PORADA.sk
PORADA.sk

Zobraziť plne funkčnú verziu príspevku : Odpis z registra trestov

Petas
23.02.05, 15:18
Zdravim Vas poradaci....
Mam otazku..Da sa nejako poziadat o zmazanie trestu z odpisa registra trestov, ak je uz trest /podmienka/ ktory bol udeleny sudom odpikany a je od toho asi 4 roky? Papier s rozhodnutim sudu o splneni podmienky vlastni.

Dakujem

evuša
23.02.05, 16:16
Pokiaľ už uplynula doba, po ktorú musel trest byť zapísaný tak sa dá. Stačí ísť na register trestov a opýtať sa, ako sa to robí. Nie je dôvod aby sa to nedalo. Zákon to umožňuje pri všetkých trestných činoch. Je len rozdiel v dlžke doby, počas ktorej to v registri musí byť zapísané.

bodliak
23.02.05, 16:27
Myslim, ze z vypisu ano, ale odpisu nie. Odpis obsahuje vzdy vsetko, dokonca aj informaciu o "zahladeni".
Vypis moze byt po case znova cisty.
Nedavno som nieco na tu temu videl v suvislosti so statnou spravou, kam bolo treba dodat prave odpis a nie vypis.

http://www1.genpro.gov.sk/sk/rt_pod.php3

Informácie poskytované z evidencie registra trestov sa delia na:

Výpis z registra trestov (ďalej len "výpis")

Uvádzajú sa v ňom všetky doteraz nezahladené odsúdenia vrátane údajov o priebehu výkonu uložených trestov, ochranných opatrení a primeraných obmedzení, ak sa podľa zákona na páchateľa nehladí, akoby nebol odsúdený.

Odpis registra trestov (ďalej len "odpis")
Uvádzajú sa v ňom všetky údaje o každom odsúdení osoby, ktorej sa výpis týka, o priebehu výkonu trestu, výkonu ochranných opatrení a o zahladení odsúdenia podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona.

Súčasťou odpisu sú aj údaje:

a) o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o podmienečnom zastavení trestného stíhania,

b) o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o schválení zmieru,

c) z trestných listov cudzozemských súdov a právoplatnom odsúdení občana Slovenskej republiky alebo o právoplatnom odsúdení osoby, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Petas
26.02.05, 20:16
No tak teraz neviem...Som dost na vazkach, ale asi zajdem na prokuraturu a skusim sa spytat ako to vlastne chodi...

Dakujem za info ;)

Heni
26.02.05, 22:30
výpis je po čase čistý, v odpise je všetko na veky vekov...

bepo
27.02.05, 07:30
V odpise sú aj zahladené tresty,inak by stratil zmysel a bol by totožný s výpisom.

anna.b
27.02.05, 07:50
Je to presne tak. Pre výkon môjho povolania najprv odo mňa žiadali výpis a po novelizácii zákona chceli odpis ( všetci učitelia, lekári ....)

Petas
27.02.05, 19:46
A jeje...no to nieje dobre....Dakujem vsetkym za odpovede...:(

olga88
27.02.05, 21:13
Mozem poprosit, kto vydava odpis z registra trestov?
Dakujem za radu/

anna.b
28.02.05, 12:52
Písomnú žiadosť a 100 Sk kolok treba poslať do Bratislavy na centrálny register trestov.
Predtlačené žiadosti určite budú k dispozícií ma okresnej prokuratúre alebo okr. súde.

olga88
28.02.05, 16:03
Dakujem za radu.
Olga

Marta V
28.02.05, 19:54
Písomnú žiadosť a 100 Sk kolok treba poslať do Bratislavy na centrálny register trestov.
Predtlačené žiadosti určite budú k dispozícií ma okresnej prokuratúre alebo okr. súde.
Ja som si dávala žiadosť na okresnej prokuratúre, tam mi dali žiadosť a vyplnila som ju, dala 100 Sk kolok a do týždňa som mala odpis doma. Pošlú ho na adresu ktorú si uvedieš.

petuskaaa1310
22.02.11, 16:55
Zdravim , chcela by osm sa opýtat: Bola som prichytena pri drobnej kradezi,dostala som pokutu... zapisalo sa to do registra trestov??? lebo stale citam ze sa tam zapisuju iba také veci kt. odsudil súd. Potrebujem to vediet , pretoze policajny zbor ziada odpis z registra trestov , ked sa tam niekto uchadza o zamestnanie ... ak sa tam zapisuju aj take male priestupky , daju sa vymazat z vypisu , ale v odpise zostavaju.. takze ako to vlastne je???

buchač
22.02.11, 19:48
Zdravim , chcela by osm sa opýtat: Bola som prichytena pri drobnej kradezi,dostala som pokutu... zapisalo sa to do registra trestov??? lebo stale citam ze sa tam zapisuju iba také veci kt. odsudil súd. Potrebujem to vediet , pretoze policajny zbor ziada odpis z registra trestov , ked sa tam niekto uchadza o zamestnanie ... ak sa tam zapisuju aj take male priestupky , daju sa vymazat z vypisu , ale v odpise zostavaju.. takze ako to vlastne je???

... tak jest ...

Register trestov Generálnej prokuratúry SR
http://www.bratislavskenoviny.sk/buxus/images/clanok/prokuratura_logo.gif
Register trestov zhromažďuje, spracúva, uschováva a poskytuje informácie o osobách právoplatne odsúdených súdmi v trestnom konaní, ako aj o osobách, proti ktorým bolo prokurátormi alebo súdmi právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie.

kittykatie
22.01.13, 00:32
Chcela by som sa opýtať,ak som mala 16nast tak nafukala 0.9promile..dostala som zato pokarhanie obcou, tak budem mať toto v odpise alebo výpise? Ďakujem

wagner
22.01.13, 00:46
Chcela by som sa opýtať,ak som mala 16nast tak nafukala 0.9promile..dostala som zato pokarhanie obcou, tak budem mať toto v odpise alebo výpise? Ďakujem
Obec nemá právo dávať zápisy do registra trestov. Tam sa zapisujú tresty vynesené súdom - právoplatným rozhodnutím.

misoft
22.01.13, 13:00
NIE! V registri trestrov sú len tresty udelené súdne, obecné úrady takúto právomoc nemajú.