Katka1000
05.11.07,10:21
Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

Za kazdu radu vopred dakujem
tetrisss
05.11.07,14:00
Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

Za kazdu radu vopred dakujem

toho tu uz bolo popisane, precitaj si podobne prispevky ale aj tak:
potrebujes vyhovujuce priestory, ktore ti odsuhlasuje hygienik /pokial mas pochybnosti, treba prekonzultovat dopredu/, odbornu sposobilost na viazanu zivnost a jej vybavenie a potom prevadzkovy poriadok, suhlas hygieny, mestskeho uradu, zahlasenie sa na CU ako predajca alkoholu apotom este kopu stastia a zakaznikov.;)
mysimis
05.11.07,14:09
Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

Za kazdu radu vopred dakujem

V prvom rade musíš vlastniť ŽL na prevádzku baru. Následne si nahlasuješ prevádzku na živnostenskom úrade /doložíš nájomnú zmluvu/, otváracie hodiny na mestskom úrade, povolenie na prevádzkovanie baru na hygiene /tu potrebujedš doložiť žiadosť, prevádzkový poriadok, najomnú zmluvu alebo LV, ŽL a kolok za 500,- Sk/, na DÚ potrebuješ registrovať pokladňu a na Colnom úrade potrebuješ vybvaviť povolenie na predaj liehu.
mysimis
05.11.07,14:10
toho tu uz bolo popisane, precitaj si podobne prispevky ale aj tak:
potrebujes vyhovujuce priestory, ktore ti odsuhlasuje hygienik /pokial mas pochybnosti, treba prekonzultovat dopredu/, odbornu sposobilost na viazanu zivnost a jej vybavenie a potom prevadzkovy poriadok, suhlas hygieny, mestskeho uradu, zahlasenie sa na DU ako predajca alkoholu apotom este kopu stastia a zakaznikov.;)

Tetrisss, ako predajca alkoholu sa neprihlasuješ na DÚ ale na príslušnom colnom úrade.
stora
27.04.08,15:35
Existuje na to prihlásenie na Colný úrad nejaké tlačivo? Dá sa stiahnuť na nete, alebo je potrebné zájasť na CÚ?
stora
30.04.08,17:21
Je potrebné aj povolenie na predaj cigariet? NIečo podobné ako na alkohol?
AnikoAd
01.05.08,12:30
Na predaj cigariet nepotrebuješ povolenie, len musíš predávať za cenu uvedenú na kolku.
stora
01.05.08,17:17
Ďakujem za radu...;)
AnikoAd
01.05.08,17:48
každý mesiac musíš posielat vykaz o stave zásob alkoholu na CU
anka_p
24.01.10,15:15
V prvom rade musíš vlastniť ŽL na prevádzku baru. Následne si nahlasuješ prevádzku na živnostenskom úrade /doložíš nájomnú zmluvu/, otváracie hodiny na mestskom úrade, povolenie na prevádzkovanie baru na hygiene /tu potrebujedš doložiť žiadosť, prevádzkový poriadok, najomnú zmluvu alebo LV, ŽL a kolok za 500,- Sk/, na DÚ potrebuješ registrovať pokladňu a na Colnom úrade potrebuješ vybvaviť povolenie na predaj liehu.

Poradí mi prosím niekto či je horeuvedené ešte stále aktuálne, a ak boli medzičasom zmeny, tak aké? Dakujem
mysimis
24.01.10,18:48
Poradí mi prosím niekto či je horeuvedené ešte stále aktuálne, a ak boli medzičasom zmeny, tak aké? Dakujem

Áno toto všetko platí, ale ešte k tomu požiarna ochrana a ak budež zamestnávať niekoho tka preškolenie BOZP.
anka_p
25.01.10,19:53
Áno toto všetko platí, ale ešte k tomu požiarna ochrana a ak budež zamestnávať niekoho tka preškolenie BOZP.

aj ked to budú zamestnanci len na dohodu? takže ešte pred spustením prevádzky aj preškolenie.....? kto kontroluje či som preškolená alebo nie? lebo živnostenský úrad chce len oznámenie o spustení prevádzky...