som potrebovala minimalne 3-4 hodinky na bleskovku.
pri normalnej travim viac,lebo korpus upeciem den vopred a na dalsi uz len plnim a zdobim.
takze ak si potrebovala menej casu ako ubadzam,si ozaj carodejnica.:);)
ale torticka je supeeeeer.
osky
15.04.11,05:11
dnes ma moj muz narodky,a kedze som piekla velkonocnych barankov a zajacov,tak som popri tom zhlobila aj jeho symbolicku torticku.
ak mi niekto poradi,ako prilepim fotku z mobilu,tak sa rada pochvalim mojou ozaj bleskovkou.;)
Kazu
15.04.11,11:00
Kazu,ty pises ze bleskovka.
ak to nie je len daka studena torta,tak to potom nebola az taka rychlost.vsak len upecenie korposu trva taku hodinku,ak chces viacej,tak dvojnasobok....musia aj vychladnut....
no a este naplnit,trochu sthnut aby sa dala potiahnut...
ja by som potrebovala minimalne 3-4 hodinky na bleskovku.
pri normalnej travim viac,lebo korpus upeciem den vopred a na dalsi uz len plnim a zdobim.
takze ak si potrebovala menej casu ako ubadzam,si ozaj carodejnica.:);)
ale torticka je supeeeeer.

Mám dve rovnaké formy a veľkú trúbu.:--- Pláty chladli v prievane, počas pečenia a chladenia som si poťah nafarbila, ozdoby ušuľkala a medzitým zmäklo maslo na plnku. Salkové konzervy mám vždy nejaké uvarené. Naplnila, potiahla, zapichla muchotrávku, uložila šmoulinu a aby len tak blbo nečumela do trávy na poslednú chvíľu som sa aj na motýľa zmohla. Ale to už stáli baby na rohožke:D A širák som farbila gelovkou, Viem, že dlho schne, v zúfalstve ma napadlo zmiešať alkohol, gelovku a Solamyl aby to bolo hustejšie a ofúkala studeným vzduchom z fénu. A širák mal papierový podklad aby udržal tvar. Lebo tie kočky si dali obrázok ako má torta vyzerať. Ale sestra pomáhala. Kým som prišla ona už šľahala cesto aj papier vo formách už bol. Varila kávu a umývala, inak by mi z toho bordelu iba hlava trčala.:--- Ale koľko presne to trvalo to ti neviem povedať. Odpoludnia som o pečení ešte ani nesnívala a o siedmej už bola torta preč.
Kazu
15.04.11,15:45
dnes ma moj muz narodky,a kedze som piekla velkonocnych barankov a zajacov,tak som popri tom zhlobila aj jeho symbolicku torticku.
ak mi niekto poradi,ako prilepim fotku z mobilu,tak sa rada pochvalim mojou ozaj bleskovkou.;)

Rovno z mobilu? Hmm, to neviem. Ja vždy z mobilu stiahnem do PC a potom už to je jednoduché.
Oliwa
15.04.11,16:38
Moja vnučka oslavovala v polovici marca svoje prvé narodeniny. Keďže to bolo vo štvrtok chystali sme sa gratulovať v sobotu. Bola som práve na odchode z daňového úradu keď mi volala nevesta aby sme prišli, že o polhodinu bude u nich aj druhá babka a krstná s deťmi. Aby sme sa mohli stretnúť a trochu podrkotať. Tak som vbehla do Kauflandu, kúpila Marlenku, v Tescu hneď pri vchode je cukráreň tam som kúpila ozdobu, doma rozguľkala ružový poťah čo mi zostal z minulej torty, trochu oďobkala klieštikmi, posadila navrch myšiačku a kým sa manžel stihol hodiť do gala, torta už bola hotová. Bola trochu krivá, niekde na poťahu robili hrbky orechy čo som nevyrypla, ale čo by som chcela za štvrťhodinu, no nie?:) Vnučku aj tak zaujímala len tá myšiačka, nejaký hrb na poťahu babke prepáčila :D
72962
Aj ja scem takú babkúúúúú.... :(
Ja by som Ti prepáčila hrb nielen na poťahu, ale aj na chrbte... ;):):D
erzet
18.04.11,07:07
sybila3
21.04.11,08:34
torta pre seba, tá orchidea sa mi moc nepodarila ale ......
sybila3
25.04.11,08:38
ďalšia pre seba ale ten vankúšik som robila prvýkrát a moc sa mi nevydaril, bočná šnúrka mi tam nechcela držať, tak som ju musela prichytiť špáratkami. ale už je po nej robila som mandľový korpus a čokoládový krém.
erzet
26.04.11,10:36
Tortárky, toto poznáte? (kliknite, aby ste cez toto video dostali na youtube):
http://www.youtube.com/watch?v=wJS3jwKs0wg&feature=player_embedded
willma
26.04.11,17:28
kočky šikovnice - potrebujem pomôcť s dodávkou na kľúč. Ide o tortu k prvému sv. prijímaniu na 28.5. pre dievča. Z BA sa pokúsim pre ňu dostať- sociálne cenové ponuky a návrhy netrpezlivo očakávam. :)
Kazu
26.04.11,19:13
kočky šikovnice - potrebujem pomôcť s dodávkou na kľúč. Ide o tortu k prvému sv. prijímaniu na 28.5. pre dievča. Z BA sa pokúsim pre ňu dostať- sociálne cenové ponuky a návrhy netrpezlivo očakávam. :)

Je to trochu ďaleko. Ale ak by si si tortu upiekla, ozdoby by som ti vedela urobiť aj za vatikánsku menu:---
willma
27.04.11,07:48
Zuzi ja som na také niečo ľavá, čo znamená ďaleko?
Kazu
27.04.11,07:51
100 km:)
willma
27.04.11,08:14
to by šlo - stretli by sme sa na polceste:), ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá:)
andreaS
27.04.11,08:20
Pridám jednu zdravú, žiaľ nemám ju nafotenú, ale časom priložím sken z knižky....

ŠVAJČIARSKA MRKVOVÁ TORTA

Vraj je jednoduchá, nenáročná - môžem potvrdiť.

Potrebujeme:
otváraciu okrúhlu formu s priemerom 26 cm, ale podla mňa môže byť kludne aj inak tvarovaná.

* 120 g ošúpaných mletých lieskových orieškov
* 120 g ošúpaných mletých mandlí
* 50 g hladkej múky
* 1 káv.lyžička kypriaceho prášku
* 7 žĺtkov
* 200+100 g cukru (kryštál)
* 50 g strúhanky
* 220 g najemno postrúhanej mrkvy
* 1/2 KL mletej škorice
* 1/2 KL mletých klinčekov
* 2 PL čerešňovice (kľudne aj rum alebo vodka podľa chuti)
* strúhaná kôra z jedného citróna a 1 pomaranča
* 5 bielkov
* soľ

Na polevu a ozdobu:
* 300 g + 1 KL práškového preosiateho cukru
* po 3 PL citrónovej šťavy a čerešňovice (rumu, vodky)
* 100 g oranžovej marcipánovej hmoty (na mrkvičky)
* 50 g svetložltej alebo bledozelenej marcipánovej masy na lístočky na mrkvičky

Postup:
Spodok a boky formy vystelieme papierom na pečenie. Mrkvu ošúpeme a nejmno nastrúhame. Zmiešame lieskové oriešky, mandle, strúhanku, múku a kypriaci prášok. Ja som nemala lieskovce ani mandle, tak som použiala klasické pomleté vlašské orechy. A v pohode to vyšlo.
Žltky vymiešame do peny s 200 g cukru, škoricou, klinčekmi a pálenkou a do masy nastrúhame polovicu kôry umytého citróna a pomaranča. Z bielkov ušlaháme so štipkou soli tuhý sneh, postupne pridáme 100 g cukru a šlaháme, kým sneh nebude lesklý. Zapracujeme krém s pochutinami, potom orieškovú zmes a nakoniec mrkvu.
Masu uhladíme vo forme a pečieme 45 -55 minút v strednej časti rúry predhriatej na 190 C. Tortu necháme vo forme trochu vychladnúť , potom ju vyklopíme na mriežku a necháme 1 deň odstáť (to nebolo treba, u nás sa zjedla hned v prvý den :) )
Na polevu vymiešame 300 g pr.cukru s pálenkou na hustý krém, pod tortu na mriežke dáme tácku prykrytú papierom na pečenie, polevu vylejeme doprostred torty a rovnomerne ju po povrchu rozotrieme tak, aby strekala po okrajoch. Potom ju na 15-20 min. uložíme do vypnutej predhriatej rúry na 100 C. Dvierka necháme pootvorené. Na vzdušnom mieste necháme tortu 1 deň schnúť (to som nerobila, spomínala som, že hned sa zjedla).
Marcipán som ja nepoužívala, stačili nám lentilky a oranžát + citronát na ozdobu.

Je to skôr taký koláč, nie klasická plnková torta, ale je veľmi chutný a zdravý. A jeho príprava nie je náročná ani na čas (ked vynechám to schnutie) ani na suroviny ani na prípravu. Určite ju zvládne aj začiatočník. Výborne chutí ku káve alebo čaju. Chcem ju najbližšie skúsiť s čokoládovou polevou, ako obmenu.

hladam recept na mrkvovu tortu, no tento sa mi zda dost zlozity... hlavny problem vidim v struhanej kore oboch citrusov (kde kupim 1x po kazdom kuse v bio kvalite, t.j. chemicky neosetrene?)

oblubili sme si tento zakusok v jednej nasej oblubenej restike a chcela by som upiect doma :)

vdaka :)
Maruška54
27.04.11,08:26
to by šlo - stretli by sme sa na polceste:), ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá:)
takže v Malackách?
Kazu
27.04.11,08:33
to by šlo - stretli by sme sa na polceste:), ale vážne, skús poslať nejaký návod aj s plnkami a možno nebudem až taká ľavá:)
A aké vám chutia viac? Aká piškóta, aká plnka, aký poťah. Máte radšej klasické alebo niečo ľahšie a akože aj zdravšie? Urobím ti zoznam toho čo ľúbim ja a pošlem /ale upozorňujem, že zoznam bude dlhý, lebo ja ľúbim fffššššetko:D/
Kazu
27.04.11,08:38
takže v Malackách?

Výborný nápad. Aj tortu vymeníme, aj kávu dostaneme, aj sa postretkujeme:D Len ešte aby tie Malacky boli v Senici:---
Maruška54
27.04.11,10:49
ja sa hlásim na upečenie korpusu a naplnenie, Kazu jej dá finálnu podobu a willma bude myčka a potom si tú tortu odvezie
willma
27.04.11,12:04
kočky ste poklady :)
sybila3
27.04.11,12:50
čo používate aby sa prilepila jedna časť White icing k druhej, vodou to moc nejde.
babka - ježibabka
27.04.11,12:55
Niečo som sa snažila urobiť na sviatky. Nebolo to až také extra pekné, ale aké som urobila také sme mali. Barana jedného pre nás, jedného pre nevestu, z rezu som nechala kúsok doma okoštovať.
Kazu
27.04.11,12:56
čo používate aby sa prilepila jedna časť White icing k druhej, vodou to moc nejde.

Biely alkohol a treba trošičku dlhšie podržať.
Marína
27.04.11,13:32
hladam recept na mrkvovu tortu, no tento sa mi zda dost zlozity... hlavny problem vidim v struhanej kore oboch citrusov (kde kupim 1x po kazdom kuse v bio kvalite, t.j. chemicky neosetrene?)

oblubili sme si tento zakusok v jednej nasej oblubenej restike a chcela by som upiect doma :)

vdaka :)
Ja som ju piekla, nie je vôbec zložitá;), dala som len sušenú citrónovú kôru, tá je z chemicky neošetrených plodov. Môžeš pridať do cesta trochu pomarančovej šťavy. Tú sú aj fotky http://www.porada.sk/1415828-post1653.html
Kazu
27.04.11,13:52
A mne sa minulý týždeň málilo, že Veľká noc sedí predo dvermi a na krk mi dépéháčky dýchajú:--- Ešte som tomu srdiečku aj kabátik roztrhla a musela som ružičku ušuľkať, vodopádom lístkov dierku zakryť:D
74519
babka - ježibabka
28.04.11,16:02
Rýchlovka na domáce posedenie. Korpus orechový, plnka z receptu na trasenú tortu.
osky
28.04.11,18:17
Rýchlovka na domáce posedenie. Korpus orechový, plnka z receptu na trasenú tortu.


jeeej,mnam,vuav,ty brdo.....idem pozriet co mame este my.....:D:eek:opite gulky:---
Kazu
28.04.11,18:56
Rýchlovka na domáce posedenie. Korpus orechový, plnka z receptu na trasenú tortu.

Keď je moja vnučka v kancelárii, jej obľúbenou činnosťou je pozeranie obrázkov s tortami. Podľa toho ako sa jej ktorá páči, tak ich komentuje: Mňam, mňam, Mňam mňáááám. A táto lentilková určite bude Mňam, mňam, mňammňáááám:D:D:D
Lubaba
28.04.11,19:44
A mne sa minulý týždeň málilo, že Veľká noc sedí predo dvermi a na krk mi dépéháčky dýchajú:--- Ešte som tomu srdiečku aj kabátik roztrhla a musela som ružičku ušuľkať, vodopádom lístkov dierku zakryť:D
74519
super
katulik111
04.05.11,11:46
no konečne som sa sem dostala mam 3 mesačnu dcerku, ktorá mi dava zabrat pribudlo tu vela pekných tortičiek a zaujmavostí ohladom pečenia ....
no par tortičiek som aj ja za tu dobu spravila ...
babka - ježibabka
04.05.11,15:38
Katuška gratulujem k dcérke. Mne osobne si už veľmi chýbala, nakoľko si tu rozdávala dobré rady a vždy som si niečo vybrala. Tortičky máš veľmi pekné.
osky
04.05.11,18:36
no konečne som sa sem dostala mam 3 mesačnu dcerku, ktorá mi dava zabrat pribudlo tu vela pekných tortičiek a zaujmavostí ohladom pečenia ....
no par tortičiek som aj ja za tu dobu spravila ...

teeeeda,kolko razy sme tu take veci preberali a ani si nenaznacila ze cakas babo-aspon ja som to nezaregistrovala.nech sa vam teda dari!!!!!!!!!!!obdivuhodne,ze pri malej stihas aj taketo krasne kusky.:)
Miru
04.05.11,21:10
Tak sa pridávam k zástupu gratulantov katulik 111,nech ste krásne,zdravé a šťastné.
osky
05.05.11,04:48
Tak sa pridávam k zástupu gratulantov katulik 111,nech ste krásne,zdravé a šťastné.


miru,ty zijes?ved ty si tiez na porade nebola poriadne dlho.co sa s tebou dialo?mile ze si opät tu!!!!!:)
katulik111
05.05.11,15:48
ďakujem Vam všetkým
Miru
06.05.11,21:17
Ahoj, žijem ,ale neako strašne rýchlo:), no sľubujem ,že zas sem občas zaskočím
luluba
08.05.11,05:11
Moje najnovšie :-)