bambinka
11.11.08,08:20
ja som na danovom urade nebola.
ked som bola na zivnostenskom, tam ma formular pre pravn. osobu poslednu stranu, cast D.- prihlasku k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby. myslim, ze to je ta prihlaska. ci sa mylim?
JAJA11
11.11.08,07:54
ja som na danovom urade nebola.
ked som bola na zivnostenskom, tam ma formular pre pravn. osobu poslednu stranu, cast D.- prihlasku k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby. myslim, ze to je ta prihlaska. ci sa mylim?

Tak ja som firmu neregistrovala, takže neviem. Vyplnila som prihlášku DÚ. Čo obsahuje tá príloha D ?
Ajuška
11.11.08,08:31
ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.
Doporučujem osobne zájsť na DÚ - overiť si registráciu... Stretla som sa totiž už aj s tým, že zo živnostenského takáto žiadosť nebola DÚ doručená... :confused: ... Takže aby si nečakala zbytočne...:rolleyes:...
ormika
20.11.08,16:11
Tak dnes som si prevzala výpis z obchodného registra a to vďaka vám všetkým! Veľmi pekne ďakujem!;):) Všetko bolo bez jedinej chybičky:)
zuzana1977
29.11.08,16:37
Ahojte, rada by som sa opytala ako je to s tym vkladom v EUR. Ci ich treba vlozit na ucet a hlavne kedy.
Ďakujem
JankaO
29.11.08,16:47
Ahojte, rada by som sa opytala ako je to s tym vkladom v EUR. Ci ich treba vlozit na ucet a hlavne kedy.
Ďakujem
Vo všeobecnosti vklad do ZI nemusí byť vedený na účte. Jedine, teraz s prechodom na EUR, aby vám nezostali SK na pokladni, tak áno.
zuzana1977
29.11.08,19:02
Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
a este otazocka...ked otvorim s.r.o. ake uctovnictvo musim viest staci JU alebo PU?
ormika
01.12.08,07:04
Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
a este otazocka...ked otvorim s.r.o. ake uctovnictvo musim viest staci JU alebo PU?
V s.r.o. sa musí vždy viesť podvojné účtovníctvo.
bambinka
01.12.08,13:35
pred nejakym casom som sa vas pytala na radu - dajako nechodilo dic.
volala som na zivnostensky- mali potvrdene z danoveho uradu prebratie ziadosti a povedali mi nech cakam, ze to obcas dlhsie trva.
po par dnoch som volala na danovy urad a tam mi povedali, ze musim prist, to zo zivnostenskeho im nepostacuje a treba osobne. tak som aj bola, odovzdala som kopiu vypisu z OR a vyplnila tlacivo a potom to dlho ocakavane dic uz prislo.
dakujem vam.
zuzana1977
01.12.08,18:59
A vie mi niekto odpovedat na prvu cast otazky???
Takze staci ked dam prehlasenie spravcu vkladu, ze som tie EUR vlozila do pokladne? A ak si zakladam jednoosobovu s.r.o. mozem byt aj ja - sama sebe -spravcom vkladu???
Vopred ďakujem
bambinka
02.12.08,11:18
ano, mozes si byt sama sebe spravcom vkladu v jednoosobovej sro.
zuzana1977
03.12.08,17:39
Dakujem za odpoved
asanny
16.12.08,14:39
Ahoj, nemáte niekto skúsenosť s OR v Žiline - či im stačí výpis zo živnostenského registra alebo musia byť overené kópie živnostenských listov. Ďakujem.

A.
BABOCKA
16.12.08,15:01
V Žiline stačí výpis zo živnostenského registra, myslím že za 200 Sk-kolok.
asanny
16.12.08,15:11
Ďakujem pekne. Ja som dnes bola po živnostenské listy a aj po výpisy /2x/ - 100 Sk kolok jeden výpis. Dúfam, že to stačí.
amoo
23.12.08,20:13
Vyssie spominana Baldomero Consulting s.r.o. ponuka okrem zalozenia s.r.o. aj viac zaujimavych sluzieb.
Prosim, ak mate niekto konkretnu skusenost s danou firmou, podelte sa o nu s nami ostatnymi. Ak skutocne vedia poskytnut to co prezentuju, myslim, ze si najdu vela zakaznikov aj medzi ludmi s Porady. Teda aspon ja urcite ich sluzby, v pripade pozitivneho feedbacku od zakaznikov, vyuzijem.
Dakujem

Ako ste teda pochodili zo zakladanim sro vyuzili ste sluzby Baldomero Consulting? (B.C. je mala sro. nie je platcom dph.) Ja som sa rohdodol vyuzit ich sluzby zo zalozenim sro. uz som im zaplatil 1/2 zalohu z konecnej ceny cca 13 000,- Sk.
Na zaregistrovanie elektronickym podpisom vyuzivaju JUDr Melucha. Akurat mam pred sebou plnu moc uvedenemu J.Meluchovi, Je tam veta:
Splnomocneny zastupca je opravneny v uvedenej veci konat. je to v poriadku dakujem za reakcie.
M3G
04.01.09,18:18
Neviete mi prosím povedať, aký je teraz kolok na zápis do obchodného registra namiesto 10000 Sk, je to 332 EUR alebo 330 EUR?

Rád by som sa ešte uistil, že v roku 2009 nemusí dávať návrh na zápis obchodných spoločností do obchodného registra notár.

Dík
M3G
04.01.09,18:19
Ako ste teda pochodili zo zakladanim sro vyuzili ste sluzby Baldomero Consulting? (B.C. je mala sro. nie je platcom dph.)
Ja som sa rohdodol vyuzit ich sluzby zo zalozenim sro. uz som im zaplatil 1/2 zalohu z konecnej ceny cca 13 000,- Sk.
Na zaregistrovanie elektronickym podpisom vyuzivaju JUDr Juraja Melucha sidlo Hliny18, Povazska Bystrica. Akurat mam pred sebou plnu moc uvedenemu J.Meluchovi, Je tam veta ktoru nemozem stravit:
Splnomocneny zastupca (teda JUDr Juraj Meluch ktory nema nijaky vztah k Baldomero Consulting) je opravneny v uvedenej veci konat bez obmedzenia ako aj udelit plnu moc tretej osobe. nerad tam vidim slovo bez obmedzenia, a slovo tretia osoba. bojim sa zneuzitia plmoci dakujem za reakcie

Pokiaľ sa tá "uvedená vec" týka len založenia spoločnosti a veci s tým súvisiace, tak sa niet čoho báť.
riccado
04.01.09,18:20
Neviete mi prosím povedať, aký je teraz kolok na zápis do obchodného registra namiesto 10000 Sk, je to 332 EUR alebo 330 EUR?

Rád by som sa ešte uistil, že v roku 2009 nemusí dávať návrh na zápis obchodných spoločností do obchodného registra notár.

Dík

1. 331,50 EUR
2. nemusi
riccado
04.01.09,18:58
Prikladám súdne poplatky v EUR vo veciach obchodného registra
pepe68
05.01.09,17:50
1. 331,50 EUR
2. nemusi
Super ludia ste tu idem zakladat s.r.o. a som tu dost nacerpal.Aj tak mi este par veci nie je jasnych.
331,5 euro a budu uz aj kolky?
ked pridem na zivnostensky urad a mam 32 predmetov podnikania za kazdy budem mat samostatny ZL a platit 1000 sk resp. ekvivalent v eurach? mam uz zivonost da sa to len presunut na s.r.o.?
Ak by niekto vedel poradit bolo by to super dik
dalilada
05.01.09,18:01
Super ludia ste tu idem zakladat s.r.o. a som tu dost nacerpal.Aj tak mi este par veci nie je jasnych.
331,5 euro a budu uz aj kolky?
ked pridem na zivnostensky urad a mam 32 predmetov podnikania za kazdy budem mat samostatny ZL a platit 1000 sk resp. ekvivalent v eurach? mam uz zivonost da sa to len presunut na s.r.o.?
Ak by niekto vedel poradit bolo by to super dik

331,5 je práve hodnota kolkov, kt. treba priložiť.

za každý predmet podnikania je 100 Sk (?EUR) pri voľnej živnosti

živnosť sa nedá presunúť zo SZČO na s.r.o. - sú potrebné nové ŽL
riccado
05.01.09,18:26
331,5 je práve hodnota kolkov, kt. treba priložiť.

za každý predmet podnikania je 100 Sk (3 EUR) pri voľnej živnosti

živnosť sa nedá presunúť zo SZČO na s.r.o. - sú potrebné nové ŽL

doplnené
pepe68
06.01.09,12:34
dik moc
pepe68
06.01.09,15:46
este jedna vec ma napadlo co by som sa chcel opytat.Je potrebne uvadzat v zakl.zml. aj prepocet na euro konverznym kurzom alebo staci udat sumy len v Sk?
Dakujem
M3G
06.01.09,16:07
este jedna vec ma napadlo co by som sa chcel opytat.Je potrebne uvadzat v zakl.zml. aj prepocet na euro konverznym kurzom alebo staci udat sumy len v Sk?
Dakujem

Neviem, čo máš na mysli....ak bude nová zakladateľská listina, nemá tam byť už prečo slovenská koruna, všade bude iba EURO.

Ak sa jedná o zmenu starej listiny, v ktorej bolo uvedené iba v SKK, konverzný kurz sa musí dať do rozhodnutia jediného spoločníka a uviesť prepočet na EURO. Nová zakladateľská listina v úplnom znení bude však tiež obsahovať iba EURO.
pepe68
06.01.09,20:24
myslel som si ze asi to tak bude,len som si nebol isty,este nemam totiz presne nastudovany generalny zakon o eure. Dik
prevod
07.01.09,17:40
Zdravím ,
neviete mi poradiť ,či v zakladateľskej listine môžem menovať dvoch konateľov ?
Za formulku "Prvým konateľom spoločnosti je :" , by som vložil :
"Druhým konateľom spoločnosti je :"

Môže to takto byť ?
Dik.
zalobaba
07.01.09,17:48
konateľmi sú:
1. ..............
2. ..............

....a predpokladám, že ak zakladáš spoločnosť zakladateľskou listinou, máš iba 1 spoločníka.
prevod
07.01.09,18:05
konateľmi sú:
1. ..............
2. ..............

....a predpokladám, že ak zakladáš spoločnosť zakladateľskou listinou, máš iba 1 spoločníka.

Ano samozrejme je to jednoosobovka - spravne predpokladas, cize jeden spolocnik.
dakujem za bleskurychlu odpoved.
liba2
07.01.09,22:22
myslel som si ze asi to tak bude,len som si nebol isty,este nemam totiz presne nastudovany generalny zakon o eure. DikBez ohľadu na to, či máš alebo nie naštudovaný zákon, predsa určite vieš, že od 1.1.2009 slovenská koruna nie je platná mena v SR.
Platná mena je EURO, takže aj v zakladateľskej listine môže byť uvedené už len euro.
biaaa
14.01.09,08:21
Vie mi prosim niekto poradit ako vykonat zapis - zmenu supisneho cisla do OR? Ci treba nasledne aj uplne znenie zakladatelskej listiny?

Dakujem
katka1905
14.01.09,11:22
Ahoj biaaa,

robím v advokátskej kancelárií. Zmeny sídla alebo čísla už zapísanej spoločnosti robíme zápisnicou z VZ (v prípade jednoosobovej SRO rozhodnutím spoločníka) v ktorej schválime zmenu, zrušíme staré znenie spol. zmluvy a schválime nové znenie. Vždy robíme úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, preto že sa nám to zdá jednoduchšie aj pre klienta mať jednu listinu - úplné znenie ako potom hľadať prvé znenie a študovať jeho dodatky.
Pozor ak meníš sídlo je treba dokladať nájomnú zmluvu alebo v prípade vlastníctva LV daného objektu.
biaaa
14.01.09,12:33
AHoj katka, v prvom rade dakujem za rady.

Je to banalita - nemenim sidlo cele ale len pridavam supisne cislo - mame orientacne dobre ale bez supisneho to vraj znamena nieco uplne ine, a preto je to vraj uplne ina adresa.

Treba pred tymto vsetkym absolvovat aj zivnostensky, alebo tam to staci dodatocne oznamit?

Vdaka
vmsux
14.01.09,17:36
Neviem, ktore cislo je supisne a ktore je orientacne, ale my vzdy piseme, len jedno. Napr. Pekna 26, a nie Pekna 26/1243. Je to tak jednoduchsie a nemyli sa to.

A najprv sa urobi zmena na OR a potom na zivnostenskom.
biaaa
14.01.09,19:36
OK dakujem. No chyba je len v tom ze ja som dal cislo ako bolo na vypise z katastra co je povedzme 200. Lenze tymto padom posta dorucuje zasielky na dom cislo 200. Ked vsak uvediem 200/75, bude to spravne a bude sediet aj adresa. Tiez neviem re je orientacne a supisne - no to co je v katastri bol nejaky blud.
katka 35
14.01.09,20:36
ako je najjednoduchšie a najvýhodnejšie vyplácať plat konateľovi? raz ročne? dakujem
biaaa
15.01.09,06:53
Npeviem ci myslis toto ale mozno pomoze http://www.porada.sk/t89906-ako-dostat-peniaze-z-firmy.html
bredikova
19.01.09,16:38
Prosím o radu. Stretli ste sa pri zakladaní s.r.o. s tým, že sídlo malo by byť v byte, ktorého vlastník je bytové družstvo a zakladateľ spoločnosti je len nájomca. Musí byť potom asi priložená zmluva a súhlas bytového družstva? Ako je to potom s listom vlastníctva? Prikladá sa? :eek:
mailer23
20.01.09,16:48
Prosim vsetkych o radu....zakladam jednoosobovu s.r.o. Sidlo spolocnosti bude mimo mojho trvaleho pobytu v rodinnom dome, ktory som kupil do osobneho vlastnictva. Nemam vsak este podany ani navrh na vklad do katastra nehnutelnosti. Mam uz podpisane kupnopredajne zmluvy a zajtra podam navrh na vklad do katastra. Problemova otazka je, s kym mam podpisat najomnou zmluvu? Sam so sebou,alebo s povodnymi majitelmi? Katastru bude urcitu velmi dlhu dobu trvat kym zapise moju osobu do LV a pocas tejto doby mi vydaju LV s povodnymi majitelmi. Na OR mam dorucit najomnu zmluvu a LV z katastra. Poradte prosim.
ormika
30.01.09,07:27
Ahojte, teraz ma napadlo, že keď som si založila v novembri 2008 s.r.o. tak bolo treba nejaké listiny uložiť do zbierky listín? No asi ma to veľmi skoro napadlo, že? Ďakujem za radu a želám pekný deň
biaaa
30.01.09,11:18
Ahojte, teraz ma napadlo, že keď som si založila v novembri 2008 s.r.o. tak bolo treba nejaké listiny uložiť do zbierky listín? No asi ma to veľmi skoro napadlo, že? Ďakujem za radu a želám pekný deň

no toto aj ja prave riesim-vidim vypis z ORSR a v zbierke nic-aj ked som k navrhu pridaval kopie do zbierky listun-ci je na to nejaky specialny postup?
marina8
30.01.09,12:02
no toto aj ja prave riesim-vidim vypis z ORSR a v zbierke nic-aj ked som k navrhu pridaval kopie do zbierky listun-ci je na to nejaky specialny postup?


ja som zakladala v maji 2008 a teraz pozeram, ze nic tam nieje:(
tak nechapem naco som to tam davala 2x, ked oni to tam vraj maju ukladat:eek:
ormika
30.01.09,12:59
ja som zakladala v maji 2008 a teraz pozeram, ze nic tam nieje:(
tak nechapem naco som to tam davala 2x, ked oni to tam vraj maju ukladat:eek:
No veď aj ja som to podľa výpisu z OR na internete zistila že to tam nie je zapísané. Tiež som odovzdávala 2x, 1x do zbierky listín. Tak si vlastne nebudem robiť z toho hlavu, možno majú toho veľa a zapíšu to tam neskoršie. Ja mám s.r.o. na súde v Bratislave.
biaaa
30.01.09,16:24
No ja som to zistoval, vraj to bude asi z dovodu zaneprazdnenosti - ale oficialne by to tam malo byt.
Janek22
31.01.09,15:17
Jedna mala otazka. Je to spravne napisane ak mam v spolocenskej zmluve, v clanku 13, Konateľ spoločnosti v bode 3.
Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:
Meno Priezvisko, rodne cislo, "Bytom :" ulica c.d., psc mesto, stat
Meno2 Priezvisko2, rodne cislo2, "Bytom :" ulica c.d.(2), psc mesto(2), stat

Ak sme dvaja zakladatelia, spolocnici aj konatelia... Diiiiki
Opravene :o)
vmsux
31.01.09,16:05
Janekovi:
Priezvisko sa pise s makkym "i", inac nevidim dovod, preco by to malo byt zle.
My vzdy piseme:
Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia. Konateľmi spoločnosti sú:
XXX. A presne tie iste udaje, co si napisal.
Janek22
01.02.09,16:11
Pri pisani tlaciv potrebnych na zalozenie s.r.o. je na konci kazdeho dokumentu napr. "V Trnave, dňa 01.02.2009" Ak to chcem overit notarom staci to len pred nim podpisat alebo aj pred nim dopisat kde a kedy? A to mesto nemusi byt zhodne s mestom v ktorom mi to notar overuje ze?

A este jedna otazka, ake tlacivo je potrebne na "vyhlasenie zakladatela" a potrebuje sa to pri ziadosti o vydanie zivnostenskeho opravnenie na sro, alebo pri registracii sro na OR? Alebo sa to vztahuje len pri zakladani jednoosobovej sro? Diki mooooc!!!
Janek22
01.02.09,21:06
Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom.
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade?
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike.
Staci to? Je to spravne? :confused: Prosiiiiim
vmsux
01.02.09,21:20
Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom.
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade?
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike.
Staci to? Je to spravne? :confused: Prosiiiiim

Na zivnostenskom ti staci len 1 spolocenska zmluva a tlacivo. to co si napisal hore je na OR.

To je jedno, ci to overis na matrike, alebo u notara. Matrika ale nezvazuje, notar ano. Spolocenska zmluva musi byt zviazana. Navrh na zapis nie.
Podpis u notara je 2.80 EUR, na matrike 50 centov...
biaaa
01.02.09,21:21
Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom (áno - ale len na ORSR)
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom (áno -ale len na ORSR)
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom. (áno 1x-v zavislosti od poctu spolocnikov)
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade? (áno-dokonca je to niekedy lepsie)
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike. (áno-aj ked suhlas som overeny nemal a LV sa dava len do ORSR pretoze sidlo sa dokazuje tam)
Staci to? Je to spravne? :confused: Prosiiiiim

zaroven mi stacil aj infovypis z katastra z netu - ale nie vsade akceptuju
biaaa
01.02.09,21:24
Na zivnostenskom ti staci len 1 spolocenska zmluva a tlacivo. to co si napisal hore je na OR.

To je jedno, ci to overis na matrike, alebo u notara. Matrika ale nezvazuje, notar ano. Spolocenska zmluva musi byt zviazana.


Napriklad matrika v Nitre zviaze.
Janek22
01.02.09,21:33
Dakujem vam za rychle odpovede!

Takze na zivnostenskom reg. budem potrebovat len overenu a zviazanu Spolocensku zmluvu a tlacivo formular pre PO a to je vsetko???

Na jednej stranke som sa docital ze: K vyplnenému tlačivu so žiadosťou o vydanie živnostenského listu priložte: spoločenskú zmluvu, doklad o práve používať priestory ako sídlo spoločnosti (list vlastníctva, súhlas vlastníka, nájomná zmluva), nie starší ako 2 mesiace, kolok v závislosti od počtu premetov podnikania (100 Sk/predmet podnikania- to je teraz 3 eura ak sa nemilim
Janek22
01.02.09,21:55
A potrebuje sa este vypis z registra trestov? Na ZU alebo OR?
biaaa
02.02.09,06:00
A potrebuje sa este vypis z registra trestov? Na ZU alebo OR?

Nie, vybavi to zivnostensky. Odporucam aj na tlacive zaskrtnut kolonku aby ta zaregistrovali aj na danovom urade.
Janek22
02.02.09,06:23
Nie, vybavi to zivnostensky. Odporucam aj na tlacive zaskrtnut kolonku aby ta zaregistrovali aj na danovom urade.

Diki a prosim ta nevies mi odovedat na moj prispevok c. 303???
bv_alexandra
02.02.09,06:53
Dakujem vam za rychle odpovede!

Takze na zivnostenskom reg. budem potrebovat len overenu a zviazanu Spolocensku zmluvu a tlacivo formular pre PO a to je vsetko???

Na jednej stranke som sa docital ze: K vyplnenému tlačivu so žiadosťou o vydanie živnostenského listu priložte: spoločenskú zmluvu, doklad o práve používať priestory ako sídlo spoločnosti áno toto je potrebná vec bez ktorej ti firmu nezapíšu. (list vlastníctva, súhlas vlastníka, nájomná zmluva), nie starší ako 2 mesiace, kolok v závislosti od počtu premetov podnikania (100 Sk/predmet podnikania- to je teraz 3 eura ak sa nemilim;)
Janek22
02.02.09,13:58
;)

Tak dnes som bol na zivnostenskom a povadali mi ze mi staci spolocenska zmluva a ten formular a to je vsetko! Do tyzdne ze to bude hotove. A vsetko mi overovali tam, nie u notara, a pytal som sa ci mi to zoberu na OR, ci to ma taku istu hodnotu ako u notara a povedali ze na tuzemske, cize na slovensku to ma taku istu hodnotu. Tak dufam ze mi na OR nepovedia nieco ine... A na Obchodnom registri bude stacit ak budem mat:
2x zivnostensky list
2x spolocensku zmluvu
2x vyhlasenie spravcu vkladu
2x podisovy vzor kazdeho konatela
kazdy podpis overeny ale len na matrike
a tlacivo potrebne na zapisanie sro do OR

Len pre istotu, je to dufam vsetko? :confused::confused:
biaaa
02.02.09,15:01
Tak dnes som bol na zivnostenskom a povadali mi ze mi staci spolocenska zmluva a ten formular a to je vsetko! Do tyzdne ze to bude hotove. A vsetko mi overovali tam, nie u notara, a pytal som sa ci mi to zoberu na OR, ci to ma taku istu hodnotu ako u notara a povedali ze na tuzemske, cize na slovensku to ma taku istu hodnotu. Tak dufam ze mi na OR nepovedia nieco ine... A na Obchodnom registri bude stacit ak budem mat:
2x zivnostensky list
2x spolocensku zmluvu
2x vyhlasenie spravcu vkladu
2x podisovy vzor kazdeho konatela
kazdy podpis overeny ale len na matrike
a tlacivo potrebne na zapisanie sro do OR

Len pre istotu, je to dufam vsetko? :confused::confused:

Ja viem z vlastnej skusenosti ze staci overeny na matrike - je to podla mna totizto takisto uradne overeny podpis. Tie veci sedia ale pripominam ze treba dokazovat ze mozes vyuzivat sidlo. (najomna zmluva alebo vyhlasenie majitela nehnutelnosti atd..)
vmsux
02.02.09,20:22
Ako uz bolo vyssie spomenute, staci overenie na matrike.
A na zivnostenskom od isteho casu (1-2 mesiace dozadu) uz dokument o sidle nepotrebuju. Vypis z registra trestov takisto nepotrebuju (to uz dlhsiu dobu). Ak je ale konatelom cudzinec, tak potrebuju vypis z RT z jeho statu, samozrejme prelozeny.
janek, ten zoznam mas dobre. Ak mas 1 ZL, tak ti staci jeho kopia, 2x. Ak ich mas viac, tak si radsej urob vypis z ZR, tak je to lacnejsie ako po 2 kopie kazdeho ZL.
Na OR treba aj nejaky doklad, potvrdzujuci sidlo: zmluvu alebo LV, 2x.Podpisy na tejto zmluve nemusia byt overene.
amoo
05.02.09,16:40
Pokiaľ sa tá "uvedená vec" týka len založenia spoločnosti a veci s tým súvisiace, tak sa niet čoho báť.
Nakoniec sa mi podarilo za pomoci Baldomero Consulting zalozit sro do 1 mesiaca stalo ma to 12000,- Sk plus kolky na zivnostenske listy ODPORUCAM Tel: 0907 134 170 [patrik.matoska@baldomero.eu]
Email: baldomero@baldomero.eu
Janek22
08.02.09,15:49
Tento tyzden som bol na zivnostenskom urade a zajtra sa chystam na Obchodny register no potrebujem sa ujistit ci mam vsetko co potrebujem.
Mam nasledovne:
2x spolocensku zmluvu- overenu
2x vyhlasenie spravcu vkladu- overene
2x podpisovy vzor kazdeho konatela- overene
1x vypis z listu vlastnictva (miesto kde bude sidlo sro)
2x suhlas s uzivanim priestorov- overene (majitelov nehn.)
Na zivnostenskom urade poziadam 2x o vyspis zo zivnosten. registra, to stoji tusim 3e, (predtym 100sk) kolok jedene vypis.
A plus vyplnený príslušný formulár s notárskym overeným podpisov všetkých konateľov.

Je to všetko? Pretoze na jedne stranke som nasiel ze potrebujem este aj:
-doklad o splatení vkladu
-zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia

Dakujem za rady!!!
Janek22
09.02.09,05:47
Nikto neporadi???
biaaa
09.02.09,06:20
Tento tyzden som bol na zivnostenskom urade a zajtra sa chystam na Obchodny register no potrebujem sa ujistit ci mam vsetko co potrebujem.
Mam nasledovne:
2x spolocensku zmluvu- overenu
2x vyhlasenie spravcu vkladu- overene
2x podpisovy vzor kazdeho konatela- overene
1x vypis z listu vlastnictva (miesto kde bude sidlo sro)
2x suhlas s uzivanim priestorov- overene (majitelov nehn.)
Na zivnostenskom urade poziadam 2x o vyspis zo zivnosten. registra, to stoji tusim 3e, (predtym 100sk) kolok jedene vypis.
A plus vyplnený príslušný formulár s notárskym overeným podpisov všetkých konateľov.

Je to všetko? Pretoze na jedne stranke som nasiel ze potrebujem este aj:
-doklad o splatení vkladu - to ak by si to vkladal na ucet, ak bol vklad splateny do ruk spravcu vkladu, tak je tymto dokladom aj vyhlasenie spravcu vkladu
-zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia - v zivote som o tom nepocul - podla mna valne zhromazdenie vznikne az vznikom sro - takze toto rozhodnutie je vlastne spolocenska zmluva kde sa spolocnici rozhodli zalozit sro, az nasledne rozhodnutia bude robit valne zhromazdenie

Dakujem za rady!!!

v citate
amoo
09.02.09,16:33
Po zalozeni sro Vam zacnu chodit rozne listy: Registracie do Obchodnych Spolocnosti SR, Obchodu a Živnosti atď. uz sa o tom hovorilo, POZOR su to poviem priamo podvodnici ktorý chcu na nas nelegalne zbohatnut, to ich takzvane podnikanie uz by mal niekto zo statnej spravy zastavit
JAJA11
09.02.09,16:55
Po zalozeni sro Vam zacnu chodit rozne listy: Registracie do Obchodnych Spolocnosti SR, Obchodu a Živnosti atď. uz sa o tom hovorilo, POZOR su to poviem priamo podvodnici ktorý chcu na nas nelegalne zbohatnut, to ich takzvane podnikanie uz by mal niekto zo statnej spravy zastavit

Nielen pri založení, pri každej zmene a pod. Najhoršie na tom je to, že formát listu je oficiálny a mätie menej skúsených a často to zaplatia v domnení, že to je povinné. Už viackrát mi doniesli taký list a pomaly mi nechceli veriť, keď som povedala, že to majú vyhodiť, že nebudú mať pokutu, keď to nezaplatia.:mad:
biaaa
10.02.09,04:38
Zaujimalo by ma ako je to mozne, ze maju informacie pri vzniku sro alebo pri kazdej zmene. Ze by niekto na spravnom mieste daval tip?
vmsux
14.02.09,11:47
Zaujimalo by ma ako je to mozne, ze maju informacie pri vzniku sro alebo pri kazdej zmene. Ze by niekto na spravnom mieste daval tip?

Uz sa to tu riesilo. Zmeny su uverejnene vo Vestniku:
http://www.zbierka.sk/section/19/default.aspx
zuzuliatko18
20.02.09,05:45
Ďakujem poraďákom za info, vďaka týmto informáciám mi zapísali sro na prvý krát:-)
potrebovala som (išlo o jednoosobovú)
- na ŽR:
1x overenú zakladateľskú listinu
1x žiadosť o vydanie ŽL

- na OR:
2x overenú zakladateľskú listinu
2 x vyhlásenie správcu vkladu - overené
2x vyhlásenie spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac sro - overené
2x výpis z netu LV
2x súhlas s umiestnením sídla
2x podpisový vzor konateľa - overený
1x návrh na zápis - overený
2x výpis so ŽR

minulý štvrtok som to dala na OR TN a už to aj je zavesené na nete:-)
pre info, overenie podpisu na matrike u nás v NMnV stálo 0,5 €.

snáď som na nič nezabudla, prajem všetkým pekný deň
Janek22
20.02.09,08:21
Tak to ti gratulujem,nam sa to na prvy krat nepodarilo, tak snad to vide druhy krat. Poslali nam odmietnutie v ktorom je ze Navrh na zapis poloc. s ruc. obmedeznym do obchodneho registra ... bol odmietnuty podla parag. ... z dovodu, ze navrh na zapis nie je uplny. Konkretne navrhovatel v navrhu na zapis str. P7/12 neuviedol, aku navrhuje zapisat vysku zakladneho imania a rozsahu splatenia zakladneho imania zalozenej spolocnosti.

Takze bude stacit ak poslem tlacivo "namietky" ktore som tu nasiel, vypisem a prilozim k tomu vypisanu stranu P7/12 ktora bola neuplna a poslem to na obchodny register? Musi to byt aj overene? A staci ak to poslem postou? A do tej namiestky mam napisat aj cislo konania, to je toto: 33/ref/148/2009? A staci ak to posle albo vypise a podpise jeden s konatelov ze?
Dakujem!!! Dufam ze uz to budu moje posledne otazky a vsetko sa podari.... :o
Janek22
20.02.09,11:45
Nikto sa nestretol ze mu to na OR odmietli? Ak ano poradte prosim!
vmsux
20.02.09,23:11
Nikto sa nestretol ze mu to na OR odmietli? Ak ano poradte prosim!


Zalozenie mi odmietli uz par krat :-)
Napriklad aj kvoli tomu, ze som do navrhu napisal zle ICO. to je prakticky podobne ako mas ty. Riesil som to tam, ze dal som namietku, ku ktorej som dal ako prilohu cely navrh s opravenou chybou. Ine som tusim nic nedaval. V navrhu som aj nechal vymenovane vsetko prilohy, aj ked tie som este raz nepredkladal. Mozno sa to moze aj inac, mne to takto preslo.

Text sme mali zhruba takyto:

Vec: Námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu

Dňa 13.11.2008 sme podali na Okresný súd v Bratislave I, návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra XXX s. r. o. #/Re/####/2008. Okresný súd Bratislava I nám dňa 19.11.2008 odmietol vykonať zápis údajov do obchodného registra. Týmto podávame námietky proti odmietnutiu vykonania zápisu a predkladáme nový návrh na zápis.

Opravili sme nasledujúce pripomienky:
1. XXX


Podpis

Príloha :
1. Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra
Janek22
21.02.09,11:55
Dakujem za odpoved, takze musime vypisat znovu formular o zapisanie sro do OR a overit. A musi sa to podavat osobne? :(
vmsux
21.02.09,13:58
Na tom novom navrhu som moj podpis overil u notara/na matrike. Neviem, ci to treba, ale tych 50 centov z matriky ma nezabije.
Odniest to moze hocikto, lebo na OR nekontroluju, kto to prinesie, teda aspon v BA.
Eva Póčová
21.02.09,18:23
Ahojte, môžem sa pripojiť?
Mohol by mi niekto kto má skúsenosti s SRO trošku pomôcť, akú formu by mal zvoliť osoba, ktorý by chcel otvoriť bar spolu s druhou osobou. Mali by založiť sro alebo stačilo by založiť živnosti a spísať medzi sebou zmluvu o združení. Ktrorá je výhodnejšie alebo menej komplikovaný? Vedeli by ste mi poradiť?:rolleyes:
Janek22
22.02.09,10:23
Este by ma zaujimalo ci sa da formular o zapisani SROcky do OR na podatelnu obchodneho registra aj poslat doporucene postou alebo to tam musi niekto zaniest osobne?
Janek22
23.02.09,12:29
Nikto nevie ci to staci postou alebo ci to musi niekto odniest??? :confused:
silviamb
23.02.09,17:19
Nikto nevie ci to staci postou alebo ci to musi niekto odniest??? :confused:

Na tuto otazku mi cca pre pol rokom odpovedali v podatelni na OS v Presove, ze je potrebne to doniest.
montecristo
24.02.09,08:49
Na tuto otazku mi cca pre pol rokom odpovedali v podatelni na OS v Presove, ze je potrebne to doniest.

Nemôže byť žiadny rozdiel či námietku donesiete osobne alebo poštou. Ak sa námietka posiela poštou, je potrebné aby bola zaslaná doporučene (resp. bol nejaký doklad o jej podnaí). Súd predsa nemôže odmietnuť námietku z dôvodu zaslania námietky poštou.
silviamb
24.02.09,17:27
Nemôže byť žiadny rozdiel či námietku donesiete osobne alebo poštou. Ak sa námietka posiela poštou, je potrebné aby bola zaslaná doporučene (resp. bol nejaký doklad o jej podnaí). Súd predsa nemôže odmietnuť námietku z dôvodu zaslania námietky poštou.

Neriesila som logiku odpovede, postupila som len ako bolo odpovedane mne. Ci spravne alebo nespravne - neviem.
M3G
15.03.09,20:45
Dobrý večer,

viem, že pri založení novej spoločnosti s r.o. nie je potrebný výpis z registra trestov, teraz však idem meniť spoločníka a konateľa v existujúcej spoločnosti a zaujímalo by ma, či OBCHODNÝ REGISTER náhodou nepožaduje výpis z registra trestov nového konateľa pri tejto zmene?

Logicky by to podľa mňa mal potrebovať, pretože na živnostenský register pôjdem s touto zmenou až napr. o týždeň(najneskôr o dva) - ide o to, že ako sa o novom konateľovi na Obchodnom registri dozvedia, že je bezúhonný, hm? Viete niekto poradiť?
mi_ke
16.03.09,09:35
Máš úplnú pravdu, a pokiaľ si dobre pamätám pri jednej z posledných noviel vyhlášky MS SR to aj bolo navrhované, len to neprešlo. Ak si spoločnosť nesplní ohlasovaciu povinnosť na ŽU, tak by konateľom mohla byť aj osoba sediaca v tom momente vo väzení :) Samozrejme, pritiahnuté za vlasy, ale stať sa to môže...
eseročka
16.03.09,12:36
Máš úplnú pravdu, a pokiaľ si dobre pamätám pri jednej z posledných noviel vyhlášky MS SR to aj bolo navrhované, len to neprešlo. Ak si spoločnosť nesplní ohlasovaciu povinnosť na ŽU, tak by konateľom mohla byť aj osoba sediaca v tom momente vo väzení :) Samozrejme, pritiahnuté za vlasy, ale stať sa to môže...
... stať sa to môže, ale to už pôjde o podnikanie, ktoré je v rozpore so živnostenským zákonom, čo by mohlo vykazovať znaky trestného činu.
recete
30.03.09,06:02
Ahojte, prave som obdrzal rozhodnutie o ODMIETNUTI zapisu srocky. Z dovodu:
V zmysle par.7 ods.2pism.c) z.c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri registrovany sud z predlozenych listin preveri aj to, ci vyska zakladneho imania, vyska vkladu kazdeho spolocnika a vyska splateneho vkladu kazdeho spolocnika v spolocenskej zmluve alebo zakladatelskej listine je v sulade so zakonom. Navrh a prislusne prilohy musia byt v eurach.
Podla par.109 ods.1,2 z.c.516/1009 Zb. Obchodny zakonnik vyska vkladu kazdeho spolocnika musi byt aspon 750 eur a vyska vkladu a zakladneho imania aspon 5000 eur a musi byt pri prvozapise spolocnosti vyjadrena kladnym cely cislom.
V zmluve som to mal takto:




Článok 6

Základné imanie a vklady spoločníkov


1. Základné imanie spoločnosti je peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov spoločníka.

2. Základné imanie spoločnosti je 6.638,78 Euro (slovom šesťtisícšestotridsaťosem euro a sedemdesiatosem centov).

3. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažným vkladom spoločníka vo výške: 6.638,78 Euro (slovom šesťtisícšestotridsaťosem euro a sedemdesiatosem centov (peňažný vklad).

4. Spoločník je povinný splatiť vklad v plnej výške pred zápisom spoločnosti do obchodného registra.

5. Za správcu vkladu sa určuje XYZ.


-viete mi PROSIM poradit co tu mam zle???? Pretoze pokial sa pise zakladne imanie aspon 5000 eur, a ja mam 6638,78 - v com maju problem?

DAKUJEM!!!
JAJA11
30.03.09,06:23
Ahojte, prave som obdrzal rozhodnutie o ODMIETNUTI zapisu srocky. Z dovodu:
V zmysle par.7 ods.2pism.c) z.c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri registrovany sud z predlozenych listin preveri aj to, ci vyska zakladneho imania, vyska vkladu kazdeho spolocnika a vyska splateneho vkladu kazdeho spolocnika v spolocenskej zmluve alebo zakladatelskej listine je v sulade so zakonom. Navrh a prislusne prilohy musia byt v eurach.
Podla par.109 ods.1,2 z.c.516/1009 Zb. Obchodny zakonnik vyska vkladu kazdeho spolocnika musi byt aspon 750 eur a vyska vkladu a zakladneho imania aspon 5000 eur a musi byt pri prvozapise spolocnosti vyjadrena kladnym cely cislom.
V zmluve som to mal takto:




Článok 6


Základné imanie a vklady spoločníkov


1. Základné imanie spoločnosti je peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov spoločníka.

2. Základné imanie spoločnosti je 6.638,78 Euro (slovom šesťtisícšestotridsaťosem euro a sedemdesiatosem centov).

3. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažným vkladom spoločníka vo výške: 6.638,78 Euro (slovom šesťtisícšestotridsaťosem euro a sedemdesiatosem centov (peňažný vklad).

4. Spoločník je povinný splatiť vklad v plnej výške pred zápisom spoločnosti do obchodného registra.

5. Za správcu vkladu sa určuje XYZ.


-viete mi PROSIM poradit co tu mam zle???? Pretoze pokial sa pise zakladne imanie aspon 5000 eur, a ja mam 6638,78 - v com maju problem?

DAKUJEM!!!


pri prvozapise spolocnosti vyjadrena kladnym cely cislom, tých 0,78 je tam navyše :rolleyes:
recete
30.03.09,06:24
a este by som Vas poprosil ako mozem upravit existujucu zakladatelsku listinu? Mam urobit nejaky dodatok, alebo...? Viete mi prosim poradit ako by to malo vyzerat? MOC VAM DAKUJEM!!!
recete
30.03.09,06:58
moze to byt takto?


DODATOK Č.1
k zakladateľskej listine zo dňa 2.marca 2009



Názov: XYZ
Sídlo: ...


I. Predmet dodatku č.1

Predmetom dodatku č.1 je úprava bodov číslo 2 a 3 v článku 6 –Základné imanie a vklady spoločníkov v zakladateľskej listine zo dňa 2. marca 2009 nasledovne:

V bode 2) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je 5000 Euro (slovom päťtisíc euro)

V bode 3) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažným vkladom spoločníka vo výške: 5000 Euro (slovom päťtisíc euro) (peňažný vklad).



II. Platnosť dodatku č.1

Dodatok č.1 nadobúda platnosť dňom podpísania.
Ostatné body v zakladateľskej listine ostávajú nezmenené.




Pozn.:
Tento dodatok je vyhotovený v štyroch rovnopisoch z toho dva pre obchodný register, jeden pre živnostenský úrad v ... a jeden pre archív spoločnosti.
Coosom
30.03.09,11:27
pri prvozapise spolocnosti vyjadrena kladnym cely cislom, tých 0,78 je tam navyše :rolleyes:

Možno im Vadí aj zlá suma, ktorú ste napísali slovom :)
Ak nevadí, môže im to vadiť pri ďalšej kontrole.

Správne má byť :(slovom šesťtisícšesťstotridsaťosem euro)
recete
30.03.09,12:27
Možno im Vadí aj zlá suma, ktorú ste napísali slovom :)
Ak nevadí, môže im to vadiť pri ďalšej kontrole.

Správne má byť :(slovom šesťtisícšesťstotridsaťosem euro)


zmenil som to uz na 5000 euro, tak dufam, ze im to uz vadit nebude.
recete
30.03.09,12:30
Este ak vas mozem poprosit o ten dodatok, ci tak moze byt....
a este som zabudol, vytkli mi v 2hom bode, ze LV bolo stiahnute z netu (nikto tu pisal ze v TN mu to zobrali), ale to komentovat nebudem, donesiem im to z katastra, chcem sa vas opät spytat ci neviete ci potrebuju ten za tych 3 eur alebo za 8 eur. ??
cactus
30.03.09,12:40
Ja som nedávno potrebovala LV a stálo to 3 €
recete
30.03.09,12:48
Ja som nedávno potrebovala LV a stálo to 3 €

na zapis sro v OR (ohladne uvedenia vlastnikov nehnutelnosti)??
mi_ke
30.03.09,13:03
to je pravda, v TN staci kopia z internetu, no v BA za 8 €.
recete
31.03.09,10:03
moze to byt takto?


DODATOK Č.1
k zakladateľskej listine zo dňa 2.marca 2009



Názov: XYZ
Sídlo: ...


I. Predmet dodatku č.1

Predmetom dodatku č.1 je úprava bodov číslo 2 a 3 v článku 6 –Základné imanie a vklady spoločníkov v zakladateľskej listine zo dňa 2. marca 2009 nasledovne:

V bode 2) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je 5000 Euro (slovom päťtisíc euro)

V bode 3) sa mení:

Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažným vkladom spoločníka vo výške: 5000 Euro (slovom päťtisíc euro) (peňažný vklad).



II. Platnosť dodatku č.1

Dodatok č.1 nadobúda platnosť dňom podpísania.
Ostatné body v zakladateľskej listine ostávajú nezmenené.




Pozn.:
Tento dodatok je vyhotovený v štyroch rovnopisoch z toho dva pre obchodný register, jeden pre živnostenský úrad v ... a jeden pre archív spoločnosti.




Prosim Vas, mozete mi poradit, ci to moze byt takto? Alebo im tam bude nieco vadit?
zuzi78
23.04.09,06:49
Vie mi niekto poradit, ci mozem byt spolocnikom v s.r.o., ak ma niektore predmety podnikania zhodne ako moj zamestnavatel u ktoreho pracujem na hlavny pracovny pomer?
JAJA11
23.04.09,07:32
Vie mi niekto poradit, ci mozem byt spolocnikom v s.r.o., ak ma niektore predmety podnikania zhodne ako moj zamestnavatel u ktoreho pracujem na hlavny pracovny pomer?

Asi by som si vyžiadala povolenie od zamestnávateľa, inak by to mohol napadnúť.
andreaS
24.04.09,12:33
aku formu ma mat suhlas vlastnika nehnutelnosti so sidlom?

Chceme s manzelom zalozit spolocnu firmu a sidlo spolocnosti ma byt v byte jeho rodicov. Co vsetko treba uviest v suhlase od svokrovcov, aby to bolo spravne?

dakujem.
Hamer01
10.05.09,05:44
Ahojte, idem zakladat jednoosobovu s.r.o a chcel by som sa spytat. Idem si najprv vybaviť zivnost a podla toho co som si nastudoval mal by som tam doniest aj jeden kus zakladatelskej listiny a doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluvy a list vlastníctva.

ked pojdem k notarovy overovat tieto papiere, môžem už vtedy si dať overit aj zvysne potrebne dokumenty? Nieje problem stym že datumy tam budu ešte pred vydanim živnosti alebo tieto dalsie dokumenty si mam ist dať potvrdiť až potom ako budem mať živnosti?

Dakujem
mi_ke
12.05.09,07:02
Jasne, vsetky dokumenty aj s podpisom na navrhu na zapis do OR si mozes nechat overit naraz v jeden den...S tym nemaju na sude problem. A na ZU nemusis dokladovat sidlo, to dokladujes na reg. sude.
Hamer01
17.05.09,11:08
Ahojte este by ma zaujimalo ako to je s poplatkom za zapis do obchodneho registra. To si mam kupit kolky v hodnote 10 000,-Sk teda 333€ ? a tie kolky potom nalepim na tu ziadost na zapis do OR? alebo sa to roby dako inak?
Vivi
18.05.09,15:18
Poplatky vo veciach obchodného registra


z návrhu na prvý zápis
1. akciovej spoločnosti 829,50 €,
2. iných právnických osôb 331,50 €,
3. fyzickej osoby podnikateľa 165,50 €,
4. organizačnej zložky právnickej osoby 165,50 €,
5. organizačnej zložky fyzickej osoby podnikateľa 33 €,
z návrhu na zmenu právnej formy obchodnej spoločnosti (družstva) 165,50 €,
z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska 66 € – v jednom poplatku je zahrnutý akýkoľvek počet návrhov na zápis zmeny alebo doplnenie údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby, ktoré sú obsiahnuté v jednom návrhu na zápis.
z návrhu akcionára na poverenie na zvolanie valného zhromaždenia 99,50 €.
adam_k
19.05.09,13:49
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM! :)
Lianka
19.05.09,14:13
Preco bez medzier? Som toho nazoru, ze podla slovenskej gramatiky medzera za bodkou patri.
misomiso
19.05.09,14:16
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM! :)

Ty im mozes kecat iba do toho, co je v nazve firmy a nie v "pripone" oznacujucej pravnu formu.
adam_k
19.05.09,14:17
Preco bez medzier? Som toho nazoru, ze podla slovenskej gramatiky medzera za bodkou patri.

a preco potom 99% firiem to ma spolu? :)
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...
adam_k
19.05.09,14:17
Ty im mozes kecat iba do toho, co je v nazve firmy a nie v "pripone" oznacujucej pravnu formu.

co teda mozem spravit?
Lianka
19.05.09,14:18
a preco potom 99% firiem to ma spolu? :)
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...

... lebo neovladaju gramatiku.
Tweety
19.05.09,14:20
a preco potom 99% firiem to ma spolu? :)
nemozem pouzivat aj s.r.o. ? vo vsetkych notarsky overenych veciach mam to spolu, okrem ZL, tam mi to dali tiez s medzerami, neviem preco...
§ 107 OZ


Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.".
Lianka
19.05.09,14:21
"Za bodkou sa spravidla kladie medzera, na čo netreba zabudat najma pri datumoch. ... Bodka sa pise (okrem ineho): za skratkami, napr. c., cis., hod., t. r., t. j., atd., a i."

Zdroj: Prirucka slovenskeho pravopisu
adam_k
19.05.09,14:22
§ 107 OZ


Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s.r.o.".
a ja tam mam nieco, co nie je tu spominane...
co teda s tym? stale neviem, ako sa pohnut
Lianka
19.05.09,14:24
Ved ty mas to posledne: s. r. o. Keby si nemal ziadne z uvedenych, navrh by ti zamietli.
Tweety
19.05.09,14:26
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM! :)
Bez medzier, hoci to nie je gramaticky správne, ale OZ to tak uvádza, Ti zapísať mohli ,skús to reklamovať, ak spol. nezapísali tak, ako bolo v návrhu.
adam_k
19.05.09,14:28
Bez medzier, hoci to nie je gramaticky správne, ale OZ to tak uvádza, Ti zapísať mohli ,skús to reklamovať.

staci im to vyreklamovat ustne alebo treba dake tlaciva?
ja chcem iba tie hlupe neziaduce medzery dat prec :(
misomiso
19.05.09,14:29
co teda mozem spravit?

Aj tak je myslim najspravnejsie spol. s r.o.

Ale ja by som sa tym netrapil, v praxi nikto nebude skumat, ako davas alebo nedavas medzary, my napr. vo vztahu k zahraniciu uvadzame Ltd, aj ked ortodoxnym Poradakom sa tu jezili vlasy, ked som to spomenul...
Tweety
19.05.09,14:30
[QUOTE=misomiso;1047006]Aj tak je myslim najspravnejsie spol. s r.o.

QUOTE]
Áno, je, ale nie naspravnejšie, ale najsprávnejšie.:)
zalobaba
19.05.09,18:26
Ahojte, pred tyzdnom som podal navrh na zapis s.r.o. a dnes som si ju nasiel na orsr.sk.
Problem je ale ten, ze ju zapisali v tvare s. r. o. a nie s.r.o., ako si ju prajem mat.
Zajtra tam idem, co mam spravit / vyplnit / povedat, aby som tam mal s.r.o. (bez medzier)?

DAKUJEM VOPRED VSETKYM! :)

Registrový súd zapísal medzery správne a podľa usmernenia jazykovedného ústavu SAV. Zapisujú tak obchodné mená všetkých novovznikajúcich spoločností, resp. existujúcich spoločností, ktoré menia obchodné meno a to aj napriek tomu, že navrhovateľ v návrhu uvedie s. r. o. bez medzier.
Lianka
19.05.09,18:30
Registrový súd zapísal medzery správne a podľa usmernenia jazykovedného ústavu SAV. Zapisujú tak obchodné mená všetkých novovznikajúcich spoločností, resp. existujúcich spoločností, ktoré menia obchodné meno a to aj napriek tomu, že navrhovateľ v návrhu uvedie s. r. o. bez medzier.

To rada pocujem, ze sa na uradoch naucili slovensku gramatiku. Mala som tu cest tam pred par rokmi pracovat a to bola hrôza... :confused::confused::confused:

Som rada, ze zalobaba potvrdila moj nazor, ze je to vecou spravnej gramatiky. Adam, skus sa s tym zmierit.
Dafo
25.05.09,20:36
Ďakujem poraďákom za info, vďaka týmto informáciám mi zapísali sro na prvý krát:-)
potrebovala som (išlo o jednoosobovú)
- na ŽR:
1x overenú zakladateľskú listinu
1x žiadosť o vydanie ŽL

- na OR:
2x overenú zakladateľskú listinu
2 x vyhlásenie správcu vkladu - overené
2x vyhlásenie spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac sro - overené
2x výpis z netu LV
2x súhlas s umiestnením sídla
2x podpisový vzor konateľa - overený
1x návrh na zápis - overený
2x výpis so ŽR

minulý štvrtok som to dala na OR TN a už to aj je zavesené na nete:-)
pre info, overenie podpisu na matrike u nás v NMnV stálo 0,5 €.

snáď som na nič nezabudla, prajem všetkým pekný deň
Ahoj,

nemohla by si sem prosím tie dokumenty poskytnúť. Nemám záujem o niake zneužívanie ale mám zopár otázok a vidieť to by mi ich zodpovedalo.

Dik

p.s. mozno hlupa otazka ale chcem si byt isty

1.na zalozenie sro sa pouziva formular pre fyz.osobu alebo právnickú osobu
2.vo formulari je kolonka "Oznámenie obchodného mena zdravotnej poisťovne". treba to vyplnit? a co tam napisat?

atd
andreaS
26.05.09,07:15
dafo: sro je pravnicka osoba, takze vsetky mozne tlaciva budu pre PO :)

a tie dokumenty su tu vlozene... netusim presne v kt. prispevkoch ale staci prejst celu temu pripadne zadat nazov tlaciva do vyhladavania
Dafo
26.05.09,10:11
dafo: sro je pravnicka osoba, takze vsetky mozne tlaciva budu pre PO :)

a tie dokumenty su tu vlozene... netusim presne v kt. prispevkoch ale staci prejst celu temu pripadne zadat nazov tlaciva do vyhladavania
Nevedel som či sa PO neberie že to musí zakladať právnická osoba.
Jo a tá kolonka so zdravotnou poisťovňou, stačí meno firmy alebo čo?
andreaS
26.05.09,10:35
v ktorom formulari to je? prezrela som aj tlacivo pre zapis sro do obchodneho registra aj tlacivo pre zivnostensky register a v ani jednom take nieco nie je...
Dafo
26.05.09,19:34
v ktorom formulari to je? prezrela som aj tlacivo pre zapis sro do obchodneho registra aj tlacivo pre zivnostensky register a v ani jednom take nieco nie je...
Nechaj tak bolo to vo formulári pre FO.

1. formulár pre PO, ičo asi nevyplňujem to mi priradia neskôr
2. údaje o štatutárnom orgáne vypisujem len 1 v prípade 1 konatela
3. odbornú spôsobilosť vypisujem len pri koncesovanej živnosti
4. oprávnenie užívať nehnuteľnosť nevypisujem tiež, alebo hej?
stačí príloha o povolení užívať nehnuteľnosť (byt) ako sídlo
5. Spoločne s ohlásením živnosti uvádzame údaje pre splnenie daňovej registrácie ??? ako to funguje oni to automat. nahlásia?
6. Doklad o zaplatení správneho poplatku v hodnote - iba kolky?
7. predmety podnikania, oni vypisuju den začatia živnosti?
8. zodpovedný zástupca asi nevypisujem
9. Prihláška k registrácii daňovníka k dani z príjmu právnickej osoby - účty založiť už teraz?? alebo kedy?

postupnosť ZR - OR - dan.urad a az potom reg. danovnika z príjmu PO?
Dafo
26.05.09,19:42
Údaje o štatutárnom orgáne - co je spôsob konania?
andreaS
27.05.09,07:04
Nechaj tak bolo to vo formulári pre FO.

1. formulár pre PO, ičo asi nevyplňujem to mi priradia neskôr
2. údaje o štatutárnom orgáne vypisujem len 1 v prípade 1 konatela
3. odbornú spôsobilosť vypisujem len pri koncesovanej živnosti
4. oprávnenie užívať nehnuteľnosť nevypisujem tiež, alebo hej?
stačí príloha o povolení užívať nehnuteľnosť (byt) ako sídlo
5. Spoločne s ohlásením živnosti uvádzame údaje pre splnenie daňovej registrácie ??? ako to funguje oni to automat. nahlásia?
6. Doklad o zaplatení správneho poplatku v hodnote - iba kolky?
7. predmety podnikania, oni vypisuju den začatia živnosti?
8. zodpovedný zástupca asi nevypisujem
9. Prihláška k registrácii daňovníka k dani z príjmu právnickej osoby - účty založiť už teraz?? alebo kedy?

postupnosť ZR - OR - dan.urad a az potom reg. danovnika z príjmu PO?

hm, teraz ktore tlacivo opat...

najskor ides na zivnostensky urad, tam ti pridelia ico a uz v zakladatelskej listine maju byt uvedene nazvy zivnosti... mne na zivn.urade doporucili najskor prist ku nim a oni mi nadiktuju presne nazvy zivností aby som to mohla zakomponovat do zakl.listiny (resp. spolocenskej zmluvy) a potom aj do tlaciva pre zivn.urad...

pridelia ti zivnostenske listy, tak az potom ides na obch. register so vsetkymi dokumentami...


1. ico pre zivn.reg nevyplnujes, priradia oni... ale v obch.reg. uz ano, lebo ho uz mas pridelene v tom case

2. ano ak mas len jedneho konatela tak len toho tam napises... konatelov mozes mat kolko chces, a nemusis to byt ani ty ako zakladajuci spolocnik...

3. ano

4. mam zato ze staci suhlas vlastnika so sidlom alebo najomna zmluva o uzivani priestorov

5. na danovy urad sa ides prihlasit ako platca dani z prijmu PO az po vzniku firmy a firma vznika dnom zapisania do obchodneho registra

6. kolky prikladas

7. sam si zvolis odkedy chces fungovat... napr. 1.7.2009 a s tymto datumom potom davas aj navrh na zapis spolocnosti do obch.reg. (nemyslim datum podania ale datum zacatia cinnosti)

8. zodpovedny zastupca je pre zivnosti, na kt. potrebujes odbornu sposobilost a sam ju nemas, ale niekto kto ju ma ti pojde za zodpovedneho zastupcu pre danu zivnost

9. ucty v banke ti zalozia uz ked mas overenu zakladatelsku listinu (spol.zmluvu)

spôsob konania staturneho organu:
- pri jednom konatelovi: Konateľ koná za spoločnosť samostatne

- pri viacerych konateloch: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis

alebo pri viacerych sa pouziva aj toto: V mene spoločnosti konajú konatelia spoločne.

Pri viacerych to v prvom pripade znamena, ze kazdy rozhoduje sam a nepotrebuje suhlas ostatnych. V druhom, ze musia rozhodnut a podpisat iba spolocne, inak je dany pravny ukon neplatny.
deponka
03.06.09,16:03
ahojte, prosím Vás, nemôžte mi niekto poskytnúť aktuálny vzor zakladateľskej listiny?
Maaaria
06.06.09,08:50
aj ja by som vas chcela poprosit o vzor zakladatelskej listiny
dakujem velmi pekne.
Dafo
16.06.09,08:59
hm, teraz ktore tlacivo opat...

najskor ides na zivnostensky urad, tam ti pridelia ico a uz v zakladatelskej listine maju byt uvedene nazvy zivnosti... mne na zivn.urade doporucili najskor prist ku nim a oni mi nadiktuju presne nazvy zivností aby som to mohla zakomponovat do zakl.listiny (resp. spolocenskej zmluvy) a potom aj do tlaciva pre zivn.urad...

pridelia ti zivnostenske listy, tak az potom ides na obch. register so vsetkymi dokumentami...


1. ico pre zivn.reg nevyplnujes, priradia oni... ale v obch.reg. uz ano, lebo ho uz mas pridelene v tom case

2. ano ak mas len jedneho konatela tak len toho tam napises... konatelov mozes mat kolko chces, a nemusis to byt ani ty ako zakladajuci spolocnik...

3. ano

4. mam zato ze staci suhlas vlastnika so sidlom alebo najomna zmluva o uzivani priestorov

5. na danovy urad sa ides prihlasit ako platca dani z prijmu PO az po vzniku firmy a firma vznika dnom zapisania do obchodneho registra

6. kolky prikladas

7. sam si zvolis odkedy chces fungovat... napr. 1.7.2009 a s tymto datumom potom davas aj navrh na zapis spolocnosti do obch.reg. (nemyslim datum podania ale datum zacatia cinnosti)

8. zodpovedny zastupca je pre zivnosti, na kt. potrebujes odbornu sposobilost a sam ju nemas, ale niekto kto ju ma ti pojde za zodpovedneho zastupcu pre danu zivnost

9. ucty v banke ti zalozia uz ked mas overenu zakladatelsku listinu (spol.zmluvu)

spôsob konania staturneho organu:
- pri jednom konatelovi: Konateľ koná za spoločnosť samostatne

- pri viacerych konateloch: V mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis

alebo pri viacerych sa pouziva aj toto: V mene spoločnosti konajú konatelia spoločne.

Pri viacerych to v prvom pripade znamena, ze kazdy rozhoduje sam a nepotrebuje suhlas ostatnych. V druhom, ze musia rozhodnut a podpisat iba spolocne, inak je dany pravny ukon neplatny.
Takže živnostenský na prvý pokus, teraz uvidím aké to bude s obchodným registrom.
Kedy treba (je najlepšie) založiť podnikateľský účet?
Dafo
16.06.09,17:54
V tejto teme na prvej strane su vzorove zmluvy. Vo vyhlaseni jedineho spolocnika je veta "Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti". Nemalo by tam byť niekde byť jediným zakladateľom resp. jedinym spoločníkom, veď keď si s viacerými zakladateľ resp. spoločník tak nemajú dôvod v tom mať problém.
mi_ke
17.06.09,07:25
"Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti"

Toto nie je celkom spravne. To vyhlasenie ma zniet, ze "nie som zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach". Jedinym spolocnikom mozes byt totiz najviac v troch sro.
Dafo
17.06.09,15:56
"Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti"

Toto nie je celkom spravne. To vyhlasenie ma zniet, ze "nie som zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach". Jedinym spolocnikom mozes byt totiz najviac v troch sro.
Nema zniet: "nie som jedinym zakladatelom ani spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach"?
Dafo
20.06.09,06:51
Tak ako? Tak či tak?
Biba1980
20.06.09,13:40
Musia byť konatelia pri podávaní žiadosti na zápis do obchodného registra alebo stačí splnomocnenie? Zakladatelia s.r.o. sú cudzí štátny príslušníci, nemôžu prísť na Slovensko na budúci týždeň, ale žiadosť musíme podať na súd. Obchod chcú otvárať od 1. júla a neviem či stihneme vybaviť všetko do konca júna.
Keď má s tým niekto skúsenosť, prosím poraďte.
andreaS
20.06.09,14:18
biba: hlavne je mat overene podpisy na vsetkych potrebnych dokumentoch... to kto to uz zanesie na OR je jedno...
andreaS
20.06.09,14:19
Dafo: spravne je ze jediny spolocnik vyhlasi ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach.
mi_ke
21.06.09,16:54
Musia byť konatelia pri podávaní žiadosti na zápis do obchodného registra alebo stačí splnomocnenie? Zakladatelia s.r.o. sú cudzí štátny príslušníci, nemôžu prísť na Slovensko na budúci týždeň, ale žiadosť musíme podať na súd. Obchod chcú otvárať od 1. júla a neviem či stihneme vybaviť všetko do konca júna.
Keď má s tým niekto skúsenosť, prosím poraďte.

Staci splnomocnenie. Dokonca v BA staci sudu aj splnomocnenie napisane v slovencine a overene notarom v Madarsku ci v Rakusku. V takom pripade konatelia zo zahranicia vobec nemusia cestovat na Slovensko.
Dafo
21.06.09,19:36
Dafo: spravne je ze jediny spolocnik vyhlasi ze nie je jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach.
Myslel som si. :)

Mám ale ďalšiu otázku.
Odkiaľ zoberiem výpis so živnostenského registra? Zivnostenske listy uz mam, ale na internete "ešte" nie je, alebo neviem prečo nie je. Treba ísť na ZR a tam mi to vystavia pre ucely OR?

Asi ti budem musieť niečo poslať. Za pomoc. :D
Biba1980
22.06.09,04:25
Veľmi pekne ďakujem!!!
andreaS
22.06.09,06:01
dafo: bud das 2x overenu kopiu kazdeho zivnostenskeho listu alebo zajdes na zivnostensky a vypytas si vypis, kde budu (zrejme na jednom papieri) uvedene vsetky zivnosti a toto si das 2x prefotit a overit a prikladas tieto dve overene kopie do OR :)

ps: netreba nic posielat ;) staci pridelit bodik ;)
andyt
30.06.09,06:44
Ahojte všetci , dnes sa mi dostalo informácia, že ak si chcem založiť jednoosobovú SRO, musí byť audit..... je to pravda? Daukjem a prajem príjemný deň.....
manager22
30.06.09,07:32
Ahojte, neviem si poradiť...

Ak dnes (30.06.2009) preberám živnostenské listy na novú sro a návrh na zápis sro do OR budem podávať zajtra (01.07.2009), môžem dať do tlačiva "návrh dátumu na zápis" od 01.07.2009 ??? Alebo mi to nezapíšu, resp. je potrebné dať neskorší dátum ???

Ďakujem Vám krásne za radu...
andreaS
30.06.09,08:52
andyt: podmienky na audit su uplne ine...

vynatok zo zakona o uctovnictve:

§ 19
Overovanie účtovnej závierky audítorom
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html#hore)

(1) Individuálnu účtovnú závierku musí mať overenú audítorom účtovná jednotka,

a) ktorá je obchodnou spoločnosťou, ak povinne vytvára základné imanie, a družstvom, ak v roku predchádzajúcom roku, za ktorý sa táto účtovná závierka overuje, splnila aspoň dve z týchto podmienok:

1. celková suma majetku presiahla 663 878, 38 eura, pričom sumou majetku sa rozumie suma majetku zistená zo súvahy v ocenení neupravenom o položky podľa § 26 ods. 3,
2. čistý obrat presiahol 1 327 756, 76 eura, pričom čistým obratom na tento účel sú tržby z predaja výrobkov, tovarov a z poskytovania služieb,
3. priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom účtovnom období presiahol 20,

b) ktorá je akciovou spoločnosťou, 23)
c) ktorej túto povinnosť ustanovuje osobitný predpis, 24)
d) ktorá zostavuje účtovnú závierku podľa § 17a.

(2) Audítora účtovnej jednotky podľa odseku 1 písm. a), b) a d) schvaľuje a odvoláva valné zhromaždenie alebo členská schôdza. V účtovných jednotkách, ktoré majú zriadený výbor pre audit alebo v ktorých dozorná rada vykonáva funkcie výboru pre audit, predkladá predstavenstvo valnému zhromaždeniu alebo členskej schôdzi návrh na schválenie alebo odvolanie audítora na základe odporúčania výboru pre audit alebo dozornej rady. Odvolanie audítora musí byť riadne odôvodnené, pričom rozdielnosť názorov na použitie postupov pri zostavovaní účtovnej závierky podľa tohto zákona alebo na použitie audítorských postupov24a) nemôže byť dôvodom na odvolanie audítora. Účtovná jednotka je povinná informovať Úrad pre dohľad nad výkonom auditu o odvolaní alebo odstúpení audítora alebo audítorskej spoločnosti v priebehu vykonávania auditu a vysvetliť dôvody, ktoré k odstúpeniu viedli.

(3) Účtovná závierka účtovnej jednotky podľa odseku 1 musí byť audítorom overená do jedného roka od skončenia účtovného obdobia, za ktoré sa zostavuje, ak osobitný predpis neustanovuje inak.25)

(4) Povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom majú aj právnické osoby vymedzené v osobitnom predpise, 26) ktorých suma ročného podielu prijatej dane je vyššia ako 33 193, 92 eura, a to za účtovné obdobie, v ktorom boli tieto finančné prostriedky použité.
andyt
01.07.09,15:20
ďakujeem VEľMI PEKNE...
alpland
02.07.09,18:43
Máme skoro založenú s.r.o, teraz ešte chvílku fungujeme ešte ako SZČO, dokial oficialne nebude s.r.o.
Chcem sa opýtať, ako je najlepšie presunúť technické vybvenie z firmy čo je SZCO na s.r.o ci darovacou zmluvou- ci existuje nejaka darovacia dan alebo kupno predajnou zmluvou- ale tu mylsim, ze by sme museli odviest dan?
Lianka
02.07.09,19:36
Si uplne v inej teme.

Najprv precitaj Etiketu Poradu:
- drzim sa temy,
- najprv vyhladam, az ked nenajdem, zalozim novu temu alebo prispevok.

Ohladom prechodu z FO na s. r. o. je tu kopa tem:
http://www.porada.sk/t92766-szco-na-s-r-o.html
komeska
06.07.09,16:33
ahojte, neviete mi prosim poradit? Zakladam sro a chcem vediet kolko mam cakat na zapis do obchodneho registra.dakujem
Wes
31.07.09,10:27
Zdravim poradaci,

mozno uz to tu niekto rozoberal mozno nie tak sry ja som to nenasiel.

Ak podavam navrh na zapis do OR a prikladam suhlas s uzivanim priestorov tam nie je potrebny overit podpis a taktiez treba LV z katastra alebo katasterportal (zalezi od sudu) :)

Ak nahradim tento suhlas priamo najomnou zmluvou nemusim tiez overovat podpis a taktiez je potrebne LVcko?

Dakujem za odpoved, pripadne link ak to tu uz niekto rozoberal.
zalobaba
31.07.09,10:37
Zdravim poradaci,

mozno uz to tu niekto rozoberal mozno nie tak sry ja som to nenasiel.

Ak podavam navrh na zapis do OR a prikladam suhlas s uzivanim priestorov tam nie je potrebny overit podpis a taktiez treba LV z katastra alebo katasterportal (zalezi od sudu) :)

Ak nahradim tento suhlas priamo najomnou zmluvou nemusim tiez overovat podpis a taktiez je potrebne LVcko?

Dakujem za odpoved, pripadne link ak to tu uz niekto rozoberal.

platí to isté, ako pri predložení súhlasu
reedee
31.07.09,20:36
ako je to s vkladom. Ak si chcem zalozit sro, kde budem len ja spolocnik aj konatel....musim vlozit 5000€ alebo staci mensia ciastka a potom to doplatim? Ten vklad musi byt urobeny este pred tym ako pojdem na zivnostensky urad?
mi_ke
01.08.09,23:08
ako je to s vkladom. Ak si chcem zalozit sro, kde budem len ja spolocnik aj konatel....musim vlozit 5000€ alebo staci mensia ciastka a potom to doplatim? Ten vklad musi byt urobeny este pred tym ako pojdem na zivnostensky urad?

S tymi 5000 € si hlavu nelam...to sa uz dlhsie veselo obchadza tym, ze das cestne prehlasenie o splateni vkladu. Realne financne prostriedky nemusis mat. A uz vobec sa netrap pre zivnostensky urad, tam toho prehlasenie nepotrebuju.
kabatik
14.08.09,10:57
Ak je sídlo s r.o v mieste môjho trvalého bydliska aj tak potrebujem list vlastníctva?
karol.krasnan
14.08.09,11:06
Ak je sídlo s r.o v mieste môjho trvalého bydliska aj tak potrebujem list vlastníctva?

Potrebujes suhlas so zriadenim sidla od vsetkych majitelov danej nehnutelnosti a LV staci aj z netu (katasterportal.sk)
marcelaStanakova
20.08.09,05:16
Poradíte mi pri zakladaní SRO je potrebné prvé vybaviť spoločenskú zmluvu alebo živnostenský list
bredikova
20.08.09,05:28
prvú potrebuješ spoločensku zmluvu ( alebo zakladateľskú listinu ak je jede spoločník). Ale poradím ti prečítaj si pozorne túto tému porady, je tu všetko popísané. na základe toho som už založila 4 s.r.o.
fanti
21.08.09,07:03
Dobry den,
poprosim o radu,chcem zalozit sro s 2spol.v oblasti stavebnictva+dalsie cinnosti ako napr.predaj a kupa niecoho.Potrebujem preukazat pre ZU odbornu sposobilost v danom odbore(stavebne prace)?A zivnostensky list mi staci 1 alebo pre kazdu cinnost zvlast? Uplne v tom plavem tak poprosim o radu.
Dakujem pekne.
andreaS
21.08.09,07:11
fanti: treba si pozriet prilohu zivnostenskeho zakona, kde su vymenovane zivnosti, ci tie, kt. chces vykonavat su medzi volnymi alebo ide o remeselnu, viazanu alebo koncesovanu zivnost, kde treba preukazat zakonom stanovene sposobilosti.

zrovna vcera som to pozerala... existuje aj zoznam nazvov zivnosti a ake cinnosti ten ktory nazov zahrna... tu je link:
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=310 v texte je cast "prakticka rada", tam sa da kliknut na ten zoznam zivnosti a ich obsah
fanti
21.08.09,08:53
ano nasla som , dakujem. este ta poprosim ze to na jeden ZL mi daju viac druhov cinnosti? alebo musim na kazdu cinnost napr.tie stavebne prace, velkoobchod atd.zvlast ZL.?
bredikova
21.08.09,12:32
ano nasla som , dakujem. este ta poprosim ze to na jeden ZL mi daju viac druhov cinnosti? alebo musim na kazdu cinnost napr.tie stavebne prace, velkoobchod atd.zvlast ZL.?


Teraz na každú činosť vydávajú zvlášť živnostenský list.
ivan999
23.08.09,17:38
Dobry vecer,
Prestudoval som si jednotlive clanky nakolko idem zakladat s.r.o.
Budeme styria vlastnici z toho jeden konatel, priestory budu prenajate od dvoch spolocnikov, ktori vlastia nehnutelnost, ktora je zalozena /hypoteka/ budova sa nepouziva a sidlo pre s.r.o. bude iba formalne. Treba o tomto kroku informovat banku?
Dakujem za skoru odpoved
retko
25.08.09,07:38
zdravim, tak som sa pustil do vyplnovania tlaciv najprv ohladom zalozenia s.r.o., najprv teda zakladam zivnost. Dostal som na ZU kopec tlaciv a niektore sa mi zdaju zbytocne (resp. som si ich vypytal len neviem ci ich mam aj vyplnit, alebo staci neskor), napr:

- CAST D: Prihlaska k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby
Mam tento formular vyplnit ked este nemam zalozeny podnikatelsky ucet ? Chcel by som ho zalozit aspon az ked budem mat ZL.
Staci ked sa na DU prihlasim neskor a nahlasim im podn. ucet, alebo staci ak sa nahlasim teraz ale nenahlasim cislo uctu a to nahlasim az neskor ? Alebo si mam ist rychlo zalozit ucet a mat pokoj, len mam obavy ze sa to cele bude potom zbytocne tahat kvoli nejakym nedostatkom a zbytocne budem banke platit.
Na zalozenie podnikateskeho uctu dufam ze staci overena zakladatelska listina, cca v prispevku z minuleho roka som cital ze to nestaci, ze treba mat ZL.

- CAST A.3 - OSTATNE UDAJE
Opravnenie uzivat nehnutelnost (sidla pravnickej osoby nezapisovanej do OR, miesto cinnosti podniku zahranicnej osoby alebo miesto cinnosti organizacnej zlozky podniku zahranicnej osoby) preukazujeme:
toto sa ma asi netyka, kedze budem mat s.r.o. a ta bude zapisana v OR, nie ? takze nemusim teraz k ZL davat najomnu zmluvu (rodicovsky byt), staci az neskor ked budem davat navrh zapisu do OR.

zatial vdaka, chcel by som to co najrychlejsie obehat nech aspon s tymto mam pokoj.
grammatika
25.08.09,07:51
zdravim, tak som sa pustil do vyplnovania tlaciv najprv ohladom zalozenia s.r.o., najprv teda zakladam zivnost. Dostal som na ZU kopec tlaciv a niektore sa mi zdaju zbytocne (resp. som si ich vypytal len neviem ci ich mam aj vyplnit, alebo staci neskor), napr:

- CAST D: Prihlaska k registracii danovnika k dani z prijmu pravnickej osoby
Mam tento formular vyplnit ked este nemam zalozeny podnikatelsky ucet ? Chcel by som ho zalozit aspon az ked budem mat ZL.
Staci ked sa na DU prihlasim neskor a nahlasim im podn. ucet, alebo staci ak sa nahlasim teraz ale nenahlasim cislo uctu a to nahlasim az neskor ? Alebo si mam ist rychlo zalozit ucet a mat pokoj, len mam obavy ze sa to cele bude potom zbytocne tahat kvoli nejakym nedostatkom a zbytocne budem banke platit.
Na zalozenie podnikateskeho uctu dufam ze staci overena zakladatelska listina, cca v prispevku z minuleho roka som cital ze to nestaci, ze treba mat ZL.

- CAST A.3 - OSTATNE UDAJE
Opravnenie uzivat nehnutelnost (sidla pravnickej osoby nezapisovanej do OR, miesto cinnosti podniku zahranicnej osoby alebo miesto cinnosti organizacnej zlozky podniku zahranicnej osoby) preukazujeme:
toto sa ma asi netyka, kedze budem mat s.r.o. a ta bude zapisana v OR, nie ? takze nemusim teraz k ZL davat najomnu zmluvu (rodicovsky byt), staci az neskor ked budem davat navrh zapisu do OR.

zatial vdaka, chcel by som to co najrychlejsie obehat nech aspon s tymto mam pokoj.
Prihlášku k registrácii môžeš podať neskôr a aj oznámiť podnikateľ.účet. Nájdeš tlačivo tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQkw!
Na založenie podnikateľ.účtu by si mal mať už pridelené IČO a to Ti pridelia, až keď budeš mať živnostenský list.
K formuláru pre PO na živnost.úrade by si mal aj mať súhlas vlastníkov bytov -prikladám
retko
25.08.09,09:39
dakujem, uz to skoro vsetko mam vypisane, este mam nasledovne otazky:
CAST A - Udaje o statutarnom organe
co mam napisat do kolonky: "Sposob konania" ?

CAST B - Predmety podnikania
Zatial nebudem mat ziadne prevadzky, bude iba sidlo v byte u rodicov. Mam pod kazdy predmet podnikania napisat tuto adresu alebo tam nic nepisat ?

CAST A.3 Ostatne udaje
Opravnenie uzivat nehnutelnost (sidla....) preukazujeme:
co tam treba vlastne napisat ? napr. prilohou "Suhlas vlastnikov bytu" ?
grammatika
25.08.09,09:58
dakujem, uz to skoro vsetko mam vypisane, este mam nasledovne otazky:
CAST A - Udaje o statutarnom organe
co mam napisat do kolonky: "Sposob konania" ?
predpokladám :V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonávaných v písomnej forme pripojí konateľ svoj podpis.

CAST B - Predmety podnikania
Zatial nebudem mat ziadne prevadzky, bude iba sidlo v byte u rodicov. Mam pod kazdy predmet podnikania napisat tuto adresu alebo tam nic nepisat ? nepíš nič

CAST A.3 Ostatne udaje
Opravnenie uzivat nehnutelnost (sidla....) preukazujeme:
co tam treba vlastne napisat ? napr. prilohou "Suhlas vlastnikov bytu" ?áno súhlas vlastníka bytov a kópia listu vlastníctva (t.j.príloha toho súhlasu)
odpoveď v texte
adavu
25.08.09,12:56
Dobrý deň,márne tu hľadám odpoveď tak ak som ju náhodou prehliadla prosim aspon ma nasmerujete:)

Idem zakladať s.r.o, všetko som poriadne naštudovala a už mi snáď zostáva napísať plná moc. Ide teda o špeciálnu plnú moc...Otázka je,či mi stačí od buduceho prvého konateľa, či potrebujem od oboch spoločníkov? je nutný osvedčený podpis na plnomocenstve? vopred ďakujem za odpoveď :)
mi_ke
25.08.09,21:26
Dobrý deň,márne tu hľadám odpoveď tak ak som ju náhodou prehliadla prosim aspon ma nasmerujete:)

Idem zakladať s.r.o, všetko som poriadne naštudovala a už mi snáď zostáva napísať plná moc. Ide teda o špeciálnu plnú moc...Otázka je,či mi stačí od buduceho prvého konateľa, či potrebujem od oboch spoločníkov? je nutný osvedčený podpis na plnomocenstve? vopred ďakujem za odpoveď :)

Splnomocnenie Ti udeluju vsetci konatelia. Predpokladam na podanie navrhu...podpis overeny. Spolocnici sa podpisuju na zakl. dokument a vyhlasenie spravcu vkladu.
retko
26.08.09,07:07
vdaka za rady. nakoniec suhlas vlastnikov bytu a ani kopia listu vlastnictva potrebna nebola, ale neskor sa mi aj tak zide.
luxoluxoluxo
28.08.09,07:37
Ahoj, tiež som zakladala s.r.o. teraz po novom. Ano, vsetky ZL treba 2 x cize u teba tych 12. Ja som mala viac listov, toto ma prekvapilo lebo doteraz sa vydavala hromadna listina, takze som si zaplatila dost penazi na overenie listin. Ja sidlo nemam u rodicov, v tejto veci ti neporadim, ale ak tam ten suhlas das a nebude to potrebne chybu neurobis, radsej to tam daj, myslim, ze to bude potrebne. Ja som davala len vyhlasenie spravcu vkladu, vyhlasenie o neucasti v inej sro, kedze som zakladala jednoosobovku a ustanovenie do funkcie konatela taktiez podpisovy vzor a zapisali mi to na prvykrat. Tak ti drzim palce, aby to vyslo aj tebe so zapisom na prvykrat.
chcel by som opytat na vyhlasenie spravcu vkladu, kedze som sa ako konatel a ako jediny budem v sro, som si vyhlasim ze som prijal imanie? a tych 200000treba fizicky dat na podnikatelsky ucet? a ak ano tak kedy? lebo ucet si vytvorim az ked budem zapisany na OR, cize to vyhlasenie nieje len nejaka formalita a 200000 nemusim mat na ucte ? dakujem za odpoved
zalobaba
28.08.09,07:53
chcel by som opytat na vyhlasenie spravcu vkladu, kedze som sa ako konatel a ako jediny budem v sro, som si vyhlasim ze som prijal imanie? a tych 200000treba fizicky dat na podnikatelsky ucet? a ak ano tak kedy? lebo ucet si vytvorim az ked budem zapisany na OR, cize to vyhlasenie nieje len nejaka formalita a 200000 nemusim mat na ucte ? dakujem za odpoved

min výška ZI v súčasnosti je 5.000,- € a nie 200.000,- Sk
mi_ke
28.08.09,08:34
chcel by som opytat na vyhlasenie spravcu vkladu, kedze som sa ako konatel a ako jediny budem v sro, som si vyhlasim ze som prijal imanie? a tych 200000treba fizicky dat na podnikatelsky ucet? a ak ano tak kedy? lebo ucet si vytvorim az ked budem zapisany na OR, cize to vyhlasenie nieje len nejaka formalita a 200000 nemusim mat na ucte ? dakujem za odpoved

Je to formalita...peniaze mozes mat aj v sufliku. Davas len cestne prehlasenie, ktore nikto neoveruje.;)
Bionda
28.08.09,09:06
Presnejšie, buď ich budeš mať vedené na účte alebo v pokladni, t.j. že si ich ako správca zložil tak ako bolo dohonuté v spoločenskej zmluve do x dní od zareg. na OR...... :)
retko
02.09.09,08:50
ta tzv. pokladna musi byt vo forme zeleznej/kovovej uzamykatelnej pokladne alebo kludne staci aj nejaka ina forma (predstavme si najhorsi pripad: igelitka alebo krabica od topanok) ?
musi byt aj nejako oznacena ?
retko
02.09.09,16:20
este jedna otazka:
podal som navrh na zapis sro do OR. vysledok (ci uz kladny alebo zaporny) mi pride na meno konatela alebo na firmu ? lepsie povedane, byvam v panelaku a tam bude aj sidlo firmy a ci mam uz teraz dat na schranku meno firmy aby ma postarka aj nasla alebo to pride na meno konatela. ?
rmspolocnosti
06.09.09,21:24
Najrýchlejšie je samozrejme osobné vyzdvihnutie, ale v prípade, že máte v návrhu označené, že chcete výpis zaslat poštou, tak ho môžte očakávať na adrese svojho bydliska. Samozrejme schránku si označte, ak je už spoločnosť zapísana na OR.

V prípade otázok týkajúcich sa založenia spoločností ma môžte kontaktovať súkromnou správou alebo mailom.

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
lastovicka
08.09.09,04:07
ahojte,prosim Vas o radu,
1)aka je najneskorsia lehota do ktorej treba po vystaveni Zivnostenskeho listu podat papiere na sud na zalozenie jednoosobovej sro?
My sme dostali Zivnos.list 25.8.09 a este sme neodovzdali papiere lebo,lebo sme zistili ze nam chybaju potvrdenia zo zdravotnej,zo socialky, papiere z danoveho uradu ci nemame zavazky,ci mame uhradene mzdy,lebo priatel uz jednu sro-cku ma.
2)Mate skusenosti ako dlho trva vybavenie takychto nalezitosti,pripadne ci je to potrebne podavat na sud?
Dakujem vopred za pomoc.
zalobaba
08.09.09,05:18
ahojte,prosim Vas o radu,
1)aka je najneskorsia lehota do ktorej treba po vystaveni Zivnostenskeho listu podat papiere na sud na zalozenie jednoosobovej sro?
My sme dostali Zivnos.list 25.8.09 a este sme neodovzdali papiere lebo,lebo sme zistili ze nam chybaju potvrdenia zo zdravotnej,zo socialky, papiere z danoveho uradu ci nemame zavazky,ci mame uhradene mzdy,lebo priatel uz jednu sro-cku ma.
2)Mate skusenosti ako dlho trva vybavenie takychto nalezitosti,pripadne ci je to potrebne podavat na sud?
Dakujem vopred za pomoc.

Doklady, ktoré spomínaš od teba OR určite nebude vyžadovať....:D
lastovicka
08.09.09,05:30
Dakujem za radu.
Prosim Vas ako si mam vysvetlit v parag.105a v pripade ze uz jednu firmu na seba mame registrovanu:

(1) Osoba, ktorá už založila spoločnosť ako jediný zakladateľ, alebo osoba, ktorá sa stala jediným spoločníkom v spoločnosti, môže založiť ďaľšiu spoločnosť len vtedy, ak preukáže, že skôr založená spoločnosť alebo spoločnosť, v ktorej je jediným spoločníkom, má uhradené

a) daňové a colné záväzky,

b) poistné na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie a poistné na dôchodkové zabezpečenie,

c) príspevok na poistenie v nezamestnanosti,

d) mzdy svojim zamestnancom.

To platí aj v prípade, ak spoločnosť zakladajú viaceré osoby, ktoré sú už spoločníkmi jednej, skôr založenej spoločnosti.
zuzu247
24.09.09,08:33
Ahojky, práve vypĺňam tlačivko na záspis sro, zastavila ma predposledná strana, konkrétne kolónka, kde mám navrhnúť dátum, ku ktorému chcem sro zapísať. Je mi to úplne jedno, kedy, hlavne čo najskôr, len neviem, či to môžem nechať nevyplnené. ďakujem
mi_ke
24.09.09,10:27
Ahojky, práve vypĺňam tlačivko na záspis sro, zastavila ma predposledná strana, konkrétne kolónka, kde mám navrhnúť dátum, ku ktorému chcem sro zapísať. Je mi to úplne jedno, kedy, hlavne čo najskôr, len neviem, či to môžem nechať nevyplnené. ďakujem

nechaj to prazdne a dnom vzniku spolocnosti bude den po vykonani zapisu do OR...
zuzu247
24.09.09,14:10
ďakujem moc
rmspolocnosti
28.09.09,12:27
nechaj to prazdne a dnom vzniku spolocnosti bude den po vykonani zapisu do OR...


Určite je zbytočné túto kolonku vyplňovať, kedže skôr ako za 5 pracovných dní to nebude zapísané, aj keby ste tam taký dátum uviedli.

Ready Made Spoločnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
Wes
28.09.09,14:22
Zdravim poradaci.
Dnes som bol na zivnostenskom urade v Presove a dozvedel som sa velmi zaujimavu vec. Neviem ako to je v inych mestach ale zevraj u nas uz to plati rok a pol. Zaujimal som sa ci treba dokladovat original najomnej zmluvy alebo staci kopia. Na moje pocudovanie, kedze som sro uz zakladal velmi davno, som dostal odpoved, ze zivnostenky urad si uz nevyzaduje preukazovanie sidla a tak nie je potrebna ziadna najomna zmluva popr. suhlas vlastnikov iba ak ide o pravnicku osobu mimo SR.

Vyzaduje si najomnu zmluvu OR alebo ako to je teraz?
mi_ke
28.09.09,17:05
Zdravim poradaci.
Dnes som bol na zivnostenskom urade v Presove a dozvedel som sa velmi zaujimavu vec. Neviem ako to je v inych mestach ale zevraj u nas uz to plati rok a pol. Zaujimal som sa ci treba dokladovat original najomnej zmluvy alebo staci kopia. Na moje pocudovanie, kedze som sro uz zakladal velmi davno, som dostal odpoved, ze zivnostenky urad si uz nevyzaduje preukazovanie sidla a tak nie je potrebna ziadna najomna zmluva popr. suhlas vlastnikov iba ak ide o pravnicku osobu mimo SR.

Vyzaduje si najomnu zmluvu OR alebo ako to je teraz?

Teraz je to tak, ze na OR potrebuje preukazat vlastnicke resp. uzivacie pravo k sidlu...takze najomnu zmluvu plus LV
Wes
29.09.09,12:16
Je potrebne predkladat original najomnej zmluvy alebo suhlasu, ci staci kopia? Treba overit? LV staci z katasterportal?
karol.krasnan
01.10.09,09:46
Chcel by som sa touto formou podelit o skusenost pri zakladani s.r.o.
Najskor som uvazoval, ze zalozim firmu sam. Avsak po prestudovani celeho tohto threadu som sa rozhodol, ze zverim zalozenie profi firme.
Vybral som si, aj na zaklade odporucania tu na porade, firmu Baldomero Consulting a konstatujem, ze som bol velmi spokojny.

S cistym svedomim mozem firmu odporucat.

Zaplatil som si balik sluzieb Comfort (229 EUR), potom som zaplatil za kolok na sude (165,5 EUR), kolky na zivnostenskom (6x3EUR = 18 EUR) a overenie podpisov (4x0,5 = 2 EUR). Moje celkove naklady na zalozenie teda boli 414,50 EUR.

Jedina zalezitost, ktoru som si vybavoval sam bolo zajst na zivnostensky urad, odovzdat ziadost, ktoru mi pripravili a potom vyzdvihnut zivnostenske listy. Vsetko ostatne vyriesili za mna, na profesionalnej urovni.
ivan999
03.10.09,12:01
Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem
mi_ke
04.10.09,20:05
Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem

plus zivnostenske listy a SZ sa tradicne dava jedna kazdemu spolocnikovi a do spolocnosti
Economic
05.10.09,17:33
Dobry den,
Zakladame sro, sme styria spolocnici. chcem sa opytat ci my na zapis staci spolocenska zmluva, Suhlas s pouzivanim priestorov, vyhlasenie spravcu vkladu a podpisovy vzor konatelov.
Kolko potrebujem spolocenských zmluv? /1 zivnostensky a 2 pri zapise na súd/

Dakujem

Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. ozvi sa ! 0915543383
smith
07.10.09,12:01
Pri zakladania s.r.o. je potrebne predlozit najomnu zmluvu o priestoroch kde bude sidlo spolocnosti, nie?

Co ak:
neviem ako je to zo zmluvou kedze ten byt este nieje v mojom osobnom vlastnictve ale je to najomny byt (obecny) takze ja mam zmluvu z obcou neviem co mi ma kto potvrdit ci ja alebo obec? prenajom je teraz 107,12€ . Byt ma 38m2 neviem ako je to s tou sumou ci mozem ja si urcit kedze ako fyzicka osoba uz ten byt mam v prenajme od obce s vyhradnym pravom na odkupenie.
Economic
08.10.09,04:23
Pri zakladania s.r.o. je potrebne predlozit najomnu zmluvu o priestoroch kde bude sidlo spolocnosti, nie?

Co ak:
neviem ako je to zo zmluvou kedze ten byt este nieje v mojom osobnom vlastnictve ale je to najomny byt (obecny) takze ja mam zmluvu z obcou neviem co mi ma kto potvrdit ci ja alebo obec? prenajom je teraz 107,12€ . Byt ma 38m2 neviem ako je to s tou sumou ci mozem ja si urcit kedze ako fyzicka osoba uz ten byt mam v prenajme od obce s vyhradnym pravom na odkupenie.

Áno nájomná zmluva by mala byť alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Moja otázka ne Teba : Máš v tom byte trvalý pobyt ? Pod ktorý registrový súd spadáš ? Ak nie si v BB, tak potom súhlas obce by som doporučila. Ak by si patril pod BB, stačilo by tam jedno vyhlásenie. Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, môžeš využiť aj moje služby elektronického podania.
Wes
08.10.09,11:12
Je mozne menit spolocensku zmluvu este pred zapisom?

Konkretne sa jedna o to ze spolocnost uzatvorila najomnu zmluvu, na zaklade ktorej ju sud neprijal, pretoze podla konania v spolocnosti chyba podpis este jedneho clena predstavenstva a taktiez na liste vlastnictva nie je uvedena dana spolocnost iba dvaja vlastnici. Vychadza to tak, ze zmluva je neplatna. Je to pre nas dost cudne a preto sme sa rozhodli zmenit sidlo na inu adresu kde je to viac vyhovujuce pre nasu spolocnost.
Je to mozne vykonat este pred podanim namietok zmenou spolocenskej zmluvy?
Ako postupovat?

Dakujem za rady
mi_ke
08.10.09,13:53
Je mozne menit spolocensku zmluvu este pred zapisom?

Konkretne sa jedna o to ze spolocnost uzatvorila najomnu zmluvu, na zaklade ktorej ju sud neprijal, pretoze podla konania v spolocnosti chyba podpis este jedneho clena predstavenstva a taktiez na liste vlastnictva nie je uvedena dana spolocnost iba dvaja vlastnici. Vychadza to tak, ze zmluva je neplatna. Je to pre nas dost cudne a preto sme sa rozhodli zmenit sidlo na inu adresu kde je to viac vyhovujuce pre nasu spolocnost.
Je to mozne vykonat este pred podanim namietok zmenou spolocenskej zmluvy?
Ako postupovat?

Dakujem za rady

Ano. Dodatkom SZ podpisany vsetkymi spolocnikmi zmenis sidlo spolocnosti, zmenis ho aj vo formulari a podas aj listinani preukazujucimi sidlo a namietkou na OR...
smith
11.10.09,12:22
Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???
mi_ke
11.10.09,15:29
Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???

Postup spravny, len k vypisu z katastra potrebujes (ak si vlastnik nehnutelnosti) bud suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo najomnu zmluvu, samozrejme 2x. Teda samozrejme to nie je, reg. sud to totiz vyzaduje aj ked sa takato listina neuklada do zbierky listin a nie je to ani zapisovany udaj, ale to je o inom...
Economic
12.10.09,06:11
Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???

A nechceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, veď je to možné ! Viac info v mojom profile, zabezpečujem aj takúto službu.
Martina CF
12.10.09,09:36
Ahojte,

poprosím o radu ohľadom OR v Bratislave. Je potrebné mať LV originál (za 8 eur) alebo postačuje aj z internetu? A súhlas majiteľa nehnuteľnosti stačí s neovereným podpisom alebo treba tiež overiť?
Plus je postačujúci výpis zo ŽL alebo treba overenú kópiu každého živnostenského listu?

Ďakujem krásne za všetky odpovede :)
grammatika
12.10.09,10:18
Prosím Vás, návrh na ORSR na zápis PO musí byť overený, alebo stačí podpísaný? Ďakujem
Martina CF
12.10.09,10:20
Prosím Vás, návrh na ORSR na zápis PO musí byť overený, alebo stačí podpísaný? Ďakujem

Podpis musí byť overený
grammatika
12.10.09,10:24
Podpis musí byť overený
ďakujem, a ak ma 1 osoba splnomocnenie od obidvoch konatelov=statutarov, tak to moze za nich podpisat, vsak?
Martina CF
12.10.09,13:19
bude suhlas s umiestnenim sidla akceptovany aj takto?
zalobaba
12.10.09,13:35
Ahojte,

poprosím o radu ohľadom OR v Bratislave. Je potrebné mať LV originál (za 8 eur) alebo postačuje aj z internetu? A súhlas majiteľa nehnuteľnosti stačí s neovereným podpisom alebo treba tiež overiť?
Plus je postačujúci výpis zo ŽL alebo treba overenú kópiu každého živnostenského listu?

Ďakujem krásne za všetky odpovede :)

na OR BA LV nepotrebuješ
súhlas stačí neoverené podpisy
2x výpis zo ŽR
zalobaba
12.10.09,13:36
ďakujem, a ak ma 1 osoba splnomocnenie od obidvoch konatelov=statutarov, tak to moze za nich podpisat, vsak?


... ak má správne napísané splnomocnenie
Martina CF
12.10.09,13:56
A je možné všetky dokumenty, na ktorých je potrebný overený podpis podpísať na matrike? Predsa len je to o niečo lacnejšie ;-)
JCz
12.10.09,16:53
Áno. za overenie podpisu 0,5 EUR.
mi_ke
12.10.09,22:22
na OR BA LV nepotrebuješ
súhlas stačí neoverené podpisy
2x výpis zo ŽR

Praveze LV na OR BA potrebuje...a to original
Economic
13.10.09,04:26
Ak chceš úplne po novom založiť s.r.o. môžeš na súdnom poplatku ušetriť 50 %, viac info v mojom profile a súkromnou správou.
Economic
13.10.09,04:40
Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Určite treba aj súhlas rodičov a podpisový vzor konateľa, vyhlásenie správcu vkladu. Ak sa rozhodneš pre elektronické podávanie nemusíš overovať živnostenské listy, môžeš ešte viac ušetriť.
Martina CF
13.10.09,05:50
Praveze LV na OR BA potrebuje...a to original
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?
Economic
13.10.09,06:04
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?

ak pôjdeme na elektronické podanie stačí 1x
mi_ke
13.10.09,16:36
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?

Musim sa Tebe aj zalobabe ospravedlnit za zlu radu..Ak mas suhlas vlastnika, LV Ti v BA netreba...dokonca ani k najomnej zmluve. Na inych sudoch je to inak, v BA som doteraz zbytocne predkladal aj LV...Moja chyba:(
Martina CF
15.10.09,06:38
Musim sa Tebe aj zalobabe ospravedlnit za zlu radu..Ak mas suhlas vlastnika, LV Ti v BA netreba...dokonca ani k najomnej zmluve. Na inych sudoch je to inak, v BA som doteraz zbytocne predkladal aj LV...Moja chyba:(

OK super, takze zase usetrene nejake to euro ;)
striebro1
17.10.09,05:07
suhlas vlastnika musi byt overeny na matrike?
striebro1
17.10.09,05:19
Dobry den,
prosim o odobrenie
Idem previest sro na mna. Co vsetko k tomu potrebujem prilozit k navrhu do obchodneho registra ako prilohu? Stale neviem presne co vsetko musi byt overene u notara, resp na matrike....tj co ma cela zalezitost bude stat...:)
Zmluva o prevode obchodneho podielu - podpisy musia byt overene????
Spolocenska zmluva - uz upravena na mna a aj upravene zakladne informacie(novy konatel, spolocnik, nova adresa) plus premena ZI na EUR vsetko som to dala do spolocenskej zmluvy
Overeny doklad doterajsieho konatela, ze sa vzdava funkcie konatela
Suhlas vlastnika nehnutelnosti -neviem, ci musi byt overeny u notara/matrike????
Podpisovy vzor - moj, ako novy konatel....tiez musi byt overeny????
Vypis z registra trestov
dakujem vopred za komentare...:) a pekny den zelam....:)
mi_ke
17.10.09,08:49
Dobry den,
prosim o odobrenie
Idem previest sro na mna. Co vsetko k tomu potrebujem prilozit k navrhu do obchodneho registra ako prilohu? Stale neviem presne co vsetko musi byt overene u notara, resp na matrike....tj co ma cela zalezitost bude stat...:)
Zmluva o prevode obchodneho podielu - podpisy musia byt overene????
Spolocenska zmluva - uz upravena na mna a aj upravene zakladne informacie(novy konatel, spolocnik, nova adresa) plus premena ZI na EUR vsetko som to dala do spolocenskej zmluvy
Overeny doklad doterajsieho konatela, ze sa vzdava funkcie konatela
Suhlas vlastnika nehnutelnosti -neviem, ci musi byt overeny u notara/matrike????
Podpisovy vzor - moj, ako novy konatel....tiez musi byt overeny????
Vypis z registra trestov
dakujem vopred za komentare...:) a pekny den zelam....:)

Zmluva - ano
SZ - ano
Vzdanie sa funkcie si nemusela overovat
Suhlas - netreba overovat
Pod. vzor - teoreticky ho netreba, prakticky sa dava a to neovereny
Vypis z reg. trestov - netreba, ked ohlasis zmenu ZU, oni by si Ta mali preklepnut
striebro1
17.10.09,10:10
Zmluva - ano
SZ - ano
Vzdanie sa funkcie si nemusela overovat
Suhlas - netreba overovat
Pod. vzor - teoreticky ho netreba, prakticky sa dava a to neovereny
Vypis z reg. trestov - netreba, ked ohlasis zmenu ZU, oni by si Ta mali preklepnut

co musim ozhlasovat na ZU??? a najskor mam oznamit na ZU a potom az na OR? ok, tak vzdanie sa funkcie nedam overit, suhlas vlastnika tiez nie....moj podpisovy vzor teda tiez nie...ja len chcem aby mi to nevratili kvoli nejakym drobnostiam....:)
striebro1
17.10.09,10:12
teda zmluvu o prevode obch podielu pojde overit kupujuci aj predavajuci, ano????
spolocensku zmluvu uz podpisujem ja ako novy spolocnik a konatel a uz so vsetkymi novymi udajmi....teda novy konatel, novy spolocnik, nova adresa sidla a zakladne imanie v eur...
je to tak spravne???
Economic
17.10.09,11:36
co musim ozhlasovat na ZU??? a najskor mam oznamit na ZU a potom az na OR? ok, tak vzdanie sa funkcie nedam overit, suhlas vlastnika tiez nie....moj podpisovy vzor teda tiez nie...ja len chcem aby mi to nevratili kvoli nejakym drobnostiam....:)

Od uskutočnenia VZ do 15 dní ohlás na Živn. úrad zmenu konateľa, bez poplatku.
Po zápise zmien v OR, keď bude zapísaná zmena sídla, potom do 15 dní opäť na ŽÚ s 3.- Eurovým kolkom a následne aj na DÚ tiež do 15 dní.
Ja dávam podpisový vzor konateľa overovať. Ak by si sa rozhodol podať to všetko elektronicky ušetríš 50 % súdneho poplatku a dokumenty stačia po jednom. Viac info v mojom profile.
Economic
17.10.09,11:39
teda zmluvu o prevode obch podielu pojde overit kupujuci aj predavajuci, ano????
spolocensku zmluvu uz podpisujem ja ako novy spolocnik a konatel a uz so vsetkymi novymi udajmi....teda novy konatel, novy spolocnik, nova adresa sidla a zakladne imanie v eur...
je to tak spravne???

Tú spoločenskú zmluvu, resp. zakladateľskú listinu vyhotovíš tzv. úplné znenie a to podpisuje nový konateľ, neoveruje sa to. Bude všetko ako píšeš už po novom.
Economic
17.10.09,11:40
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?

Ak sa rozhodneš pre elektronické podanie, dokumenty Ti všetky ostanú v origináloch, do OR sa to všetko skenuje a navyše ušetríš 50 % na súdnom poplatku.
ivan999
17.10.09,17:52
Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem
grammatika
17.10.09,19:21
Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem
myslím, že dobre, pozri aj toto: Podpísaný xy
r.č.111111/1111
bytom .................

ako ustanovený správca vkladu podľa § 60 ods. 1 Obchodného zákonníka a čl. VII Spoločenskej zmluvy o založení spoločnosti AB spol. s r.o, ulica, mesto, (ďalej len „spoločnosť“), týmto potvrdzujem splatenie peňažného vkladu v spoločnosti spoločníkmi :
XY, bytom ............ vo výške 2.500,- Eur (dvetisícpäťsto Eur)
a
CD, bytom .........vo výške 2.500,- Eur (dvetisícpäťsto Eur),

čím je splatené základné imanie spoločnosti v plnej výške 5.000,- Eur (päťtisíc Eur).
striebro1
18.10.09,05:00
Od uskutočnenia VZ do 15 dní ohlás na Živn. úrad zmenu konateľa, bez poplatku.
Po zápise zmien v OR, keď bude zapísaná zmena sídla, potom do 15 dní opäť na ŽÚ s 3.- Eurovým kolkom a následne aj na DÚ tiež do 15 dní.
Ja dávam podpisový vzor konateľa overovať. Ak by si sa rozhodol podať to všetko elektronicky ušetríš 50 % súdneho poplatku a dokumenty stačia po jednom. Viac info v mojom profile.

spolocnost pri vzniku mala dvoch spolocnikov a aj konatelov, preto spolocenska zmluva, potom odkupil spolocnik podiel od toho druheho a stal sa jedinym spolocnikom aj konatelom...musi byt aj vtedy VZ alebo staci len rozhodnutie jedineho spolocnika???
ak by sa to posielalo elektronicky...to by bolo super....zvladla by som to aj sama poslat elektronicky? potrebujem k tomu nieco? ako bezny clovek???
Economic
18.10.09,07:37
Dobry vecer,
chcem sa opytat ci spolocenska zmluva moze vyzerat nejako takto vid priloha. Pripadne mi prosim vas poradte co treba opravit.

Dakujem

Vyhlasuješ to ako poverený správca vkladu, nie ako ako spoluzakladateľ. A aj v spoloč. zmluve musíš byť menovaný ako správca vkladu.
Economic
18.10.09,07:41
spolocnost pri vzniku mala dvoch spolocnikov a aj konatelov, preto spolocenska zmluva, potom odkupil spolocnik podiel od toho druheho a stal sa jedinym spolocnikom aj konatelom...musi byt aj vtedy VZ alebo staci len rozhodnutie jedineho spolocnika???
ak by sa to posielalo elektronicky...to by bolo super....zvladla by som to aj sama poslat elektronicky? potrebujem k tomu nieco? ako bezny clovek???

Ak je momente rozhodovania jediný spoločník, robíš rozhodnutie jediného spoločníka.
Keby si to Ty sama chcela posielať elektronicky musela by si mať zaručený elektronický podpis, pretože všetky vyhotovené dokumenty sa skenujú do vopred určeného formátu a každý jeden sa podpisuje ZEP-om. A takto sa to odošle do OR. SP sa platí IB. No ak ho nemáš, /k vôli tomuto jednému podaniu sa Ti to neoplatí vybavovať/ využí napríklad moje služby/
striebro1
18.10.09,08:05
pozerala som si tvoju www stranku. ak sa rozhodnem pre elektronicke podanie, poslem ti vsetky doklady mailom???
co ma to bude vsetko stat? teda tvoje sluzby okrem kolkov?
Economic
18.10.09,08:12
pozerala som si tvoju www stranku. ak sa rozhodnem pre elektronicke podanie, poslem ti vsetky doklady mailom???
co ma to bude vsetko stat? teda tvoje sluzby okrem kolkov?

Môžeš oskenované a uložené do TIF formátu všetky dokumenty buď poslať mailom, alebo zabaliť do obálky a poslať mi to na moju adresu. Spolu s originál faktúrou pošlem po zápise všetko späť.
Keď sa jedná o prvozápis spoločnosti cena je ak chceš s DPH tak 206,46 Eur alebo ak chceš bez DPH tak 200.- Eur . Ceny sú samozrejme už vrátane súdneho poplatku.
V prípade zápisu zmeny do OR je to 50.- Eur vrátane súdneho poplatku bez DPH, keď s DPH tak 53,23 Eur vrátane súdneho poplatku.
striebro1
18.10.09,08:47
praveze sa nejedna o prvozapis. tam su zmeny nasledovne:
zmena spolocnika a konatela, zmena adresy a premena zi z skk na eur.....neda sa to poslat v pdf formate??? to by bolo rychlejsie ako postou...
rozhodnutie o zmene adresy urobi uz novy spolocnik??
ja to chcem dat vsetko do jedneho P8 formulara....
prosim ta, co mam pytat od terajsieho konatela, ktory sa ide vzdat funkcie konatela a zaroven aj predava svoj obchodny podiel teda ze prestane byt spolocnikom...
to uz ja ako novy spolocnik a konatel urobim rozhodnutie o novej adrese, novom spolocnikovi, novom konatelovi a premene zi na eur???? uz som z toho jelen, kto ma co urobit....
striebro1
18.10.09,08:51
dnes by som rada skocila pre podpis za spolocnikom a konatelom, ked to teda nemusim dat overit....
spolocensku zmluvu som uz prerobila pre seba a takisto mam podpisany suhlas vlastnika na zriadenie sidla...teda aj ten ak nemusi byt overeny...
prosim ta economic, co musim dat overit na matrike?? ja by som to uz cim skor chcela mat z krku a podat to na or....
urcite netreba vypis z registra tretov???
dakujem za infos
Economic
18.10.09,09:09
praveze sa nejedna o prvozapis. tam su zmeny nasledovne:
zmena spolocnika a konatela, zmena adresy a premena zi z skk na eur.....neda sa to poslat v pdf formate??? to by bolo rychlejsie ako postou...
rozhodnutie o zmene adresy urobi uz novy spolocnik??
ja to chcem dat vsetko do jedneho P8 formulara....
prosim ta, co mam pytat od terajsieho konatela, ktory sa ide vzdat funkcie konatela a zaroven aj predava svoj obchodny podiel teda ze prestane byt spolocnikom...
to uz ja ako novy spolocnik a konatel urobim rozhodnutie o novej adrese, novom spolocnikovi, novom konatelovi a premene zi na eur???? uz som z toho jelen, kto ma co urobit....

Takže oskenovať mi to môžeš aj v PDF, ja sa to pokúsim prekonvenrtovať do TIF-u. Oskenuješ to tak, že tie dokumenty budú už podpísané a ktoré treba s úradne osvedčenými podpismi, tak aj tie. Spolu s tým mi pošlej fakturačné údaje, aby som Ti vystavila FA na zaplatenie.
Všetky rozhodnutia robí starý spoločník. Starý spoločník zároveň odvolá starého konateľa a menuje nového konateľa. Nový konateľ už podá návrh do OR a priloží aj svoj podpisový vzor. K tomu samozrejme bude zmluva o prevode obchodného podielu. Teda o tom rozhodne zase starý spoločník, že prevádza svoj obchodný podiel.... Ešte starý spoločník rozhodne o zmene sídla. A starý spoločník rozhodne o premene Sk na Euro. Bez toho by to ani neurobili. Návrh do OR urobím ja, no k tomu budem potrebovať úradne osvedčenú plnú moc. Tú Ti pošlem do mailu, len mi ho musíš dať, viac môžme v súkromnej správe.
Economic
18.10.09,09:11
dnes by som rada skocila pre podpis za spolocnikom a konatelom, ked to teda nemusim dat overit....
spolocensku zmluvu som uz prerobila pre seba a takisto mam podpisany suhlas vlastnika na zriadenie sidla...teda aj ten ak nemusi byt overeny...
prosim ta economic, co musim dat overit na matrike?? ja by som to uz cim skor chcela mat z krku a podat to na or....
urcite netreba vypis z registra tretov???
dakujem za infos

Ak dochádza k prevodu obchodného podielu, overená bude zmluva o prevode obchodného podielu, overujú obaja, rozhodnutie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a tá moja plná moc. VRT netreba, na živnostenskom si žiadajú elektronicky bez poplatku.
striebro1
18.10.09,09:13
poslala som ti mail na tu adresu co mas v profile
striebro1
18.10.09,09:17
vsetky zmeny urobi stary konatel do jedneho rozhodnutia, tj vsetko sa to na jeden papier napise, hej???
Economic
18.10.09,09:21
vsetky zmeny urobi stary konatel do jedneho rozhodnutia, tj vsetko sa to na jeden papier napise, hej???

čiže ešte raz :
Najdôležitejšie je rozhodnutie jediného spoločníka kde bude /spoločník = tá istá osoba ako konateľ ? / ak áno tak :
1. Odvolanie starého konateľa s presným uvedením dátumu, menovanie nového konateľa presne od kedy
2. schválenie o prevode obchodného podielu
3. schválenie zmeny sídla
4. schválenie premeny vkladu a imania

V zmluve o prevode sa treba v texte vyhrať aj s tým, že sa prevádza vlastne 200 000.- ale prepočítané na Euro !
SiggSauer
19.10.09,07:19
Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.
grammatika
19.10.09,07:22
Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.
Ak tam dáš Slovakia, tak už je to iný názov. Nemal by byť problém na OR.
Economic
19.10.09,08:09
Zdravím Vás, vedel by mi niekto povedať, či nebude pri zápise sro do obchodného registra problém s tým, že už existuje určitá sro s názvom X Y s.r.o. a ja by som chcel založiť sro s názvom X Y Slovakia s.r.o. Za odpoveď Vám ďakujem.

Nemôžeš mať rovnaký názov, odmietnu Ti to, daj si za tým dodatok SK Slovakia, Trade a podobne. Vyhneš sa zbytočným problémom.
SiggSauer
19.10.09,08:17
ďakujem ... čiže ako som správne pochopil ak existuje firma v OR s názvom Janko Mrkvička s.r.o. a ja chcem založiť Janko Mrkvička Slovakia s.r.o., tak by s tým pri zápise nemal byť problém ?
SiggSauer
19.10.09,08:22
A ešte jedna posledná otázočka. Je dobré založiť sro na koniec roka (november, december), alebo je lepšie počkať až od nového roka (január) ? Ďakujem
Economic
19.10.09,08:26
A ešte jedna posledná otázočka. Je dobré založiť sro na koniec roka (november, december), alebo je lepšie počkať až od nového roka (január) ? Ďakujem

Záleží len na Tvojom rozhodnutí. Či už chceš niečo aj v tomto roku robiť, alebo je to len príprava. A ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, podanie doporučujem elektronické. ušetríš aj na poplatkoch za overenie podpisov. Ten názov môže byť.
yukaya
20.10.09,07:03
prosim Vas, je potrebne pri zapise do OR, ked jedinym spolocnikom je sro vypis z reg. trestov?
Economic
20.10.09,07:05
prosim Vas, je potrebne pri zapise do OR, ked jedinym spolocnikom je sro vypis z reg. trestov?

Do OR nie, a na živnostenskom si ho vytiahnu internetom priamo z GP BA. Takže fyzicky ho nepotrebuješ vôbec. Ideš podávať elektronicky iba s 50 % súdnym poplatkom do OR ?
yukaya
20.10.09,07:25
neviem ako sa podava elektronicky...? este som to nerobila.. nemas nejaky link k tomu?
a este sa chcem opytat.... nehnutelnost mame v prenajme - je mozne aby sme si urobili najomnu zmluvu kde bude prenajimatel sucasna spolocnost a najomca nova sro (v najomnej zmluve nie je uvedene, ze nemozme prenajimat 3. osobam) uzna to OR?
yukaya
20.10.09,07:28
aha, asi to funguje cez notara, nie?
Economic
20.10.09,09:00
aha, asi to funguje cez notara, nie?

Musí to podať niekto kto má zaručený elektronický podpis. K vôli jednému podaniu sa Ti to moc neoplatí vybavovať, jedine ak by si to využívala aj ku komunikácii s DÚ. Ale môžeš podať aj prostredníctvom niekoho, kto taký podpis má. V prípade záujmu viac info v mojom profile. Inak naša spoločnosť jeaj registračnou autoritou na vydávanie kvalifikovaných certifikátov k ZEP-u.
Economic
20.10.09,09:01
neviem ako sa podava elektronicky...? este som to nerobila.. nemas nejaky link k tomu?
a este sa chcem opytat.... nehnutelnost mame v prenajme - je mozne aby sme si urobili najomnu zmluvu kde bude prenajimatel sucasna spolocnost a najomca nova sro (v najomnej zmluve nie je uvedene, ze nemozme prenajimat 3. osobam) uzna to OR?

Áno podnájom ďalším osobám je možné za predpokladu, že k tomu vlastník dá súhlas. OR to uzná, keď to má pekne preukázané.
idris-TV
20.10.09,11:11
Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den
Economic
20.10.09,11:52
Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den

Dobrý deň :

1. Mamina na materskej môže byť zakladateľka spoločnosti aj konateľka. Nie je nikde napísané, že musí mať vyplácanú nejakú odmenu. Úplne v pohode môže poberať príspevok. Nedoporučujem vyplácať mzdu počas MD.
To čo spoločnosť zarobí, vyplatí si ako podiel na zisku v nasledujúcom roku po účtovnej závierke.
2. Konateľom spoločnosti môže byť člen EÚ aj keď tu nemá trvalý pobyt.
3. Ak chcete ušetriť 50% na súdnom poplatku pri prvozápise do OR, môžeme to podať elektronicky napríklad prostredníctvom mňa. Ja ZEP mám. Viac info v mojom profile.
SiggSauer
21.10.09,10:46
Zdravím Vás a prosím o radu. Chcem založiť sro a mám problém s tým, ako v Spoločenskej zmluve správne naformulovať článok: Konateľ spoločnosti. Sme dvaja spoločníci a zároveň by sme chceli byť aj dvaja konatelia. Neviem, ktorá z nasledovných dvoch formulácií by bola tá najvhodnejšia.

1. Štatutárny orgán spoločnosti je konateľ, ktorý je oprávnený konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľa spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľa sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľa:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

alebo

1. Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia, ktorí sú oprávnení konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľov spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľov sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

Ďakujem
Economic
21.10.09,10:56
Zdravím Vás a prosím o radu. Chcem založiť sro a mám problém s tým, ako v Spoločenskej zmluve správne naformulovať článok: Konateľ spoločnosti. Sme dvaja spoločníci a zároveň by sme chceli byť aj dvaja konatelia. Neviem, ktorá z nasledovných dvoch formulácií by bola tá najvhodnejšia.

1. Štatutárny orgán spoločnosti je konateľ, ktorý je oprávnený konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľa spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľa sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľa:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

alebo

1. Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia, ktorí sú oprávnení konať v mene spoločnosti a za ňu podpisovať samostatne.
2. Konateľov spoločnosti vymenúva valné zhromaždenie z radov spoločníkov alebo iných osôb, na dobu neurčitú, pokiaľ valné zhromaždenie neurčí inak.
3. Povinnosti konateľov sú:
- xx
- xx
3. Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:

Janko Mrkvička, r.č. 700605/7585, bytom: Kokosova 35
Ferko Malý, r.č. 560921/4521, bytom Kokosova 99

Ďakujem

Mne sa lepšie páči tá 2.
Budeš to chcieť elektronicky podať a ušetriť 50 % na súdnom poplatku ?
Bionda
21.10.09,11:12
Ja si myslím, že ani prvou alternatívou nič nepokazíš.
zalobaba
21.10.09,17:06
Mne sa lepšie páči tá 2.
Budeš to chcieť elektronicky podať a ušetriť 50 % na súdnom poplatku ?

..... veď sú identická, rozdiel je iba v tom, že 1. varianta je v jednotnom čísle a 2. v množnom.....
Je úplne jedno, ktorú variantu zvolí....
zalobaba
21.10.09,17:08
Dobrý deň

JA by som sa chcela informovať a už vážne neviem kde a na koho sa mam obrátiť. Chceme založiť rodinnu sro veci okolo toho a zákon máme preštudovaný ale potrebovala by som odpovede na nasledovné otázky:
1. Može byť na zakladateľskej listine mamicka na materskej dovolenke?
moze popri tom poberať prispevok na dieťa a ostatne socialne davky, alebo po zapise do zakladatelskej listiny jej naroky zanikaju?

2. Ako je to s cudzincami na zakladatelskej listine? Kedze jeden z nas ma inu narodnost ako slovensku (ale je clenom EU) a povolenie na pobyt uz vyprsalo v Sr , treba vybavit najprv povolenie v Sr alebo staci mat doklad z danej krajiny??

Ospravedlnujem sa ak pisme od temy. Zelam pekny den

1. mamička na MD je OK
2. je jedno, kto má akú národnosť. Myslím, že si mala na mysli občianstvo???? Treba zvážiť, čo je vo vašom prípade jednoduchšie - obnoviť pobyt v SR alebo pracne zhánať doklady (napr. register trestov a pod.) z materskej krajiny.