iveta22
05.10.07,16:15
Nevie mi náhodou niekto napísať, aké sú aktuálne ceny kuracieho mäsa v Poľsku? Chodievali sme do Jablonky do mäsokombinátu. Kuracie stehná celé aj s kožou tam stávali 28 Sk, prsia bez kože cca 100 Sk atď..Ďakujem vopred za odpoveď.
BOND
05.10.07,14:31
Tak ti polske by som ani nejedol!raz som ich tiež kúpil ale je to sama voda.
prsia sa pri klepani na rezne rozpadávali.... a stehná niesu stehná,ale štvrťky kde ten mastný chrbat ani nepoužijem.
stankakac
05.10.07,19:30
nesúhlasím. Ja som z mäsom z Poľska vždy spokojná. doposiaľ som sa nestretla tým, čo napísal Bond. Neviem, kde nakupuje mäso, ale v porovnaní tie "štvrťky" mäsa s mäsom v niektorom supermarkete sú podstatne väčšie a cenovo výhodnejšie, ale vrátim sa späť k cene mäsa. Neviem presne povedať, dlho som už nebola na nákupy, ale aj mňa by veľmi potešilo, keby niekto podal najnovšie info o cene.
gabriska
06.10.07,10:50
nesúhlasím. Ja som z mäsom z Poľska vždy spokojná. doposiaľ som sa nestretla tým, čo napísal Bond. Neviem, kde nakupuje mäso, ale v porovnaní tie "štvrťky" mäsa s mäsom v niektorom supermarkete sú podstatne väčšie a cenovo výhodnejšie, ale vrátim sa späť k cene mäsa. Neviem presne povedať, dlho som už nebola na nákupy, ale aj mňa by veľmi potešilo, keby niekto podal najnovšie info o cene.
Suhlasim so "stankakac", s takym niecim som sa nestretla ani ja, my kupujeme posledne roky vylucne kur. maso bud v Polsku (byvame totizto len par km od polskych hranic) a v poslednej dobe sa u nas otvorilo vela obchodikov priamo v meste, kde kazdy den dovazaju cerstve maso (nielen kuracie) z Polska, takze nemusime ani cestovat.K cene sa zial vyjadrit neviem, ale urcite sa cenovo viac vyplati ako kupene u nas niekde v hypermarkete, resp. Jednota a je VZDY CERSTVE!!! Kedze jeden obchodik minam po ceste domov z prace, a potrebujem nieco rychle uvarit napr. na veceru, zajdem si tam, kupim napr. 1-2 kg kur. prs a vecera je do 1/2 hod. hotova. Kuracie masko je velmi vdacne a nie je vobec casovo narocne na pripravu.
BOND
06.10.07,17:30
Suhlasim so "stankakac", s takym niecim som sa nestretla ani ja, my kupujeme posledne roky vylucne kur. maso bud v Polsku (byvame totizto len par km od polskych hranic) a v poslednej dobe sa u nas otvorilo vela obchodikov priamo v meste, kde kazdy den dovazaju cerstve maso (nielen kuracie) z Polska, takze nemusime ani cestovat.K cene sa zial vyjadrit neviem, ale urcite sa cenovo viac vyplati ako kupene u nas niekde v hypermarkete, resp. Jednota a je VZDY CERSTVE!!! Kedze jeden obchodik minam po ceste domov z prace, a potrebujem nieco rychle uvarit napr. na veceru, zajdem si tam, kupim napr. 1-2 kg kur. prs a vecera je do 1/2 hod. hotova. Kuracie masko je velmi vdacne a nie je vobec casovo narocne na pripravu.
aby Vám za chvílu nenarastli svaly ako maju profi kulturisti! z tych steroidov čo pojedli tie polske sliepky...
ondrejvla
06.10.07,18:02
aby Vám za chvílu nenarastli svaly ako maju profi kulturisti! z tych steroidov čo pojedli tie polske sliepky...

A vari naše sliepky kŕmia obilím? Alebo zelenou zmeskou? Ale čo sa týka chuti našich a poľských kureniec, je to rozdiel, naše mäsko je pevnejšie, ale ak pôjdeš na nákup do Metra, alebo do obchodu, ktorý nakupuje z iného marketu, sú to chuťou tie isté - riedke a vodové...Ver mi, kúpila som ich pred mesiacom, ešte mám na jednu várku pre nášho Andyho...
Najlepšie sú chuťou tie, ktoré nakúpim priamo v predajni hydinárni a chladené, nie mrazené.
Marta V
06.10.07,18:28
V sobotu sme boli v Targu a tam mali stehna po 40 Sk. Prsia nemali. Stehna boli chladene a uplne cerstve.
iveta22
08.10.07,16:02
Ďakujem.
kačenka
10.10.07,07:17
kuracie prsia bez kože a kosti chladené boli po 125,- Sk/kg
kuracie štvrte 40,- Sk/kg
kuracie krídla 36,- Sk/kg
ceny boli v Jablonke
evika
22.10.07,09:06
Oplatí sa ešte nakupovať v Polsku
Ala
22.10.07,10:02
kuracie prsia bez kože a kosti chladené boli po 125,- Sk/kg
kuracie štvrte 40,- Sk/kg
kuracie krídla 36,- Sk/kg
ceny boli v Jablonke
Také isté ceny sú aj v Nowom Targu.
MarcelkaT
22.10.07,10:42
Kuracie štvrte sú drahšie ako 40,0 Sk. medzi 43 - 45 Sk v Nowom Targu. Ostatne ceny sedia.
malalulu
22.10.07,11:06
Bývam na trase do Poľska, ale čo sa to deje teraz, chodí tam tak veľa ľudí, ako keby tam dávali zadarmo. Neviem, čo sa tam teraz deje. Takže, neradím teraz chodiť do Nového Targu.
vodnár
26.10.07,18:25
A hádajte všetci odkiaľ tie " poľské" kurence pochádzajú! Sú od nás zo Slovenska ,priamo z jednej hydinovej farmy neďaleko Martina.Len my blbci to tu pochováme,vyvezieme a potom ešte aj ideme kúpiť do toho Poľska... ale mäsko je fajn..
beba13
27.10.07,19:46
suhlasim s vodnárom to isté sa presne robí s ovocím a ktovie ešte s čím, to ovocie sa dopestuje u nás vyvezie do polska tam ho pekne zabalia a naspäť na slovensko ale krajna pôvodu nie je slovensko. A to kuracie mäso nie je to čo bolo niekedy nech je odkial chce ved je to len na smeske vyhnané, riedke mäso kto jedol domace kuracie stehna alebo prsia tak vie o čom to je. Ved to kupovane nie je ani zdaleka kuracina. Ale ako sa hovorí veľa ľudí veľa chuťí.
Zornicka
29.10.07,07:19
Ja do Polska nechodim,ale nakupujem maso u nas,kde kazdy den dovazaju cerstve.Co sa tyka kuracich stehien, tak mastne vzdy poorezujem a pouzijem na polievku.Prsia su vyborna vec, robim z nich xy jedal, daju sa pouzit na rozne sposoby a su fajn.Kupujem aj kare,pliecko,hovadzi vyrez a som spokojna.Cenovo sa to neda porovnat s masom, ktore kupis v nasich obchodoch a v kvalite rozdiel nevidim.Minuly týzden som kupila stehna po 45,prsia pod 139,bravc.kare po 119,pliecko po 99 a hovadzi vyrez po 98 korun.Z prs sa daju pripravit rezne na rozne sposoby,sote a kadeco ine, je to rychle.V polskom obchode kupujem uz davno,svaly nam zatial nenarastli.....je to vec nazoru!
vilo99
25.11.08,14:28
caute vsetci boll som prave dnes v polsku priamo v leluchove 25.11.08 a ceny su prsia po 100sk 1kg
kare s kostou 115
nozky 38
plecko 98
pasteky 19
cestoviny 33
zemiaky 4.3 kg
syr 145
klobasa po 50
ceny su teraz pocitajte maximum do konca tyzdna pocitajte stim ze cez vikend pojdu horey kvoli ludom viac zakaznikov im chodi cez vikend jak maju vecsina volno ja som bol v utorok caute a prijemni nakup
Kazu
25.11.08,16:40
Ešte nikdy som nebola v Poľsku na nákup. Po prvé to je od nás ďaleko a po druhé, vždy tie korunky stihnem minúť aj u nás :D. Ale tie klobásy ma zaujali. Sú lepšie ako u nás? Myslím, či nie sú prepaprikované a či sú vyúdené tak po domácky. A mäsovo-slaninkové?
rozeta
26.11.08,06:40
Sú tam otvorené obchody aj v nedeľu?
betyna8
26.11.08,07:52
Do Poľska sa určite teraz oplatí ísť ale treba si zmeniť zloté doma,lebo trhovníci to potom prerátavajú 1:10,ich pokles meny nezaujíma.Supermarkety su otvorene aj v nedelu,dá sa tam výhodne nakúpiť.Moj šéf je poliak a občas mi niečo prinesie,naposledy to bol syr Gouda,ktorá tam stoji cca 80 sk/kg u nás raz toľko.Údeniny majú výborné,ale klobása za 50 sk sa rovná naším obyč.párkam.Tiež odporúčam tým čo často pečú sladké,dá sa tam kúpiť taka tzv.masa makowa, je to ochuteny mlety mak v plechovke, 700 gr. stojí cca 45 sk a je to paradne do koláčov.Ceny ktorú uviedol vilo99 sa mi až také výhodné nezdajú, dá sa kúpiť aj u nás v akciach, kto má možnosť nakupovať v metre a pod.
uko
26.11.08,09:29
my sme boli v Jablonke v Kabanose pred dvoma týždňami. je pravda, že keď je aj na Slovensku akcia, tak sa oplatí nakúpiť aj tu. My sme ale urobili veľký nákup naraz a máme mäso do jari. Kúpili sme kuracie stehná, prsia, bravčový bôčik, karé bez kosti, s kosťou, stehno, plece. krkovička... Proste skoro plná mraznička (2 šufle) za 2.000,- SK. Mäso je krásne, červstvé, kvalitné. Okrem toho tam majú aj výrobky a niečo aj z hovadziny. A tiež, ak máte psíky, tak v takých prepravkách na zemi pri dverách majú kosti, ktoré si môžete nabrať koľko chcete zadarmo.
Mrzí ma, že už nemám ten bloček ale kuracina vyšla myslím o nejakých 10 Sk lacnejšie. Ako vraví betyna8 oplatí sa vymeniť si zlote tu a tam platiť nimi. Momentálne je aj dobrý kurz. My sme na tom nákupe ušetrili okolo 500,- Sk. Tiež odporúčam neísť v stredu, keď je trh, lebo je tam veľa ľudí a nervozita
MartinkoK
26.11.08,09:54
My sme boli na trhu v Targu, a ceny boli dobré, kur.prsia 95,- Sk, stehná 35,- Sk, trupy 10,- Sk. Syr sme kupovali v obchode a vyšiel cca 100,- Sk/kg a bol fakt dobrý.
buchač
26.11.08,10:18
iveta22

Ja by som postavil otázke aj trochu inak .
Jedná sa o to , ako ďaleko máš do Poľska , čo všetko mieniš nakúpiť ? Či sa vynaložené náklady na palivo , čerpanie dovolenky alebo voľna , na nervozitu , na tlačenicu , na sociálne cítenie našich spoluobčanov :D:D:D na tých trhoch toto všetko oplatí !!!! Lebo pokiaľ ušetrím na tisícke cca sto korún , tak sa na to môžem z vysoka vykašľať , ďakujem , nemám chuť !!!
Osobne zastávam aj názor , že : " nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci !!!!! " :cool::cool::cool:
Kazu
26.11.08,10:42
iveta22

Ja by som postavil otázke aj trochu inak .
Jedná sa o to , ako ďaleko máš do Poľska , čo všetko mieniš nakúpiť ? Či sa vynaložené náklady na palivo , čerpanie dovolenky alebo voľna , na nervozitu , na tlačenicu , na sociálne cítenie našich spoluobčanov :D:D:D na tých trhoch toto všetko oplatí !!!! Lebo pokiaľ ušetrím na tisícke cca sto korún , tak sa na to môžem z vysoka vykašľať , ďakujem , nemám chuť !!!
Osobne zastávam aj názor , že : " nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci !!!!! " :cool::cool::cool:

Vieš o tom, že si práve zmietol zo stola môj záujem o nákup klobásy v Poľsku??? :D:D:D:D:D:D Idem do Hodonína, klobásy majú aj v Kauflande, možno ich stihnem ešte za slovenské :---
paťuška
26.11.08,11:25
Isteže kvôli klobáskam precestovať pol republiky by asi nerobil nikto, ale my východniari čo máme do Poľska čo by kameňom dohodil na nákupy chodíme a sme spokojní. Inak ako u nás, aj tam treba vyberať, majú aj lepšie, aj menej kvalitné výrobky. Ja osobne klobásy nemusím, mám radšej naše trvanlivejšie, ale to je môj subjektívny pocit. Mäso by som ale určite nekupovala v Metre - hlavne vákuovo balené bravčové, ktoré po vybalení smrdelo a mastné bolo schované dnu.... Okrem iného kuracie prsia mrazené, ktoré Metro predáva na kartóny je pôvodom ani nevieme odkiaľ. Raz sme sa ulakomili na lacné kuracie prsia z Metra (pôvod Francúzsko) a boli tak presolené, že na žiaden spôsob nám nechutili. Takže s nákupmi mäsa v Metre sme určite skončili. Takže len tak na okraj, dajte si pozor aj ostatní.:mad:
betyna8
26.11.08,13:12
Isteže kvôli klobáskam precestovať pol republiky by asi nerobil nikto, ale my východniari čo máme do Poľska čo by kameňom dohodil na nákupy chodíme a sme spokojní. Inak ako u nás, aj tam treba vyberať, majú aj lepšie, aj menej kvalitné výrobky. Ja osobne klobásy nemusím, mám radšej naše trvanlivejšie, ale to je môj subjektívny pocit. Mäso by som ale určite nekupovala v Metre - hlavne vákuovo balené bravčové, ktoré po vybalení smrdelo a mastné bolo schované dnu.... Okrem iného kuracie prsia mrazené, ktoré Metro predáva na kartóny je pôvodom ani nevieme odkiaľ. Raz sme sa ulakomili na lacné kuracie prsia z Metra (pôvod Francúzsko) a boli tak presolené, že na žiaden spôsob nám nechutili. Takže s nákupmi mäsa v Metre sme určite skončili. Takže len tak na okraj, dajte si pozor aj ostatní.:mad:

Asi to tiez zalezi od nahody, ja maso v metre nekupujem,lebo sme len dvaja a tie velke balenia nemame sancu skonzumovat,ani kde uskladnit,ale teta tam nakupuje pravidelne a je spokojna.;)
DanielaSL
26.11.08,13:41
Tak ja do Leluchova zájdem občas..lebo to mám blízko, ale akosi tam neviem potraviny nakupovať. Keď vidím tú hygienu predaja...tak mi prejde chuť - najmä čo sa mäsa týka. Inak tie ich klobásy mne osobne nechutia - ale zase každému chutí niečo iné. Ešte tie "legezky" ....v preklade lenivá gazdiná ...to sú tie ich balené všelijaké koláčiky tam kúpim. Ale tiež už sa mi stalo, že tie čo som kúpila boli tesne pred zárukou. Ja skôr idem do mesta Nowy Sacz. Nakupujem tam potraviny v hypermarkete Real. Tieto veľké obchody ako Real , potom Europa ..kde je strašne veľa butikov sú otvorené aj v nedeľu. Tiež odporúčam teraz zmeniť peniaze doma na Slovensku, lebo to bude lacnejšie, je výborný kurz.
buchač
27.11.08,16:07
paťuška

Otázočka :

Čo je pre Teba kameňom dohodiť , hoci som bývalý hádzanár / bývalé VSŽ / , toť do Poľska je to pre mňa trochu od ruky :cool::cool::cool:
Keď si zoberieš , že z Košic / home sweet home / je do Targu cca 350 km tam aj späť , tak neviem , neviem . Viď predchádzajúci príspevok - argumenty :mee:
paťuška
28.11.08,07:54
paťuška

Otázočka :

Čo je pre Teba kameňom dohodiť , hoci som bývalý hádzanár / bývalé VSŽ / , toť do Poľska je to pre mňa trochu od ruky :cool::cool::cool:
Keď si zoberieš , že z Košic / home sweet home / je do Targu cca 350 km tam aj späť , tak neviem , neviem . Viď predchádzajúci príspevok - argumenty :mee:
Nooooo, cca 40 km, kameňom by som tam určite nedohodila:D, ale cestou z BJ do SL ideš okolo Ľeľuchova - to je cca 1km odbočka, tak aj keby si nechcel, nevyužiješ takú možnosť...?:D:D:D
skatarinas
02.12.08,12:01
Ja mám otázočku, vraj sa dá v Ploľsku kúpiť pekný klobásový výrez za super cenu, ale neviem či na trhu v Jablonke, v Novom Targu alebo sa to kupuje v mäsopriemysle v Jablonke?
Chceme ísť už zajtra, či pozajtra:confused:
branislavp
15.05.10,05:14
Vie niekto poradiť ako fungujú obchodY v POľsku, ceny v Poľsku. Ďakujem.
miky64
15.05.10,07:57
Vie niekto poradiť ako fungujú obchodY v POľsku, ceny v Poľsku. Ďakujem. popiš troška bližšie čo ťa zaujima:cool:
Laco-monter
15.05.10,08:04
Najlepšie je kuracie stehna voziť teraz v lete pri týchto teplotach !

Naozaj "obdivujem" vynaliezavosť niektorých Slovákov .
Majka40
15.05.10,16:09
a kto sa chystá voziť mäso pri týchto teplotách? veď pôvodný príspevok je z októbra 2007
miky64
16.05.10,10:30
Najlepšie je kuracie stehna voziť teraz v lete pri týchto teplotach !

Naozaj "obdivujem" vynaliezavosť niektorých Slovákov .

klud majka asi lacovi nevyšiel prevoz stehien na voze tak nevie pochopiť ako može niekto nakupiť a doviezť, keby vedel že večšina kuraciny je dovezena z polska a nasledne s velkymi priražkami predana u nás tak asi by pochopil že ak byvam par krokov od hranice tak radšej si pojdem do polska nakupiť za lacny peniaz samozrejme nejdem na trh ale idem do obchodu a mam so sebou chladničku podľa množstva nakupu minimalne jednu a je to bez problemov tu som niekde čital aj kritiku na kulturu predaja chcem sa len tak opytať či nikomu nevadi spôsob predaja v našich obchod.reťazcoch prebalovanie masa po zaruke, vyrobky z masa po zaruke ktore prevažna čast ludi kupuje pretože su v akcii pekne upravene a zabalene ja radšej kupim v polsku ale viem že si k tomu možem bez problemov privonať a pozrieť sa na to z každej strany a spokojne nakupiť
danushka
16.05.10,11:35
No miky64, nedá sa s Tebou nič iné ako súhlasiť :)

Ak už môžem doporučiť našincom, tak mäsko sa dá v PL nakupovať priamo vo veľkoskladoch.
Niekoľkokrát som takýto nákup absolvovala, zamerala som sa na hovädzinu, teľacinu, bravčovinu aj hydinu, mäsové výrobky, aj polotovary a prežili sme to v plnom zdraví.
Naplnili sme mraziak na kvartál. Vždy keď je možnosť takto doplniť proviant, tak so prilepšíme práve nákupom v PL.
A že sa mi neraz stalo, že som kúpila niečo prebalené a skazené v sieti našich HM, to je tiež pravda.

Keby sme tu začali polemizovať o mäse, či je lepšie od nás alebo z De, alebo z Ukrajiny, z PL...tak zistíme, že všetko na jedno kopyto, najzdravšie bude tak či onak z vlastného dvora a chlieva, tak ako ovocie a zeleninka z vlastnej záhradky.

Moja celá rodina býva pod Tatrami. Mnoho stavebného materiálu /nie všetko/ po porovnaní kvalita - cena, kupovali v PL.
A toho PL materiálu je aj v našich reťazcoch veľmi veľa ;).

Teraz však Euro oslabuje, takže nákupy nebudú až tak výhodné ako v minulosti, čo však neznamená, že to bude trvať naveky, treba počkať s väčšími investíciami.
miky64
16.05.10,13:11
danushka nechcel som polemizovať o kvalite masa je jednoznačne neporovnateľny rozdiel medzi velkovykrmom a domacim chovom chcel som len dať ostatnym možnosť zorientovať sa v problematike nakupu v polsku a upozorniť na to že nie všetko sa da kupiť len na trhu za výhodne ceny,že existuju aj ine možnosti trebars nakup v "biedronke"alebo reale alebo aj priamo vo velkoobchodných skladoch kde sa s vami bavia aj ked nekupujete 1000 a viac kg ako je to u našich majitelov VO
samozrejme ak chcete len nejakych 5 kg tak to si musite kupit v obchode a to sa tyka aj ostatných pre slovakov zaujimavych komodit taky maličky príklad pri dobrom kurze eura k zlotemu sa dali niektore značky aut kupiť v polsku aj o 7000€ lacnejšie ako na slovensku a tento nakupny turizmus nie je iba domenou slovakov takisto rakušania chodili k nam ked to bolo pre nich vyhodne tiež švajčiari ktori su velky patrioti chodia potraviny nakupovať do nemecka pretože pri nakupe za200€ ušetria oproti švajčiarsku asi 50-70€ takže o tom to cele je
danushka
16.05.10,18:56
Tak tá Biedronka / ich logo je žlté s lienkou / je hádam momentálne najvýhodnejšia, čo sa týka nákupov potravín.
Mäsko by som určite nekupovala na trhu, predsa len hygiena je neporovnateľná s obchodom.
My chodievame do Nowego Targu priamo do veľkoskladu mäsa a tam nás doposiaľ neobmedzovali množstvom.
Treba si to tam vychytať, ísť s niekým, čo to tam už pozná.
Domáci, čo žijú v pohraničí tam nechávajú dosť peňazí a ani sa im nedivím, veď na stravu jednej rodiny pomaly ide jeden plat, takže ako sa vraví pomôž si sám človeče :) .
pivko
16.05.10,19:18
danushka nechcel som polemizovať o kvalite masa je jednoznačne neporovnateľny rozdiel medzi velkovykrmom a domacim chovom chcel som len dať ostatnym možnosť zorientovať sa v problematike nakupu v polsku a upozorniť na to že nie všetko sa da kupiť len na trhu za výhodne ceny,že existuju aj ine možnosti trebars nakup v "biedronke"alebo reale alebo aj priamo vo velkoobchodných skladoch kde sa s vami bavia aj ked nekupujete 1000 a viac kg ako je to u našich majitelov VO
samozrejme ak chcete len nejakych 5 kg tak to si musite kupit v obchode a to sa tyka aj ostatných pre slovakov zaujimavych komodit taky maličky príklad pri dobrom kurze eura k zlotemu sa dali niektore značky aut kupiť v polsku aj o 7000€ lacnejšie ako na slovensku a tento nakupny turizmus nie je iba domenou slovakov takisto rakušania chodili k nam ked to bolo pre nich vyhodne tiež švajčiari ktori su velky patrioti chodia potraviny nakupovať do nemecka pretože pri nakupe za200€ ušetria oproti švajčiarsku asi 50-70€ takže o tom to cele je
A nenapadlo Ťa že Biedronka je vlastne LIDL? presne rovnako rozložený tovar aj sortiment. Ja nakupujem teraz vačšinou v Leclercu sú tam lepšie ceny ako v Alme a najnovšie nosím 2 chladničky a nakupujem mrazenú zeleninu-naskutočne polievkove zmesy napr: zupa grzybowa sa neviem obžrať:DMaso nekupujem ved uz aj u nás v Metre ak je akcia tak kúpim skoro za takú cenu. No ale v Driečnej metro nieje a ani tak skoro nebude:D
miky64
17.05.10,07:40
A nenapadlo Ťa že Biedronka je vlastne LIDL? presne rovnako rozložený tovar aj sortiment. Ja nakupujem teraz vačšinou v Leclercu sú tam lepšie ceny ako v Alme a najnovšie nosím 2 chladničky a nakupujem mrazenú zeleninu-naskutočne polievkove zmesy napr: zupa grzybowa sa neviem obžrať:DMaso nekupujem ved uz aj u nás v Metre ak je akcia tak kúpim skoro za takú cenu. No ale v Driečnej metro nieje a ani tak skoro nebude:D
pre mna je nazov nepodstatny podstatne je aby som nakupil to čo chcem za lepšiu cenu skratka aby som ušetril svoju priručnu banku u nas teraz kuracie prsia stoja 4€ ja som ich v piatok nakupil po2,79€ niečo som kupil v reale,niečo v carefoure skratka urobil som nakup za 127€+10€ benzin a mam vo vrecku asi o 40€viac ako keby som urobil nakup tu a už nehovoriac o rôznorodosti rybacieho masa o ktorom v našom kraji možme len snívať a vdaka za tip zupe bedema šukač
pivko
17.05.10,18:59
pre mna je nazov nepodstatny podstatne je aby som nakupil to čo chcem za lepšiu cenu skratka aby som ušetril svoju priručnu banku u nas teraz kuracie prsia stoja 4€ ja som ich v piatok nakupil po2,79€ niečo som kupil v reale,niečo v carefoure skratka urobil som nakup za 127€+10€ benzin a mam vo vrecku asi o 40€viac ako keby som urobil nakup tu a už nehovoriac o rôznorodosti rybacieho masa o ktorom v našom kraji možme len snívať a vdaka za tip zupe bedema šukač
Však ja nemám nič proti Biedronke! pri Biedronke parkujem stále v Zakopanom aby som nemusel platiť parkovisko:D a kupujem tam plnené čokoládové trubičky:D/dúfam že keď tam nabudúce dojdem tak budem mať kde zaparkovať:D/Ak v Reale tak to si bol asi v Sonczy ,to koľko kg. si nakúpil že si ušetril 40Eur? aby ti nenarástli krídla :DA zupe šukaj aj Jarzsynkovu, Borszcz ruski+ukrainsky, zupu pieczarkowu -bardzo fantasztyczne:D:D:DA ešte ti doporučujem Rosyjsku horčicu-to naša kremžská je proti tej med, Ramu s olivovym olejom/neviem prečo ju u nás nedostať/buraczky cale/moj večerný dezert/a salatky v kelimkoch.
Tak už len nech je zlotufka opat 4,70 .
miky64
18.05.10,08:46
Však ja nemám nič proti Biedronke! pri Biedronke parkujem stále v Zakopanom aby som nemusel platiť parkovisko:D a kupujem tam plnené čokoládové trubičky:D/dúfam že keď tam nabudúce dojdem tak budem mať kde zaparkovať:D/Ak v Reale tak to si bol asi v Sonczy ,to koľko kg. si nakúpil že si ušetril 40Eur? aby ti nenarástli krídla :DA zupe šukaj aj Jarzsynkovu, Borszcz ruski+ukrainsky, zupu pieczarkowu -bardzo fantasztyczne:D:D:DA ešte ti doporučujem Rosyjsku horčicu-to naša kremžská je proti tej med, Ramu s olivovym olejom/neviem prečo ju u nás nedostať/buraczky cale/moj večerný dezert/a salatky v kelimkoch.
Tak už len nech je zlotufka opat 4,70 .
vidim že si asi častym navštevnikom polska chcem ta trošička opraviť ,nekupil som len maso urobil som tam nakup to jest syry,ryby a ine sice su časy ked veziem okolo 70-80kg masa ale to je spojueny nakup pre rodinu a susedov to ideš do velkoskladu a maš to. mne chutia ich klobasy a udene ryby,kupujem držkovu polievku alebo gulaš a s tym zlotym stači ked sa bude hybať na 4,10 tak vysoko už asi nezarubeme horšie je ak to pojde pod 4 potom to už bude slabšie a vdaka za tipy niektore veci som ešte nemal
pivko
18.05.10,16:36
vidim že si asi častym navštevnikom polska chcem ta trošička opraviť ,nekupil som len maso urobil som tam nakup to jest syry,ryby a ine sice su časy ked veziem okolo 70-80kg masa ale to je spojueny nakup pre rodinu a susedov to ideš do velkoskladu a maš to. mne chutia ich klobasy a udene ryby,kupujem držkovu polievku alebo gulaš a s tym zlotym stači ked sa bude hybať na 4,10 tak vysoko už asi nezarubeme horšie je ak to pojde pod 4 potom to už bude slabšie a vdaka za tipy niektore veci som ešte nemal
:D:D:D Fľaky po Zamojsku milujem a aj Fasolku po Bretoňsku,a držky kupujem aj tie v igelite:D mňam kolbas tiež maju dobrý a syry ani nehovorím ,tie naše asi ani mlieko nevideli a pytaju za ne mailand:mad:
Szerdeczne pozdrawiam Pivko;)
miky64
18.05.10,19:12
:D:D:D Fľaky po Zamojsku milujem a aj Fasolku po Bretoňsku,a držky kupujem aj tie v igelite:D mňam kolbas tiež maju dobrý a syry ani nehovorím ,tie naše asi ani mlieko nevideli a pytaju za ne mailand:mad:
Szedreczne pozdrawiam Pivko;)
dziekuje bardzo miky:):):---;):cool:
Laco-monter
18.05.10,20:26
A nenapadlo Ťa že Biedronka je vlastne LIDL? presne rovnako rozložený tovar aj sortiment. Ja nakupujem teraz vačšinou v Leclercu sú tam lepšie ceny ako v Alme a najnovšie nosím 2 chladničky a nakupujem mrazenú zeleninu-naskutočne polievkove zmesy napr: zupa grzybowa sa neviem obžrať:DMaso nekupujem ved uz aj u nás v Metre ak je akcia tak kúpim skoro za takú cenu. No ale v Driečnej metro nieje a ani tak skoro nebude:D

V Driečnej už ani NIKTO nebýva ! :D:D:D
Indeed
20.05.13,06:50
Zlotufka je 4,10 -4,15 a nakupy v PL sa stále oplatia !

Boli sme sobotu v Rzeszowe v LeClerc práve tam bol veľký výpredaj oblečenia
kupili sme o.i. trička "polo" za 14 zl /kus čo je 3,4 eur
a na tankoval som plnu nádrž , liter za 5,28 zl čo je 1,287 eura za liter (!)