tina1
18.11.07,13:49
Ahojte poraďaci
pretože v najbližších dňoch sa chystám riešiť záclony chcela by som poradiť, ako by ste riešili okná v spojenom priestore kuchyne a obývačky, keď sú vedľa seba /kuchyňa - balkón, obývačka dvojkrídlové okno/. Kuchynské balkónové okno chcem riešiť priamo na okno, kvôli častému otváraniu balkóna, aby sa nemusela odsúvať záclona. Páčia sa mi rímske roletky, ale nechcem, aby sa mi to nejak mlatilo
Zoltán Kovács
18.11.07,13:12
Blbá otázka od chlapa: čo sú to rímske roletky?

P.S. Totiž práve riešime s priateľkou záclony v novom dome.
Pepa
18.11.07,13:25
tina1
18.11.07,13:29
VladoaKatka
18.11.07,13:40
Blbá otázka od chlapa: čo sú to rímske roletky?

P.S. Totiž práve riešime s priateľkou záclony v novom dome.

Vôbec nie, predsa nemôžeš všetko vedieť. Ja som žena a tiež som sa to dozvedela z tohoto príspevku.
Zoltán Kovács
18.11.07,19:33
Ďakujem za vysvetlenie. Je to zaujímavé riešenie tinenia okien.
tina1
19.11.07,05:31
Tiez si myslim, ze je to celkom zaujimave riesenie. Uvitala by som, keby sa nasiel niekto, kto ma skusenosti s takou roletkou, pripaddne prilepil foto vlastnych okien ako inspiraciu. Viem, ze je tu kopu sikovnych ludi.
Prajem krasny dnik
Katka 30
19.11.07,05:52
nevedela som,že sa to volá rímska roleta,ale mám ich v obyvačke už rok a som veľmi spokojná.Museli sme tiež poriešiť rôzne rozmery okien na jednej izbe /vrátane východu na terasu/.Ja ich mám pripevnené nad oknami,takže keď ich zrolujem,môžem okno celkom otvoriť,nijako neprekážajú,mohla by som ich aj nafotiť,ale neviem ako tu dostanem foto
Mackovka
19.11.07,08:40
Tie rímske roletky sú pekné. Ale nie sú výhodnejšie žalúzie, tie tiež môžu byť farebné a možno ich sklopiť do polohy, v ktorej tienia len čiastočne. Je tá rímska roletka praktická, netreba s ňou pričasto manipulovať?
lorelei
19.11.07,11:50
Tiez ich mam v spalni, jemne farby, ako dekor, mam tam aj zaluzie, ale nemusim ich stahovat, su stale vytiahnute, aby som mala rano slniecko v izbe. Je to prakticke, nenarocne a velmi peknu dekoraciu to tvori. Zavesy som dala uz sytejsiu farbu. Neskor dam aj foto.
tina1
20.11.07,04:26
chcem sa spytat, sili ste si ich same, alebo ste si kupili hotove?
lorelei
20.11.07,06:52
chcem sa spytat, sili ste si ich same, alebo ste si kupili hotove?

Prve som si kupila, ani som nevedela, ze sa to takto vola, a na dalsie sa chystam usit si, je to jednoduche.....Skor bude problem zohnat si taku peknu latku....:D:D:DAle verim,ze to nebude az taky problem uz dnes....:rolleyes:
renata77
20.11.08,10:01
Teraz sme dokončili podkrovie, máme tam jedno atypické okno, ktoré je do šikma, asi takto /, nad tým nemám veľa miesta.
chcem tam dať záclony, ale neviem vyriešiť na čo to mám zavesiť, či predávajú nejaké garniže alebo koľalnicový systém. Prosím poradte.
2ivana
30.06.09,10:09
Ahojte poraďáci, vedeli by ste mi niekto poradiť ako vyriešiť záclony - resp závesný systém na záclony pri takto riešenom okne??? Najviac by mi pomohla informácia o konkrétnej firme ktorá by naň niečo vyrobila. Len mi prosím neodpisujte že tam nič nevymyslím, lebo takých odpovedí som sa už napočúvala dosť po obchodoch...:mee: Ďakujem
bz5
30.06.09,10:46
V prípade tohto okna by som to asi riešila tak, že na stenu , ktorá susedí priamo s oknom by som dala bočný držiak na garnižu, a zbytok by už bola klasika. Z tohto sa to asi nedá pochopiť :)
Nedávno som si objednávala garniže a videla som tam aj túto možnosť upevnenia garniže.
Neviem či to bude reklama, ked uverejním stránku tej firmy...su tam aj obrázky jednotlivých dielov garniže, z toho by sa to dalo pochopiť lepsie a dajú sa aj objednať...
bz5
30.06.09,10:48
Podarilo sa mi aspon vlozit obrazok :)
2ivana
30.06.09,12:33
jéj tak toto som ešte nevidela. Mňe všade povedali že sa to nedá. Veľmi by som poprosila konkrétnu firmu. Myslím že sa to na tejto stránke môže uvádzať a pri dnešných novostavaných - novoriešených bytoch by to mohlo pomôcť viacerým. Vopred ďakujem.
andreaS
30.06.09,12:39
a system ako na japonske steny?

napr. svagrina ma v byte taku kolajnicku od steny po stenu kde su take haciky akoby schovane v tej kolajnicke a na tych hacikoch visi zaclona...
2ivana
30.06.09,12:59
a system ako na japonske steny?

napr. svagrina ma v byte taku kolajnicku od steny po stenu kde su take haciky akoby schovane v tej kolajnicke a na tych hacikoch visi zaclona...

áno viem čo máš na mysli - už som rozmýšlala aj nad touto variantou, ale práve tie háčiky (ani nič podobné) nechcem. Páčia sa mi záclony s takými širokými úchytmi - príloha.
Okrem toho z druhej strany je stena asi tak 2 m dlhá takže by to asi nevypadalo dobre keby to bolo od steny po stenu.:confused:
andreaS
30.06.09,13:18
no myslela som si ze riesis hlavne ten roh a tam by ti ten system sadol dobre... a to ci ho das cez celu stenu ci len po okno je uz na tebe ;)

hm, to ukoncenie na tyc... inak rozmyslam, ze ono by to slo snad aj na tu tyc, s tym ze zaclonu by si dala aj na koniec co presahuje uchytku do steny...

a zaclonu samotnu chces ako vesat? cez tie uska, alebo cez ocelove oka alebo cez tie riasiace pasky...

ja mam v obyvacke zaclonu s velmi sirokou (resp. skor asi vysokou) nariasacou paskou a zaclona sa vesa pomocou nej... vzadu ma pravidelne putka cez kt. sa prevlecie tyc a samotnu tyc potom neni vidno... s tymto systemom som velmi spokojna...

v kuchyni mam na plastove ocka s hacikmi a to je katastrofa... zakazdym sa mi daky stipec uvolni a ja tam hore nedociahnem...

a system na japonske steny sa ti asi tiez nepaci...
2ivana
30.06.09,13:29
fúha mohla by si priložiť foto ako to máš v tej obývačke? (neviem si to predstaviť) Ja by som chcela také záclony ako som priložila obrázok - hlavne kôli tomu že tam nie sú háčiky - ja by som to mala stále nerovnomerne... tak hlavne kôli tomu.
andreaS
30.06.09,14:07
lepsie to odfotit nejde kedze mam dve garznize kvoli zavesom...

na prvej foto vidno ako zaclona zakryva celu tyc... dokonca je vyssia ako samotna tyc (podla prednej tyce, kt. presahuje, druha je v rovnakej vyske a nevidno ju) ... a na druhej foto je ako to drzi na tej tyci... to je pomocou tej nariasacej pasky... zaclony mam dve, kazda ma 4m ale kvoli tej riasiacej paske maju finalnu sirku 2m kazda... ono to tak nepravidelne riasi...

ale inak tie haciky dnesne ktore myslim sa vsivaju do zaclony a su to take plastove haciky... aj zaclona sa s tym perie... toto este vyuzivaju v systemoch na sikme okna... ale to len na okraj...
2ivana
01.07.09,05:46
Jáj, už viem. Aj toto som videla. Je to dobré riešenie - pekne to ukáže (hlavne máš veľmi peknú záclonu:)). O tých záclonách nie som ešte pevne rozhodnutá ani som ešte nič konkrétne nezháňala, mojím hlavným problémom je ten roh. Viem určite že všade v celom byte chcem klasické garniže - tyče, a keď už konečne tie budem mať tak začne to príjemnejšie (dúfam:D) a začnem vyberať záclony (závesy). Ale dala si mi chrobláka do hlavy...:rolleyes:
andreaS
01.07.09,06:38
dakujem :) aj som na ne hrda... niekto by povedal, ze su moc tmave, ale nie su az tak, ale trosku aj robia tien, ked ich odhrniem, tak je zrazu tolke svetlo v obyvacke ;) ale mam k nim biely zaves a ked ho zatiahnem tak je vnutri stale krasne svetlo ale to prudke slnko to zakryje :)

inak uz by som drevene tyce nedala... neladi mi to so zvyskom zariadenia... to sme kupovali ako prve do bytu a postupne sme si hladali svoj styl...

drzim palce s vyberom, potom prilep foto ako si to nakoniec doriesila ;)
bz5
01.07.09,08:57
jéj tak toto som ešte nevidela. Mňe všade povedali že sa to nedá. Veľmi by som poprosila konkrétnu firmu. Myslím že sa to na tejto stránke môže uvádzať a pri dnešných novostavaných - novoriešených bytoch by to mohlo pomôcť viacerým. Vopred ďakujem.

Poslala som SS :)
AntekaK
11.10.11,04:50
Ahojte milí poraďáci, chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom vešania záclon. Doteraz som mala doma klasickú garnižu s oceľovým lankom, na ktorom boli záclony zavesené pomocou štipčekov (žabiek) :-) Záclonu som mala obšitú a hore našité záhyby, aby som sa pri vešaní nemusela trápiť so skladaním. Dcéra ale chcela zmenu a vymenili sme jej garnižu za drevenú, na ktorej sú kolečká a k tomu boli priložené také malé háčiky. A teraz moja nevedomosť: neviem, či si mám radšej na tieto krúžky kúpiť žabky alebo využiť tie háčiky. Neviem, či sa prišívajú napevno na záclonu alebo ako vlastne fungujú. Keď som ho skúsila pripevniť na krúžok, zdá sa, že dobre držia. Neviem však akú majú životnosť, ako to drží na záclone. Keby som využila háčiky asi by sa hore mala na záclonu našiť páska. Inak keď som pozerala na nete záclony s našitou páskou, celkom pekne bola nariasená, čítala som, že s tou páskou sa šírka záclony stiahne na polovicu. Aké máte skúsenosti? Taká banalita, ale možno sa podelíte o svoje postrehy. Ďakujem a prajem Vám príjemný deň. :)
bupi
11.10.11,07:00
Ak pouzijes stare stipce, ktore nasunies na kruzky, budes vesat kludne, aj sa ti to podari. Zvesujes a zavesujes stylom pink, piknk,pink, hotovo.
Ak pouzijes moderne nove haciky, ake su, nevies pridat foto? Ak vyzeraju ako otaznik, tak sa s nimi robi lahko. Ak su biele, vydrzia prani od 1 do 10, pripadne sa zlomia len tak.Priesvitne vydrzia dlhsie.
Ak je to hacik, ktory sa musi uzatvorit, tak ho potrebujes mat uzatvoreny uz na zaclone a prat to s nou, pri oboch plati, ze musi tam byt nasita ta pasparta, do ktorej to navlecies. Biele su na.... , priesvitne vydrzia dlhsie. Zas v zavislosti od typu- su rozne- ale visis na garnizi kym ti ruky neodpadnu.
Najhorsi sposob je umelymi stipcami na kruzkoch stipcovat do zaclony. Bezpecne ju prederavia.
Najlepsi system su pasparty nasite na zaclone, v nej priesvitne uzatvaracie haciky s kolieskom, ktore sa nasunu do garnize so skrytou kolajnickou jednym pohybom a rovnako sa aj vysunu, proste to len odtiahnes a je to, pri odsuvani nerobia ramus. Tento system je aj najestetickejsi.

Inak, ta pasparta je aj dost draha, byva uzka, siroka, dvojriasena, trojriasena, vlnovito riasena... podla toho ake riasenie chces vytvorit, cim komplikovanejsie, tym drahsia pasparta, dost velky vyber je v IKEA, ale aj tie stipce su na ich zivotnost dost drahe.
Na drevenej garnizi vsak neukryjes stipce ani kolieska- cim dlhsie stipce, tym viac ich vidno, da sa to ale vyriesit az na zavese, ktory je pevnejsi a dvihnes ho pomocou pasparty az nad tie stipce a kolieska a tak ich skryjes.
AntekaK
12.10.11,05:06
Bupi ďakujem veľmi pekne za rozsiahlu odpoveď a prajem pekný deň :-)