Petas
23.02.05,16:18
Zdravim Vas poradaci....
Mam otazku..Da sa nejako poziadat o zmazanie trestu z odpisa registra trestov, ak je uz trest /podmienka/ ktory bol udeleny sudom odpikany a je od toho asi 4 roky? Papier s rozhodnutim sudu o splneni podmienky vlastni.

Dakujem
evuša
23.02.05,16:16
Pokiaľ už uplynula doba, po ktorú musel trest byť zapísaný tak sa dá. Stačí ísť na register trestov a opýtať sa, ako sa to robí. Nie je dôvod aby sa to nedalo. Zákon to umožňuje pri všetkých trestných činoch. Je len rozdiel v dlžke doby, počas ktorej to v registri musí byť zapísané.
bodliak
23.02.05,16:27
Myslim, ze z vypisu ano, ale odpisu nie. Odpis obsahuje vzdy vsetko, dokonca aj informaciu o "zahladeni".
Vypis moze byt po case znova cisty.
Nedavno som nieco na tu temu videl v suvislosti so statnou spravou, kam bolo treba dodat prave odpis a nie vypis.


http://www1.genpro.gov.sk/sk/rt_pod.php3

Informácie poskytované z evidencie registra trestov sa delia na:


Výpis z registra trestov (ďalej len "výpis")

Uvádzajú sa v ňom všetky doteraz nezahladené odsúdenia vrátane údajov o priebehu výkonu uložených trestov, ochranných opatrení a primeraných obmedzení, ak sa podľa zákona na páchateľa nehladí, akoby nebol odsúdený.

Odpis registra trestov (ďalej len "odpis")
Uvádzajú sa v ňom všetky údaje o každom odsúdení osoby, ktorej sa výpis týka, o priebehu výkonu trestu, výkonu ochranných opatrení a o zahladení odsúdenia podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona.

Súčasťou odpisu sú aj údaje:

a) o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o podmienečnom zastavení trestného stíhania,

b) o právoplatnom rozhodnutí súdu alebo prokurátora o schválení zmieru,

c) z trestných listov cudzozemských súdov a právoplatnom odsúdení občana Slovenskej republiky alebo o právoplatnom odsúdení osoby, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.
Petas
26.02.05,20:16
No tak teraz neviem...Som dost na vazkach, ale asi zajdem na prokuraturu a skusim sa spytat ako to vlastne chodi...

Dakujem za info ;)
Heni
26.02.05,22:30
výpis je po čase čistý, v odpise je všetko na veky vekov...
bepo
27.02.05,07:30
V odpise sú aj zahladené tresty,inak by stratil zmysel a bol by totožný s výpisom.
anna.b
27.02.05,07:50
Je to presne tak. Pre výkon môjho povolania najprv odo mňa žiadali výpis a po novelizácii zákona chceli odpis ( všetci učitelia, lekári ....)
Petas
27.02.05,19:46
A jeje...no to nieje dobre....Dakujem vsetkym za odpovede...:(
olga88
27.02.05,21:13
Mozem poprosit, kto vydava odpis z registra trestov?
Dakujem za radu/
anna.b
28.02.05,12:52
Písomnú žiadosť a 100 Sk kolok treba poslať do Bratislavy na centrálny register trestov.
Predtlačené žiadosti určite budú k dispozícií ma okresnej prokuratúre alebo okr. súde.
olga88
28.02.05,16:03
Dakujem za radu.
Olga
Marta V
28.02.05,19:54
Písomnú žiadosť a 100 Sk kolok treba poslať do Bratislavy na centrálny register trestov.
Predtlačené žiadosti určite budú k dispozícií ma okresnej prokuratúre alebo okr. súde.
Ja som si dávala žiadosť na okresnej prokuratúre, tam mi dali žiadosť a vyplnila som ju, dala 100 Sk kolok a do týždňa som mala odpis doma. Pošlú ho na adresu ktorú si uvedieš.
petuskaaa1310
22.02.11,16:55
Zdravim , chcela by osm sa opýtat: Bola som prichytena pri drobnej kradezi,dostala som pokutu... zapisalo sa to do registra trestov??? lebo stale citam ze sa tam zapisuju iba také veci kt. odsudil súd. Potrebujem to vediet , pretoze policajny zbor ziada odpis z registra trestov , ked sa tam niekto uchadza o zamestnanie ... ak sa tam zapisuju aj take male priestupky , daju sa vymazat z vypisu , ale v odpise zostavaju.. takze ako to vlastne je???
buchač
22.02.11,19:48
Zdravim , chcela by osm sa opýtat: Bola som prichytena pri drobnej kradezi,dostala som pokutu... zapisalo sa to do registra trestov??? lebo stale citam ze sa tam zapisuju iba také veci kt. odsudil súd. Potrebujem to vediet , pretoze policajny zbor ziada odpis z registra trestov , ked sa tam niekto uchadza o zamestnanie ... ak sa tam zapisuju aj take male priestupky , daju sa vymazat z vypisu , ale v odpise zostavaju.. takze ako to vlastne je???

... tak jest ...


Register trestov Generálnej prokuratúry SR
http://www.bratislavskenoviny.sk/buxus/images/clanok/prokuratura_logo.gif
Register trestov zhromažďuje, spracúva, uschováva a poskytuje informácie o osobách právoplatne odsúdených súdmi v trestnom konaní, ako aj o osobách, proti ktorým bolo prokurátormi alebo súdmi právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie.
kittykatie
22.01.13,00:32
Chcela by som sa opýtať,ak som mala 16nast tak nafukala 0.9promile..dostala som zato pokarhanie obcou, tak budem mať toto v odpise alebo výpise? Ďakujem
wagner
22.01.13,00:46
Chcela by som sa opýtať,ak som mala 16nast tak nafukala 0.9promile..dostala som zato pokarhanie obcou, tak budem mať toto v odpise alebo výpise? Ďakujem
Obec nemá právo dávať zápisy do registra trestov. Tam sa zapisujú tresty vynesené súdom - právoplatným rozhodnutím.
misoft
22.01.13,13:00
NIE! V registri trestrov sú len tresty udelené súdne, obecné úrady takúto právomoc nemajú.
dynozo
15.02.15,11:04
Dobry den


Potrebujem poradit


Ked som mal 16r. Vykradli sme s kamaratom auto a mam to v odpise ako poziadat o zahladenie? Ved som nebol ani plnolety ked sa to stalo nerozumjem preco to mam v odpise
buchač
15.02.15,11:43
Máš jedno, že aký vek.
Keďže to máš v odpise, to znamená, že si bol odsúdený súdom.

Keďže si bol odsúdený, tak o zahladenie môžeš požiadať jedine súd.


Zahladenie odsúdenia

§ 92

(1) Súd môže zahladiť odsúdenie, ak odsúdený viedol po výkone alebo odpustení trestu, alebo po premlčaní jeho výkonu riadny život nepretržite po dobu najmenej a) desať rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci päť rokov, b) päť rokov, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody prevyšujúci jeden rok, c) tri roky, ak ide o odsúdenie na trest odňatia slobody neprevyšujúci jeden rok. (2) Ak ide o odsúdenie na tresty uvedené v § 32 písm. b) až l), k zahladeniu dochádza ich vykonaním. (3) Ak odsúdený preukázal po výkone alebo odpustení trestu alebo premlčaní jeho výkonu svojím vzorným správaním, že sa napravil, môže súd zahladiť odsúdenie na žiadosť odsúdeného i pred uplynutím doby uvedenej v odseku 1. (4) Doba uvedená v odseku 1 sa v prípade, že sa u podmienečne prepusteného a podmienečne prepusteného s dohľadom má za to, že trest bol vykonaný dňom, keď odsúdený bol podmienečne prepustený, spravuje dĺžkou skutočného výkonu trestu. Ak bol trest zmiernený rozhodnutím prezidenta Slovenskej republiky, spravuje sa dĺžkou trestu takto zmierneného. (5) Odsúdenie sa zahladzuje, ak to nariadi prezident Slovenskej republiky na základe svojho práva zahládzať odsúdenie formou milosti alebo amnestie.

§ 93
(1) Ak bolo odsúdenie zahladené, hľadí sa na páchateľa, ako keby nebol odsúdený. (2) Ak sa páchateľovi uložilo viac trestov popri sebe, nemožno odsúdenie zahladiť, kým neuplynie doba na zahladenie trestu odňatia slobody podľa § 92 ods. 1, ak bol uložený.
Paulína823
04.05.17,13:48
Po koľkých rokov sa zmažú tresty z registra trestov?
misoft
04.05.17,14:27
Register trestov je verejná listina, v nej sú uvedené VŠETKY tresty, ich priebeh, zahladenia, odpustenia. Takže z registra sa NIČ nemaže. Pridá sa poznámka - "zahladený", "odpustený", "amnestia" a pod. A na základe toho sa vo výpise neobjavujú.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-330
§3, §4, §5

A len tak na okraj: do položenej otázky sa nová otázka nezakladá!
Toto si preštuduj - a POVINNE!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html