nextone
19.09.07,19:09
Dobry podvecer.
Vedel by mi niekto poradit?
Dnes som bola na zivnostenskom urade ohlasit otvorenie prevadzky.
Musim mat na predzke - kamcelarii uradne hodiny? (tak, ako to maju napr. na obchode)
Dakujem za radu
Orsz
19.09.07,17:10
Dobry podvecer.
Vedel by mi niekto poradit?
Dnes som bola na zivnostenskom urade ohlasit otvorenie prevadzky.
Musim mat na predzke - kamcelarii uradne hodiny? (tak, ako to maju napr. na obchode)
Dakujem za radu

Ak to máš nahlásené ako prevádzku, kde budeš vykonávať činnosť, a kde budú za tebou chodiť zákazníci, úradne hodiny by mali byť vyvesené.
Zoltán Kovács
19.09.07,17:13
Doplním: Nie len otváracie hodiny, ale aj presné označenie prevádzky, názov firmy, sídlo firmy, zodpovedná osoba, a ešte aj tel.kontakt (to na prípad núdze napr. oheň...) A to všetko zo zákona, inak hrozí pokuta 5.000,- SK pri kontrole zo živnostenského úradu.
nextone
19.09.07,17:14
Dakujem za odpoved.
Este mam jednu otazku, mozno mi budete vediet poradit aj tu, aby som nemusela zakladat novu temu.
Musim mat knihu doslej a odchadzajucej posty?
Zoltán Kovács
19.09.07,17:15
Dakujem za odpoved.
Este mam jednu otazku, mozno mi budete vediet poradit aj tu, aby som nemusela zakladat novu temu.
Musim mat knihu doslej a odchadzajucej posty?

Nie je to povinná evidencia.

mimotemy Práve dnes som si ju kupoval, lebo moja korešpodencia tak narástla, že som strácal prehľad.
nextone
19.09.07,17:17
Este jedna otazka:
Musim otvorenie prevadzky nahlasit aj na danovy urad?
Zita5
19.09.07,17:18
Súhlasím , že nie je povinná ale je to dobé mať ju .K tým otváracím hodinám na prevádzke je potrebné schválenie z Vášho MÚ - Odd.podnikateľskej činnosti .Platí sa tam aj poplatok cca 200 ,- Sk.
Zoltán Kovács
19.09.07,17:19
Este jedna otazka:
Musim otvorenie prevadzky nahlasit aj na danovy urad?

Áno je potrebné to nahlásiť aj na DÚ. Stačí listom.
nextone
19.09.07,17:23
Súhlasím , že nie je povinná ale je to dobé mať ju .K tým otváracím hodinám na prevádzke je potrebné schválenie z Vášho MÚ - Odd.podnikateľskej činnosti .Platí sa tam aj poplatok cca 200 ,- Sk.

aka je pravdepodobnost, ze mi schvalia uradne hodiny take, ako ja chcem?
Kancelariu nemam zriadenu na celodennu prevadzku, len ak mam stretnutie.
Zoltán Kovács
19.09.07,17:25
aka je pravdepodobnost, ze mi schvalia uradne hodiny take, ako ja chcem?
Kancelariu nemam zriadenu na celodennu prevadzku, len ak mam stretnutie.

Ak tie otváracie hodiny nebudú po 22.00., tak to schvália.
nextone
19.09.07,17:25
musim vypisovat nejaku ziadost? je dostupna na internete?
Zita5
19.09.07,17:29
musim vypisovat nejaku ziadost? je dostupna na internete?

Skúste nájsť na nete Váš MÚ ......a tam treba talčivko pohľadať ak nie , doporučujem osobne zájsť na príslušné oddelenie .
nextone
19.09.07,17:41
neviete mi poradit, ake dokumenty si budem musiet so sebou vziat, aby som tam nesla dva krat?
Ide o MÚ Bratislava Stare mesto.
cloe
19.09.07,17:45
musim vypisovat nejaku ziadost? je dostupna na internete?
Nie je treba žiadne mimoriadne tlačivo. Stačí napísať stručný list. Vec - Žiadosť o schválenie otváracích hodín. V texte dvomi vetami - aká prevádzka, aké hodiny, dátum, podpis. Toť vsjo.
Zita5
19.09.07,17:46
Podľa tohto si vytvor tlačivo
cloe
19.09.07,18:40
Zitka, si profík! U nás na "dzedzine" stačila taká jednoduchá:D
nextone
22.09.07,08:36
Nie je treba žiadne mimoriadne tlačivo. Stačí napísať stručný list. Vec - Žiadosť o schválenie otváracích hodín. V texte dvomi vetami - aká prevádzka, aké hodiny, dátum, podpis. Toť vsjo.

Takže, aby som Vás vyviedla z omylu na MÚ Bratislava Staré mesto je nutné vypísať žiadosť priamo u nich. Okrem toho potrebujete mať pri sebe originál nájomnej zmluvy, kde budete mať prevádzku a originál živnostenský list. Kedže ich nemôžete odovzdať je dobré mať nachystanú kópiu.
Ak to nebudete mať pri sebe, ani sa s Vami nebudú baviť :mee:
Zita5
22.09.07,09:50
Takže, aby som Vás vyviedla z omylu na MÚ Bratislava Staré mesto je nutné vypísať žiadosť priamo u nich. Okrem toho potrebujete mať pri sebe originál nájomnej zmluvy, kde budete mať prevádzku a originál živnostenský list. Kedže ich nemôžete odovzdať je dobré mať nachystanú kópiu.
Ak to nebudete mať pri sebe, ani sa s Vami nebudú baviť :mee:


Ja by som nepovedala že by to bol omyl , u nich v obci to takto stačilo.A nakoniec prevádzka nie je len o otváracích hodinách ....veľa podnikateľov tomu nechce veriť , až keď dostanú do rúk tlačivo.