Benko
16.07.12,13:09
Ďakujem ti veľmi pekne a prajem pekný týždeň.
Economic
16.07.12,11:11
Ďakujem ti veľmi pekne a prajem pekný týždeň.

Ďakujem krásne, držím palce, aby to všetko dobre dopadlo, daj potom vedieť, ako ti to prešlo. (Keď budeš mať PM, urob námietku a k nej doložíš dobrú PM.)
KatarinaNR
16.07.12,18:20
ešte sa opýtam, keď ide o predmety podnikania, kde sa vyžaduje zodpovedný zástupca, ktorým je zároveň konateľom, musí byť u seba tento zamestnaný na TPP?
Ďakujem.
Economic
17.07.12,05:43
ešte sa opýtam, keď ide o predmety podnikania, kde sa vyžaduje zodpovedný zástupca, ktorým je zároveň konateľom, musí byť u seba tento zamestnaný na TPP?
Ďakujem.


§ 11 živnostenského zákona :
.....musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen a ak ide o obec, jej starosta.

Takže konateľ nemusí byť v TPP.
Benko
18.07.12,06:33
Nech ti zapožičajú originál zo živnostenského a urobíš si overenú fotokópiu ale na tom origináli to oprav tiež, aby boli identické po overení.

Už mám v rukách to splnomocnenie, len teraz rozmýšľam, je tam napísané, že "ako spoločník spoločnosti splnomocňujem" či teda stačí škrtnúť slovo spoločník a napísať konateľ, alebo nechať spoločník a doplniť slovo konateľ. A tým by bolo znenie, že ako spoločník a konateľ spoločnosti splnomocňujem...
Druhá vec je, či treba tam poznačiť opravu vykonal alebo nie. Asi radšej nie, lebo zas budú chcieť potvrdiť úradne opravu.
Ďakujem
Economic
18.07.12,08:44
Už mám v rukách to splnomocnenie, len teraz rozmýšľam, je tam napísané, že "ako spoločník spoločnosti splnomocňujem" či teda stačí škrtnúť slovo spoločník a napísať konateľ, alebo nechať spoločník a doplniť slovo konateľ. A tým by bolo znenie, že ako spoločník a konateľ spoločnosti splnomocňujem...
Druhá vec je, či treba tam poznačiť opravu vykonal alebo nie. Asi radšej nie, lebo zas budú chcieť potvrdiť úradne opravu.
Ďakujem


Nahraď slovo spoločník za slovo konateľ. Môžeš dolu vyznačiť, že si opravu ako splnomocnený ty vykonal. Na škodu to nebude.
Benko
18.07.12,10:03
Ďakujem, mám to urobené, ale teraz pozerám formulár 32 na námietku a nikde tam nevidím podpis a ešte rozmýšľam, či ako navrhovateľ budem ja alebo klient. Lebo na odmietnutí je uvedený klient.
Ď.
cibka1
18.07.12,11:19
Dobrý deň, chcela by som založiť jednoosobovú sro a bolo mi povedané, že musím základný vkad 5000e vložiť na účet do banky ešte pred zápisom do OR.
ale tu som sa dočítala, že stačí vypísať "vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania" a vložiť vklad do pokladne? nemusím ich hneď vkladať na účet?

a ešte mám otázku ohľadom sídla spoločnosti, sídlo by bolo v rodinnom dome ktorý vlastní moja sestra, stačí mať vypísané " udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov" alebo musím mať aj originál LV?
KEJKA
18.07.12,11:25
Dobrý deň, chcela by som založiť jednoosobovú sro a bolo mi povedané, že musím základný vkad 5000e vložiť na účet do banky ešte pred zápisom do OR.
ale tu som sa dočítala, že stačí vypísať "vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania" a vložiť vklad do pokladne? nemusím ich hneď vkladať na účet?

a ešte mám otázku ohľadom sídla spoločnosti, sídlo by bolo v rodinnom dome ktorý vlastní moja sestra, stačí mať vypísané " udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov" alebo musím mať aj originál LV?
dobre si sa dočítala - nemám čo dodať.
s tým LV to nie je jednoznačné, ale podľa mňa treba - aby bolo preukázané, že súhlas je skutočne od vlastníka danej nehnuteľnosti. Môžu si to síce sami vyhľadať, ale niekde to pýtajú a niekde nie.
cibka1
18.07.12,12:03
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

akurát pozerám, že by mi tú sro založila iná firma, ktorá sa týmto zaoberá, a dokonca tam vyjdu poplatky lacnejšie ako keby som si to zakladala sama...je to možné?

PS: koľko trvá založenie sro ak by všetko šlo bez problémov?
JAJA11
18.07.12,12:19
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

akurát pozerám, že by mi tú sro založila iná firma, ktorá sa týmto zaoberá, a dokonca tam vyjdu poplatky lacnejšie ako keby som si to zakladala sama...je to možné?

PS: koľko trvá založenie sro ak by všetko šlo bez problémov?

ak má firma ZEP a založí sro elektronicky, poplatok je polovica z toho ako to stojí človeka, ktorý to založí cez podateľňu.... čo bolo 10.000 voči 5.000 Skk
JAJA11
18.07.12,12:20
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

akurát pozerám, že by mi tú sro založila iná firma, ktorá sa týmto zaoberá, a dokonca tam vyjdu poplatky lacnejšie ako keby som si to zakladala sama...je to možné?

PS: koľko trvá založenie sro ak by všetko šlo bez problémov?

ak má firma ZEP a založí sro elektronicky, poplatok je polovica z toho ako to stojí človeka, ktorý to založí cez podateľňu.... čo bolo 10.000 voči 5.000 Skk
založenie je možné aj do týždňa....
Economic
18.07.12,12:33
Ďakujem, mám to urobené, ale teraz pozerám formulár 32 na námietku a nikde tam nevidím podpis a ešte rozmýšľam, či ako navrhovateľ budem ja alebo klient. Lebo na odmietnutí je uvedený klient.
Ď.

Ak máš PM na seba, námietku podávaš a podpisuješ ty.
Economic
18.07.12,12:35
Dobrý deň, chcela by som založiť jednoosobovú sro a bolo mi povedané, že musím základný vkad 5000e vložiť na účet do banky ešte pred zápisom do OR.
ale tu som sa dočítala, že stačí vypísať "vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania" a vložiť vklad do pokladne? nemusím ich hneď vkladať na účet?

a ešte mám otázku ohľadom sídla spoločnosti, sídlo by bolo v rodinnom dome ktorý vlastní moja sestra, stačí mať vypísané " udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov" alebo musím mať aj originál LV?


5 000.- Eur nemusíš vkladať na účet, môžu ostať v pokladni. Pokiaľ dokladáš do OR súhlas vlastníka, dolož LV aj z katasterportálu, akceptujú ich, nemusíš mať originál z katastra.
Economic
18.07.12,12:37
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

akurát pozerám, že by mi tú sro založila iná firma, ktorá sa týmto zaoberá, a dokonca tam vyjdu poplatky lacnejšie ako keby som si to zakladala sama...je to možné?

PS: koľko trvá založenie sro ak by všetko šlo bez problémov?


Maximálne do 3 týždňov sa dá vybaviť nová spoločnosť na kľúč. Ceny sa pohybujú rôzne, vyberaj podľa ponúkaných služieb alebo podľa toho kto má aké referencie. Nie všetky firmy ponúkajú rovnaký rozsah prác a kvality.
KatarinaNR
20.07.12,09:14
dievčence prosím súrne o pomoc,
ide o to, že čakám na zápis spoločnosti, avšak spoločnosť s rovnakým menom už existuje, aký by mal byť teraz postup, keďže je pravdepodobnosť, že ju nezapíšu, ďakujem. :-(
Economic
20.07.12,09:17
dievčence prosím súrne o pomoc,
ide o to, že čakám na zápis spoločnosti, avšak spoločnosť s rovnakým menom už existuje, aký by mal byť teraz postup, keďže je pravdepodobnosť, že ju nezapíšu, ďakujem. :-(

1. Urobiť Dodatok k ZL alebo SZ, rýchlo ísť po úradný záznam na živnostenské
2. Podať Námietku : doložiť Dodatok, úplné znenie a úradný záznam
3. Vopred preverovať obchodné meno v OR
KatarinaNR
20.07.12,09:19
Vieri, teraz som zistila, že
existuje firma
APM, s.r.o.
ale moja je
bez čiarky čiže
APM s.r.o.
to ale myslím, môže byť,nie?
Economic
20.07.12,09:22
Vieri, teraz som zistila, že
existuje firma
APM, s.r.o.
ale moja je
bez čiarky čiže
APM s.r.o.
to ale myslím, môže byť,nie?


Počkaj na rozhodnutie súdu. Čo keď motyka vystrelí ?
KatarinaNR
20.07.12,09:30
vieri na koľko dní mám lehotu na toto, keď mi príde rozhodnutie?
Benko
24.07.12,20:24
Nahraď slovo spoločník za slovo konateľ. Môžeš dolu vyznačiť, že si opravu ako splnomocnený ty vykonal. Na škodu to nebude.

Economic, ďakujem za spoluprácu, je to všetko OK.
Economic
24.07.12,20:36
Kedykoľvek, aj na budúce. :)
KatarinaNR
29.07.12,16:46
ešte by som trúfalo poprosila, ako by mala správne znieť rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obchodného mena?
Stačí jedna A4, v ktorej prehlasuje, že ičo to a to, jediný konateľ rozhodol o zmene mena?
na nete sa mi nič podobného nepodarilo nájsť.
Ďakujem. :-)
KatarinaNR
29.07.12,16:48
a ešte mi nedá, podpis na dodatku sa overuje, a treba prerobiť ZL, keď píšeš Vieri hore, že treba doložiť úplné znenie, alebo tú pôvodnú ZL, alebo urobiť novú s novým menom?
Na živnostenský pôjdem hneď z overovania, a zo živnostenského hneď na súd.
KatarinaNR
29.07.12,18:11
babyyy prosím :-) pomóc
Economic
30.07.12,07:10
a ešte mi nedá, podpis na dodatku sa overuje, a treba prerobiť ZL, keď píšeš Vieri hore, že treba doložiť úplné znenie, alebo tú pôvodnú ZL, alebo urobiť novú s novým menom?
Na živnostenský pôjdem hneď z overovania, a zo živnostenského hneď na súd.

Dodatok sa overuje.
Klasicky ako pri zmenách urob úplné znenie. + do OR dokladáš úradný záznam zo živnostenského úradu.
Economic
30.07.12,07:31
ešte by som trúfalo poprosila, ako by mala správne znieť rozhodnutie jediného spoločníka o zmene obchodného mena?
Stačí jedna A4, v ktorej prehlasuje, že ičo to a to, jediný konateľ rozhodol o zmene mena?
na nete sa mi nič podobného nepodarilo nájsť.
Ďakujem. :-)

Ak máš odmietačku v OR pri prvozápise, nerobíš rozhodnutie jediného spoločníka, ale ten Dodatok. Ak už firma zapísaná do OR bola a meníš obchodné meno, vtedy sa robí rozhodnutie jediného spoločníka.
KatarinaNR
30.07.12,08:36
Vieri, čo myslíš pod úplným znením? aby som si to nezmýlila,
KatarinaNR
31.07.12,07:28
Vieri, čo myslíš pod úplným znením? aby som si to nezmýlila
KatarinaNR
13.08.12,17:36
Dievčence, čo zahŕňa predmet "údenárska výroba" znamená len čisto údenie, resp.tepelné opracovanie údením? zahŕňa aj spracovanie mäsových produktov až po údenie?
ďakujem
Economic
13.08.12,17:58
Dievčence, čo zahŕňa predmet "údenárska výroba" znamená len čisto údenie, resp.tepelné opracovanie údením? zahŕňa aj spracovanie mäsových produktov až po údenie?
ďakujem

voľný predmet podnikania a ním sa robí iba : Údenie mäsových a hydinových výrobkov, syrových výrobkov, rybacích výrobkov Pomenovaná je takto : údenárska výroba

Kompletné spracovanie mäsa je remeselná činnosť : Mäsiarstvo, myslím číslo 13.
Economic
13.08.12,18:00
Vieri, čo myslíš pod úplným znením? aby som si to nezmýlila

znenie spoločenskej zmluvy ako po zmenách s aktuálnymi údajmi...
KatarinaNR
14.08.12,11:30
dievčence, pri remeselnej činnosť tesárstvo-stolárstvo, súhlas zodpovedného zástupcu stačí čo ja napíšem alebo ten čo sa mi vygeneruje pri elektronickom podaní na ŽR stačí priložiť potom na OR?
či ako to je pri zodpovednom zástupcovi?
ďakujem
Economic
14.08.12,12:42
dievčence, pri remeselnej činnosť tesárstvo-stolárstvo, súhlas zodpovedného zástupcu stačí čo ja napíšem alebo ten čo sa mi vygeneruje pri elektronickom podaní na ŽR stačí priložiť potom na OR?
či ako to je pri zodpovednom zástupcovi?
ďakujem

Katka, môže byť vygenerované, ale zodpovedná osoba ho musí podpísať. Môže byť aj to aj z papierovej žiadosti, ale tiež musí byť podpísané.

Na OR to nedokladáš, iba k žiadosti o vydanie Osvedčenia.
KatarinaNR
14.08.12,14:00
čiže, keď napíšem súhlas zodp.osoby, osoby podpíše, stačí to?
Economic
14.08.12,14:04
čiže, keď napíšem súhlas zodp.osoby, osoby podpíše, stačí to?

áno a oskenuješ a priložíš ako prílohu k žiadosti.
KatarinaNR
14.08.12,17:49
Vieri, a netreba na takto napísaný súhlas zodp.osoby overiť podpis
Economic
14.08.12,17:57
Vieri, a netreba na takto napísaný súhlas zodp.osoby overiť podpis


Na súhlase zodpovednej osoby sa nikdy neoveroval a ani neoveruje podpis.
KatarinaNR
15.08.12,09:30
Mala by som ešte jednu otázočku,
sro má sídlo v byte, ale v tomto byte majú trvalý pobyt rodičia konateľa/jediného spoločníka, tento býva v inom byte v prenájme, je tento byt v prenájme súvisiaci priestor, v pivnici bude mať tovar, ktorý bude predávať ďaľším živnostníkom resp. spotrebiteľom, čiže musí mať ERP a tým pádom musí byť prevádzkáreň?
ďakujem
Economic
15.08.12,09:36
Mala by som ešte jednu otázočku,
sro má sídlo v byte, ale v tomto byte majú trvalý pobyt rodičia konateľa/jediného spoločníka, tento býva v inom byte v prenájme, je tento byt v prenájme súvisiaci priestor, v pivnici bude mať tovar, ktorý bude predávať ďaľším živnostníkom resp. spotrebiteľom, čiže musí mať ERP a tým pádom musí byť prevádzkáreň?
ďakujem

ERP predsa môže mať aj bez prevádzky. ERP musí mať, keď predáva tovar a prijíma tržbu v hotovosti.
KatarinaNR
15.08.12,09:38
ok, takže netreba ani súvisiaci priestor ani prevádzku, ďakujem veľmi pekne
Economic
15.08.12,09:42
Neviem si predstaviť schvaľovať hygienu pri prevádzke v pivnici.
sushka
01.09.12,09:23
Dobrý deň, riešim aktuálne už nie založenie, ale rozšírenie činnosti založenej s.r.o.Fyzická osoba - dopravca vo vnútroštátnej a medzinárodnej cestnej nákladnej doprave prechádza na s.r.o., tak, aby bolo zabezpečená kontinuálna činnosť. To znamená, bola založená s.r.o. (s voľnými predmetmi činnosti) a až následne sa vybavujú povolenia na činnosť dopravcu.
Medzinárodná a vnútroštátna nákladná cestná doprava nie sú od 1.6.2010 živnosťou, to znamená, nezapisujú sa do živnostenského registra, ale povolenie na činnosť sa preukazuje oprávneniami, ktoré vydáva Krajský úrad pre cestnú dopravu a Ministerstvo DPT. Po vydaní týchto povolení (oprávnení) sa bude rozširovať predmet podnikania o tieto činnosti, nové predmety podnikania nebudú zapísané do živnostenského registra, ale priamo do obchodného registra. Budem postupovať takto:


VZ schváli zmenu spoločenskej zmluvy – doplnenie nových predmetov podnikania
Vyhotoví sa nové znenie spoločenskej zmluvy (s doplnením nových predmetov podnikania)
Odošle sa zmena priamo na obchodný register???

Prikladá sa:
Zápisový formulár zmeny údajov o s.r.o.
nové znenie spoločenskej zmluvy a
povolenia na vykonávanie vnútroštátnej/medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy (ako doklad preukazujúci oprávnenie vykonávať dopĺňané predmety podnikania)??


Na živnostenský register sa dokladá taktiež nové vyhotovenie spoločenskej zmluvy??

Máte skúsenosti s takýmto predmetom činnosti? Vopred ďakujem za radu.
Economic
01.09.12,09:34
Dobrý deň, riešim aktuálne už nie založenie, ale rozšírenie činnosti založenej s.r.o.Fyzická osoba - dopravca vo vnútroštátnej a medzinárodnej cestnej nákladnej doprave prechádza na s.r.o., tak, aby bolo zabezpečená kontinuálna činnosť. To znamená, bola založená s.r.o. (s voľnými predmetmi činnosti) a až následne sa vybavujú povolenia na činnosť dopravcu.
Medzinárodná a vnútroštátna nákladná cestná doprava nie sú od 1.6.2010 živnosťou, to znamená, nezapisujú sa do živnostenského registra, ale povolenie na činnosť sa preukazuje oprávneniami, ktoré vydáva Krajský úrad pre cestnú dopravu a Ministerstvo DPT. Po vydaní týchto povolení (oprávnení) sa bude rozširovať predmet podnikania o tieto činnosti, nové predmety podnikania nebudú zapísané do živnostenského registra, ale priamo do obchodného registra. Budem postupovať takto:

VZ schváli zmenu spoločenskej zmluvy – doplnenie nových predmetov podnikania
Vyhotoví sa nové znenie spoločenskej zmluvy (s doplnením nových predmetov podnikania)
Odošle sa zmena priamo na obchodný register???
Prikladá sa:
Zápisový formulár zmeny údajov o s.r.o.
nové znenie spoločenskej zmluvy a
povolenia na vykonávanie vnútroštátnej/medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy (ako doklad preukazujúci oprávnenie vykonávať dopĺňané predmety podnikania)??

Na živnostenský register sa dokladá taktiež nové vyhotovenie spoločenskej zmluvy??
Máte skúsenosti s takýmto predmetom činnosti? Vopred ďakujem za radu.

OR k návrhu na zápis zmien dokladáš :
1. Zápisnica z VZ (respektívne ak je jednoosobovka rozhodnutie jediného spoločníka)
2. áno
3. Doložíš overenú kópiu Povolenia
4. Ak podáš elektronicky, môžeš ušetriť 50 % na SP, prílohy ti stačia v jednom exemplári

Na živnostenské nedokladáš a neoznamuješ nič....
sushka
01.09.12,14:42
Ďakujem za odpoveď:) Tak sa do toho ideme pustiť a zreferujem, ako sme to zvládli.
exa
04.09.12,10:44
Dobry den.

Chcela by som sa len informovat na dve veci. V Navrhu na zapis spolocnosti do OR musia byt ako navrhovatel vsetci spolocnici ci staci jeden z nich. Konat mozu samostatne. A este jedna? Znama ma ZEP. Ak by bola ona splnomocnena moze na navrhu na zapis do OR figurovat ako navrhovatel ona? musi byt jej podpis overeny alebo staci ked to podpise, oscanuje a podpise ZEP-om? Za odpoved vopred dakujem.
Economic
04.09.12,12:15
Dobry den.

Chcela by som sa len informovat na dve veci. V Navrhu na zapis spolocnosti do OR musia byt ako navrhovatel vsetci spolocnici ci staci jeden z nich. Konat mozu samostatne. A este jedna? Znama ma ZEP. Ak by bola ona splnomocnena moze na navrhu na zapis do OR figurovat ako navrhovatel ona? musi byt jej podpis overeny alebo staci ked to podpise, oscanuje a podpise ZEP-om? Za odpoved vopred dakujem.

Opravím : Návrh do OR podpisujú konatelia, nie spoločníci. Pokiaľ sa rozhodnete použiť na podanie Návrhu na zápis s ro do OR niekoho z nás, kto má ZEP, tak nás konatelia musia na tento úkon splnomocniť. Ak je konateľ sám, plnú moc dá sám, ak sú viacerí, splnomocnia niekoho všetci konatelia. V návrhu potom figuruje ako navrhovateľ táto splnomocnená osoba.
Všetky takto podávané dokumenty podpisuje svojim ZEP-om splnomocnená osoba.
exa
05.09.12,18:18
Dakujem velmi pekne za odpoved.
martina1111
06.09.12,18:16
vie mi niekto povedat aké oprávnenie - povolenie treba doložiť k predmetu činnosti poľnohospodárska výroba? - niekde na porade som sa dočítala, že sa ide priamo na súd bez povolenia, no nie je to pravda, nakolko súd to vrátil, cez živnostenský úrad to tiež nejde.
Economic
06.09.12,18:24
vie mi niekto povedat aké oprávnenie - povolenie treba doložiť k predmetu činnosti poľnohospodárska výroba? - niekde na porade som sa dočítala, že sa ide priamo na súd bez povolenia, no nie je to pravda, nakolko súd to vrátil, cez živnostenský úrad to tiež nejde.

Nič na to nie je treba, mne to už xx krát prešlo bez živnostenského a bez akéhokoľvek oprávnenia. Na čo sa odvolávajú ? Mala si správne uvedený predmet podnikania ?

Takto ? : 1. Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja
martina1111
06.09.12,18:30
veď práve, že sa odvolávajú na povolenie k polnoh. výrobe, nemože tam byť zmenený zákon v poslednom čase?, vdaka
Economic
06.09.12,18:33
Nie, teda ja neviem o žiadnej zmene, mne to prešlo aj vo februári v jednej firme a myslím že aj v nejakej novšej, len ich robím veľa nespomenie si na dátum aby som to skontrolovala.
Jednoducho podať námietku a oponovať, opísať časť zo živn. zákona, kde sa píše že tento predmet nie je živnosťou. Tam sa nepíše že treba nejaké povolenie.

A na povolenie na základe akého zákona sa odvolávajú ?
martina1111
06.09.12,18:40
vdaka za odpoved, ja to nemám pri sebe, takže neviem presne na aký zákon sa odvolávajú, ten čo nám to zakladá, povedal, že to bude riešiť, len mi to príde zvláštne ako sa môže niečo také stať
Economic
06.09.12,18:42
Ak spoločnosť niekto zakladá, musí to on doriešiť. V iných prípadoch tiež podobné veci riešim za klienta ja.
andreaS
06.09.12,19:25
Robila som sro, kde bol predmet podnikania ako je vyssie uvedene a ako prilohu do orsr som prikladala povolenie z obce tusim... nepamatam si teraz presne, mam to v druhom pc, zajtra mozem pozriet ako presne sa to vola a kde si to klient zakladal.

exa: to, ze znama ma ZEP nestaci. Musi mat aj program Qsign a zriadenu registraciu na portali. Inak naskenovane dokumenty nevie podpisat a odoslat elektronicky.
mi_ke
11.09.12,20:54
Zdravim, viem ze uz takmer vsetci podavate navrhy do OR elektronicky, no mam na Vas otazku, ze v pripade ak bol navrh podany listinne a sud ho odmietol pre chybu vo formulari, treba opraveny formular podat uplny aj s opatovne overenymi podpismi alebo staci dolozit len opravenu stranu formulara? Dakujem pekne za radu!
Economic
12.09.12,04:44
Zdravim, viem ze uz takmer vsetci podavate navrhy do OR elektronicky, no mam na Vas otazku, ze v pripade ak bol navrh podany listinne a sud ho odmietol pre chybu vo formulari, treba opraveny formular podat uplny aj s opatovne overenymi podpismi alebo staci dolozit len opravenu stranu formulara? Dakujem pekne za radu!

Pokiaľ je návrh podávaný listinne a dôvod odmietnutia je iba návrh, doložiť z návrhu stačí opravenú chybnú stranu + námietku. Ak je chyba v prílohe, doloží sa aj opravená príloha 2x.
Zuzka
12.09.12,07:56
Poraďáci prosím vás, nemá niekto z vás vzor zakladateľskej zmluvy pre zriadenie organizačnej zložky v ČR?
Jednoosobová s.r.o. chce založiť org. zložku v ČR. Ďakujem za ochotu. :)
Economic
12.09.12,08:12
Netreba. Používaš zakladateľský dokument materskej spoločnosti + ostatné potrebné dokumenty.
Zuzka
12.09.12,08:44
Rozumiem tomu tak, že predložím zakladateľskú listinu + ostatné doklady ako u nás na obchodný register, keď idem založiť s.r.o.?

Predkladám ich na obchodný súd ČR a potom ostatné prihlasovanie na finančnom úrade.
Economic
12.09.12,09:42
Tak aké dokumenty chcú v ČR pri založení, si musíš zistiť. Určite budú podobné ako u nás, a určite majú taký podobný portál verejnej správy ako u nás. Priznám sa, nevšimla som si dobre tvoje zadanie otázky a myslela som v prvom momente, že česká spoločnosť chce na slovensku vytvoriť OZ. Ale česká spoločnosť chce vytvoriť OZ, čo mne je trošku čudné a nedáva mi to trošíčku logiku, ale proti gustu žiaden dišputát. Pretože OZ si poväčšinou zakladajú zahraničné spoločnosti na území iného štátu.
Zuzka
12.09.12,09:48
Asi som, sa zle vyjadrila, slovenská s.r.o. chce založiť organizačnú zložku v ČR. Je to jednoosobová spoločnosť.
Chcela som zistiť, čo sa tam predkladá a na akom tlačive. Neviem nič nájsť na internete, asi zle hľadám.
Ale ďakujem Ti aj za to, že si zareagovala. :)
Economic
12.09.12,10:10
Priznám sa, som doma v zakladaní právnických osôb na území SR, bohužiaľ v ČR nie. Preto som reagovala. Verím, že niekto kompetentný a znalý vecí v ČR zareaguje. Ale naše systémy sú veľmi podobné, čiže bude to tak podobne ako na Slovensku. Tu ti treba tak ako som už uviedla zakladateľský dokument zriaďovateľa, rozhodnutie zriaďovateľa, podpisový vzor vedúceho organizačnej zložky, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, výpis z OR na zriaďovateľa.
Zuzka
12.09.12,10:22
Priznám sa, som doma v zakladaní právnických osôb na území SR, bohužiaľ v ČR nie. Preto som reagovala. Verím, že niekto kompetentný a znalý vecí v ČR zareaguje. Ale naše systémy sú veľmi podobné, čiže bude to tak podobne ako na Slovensku. Tu ti treba tak ako som už uviedla zakladateľský dokument zriaďovateľa, rozhodnutie zriaďovateľa, podpisový vzor vedúceho organizačnej zložky, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, výpis z OR na zriaďovateľa.

Tvoje informácie na porade sú vždy kompletné a super. Viem, že sa tejto problematike venuješ a si v nej doma. :)

Tiež vychádzam z toho, že tam treba všetko predložiť ako u nás, akurát na akom tlačive. Hľadám intenzívne dúfam, že niečo nájdem.
Veľká vďaka ešte raz. :)
Economic
12.09.12,10:26
Už len na akom tlačive sa to podáva do OR, ale to aj príslušný registrový súd by mal vedieť... Držím palce. A vďaka za milé slová....
Zuzka
12.09.12,10:28
Ďakujem Vierka :)
KatarinaNR
20.09.12,18:04
dievčence, pri doplnení predmetov podnikania:
1. rozhodnutie jediného spoločníka o doplnení predmetov podnikania, overený podpis?
2. ŽÚ splnomocnenie pre mňa
3. elektronicky podám úradný záznam, rozhodnutie jediného spoločníka a moje splnomocnenie?
ďakujem
Sarlotka
22.09.12,19:21
Dobrý deň,

prosim vie mi niekto poradit pri zakladani sro od 1.10. je potrebny suhlas spravcu dane ze zakladatel (spolocnik) nema danove nedoplatky...

mohli by ste mi prosim objasnit a poradit ohladom tohto suhlasu
mne na danovom urade (bola som na danovom urade podla trvaleho bydliska) povedali, ze mi take potrvdenia budu vydavat az po 1.10. az po ucinnosti novely a ze teraz mi vedia dat len potrvdenie na zaklade ziadosti (3 eurovy kolok) ze ako FO nemam nedoplatky..staci tento suhlas ? ... vybavoval si uz niekto takyto suhlas...


dakujem pekne za rady
avalik
22.09.12,19:45
Asi som, sa zle vyjadrila, slovenská s.r.o. chce založiť organizačnú zložku v ČR. Je to jednoosobová spoločnosť.
Chcela som zistiť, čo sa tam predkladá a na akom tlačive. Neviem nič nájsť na internete, asi zle hľadám.
Ale ďakujem Ti aj za to, že si zareagovala. :)


stranky ceskeho obchodneho registra - tlaciva: https://or.justice.cz/ias/ui/formulare-$
Economic
23.09.12,07:02
Dobrý deň,

prosim vie mi niekto poradit pri zakladani sro od 1.10. je potrebny suhlas spravcu dane ze zakladatel (spolocnik) nema danove nedoplatky...

mohli by ste mi prosim objasnit a poradit ohladom tohto suhlasu
mne na danovom urade (bola som na danovom urade podla trvaleho bydliska) povedali, ze mi take potrvdenia budu vydavat az po 1.10. az po ucinnosti novely a ze teraz mi vedia dat len potrvdenie na zaklade ziadosti (3 eurovy kolok) ze ako FO nemam nedoplatky..staci tento suhlas ? ... vybavoval si uz niekto takyto suhlas... dakujem za radu...


dakujem pekne za rady

Klasickí slovenskí úradníci, čo povedať. Je pravda, že o súhlas sa má žiadať ešte pred spísaním zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy. To im ozaj robí problém dať potvrdenie kde je vypísaný aj § podľa ktorého sa takéto vyhlásenie dáva na účely obchodného registra ? Zrejme áno. Aj to je pravda, že zatiaľ do konca septembra platí tak ako tvrdia, či bude také potvrdenie postačujúce neviem.... Nie som sudca obchodného registrového súdu.
Podľa mňa to nebude postačujúce, nakoľko DÚ má vydávať Súhlas a nie potvrdenie. A to je možno problém.
Tak o Súhlas žiadaj po 1. 10. Do vtedy si vybav všetko ostatné....
Sarlotka
23.09.12,09:28
Klasickí slovenskí úradníci, čo povedať. Je pravda, že o súhlas sa má žiadať ešte pred spísaním zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy. To im ozaj robí problém dať potvrdenie kde je vypísaný aj § podľa ktorého sa takéto vyhlásenie dáva na účely obchodného registra ? Zrejme áno. Aj to je pravda, že zatiaľ do konca septembra platí tak ako tvrdia, či bude také potvrdenie postačujúce neviem.... Nie som sudca obchodného registrového súdu.
Podľa mňa to nebude postačujúce, nakoľko DÚ má vydávať Súhlas a nie potvrdenie. A to je možno problém.
Tak o Súhlas žiadaj po 1. 10. Do vtedy si vybav všetko ostatné....

dakujem velmi pekne za odpoved...asi mi nic ine neostava...
Sarlotka
23.09.12,10:46
Economic , mohla by som Vás ešte poprosiť, rada by som si prečítala , keď pôjdem na daňový úrad opätovne, aby som presne vedela čo žiadať, nejaké informácie k tomu súhlasu...

platí že je potrebný súhlas že nemám daňový nedoplatok len ako FO alebo aj nefigurujem v spoločnostiach či už ako konateľ alebo spoločník?
musim mat zakladatelsku listinu teda spísanú (dátum) až po dátume tohto súhlasu? cize si teraz dopredu nemôžem vybavovať živnosti?

㤠105b

Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok.“.

2. V § 115 ods. 4 sa slovo „Účinky“ nahrádza slovami „Ak tento zákon v odseku 10 neustanovuje inak, účinky“.

3. § 115 sa dopĺňa odsekmi 5 až 9, ktoré znejú:

„(5) Návrh na zápis zmeny v osobe spoločníka do obchodného registra pri prevode obchodného podielu podľa odsekov 1 a 2 je spoločnosť povinná doložiť súhlasom správcu dane podľa osobitného predpisu; to neplatí, ak dochádza k prevodu obchodného podielu v rámci zrušenia spoločnosti bez likvidácie v dôsledku zániku účasti spoločníka v spoločnosti. Toto potvrdenie je spoločnosť povinná si od správcu dane vyžiadať.


ten osobitný predpis neviete aký a kde by som ho mohla nájsť...

dakujem
Sarlotka
23.09.12,10:49
aha už som to asi nasla ...

㤠54

Súhlas správcu dane so zápisom v obchodnom registri a s návrhom na výmaz

(1) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, na žiadosť daňového subjektu vydá do troch pracovných dní od podania žiadosti písomný súhlas so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu37a), ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.

(2) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, vydá súhlas podľa odseku 1 aj ak výška daňového nedoplatku v úhrne za všetky dane nepresahuje 170 eur.

(3) Na žiadosť daňového subjektu správca dane vydá písomný súhlas s návrhom na výmaz z obchodného registra, ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok alebo ak u daňového subjektu neprebieha výkon daňovej kontroly, určenie dane podľa pomôcok alebo vyrubovacie konanie podľa § 68; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.“.
Sarlotka
23.09.12,10:57
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem
KEJKA
23.09.12,12:43
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujemmôžeš
priprav si všetko a ten súhlas potom ešte doložíš.
Sarlotka
23.09.12,14:44
dakujem kejka
Economic
23.09.12,14:51
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem

Dnes som stretla kamošku z DÚ. Oni ešte neboli na školení :) takže vôbec nevedia čo a ako budú dávať.
Daňováci fungujú inak ako my. My si zákon musíme naštudovať a hneď mu aj rozumieť, a od začiatku platnosti ho vedieť aj správne aplikovať, kdež to ich musia na to zaškoliť. Na slovensku je to tak...
Ja myslím že na začiatku platnosti zákona, kým ich nevyškolia, kľudne sa môžu pripraviť všetky dokumenty a súhlas požiadať potom tesne pred podaním návrhu do OR, tak ako som už napísala.
Sarlotka
23.09.12,16:05
dakujem este raz velmi pekne za rady
Economic
23.09.12,16:07
Však daj potom vedieť čo a ako.... Možno budeš prvá čo rieši sro po novom. Ja ti budem držať aspoň palce.
Sarlotka
23.09.12,17:56
jasne dam vediet... zakladanie bude cez spolocnost znameho co ma zep, takze elektronicky... a dakujem velmi za tie palce...:)
mata82
25.09.12,10:15
Ahojte, ak prerábam jednoosobovú sro na 2osobovú rozdelením obchodného podielu 50:50, mám spraviť zápisnicu z VZ, kde je prítomný aj pristupujúci spoločník? Má sa potom aj voliť predseda a zapisovateľ? Može ním byť len pôvodný spoločník v jednej osobe? Na VZ by som chcela schváliť rozdelenie a prevod OP, vymenovanie daľšieho konateľa (pristupujúceho spol.), schválenie úplného znenia spol.zmluvy. Môže to tak byť, či radšej napísať rozhodnutie jediného spoločníka?
Economic
25.09.12,10:28
Ahojte, ak prerábam jednoosobovú sro na 2osobovú rozdelením obchodného podielu 50:50, mám spraviť zápisnicu z VZ, kde je prítomný aj pristupujúci spoločník? Má sa potom aj voliť predseda a zapisovateľ? Može ním byť len pôvodný spoločník v jednej osobe? Na VZ by som chcela schváliť rozdelenie a prevod OP, vymenovanie daľšieho konateľa (pristupujúceho spol.), schválenie úplného znenia spol.zmluvy. Môže to tak byť, či radšej napísať rozhodnutie jediného spoločníka?

Rozhodnutie jediného spoločníka stačí. Ale ak chceš, môže byť aj zápisnica (so všetkými náležitosťami, vrátane voľby predsedu a zapisovateľa)
mata82
25.09.12,14:22
Rozhodnutie jediného spoločníka stačí. Ale ak chceš, môže byť aj zápisnica (so všetkými náležitosťami, vrátane voľby predsedu a zapisovateľa)

ďakujem za odpoveď, zápisnica z VZ ma zaujímala hlavne preto, či je potrebný súhlas nového spoločníka k výkonu funkcie konateľa
Economic
25.09.12,14:45
ďakujem za odpoveď, zápisnica z VZ ma zaujímala hlavne preto, či je potrebný súhlas nového spoločníka k výkonu funkcie konateľa

Rozhoduje ešte starý spoločník, dá sa aj tak, aj tak...
Hlavne s vymenovaním do funkcie konateľa musí vysloviť súhlas novo menovaný konateľ.
mata82
26.09.12,09:11
Rozhoduje ešte starý spoločník, dá sa aj tak, aj tak...
Hlavne s vymenovaním do funkcie konateľa musí vysloviť súhlas novo menovaný konateľ.
vďaka za info, ten súhlas môže byť v rámci zápisnice VZ? a môže byť pristupujúci spoločník zapisovateľ?

ešte otázka pomimo, ak mi príde osvedčenie o živnostenskom oprávnení podpísané zepom z úradu, nemusím mať papierový originál? môžem tento s podpisom úradu pridať k návrhu do OR?
Economic
26.09.12,09:57
vďaka za info, ten súhlas môže byť v rámci zápisnice VZ? a môže byť pristupujúci spoločník zapisovateľ?

ešte otázka pomimo, ak mi príde osvedčenie o živnostenskom oprávnení podpísané zepom z úradu, nemusím mať papierový originál? môžem tento s podpisom úradu pridať k návrhu do OR?


Samozrejme v rámci zápisnice, ako konštatovanie.
Pristupujúci spoločník môže byť zapisovateľ.

Originál príde poštou, alebo si preberieš osobne.
Elektronické Osvedčenie použiješ na zápis spoločnosti do oR (ja ho eše podpisujem svojim ZEP-om)
Sarlotka
27.09.12,10:08
Doplňam info z danoveho urado ohladom suhlasu spravcom dane so zapisom do obchodneho registra...

ziadost nema predpisanu formu a je zadarmo... aj ked v spravnych poplatkoch je potrvdenie v zmysle § 54 spoplatnene sumou 9,50 eur tento poplatok sa chape v zmysle § 54 bez novely tzn suhlas s vymazom z orsr...

pri prvozapisoch podava ziadost FO na danovy urad miestne prislusny podla trvaleho bydliska pravdepodobne...

pri vacsinovych prevodoch este nie je jasne, či podava ziadost FO alebo dana sro ziada suhlas so zapisom konkretnej osoby u svojho spravcu dane..

na du nemali este skolenie a preto su tieto info este nepotvrdene...

ak zistil niekto nieco viac tak dajte info ...:)
Economic
27.09.12,10:25
Na DÚ zatiaľ sa školili len k novele DPH ako takej k zábezpekám a tak. O Súhlasoch zatiaľ nevedia....
No mňa budúci týždeň čaká už pravdepodobne vybavenie Súhlasu pre klienta, tak dám potom info z praxe. Oni si zatiaľ mýlia pojem Súhlas s výmazom a potvrdenie o tom, že subjekt nemá daňový nedoplatok.
Economic
28.09.12,17:13
Dávam do pozornosti všetkým poraďákom, že pokiaľ budú podávať do OR po 1. 10. 2012 zápis novej spoločnosti, alebo prevod obchodného podielu vo výške hlasovacích práv nad 50 % vyššie, budú musieť v zmysle vyhlášky 291/2012 dokladať Súhlas správcu dane podľa osobitného predpisu.
Pokiaľ sa bude prevádzať menšinový obchodný podiel, bude povinnou prílohou Vyhlásenie, že nemá povinnosť podľa osobitného zákona.

Týmto sa riadia všetky podania, ktoré na súd prídu už 1. 10. 2012.

Tí, ktorí sme podávali návrhy do OR elektronicky a nestihol sa súdny poplatok vypárovať do 30. 9. a sudcu nám pridelia až 1. 10. 2012 aj toto podanie sa bude považovať za podanie po novom a teda má režim povinnosti dokladať spomínaný Súhlas správcu dane. Čiže budú odmietačky....
sushka
30.09.12,11:05
...ja som platila poplatok za prvozápis v stredu 26.9.12 dúfajúc, že mi to do piatku pridelia sudcu, zatiaľ nič, tak uvidím začiatkom budúceho týždňa.
sushka
30.09.12,11:33
Vierka, a je to definitívne tak, že to budú odmietať? Moja platba reálne už 28.9. bola pripísaná na účet súdu, len to spárovanie bude asi až v pondelok... mám si už rovno ísť na daňový úrad pre súhlas a čakať na odmietnutie návrhu? Myslela som, že rozhodujúci je dátum elektronického podania..
Economic
30.09.12,15:30
Vierka, a je to definitívne tak, že to budú odmietať? Moja platba reálne už 28.9. bola pripísaná na účet súdu, len to spárovanie bude asi až v pondelok... mám si už rovno ísť na daňový úrad pre súhlas a čakať na odmietnutie návrhu? Myslela som, že rozhodujúci je dátum elektronického podania..

Podľa vyjadrenia sudkyne to bude asi tak. Ani nechci vedieť, koľko podaní budem mať k vôli Súhlasu odmietnutých, pretože na portále to nešlapalo ako malo a SP som uhradila až 26. 9. a do teraz nemám pridelených sudcov vo viac prípadoch. Automatika u tých, kde som SP platila po 26-tom, to nemalo šancu už duplom.... Nič skôr neriešim, čakám na Odmietačky a až tie budem riešiť.
Mňa tiež sudkyňa vyviedla z omylu... Keď mi povedala, že im to na súd príde len po vypárovaní... A bude sa to vraj brať ako podané teda tým dňom.

Inak som tu tušila, pretože ak sa mi v minulosti stalo, že mi niečo odmietli, v Odmietnutí bolo ako dátum podania návrhu uvedený práve deň pridelenia sudcu, čiže podľa toho som to tušila a aj sa mi to tak potvrdilo.
KatarinaNR
30.09.12,15:38
dievčence, a poplatky zostávajú pôvodné čo sa ŽR a OR týka?
Economic
30.09.12,15:40
Zdá sa že áno. Overenie podpisu na matriku bude 1,50 Eur. Ale zatiaľ som sa nikde nedočítala, že by sa súdne ale poplatky na živnostenskom menili.
KatarinaNR
30.09.12,15:44
tak aspoň niečo. Vieri a nevieš náhodou bližšie ohľadom toho súhlasu z DÚ, dokedy majú lehotu vyjadriť sa, stačí takúto žiadosť odniesť na podateľňu, alebo treba doporučene poštou, prikladať do ZR a OR sa bude asi už len ich vyjadrenie,......... ďakujem
Economic
30.09.12,15:55
DÚ má 3 pracovné dni na vystavenie Súhlasu. Tento je bezplatný. No ak ľudia nebudú pýtať Súhlas, ale potvrdenie, potvrdenia sú spoplatnené, pozor na to. Či osobne a či poštou záleží od tvojich klientov
Sarlotka
01.10.12,13:46
Pridávam aktuálne info z danoveho uradu..
V podstate mi ziadne info dat nevedeli.

Zistene som mala informácie telefonicky z piatka, ze ziadost o vydanie suhlasu je bezplatny (aj ked v spravnych poplatkoch je pri §54 poplatok 9,50 tento sa viaze len na suhlas pri vymaze z orsr, no do správnych poplatkov este nestihli premietnut aj tento doplneny paragraf...ale vraj to bude bezplatne...)

povedali mi, ze oni este o nicom nevedia v kazdych dverach (4 kusy :) ), do ktorych som bola posielana to bola pre nich novinka... a zaroven mi povedali, ze nech ani necakam, ze do troch dni dostanem odpoved... zevraj som velka optimistka...

ziadost som podala na podatelni a uvidim ako...

potrebovala som aj info ci pri vacsinovych prevodoch dava ziadost o pisomny suhlas:
A/ dany subjekt u svojho spravcu dane /priklad ci dava ziadost dana sro a ziadost podpisuje konatel danej sro , ziadost podava u svojho spravcu dane/ ???
B/ alebo dava ziadost dana FO v mieste trvaleho bydliska ako ziadost o pisomny suhlas so zapisom do danej sro... ???

na toto mi nikto odpovedat nevedel samozrejme tiez...

takze vlastne som ani ja velmi neprispela ziadnou novinkou.. ale podelim sa s vami o radu, ktoru som dostala v jednych dverach: A preco ste si tu sro-cku nezalozili do 1.10.!!! vykricniky vyjadruju zaroven intonaciu danej rady... :) Slusne som povedala, ze som na to mala svoje dovody, a ze som si ista, ze mozno som dnes jedina ale zakladanie a prevody sa budu robit aj po 1.10....

:)
Economic
01.10.12,14:01
Pridávam aktuálne info z danoveho uradu..
V podstate mi ziadne info dat nevedeli.

Zistene som mala informácie telefonicky z piatka, ze ziadost o vydanie suhlasu je bezplatny (aj ked v spravnych poplatkoch je pri §54 poplatok 9,50 tento sa viaze len na suhlas pri vymaze z orsr, no do správnych poplatkov este nestihli premietnut aj tento doplneny paragraf...ale vraj to bude bezplatne...)

povedali mi, ze oni este o nicom nevedia v kazdych dverach (4 kusy :) ), do ktorych som bola posielana to bola pre nich novinka... a zaroven mi povedali, ze nech ani necakam, ze do troch dni dostanem odpoved... zevraj som velka optimistka...

ziadost som podala na podatelni a uvidim ako...

potrebovala som aj info ci pri vacsinovych prevodoch dava ziadost o pisomny suhlas:
A/ dany subjekt u svojho spravcu dane /priklad ci dava ziadost dana sro a ziadost podpisuje konatel danej sro , ziadost podava u svojho spravcu dane/ ???
B/ alebo dava ziadost dana FO v mieste trvaleho bydliska ako ziadost o pisomny suhlas so zapisom do danej sro... ???

na toto mi nikto odpovedat nevedel samozrejme tiez...

takze vlastne som ani ja velmi neprispela ziadnou novinkou.. ale podelim sa s vami o radu, ktoru som dostala v jednych dverach: A preco ste si tu sro-cku nezalozili do 1.10.!!! vykricniky vyjadruju zaroven intonaciu danej rady... :) Slusne som povedala, ze som na to mala svoje dovody, a ze som si ista, ze mozno som dnes jedina ale zakladanie a prevody sa budu robit aj po 1.10....

:)


To je vizitka našich úradníkov. Aj ja som dnes poslala 2 ľudí v Senci po súhlasy k prevodu OP, to som zvedavá, s čím prídu.... :-)
Kubco
01.10.12,14:15
Na DÚ v BA mi povedali vo viacerých dverách, že nemali k tomu žiadnu poradu ani školenie. Zajtra by vraj mali mať školenie, tak som zvedavý ako to dopadne. Na info linke (BB) mi pani poradila, nech sa idem osobne spýtať na DÚ, ona k tomu nevedela nič a čítala mi zo zákona. Škoda slov...
Economic
01.10.12,14:18
Na DÚ v BA mi povedali vo viacerých dverách, že nemali k tomu žiadnu poradu ani školenie. Zajtra by vraj mali mať školenie, tak som zvedavý ako to dopadne. Na info linke (BB) mi pani poradila, nech sa idem osobne spýtať na DÚ, ona k tomu nevedela nič a čítala mi zo zákona. Škoda slov...

To je teda hanba ak na takúto primitívnu vec potrebujú školenie. A nás občanov kto školí a vo všetkých zákonoch, ktorých naša neznalosť zákona neospravedlňuje ? My mu musíme rozumieť hneď aj bez školenia a navyše sa ním aj riadiť. Mne je už z tých ľudí niekedy špatne...
sushka
01.10.12,14:19
No, a na mňa sa dnes na obchodnom registri tiež divne pozerali, keď som sa bola informovať, ako to teda s tým súhlasom daňového úradu je, či ho bude treba doložiť, keď mi pridelili sudcu až dnes ráno, teda 1.10. ale uhradené to bolo minulý týždeň v stredu...zjavne neboli v obraze, som naivne dúfala, že existuje nejaké usmernenie k tomuto "prechodnému obdobiu". Tak nič, budem len čakať na vyjadrenie sudcu, a to som teda fakt zvedavá, či budú postupovať vo všetkých týchto prípadoch jednotne:)
Kubco
01.10.12,14:30
To je teda hanba ak na takúto primitívnu vec potrebujú školenie. A nás občanov kto školí a vo všetkých zákonoch, ktorých naša neznalosť zákona neospravedlňuje ? My mu musíme rozumieť hneď aj bez školenia a navyše sa ním aj riadiť. Mne je už z tých ľudí niekedy špatne...

Tiež ma to prekvapilo, že potrebujú školenia, ale čo už narobíme, §105b je predsa náročný a treba sa vzdelávať. Presne ako píšeš - na jednej strane neznalosť zákona neospravedlňuje a treba byť pripravený na všetko a hneď, no na druhej strane tu má štátny aparát dostatok času na všetko...to, že sami porušujú zákon pri nedodržiavaní lehôt je OK.
Economic
01.10.12,14:31
Však si dáme všetko vedieť navzájom, každú získanú informáciu a skúsenosť... Aj ja napíšem... Mám viacero takýchto pikošiek :)
Sarlotka
01.10.12,14:55
tesim...:)
zalobaba
01.10.12,19:58
Ja by som to nevidela tak čierno, skôr tak banánovo, ako všetko v tejto našej republike. V zbierke síce táto povinnosť publikovaná bola, ALE v tomto smere nebol upravený ani Obchodný zákonník a ani Vyhláška, ktorou sa riadia OR, tzn. že ak aj po 01.10.2012 podáte na OR prvozápis alebo prevod OP bez súhlasu DU, VSU to nemá na základe čoho žiadať a ani nie je oprávnený vec zamietnuť z dôvodu nepredloženia súhlasu DU. Bodka.
Economic
02.10.12,05:18
Podľa toho, ako som sa rozprávala s jednou sudkyňou nášho OR, zdá sa, že OR je až veľmi dobre pripravený (alebo že by len ona sama nebodaj ?). Len DÚ nie sú, lebo ich nezaškolili. V každom prípade, keby sa mi stalo, že mi ozaj niečo to čo som podala 24. alebo 25. elektronicky a aj súdne poplatky poplatené najneskôr do 26-teho, no nebol načas sudca pridelený až 1. 10. 2012 prejde aj bez súhlasu správcu dane, tak ma to samozrejme veeeľmi poteší. Uvidím čo nám samotná prax ukáže. Mám podania na viacerých súdoch, tak budem porovnávať ktorý ako rozhodne. A už som stihla aj po včera niečo podať tak mám čo porovnávať.
sushka
02.10.12,07:48
Keby boli veľmi dobre pripravení, tak by v elektronickej forme pre prvozápis bola medzi povinnými prílohami doplnená aj príloha "Súhlas správcu dane", zatiaľ to tam nevidím...
sushka
02.10.12,08:55
Dobré správy: dnes mi zapísali spoločnosť. Úhrada 26.9.2012, pridelená sudcovi 1.10.2012, potvrdenie o zápise 2.10.2012. Register OS Košice I. Teda sudca nepožadoval súhlas správcu dane.
Economic
02.10.12,08:56
POZOR ! Portál nespravuje obchodný register, ani žiadny konkrétny registrový súd. Na nich toto nemôžeš hádzať.
guapa
02.10.12,11:02
Ahojte, potrebujem Vas nazor ..aspon, kdeze som sa zatial nedopracovala k ziadnemu oficialnemu stanovisku z prislusnych uradov... ide o suhlas spravcu so zalozenim spolocnosti... potrebuje tento suhlas aj zahranicna fyzicka osoba, ktora zaklada slovensku SRO? Obchodny zakonnik vyslovene ustanovuje lne pre pripad prevodu obchodneho podielu, ze ak je prevodca alebo nadobudatel zahranicna osoba, nepotrebuje suhlas spravcu dane ale len doklada cestne vyhlasenie, ze nema povinnost podla Obchodneho zakonnika dokladat suhlas spravcu dane... lenze pri zalozeni SRO sa nic take nepise. tam je len uvedene, ze SRO nemoze zalozit osoba, ktora ma danovy nedoplatok... ziadna vynimka pre pripad zahranicnej osoby zakladatela... co vy na to? potrebuje zahranicna fyzicka osoba suhlas spravcu a kde si ho ma vlastne vyziadat, na ktorom danovom urade?
KatarinaNR
02.10.12,11:30
dievčence, ešte by som sa chcela opýtať, živnostník končí živnosť, ale nemá čas ísť na živnostenský :-) môžem na základe splnomocnenia ukončiť živnosť cez portalgov, lebo je tam oznámenie o ukončení,
ďakujem
Economic
02.10.12,11:41
Ahojte, potrebujem Vas nazor ..aspon, kdeze som sa zatial nedopracovala k ziadnemu oficialnemu stanovisku z prislusnych uradov... ide o suhlas spravcu so zalozenim spolocnosti... potrebuje tento suhlas aj zahranicna fyzicka osoba, ktora zaklada slovensku SRO? Obchodny zakonnik vyslovene ustanovuje lne pre pripad prevodu obchodneho podielu, ze ak je prevodca alebo nadobudatel zahranicna osoba, nepotrebuje suhlas spravcu dane ale len doklada cestne vyhlasenie, ze nema povinnost podla Obchodneho zakonnika dokladat suhlas spravcu dane... lenze pri zalozeni SRO sa nic take nepise. tam je len uvedene, ze SRO nemoze zalozit osoba, ktora ma danovy nedoplatok... ziadna vynimka pre pripad zahranicnej osoby zakladatela... co vy na to? potrebuje zahranicna fyzicka osoba suhlas spravcu a kde si ho ma vlastne vyziadat, na ktorom danovom urade?


Zahraničný v zmysle 246/2012, § 105b ods. 8 podľa môjho názoru nepotrebuje Súhlas. urobila by som tam vyhlásenie.
Economic
02.10.12,11:42
dievčence, ešte by som sa chcela opýtať, živnostník končí živnosť, ale nemá čas ísť na živnostenský :-) môžem na základe splnomocnenia ukončiť živnosť cez portalgov, lebo je tam oznámenie o ukončení,
ďakujem

môžeš
KatarinaNR
02.10.12,11:43
Ďakujem veľmi pekne :-))
guapa
02.10.12,12:06
dakujem, ale § 105b ods. 8 nema.... to je § 115 ods. 8/ tykajuci sa prevodu obchodneho podielu. Myslis to tak, ze § 115 ods. 8/ mam vztahovat aj na zalozenie spolocnosti?
Economic
02.10.12,12:11
dakujem, ale § 105b ods. 8 nema.... to je § 115 ods. 8/ tykajuci sa prevodu obchodneho podielu. Myslis to tak, ze § 115 ods. 8/ mam vztahovat aj na zalozenie spolocnosti?

Ja myslím áno, pretože aj v médiách sa hovorilo, že zahraničných sa zmena nedotkne.
Mayo7
02.10.12,13:02
Zdravím.
Včera /aj dnes/ som sa pokúšal cez portal.gov.sk cez sekciu JKM - Služby živnostenského registra spustiť elektronickú službu (tlačítko prejdi na formulár), ale nefunguje to, len stále preblikuje obrazovka, ostatné sekcie mi fungujú. Skúšal to dnes niekto, resp. môžte to skúsiť, aby som vedel vylúčiť chybu na mojom PC?

Ešte jedna vec, včera som podával návrh na zmenu údajov v sro, všetko som poslal OK podľa mňa (nerobil som to prvýkrát), došla mi aj Potvrdenka automatizovanej e-podateľne, ale stále neprišli údaje na platbu (už je to 25 hodín), vždy to zvyklo prísť do pár hodín. Som teraz na pochybách, či sa niečo nezmenilo, formulár som podal RTF, pokiaľ viem, do konca októbra sa ešte môže podávať tento formulár, potom už iba XML..
Vie mi poradiť niekto?

Ďakujem.
Economic
02.10.12,13:53
Zdravím.
Včera /aj dnes/ som sa pokúšal cez portal.gov.sk cez sekciu JKM - Služby živnostenského registra spustiť elektronickú službu (tlačítko prejdi na formulár), ale nefunguje to, len stále preblikuje obrazovka, ostatné sekcie mi fungujú. Skúšal to dnes niekto, resp. môžte to skúsiť, aby som vedel vylúčiť chybu na mojom PC?

Ešte jedna vec, včera som podával návrh na zmenu údajov v sro, všetko som poslal OK podľa mňa (nerobil som to prvýkrát), došla mi aj Potvrdenka automatizovanej e-podateľne, ale stále neprišli údaje na platbu (už je to 25 hodín), vždy to zvyklo prísť do pár hodín. Som teraz na pochybách, či sa niečo nezmenilo, formulár som podal RTF, pokiaľ viem, do konca októbra sa ešte môže podávať tento formulár, potom už iba XML..
Vie mi poradiť niekto?

Ďakujem.

Čo sa týka OR, buď trpezlivý. Teraz je portál strašne zahltený. Výzva určite príde. JKM som včera ani dnes neskúšala, to nech niekto iný napíše...
riccado
03.10.12,09:08
Dobré správy: dnes mi zapísali spoločnosť. Úhrada 26.9.2012, pridelená sudcovi 1.10.2012, potvrdenie o zápise 2.10.2012. Register OS Košice I. Teda sudca nepožadoval súhlas správcu dane.

potvrdzujem rovnaky priebeh, OR OS KE 1, platba odoslana 26.09.2012 sparovana 01.10.2012, dnes vykonany zapis bez suhlasu spravcu dane...
Mayo7
03.10.12,11:07
Vďaka za odpoveď, nakoniec to prišlo aj ked oneskorene. Ale to JKM mi stale nefunguje. Neskusil to nikto?
KatarinaNR
03.10.12,12:15
dievčence, čo potrebuje živnostník aby mohol vykonávať túto činnosť:

- Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry - tréner ľadového
hokeja
ďakujem :-)
zalobaba
03.10.12,12:18
Preukaz trénera v danej športovej oblasti, alebo ukončené VŠ vzdelanie aspoň 1. stupňa v oblasti trénerstva, nemusí byť vyšpecifikovaný konkrétny odbor.
sushka
03.10.12,17:57
Vďaka za odpoveď, nakoniec to prišlo aj ked oneskorene. Ale to JKM mi stale nefunguje. Neskusil to nikto?


JKM mi normálne funguje. Bez problémov spustí elektronickú službu, aj formulár otvorí a dá sa odoslať. Takže chyba bude pravdepodobne niekde inde.
KatarinaNR
04.10.12,08:11
dievčence koľko je suma doplnenie predmetov do OR, keď mám zep a urobím to elektronicky a koľko keby si kúpil kolok? ešte som nerobila zmeny v OR resp.nedopľňala predmety, ďakujem
KatarinaNR
04.10.12,08:19
ešte by som sa rada opýtala čo sa prikladá pri zmenách do OR? pri doplnení predmetov
nové osvedčenie zo ŽR
rozdhodnutie jedniného spoločníka a aj zakladateľská listina, ktorá bola na začiatku na zápise,

a v prípade, že napr.niečo nebude v poriadku, je ešte možná oprava, doplnenie, podanie námietok bez poplatku?
KEJKA
04.10.12,08:32
dievčence koľko je suma doplnenie predmetov do OR, keď mám zep a urobím to elektronicky a koľko keby si kúpil kolok? ešte som nerobila zmeny v OR resp.nedopľňala predmety, ďakujem
ako každá zmena, 66 EUR písomne, polovica elektronicky
KEJKA
04.10.12,08:33
ešte by som sa rada opýtala čo sa prikladá pri zmenách do OR? pri doplnení predmetov
nové osvedčenie zo ŽR
rozdhodnutie jedniného spoločníka a aj zakladateľská listina, ktorá bola na začiatku na zápise,

a v prípade, že napr.niečo nebude v poriadku, je ešte možná oprava, doplnenie, podanie námietok bez poplatku?
ZL musí byť nové znenie, nie pôvodná pri zápise - prepracovať o všetky zmeny, ktoré zapisuješ.
ak budeš mať odmietačku, tak podáš námietku s opravami - je to bez poplatku.
mbv
05.10.12,14:03
možno budem trochu mimo tému, ale dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?
riccado
05.10.12,14:49
možno budem trochu mimo tému, ale dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?

OR OS Nitra to robi bezne a pokial viem, zatial to nikto neporiesil, aby to pochopili...
riccado
05.10.12,14:51
vsetko podania na OR OS Presov, sparovane 01.10.2012, podane bez suhlasu spravcu dane, boli vybavene vykonanim zapisu (na potvrdeni uvadzaju datum 28.09.2012, asi vtedy realne platbu sparovali, avsak oznamenia chodili az v pondelok dopoludnia)...
Economic
06.10.12,16:25
Taktiež mám pár prípadov, kde som súdne poplatky uhrádzala 26. 9., o pridelení sudcu oznámenie došlo 1. 10. 2012, ale do podateľne sa to dostalo skôr, nakoľko mi podania všetky poprechádzali ešte bez súhlasu správcu dane. Tie podania, ktoré sa uhrádzali 27-meho, to zrejme už nestihli. Mám tam jednu odmietačku, ale neviem ešte dôvod. No najskôr potrebný Súhlas. Dám vedieť.
andreaS
07.10.12,13:31
mate niekto vzor ziadosti o suhlas spravcu dane (resp. ze osoba xy nema dlh vyssi ako 170eur )?
avalik
07.10.12,13:50
mate niekto vzor ziadosti o suhlas spravcu dane (resp. ze osoba xy nema dlh vyssi ako 170eur )?

napr. takto, v oddôvodneni uviest odkaz na obchodny zakonnik (§ 105b Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok.) ... resp. § 54 z. 563/2009

http://www.vlada.gov.sk/data/files/158_vzor-ziadosti-na-danovy-urad.rtf
Sarlotka
07.10.12,17:53
je pravda, že zákon ani žiaden predpis "zatiaľ" nestanovuje, ako ma žiadost vyzerať...

no len by som trošku upresnila, má sa žiadat súhlas, teda žiadost o súhlas spravcu dane so zapisom ...

napr. Žiadam Vás o vystavenie písomného súhlasu so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu v zmysle § 54 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v súvislosti so založením novej obchodnej spoločnosti ABC s.r.o. (prvozapis)

nemá sa žiadat potvrdenie o daňových nedoplatkov, tento je totiž spoplatnený a výdava sa na účely získania, dotácie, pripadne pre potreby soc. poist. tendre, pre obchodných partnerov a pod

Zajtra poviem viac, nakoľko ja som podala svoju žiadosť na prvozápis a odpoveď mi neprišla, je to viac ako 3 dni.....je ale pravda, že som neuviedla obchodný názor novej spoločnosti, tak možno aj preto, aj keď teda ako má ziadosť vyzerať žiaden zákon, ani iný predpis nestanovuje..
zalobaba
07.10.12,18:37
je pravda, že zákon ani žiaden predpis "zatiaľ" nestanovuje, ako ma žiadost vyzerať...

no len by som trošku upresnila, má sa žiadat súhlas, teda žiadost o súhlas spravcu dane so zapisom ...

napr. Žiadam Vás o vystavenie písomného súhlasu so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu v zmysle § 54 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v súvislosti so založením novej obchodnej spoločnosti ABC s.r.o. (prvozapis)

nemá sa žiadat potvrdenie o daňových nedoplatkov, tento je totiž spoplatnený a výdava sa na účely získania, dotácie, pripadne pre potreby soc. poist. tendre, pre obchodných partnerov a pod

Zajtra poviem viac, nakoľko ja som podala svoju žiadosť na prvozápis a odpoveď mi neprišla, je to viac ako 3 dni.....je ale pravda, že som neuviedla obchodný názor novej spoločnosti, tak možno aj preto, aj keď teda ako má ziadosť vyzerať žiaden zákon, ani iný predpis nestanovuje..



...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!
avalik
07.10.12,18:44
...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!

lehota je:

§ 54
Súhlas správcu dane so zápisom v obchodnom registri a s návrhom na výmaz
(1) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, na žiadosť daňového subjektu vydá do troch pracovných dní od podania žiadosti písomný súhlas so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu,37a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-563#f7108356) ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.

(2) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, vydá súhlas podľa odseku 1, aj ak výška daňového nedoplatku v úhrne za všetky dane nepresahuje 170 eur.


ale nie je tam napisane, dokedy ma odpovedat na ziadost ak suhlas neda :)
avalik
07.10.12,18:52
rozmyslam nad § 105 Obch. zakonnika

§ 105b Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok

ok, daniari a colnici daju suhlas, ale danove nedoplatky moze mat zakladatel spolocnosti aj u obce ... miestne dane ... to netreba dokladovat? a ak ano, tak potvrdenia od kazdeho spravcu dane/obce na SVK???
Economic
08.10.12,11:54
Doplňujem najnovšiu informáciu. Aj zahraničná fyzická osoba spoločník musí dokladať k prvozápisu sro Súhlas správcu dane. Mám informáciu od jedného klienta, ktorý zakladal SRO a má odmietačku, že nedoložil Súhlas správcu dane.
Economic
08.10.12,11:56
...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!

Súhlas je bezplatný. (ale verím tomu, že po čase ho zaradia medzi položky, za ktoré sa zrejme platiť bude. A lehota na vystavenie Súhlasu sú sú 3 pracovné dni od podania žiadosti.
Ak ale človek omylom požiada o Potvrdenie toto spoplatnené je.
Čiže treba dobre rozlišovať formuláciu žiadosti.
Sarlotka
08.10.12,13:32
Dobry den,

tak ja som bola opat na danovom urade BA. ziaden suhlas zatial z tohto danoveho uradu nikomu neposkytli... stale len vsetko riesia a zajtra mi maju volat. Vraj uz k tomu mali nejaku poradu v piatok. Pan, ktory mal o tom vediet najviac vsak v praci nebol. A ziadosti sa im vraj uz zacinaju kopit.

Prosim Vas dostal uz niekto z niektoreho uradu v BA tento suhlas?
Economic
08.10.12,13:51
Dobry den,

tak ja som bola opat na danovom urade BA. ziaden suhlas zatial z tohto danoveho uradu nikomu neposkytli... stale len vsetko riesia a zajtra mi maju volat. Vraj uz k tomu mali nejaku poradu v piatok. Pan, ktory mal o tom vediet najviac vsak v praci nebol. A ziadosti sa im vraj uz zacinaju kopit.

Prosim Vas dostal uz niekto z niektoreho uradu v BA tento suhlas?


Opäť slovenská klasika, v piatok, teda už 5 dní zákon platí, OR odmietajú podania, kde toto chýba, ale daniari majú čas sa školiť a nevedia ešte čo a ako ? OR je teda pripravený, prečo nie sú daniari ? Veď taká banalita ako vydanie obyčajného Súhlasu, možno 2 - 3 vety nie sú schopní vypotiť ? To je opäť iba výsmech nám všetkým, čo sa nás tieto zákony dotýkajú.
Čakám, kedy mi klienti nejaký Súhlas.
exa
08.10.12,14:03
Tiez mam provozapis jednej firmy, kde spolocnik je zahranicna osoba a cakam na vyjadrenie z OR OS Trencin. Chcem sa spytat na ktorom DU ma ona podat ziadost o suhlas spravcu dane?
Sarlotka
08.10.12,17:04
moj pravnik mi povedal, ze jeden suhlas od klienta uz ziskal... Danovy urad Trnava kontaktne miesto Hlohovec... na pockanie za 10 min ho vydali... islo o prvozapis a ziadost mala obsahovat identifikacne udaje FO + obchodny nazov spoločnosti...

uz aj podal za tohto klienta po 1.10. elektronicky na ORSR navrh na zapis spolu so suhlasom spravcu dane
mbv
08.10.12,19:15
Doplňujem najnovšiu informáciu. Aj zahraničná fyzická osoba spoločník musí dokladať k prvozápisu sro Súhlas správcu dane. Mám informáciu od jedného klienta, ktorý zakladal SRO a má odmietačku, že nedoložil Súhlas správcu dane.

A ktorý DÚ dá zahraničnej osobe súhlas? BA? Naháňať súhlas v BA pre zahraničnú osobu, ktorá sa zdržiava niekde na východe a aj sro bude niekde na východe... to bude super.
sroservis
08.10.12,19:36
Nasmu klientovi vydali suhlas tiez na pockanie v krupine.
To je zaujimava informacia o tom suhlase pri zahranicnej osobe, pri prevode vacsinoveho podielu je vyslovne uvedene, ze sa tato povinnost netyka zahranicnych osob, v tom pripade sa ma dat vyhlasenie o tom, ze sa na tuto osobu povinnost predlozit potvrdenie spravcu dane nevztahuje.
Mayo7
08.10.12,21:39
ďakujem, nakoniec bol problém v IE, po preinštalovaní to funguje.
Sarlotka
08.10.12,21:51
Nasmu klientovi vydali suhlas tiez na pockanie v krupine.
To je zaujimava informacia o tom suhlase pri zahranicnej osobe, pri prevode vacsinoveho podielu je vyslovne uvedene, ze sa tato povinnost netyka zahranicnych osob, v tom pripade sa ma dat vyhlasenie o tom, ze sa na tuto osobu povinnost predlozit potvrdenie spravcu dane nevztahuje.

dakujem za info, nerozumiem ako to, ze ked niekde suhlas dokazu vydat preco inde nie...

inak ked tam rozmyslam, mne v podstate nikto ani prostrednictvom telefonu ani priamo na DU asi v 7 dverach nevedel povedat ci suhlas sa vybavuje na miestne prislusnom DU podla trvaleho bydliska... nehovoriac o vacsinovych prevodoch kde vobec netusili ci ziadost podava sro alebo FO... tak mozno nakoniec budeme moct vybavovat suhlasy kdekolvek ... :)
Sarlotka
09.10.12,10:41
Hurááá hurááá ja si môžem ísť po súhlas.... hurá .... ja sa tak teším... aj si tancujem... nič zložité chcelo to len 4 návštevy daňového úrade a 20 telefonátov... :)

pre info ide o danovy urad BA
pracant 444
09.10.12,13:15
Ahojte, stala sa mi taká vec, že som mal odmietnutie zápisu sro.
pretože som uviedol deň vzniku funkcie konateľa vtedy, keď som vypisoval návrh a deň vzniku funkcie vzniká zápisom do OR.
ako mám teraz naformulovať znenie námietky???? lebo fakt netuším....

moc ďakujem Ján
KEJKA
09.10.12,14:07
v námietke uvedieš zmenu - vznik funkcie dňom zápisu do OR, to isté uvedieš na úrísušnej strane návrhu a odošleš
/elektronickx? písomne?
Ak máš ten konkrétny dátum aj v ZĽ, resp. inom dokumente, tak oprav aj ten a pošli opravený.
Ericsoft
09.10.12,18:13
Veľa toho o s.r.o zatiaľ neviem, ale idem do toho... :D

Zrejme ma tu budete často vídať, rozmýšlam dopredu ako sa odplatím za prípadné rady :D

Musím si dať dokopy že čo všetko musím pre založenie spraviť, potom čo musím ako sro robiť, a tak... asi toho bude viac než pri živnosti :D

Ale je to výzva. Ide sa na to.
Sarlotka
09.10.12,22:32
drzim palce...:)
Economic
10.10.12,05:43
Veľa toho o s.r.o zatiaľ neviem, ale idem do toho... :D

Zrejme ma tu budete často vídať, rozmýšlam dopredu ako sa odplatím za prípadné rady :D

Musím si dať dokopy že čo všetko musím pre založenie spraviť, potom čo musím ako sro robiť, a tak... asi toho bude viac než pri živnosti :D

Ale je to výzva. Ide sa na to.

Určite tu všetko na porade nájdeš. Držím palce.
Ericsoft
10.10.12,09:13
No začínam s prvými otázkami..

1.) Sídlo môže byť aj môj byt kde bývam? Pravdepodobne áno, predpokladám že tým neručím.
Plánujem si aj prenajať priestory, ale neviem či hneď na začiatku založenia sro, asi by som to nechal na neskôr. Je tu ešte virtuálna kancelária, ale tam musím počítať s poplatkom.
Váš názor na vec?

2.) Spoločenskú zmluvu, keďže sro zakladám sám zrejme nepotrebujem..?

Našiel som nejaké návody, pozriem sa na to podrobnejšie, len tieto dve veci mi hneď padli do oka.

thx.
Economic
10.10.12,09:16
No začínam s prvými otázkami..

1.) Sídlo môže byť aj môj byt kde bývam? Pravdepodobne áno, predpokladám že tým neručím.
Plánujem si aj prenajať priestory, ale neviem či hneď na začiatku založenia sro, asi by som to nechal na neskôr. Je tu ešte virtuálna kancelária, ale tam musím počítať s poplatkom.
Váš názor na vec?

Môže byť aj domáca adresa. Vlastník nehnuteľnosti musí dať Súhlas s umiestnením sídla + doloží sa LV. Ak je vlastníkov viac, musia súhlasiť všetci

2.) Spoločenskú zmluvu, keďže sro zakladám sám zrejme nepotrebujem..?

Nie robíš zakladateľskú listinu

Našiel som nejaké návody, pozriem sa na to podrobnejšie, len tieto dve veci mi hneď padli do oka.

thx.

Odpoveď je za otázkou, nedalo sa mi to farebne rozlíšiť....
Ericsoft
10.10.12,09:22
Ďakujem.
Vlastníkom som ja a manželka.
Ok, zakladateľská listina.

Práve som zistil že ak to zverím firme ktorá má elektronický podpis a certifikát, tak nielenže ušetrím peniaze ale aj niektoré právne úkony.. Logicky je to potom rozumnejšie, nie?
Economic
10.10.12,09:24
Jednoznačne, najlepší výber zápisu spoločnosti do OR elektronicky. Určite je lepšia cena SP 165,75 Eur ako 331,50 Eur. :)
Ericsoft
10.10.12,09:27
Ok, to ale nemení nič na tom, že musím mať všetky doklady pripravené a premyslený postup. Názov už mám :D to bolo ale asi to najjednoduchšie.

Chcel by som to zrealizovať k 1.1.2013, dá sa to začať riešiť už teraz, alebo musím čakať do vtedy?
Economic
10.10.12,09:29
Samozrejme, stačí keď sa dá do návrhu deň zápisu spoločnosti k 1. 1. 2013. Všetko sa dá vybaviť teraz. Aj návrh podať teraz, tak ako píšem.

Inak aj o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení sa dá požiadať elektronicky (správne poplatky úplne odpadajú pri voľných predmetoch a pri viazaných sú vo výške 7,5 Eur/ks). Možno niekto, kto takúto službu poskytuje, len za elektronické podanie žiadosti vezme nejaký symbolický poplatok. Pri viacerých predmetoch podnikania sa dá na tomto tiež krásne ušetriť.
Ericsoft
10.10.12,09:35
V poriadku, takže nemusím to odkladať.

Plánujem tam dať 3-4 predmety činnosti. Možno aj viac. Skúsim osloviť niektorú z firiem. Ak máš tip, pošli PM. Ďakujem
Economic
10.10.12,09:35
Ozaj ešte k tomu názvu. Oťukni si ho na ww.orsr.sk ale nie len v aktuálnych spoločnostiach, ale aj historických spoločnostiach. Aby sa ti nestalo, že ti to odmietnu k vôli tomuto.
Ericsoft
10.10.12,09:48
No ja som to oťukol aj u nás aj v OHIM, budem si názov chcieť aj registrovať a ochrániť.
Ericsoft
10.10.12,11:25
Viem že sociálne odvody nie sú povinné pri s.r.o, každopádne si asi základ platiť budem, ale ako je to so zdravotnými odvodmi? Tie sa platia asi, pravdepodobne tak zruším živnosť aby som neplatil duplicitne zdravotné odvody, alebo ako sa to berie?
Economic
10.10.12,11:43
Ak nemáš zamestnanca, alebo si neplatíš žiadne pravidelné alebo nepravidelné odmeny, nemusíš platiť nič. Tému niekto uzavrel...
Sarlotka
11.10.12,08:23
preco niekto uzavrel temu...? ani k suhlasom uz nie je mozne pridat doplnujuce info...