lienka.b
02.12.07,15:59
v prílohe mám uložený svojpomocne napísaný návrh na vklad Viem mi niekto povedať či je to správne
Ďakujem
chlap
02.12.07,15:21
Nežiadate o zápis nového vecného bremena (=ťarcha) ale o výmaz existujúceho - aspoň tak som to pochopil.

Takže použite nasledovnú formuláciu sprievodného listu.

Vec: Návrh na výmaz ťarchy


Dotknuté listy vlastníctva:
• Vedené správou katastra .........
• katastrálne územie ..........
• obec .........
• listy vlastníctva číslo: ..........


Podpísaný účastník zmluvy týmto navrhujem, aby Správa katastra v Spišskej Novej Vsi rozhodla o výmaze ťarchy (presný opis ťarchy) na predmetnom liste vlastníctva.


K návrhu prikladám:

- Zmluva o zrušení vecného bremena 5x


Za výmaz ťarchy sa neplatia poplatky.
lienka.b
04.12.07,08:05
ale aj v zmluve máme uvedené že k zániku práva zodpovedajúceho vec. bremenu sa vyžaduje vklad do katastra. Nemôže to ostať takou formou akou je to napísané teraz? hoci za poplatok 2000,-
STRELEC
04.12.07,08:09
V príspevku č. 2 = chlap máš vklad zmeny do katastra, ktorý je zapísateľný. Poplatok = rovnaký.
lienka.b
04.12.07,08:24
takže ten návrh môže ostať tak ako je alebo ho radšej prepíšem na návrh vymazania ťarchy
vieroslava
04.12.07,08:53
Návrh je správny, aj postup je správny.
Vymazať vecné bremeno práva je možné iba vkladom.
Do návrhu by som ešte dopísala účastníkov zmluvy a zmluvu by som nazvala "dohoda o zrušení vecného bremena práva doživotného užívania". K navrhovateľovi a účastníkom zmluvy je potrebné dopísať aj rodné meno, aj u mužov.
Jedná sa o zrušenie práva doživotného užívania, predpokladám.?
vieroslava
04.12.07,08:57
Ešte som zabudla, jasne, že v návrhu navrhuješ katastru vykonať vklad dohody (zmluvy) o zániku (zrušení) vecného bremena práva doživotného užívania. To bremeno (ťarchu) musíš pomenovať.
lienka.b
04.12.07,09:50
tak Vás ešte prosím prekontrolovať zmluvu o zrušení viď prílohahttp://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=15791&d=1195121031
lienka.b
04.12.07,09:51
tak neviem to sem teraz dať je to v téme rodinné právo vzor zmluvy o zrušení vecného bremena
ďakujem
Danovnik
11.12.07,10:10
Nemate, prosim Vas, niekto vzor navrhu na vklad pri darovani bytu a zriadeni vecneho bremena. Velmi by mi to pomohlo.
Dakujem pekne.
fofo02
10.09.08,09:22
Viete mi prosim poslat alebo aspon povedat ako presne by mal vyzerat navrh na vymaz tarchy z LV jedna sa o pravo dozitia matky.
vieroslava
10.09.08,16:43
Na výmaz ťarchy, kde sa matka vzdá svojho práva dožitia (predpokladám, že toto bremeno je zapísané v liste vlastníctva) sa robí zmluvou o zrušení vecného bremena medzi povinným a oprávneným a spolu s návrhom na vklad sa dáva do katastra, rovnako ako napr. kúpna zmluva. Poplatok je 2000.- Skk v kolkoch.
Chobot
10.09.08,19:43
Viete mi prosim poslat alebo aspon povedat ako presne by mal vyzerat navrh na vymaz tarchy z LV jedna sa o pravo dozitia matky.

Kuk sem:

http://www.porada.sk/t89919-narok-na-dozivotne-byvanie.html

;)