gabri
25.02.05,16:37
Poznáte niekto takú úplne ľahkú omáčku-rajčinovú-na cestoviny? Niečo, v čom nebudú plávať, len ich tak jemne ochutí a navonia? Aby potom stačilo dosypať čosi ako rukolu... a podobne.
A ešte-ako sa sušia rajčiny? :)
Armola
28.02.05,06:27
Poznáte niekto takú úplne ľahkú omáčku-rajčinovú-na cestoviny? Niečo, v čom nebudú plávať, len ich tak jemne ochutí a navonia? Aby potom stačilo dosypať čosi ako rukolu... a podobne.
A ešte-ako sa sušia rajčiny? :)
Gabi, napisala som jednu cestovinovu omacku je v delenej strave. Cestoviny a´la Armola. Neviem ci myslis na nieco take. Bohuzial rajciny susit neviem http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Evanka
28.02.05,17:44
Susene rajciny dostat kupit. Su zaliate olejom. Cena je dost vysoka, ale staci malo. Ja ich pouzivam na pizzua tiez aj na cestoviny. 5 dag rozmixujem s olupanymi paradajkami v konzerve. Je toho dostatok na dve velke tenke pizze.
uka
28.02.05,17:57
Ja robim ľahučkú a hlavne rýchlu omáčku k cestovine z 500 g paradajkového pyré, (passata di pomodoro), ktoré dám zohrievať, pridám kocku slepačieho bujónu, pretlačený cesnak podľa chuti, čierne korenie a bazalku, najlepšie čerstvá, ale aj sušená je fajn. Keď to zovrie, vypnem a pridám za studena lisovaný olivový olej. Osolím a vložím dnu cestovinu, ktorá sa medzitým určite uvarila al dante. Dobrú chuť.
á
M0NIKA
28.02.05,19:16
A my dávame na špagety dobrý PARADAJKOVÝ :D kečup a kopu syra :) .
uka
28.02.05,19:31
Ale išlo o ľahkú a voňavú omáčku a nie o cukríkový kečup a kopu syra :-)
M0NIKA
28.02.05,19:45
Ja viem, ale keď omáčku na špagety nevarím :D
uka
28.02.05,19:48
To je škoda, vieľ koľko super omáčok na cestoviny existuje. A aké sú mňamkové!
M0NIKA
28.02.05,20:24
No keď to tu čítam tiež uvažujemo tom, že je načase začať. :)
gabri
01.03.05,07:59
Presne,kečup mi veľmo vonia octom a je sladký.Mala som na mysli také tie "prírodné chute",len aby to neskončilo fádne.Tie sušené rajčiny som videla, lenže sú fakticky dosť drahé -okolo 60sk malilinká fľaštička a pri mojom žrútovi synovi, je to "neekonomické=návratnosť nulová :)".Vraj sa sušia len na slnku a v záhrade ich máme vyše hlavy.Inak ich aj zaváram.Len ich zrelé zaparím,ošúpem, nakrájam na polovičky,vložím do 7dl fľaše a bez nálevu, bez všetkého sterilizujem 20min.Potom sú super použiteľné na všeličo.
A keď sa mi nechce šúpať, tak ich tesne pred použitím jednoducho dvoma prstami zbavím šupky.
marianna
01.03.05,08:29
Kúpila som fazuľu v konzerve a až doma som zistila, že je v paradajkovej omáčke. Myslíte, že by sa to mohlo dať na špagety?
luebchenko
01.03.05,09:18
Kúpila som fazuľu v konzerve a až doma som zistila, že je v paradajkovej omáčke. Myslíte, že by sa to mohlo dať na špagety?
Idem prilepiť recepisy na pizzu, aj tam sú všeliaké omáčky, možno nájdeš pre tú fazuľu aj využitie na pizzu. Ale prečo by sa to nemohlo dať? Fantázii sa medze nekladú - viem si to celkom dobre predstaviť, s nejakou klobáskou a slaninkou...
S21
01.03.05,09:32
Kúpila som fazuľu v konzerve a až doma som zistila, že je v paradajkovej omáčke. Myslíte, že by sa to mohlo dať na špagety?

Takú fazuľu v konzerve môj mangel ešte zohreje, pridá sladkú smotanu, prevarí, a tak sa podáva s varenými cestovinami. Mňam je to fajné.
ajacik
01.03.05,09:42
Robíme taký výborný "maglajz" na špagety. Ide tam teda cibuľa, paprika, malá biela fazuľka, paradajka, cukor, sol. olej.....
Potom sa to sterilizuje a je to výborný polotovar.
Len na to musím nájsť recept a dám ho sem.

Stačí iba opiecť klobásku, dať jednu fľaštičku hotovej zmesy,nechať prebublať a môže sa papať.
Armola
07.03.05,09:54
Ahojte!

Sliny mi tecu z tych dobrot co ste tu vsetko popisalli kym som bola chora. Ak este ma niekto nejake dobre recepty na cestovinové omacky bola by som rada, keby ste ich zverejnili!!! Ja milujem cestoviny. Som schopna ich jest od rana do vecera. Od vymyslov sveta sa daju vykombinovat vselijake dobroty. Ked mam moznost si spravit cestoviny, tak na maso vobec nemam ziadnu chut.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Alexandra Molnárová
07.03.05,10:26
Ja robievam paradajkovú omáčku, ktorú mám priamo od Taliana - manžela mojej kamošky. Paradajky - ja osobne dávam z konzervy, ale môžu byť aj čerstvé keď sa zalejú vriacou vodou a ošúpu sa. Takže, nakrája sa cibuľka, strúčik cesnaku - orestuje sa na olivovom oleji. Pridajú sa na čo najmenšie nakrájané paradajky, bazalka (najlepšie čerstvá) a nechá sa to trošku zhustnúť. Môj manžel, milovník talianskej kuchyne, by to zjedol hádam aj každý deň! Mám aj šampiňonovú, ale robila som ju zatiaľ len raz a neviem si spomenúť čo všetko som tam dávala. Keď sa za tým pozriem, napíšem.
Lienočky
11.03.05,21:20
Paradajková omáčka na špagety: nalejeme do hrnca trochu oleja a s hladkou múkou urobíme zápražku. Potom prilejeme trochu vody, pridáme paradajkový pretlak najlepšie nejaký taliansky - super majú v TESCO, sušenú alebo čerstvú bazalku, drvenú rascu, soľ a na polovicu prekrojenú cibuľu. Varíme, kým cibuľa nezmäkne. Rascou a soľou nešetrite. K tomu špagety - talianske, tenučké a neodlepíte sa od hrnca. Mňam, mňam...
Lienočky
11.03.05,21:36
Cestovinový šalát: biele tofu nakrájame na kocky a na min. hodinu necháme macerovať v tejto marináde - 2 lyžice kvalitnej sójovej omáčky, 2 lyžice vegety a 2 lyžice oleja. 1 balíček cestovín uvaríme v dobre osolenej vode, scedíme a ochladíme v studenej vode, primiešame veľký biely jogurt, kukuricu a marinované tofu. Je to super a chutí to aj "netofujedom". Môžu sa pridať paradajky, paprika, uhorka...
kukučka
08.04.05,17:35
Ešte do horúcich cestovín zamiešame drveného tuniaka a nadrobno nakrájané paradajky, posypeme hrubo strúhaným údeným syrom a dáme na chvíľu zapiecť aby sa syr tošku rpztopil - môže byť aj v mikrovlnke. Odporúčam najprv zliať šťavu či olej a potom domiešať podľa vlastnej chuti. Dá sa aj s kečupom, ale zrelé sladké paradajky nenahradí ani ten naj kečup. Čerstvé je čerstvé.
bef
08.04.05,19:53
Poznáte niekto takú úplne ľahkú omáčku-rajčinovú-na cestoviny? Niečo, v čom nebudú plávať, len ich tak jemne ochutí a navonia? Aby potom stačilo dosypať čosi ako rukolu... a podobne.
A ešte-ako sa sušia rajčiny? :)
Ja používam biele tofu nastruhané na hrubom struhadle alebo nakrajané na malé kusky pridam na udusenú cibuľlku, pridam paradajky (môže byť aj kečup alebo pretlak), chvílku necham podusiť dochutím sojovou omáčkou a pomiešam s cestovinami.

Paradajky suším nakrájané na kolieska pomocou sušičky na ovocie a sú skvelé.
Bionda
20.04.05,16:44
Ľudkovia ani neviete ako sa teším, že už odzváňa cestovinám s kečupom.
Konečne už sa začína presadzovať, že ak máme chuť na taliansku kuchyňu, tak bude taká , lebo ak v Taliansku poviete v reštike, že chcete kečup na cestoviny asi tam odpadnú všetci a príde sa na vás pozrieť celá reštaurácia.
Teraz už dostať v obchodoch prosciutto crudo, mozzarellu (vinikajúce prekladané s paradajkami a poliate oliv. olejom posolené + bylinky s chlebíkom mňam), valfruta (značka ) u nás ponúka štvrťky paradajok v konzerve, parmezán....
Som naozaj rada ľudkovia a toľko dobrých receptov aj ja využívam z talianskej kuchyne , hlavne aby boli talianske časpopisy, tak už nič nestojí v ceste.
P.S. aj tak si myslím, že naši ľudia jedia menej rýb preto, lebo ich hlavne nevedia jesť.