books
04.03.10,10:37
Stačí napísať sprievodný list, že sme rušili nejaké živnosti a zakladali nové + kópiu výpisu z OR? Treba aj zakladateľskú listinu poslať?
Ďakujem.


posúvam.
Economic
04.03.10,09:39
Stačí napísať sprievodný list, že sme rušili nejaké živnosti a zakladali nové + kópiu výpisu z OR? Treba aj zakladateľskú listinu poslať?
Ďakujem.

Na DÚ stačí jednoduchý sprievodný list, kde sa napíše, ktoré predmety za zrušili, eventuálne ktoré sú nové, ako aj iné náležitosti ktoré je daňový subjekt DÚ oznamovať /predmet podnikania, zmena sídla, spoločníkov, konateľov, trvalých pobytov týchto osôb a pod./ Zakl. listinu netreba. Stačí len kópia akutálneho výpisu z OR.

Nahlásenie nových predmetov podnikania správcovi dane má voje opodstatnenie a to z pohľadu výhody na strane daňovníka, ktorému na základe nového predmetu podnikania môžu vznikať nové nákladové položky a tieto vie takto krásne preukázať, že súvisia práve s novým predmetom podnikania. Z dlhoročnej praxe mojim stálym klientom takúto službu oznámenia poskytujem a novým klientov na to vždy upozorním. Ani jeden či už klient, alebo príslušný správca dane sa na moju činnosť oznamovačiek nesťažoval, skôr sú všetci spokojní.
books
04.03.10,10:02
Na DÚ stačí jednoduchý sprievodný list, kde sa napíše, ktoré predmety za zrušili, eventuálne ktoré sú nové, ako aj iné náležitosti ktoré je daňový subjekt DÚ oznamovať /predmet podnikania, zmena sídla, spoločníkov, konateľov, trvalých pobytov týchto osôb a pod./ Zakl. listinu netreba. Stačí len kópia akutálneho výpisu z OR.


Ďakujem.
riccado
04.03.10,10:07
posúvam.

zmenu v predmetoch podnikania spravcovi dane nemusis oznamovat.

co treba oznamovat, je uvedene v § 31 ods. 5 zakona c. 511/1992 Zb. o sprave dani a poplatkov:

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,

b) právnická osoba, povinný oznámiť názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať, svoj štatutárny orgán, prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené konať.

(6) Ak ide o daňový subjekt, ktorým je fyzická osoba s trvalým pobytom v zahraničí alebo právnická osoba so sídlom v zahraničí, uvedie okrem skutočností podľa odseku 5 vždy svojho splnomocnenca v tuzemsku pre doručovanie, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak je so začatím činnosti spojená i povinnosť platiť preddavky na daň, uvedie údaje potrebné na určenie týchto preddavkov.

(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli.
riccado
04.03.10,11:00
pre doplnenie, v prispevku c. 746 si bol mylne informovany o nejakej 15 dnovej lehote na oznamenie na DU.
takato lehota pre teba neplati, nie si nou viazany a logicky nemozes byt ani postihnuty, ak sa nou nebudes riadit. vymyslat si lehotu na nieco, co je len tvojim pravom a nie povinnostou je nad ramec zakona...
pistoa
04.03.10,14:20
dik economic za radu,
otazka tykajuca sa sidla fi. Sidlo chcem zriadit v byte, ktory vlastnia rodicia. viem ze mi treba suhlas vlastnika bytu o zriadeny sidla fi + najomnu zmluvu + notarom overenu kopiu listu vlastnictva.
Chcel by som uzavriet najomnu zmluvu medzi rodicmi a sro v takej mesacnej vyske, aby rodicia neboli povinny tento prijem zdanit a mne tak vznikol naklad.
Vie mi niekto poradit aku mesacnu vysku splatky mozem stanovit?
Niekde na porade som sa docital, ze prijem do 5x zivotneho minima sa nemusi priznat v danovom priznany.
Je tento udaj pravdivy? Aka je sucasna vyska zivotneho minima?
dik
mi_ke
04.03.10,14:55
dik economic za radu,
otazka tykajuca sa sidla fi. Sidlo chcem zriadit v byte, ktory vlastnia rodicia. viem ze mi treba suhlas vlastnika bytu o zriadeny sidla fi + najomnu zmluvu + notarom overenu kopiu listu vlastnictva.
Chcel by som uzavriet najomnu zmluvu medzi rodicmi a sro v takej mesacnej vyske, aby rodicia neboli povinny tento prijem zdanit a mne tak vznikol naklad.
Vie mi niekto poradit aku mesacnu vysku splatky mozem stanovit?
Niekde na porade som sa docital, ze prijem do 5x zivotneho minima sa nemusi priznat v danovom priznany.
Je tento udaj pravdivy? Aka je sucasna vyska zivotneho minima?
dik
Momentalne je životné minimum 185,19 eur. Takže násob piatimi...
No ak mas suhlas vlastnika s nalezitostami, ktore su potrebne na navrh na zapis sidla do OR nepotrebujes najomnu zmluvu...Staci uz len LV, aj to niekde len z katasterportalu.
pistoa
05.03.10,09:51
mi_ke, takze mozem uzatvorit najomnu zmluvu s rodicmi o prenajme bytu na zriadenie sidla firmy s mesacnou splatkou 77eur a rodicia nemaju ziadnu povinost tuto sumu niekde oznamit alebo zdanit.
A ja si mozem tento naklad zahrnut do uctovnictva.
Spravne to chapem?

dik
mi_ke
05.03.10,13:58
myslim, ze by to tak slo...aj ked opakujem, najomnu zmluvu nepotrebujes
Economic
05.03.10,16:51
dik economic za radu,
otazka tykajuca sa sidla fi. Sidlo chcem zriadit v byte, ktory vlastnia rodicia. viem ze mi treba suhlas vlastnika bytu o zriadeny sidla fi + najomnu zmluvu + notarom overenu kopiu listu vlastnictva.
Chcel by som uzavriet najomnu zmluvu medzi rodicmi a sro v takej mesacnej vyske, aby rodicia neboli povinny tento prijem zdanit a mne tak vznikol naklad.
Vie mi niekto poradit aku mesacnu vysku splatky mozem stanovit?
Niekde na porade som sa docital, ze prijem do 5x zivotneho minima sa nemusi priznat v danovom priznany.
Je tento udaj pravdivy? Aka je sucasna vyska zivotneho minima?
dik

Stačí súhlas rodičov k sídlu spoločnosti. To nemusí byť ani overené, LV nemusí byť tiež overený. Nájomnú zmluvu nemusíš robiť, v podstate keď to chceš dať do nákladov, môže tam byť rovno uvedené, že súhlasia s tým, že spoločnosť za prenájom bude platiť 77.- Eur mesačne. No pozor na povinnosť rodičov sa registrovať na DÚ, aj keď im nebude vychádzať platiť žiadnu daň, ale aby si ich nedostal do problémov.
pistoa
08.03.10,14:07
dik economic,

a ako je to s platenym ostatnych veci ohladne tohto bytu - najomne, energie, fond oprav.
Mozem si dat tieto naklady do uctovnictva? Mam povinost niekde nahlasit /napr. elektrarne/ ze tento byt sa vyuziva ako sidlo firmy?
Budu sa v takomto pripade platit ine sadzby napr. energie?
Economic
08.03.10,14:14
dik economic,

a ako je to s platenym ostatnych veci ohladne tohto bytu - najomne, energie, fond oprav.
Mozem si dat tieto naklady do uctovnictva? Mam povinost niekde nahlasit /napr. elektrarne/ ze tento byt sa vyuziva ako sidlo firmy?
Budu sa v takomto pripade platit ine sadzby napr. energie?

Buď budú obsiahnuté rovno v zmluve o nájme, alebo potom sa prihlásiť na odber v elektrárňach a pod. Do účtovníctva vstupujú všetky náklady súvisiace s podnikaním, ktoré sú preukázateľné a účtuje sa o nich.
Heleniatko
10.03.10,03:18
Ja by som tiez chcela poprosit o niekolko rad, povodne som tento prispevok dala ako samostatnu temu, ale nikto mi neodpovedal, tak som sa rozhodla pridat ho sem, kde je vacsia premavka.. Dlho sa zaoberam myslienkou, ako si privyrobit na rodicovskej dovolenke, aby som si prilepsila a nepripravila sa o rodicovsky prispevok :) Mam v umysle zalozit si s.r.o. spolu s manzelom, chcela by som podnikat cez internet, pricom sidlo s.r.o. by bolo u nas doma. V tejto suvislosti mam niekolko otazok, ktore ste urcite uz niekomu zodpovedali, ale velmi by mi pomohlo, keby ste mi na ne este raz odpovedali alebo ma aspon nasmerovali na diskusie, kde sa to uz riesilo. Som zvedava, ci to, ze budem spolocnickou a konatelkou s.r.o. nejako ovplyvni moj status rodica na rodicovskej dovolenke, v povodnom zamestnani nemam rozviazany prac.pomer, a nemusim platit zdravotne odvody. Co so zakladnym imanim? Musi byt na podnikatelskom ucte, ci staci len vyhlasenie, ze bolo splatene? Ked bude sidlo s.r.o. v nasom byte,tak si mame este aj ako s.r.o. platit nejaky najom ako vlastnikom alebo to bude bezplatne? Co sa viac oplati? Ak by sme chceli pre s.r.o. vyuzivat auto, ktore je na lizing, treba uzatvorit zmluvu s lizingovou spolocnostou? :confused: vela otazok, dufam, ze mi niekto poradi... a ako som si v inych diskusiach vsimla, potom nasleduje este registracia na DU a patalie s podvojnym uctovnictvom, myslite, ze ked nebudeme mat velky obrat, da sa to v nejakom programe zvladnut svojpomocne alebo najst si uctovnicku? :o dakujem...
Economic
10.03.10,06:01
Ja by som tiez chcela poprosit o niekolko rad, povodne som tento prispevok dala ako samostatnu temu, ale nikto mi neodpovedal, tak som sa rozhodla pridat ho sem, kde je vacsia premavka.. Dlho sa zaoberam myslienkou, ako si privyrobit na rodicovskej dovolenke, aby som si prilepsila a nepripravila sa o rodicovsky prispevok :) Mam v umysle zalozit si s.r.o. spolu s manzelom, chcela by som podnikat cez internet, pricom sidlo s.r.o. by bolo u nas doma. V tejto suvislosti mam niekolko otazok, ktore ste urcite uz niekomu zodpovedali, ale velmi by mi pomohlo, keby ste mi na ne este raz odpovedali alebo ma aspon nasmerovali na diskusie, kde sa to uz riesilo. Som zvedava, ci to, ze budem spolocnickou a konatelkou s.r.o. nejako ovplyvni moj status rodica na rodicovskej dovolenke, v povodnom zamestnani nemam rozviazany prac.pomer, a nemusim platit zdravotne odvody. Co so zakladnym imanim? Musi byt na podnikatelskom ucte, ci staci len vyhlasenie, ze bolo splatene? Ked bude sidlo s.r.o. v nasom byte,tak si mame este aj ako s.r.o. platit nejaky najom ako vlastnikom alebo to bude bezplatne? Co sa viac oplati? Ak by sme chceli pre s.r.o. vyuzivat auto, ktore je na lizing, treba uzatvorit zmluvu s lizingovou spolocnostou? :confused: vela otazok, dufam, ze mi niekto poradi... a ako som si v inych diskusiach vsimla, potom nasleduje este registracia na DU a patalie s podvojnym uctovnictvom, myslite, ze ked nebudeme mat velky obrat, da sa to v nejakom programe zvladnut svojpomocne alebo najst si uctovnicku? :o dakujem...

Pokiaľ si nebudeš vyplácať žiadne odmeny, nemalo by to ohroziť Tvoj status rodiča na materskej dovolenke. Vklady spoločníkov nemusia byť na účte. Môže byť na pokladni. Robí sa o tom Vyhlásenie správcu vkladov, že bolo splatené do pokladne. Sídlo môže byť v byte v OV. Nikde nie je napísané, že musí sa platiť nejaký nájom zaň. Auto sa môže využívať v podnikaní ako súkromné, musí sa to oznámiť správcovi dane a platiť daň z motorových vozidiel. Leasingovke by sa to nemuselo nahlasovať. Doporučila by som s eseročkou uzatvoriť zmluvu p prenájme vozidla. 1. krok všetky dokumenty, 2.krok vybavenie živn. oprávnení, 3. krok zápis spoločnosti do OR, 4. krok dańová registrácia a už podnikáš. Pri zápise sro do OR môžeš ušetriť polovicu na súdnom poplatku. Pokiaľ máš aké také vzdelanie ekonomické, podvojné účtovníctvo zvládneš pri málo položkách.
Heleniatko
10.03.10,13:02
Dakujem za odpovede, Economic. Este som sa chcela opytat, ze ked by som si teda nemala vyplacat odmeny, ako by som si mohla zo zisku nieco "odlievat" na bezny chod domacnosti. S.r.o. chcem zalozit hlavne preto, lebo z rodicovskeho prispevku nepokryjem vsetky naklady na deti a domacnost.:(
Economic
10.03.10,14:19
Dakujem za odpovede, Economic. Este som sa chcela opytat, ze ked by som si teda nemala vyplacat odmeny, ako by som si mohla zo zisku nieco "odlievat" na bezny chod domacnosti. S.r.o. chcem zalozit hlavne preto, lebo z rodicovskeho prispevku nepokryjem vsetky naklady na deti a domacnost.:(

Ak si zoberieš niečo z účtu a nebudeš mať doklad do účtovníctva, bude to len prevod peňazí cez 261 - Peniaze na ceste. Z banky Ti odídu to bude - a objavia sa Ti na pokladni, kde bude + . Ak si budeš brať len tak z pokladne bude to pohľadávka voči spoločníkovi. A bude sa to tváriť, že to tam musíš niekedy vrátiť. Keď spoločnosť po ukončení roku, po účtovnej závierke vykáže zisk, potom si môžeš vyplatiť Podiel na zisku.
enol
10.03.10,16:00
Dobrý deň.
Aj ja si chcem založiť s.r.o. a preto sa chcem spýtať,či si musím vybavovať nové živnostenské listy alebo môžem použiť tie čo mám od roku 2007. Som totiž SZČO. Ďakujem
Economic
10.03.10,16:32
Dobrý deň.
Aj ja si chcem založiť s.r.o. a preto sa chcem spýtať,či si musím vybavovať nové živnostenské listy alebo môžem použiť tie čo mám od roku 2007. Som totiž SZČO. Ďakujem

Nepleť hrušky s jablkami. SZČO je iný subjekt ako PO. Preto si na eseročku vybavíš nové ŽL. Na eseročku v žiadnom prípade nemôžeš použiť staré ŽL na SZČO.
Heleniatko
10.03.10,22:05
Ak si budeš brať len tak z pokladne bude to pohľadávka voči spoločníkovi. A bude sa to tváriť, že to tam musíš niekedy vrátiť. Keď spoločnosť po ukončení roku, po účtovnej závierke vykáže zisk, potom si môžeš vyplatiť Podiel na zisku.

Ďakujem za radu, ale čo v prípade, že spoločnosť nebude mať zisk?
Flashkoo
11.03.10,08:36
Dobrý deň,
ako som tu tak čítal, mám taký pocit že zrovna Vy by ste mi vedeli poradiť. Chcem založiť s.r.o. ale budem iba sám. Je aj táto možnosť prípustná?
ďakujem.
Economic
11.03.10,08:40
Dobrý deň,
ako som tu tak čítal, mám taký pocit že zrovna Vy by ste mi vedeli poradiť. Chcem založiť s.r.o. ale budem iba sám. Je aj táto možnosť prípustná?
ďakujem.

Samozrejme je to možné.
bibibo
12.03.10,16:15
Mám otázku. Založil som s.r.o., ale nie som v mojej firme zamestnanec. To znamená, že neberiem z firmy žiaden plat. V podstate firma nemá žiadného zamestnanca. Musím firmu prihlásiť do sociálnej poisťovni alebo niekde ešte inde ??
Economic
12.03.10,16:21
Mám otázku. Založil som s.r.o., ale nie som v mojej firme zamestnanec. To znamená, že neberiem z firmy žiaden plat. V podstate firma nemá žiadného zamestnanca. Musím firmu prihlásiť do sociálnej poisťovni alebo niekde ešte inde ??

Len DÚ na DzP PO. Pokiaľ nie sú žiadni zamestnanci, firmu nikam inam neprihlasuješ.
janka a
16.03.10,11:11
Taktiez riesim zaciatocne "problemy" s novo zalozenou s.r.o. - čkou.Mala by som par otazok:
1.sro čka bola zalozena v okt.2009 a zapisana do OR v novembri: - moze si dat konatel spol. do nakladov svoje vydavky na zalozenie sro-cky s okt. datumom?
2.co sa dalej tyka zauctovania: moze si dat do nakladov aj FA vystavene v ICS za sluzby /napr. hotel.ubytov. na sluzobke/ alebo blocky za zakupenie tovaru? alebo to musia byt len blocky a sluzby zakupene v tuzemsku.

Vopred dakujem
JAJA11
16.03.10,12:27
Taktiez riesim zaciatocne "problemy" s novo zalozenou s.r.o. - čkou.Mala by som par otazok:
1.sro čka bola zalozena v okt.2009 a zapisana do OR v novembri: - moze si dat konatel spol. do nakladov svoje vydavky na zalozenie sro-cky s okt. datumom? áno
2.co sa dalej tyka zauctovania: moze si dat do nakladov aj FA vystavene v ICS za sluzby /napr. hotel.ubytov. na sluzobke/ alebo blocky za zakupenie tovaru? alebo to musia byt len blocky a sluzby zakupene v tuzemsku. Všetky náklady, ktoré súvisia so zabezpečením príjmu môžu ísť do nákladov firmy, aj z ICS :)

Vopred dakujem

Odpoveď je v otázke
jiminow
17.03.10,19:52
"Drahí pomocníci,"

prosím vás o pomoc,
ako formulovať čl.6 v spoločenskej zmluve "VKLADY SPOLOčNíKOV " ak sme dvaja zakladatelia a ja platím keš, a spoločník vkladá nehnutelnosť v takej istej hodnote, kde bude sídlo spoločnosti.
???
takto by to bolo OK?
---------------------------------------------------------------------

Článok 6
Základné imanie a vklady spoločníkov

1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 26 000 Eur (slovom:dvadsaťšesťtisíceur).



2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
XY: nehnuteľnosť v hodnote 13 000 Eur
X1Y1 finančná hotovosť 13 000 Eur
3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov budú splatené pri založení spoločnosti pred jej zápisom do obchodného registra v celom rozsahu. Jednotliví spoločníci odovzdajú do rúk ustanoveného správcu vkladu najneskôr do 20 dní od podpísania tejto zmluvy peňažný vklad v takej výške, ako je uvedené v bode 2 tohto článku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ĎAKUJEM,..
Economic
17.03.10,20:02
"Drahí pomocníci,"

prosím vás o pomoc,
ako formulovať čl.6 v spoločenskej zmluve "VKLADY SPOLOčNíKOV " ak sme dvaja zakladatelia a ja platím keš, a spoločník vkladá nehnutelnosť v takej istej hodnote, kde bude sídlo spoločnosti.
???
takto by to bolo OK?
---------------------------------------------------------------------

Článok 6
Základné imanie a vklady spoločníkov


1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 26 000 Eur (slovom:dvadsaťšesťtisíceur).



2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
XY: nehnuteľnosť v hodnote 13 000 Eur
X1Y1 finančná hotovosť 13 000 Eur
3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov budú splatené pri založení spoločnosti pred jej zápisom do obchodného registra v celom rozsahu. Jednotliví spoločníci odovzdajú do rúk ustanoveného správcu vkladu najneskôr do 20 dní od podpísania tejto zmluvy peňažný vklad v takej výške, ako je uvedené v bode 2 tohto článku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ĎAKUJEM,..

Chcem upozorniť, že pri vklade nehnuteľnosti do ZI spoločnosti je treba vychádzať zo znaleckého posudku, ktorý musí byť súčasťou návrhu na zápis spoločnosti do OR. Podľa toho sa potom prispôsobuje znenie spoločenskej zmluvy. Takéto riešenia sa robia len veľmi zriedkavo.

1) Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len „peňažný vklad“) a iných peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len „nepeňažný vklad“), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.


(2) Nepeňažným vkladom môže byť len majetok, ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť. Vklady spočívajúce v záväzku vykonať práce alebo poskytnúť služby sa zakazujú. Nepeňažný vklad musí byť splatený pred zápisom výšky základného imania do obchodného registra. Ak spoločnosť nenadobudne právo k predmetu nepeňažného vkladu, je spoločník, ktorý sa zaviazal vložiť do spoločnosti tento vklad, povinný zaplatiť jeho hodnotu v peniazoch a spoločnosť je povinná predmet nepeňažného vkladu spoločníkovi vrátiť. Spoločnosť vyzve písomne spoločníka, aby zaplatil hodnotu nepeňažného vkladu, ku ktorému spoločnosť nenadobudla právo, a spoločník je povinný splniť túto povinnosť do 90 dní odo dňa doručenia výzvy.


(3) Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve, zakladateľskej zmluve alebo v zakladateľskej listine, ak tento zákon neustanovuje inak. Hodnota nepeňažného vkladu sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných týmto vkladom alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.
brembo
17.03.10,23:31
Zdravím !
1.Som študentom denného štúdia, 1 ročník, inžinierske štúdium ( teda titul Bc je vo vrecku :) ) v blízkej dobe plánujem založiť jednoosobovú sro, v ktorej budem aj konateľ. neplánujem žiadnych zamestnancov ( ani seba ) - to by nemal byť problém pokiaľ viem.

2.titul v OP nemám zapísaný. videl som že sa niekto už pýtal, ako postupovať ak chcem vo všetkých dokumentoch titul mať, ale jednoduchšie ako ho tam dávať, je podľa mňa ho vynechať (veď ak sa podarí, o rok a pol už aj tak budem Ing). môžem titul len tak vynechať ( a poprípade dodatočne dopísať Ing) ?

3.sídlo spoločnosti chcem nahlásiť u rodičov v byte. súhlas mám. videl som ale že niektorí špekulovali, že by náklady na prevádzku bytu zahrnuli do nákladov sro. je to možné, ak ale byt budú platiť stále rodičia ?

4.ak sa nemýlim, žiadne odvody ani sociálne poistenie platiť nebudem, teda náklady na podnikanie budú len to čo si nechám vyfaktúrovať.

5.videl som tu ľudí ochotných elektronicky podať žiadosť na zápis do OR ( mňa by to malo výjsť lacnejšie aj ked za tútu službu zaplatím). kontaktujte ma, prosím.

na túto neskorú hodinu je to odo mňa všetko, vopred ďakujem za rady, názory a kritiku !
Economic
18.03.10,06:10
Zdravím !
1.Som študentom denného štúdia, 1 ročník, inžinierske štúdium ( teda titul Bc je vo vrecku :) ) v blízkej dobe plánujem založiť jednoosobovú sro, v ktorej budem aj konateľ. neplánujem žiadnych zamestnancov ( ani seba ) - to by nemal byť problém pokiaľ viem.

2.titul v OP nemám zapísaný. videl som že sa niekto už pýtal, ako postupovať ak chcem vo všetkých dokumentoch titul mať, ale jednoduchšie ako ho tam dávať, je podľa mňa ho vynechať (veď ak sa podarí, o rok a pol už aj tak budem Ing). môžem titul len tak vynechať ( a poprípade dodatočne dopísať Ing) ?

3.sídlo spoločnosti chcem nahlásiť u rodičov v byte. súhlas mám. videl som ale že niektorí špekulovali, že by náklady na prevádzku bytu zahrnuli do nákladov sro. je to možné, ak ale byt budú platiť stále rodičia ?

4.ak sa nemýlim, žiadne odvody ani sociálne poistenie platiť nebudem, teda náklady na podnikanie budú len to čo si nechám vyfaktúrovať.

5.videl som tu ľudí ochotných elektronicky podať žiadosť na zápis do OR ( mňa by to malo výjsť lacnejšie aj ked za tútu službu zaplatím). kontaktujte ma, prosím.

na túto neskorú hodinu je to odo mňa všetko, vopred ďakujem za rady, názory a kritiku !

1. Išla by som do toho na začiatok bez titulu, s tým, že neskôr by sa dal zapísať, keď ho budeš mať v OP.
2. V sídle rodičov mať sídlo O.K., no pozor na povinnosť rodičov prihlásiť sa na DÚ a zaplatiť daň z prenájmu. /V podstate či ju zaplatíš zo zisku Ty, alebo rodičia z prenájmu, je to jedno stále je to 19 %/
3. Kým nebudeš prihlásený ako zamestnanec, žiadne odvody.
4. Poskytujem službu el. podania-
Viac info v mojom profile, napíš e-mail. l
jiminow
18.03.10,21:35
Chcem upozorniť, že pri vklade nehnuteľnosti do ZI spoločnosti je treba vychádzať zo znaleckého posudku, ktorý musí byť súčasťou návrhu na zápis spoločnosti do OR. Podľa toho sa potom prispôsobuje znenie spoločenskej zmluvy. Takéto riešenia sa robia len veľmi zriedkavo.

1) Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len „peňažný vklad“) a iných peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len „nepeňažný vklad“), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.


(2) Nepeňažným vkladom môže byť len majetok, ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť. Vklady spočívajúce v záväzku vykonať práce alebo poskytnúť služby sa zakazujú. Nepeňažný vklad musí byť splatený pred zápisom výšky základného imania do obchodného registra. Ak spoločnosť nenadobudne právo k predmetu nepeňažného vkladu, je spoločník, ktorý sa zaviazal vložiť do spoločnosti tento vklad, povinný zaplatiť jeho hodnotu v peniazoch a spoločnosť je povinná predmet nepeňažného vkladu spoločníkovi vrátiť. Spoločnosť vyzve písomne spoločníka, aby zaplatil hodnotu nepeňažného vkladu, ku ktorému spoločnosť nenadobudla právo, a spoločník je povinný splniť túto povinnosť do 90 dní odo dňa doručenia výzvy.


(3) Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve, zakladateľskej zmluve alebo v zakladateľskej listine, ak tento zákon neustanovuje inak. Hodnota nepeňažného vkladu sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných týmto vkladom alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.

áno to viem, prečítal som si aj zákon,
takže v podstate stačí tam doplniť že nehnutelnost v hodnote xx na základe znaleckého posudku .... ?
malo by to tak prejsť?
Economic
19.03.10,06:10
áno to viem, prečítal som si aj zákon,
takže v podstate stačí tam doplniť že nehnutelnost v hodnote xx na základe znaleckého posudku .... ?
malo by to tak prejsť?

Áno, len nezabudni ten znalecký posudok dať ako prílohu k Návrhu na zápis do OR.
bv_alexandra
19.03.10,06:54
Mne sa páči ako všade na úradoch dbajú na každú bodku a čiarku a hlavne na obchodnom registri,a nám zamietli zápis kvôli živnostenskému úradu.
Po dôkladnej kontrole zaklad. listiny a všetkých formulárov sme prišli nato že nám živnostenský úrad zle zapísal obchodné meno spoločnosti. Zabudli na jedno písmenko.
Tak v pondelok ideme na živnostenský a som zvedavá, čo vybavíme. :rolleyes:
Economic
19.03.10,07:13
Mne sa páči ako všade na úradoch dbajú na každú bodku a čiarku a hlavne na obchodnom registri,a nám zamietli zápis kvôli živnostenskému úradu.
Po dôkladnej kontrole zaklad. listiny a všetkých formulárov sme prišli nato že nám živnostenský úrad zle zapísal obchodné meno spoločnosti. Zabudli na jedno písmenko.
Tak v pondelok ideme na živnostenský a som zvedavá, čo vybavíme. :rolleyes:

Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....
bv_alexandra
19.03.10,09:48
Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....

VOlala som tam, a v pondelok ideme rovno za vedúcou odboru, pochybili oni pretože ja mám u seba kopiu žiadosti a tam je všetko správne, aj v zakladatelskej listine.
To bola vec na ktorú som si dávala sakra pozor, aby boli všade bodky čiarky a všetko ako má byť. Potom dám vedieť, ako sme pochodili;)
Díky za radu že mam žiadať okamžitu nápravu, to určite urobim, keďže pochybili oni.
;)
jiminow
19.03.10,20:10
Áno, len nezabudni ten znalecký posudok dať ako prílohu k Návrhu na zápis do OR.

ĎAKUJEM, ĎAKUJEM.
zalobaba
19.03.10,20:34
Nechaj si ukázať Vašu žiadosť, že kto pochybil, či ste náhodou v žiadosti nemali chybičku, ale aj tak by sa mali držať zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy. Ak sa pomýlili, požiadajte ich o "urýchlenú nápravu, nie že budete čakať, kým sa to vedúcemu uráči podpísať " ako to niekedy a niekde býva zvykom. Zaplatili ste za to predsa správny poplatok....


...asi ten správny poplatok neskončil v správnych rukách.....:D
Economic
21.03.10,11:36
VOlala som tam, a v pondelok ideme rovno za vedúcou odboru, pochybili oni pretože ja mám u seba kopiu žiadosti a tam je všetko správne, aj v zakladatelskej listine.
To bola vec na ktorú som si dávala sakra pozor, aby boli všade bodky čiarky a všetko ako má byť. Potom dám vedieť, ako sme pochodili;)
Díky za radu že mam žiadať okamžitu nápravu, to určite urobim, keďže pochybili oni.
;)

Určite budem zvedavá na ústretovosť úradníkov, však chybu si musia uznať, nehovorím o ospravedlnení. To by bolo slušnosťou...
bv_alexandra
22.03.10,06:26
Potrebujem ešte poradiť.
Teraz po pozretí živností som prišla nato že jednu z činnosti sme chceli:
1 Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Toto však nie je živnosť voľná a tak máme vydaný živnostenský list do 3,5t
V odmietnutí z ORSR sa konktrétne píše:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
To že je uvedený zlý názov spoločnosti v živnostenských listoch je zrejmé,
ale teraz neviem či sa tam hovori aj o tom že v návrhu sme žiadali zapísať živnosť nad 3,5t a máme živnost len do 3,5t.
Resp akým spôsobom to vložiť do námietky.
A ešte jedna otázka:
Aj v nájomnej zmluve je chyba v obchodnom mene. Za to sme tiiež dostali odmietnutie zápisu.
Akým spôsobom napraviť túto chybu? Je potrebný dotatok? alebo stači k najomnej zmluve vytlačit opravenú prednu stranu a takúto opravenú nájomnú zmluvu doložiť k námietke?
vdaka vopred za radu. :)
Economic
22.03.10,06:59
Potrebujem ešte poradiť.
Teraz po pozretí živností som prišla nato že jednu z činnosti sme chceli:
1 Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t vrátane prípojného vozidla
Toto však nie je živnosť voľná a tak máme vydaný živnostenský list do 3,5t
V odmietnutí z ORSR sa konktrétne píše:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
To že je uvedený zlý názov spoločnosti v živnostenských listoch je zrejmé,
ale teraz neviem či sa tam hovori aj o tom že v návrhu sme žiadali zapísať živnosť nad 3,5t a máme živnost len do 3,5t.
Resp akým spôsobom to vložiť do námietky.
A ešte jedna otázka:
Aj v nájomnej zmluve je chyba v obchodnom mene. Za to sme tiiež dostali odmietnutie zápisu.
Akým spôsobom napraviť túto chybu? Je potrebný dotatok? alebo stači k najomnej zmluve vytlačit opravenú prednu stranu a takúto opravenú nájomnú zmluvu doložiť k námietke?
vdaka vopred za radu. :)

Voľná živnosť je iba preprava do 3,5 t. Keď chceš veľkú nákladnú prepravu - to je koncesia. Opraviť nájomnú zmluvu, hoci i rukou. Alebo ako píšeš vytlačiť novú prvú stranu a doložiť tú správnu. Ak spĺňaš podmienky na vydanie koncesie, požiadaj o jej vydanie, možno by si to stihla do 15 dní do podania námietok. Ak nestihneš, daj tam poznámku, že uvedený predmet dáš zapísať, keď získaš naň potrebné oprávnenie.
bv_alexandra
22.03.10,07:15
Voľná živnosť je iba preprava do 3,5 t. Keď chceš veľkú nákladnú prepravu - to je koncesia. Opraviť nájomnú zmluvu, hoci i rukou. Alebo ako píšeš vytlačiť novú prvú stranu a doložiť tú správnu. Ak spĺňaš podmienky na vydanie koncesie, požiadaj o jej vydanie, možno by si to stihla do 15 dní do podania námietok. Ak nestihneš, daj tam poznámku, že uvedený predmet dáš zapísať, keď získaš naň potrebné oprávnenie.
Len sa mi jedná o to že do návrhu sme žiadali zapísať nad 3,5t
a máme živnosť do 3,5t
Takže len napíšem že žiadame zapísať do 3,5t? :)
bv_alexandra
22.03.10,08:20
Takže ako sme pochodili na živnostenskom.
Samozrejme že to bol pre nich dosť veľký problém, a hľadali nejakú zámienku aby z chyby obvinili nás.
To sa však nepodarilo a vyriešili to spôsobom :
že nám dali papier, kde je napísané že došlo k chybe, že opravujú obchodný názov spoločnosti, a že tetno list je neoddeliteľnou súčasťou všetkých živnostenských listov.
Teda nové ŽL nám nevydali. A pri každom predložení ŽL niekomu budeme musieť aj predkladať tento list.
Zdá sa mi to trošku pritiahnuté za vlasy. Ale čo už.
Idem skúsiť naformulovať tú námietku proti odmietnutiu dúfam že to už bude všetko ok.
bv_alexandra
22.03.10,10:20
Prosím Vás ešte k tým námietkam.
Jednou z námietok máme tak ako som už vyššie písala:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
Okrem toho že priložím list zo živnostenského o oprave mena.
stačí ked k námietkam priložim správne vyplnenú stranu P7/2 z návrhu na zápis, kde sa vlastne píšu predmety podnikania?
ALebo musím opäť vyplniť kompletný návrh? vôbec sa neviem pohnúť ďalej.
Zatial moja hlava splodila toto, no tiež neviem či to je správne:
---------------------------------------------------------------------
Dňa 18.03.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu.Dôvodom odmietnutia bolo že prílohy k návrhu nespĺňajú podmienky na vykonanie zápisu. Proti uvedenému odmietnutiu zápisu do obchodného registra týmto podávame námietku, ku ktorej prikladáme:
1. opravenú nájomnú zmluvu /2x/
2. výpis z katastra nehnuteľností /2x/
3. opravu obchodného mena z obvodného úradu Bratislava /2x/
4.a tu neviem čo :mee: týka sa to toho nesprávneho predmetu činnosti
Economic
22.03.10,12:12
Prosím Vás ešte k tým námietkam.
Jednou z námietok máme tak ako som už vyššie písala:
Spolu s návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom....., Navrhovateľ k návrhu nedoložil živnostenské oprávnenie na predmet činnosti, ktorý žiada zapísať do registra, vydané na Spoločnosť XYsro.
Pripojený výpis zo živnostenského registra je vydaný na obchodné meno spoločnosti XYX sro.
Okrem toho že priložím list zo živnostenského o oprave mena.
stačí ked k námietkam priložim správne vyplnenú stranu P7/2 z návrhu na zápis, kde sa vlastne píšu predmety podnikania?
ALebo musím opäť vyplniť kompletný návrh? vôbec sa neviem pohnúť ďalej.
Zatial moja hlava splodila toto, no tiež neviem či to je správne:
---------------------------------------------------------------------
Dňa 18.03.2010 nám bolo doručené oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu.Dôvodom odmietnutia bolo že prílohy k návrhu nespĺňajú podmienky na vykonanie zápisu. Proti uvedenému odmietnutiu zápisu do obchodného registra týmto podávame námietku, ku ktorej prikladáme:
1. opravenú nájomnú zmluvu /2x/
2. výpis z katastra nehnuteľností /2x/
3. opravu obchodného mena z obvodného úradu Bratislava /2x/
4.a tu neviem čo :mee: týka sa to toho nesprávneho predmetu činnosti


Predmet musíš dať podľa znenia aké je na živnostenskom liste. Ak to robíš papierovo, tak z návrhu si vytlač iba tú stranu, kde sú predmety...a dolož ako prílohu. Aj do textu námietok to daj, že opravuješ správne znenie predmetov podnikania.
bv_alexandra
22.03.10,13:38
Predmet musíš dať podľa znenia aké je na živnostenskom liste. Ak to robíš papierovo, tak z návrhu si vytlač iba tú stranu, kde sú predmety...a dolož ako prílohu. Aj do textu námietok to daj, že opravuješ správne znenie predmetov podnikania.
Nakoniec som tam napísala:
4. strana P2/7 z návrhu na zápis obch. spoločnosti 1x
Nakolko som bola časovo tlačená od vyšších mocí:D
Dúfam však že nebolo treba davať opäť nejaké kolky, lebo to ma napadlo až potom.
Economic ešte sa opýtam, myslíš že bude stačiť ten oficialny list zo živnostenského ohladom toho obchodného mena.
Ak by náhodou ešte našli nejakú chybu resp. by nestačil ten list zo živnostenského bude možný ešte opravný prostriedok teda bude možné podať námietky?
Economic
22.03.10,15:49
Nakoniec som tam napísala:
4. strana P2/7 z návrhu na zápis obch. spoločnosti 1x
Nakolko som bola časovo tlačená od vyšších mocí:D
Dúfam však že nebolo treba davať opäť nejaké kolky, lebo to ma napadlo až potom.
Economic ešte sa opýtam, myslíš že bude stačiť ten oficialny list zo živnostenského ohladom toho obchodného mena.
Ak by náhodou ešte našli nejakú chybu resp. by nestačil ten list zo živnostenského bude možný ešte opravný prostriedok teda bude možné podať námietky?

Pôjde to v rámci jedného súdneho poplatku. V tom liste od živnostenského to bude určite v poriadku. Ak by námietky zamietli, dá sa odvolať, len to potom trošku trvá, lebo o tom rozhoduje už sudca. Minule som takýto prípad pre jedného klienta. Došli sme až po odvolanie, a rozhodli tzv. "autoremedúrou" Určite daj vedieť, ako si dopadla.
riccado
22.03.10,16:28
len pre info, napr. Obchodny register Presov ziada pri chybe v navrhu ako prilohu namietok cely navrhovy formular s odstranenou chybou, podpisany a s overenymi podpismi. Nestaci im len opravena strana, toto zamietaju...
bv_alexandra
23.03.10,06:14
len pre info, napr. Obchodny register Presov ziada pri chybe v navrhu ako prilohu namietok cely navrhovy formular s odstranenou chybou, podpisany a s overenymi podpismi. Nestaci im len opravena strana, toto zamietaju...

OHladom toho listu z návrhu to som si volala na súd či to stačí. tak dúfam že dievčataá na súde vedia čo hovoria:)
riccado
23.03.10,11:36
OHladom toho listu z návrhu to som si volala na súd či to stačí. tak dúfam že dievčataá na súde vedia čo hovoria:)

mimotemy suhlasim, znova zas plati, ze iny kraj, iny mrav ;)
chausj
25.03.10,16:15
Dobry den,

chcem sa Vas opytat, ak v spolocenskej zmluve je napisane ze podpisy zakladajucich osob budu zaroven sluzit ako podpisove vzory je potom potrebne mat aj zvlast overene tlacivo s podpisovymi vzormi?

a druha otazocka, pri elektronickom podani navrhu na zapis spolocnosti, musi byt aj navrh overeny, alebo staci iba vyplnit a podpisat zarucenym elektronickym podpisom?

Dakujem velmi pekne za odpovede!
Economic
25.03.10,16:46
Dobry den,

chcem sa Vas opytat, ak v spolocenskej zmluve je napisane ze podpisy zakladajucich osob budu zaroven sluzit ako podpisove vzory je potom potrebne mat aj zvlast overene tlacivo s podpisovymi vzormi?

a druha otazocka, pri elektronickom podani navrhu na zapis spolocnosti, musi byt aj navrh overeny, alebo staci iba vyplnit a podpisat zarucenym elektronickym podpisom?

Dakujem velmi pekne za odpovede!

1. Malo by to stačiť
2. Návrh sa podáva elektronicky a podpisuje sa ZEP-om, teda neoveruje sa u notára.
chausj
25.03.10,18:05
2. Návrh sa podáva elektronicky a podpisuje sa ZEP-om, teda neoveruje sa u notára.

aj v tom pripade ak su dvaja spolocnici a konatelia?
domenico.office
25.03.10,19:45
aj v tom pripade ak su dvaja spolocnici a konatelia?

Počet spoločníkov, či konateľov nemá vplyv na elektronické podanie návrhu do OR, či overenie návrhu u notára.
chausj
25.03.10,20:37
Dakujem Vam velmi pekne za odpovede!
peter750
05.04.10,11:40
Caute ludia,

po vydani ziv. listov som zistil preklep v zakl. listine, tak som ho opravil spolu so znenim predmetov tak ako ich vydal ziv. urad.

OR mi odmietol zapis, lebo som na tu novu zakl. listinu dal datum po vydani ZL. Nemam este presne znenie odmietnutia, ale vyziadal si dolozit zakl. listinu z ziv. uradu --- teraz neviem ci musim ist na ZU, vybrat zakl. listinu, ist ju overit, a dat na OR?

Su v nej totiz aj nejake preklepy, a predmety zivnosti nesedia doslovne.


Mozem dat na OR teraz uplne inu zakl .listinu nez je na ZU ? S tym ze na nu dam ten isty datum ako na tu prvu.
Economic
05.04.10,12:44
Caute ludia,

po vydani ziv. listov som zistil preklep v zakl. listine, tak som ho opravil spolu so znenim predmetov tak ako ich vydal ziv. urad.

OR mi odmietol zapis, lebo som na tu novu zakl. listinu dal datum po vydani ZL. Nemam este presne znenie odmietnutia, ale vyziadal si dolozit zakl. listinu z ziv. uradu --- teraz neviem ci musim ist na ZU, vybrat zakl. listinu, ist ju overit, a dat na OR?

Su v nej totiz aj nejake preklepy, a predmety zivnosti nesedia doslovne.


Mozem dat na OR teraz uplne inu zakl .listinu nez je na ZU ? S tym ze na nu dam ten isty datum ako na tu prvu.

Mal si dátum nechať pôvodný. Keď budeš mať v hrsti dôvody odmietnutia, potom presne poriešime. Môžno budeš musieť doložiť pôvodnú ZL, no doporučim Ti urobiť Doplnok č. 1 k zaklad. listine, kde pozmeníš tie drobné úpravy, ktoré si robil a aj úplné znenie.
peter750
05.04.10,13:12
Mal si dátum nechať pôvodný. Keď budeš mať v hrsti dôvody odmietnutia, potom presne poriešime. Môžno budeš musieť doložiť pôvodnú ZL, no doporučim Ti urobiť Doplnok č. 1 k zaklad. listine, kde pozmeníš tie drobné úpravy, ktoré si robil a aj úplné znenie.

Ahoj ano to som si myslel - ze budem musiet urobit ten dodatok k Zakl.L. Prosim ta ako to prebieha - hlavne z casoveho hladiska. Robim v zahranici a zajtra si teda zoberem volno a ostam v BA - stihnem to vybavit za 1 den?

Ten dodatok musim dat aj na Ziv. urad alebo len na OR? Musim cakat na rozhodnutie Ziv. uradu? Mozem to cele urobit v jeden den?

Dik

PS: a este si niesom isty ci ta zakl. listina neobsahuje dalsi chyby .. lebo sud ju asi asni neskumal ked nemala korektny datum. Pojdem to dat skontrolovat zajtra --- asi k notarovi.
Economic
05.04.10,13:29
Ahoj ano to som si myslel - ze budem musiet urobit ten dodatok k Zakl.L. Prosim ta ako to prebieha - hlavne z casoveho hladiska. Robim v zahranici a zajtra si teda zoberem volno a ostam v BA - stihnem to vybavit za 1 den?

Ten dodatok musim dat aj na Ziv. urad alebo len na OR? Musim cakat na rozhodnutie Ziv. uradu? Mozem to cele urobit v jeden den?

Dik

PS: a este si niesom isty ci ta zakl. listina neobsahuje dalsi chyby .. lebo sud ju asi asni neskumal ked nemala korektny datum. Pojdem to dat skontrolovat zajtra --- asi k notarovi.

Mal by si to v pohode stíhať v jeden deň. Postup : 1. prebrať odmietačku. 2. urobiť dodatok a všetko čo vyplynie z odmietnutia, čo bude treba overiť, 3. podať námietky do OR a priložiť prílohy. V prípade potreby viac info v mojom profile. Na živnostenský nemusíš dávať dodatok, pokiaľ boli len drobunké chybičky opravované a oni na to neprišli.... Nepotrebuješ na kontrolu notára, prejdeme si to, keď bude treba, hoci i telefonicky.
peter750
05.04.10,13:50
OK toto spravim takto ako pises. Chyby su zatial ktore som nasiel :

- zly rok narodenia
- predmety zivnosti nesedia doslovne podla ZL
- tato veta zevraj musi byt preformulovana som cital tu na porade : "
1. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. "

Na ziv. u. neprisli na nic -- vsetko schvalili a vydali ZL.


Takze nemusim to davat na ZL ? --- to by bolo super ak by som to stihol v jeden den. Lebo som naozaj pod casovym stresom aj to zajtrajsie volno by som si
nemal brat.


Dufam ze bratia cesi budu mat pochopenie ze to po piatoch tyzdnoch este nemam zalozene :O

Prosim mohla by si mi poslat cislo na seba, v pripade krajnej nudze by som sa zajtra ozval :)



Teraz ma napadlo --- ja si teda zajtra ani nemusim brat volno ? Moze to ist za mna vybavit nejaky znamy, kedze to netreba overovat u notara? Ma plnu moc odomna.
Economic
05.04.10,13:56
OK toto spravim takto ako pises. Chyby su zatial ktore som nasiel :

- zly rok narodenia
- predmety zivnosti nesedia doslovne podla ZL
- tato veta zevraj musi byt preformulovana som cital tu na porade : "
1. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. "

Na ziv. u. neprisli na nic -- vsetko schvalili a vydali ZL.


Takze nemusim to davat na ZL ? --- to by bolo super ak by som to stihol v jeden den. Lebo som naozaj pod casovym stresom aj to zajtrajsie volno by som si nemal brat.


Dufam ze bratia cesi budu mat pochopenie ze to po piatoch tyzdnoch este nemam zalozene :O

Prosim mohla by si mi poslat cislo na seba, v pripade krajnej nudze by som sa zajtra ozval :)

Je divné, že si nevšimli zlý dátum narodenia, to by si aj ručne opravil. Ostatné chybičky ich netrápia... S RF nič nemajú....
peter750
05.04.10,15:21
Je divné, že si nevšimli zlý dátum narodenia, to by si aj ručne opravil. Ostatné chybičky ich netrápia... S RF nič nemajú....

Dobre ale na OR to musi byt opravene vsetko -- nie ?

Aj rok narodenia, aj rezervny fond, aj znenie predmetov.

Tka odchadzam dnes do CR a necham to na znamemeho a dufam ze ten dodatok nebudu chciet tiez notarsky overeny.
Economic
05.04.10,15:30
Dobre ale na OR to musi byt opravene vsetko -- nie ?

Aj rok narodenia, aj rezervny fond, aj znenie predmetov.

Tka odchadzam dnes do CR a necham to na znamemeho a dufam ze ten dodatok nebudu chciet tiez notarsky overeny.

Na OR musí byť opravené všetko a všetko správne. Dodatok, teda podpis na ňom musí byť overený.... Nezvolil si šťastnú cestu, nechať to na známeho, veď môžeš prísť o súdny poplatok.
bv_alexandra
07.04.10,07:00
Takže sro je úspešne zapísané. Ďakujem všetkcýh za pomoc, hlavne tebe Economic. ;)
ALe predsa sa vyskytol jeden háčik, išli sme si pre prvý výpis a povedali nám že to poslali poštou, aj napriek tomu že do návrhu sme začiarkli že si prídeme osobne. :rolleyes:
Economic
07.04.10,07:39
Takže sro je úspešne zapísané. Ďakujem všetkcýh za pomoc, hlavne tebe Economic. ;)
ALe predsa sa vyskytol jeden háčik, išli sme si pre prvý výpis a povedali nám že to poslali poštou, aj napriek tomu že do návrhu sme začiarkli že si prídeme osobne. :rolleyes:

Takže to je malý háčik.... A to nemohli vytlačiť ešte jeden a dať Ti ho grátis, keď už to domrvili ? Teším sa, že to dobre dopadlo.
bv_alexandra
08.04.10,05:46
Takže to je malý háčik.... A to nemohli vytlačiť ešte jeden a dať Ti ho grátis, keď už to domrvili ? Teším sa, že to dobre dopadlo.

No asi nemohli:mad:, darmo je to štátna inštitucia. Museli sme si vytiahnut ďalší a za poplatok. A nepomohol ani argument, že sme v návrhu zaškrtli že si prídeme po to osobne. :)
ucetni_fantozzi
08.04.10,05:55
alexandra, prave preto ze je to statna institucia by som trval na presnom dodrzani postupu! mne sa stala opacna situacia - firma zapisana a ja sedim a cakam - v navrhu som zadal, ze chcem vypis postou, oni to do systemu nahodili omylom, ze si pridem osobne. narobil som tam trochu vietor a s ospravedlnenim mi to poslali...

inak ku tejto teme - naozaj je vyhodnejsie nechat si zalozit firmu o profikov a cenovo to pride na cca tu istu sumu, ako ked si to clovek podava sam (pri elektronickom zalozeni je uspora na poplatkoch) - ja sam uz zakladanie firiem realizujem takto...
Petmar33
08.04.10,17:47
Dobry den.
Potreboval by som poradit. Zakladal som druhu s.r.o. kde mi odmietli vykonat zapis. Jedna sa o dve chyby... zle urceny spravca vkladu, treba to opravit v ZL a dolozit nove vyhlasenie spravcu vkladu a nezhoda medzi nazvom jednej zivnosti z vypisom zo ZR ako mam uvedene v ZL a na navrhu na zapis s.r.o. do OR.
Predpokladany postup:
K namietke dolozim...
Dodatok k ZL kde opravim bod kt. pojednava o spravcovi vkladu a nazov zivnosti.
Vyhotovenie novej ZL s novym datumom.
Vyhlasenie spravcu vkladu.

a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem :)
Economic
08.04.10,18:00
Dobry den.
Potreboval by som poradit. Zakladal som druhu s.r.o. kde mi odmietli vykonat zapis. Jedna sa o dve chyby... zle urceny spravca vkladu, treba to opravit v ZL a dolozit nove vyhlasenie spravcu vkladu a nezhoda medzi nazvom jednej zivnosti z vypisom zo ZR ako mam uvedene v ZL a na navrhu na zapis s.r.o. do OR.
Predpokladany postup:
K namietke dolozim...
Dodatok k ZL kde opravim bod kt. pojednava o spravcovi vkladu a nazov zivnosti.
Vyhotovenie novej ZL s novym datumom.
Vyhlasenie spravcu vkladu.

a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem :)

Takže po poriadku. Opraviť bod o správcovi vkladu a dať správneho správcu vkladu /nové vyhlásenie SV a ZL musia byť zladené/
Znenie predmetu opraviť tak ako má byť podľa vydaného živn. oprávnenia.
Z návrhu na zápis spoločnosti vytlačiť iba tú stranu s predmetmi a uviesť ich správne. Zase to musí ladiť aj so ZL.
Samozrejme doložiť dodatok, v ktorom to bude všetko "okecané" tak aby tomu porozumeli. A aj do námietok radšej napísať viac ako menej je lepšie.
zk24
08.04.10,18:01
a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem :)

Mas rozdiely aj medzi Zakladatelskou listinou a Zivnostenskymi listami? (trosku som sa v tom stratila). Potom musis opravit aj zakladatelsku listinu....

mne sa stalo presne to iste, teraz som davala ziadost o zaregistrovanie zivnosti. Na Zakladatelskej listine mam nazov jednej cinnosti trosicku iny ako by mal byt. Prevzali mi to, s tym, ze povedala ze navrh do OR musim spravit podla zivnostenskych listov, prepisat dve kopie zakladatelskej listiny, nanovo tieto dva kusy overit a dat navrh na OR...

ZL je zakladatelska listina alebo zivnostensky list... :confused:
Economic
08.04.10,18:06
Mas rozdiely aj medzi Zakladatelskou listinou a Zivnostenskymi listami? (trosku som sa v tom stratila). Potom musis opravit aj zakladatelsku listinu....

mne sa stalo presne to iste, teraz som davala ziadost o zaregistrovanie zivnosti. Na Zakladatelskej listine mam nazov jednej cinnosti trosicku iny ako by mal byt. Prevzali mi to, s tym, ze povedala ze navrh do OR musim spravit podla zivnostenskych listov, prepisat dve kopie zakladatelskej listiny, nanovo tieto dva kusy overit a dat navrh na OR...

ZL je zakladatelska listina alebo zivnostensky list... :confused:

ZL = zaklad. listina ŽL = živnostenské listy.

Keby sa to podávalo elektronicky stačia v jednom exemplári dokumenty a ešte šetríš okrem poplatkov na overovačkách aj na súdnych poplatkoch....

Inak platí jedno základné pravidlo pri prílohách k návrhu, všetky údaje sa musia navzájom zhodovať. A dôležité je aj pri adresách udávať ich do dokumentov a do návrhu v súlade s OP /obč. preukazom/, lebo aj to sa môže vypomstiť.
zk24
08.04.10,18:12
ZL = zaklad. listina ŽL = živnostenské listy.



v prípade, že používame diakritiku ;)

Navrh do OR idem podavat elektronicky, staci mi teda jedna opravena zakladatelska listina?
Petmar33
08.04.10,18:16
Dakujem za taku rychlu reakciu. Jedna sa o to, ze zakladam s.r.o. pre znameho cez el. podatelnu. Vypracoval som dokumenty, znami si to poriesil na ŽR a poslal mi to, len mi zabudol povedat, ze mu na ŽR nezapisali jednu zivnost tak, ako som ju ja dal do navrhu aj do ZL a to sprostredkovanie v oblasti sluzieb, obchodu a vyroby... v mojej s.r.o. mi takuto zivnost zapisali, jemu povedali na ŽR, ze to moze byt len jedno z toho, tak na ŽL je napisane len sprostredkovanie sluzieb, co som si ja nevsimol ked som podaval navrh na zapis do OR. Cize treba to opravit v navrhu aj v ZL.
Spravcu vkladu som nechtiac uviedol konatela, kedze nieje sucasne aj spolocnikom, je to chyba, preto to musim opravit v ZL a prilozit vyhlasenie spravcu vkladu.
Problem je, ze niesom si isty, co vsetko treba a ako opravene prilozit k namietke. :)
Economic
08.04.10,18:21
v prípade, že používame diakritiku ;)

Navrh do OR idem podavat elektronicky, staci mi teda jedna opravena zakladatelska listina?

Ale dodatok k ZL teda k živnostenským listom nemôže byť, iba ak k zakladateľskej listine, keď už.

Pri elektronickom podávaní do OR stačí všetko zoskenovať v jednom exemplári, a teda aj fyzicky stačia v 1.
Petmar33
08.04.10,18:35
K namietke prilozim:
Dodatok k ZL (opravene chybne body)
Novu ZL (opravenu)
Vyhlasenie spravcu vkladu
Opraveny navrh na zapis ( len tu jednu stranu, alebo cely?... ak cely, treba tam vypisat vsetko prilohy ako v prvom zapise a aj ich poslat znova? navrh som posielal elektronicky)

Z toho co som sa docital na nete mi vychadza, ze by mohlo stacit vyhotovit novu ZL s povodnym datumom a tym padom by som nemusel robit dodatok, ale niesom isty touto alternativou :)

P.S. najdem tu niekde vzor dodatku k ZL? :)
Economic
08.04.10,18:35
Takze este raz...
Dodatok k ZL kde zmenim chybne body
Nova ZL s novym datumom?
(uvazujem aj, ci nestaci nova ZL s povodnym datumom ako je na starej, tym by sa mozno nemusel robit dodatok, ci? :)
Novy navrh na zapis (iba ta opravena strana? navrh som podaval elektronicky)

Uvazovanie : nestaci do namietky napisat, ze navrhujem danu spornu zivnost zapisat v takom zneni, ako je na vypise zo ŽR a na novej ZL?

Dodatok - O.K.
nová ZL - pomenuj ju Zakladateľská listina - úplné znenie, tú nemusíš overovať, ale ju daj s aktuálnym dátumom
Z návrhu stačí iba tá strana kde sú predmety, nemusí byť celý.
Námietky môžeš podať aj poštou, 50 % SP ostáva zachovaná.
Petmar33
08.04.10,18:42
Dodatok - O.K.
nová ZL - pomenuj ju Zakladateľská listina - úplné znenie, tú nemusíš overovať, ale ju daj s aktuálnym dátumom
Z návrhu stačí iba tá strana kde sú predmety, nemusí byť celý.
Námietky môžeš podať aj poštou, 50 % SP ostáva zachovaná.

Dakujem za odpoved... blbne mi net, najskor mi neposlalo nic, tak som to pisal stale odznova, len trocha inak formulovane a nakoniec sem prisli vsetky spravy :)) neda sa to mazat? :)
Economic
08.04.10,18:46
Dakujem za odpoved... blbne mi net, najskor mi neposlalo nic, tak som to pisal stale odznova, len trocha inak formulovane a nakoniec sem prisli vsetky spravy :)) neda sa to mazat? :)

Netreba mazať.... Nevadí....
ucetni_fantozzi
09.04.10,06:33
nase zivnostenske urady su kapitola sama o sebe... s oblubou menia definovane nazvy cinnosti, velmi radi preformuluju dokonca ministerstvom odporucane nazvy zivnosti a podobne.

a tiez s potesenim kritizuju zakladatelske listiny, ci spolocenske zmluvy - aky sarlatan ich pisal, to by oni tak neurobili a podobne dristy...

najvacsia radost je, ked vam zmenia napr. "nakup tovaru na ucely" na "nekup tovaru pre ucely". kedze listiny prilozene k navrhu na zapis musia byt v exaktnom sulade, je potrebne toto vzdy poriadne skontrolovat a v pripade rozdielov riesit.

este ze mame na tej nasej rodnej hrude taku skvelu podporu podnikania... ;-)
Economic
09.04.10,08:52
nase zivnostenske urady su kapitola sama o sebe... s oblubou menia definovane nazvy cinnosti, velmi radi preformuluju dokonca ministerstvom odporucane nazvy zivnosti a podobne.

a tiez s potesenim kritizuju zakladatelske listiny, ci spolocenske zmluvy - aky sarlatan ich pisal, to by oni tak neurobili a podobne dristy...

najvacsia radost je, ked vam zmenia napr. "nakup tovaru na ucely" na "nekup tovaru pre ucely". kedze listiny prilozene k navrhu na zapis musia byt v exaktnom sulade, je potrebne toto vzdy poriadne skontrolovat a v pripade rozdielov riesit.

este ze mame na tej nasej rodnej hrude taku skvelu podporu podnikania... ;-)

To je pravda, nájdu sa všelijaké pracovníčky, ale ja mám po väčšinou iba dobré skúsenosti v mojom okolí. Keďže som tam niekedy skoro ako v pracovnom pomere... U nás si niekedy aj radíme navzájom, čo je myslím veľmi dobré, potom môžem dávať správne info aj tu na porade pre ľudí.
Petmar33
09.04.10,09:05
Netreba mazať.... Nevadí....
Neviete mi poradit, kde by som nasiel vzor dodatku k ZL? Este som dodatok nepisal, takze niesom isty, ako to ma byt presne formulovane :)
Economic
09.04.10,09:08
Neviete mi poradit, kde by som nasiel vzor dodatku k ZL? Este som dodatok nepisal, takze niesom isty, ako to ma byt presne formulovane :)

Dodatok č. 1 k zakladateľskej listine zo dňa.......

Na základe odmietnutia vykonať zápis spoločnosti xy... do OR sa mení článok XX bod xx a jeho pôvodné znenie sa nahrádza xxxxxxxx

ostatné články pôvodnej zakladateľskej listiny ostávajú nemenné. Overiť podpis na dodatku.

V ......, 8.4.2010
orientmonkey
12.04.10,19:27
Ahojte, predpokladam, ze sa to uz v tomto vlakne riesilo, ale asi z toho zosediviem kym to cele prejdem. Potreboval by som radu

Zakladame spol sro a na zivnostenskom sme uz boli, o tyzden mame ist pre ZL a potom hura na ORSR.



prosim poradte kolkokrat mam mat Spolocensku zmluvu?
zatial ju mame trikrat (kazdemu spolocnikovi jedna, jendna na Zivnostensky register) Kolko ich este potrebujem? ORSR a tak...

Potreboval by som este vediet ake tlacivo mi treba na ORSR lebo mila pani ma tam po pol hodine odbila, ze niesu informacna kancelaria a bolo :) Pokial niekto mate vzor ako to ma byt aj vyplne velmi to ocenim.

Ake su poplatky na ORSR?

Dakujem.
Economic
12.04.10,19:29
Ahojte, predpokladam, ze sa to uz v tomto vlakne riesilo, ale asi z toho zosediviem kym to cele prejdem. Potreboval by som radu

Zakladame spol sro a na zivnostenskom sme uz boli, o tyzden mame ist pre ZL a potom hura na ORSR.



prosim poradte kolkokrat mam mat Spolocensku zmluvu?
zatial ju mame trikrat (kazdemu spolocnikovi jedna, jendna na Zivnostensky register) Kolko ich este potrebujem? ORSR a tak...

Potreboval by som este vediet ake tlacivo mi treba na ORSR lebo mila pani ma tam po pol hodine odbila, ze niesu informacna kancelaria a bolo :) Pokial niekto mate vzor ako to ma byt aj vyplne velmi to ocenim.

Ake su poplatky na ORSR?

Dakujem.

Ak by si sa rozhodol podať to elektronicky a pri tom ušetriť 50 % na súdnom poplatku, stačilo by Ti mať všetky dokumenty v jednom exemplári. V tom prípade by si sa nemusel ani trápiť vyplnením návrhu.
orientmonkey
12.04.10,20:06
ahoj, vies mi dat k tomu nejake blizsie info? ako to spravit, co k tomu teda presne treba a tak.... som z toho jelen uplny

uz som aj nasiel prislusne tlacivo ale ma serie lebo nema dostatocny pocet koloniek na predmety cinnosti
Economic
13.04.10,04:55
ahoj, vies mi dat k tomu nejake blizsie info? ako to spravit, co k tomu teda presne treba a tak.... som z toho jelen uplny

uz som aj nasiel prislusne tlacivo ale ma serie lebo nema dostatocny pocet koloniek na predmety cinnosti

Návrh sa vyplňuje cez internet explorer. Povolíš makrá. Potom máš tam možnosť doplnku - pridáš stranu, ktorú potrebuješ. Ak si sa rozhodol pre klasické papierové podanie, na vrch návrhu nalepíš kolok 66.- Eur a všetky prílohy dvojmo.
orientmonkey
13.04.10,11:30
Ahoj Economic

no podam to nakoniec papierovo.
Prosim odobri mi ci mam vsetko co potrebujem:

-2 x spolocenska zmluva

-tlacivo "navrh na zapis"
k tomu ako prilohy
-vyhlasenie majitela nehnutelnosti (2 x) - toto mozem napisat ako chcem alebo to musi mat presny koncept resp je na to tlacivo?
- vyhlasenie spravcu vkladu (2 x) -toto tiez lubovolne alebo tlacivo?

vsetko musi byt podpisane a overene u notara

66 Eur kolok - viac sa neplati to je vssetko?

na vsetkom samozrejme overene podpisy


+ potrebujem radu - Tlacivo "navrh na zapis" nema dostatocny pocet koloniek na zivnosti ktore spolocnost ma, ako to mam spravne vypisat aby tam boli vsetky resp mam tam dat nejaku prilohu alebo ako?


Dakujem

Zabudol som na nieco?

p.s. este doplnim ze vypisujem ten navrh cez PC v open office dokumente s makrami
Economic
13.04.10,13:06
Ahoj Economic

no podam to nakoniec papierovo.
Prosim odobri mi ci mam vsetko co potrebujem:

-2 x spolocenska zmluva

-tlacivo "navrh na zapis"
k tomu ako prilohy
-vyhlasenie majitela nehnutelnosti (2 x) - toto mozem napisat ako chcem alebo to musi mat presny koncept resp je na to tlacivo?
- vyhlasenie spravcu vkladu (2 x) -toto tiez lubovolne alebo tlacivo?

vsetko musi byt podpisane a overene u notara

66 Eur kolok - viac sa neplati to je vssetko?

na vsetkom samozrejme overene podpisy


+ potrebujem radu - Tlacivo "navrh na zapis" nema dostatocny pocet koloniek na zivnosti ktore spolocnost ma, ako to mam spravne vypisat aby tam boli vsetky resp mam tam dat nejaku prilohu alebo ako?


Dakujem

Zabudol som na nieco?

p.s. este doplnim ze vypisujem ten navrh cez PC v open office dokumente s makrami

Vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti môže byť napísané po svojom, ale aby z neho bola zrejmá a adresa a na akom LV je zapísaná. Môžeš radšej 1x priložiť výpis LV. Už ho odo mňa žiadali, aby mali preukázané, že vyhlásenie urobil naozaj vlastník.
K tým kolonkám na predmety : pridať stranu 2
orientmonkey
13.04.10,15:29
pridat strenu 2 myslis, ze ju skopirujem a znova vypisem?
Nakolko mame skoro 30 predmetov tak tie strany mozno bude treba aj 3 :)

kolky sedia? 66 Eur? staci to?
Economic
13.04.10,15:34
pridat strenu 2 myslis, ze ju skopirujem a znova vypisem?
Nakolko mame skoro 30 predmetov tak tie strany mozno bude treba aj 3 :)

kolky sedia? 66 Eur? staci to?

Ja to robím cez explorer pridaním /vložením/ trán, ktoré potrebujem, čiže vkladám do toho hlavného formulára. Pokiaľ sa jedná o zápis zmeny SP je 66.- Eur.
orientmonkey
13.04.10,17:53
oki dakujem za rady
ucetni_fantozzi
15.04.10,14:00
economic, ak som orientmonkey spravne pochopil, ide o prvozapis, tam je to trosku viac ako 66,-eur...
Economic
15.04.10,17:25
economic, ak som orientmonkey spravne pochopil, ide o prvozapis, tam je to trosku viac ako 66,-eur...

Jasné prvozápis je klasické podanie 331,50 Eura - elektronické 165,75 Eur.
savoir
19.04.10,11:49
V s.r.o. robím prevod obchodných podielov z 2 na 1 majiteľa zmluvou. Musím prepracovať spoločenskú zmluvu ako som sa dočítala na porade. Vraj zmena zákona nestačí Zakladateľská zmluva. Hľadám spoločenskú zmluvu s jedným majiteľom. Nájde sa niekto kto pomôže?
Economic
19.04.10,13:32
V s.r.o. robím prevod obchodných podielov z 2 na 1 majiteľa zmluvou. Musím prepracovať spoločenskú zmluvu ako som sa dočítala na porade. Vraj zmena zákona nestačí Zakladateľská zmluva. Hľadám spoločenskú zmluvu s jedným majiteľom. Nájde sa niekto kto pomôže?

Zmluvu o prevode OP a všetky s tým súvisiace zmeny schvaľuje VZ. To môže rozhodnúť aj o prijatí úplného znenie zakladateľskej listiny. Mne to takto prechádza v rámci celej SR. Vyhlásenie jediného spoločníka, nesmie chýbať a aj vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov.
brembo
23.04.10,11:34
Touto cestou by som sa chcel poďakovať používateľke Economic za všetky rady a trpezlivosť !

Taktiež odporúčam využiť jej služby, lacnejší, jednoduchší a rýchlejší spôsob ako založiť s.r.o. asi ťažko nájdete.

Economic, Ďakujem a prajem veľa úspechov a ešte viac spokojných klientov !

RK
M3G
26.04.10,21:10
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?
zalobaba
26.04.10,21:21
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?

Do 30 dní od schválenia VZ (ak sa schválenie vyžaduje). Súdy akceptujú aj oneskorene podaný návrh, avšak pod hrozbou pokuty (t.j. môže a nemusí byť).
Economic
27.04.10,05:23
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?

Treba to rýchlo podať do OR. Návrh do OR podpisuje nový konateľ. Za mojej vyše 14 ročnej praxe som sa nestretla, aby súd dal pokutu za neskoro podaný návrh do OR.
savoir
27.04.10,08:07
Otázočka. Prevod obchoného podielu s.r.o. na nového majiteľa. Nový majiteľ musí mať "výpis z registra trestov"? Treba ho zaslať na Obchodný súd?
Economic
27.04.10,08:12
Otázočka. Prevod obchoného podielu s.r.o. na nového majiteľa. Nový majiteľ musí mať "výpis z registra trestov"? Treba ho zaslať na Obchodný súd?

Nového majiteľa = spoločníka nik nekontroluje, resp. neoveruje jeho bezúhonnosť. Výpis z RT vôbec netreba. Do OR sa nedokladá. Len na ŽR oznamuješ zmenu konateľa do 15 dní od konaného VZ. Oni si na živnostenskom sami vyžiadajú priamo z GP elektronicky výpis z RT.
savoir
27.04.10,09:22
ďakujem, už nikde inde netreba oznamovať? Napr:DU...SP....Banky?
Economic
27.04.10,10:16
ďakujem, už nikde inde netreba oznamovať? Napr:DU...SP....Banky?

Ak máš zamestnancov, tak samozrejme aj na sociálnu poisťovňu a príslušné zdravotné. Na DÚ zmenu treba ohlásiť do 15 dní od zápisu v OR. Ak chodia výpisy z banky poštou, tak samozrejme. Napísala som všetkým obchodným partnerom....
savoir
28.04.10,07:29
Economic, ak bolo vypracované nové znenie spoločenskej zmluvy, treba podpis overovať u notára? Volala som na súd čo má byť overené povedali, že len Zmluva o prevode obchodného podielu a návrh na zápis zmeny - tlačivo č. 8. Spoločenskú zmluvu som sa zabudla opýtať.:confused:
Economic
28.04.10,09:31
Economic, ak bolo vypracované nové znenie spoločenskej zmluvy, treba podpis overovať u notára? Volala som na súd čo má byť overené povedali, že len Zmluva o prevode obchodného podielu a návrh na zápis zmeny - tlačivo č. 8. Spoločenskú zmluvu som sa zabudla opýtať.:confused:

Úplné znenie iba podpisuje konateľ, neoveruje sa.
sudi
11.05.10,19:02
Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)
Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved
zalobaba
11.05.10,21:09
Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)
Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved



RT nie je potrebné prikladať. K Návrhu na zápis spoločnosti do OR, okrem iných zákonom vyžadovaných príloh, prilož 2x notárom overenú ftk Povolenia na pobyt. Držím palce.;)
Economic
12.05.10,05:11
Ahojte všetci,

Som uprostred zakladania jednoosobovej s.r.o.-čky, vdaka vašim radam uspešne som ziskal živnostenske listy na ObU na prvy pokus.
Kedže nesom občan SR (no pochadzam z jedneho členskeho štatu EU a už 3 roky byvam na Slovensku - od samotneho začiatku mam povolenie na pobyt, tu kartičku od cudzineckej polície), vybavovačka ŽL mierne sa liši od bežneho postupu pre slovenskeho občana a rad sa s Vami podelim skusenostami.
Na Obvodnom Urade (ZA) k žiadosti o vydanie ŽL priložil som :
- zakladatelsku listinu 1x (s overenym podpisom na matrike, 0,5 €)
- kolky za 30 € (lebo mam vpisane 10 činnosti, každa "stoi" 3 € - dostal som 10 ŽL)
- vypis s registra trestov 1x - ten vydaju na prokurature za kolok 3 € : pokiaľ cudzinec byva na Slovensku legalne (ma povolenie) vyše 6 mesiacov tak stači slovensky vypis z RT, ak kratšie tak už musi doniesť vypis zo svojej krajiny - určite preloženy tlmočnikom.
Okrem toho každy cudzinec musi predložiť na prokurature preloženy do slovenčiny rodny list (LEN na nahľadnutie!). Preloženie toho dokladu stoi cca. 20 €.
pozor - aspoň v ZA na prokurature nekupite kolok na mieste, treba si ho skôr kupiť np. na pošte)
Na ObU netreba mať najomnu zmluvu. Za 3 dni už som mal ŽL. Pri vyzdvihnuti hned som si vypytal dva vypisy zo ZR (jeden stoi 3 €)


Teraz sa chystam podať prvozapis na s.r.o. do OR. Vlastne všetky povinne doklady už mam pripravene, no rozmyslam či na sude nečakaju ma dalšie prekvapenia-"odchylky". Nevie niekto nahodou či ako cudzinec nepotrebujem k tomuto priložiť neake dodatočne papiery preukazujuce môj pobyt na Slovensku, np. opät vypis s RT, ofotene povolenie na pobyt atp.

Dakujem vopred za odpoved


Cudzinec nepotrebuje žiadne mimoriadne dokumenty k návrhu na zápis do OR, než je nevyhnutné v zmysle platnej legislatívy. Ak sa rozhodneš dokumenty podať elektronicky, môžeš ušetriť na poplatkoch za overovanie a 50 % na súdnom poplatku. Počet dokumentov ne polovičný tiež.
tuta
12.05.10,06:46
Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím :)
zalobaba
12.05.10,06:49
Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím :)

Živnostenský list - 8x (4x do zbierky listín):---
Economic
12.05.10,06:55
Prosím poradiť, mám štyri živnostenské listy ako to správne napísať do návrhu na zápis do OR, myslím ako prílohy.
Stačí živnostenský list štyri kusy - v dvoch vyhotoveniach jedno do zbierky listín, alebo je to potrebné rozpísať každý ŽL samostatne?



Viem, že je možnosť vyžiadať si zo ŽÚ výpis živnosti, dotyčnú som nato upozornila, len neviem či mi ich donesie. Tak sa istím :)

Ak využiješ elektronické podanie do OR, stačí Ti ŽL - 4x + ostatné prílohy v jednom exemplári a na súdnom poplatku platíš 33.- Eur.
tuta
12.05.10,07:25
Živnostenský list - 8x (4x do zbierky listín):---

Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem :---a veľmi pekne ďakujem. :)
tuta
12.05.10,07:26
asi sa zo mňa stáva básnik :D:D:D
zalobaba
12.05.10,07:37
Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem :---a veľmi pekne ďakujem. :)

;) diky...... chýba v smajloch cmuk.
zalobaba
12.05.10,07:38
Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem :---a veľmi pekne ďakujem. :)

....ale však bodík si mi dala.
tuta
12.05.10,08:47
podarilo sa
sudi
14.05.10,18:06
Mam ešte dve otazočky tykajuce sa najomnej zmluvy :
ak v dotyčnej zmluve neje uvedena veta že "vlastnik suhlasi so zriadenim sidla" tak mal by som mať aj pisomny suhlas majitela nehnuteľnosti?
List vlastnictva - stači obojstranna fotokopia alebo treba original?
Budem podavať prvozapis na OR elektronicky. Dakujem.
Economic
15.05.10,08:11
Mam ešte dve otazočky tykajuce sa najomnej zmluvy :
ak v dotyčnej zmluve neje uvedena veta že "vlastnik suhlasi so zriadenim sidla" tak mal by som mať aj pisomny suhlas majitela nehnuteľnosti?
List vlastnictva - stači obojstranna fotokopia alebo treba original?
Budem podavať prvozapis na OR elektronicky. Dakujem.

Nie je treba ešte aj súhlas, ale čo v nájomnej zmluve musí byť, to je presne uvedené sídlo : ulica a číslo. K vôli tomu mi už v minulosti odmietli vykonať zápis.
LV stačí aj také stiahnuté z kataster portálu, prechádza mi to tak.
ondja
20.05.10,21:50
Môžeš oskenované a uložené do TIF formátu všetky dokumenty buď poslať mailom, alebo zabaliť do obálky a poslať mi to na moju adresu. Spolu s originál faktúrou pošlem po zápise všetko späť.
Keď sa jedná o prvozápis spoločnosti cena je ak chceš s DPH tak 206,46 Eur alebo ak chceš bez DPH tak 200.- Eur . Ceny sú samozrejme už vrátane súdneho poplatku.
V prípade zápisu zmeny do OR je to 50.- Eur vrátane súdneho poplatku bez DPH, keď s DPH tak 53,23 Eur vrátane súdneho poplatku.

stale plati tato suma?
msviki
20.05.10,23:28
ja len tolko, je tu konverzacia ako si zalozit sro na 87 stranach.
su firmy, ktore to za vas predsa vsetko urobia.

Dovod preco vsak pisem je, ze som prave odpovedal na debatu ako predat (pardon, zbavit sa) firmy a byt rad, ze sa tak stalo.
Aj ked si niekto zaklada sro as alebo szco mal by si uvedomit, ze ma nejake zavezky voci zakaznikom a klientom, s ktorymi obchoduje.
Preto dufam, ze namaha, s ktorou tu listujete aby ste si zalozili firmu neskoncila na vnivoc sklamanim, ze je tu kriza, alebo, ze by ste si radsej nasli zamestnanie. (Lebo aj to sa tu deje)
Prajem vsetko dobre v podnikani.
pekny den
amoo
23.05.10,07:08
Kedze som zakladal s.r.o. cestou Fy ktora sa tym zaobera usetril som si kopu starosti a este som aj usetril. Tu na porade som nasiel doporucenie na Fy baldomero consulting prebehlo to rychlo a hladko bol som nadmieru spokojny z ochotou a kvalitou ich prace.
Fany
24.05.10,06:11
Mne zakladala sro-čku firma Economic - tiež tu na Porade. Tiež som veľmi spokojná a to nielen za založenie tejto sro, ale aj za skvelé rady v minulosti. Veľmi doporučujem.
karcoolka1
29.05.10,12:01
Od 1.6.2010 sú nejaké zmeny vo vyhláške 25/2004.
1. Výška kolku pri založení sro zostáva 331,50 EUR?
2. V tejto vyhláške sa uvádzajú povinné prílohy: spol.zmluva, živn.oprávnenie, vyhlásenie správcu vkladu, list vlastníctva. Po koľko kusov?
3. Sídlom podnikania je nehnuteľnosť, ktorú má jeden zo spoločníkov vo vlastníctve spolu s otcom. Je potrebný súhlas otca?
Economic
30.05.10,11:54
Od 1.6.2010 sú nejaké zmeny vo vyhláške 25/2004.
1. Výška kolku pri založení sro zostáva 331,50 EUR?
2. V tejto vyhláške sa uvádzajú povinné prílohy: spol.zmluva, živn.oprávnenie, vyhlásenie správcu vkladu, list vlastníctva. Po koľko kusov?
3. Sídlom podnikania je nehnuteľnosť, ktorú má jeden zo spoločníkov vo vlastníctve spolu s otcom. Je potrebný súhlas otca?

1. Áno pri papierovom podaní /elektronické 50 %/
2. Ak v papierovej forme tak 2x
3. Áno aj súhlas otca potrebuje
karcoolka1
30.05.10,13:25
1/ Ak v spoločenskej zmluve je ustanovený spoločník aj konateľom, je to dostačujúce, alebo treba aj spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa?
2/ V spoločenskej zmluve je určený konateľ nie z radov spoločníkov. Tu treba spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa. Je táto zmluva prílohou k zápisu sro do obch.registra? Ak áno, tak 2x?
Economic
30.05.10,13:28
1/ Ak v spoločenskej zmluve je ustanovený spoločník aj konateľom, je to dostačujúce, alebo treba aj spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa?
2/ V spoločenskej zmluve je určený konateľ nie z radov spoločníkov. Tu treba spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa. Je táto zmluva prílohou k zápisu sro do obch.registra? Ak áno, tak 2x?

1. Nemusí byť zmluva
2. Nie. Zmluva nie je prílohou k návrhu na zápis do OR.
karcoolka1
30.05.10,20:26
1. Nemusí byť zmluva
2. Nie. Zmluva nie je prílohou k návrhu na zápis do OR.

Veľmi pekne ďakujem.
Robím to 1x. ;)
bredikova
31.05.10,17:55
Prosím o radu.
Súhlas so sídlom s.r.o a nájomná zmluva môžu byť len overené kópie alebo musia byť originály s overenými podpismi ( jedná sa o TN súd) .Máte s tým niekto skúsenosti ?
Economic
31.05.10,18:03
Prosím o radu.
Súhlas so sídlom s.r.o a nájomná zmluva môžu byť len overené kópie alebo musia byť originály s overenými podpismi ( jedná sa o TN súd) .Máte s tým niekto skúsenosti ?

Súhlas so sídlom ani nájomná zmluva sa neoverujú. Stačia keď sú iba podpísané.
bredikova
31.05.10,18:46
Ani kópie nemusia byť overené??
Economic
31.05.10,18:51
Ani kópie nemusia byť overené??

No ak to podávaš klasicky papierovo, tak nájomnú zmluvu originál alebo overenú úradne ako listinu. Súhlas vlastníkov prečo dávaš kópiu ? Dolož originál, Tebe to nie je treba. Tebe stačí kópia.
bredikova
31.05.10,19:05
Táto téma je už taká obsiahla a dlhá , že sa vnej veľmi ťažko vyhlšadávajú informácie. Keďže sa mi už podatilo zopár s.r.o. založiť, zaujalo ma elektronické podanie. Ale neviem nič o tom nájsť na stránke OR. Prosím nasmerujte ma (ak to nieje tajomstvo), kde si o tom môžem niečo zistiť.
Economic
31.05.10,19:09
Táto téma je už taká obsiahla a dlhá , že sa vnej veľmi ťažko vyhlšadávajú informácie. Keďže sa mi už podatilo zopár s.r.o. založiť, zaujalo ma elektronické podanie. Ale neviem nič o tom nájsť na stránke OR. Prosím nasmerujte ma (ak to nieje tajomstvo), kde si o tom môžem niečo zistiť.

Ak je ťažko sa orientovať tu na porade, všetko je podrobne vypísané na stránke verejnej správy na portalgov-e. Základom pre takéto podanie je vlastniť zaručený elektronický podpis, registráciu na Úrade vlády a program Qsign.
karcoolka1
06.06.10,11:11
Prikladám súhlas rodiča, vlastníka nehnuteľnosti - 2x overený.
1/ K tomu treba aj LV? 2x overený?

Na LV je vyznačená plomba, dôvod: 1/4 zdenené po matke, po mesiaci kúpa ďalšej 1/4 od súrodenca.
2/ Treba k zápisu do OR prikladať aj osvedčenie o dedičstve a návrh na vklad?
Economic
06.06.10,11:32
Prikladám súhlas rodiča, vlastníka nehnuteľnosti - 2x overený.
1/ K tomu treba aj LV? 2x overený?

Na LV je vyznačená plomba, dôvod: 1/4 zdenené po matke, po mesiaci kúpa ďalšej 1/4 od súrodenca.
2/ Treba k zápisu do OR prikladať aj osvedčenie o dedičstve a návrh na vklad?

LV nemusí byť overený, do konca ani originál, stačí stiahnutý z kataster portálu.

Súhlas rodičov stačí iba podpísaný, netreba overovať.
Plomba nikoho netrápi, nie je problém.
žiadne osvedčenie o dedičstve sa nedokladá.
karcoolka1
06.06.10,13:28
LV nemusí byť overený, do konca ani originál, stačí stiahnutý z kataster portálu.

Súhlas rodičov stačí iba podpísaný, netreba overovať.
Plomba nikoho netrápi, nie je problém.
žiadne osvedčenie o dedičstve sa nedokladá.

Veľmi pekne ďakujem.
Majte krásny slnečný deň!
karcoolka1
06.06.10,21:44
Ako sa pridáva nová strana P7/4 - ďalší konateľ?
Návrh na zápis podpisujú spoločníci, treba to aj overiť?
KEJKA
06.06.10,21:48
Ako sa pridáva nová strana P7/4 - ďalší konateľ?
Návrh na zápis podpisujú spoločníci, treba to aj overiť?
Návrh musí mať overené podpisy, resp. ZEP.
Nová strana - myslíš na www.orsr.sk? treba kliknuť do jedného rožku, nepamatam sa presne. Raz mi to nešlo, tak som si urobila len tú jednu stranu osobitne a vytlačila.
karcoolka1
06.06.10,22:00
Ani ja to neviem. Tak si zvlásť otvorím, vyplním a prečíslujem čísla stránok.
Vďaka.
karcoolka1
06.06.10,22:04
Kto je vlastne navrhovateľ?
Konateľ (jeden,všetci), či spoločníci?
KEJKA
06.06.10,22:10
Ak kona samostatne - tak stačí jeden konateľ. Spoločník je iba spoločník, môže podpísať, pokiaľ je konateľ. Čiže o spoločníkovi sa nebavme. Spoločník je na VZ a podpisuje zápisnicu VZ.
karcoolka1
06.06.10,22:15
Ak kona samostatne - tak stačí jeden konateľ. Spoločník je iba spoločník, môže podpísať, pokiaľ je konateľ. Čiže o spoločníkovi sa nebavme. Spoločník je na VZ a podpisuje zápisnicu VZ.

Čiže chápem to správne? Spoločníci založili sro spoločenskou zmluvou, kde sú aj podpísaní. Do funkcie konateľa ustanovili aj z radou spoločníkov aj mimo. Návrh na zápis do or môže vykonať len 1 konateľ?

Prepáč za pribrzdenosť...
KEJKA
06.06.10,22:30
môže a nemusí - ale podpis každého musí byť na návrhu overený.
Môže len jeden, ak koná podľa SZ samostatne.
Ak sa uvedú dve mená, tak budu dva podpisy -ale to už je navyše.
Do zápisnice by som odporúčala dať bod-uznesenie
VZ poveruje konateľa Jozka Mrkvicku podaním návrhu na zápis do OR.
zápisnica VZ sa v prípade podania na súd prikladá, takže tam by to malo byť v súlade s podaním - aj vo veci mena navrhovateľa.
karcoolka1
06.06.10,23:07
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a trpezlivosť.
andreaS
09.06.10,18:22
bude problem ak spolocnik dal suhlas so sidlom v jeho nehnutelnosti ale na katastri nema urobenu zmenu bydliska?

lepsie by bolo keby mal na tuto nehnutelnost najomnu zmluvu hoci aj na nejaku nizku ciastku? (uz prenajima iny byt, tak je nahlaseny na DU resp. jeho manzelka ze prenajima)
Economic
09.06.10,18:29
bude problem ak spolocnik dal suhlas so sidlom v jeho nehnutelnosti ale na katastri nema urobenu zmenu bydliska?

lepsie by bolo keby mal na tuto nehnutelnost najomnu zmluvu hoci aj na nejaku nizku ciastku? (uz prenajima iny byt, tak je nahlaseny na DU resp. jeho manzelka ze prenajima)


Ja by som do súhlasu dala údaje také aké sú na katastri, aby to ladilo.
KEJKA
09.06.10,18:30
súhlas vlastníka sa overuje na katastri - či je vlastníkom nehnuteľnosti. Preto potrebuješ LV. Nájomná zmluva sa v takom prípade nevyžaduje
Bydlisko zasa musí byť správne v súvislosti s uvedením adresy spoločníka.
andreaS
09.06.10,18:45
na LV ma este staru adresu... to je ten problem, ze nesedi s adresou v suhlase so sidlom...

no a prave som si vsimla este jednu vec :( nie je podpisany vypis zo zivnostenskeho registra... je opeciatkovany, okolkovany ale podpis pracovnicky chyba :(
Economic
09.06.10,18:48
na LV ma este staru adresu... to je ten problem, ze nesedi s adresou v suhlase so sidlom...

no a prave som si vsimla este jednu vec :( nie je podpisany vypis zo zivnostenskeho registra... je opeciatkovy, okolkovany ale podpis pracovnicky chyba :(

Tak pracovníčke sa môžeš "poďakovať" Musíš si to dať podpísať dodatočne.
andreaS
09.06.10,18:53
mam na nu cislo... zavolam jej a vybehnem to dat podpisat... radsej s podanim jeden den pockam...

a co s tym LV? vsade je uvedena ta ista adresa akurat na LV je ina...
Economic
09.06.10,18:56
mam na nu cislo... zavolam jej a vybehnem to dat podpisat... radsej s podanim jeden den pockam...

a co s tym LV? vsade je uvedena ta ista adresa akurat na LV je ina...

Ja by som to do toho súhlasu radšej napísala, že tam nebola nahlásená zmena trvalého pobytu, aby to neodmietli. Že preto tam je iná adresa.
andreaS
09.06.10,19:04
staci napisat nieco taketo?:

"Meno Priezvisko zaroven prehlasuje, ze nenahlasil zmenu bydliska na miestne prislusnej Sprave katastra. Z toho dovodu je na LV c. xxxx uvedena adresa Mrkvickova 7, Horna Dolna."

Tou mrkvickovou a hornou dolnou myslim povodnu adresu, kt. nie je aktualna.

hm?

a este dotaz, musi byt na suhlase overeny podpis? (ja len, ze ci prezeniem klienta opat na overovanie :rolleyes: )
Economic
09.06.10,19:07
staci napisat nieco taketo?:

"Meno Priezvisko zaroven prehlasuje, ze nenahlasil zmenu bydliska na miestne prislusnej Sprave katastra. Z toho dovodu je na LV c. xxxx uvedena adresa Mrkvickova 7, Horna Dolna."

Tou mrkvickovou a hornou dolnou myslim povodnu adresu, kt. nie je aktualna.

hm?

a este dotaz, musi byt na suhlase overeny podpis? (ja len, ze ci prezeniem klienta opat na overovanie :rolleyes: )

Na súhlase nemusí byť podpis overený.
Môže to tak byť. Podstata je taká, aby register logicky pochopil prečo je to tak.
andreaS
09.06.10,19:10
dakujem

idem to prepisat... a teda radsej podam zajtra...
andreaS
17.06.10,12:21
odmietli mi zapis :(

citujem:
Registrovy sud v zmysle §6 ods. 1 písm. c) zákona č. 530/2003 Z.z. v súvislosti s § 4 ods.2 vyhlášky MS SR č. 25/2004 Z.z. preveril, že spolu s predloženým návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom.
Podľa §4 ods. 2 vyhlášky MS SR č. 25/2004 Z.z. sa k návrhu na zápis prikladá listina, ktorou sa preukazuje vlastnícke právo alebo užívacie právo k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra podľa osobitného predpisu.
Spolu s návrhom na zápis bol predložený súhlas vlastníka. Aby bolo preukázané, že XY je skutočne vlastníkom nehnuteľnosti, ktorá sa navrhuje do obchodného registra zapísať ako sídlo spoločnosti, je potrebné predložiť aj listinu, ktorá toto vlastníctvo k nehnuteľnosti preukáže (aktuálny list vlastníctva).
.......

Tymto chcu povedat, ze som nepredlozila LV?

No teraz si este raz pozeram zoznam posielanych dokladov na portali a ja som to LV fakt neprilozila... musela som ho vymazat pritom ako som rusila ostatne nepovinne listiny :( takze je to moja chyba...

Chcem sa opytat, ci to mozem doplnit elektronicky alebo zaniest osobne? Som priamo zo Ziliny, registrovy sud mam blizko, tak ak to bude rychlejsie, zanesiem to rovno tam...

Napisem list, kde sa odvalavam proti odmietnutiu, uvediem tam cislo navrhu a prilohu... a kopiu si necham potvrdit... spravne?

(hlavne ze som si to vsetko kontrolovala ked som to podavala... jaaaaj ja hlava derava :( )
Economic
17.06.10,14:15
odmietli mi zapis :(

citujem:
Registrovy sud v zmysle §6 ods. 1 písm. c) zákona č. 530/2003 Z.z. v súvislosti s § 4 ods.2 vyhlášky MS SR č. 25/2004 Z.z. preveril, že spolu s predloženým návrhom na zápis neboli predložené všetky prílohy ustanovené osobitným predpisom.
Podľa §4 ods. 2 vyhlášky MS SR č. 25/2004 Z.z. sa k návrhu na zápis prikladá listina, ktorou sa preukazuje vlastnícke právo alebo užívacie právo k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra podľa osobitného predpisu.
Spolu s návrhom na zápis bol predložený súhlas vlastníka. Aby bolo preukázané, že XY je skutočne vlastníkom nehnuteľnosti, ktorá sa navrhuje do obchodného registra zapísať ako sídlo spoločnosti, je potrebné predložiť aj listinu, ktorá toto vlastníctvo k nehnuteľnosti preukáže (aktuálny list vlastníctva).
.......

Tymto chcu povedat, ze som nepredlozila LV?

No teraz si este raz pozeram zoznam posielanych dokladov na portali a ja som to LV fakt neprilozila... musela som ho vymazat pritom ako som rusila ostatne nepovinne listiny :( takze je to moja chyba...

Chcem sa opytat, ci to mozem doplnit elektronicky alebo zaniest osobne? Som priamo zo Ziliny, registrovy sud mam blizko, tak ak to bude rychlejsie, zanesiem to rovno tam...

Napisem list, kde sa odvalavam proti odmietnutiu, uvediem tam cislo navrhu a prilohu... a kopiu si necham potvrdit... spravne?

(hlavne ze som si to vsetko kontrolovala ked som to podavala... jaaaaj ja hlava derava :( )

1. Áno chýba LV
2. Podať Námietku a doložiť LV
3. Môžeš to urobiť buď elektronicky, poštou alebo osobne
andreaS
18.06.10,09:59
existuje aj nejaky vzor na podanie namietky?

ako nato ked to chcem teda podat elektronicky?
andreaS
18.06.10,11:02
uz som nato prisla :)

este sa mi snad podari najst formulacia textu namietky...
karcoolka1
21.06.10,10:39
môže a nemusí - ale podpis každého musí byť na návrhu overený.
Môže len jeden, ak koná podľa SZ samostatne.
Ak sa uvedú dve mená, tak budu dva podpisy -ale to už je navyše.
Do zápisnice by som odporúčala dať bod-uznesenie
VZ poveruje konateľa Jozka Mrkvicku podaním návrhu na zápis do OR.
zápisnica VZ sa v prípade podania na súd prikladá, takže tam by to malo byť v súlade s podaním - aj vo veci mena navrhovateľa.

Takže mi to zamietli. Musia byť všetci konatelia ako navrhovatelia pri zápise sro..
Ďalšia skúsenosť, ktorá naučila...
Economic
21.06.10,10:53
Takže mi to zamietli. Musia byť všetci konatelia ako navrhovatelia pri zápise sro..
Ďalšia skúsenosť, ktorá naučila...

Samozrejme, je to dané platnou legislatívou, viackrát som to zdôrazňovala, že návrh alebo splnomocnenie na podanie zápisu spoločnosti do OR musia podpísať všetci konatelia. Treba pozorne čítať.
andreaS
25.06.10,07:52
prve dve sro-cky zalozene!!!!!! huraaaaa

dakujem vsetkym za pomoc... ste skveli!!!
Ericsoft
25.06.10,09:07
Zakladal tu už niekto sro s niekým zo zahraničia, konkrétne CZ?
riccado
25.06.10,19:59
Zakladal tu už niekto sro s niekým zo zahraničia, konkrétne CZ?

ano, pytaj sa...
Economic
26.06.10,06:55
Zakladal tu už niekto sro s niekým zo zahraničia, konkrétne CZ?

Žiadny problém, skoro by som povedala že je to jedno či CZ a či SK.
KEJKA
26.06.10,08:50
Ospravedlňujem sa za nepresnú info. Nečítala som pozorne. Mám troch konateľov a vždy podpisuje návrh na zápis do OR len jeden. Žiaľ - toto platí pre zápis zmien /ano?/, nie pre prvozápis sro.
Economic
26.06.10,08:55
Ospravedlňujem sa za nepresnú info. Nečítala som pozorne. Mám troch konateľov a vždy podpisuje návrh na zápis do OR len jeden. Žiaľ - toto platí pre zápis zmien /ano?/, nie pre prvozápis sro.

V prípade že v mene spoločnosti koná konateľ každý sám, tak zápis zmien do OR môže podpísať iba jeden z konateľov. V prípade, že konajú vždy dvaja spoločne, alebo viacerí /podľa zápisu v OR/ návrh vždy podpisujú dvaja alebo viacerí. No pri prvozápise spoločnosti do OR vždy Návrh podpisujú VŠETCI konatelia, alebo ak podáva návrh splnomocnená osoba, plnú moc musia podpísať všetci konatelia.
zyx66
26.06.10,20:34
Caute vsetci, viete mi tu niekto prilepit zakladatelsku listinu, ktora pokial mozno nedavno bez akychkolvek problemov presla pri podavanani navrhu na zapis spolocnosti do OR okresnym sudom v Bratislave. Su tu nejake vzorove zakladatelske listiny, ale vsetky su jedna ako druha a pridu mi nie uplne jasne a bezproblemove. Vdaka.

zyx66
BLINDSIDE
27.06.10,06:37
Ak ti pridu nejasné uprav si ju na vlastný obraz.
Economic
27.06.10,06:43
Caute vsetci, viete mi tu niekto prilepit zakladatelsku listinu, ktora pokial mozno nedavno bez akychkolvek problemov presla pri podavanani navrhu na zapis spolocnosti do OR okresnym sudom v Bratislave. Su tu nejake vzorove zakladatelske listiny, ale vsetky su jedna ako druha a pridu mi nie uplne jasne a bezproblemove. Vdaka.

zyx66

Pri všetkej úcte, je to najdôležitejší dokument doložený k návrhu do OR. Každá je v podstate jedna ako druhá... Môžeš mať dobrú ZL a odmietnu Ti vykonať zápis no pre inú vadu....
VieraPopluharova
27.06.10,06:51
Pri všetkej úcte, je to najdôležitejší dokument doložený k návrhu do OR. Každá je v podstate jedna ako druhá... Môžeš mať dobrú ZL a odmietnu Ti vykonať zápis no pre inú vadu....

Súhlasím,tu by som bola opatrná a dala si urobit zakladatelsku listinu notarom, alebo pravnikom orientujucim sa na obchodné a obcianske právo.
VieraPopluharova
27.06.10,06:59
Dovolujem si prilozit postup ako zalozit s.r.o v sulade so zakonmi:

Založenie Spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.)
Spoločnosť s ručením obmedzeným je najvhodnejší spôsob podnikania, ak podniká spoločne viacej partnerov, alebo ak podnikáte sami a chcete pre svojich obchodných partnerov a zákazníkov pôsobiť profesionálnejšie. Najdôležitejším údajom pre spoločnosť s ručením obmedzeným je jej obchodné meno, ktoré nesmie byť zameniteľné s iným podnikateľom a ani nesmie pôsobiť klamlivo.

Spoločnosť s ručením obmedzeným znamená že spoločnosť ručí za svoje záväzky obmedzene a to do výšky jej základného imania. Minimálne základne imanie pri s.r.o. je 200.000,-sk. Toto základne imanie musí byť dodržané počas celej doby pôsobenia spoločnosti; pri zvýšení základného imania musí byť zachovaná jeho nová výška. Spoločnosť s ručením obmedzeným môže založiť jedna osoba alebo viacej osôb. Prvým krokom k založeniu s.r.o. je uzatvorenie spoločenskej zmluvy (viacej spoločníkov) alebo zakladateľskej listiny (jednoosobová spoločnosť).

Spoločnosť s ručením obmedzeným je oprávnená podnikať tiež na základe živnostenského listu. K registrácii na živnostenskom úrade je potrebné predložiť nasledovné dokumenty:
kópiu spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny a ich originály k nahliadnutiu
doklady preukazujúce odbornú spôsobilosť, ak si to vyžaduje predmet podnikania
doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluvy a list vlastníctva
notársky overené splnomocnenie pre konateľa, ktorý vybavuje živnosť
kolky v príslušnej hodnote podľa počtu a druhov živnosti
negatívny výpis z registra trestov všetkých budúcich konateľov (vybavuje sa na mieste JKM)
Po vydaní živnostenského listu nasleduje registrácia s.r.o. v obchodnom registri na okresnom súde podľa sídla spoločnosti. K registrácii v obchodnom registri treba nasledovné dokumenty:
vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s notársky overenými podpismi konateľov
2 x spoločenská zmluva alebo 2 x zakladateľská listina, s notársky overenými podpismi spoločníkov
2 x notársky overené kópie živnostenského listu
2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
podpisové vzory budúcich konateľov
doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluva, list vlastníctva
notársky overené splnomocnenie pre konateľa, ktorý vybavuje zápis
zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia
kolky vo výške 165,5 Eur
Do týždňa po zaregistrovaný Vám okresný súd vydá Váš výpis z obchodného registra s prideleným IČO. Do 8 dní od úspešného zápisu s.r.o. do obchodného registra ju musíte zaregistrovať na príslušnom daňovom úrade k dani z príjmu PO. Daňový úrad vám vystaví kartičku s Vašim DIČ.

Medzi Vaše posledné povinnosti na daňovom úrade patrí registrácia:
podnikateľského účtu, ak si ho zriadite
motorového vozidla; 15 dní od nadobudnutia, prevedenia do podnikania
registračnej pokladnice; ak máte príjem peňazí v hotovosti
zriadenie prevádzky; 30 dní od zriadenia
platca DPH; povinnosť ak Váš obrat za 12 po sebe idúcich mesiacov dosiahol sumu 35.000 Eur; do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom ste tento obrat dosiahli
Po založený s.r.o. a jej patričnej registrácii, by sa mali jej spoločníci mali zísť na valnom zhromaždení a okrem iného schváliť celý proces zakladania spoločnosti, výdavky súvisiace s jej vznikom a aj zmluvu o výkone funkcie medzi spoločnosťou a konateľom.

Základné charakteristiky s.r.o.:
Hodnota základného imania v spoločnosti s ručením obmedzeným musí byť aspoň 200.000,-sk. Pred podaním návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra musí sa na každý peňažný vklad splatiť najmenej 30 %, celková hodnota splatených peňažných vkladov musí byť aspoň 100.000,-sk. Ak je spoločnosť s ručením obmedzeným založená jedným zakladateľom, musí byť pred zápisom spoločnosti do obchodného registra splatené celé základné imanie.

Spoločník sa zúčastňuje na základnom kapitály jeho vkladom. Vklad spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (peňažný vklad) alebo iných peniazmi oceniteľných hodnôt (nepeňažný vklad), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti. Minimálna hodnota vkladu spoločníka je 30 000 Sk.

Vlastnícke právo k vkladom alebo k ich splateným častiam prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku. Vlastnícke právo k nehnuteľnostiam nadobúda spoločnosť vkladom vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na základe písomného overeného prehlásenia vkladateľa s úradne overeným podpisom.

Obchodný podiel predstavuje účasť spoločníka na spoločnosti a z toho plynúce práva a povinnosti. Jeho výška sa určuje podľa pomeru vkladu spoločníka k základnému imaniu spoločnosti. Každý spoločník môže mať len jeden obchodný podiel. Ak sa spoločník zúčastní ďalším vkladom, zvyšuje sa zodpovedajúcim spôsobom jeho vklad i jeho obchodný podiel.

Štatutárnym orgánom spoločnosti je jeden alebo viac konateľov. Konateľom spoločnosti môže byť len fyzická osoba. Konateľov vymenúva valné zhromaždenie. Ak je konateľov viac, je oprávnený konať v mene spoločnosti každý z nich samostatne, ak spoločenská zmluva neurčuje inak. V návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra sa uvádza i deň vzniku funkcie konateľa. V tomto prípade je deň vzniku funkcie konateľa deň zápisu spoločnosti do obchodného registra.

Spoločnosť vytvorí rezervný fond v čase a vo výške určenej v spoločenskej zmluve. Ak nie je rezervný fond vytvorený už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná vytvoriť ho z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom po prvý raz čistý zisk vykáže, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, ale nie viac ako 10 % z hodnoty základného imania. Tento fond sa ročne doplňuje o čiastku určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5 % z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného kapitálu.

Orgánmi spoločnosti s ručením obmedzeným sú:
valné zhromaždenie
konateľ
dozorná rada
Economic
27.06.10,07:07
Súhlasím,tu by som bola opatrná a dala si urobit zakladatelsku listinu notarom, alebo pravnikom orientujucim sa na obchodné a obcianske právo.

Ale profesionálnej spoločnosti, ktorá takéto služby a podnikateľské poradenstvo poskytuje.
Economic
27.06.10,07:17
Dovolujem si prilozit postup ako zalozit s.r.o v sulade so zakonmi:

Založenie Spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.)
Spoločnosť s ručením obmedzeným je najvhodnejší spôsob podnikania, ak podniká spoločne viacej partnerov, alebo ak podnikáte sami a chcete pre svojich obchodných partnerov a zákazníkov pôsobiť profesionálnejšie. Najdôležitejším údajom pre spoločnosť s ručením obmedzeným je jej obchodné meno, ktoré nesmie byť zameniteľné s iným podnikateľom a ani nesmie pôsobiť klamlivo.

Spoločnosť s ručením obmedzeným znamená že spoločnosť ručí za svoje záväzky obmedzene a to do výšky jej základného imania. Minimálne základne imanie pri s.r.o. je 5 000.- Eur . Toto základne imanie musí byť dodržané počas celej doby pôsobenia spoločnosti; pri zvýšení základného imania musí byť zachovaná jeho nová výška. Spoločnosť s ručením obmedzeným môže založiť jedna osoba alebo viacej osôb. Prvým krokom k založeniu s.r.o. je uzatvorenie spoločenskej zmluvy (viacej spoločníkov) alebo zakladateľskej listiny (jednoosobová spoločnosť).

Spoločnosť s ručením obmedzeným je oprávnená podnikať tiež na základe Osvedčenia o živnostenskom podnikaní . K registrácii na živnostenskom úrade je potrebné predložiť nasledovné dokumenty:
ORIGINÁL spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny a ich originály k nahliadnutiu
doklady preukazujúce odbornú spôsobilosť, ak si to vyžaduje predmet podnikania
doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluvy a list vlastníctva - na ŽR sa nepredkladá len do OR
notársky overené splnomocnenie pre konateľa, ktorý vybavuje živnosť
kolky v príslušnej hodnote podľa počtu a druhov živnosti
negatívny výpis z registra trestov všetkých budúcich konateľov (vybavuje sa na mieste JKM)
Po vydaní Osvedčenia o živnostenskom podnikaní nasleduje registrácia s.r.o. v obchodnom registri na okresnom súde podľa sídla spoločnosti. K registrácii v obchodnom registri treba nasledovné dokumenty:
vyplnené tlačivo Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra, s notársky overenými podpismi konateľov
2 x spoločenská zmluva alebo 2 x zakladateľská listina, s notársky overenými podpismi spoločníkov
2 x notársky overené kópie živnostenského listu
2 x vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
podpisové vzory budúcich konateľov
doklady o sídle spoločnosti: nájomná zmluva, list vlastníctva
notársky overené splnomocnenie pre konateľa, ktorý vybavuje zápis
zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia
kolky vo výške 165,5 Eur POZOR kolky v hodnote 331,50 Eur, suma 165,75 Eur platí len pri elektronickom podaní kompletného návrhu do OR
Do týždňa po zaregistrovaný Vám okresný súd vydá Váš výpis z obchodného registra s prideleným IČO. POZOR IČO prideľuje už živnostenský úrad, nie OR. Do 8 dní od úspešného zápisu s.r.o. do obchodného registra ju musíte zaregistrovať na príslušnom daňovom úrade k dani z príjmu PO. Daňový úrad vám vystaví kartičku s Vašim DIČ.

Subjekt sa nemusí sám registrovať na DÚ pre vydanie DIČ. Môže si tú možnosť zaškrtnúť v žiadosti na JKM a toto registráciu urobí za neho.
Medzi Vaše posledné povinnosti na daňovom úrade patrí registrácia:
podnikateľského účtu, ak si ho zriadite
motorového vozidla; 15 dní od nadobudnutia, prevedenia do podnikania
registračnej pokladnice; ak máte príjem peňazí v hotovosti
zriadenie prevádzky; 30 dní od zriadenia
platca DPH; povinnosť ak Váš obrat za 12 po sebe idúcich mesiacov dosiahol sumu 35.000 Eur; do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom ste tento obrat dosiahli
Po založený s.r.o. a jej patričnej registrácii, by sa mali jej spoločníci mali zísť na valnom zhromaždení a okrem iného schváliť celý proces zakladania spoločnosti, výdavky súvisiace s jej vznikom a aj zmluvu o výkone funkcie medzi spoločnosťou a konateľom.

Základné charakteristiky s.r.o.:
Hodnota základného imania v spoločnosti s ručením obmedzeným musí byť aspoň 200.000,-sk. Pred podaním návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra musí sa na každý peňažný vklad splatiť najmenej 30 %, celková hodnota splatených peňažných vkladov musí byť aspoň 100.000,-sk. Ak je spoločnosť s ručením obmedzeným založená jedným zakladateľom, musí byť pred zápisom spoločnosti do obchodného registra splatené celé základné imanie.

Spoločník sa zúčastňuje na základnom kapitály jeho vkladom. Vklad spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (peňažný vklad) alebo iných peniazmi oceniteľných hodnôt (nepeňažný vklad), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti. Minimálna hodnota vkladu spoločníka je 750.- Eur .

Vlastnícke právo k vkladom alebo k ich splateným častiam prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku. Vlastnícke právo k nehnuteľnostiam nadobúda spoločnosť vkladom vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na základe písomného overeného prehlásenia vkladateľa s úradne overeným podpisom.

Obchodný podiel predstavuje účasť spoločníka na spoločnosti a z toho plynúce práva a povinnosti. Jeho výška sa určuje podľa pomeru vkladu spoločníka k základnému imaniu spoločnosti. Každý spoločník môže mať len jeden obchodný podiel. Ak sa spoločník zúčastní ďalším vkladom, zvyšuje sa zodpovedajúcim spôsobom jeho vklad i jeho obchodný podiel.

Štatutárnym orgánom spoločnosti je jeden alebo viac konateľov. Konateľom spoločnosti môže byť len fyzická osoba. Konateľov vymenúva valné zhromaždenie. Ak je konateľov viac, je oprávnený konať v mene spoločnosti každý z nich samostatne, ak spoločenská zmluva neurčuje inak. V návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra sa uvádza i deň vzniku funkcie konateľa. V tomto prípade je deň vzniku funkcie konateľa deň zápisu spoločnosti do obchodného registra.

Spoločnosť vytvorí rezervný fond v čase a vo výške určenej v spoločenskej zmluve. Ak nie je rezervný fond vytvorený už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná vytvoriť ho z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom po prvý raz čistý zisk vykáže, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, ale nie viac ako 10 % z hodnoty základného imania. Tento fond sa ročne doplňuje o čiastku určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5 % z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného kapitálu.

Orgánmi spoločnosti s ručením obmedzeným sú:
valné zhromaždenie
konateľ
dozorná rada


Opravené alebo upresnené v texte červeným.
Economic
27.06.10,07:37
[QUOTE=Economic;1439993]Opravené alebo upresnené v texte červeným už nemáme koruny.... no nezašla som úplne do konca.... ale každý si to vyhodnotí už podľa nového..
VieraPopluharova
27.06.10,08:14
[QUOTE=Economic;1439993]Opravené alebo upresnené v texte červeným už nemáme koruny.... no nezašla som úplne do konca.... ale každý si to vyhodnotí už podľa nového..

Dakujem za opravu:)
zyx66
27.06.10,21:22
OK, takze mam pripravenu zakladatelsku listinu, vie mi ju niekto, kto s tymito vecami pracuje a ma skusensoti, skontrolovat ci tam je vsetko OK? Dikes
lucia.faskova
28.06.10,19:51
dobry den, chcem sa opytat na nasledujuce tri veci: 1. vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov 2.
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
2. podpisové vzory budúcich konateľov - na toto su nejake formulare s konkretnou formou? Alebo to mam napisat ako viem? V stredu si idem na zivnostensky urad pre ZL a rada by som to hned zaniesla na sud...Dakujem...
zk24
28.06.10,20:18
dobry den, chcem sa opytat na nasledujuce tri veci: 1. vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenie vkladov spoločníkov 2.
v prípade jednoosobovej s.r.o., vyhlásenie že zakladateľ nieje jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
2. podpisové vzory budúcich konateľov - na toto su nejake formulare s konkretnou formou? Alebo to mam napisat ako viem? V stredu si idem na zivnostensky urad pre ZL a rada by som to hned zaniesla na sud...Dakujem...

Ahoj, nie je na to predpisana forma. Ak sa nebudes vediet pohnut, zajtra ti z prace poslem svoje.
zyx66
28.06.10,20:58
Caute vsetci, chcem Vas poprosit o informaciu. Nezvykne mat sud v pripade ked rozhoduje o zapise spolocnosti do obchodneho registra problem pri vyhlaseni suhlasu vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti v pripade, ze nehnutelnost je zatazena tarchou (hypouver na nehnutelnost)? Dakujem Vam.

Miso
KEJKA
28.06.10,21:12
Caute vsetci, chcem Vas poprosit o informaciu. Nezvykne mat sud v pripade ked rozhoduje o zapise spolocnosti do obchodneho registra problem pri vyhlaseni suhlasu vlastnika nehnutelnosti so zriadenim sidla spolocnosti v pripade, ze nehnutelnost je zatazena tarchou (hypouver na nehnutelnost)? Dakujem Vam.

Miso
mala som súhlas vlatníka, a na byte bola ťarcha tohto typu - nebol problém.
zyx66
29.06.10,06:23
Este jedna otazka na vsetky dokumenty kde pisem adresy ci uz spolocnikov alebo sidla spolocnisti. Adresy, teda ulica a cislo, to cislo pisem normalne ze 21 alebo aj take ze 21/435, teda aj lomitko a to za tym?....mam to napisane v obcianskom preukaze a neviem ci len to alebo aj to za lomitkom. Dakujem.
andreaS
29.06.10,10:15
mozno budem trosku mimo temy...

klientovi zapisali s.r.o. ku 23.6. a akurat od vcera je aj na orsr.sk a uz v piatok 26.6. mu prisla postou predfaktura za zapis do registra obchodu a zivnosti na cca 70,- eur a dnes dalsia obdobna institucia za cca 80,- eur...

klient to skoro uhradil!!! esteze ho napadlo zavolat mi, tak som mu povedala, ze teraz mu bude chodit kadeco a nech mi radsej vzdy zavola, ci to ma platit... v zasade som mu povedala nech neplati to, co si neobjednal...

ale je to poriadne chrapunstvo!!! odkial to ta firma ma, ze to je nova spolocnost ked este na www.orsr.sk 26.6. nebola!!!! to musi davat niekto echo priamo zo sudu, inak to nevidim... a si zoberte kolko ludi to zaplati...
zk24
29.06.10,10:26
mozno budem trosku mimo temy...

klientovi zapisali s.r.o. ku 23.6. a akurat od vcera je aj na orsr.sk a uz v piatok 26.6. mu prisla postou predfaktura za zapis do registra obchodu a zivnosti na cca 70,- eur a dnes dalsia obdobna institucia za cca 80,- eur...

klient to skoro uhradil!!! esteze ho napadlo zavolat mi, tak som mu povedala, ze teraz mu bude chodit kadeco a nech mi radsej vzdy zavola, ci to ma platit... v zasade som mu povedala nech neplati to, co si neobjednal...

ale je to poriadne chrapunstvo!!! odkial to ta firma ma, ze to je nova spolocnost ked este na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) 26.6. nebola!!!! to musi davat niekto echo priamo zo sudu, inak to nevidim... a si zoberte kolko ludi to zaplati...

Suhlasim. Este mu dojde na reklamne plochy a podobne :D Doslo mi to skor, ako som stihla vobec zaregistrovat spolocnost... Vedeli o mne skor ako ja sama...
zk24
29.06.10,10:27
A este svetelna reklama :D
andreaS
29.06.10,10:31
potom ma napada ako "bonzak" jedine zivnostensky urad...
lucia.faskova
29.06.10,11:20
Ahoj, nie je na to predpisana forma. Ak sa nebudes vediet pohnut, zajtra ti z prace poslem svoje.

jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...:(
zk24
29.06.10,11:22
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...:(


Vymazem odtial udaje a prilozim sem.
zk24
29.06.10,11:28
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...:(



Hotovo:

Je to vsetko v jednom. Je to od pravnika, ja som to pouzila pri zakladani a preslo. Je to na jednej A4, usetrili sme nejake eura na overovanie od notara.
lucia.faskova
29.06.10,13:13
Hotovo:

Je to vsetko v jednom. Je to od pravnika, ja som to pouzila pri zakladani a preslo. Je to na jednej A4, usetrili sme nejake eura na overovanie od notara.


jeeej, dakujem, to je super, velmi si mi pomohla. Este otazocka k tomu navrhu na zapisanie do OR, ked je manzel tiez jediny zakladatel, konatel znamena to ze aj spolocnik, vsak? Takze vyplnam stranku P7/6, vsak?
zyx66
29.06.10,15:29
Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit :)

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso
Economic
29.06.10,16:40
Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit :)

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso

Čiarka je podľa Tvojho uváženia, či ju tam chceš alebo nie. Ak ju máš, OR TI ju tam dá, ak ju tam nemáš, OR Ti ju tam nemá prečo zapísať. Pozor a aj medzery medzi písmenkami sú veľmi dôležité. Čo sa týka bydliska, určite Ti doporučím dať to do dokumentov tak ako to máš v OP, aby Ti to "ladilo" určite to nie je jedno. Údaje zapisované do OR musia vyplývať z príloh....
lucia.faskova
30.06.10,11:48
nam ciarku na zivnostenskom vyslovene "prikazali"...tak neviem...

mna by skor zaujimalo ako to chodi ked vam ten navrh z nejakeho dovodu vratia...ci sa to da opravit, alebo cele od znova. Teda ci znovu budem musiet kupovat tie kolky...stretli ste sa s tym niekto?
domenico.office
30.06.10,11:53
Opraví sa chybná časť návrhu. Námietky je možné podať do 15 dní od prevzatia odmietnutia. Je to v rámci podania, nič sa neplatí, ani sa neprikladajú kolky.
lucia.faskova
30.06.10,12:57
Opraví sa chybná časť návrhu. Námietky je možné podať do 15 dní od prevzatia odmietnutia. Je to v rámci podania, nič sa neplatí, ani sa neprikladajú kolky.

tak fajn, lebo som si tam nie ista pri par veciach... Este mozno taka radne blba otazka, ale ako sa vyplna stat? Pise sa Slovensko, Slovenska republika, alebo len kod SK? Alebo SR?:confused:
Economic
30.06.10,13:02
tak fajn, lebo som si tam nie ista pri par veciach... Este mozno taka radne blba otazka, ale ako sa vyplna stat? Pise sa Slovensko, Slovenska republika, alebo len kod SK? Alebo SR?:confused:

stačí SR
lucia.faskova
01.07.10,08:56
tak predsa este jedna otazocka, len pre potvrdenie - dvojmo sa dava priloha: zakladatelska listina, ZL, a potvrdenie spravcu vkladu? Len tieto tri?

potvrdenie ze zakladatel nieje jedinym konatelom vo viac ako troch s.r.o., vypis z katastra a podpisove vzory stacia iba raz?
Economic
01.07.10,09:00
tak predsa este jedna otazocka, len pre potvrdenie - dvojmo sa dava priloha: zakladatelska listina, ZL, a potvrdenie spravcu vkladu? Len tieto tri?

potvrdenie ze zakladatel nieje jedinym konatelom vo viac ako troch s.r.o., vypis z katastra a podpisove vzory stacia iba raz?

Pokiaľ Návrh na zápis do OR robíš po starom, teda klasicky papierovo, všetko sa dáva 2x a súdny poplatok je 331,50 Eur - uhrádza sa v kolkoch.
Ak podávaš elektronicky, stačí po jednom výtlačku /tie sa skenujú a ostávajú Ti/ súdny poplatok je 165,75 Eur, uhrádza sa z účtu.
lucia.faskova
01.07.10,09:46
Pokiaľ Návrh na zápis do OR robíš po starom, teda klasicky papierovo, všetko sa dáva 2x a súdny poplatok je 331,50 Eur - uhrádza sa v kolkoch.
Ak podávaš elektronicky, stačí po jednom výtlačku /tie sa skenujú a ostávajú Ti/ súdny poplatok je 165,75 Eur, uhrádza sa z účtu.

aha, ja to davam klasicky v papierovej forme...Takze vsetko dva krat...A ked tam menujem tie prilohy musi byt pri kazdej uvedena ze jedna kopia je do zbierky listin? Alebo mi ich staci vymenovat? Boze, mali by niekde robit nejake poradenstvo na to vypisanie...:rolleyes:
KEJKA
01.07.10,09:52
aha, ja to davam klasicky v papierovej forme...Takze vsetko dva krat...A ked tam menujem tie prilohy musi byt pri kazdej uvedena ze jedna kopia je do zbierky listin? Alebo mi ich staci vymenovat? Boze, mali by niekde robit nejake poradenstvo na to vypisanie...:rolleyes:
:) hm, ved stačí ísť za právnikom, notárom - akurát že zaplatíš za služby.
lucia.faskova
01.07.10,10:22
:) hm, ved stačí ísť za právnikom, notárom - akurát že zaplatíš za služby.

to chapem, ze nikto ti to zadarmo nenadiktuje ako to napisat, ale narazam na take kravinky, ze ked som si stiahla napr. formular z ich stranky tak je oznaceny strana prva, strana druha a potom druha, druha, druha az do konca...co s tym? nevratia mi to koli tomu? Alebo sa mi neda vypisat kolonka v adrese kde napisem okresny sud - trenci, bratislava...alebo hocico, nejde mi to vypisat, iba adresa. Na stranke pisu v navode ze si mam vybrat z ponuky - lenze ziadna ponuka sa mi nerozbaluje a bunka je zamknuta proti uprave...So samotnym vypisanim mam menej trapenia ako s takymito "kozmetickymi upravami":(
Economic
01.07.10,11:05
to chapem, ze nikto ti to zadarmo nenadiktuje ako to napisat, ale narazam na take kravinky, ze ked som si stiahla napr. formular z ich stranky tak je oznaceny strana prva, strana druha a potom druha, druha, druha az do konca...co s tym? nevratia mi to koli tomu? Alebo sa mi neda vypisat kolonka v adrese kde napisem okresny sud - trenci, bratislava...alebo hocico, nejde mi to vypisat, iba adresa. Na stranke pisu v navode ze si mam vybrat z ponuky - lenze ziadna ponuka sa mi nerozbaluje a bunka je zamknuta proti uprave...So samotnym vypisanim mam menej trapenia ako s takymito "kozmetickymi upravami":(

Iba vymenuj prílohy, nemusíš rozpisovať, že to ide aj do Zbierky listín, osi si to sami podelia. V tlačive musíš najprv povoliť makrá.... potom Ti všetko pôjde.
lucia.faskova
02.07.10,17:43
Iba vymenuj prílohy, nemusíš rozpisovať, že to ide aj do Zbierky listín, osi si to sami podelia. V tlačive musíš najprv povoliť makrá.... potom Ti všetko pôjde.

makra mam povolene, aj uroven zabezpecenianizka a nist...no nic, dala som im to tam bez toho a hotovo...uvidime...:)
Economic
05.07.10,06:36
makra mam povolene, aj uroven zabezpecenianizka a nist...no nic, dala som im to tam bez toho a hotovo...uvidime...:)

Daj potom vedieť, ako to všetko dopadlo.
profi-t
08.07.10,08:47
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné overiť dokumenty aj v zahraničí a potom ich poslať na ORSR? Majitelia a konatel sú Češi a bývajú pri nemeckých hraniciach. Chceli by spraviť zmenu sídla slovenskej SRO z jedného slovenského mesta do druhého slovenského mesta, avšak len kvôli podpisom nechcú cestovať na Slovensko. Je to nejakým spôsobom možné? Ak áno, ako a kde?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Economic
08.07.10,08:53
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné overiť dokumenty aj v zahraničí a potom ich poslať na ORSR? Majitelia a konatel sú Češi a bývajú pri nemeckých hraniciach. Chceli by spraviť zmenu sídla slovenskej SRO z jedného slovenského mesta do druhého slovenského mesta, avšak len kvôli podpisom nechcú cestovať na Slovensko. Je to nejakým spôsobom možné? Ak áno, ako a kde?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Doklady overené v CZ sa akceptujú aj v OR. Netreba žiadny preklad, ani cestovať na slovensko. Kľudne to môžu overiť buď u notára, alebo na matrike. Budeš potrebovať : Zápisnicu o zmene sídla, úplné znenie spoločenskej zmluvy a nájomnú zmluvu, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. A keď chceš ušetriť na súdnom poplatku, môžeme to podať elektronicky.
profi-t
08.07.10,09:02
Ďakujem. A je to možné u hociktorého notára v Čechách, alebo sú vymedzení, len určití notári? A ešte jedna otázka. Platí to len pre Českú republiku, alebo aj pre iné krajiny EU - napríklad pre Maďarsko?
Ďakujem za odpoveď.
Economic
08.07.10,09:09
Ďakujem. A je to možné u hociktorého notára v Čechách, alebo sú vymedzení, len určití notári? A ešte jedna otázka. Platí to len pre Českú republiku, alebo aj pre iné krajiny EU - napríklad pre Maďarsko?
Ďakujem za odpoveď.

U hociktorého notára v CZ to je možné, iné krajiny EÚ - musí byť úradný preklad do slovenčiny
profi-t
08.07.10,09:13
Prepáč, možno si ma dobre nepochopil, albeo ja teba :)
Ak pošlem záujemcovi o založenie slovenskej SRO - všetky dokumenty v slovenčine tak môže napríklad v Maďarsku, alebo v Rakúsku úradne overiť podpisy - a tak to stačí? Alebo treba tzv. apostil? A tento apostil sa nevzťahuje len na ČR.
Economic
08.07.10,09:30
Prepáč, možno si ma dobre nepochopil, albeo ja teba :)
Ak pošlem záujemcovi o založenie slovenskej SRO - všetky dokumenty v slovenčine tak môže napríklad v Maďarsku, alebo v Rakúsku úradne overiť podpisy - a tak to stačí? Alebo treba tzv. apostil? A tento apostil sa nevzťahuje len na ČR.

Keď pošleš záujemcovi dokumenty v slovenčine do Maďarska a overí ich tam, tak tá maďarská overovacia pečiatka sa musí tu sa slovensku preložiť. Už je to jasné ? Iba pečiatky českých notárov sa nemusia prekladať. Všetky ostatné cudzokrajné pečiatky sa musia preložiť. S tzv. apostilom nemám skúsenosti, takto overené dokumenty mi nik ešte nepriniesol. Možno sa tu niekto k tomu vyjadrí.... Ak apostill je písaný v cudzej reči, tiež ho treba preložiť do slovenčiny. Musí to byť preklad úradný, to znamená s guľatou pečiatkou.
mi_ke
09.07.10,07:13
Prepáč, možno si ma dobre nepochopil, albeo ja teba :)
Ak pošlem záujemcovi o založenie slovenskej SRO - všetky dokumenty v slovenčine tak môže napríklad v Maďarsku, alebo v Rakúsku úradne overiť podpisy - a tak to stačí? Alebo treba tzv. apostil? A tento apostil sa nevzťahuje len na ČR.

Kamos takto podaval dokumenty v slovencine s uradne overenymi podpismi od madarskeho aj rakuskeho notara, v BA s tym nebol problem. Apostil Ti treba len z krajin, s ktorymi nema Slovenska republika dvojstranne dohody o pravnej pomoci.
lucia.faskova
13.07.10,12:50
tak ja sa hlasim, ze nas uspesne zapisali. Ale zatial sme len od 7.7. v OR na nete...domov nam este nic neprislo. Teda, ked nepocitam seky na zaplatenie od nejakych pofidernych firiem v hodnote cca 70 a 80 eur.
JAJA11
13.07.10,12:53
tak ja sa hlasim, ze nas uspesne zapisali. Ale zatial sme len od 7.7. v OR na nete...domov nam este nic neprislo. Teda, ked nepocitam seky na zaplatenie od nejakych pofidernych firiem v hodnote cca 70 a 80 eur.

No je zaujímavé aký sú rýchly s tými šekmi :D Ale asi sa im to oplatí, sem tam sa niekto nájde, čo aj zaplatí :rolleyes:
Economic
13.07.10,13:30
tak ja sa hlasim, ze nas uspesne zapisali. Ale zatial sme len od 7.7. v OR na nete...domov nam este nic neprislo. Teda, ked nepocitam seky na zaplatenie od nejakych pofidernych firiem v hodnote cca 70 a 80 eur.


GRATULUJEM !!!!! A šeky daj do zberu papiera....
lucia.faskova
13.07.10,14:54
ďakujem, a ďakujem všetkým aj za pomoc. Keď budem mocť - rada oplatím. :-)
jerimo
13.07.10,20:32
Zdravim.

Zakladame spolocnost elektronicky. Sme dvaja spolocnici aj konatelia, ktori mozu konat samostatne. Jeden z nas (buduci konatel spolocnosti) si na svoje meno vybavil ZEP.

Moja otazka je, ci musim ja vypisat pri zapisovani SRO do OR na jeho meno splnomocenstvo? (budeme spolocnost zakladat s jeho ZEP)

Dakujem za odpoved.

Andrej
chronix
26.07.10,21:06
Zdravím, chcem sa spýtať odkiaľ mam začať ak si chcem založiť vlastnú s.r.o.
Budem podnikať sám tak na založenie mi bude stačiť len Zakladateľská listina...
Zatiaľ som si pomocou internetu tú zakladateľsku listinu spísal, mno ešte si to dám pokontrolovať. Tiež už mám spísané Vyhlásenie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a Vyhlásenie správcu vkladu...

Tak teraz čo mam ďalej spraviť ???
A čo s tými tlačivami, ktoré koľko krát si mám vytlačiť ?

Ďakujem
KEJKA
26.07.10,21:09
pozri dozadu....v 960 príspevkoch nájdeš odpoved, plus je ešte www.orsr.sk - príklad vyplnenia Návrhu na zápis..............
KEJKA
26.07.10,21:10
Zdravim.

Zakladame spolocnost elektronicky. Sme dvaja spolocnici aj konatelia, ktori mozu konat samostatne. Jeden z nas (buduci konatel spolocnosti) si na svoje meno vybavil ZEP.

Moja otazka je, ci musim ja vypisat pri zapisovani SRO do OR na jeho meno splnomocenstvo? (budeme spolocnost zakladat s jeho ZEP)

Dakujem za odpoved.

Andrej
Nakoľko založenie spoločnosti podpisujú obaja konatelia, splnomocnenie bude potrebné /môj názor/.
Economic
27.07.10,05:19
Zdravím, chcem sa spýtať odkiaľ mam začať ak si chcem založiť vlastnú s.r.o.
Budem podnikať sám tak na založenie mi bude stačiť len Zakladateľská listina...
Zatiaľ som si pomocou internetu tú zakladateľsku listinu spísal, mno ešte si to dám pokontrolovať. Tiež už mám spísané Vyhlásenie jediného spoločníka, podpisový vzor konateľa a Vyhlásenie správcu vkladu...

Tak teraz čo mam ďalej spraviť ???
A čo s tými tlačivami, ktoré koľko krát si mám vytlačiť ?

Ďakujem

Hlavne musíš vedieť a rozhodnúť sa, ako pôjdeš do OR, či klasicky papierovo, alebo elektronicky. Je tam rozdiel v počte overovaní, v počte výtlačkov a aj v polovičnom súdnom poplatku. Tak ako písala KEJKA, všetko tu už bolo popísané, čítaj trošku....
profi-t
27.07.10,08:10
Dobrý deň,
doteraz ste mi vždy dobre pomohli a teraz sa k Vám znovu obraciam s otázkou.
Jedna zahraničná off-shore spoločnosť by chcela založiť na Slovensku sro-čku. Ide o spoločnosť z jedného nemenovaného ostrava v Karibiku.
Konateľom by mala byť jedna fyzická osoba z Maďarskej republiky.
Chcem sa spýtať konkrétne aké doklady, dokumenty potrebujeme na to, aby sme mohli túto spoločnosť založiť.
Aké dokumenty od tej off-shore spoločnosti, koľkokrát a tak...
Prosím o odpoveď.
S vrúcnou vďakou.
Economic
27.07.10,08:18
Dobrý deň,
doteraz ste mi vždy dobre pomohli a teraz sa k Vám znovu obraciam s otázkou.
Jedna zahraničná off-shore spoločnosť by chcela založiť na Slovensku sro-čku. Ide o spoločnosť z jedného nemenovaného ostrava v Karibiku.
Konateľom by mala byť jedna fyzická osoba z Maďarskej republiky.
Chcem sa spýtať konkrétne aké doklady, dokumenty potrebujeme na to, aby sme mohli túto spoločnosť založiť.
Aké dokumenty od tej off-shore spoločnosti, koľkokrát a tak...
Prosím o odpoveď.
S vrúcnou vďakou.

1. Rozhodnutie tej zahraničnej spoločnosti, že sa rozhodla tu na SK založiť sro. 2. K tomu by bolo dobré aj nejaký dokument, ktorý preukazuje existenciu tej cudzej spoločnosti, čiže nejaký dokument ako výpis z OR tej spoločnosti. 3. Vyhlásenie tej cudzej spoločnosti, že mác viac spoločníkov /nesmie to byť jeden spoločník/ toto všetko musí byť preložené do slovenčiny.
4. No a okrem tohto klasika : spoločenská zmluva alebo zakaldateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, podpisový vzor konateľa, a ak to bude niekto robiť tu na SK, tak plnú moc. No a k sídlu buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV. Ešte som zabudla na konateľa maďarský výpis RT - úradne preložený do slovenčiny. Ak sa bude návrh do OR realizovať elektronicky tak tie dokumenty v 1 exemplári, len zakladateľskú listinu 2x.
chronix
27.07.10,08:34
Hlavne musíš vedieť a rozhodnúť sa, ako pôjdeš do OR, či klasicky papierovo, alebo elektronicky. Je tam rozdiel v počte overovaní, v počte výtlačkov a aj v polovičnom súdnom poplatku. Tak ako písala KEJKA, všetko tu už bolo popísané, čítaj trošku....Mno čítal som niečo ale radšej sa ešte pýtam /pre istotu/
Mno elektronicky by bolo úplne idealne, lenže čo som čítal tak konečnom dôsledku to vijde viacej pokial zakladám len jednu s.r.o, lebo nemám elektronický podpis. Jedine že by som to zakladal cez nejaku firmu - mno našiel som /slovakcompany.eu/ a u nich by som si dal tento balík Zaslanie DOKUMENTOV - ZALOŽENIE s.r.o. za 235 €
Tak hovorme o tom, že do OR chcem ísť elektronicky.
Len neviem presne odkiaľ začať.
profi-t
27.07.10,08:38
1. Rozhodnutie tej zahraničnej spoločnosti, že sa rozhodla tu na SK založiť sro. 2. K tomu by bolo dobré aj nejaký dokument, ktorý preukazuje existenciu tej cudzej spoločnosti, čiže nejaký dokument ako výpis z OR tej spoločnosti. 3. Vyhlásenie tej cudzej spoločnosti, že mác viac spoločníkov /nesmie to byť jeden spoločník/ toto všetko musí byť preložené do slovenčiny.
4. No a okrem tohto klasika : spoločenská zmluva alebo zakaldateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, podpisový vzor konateľa, a ak to bude niekto robiť tu na SK, tak plnú moc. No a k sídlu buď nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV. Ešte som zabudla na konateľa maďarský výpis RT - úradne preložený do slovenčiny. Ak sa bude návrh do OR realizovať elektronicky tak tie dokumenty v 1 exemplári, len zakladateľskú listinu 2x.

Takže prosím opravte ma, ak som zle pochopila.
1. Môže to byť zápisnica z valného zhromaždenia danej off-shore spoločnosti v ktorej je napísaný súhlas so založením, meno SK SRO-čky, zloženie, imanie, predmety činnosti ... atď???
2. Ak existuje v danej krajine tak platný výpis z OR?
3. Tomuto presne nerozumiem. Prečo to vyhlásenie? Ak túto právnickú osobu (ktorá je vlastne off-shore spoločnosťou v Karibiku) založila iná off-shore spoločnosť tak potom čo? Vlastne v off-shore spoločnostiach je práve výhodou, že nikdo nevie kto je reálne spoločníkmi (myslím tu na fyzické osoby). V tom vyhlásení musia byť uvedené konkrétne údaje fyzických osôb? Prosím o vysvetlenie.

4. Kto podpisuje zakladajúce dokumenty (spoloč.zmluva...) za túto off-shore spoločnosť?
Economic
27.07.10,08:46
Mno čítal som niečo ale radšej sa ešte pýtam /pre istotu/
Mno elektronicky by bolo úplne idealne, lenže čo som čítal tak konečnom dôsledku to vijde viacej pokial zakladám len jednu s.r.o, lebo nemám elektronický podpis. Jedine že by som to zakladal cez nejaku firmu - mno našiel som /slovakcompany.eu/ a u nich by som si dal tento balík Zaslanie DOKUMENTOV - ZALOŽENIE s.r.o. za 235 €
Tak hovorme o tom, že do OR chcem ísť elektronicky.
Len neviem presne odkiaľ začať.
Možno by som mala aj zaujímavejší balíček.... Viac info v mojom profile.
Economic
27.07.10,08:55
Takže prosím opravte ma, ak som zle pochopila.
1. Môže to byť zápisnica z valného zhromaždenia danej off-shore spoločnosti v ktorej je napísaný súhlas so založením, meno SK SRO-čky, zloženie, imanie, predmety činnosti ... atď??? Áno preložená na SK
2. Ak existuje v danej krajine tak platný výpis z OR? Áno preložený na SK
3. Tomuto presne nerozumiem. Prečo to vyhlásenie? Ak túto právnickú osobu (ktorá je vlastne off-shore spoločnosťou v Karibiku) založila iná off-shore spoločnosť tak potom čo? Vlastne v off-shore spoločnostiach je práve výhodou, že nikdo nevie kto je reálne spoločníkmi (myslím tu na fyzické osoby). V tom vyhlásení musia byť uvedené konkrétne údaje fyzických osôb? Prosím o vysvetlenie. Podľa obch. zákonníka sro nemôže založiť iná spoločnosť, ktorá ma iba 1 spoločníka.

4. Kto podpisuje zakladajúce dokumenty (spoloč.zmluva...) za túto off-shore spoločnosť? Zakladateľskú listinu podpisuje zakladateľ, niektoré dokumenty konateľ....


v texte
profi-t
27.07.10,09:11
1. a 2. mi je jasná

3. Môžeš mi povedať ktorý paragraf Obchodného zákonníka to píše? Neviem to nájsť. Takže ak chce karibská spoločnosť založiť slovenskú spoločnosť - tak to je možné len v prípade, ak túto karibskú spoločnosť založilo viac ako 1 fyzická alebo právnická osoba? Ak je to tak, tak je to trošku čudné...
4. A také vyhlásenie, že spoločnosť má viac spoločníkov - nemáte náhodou vzor, aby som si to mohla pozrieť ako to vyzerá?
5. A slovenskú zakladateľskú listiu podpisuje za karibskú off-shore spoločnosť kto (veď majiteľmi karibskej spoločnosti sú zas len právnické osoby)? Môže podpisovať slovenské zakladacie listiny konateľ karibskej spoločnosti?
Economic
27.07.10,09:22
1. a 2. mi je jasná

3. Môžeš mi povedať ktorý paragraf Obchodného zákonníka to píše? Neviem to nájsť. Takže ak chce karibská spoločnosť založiť slovenskú spoločnosť - tak to je možné len v prípade, ak túto karibskú spoločnosť založilo viac ako 1 fyzická alebo právnická osoba? Ak je to tak, tak je to trošku čudné...
4. A také vyhlásenie, že spoločnosť má viac spoločníkov - nemáte náhodou vzor, aby som si to mohla pozrieť ako to vyzerá?
5. A slovenskú zakladateľskú listiu podpisuje za karibskú off-shore spoločnosť kto (veď majiteľmi karibskej spoločnosti sú zas len právnické osoby)? Môže podpisovať slovenské zakladacie listiny konateľ karibskej spoločnosti?


§ 105 a Obchod. zákonníka
§ 105a
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.
chronix
27.07.10,09:26
Možno by som mala aj zaujímavejší balíček.... Viac info v mojom profile.Zaujímavý je že nemusím skoro ani prstom pohnut, ale snažím sa šetriť jak sa dá... Na tej stránke čo som spominal je za tých 235€ v tej cene je aj podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registru a aj ten poplatok /166€/
profi-t
27.07.10,09:46
§ 105 a Obchod. zákonníka
§ 105a
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

Milý ECONOMIC - vďaka za pomoc!
Ešte dve otázky na ktoré som nedostala odpoveď.
1. Nemáte náhodou vzor toho prehlásenia že zahraničná spoločnosť má viac ako 1 spoločníka?
2. Za tú off-shore spoločnosť podpisuje slovenské zakladacie dokumenty konateľ off-shore spoločnosti?
palčo
27.07.10,15:35
Neviem, či som tu správne, ale nič podobné som nenašiel.
Som živnostník, neplatca DPH, pracujem v technickej sfére. Uplatňujem si paušálne náklady 40%.
Ako je to so založením jednoosobovej s.r.o.-čky. V stručnosti (alebo aj obšírnejšie)- aké to má výhody, či nevýhody.
KEJKA
27.07.10,15:38
a čo použiť vyhľadávač? je tu toho plno.... výhody aj tak musíš posúdiť sám podľa vlastných očakávaní.
Pri sro na 40% paušalne výdavky môžeš zabudnúť.
Economic
27.07.10,15:43
Milý ECONOMIC - vďaka za pomoc!
Ešte dve otázky na ktoré som nedostala odpoveď.
1. Nemáte náhodou vzor toho prehlásenia že zahraničná spoločnosť má viac ako 1 spoločníka?
2. Za tú off-shore spoločnosť podpisuje slovenské zakladacie dokumenty konateľ off-shore spoločnosti?

Zakladateľskú listinu podpisujú spoločníci. Návrh do OR podpisuje konateľ, Správca vkladu podpíše Vyhlásenie o splatí vkladu, konateľ urobí podpisový vzor. Nájomnú zmluvu by podpisoval konateľ.... Ak by niekoho konateľ splnomocnil, podpíše plnú moc.....
Vzory sú.
Economic
27.07.10,15:45
Neviem, či som tu správne, ale nič podobné som nenašiel.
Som živnostník, neplatca DPH, pracujem v technickej sfére. Uplatňujem si paušálne náklady 40%.
Ako je to so založením jednoosobovej s.r.o.-čky. V stručnosti (alebo aj obšírnejšie)- aké to má výhody, či nevýhody.

Tak ako KEJKA píše, je tu toho veľa popísaného, nemôžeme sa stále opakovať. U právnickej osoby už neuplatňuješ 40 % paušálne náklady, no ale na druhej strane ani neručíš celým svojim majetkom... Neplatíš vysoké odvody, iba 19 % daň. V podstate Ti ostáva viac peňazí doma.... Trošku času tomu obetuj a nájdeš tu odpovede na svoje otázky.
andreaS
18.08.10,20:24
Chystam si tlacivo pre prvozapis sro a narazila som na problem... mam dvoch konatelov... ako ich dostanem do tlaciva? strana kde sa udava konatel sa neda skopirovat :(

ps: dnes sa mi podarilo vybavit zivnostenske osvedcenie behom dna... rano som doniesla a poobedko bolo hotove ;) narazila som na fantasticku uradnicku... takto by to malo frcat vzdy ;)
zalobaba
18.08.10,21:38
Chystam si tlacivo pre prvozapis sro a narazila som na problem... mam dvoch konatelov... ako ich dostanem do tlaciva? strana kde sa udava konatel sa neda skopirovat :(

ps: dnes sa mi podarilo vybavit zivnostenske osvedcenie behom dna... rano som doniesla a poobedko bolo hotove ;) narazila som na fantasticku uradnicku... takto by to malo frcat vzdy ;)

Tlačivo má funkciu pridať strany. Ak to nefunguje v tvojom PC (stáva sa), jednoducho vyplň a vytlač v druhom návrhu iba potrebné strany a po vytlačení ich zaraď. Strany nezabudni v pravom hornom rohu očíslovať.
Economic
19.08.10,05:14
Chystam si tlacivo pre prvozapis sro a narazila som na problem... mam dvoch konatelov... ako ich dostanem do tlaciva? strana kde sa udava konatel sa neda skopirovat :(

ps: dnes sa mi podarilo vybavit zivnostenske osvedcenie behom dna... rano som doniesla a poobedko bolo hotove ;) narazila som na fantasticku uradnicku... takto by to malo frcat vzdy ;)

V úvode, keď si otvoríš formulár, máš možnosť povoliť makrá, daj povoliť a potom cez DOPLNKY je možnosť pridať stranu a vyberieš - konateľ.
domenico.office
19.08.10,11:50
Chystam si tlacivo pre prvozapis sro a narazila som na problem... mam dvoch konatelov... ako ich dostanem do tlaciva? strana kde sa udava konatel sa neda skopirovat :(

ps: dnes sa mi podarilo vybavit zivnostenske osvedcenie behom dna... rano som doniesla a poobedko bolo hotove ;) narazila som na fantasticku uradnicku... takto by to malo frcat vzdy ;)

Prikladám Návrhový formulár pre dvoch konateľov. V tomto dokumente ide pridať čokoľvek, dá sa kopírovať, pridávanie funguje aj cez doplnky, ako radila Economic
Tana333
10.09.10,13:41
Zdravím všetkých,

rada by som sa podelila o skúsenosť so založením jednoosobovej s.r.o. a dúfam, že tým niekomu pomôžem, aj keď možno to veľa z Vás vie.
Nebudem menovať potrebné doklady, nakoľko som si všetky informácie o nich a aj vzory našla v tejto téme.

Takže po pripravení všetkých dokumentov, overní podpisov (návrh na vklad, zakladateľská listina, podpisový vzor) som sa vybrala na OÚ - živnostenský odbor a veľmi milo ma prekvapila otázka: "Chcete si návrh podať cez nás, alebo si pôjdete na Obchodný register sama?" Moja reakcia bola samozrejme, že aký je v tom rozdiel, teda hlavne čo sa týka času spracovania. A čuduj sa svete vraj to vychádza zhruba rovnako.

Mne to však ušetrí cestu na OR, vyhnem sa problémom s parkovaním (OR BA I.) a aj dlhému času čakania v rade, lebo na živnostenskom sú na to 3 stoly a tie robia len žiadosti pre "prvozápis" do OR. Takže nemusíte čakať kým sa vystriedajú aj tí, ktorí sú tam len kôli živnosti. A im všetky tie dokumenty stačia len 1x a nie ako na OR 2x. Spracujú žiadosť aj doklady a v elektronickej podobe to potom pošlú na OR. Odtiaľ potom môjmu klientovi príde domov výpis.

Takže prajem veľa šťastia a ak prídem na jednoduchý spôsob aj s registráciou na DÚ (platca DPH) dám vám vedieť.
Economic
10.09.10,14:26
Zdravím všetkých,

rada by som sa podelila o skúsenosť so založením jednoosobovej s.r.o. a dúfam, že tým niekomu pomôžem, aj keď možno to veľa z Vás vie.
Nebudem menovať potrebné doklady, nakoľko som si všetky informácie o nich a aj vzory našla v tejto téme.

Takže po pripravení všetkých dokumentov, overní podpisov (návrh na vklad, zakladateľská listina, podpisový vzor) som sa vybrala na OÚ - živnostenský odbor a veľmi milo ma prekvapila otázka: "Chcete si návrh podať cez nás, alebo si pôjdete na Obchodný register sama?" Moja reakcia bola samozrejme, že aký je v tom rozdiel, teda hlavne čo sa týka času spracovania. A čuduj sa svete vraj to vychádza zhruba rovnako.

Mne to však ušetrí cestu na OR, vyhnem sa problémom s parkovaním (OR BA I.) a aj dlhému času čakania v rade, lebo na živnostenskom sú na to 3 stoly a tie robia len žiadosti pre "prvozápis" do OR. Takže nemusíte čakať kým sa vystriedajú aj tí, ktorí sú tam len kôli živnosti. A im všetky tie dokumenty stačia len 1x a nie ako na OR 2x. Spracujú žiadosť aj doklady a v elektronickej podobe to potom pošlú na OR. Odtiaľ potom môjmu klientovi príde domov výpis.

Takže prajem veľa šťastia a ak prídem na jednoduchý spôsob aj s registráciou na DÚ (platca DPH) dám vám vedieť.

To je všetko krásne, ja ešte upozorním aj na to, že dá sa návrh podať do OR tak isto elektronicky, ale nezaplatí sa súdny poplatok 331,50 Eur ale iba 165,75 Eur. To zase pre tých, ktorí by radi aj ušetriť na súdnom poplatku.
formulka
11.09.10,15:48
Tak ako KEJKA píše, je tu toho veľa popísaného, nemôžeme sa stále opakovať. U právnickej osoby už neuplatňuješ 40 % paušálne náklady, no ale na druhej strane ani neručíš celým svojim majetkom... Neplatíš vysoké odvody, iba 19 % daň. V podstate Ti ostáva viac peňazí doma.... Trošku času tomu obetuj a nájdeš tu odpovede na svoje otázky.


súhlasím
mata82
05.10.10,10:25
Ahojte, potrebovala by som odsúhlasenie postupu v prípade založenia sro lekára (2 spoločníci). Môže to byť takto?:
1. Podpísať Spoločenskú zmluvu, získať nájomnú zmluvu na prevádzku. Na nájomnej zmluve musí byť presne napísaná adresa: „ulica číslo, psč mesto“ a nájomcom bude „XXX s.r.o. so sídlom ulica číslo, psč mesto, spoločnosť založená spoločenskou zmluvou zo dňa DD.MM.RRRR, zatiaľ nezapísaná do OR SR, zastúpená: XXX, spoločníkom a XXX, spoločníkom“
2. Ísť na živnostenský, kde dajú živnostenské listy len k voľným živnostiam, majú platnosť 90 dní, kým sa spoločnosť zapíše do obchodného registra
3. Napísať žiadosť o vydanie rozhodnutia o uvedenie priestorov do prevádzky, kde prílohou je kópia licencie lekára, kópia nájomnej zmluvy a kópia spoločenskej zmluvy + kolok 16,50 €
4. Napísať VÚC žiadosť o vydanie povolenia na Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanom odbore xxx
5. Až po skompletizovaní všetkých dokladov, dať zapísať sro do obchodného registra.

Alebo je potrebné najskôr zapísať sro do OR len s voľnými živnosťami a až potom získavať potrebné povolenia od hygieny a vúc?
Ďakujem
Economic
05.10.10,11:53
Ahojte, potrebovala by som odsúhlasenie postupu v prípade založenia sro lekára (2 spoločníci). Môže to byť takto?:
1. Podpísať Spoločenskú zmluvu, získať nájomnú zmluvu na prevádzku. Na nájomnej zmluve musí byť presne napísaná adresa: „ulica číslo, psč mesto“ a nájomcom bude „XXX s.r.o. so sídlom ulica číslo, psč mesto, spoločnosť založená spoločenskou zmluvou zo dňa DD.MM.RRRR, zatiaľ nezapísaná do OR SR, zastúpená: XXX, spoločníkom a XXX, spoločníkom“
2. Ísť na živnostenský, kde dajú živnostenské listy len k voľným živnostiam, majú platnosť 90 dní, kým sa spoločnosť zapíše do obchodného registra
3. Napísať žiadosť o vydanie rozhodnutia o uvedenie priestorov do prevádzky, kde prílohou je kópia licencie lekára, kópia nájomnej zmluvy a kópia spoločenskej zmluvy + kolok 16,50 €
4. Napísať VÚC žiadosť o vydanie povolenia na Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v špecializovanom odbore xxx
5. Až po skompletizovaní všetkých dokladov, dať zapísať sro do obchodného registra.

Alebo je potrebné najskôr zapísať sro do OR len s voľnými živnosťami a až potom získavať potrebné povolenia od hygieny a vúc?
Ďakujem

Ja čo som robila za poslednú dobu sro pre 3 lekárov, robím postupom. Zápis sro do OR a potom dávam zapísať predmet, ktorý je v licencii. Neviem o akom kolku 16,50 Eura píšeš, do OR je pri elektronickom podaní prvozápis 165,75 Eur. /pri klasickom papierovom 331,50 Eura/
mata82
05.10.10,13:52
Ja čo som robila za poslednú dobu sro pre 3 lekárov, robím postupom. Zápis sro do OR a potom dávam zapísať predmet, ktorý je v licencii. Neviem o akom kolku 16,50 Eura píšeš, do OR je pri elektronickom podaní prvozápis 165,75 Eur. /pri klasickom papierovom 331,50 Eura/

poplatok 16,50 je k žiadosti o vydanie rozhodnutia k návrhu na uvedenie priestorov do prevádzky potrebné z hygieny (reg.úrad verejného zdravotníctva).

A čo ak by dotyčná sro nemala iný predmet činnosti, len ten na základe licencie?
Economic
05.10.10,13:56
poplatok 16,50 je k žiadosti o vydanie rozhodnutia k návrhu na uvedenie priestorov do prevádzky potrebné z hygieny (reg.úrad verejného zdravotníctva).

A čo ak by dotyčná sro nemala iný predmet činnosti, len ten na základe licencie?

Mne z VÚC povedali, že okrem dokladov, ktoré sa dokladajú k žiadosti o licenciu, treba doložiť výpis z OR na spoločnosť. Zatiaľ všetci mali aspoň sprostredkovanie a MaV . Tá otázka by snáď mala smerovať na VÚC či sa dá licencia vybaviť iba na základe podpísanej spoločenskej zmluvy. Skús tak, možno tak pôjde. No IČO prideľuje ŽÚ, neviem či im ho potom do licencie dopíšu alebo ako...
mata82
05.10.10,14:17
Mne z VÚC povedali, že okrem dokladov, ktoré sa dokladajú k žiadosti o licenciu, treba doložiť výpis z OR na spoločnosť. Zatiaľ všetci mali aspoň sprostredkovanie a MaV . Tá otázka by snáď mala smerovať na VÚC či sa dá licencia vybaviť iba na základe podpísanej spoločenskej zmluvy. Skús tak, možno tak pôjde. No IČO prideľuje ŽÚ, neviem či im ho potom do licencie dopíšu alebo ako...

Však ako bod2 mám ŽU, čiže ičo budem mať (majú aj voľné živnosti) a volala som pani na Vúc, povedala, že stačí spoločenská zmluva, že ako chceme, len som si chcela overiť či to niekto aj takto robí. V podstate by som ušetrila na zápise zmien, keby som to všetko zapísala až nakoniec a naraz. Len mi povedala že si tam máme dať dátum odkedy má licencia platiť. Tak zase neviem ak tam dám napr. od 1.11.2010, ale zápis na OR by som podávala už 10.10.2010, ako by to zapísali? K tej jednej činnosti by dali platnosť až od 01.11.2010 a ostatné napr. už od 15.10.2010? Economic, vďaka za rady, skús mi prosím ešte s týmto poradiť.
Economic
05.10.10,14:25
Však ako bod2 mám ŽU, čiže ičo budem mať (majú aj voľné živnosti) a volala som pani na Vúc, povedala, že stačí spoločenská zmluva, že ako chceme, len som si chcela overiť či to niekto aj takto robí. V podstate by som ušetrila na zápise zmien, keby som to všetko zapísala až nakoniec a naraz. Len mi povedala že si tam máme dať dátum odkedy má licencia platiť. Tak zase neviem ak tam dám napr. od 1.11.2010, ale zápis na OR by som podávala už 10.10.2010, ako by to zapísali? K tej jednej činnosti by dali platnosť až od 01.11.2010 a ostatné napr. už od 15.10.2010? Economic, vďaka za rady, skús mi prosím ešte s týmto poradiť.

O.K. Takže jedným návrhom to všetko podávaš. Záleží ktorým dátumom budeš podávam návrh do OR. So spätným dátumom Ti to nezapíšu. Podľa mňa do licencie žiadaj skorší dátum, to nevadí, že firmu zapíšu o pár dní neskôr. Tým sa nič neporuší. No doporučím takto : Ak by si licenciu chcela dať k 1. 11. 2010, tak potom treba dať do návrhu aj zapísať spoločnosť k takémuto dátumu, aby to ladilo. Dá sa to tak. V momente podania návrhu do OR licenciu musíš mať, čiže podáš to skôr, tak cca 5 dní pred.
mata82
06.10.10,13:54
O.K. Takže jedným návrhom to všetko podávaš. Záleží ktorým dátumom budeš podávam návrh do OR. So spätným dátumom Ti to nezapíšu. Podľa mňa do licencie žiadaj skorší dátum, to nevadí, že firmu zapíšu o pár dní neskôr. Tým sa nič neporuší. No doporučím takto : Ak by si licenciu chcela dať k 1. 11. 2010, tak potom treba dať do návrhu aj zapísať spoločnosť k takémuto dátumu, aby to ladilo. Dá sa to tak. V momente podania návrhu do OR licenciu musíš mať, čiže podáš to skôr, tak cca 5 dní pred.
Ja som skôr myslela že sro zapíšu 15.10. na voľné živnosti a k licencii dajú platnosť až od 1.11.
Dalo by sa to takto žiadať v návrhu na zápis?
Economic
06.10.10,13:58
Ja som skôr myslela že sro zapíšu 15.10. na voľné živnosti a k licencii dajú platnosť až od 1.11.
Dalo by sa to takto žiadať v návrhu na zápis?

Všetky predmety a celú sro zapíšu do OR s jedným dátumom.
Tak ako píšeš to určite nepôjde.
Pri prvozápise čo sa týka predmetu podnikania nemáš možnosť dať rôzne dátumy. Pozri formulár P/7, musíš kolonky dodržať. Pri predmetoch tam dátumy nie sú. Iba na konci dátum, ku ktorému môžeš dať spoločnosť zapísať do OR ako celok so všetkým...
sultanko
13.10.10,13:48
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, na založenie lekárskej s.r.o., teda zmenu zo SZČO na s.r.o.
Môžem dať návrh na zápis tejto spoločnosti do Obchodného Registra hneď, bez toho, aby som šla cez Živnostenský úrad? Táto eseročka bude mať v predmete činnosti výlučne poskytovanie zdravotnej starostlivosti, tak stačí okrem zakladateľskej listiny, podpisového vzoru konateľa, vyhlásenia správcu vkladu o splatení vkladu spoločníkom a vyhlásenia, že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako 2 jednoosobových spoločnostiach, priložiť úradne overenú kópiu licencie na výkon činnosti odborného zástupcu, a najmä povolenie príslušného samosprávneho kraja na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia?

Ďakujem.
Economic
13.10.10,13:59
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, na založenie lekárskej s.r.o., teda zmenu zo SZČO na s.r.o.
Môžem dať návrh na zápis tejto spoločnosti do Obchodného Registra hneď, bez toho, aby som šla cez Živnostenský úrad? Táto eseročka bude mať v predmete činnosti výlučne poskytovanie zdravotnej starostlivosti, tak stačí okrem zakladateľskej listiny, podpisového vzoru konateľa, vyhlásenia správcu vkladu o splatení vkladu spoločníkom a vyhlásenia, že zakladateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako 2 jednoosobových spoločnostiach, priložiť úradne overenú kópiu licencie na výkon činnosti odborného zástupcu, a najmä povolenie príslušného samosprávneho kraja na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia?

Ďakujem.

Podľa mňa nie. Na zápis predmetu s konkrétnym odborným zameraním /napríklad : všeobecné lekárstvo/ OR akceptuje iba Rozhodnutie samosprávneho kraja o povolení vykonávať túto činnosť. Spomínananá licencia je potrebná k vybaveniu toho rozhodnutia. Takto podané by Ti to určite odmietli a ak by si do 15 dní Povolenie nevybavila, tak by si mohol prísť aj o súdny poplatok.
zalobaba
13.10.10,14:18
Ak máš povolenie vydané už na obchodné meno vznikajúcej spoločnosti (čo pochybujem), tak stačí. V prípade, ak chceš založiť SRO a obísť ŽÚ, dá sa, ale musíš si zapísať min. 1 predmet podnikania, ktorý zapisuje priamo OR (aj také sú, nikto ich tu však nespomína nahlas).
Economic
16.10.10,11:31
Ak máš povolenie vydané už na obchodné meno vznikajúcej spoločnosti (čo pochybujem), tak stačí. V prípade, ak chceš založiť SRO a obísť ŽÚ, dá sa, ale musíš si zapísať min. 1 predmet podnikania, ktorý zapisuje priamo OR (aj také sú, nikto ich tu však nespomína nahlas).

Máš na mysli napríklad poľnohospodárstvo a lesníctvo ? No čo by s tým už lekár robil.... Aj to je predmet na ktorý sa nevyžaduje Osvedčenie o ŽP. Uveď niečo konkrétne, čo by sa mu hodilo do ordinácie okrem takých, ktoré spadajú do zoznamu voľných živností, keď už radíš.