HoloGram
26.10.07,11:40
Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
delacroix
05.11.07,15:14
Ahoj, tiež som zakladala s.r.o. teraz po novom. Ano, vsetky ZL treba 2 x cize u teba tych 12. Ja som mala viac listov, toto ma prekvapilo lebo doteraz sa vydavala hromadna listina, takze som si zaplatila dost penazi na overenie listin. Ja sidlo nemam u rodicov, v tejto veci ti neporadim, ale ak tam ten suhlas das a nebude to potrebne chybu neurobis, radsej to tam daj, myslim, ze to bude potrebne. Ja som davala len vyhlasenie spravcu vkladu, vyhlasenie o neucasti v inej sro, kedze som zakladala jednoosobovku a ustanovenie do funkcie konatela taktiez podpisovy vzor a zapisali mi to na prvykrat. Tak ti drzim palce, aby to vyslo aj tebe so zapisom na prvykrat.
KEJKA
05.11.07,16:39
Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.
po novom treba LV aj súhlas oboch rodičov (ak sú obaja na LV)
a na OU chceli aj nájomnú zmluvu, ale nie je treba, ak máš ten súhlas.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie? netreba, údaje o konateľovi sú predsa v Zápisnici VZ, resp. v zakladateľskej listine.

Ďakujem veľmi pekne.
doplnila som odpovede, ktoré chýbali...
anthony
06.11.07,09:41
Ahoj, tiež som zakladala s.r.o. teraz po novom. Ano, vsetky ZL treba 2 x cize u teba tych 12. Ja som mala viac listov, toto ma prekvapilo lebo doteraz sa vydavala hromadna listina, takze som si zaplatila dost penazi na overenie listin. Ja sidlo nemam u rodicov, v tejto veci ti neporadim, ale ak tam ten suhlas das a nebude to potrebne chybu neurobis, radsej to tam daj, myslim, ze to bude potrebne. Ja som davala len vyhlasenie spravcu vkladu, vyhlasenie o neucasti v inej sro, kedze som zakladala jednoosobovku a ustanovenie do funkcie konatela taktiez podpisovy vzor a zapisali mi to na prvykrat. Tak ti drzim palce, aby to vyslo aj tebe so zapisom na prvykrat.
Ahoj,
nevies mi nahodou poradit,kde na porade by som vedel najst dokumenty (k stiahnutiu) potrebne na zapis sro :zakladatelska zmluva,atd.
resp.nevedela by si mi ich poslat e-mailom na anthony@host.sk. (anthony@host.sk.) Bol by som Ti nesmierne vdacny.Jedna sa o zapis jednoosobovej sro.DAKUJEM
delacroix
06.11.07,16:30
Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe :D

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.
Zoltán Kovács
06.11.07,16:36
Ešte by som tam privítal súhlas vlastníka nehnuteľnosti, kde bude sídlo spoločnosti.
delacroix
06.11.07,18:46
Na pripomienku od Smitha, jasné súhlas na užívanie priestorov, môžem doplniť, ale až zajtra, mám to prefotené, tak to najskôr musím prepísať. Ako som spomínala, sídlo nemám u rodičov, prenajala som si kanceláriu, ale nevidím problém v tom, ak si to niekto upraví na štýl, že je to súhlas rodičov. Aj tak sa tam píše, že niekto ako vlastník určitej nehnuteľnosti, dáva súhlas na jej užívanie na podnikateľské účely. Tiež si myslím, že ak je sídlo zriadené v rodičovskom dome, tiež sa musí prikladať aj list vlastníctva, ja som ho tiež mala. Takže súhlas prilepím zajtra
delacroix
07.11.07,07:39
Pridávam ako som sľúbila súhlas vlastníka na užívanie nehnuteľnosti. Upravila som môj súhlas, ktorý mám ja, je to od firmy, ktorá mi prenajala administratívne priestory a pokúsila som sa to upraviť na prenájom priestorov v byte alebo dome u rodičov. Čiže tento súhlas som neprikladala na OR, takže neviem či je správne sformulovaný, takže ak má niekto výhrady, kľudne na ne upozornite. A ešte jedna rada, ak budete do zakladateľskej listiny písať sídlo spoločnosti pozrite si ako je to písané v LV, že vraj niekedy ak to nemáte presne podľa LV, OR môže odmietnuť zapísať spoločnosť. Napr. ak máte nehnuteľnosť na LV vedenú, že sa nachádza na napr. Račianska ulica 1548/11A nestačí napísať Račianska ulica 1548. Neviem isto, ale počula som, že aj pre niečo takéto neurobili zápis. Takže aj výmery parciel a všetko okolo toho presne odpísať z LV.
jarkra
13.12.07,16:38
Neviete mi poradiť, ako starý môže byť list vlastníctva? Ja mám list vlastníctva vydaný pred štyrmi rokmi, bude to stačiť, či mám radšej požiadať o vydanie novšieho.

Ďakujem.
jarkra
06.01.08,18:30
Ahojte,

takže ja som si radšej vyžiadala nový list vlastníctva na katastri. Ešte sa chcem spýtať, či pri vypĺňaní návrhu na zápis s. r. o. treba vypísať IČO, ktoré je na živnostenských listoch. V príklade na stránke Ochodného registra nie je vyplnené a je tam napísané, že IČO pridelí registrový súd. Netreba ho tam teda písať?
Zoltán Kovács
06.01.08,18:46
Ahojte,

takže ja som si radšej vyžiadala nový list vlastníctva na katastri. Ešte sa chcem spýtať, či pri vypĺňaní návrhu na zápis s. r. o. treba vypísať IČO, ktoré je na živnostenských listoch. V príklade na stránke Ochodného registra nie je vyplnené a je tam napísané, že IČO pridelí registrový súd. Netreba ho tam teda písať?

A odkiaľ by si mala, keď to prideluje súd. A potom do 15 dni to IČO musíš nalásiť na živn.úrad.
Ajuška
06.01.08,18:56
A odkiaľ by si mala, keď to prideluje súd. A potom do 15 dni to IČO musíš nalásiť na živn.úrad.

...podľa nových postupov nám pridelil IČO živn.úrad a dobrá rada preberajúceho pracovníka na OS znela, že treba ho na žiadosti o zápis uviesť, aby nepridelili nové (nekontrolujú a vznikol by duplicitný chaos)...;)
Zoltán Kovács
06.01.08,18:57
...podľa nových postupov nám pridelil IČO živn.úrad a dobrá rada preberajúceho pracovníka na OS znela, že treba ho na žiadosti o zápis uviesť, aby nepridelili nové (nekontrolujú a vznikol by duplicitný chaos)...;)

Je to novinka pre mňa.
Ajuška
06.01.08,19:00
Je to novinka pre mňa.

:--- moja konkrétna skúsenosť... (október 2007)
jess
21.01.08,20:34
Prosím...dvaja spoločníci sú spolu konateľmi v A spoločnosti a teraz zakladajú ďalšiu B spoločnosť, kde sú opäť obaja konateľmi (spoločníkmi). Treba pri zápise B s.r.o. s dvomi spoločníkmi prikladať vyhlásenie podľa §105 ?

Stačí mi k návrhu na zápis priložiť len :
1/ spoločenskú zmluvu
2/ živnostenské listy
3/ podpisové vzory konateľov
4/ vyhlásenie správcu vkladu
5/ list vlastníctva nehnuteľnosti + súhlas o sídle ?????
jarkra
21.01.08,20:59
Prosím...dvaja spoločníci sú spolu konateľmi v A spoločnosti a teraz zakladajú ďalšiu B spoločnosť, kde sú opäť obaja konateľmi (spoločníkmi). Treba pri zápise B s.r.o. s dvomi spoločníkmi prikladať vyhlásenie podľa §105 ?

Stačí mi k návrhu na zápis priložiť len :
1/ spoločenskú zmluvu
2/ živnostenské listy
3/ podpisové vzory konateľov
4/ vyhlásenie správcu vkladu
5/ list vlastníctva nehnuteľnosti + súhlas o sídle ?????

My sme zapisovali spoločnosť teraz a mali sme len tieto prílohy, ktoré uvádzaš a zapísali nám ju. List vlastníctva sme si však museli vyžiadať nový, aby sa bol použiteľný na právne úkony (kolok 250,- Sk) a prikladali sme aj súhlas vlastníka so sídlom na danej adrese. Máme totiž sídlo v našom byte.
jess
21.01.08,21:08
My sme zapisovali spoločnosť teraz a mali sme len tieto prílohy, ktoré uvádzaš a zapísali nám ju. List vlastníctva sme si však museli vyžiadať nový, aby sa bol použiteľný na právne úkony (kolok 250,- Sk) a prikladali sme aj súhlas vlastníka so sídlom na danej adrese. Máme totiž sídlo v našom byte.

... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????
KEJKA
21.01.08,21:48
... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????
ked máš originál, tak nemusíš overovať.
zalobaba
22.01.08,07:17
Je to novinka pre mňa.

Človek sa stále učí, veď PORADA je tu na to ....:D
biaaa
22.01.08,11:43
Musi byt prosim Vas s.r.o. zapisana v ORSR ? Minule som si vsimol na jednej fakture od s.r.o. a mali tam dole napisane ze nie su registrovany v ORSR. Vie niekto na tuto temu viac?
jarkra
22.01.08,12:28
... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????

Ja som tiež uvažovala nad tým, že priložím len stiahnutý z internetu, ale písalo na ňom, že je nepoužiteľný na právne úkony, tak som radšej vyžiadala nový z katastra. Originál z katastra som neoverovala, ale dala som pre istotu overiť podpis vlastníka na súhlase 1 x.

Ešte k tomu IČU. Na živnostenských listoch sme už mali uvedené IČO, a aj keď som váhala, nakoniec som ho do návrhu na zápis nenapísala, zápis prebehol v poriadku a IČO nám súd pridelil to isté, aké bolo pridelené na živnostenskom úrade.

Naivne som si myslela, že pri podávaní návrhu mi aspoň niečo na súde odkontrolujú. NIČ. Ani len neskontrolovali prílohy k návrhu, či sedí počet, ktorý je napísaný v návrhu. Len mi dali papierik, s ktorým sme si mali prísť o 5 dní pre výpis.
maverick27
23.01.08,07:02
Tu niekde na porade som čital,že nemusí byť splatených celých 200 000, ale dajme tomu že len 30 000 a zbytok do 5 rokov.Je to naozaj tak?
Vďaka.
rickman
23.01.08,11:23
Tu niekde na porade som čital,že nemusí byť splatených celých 200 000, ale dajme tomu že len 30 000 a zbytok do 5 rokov.Je to naozaj tak?
Vďaka.

Ano, je:
(http://www.porada.sk/t39020-zalozenie-s-r-o-a-zakladne-imanie.html#post354571)


sro: peňažné alebo nepeňažné vklady spoločníkov, minimálna výška vkladu
30 000,- Sk s tým, že základné imanie musí byť vytvorené minimálne vo výške 200 000,- Sk - vklady je potrebné splatiť najneskôr do piatich rokov od vzniku spoločnosti, ak nie je stanovená v spločenskej zmluve kratšia lehota.

ak spoločnosť zakladá viacej spoločníkov peňažný vklad musí byť splatený do dňa vzniku spoločnosti vo výške najmenej 30%, ak spoločnosť zakladá jeden človek, peňažný vklad musí byť splatený v plnej výške do dňa vzniku spoločnosti.

Na účely vzniku spoločnosti postačuje, ak vyhlásenie o splatení vkladov alebo ich častí vydá správca vkladov. Ak je toto jeho vyhlásenie nepravdivé a ak k splateniu vkladov nedošlo, nemá to vplyv na vznik spoločnosti. Ak správca vkladu uvedie vo vyhlásení vyššiu sumu, než je splatená, ručí do výšky tohto rozdielu voči spoločnosti za splnenie povinnosti spoločníka splatiť vklad a v rovnakej výške voči veriteľom spoločnosti za záväzky spoločnosti. Ručenie správcu vkladu voči veriteľom spoločnosti zaniká splatením vkladov, ktorých sa uvedenie vyššej sumy vo vyhlásení týkalo.

Resp. §111 Obchodneho zakonnika.
(http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html)
rickman
23.01.08,11:42
+ v dokumente vyhlasenie jedineho spolocnika od delacroix na 1 strane tejto temy je chybny paragraf.
Nie 112 ale 105a.

Ale samotne vyhlasenie mi nejde do hlavy.
Vo vyhlaseni sa pise, ze zakladatel - F.O., nie je jedinym spolocnikom v ziadnej inej spolocnosti.
No zakon pripusta byt jedinym zakladatelom/spolocnikom v 3 spolocnostiach.

Da ma prosim niekto do obrazu? :)
cybersquat
24.01.08,19:40
+ v dokumente vyhlasenie jedineho spolocnika od delacroix na 1 strane tejto temy je chybny paragraf.
Nie 112 ale 105a.

Ale samotne vyhlasenie mi nejde do hlavy.
Vo vyhlaseni sa pise, ze zakladatel - F.O., nie je jedinym spolocnikom v ziadnej inej spolocnosti.
No zakon pripusta byt jedinym zakladatelom/spolocnikom v 3 spolocnostiach.

Da ma prosim niekto do obrazu? :)

moze byt ak je to pravda (teda ak nie je jedinym spolocnokom nikde). vo vseobecnosti v prehlasenim staci uviest ze nie si jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch spolocnostiach a je to ok (3 je maximum).
jess
25.01.08,06:52
Myslíte, že bude problém pri zápise do OR, ak som spravila preklep v spol.zmluve ? Pri písaní predmetu podnikania som napísala : "Prenájom hnuteľným vecí" miesto "hnuteľných vecí". SZ už mám overené :cool:.
vladenl
25.01.08,09:24
- najma pouzi novy formular, ktory je platny od 1.1.2008 (aj ked som pocul ze niektore sudy akceptuju teraz este aj stare formy)
- ICO by som rozhodne doplnil (vychadzas asi zo stareho formulara)
- LV, ak mas suhlas nie je vyslovene podmienkov, ale niektore sudy (aj ked podla mna nad ramec zakona) vyzaduju aj LV
- ostatne uz bolo napisane...
Dusan018
28.01.08,11:16
Kolko koppii sa z jednotlivých dokumentov sa odovzdáva na OR ??? S každého po 2 kópie??
vladenl
29.01.08,07:22
v zasade staci z kazdej listiny jedna. Avsak v pripade ak sa ma listina ulozit aj do zbierky listin, tak su potrebne dva originaly (resp. notarsky overene kopie)
napr. - spolocenska zmluva, kazde uplne znenie spol. zmluvy, zivnostenke listy, zapisnice z VZ, podpisove vzory, atd.... (viac v zakone 530/2003 o obchodnom registri)
palinka
30.01.08,08:26
Pozrieť si §46 živnostenského zákona
cactus
30.01.08,10:32
http://www.nadsme.sk/?wa=W0805ELE05&uid=36519656&article=518

link "Narodná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania"
banshee
05.02.08,13:22
Ahojte poradaci, chcem sa opytat ohladom sidla spolocnosti s.r.o., nehnutelnost, ktoru chcem uviest v zakladatelskej listine ako sidlo spolocnosti v sucastnej dobe prenajimam (som prihlaseny na DU).

Som 50% vlastnikom nehnutelnosti podla LV a dalsich 50% nehnutelnosti vlastnia rodicia. Chcem sa vas opytat ci takuto nehnutelnost mozem uviest ako sidlo spoocnosti (ked je prenajata) a ak ano, ci na suhlase o uzivani priestorov s.r.o. staci len moj podpis alebo podpis vsetkych vlastnikov z LV.

Dakujem za odpoved
anka1
05.02.08,13:24
...podľa nových postupov nám pridelil IČO živn.úrad a dobrá rada preberajúceho pracovníka na OS znela, že treba ho na žiadosti o zápis uviesť, aby nepridelili nové (nekontrolujú a vznikol by duplicitný chaos)...;)
Prosím Ťa a vieš presne od kedy platí táto zmena? Ďakujem pekne.
vladenl
06.02.08,06:49
Prosím Ťa a vieš presne od kedy platí táto zmena? Ďakujem pekne.
od 1.10.2007
vladenl
06.02.08,06:52
Ahojte poradaci, chcem sa opytat ohladom sidla spolocnosti s.r.o., nehnutelnost, ktoru chcem uviest v zakladatelskej listine ako sidlo spolocnosti v sucastnej dobe prenajimam (som prihlaseny na DU).

Som 50% vlastnikom nehnutelnosti podla LV a dalsich 50% nehnutelnosti vlastnia rodicia. Chcem sa vas opytat ci takuto nehnutelnost mozem uviest ako sidlo spoocnosti (ked je prenajata) a ak ano, ci na suhlase o uzivani priestorov s.r.o. staci len moj podpis alebo podpis vsetkych vlastnikov z LV.

Dakujem za odpoved
- su potrebne podpisy vsetkych vlastnikov (pokial nesplnomocnia jedneho...- potom treba prilozit plnomocenstva)
- prakticky problem s registraciou mat nebudes, nikde nie je napisane ze jedno miesto nemoze na sidlo vyuzivat viacero spolocnosti. pozor by som si skor dal, ci ti zriadenie sidla dovoluje uzatvorena najomna zmluva, aby si nenarusal prava svojho najomcu
ajacik
17.02.08,18:22
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu.

Jednoosobová s.r.o. ide riešiť tieto zmeny:

1. zmena sídla
2. prevod obchodného podielu na ďalšieho spoločníka (50:50%)
3. zrušenie funkcie konateľa - zakladateľa. Konateľ bude iba nový spoločník. (majú na to svoje dôvody)
4. nahlásenie zmeny trvalého pobytu zakladateľa.

Všetky tieto zmeny sa zapíšu do OR naraz.

Postup:
1. zmena sídla - udelenie súhlasu so sídlom spoločnosti. Mám vypracované

2. Rozhodnutie jediného spoločníka: - súhlasí so zmenou sídla
- súhlasí s bezodplatným prevodom obch. podielu
- vzáva sa funkcie konateľa
- vymenovanie nového konateľa spoločnosti

3. Zmluva o prevode obchodného podielu - uvádza sa tu staré alebo nové sídlo spoločnosti (podľa mňa staré, nakoľko nové nebolo ešte zapísané). Predpokladám, že sa tu ale uvádza už nový trvalý pobyt "povodného" spoločníka.

4. Vypracovanie spoločenskej zmluvy: (s týmto bodom mám najväčšie problémy). Mám pôvodnú zaklad. listinun - premenujem ju na Spoločenskú zmluvu
- mám pocit, že veľa vecí treba odtiaľ "vyhodiť". Napr. hned na začiatku je napísané, že spoločnosť založil P. Novák. To tam zostáva?
- uvediem tam, že spoločnosť bola založená zaklad. listinou 1.6.2005 (??)
- potom už píšem iba aktuálne veci? napr. časť, kde sa píše o tom, ako bude splatené ZI tam už nebude? Bude tam iba uvedené, v akom pomere je obch. podiel rozdelený?

5. Návrh na zápis zmeny do OR
strana P8/6: na zápis uvediem výšku vkladu, rozsah splatenia vkladu 100.000 a na výmaz 200.000 - zakladateľ
- a nový spoločník iba zápis: 100.000 (výška vkladu, rozsah splatenia vkladu) ??

Chcem vás veľmi poprosiť o pomoc. Viem, že je tam viac otázok, ale neviem sa z nich vysomáriť.
vopred Vám dakujem.
xMen
17.02.08,18:52
ahojte,
dakujem vsetkym ktori sem napisali svoje skusenosti, dolpnim este jednu otazku: idem poziadat majitela budovy aby nam dal suhlas, ze nam poskytne priestory, ma byt tento suhlas overeny pred notarom a prilozeny vypis LV ma byt tiez overena kopia? dakujem
cactus
18.02.08,05:58
ahojte,
dakujem vsetkym ktori sem napisali svoje skusenosti, dolpnim este jednu otazku: idem poziadat majitela budovy aby nam dal suhlas, ze nam poskytne priestory, ma byt tento suhlas overeny pred notarom a prilozeny vypis LV ma byt tiez overena kopia? dakujem

ja som začiatkom februára zakladala s.r.o. a mala som iba súhlas na prenájom priestorov a nebol overený notárom a nemala som ani LV a už mám výpis z OR. Myslím si, že záleží od jednotlivých súdov a hlavne sudcu, ktorý tvoj návrh dostane.
jozefm30
19.02.08,14:11
Prosim Vas o radu.
Zakladam si jednoosobovu sro so sidlom v Bratislave. Trvalé bydlisko mám v inom meste. Budem musiet koli nejakym uradom cestovat do mesta mojho trvaleho bydliska? Dakujem
chlap
19.02.08,21:38
Prosim Vas o radu.
Zakladam si jednoosobovu sro so sidlom v Bratislave. Trvalé bydlisko mám v inom meste. Budem musiet koli nejakym uradom cestovat do mesta mojho trvaleho bydliska? Dakujem

NIE.
ajacik
20.02.08,07:11
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu.

Jednoosobová s.r.o. ide riešiť tieto zmeny:

1. zmena sídla
2. prevod obchodného podielu na ďalšieho spoločníka (50:50%)
3. zrušenie funkcie konateľa - zakladateľa. Konateľ bude iba nový spoločník. (majú na to svoje dôvody)
4. nahlásenie zmeny trvalého pobytu zakladateľa.

Všetky tieto zmeny sa zapíšu do OR naraz.

Postup:
1. zmena sídla - udelenie súhlasu so sídlom spoločnosti. Mám vypracované

2. Rozhodnutie jediného spoločníka: - súhlasí so zmenou sídla
- súhlasí s bezodplatným prevodom obch. podielu
- vzáva sa funkcie konateľa
- vymenovanie nového konateľa spoločnosti

3. Zmluva o prevode obchodného podielu - uvádza sa tu staré alebo nové sídlo spoločnosti (podľa mňa staré, nakoľko nové nebolo ešte zapísané). Predpokladám, že sa tu ale uvádza už nový trvalý pobyt "povodného" spoločníka.

4. Vypracovanie spoločenskej zmluvy: (s týmto bodom mám najväčšie problémy). Mám pôvodnú zaklad. listinun - premenujem ju na Spoločenskú zmluvu
- mám pocit, že veľa vecí treba odtiaľ "vyhodiť". Napr. hned na začiatku je napísané, že spoločnosť založil P. Novák. To tam zostáva?
- uvediem tam, že spoločnosť bola založená zaklad. listinou 1.6.2005 (??)
- potom už píšem iba aktuálne veci? napr. časť, kde sa píše o tom, ako bude splatené ZI tam už nebude? Bude tam iba uvedené, v akom pomere je obch. podiel rozdelený?

5. Návrh na zápis zmeny do OR
strana P8/6: na zápis uvediem výšku vkladu, rozsah splatenia vkladu 100.000 a na výmaz 200.000 - zakladateľ
- a nový spoločník iba zápis: 100.000 (výška vkladu, rozsah splatenia vkladu) ??

Chcem vás veľmi poprosiť o pomoc. Viem, že je tam viac otázok, ale neviem sa z nich vysomáriť.
vopred Vám dakujem.


prosím, vie mi niekto poradiť? vopred dakujem
Roman24
21.02.08,10:30
Zdravím.
Zakladal som už zopár s.r.o. a nikdy neboli problémy. Dnes mi však odmietli zápis zo špecifického dôvodu z ktorým som sa ešte nestretol. OR mi tvrdí, že som nepredložil platný živnostenský list. Moja s.r.o. podľa nich vznikla dátumom overenia podpisu na spoloč. zmluve a nie dátumom vzniku uvedenom v spoloč. zmluve. Ja som si dal, ako vždy doteraz, overiť 1 kus spoločenskej zmluvy, naň som si vybavil živ. listy, potom som si overil ďalšie 2 ks spoloč. zmluvy a tie som dal na OR. No podľa OR mi spoločnosť vznikla dátumom overenia, čiže spoločenské zmluvy predkladané OR, sa stali platnými až po overení a to znamená, že nemám platné živnostenské listy, ktoré by boli vydané po vzniku(overení) spoločnosti. Mám ich teda s dátumom skôr ako podľa nich vznikla moja s.r.o. (pred overením).
Neviem ale ako mám teraz vyhrabať spoločenskú zmluvu overenú pred vydaním živ. listu. Jeden kus je na živ. úrade, ale neviem ako by mi to pomohlo.
Nestretli ste sa už s niečím podobným? Neviem si predstaviť ako to riešiť. A desím sa predstavy, že budem musieť, kvôli takejto somarine postúpiť znova tortúru zakladania s.r.o., nehovoriac o zmarených peniazoch a čase.
Vopred dík za akúkoľvek radu.
vladenl
22.02.08,06:36
Zdravím.
Zakladal som už zopár s.r.o. a nikdy neboli problémy. Dnes mi však odmietli zápis zo špecifického dôvodu z ktorým som sa ešte nestretol. OR mi tvrdí, že som nepredložil platný živnostenský list. Moja s.r.o. podľa nich vznikla dátumom overenia podpisu na spoloč. zmluve a nie dátumom vzniku uvedenom v spoloč. zmluve. Ja som si dal, ako vždy doteraz, overiť 1 kus spoločenskej zmluvy, naň som si vybavil živ. listy, potom som si overil ďalšie 2 ks spoloč. zmluvy a tie som dal na OR. No podľa OR mi spoločnosť vznikla dátumom overenia, čiže spoločenské zmluvy predkladané OR, sa stali platnými až po overení a to znamená, že nemám platné živnostenské listy, ktoré by boli vydané po vzniku(overení) spoločnosti. Mám ich teda s dátumom skôr ako podľa nich vznikla moja s.r.o. (pred overením).
Neviem ale ako mám teraz vyhrabať spoločenskú zmluvu overenú pred vydaním živ. listu. Jeden kus je na živ. úrade, ale neviem ako by mi to pomohlo.
Nestretli ste sa už s niečím podobným? Neviem si predstaviť ako to riešiť. A desím sa predstavy, že budem musieť, kvôli takejto somarine postúpiť znova tortúru zakladania s.r.o., nehovoriac o zmarených peniazoch a čase.
Vopred dík za akúkoľvek radu.
môj názor je, že OR má pravdu, nakoľko ty si, ak tomu správne rozumiem, podpísal spoločenskú zmluvu predtým ako si žiadal o živnostenský a potom znova - NOVÚ spoločenskú zmluvu, keď bol živnostenský list znova vydaný. Veľmi nešťastný spôsob... Spoločnosť samozrejme bola "založená" dňom kedy ju strany zmluvy podpísali a "vznikne" zápisom do OR, čo ty, ale nevieš teraz doložiť.
Stále rozmýšlam nad tým tvojim postupom a nechápem prečo si to tak vôbec robil, zbytočne chodiť 2x k notárovi...

Napádajú ma dve možnosti:
1.) Ísť na živnostenský a veľmi pekne požiadať pani, aby ti spoločenskú zmluvu na chvílu požičala, že máš tento problém a potrebuješ si urobiť notársky overenú kópiu...

2.) nie som si úplne istý, či to prejde, ale možnosťou by bol spraviť dodatok k spoločenskej zmluve - že meníte niečo nepodstatné, ktorého prílohou bude spoločenská zmluva v aktuálnom znení, vyhotovíte aj úplne znenie spoločenskej zmluvy a všetko to dáš na OR... mohlo by to prejsť, ale postup podľa bodu 1 je rozhodne právne správnejší a istejší.

ps: chápem, že chceš šetriť, ale nabudúce sa aspoň poraď s právnikom...
vladenl
22.02.08,06:48
prosím, vie mi niekto poradiť? vopred dakujem
zmena sídla - súhlas ok, aj keď niektoré OR vyžadujú aj LV vlastníka nehnuteľnosti, ktorý ti súhlas dal

Rozhodnutie jediného spoločníka: - je rozhodnutie, on nesúhlasí, ale rozhoduje .... o zmene sídla, odvolaní konateľa, menovaní konateľa a rozdelení OP a dáva súhlas na prevod OP, nezabudni rozhodnut aj o zmene zakladatelskej listiny...najlepsie tak, ze sa rozhodne o jej zmene, ze pôvodne znenie sa rusi a nahrádza sa novým nasledovným znením: a priložíš zmené celé znenie...

3. Zmluva o prevode obchodného podielu - uvádza staré sídlo spoločnosti, môžeš uviesť aj nový trvalý pobyt spoločníka, ale dolož ho "češtným vyhlásením spoločnosti" o tom, že spoločník zmenil pobyt a jeho aktuálne údaje sú: .........

4. Vypracovanie spoločenskej zmluvy: zakladatelsku listinu by som nepremenoval, aj ked to urobiť môžeš - ja by som zmenil iba dôležité veci a tie sú vtvojom prípade: sídlo, spoločníci, ich podiely, a pokiaľ máš v listine aj konateľa, tak aj toho (nemyslím tým "prvého konateľa", to môže ostať ako je) ale niektorí dávajú do listiny, zmluvy aj mená súčasných konateľov, čo však nie je potrebné. Poprípade ak meníš hlasovanie na valnom, tak si uprav aj to.

5. Návrh na zápis zmeny do OR
vymažeš celého pôvodného spoločníka a aj ho zapíšeš, ale už iba s vkladom 100.000, a zapíšeš druhého spoločníka s vkladom 100.000, nezabudni vyplniť všetky údaje a priložiť listiny

S pozdravom

VK
iveta22
22.02.08,09:58
Môže mi niekto poskytnúť vzor rozhodnutia zakladateľa o zmene sídla? Predtým som už menila dodatkom zakladateľskú listinu. Taktiež by som prosila aj vzor zakladateľskej listiny v úplnom znení po zmene vykonanej dodatkom a rozhodnutím. Uvádza sa v úvode zakladateľská listina --- zmenená dodatkom č. 1 ... a rozhodnutím zakladateľa ....?
Veľmi pekne ďakujem.
iveta22
22.02.08,10:24
Prosím ešte doplnenie - na zakladateľskej listine v úplnom znení dávam dnešný dátum? Asi áno, ale pre istotu. Ďakujem.
Dusan018
22.02.08,11:06
Vie mi niekto povedat, kedy a ako sa ukladajú listiny do zbierky listin pri prozápise s.r.o.???
cactus
22.02.08,11:33
Vie mi niekto povedat, kedy a ako sa ukladajú listiny do zbierky listin pri prozápise s.r.o.???

ide to bez tvojho pričinenia, pretože Register obchodu po podaní návrhu do Obchodného registra na súde ti pošle faktúru na verejnenie za zápis do Registra obchodu a tiež fa na poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, čiže 2x. Ak budeš chcieť alebo musiš byť "zverejnený", tak to uhradíš.
Petra29
22.02.08,11:58
mimotemyChcem sa podeliť o radosť, že som dnes aj vďaka Porade podala návrh do OR na vznik dvojosob.s.r.o. /len nech nezakríknem tú radosť:)/
Dík PORADA!
cactus
22.02.08,12:05
mimotemyChcem sa podeliť o radosť, že som dnes aj vďaka Porade podala návrh do OR na vznik dvojosob.s.r.o. /len nech nezakríknem tú radosť:)/
Dík PORADA!
no veď práve, aby si nezakríkla, aby ti neprišlo dačo dodatočne dokladovať. Keď som ja zapisovala svoju s.r.o. tak, prešiel týždeň a nič. A to mi povedali, že do 5-tich je to vybavené. V obave som tam zavolala a pani na podateľni mi povedala, že už to odišlo. Takže mi spadol kameň zo srdca. A už to mám v suchu.
Takže, nech ti to vyjde. Budeš mať radosť.
cactus
22.02.08,12:08
a na dôvažok otázka, až by mi vedel niekto odpovedať, či novozaložená s.r.o. pri registrácii musí oznamovať DÚ ohľadom platenie preddavkov na daň z príjmov PO, že pre túto s.r.o. tohto roku nevznikne povinnosť platenia preddavkov na daň z príjmov PO?
Že vraj sa už nemusí oznamovať?
azla
22.02.08,14:10
§ 31a
Odhad daňovej povinnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html#hore)

zrušený- zákon o Správe daní a poplatkov


Z §-42, ost. 4
(4) Daňovník, ktorý vznikol počas kalendárneho roka iným spôsobom ako zlúčením, splynutím alebo rozdelením, neplatí preddavky na daň za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol.
Dusan018
25.02.08,10:36
ide to bez tvojho pričinenia, pretože Register obchodu po podaní návrhu do Obchodného registra na súde ti pošle faktúru na verejnenie za zápis do Registra obchodu a tiež fa na poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, čiže 2x. Ak budeš chcieť alebo musiš byť "zverejnený", tak to uhradíš.

Nerozumiem tomu presne, viete niekto citovať zákon resp. paragraf kto je povinný uverejnovat v listiny do zbierky? Zakladam jednoosobovú sro, ale neviem čo dalej ked ju registruje súd, kde a ako poslat listiny na uverejnenie.
Petra29
25.02.08,19:03
Nerozumiem tomu presne, viete niekto citovať zákon resp. paragraf kto je povinný uverejnovat v listiny do zbierky? Zakladam jednoosobovú sro, ale neviem čo dalej ked ju registruje súd, kde a ako poslat listiny na uverejnenie.
Register obchodu a Zbierka listín sú 2 rôzne veci. Za uloženie dokumentov do Zbierky listín sa neplatí, ale čo sa musí ukladať stanovuje zákon 530/2003 o obch.registri, § 3obsah zbierky listín.
Pri prvozápise spolu s návrh na zápis dokladáš aj dokumenty, ktoré sa uložia do zbierky listín, napr. zakladateľská listina - 2krát /1do OR, jedno do zbierky/.
Potom napr. po zostavení a schválení ročnej účt.závierky ukladáš túto do zbierky listín atď.
Ajuška
25.02.08,21:21
ide to bez tvojho pričinenia, pretože Register obchodu po podaní návrhu do Obchodného registra na súde ti pošle faktúru na verejnenie za zápis do Registra obchodu a tiež fa na poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, čiže 2x. Ak budeš chcieť alebo musiš byť "zverejnený", tak to uhradíš.

...:eek:...to nemyslíš vážne...? ...leda že by si bola ich dobre plateným obchodným zástupcom...http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=19361&SID=2&P=0... :rolleyes:...
Ajuška
25.02.08,21:24
...Potom napr. po zostavení a schválení ročnej účt.závierky ukladáš túto do zbierky listín atď.

...znamená doručíš príslušnému súdu...:---...
cactus
26.02.08,04:49
...:eek:...to nemyslíš vážne...? ...leda že by si bola ich dobre plateným obchodným zástupcom...http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=19361&SID=2&P=0... :rolleyes:...


ale myslím.

- 1. fa bola 12. 2. 2008
hlavička REGISTER OBCHODU SLOVENSKEJ REPUBLIKY
návrh na zverejnenie, poplatok za zápis
a pečiatka Firminfo, spol. s r.o. - firma, ktorá to sprostredkováva
a určitá suma

- 2. fa bola 13. 2. 2008
REGISTER OBCHODU A žIVNOSTI
návrh zverejnenia (a bol vypísaný celý obsah výpisu z Obchodného
registra)
a pečiatka FIRMDATA, Slovenská republika, s.r.o.
a určitá suma

a deň predtým som dostala doporučene výpis z OR. Takže tak.
karcoolka1
26.02.08,09:13
Poraďáci, pomoc!
Šéf - jeden podnikateľ v združení štyroch FO si chce založiť s.r.o. S.r.o. bude mať štyroch spoločníkov, a to dvoch zo "starého" združenia FO + 1 Turek s trvalým pobytom v Rakúsku + 1 Rakušák.
1/ Združenie 4 FO môže ďalej fungovať?
2/ Slováci podnikajú na základe živnosti. Čo s tým Turkom a Rakušákom?
3/Kde mám zháňať viac informácií?
cactus
26.02.08,10:16
ale myslím.

- 1. fa bola 12. 2. 2008
hlavička REGISTER OBCHODU SLOVENSKEJ REPUBLIKY
návrh na zverejnenie, poplatok za zápis
a pečiatka Firminfo, spol. s r.o. - firma, ktorá to sprostredkováva
a určitá suma

- 2. fa bola 13. 2. 2008
REGISTER OBCHODU A žIVNOSTI
návrh zverejnenia (a bol vypísaný celý obsah výpisu z Obchodného
registra)
a pečiatka FIRMDATA, Slovenská republika, s.r.o.
a určitá suma

a deň predtým som dostala doporučene výpis z OR. Takže tak.


a ešte doplním, že už mi prišiel aj dotazník pre registráciu zo Štatistického úradu a to mám s.r.o. založenú ani nie dva týždne.:D:D:D
azla
26.02.08,10:23
ale myslím.

- 1. fa bola 12. 2. 2008
hlavička REGISTER OBCHODU SLOVENSKEJ REPUBLIKY
návrh na zverejnenie, poplatok za zápis
a pečiatka Firminfo, spol. s r.o. - firma, ktorá to sprostredkováva
a určitá suma

- 2. fa bola 13. 2. 2008
REGISTER OBCHODU A žIVNOSTI
návrh zverejnenia (a bol vypísaný celý obsah výpisu z Obchodného
registra)
a pečiatka FIRMDATA, Slovenská republika, s.r.o.
a určitá suma

a deň predtým som dostala doporučene výpis z OR. Takže tak.

Ja to pokladam za dobrovoľné platby, a takého fa hádžem do koša.
cactus
26.02.08,10:35
ide to bez tvojho pričinenia, pretože Register obchodu po podaní návrhu do Obchodného registra na súde ti pošle faktúru na verejnenie za zápis do Registra obchodu a tiež fa na poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, čiže 2x. Ak budeš chcieť alebo musiš byť "zverejnený", tak to uhradíš.


...:eek:...to nemyslíš vážne...? ...leda že by si bola ich dobre plateným obchodným zástupcom...http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=19361&SID=2&P=0... :rolleyes:...


Ja to pokladam za dobrovoľné platby, a takého fa hádžem do koša.

azla, vieš, podstata tohto problému bola niekde v týchto prípevkoch a týkala sa hlavne zverejňovania v Obchodnom registri.

Len tak mimochodom, ani ja tie faktúry nebudem akceptovať, pretože to nie je až také potrebné, aby som zverejňovala svoju firmu...;)
Petra29
26.02.08,11:01
azla, vieš, podstata tohto problému bola niekde v týchto prípevkoch a týkala sa hlavne zverejňovania v Obchodnom registri.

Len tak mimochodom, ani ja tie faktúry nebudem akceptovať, pretože to nie je až také potrebné, aby som zverejňovala svoju firmu...;)
Tu len došlo k nedorozumenie ohľadne toho, že zadávateľ sa pýtal na Zbierku listín, kde ukladať doklady je povinné a vyplýva priamo zo zákona,
pričom Register obchodu je samozrejme súkromná spoločnosť, ktorá s týmto nemá nič spoločné a hlavne ich registrácia firiem nie je povinná.
Ajuška
26.02.08,14:23
ale myslím.

a deň predtým som dostala doporučene výpis z OR. Takže tak.

Práveže si svoje stanovisko dala ako samozrejmosť vyplývajúcu zo zápisu do OR... preto som tak reagovala...:rolleyes:..."milé" praktiky tých firiem sú mi už dávnejšie známe...
karcoolka1
27.02.08,11:59
Poraďáci, pomoc!
Šéf - jeden podnikateľ v združení štyroch FO si chce založiť s.r.o. S.r.o. bude mať štyroch spoločníkov, a to dvoch zo "starého" združenia FO + 1 Turek s trvalým pobytom v Rakúsku + 1 Rakušák.
1/ Združenie 4 FO môže ďalej fungovať?
2/ Slováci podnikajú na základe živnosti. Čo s tým Turkom a Rakušákom?
3/Kde mám zháňať viac informácií?

Takže zistila som na živnostenskom, že ich zaujíma len žiadosť,spoločenská zmluva, poplatok a konatelia. Rakušák s Turkom bude len spoločník, takže ich nezaujímajú.
maverick27
27.02.08,15:25
Ahojte, ja sa chcel len opýtať,či pri založeni s.r.o. sa dá počítať ako vklad aj auto kupované na leasing (nie nove).
Ďakujem
jess
27.02.08,15:32
Ale majiteľom auta je lizingovka, pokiaľ auto nesplatíš...ty si len držiteľ...takže asi nie.
koala5
28.02.08,09:16
Ahojte, mám jednu prosbičku....nemáte niekto vzor Spoločenskej zmluvy pre 2 osoby - 2 konatelia ? Nemám ani poňatia, čo všetko sa tam má napísať a ked mám pravdu povedať, chceli by sme založiť s.r.o. a aj po preštudovaní rôznych inormácii mám v tom stále zmätok :-(

Za každú radu vopre dakujem
cactus
28.02.08,09:52
Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe :D

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.


Ahojte, mám jednu prosbičku....nemáte niekto vzor Spoločenskej zmluvy pre 2 osoby - 2 konatelia ? Nemám ani poňatia, čo všetko sa tam má napísať a ked mám pravdu povedať, chceli by sme založiť s.r.o. a aj po preštudovaní rôznych inormácii mám v tom stále zmätok :-(

Za každú radu vopre dakujem

hneď na prvej strane témy máš od delacroix príspevok č. 5
koala5
28.02.08,10:41
hneď na prvej strane témy máš od delacroix príspevok č. 5

to som už pozerala, ale je tam len zakladatelská listina a nie spoločenská zmluva - pre 2 konatelov. Ale aj tak dik
cactus
28.02.08,12:48
tu máš ďalší vzor spoločenskej zmluvy
peter.sopko
28.02.08,20:17
Ahojte, ja so zakladanim mam svoje(!) skusenosti. Kamarat mi poradil ako na to, dal mi aj vsetky tlaciva, ale na zivnostaku mali stale nejaky problem, ze nemozem robit viazanu zivnost, lebo mam doktorat z ekonomie, a zevraj potrebujem vysokoskolske vzdelanie... Ked som tam bol uz druhykrat, tak som to tetuske konecne vysvetlil, aj tak nepochopila, ale prijala papiere, no aj tak mi odmietli zapisat zivnosti, lebo ze mi chyba nejaky papier. Tak som ho tam nakoniec doniesol a hybaj k notarovi. Teda, isiel som na matriku, aby som usetril, a oni ze vraj 100 korun za overenie jedneho zivnostaku, lebo je to verejna listina. Tak som tam nechal 2400 korun a spokojne som sa vybral vyplnit tlacivo na sud. Nebol s tym ziadny problem. Odtial mi za tyzden napisali, ze mi nieco chyba v spolocenskej zmluve a ze nemam notarsky osvedceny podpis na jednom z papierov. A ked som si prisiel po vypis z obchoneho registra, tak mi este panicka vynadala, ze neviem svoje 10 miestne cislo konania. Dakujem pekne... Cele to trvalo dva a pol mesiaca, a vyslo ma to cez 18 tisic. Najlepsie, ze som nasiel na inete firmu (nejake Baldomero.eu), ktora to cele zalozi za 12 tisic! Ale nezda sa mi to, ako to mozu robit, ved len register stoji 10 tisic. Ale nevadi, ja som sa napalil a potom, ze ... urob si sam :)
koala5
29.02.08,11:55
Ahojte, ja so zakladanim mam svoje(!) skusenosti. Kamarat mi poradil ako na to, dal mi aj vsetky tlaciva, ale na zivnostaku mali stale nejaky problem, ze nemozem robit viazanu zivnost, lebo mam doktorat z ekonomie, a zevraj potrebujem vysokoskolske vzdelanie... Ked som tam bol uz druhykrat, tak som to tetuske konecne vysvetlil, aj tak nepochopila, ale prijala papiere, no aj tak mi odmietli zapisat zivnosti, lebo ze mi chyba nejaky papier. Tak som ho tam nakoniec doniesol a hybaj k notarovi. Teda, isiel som na matriku, aby som usetril, a oni ze vraj 100 korun za overenie jedneho zivnostaku, lebo je to verejna listina. Tak som tam nechal 2400 korun a spokojne som sa vybral vyplnit tlacivo na sud. Nebol s tym ziadny problem. Odtial mi za tyzden napisali, ze mi nieco chyba v spolocenskej zmluve a ze nemam notarsky osvedceny podpis na jednom z papierov. A ked som si prisiel po vypis z obchoneho registra, tak mi este panicka vynadala, ze neviem svoje 10 miestne cislo konania. Dakujem pekne... Cele to trvalo dva a pol mesiaca, a vyslo ma to cez 18 tisic. Najlepsie, ze som nasiel na inete firmu (nejake Baldomero.eu), ktora to cele zalozi za 12 tisic! Ale nezda sa mi to, ako to mozu robit, ved len register stoji 10 tisic. Ale nevadi, ja som sa napalil a potom, ze ... urob si sam :)



Chcela by som reagovať na tento príspevok.... informovala som sa a zavolala som tam do tej firmy..... naozaj to stojí okolo 12-13 tisíc podla počtu konatelov a počtu živností....povedali mi, že oni vlastne zarobia na tom, že to zapíšu cez ich elelktronický podpis,( tam je kolok len 5000), ale musíme im dať plnú moc, aby nám to mohli oni zapísať. Chcem sa vás spýtať...je to bezpečné dať v tomto niekomu plnú moc? Apropo....hrozí neaké riziko pri zapisovaní s.r.o. takouto formou? Dakujem
karcoolka1
29.02.08,18:33
Aj mňa by zaujímalo, či máte skúsenosť s využitím takejto firmy. Ako to dopadlo a aké je riziko?
KEJKA
29.02.08,20:28
Chcela by som reagovať na tento príspevok.... informovala som sa a zavolala som tam do tej firmy..... naozaj to stojí okolo 12-13 tisíc podla počtu konatelov a počtu živností....povedali mi, že oni vlastne zarobia na tom, že to zapíšu cez ich elelktronický podpis,( tam je kolok len 5000), ale musíme im dať plnú moc, aby nám to mohli oni zapísať. Chcem sa vás spýtať...je to bezpečné dať v tomto niekomu plnú moc? Apropo....hrozí neaké riziko pri zapisovaní s.r.o. takouto formou? Dakujem
Splnomocnenie je výlučne na konanie v tej veci (založenie spoločnosti) .... potom už je nepoužiteľné. Sama som zakladala spol. klientovi na základe splnomocnenia. Jediný úradne potvrdený podpis na návrhu bol môj. A spol. zapísali.
chlap
01.03.08,12:01
Chcela by som reagovať na tento príspevok.... informovala som sa a zavolala som tam do tej firmy..... naozaj to stojí okolo 12-13 tisíc podla počtu konatelov a počtu živností....povedali mi, že oni vlastne zarobia na tom, že to zapíšu cez ich elelktronický podpis,( tam je kolok len 5000), ale musíme im dať plnú moc, aby nám to mohli oni zapísať. Chcem sa vás spýtať...je to bezpečné dať v tomto niekomu plnú moc? Apropo....hrozí neaké riziko pri zapisovaní s.r.o. takouto formou? Dakujem

Pri zakladaní sa dáva plná moc na zastupovanie vo veci zápisu spoločnosti do OR SR - nič viac nie je oprávnený splomocnenec robiť. A pri elektronickom zápise nehrozí žiadne roziko - je to úplne normálny zápis.
chlap
01.03.08,12:05
Ahojte, ja so zakladanim mam svoje(!) skusenosti. Kamarat mi poradil ako na to, dal mi aj vsetky tlaciva, ........... Ale nevadi, ja som sa napalil a potom, ze ... urob si sam :)

Založenie SRO je jednoduchý proces.

Zložité je iba to, že treba vedieť, ako napísať spoločenskú zmluvu, ako vyplniť všetky tlačivá, aké prílohy treba k tlačivám dodať a kde všade treba podpis overiť.

Stačí totiž jedna chybička a Obchodný register odmiente zápis vykonať.

Preto človek, ktorý to v živote nerobil, musí prekonať strastiplnú cestu, kým sa ku svojej SRO dopracuje. ....... A to si mal šťastie, že si sa k nej dopracoval - kludne sa mohlo stať, že by ti OR SR odmietol vykonať zápis a potom by bola tvoja robota zbytočná.
karcoolka1
01.03.08,13:31
Zdravím.
Zakladal som už zopár s.r.o. a nikdy neboli problémy. Dnes mi však odmietli zápis zo špecifického dôvodu z ktorým som sa ešte nestretol. OR mi tvrdí, že som nepredložil platný živnostenský list. Moja s.r.o. podľa nich vznikla dátumom overenia podpisu na spoloč. zmluve a nie dátumom vzniku uvedenom v spoloč. zmluve. Ja som si dal, ako vždy doteraz, overiť 1 kus spoločenskej zmluvy, naň som si vybavil živ. listy, potom som si overil ďalšie 2 ks spoloč. zmluvy a tie som dal na OR. No podľa OR mi spoločnosť vznikla dátumom overenia, čiže spoločenské zmluvy predkladané OR, sa stali platnými až po overení a to znamená, že nemám platné živnostenské listy, ktoré by boli vydané po vzniku(overení) spoločnosti. Mám ich teda s dátumom skôr ako podľa nich vznikla moja s.r.o. (pred overením).
Neviem ale ako mám teraz vyhrabať spoločenskú zmluvu overenú pred vydaním živ. listu. Jeden kus je na živ. úrade, ale neviem ako by mi to pomohlo.
Nestretli ste sa už s niečím podobným? Neviem si predstaviť ako to riešiť. A desím sa predstavy, že budem musieť, kvôli takejto somarine postúpiť znova tortúru zakladania s.r.o., nehovoriac o zmarených peniazoch a čase.
Vopred dík za akúkoľvek radu.

Z tohto príspevku som zmetená. Idem prvýkrát zakladať s.r.o.. Viem mi niekto napísať postupne kroky, čo robím ako prvé a tak ďalej?
Chcela by som ísť za poraďákmi, ktorí sami za pomoci PORADY zvládli takýto zápis! Vďaka!
dushan
02.03.08,09:55
Vyssie spominana Baldomero Consulting s.r.o. ponuka okrem zalozenia s.r.o. aj viac zaujimavych sluzieb.
Prosim, ak mate niekto konkretnu skusenost s danou firmou, podelte sa o nu s nami ostatnymi. Ak skutocne vedia poskytnut to co prezentuju, myslim, ze si najdu vela zakaznikov aj medzi ludmi s Porady. Teda aspon ja urcite ich sluzby, v pripade pozitivneho feedbacku od zakaznikov, vyuzijem.
Dakujem
martinhari
25.03.08,09:07
Neviete mi poradiť, ako starý môže byť list vlastníctva? Ja mám list vlastníctva vydaný pred štyrmi rokmi, bude to stačiť, či mám radšej požiadať o vydanie novšieho.

Ďakujem.
Potrebujes list vlastníctva nie starší ako 3 mesiace
mamina h.
25.03.08,18:16
Vyssie spominana Baldomero Consulting s.r.o. ponuka okrem zalozenia s.r.o. aj viac zaujimavych sluzieb......
vznikli v podstate pred mesiacom (14.02.2008), skusenosti s nimi teda asi vela ludi nebude mat
mamina h.
25.03.08,18:47
nasla som tento navod na zalozenie sro, co nan hovorite? je sice trochu stary (30-01-2007), ale na prvy pohlad nevyzera zle: http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Zalozenie-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym-sro

mam jednu otazku: v momente, ked budem mat pripravene vsetky podklady, ako dlho aspon orientacne trva zalozenie sro v bratislave? vopred dakujem.
mamina h.
25.03.08,22:54
tiez prave zakladam sro, studujem na internete vsetko co sa da, na porade je toho velmi vela, napadlo ma, tie otazky sa tu strasne opakuju, stale dokola, nemali by sme na porade spravit nejaku zakladnu osnovu/navod na zalozenie sro? pripadne zalozit viac podtem, tak ako v jazykovej skole:
zalozenie sro 2008 - uroven totalny zaciatocnik
zalozenie sro 2008 - uroven pokrocily
zalozenie sro 2008 - uroven extra special profesional

to bola asi trochu zbytocna poznamka :)
mamina h.
30.03.08,18:23
asi o tom uz vacsina vie, ale keby predsa len, prikladam zoznam odporucanych volnych podla ministerstva vnutra platny od januara 2008
(nevie niekto nahodou o zozname viazanych?)
vladenl
02.04.08,11:27
nasla som tento navod na zalozenie sro, co nan hovorite? je sice trochu stary (30-01-2007), ale na prvy pohlad nevyzera zle: http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Zalozenie-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym-sro

mam jednu otazku: v momente, ked budem mat pripravene vsetky podklady, ako dlho aspon orientacne trva zalozenie sro v bratislave? vopred dakujem.
postup na uvedenej stranke nie je zly, ale neobsahuje vsetko... Nie je ani aktualizovany, co vam moze sposobit problemy. Najlepsie je obratit sa na advokata, ktory vam za par tisic korun dokaze zodpovedne poradit a pomoct pri zalozeni spolocnosti.

v Bratislave od momentu ked mate vsetky potrebne listiny, tak 10 - 15 dni
Vincent_Vega
02.04.08,15:27
Najprv chcem poďakovať všetkým prispievateľom, Vaše príspevky ma usmernili a pomohli. Zakladám jednoosobovú sro. Sídlo budem mať v prenajatom obch.priestore.
1.Keď mám podpísanú nájomnú zmluvu(bez ičo zatiaľ), musím dokladovať aj súhlas s užívaním priestorov ? A majú byť NZ a "súhlas s užívaním..." podpísané a overené u notára ?
2.čo sa týka správcu vkladu, môžem ním byť aj ja? Ja sám prehlasujem že som prijal 200tis. ? Nemusím to vložiť niekde na účet ?
3.Potrebujem dokladovať aj LV majiteľa nehnuteľnosti ? originál ?

Vopred ďakujem za odpovede
vladenl
03.04.08,06:24
Najprv chcem poďakovať všetkým prispievateľom, Vaše príspevky ma usmernili a pomohli. Zakladám jednoosobovú sro. Sídlo budem mať v prenajatom obch.priestore.
1.Keď mám podpísanú nájomnú zmluvu(bez ičo zatiaľ), musím dokladovať aj súhlas s užívaním priestorov ? A majú byť NZ a "súhlas s užívaním..." podpísané a overené u notára ?
2.čo sa týka správcu vkladu, môžem ním byť aj ja? Ja sám prehlasujem že som prijal 200tis. ? Nemusím to vložiť niekde na účet ?
3.Potrebujem dokladovať aj LV majiteľa nehnuteľnosti ? originál ?

Vopred ďakujem za odpovede
1. stačí nájomná zmluva - podpisy nemusia byť notársky overené
2. áno, správcom vkladu je zakladateľ, alebo banka (ak je poverená v zakl. listine)
3. nie, ale nič sa nestane keď ho tam dáš
palinka
03.04.08,10:25
Na aké meno je tých 6 ŽL?
Predpokladám, že keď pýtate zakladateľskú listinu na sro, tak sú ŽL na FO?
mimaemma
07.04.08,09:46
Ahojte, vie mi niekto poradiť či je nutné mať vedený podnikateľský účet v SKK? Firma má účet v SKK aj v EUR, platby sa vykonávajú väčšinou v EUR. Môže majiteľ ten v SKK zrušiť?
ďakujem
mysimis
07.04.08,09:48
mimotemy, ale preddsa Ti odpoviem. Účet je možné zrušiť kedykoľvek, len je potrebné dať pozor a túto zmenu nahlásiť na DÚ do 15 dní. Inak hrozí pokuta.
biaaa
07.04.08,10:10
Zdravim - vie mi niekto pls. poradit ktore listiny pri zakladani jednoosobovky maju byt kolko krat overene a ktore sa kam davaju?
A ked davam napr. suhlas s uzivanim priestorov ako sidlo firmy a prikladam list vlastnictva, kolko krat ho treba? Raz na zivnostensky + 1x na obchodny sud ? alebo viackrat?
Vdaka.
JAJA11
07.04.08,10:55
Ahojte, vie mi niekto poradiť či je nutné mať vedený podnikateľský účet v SKK? Firma má účet v SKK aj v EUR, platby sa vykonávajú väčšinou v EUR. Môže majiteľ ten v SKK zrušiť?
ďakujem

A naozaj ho vôbec nepotrebuje? :) Na konci roka už tento problém nebude, aspoň na niečo je dobrý ten prechod na EURO, aspoň odpadnú poplatky za zahraničné platby. :D
mimaemma
07.04.08,11:47
Ďakujem, že si mi odpovedala i mimo témy. Nechcela som zadávať novú tému, hodilo sa mi do tejto:-)
mimaemma
07.04.08,11:50
A naozaj ho vôbec nepotrebuje? :) Na konci roka už tento problém nebude, aspoň na niečo je dobrý ten prechod na EURO, aspoň odpadnú poplatky za zahraničné platby. :D
Na účet chodia len úhrady z EUR faktúr, podniká sa iba so zahraničím a všetky fa sú vedené v EUR. Majiteľ si chce založiť účet v CZK, čomu moc dobre nerozumiem...má síce takúto firmu aj v Čechách..ale aj tak.
mimotemy Ja som tiež euru rada, teda ak sa nič nepredvídané nestane, fakt sa teším, že to už bude bez zbytočných 563 a 663 a veci s tým spojené:)
Databka
15.04.08,20:42
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať poraďákov, že či mi nestačí k zápisu do OR doložiť len výpis zo živnostenského registra, alebo musím dať každý živnostenský list 2x overiť. Mám 20 predmetov a 20 listov. Vopred ďakujem.
jess
16.04.08,04:16
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať poraďákov, že či mi nestačí k zápisu do OR doložiť len výpis zo živnostenského registra, alebo musím dať každý živnostenský list 2x overiť. Mám 20 predmetov a 20 listov. Vopred ďakujem.
Môj kamarát to tak spravil ...dal si urobiť výpis zo ŽR (tuším za 100,-) a tento spolu s overenou kópiou priložil na OR.....ušetril nemalé peniaze za kopírovanie a overovanie. (.... a mne to povedal pol hodinu po overovaní mojich ŽL....pekne ma napálil...:D:D:D)
dudko
22.04.08,04:41
Surne by som potrebovala vzor spolocenskej zmluvy, kde sa vytvara rezervny fond pri zalozeni spolocnosti.

Dakujem
cactus
22.04.08,04:48
Surne by som potrebovala vzor spolocenskej zmluvy, kde sa vytvara rezervny fond pri zalozeni spolocnosti.

Dakujem

pozri si príspevok č. 5 od Dalacroix
dudko
22.04.08,04:53
Ja tam potrebujem nejako mudro napisat , ze ho vytvoria hned a nie postupne zo zisku
cactus
22.04.08,05:08
Ja tam potrebujem nejako mudro napisat , ze ho vytvoria hned a nie postupne zo zisku
možno toto pomôže?
a ináč, keby bolo rozvedené v tom zmysle že aj po vytvorení zisku sa doplľňa ZRF, potom stačí zmeniť formuláciu, že spoločnosť vytvára hneď pri vzniku ZRF vo výške 10% ZI a malo by to vyhovovať...
jozefm30
28.04.08,06:55
Dobry den. Prosim Vas o informaciu. Zakladam si s.r.o. Priestory ako aj sidlo spolocnosti budem mat v priestoroch na ktrore nebudem mat najomnu zmluvu, kedze tieto priestory su od znameho na rozbeh sro cca. 6mesiacov zdarma. Mam od znameho "Udelenie suhlasu na prenechanie predmetu najmu alebo jeho casti do podnajmu a suhlas so zriadenim sidla". Ako tam mam naformulovat spolocnost ked tato vlatne este neexistuje "Prenajimatel tymto prenechava najomcovi spolocnost xxxx sro zastupena konatelom XY" a aky datum tam mame dat? Moze tam byt datum rovnaky so Zakladatelskou listinou? Vopred dakujem.
luciaJ
28.04.08,08:48
Uveď len názov spoločnosti, a ak už máš živnostenské listy tak aj IČO, dátum daj kľudne aj ten zo zakladateľskej listiny. Uveď do súhlasu, že prenajímateľ súhlasí so zriadením sídla novovzniknutej sro na uvedenej adrese. a je to.
chlap
28.04.08,17:53
..... Ako tam mam naformulovat spolocnost ked tato vlatne este neexistuje "Prenajimatel tymto prenechava najomcovi spolocnost xxxx sro zastupena konatelom XY" a aky datum tam mame dat? Moze tam byt datum rovnaky so Zakladatelskou listinou? Vopred dakujem.

Podľa §62 a 64 obchodného zákonníka spoločnosť vzniká Zápisom do OR SR. Vo veciach súviaciach so založením spoločnosti konajú do jej vzniku zakladatelia.

Takže tvoja formulácia by správne mala znieť:

AKo nájomca by mala byť uvedená spoločnosť:

Nájomca: XXX, s.r.o.
Sídlo: Ulica číslo, PSČ Mesto
spoločnosť založená spoločenskou zmluvou (zakladateľskou listinou) zo dňa DD.MM.RRRR, zatiaľ nezapísaná do OR SR
zastúpená: Meno Priezvisko, spoločník
biaaa
29.04.08,07:36
Môj kamarát to tak spravil ...dal si urobiť výpis zo ŽR (tuším za 100,-) a tento spolu s overenou kópiou priložil na OR.....ušetril nemalé peniaze za kopírovanie a overovanie. (.... a mne to povedal pol hodinu po overovaní mojich ŽL....pekne ma napálil...:D:D:D)


Myslite ze to vasne staci a OR to zapiiise???? :rolleyes:
jess
29.04.08,07:39
Myslite ze to vasne staci a OR to zapiiise???? :rolleyes:
Zapísali mu to podľa tohto v januári tohto roka v BB.
mamina h.
29.04.08,07:53
Uz sme to tu niekde preberali, ale nemozem to najst, poprosim vas: podla vsetkeho po novom od 1.10.2007 uz vraj nie je potrebny vypis z registra trestov pri zakladani sro, prosim o potvrdenie, je to tak? Netreba ho ani pre zivn. urad ani k navrhu na zapis do OR? Dakujeeeem.
jess
29.04.08,07:56
Uz sme to tu niekde preberali, ale nemozem to najst, poprosim vas: podla vsetkeho po novom od 1.10.2007 uz vraj nie je potrebny vypis z registra trestov pri zakladani sro, prosim o potvrdenie, je to tak? Netreba ho ani pre zivn. urad ani k navrhu na zapis do OR? Dakujeeeem.
Nie, netreba ho nikde....teda treba ho na živnostenský register, ale priamo oni si ho vypýtajú emailom z prokuratúry, takže ty žiadne starosti ďalšie nemáš...a neposiela sa ani na OR.
mamina h.
29.04.08,08:02
Nie, netreba ho nikde....teda treba ho na živnostenský register, ale priamo oni si ho vypýtajú emailom z prokuratúry, takže ty žiadne starosti ďalšie nemáš...a neposiela sa ani na OR.
no to je rychlost, srdecna vdaka :)
Ivankaa
29.04.08,08:14
Milí poraďáci,

chcem vám srdečne poďakovať za vaše rady, príspevky a vzory - dnes mi bez problémov zapísali s.r.o. do OR.
Samozrejme vďaka patrí aj zakladateľom tejto skvelej stránky.

Pekný deň.:)
mamina h.
29.04.08,10:50
Mate niekto skusenost so zakladim sro, ktoru zaklada autorizovany architekt? Samozrejme v zozname cinnosti ma aj cinnosti, ktore nie su zivnostou, ale spadaju pod ich zakon, konkretne č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch.

Zaujimalo by ma, aky je rozdiel v porovnani so zakladim tradicnej sro, v podstate nieco podobne riesi viac profesii, podobne veterinari, pravnici atd... Vopred dakujem, pekny den.

zalozila som novu temu, asi sa to tu nehodilo, pardon: http://www.porada.sk/t81184-zalozenie-sro-autorizovany-architekt.html
zacharm
30.04.08,11:05
Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli
zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13
Diky Maja
zacharm
30.04.08,14:31
Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli.
Zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13, po starom to bola jedna priloha
Diky za skoru odpoved
Maja
Databka
05.05.08,11:19
Dobrý deň, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za všetky rady a príspevky ohľadne založenia s.r.o. a aj vďaka Vám milí poraďáci mi ju zapísali na prvý raz.
Živnostenské listy som neoverovala, dala som len výpis z registra ŽL ako mi bolo poradené. Ešte raz ďakujem.
Ivankaa
06.05.08,09:15
Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli.
Zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13, po starom to bola jedna priloha
Diky za skoru odpoved
Maja


Staci napisat -priloha: Zivnostensky list - pocet vyhotoveni + x vyhotoveni do zbierky listin.
biaaa
06.05.08,10:29
Staci napisat -priloha: Zivnostensky list - pocet vyhotoveni + x vyhotoveni do zbierky listin.


kolko krat sa prosim podava ten navrh na zapis do OR??? 1x alebo 2x ???

Vdaka
cactus
06.05.08,10:46
kolko krat sa prosim podava ten navrh na zapis do OR??? 1x alebo 2x ???

Vdaka
na OR 1x, ale kópiu si nechávaš pre seba, čiže vyhotovuješn 2x
biaaa
06.05.08,11:28
na OR 1x, ale kópiu si nechávaš pre seba, čiže vyhotovuješn 2x
AJ overit 2x vsak?
cactus
06.05.08,12:01
AJ overit 2x vsak?ja som dávala 2x overovať iba zakladateľskú listinu
jozefm30
06.05.08,13:39
Dakujem za informacie ktore som tu dostal pri zakladani sro. Dnes som to bol odniest vsetko na OR. Tak uvidim o tyzden. Potom dam vediet ako som dopadol.
dudko
13.05.08,14:39
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci ste sa uz stretli s takym problemom , ze by na OR nechceli zapisat s.r.o., lebo je uz firma s takym nazvom? Ma vsak ine sidlo a j sa pise vsetko s velkymi pismenami narozdiel od novovzniknutej.

Dakujem odpoved
cactus
14.05.08,04:30
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci ste sa uz stretli s takym problemom , ze by na OR nechceli zapisat s.r.o., lebo je uz firma s takym nazvom? Ma vsak ine sidlo a j sa pise vsetko s velkymi pismenami narozdiel od novovzniknutej.

Dakujem odpoved

Veru, nezapíšu ti ju. Pri zakladaní novej s.r.o. sa najprv robí prieskum ohľadom názvu na OR. Ja som si dala do vyhľadávača názov, ktorý som chcela pre svoju s.r.o. a keďže taký mi nenašlo, tak som ho kľudne mohla dať zapísať.
Ale poznám aj taký prípad, že názov s.r.o. nevyhľadalo, ale odpoveď z OR im prišla, že taký názov už existuje a predstav si, niekto ich predbehol o pár hodín. Takže museli nanovo podávať návrh na názov firmy.
JAJA11
14.05.08,05:47
Veru, nezapíšu ti ju. Pri zakladaní novej s.r.o. sa najprv robí prieskum ohľadom názvu na OR. Ja som si dala do vyhľadávača názov, ktorý som chcela pre svoju s.r.o. a keďže taký mi nenašlo, tak som ho kľudne mohla dať zapísať.
Ale poznám aj taký prípad, že názov s.r.o. nevyhľadalo, ale odpoveď z OR im prišla, že taký názov už existuje a predstav si, niekto ich predbehol o pár hodín. Takže museli nanovo podávať návrh na názov firmy.

Náš názov firmy v OR pridelili aj inej firme - rozdiel je len v tom, že my máme napísané "názov" spol. s r.o. a im dali "názov" s.r.o.. Myslím, že postupovali protiprávne a aj sa nám stávalo, že si nás plietli. Ako sa dá proti tomu brániť, keď je to vec stará asi 10 rokov? :o
Eva M
14.05.08,06:11
Dobrý deň, neviem si rady s dátumami a kurzami účtovania, spol.sro založená spoloč.zmluvou 20.3.2008, ZI 10000 EUR, splatené na účet spol. 28.3.2008, zápis do OR 8.4.2008
Ďakujem
Radko69
14.05.08,15:25
Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
Iwett
19.05.08,16:49
dobrý večer, chcem sa spýtať, môže sa založiť jednoosobová s.r.o. v inom meste, ako je trvalý pobyt zakladateľa? Ďakujem
Celsus
19.05.08,18:49
Samozrejme, ze moze. Sidlo SRO s trvalym pobytom jej zakladatela nijako nesuvisi.
Iwett
19.05.08,18:58
Samozrejme, ze moze. Sidlo SRO s trvalym pobytom jej zakladatela nijako nesuvisi.
Vďaka:)
GaborM
20.05.08,10:25
Ahojte,

keďže to súvisí so založením s.r.o. nebudem zakladať novú tému.
Som živnostníkom, platca DPH a chcem živnosť previesť na s.r.o., čo všetko ma vlastne čaká? Je možné cez už vydaný ŽL založiť s.r.o.? Zmenia sa mi čísla IČO, IČ DPH? Ak áno, budem musieť uhradiť celú DPH a potom ju naspäť žiadať v s.r.o.? Jak s reg. pokladnicou? Viem, je tých otázok viacej, riešil ste to už niekdo, ale nejak tápam. Ďakujem.
profi-t
20.05.08,10:48
Ahoj. Chcela by som Vás poprosit o pomoc. Potrebujem zalozit s.r.o., kde je majiteľom česká sro a konateľmi budú konateľia tej českej s.r.o. Čo s tým? Aké podklady a doklady potrebujem? Ako postupovať? Za pomoc Vám vopred ďakujem.
freeiurist
20.05.08,12:39
Náš názov firmy v OR pridelili aj inej firme - rozdiel je len v tom, že my máme napísané "názov" spol. s r.o. a im dali "názov" s.r.o.. Myslím, že postupovali protiprávne a aj sa nám stávalo, že si nás plietli. Ako sa dá proti tomu brániť, keď je to vec stará asi 10 rokov? :o


Odporucam vyzvat tu spolocnost na zmenu obchodneho mena, nakolko vam patri pravo prednosti (ak bolo do obchodneho registra skor zapisane u vasej spoločnosti), v pripade, ze tak neurobia podajte zalobu na ulozenie povinnosti tej spolocnosti, aby zmenila obchodne meno (pozri aj ustanovenia Obchodneho zakonnika), tak isto v pripade, ak je to dovodne podat zalobu aj v ramci nekalosutazneho konania - na takyto spor vsak urcite vyuzite dobreho advokata.
freeiurist
20.05.08,12:43
Ahoj. Chcela by som Vás poprosit o pomoc. Potrebujem zalozit s.r.o., kde je majiteľom česká sro a konateľmi budú konateľia tej českej s.r.o. Čo s tým? Aké podklady a doklady potrebujem? Ako postupovať? Za pomoc Vám vopred ďakujem.


Postup je uplne rovnaky (uz tu bol niekolkokrat popisany) ako keby to zakladala tuzemska s.r.o. alebo tuzemske fyzicke osoby. Niektore registrove súdy vsak nad ramec zakona vyzaduju aj vypis z obchodneho registra zakladatela (ceskej s.r.o. vo vasom pripade). Ak su buduci konatelia Cesi, netreba povolenie na pobyt, nakolko su z EU.
Varadero
23.05.08,07:37
Ahojte,,
viem ze sa to tu pise dokola, ale co potrebujem k zalozeniu s.r.o. s 2 spolocnikmi, sidlo firmy u jedneho spolocnika. Ak im to chem zalozit ja, viem ze potrebujem plnu moc na tie ukony, ale aku? ako ma vyzerat?
vdaka za odpoved vopred.
dudko
23.05.08,08:45
Ahojte, chcel by som si utvrdit nasledovne:

ideme odovzat narhy na zalozenie sro a mam tieto podklady:
spol. zmluva
dodatok k spol zmuve ( museli sme menit meno)
zmluva o prenajme priestorov
podpisove vzory konatelov
vyhlasenie spravcu vkladu
ZL

Musi byt vsetko 2 x overene u notara?
PS. Na navrhu musia byt tiez overene podpisy konatelov?
jozefm30
23.05.08,19:08
Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov
4x výpis z katastra nehnuteľností

5 prac. dni a bolo to :)
potomn DU a ........., to je uz ina tema.
FAA
23.05.08,20:13
Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania - 1x
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti s ustanovením do funkcie
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti - 1x §105, 1x §136
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov-1x
4x výpis z katastra nehnuteľností - 1x

5 prac. dni a bolo to :)
potomn DU a ........., to je uz ina tema.


Mne to prechádza v KE takto opravené.
matus.h
25.05.08,12:19
Dobrý deň,

tiež zakladáme s.r.o., ktorá bude mať sídlo v meste X a chceme si otvoriť pobočku (resp. inú vhodnejšiu org. formu) v inom meste. Aké povinnosť nám z tohto vyplývajú a aká je najvhodnejšia forma a čo k tomu potrebujeme. Ešte jedna otázka: Má povinnosť pobočka viesť vlastné účtovníctvo?

Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom
chlap
25.05.08,20:47
Ahojte, chcel by som si utvrdit nasledovne:

ideme odovzat narhy na zalozenie sro a mam tieto podklady:
spol. zmluva
dodatok k spol zmuve ( museli sme menit meno)
úplné nové znenie spoločenskej zmluvy
zmluva o prenajme priestorov
súhlas vlastníka s umiestnením sídla (niekedy a niekde to vyžadujú)
podpisove vzory konatelov
vyhlasenie spravcu vkladu
ZL

Musi byt vsetko 2 x overene u notara? - áno
PS. Na navrhu musia byt tiez overene podpisy konatelov? - áno

v texte .......
Dura
29.05.08,05:49
Dobry den, chcem si zalozit spolu zo zenou sro a mam zopar otazok:
1. je mozne v jednoosobovej sro mat 2 konatelov?
2. musi byt konatel zamestnany vo firme tz musi platit nemocenske a socialne odvody( doteraz platime tieto v zahranici- treba to platit 2X?)
3. daju sa podpisovat veci so splnomocenstvom, alebo udelenim prokury?
4. ked mam skladove priestory v zahranici, treba to uz zapisat ako pobocku pri registracii?
5. trocha mimo temy ked budem poberat tovar v zahranici bez DPH ja na SK budem dodavat vacsinou podnikatelom je mi vyhodnejsie byt ci nebyt platca DPH.

za odpovede vopred dakujem
zltalienka
29.05.08,06:59
na čo viem odpoviem:
1. je možné, konateľov volí valné zhromaždenie s.r.o.,
2. nemusí, môže poberať odmenu konateľa (z tej sa platí len ZP)- v prípade zahraničného konateľa pozri tému http://www.porada.sk/t82581-zahranicny-konatel-odvody.html
dudko
09.06.08,07:10
Dobry den,

mam jednu prosbu. Podali sme navrh na zapis sro, dnes sme sa dozvedeli, ze tam je chyba, konatelia tam nemaju uvedene rodne cisla. Chcem sa spytat staci spravit dodatok k spol . zmluve?
pepekk
09.06.08,17:08
viem ze trosku smiesna otazka ale aj tak sa spytam - ked chcem zalozit firmu s oficialnym sidlom mimo bratislavy /ine mesto/ a pritom prevadzkovat cinnost z bratislavy, je nutne vybavit celu sro v prisusnom meste? dakujem
cactus
10.06.08,04:10
viem ze trosku smiesna otazka ale aj tak sa spytam - ked chcem zalozit firmu s oficialnym sidlom mimo bratislavy /ine mesto/ a pritom prevadzkovat cinnost z bratislavy, je nutne vybavit celu sro v prisusnom meste? dakujemnie, nemusíš zápis do OR vybaviť v príslušnom meste, v ktorom chceš podnikať. Niekedy sa to ani nedá, pretože OR nie je v každom meste
pepekk
10.06.08,06:55
dakujem. este ma zaujima ci neviete niekto poradit, mam problem so sidlom spolocnosti. Majitelia bytu mi nepovolia zapisat sro na ich adresu , takze rozmyslam ako to vymysliet. Cital som tu inzerat jednej firmy co sporostredkuje vybavenie sro za poplatky a ponukaju aj vlastnu adresu. Je este nejake ine riesenie? Napr nejaky pobox alebo podobne? velmi pekne dakujem
dushan
10.06.08,07:02
Pokial viem, P.O. Box nie je mozne uviest ako sidlo s.r.o. Existuju ale firmy, ktore prenajimaju realne ale aj virtualne priestory, cize len adresu. Funguje to tak, ze si od nich prenajmes napr 1m2 kancelarskych priestorov, uvedies to ako sidlo s.r.o a mozes si doplatit za extra sluzby (preposielanie posty na tvoju adresu, dvihanie telefonov atd...)
D.
cactus
10.06.08,07:37
dakujem. este ma zaujima ci neviete niekto poradit, mam problem so sidlom spolocnosti. Majitelia bytu mi nepovolia zapisat sro na ich adresu , takze rozmyslam ako to vymysliet. Cital som tu inzerat jednej firmy co sporostredkuje vybavenie sro za poplatky a ponukaju aj vlastnu adresu. Je este nejake ine riesenie? Napr nejaky pobox alebo podobne? velmi pekne dakujem


môžeš uviesť aj svoje trvalé bydlisko a PO.BOX si vybaviť na pošte
pepekk
10.06.08,08:26
dakujem, velmi ste mi pomohli, mate nejake tipy na taketo firmy? stacila by na zaciatok virtualna adresa
pepekk
10.06.08,09:22
viem ze v bratislave je jedna taka najznamejsia ale su drahi...
dudko
10.06.08,15:52
kedze mi nikto neodpovedal znova by som chcela poprosit o radu:
Nezapisali nam sro, treba doplnit rodne cisla konatelov. Staci dodatok ku spolocenskej zmluve?
Dakujem, potrebujem to vediet surne
Celsus
10.06.08,17:33
kedze mi nikto neodpovedal znova by som chcela poprosit o radu:
Nezapisali nam sro, treba doplnit rodne cisla konatelov. Staci dodatok ku spolocenskej zmluve?
Dakujem, potrebujem to vediet surne

Pokiaľ dôvodom pre odmietnutie vykonania zápisu SRO do obchodného registra bola iba tá skutočnosť, že v spoločenskej zmluve SRO neboli uvedené rodné čísla konateľov, stačí v 15-dňovej lehote podať námietky proti odmietnutiu, ku ktorým treba priložiť (dvojmo) dodatok k spoločenskej zmluve, ktorým sa rodné čísla konateľov do spoločenskej zmluvy dopĺňajú. Podpisy zakladateľov/spoločníkov na dodatku musia byť overené. K uvedeným námietkam priložte tiež úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorého úplnosť a správnosť potvrdili svojimi podpismi všetci konatelia SRO.
dushan
10.06.08,18:40
dakujem, velmi ste mi pomohli, mate nejake tipy na taketo firmy? stacila by na zaciatok virtualna adresa
http://www.companyservice.sk/sk/
http://www.baldomero.eu/001,sk,baldomero-consulting.html
http://www.obchodnespolocnosti.sk/sk/zakladanie-spolocnosti
tu je zopar, ak nevyhovuje, skuste zadat do googlu "zalozenie s.r.o"
dushan
10.06.08,18:45
Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe :D

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.

Dobry vecer,
Mozete niekto potvrdit, ze pri pouziti tychto predloh sa da dnes bez problemov zalozit s.r.o? Ak sa udiali nejake zmeny, mozete niekto prosim poskytnut aktualne predlohy.
Hned ako uspesne zvladnem tento "proces" poskytnem svoje skusenosti.
Dakujem.
Dushan
dudko
11.06.08,05:13
Dakujem . Aj nove znenie musi byt 2 krat? Podpisu ho spolocnici a overia podpisy ako pri dodatku?
dudko
11.06.08,05:16
Pokiaľ dôvodom pre odmietnutie vykonania zápisu SRO do obchodného registra bola iba tá skutočnosť, že v spoločenskej zmluve SRO neboli uvedené rodné čísla konateľov, stačí v 15-dňovej lehote podať námietky proti odmietnutiu, ku ktorým treba priložiť (dvojmo) dodatok k spoločenskej zmluve, ktorým sa rodné čísla konateľov do spoločenskej zmluvy dopĺňajú. Podpisy zakladateľov/spoločníkov na dodatku musia byť overené. K uvedeným námietkam priložte tiež úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorého úplnosť a správnosť potvrdili svojimi podpismi všetci konatelia SRO.
Dakujem. Aj spolocenska zmluva musi byt 2 krat a podpisana spolocnikmi pred notarom?
JM1968
11.06.08,08:56
Ahojte poraďáci, prosila by som poradiť. Prečítala som si z príspevku 5 od delacroix Zakladateľskú listinu, myslíte, že pre 2.spoločníkov, ktorí budú zároveň aj konatelia, stačí prepísať názov na Spoločenskú zmluvu, doplniť článok 5 (mená spoločníkov)a článok 6 (o zákl.imaní) a bude to ok? Alebo je tu niekde aj nejaký vzor spoločenskej zmluvy a nenašla som ho? Ďakujem pekne.
dudko
11.06.08,11:42
Dobry den,

mam jednu mozno hlupu otazku: Ak odmietli zapis sro z jedneho dovodu, ktory sa odstrani je mozne, ze by dodatocne nasli dalsi dovod?
dushan
11.06.08,13:24
Dobry vecer,
Mozete niekto potvrdit, ze pri pouziti tychto predloh sa da dnes bez problemov zalozit s.r.o? Ak sa udiali nejake zmeny, mozete niekto prosim poskytnut aktualne predlohy.
Hned ako uspesne zvladnem tento "proces" poskytnem svoje skusenosti.
Dakujem.
Dushan
Mam na mysli predlohy ktore uverejnila Delacroix v prispevku cislo 5.
Dakujem
A este jedna otazka, v zakladatelskej listine a aj v ostatnych dokumentoch pri zakladani s.r.o je potrebne uviest adresu spolocnika (je aj sidlom s.r.o.) v tvare ako je na liste vlastnictva???
Dakujem
freeiurist
11.06.08,14:07
A este jedna otazka, v zakladatelskej listine a aj v ostatnych dokumentoch pri zakladani s.r.o je potrebne uviest adresu spolocnika (je aj sidlom s.r.o.) v tvare ako je na liste vlastnictva???

Na LV obvykle nebyva adresa tak ako sa zapisuje do OR (ulica, orientacne dislo, príp. súpisné číslo, PSČ a obec).

V SZ musia byť uvedené tak ako sa do OR navhujú zapísať.
Celsus
11.06.08,14:22
Dakujem. Aj spolocenska zmluva musi byt 2 krat a podpisana spolocnikmi pred notarom?

Pôvodná Spoločenská zmluva - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené (predpokladám, že aj boli)

Dodatok k Spoločenskej zmluve - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené

Úplné znenie Spoločenskej zmluvy - podpisujú všetci konatelia, ich podpisy nemusia byť overené
dudko
13.06.08,10:13
Pôvodná Spoločenská zmluva - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené (predpokladám, že aj boli)

Dodatok k Spoločenskej zmluve - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené

Úplné znenie Spoločenskej zmluvy - podpisujú všetci konatelia, ich podpisy nemusia byť overené
Dakujem. Este mam vsak jednu otazku. Na poslednej strane spol. zmluvy je uvedene uvedene: spolocnici podpisom vyhlasuju atd....
Mozu to podpisat konatelia? V akom zakone by som to nasla?
Prosim o odpoved co najskor
Celsus
14.06.08,08:48
Dakujem. Este mam vsak jednu otazku. Na poslednej strane spol. zmluvy je uvedene uvedene: spolocnici podpisom vyhlasuju atd....
Mozu to podpisat konatelia? V akom zakone by som to nasla?
Prosim o odpoved co najskor

Úplné znenie spoločenskej zmluvy vyhotovujú konatelia a svojim podpisom potvrdzujú jeho úplnosť a správnosť. (§ 141 ods. 3 posledná veta Obchodného zákonníka) T.j. konatelia spoločenskú zmluvu neprijímajú, ani nerozhodujú o jej zmenách, oni len zapracujú zmeny spoločenskej zmluvy, o ktorých rozhodol kompetentný orgán (valné zhromaženie, resp. spoločníci).

Je pravda, že v praxi sa často stretávam s tým, že niektoré ustanovania spoločenskej zmluvy bývajú formulované tak, že platia v podstate len v okamihu založenia spoločnosti, t.j. v čase uzavretia spoločenskej zmluvy a neskôr vyznievajú dosť čudne. Preto odporúčam takéto formulácie v spoločenských zmluvách používať čo najmenej, a ak už v spoločenskej zmluve sú, pri prijímaní zmien ich zvyknem mierne formulačne upraviť. Vo Vašom prípade by som napr. zvážil preformulovanie vyhlásenia nasledovne: "Spoločníci pri založení spoločnosti vyhlásili..."
Simi
16.06.08,08:26
:mee:Ahojte, chcem vas velmi pekne poprosit ci mi niekto nemozete poskytnut vzor zakladatelskej listiny platnej v r.2008, uz som mala vsetko hotove /podla minulorocnej zmluvy/ a uz nemam cas si vsetko nastudovat znova, nakolko ak sa mi urychlene nepodari zalozit novu sro stanem sa platcom DPH v prvej sro /a potom mozem vsetko zabalit/. Vopred dakujem.
aislinn
17.06.08,05:39
Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??
haluzman
17.06.08,11:22
:mee:Ahojte, chcem vas velmi pekne poprosit ci mi niekto nemozete poskytnut vzor zakladatelskej listiny platnej v r.2008, uz som mala vsetko hotove /podla minulorocnej zmluvy/ a uz nemam cas si vsetko nastudovat znova, nakolko ak sa mi urychlene nepodari zalozit novu sro stanem sa platcom DPH v prvej sro /a potom mozem vsetko zabalit/. Vopred dakujem.

no skus vyuzit napriklad jednu z firiem, ktore sa zaoberaju zakladanim s.r.ociek. ja som vyuzil sluzby firmy baldomero.eu, uz sa tu aj spominala predtym, poskytnu ti vsetok servis a este k tomu ta to vyjde uplne rovnako, akoby si si to zakladala sama, nakolko oni vyuzivaju elektronicke podanie na zapis, a to stoji len 5000 korun, cize tych dalsich 5000 je zisk za poradenstvo. mne zapisali s.r.o. na prvy krat za 12 pracovnych dni.
pepekk
17.06.08,14:57
mam otazku ohladne zivnosti. Ako je to s nakupom tovaru, ktory nesuvisi s predmetom cinnosti. Napriklad kupujem si PC - to je v poriadku ale chcem si k nemu lupit povedzme aj nejaku drahsiu zvukovku externu pripadne ine komponenty, ktore nie priamo suvisia s predmetom podnikania. Poradte mi prosim aku zivnost je potrebne mat aby bolo mozne dat si presne tento pripad do nakladov. dakujem velmi pekne
Bastian
18.06.08,05:27
mam otazku ohladne zivnosti. Ako je to s nakupom tovaru, ktory nesuvisi s predmetom cinnosti. Napriklad kupujem si PC - to je v poriadku ale chcem si k nemu lupit povedzme aj nejaku drahsiu zvukovku externu pripadne ine komponenty, ktore nie priamo suvisia s predmetom podnikania. Poradte mi prosim aku zivnost je potrebne mat aby bolo mozne dat si presne tento pripad do nakladov. dakujem velmi pekne
lupeznicku :D
pepekk
18.06.08,07:12
no ano je to lupeznicka otazka:) ale urcite nikto koli tomu nebude zle spavat. poradite mi niekto alebo aspon povedzte ci sa to da a ja sa pripadne spytam osobne niekoho ked sa k tomu nechcete vyjadrit. dik
betulka
01.07.08,06:09
Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov
4x výpis z katastra nehnuteľností

5 prac. dni a bolo to :)
potomn DU a ........., to je uz ina tema.
ahoj

ohladom temy založenia s.r.o. som čítala tvoj príspevok,



zaujímalo by ma, koľko ťa to po zrátaní všetkých nákladov stálo?



ďakujem
jozefm30
01.07.08,18:51
13 000,- +/- 1000,- pozriem na to, kolko to bolo presne
dudko
02.07.08,06:09
Dobry den,

chcela by som sa spytat ako je to s pridelenim DIC, treba sa na DU prihlasit alebo to ide zo ZR resp. OR automaticky na DU?
liba2
02.07.08,07:21
Spoločnosť treba registrovať na DU (vyplniť tlačivo) ako platiteľa DP, + odovzdať 1/co výpis z OR.
rapid
10.07.08,11:45
Musim sa podelit so skusenostou s firmou Baldomero, tora zaklada sro.


Dal som sancu zacinajucemu sikovnemu chalanovi, a som maximalne spokojny,

pokial dodate vy vsekty potrebne doklady /vypis LV, register trestov../ promptne tak firma Baldomero jedna bez zbytocnych prietahov. Celkovo ma vyslo zalozenie cca 16-17000Sk /v tom su VSETKY poplatky, vratene overenia na matrike, kolkov na vypisy mam 13 zivnosti/

Takze netreba sa bat a kto nema cas aby si to obehal sam , moze pokojne vyuzit jeho sluzby. :)

p.s. na zivostenskom v BA ma priamo registrovali na DU pre DPPO, a to som sa dozvedel az na du, pretoze pani na zivostenskom povedala ze tam mam zbehnut osobne
ritchie12
10.07.08,13:19
Dobry den,

Rad by som sa opytal na:

1.) Ak zakladam sro s jednym spolocnikom a sidlo spolocnosti je v inom meste ako trvaly pobyt spolocnika, no ktory ZV urad treba ist? V sidle spolocnosti alebo v meste trvaleho pobytu spolocnika?

2.) V odporucanych volnych zivnostiach je aj tato:

19.4 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti (výroby)

Ako mam chapat tie zatvorky? Mam ju uviest v zakladatelskej listine s alebo bez zatvoriek alebo treba (vyroby) nahradit konkretnou vyrobou, napr. stavebnictvo?

3.) Je mozne nahradit tieto odporucane zivnosti:

19.2 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
19.4 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti (výroby)

jednou:

sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti

?

Dakujem velmi pekne.
/R
jozefm30
10.07.08,15:47
Odpoved iba na 1. bod - (moj pripad). Treba ist na ziv. urad v mieste kde bude sidlo spolocnosti. Buduci spolocnik nebude potrebovat cestovat do miesta svojho trvaleho pobytu.
plp
10.07.08,17:36
Ja môžem odpovedať podľa vlastnej skúsenosti v BA. Je potrebné rozpísať všetky sprostredkovania jednotlivo, lebo každá je jeden predmet činnosti a za každý sa samozrejme platí 100,-Sk. Tiež som si dala sprostredkovateľsú činnosť v oblasti obchodu a služieb, ale už na živnostenskom mi to neprešlo a musela som prepisovať Zakladateľskú listinu. (teraz v 06/2008)
ritchie12
11.07.08,11:42
Dakujem jozefm30 a plp!

Rad by som sa este teda opytal ako je to s odporucanymi zivnostami z dokumentu "Z O Z N A M O D P O R Ú Č A N Ý C H O Z N A Č E N Í V O Ľ N Ý C H Ž I V N O S T Í A I C H B L I Ž Š I E V Y M E D Z E N I E".

Co sa uvadza ako predmet cinnosti potom "Odporúčané označenie" alebo "Obsahové vymedzenie" ?

Priklad - "23.1 23.1 Počítačové služby" maju cca 10 vymedzeni. Treba potom uvadzat sko cinnost kazde vymedzenie, t.j. "Počítačové služby - hardvérové poradenstvo" ?

Ak je to tak. Nemozem si vytvorit vlastne cinnosti tak ako doteraz?

Dakujem.
R.
jozefm30
11.07.08,12:24
Ako cinnost na zivn. liste bude "Pocitacove sluzby" nic viac. Obsahove vymedzenie znamena, ze to vsetko do toho spada.
jozefm30
11.07.08,12:29
Este k tomu bodu 3.. Moja skusenost je, ze to muselo byt napisane tak ako "Odporucane oznacenie". Najlepsie je ist sa poradit na zivnostensky. Velkmi ochotne poradia.
skippy
14.07.08,06:04
Re: Založenie s.r.o. po novom
Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a preco sa nedas poistit na skody sposobene zamestnavatelovi v komercnej positovni? Problem je ze ako zivnostnik rucis celym svojim majetom (Byt, auto..), ako sro len svojim firemnym majetkom, co je ajtak minimalne 200tis

mozno sa mylim..
Riky
14.07.08,14:47
Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.
liba2
14.07.08,18:56
Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.
Teraz podnikáš ako Riky Usilovný a ŽL máš vystavený na svoje meno - si FO.
Keď založíš s.r.o. - to bude právnická osoba, ktorá bude mať svoj obchodný názov - svoje meno, a ty budeš len majiteľom firmy, t.j. spoločníkom. ŽL bude vystavený na názov s.r.o., preto musí byť nový.
Keďže s.r.o. je právnická osoba - teda nie je schopná rozhodovať a nevie sa podpísať, musí byť určený niekto, kto bude v jej mene konať , a to je úloha konateľa.
Ak založíš jednoosobovú s.r.o. (v ktorej budeš len sám spoločníkom), tak musí byť súčasne určený aj konateľ s.r.o., a to je spravidla spoločník.
Celsus
15.07.08,20:31
Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.

Možno sa Vám zíde nasledovné upozornenie: Ak budete chcieť svoj majetok (ako fyzická osoba) predať SRO-čke, ktorej budete jediným spoločníkom, bude sa podľa obch. zákonníka vyžadovať znalecký posudok na predávané veci, pokiaľ by ich kúpna cena predstavovala aspoň 10% hodnoty základného imania SRO-čky. Bez znaleckého posudku by v uvedenom prípade bola kúpna zmluva neúčinná.

Zrejme by nebolo od veci zohľadniť pri navrhovaní štruktúry Vašej SRO aj vyššie uvedenú skutočnosť a aj podľa toho sa rozhodnúť, kto budú spoločníci a aké budú ich podiely.
Riky
16.07.08,15:23
Ďakujem za odpovede. Mám ešte jednu otázku. Môj brat chce tiež založiť sro. (jednoosobovú). Momentálne je na úrade práce a premýšla či si zobrať príspevok z ÚP na podnikanie alebo bez príspevku založiť sro. Len tak zvažoval či sa dá príspevok z ÚP použiť na založenie sro a či sa s týmto príspevkom dá v sro nakupovať zásoby. Ale to sa určite nedá, že? Prosím o potvrdenie , ďakujem.
garter
20.07.08,18:20
Ďakujem za odpovede. Mám ešte jednu otázku. Môj brat chce tiež založiť sro. (jednoosobovú). Momentálne je na úrade práce a premýšla či si zobrať príspevok z ÚP na podnikanie alebo bez príspevku založiť sro. Len tak zvažoval či sa dá príspevok z ÚP použiť na založenie sro a či sa s týmto príspevkom dá v sro nakupovať zásoby. Ale to sa určite nedá, že? Prosím o potvrdenie , ďakujem.
mimotemy
Na zváženie stojí vybrať živnosť s príspevkom úradu práce - dva roky ju prevádzkovať, a následne si založiť s.r.o.
Z príspevku úradu práce sa zásoby kupovať nemôžu, nakupovať iba také veci ktoré skontrolovateľné aj fyzicky - zásoby sa vypredajú.;)
Riky
24.07.08,08:14
Ďakujem. Rozhodol sa pre s.r.o. Chcem sa spýtať. Moje prvé kroky boli na ŽÚ a povedali mi, že si mám z inter.stránky stiahnuť tlačivá. Stiahol som si návrh na zápis do sro, ale .... predmet podnikania musím mať zo ŽÚ. Ja neviem čo mám skôr urobiť. Ísť na ŽÚ a vypýtať tlačivá , vypísať???? Ak je to prvoradá vec,prosím vás ľudia nedajú sa tie tlačivá stiahnuť niekde z internetu?
jess
24.07.08,08:17
http://www.civil.gov.sk/p09/p09.shtm

Máš tam aj "Zoznam odporúčaných živností "...tam si vyhľadaj TO, čo chceš robiť v s.r.o. . Vypíš si to a trebárs choď opäť na ŽÚ dať si to odsúhlasiť, či prípadne netreba k nejakej živnosti zodpovedného zástupcu atď.. Potom spíšeš spoločenskú (zakladateľskú) zmluvu s odsúhlasenými živnosťami. A potom ťa opäť čaká cesta na ŽÚ ....
Riky
24.07.08,08:45
ďakujem.
plp
24.07.08,11:34
Ďakujem. Rozhodol sa pre s.r.o. Chcem sa spýtať. Moje prvé kroky boli na ŽÚ a povedali mi, že si mám z inter.stránky stiahnuť tlačivá. Stiahol som si návrh na zápis do sro, ale .... predmet podnikania musím mať zo ŽÚ. Ja neviem čo mám skôr urobiť. Ísť na ŽÚ a vypýtať tlačivá , vypísať???? Ak je to prvoradá vec,prosím vás ľudia nedajú sa tie tlačivá stiahnuť niekde z internetu?
Pred mesiacom som zakladala jednoosobovú s.r.o so sídlom firmy v mieste trvalého bydliska. Postupovala som takto:
1. 23.6.- výpis z katastra nehnuteľnosti (sídlo v byte,ktorého som spoluvlastník) -dala som ho 2x notárom overiť
2. 26.6.-súhlas manžela aj mňa na zriadenie sídla sro v byte-2x overený notárom
3. 27.6. Vypísala som zakladateľskú listinu s predmetmi činnosti,ktoré som napísala tak ako sú definované v Zozname odporúčaných živností. Overiť notárom 4x.
4. 27.6. založila som Bú (nemusíš) -priložila som kópiu Zakladdateľskej listiny
5. 27.6. z internetu som stiahla tlačivo Formulár pre právnickú osobu,vypísala som ho a spolu s notárom overenou Zalkadateľskou listinou a 800,- Sk kolkami (8 predmetov činností)
som to odniesla na živnostenský.
6. 07.07.-na živnostenskom mi vydali 8 ks živnost.listov
7. kúpila som kolok za 10 000,- Sk na Návrh na zápis sro do OR.
Ten som stiahla z internetu.
8. 07.07. u notára som dala overiť všetky ďalšie doklady,ktoré som prikladala k Návrhu (viď bod 9.) a tiež Návrh.
9. 07.07.Na okresný súd som odniesla Návrh +10000,-Sk kolok
a prílohy: 2xZakladateľská listina, 16x Živnost.list(8 predmetov)
2x Vyhlásenie správcu vkladu,2x Vyhlásenie jediného spoločníka, 2xPodpisový vzor konateľa,2xudelenie súhlasu so zriadením sídla,2xVýpis z listu vlastníctva z katastra.
Všetky doklady som mala notárom overené.
10. 11.07.vznik s.r.o., dostala som Výpis z OR
11. 11.07. novácia bank. účtu (na základe výpisu z OR)
12. 14.7. na daňovom úrade registrácia pre daň PO, tlačivo z internetu, prikladala som kópiu Výpisu z OR a k nahliadnutiu Zmluvu o zriadení účtu.
13. 16.7. na daňovom som si prevzala kartičku DIČ.
Náklady na založenie sro 14000,-Sk.
Všetky potrebné prílohy-Vyhlásenia, Zakladat. listinu a pod. som naša na Porade, alebo som našla link, kde sa tlačivá nachádzajú.
A len za pomoci Porady som založila s.r.o. Touto cestou sa chcem
všetkým poraďákom poďakovať za naozaj cenné rady a za ochotu podeliť sa so svojimi skúsenosťami a hlavne za tie prílohy.
zalobaba
24.07.08,11:50
http://www.civil.gov.sk/p09/p09.shtm

Máš tam aj "Zoznam odporúčaných živností "...tam si vyhľadaj TO, čo chceš robiť v s.r.o. . Vypíš si to a trebárs choď opäť na ŽÚ dať si to odsúhlasiť, či prípadne netreba k nejakej živnosti zodpovedného zástupcu atď.. Potom spíšeš spoločenskú (zakladateľskú) zmluvu s odsúhlasenými živnosťami. A potom ťa opäť čaká cesta na ŽÚ ....

Ak bude Riky pozorne čítať Zoznam odporúčaných voľných živností a bude sa ním riadiť, nie je potrebné ísť na ŽÚ toľkokrát....... Okrem toho v Zozname odporúčaných voľných živností nie je ani jeden predmet podnikania, ku ktorému by sa vyžadoval zodpovedný zástupca - veď preto sa to volá Zoznam odporúčaných VOĽNÝCH živností. Viazané, remeselné a koncesované predmety podnikania sú uvedené v úplne iných zoznamoch.......:D
dushan
24.07.08,20:31
Pred mesiacom som zakladala jednoosobovú s.r.o so sídlom firmy v mieste trvalého bydliska. Postupovala som takto:
1. 23.6.- výpis z katastra nehnuteľnosti (sídlo v byte,ktorého som spoluvlastník) -dala som ho 2x notárom overiť
2. 26.6.-súhlas manžela aj mňa na zriadenie sídla sro v byte-2x overený notárom
3. 27.6. Vypísala som zakladateľskú listinu s predmetmi činnosti,ktoré som napísala tak ako sú definované v Zozname odporúčaných živností. Overiť notárom 4x.
4. 27.6. založila som Bú (nemusíš) -priložila som kópiu Zakladdateľskej listiny
5. 27.6. z internetu som stiahla tlačivo Formulár pre právnickú osobu,vypísala som ho a spolu s notárom overenou Zalkadateľskou listinou a 800,- Sk kolkami (8 predmetov činností)
som to odniesla na živnostenský.
6. 07.07.-na živnostenskom mi vydali 8 ks živnost.listov
7. kúpila som kolok za 10 000,- Sk na Návrh na zápis sro do OR.
Ten som stiahla z internetu.
8. 07.07. u notára som dala overiť všetky ďalšie doklady,ktoré som prikladala k Návrhu (viď bod 9.) a tiež Návrh.
9. 07.07.Na okresný súd som odniesla Návrh +10000,-Sk kolok
a prílohy: 2xZakladateľská listina, 16x Živnost.list(8 predmetov)
2x Vyhlásenie správcu vkladu,2x Vyhlásenie jediného spoločníka, 2xPodpisový vzor konateľa,2xudelenie súhlasu so zriadením sídla,2xVýpis z listu vlastníctva z katastra.
Všetky doklady som mala notárom overené.
10. 11.07.vznik s.r.o., dostala som Výpis z OR
11. 11.07. novácia bank. účtu (na základe výpisu z OR)
12. 14.7. na daňovom úrade registrácia pre daň PO, tlačivo z internetu, prikladala som kópiu Výpisu z OR a k nahliadnutiu Zmluvu o zriadení účtu.
13. 16.7. na daňovom som si prevzala kartičku DIČ.
Náklady na založenie sro 14000,-Sk.
Všetky potrebné prílohy-Vyhlásenia, Zakladat. listinu a pod. som naša na Porade, alebo som našla link, kde sa tlačivá nachádzajú.
A len za pomoci Porady som založila s.r.o. Touto cestou sa chcem
všetkým poraďákom poďakovať za naozaj cenné rady a za ochotu podeliť sa so svojimi skúsenosťami a hlavne za tie prílohy.

Dobry vecer,
Moze niekto potvrdit ci mozem namiesto overovania vsetkych spomenutych dokumentov notarom dat overit len na matrike??? A ak nie tak ktore staci na matrike a ktore zakon vyzaduje overit u notara?
Dakovali
Dushan
Ajuška
24.07.08,20:38
Dobry vecer,
Moze niekto potvrdit ci mozem namiesto overovania vsetkych spomenutych dokumentov notarom dat overit len na matrike??? A ak nie tak ktore staci na matrike a ktore zakon vyzaduje overit u notara?
Dakovali
Dushan

Na overovanie pravosti podpisov, či listín sú notári a matrika rovnocennou inštitúciou. Rozdiel je len v poplatkoch (komercia)... a ešte že notári Ti krajšie previažu dokumenty...;)...
plp
25.07.08,03:40
V Ba na živnostenskom je aj matrika. Keď som si prevzala Živnost.listy,chcela som si ich dať na matrike hneď prefotiť a overiť. Pani mi povedala, že oni xerox nemôžu robiť a že u notára je overenie lacnejšie ako u nich. Z dokumentov, ktoré som spomínala
(v prísp.188) sa asi nemusí overovať len podpisový vzor. Ale nie som si tým istá.
dushan
25.07.08,05:24
Dakujem za odpoved, mne sa ale zda ze overenie u notara je podstatne drahsie ako na matrike teda aspon v mojom meste (ZH).
A co si myslite o poziadani o vypis zo zivnostenskeho listu a jeho overeni?
Zda sa mi to lehsie a lacnejsie ako overovat zvlast kazdu zivnost....
Dakujem
plp
25.07.08,05:53
Neviem, čo je lacnejšie,ani som to neriešila,lebo notára mám vedľa bydliska.Niekoľko ľudí tu písalo, že požiadali o výpis zo živn.listu a len ten dali overiť a priložili ho k návrhu. Podľa toho, čo písali, nemali s tým žiadny problém. Pôvodne som to chcela aj ja tak spraviť, ale výpis by mi dali až o 2 dni po vydaní Živnl.listu a ja som sa dosť ponáhľala so založením sro-čky,takže som nechcela čakať.Určite je to tak lacnejšie,myslím, že to tak môžeš urobiť.
slabikar
25.07.08,14:27
mam takyto problem ohladom zakazu konkurencie:
este ku dnu 24.7. som bol jedinym konatelom s.r.o. a zaroven jednym z 2 spolocnikov tejto s.r.o.. v tento den sa konalo valne zhormazdenie a som sa vzdal konatelstva a takisto som prevideol svoj obchodny podiel na druheho spolocnika s ucinnostu od 25.7., cize de facto s touto s.r.o. uz nemam nic spolocne. papiere este len odidu na ORSR, cize tam o tom este nevedia.
no problem je v tom ze 25.7. som zalozil dalsiu s.r.o kde budem jediny konatel a jediny spolocnik. zalozil som tak, ze som napisal zakladatelsku listinu a od 28.7. zacnem behat po uradoch vybavovat nalezitosti, cize do ORSR sa papiere dostanu az potom ak dojdu tam tie z predchadzajucej s.r.o. bude to vsetko pravne v poriadku v ramci ZAKAZU KONKURENCIE?
:confused:
Ajuška
26.07.08,10:55
Dakujem za odpoved, mne sa ale zda ze overenie u notara je podstatne drahsie ako na matrike teda aspon v mojom meste (ZH).
A co si myslite o poziadani o vypis zo zivnostenskeho listu a jeho overeni?
Zda sa mi to lehsie a lacnejsie ako overovat zvlast kazdu zivnost....
Dakujem

...ďakujem za bodík...:)... Tvoja dilema (výpis zo ŽL - myslím že každý za 100,- Sk /netreba overovať/ versus overená fotokópia) je zrejme len v polohe + - 100,- Sk (záleží od počtu ŽL ktoré máš "v hre"). U notára sú myslím že všade poplatky drahšie ako na matrike. Ja sa v takýchto situáciách rozhodujem z pozície svojho času (ktorý tiež nie je "grátis" :---)... takže je to LEN na Tebe... Pointa celého - k návrhu na zápis do OR musíš predložiť listiny, ktorých pravosť je neochvejná... tzn... originál, alebo fotokópia overená inštitúciou poverenou takýmito úkonmi... :rolleyes:...
dushan
12.08.08,09:43
Dobry den,
Myslite ze mozem pouzit na ucely zapisu s.r.o do ORSR vypis z listu vlastnictva starsi ako 2 mesiace?
Mozete prosim potvrdit, ze staci zalozit b. ucet az po zapise spolocnosti do ORSR?
Dakovali!!!
Dushan

Teraz ma napadlo, ze asi budem musiet poziadat o novy vypis z katastra, kedze na tomto dva mesiace starom je meno mojej terajsej manzelky este za slobodna a suhlas s poskytnutim sidla s.r.o uz bude podpisovat s novym priezviskom... bol by to problem pre ORSR, myslite?
slabikar
12.08.08,11:11
Dobry den,

Mozete prosim potvrdit, ze staci zalozit b. ucet az po zapise spolocnosti do ORSR?


ano
Ajuška
12.08.08,13:29
Dobry den,
Myslite ze mozem pouzit na ucely zapisu s.r.o do ORSR vypis z listu vlastnictva starsi ako 2 mesiace? (zapísali mi dve s.r.o. so starším výpisom z LV, dokonca v jednom prípade to bola len neoverená fotokópia. Mám zato, že v danom prípade to nie je použitie LV na právne účely. Skôr ma informatívny charakter a rozhodujúci je dátum overenia podpisov na prehlásení vlastníkov... že vlastnia... a súhlasia so zriadením sídla spoločnosti)
Mozete prosim potvrdit, ze staci zalozit b. ucet az po zapise spolocnosti do ORSR? (Určite áno. S.r.o. vlastne vzniká až dňom zápisu do OR... opačne mi to pripadá ako zriadenie účtu pre dieťa už v tehotenstve;))
Dakovali!!!
Dushan

Teraz ma napadlo, ze asi budem musiet poziadat o novy vypis z katastra, kedze na tomto dva mesiace starom je meno mojej terajsej manzelky este za slobodna a suhlas s poskytnutim sidla s.r.o uz bude podpisovat s novym priezviskom...
(Najprv by si musel požiadať kataster o zápis zmeny priezviska manželky. Až potom by Ti dali výpis z LV s novým menom... V tomto problém nehľadaj. Okrem mena a priezviska je tam predsa aj dátum narodenia. Ak sa chceš predsa len vyhnúť vysvetľovačkám, uvádzaj v texte prehlásenia manželkyno meno, priezvisko+rodné priezvisko)
bol by to problem pre ORSR, myslite?

...asi tak...:rolleyes:...
Celsus
12.08.08,16:19
Napríklad registrovému súdu v Bratislave v pohode postačuje informatívny výpis z listu vlastníctva stiahnutý z katastrálneho portálu (a ten si môžete zadarmo stiahnuť kedykoľvek.)

Pre Ajušku: Podpisy vlastníkov nehnuteľnosti na vyhlásení, že súhlasia s umiestením sídla v tejto nehnuteľnosti, vôbec netreba overovať.
dushan
13.08.08,07:33
Dobry den,
Ako je to s vydavkami napr. na prerobenie obchodneho priestoru, nakup zariadenia, platby za remeselnicke sluzby a aj nakup elektronickeho vybavenia buducej prevadzky, ktore sa uskutocnia este pred zalozenim s.r.o?
Dakovali
Dushan
dushan
14.08.08,07:51
Davam do pozornosti vsetkym vydatym zenam a zenatym muzom:
Pri tvoreni Zakladatelskej listiny ( pravdepodobne aj Spolocenskej zmluvy) mi bolo poradene napisat svoje meno pri kazdej prilezitosti aj v tvare za slobodna: resp.: Meno Priezvisko, rodena/y Priezvisko.
Mozno je to vseobecne znama vec ale mna to prekvapilo kedze vo vsetkych volne dostupnych predlohach sa to nespomina.
Dushan

PS: Viem ze vacsina ludi to vie ale predsa, ak zakladate s.r.o. teraz, zakladne imanie uz rieste v Euro, vyhnete sa neskorsim prepisom v ORSR.
dushan
14.08.08,11:56
Dobry den,
Surne potrebujem poradit, ked spolu s manzelkou udelujeme suhlas mojej jednoosobovej s.r.o. na zalozenie sidla na adrese nasho spolocneho bytu, ako mam vydefinovat predmet najmu? Mam vymedzit len zopar m2 ako predmet najmu alebo netreba specifikovat vobec???
Nema niekto nahodou vzor takehoto suhlasu ktory bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.? Staci len suhlas alebo treba aj najomnu zmluvu, resp. treba napisat ze poskytujeme s.r.o. sidlo bezodplatne????
Mozete potvrdit ze ako najomcu v tomto pripade mam definovat: "meno s.r.o." zalozena zakladatelskou listinou zo dna dd/mm/rrrr, nezapisana v ORSR zastupena "meno priezvisko spolocnika"????
Dakujem a prajem pekny den.
Dushan
chlap
14.08.08,19:15
Dobry den,
Surne potrebujem poradit, ked spolu s manzelkou udelujeme suhlas mojej jednoosobovej s.r.o. na zalozenie sidla na adrese nasho spolocneho bytu, ako mam vydefinovat predmet najmu? Mam vymedzit len zopar m2 ako predmet najmu alebo netreba specifikovat vobec???
....... Dushan

Ak si nemieniš dávať nájom do nákladov, tak netreba nájomnú zmluvu. Stačí súhlas tojej ženy - tvoj súhlas netreba.

Ja ....... spoluvlastník bytu ..... nachádzajúcom sa na adrese ....., ktorý je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela ......., udeľujem týmto súhlas s tým, aby spoločnosť XYZ s.r.o., založená zakladateľom ......., mala sídlo na adrese ......

Podpis overený notárom (2x - 1x do zbierky listín).

..... alebo tak podobne
zalobaba
14.08.08,19:46
Ak si nemieniš dávať nájom do nákladov, tak netreba nájomnú zmluvu. Stačí súhlas tojej ženy - tvoj súhlas netreba.

Ja ....... spoluvlastník bytu ..... nachádzajúcom sa na adrese ....., ktorý je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela ......., udeľujem týmto súhlas s tým, aby spoločnosť XYZ s.r.o., založená zakladateľom ......., mala sídlo na adrese ......

Podpis overený notárom (2x - 1x do zbierky listín).

..... alebo tak podobne

PRUDKO NESÚHLASÍM - súhlas s umiestnením sídla spoločnosti musia podpísať všetci spoluvlastníci a je jedno, že jeden z nich by bol spoločníkom predmetnej SRO. Na súhlase nie je potrebné definovať, koľko m2, za akú cenu a pod. Toto sú už náležitosti, ktoré je potrebné uviesť do Nájomnej zmluvy, ak sa bude vyhotovovať. Okrem toho - môže sa vyhotoviť aj Súhlas vlastníka nehnuteľnosti a súčasne aj Náj. zmluva. Súhlas predložíš registrovému súdu a Náj. zmluva je potrebná skôr do účtovníctva spoločnosti - nie je potrebné oboznamovať s jej znení OR.....
dushan
15.08.08,06:39
Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje..... :mad:



dakujem!!!
Dushan
zalobaba
15.08.08,06:42
Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje..... :mad:


dakujem!!!
Dushan


Na Súhlase vlastníkov nemusia byť podpisy vlastníkov overené, na OR prikladáš 1x originál.
slabikar
15.08.08,13:23
Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??

nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov
slabikar
15.08.08,13:32
Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje..... :mad:



dakujem!!!
Dushan


mne tento suhlas presiel na ORSR v PO
azla
15.08.08,18:47
Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??



nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov

Neviem aký problém mal slabikar, ale .....
......na OR OS PO bol zápis uskutočnený na základe výpisu zo živnostenského registra. :)(skúsenosť 8/2008)
slabikar
16.08.08,06:48
Neviem aký problém mal slabikar, ale .....
......na OR OS PO bol zápis uskutočnený na základe výpisu zo živnostenského registra. :)(skúsenosť 8/2008)

odvovodnenie ORSR PO bolo take, ze na vypise nie je napisane, kedy nadobudlo podnikatelske opravnenie pravoplatnost, co na zivnostenskych listoch napisane je. takze ty mas stastie, ze si dostala ineho lezernejsieho sudneho uradnika a ja puntickara
riccado
16.08.08,19:55
nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov

ani mne to nepreslo, rozhodoval Mgr. Ing. K. K.
rendita
21.08.08,07:08
Dobry den,

vie mi prosim Vas niekto poradit, ak si chce znamy zalozit sro, ale je casovo velmi zaneprazdneny, ci mu mozem sro zalozit aj ja? Myslim tym teda, zeby ma splnomocnil na ukony vo veci zalozenia spolocnosti s rucenim obmedzenim, pricom sro bude len jeho, ja nebudem ani zamestnanec ani konatel. Je to mozne? Je to obcan slovenskej republiky. Aky obsah ma mat dane splnomocnenie? Mozete mi prosim Vas niekto poradit? Je to dost surne,

Dakujem.
Celsus
23.08.08,13:14
Dobry den,

vie mi prosim Vas niekto poradit, ak si chce znamy zalozit sro, ale je casovo velmi zaneprazdneny, ci mu mozem sro zalozit aj ja? Myslim tym teda, zeby ma splnomocnil na ukony vo veci zalozenia spolocnosti s rucenim obmedzenim, pricom sro bude len jeho, ja nebudem ani zamestnanec ani konatel. Je to mozne? Je to obcan slovenskej republiky. Aky obsah ma mat dane splnomocnenie? Mozete mi prosim Vas niekto poradit? Je to dost surne,

Dakujem.

Založiť SRO svojmu známemu môžete. V plnej moci môžete buď vymenovať všetky konkrétne úkony, ktoré zaňho pri zakladaní budete robiť, alebo sa môže len uviesť, že Vás splnomocňuje na všetky úkony. Podpis splnomocniteľa na plnej moci musí byť overený.

Ja by som však doporučil, aby zakladateľskú listinu SRO podpísal samotný zakladateľ a aby až následne na úkony voči živ. úradu, obch. registru a daňovému úradu splnomocnil Vás.

Podpisový vzor konateľa SRO však musí podpísať vždy konateľ osobne.
bambinka
29.08.08,09:05
prosim vas,
budem zakladat jednoosobovu s.r.o a potrebujem i ten súhlas s užívaním priestorov /ide o nas byt, je v osobnom vlastnictve, bezpodielové spoluvlastníctvo/. podpisujeme sa spolu s manzelom na jeden papier, ci kazdy z nas sa podpisuje zvlast na ine tlacivo? nemate niekto nahodou vzor aj presne na tento pripad? 100xvdaka.
Ajuška
29.08.08,09:20
prosim vas,
budem zakladat jednoosobovu s.r.o a potrebujem i ten súhlas s užívaním priestorov /ide o nas byt, je v osobnom vlastnictve, bezpodielové spoluvlastníctvo/. podpisujeme sa spolu s manzelom na jeden papier, ci kazdy z nas sa podpisuje zvlast na ine tlacivo? nemate niekto nahodou vzor aj presne na tento pripad? 100xvdaka.

Stačí úplne jednoduchý ale zreteľný text na jednom papieri. Podpisujete obidvaja, podpis nemusí byť overený...:rolleyes:... Mne to prešlo takto...V tej vybodkovanej :--- identifikácii nehnuteľnosti samozrejme treba uviesť aj k.ú... a č. LV...
bambinka
29.08.08,09:23
to bola kozmicka rychlost, dakujem 100x
bambinka
29.08.08,09:45
este by so rada odobrit vo vyhlaseni spravcu vkladu taku prkotinku:
...som splatila svoj vklad pred zápisom spoločnosti do obchodného registra takto:
1. meno a priezvisko, 5 000 €, (slovom pättisic eur) v hotovosti peňažným vkladom t.j. 100 % svojho vkladu.

ide mi o to, ci sa za sumou nepise "ciarka a pomlcka", ci v cisle nemam dat na oddelenie tisicok bodku.
bambinka
29.08.08,10:56
tak, snad mam vsetko spisane.
moze mi to niekto prosim potvrdit? je to jednoosobova s.r.o

Na živnostensky úrad:
o Zakladateľská listina /1x/ - overená
o Vyplnený formulár pre právnickú osobu /1x/
o Toľko 100 Sk kolkov, koľko je živností

Na okresný súd:
o Návrh na zápis P7 /1x/ - overený
o 10 000 Sk kolok
o Zakladateľská listina /2x/ - overená
o Kopia každého živnostenského listu /2x/- overená,
lacnejší variant: výpis zo živnostenského registra /2x/ - neoverený
o Vyhlásenie správcu vkladu /2x/ - neoverene
o Prehlásenie súhlasu so zriadením sídla /2x/ - neoverené
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený
o Výpis z listu vlastníctva z katastra /2x/ - overený
o Vyhlásenie jediného spoločníka /2x/ -neoverene

dakujem
Ajuška
29.08.08,14:58
tak, snad mam vsetko spisane.
moze mi to niekto prosim potvrdit? je to jednoosobova s.r.o

Na živnostensky úrad:
o Zakladateľská listina /1x/ - overená
o Vyplnený formulár pre právnickú osobu /1x/ +1x na ktorom si dáš potvrdiť prevzatie
o Toľko 100 Sk kolkov, koľko je živností

Na okresný súd:
o Návrh na zápis P7 /1x/ - overený (určite by som 1x do vl.spisu)
o 10 000 Sk kolok
o Zakladateľská listina /2x/ - overená
o Kopia každého živnostenského listu /2x/- overená,
lacnejší variant: výpis zo živnostenského registra /2x/ - neoverený (nie všade akceptujú)
o Vyhlásenie správcu vkladu /2x/ - neoverene jednoznačne overený podpis
o Prehlásenie súhlasu so zriadením sídla /2x/ - neoverené
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený (ak nie je v texte ZZ)
o Výpis z listu vlastníctva z katastra /2x/ - overený (stačí aj infovýpis z katasterportal.sk)
o Vyhlásenie jediného spoločníka /2x/ -neoverene

dakujem

...veľa šťastia...;)...
adamy
29.08.08,16:12
SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem
zalobaba
29.08.08,16:38
SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem

adamy-adamy, myslím, že bolo od teba veľmi trúfalé, uviesť si v profile "právnik" a pýtať sa - dokonca v dvoch témach - na veci, ktoré vyplývajú zo znenia Obchodného zákonníka.....:D
slabikar
29.08.08,18:09
SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem

1. prejdi si spolocensku zmluvu a najdi, kde je napisane, ake maju vyhody osoby podielajuce sa na zalozeni spolocnosti
2. na vypise zo zivnostenskeho registra nie je napisane, kedy zivnostenske opravnenie nadobudlo pravoplatnost, na tom istom som aj ja pohorel
infoziadatel
01.09.08,20:12
ahojte, poprosím o radu,

ak založím SRO, mám budovu, ktorú vlastním spolu s manželkou, teraz mám živnosť a mám tam prevádzku.

ale na SRO napíše manželka vyhlásenie-súhlas s prevádzkou.

moja otázka znie, aby som si mohol uplatňovať výdavky na opravy, rekonštrukciu tejto budovy-v predajni, tak musím mať uvedenú budovu v majetku?
Alebo ako to je najlepšie vyriešiť?
ďakujem za cenné rady
ffarina
04.09.08,15:34
reagujem na otázku č. 127 od GaborM, stránka 13, 20-05-08:
tak toto by aj mňa zaujímalo, ale hlavne to DPH a odkupovanie, dokiaľ si založím sro a chcem odkúpiť samú seba ( SRO od SZČO ) pohľadávky a záväzky-môže to byť aj za ,,korunu"?, môže sa previesť aj auto s lízingom?, a čo zamestnanec ktorého mám ako FO na dvojročnú zmluvu s ÚP? tých otázok mám viac a hlavne strach, aby som niečo neurobila zle, alebo zbytočne....lebo teraz som prišla na to, že som urobila hlúposť keď som išla na živnosť-musím platiť neskutočne vysoké a do neba volajúce peniaze na darmožráčov-idiot ficko s tou strigou dôchodkyňou, už nevedia komu by brali....ak by mi k tomu mohol niekto niečo poradiť, bola by som mu nesmierne vďačná....
condition
04.10.08,13:27
Najlepšie by však bolo dať to do súladu s Obchodným zákonníkom v zmysle § 105a ods.1, kde sa spomína ...nie je spoločníkom vo viac ako troch spoločnostiach. Čo vy na to? Ďakujem za reakciu.
steeva
21.10.08,13:05
V spolocenskej zmluve mam nasledovny text:
Článok 36
Podpisové vzory
1. Spoločníci svojimi podpismi potvrdzujú svoj súhlas so znením a s obsahom tejto spoločenskej zmluvy.
2. Podpisy spoločníkov ktorí sú súčasne konateľmi, budú slúžiť ako ich podpisové vzory.
3. Spoločníci prehlasujú, že táto spoločenská zmluva je spísaná podľa ich skutočnej vôle, ktorú prejavili slobodne a vážne.

Mam to chapat tak, ze podpisy na spolocenskej zmluve su zaroven aj podpisovy vzor, alebo mame si radsej urobit podpisove vzory zvlast? Davam totiz dokopy dokumenty k zapisu sro do OR.
steeva
21.10.08,13:07
A este, prosim, jedna otazka: staci k zapisu do OR (v Bratislave) dlozit list vlastnictva z internetu alebo mam radsej vybehnut na kataster pre novy? A s akym kolkom - na pravne ukony?
sjuzn
23.10.08,16:03
Ahojte poradaci, prosím Vás, vie mi niekto vysvetliť, čo znamená nasledovné:

.....je potrebné preukázať, že spoločnosť vykonáva nezávisle akúkolvek ekonomickú činnosť.
Je to v súvislosti žiadosti firmy o pridelenie IC DPH, a DU úrad im poslal takúto výzvu a čo je "najhlavnejšie", ked sme volali na pani na DU vobec to nevedela vysvetlit. Stretli ste sa s tým.
Ďakujem za odpovede.
biaaa
27.10.08,08:20
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený (ak nie je v texte ZZ)


dakujem

znamena to ze ak mam v texte zakl. listiny (jednosobovka) uvedene:

3. Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor.

nemusim pridavat podpisovy vzor - alebo je to zase na kazdom obch. sude inak ???

Dakujem
Fany
27.10.08,11:42
Možno to tu už bolo, ale potrebujem dosť súrne:

Ak vymenúvame nového (ďalšieho) konateľa, potrebujeme aj jeho výpis z registra trestov? Čo všetko potrebuje súd, aby ho uviedol vo výpise z OR ako jedného z konateľov (okrem zápisnice z VZ)?

Ďakujem.
Ajuška
27.10.08,11:52
Možno to tu už bolo, ale potrebujem dosť súrne.
Ak vymenúvame nového (ďalšieho) konateľa, potrebujeme aj jeho výpis z registra trestov? Čo všetko potrebuje súd, aby ho uviedol vo výpise z OR ako jedného z konateľov (okrem zápisnice z VZ)?Ďakujem.
Výpis z registra trestov je povinný pri vybavovaní živnosti na preukázanie bezúhonnosti žiadateľa. Pre obchodný register nie je ani v tomto prípade ho potrebné predkladať. Požadujete len doplnenie, resp. zmenu v zápise v OR...
Ajuška
27.10.08,11:54
znamena to ze ak mam v texte zakl. listiny (jednosobovka) uvedene:
3. Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor. nemusim pridavat podpisovy vzor - alebo je to zase na kazdom obch. sude inak ???Dakujem
Považuje sa to za splnenie povinnosti predloženia vzorového podpisu. Netreba pridávať na samostatnom doklade...
ormika
29.10.08,05:39
DObré ránko, prosila by som vás o radu: ideme so sestrou zakladať s.r.o., kde budeme obidve konateľky. Ak dnes spíšeme spoločenskú zmluvu a ja pôjdem svoj podpis overiť dnes a sestra až na budúci týždeň (lebo nie sme v jednom meste) a potom sa pôjde na živnostenský úrad tak nie je problém že podpisy nie sú overené v jeden deň? Dokedy vlastne so zmluvou treba ísť na živnostenský? Veľmi pekne ďakujem.
biaaa
29.10.08,06:23
Myslim ze ked to urobis ako opisujes nemal by s tym byt problem. Pokial viem zakon nerieiesi dokedy treba podat zmluvu (odporucam vsak co najskor). Zakon ale riesi podanie navrhu na zapis do ORSR myslim 90 dnovou lehotou od vydania zivnostenskeho opravnenia.
ormika
29.10.08,06:30
Myslim ze ked to urobis ako opisujes nemal by s tym byt problem. Pokial viem zakon nerieiesi dokedy treba podat zmluvu (odporucam vsak co najskor). Zakon ale riesi podanie navrhu na zapis do ORSR myslim 90 dnovou lehotou od vydania zivnostenskeho opravnenia.
Ďakujem biaaa. Tento týždeň by som si dala overiť podpis ja, a budúci týždeň sestra a ona hneď pôjde na živnostenský.
ormika
29.10.08,07:33
Ešte mám prosím otázku. V časti o základnom imaní je suma 200 000 Sk a ako to napísať na prepočet na eurá? Neviem či som sa správne vyjadrila čo chcem :-))
A ak mám v spoločenskej zmluve napísané: "Prví konatelia spoločnosti podľa tejto zmluvy podpisom na tejto zmluve prijímajú funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako vzorový podpis." tak už nemusím robiť zvlášť doklad kde bude uvedený podpisový vzor konateľov?
Ďakujem
biaaa
29.10.08,08:03
Prepocet na eura nemusis robit vobec. Potom po zavedeni eura das sudu suhlas s automatickym prepoctom.
Ak ale chces mozes napisat zakladne imanie 5000 EUR (to je minimum) a potom ho ale uved aj vo vyhlaseni spravcu vkladu v eurach.
Co sa tyka tej formulky (sluzi zaroven ako podpisovy vzor) - pytal som sa tu na to aj ja, bolo mi povedane ze netreba pridavat na zvlastnom papiery - takze berem to ze ANO.
ormika
29.10.08,08:18
biaaa, veľmi pekne ďakujem. Snáď ma už nič nezaskočí:)
ormika
29.10.08,12:42
biaaa, veľmi pekne ďakujem. Snáď ma už nič nezaskočí:)

:)A predsa ešte niečo :) pri zakladaní jednoosobovej s.r.o. je vyhlásenie jediného spoločníka. A pri dvoch spoločníkoch sa také niečo nedáva? Inak už mám komplet všetko vypísané, aj na živnostenský úrad, aj na obchodný register. V návrhu treba dať podpisy overiť? To sa asi podpisuje rovno na obchodnom registri, nie? Ďakujem. Takže dnes idem dať overiť môj podpis na spoločenskej zmluve. Snáď sa mi s.r.o. podarí s vašou pomocou založiť.
ibiza
04.11.08,17:57
ahojky ormika, niesom si istá či to s tým podpisovaním spoločenskej zmluvy nebude problém. Myslím to, že ty podpíšeš v jeden deň a sestra o týždeň... pokiaľ viem, oba podpisy musia byť v jeden deň. Čo sa týka živnostenského úradu tak pre nich to problém nieje, ale obchodný register... neviem neviem.. mala by si si to ísť radšej overiť na konkrétny obchodný register lebo som pár rokov pracovala s týmito vecami a vždy sme trvali na tom, aby dátum podpisov všetkých bol rovnaký.

Totižto nastáva otázka keď ty podpíšeš trebárs 30.10. a sestra 5.11 kedy vlastne vznikla spoločnosť?
ibiza
04.11.08,17:59
a ešte jedna vec.. návrh na zápis do OR musí byť overený u notára, nepodpisuje sa na registri.
Bionda
05.11.08,08:00
Nemusí byť návrh overený u notára, mne postačovalo mať na návrhu overený podpis- to som vybavila rovnako ako všetky overovania podpisov.
Bionda
05.11.08,08:03
ešte dodatok: Podľa mňa oba podpisy si dajte overiť v jeden deň, vtedy vám aj zviažu Spoloč. zmluvu a aj tak až potom to môžete odniesť najprv na živnost. r.. Riešila som to teraz - tiež s dvomi spoločníkmi a nemala by som sa mýliť, ak mi to prešlo hneď a na prvý raz.:)
Bionda
05.11.08,08:31
pripájam Spoloč. zmluvu, ktorá mi bez výhrad prešla na OR so ZI v EUR, možno niekomu pomôže
ibiza
05.11.08,15:54
"Nemusí byť návrh overený u notára, mne postačovalo mať na návrhu overený podpis- to som vybavila rovnako ako všetky overovania podpisov."

jasné, veď ja som myslela podpis...
ormika
06.11.08,11:45
Teraz som volala na obchodný register do Bratislavy kam patríme a povedali mi nasledovné:
- podpisy na spoločenskej zmluve nemusia byť overené v jeden deň, vznik spoločnosti sa berie dátumom posledného overeného podpisu,
- súhlas k sídlu spoločnosti netreba dať overovať a netreba prikladať ani list vlastníctva.
Jupí! O niečo to máme ľahšie, lebo čakáme teraz na kataster, lebo po dedičskom ešte nie sú spracované listy vlastníctva.
Bionda
06.11.08,12:05
Zase sa potvrdzuje, záleží na registri a tiež asi aj na sudcovi, ktorému to pridelia :)
ormika
06.11.08,13:18
Aspoň sa teraz konečne pohneme, zajtra si ide sestra overiť podpis a hneď ide na živnostenský, tam vraj budeme asi 5 dní čakať a môžeme ísť na register a tam od podania na 6.deň si môžeme prísť pre výpis z OR, alebo ak tam niečo bude zle, tak hneď môžeme podať námietky.
Inak v Trnave na OR treba aj list vlastníctva aj súhlas overený. Takže každý súd ma svoje.
zalobaba
06.11.08,17:18
Zase sa potvrdzuje, záleží na registri a tiež asi aj na sudcovi, ktorému to pridelia :)


Na registri záleží veľmi, ale - na oR to neriešia sudcovia, ale vyšší súdni úradníci.
bambinka
11.11.08,07:04
ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.
JAJA11
11.11.08,07:10
ahojte, mam novu otazocku:
16. oktobra mi zapisali sro. teraz cakam na registraciu k dani z prijmu pr. osoby. nie je to dajako dlho? uz je 11. novembra a nic mi este postarka nedoniesla. dobre som tomu porozumela? mam cakat dalej? ci ist sa popytat? ak ist, tak kam? na zivnostensky /pre tu cast D/, ci na danovy urad? dakujem.

A na daňový úrad ste vyplnili tlačivo na registráciu DP PO ? Mne na daňovom povedali, že to týždňa to máme. Takže ja tiež teraz čakám na DIČ, lebo som to pred týždňom odovzdala. :)