Maňuša
18.10.07,08:37
Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.
Chobot
18.10.07,08:03
Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.

Čo by to mal byť za súbor? To ti niekto posiela?

Lebo súbor typu .dat môže byť čokoľvek, text, grafika alebo čokoľvek iné v binárnom usporiadaní dát. Otvoríš to určite aplikáciou Notepad, ale len v binárnej verzii, teda možno to bude zhluk nečitateľných dát.

Treba sa spýtať pôvodcu súboru, k akej aplikácii sa súbor viaže. Tieto aplikácie využívajú súbory typu .dat na ukladanie nejakých nastavení alebo informácií (napr. Firefox ukladá históriu navštívených stránok v súbore history.dat, ale samotný súbor neotvoríš, resp. keď ho otvoríš v Notepad, tak z neho skoro nič nevyčítaš), ktoré je však prístupné len vtedy, ak máš otvorenú tú aplikáciu.

Trochu nechápem tomu, ako ti môže prísť nejaký súbor z Internet Exploreru do Azetu? Čo to znamená, že si sťahuješ ten súbor?
camelfly
18.10.07,09:02
Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.

myslím že príloha winmail.dat, ktorá sa ti nedá v mailovej pošte otvoriť, nie je tvojou chybou ale chybou toho, od ktorého si tú mailovú poštu dostala, existuje síce jedna ulitka WinmailDat Decode, ktorá ti ju rozbalí a budeš si ju môcť prečítať, no jednoduchšie asi bude osloviť odosielateľa, aby si vypol zasielanie správ v Exchange formáte u neho v kontakte na teba, vo svojom adresári
Stefan2005
18.10.07,12:57
Pre tých, čo im chodí pošta vo formáte winmailDat, a nevedia čo s tým, prikladám link:
http://www.petrkunc.net/lotus/1144622484-zahadny-winmaildat.html
Stefan.