Ruzickova
23.02.05,07:34
Dobre rano,potrebuje poradit od vas znalych.Robim rocne zuctovanie a skoro pri každom pracovníkovi mi vychadza nedoplatok 2 Sk, 7 Sk a take male ciastky. Mam im tento nedoplatok strhnut vo februarovej výplate?
A este by som sa chcela opytat, mam zamestnanca,ktory ma prijem za rok 2004 iba 13 000 Sk a nema ziadne preddavky, nemusim mu robit rocne zuctovanie a ani on nieje povinny si podat danove priznanie?Dakujem
Janca
23.02.05,06:45
To ma za ake obdobie "iba 13000" Sk ? Co zbytok roka 2004?
Ruzickova
23.02.05,06:50
To je za jeden a pol mesiaca. Ostatne mesiace nebola na urade prace,ale v zahranici na cierno,tusim si ale teraz doplacala zdravotne poistenie.Co vlastne potrebujem,ak zamestnanec si platil odvody sam.
Janca
23.02.05,06:52
Nerobila by som jej rocne zuctovanie, nakolko ma prijmy zo zahranicia. Daj jej len potvrdenie o prijme u Teba. A uz vobec by som ho nerobila, ak ako hovoris "tusim si ale teraz doplacala zdravotne poistenie". Ma vobec u Teba podpisane "Vyhlasenie...." a "Ziadost o rocne zuctovanie" ?

Ozaj a k tej prvej casti otazky - vyrovnaj im aj tie drobne.
vladan
23.02.05,06:55
Janca, ten zárobok za hranicami Slovenska bol "načierno" (to je ako možnééé?) :D ...
Ruzickova
23.02.05,07:02
Ona bola v zahranici len u kamaratky,takze sa neda povedat ci mala alebo nemala prijmy.
Mam tiez zamestnanca,ktory nastupil v novembri a tiez si platil ZP sam a nebol na Urade prace a dal mi ziadost,co od neho potrebujem.
tibor
23.02.05,07:08
ak vyplnili Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania do termínu (15.2.) a potvrdili, že nemali iné príjmy ako sa píše v Žiadosti - urobil by som im to ročné zúčtovanie. predsa oni nesú zodpovednosť.
Janca
23.02.05,07:14
Ved som sa pytala, ci ma podpisanie vyhlasenie a ziadost o rocne zuctovanie. Ale ak mne osobne sa niekto prizna, ze mal cierny prijem v zahranici, neurobim rocne zuctovanie, nehnevajte sa. Mam uz vedomost o tomto prijme, tak sa nebudem tvarit, ze o nom neviem. Nech si urobi danove priznanie sam / typ A /
tibor
23.02.05,07:19
Janca - nesúhlasím s Tebou - ale je to postoj každého z nás. iste máš s tým svoje skúsenosti. ale ak odovzdal vyplnenú Žiadosť v termíne aj 10 x môžeš vedieť o jeho príjmoch v zahraničí čo Ti osobne potvrdil do očí - neprajem Ti tie problémy, že ak sa zamestnanec ozve, že prečo si mu nevysporiadala dane, keď Ťa o to legitímne požiadal v termíne. dokazovať tu totiž budeš musieť Ty, prečo si to neurobila. a som zvedavý, ako dokážeš jeho čierny príjem vonku.
Janca
23.02.05,07:26
Tibor, ved hovorim, ze p. Ruzickova nam doteraz nenapisala, ci ma alebo nema ten zamestnanec podpisane Vyhlasenie a Ziadost o rocne zuctovanie.
Ak ho ma, musim ho urobit, ci sa mi to paci, alebo nie, ale ak ho nema, urcite s vedomim ineho prijmu zamestnanca by som mu tieto doklady nenukala na podpis dodatocne.
Dufam, ze som to teraz napisala zrozumitelnejsie.
Ruzickova
23.02.05,07:32
Vyhlasenie ma podpisane na nezdanint.ciastku,ale ziadost o vykonanie RZ nie, lebo som jej povedala,ze si nemusi robit rocne zuctovanie a ani DP, nakolko nema and 40 416 Sk a nema ani ziaden preddavok na dan.Tak neviem,co jej mam povedat.Dakujem
Janca
23.02.05,07:46
Ako teda pises, Ziadost o rocne zuctovanie nema podpisane, prijem ma len do 40416, preddavkovo nebola zrazena dan, tak nemusi podat DP /parag. 32 Z o DzP /, ale v buducnosti ju moze DU vyzvat na podanie DP.
Ruzickova
23.02.05,11:13
A u zamestnanca,ktory si dobrovolne platil ZP 420,- Sk a bol nezamestnany a nebol evidovaný na urade prace.Tie odvody do ZP zahrniem do povinnych odvodov v rocnom zuctovani?
vladan
23.02.05,11:23
A u zamestnanca,ktory si dobrovolne platil ZP 420,- Sk a bol nezamestnany a nebol evidovaný na urade prace.Tie odvody do ZP zahrniem do povinnych odvodov v rocnom zuctovani?občan, ktorý je dobrovoľne nezamestnaný (teda nie je vedený v evidencii ÚPSVaR) platil povinné odvody, ktoré mu vyplývali zo zákona ... nenazývala by som tieto odvodmi "dobrovoľné", význam slova dobrovoľné je "z vlastnej vôle" ... kdežto tieto odvody boli povinné, teda dané zo zákona :cool:
Monika
23.02.05,11:36
Zdravím všetkých poraďákov a prosím o radu:

Všetkým zamestnancom, ktorí požiadali o ročné zúčtovanie dane som ho spravila ešte koncom januára 2005.
Tento pondelok - 21.02.2005 prišiel jeden zamestnanec s tým, že mu mám vydať nejaké potvrdenie, že on si podá daňové priznanie sám, pretože počas roka pracoval na jeho meno jeho otec a prišlo mu domov potrdenie o prijíme z druhej firmy a on si vlastne musí teraz podať sám daňové priznanie.

Problém je v tom, že ja som mu ročné zúčtovanie urobila ešte v januári, aj žiadosť mi podpísal v januári. A nedoplatok na dani sme už tiež vysporiadali v januárovej výplate.

Prosím Vás, neviete mi poradiť, čo mám teraz urobiť?
Aké potvrdenie mu mám vydať, aby to bolo všetko OK.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu a prajem krásny deň.

Monika
anuľa
23.02.05,12:01
Nerobte si z toho hlavu.Na zadnej strane tlačiva ročné zúčtovanie preddavkov na daň ,ktoré ste mu dali je 3 časť , ktorú vyplňte a dajte ju zamestnancovi,aby s ňou išiel na daňový úrad.Žiadne iné potvrdenie mu už Vy nedavajte.
rosemary
23.02.05,12:43
Synovi, ktorý je zamestnaný v jednej firme v našom meste prišlo potvrdenie o príjme z jednej firmy z Bratislavy. V živote tam nebol, u zamestnavateľa podpísal Vyhlásenie k dani a mzdárka mu urobila ročné zúčtovanie. Čo by ste doporučovali, že by mal urobiť, údajne na jeho osobné údaje niekto pracoval.