endrju
24.04.08,05:54
:DDámy, tak poďme na materskú a zamestnávatelia ušetria...:D
Protestujem. Je to diskriminácia tej menej peknej polovičky ľudstva. :D ;)
ZuzanaP
24.04.08,04:01
Protestujem. Je to diskriminácia tej menej peknej polovičky ľudstva. :D ;)


mimotemyAle veď v dnešnej dobe už môže byť s bábätkom doma aj otecko.:Dmimotemy
charonme
24.04.08,10:20
mimotemy
P.S.: môžno, že viacerí ste dostali e-mailom tento blog.
http://richardsulik.blog.sme.sk/c/143521/Peticiu-podpisali-aj-Fico-aj-Madaric.html

nie, blog sme mailom nedostali, ani si neviem predstavit, ako by sa blog dal poslat mejlom. ale dostali sme linku na clanok v sulikovom blogu.
JaDo
25.04.08,19:02
Toto je postavené na zásuvkách, ak ich máš, .....

Tak som odhlásila jedny konc.poplatky, nakoľko el.en. odoberá len moja polovička:D:D:D. A to v byte kde bývame i v byte, kde bývajú mladí.
No a musím sa priznať, že 3.TV (i keď starý) máme na chate.
Platíme teda len 1x - no povedzte, nie sú.......
Modroocko
29.04.08,07:22
:DDámy, tak poďme na materskú a zamestnávatelia ušetria...:D
Aj takto zabezpečíte rozšírenie reprodukcie, ktorá už teraz je katastrofálna. Aby mal kto zarábať na nás - budúcich dôchodcov :-)
endrju
14.05.08,15:58
Ti, ktori este nemaju variabilny symbol pre platenie koncesionarskych poplatkov, tak sa mozete prihlasit na stranke http://**** ...


Klikni sem : http://www.rtvs.sk/***

Dovolím si pridať v tejto téme jednu "pikošku", ktorá by mala zaujímať najmä tých, ktorí uposlúchli odporúčania z citovaných príspevkov a prihlásili sa na platenie výpalného prostredníctvom internetových stránok výpalníckej firmy.

Náhodou som si pred dvomi týždňami všimol, že stránky firmy zaoberajúcej sa vyberaním výpalného za odber elektriny a za zamestnávanie sú v časti určenej na vyplňovanie osobných údajov platiteľa prevádzkované na nezabezpečenom komunikačnom protokole http.
Dovolil som si upozorniť na túto skutočnosť aj pánov a dámy z úradu na ochranu osobných údajov. Tu je citát z vyjadrenia spomenutého úradu, ktoré som dostal pred niekoľkými hodinami:

"Podľa § 15 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 428/2002 Z. z.“) prevádzkovateľ zodpovedá za bezpečnosť osobných údajov tým, že ich chráni pred náhodným ako aj nezákonným poškodením a zničením, náhodnou stratou, zmenou, nedovoleným prístupom a sprístupnením ako aj pred akýmkoľvek inými neprípustnými formami spracúvania. Na tento účel prijme primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania, pričom berie do úvahy najmä dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov.

Obchodná spoločnosť RTVS, s.r.o. bude upozornená na Vami uvedený nedostatok s tým, aby používala zabezpečený komunikačný protokol https."

Vysvetlenie vyššie uvedenej informácie pre počítačových "laikov":

Tí, ktorí uposlúchli spomenuté odporúčania z citovaných príspevkov to znamená asi toľko, že svoje citlivé dáta odoslali formou porovnateľnou s otvorenou listovou zásielkou. Takže nech sa nikto nečuduje, ak sa po nejakom čase objavia na scéne nejakí "podnikavci" znežívajúci zozbierané citlivé údaje, ktorí ešte aj v tejto chvíli majú možnosť zberať relatívne nenáročnými metódami citlivé údaje domácností a firiem na Slovensku plniacich si elektronickou cestou oznamovaciu povinnosť vyplývajúcu zo "zástrčkového zákona" (zákon 68/2008).

Čo myslíte, dostane firma RTVS za tento prehrešok voči zákonu o ochrane osobných údajov nejakú pokutu?
janaGT
15.05.08,05:43
ja som spoločnosť zaregistrovala tiež cez web,
peniaze, ktoré som poslala z účtu 5.5. stále nevidím pripísané.
Aké máte skúsenosti?
anklar
15.05.08,12:20
...........
.......................
Čo myslíte, dostane firma RTVS za tento prehrešok voči zákonu o ochrane osobných údajov nejakú pokutu?

Ahoj, Endrju :), vidím, ešte stále si spravodlivo napaprikovaný na tú našu stranu a vládu (a celú tú veľkú spoločenskú miestnosť, kde to spitlikovali) za ten zástrčkový zákon (a asi nielen za ten jeden:)).
Dovoľ, aby som ťa ubezpečila, že zdieľam Tvoj postoj, len sa už, prosím, nepaprč, lebo škodíš svojim vlastným nervom, ktoré by si mal mať rád!:)

Endrju, to ťa asi nahnevá: nie, nemyslím si, že firma dostane pokutu. Firma pokutu nedostane preto, lebo Úrad najskôr len upozorní na nedostatok a vyzve na odstránenie. Následne sa to z dôvodu xxxxx (ten dôvod si domysli, hľadaj v pôvode) považuje za vybavené.
Endrju, čo s tým urobíš :)?
Posielam ti pekný pozdrav.:)
endrju
16.05.08,17:26
...Endrju, čo s tým urobíš :)?
Posielam ti pekný pozdrav.:)
Neurobím nič - nie je to mojim cieľom. Chcel som sa podeliť s informáciami, o ktorých som si myslel, že môžu byť zaujímavé pre viacerých. To sa stalo. :cool:
A posielam tiež pozdrav. :)
Katy a R
19.05.08,14:01
Tiež napíšem moju skúsenosť ... pekne v súlade so zákonom (začiatkom apríla) sa moja dcéra odhlásila z platenia koncesionárskych poplatkov - nie je odberateľom elektriny (Byt je náš, zmluva je na manžela).

Inkasný lístok jej naďalej posielajú, dokonca dnes celá nešťastná volala, že dostala upomienku o nezaplatení....
Ako keby sme nemali čo robiť, ... neviem, koľkokrát to treba žiadať :confused::confused: a komu adresovať :confused:
Theo
25.06.08,15:32
Tak som odhlásila jedny konc.poplatky, nakoľko el.en. odoberá len moja polovička:D:D:D. A to v byte kde bývame i v byte, kde bývajú mladí.
No a musím sa priznať, že 3.TV (i keď starý) máme na chate.
Platíme teda len 1x - no povedzte, nie sú.......

A kde to vlastne odhlásiť?V kanc.SEZ alebo na pošte?Len osobne?
/po infarkte a porážke mám už aj ZTP preukaz-tieto príhody som asi dostal zo sledovania TV.-aspoň niečo/
VladoaKatka
01.07.08,04:03
Už sú 3 mesiace od toho, čo tento "super" zákon začal platiť a spoločnosť RTVS vyberať poplatky. No moja skúsenosť: odhlásili sme sa, odhlášku sme zaslali doporučene, odhláška sa vrátila potvrdená od RTVS, ale pravidlne chodia aj upomienky, že neplatíme - dokonca už "DOPORUČENE".
Zaslala som dotaz: čo s tým, načo mi to posielajú keď som si svoju povinnosť splnila?
Odpoveď: nestíhajú registrovať a evidovať také množstvo korešpondencie, mám to považovať za bezpredmetné.

Dokedy? Toto je za domácnosť. Som zvedavá, ako to dopadne s firmou:D.
Braňo
05.09.08,07:47
Fyzická osoba SZČO nezamestnáva žiadneho zamestnanca. Býva u rodičov. Ako SZČO má zmluvu s elektrárňami. Je povinnosť registrácie a platenia?
babi2
05.09.08,08:01
povinnosť platenia vyplýva od skutočnosti či zamestnáva v pracovnom pomere aspoň troch zamestnancov
m.hladka
01.12.08,09:42
Už sú 3 mesiace od toho, čo tento "super" zákon začal platiť a spoločnosť RTVS vyberať poplatky. No moja skúsenosť: odhlásili sme sa, odhlášku sme zaslali doporučene, odhláška sa vrátila potvrdená od RTVS, ale pravidlne chodia aj upomienky, že neplatíme - dokonca už "DOPORUČENE".
Zaslala som dotaz: čo s tým, načo mi to posielajú keď som si svoju povinnosť splnila?
Odpoveď: nestíhajú registrovať a evidovať také množstvo korešpondencie, mám to považovať za bezpredmetné.
Dokedy? Toto je za domácnosť. Som zvedavá, ako to dopadne s firmou:D.

Presne teraz začínajú posielať "Výzvy" pre firmy.
SP im dáva podklady pre počet zamestnancov.
Ja mám vo firme 2 zamestnancov. Dna 16.4.08 som odhlásila firmu, poslala faxom, ale zrejme to nestačí, pretože teraz poslali "výzvu" na úhradu od 4/08 do 10/08 t.j. 980,- + 25,- poštovné. V mesiaci 7-8 som zamestnávala študenta - brigádnika na 4 hodiny. Lenže RTVS mi poslalo Výzvu na úhradu 3 zamestnancov od apríla, kedy som mala len 2 zamestnancov. Telefóny nedvíhajú!!!
No čo s tým?
m.hladka
01.12.08,09:54
Taká rýchlosť:
Napísala som im, a s veľkým prekvapením mi hneď odpovedali a potešili tým, že ma vyškrtli a ospravedlnili sa.
enad
22.02.09,19:07
vie mi prosím niekto povedať ako je to s koncesionárskymi poplatkami tento rok po zavedení EUR? Posiela RTVS nejakú faktúru? Auditorka od nás pýtala za každý mesiac faktúru.... tak neviem. Zatial som neplatila
Ďakujem
s.
Aljok
22.02.09,19:14
enad
22.02.09,19:23
Ďakujem veľmi pekne. No, bude sa musieť aj auditorka s týmto uspokojiť.
s.
janulik100
24.02.09,07:26
Presne teraz začínajú posielať "Výzvy" pre firmy.
SP im dáva podklady pre počet zamestnancov.
Ja mám vo firme 2 zamestnancov. Dna 16.4.08 som odhlásila firmu, poslala faxom, ale zrejme to nestačí, pretože teraz poslali "výzvu" na úhradu od 4/08 do 10/08 t.j. 980,- + 25,- poštovné. V mesiaci 7-8 som zamestnávala študenta - brigádnika na 4 hodiny. Lenže RTVS mi poslalo Výzvu na úhradu 3 zamestnancov od apríla, kedy som mala len 2 zamestnancov. Telefóny nedvíhajú!!!
No čo s tým?

Dobre tomu rozumiem, že sa medzi zamestnancov na účely tohto zákona počítajú aj dohodári?
azla
24.02.09,09:15
Dobre tomu rozumiem, že sa medzi zamestnancov na účely tohto zákona počítajú aj dohodári?

Počíta sa medzi zamestnancov aj zamestnanec na dohodu o vykonaní práce ?

Do počtu zamestnancov sa nezaratávajú osoby zamestnané na dohodu o pracovnej činnosti, na dohodu o vykonaní práce a ani na dohodu o brigádnickej činnosti.

zdroj:https://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFFAQ&__id=mmFFAQ.Adapter1.aaDefaultAction&_sid=8ZFHO7EAf2UFWZoD&_fs=P&_ts=39868%2C4215826852