Danka77
25.11.07,21:29
Moj manzel trpi trombozou- upchavanim ciev prosim ma niekto s tym nejake skusenosti?
lorelei
25.11.07,21:21
Moj otec ma tiez trombozu. Jednoznacne ma zakaz v strave prijimat vitamin K. Obsahuje ho hlavne hovädzie mäso, brokolica,spenat, kysla kapusta - ani kvasena..., atd. Uziva lieky na riedenie krvi a nosi stahovaciu puncochu. Mal riadnu - este aj ma -zrazeninu v lytku a pri tom bolesti, tak sa ma vyhybat prudkym pohybom - skakanie, schody...aby sa to "neutrhlo". Vitaminu K sa moze uzit denne 300mg v potrave, tak si na nete najdi, ktore druhy potravin naju maju kolko, nemam to tu, inak by som ti to poslala. Ak to dostanem, lebo to chcem od otca,tak ti to poslem.
Kováčka
26.11.07,07:34
Dievčence, skúste otcov presvedčiť na HIRUDOTERAPIU - liečbu pijavicou lekárskou. Hoďťe si do "google" - "hirudoterapia" je tam toho dosť. Môj otec mal tiež upchaté cievy na nohách. Niekoľkokrát ho operovali, ale naposledy to už nešlo kvôli slabému srdiečku. Keď som videla, čo s ním robia lieky na riedenie krvi ... Aj tak tú zrazeninu nerozpustili... Keby som bola vtedy vedela o pijaviciach, rozhodne by som mu ich prikladala.
Hirudoterapiu robí dnes už veľa lekárov a naozaj to funguje, ja mám jednu doma v pohári už vyše roka, vytiahla mi "bublinu" na kŕčovej žile. Mám prístup aj k iným prípravkom, ktoré by otcom rozhodne pomohli, ale nechcem si tu robiť komerčnú reklamu, ak máte záujem, napíšte mi súkromnú správu.
Danka77
27.11.07,06:11
Za rady ďakujem, skúsime tu hirudoterapiu. Manželovi lekári dali len lieky, ktoré aj tak nepomáhajú a poradili mu že má veľa bicyklovať, bol na kúpeľnej liečbe v Sliači ale stav sa ešte viac zhoršil.
quartz
27.11.07,14:13
Dievčence, skúste otcov presvedčiť na HIRUDOTERAPIU - liečbu pijavicou lekárskou. Hoďťe si do "google" - "hirudoterapia" je tam toho dosť. Môj otec mal tiež upchaté cievy na nohách. Niekoľkokrát ho operovali, ale naposledy to už nešlo kvôli slabému srdiečku. Keď som videla, čo s ním robia lieky na riedenie krvi ... Aj tak tú zrazeninu nerozpustili... Keby som bola vtedy vedela o pijaviciach, rozhodne by som mu ich prikladala.
Hirudoterapiu robí dnes už veľa lekárov a naozaj to funguje, ja mám jednu doma v pohári už vyše roka, vytiahla mi "bublinu" na kŕčovej žile. Mám prístup aj k iným prípravkom, ktoré by otcom rozhodne pomohli, ale nechcem si tu robiť komerčnú reklamu, ak máte záujem, napíšte mi súkromnú správu.
Môžeš napísať aké problémy mu robia lieky na riedenie krvi?Ja ich beriem tiež a problémy mám tiež, ale až teraz som sa dočítala, že niekto je na tom podobne.
Kováčka
27.11.07,20:40
Praskali mu cievy, telo mal plné mokvajúcich fľakov
Zitajda
27.11.07,21:08
Zdravim Vás,chcem sa pridať do diskusie.Hoci mám len 38 rokov,minuly rok mi zistili trombozu v lytku,okrem toho mam krčove žily už niekolko rokov.Dostavala som injekcie,ktore zrazeniny rozpustily,radia mi ísť na operaciu,ktora vyrieši problem len dočasne,Tiež som nosila pančuchu.Nedávno som čítala článok o hyrudoterapii.Skoktaktovala som sa s jednou odborníčkou a na začiatku novembra prišla do našeho mesta,kde som absolvovala prvú kúru.Jedna pijavica je určite málo,ako tu ktosi napísal a už vôbec by sa nemali opakovane používať,jednak kvôli infekcii a tiež už potom obsahuje oveľa menšie množstvo bioaktivnych látok.Ja som prvy krat dostala 3pijavice.Potom ich zlikvidovala.Teraz v piatok 23,11. znovu pani prišla a dala mi na nohu 4pijavice.Mali by sa davať buď každe 2tyždne 2pij. alebo raz za mesiac 4pij. Už po druhom zakroku som prestala mať pocit napatia v nohe a cítim sa dobre.Rozhodla som sa,že budem v tom pokračovať.
Kováčka
27.11.07,22:08
Super, to som rada, že má ešte niekto takúto skúsenosť.

Ja mám moju pijavičku len a len pre seba, prikladám si ju cca 1x za mesiac, lebo na viac mi ani čas neostáva. Našťastie, nemám až taký veľký problém - si myslím ja - a riešim to aj inak. A naozaj máš pravdu, tiež si myslím, že treba aspoň 4 a nechať si ich odborne prikladať. Ja som len taký amatér-samouk, ale keď ja k tým dochtorom tak nerada chodím ...
El.Maro
02.12.07,14:46
trombóza je ochorenie, pri ktorom vzniká v krvnom riečisku hlbokého žilového systému zrazenina, ktorá žilu znepriechodní a keďže väčšina krvi zo svalov dolných končatín sa odvádza práve sez hlboké žily, dochádza k stáze krvi a opuchu končatiny. Existuje niekoľko druhov liečby v závislocti od klinického stavu pacienta a rozsahu ochorenia, najčastejšie sa používa liečba antikoagulačná, ktorá bola v príspevkoch spomínaná, teda lieky zrieďujúce krv- najskôr injekčné formy v úvode liečby a neskôr tabletky- Warfarin al. Orfarin, čo sú tzv. antivitamíny K- preto je pri tejto liečbe nutné obmedziť príjem vit. K v strave, ako bolo v predch. reakciách spomínané. Táto liečba sa užíva rôzne dlho s ohľadom na vyvolávajúcu príčinu trombózy ( napr. imobilizácia pacienta na lôžku, úraz, operácie najmä ortopedické a.i.), ak príčina pominula liečba trvá min. 3 mesiace, ak príčina trvá a nedá sa odstrániť, môže byť liečba až doživotná. Keďže pri tejto liečbe sú známe početné interakcie medzi warfarinom a inými liekmi, môže intenzita antikoagulácie kolísať, a ak sa dostane mimo terapeutického pásam, kt. kontroluje väčšinou hematológ, môže byť pri jej znížení neúčinná, a zrazenina sa nerozpustí, naopak pri zvýšení môže dôjsť k vzniku krvácavých prejavov (ďasná, koža, moč, stolica), vtedy treba ihneď vyhľadať lekára. Taktiež ak je liečba neúčinná treba je upraviť cestou Vášho lekára. Kontrola účinnosti sa robí ultrazvukovým vyšetrením žíl tzv. Dopplerom, často však pri tejto liečbe dochádza k trvalým reziduám v zmysle len čiastočného spriechodnenia žilového systému a pretrvávaní opuchov a ťažoby v lýtkach najmä pri státí na mieste. V najťažších prípadoch môže v dôsledku poškodenia chlopní žíl dôjsť k vzniku chronickej žilovej nedostatočnosti s kožnými zmenami až vredmi na predkoleniach. Akútna komplikácia- embólia do pľúc je najčastejšia v prvých dňoch ochorenia, kedy pacient nemá veľa chodiť, po liečbe však jej riziko klesá a vtedy je chôdza s naloženými kompresívnymi pančuchami alebo elast. bandážou dôležitým doplnkom liečby. Iné liečebné metódy- fibrinolýza sa používa iba u ťažkých prípadov, pre svoje závažné než. účinky, lokálna trombolýza sa používa len u mladých pacientov a vysokých trombóz len v špec. centrách. Liečbu pijavicami medicína neklasifikuje ako liečebný postup.
azuska
25.01.08,12:36
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o bližšie informácie ohľadne liečby
pijavicou lekárskou, ako sa môžem nakontaktovať na takéto liečenie.
Manžel mal trombozu. Ďakujem
bunovaa
28.01.08,18:24
trombózou trpia aj mnohé mladé ženy, ktoré užívajú antikoncepciu. Orfarin /Warfarin/ je asi jediný tabletkový prípravok na riedenie krvi, ktorý sa momentálne požíva. Injekcie sa dávajú na začiatku liečby-ako tu bolo už spomínané. Bohužiaľ som videla veľa nepríjemných vedľajších , resp. nežiaducich účinkov. Injekcie sú síce lepšie, ale moc drahé, takže nás kŕmia takým svinstvom, tak si môžme vybrať-buď embólia, alebo riziko krvácania do hociktorého orgánu
nextone
28.01.08,18:33
Moj manzel trpi trombozou- upchavanim ciev prosim ma niekto s tym nejake skusenosti?

viete mi niekto povedať, ako sa prejevujú prvé príznaky trombózy?
quartz
28.01.08,18:50
mne to vždy začalo trhavou bolesťou v lýtku v noci-až som sa na to zobudila,
postupne začalo bolieť celé lýtko,opuchlo, pomaly nešla zapnúť čižma a ledva som chodila, trvalo to asi týždeň,kým som vedela,že toto už je na lekára
nextone
28.01.08,19:00
mne to vždy začalo trhavou bolesťou v lýtku v noci-až som sa na to zobudila,
postupne začalo bolieť celé lýtko,opuchlo, pomaly nešla zapnúť čižma a ledva som chodila, trvalo to asi týždeň,kým som vedela,že toto už je na lekára

Tento opuch sprevádzalo začervenanie kože, tzv. zápal?
quartz
28.01.08,19:02
áno bolo to červenšie a teplejšie,ale nepovedala by som že zápal
nextone
28.01.08,19:05
áno bolo to červenšie a teplejšie,ale nepovedala by som že zápal
a tá samotná napadnutá žila bola tvrdšia a vydutejšia?
quartz
28.01.08,19:10
ja som mala trombotizované celé lýtko, takže sa to netýkalo iba jednej žily,to si fakt nespomínam na nejakú konkrétnu
bunovaa
29.01.08,15:31
pri trombóze má človek pocit ťažkých nôh, najmä v noci kŕče v lýtkach až bolesť /bolieť to môže v hociktorom mieste, kde je postihnutá žila/. Pri hlbokej trombóze nemusí byť spočiatku na pohľad nič vidieť, postihnuté - zväčša-lýtko začne byť na pohmat tuhé-treba si odmerať šírku lýtka na oboch končatinách a porovnať. Pri zápale je lýtko teplejšie. Ak má niekto podobné príznaky, treba navštíviť lekára. Veľa ľudí tieto príznaky zanedbá a ide k lekárovi neskoro-až keď nemôže dobre chodiť, tak som to spravila aj ja a preto radím-nečakajte!!!! Nemusí sa to vyplatiť!
Bionda
29.01.08,16:31
nexton ty skôr narážaš na tromboflebitídu, kedy sa tie žily zapaľujú- teda ak dobre chápem tvoje otázky. Zápal žíl je tiež veľmi bolestivé ochorenie a v každom prípade sa musí liečiť pod dozorom lekára, aby si neskončil tiež s emboliou.
nextone
29.01.08,16:37
nexton ty skôr narážaš na tromboflebitídu, kedy sa tie žily zapaľujú- teda ak dobre chápem tvoje otázky. Zápal žíl je tiež veľmi bolestivé ochorenie a v každom prípade sa musí liečiť pod dozorom lekára, aby si neskončil tiež s emboliou.

Ďakujem za radu...našťastie sa nejedná o mňa.....
quartz
30.01.08,14:08
a ja ešte dodávam,že pri prvom sone mi bol diagnostikovaný povrchový zápal žíl, nasadený anopirin a mala som prísť na kontrolu o 3 týždne,lenže po týždni som už ležala na internom s hlbokou trombozou.Takže asi to netreba podceňovať, aj keď pocit ťažkých nôh nie je asi ten hlavný príznak, ten pocit som mala medzi trombózami zopár rokov a trombóza to nebola.
Ludula
31.01.08,11:12
Moja dcéra 14 ročná má od malička pod kolenom(zo zadu) navrchu také dve väčsie modré žily. Čím je staršia tak sa jej zväčšujú. Niekedy vraví že ju bolia. Neviem čo to je, nie su to prvé príznaky trombozy?
quartz
31.01.08,15:55
aj moja dcéra mi už zo 5 rokov ukazuje na nohe žily,že si ich chce dať operovať a bolievajú ju väčšinou pri menštruácii.Tak jej iba poviem nech nevymýšľa, lebo je´to iba estetický nedostatok,ktorý ja ani nevidím.
Pri trombóze by mala problém prejsť 50m.
Ludula
31.01.08,16:48
Dcéra bola zo školy na prehliadke a na zajtra sme pozvani k našej doktorke na konzultáciu ohľadom tých žíl. Uvidim čo mi povie a či budem o niečo múdrejšia. Tiež sa bojím hneď to dať operovať v takom mladom veku aby neboli potom následky.
quartz
31.01.08,18:42
Dcéra bola zo školy na prehliadke a na zajtra sme pozvani k našej doktorke na konzultáciu ohľadom tých žíl. Uvidim čo mi povie a či budem o niečo múdrejšia. Tiež sa bojím hneď to dať operovať v takom mladom veku aby neboli potom následky.
napíš ako ste dopadli, informácií nie je nikdy dosť:)
Bionda
01.02.08,13:45
Treba vždy odchylky sledovať, dobrý cievny vám premeria prietok a bude jasné, či tam na stene ciev je nejaké potencionálne riziko. Takže ak už niekto nebude vládať ani tých 50m tak to je už naozaj veľmi zlé, dôležité je tomu predchádzať a to tak, že aj keď sú to len deti, ale ak sa sťažujú, treba to dať pozrieť odbornému lekárovi.
Ludula
01.02.08,17:08
Treba vždy odchylky sledovať, dobrý cievny vám premeria prietok a bude jasné, či tam na stene ciev je nejaké potencionálne riziko. Takže ak už niekto nebude vládať ani tých 50m tak to je už naozaj veľmi zlé, dôležité je tomu predchádzať a to tak, že aj keď sú to len deti, ale ak sa sťažujú, treba to dať pozrieť odbornému lekárovi.
Presne ako Bionda píše, netreba to nechať len tak nepovšimnuté aj keď sú to len deti, riziko tam vždy môže byť. Lekárka nám tiež odporučila odborné vyšetrenie u cievneho lekára.
dalida
14.02.08,13:55
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o bližšie informácie ohľadne liečby
pijavicou lekárskou, ako sa môžem nakontaktovať na takéto liečenie.
Manžel mal trombozu. Ďakujem

My s manželom túto terapiu využívame už asi trištvrte roka, teraz máme každý asi po desať pijavíc. S terapiou sme začali preventívne, na základe informácií, ktoré sme získali. Pijavice si chodíme kupovať do Rakúska. Na internete nájdeš množstvo článkov k tejto tematike. Ak by si sa chcela porozprávať na túto tému, napíš mi.
bunovaa
17.02.08,18:59
tie vyduté žily sú tzv. varixy -sú povrchové, daju sa opichovať látkou ktorá ich poleptá a ked su moc velké, operuju sa, lebo sa možu prederaviť, ale trombóza býva v hlbokých žilách, to nie je vidno
quartz
18.02.08,17:51
Presne ako Bionda píše, netreba to nechať len tak nepovšimnuté aj keď sú to len deti, riziko tam vždy môže byť. Lekárka nám tiež odporučila odborné vyšetrenie u cievneho lekára.
ako ste dopadli u cievneho?
gomagica
24.03.09,15:12
Dobrý deň moj otec má asi tiež trombozu. Zničoho nič ho začala bolieť noha a lýtko, nemohol ani vsať. Išiel k lekárovi, tá ho poslala na vyšetrenie. teraz leží na internom. Robili mu XXX vyšeterení EKG Krv cievne všetko je OK, Akurat mu pichaju injekcie do brucha a berie tabletky na zriedenie krvi. Do dnešného dňa mu nikto nepovedal čo mu je.
Chcela by som sa spýtať aké su vlastne príznaky na trombozu.
A chcela by som vedieť niečo bližšie o terapii pijavicou.
Prosím info tu pani čo propaguje pijavice a iné prostriedky ku trombozy.
gomagica
24.03.09,16:25
Dobrý deň . Ako sa to vlastne prejavovalo moj otec leží na internom a nič mu nezistili tiež berie anopirin a injekcie do brucha. Ale všetkx výsledky má dobré, Maja
Abča
14.02.10,19:59
potrebovala by som kontakt na lekára čo robí s pijavicami-kvôli konzultácií aj terapií pre manžela
simbata
08.04.10,20:17
Dobrý deň moj otec má asi tiež trombozu. Zničoho nič ho začala bolieť noha a lýtko, nemohol ani vsať. Išiel k lekárovi, tá ho poslala na vyšetrenie. teraz leží na internom. Robili mu XXX vyšeterení EKG Krv cievne všetko je OK, Akurat mu pichaju injekcie do brucha a berie tabletky na zriedenie krvi. Do dnešného dňa mu nikto nepovedal čo mu je.
Chcela by som sa spýtať aké su vlastne príznaky na trombozu.
A chcela by som vedieť niečo bližšie o terapii pijavicou.
Prosím info tu pani čo propaguje pijavice a iné prostriedky ku trombozy.
Maji a môžem otázku? prečo sa nespýtate radšej ošetrujúceho lekára ako ľudí tu na porade?? veď na informácie máte právo, tak sa stačí len spýtať a pýtať.
Lekár je povinný vám poskytnuť informácie o chorobe aj o liečbe....

ja som mala trombózu 2x. prvý krát rozsiahlejšiu, kedy to nebol len opuch a tvrdá noha ale aj fialová noha, druhý krát sa to prejavovalo len opuchom a ťažko sa pri tom chodí, ako keby noha nestíhala... neviem to popísať.
v prvom rade sa poraďte s ošetrujúcim personálom. Ocinovi držím palce, aby sa vyzdravel. :)
simbata
08.04.10,20:20
aj moja dcéra mi už zo 5 rokov ukazuje na nohe žily,že si ich chce dať operovať a bolievajú ju väčšinou pri menštruácii.Tak jej iba poviem nech nevymýšľa, lebo je´to iba estetický nedostatok,ktorý ja ani nevidím.
Pri trombóze by mala problém prejsť 50m.
to nie je pravda o tých 50-tich metroch. ja som začala mať problémy s chôdzou cca 5-7 dni pred hospitalizáciou v nemocnici a po ultrazvuku bol šok, lebo som mala trombózu hlbokých žíl po celej nohe až v panve.
simbata
19.07.10,19:57
hmm nikto v tejto téme?? :rolleyes:
ak by mal niekto chuť podiskutovať, rada by som poznala nejaké recepty ako zvládnuť tieto horúčavy... nakoľko už mám diagnostikovanú po dvoch trombózach chronickú žilovú nedostatočnosť a čo ja viem čo všetko, tak ma tieto horúčavy dosť "zabíjajú". noha neskutočne opúcha a bolí...... je pravda že pančuchy nenosím, ale fakt v nich neviem vydržať v tomto teple :(
VieraPopluharova
19.07.10,20:20
hmm nikto v tejto téme?? :rolleyes:
ak by mal niekto chuť podiskutovať, rada by som poznala nejaké recepty ako zvládnuť tieto horúčavy... nakoľko už mám diagnostikovanú po dvoch trombózach chronickú žilovú nedostatočnosť a čo ja viem čo všetko, tak ma tieto horúčavy dosť "zabíjajú". noha neskutočne opúcha a bolí...... je pravda že pančuchy nenosím, ale fakt v nich neviem vydržať v tomto teple :(

Nuz k tejto teme sa mozem tiez vyjadrit, ja som prisla do styku s trombozou 1-vy krat pred 10-timi rokmi, vrtatili sme sa z dovolenky a moja noha bola v kotniku taka siroka ako na stehne, mala som bolesti, ale dalo sa chodit s obtiazou, ale dalo, no ked to neprechadzalo tak som sla k obvodakovi a uz ma aj vielzi do nemocnice, ani som sa nestacila cudovat co sa deje, po vysetreni ultrazvukom, ma tam sice chceli nechat, ale podpisala som reverz,brala som zo zaciatku injekcie na rozpustenie zraneniny, neskor lieky, no a teraz som uz 4 roky na injekciach, denne. O tychto horucavach ani nehovorim, po dlhsom case som dnes musela obut topanky na mierne zvysenom opätku a uz mam nohy vylozene od 16,00 co ma tak bolia a su zapuchnuté, puncochy? :D nuz mala by som nosit na obe nohy, ale ked si predstavim v tomto teple, ze by som si to mala natiahnut, tak radsej sedim s vylozenymi nohami doma.:):D:)
ubka
19.07.10,20:48
trombóza je ochorenie, pri ktorom vzniká v krvnom riečisku hlbokého žilového systému zrazenina, ktorá žilu znepriechodní a keďže väčšina krvi zo svalov dolných končatín sa odvádza práve sez hlboké žily, dochádza k stáze krvi a opuchu končatiny. Existuje niekoľko druhov liečby v závislocti od klinického stavu pacienta a rozsahu ochorenia, najčastejšie sa používa liečba antikoagulačná, ktorá bola v príspevkoch spomínaná, teda lieky zrieďujúce krv- najskôr injekčné formy v úvode liečby a neskôr tabletky- Warfarin al. Orfarin, čo sú tzv. antivitamíny K- preto je pri tejto liečbe nutné obmedziť príjem vit. K v strave, ako bolo v predch. reakciách spomínané. Táto liečba sa užíva rôzne dlho s ohľadom na vyvolávajúcu príčinu trombózy ( napr. imobilizácia pacienta na lôžku, úraz, operácie najmä ortopedické a.i.), ak príčina pominula liečba trvá min. 3 mesiace, ak príčina trvá a nedá sa odstrániť, môže byť liečba až doživotná. Keďže pri tejto liečbe sú známe početné interakcie medzi warfarinom a inými liekmi, môže intenzita antikoagulácie kolísať, a ak sa dostane mimo terapeutického pásam, kt. kontroluje väčšinou hematológ, môže byť pri jej znížení neúčinná, a zrazenina sa nerozpustí, naopak pri zvýšení môže dôjsť k vzniku krvácavých prejavov (ďasná, koža, moč, stolica), vtedy treba ihneď vyhľadať lekára. Taktiež ak je liečba neúčinná treba je upraviť cestou Vášho lekára. Kontrola účinnosti sa robí ultrazvukovým vyšetrením žíl tzv. Dopplerom, často však pri tejto liečbe dochádza k trvalým reziduám v zmysle len čiastočného spriechodnenia žilového systému a pretrvávaní opuchov a ťažoby v lýtkach najmä pri státí na mieste. V najťažších prípadoch môže v dôsledku poškodenia chlopní žíl dôjsť k vzniku chronickej žilovej nedostatočnosti s kožnými zmenami až vredmi na predkoleniach. Akútna komplikácia- embólia do pľúc je najčastejšia v prvých dňoch ochorenia, kedy pacient nemá veľa chodiť, po liečbe však jej riziko klesá a vtedy je chôdza s naloženými kompresívnymi pančuchami alebo elast. bandážou dôležitým doplnkom liečby. Iné liečebné metódy- fibrinolýza sa používa iba u ťažkých prípadov, pre svoje závažné než. účinky, lokálna trombolýza sa používa len u mladých pacientov a vysokých trombóz len v špec. centrách. Liečbu pijavicami medicína neklasifikuje ako liečebný postup.Súhlaím, západná medicína neklasifikuje liečbu pijavicami ako liečebný postup, v alternatívnej je to však jeden s postupov s výraznou odozvou. Doporučila by som pre chorých na trombózu pravideLne konzumovať pohánku-obsahuje rutín, ktorý prospieva chorým cievam. Toto ochorenie si vyžaduje sledovanie u lekára a samozrejme zodpovedný prístup pacienta. vždy liečba závisí od štádia ochorenia. Je to však ochorenie, ktoré nemožno podceňovať, lebo dôsledky ignorácie liečby môžu riadne skomplikovať pacientovi život, ba ho aj ukončiť.
Melnick
19.07.10,21:08
Pri tombóze sa neodporúča jesť ovocie v surovom stave, ale upraviť si ho tepelne.
simbata
20.07.10,18:31
ubka, ďakujem za vyčerpávajúci citát od El.Mara,:D s tou pohánkou si to skúsim naštudovať a aj vyskúšať,;) snažím sa jesť aj veľa vlákniny, lieky beriem ozaj poctivo každý deň, na prehliadky chodím každé cca 3 mesiace hematologičke a každého pol roka cievnemu.

Mne v tom čo som načrtla išlo skôr o to, či ľudia nemajú nejaké svoje domáce "recepty" ako toto ochorenie popri klasickej liečbe ľahšie zvládať, ako uľaviť boľavým nohám pri týchto horúčavách, proste nejakú alternatívu trošku.

čo sa týka pijavíc, ja som zasa niekde čítala, že práve pri trombóze ich neodporúčajú, že skôr pri kŕčových žilách a pod. tak ti neviem :confused:

Ak sa nájde niekto kto skúša aj trošku tej alternatívy, nejaké mastičky, bylinky, prípadne nejaké fajné obklady, budem len rada ;) prípadne aj skúsenosti trebárs s tými pijavicami ci akupunktúrou alebo tak.
simbata
20.07.10,18:33
Pri tombóze sa neodporúča jesť ovocie v surovom stave, ale upraviť si ho tepelne.
Melnick, a to z akého dôvodu? :confused: o tom som fakt ešte nepočula, že zeleninu s vitamínom K to viem, nakoľko oslabuje lieky ale prečo práve ovocie nie??? :confused:
bettylou
20.07.10,18:58
Súhlaím, západná medicína neklasifikuje liečbu pijavicami ako liečebný postup, v alternatívnej je to však jeden s postupov s výraznou odozvou. Doporučila by som pre chorých na trombózu pravideLne konzumovať pohánku-obsahuje rutín, ktorý prospieva chorým cievam. Toto ochorenie si vyžaduje sledovanie u lekára a samozrejme zodpovedný prístup pacienta. vždy liečba závisí od štádia ochorenia. Je to však ochorenie, ktoré nemožno podceňovať, lebo dôsledky ignorácie liečby môžu riadne skomplikovať pacientovi život, ba ho aj ukončiť.

to je ďalší mýtus - len surová pohánková vňať obsahuje rutín, nie bežná pohánka
Melnick
20.07.10,19:09
Melnick, a to z akého dôvodu? :confused: o tom som fakt ešte nepočula, že zeleninu s vitamínom K to viem, nakoľko oslabuje lieky ale prečo práve ovocie nie??? :confused:
Moja švagriná má/ možno mala/ lekársku knihu strašne starú a v nej som to kedysi vyčítala / to som ale brala z pleca na plece/, chcela som si to znovu pozrieť/ už je to aktuálne/ ale osoba, ktorej knihu požičala, tvrdí, že už jej ju vrátila. Verím, že taký skvost sa ťažko vracia.:cool:

mimotemy skús si viac všímať svoje telo po tom, ako skonzumuješ ovocie. :)
danushka
20.07.10,19:16
Pri tombóze sa neodporúča jesť ovocie v surovom stave, ale upraviť si ho tepelne.

Niečo na tom bude Majočka...
Môj brat sa liečil dlhodobo na trombózu a predpísali mu lieky, kde si neprečítal poriadne letáčik a lekár ho akosi pozabudol upozorniť , že s týmito liekmi nemá jesť niektoré druhy potravín, najmä ovocie a zeleninu v surovom stave.
Po troch rokoch užívania liekov pribral 30 kg a úplne mal rozhádzaný metabolizmus. Na tento fakt prišiel brat až po konzultáciách u obezitológa a veruže je ťažké s tými kilami bojovať teraz:mee:.
simbata
21.07.10,13:51
Danushka, na trombózu sa užívajú warfarin či orfarin a v letáčiku veru o surovom ovocí nič nie je. Dokonca ani nie je zakázané jesť zeleninu s vitamínom K, len jej príjem by mal byť stabilný, aby nekolísali hladiny tohto vitamínu alebo neboli príliš vysoké.
Na to ovocie sa nabudúce skúsim opýtať hematologičky, lebo v mojom príbalovom letáčiku veru nič nie je a ani nič nevravela práve o ovocí. Samú ma to zaujíma ako by to mohlo liečbu ovplyvňovať alebo prípadne aj zhoršovať zdravotný stav. :rolleyes:
Čo sa týka priberania, tak neviem či to mal brat z liekov alebo skôr zo zlej životosprávy, pretože ja užívam už lieky na trombózu veľmi dlho a takýto vplyv veru nemajú. Skôr vidím problém v tom, že ľudia majú problémy s pohybom, napr. ako v mojom prípade, že noha veľmi bolí, tak viac posedávajú, papkajú rovnako a jedného dňa sa zobudíš a máš nacapených x kíl na sebe. Avšak warfarin má neblahý vplyv na hladiny cholesterolu v tele, ale z toho sa nepriberá, to má skôr dôsledky na kvalitu ciev.

a som rada, že sa tu takto trošku rozbehla diskusia ;)
globalpartner
21.07.10,14:11
Tiež sa pripojím pred piatimi rokmi som prekonal tažkú trombozu, absolvoval som klasickú liečbu injekciami do brucha orfarin a kedze som robil poistováka napriek bolestami som lietal za klientami.
Chvalabohu po cca 1,5 roku som mal velmi dobré výsledky, preventívne vsak aspon raz za rok idem na rentgen ciev a beriem 1tbl 5mg anopirín denne a samozrejme pohyb aj ked mám teraz dost sedavé zamestnanie vodica.
Obcas ma prepadnú bolesti nôh- syndrom tazkých nôh na to sa mi osvedcila konská mast a posledne aj bilinny prípravok s pridaním "dabluvho drápu" od spol. Ametyst.

P.s.
Ovocie som jedol bez obmedzenia.

Doporucujem mám stým dobré skúsenosti
ubka
21.07.10,22:50
to je ďalší mýtus - len surová pohánková vňať obsahuje rutín, nie bežná pohánka
Nemám vo zvyku hádať sa,:) ale klikni na net Pohánka a prečítaj si....
kaivorus
23.07.10,02:58
Ak má niekto problém so zanášaním ciev mal by si dať pozor v prvom rade na vodné hospodárstvo v tele - piť hlavne čo najčistejšiu v maximálnej miere nesýtenú a demineralizovanú vodu prevádzkovej teploty nášho vnútorného tela. Následne zabezpečiť vylučovanie kyslých toxínov v dopoludňajších hodinách,
zabezpečiť požívanie potravín a požívatín, ktoré tomu ktorému človeku nespôsobí prekyslenie, toto sú len prvé tri základné fázy správneho prístupu, ako odolať trombotickým prejavom, ale i zabezpečenie elasticity ciev.
VALIKA60
24.08.10,13:30
Zistili mi trombozu v ľavej končatine na 4 miestách bola som v nemocnici a teraz po prepustení mi doktor predpísal do správy šetrenie nohy a zároveň pohybovú aktivitu vie mi niekto vysvetliť čo to znamená? že čo mám vlastne robiť,??? a ešte dalšia vec predpísal mi pančušku sťahovaciu na nohu a já si to vôbec neviem natiahnúť len po koleno celá pančucha sa šmýka dole zo stehna tak ako ju používajú iný? Ďakujem.
veronikasad
24.08.10,14:07
nosím sťahovacie pančuchové nohavice a v lete je to poriadna "otrava"
Vlastas
24.08.10,15:10
Valika, ja mám tiež trombózu a následne som sa dostala do nemocnice s embóliou. Šetrením rozumiem /mne to tak bolo vysvetlené/, neprekladať nohy cez seba pri sedení, keď je možnosť nohy vykladať vysoko, pri spaní som si dávala k nohám ďalší zrolovaný paplón aby som mala nohy vyššie.
Nefajčiť, nebrať antikoncepciu. Pohyb, dlhé prechádzky a bicyklovanie. Ja som nosila pančuchy, kým som ich obliekla tak som sa spotila ako kôň. Ak sa ti zošuchuje asi máš zlú veľkosť.
Prikladám ešte niečo odborné nie z mojej hlavy:
Komplikácie
Najviac obávanou komplikáciou trombózy je vytvorenie embólie uvoľnením a odplavením trombu. Ten sa môže krvnou dostať do pľúc (pľúcna embólia) alebo do mozgu (mozgová porážka) a viesť dokonca k smrti. Rovnako vážnou komplikáciou, ktorá ohrozuje život, je osídlenie trobmu baktériami a rozšírenie tohto zápalu na krvnej ceste (sepsa).
Veľmi dlhotrvajúcu komplikáciu predstavuje vytvorenie kŕčových žíl, keď cieva s trombom ostane uzavretá a vytvoria sa „obchvatné“ cesty povrchovými žilami. Trvalé bránenie toku krvi hlavne z nôh môže nakoniec ústiť do vytvorenia vredov (ulcus cruris), ktoré majú veľmi zlé vyhliadky na liečenie (takzvaná „otvorená noha“).

Profylaxia
užívanie liekov proti zrážaniu krvi (heparín)
orálne antikoagulanciá (Marcumar)
používanie sťahovacích pančúch pred operáciami alebo po pôrodoch
včasný pohyb
liečebná gymnastika
všeobecne vyhýbanie sa rizikovým faktorom ako je fajčenie, nadváha alebo užívanie antikoncepčných piluliek
pri arteriálnych tromboembóliách kyselina acetylsalicylová (Acylpirín)
dostatočný prísun tekutín
po prekonanej venóznej trombóze dolných končatín sa odporúča, napr. pomocou špeciálnych „žilových vankúšov“, spávať s vysoko položenou (položenými) nohou (nohami), a síce 15 – 20 cm vyššie než srdce

Prognóza
Každý pacient, ktorý prekonal trombózu, je ohrozený opätovnou trombózou (recidívou). Pri existencii rizikových faktorov je nutné v týchto prípadoch dbať na konzekventnú profylaxiu proti trombóze. V mnohých prípadoch sa vyvíja posttrombolický syndróm. Pod tým rozumieme trvalú slabosť žíl s príslušnými následkami: ukladanie vody do tkaniva (edém), vznik kŕčových žíl (varixy), zápal kože (dermatitída) a tvorba vredov (ulcera).
EVELINA60
27.09.10,12:51
Mám zistenú trombozu žíl ,ale krčové žili vonkajšie nemám celá noha mi opúcha musím nosiť pančuchu ale sotva mi to pomáha.Lieky užívám detralex už 1mesiac ale stav sa mi nezlepšil aspoň nebadám žiadne zlepšenie.Zvykne ma často svrbieť noha na tých miestách kde sú tie cievy postihnuté potierám si to s krémom ale dočítala som sa že je aloe vera dobrý na to . Môže niekto poradiť aký aloe vera krém alebo aj niečo iné s čím máte skúsenosti čo by mi tak pomohlo.A pokial mám zistenú trombozu môžem do bazéna s teplou vodou ??? nezhorší mi to stav ???Prosím poradte.Dakujem.
simbata
29.09.10,04:45
Mám zistenú trombozu žíl ,ale krčové žili vonkajšie nemám celá noha mi opúcha musím nosiť pančuchu ale sotva mi to pomáha.Lieky užívám detralex už 1mesiac ale stav sa mi nezlepšil aspoň nebadám žiadne zlepšenie.Zvykne ma často svrbieť noha na tých miestách kde sú tie cievy postihnuté potierám si to s krémom ale dočítala som sa že je aloe vera dobrý na to . Môže niekto poradiť aký aloe vera krém alebo aj niečo iné s čím máte skúsenosti čo by mi tak pomohlo.A pokial mám zistenú trombozu môžem do bazéna s teplou vodou ??? nezhorší mi to stav ???Prosím poradte.Dakujem.

Ahoj Evelina. Trombóza sa nerovná kŕčové žily. ja som ju prekonala už 2x a 1x to bolo pred 7 rokmi a do teraz nemám žiadne kŕčové žily.
Čo sa týka toho svrbenia, tak mne sa čosi podobné vôbec nedialo, možno to je len tými pančuchami, predsa len v nich pokožka nedýcha a čo si budeme hovoriť, sú fakt nechutné.
No a teplá voda NIE! hematologička aj cievny mi vyslovene zakázali horúce kúpele, sauny, masáže, to všetko je vraj tabu. Takže ak by si sa chystala do čohosi podobného, odporučila by som ti radšej zavolať cievnemu, ktorý vie ako si na tom s tou trombózou a povie ti, či to je v tvojom prípade vhodné. Mne ostali niektoré žily trvalo uzavreté, takže niečo také vôbec nesmiem.
martahu
11.04.11,17:34
svagrina je po operacii žily na dolnej končatine,asi 1mesiac,nohu ma stale opuchnutu boli ju,po operacii uživala anopirin ateraz jej zistili trombozu.nasadili jej 10injekcii flexiheparine a potom warfarin neviem .pytam sa či je to dobre a či ma len ležat alebo može chodiť.
peterkos2
11.03.12,08:24
Dobrý deň.Manželka mala tiež trombózu v lýtku pred mesiacom.Pichala si injekcie do brucha,teraz má Warfarin,mimo toho užíva lieky na tlak a nejaké betablokátory,ktoré mala aj pred trombózou.Antikoncepciu jej lekárka hneď vysadila.Teraz ju začali akoby štípať nohy na stehnách-nemá ani opuch ani nič podobné,nemáte niekto s týmto skúsenosť?Ešte užíva Mobivenal micro
ludmilla
13.03.12,21:44
Dobrý deň.Manželka mala tiež trombózu v lýtku pred mesiacom.Pichala si injekcie do brucha,teraz má Warfarin,mimo toho užíva lieky na tlak a nejaké betablokátory,ktoré mala aj pred trombózou.Antikoncepciu jej lekárka hneď vysadila.Teraz ju začali akoby štípať nohy na stehnách-nemá ani opuch ani nič podobné,nemáte niekto s týmto skúsenosť?Ešte užíva Mobivenal micro

O každom nežiadúcom účinku lieku by mal byť informovaný lekár, pri warfaríne to platí dvojnásobne!!!
Píšeš, že manželke bola vysadená antikoncepcia, chcem len upozorniť, že pri liečbe warfarínom nesmie manželka v žiadnom prípade otehotnieť, na to treba dať veľký pozor!!!
katyaka
21.03.12,14:24
nadabila som na tuto diskusiu ,
žila som cely zivot aktivne - zdrava strava, pohyb, turistika, primerana vaha, otec i mama mali trombozu,
pred 10- timi rokmi som bola operovana na krcove zily /mala som vyse 40-sat rokov/, dva roky pohoda a naraz som dostala "ruzu" s horuckami - vyliecene a dodnes sa neopakovala, po dalsom roku mi zmodreli prsty na nohach, ukrutna bolest clenka a chodidla i v pokoji a velke svrbenie- z ortopedického hladiska bez zlomeniny cize som sa antibiotikami a mastou proti plesni na PN vystrabila, nastalo obdobie pokoja a po case nastupili bolesti nohy pri chodzi - angiolog mi prepisal stahujuce pancuchy ani to nepomohlo - specifikovala by som to ako bolest ked stlacime udrete miesto - len to trvalo s tou pancuchou v kuse/, znova navsteva ortopeda - predpisal mi vlozky do topanok, obvodna lekarka brala bolest ako normalne potiaze po operacii zil,-ved noha bola celkom pekna ziadne neprimerane defekty ,vlani v maji mi predkolenie mierne spuchlo a miernucko chytilo modrasty nádych - hlavne v chodidle/ vobec nie skarede modriny/, bolesti pri chodzi mam roky stale takze som to uz brala ako nutnu sucast zivota, obv. lekarka mi dala listok na cievne - volala som na objednanie sa - tak som bola odporucena ze sa mam ozvat po 2 mesiacoch lebo maju plno, tak heparoid, octanova mast, detralex dalej acylpirin boli moje lieky, cesnak i cibula je u mna vseliekom uz celych 10 rokov od prvych potiazi, dalej v postupke nastal tazky srdcovy infarkt spodnej steny s kardiogénnym sokom, pricinu mi nedefinovali, lieky beriem dodnes - kardiokontroly absolvujem polrocne, poskodena chlopna sa mi krasne zregenerolovala a som v podstate zdrava, pocas PN-ky noha nebollela akoby som nikdy potiaze nemala /brala som okrem inych liekov Anopyrin a Trombex - ten uz je kardiologom vysadeny,/ po nastupe do prace asi po mesiaci paaac - prejdem cca 100 krokov a kruta bolest musim dlho oddychovat chvilami neviem nohu pri chodzi ani koordinovat - akoby bola strpnuta, v pokoji ma nastasie nic neboli iba ked si stlacim lytko- tupa silna bolest v predkoleni/, bola som vo februari na sono na cievnom - vraj mam upchate cievy - objednana na liecbu som na zaciatok aprila teda po 2 mesiacoch zatial chodim do prace bez akejkolvek liecby /okrem tej poinfarktovej/ i bez liekov od bolesti- obvodna lekarka mi opat predpisala len Detralex- uz davno som ho dobrala, trpim a poctivo cakam na zac. aprila, do prace i z prace chodim so slzami v ociach /teda na najblizsiu zastavku MHD/ a pevne dufam ze sa z tohoto kolotoca raz vymocem / vahu mam v norme, tlak mam celozivotne nizky.... a podotykam nie som hypochonder!!! na PN-ke som bola len so seknutymi krizami a po tom infarkte......ono v podstate neviem ci mi niekto poradi, nikdy som o lekaroch nepochybovala, som optimista, ale zda sa mi ze v mojom pripade akoby som bola priesvitna a nic na mne nie je nevidno alebo kde a co sa pokazilo....??? hladam i alternativy samoliecby ked mi uz ani v aprily lekar nepomoze- vie mi tu niekto poradit? chcem skusit Serrapeptazu- ?????dakujem za vsetky odpovede - vvelmi pekne!!!
Lujza-Maria
15.07.14,15:04
Viete my poradiť môžem cviciť ked som dva krat prekonala trombozu?Som na liecbe ktoru uz budem musiet brat stale zistili my ze to mam dedicne.Snažim sa jest vela ovocia a zeleniny a kuracie mäso a hlavne vela piť tekutin.Pijem caj z pohanky.Pravidelne chodim na hematologiu aj cievne vysetrenie vysledky mam fajn nosim pravidelne kompresivne pancuchy.Kedze je teraz leto rada by som ich dala dole a nosila kratasi alebo saty je to mozne aby som to tak urobila nemozem sa vystavit ohrozeniu ked nebudem mat pancuchy?
Estetic
16.07.14,12:32
Ano,cvičiť pri tomto probléme je nutné,ale skôr chôdza,chôdza do schodov,plávanie či bicykel,nie sú dobré otrasy a skoky.Vždy ked je trochu času nohu vyložiť hore,zvýšiť aj pri spaní a je vhodné venovať sa aj koži,pretože koža prvá trpí pri problémoch s cievnym zásobovaním.Tiež rozhodne nepodceniť ani najmenší úraz,pretože pri horšom cievnom zásobení sa rany zle hoja a je riziko vredu predkolenia.Bandáž a držanie si váhy je samozrejmosť.
Lujza-Maria
16.07.14,19:47
Zistili mi trombozu v ľavej končatine na 4 miestách bola som v nemocnici a teraz po prepustení mi doktor predpísal do správy šetrenie nohy a zároveň pohybovú aktivitu vie mi niekto vysvetliť čo to znamená? že čo mám vlastne robiť,??? a ešte dalšia vec predpísal mi pančušku sťahovaciu na nohu a já si to vôbec neviem natiahnúť len po koleno celá pančucha sa šmýka dole zo stehna tak ako ju používajú iný? Ďakujem.
Mne najviac vyhovuje znacka Brilianc
milo2
29.04.17,11:44
Aj keď neskoro, ale predsa z mojich skúseností angiologivia zbytočne predpisujú lieky na rozšírenie ciev a to z viacerých dôvodov. jeden z nich je možnosť krvácania do mozgu, napr. všímajte soli v lieku sa usadzuju z vnútornej strany žily, čo teda mizne aj škodiť, žiaľ predpisy nútia lekára robiť z pacienta pokusneho králika a pre farmafirmy dobrý biznis....