trust
05.08.09,09:29
Skúšal niekto viac typov sušeného droždia? Je v tom nejaký rozdiel?
cactus
05.08.09,09:35
Skúšal niekto viac typov sušeného droždia? Je v tom nejaký rozdiel?
ja žiadny rozdiel nevidím a to som už použila toooooľko druhov koľko existuje, si myslím
tina1
05.08.09,14:00
Skúšal niekto viac typov sušeného droždia? Je v tom nejaký rozdiel?

rozdiel je hlavne v cene :D
bikam
09.08.09,04:19
rozdiel je hlavne v cene :D
A v hmotnosti,keď sa môžem pridať do debaty.
bikam
09.08.09,04:24
robil niekto džem v pekárničke?, ja som prvýkrát vyskúšala marhule, no neviem ako to dopadne, po týždni som fľašky radšej vysterilizovala, pre istotu..., je to veľká úspora času..., džem je krásny a robil sa výborne
Aj ja som skúšala robiť marhuľový džem,je vynikajúci, ale zdal sa mi trochu riedky, tak som ho ešte dovarila na panvici. Ako by sa dalo spraviť, aby priamo v pekárni bol hustejší?
Počas programu máte pekáreň zatvorenú alebo otvorenú?
mazanova
10.08.09,11:06
ja som ju mala zatvorenú...
iba sem tam som nakukla akeď so videla orosené veko tak som ho utrela...
wajda
11.08.09,20:50
Domacu pekaren odporucam, my sme kupili v NAY jednu znacky ECG a je UPLNE rovnaka ako ETA (vzhlad, funkcie), len s tym rozdielom, ze ETA stoji 80 EUR a ECG necelych 40 EUR. V Madarku mali rovnaku pekaren za tiez cca. 40 EUR, len ju predavali pod inou znackou. Podla mojho nazoru to ide z jednej vyrobnej linky v Cine a kazdy si len na nu natlaci svoje logo.
Beella
20.08.09,17:11
raz niekto písal, že je rozdiel, či na pec svieti slnko, alebo nie.

Ak to robí iba v poslednej dobe, môže to byť práve tým teplom. Proste viac kysne.

Nemáš nejaký kratší program, aby to nemalo čas toľko kysnúť?

Ďakujem pekne za radu - skrátila som program o 40 minút, čiže podstatne kratšie kysne a chlieb má krásny tvar. ;) Ďakujem.
Dáša_
20.08.09,17:39
Ďakujem pekne za radu - skrátila som program o 40 minút, čiže podstatne kratšie kysne a chlieb má krásny tvar. ;) Ďakujem.

Som rada, že pomohlo.

Inak, bola som si kúpiť chlebovú muku T1050 a chlieb z nej má zase ešte lepšiu chuť. Kupovala som priamo v mlyne.

Teraz ma ešte pokúša vyrobiť si aj vlastný kvások. Neskúšal to niekto?
tina1
20.08.09,17:50
Nahodou som natrafila na stranku s nahradnymi dielmi, ak by niekto potreboval. Tie nahradne nadoby :eek: to uz rovno kupit novu pekaren:rolleyes:
http://www.pelia.sk/kat-domace-pekarne---prislusenstvo/
Dáša_
20.08.09,18:06
Dnes ma napadlo, že mne by sa páčilo, keby pekaren mala v sebe zabudovanu aj vahu - aby som nemusela vážiť vedľa, ale jednoducho by som len rovno prisypala do nádoby naraz.
kukučka
20.08.09,20:22
ešte sa vrátim k bagetám, tu máte video
http://www.club-paneo.com/cz_cz/video-upecte-si-vlastni-bagety.html
som rada, že Belle sa podarilo vyriešiť problém ušatého chlebíka, veru "pečenie" slnka by ma veru nenapadlo - odporúčam prečítať na uvedenej stránke aj otázky a odpovede, okrem iného sa tam spomína aj súvis s horúcou vodou, či množstvom soli
Xanti
20.08.09,20:28
Nahodou som natrafila na stranku s nahradnymi dielmi, ak by niekto potreboval. Tie nahradne nadoby :eek: to uz rovno kupit novu pekaren:rolleyes:
http://www.pelia.sk/kat-domace-pekarne---prislusenstvo/ Naozaj súhlasím, mňa moja pekárnička stála 1000 kč. A dať za nádobu 26€ je trošku pridrahý šport. To fakt radšej novú pekárničku, ak stará doslúži. Teda za ten rok sa toho upiekla. :D
bettylou
22.08.09,19:29
Pôvodca textu príspevku: jana007
Ja som zo začiatku tiež piekla chlebík len doma, ale potom som sledovala nejakú reláciu, myslím že to bol receptár prima nápadov a tam o tom hovorili, že je dobré raz za čas konzumovať i chlieb klasický. Odvtedy kupujem raz do týždňa i klasický bochník v obchode.

Kvások sa dá aj doma, to si treba odložiť kúsok cesta, a použiť ho v ďalšom pečení. Treba ho ale správne uskladniť do ďalšieho pečenia aby ostal živý.
zienkadoma
31.08.09,19:24
Dobry den, mohla by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit, kde by sa dalo zohnat nahradne miesadielko na pekaren Bifinett, lebo my sme jedno stratili a v Lidli nahradne diely nemaju! Dakujem
Dáša_
31.08.09,19:33
Dobry den, mohla by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit, kde by sa dalo zohnat nahradne miesadielko na pekaren Bifinett, lebo my sme jedno stratili a v Lidli nahradne diely nemaju! Dakujem


ja viem o týchto ND, ale či pasujú, netuším
http://www.pelia.sk/kat-domace-pekarne---prislusenstvo/

Aj ked mám pocit, že tie pece su v podstate rovnake.
Zdenka 0705
01.09.09,05:43
Ja som v pekárničke mala pribalený aj objednávkový list na náhradné dielce na pekáreň BIFINETT KH 1171, a to na nádobu + 2 háky, alebo len na 4 háky bez nádoby. Stojí to 10 + 5 euro poštovné. www. kompernass.com, alebo telef. 051/7721414
Dúfam, že som ti pomohla. Pekný deň.:)
p.s. na tej stránke je ešte jedno číslo: 0850 00 10 16, event. mám aj poštovú adresu.
misomiso
01.09.09,06:14
Pôvodca textu príspevku: jana007

Kvások sa dá aj doma, to si treba odložiť kúsok cesta, a použiť ho v ďalšom pečení. Treba ho ale správne uskladniť do ďalšieho pečenia aby ostal živý.


Mas s tym nejake skusenosti?

Kolko cesta treba odlozit?
Treba ho oddelit hned po vymiesani, alebo az po vykysnuti pred pecenim?
Ako dlho vydrzi v chladnicke?
tina1
01.09.09,15:27
Dobry den, mohla by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit, kde by sa dalo zohnat nahradne miesadielko na pekaren Bifinett, lebo my sme jedno stratili a v Lidli nahradne diely nemaju! Dakujem

Do bifinettu pasuju metlicky od Ety. Pokial mas blizko do Prešova, tam je servis. Minuly mesiac mi tam kupoval syn, jedna stoji asi zhruba 50,-Sk, Je to niekde pri hlavnej poste. Snad Ti to pomoze
zienkadoma
02.09.09,16:19
velmi pekne dakujem, skusim
bettylou
02.09.09,18:51
Mas s tym nejake skusenosti?

Kolko cesta treba odlozit?
Treba ho oddelit hned po vymiesani, alebo az po vykysnuti pred pecenim?
Ako dlho vydrzi v chladnicke?

no viem to len z rozprávania rodičov, známi mali v dederónsku malú pekárničku a tam to tak robili.
Takže koľko - tak do jednej ruky
Kedy - až po vykysnutí, teda tesne pred pečením, bol to vlastne zbytok cesta a oni si ho odkladali do druhého dňa, v izbe s troškou cukru aby nemuseli stále kupovať droždie.
Stará mama si to tiež zvykla odkladať, že aj niekoľko dní, a potom sa to rozrobilo do nového cesta namiesto droždia.
Ako dlho vydrží v chladničke - neviem, treba skúsiť ako dlho tam tie kvasinky prežijú a či vôbec...:confused:
zienkadoma
10.09.09,13:52
Dakujem :)
maiaas
13.10.09,08:05
chcela by som Vas poprosit o radu, ci ma niekto skusenost s pecenim cisto razneho chleba v domacej pekarni? zvladne nejaka pekaren upiect aj razny chlieb nakolko cesto z raznej muky je ovela hutnejsie ako z psenicnej? dakujem za radu
bikam
13.10.09,08:11
Myslím si, že zvládne to každá pekáreň, ktorá má program na pečenie celozrnného, alebo celkovo "ťažšieho" chleba, len je otázne, ako ti vykysne. V tom vidím najväčší problém.
Dáša_
13.10.09,08:27
Myslím si, že zvládne to každá pekáreň, ktorá má program na pečenie celozrnného, alebo celkovo "ťažšieho" chleba, len je otázne, ako ti vykysne. V tom vidím najväčší problém.

no to fakt môže byť problém s kysnutím - ja som jeden čas začala primiešavať viac ražnej múky a chleba nekysol a nekysol. Myslela som, že je pokazená pekáreň, dlhšie mi trvalo, kým som na to prišla. Ale nenapadlo ma to vyskúšať na programe pre celozrnný chlieb.

A eše podotázka - budeš si robiť vlastný kvas miesto droždia? Na to sa odhodlávam - sná´d raz.
maiaas
13.10.09,08:49
zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.
calawen
13.10.09,10:28
zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.

Skúšala som rôzne múky (aj ražnú) spolu v chlebe, ale vznikla z toho jedna "masa", ktorá sa veľmi drobila - robila som to v pekárni program celozrnný chlieb.

Teraz pečiem iba zo špaldovej chlebovej múky a chlieb je geniálny.
DanielaSL
28.10.09,07:52
zatial nemam ziadne skusenosti s domacou pekarnou ale chcem si ju kupit. doteraz som piekla razny chlieb rucne a robila som si kvasok normalne z vody, drozdia a cukru. preto sa pytam, ci je to vobec mozne, upiect v pekarni razny chlieb alebo to bude zbytocna investicia.

Určite to nie je zbytočná investícia, keď sa chceš budiť alebo zaspávať..alebo jednoducho naplniť byt vôňou chleba. Nevynímajúc ani to, že kým si sa okolo svojho chlebu viac "narobila", tu si asi za cca 5-10 minút zhromaždíš, odvážiš a vložíš suroviny do pekárne a všetko sa už urobí samo. Možno sa ti prvý chlebík nepodarí najlepšie, ale netreba to hneď vzdať. Treba len nájsť svoj recept.
Zdenka 0705
28.10.09,08:55
Určite to nie je zbytočná investícia, keď sa chceš budiť alebo zaspávať..alebo jednoducho naplniť byt vôňou chleba. Nevynímajúc ani to, že kým si sa okolo svojho chlebu viac "narobila", tu si asi za cca 5-10 minút zhromaždíš, odvážiš a vložíš suroviny do pekárne a všetko sa už urobí samo. Možno sa ti prvý chlebík nepodarí najlepšie, ale netreba to hneď vzdať. Treba len nájsť svoj recept.
Len z ražnej múky sa chlebík v pekárni asi ťažko podarí. Ja na Tvojom mieste by som osvedčený chlebík upiekla v rúre, v pekárni by som ho zamiesila, dala vykysnúť a piecť už v rúre. Nič sa nevyrovná tvaru normálneho bochníka, aj keď podotýkam, pečiem veľmi dobrý chlebík v pekárni.
A pekárničku môžeš využiť aj na miesenie iných cestíčok, na džem a dokonca aj na stápanie masti a oškvarky. Ale to som ešte neskúšala, ostatné áno.
vierca7
28.10.09,12:11
calawen, aby sa chlieb nedrobil, zvyknem dat do cesta tak lyzicu solamylu... nedrobi sa ;-)
Dáša_
28.10.09,14:42
calawen, aby sa chlieb nedrobil, zvyknem dat do cesta tak lyzicu solamylu... nedrobi sa ;-)

funguje aj lyžica octu
jana007
29.10.09,05:03
Len z ražnej múky sa chlebík v pekárni asi ťažko podarí. Ja na Tvojom mieste by som osvedčený chlebík upiekla v rúre, v pekárni by som ho zamiesila, dala vykysnúť a piecť už v rúre. Nič sa nevyrovná tvaru normálneho bochníka, aj keď podotýkam, pečiem veľmi dobrý chlebík v pekárni.
A pekárničku môžeš využiť aj na miesenie iných cestíčok, na džem a dokonca aj na stápanie masti a oškvarky. Ale to som ešte neskúšala, ostatné áno.

Neprezradíš recept na tvoj chlebík?
Zdenka 0705
29.10.09,05:16
Janka, je to vynikajúci chlebík od Dáši, ktorý sem napísala a tiež od Danielky.
Vždy sa mi podaril a vždy je inakší, záleží od múky.
jana007
29.10.09,05:20
To je ten s vareným zemiakom? Ten robím aj ja. Experimentovala som s rôznymi receptami, ale tento sa mi tiež vždy podaril a často ho robím. Ešte sa mi páči Šumava - chlebík.
Zdenka 0705
29.10.09,05:27
Áno, ten so zemiakom, acidofilným mliekom, alebo octom.
Aj ja som skúšala, tento je najlepší. Práveže ma láka upiecť ho v rúre, predtým nechať vykysnúť v ošatke. Taká klasika.
Dáša_
29.10.09,05:36
Áno, ten so zemiakom, acidofilným mliekom, alebo octom.
Aj ja som skúšala, tento je najlepší. Práveže ma láka upiecť ho v rúre, predtým nechať vykysnúť v ošatke. Taká klasika.

prvy chlieb, ktorý som piekla na plechu bol podľa tohto receptu http://www.siarsky.ch/index/SK-1034-81-1072-0.html

Minule som si nan spomenula a zistila som, ze v podstate je to to isté, ako robím základný chlieb - teda pomer surovín.
Mama si spomenula, ze ked babka robila chlieb, tiez tam pridaval trosku octu.

A este ma napada, nech robim cokolvek, snazim sa dodrzat pomer 350 ml tekutin a 500-550 g múky. Akurát podľa výrobku dávam napríklad polohrubú múku na knedle a mlieko, rozpustené maslo, mlieko, polohrubú múku a pudng do sladkeho chleba, na pizzu nedávam ocot ...
jana007
29.10.09,05:36
Ja som tiež skúšala piecť v rúre a myslím, že taký chlebík nemal chybu. Môj manžel stále tvrdí, že v upečený v pekárni - to nie je ono.

Vyskúšala som tento a bol skutočne vynikajúci :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15700
Dáša_
29.10.09,05:44
Inak, mam za sebou uz aj takéto pokusy.

Len som slabo múčila, trochu som poškodila vrchnú kresbu :)
Zdenka 0705
29.10.09,06:34
Inak, mam za sebou uz aj takéto pokusy.

Len som slabo múčila, trochu som poškodila vrchnú kresbu :)
Tak presne toto by som chcela vyskúšať. Krásny chlebík.
Daška, ďakujem za ten recept na Popradský chlebík, čo si sem priložila. Páčia sa mi takto napísané recepty /s komentárom :)/...už ho mám uložený.
gabriska
09.11.09,16:11
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela
bikam
11.11.09,07:04
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela
A nevieš značku pekárne? Ja som si tiež kúpila pekáreň z Lidlu značky BIFINET, som s ňou maximálne spokojná, má aj odložený štart, nie je hlučná, a myslím si, že rozdiel medzi 900g a 1000 g pri miešaní by nemal byť problém.
Zdenka 0705
11.11.09,07:23
Typ pekárne máš napísaný v návode na použitie. Priamo na pekárničke je len Bifinett.
janastu
12.11.09,12:10
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.
jana007
12.11.09,12:19
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.

Nepodelíš sa o recept i s ostatnými?
gabriska
15.11.09,20:08
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.

Ahoj, dakujem za radu a ponuku,
zo mna uz teraz JE dobra pekarka :) Len som akosi zlenivela na to, aby som sa 2-3-4x do tyzdna bavinkala s cestickom, aby mi krasne vykyslo a ani nehovoriac o tom, kolko casu mi to zaberie a kolko riadu pri tom uspinim... Pekarnicku by som chcela z cisto praktickych dovodov, o ktr. pisem a samozrejme, kvoli tomu, ze ten chlebik bude MOJ :-))))
calawen
16.11.09,06:11
Ahoj, dakujem za radu a ponuku,
zo mna uz teraz JE dobra pekarka :) Len som akosi zlenivela na to, aby som sa 2-3-4x do tyzdna bavinkala s cestickom, aby mi krasne vykyslo a ani nehovoriac o tom, kolko casu mi to zaberie a kolko riadu pri tom uspinim... Pekarnicku by som chcela z cisto praktickych dovodov, o ktr. pisem a samozrejme, kvoli tomu, ze ten chlebik bude MOJ :-))))

Tak, tak, pekárnička je velice praktikuš vec a chlieb už vôbec nekupujeme. Odkedy mám špaldovú chlebovú múku, môj manžel už ani netúži po chlebíku z Lidlových zmesí, ale len môj špaldový... Čo je veľmi dobré...
gabriska
18.11.09,20:22
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela


Tak, ja som si zistila znacku tej pekarnicky, ktr. maju u nas v Lidli - je to Silver Crest . A niekde som sa docitala, ze ju robi presne ten vyrobca ako Bifinett?
Ma niekto tuto konkretnu pekarnicku?
Ak je to pravda, tak tato pekaren by mala byt kvalitou pododna tej fibinetke...
DanielaSL
18.11.09,20:32
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.

Ale toto je téma o domácej pekárničke, ktorá na rozdiel od tvojich pomocníkov aj zamiesi aj upečie.:rolleyes:
DanielaSL
18.11.09,20:35
Tak, ja som si zistila znacku tej pekarnicky, ktr. maju u nas v Lidli - je to Silver Crest . A niekde som sa docitala, ze ju robi presne ten vyrobca ako Bifinett?
Ma niekto tuto konkretnu pekarnicku?
Ak je to pravda, tak tato pekaren by mala byt kvalitou pododna tej fibinetke...


V Lidli som videla dve pekárne, s jedným hákom..myslím striebornú a s dvomi...bielu. Ak máš možnosť vybrať si, počkaj radšej na tú s dvomi hákmi. Má ju svokra, kúpila som ju aj rodičom. Svokra v nej robí akurát sladké koláče. Ale naši už ani chlieb nekupujú. Majú ho krajší ako je môj z Moulinexu.
Zdenka 0705
19.11.09,06:46
Súhlasím s Danielou, mám tú s dvomi hákmi, je výborná. A je to Bifinett KH 1171. Má odložený štart, 12 programov a chlebík sa môže robiť až v troch veľkostiach, 750g, 1000g a 1250g.
Náhradné diely /vanička, háky/ sa dajú doobjednať u nás na dobierku, je priložený objednávkový list.
gabriska
19.11.09,20:18
V Lidli som videla dve pekárne, s jedným hákom..myslím striebornú a s dvomi...bielu. Ak máš možnosť vybrať si, počkaj radšej na tú s dvomi hákmi. Má ju svokra, kúpila som ju aj rodičom. Svokra v nej robí akurát sladké koláče. Ale naši už ani chlieb nekupujú. Majú ho krajší ako je môj z Moulinexu.

Danka,
dakujem za nazor...Ja este asi chvilu pockam, ved do vianoc este mame trosku casu...len aby ju potom este mali, ked sa konecne rozhodnem ;-)
Inac, ja som zasa pocula nazor, ze pekarne s 2 hakmi maju väcsiu "sancu" sa pokazit, vraj dlhsie vydrzia tie s 1 hakom...natrafila som na tuto informaciu uz 2x, za ten cas, co som cosi pokukala o pekarnickach na nete....tak neviem, neviem...
Potrebujem vybrat aj dobry design, chcem antikorovu, teda tu striebornu, ta sa nam hodi k vybaveniu kuchyne...Ved pekarnicka bude mat svoje stale miesto u nas v kuchyni, nebudem ju schovavat ;-)
No uvidime, urcite sa este ozvem.
culterone
25.11.09,15:36
Zdravim Vas, neviete o nejakom porovnavacom teste viacerych pekarni? Neviem ktoru vybrat. Diky
Meggi 1
25.11.09,22:05
Zdravim Vas, neviete o nejakom porovnavacom teste viacerych pekarni? Neviem ktoru vybrat. Diky
Mne veľmi pomohla pri výbere Porada - táto téma o domácich pekárňach a potom táto stránka: http://www.pekarny.unas.cz/vse_o_pekarnach.html
Skús...možno Ťa trochu nasmeruje :)
jana007
26.11.09,04:58
Aj tu je popis všetkých pekárničiek a dobré rady:

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
bolacka
26.11.09,05:49
Ahojte vsetky milovnicky domaceho chlebika. Ja uvazujem ze kupimr rodicom ale aj sebe moulinex xxl home bread baguette...kto mate skusenost osobnu s touto pekarnickou prosim napiste mi vsetky plusy aj minusy.
Su tie bagety naozaj chrumkave ako z obchodu?
A chlebik je aky?

Dakujem za odpovede
Machana
26.11.09,16:29
Ja mám pekárničku už cca 15rokov.Prvú som mala s Čiech,tá sa mi opotrebovala a už sa na ňu nedali zohnať náhradné diely(tá mala len 1 hák).Teraz mám pekárničku z Lídla Bifinett z 2hákmi. A moja skúsenosť? Z 2hákmi je oveľa lepšia. Viete,ono ani tak nezáleží na značke pekárničky,lebo tie programy sú skoro identické,skôr záleží na recepte a skúsenosti.Za tie roky som vyskúšala nespočetné množstvo receptov na chleba a koláče a nie každý sa vždy podarí. Časom prídete aj vy na to,ktorý vám najviac vyhovuje a nebojte sa skúšať aj svoje recepty. Ja mám pri chlebe univerzálny: 350ml vody a 1/2kg múky( 300g hladkej T650,ostatnú akú chcete),droždie,2malé odmerky, dávam,výlučne to s tou modrou lastovičkou,2PL olej,1PL ocot a 2malé odmerky soľ a 1malá odmerka cukor.Tento sa mi vždy,zaručene,podarí.Poznám veľa ľudí,ktorí majú pekárničku,no vo veľa prípadoch ju prestali používať a teraz im doma len zavadzia.Škoda!Netreba to vzdávať po prvých nezdaroch!
popelka.
08.12.09,21:10
Chcela by som sa opýtať či tie dva háky nerobia do chleba diery. Lebo niekde som čítala, že sú pekárne čo tie diery do chleba robia a sú aj také čo diery nerobia. Tiež by som sa chcela opýťať či sa dá v tej pekárni urobiť iba cesto a potom si ho upiesť v rúre. Ďakujem Vám za vaše odpovede. popelka:)
Dáša_
08.12.09,21:18
Chcela by som sa opýtať či tie dva háky nerobia do chleba diery. Lebo niekde som čítala, že sú pekárne čo tie diery do chleba robia a sú aj také čo diery nerobia. Tiež by som sa chcela opýťať či sa dá v tej pekárni urobiť iba cesto a potom si ho upiesť v rúre. Ďakujem Vám za vaše odpovede. popelka:)

mne po háku diery ostávajú

a cesto sa dá normálne v peci umiešať a potom napríklad upiecť v rúre. Ja tak robím napríklad cesto na pizzu, buchty, knedle ...
tetrisss
11.12.09,15:51
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?
tetrisss
11.12.09,18:24
Zienky pekarky, pripadne aj pekari, nepomozete mi? Prosim, prosim.
babenko1
11.12.09,18:30
ja používam zmes na chlieb kúpenú v lidli, zatiaľ mi vždy chlieb vyšiel krásny, nadýchaný, mňam mňam
Dáša_
11.12.09,18:34
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?

skus napísať zloženie zmesi a postup
Lenka1979
11.12.09,18:41
Ja tiež kupujem výlučne múku z LIDLU, najradšej máme svetlý chlieb a celozrný, je perfektný, na 370 ml vody/500g múky...nič viac nedávam, len čakám kedy pekárnička zapípa že je koniec..:)
Meggi 1
11.12.09,18:45
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?
Ja môžem napísať len svoju skúsenosť s pečením chleba z vlastných surovín, nie z hotových zmesí, tie nepoužívam. Zatiaľ sa mi chlieb vždy vydaril. No neporadím Ti nič špeciálne, lebo nemám na dobrý chlebík žiadnu fintu, len dodržiavam presne množstvo surovín uvedených v receptoch. A chlebík je vždy mäkkučký.
Ak nemáš recepty ku svojej pekárni, na nete aj tu na Porade je ich celý kopec, stále skúšaj, raz sa Ti určite vydarí. Nedaj sa odradiť. Ja som veľmi rada, že pekáreň mám, nedala by som ju za nič na svete :)
tetrisss
11.12.09,18:49
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.
calawen
11.12.09,19:00
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.

Ono, z mojich skúseností je chlebík z pekárničky vždy hutnejší ako v rúre pečený (je to dané formou v pekárni). Ja pečiem už iba z vlastných surovín a darí sa mi. - odporúčam zohnať si chlebovú múku (asi v bežných obchodoch nie, ale v mlynoch skôr - napr. www.mlyn-zrno.sk (http://www.mlyn-zrno.sk)
tetrisss
11.12.09,19:05
Dakujem za vase odpovede, asi mi neostava nic ine, len to skusit znovu a trebars tam dat viac tej tekutiny, lebo sa mi to cesto zdalo velmi tuhe.
Dáša_
11.12.09,19:09
Dakujem za vase odpovede, asi mi neostava nic ine, len to skusit znovu a trebars tam dat viac tej tekutiny, lebo sa mi to cesto zdalo velmi tuhe.

na pol kila múky je 350 ml tekutiny tak akurát - ak chceš experimentovať, tak by som asi skúsila bu´d pridať viac droždia alebo lyžičku cukru.

a súhlasím, že s chlebovou múkou (T1050) a trochou ražnej je chuť chleba výborná.
jana007
13.12.09,10:39
Nuz, ja som si to tak predstavovala, ze dam vodu a zmes podla navodu a pockam a papam, ale to sa mi celkom nepodarilo. Je to rascovy chlieb od Amylon-u a zlozenie je 500g zmesi, 5g susene drozdie a ide do toho voda 35Oml. Chutovo je velmi dobry, hadam zatial z tych hotovych zmesi najlepsi, ale nevykysol tak vysoko, len do trochu vyssie ako do polovice a je taky tazsi a nie je taky vlaknovy, ako by mal byt. Tak volaka chyba tam je, ale ja neviem aka.
Ono je to asi tým, že na krabiciach hotových zmesí píšu, že treba použiť program SPRINT - rýchly a za cca 2 hodiny máš chlebík hotový. Mne sa vtedy tiež nevydaril, bol hutný a málo nakysnutý. Preto som použila program základný a chlebík bol dostatočne vykysnutý, pretože mal dosť času.
pohodička
13.12.09,12:46
Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.
Dáša_
13.12.09,13:25
Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.

No teda neviem, 6 ludí by podľa mna chlieb z menšej pece malo ako jednorázovku.

Sestra má 3 deti, v podstate 3dospelí, 2 deti, maju tú na 1,5 kg a občas sa stane, že pečú aj 2x do dňa.
bikam
13.12.09,13:25
Odporúčam väčšiu - sme 4 členná rodina a 1500g chlebík pečiem takmer každý 2 deň
veva..
13.12.09,13:39
Ja by som tiež potrebovala poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi ETA DELICCA a MOULINEX XXL. Má aj xxl slovenské menu? Ď. Viera
Vlastas
13.12.09,15:16
V Tescu majú pekárničku BMXXL, nemá s ňou niekto skúsenosti????:confused::confused::confused:
pohodička
13.12.09,15:35
Veľmi pekne ďakujem. Je rozhodnuté, bude väčšia. Ste zlatí, že ste sa ozvali.
xaxar1
14.12.09,08:22
Ja by som potrebovala poradiť, či je lepšie kúpiť menšiu 500 -1000 g alebo 750-1500 g - značku Ježiško vyberie (Moulinex, Zelmer, Teflon). Sme 4 dospelí a 2 deti. Synovi ide skôr o to, či tá na 1,5 kg nie je veľmi veľká na kuch. linku. Ak môžte poraďte niekto. Ja som poprechádzala všetky témy, ale nejak som to nenašla a neviem sa rozhodnúť, čo mu mám povedať. Pekne prosím, ak môžte čím skôr. Ďakujem.
My doma máme iba malú s jedným hákom a aj tak sa mi vidí veľká na to, aby sme ju mali umiestnenú na kuchynskej linke. Máme ju v komore a tam aj pečie. Ingrediencie si pripravíme do nádoby v kuchyni a potom to iba celé zanesieme do komory a už sa nestaráme, až o tri hodiny ideme vybrať chlieb. Prečo by mala pekárnička zavadziať v kuchyni, však nie je potrebné ju sledovať, možno iba zo zvedavosti, keď pečie prvý krát.
GABAZ
14.12.09,10:01
Ja by som tiež potrebovala poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi ETA DELICCA a MOULINEX XXL. Má aj xxl slovenské menu? Ď. Viera

Mám piecku Moulinex XXL, pečiem v nej hlavne bezlepkový chlebík pre syna a občas aj obyčajný. Dosť využívam aj funkciu múčnik na pečenie bábovky - nemusím používať veľkú rúru. Občas pečiem aj chlebík pre nás. Piecku mám asi 2 roky, som s ňou spokojná. Jediná vec mi na nej vadí, že povrch chlebíka je dosť svetlý, ale to je pri väčšine piecok. Pečiaca nádoba má zatiaľ takmer neporušený povrch a to pridávam aj semiačka do chlebíka. Návod má aj v slovenčine a je dosť podrobný, priložená bola aj brožúrka receptov.
zdenka131
14.12.09,13:38
Máme obe značky pekárni ETA i MOULINEX XXL. MOULINEX XXL je lepšia.
tina1
14.12.09,14:01
Mám piecku Moulinex XXL, pečiem v nej hlavne bezlepkový chlebík pre syna a občas aj obyčajný. Dosť využívam aj funkciu múčnik na pečenie bábovky - nemusím používať veľkú rúru. Občas pečiem aj chlebík pre nás. Piecku mám asi 2 roky, som s ňou spokojná. Jediná vec mi na nej vadí, že povrch chlebíka je dosť svetlý, ale to je pri väčšine piecok. Pečiaca nádoba má zatiaľ takmer neporušený povrch a to pridávam aj semiačka do chlebíka. Návod má aj v slovenčine a je dosť podrobný, priložená bola aj brožúrka receptov.

Suhlasim s GABAZ, tiez mam Etu, aj Bifinett. V Ete mam uz druhu vanicku. V prvej sa mi povrch zosuchal este v dobe reklamacii a uz by som potrebovala dalsiu. V bifinette je chlebik prepecenejsi. Pokial mozem poradit etu by som uz nekupovala. Tiez peciem bezlepkovy chlebik, ten mava svetlejsiu korku.
veva..
14.12.09,15:45
Ďakujem za odpovede. Kúpila som Moulinex xxl (dostala som aj 10 % zľavu). Dnes ju asi aj vyskúšam. A ak nie dnes, tak zajtra. Zatiaľ nemám celezrnnú múku, zohnala som len T650.
Dáša_
14.12.09,16:02
Ďakujem za odpovede. Kúpila som Moulinex xxl (dostala som aj 10 % zľavu). Dnes ju asi aj vyskúšam. A ak nie dnes, tak zajtra. Zatiaľ nemám celezrnnú múku, zohnala som len T650.

z úplne celozrnnej sa pečie ťažko, ja osobne používam iba trochu do tmavej chlebovej - v podstate hladka múka T1050
zdenka131
15.12.09,03:52
Celozrnnú múku bežne dostať kúpiť v Tescu, Kauflande.
zozo
18.12.09,14:07
Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy :) Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ?
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic...
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ?
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...
DanielaSL
18.12.09,14:26
Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy :) Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ? Moulinex hneď mieša...nahrieva najprv suroviny napríklad pekárnička Biffinet z Lidlu
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic... Mne moja zapípa, a až po chvíľke zastane...postojí len krátky okamih a už zase mieša.
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ? Môžeš dať večer, hádam by si nečakala kedy v noci zapípa
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...

Odpovede modrým v texte...
cactus
18.12.09,14:26
Ahojte,
tuto stranku luskam uz velmi dlho a vcera som sa stala hrdou majitelkou pekarnicky (Moulinex Home Bread Baguette) a mam par otazok... poradite ?
Prave sa mi pecie prvy chlebik - cokoladovy :) Recept mam z tejto stranky... takze hned prva otazka:
dala som suroviny, zapla som masinku, nastavila program na 4. - sladky chlieb a ono to zacalo hned miesit... trosku ma to prekvapilo, lebo ste pisali, ze najprv sa to nahrieva a pod... Ci sladky chlieb zacne miesit hned ? každý program (aspoň čo som ja vyskúšala) začne hneď miesiť
2) podla receptu som po zazneni signalu mala pridat cokoladu a orechy. Asi po 20 min (len velmi priblizne, nepozerala som presny cas) to 3x piplo. To je ten signal ? Lebo hned som teda sla, ze idem pridat tie veci a ono to prave miesilo, co ma zasa prekvapilo. Ma to tak byt ? Cakala som, ze vtedy sa chvilu nebude robit nic... je to tak, neprestane miesiť
3) vecer chcem nastavit, aby sme rano mali upeceny chlebik... mozem dat semienka rovno do cesta vecer, alebo to musim urobit zasa az po zazneni signalu ? môžeš, ja to robím stále tak
Dakujeeeem, ste skveli, ako pekne tu radite...


odpoveď máš v citácii
cactus
18.12.09,14:27
Odpovede modrým v texte...

Dani, ale sme akosi obidve naraz odpovedali....
zozo
18.12.09,15:00
Dakujem za promptne odpovede :)
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky :)
calawen
18.12.09,15:03
Dakujem za promptne odpovede :)
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky :)

Po zapípaní sa dávajú také prísady, ktoré tam nemôžu byť odzačiatku (teraz nepamätám ktoré), semiačka môžeš dávať hneď k múke, na kysnutie cesta to vplyv nemá... :rolleyes:
DanielaSL
18.12.09,15:11
Dakujem za promptne odpovede :)
Danka, jasne, ze by som kvoli tomu nevstavala o stvrtej rano, v tom pripade by som ich nedala vobec. Islo mi o to, ci nahodou nebudu prekazat v kysnuti, ze teda kvoli tomu nenakysne, a pod.
A preco sa teda inak maju pridavat az po signale ? Ci to vtedy, ked chcem, aby boli len na vrchu chlebika a nie vo vnutri ? Vlastne nie, ved to je blbost, po signale to dalej miesilo...
Cokoladovy chlebik je dopeceny, vyzorovo vyzera vyborne, tak som zvedava na chut a hlavne sa tesim na zajtrajsie ranajky :)

Nemali by sa správne semiačka dávať hneď na začiatku, lebo sú niektoré krehké a dlhé miesenie by ich mohlo rozdrviť, ale ja som dala neraz a bolo ich tam vidieť . Ak by si ich chcela mať na vrchu, tak tesne pred pečením treba semiačka posypať po vrchu a mierne ich do cesta vtlačiť.
zozo
18.12.09,15:20
No, tak cokol. chlebik je aj chutovo vynikajuci, takze sa velmi vytesujem :)
A este jednu otazku mam: ked chcem robit buchty, osie hniezda,... proste to, co budem piect v rure a nie v pekarni, tak ako mam nastavit pekaren ? To je ten program 13 - cesto ? To znamena, ze mi vymiesa a nakysne cesto a tym program konci ?
zozo
18.12.09,15:20
Aha, asi ano... :)
calawen
18.12.09,15:23
No, tak cokol. chlebik je aj chutovo vynikajuci, takze sa velmi vytesujem :)
A este jednu otazku mam: ked chcem robit buchty, osie hniezda,... proste to, co budem piect v rure a nie v pekarni, tak ako mam nastavit pekaren ? To je ten program 13 - cesto ? To znamena, ze mi vymiesa a nakysne cesto a tym program konci ?

pozri do návodu, ale asi áno. Ja mám na mojej (moulinex) až dva programy pre cesto - 1. rezancové cesto - to nekysne a 2. kysnuté cesto. Hodíš do pekárne suroviny, ona to vymieša a vykysne a skončí (kysnuté cesto jej trvá 1,5 hodiny)
zozo
18.12.09,15:23
Jojo, uz som pozrela, je to tak, vdaka :)
zozo
18.12.09,18:50
a este jedna otazocka, dufam, ze dnes uz posledna :)
ked nastavujete pekaren vecer, aby bol chlebik rano hotovy, davate aj vtedy zemiak ?
DanielaSL
18.12.09,19:29
a este jedna otazocka, dufam, ze dnes uz posledna :)
ked nastavujete pekaren vecer, aby bol chlebik rano hotovy, davate aj vtedy zemiak ?

Dávam aj zemiak a dávam aj acidofilné mlieko......a vždy sa vydaril...
jsomsak
19.12.09,11:22
mam aj ja super vec ale clovek si musi na ten chlebik zvyknut zo zaciatku to nebolo my po chuti ale teraz uz v pohode
jpokorny
19.12.09,13:17
Domáca pekáreň je výborná vec
popelka.
26.12.09,10:33
Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, která domácí pekárne neděla díry do chleba? Má někdo takovou? Moc děkuji za odpověď.:)
zdenka131
26.12.09,11:50
Všetky pekárne robia diery do chleba. Po poslednom miesení - pred záverečným kysnutím je potrebné vybrať miešacie háky - diery budú menšie.
KEJKA
26.12.09,12:11
ako mám vybrať hák- ked je dole pod cestom?
zdenka131
26.12.09,12:21
Cesto si buď odsuň a tak hák vyber, alebo môžeš na malú chvíľu vybrať cesto z pekárne, vytvarovať ho , aby malo pekný tvar, vybrať hák a cesto vložiť naspäť do pekárne.
popelka.
27.12.09,09:25
Zdeničko, ale keď si pekáreň nastavím, že mi bude piesť dakedy nad ránom tak predsa nebudem u pekárne stáť a čakať až domiesí cesto. To neni riešenie. Ale čítala som už dávno v českom časopise, že sú pekárne čo nerobia tie diery do cesta ale žiaľ už nepamätám které to boli, preto sa pýtam či niekdo takú pekáreň má. Pekne ďakujem za odpoved a praje krásné sviatky:)popelka
Dáša_
27.12.09,09:32
Zdeničko, ale keď si pekáreň nastavím, že mi bude piesť dakedy nad ránom tak predsa nebudem u pekárne stáť a čakať až domiesí cesto. To neni riešenie. Ale čítala som už dávno v českom časopise, že sú pekárne čo nerobia tie diery do cesta ale žiaľ už nepamätám které to boli, preto sa pýtam či niekdo takú pekáreň má. Pekne ďakujem za odpoved a praje krásné sviatky:)popelka

Inak, my doma čerstvo upečený chlieb nemáme veľmi radi - oveľa viac nám chutí tak, že sa upečie večer.

Ale chápem, že toto nie je odpove´d na tvoju otázku.
zdenka131
27.12.09,09:34
popelka, želám krásny a pohodový deň. Máš pravdu, moja rada sa nedá realizovať vtedy, keď si večer nastavíš pekáreň.
joeandjoe
02.01.10,16:09
Pôjdem sa určite pozrieť do Kauflandu. Múku som si už kúpila T650 a sušené droždie Dr.Oetker, ešte nejaké tie semienka potrebujem dokúpiť. Budem to mať nachystané doma a hneď ako mi pekáreň pošlú, hor sa do pečenia :D Dám potom vedieť.


Ahoj
kde v Kosiciach sa da zohnat susene drozdie, v TESCU napr?,
alebo niekde na Tahanovciach?

Diky
Meggi 1
02.01.10,16:12
Ahoj
kde v Kosiciach sa da zohnat susene drozdie, v TESCU napr?,
alebo niekde na Tahanovciach?

Diky
mimotemyRada by som Ti odpovedala, ale prečo si myslíš, že by som to mala vedieť? ;):D
calawen
02.01.10,18:26
Ahoj
kde v Kosiciach sa da zohnat susene drozdie, v TESCU napr?,
alebo niekde na Tahanovciach?

Diky

Ja som síce z KVP, ale v Bille sa dajú zohnať, tam kde majú múky, pudingy, vanilkové cukre a prášky do pečiva...
Alenka35
03.01.10,15:52
funguje to,
DanielaSL
03.01.10,15:57
funguje to,

Alenka čo funguje? Pekáreň či Porada? Vidím, že si tu nová, tak vitaj medzi nami :).
DanielaSL
03.01.10,15:58
Ahoj
kde v Kosiciach sa da zohnat susene drozdie, v TESCU napr?,
alebo niekde na Tahanovciach?

Diky

Určite v Bille a určite aj v Kauflande.... navyše v Kauflande býva aj najlepší výber rôznych druhov múky aj hotových zmesí pre pekárne.
bikam
07.01.10,07:43
Hotové zmesy sú najlepšie v LIDLI - a aj najlacnejšie. :rolleyes:
jana007
07.01.10,11:30
Hotové zmesy sú najlepšie v LIDLI - a aj najlacnejšie. :rolleyes:

A od dnes sú v akcii :
Zmes na pečenie chleba
od: 7.1.
do: 13.01.10



rôzne druhy
vhodná do domácej pekárne
1 kg



-33%
0,99*
pôvodná cena 1,49
deane7
07.01.10,11:38
To Vám chutia tie rôzne chleby v prášku? Ľudia moji, nemáte tých akože potravín dosť? Pekáreň som si kúpil hlavne pre zdravie a preto nebudem do seba strkať ďalšie nahrážky. :(
jana007
07.01.10,12:03
Ja pečiem z múky kúpenej v mlyne, ale dala som tip pre tých, čo pečú zo zmesí. Súhlasím s tebou, že chlebík upečený z vlastnej múky je oveľa zdravší a chutnejší.
andrea palcova
07.01.10,12:13
Podľa môjho názoru je tiež chlebík upečený z kúpenej múky a namiešaný podľa receptu oveľa chutnejší a zdravší. a nevyjde oveľa drahšie ako ten, ktorý sa robí zo zmesi.
deane7
07.01.10,14:10
Pozri tiež tému "Recepty" tam píšem aký robím ja a uvádzam aj cenu.
crazyjk
09.01.10,09:56
Domáca pekáreň je výborná vec.... konzistencia a kvalita je podľa môjho názoru lepšia v porovnaní s chlebom z obchodu. Máme pekáreň značky Hauser a funguje bezchybne. Je to aj celkom zábava, s priateľkou sa stále dohadujeme aký chlebík si ideme upiecť...a najlepšie je keď dopečie a na teplý chlieb si dáš maslo...paráda...
domáci chlieb, domáce výrobky, Slovenské výrobky... to musí byť!
zdenka131
09.01.10,10:02
Domáca pekáreň je výborná vec.... konzistencia a kvalita je podľa môjho názoru lepšia v porovnaní s chlebom z obchodu. Máme pekáreň značky Hauser a funguje bezchybne. Je to aj celkom zábava, s priateľkou sa stále dohadujeme aký chlebík si ideme upiecť...a najlepšie je keď dopečie a na teplý chlieb si dáš maslo...paráda...
domáci chlieb, domáce výrobky, Slovenské výrobky... to musí byť!
Súhlasím, doma pečený chlieb je výborný. Od doby, čo mám domácu pekáreň chlieb, rožky, bagety, sendvič vôbec nekupujem, len pečiem doma.
deane7
09.01.10,11:09
Ja tiež nekupujem, ale jednu maličkú výhradu, teda neviem či je to zdravé jesť teplý chlieb. Myslím že treba nechať vychladnúť.
calawen
09.01.10,11:19
Čo tam po zdraví? Ide o chuť! :D

Ja pre zlé znášanie pšenice a jej produktov nemôžem kupovaný chlieb a ani zmesy na chlieb, tak si pekávam špaldový. Aj naši si to pochvaľujú :---
joeandjoe
09.01.10,23:00
Ahojte,
ja mam doma pekaren OBH Nordica 6544, no velmi sa mi nepozdava, zatial som spravil 4. chlieb ale vsetky boli v strede mokre a nedopecene, skusal som aj dat menej vody, miesto 370 ml som dal asi 350, no vysledok rovnaky, mozte mi niekto poradit co s tym, bola velmi lacna, vraj v akcii, podarilo sa mi ju zohnat za 700skk, ale vyzera to ze moje obavy z lacnej kupy boli opodstatnene.
mmchd piekol som celozrnny, alebo tmavy psenicny chlieb, v navode je napisane ze v mojom pripade mam vypnut a znova zapnut pekaren po prvom mieseni, to tiez nepomohlo.

diky za pomoc
deane7
10.01.10,05:10
Nemyslím si že by tá chyba bola v pekárničke. Napíš nejaké bližšie podrobnosti, koľko múky dávaš na 350 ml vody? Koľko kvasníc? Aký program? Ja som tiež prvé 3 chleby nič moc. Veď čo som našiel nemalo by to byť zlé:

Bežná Cena: 118.00€ (3555 Sk) Ušetríte: 32.01 € (964 Sk)
Cena s DPH: 85.99€ (2591 Sk)
Dostupnosť : Tovar na sklade
Značka : OBH NORDICA
Kategória : Kuchynské spotrebiče /Domáce pekárne
Biela technika/Kuchynské spotrebiče
Dostupné ihneď/Biela technika

Automatická domáca pekárnička. Prednastaviteľný čas až 13 hodín. Program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch, celkom 12 programov vrátane programu na celozrnný chlieb, bezlepkové pečivo a rýchle pečenie. Funkcie pre udržiavanie pečiva v teplom stave podobu 60 min. Snímateľná nepriliehavá forma na pečenie pre ľahké vyklopenie upečeného chleba. Snímateľné veko s okienkom. Výkon 400 W

DETAILNÝ POPIS NORDICA 6544 DOMÁCA PEKÁREŇ
* prednastaviteľný čas až 13 hodín
* program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch
* celkom 12 programov vrátane programu na celozrnný chlieb a rýchle pečenie * funkcia pre udržovanie pečiva v teplom stave po dobu 60 min.
* snímateľná nepriľnavá pečiaca forma pre jednoduché vyklopenie upečeného chleba
* snímateľné veko s okienkom
* možnosť pečenia bezlepkového pečiva
zdenka131
10.01.10,05:15
Želám pohodový deň. To, že chlieb je v strede mokrý a nedopečený, môže spôsobovať nedostatočné prepečenie chlebu alebo riedke cesto. Celozrnný chlieb sa pečie na inom programe, ako základný. Zvolil si pri pečení správny program? Uvedenú pekáreň nepoznám, ja mám Moulinex, mne sa zatiaľ nič také nestalo. Viem však, že aj lacnejšie pekárne upečú dobrý chlieb. Neviem posúdiť, či si dal správne množstvo vody , lebo si neuviedol množstvo múky, ktorú si použil. Skús upiecť chlieb podľa iného receptu. Aj tu na porade sú uverejnené overené recepty, podľa ktorých sa chlieb podarí . Držím palce, aby sa ten nesledujúci chlieb už podaril.
Dáša_
10.01.10,06:20
Ahojte,
ja mam doma pekaren OBH Nordica 6544, no velmi sa mi nepozdava, zatial som spravil 4. chlieb ale vsetky boli v strede mokre a nedopecene, skusal som aj dat menej vody, miesto 370 ml som dal asi 350, no vysledok rovnaky, mozte mi niekto poradit co s tym, bola velmi lacna, vraj v akcii, podarilo sa mi ju zohnat za 700skk, ale vyzera to ze moje obavy z lacnej kupy boli opodstatnene.
mmchd piekol som celozrnny, alebo tmavy psenicny chlieb, v navode je napisane ze v mojom pripade mam vypnut a znova zapnut pekaren po prvom mieseni, to tiez nepomohlo.

diky za pomoc


skús najskôr upiecť obyčajný chlieb, s prevahou hladkej múky, najlepšie T1050, prípadne aj T650.
Ja dávam na 350 ml vody 1 lyžicu octu (proti drobeniu chleba pri krájaní), 2 lyžice oleja, 1,2 lyžičky soli, 550 g múky, z toho 500 hladkej a 50 ražnej a 1,5 lyžičky sušeného droždia.

No a potom začni uberať hladkú múku a pridávať celozrnnú. Ale odporúčam postupne.
deane7
10.01.10,09:50
* program pre dva bochníky o približne 675/450 gramoch
ak som to správne pochopil tak sa jedná o pomerne malý chlieb, teda si myslím že to by bolo veľa vody. Ja dám 400ml. vody na 600 gr. múky a 2 lyžice otrubov. Chlieb má 1000 gr. Skús si ten pomer nejako prerátať.
A recepry hľadaj v sekcii "Recepty"
joeandjoe
10.01.10,11:14
Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg :) )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE :) ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min
Dáša_
10.01.10,11:20
Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg :) )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE :) ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min


neviem, či máte v košiciach kaufland, ale tam je najlepší výber múky, okrem hladkej majú aj ražnú a te je podľa mna potrebná, aspon trochu. Naviac, v kauflande majú aj lastovičkové droždie, a to sa mi javí najlepšie.

Celozrnné programy majú zvyčajne dlhšiu dobu kysnutia prave preto, lebo tieto múky sú "tažšie", horšie kysnú. Ked dáš na tento program obyčajný chlieb, tak prekysne a potom je buď ušatý, alebo prepadne dovnútra.

Takže moja rada, uber vody - ja dávam na 550 g 350 ml vody. Nezabudni pridať soľ, ocot, olej. A program daj úplne najzákladnejší. Moje cesto nebýva vlhke, ale normálne taký bochník, ktorý počas kysnutia zdvihne svoj objem.
DanielaSL
10.01.10,11:40
Nepeč z hotových zmesí , ale ak máš recepty k tvojej pekárni , tak upeč najprv základný chlieb. Poprípade si nájdi tu na porade v téme Recepty pre domácu pekáreň taký recept, ktorý sa bude gramážou hodiť na pečenie v tvojej pekárni. Pripadá mi, že sa v nej pečú nejaké malé chlebíky..takže aj recept si potom musíš upraviť.
DanielaSL
10.01.10,11:43
Diky za reakcie,

2 krat som piekol so zmesi z lidlu, presne si nepamatam, ale bolo to na celozrnny tmavy chlieb (akurat viem ze to nebola znacka Bread Making Mix),
myslim ze zmesi som daval asi 500g (balenie bolo 1kg :) )
a vody 370
a potom som piekol so zmesi znacky Labeta - Cesnakovy chlieb
tam bolo 488gr + 12gr sus drozdie co bolo pribalene
a takisto 370ml vody, to som myslim ze dodrzal, ale potom sa mi zdalo ze ta zmes je navrchu mokra (no potom co cesto kleslo, a spravil sa krater, tak to bolo skoro ako strbske pleso, alebo skor mokry tanier od polievky)

Asi skusim spravit chlieb z jednotl ingrediencii, ale poradte kde sa daju kupit dobre (niekde v KE :) ), a napr ci v tescu kupim vsetky ingrediencie, myslim take kvalitnejsie, napr muku

a este k tym programom, daval som vzdy program na celozrnny chlieb, este pri tych celozrnnych mam vraj na vyber (podla navodu pekarn.) aj program na francuzky chlieb neviem aky je rozdiel, akurat franc dlhsie pecie asi o 10-15 min, a celozrn dlhsie kvasi, asi o 20min

Tu sú recepty, skús si pozrieť :
http://www.porada.sk/t97886-recepty-pre-domacu-pekaren.html

Tak ako ti radila Dáša, najlepší výber pre domáce pečenie má Kaufland. Nájdeš tam rôzne múky a tiež odporúčam lastovičkové droždie.
joeandjoe
10.01.10,12:41
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden :)
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) :), popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu :) )
este raz diky za rady, zatial sa majte
deane7
10.01.10,12:58
Neboj sa naučíš sa. Ja som kúpil také nejaké chrumky na Morave v priesvitnom kýbliku, v ňom mám hladkú múku a v druhom takom istom ražnú.(videl som taký aj v Lidli) V inej plastovej nádobke mám otruby. Takže si do nádoby z pekárničky dám najskôr vodu, lyžicu octu a lyžicu oleja. Potom múku, otruby a nejaké semienka, slnečnicové vylúpané samozrejme. Na jednu stranu lyžičku cukru, naň rozdrvím štvrťku modrých kvasníc, nepoužívam žiadne práškové. Na druhú stranu dám lyžičku soli. Celá príprava asi 2 minúty a žiaden bordel, niekedy máličko múky čo hneď zhrniem. Je to veľmi jednoduché a rýchle. Program používam základný, ten celozrný sa takmer nelíši. Zbytočne prestavovať.
DanielaSL
10.01.10,13:21
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden :)
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) :), popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu :) )
este raz diky za rady, zatial sa majte

Zásadne si robím svoju zmes..osvedčený recept od Dáši, čoskoro budeš mať takú prax, že ani toho veľa neušpiníš a budeš to mať raz dva. Hotová zmes je pohodlná..ale moja je moja, viem čo tam dám a viem, že chlebík bude chutiť. Aj keď jednu zmes na pohánkový chlieb z Kauflandu mám doma v rezerve...... ;):)
Dáša_
10.01.10,13:36
Neboj sa naučíš sa. Ja som kúpil také nejaké chrumky na Morave v priesvitnom kýbliku, v ňom mám hladkú múku a v druhom takom istom ražnú.(videl som taký aj v Lidli) V inej plastovej nádobke mám otruby. Takže si do nádoby z pekárničky dám najskôr vodu, lyžicu octu a lyžicu oleja. Potom múku, otruby a nejaké semienka, slnečnicové vylúpané samozrejme. Na jednu stranu lyžičku cukru, naň rozdrvím štvrťku modrých kvasníc, nepoužívam žiadne práškové. Na druhú stranu dám lyžičku soli. Celá príprava asi 2 minúty a žiaden bordel, niekedy máličko múky čo hneď zhrniem. Je to veľmi jednoduché a rýchle. Program používam základný, ten celozrný sa takmer nelíši. Zbytočne prestavovať.

ja som si zvykla soľ dať rovno do vody - potom už neriešim, kam dať kvasnice a kam soľ.
deane7
10.01.10,17:04
Ono to má význam asi len pri naprogramovaní času kedy sa má začať piecť. Ja to nezvyknem využívať, by ma šľahlo keby mi začala skoro ráno cinkať a miešať.
kukučka
10.02.10,13:58
ja tiež nepoužívam odložený štart a najmä nie teraz, keď som prestala používať hladkú múku a ani by sa to nedalo, pretože bez nej je to cesto úplne iné a občas potrebuje môj zásah. Je také "blativé" a mieša sa len spodok, tak mu pomôžem stierkou. Ale to tiež nie vždy, podľa toho, aké múky namiešam.
Celozrné cesto potrebuje kratšie miešanie a dlhšie kysnutie, nemám bezlepkový program a tak používam celozrný, ale skrátený, cca 2,5 hod ale hlavne ho ešte po skončení programu dám ďalej piecť asi na pol hodiny, podľa potreby.
Používam špaldu, ražnú, ovsenú, pohánkovú a vločky, namiesto octu citrónovú šťavu a domácu bravčovú masť a orechy.
Je veľmi hutný, objem oproti normálnemu o tretinu menší, je úplne hnedý a skutočne výborný, veľmi sýty.
mazanova
11.02.10,09:45
no, tak asi budem pokracovat s experimentovanim, na buduci tyzden :)
este jedna vec ma napadla, co pouzivate skor hotove zmesi alebo si robite zmesi samy(i) :), popr co povazujete za lepsie, s tym ze sa berie do uvahy jak kvalita chleba (hlavne chut) tak pohodlie pri priprave, (ok, ked som prvykrat vazil a daval dokopy vsetky ingred. tak som zaspinil celu kuchynu :) )
este raz diky za rady, zatial sa majte
Prečítali Ste si na zmesiach zloženie!, ja som ešte ani raz nekúpila zmes!!!, preto som kúpila pekáreň, aby som mala zdravý chlieb!
Zmesi obsahujú konzervanty!!! to si môžete rovno kúpiť chclieb v obchode......
marianni
20.02.10,13:08
Ahojte, chcem sa opytat mate niekto pekaren "unhold" model 58611. Pripadne mi poradit, kde robim chybu pri peceni kolacov? Vzdy sa mi na bokoch a dole pripalia. Nezalezi, ci pouzijem program basic akobe sladky chlieb. Ked peciem chleba je to ok, ale kolace su vzdy pripalene a vysusene. Casto sa stane, ze kolac je vo vnutri surovy a vonku sa uz pripeka. Dakujem za radu
Dáša_
20.02.10,14:19
Ahojte, chcem sa opytat mate niekto pekaren "unhold" model 58611. Pripadne mi poradit, kde robim chybu pri peceni kolacov? Vzdy sa mi na bokoch a dole pripalia. Nezalezi, ci pouzijem program basic akobe sladky chlieb. Ked peciem chleba je to ok, ale kolace su vzdy pripalene a vysusene. Casto sa stane, ze kolac je vo vnutri surovy a vonku sa uz pripeka. Dakujem za radu


ja mam unold, ale asi ti neporadím - na sladke si len necham vymiešať cesto, pečiem na plechu v rúre.
marianni
22.02.10,06:30
Ahoj Daska, dakujem velmi pekne
bupi
11.04.10,16:44
Nemate niekto pekaren SHG BB 1350? Hladam slovensky alebo cesky navod. Dakujem
imada
12.04.10,08:48
mám doma pekáreň vzše roka nájsť ten najlepší recept chvílu trvalo ale oplatilo sa skúšať doma vyrobený chlie bez Ečiek a iných prísad sa nedá porovnať s chlebom kupeným v nejakom retazci.
Gizmof
19.04.10,12:59
Zdravím, odporučili by ste mi nejakú pekáreň tak do 40-45€? Rozmýšľam nad SENCOR SBR 930 SS ale neviem aké má programy. Máte s ňou niekto skúsenosť? Diky :)
alla66
20.04.10,15:11
Zdravím, odporučili by ste mi nejakú pekáreň tak do 40-45€? Rozmýšľam nad SENCOR SBR 930 SS ale neviem aké má programy. Máte s ňou niekto skúsenosť? Diky :)
Ahoj, nie je náhodou tento typ v akcii v nemenovanom hypermarkete? Priateľka ju už dva roky používa / myslím si, že je to táto značka / a nemá žiadne výhrady... Ak hľadáš pekárničku do 40 € poradila by som ti pekáreň z Lidla, ktorá prešla testom kvality a porazila drahšie značkové sestričky:) veľké plus vidím v tom, že si v prípade poškodenia povrchovej vrstvy môžeš doobjednať náhradnú vaničku a háky ... nedávno bola v ponuke, snáď ešte jednu nájdeš, ktorá čaká na teba;)
Zdenka 0705
20.04.10,15:18
Súhlasím s Allou, mám pekárničku z Lídla už vyše roka a som s ňou mimoriadne spokojná. Je to tá oválna biela, s dvomi hákmi, Bifinett.
Nedávno bola v akcii.
Gizmof
20.04.10,17:05
A čo takto ETA 065290000? Chlieb do 1,3Kg, robí aj bezlepkové (aj keď zatial netreba) ale neviem aké má programy a nikde žiadna recenzia. A hlavne ETA je pre mňa kvalitnejšia značka. Tá z Lidla má dva miešače a to sa vraj môže pokaziť skôr ako keď je iba jeden.
alla66
20.04.10,22:07
A čo takto ETA 065290000? Chlieb do 1,3Kg, robí aj bezlepkové (aj keď zatial netreba) ale neviem aké má programy a nikde žiadna recenzia. A hlavne ETA je pre mňa kvalitnejšia značka. Tá z Lidla má dva miešače a to sa vraj môže pokaziť skôr ako keď je iba jeden.
recenzie na pekáreň ETA 065290000 som nikde nenašla, iba základné informácie

vhodná pre prípravu chleba, tortových korpusov,
cesta na pizzu, bagiet a praclíkov
vhodná pre prípravu stravy pre bezlepkové diéty
vhodná pre prípravu džemov
plno automatická príprava cesta a džemu
objem - max. do 1,3 kg chleba
forma na chlieb s antiadhéznou povrchovou úpravou
11 prednastaviteľných programov pre prípravu chleba
1 prednastaviteľný program pre prípravu džemov
13-násť hodinový časový spínač
akustický signál pre vloženie ďalších ingrediencií
1x miešací hák

....pridám pár odkazov...
http://www.mojapekaren.sk/ako-vyberat-domacu-pekaren
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=list&kat=11
http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_historie_peceni.php?d=533
...je na tebe, ako sa rozhodneš. Čo sa má pokaziť, sa pokazí....nezáleží, či budeš mať najdrahšiu značkovú pekáreň, alebo obyčajný brak
aninocka
21.04.10,06:41
S tou korkou to skusim. Zboznujem chrumkavu korku, ale fakt je, ze z pekarnicky, taka nie je. Hadam toto pomoze. Dakujem za tip
imada
21.04.10,13:56
máme doma Etu Delicu asi 2,5 roka a zatial bez problémou
marulik
03.05.10,15:30
milé pekárky
pomôžte mi ak sa dá
dala som robiť briošku a dajako mi to narástlo už je to pod sklom
otvorit to nechcem ale čo robiť?????
Xanti
03.05.10,15:36
milé pekárky
pomôžte mi ak sa dá
dala som robiť briošku a dajako mi to narástlo už je to pod sklom
otvorit to nechcem ale čo robiť?????
Nechaj tak neotváraj. Asi si dala priveľa cesta na pekárničku, ale aj moja kilová dokázala upiecť 1,2 kg mazanec. Takže nechaj sa prekvapiť.
Zdenka 0705
03.05.10,15:51
a nedala si viac droždia ako bolo v recepte?...raz mi tak narástlo, som sa tešila...a pred koncom pečenia sa prevalilo...aj to sa stáva :)
marulik
03.05.10,15:53
robím Dankinu briošku
má tam napísané 750 g
vážim všetko na digitálnej váhe
ozaj tam nie je viac
jediný rozdiel je že som dala riadne droždie nie suché, to by mohol byť problém? resp. dôvod? prečo tak vybehla, este 5 minut a nechám ju hodku stát len teraz nemôžem ani kuknúť či je prepečená
marulik
03.05.10,15:53
Zdenka
asi som ti odpovedala v predchádzajucom príspevku
marulik
03.05.10,15:59
no dopiekla
ešte nemám odskúšané či ukazuje ten čas 60 min na udržiavanie teploty
neprevalila sa, sklo ju akoby zastavilo je aj pekná ružová
len nemám odvahu ju otvoriť a kuknúť špajlou či je dobre upečená
možno teplom dôjde, ked takto narástla
potom fotnem ako vyzerá
len neviem či treba aj zmenšovať obrázky alebo vojde celý obrázok ako je sfotnutý
marulik
03.05.10,16:19
to Zdenka
tak som to bola pozrieť a je to padnuté
neva budem skusat dalej
Zdenka 0705
03.05.10,16:41
to Zdenka
tak som to bola pozrieť a je to padnuté
neva budem skusat dalej
Asi Ti to urobilo to čerstvé droždie. Ja som tuším vtedy, keď sa mi to stalo, tiež dala čerstvé, už je to dávnejšie. Odvtedy používam do pekárničky len sušené, modré s lastovičkou z Kauflandu, podľa rád skorších pekárok :)
Skúšaj, sama prídeš na to, čo ktorý koláčik či chlebík potrebuje. Ja pekávam zatiaľ len chlebík, alebo pekárničku používam na miesenie, v lete som varila aj džem.
To udržiavanie teploty nepoužívam, akonáhle ukončí pečenie, vypnem, nádobku vytiahnem, nechám 10 min. chlebík vo vaničke zakrytý utierkou, až potom vyberiem. Horúci trošku potriem vodou s kvapkou oleja, zabalím do utierky a dám na stojan vychladnúť.
marulik
03.05.10,17:22
ako vložiť fotky?
sfotila som ako to vyzerá prekrojené
zaujímavé že splasla po bokoch a troška hore
marulik
03.05.10,17:50
už som to našla
tak Dankina brioška ala moja

ale chutovo je vynikajúca, napriek tomu že vyzerá nevábne na prvý pohľad
stačí najnižšie prepečenie lebo toto stredné má hrubšiu kôrku
tak nabuduce dám práskové droždie a uvidíme čo to urobí

ale zhodnotenie tých pekárok a pekárov čo pečú dlhšie mi vôbec nebude vadiť, aspon sa vyvarujem chýb

Zdenka v našej diere Kaufík nie je, tak o modrej lastovičke môžem iba snívať
DanielaSL
03.05.10,18:03
už som to našla
tak Dankina brioška ala moja

ale chutovo je vynikajúca, napriek tomu že vyzerá nevábne na prvý pohľad
stačí najnižšie prepečenie lebo toto stredné má hrubšiu kôrku
tak nabuduce dám práskové droždie a uvidíme čo to urobí

ale zhodnotenie tých pekárok a pekárov čo pečú dlhšie mi vôbec nebude vadiť, aspon sa vyvarujem chýb

Zdenka v našej diere Kaufík nie je, tak o modrej lastovičke môžem iba snívať

Marulík nezúfaj.....ani mne sa vždy nepodarí..naopak svokre sa zase vydarila vždy, ale chlebík má nepodarený...na tvare nezáleží, ale hlavne, že je chutná a dá sa jesť.
jozka56
03.05.10,18:12
A ja sa teším, že tie nevydarené chlebíky má kto skonzumovať. Sú to psy môjho suseda, ani neprotestujú.
Ale do pekárničky, teda do cesta, používam len sušené droždie, na značke nezáleží.
marulik
03.05.10,18:25
dievčatá nie som zúfajúci typ
naopak si to všetko vychutnávam, pretože všetko nové ma posúva ďalej o krok, som chlebopečivový žrút a musím niečo robiť pre svoje zdravie, tak preto pekárnička

Jožka, nemusím krmiť susedovie psa, môj malý šrotovník - kríženec spáše všetko čo jej ponúknem, stačí že vidí ako ja jem a chutí aj jej
a teraz ma napadla taká najdôležitejšia vec - múka, nie je tam napísané že aká, a dala som ZLATKU, ktorá je na pečivo a koláčiky a to bude tá chyba - pretože je obohatená o nejaké somarinky ktorým nerozumiem

Danka používaš obyčajnú hladku? alebo T650? alebo akú???
Zdenka 0705
03.05.10,18:26
Marulík, podľa fota je to tým droždím. Kúp sušené, aj dr. Oetkar je dobrý, aj iné. Hlavne ho nemaj dlho otvorené, alebo ho dobre uzatvor po použití, lebp aj to niekedy zradí pri kysnutí.
Ja poslednou dobou pekávam z 3 druhov múk a ovs. vločiek s orechmi a semiačkami. Mám ho v receptoch a zakaždým je iný, záleží od druhu a kvality múk.
...a je fajn, že nezúfaš a skúšaš :)
janka51
04.05.10,06:28
to Zdenka
tak som to bola pozrieť a je to padnuté
neva budem skusat dalej
marulik niekedy veľmi vybehne a potom padne aj ak je riedšie cesto a droždie používam len sušené a ak Ti ešte môžem poradiť tak v predajni potravin CBA je najlacnejšie a naozaj dobré. Mam ho odskúšané lebo dá sa povedať že chlebík pečiem každý druhý deň.
janka51
04.05.10,06:38
no dopiekla
ešte nemám odskúšané či ukazuje ten čas 60 min na udržiavanie teploty
neprevalila sa, sklo ju akoby zastavilo je aj pekná ružová
len nemám odvahu ju otvoriť a kuknúť špajlou či je dobre upečená
možno teplom dôjde, ked takto narástla
potom fotnem ako vyzerá
len neviem či treba aj zmenšovať obrázky alebo vojde celý obrázok ako je sfotnutý
Ešte som zabudla to udržiavanie teploty platí ja ho dosť často nechávam a chlebík sa mi zdá vtedy lepší veď to môžeš vyskúšať a posúdiš sama, ale potom ho hneď vyberám z vaničky, lebo inač sa spodok zapari a zabalím do utierky položím na rošt.
janka51
04.05.10,06:46
už som to našla
tak Dankina brioška ala moja

ale chutovo je vynikajúca, napriek tomu že vyzerá nevábne na prvý pohľad
stačí najnižšie prepečenie lebo toto stredné má hrubšiu kôrku
tak nabuduce dám práskové droždie a uvidíme čo to urobí

ale zhodnotenie tých pekárok a pekárov čo pečú dlhšie mi vôbec nebude vadiť, aspon sa vyvarujem chýb

Zdenka v našej diere Kaufík nie je, tak o modrej lastovičke môžem iba snívať
najnižšie pečenie neviem či bude dobrý nápad ja pečiem stále na vyššom ale veď ty sama prídeš na to čo je lepšie ako sa povie človek sa učí na vlastných chybách. Želám Ti nech sa Ti darí.
marulik
04.05.10,10:40
janka51 ďakujem
Vlastas
16.06.10,18:10
Skoro každá pekáreň má funkciu aj varenie džemu. Nakoľko mi manžel priniesol miesto 10kg iba 35kg jahôd,chcela som si urýchliť výrobu džemu a tak som dala robiť aj do pekárne BMXXL Tesco. Už pri prvej dávke som sa zhrozila, že to v tej pekárni tak muselo vrieť, že mi trochu prevrelo cez pečúcu nádobu. Trochu som to umyla a dala som druhú a hneď aj tretiu dávku. No keď som išla pekáreň čistiť, 100x som to oľutovala. Najskôr namočiť na niekoľko hodín a potom čistiť. Za ten čas by som bola urobila aj 10 dávok jahodového džemu. Máte aj vy s týmto skúsenosti, alebo som robila niečo zle??? :eek::eek::eek:
Llívia
17.06.10,04:47
...Danka používaš obyčajnú hladku? alebo T650? alebo akú???

Nie som síce Danka :D, ale dovolím si aj tak odpovedať: používame T650 (mam tvrdí, že to je "chlebová" múka).


Ešte som zabudla to udržiavanie teploty platí ja ho dosť často nechávam a chlebík sa mi zdá vtedy lepší veď to môžeš vyskúšať a posúdiš sama, ale potom ho hneď vyberám z vaničky, lebo inač sa spodok zapari a zabalím do utierky položím na rošt.

Nemám dobré skúsenosti s tým, keď sa nechá chlieb po skončení programu v pekárni (Moulinex XXL) - kôrka sa strašne zapečie a je ako suchár.
Chlieb po vytiahnutí z pekárne je dobré trochu potrieť studenou vodou a takto ho zabaliť do utierky - kôrka je potom mäkšia.
Dáša_
17.06.10,04:51
Nie som síce Danka :D, ale dovolím si aj tak odpovedať: používame T650 (mam tvrdí, že to je "chlebová" múka).

Ak sa podarí zohnať, tak je lepsia T1050, to je originál chlebová múka. A dobré je aspon 50 g ražnej múky k tomu.

U nás sa dá T1050 zohnať občas v jednote a ražná býva k dostaniu v kauflande.
Llívia
17.06.10,05:00
Ak sa podarí zohnať, tak je lepsia T1050, to je originál chlebová múka. A dobré je aspon 50 g ražnej múky k tomu.

U nás sa dá T1050 zohnať občas v jednote a ražná býva k dostaniu v kauflande.

U nás v Jednote je len T650. Pečiem väčšinou chleby typu: co dúm dal, t.j. akú ražnú, celozrnnú, špaldovú atď. múku (+ k tomu slnečnica, tekvica, ovsené vločky) nájdem v špajzi. :D A dávam tak 3/4 ražnej, celozrnnej atď. múky, len zvyšok "bielej".
Dáša_
17.06.10,05:42
U nás v Jednote je len T650. Pečiem väčšinou chleby typu: co dúm dal, t.j. akú ražnú, celozrnnú, špaldovú atď. múku (+ k tomu slnečnica, tekvica, ovsené vločky) nájdem v špajzi. :D A dávam tak 3/4 ražnej, celozrnnej atď. múky, len zvyšok "bielej".

Jasne, každý si časom nájde ten svoj recept, postup, suroviny. A to je na tej pekárni fajn, urobiť si podľa seba.
mazanova
17.06.10,08:57
Fajn téma,
práve som sa chcela pýtať na skúsenosti z varenia džemu...:
ja som v nedeľu v noci (príduc z chalupy s kýblikom narobenej zmesi na džem) použila pekáreň - (tiež TESCO) a výsledok: program trvá 90 min., čudujem sa, že Ti vytieklo (resp. vyvrelo) asi si dala veľké množstvo - ja som dávala tak asi 5 naberačiek - čiže metlička bola prekrytá približne 2-3 cm a v pohode - nič ani kvapka nevybrblala...
Neviem ako džem vydrží, lebo ja mám iný problém, je riedky - zdá sa mi, že sa vyparilo počas programu menej vody ako keď robím džem klasicky na sporáku. Ešte som ho neskúšala. Síce redšie džemy mám na pečenie radšej, len mám obavy či nezačne pracovať!!! Asi ho vysterilizujem pre istotu, lebo sa bojím a navyše ja nedávam žiadne gelfixy a podobné "prezervatívy" ako to volá môj Adam, iba kúsok kyseliny citronovej kvôli zachovaniu farby + predpísanú dávku cukru (sme jeho nepriatelia) dávam iba z jednej tretiny.

Skoro každá pekáreň má funkciu aj varenie džemu. Nakoľko mi manžel priniesol miesto 10kg iba 35kg jahôd,chcela som si urýchliť výrobu džemu a tak som dala robiť aj do pekárne BMXXL Tesco. Už pri prvej dávke som sa zhrozila, že to v tej pekárni tak muselo vrieť, že mi trochu prevrelo cez pečúcu nádobu. Trochu som to umyla a dala som druhú a hneď aj tretiu dávku. No keď som išla pekáreň čistiť, 100x som to oľutovala. Najskôr namočiť na niekoľko hodín a potom čistiť. Za ten čas by som bola urobila aj 10 dávok jahodového džemu. Máte aj vy s týmto skúsenosti, alebo som robila niečo zle??? :eek::eek::eek:
Vlastas
17.06.10,12:27
Fajn téma,
práve som sa chcela pýtať na skúsenosti z varenia džemu...:
ja som v nedeľu v noci (príduc z chalupy s kýblikom narobenej zmesi na džem) použila pekáreň - (tiež TESCO) a výsledok: program trvá 90 min., čudujem sa, že Ti vytieklo (resp. vyvrelo) asi si dala veľké množstvo - ja som dávala tak asi 5 naberačiek - čiže metlička bola prekrytá približne 2-3 cm a v pohode - nič ani kvapka nevybrblala...
Neviem ako džem vydrží, lebo ja mám iný problém, je riedky - zdá sa mi, že sa vyparilo počas programu menej vody ako keď robím džem klasicky na sporáku. Ešte som ho neskúšala. Síce redšie džemy mám na pečenie radšej, len mám obavy či nezačne pracovať!!! Asi ho vysterilizujem pre istotu, lebo sa bojím a navyše ja nedávam žiadne gelfixy a podobné "prezervatívy" ako to volá môj Adam, iba kúsok kyseliny citronovej kvôli zachovaniu farby + predpísanú dávku cukru (sme jeho nepriatelia) dávam iba z jednej tretiny.

No ja som dala 1kg jahôd(zmixovaných) a 1/2kg želírovacieho cukru. Džem je výborný, má super konzistenciu. Asi dám na budúce len polovičnú dávku, ale to sa mi zdá neekonomické. Program džem trvá 90 min. za ten čas uvarím v rajnici 4 dávky (4x 1kg ovocia+ cukor). Takže asi ostanem pri rajnici.
bikam
19.06.10,05:03
Z vlastnej skúsenosti odporúčam vyrobený džem zasterilizovať. Sterilizovaný mi vydržal celý rok, až kým sa nezjedol :rolleyes:.
lujza.j
19.06.10,12:08
Z vlastnej skúsenosti odporúčam vyrobený džem zasterilizovať. Sterilizovaný mi vydržal celý rok, až kým sa nezjedol :rolleyes:.
ja z vlastnej skúsenosti, džem nesterilizujem, uvarím, dám do pohárov potom do deky pre pomalé ochladzovanie. mám aj 7 ročný marhulový a je stále bohovský:);)
Llívia
19.06.10,14:17
ja z vlastnej skúsenosti, džem nesterilizujem, uvarím, dám do pohárov potom do deky pre pomalé ochladzovanie. mám aj 7 ročný marhulový a je stále bohovský:);)

Mama džem tiež nesterilizuje. Horúci ho naleje do nahriatych pohárov, zatvorí viečkami, poháre obráti hore dnom, po 10 min. ich zase obráti dolu dnom (keď zabudne, nechá ich tak aj do vychladnutia, nič sa nestane, len džem zostane "visieť" pri viečku). Tiež máme aj 2 - 3 roky starý džem a stále je dobrý, nekazí sa.
Mňam, marhuľový džem od maminky - dobrota, super hlavne na torty, ten kupovaný sa môže schovať! Už len čakám, kedy budú lacnejšie marhule. Teraz stále varí jahodový džem - jahôd sa nám nakotilo do aleluja. :)
jana3121966
13.10.10,19:44
A nemas k tej pekarni navod?Ja mam presne taku istu kupila som vcera v bazari ale neviem ju obsluhovat pokial sa da posli mi navod na mail jana3121966@zoznam.sk budem ti velmi vdacna
jana3121966
13.10.10,19:47
A nemas k nej navod?Ja som vcera kupila tento typ v bazari a neviem to obsluhovat pokial by si mi navod poslala budem ti velmi vdacna jana3121966@zoznam.sk to je moj mail
Llívia
13.10.10,20:43
jana3121966, na koho príspevok reaguješ, resp. napíš značku pekárne, snáď niekto návod má.
kukučka
13.10.10,20:48
daj do googlu, nájdeš
veronat
17.10.10,20:25
Super vec ta pekaren
peter.zrnko
02.11.10,08:30
Súhlasím s Danielou, mám tú s dvomi hákmi, je výborná. A je to Bifinett KH 1171. Má odložený štart, 12 programov a chlebík sa môže robiť až v troch veľkostiach, 750g, 1000g a 1250g.
Náhradné diely /vanička, háky/ sa dajú doobjednať u nás na dobierku, je priložený objednávkový list.

Mám záujem o náhradný diel - vaničku. Kde sa dá zohnať a za akú cenu? Vďaka.
Zdenka 0705
02.11.10,09:14
Mala som priložený objednávkový list, tak napíšem firmu:
ELBYT
Masarykova 16/B
080 01 Prešov
tel. 051/7721414
Samotnú vaničku tam neponúkajú, majú ju + 2 háky za cenu 10 € + 5 € ost. náklady /balné, poštovné/.
Samotné háky 4 ks tiež za 10 €.
fedroc
02.11.10,16:55
uz si kupila si spokojna?
tina1
02.11.10,17:12
Mala som priložený objednávkový list, tak napíšem firmu:
ELBYT
Masarykova 16/B
080 01 Prešov
tel. 051/7721414
Samotnú vaničku tam neponúkajú, majú ju + 2 háky za cenu 10 € + 5 € ost. náklady /balné, poštovné/.
Samotné háky 4 ks tiež za 10 €.

Samostatna vanicka sa nevyplati kupit. Stoji skoro ako nova pekarnicka. Chcela som pripojit link, ale stranka je nefunkcna.
betka631
02.11.10,17:52
kukučka
09.11.10,23:22
náhradné diely skúste tu http://www.hospol.sk/?go=servis
vlado.46
23.04.11,16:24
ahojte poradi mi niekto ake psychotesty si treba najsť ak ako vodič na bus budem to za par dni apsolvovať
betrix
23.04.11,16:54
:) Ak si si nevšimol, toto je o domácej pekárni na chlieb.
milagros208
25.05.11,05:32
Ahojte. Ja by som sa chcela spýtať, či nemá niekto skúsenosti s domácou pekárňou ETA 0147 90000. Teraz ju majú v akcii za 35 Eur.
Ďakujem.
lujza.j
25.05.11,16:49
Ahojte. Ja by som sa chcela spýtať, či nemá niekto skúsenosti s domácou pekárňou ETA 0147 90000. Teraz ju majú v akcii za 35 Eur.
Ďakujem.

ja nemám Etu, ale dvaja kolegovia áno, povedali že je ok.ja mám inú.popis vyzerá dobre, za tú cenu by som určite neváhala:)
alla66
25.05.11,18:14
Ahojte. Ja by som sa chcela spýtať, či nemá niekto skúsenosti s domácou pekárňou ETA 0147 90000. Teraz ju majú v akcii za 35 Eur.
Ďakujem.
Včera mi v Nay padla do oka vysoká krabica a nakoniec som podľa cenovky zistila, že je to táto pekáreň. http://elektronakup.sk/images/products/7311/small.jpg
Rozmery (v x š x h): 39 x 48,6 x 26,5 cm
Hmotnosť výrobku: 4,7kg


Po otvorení veka sa mi zdalo, že má menšiu nádobu ako pekáreň z Lídla.:confused:
(Bifinet má rozmery:š 25 cm x h 39 cm x v 27 cm.... býva v akcii za 29 €, Príkon: 850 W, tri veľkosti chleba 750g, 1000g, 1250g)

V Ete upečieš iba dve veľkosti chleba 0,9 kg a 1,35 kg ..... príkon iba 700 W.
Prikláňam sa k pekárni z Lídla Bifinett KH 1171

So značkou Eta nemám dobrú skúsenosť ( sendvičovač - po prvom použití opadával teflón) :mee:

To neznamená, že táto pekáreň nie je dobrá.:) Keď ju kúpiš, testuj a nezabudni sa ozvať;)
...ak sa Ti niečo pohurká, v predajni spíšete reklamáciu:)

Pre porovnanie: http://www.domaci-pekarna-shop.cz/?p=productsMore&iProduct=104&sName=Domaci-pekarna-ETA-0147-90000-Gemina-
http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_historie_peceni.php?d=533
milagros208
26.05.11,04:16
Ďakujem za odpovede. Ešte som sa nerozhodla, či si túto pekáreň kúpim alebo počkám na nejakú inú dobrú ponuku. Ak budem mať niečo nové určite sa podelím o svoje skúsenosti.
hnedoočka
26.05.11,04:56
Včera mi v Nay padla do oka vysoká krabica a nakoniec som podľa cenovky zistila, že je to táto pekáreň. http://elektronakup.sk/images/products/7311/small.jpg
Rozmery (v x š x h): 39 x 48,6 x 26,5 cm
Hmotnosť výrobku: 4,7kg


Po otvorení veka sa mi zdalo, že má menšiu nádobu ako pekáreň z Lídla.:confused:
(Bifinet má rozmery:š 25 cm x h 39 cm x v 27 cm.... býva v akcii za 29 €, Príkon: 850 W, tri veľkosti chleba 750g, 1000g, 1250g)

V Ete upečieš iba dve veľkosti chleba 0,9 kg a 1,35 kg ..... príkon iba 700 W.
Prikláňam sa k pekárni z Lídla Bifinett KH 1171

So značkou Eta nemám dobrú skúsenosť ( sendvičovač - po prvom použití opadával teflón) :mee:

To neznamená, že táto pekáreň nie je dobrá.:) Keď ju kúpiš, testuj a nezabudni sa ozvať;)
...ak sa Ti niečo pohurká, v predajni spíšete reklamáciu:)

Pre porovnanie: http://www.domaci-pekarna-shop.cz/?p=productsMore&iProduct=104&sName=Domaci-pekarna-ETA-0147-90000-Gemina-
http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_historie_peceni.php?d=533

alla, díky, díky...presne takú som si v Lidl-i kúpila, ešte som piekla na nej len 2x ,ale chlebík je výborný a tento návod mi pomohol ešte nejaké veci objasniť.
arizona
01.06.11,04:22
Dievcence, ste ma napasmali na kupu pekarnicky. pozerala som ponuku na nete, je toho velmi vela, tazko sa rozhodnut...

Viete mi poradit na co sa zamerat pri vybere a kupe? Nejake parametre,znacka a pod. ?
Marína
01.06.11,05:26
Janka, poradiť ti neviem, ja chlieb pečiem v rúre, ale spomenula som si, že vyššie uvedenú pekáreň majú od pondelka v Lidli. Kuk http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_15500.htm
pavlinka
01.06.11,06:33
V Lidli majú v automat na pečenie chleba je to domáca pekáreň alebo niečo obdobné? Má niekto práve s týmto výrobkom skúsenosti?
DanielaSL
01.06.11,06:40
Áno..je to výborná pekárnička na chlieb..má ju svokra aj moji rodičia....kľudne ak zvažuješ kúpiť, tak si ju kúp...Máme s ňou dobré skúsenosti. Naši odkedy ju majú tak už len pečú chlebík....len si treba nájsť ten správny recept...ale ten tiež nájdeš tu. http://www.porada.sk/t97886-recepty-pre-domacu-pekaren.html
Zdenka 0705
01.06.11,06:44
Načo kupovať drahú značkovú, keď je overená aj pekárnička z Lidla.
Ja ju mám tiež a som s ňou spokojná.
pavlinka
01.06.11,07:38
Trocha som hladala na nete. Prišla som na to že nedávno bola táto istá pekáreň v Lidli ovela lacnejšia.Teraz neviem čo myslíte treba čakať na akciu alebo radšiej kúpiť lebo bude drahšia a drahšia ako všetko.
Luna
01.06.11,07:42
Ja mám pekáreň z Lidla a som s ňou spokojná.
arizona
01.06.11,07:49
Tie z Lidlu maju aj nejaku znacku? Myslim, ze ci ich dostat aj v eschopoch,alebo su to iba pre nich vyrabane...?
kukučka
01.06.11,08:04
tu máte ešte lacnejšiu, má aj bezlepkový program
http://www.elimal.sk/domaci-pekarny/domaci-pekarna-sencor-sbr-950-ss-7/

v podstate je to jedno, väčšina je asi robená v Číne
keď začali v Lidli predávať pekárne chcela som kúpiť a dcéra, že načo...potom mi kúpili 2x drahšiu
a švagriná na tej z Lidla pečie dodnes
Luna
01.06.11,09:00
Tie z Lidlu maju aj nejaku znacku? Myslim, ze ci ich dostat aj v eschopoch,alebo su to iba pre nich vyrabane...?



Pekáreň z Lidla sa volá Bifinett.
DanielaSL
01.06.11,09:05
Trocha som hladala na nete. Prišla som na to že nedávno bola táto istá pekáreň v Lidli ovela lacnejšia.Teraz neviem čo myslíte treba čakať na akciu alebo radšiej kúpiť lebo bude drahšia a drahšia ako všetko.

Koľko tam stojí teraz ? Inak tie pekárne až nejako často nemávajú..keď som chcela kúpiť našim, tak som dosť dlho čakala, kým sa v Lidli objaví....Záleží, či ju chceš využívať hneď...alebo budeš čakať...a riskovať, že možno bude aj drahšia...
Marína
01.06.11,09:22
Dani, 49 €. Klikni na link v prísp. 1696, pozri či je to tá "vaša".
Zdenka 0705
01.06.11,10:06
Je to ona, len v roku 2009 som za ňu dala 29,99 evri. Takže 2 roky ubehli ako voda a paragón môžem o mesiac vyhodiť :D
DanielaSL
01.06.11,10:39
Ani 49 nie je veľa, keď porovnám ceny s inými....Zdenka my sme za toľko kúpili svokre..ale keď som kupovala našim, tak už bola drahšia.... a tiež to bolo asi v 2009. Inak keď má Lidl tie ich výpredaje...tak som už videla aj tam..za nižšiu cenu. Ale bola to tá druhá..s jednou vrtuľkou.
sprievodca5
01.06.11,16:23
dobrý večer.
prosím Vás vie niekto poradiť s domácimi pekárňami chleba? na trhu je ich strašne veľa. chceme to kúpiť pre vlastnú potrebu. či sa to oplati kúpiť a aký je vlastne postup? dakujem
betka631
01.06.11,16:27
sprievodca5
01.06.11,16:55
ďakujem za radu. je tam toho plno. už len si niečo vybrať
DanielaSL
01.06.11,18:57
Moja rada je, treba kúpiť, keď chcete piecť dobrý chlebík.....a postup je asi taký, že si pripravíš suroviny, vložíš postupne do nádoby, vyberieš program a stlačíš gombík. A za 3 hodiny vyváňa celý dom...a nedá sa tej vôni odolať. No a akú značku..už je to na tebe...kúsok vyššie sme rozoberali celkom za prijateľnú cenu pekárničku z Lidlu. Urobí presne to isté..čo aj moja Moulinex.
hnedoočka
02.06.11,04:35
Janka, poradiť ti neviem, ja chlieb pečiem v rúre, ale spomenula som si, že vyššie uvedenú pekáreň majú od pondelka v Lidli. Kuk http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_15500.htm

tiež som si ju nedávno kúpila,spokojnosť maximálna...odvtedy doma ani nevarím.Manžel chce len domáci chlebík a čerstvo uvarený jahodový džem...;):)
AlaNR
02.06.11,05:50
Kúpila som na Vianoce v Nay Zelmer - cenu si presne nepamätám, ale tuším niečo do 50 Eur, bola v akcii a keď sme ju vybalili, má ruský návod - resp. tlačítka v azbuke. Tak šme še pobavili a veselo pečieme. Tiež som s ňou spokojná
avalik
19.06.11,08:59
dobrý večer.
prosím Vás vie niekto poradiť s domácimi pekárňami chleba? na trhu je ich strašne veľa. chceme to kúpiť pre vlastnú potrebu. či sa to oplati kúpiť a aký je vlastne postup? dakujem


Ja som si tiez robila prehlad, a nakoniec som asi pred 3 mesiacmi kupila pekaren v Lidli za 49,-€ (znacka SilverCrest). Som velmi spokojna.
Peciem v nej nie len chlieb ale aj zaviny (sladke, slane), fasirku, francuzske zemiaky, kolozvarsku kapustu, musaku, ... a prave teraz sa mi dopeka zivanska.
Pekaren ma 12 programov.
Pecenie chleba je jednoduche: najprv sa davaju tekute prisady, na to muka a potom do rohov das drozdie/kvasok, sol, korenia ... po ciastocnom premieseni zapipa a mozes pridat napr. slnecnicove semiacka.
Ak pecies z hotovych zmesi postupujes podla navodu.

Ak mas dalsie otazky pytaj sa! :)
Anežob
21.06.11,10:25
Ja som si tiez robila prehlad, a nakoniec som asi pred 3 mesiacmi kupila pekaren v Lidli za 49,-€ (znacka SilverCrest). Som velmi spokojna.
Peciem v nej nie len chlieb ale aj zaviny (sladke, slane), fasirku, francuzske zemiaky, kolozvarsku kapustu, musaku, ... a prave teraz sa mi dopeka zivanska.
Pekaren ma 12 programov.
Pecenie chleba je jednoduche: najprv sa davaju tekute prisady, na to muka a potom do rohov das drozdie/kvasok, sol, korenia ... po ciastocnom premieseni zapipa a mozes pridat napr. slnecnicove semiacka.
Ak pecies z hotovych zmesi postupujes podla navodu.

Ak mas dalsie otazky pytaj sa! :)
Chlieb pečieme v pekárničke z LIDL-u, ale iné sme ešte neskúšali, lebo tento spotrebič máme asi len tri týždne. Super pomocník.

1Dara- ka, prosím Ťa podeľ sa o recepty na spomínané jedlá čo uvádzaš v príspevku. Ja osobne by som chcela vyskúšať živánsku alebo francúzske zemiaky.

Ďakujem za seba, ale aj za ostatných.
betka631
21.06.11,10:38
Chlieb pečieme v pekárničke z LIDL-u, ale iné sme ešte neskúšali, lebo tento spotrebič máme asi len tri týždne. Super pomocník.

1Dara- ka, prosím Ťa podeľ sa o recepty na spomínané jedlá čo uvádzaš v príspevku. Ja osobne by som chcela vyskúšať živánsku alebo francúzske zemiaky.

Ďakujem za seba, ale aj za ostatných.

skús popozerať i tu: http://www.porada.sk/t97886-p16-recepty-pre-domacu-pekaren.html
avalik
21.06.11,15:58
Chlieb pečieme v pekárničke z LIDL-u, ale iné sme ešte neskúšali, lebo tento spotrebič máme asi len tri týždne. Super pomocník.

1Dara- ka, prosím Ťa podeľ sa o recepty na spomínané jedlá čo uvádzaš v príspevku. Ja osobne by som chcela vyskúšať živánsku alebo francúzske zemiaky.

Ďakujem za seba, ale aj za ostatných.

nie su to nejake specialne recepty, myslim, ze na nete je dost receptov :)

zivanska - vrstvy zemiakov, masa, cibula, slaninka, klobaska, osolene a okorenene podla chuti (cesnak, cierne korenie)

francuzaky - mozu byt vrstvy ale ja mam radsej vsetko zmiesane (zemiaky pokrajane na hranolky, tocena salama na kocky, vajicka tiez na kocky, osolit a zmiesat s 1 az 2 kyslymi smotanami)

ide o to len odhadnut mnozstvo, ktore sa zmesti do nadoby.

das program pecenie - trva 1 hodinu. ak sa ti zda malo prepecene, spustis program znova ale potom ja uz to zvyknem asi kazdych 15 minut sledovat

varim stylom "co dom da" a na buduce, ak nezabudnem tak spravim nejaky fotorecept :)

ja cerpam recepty hlavne z tejto stranky: http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
alex1
07.08.11,08:20
Mám asi menší problém, dostala som domácu pekárničku a rozhodla som sa, že idem urobiť cesto, dala som všetko podla pravidiel a teraz mám cca 28 min pred koncom programu a zostáva mi na vchu trochu múky a kvasnice. to sa mi nepáči. asi to nebude dobre, neviete, kde som spravila chybu?
ďakujem
Gapo
07.08.11,14:29
Máš tam miešadlá? :)
Pomôž tomu špachtličkou, nech sa to premieša, mne sa to ešte nestalo, ťažko povedať. Aké cesto robíš, akú máš pekárničku?????
alex1
07.08.11,17:24
metličku som mala. mám pekáren z tesca. na druhý pokus som zmenila postup (išla som podľa receptu na buchty) - vlažné mlieko, cukor,kvasnice,vajcia,muka a sol. pohohla som špachtlou. tentokrát mi to nakyslo, ale až moc. cele mi to prekyslo. a to som robila cesto len z 600g. Pekáren mám na 900. tak som to vybrala a cele sa mi to len lepilo. no hrozne. buchty su v koši. neviem, či mám zlu pekaren,alebo zlý recept. :(((
avalik
07.08.11,17:28
metličku som mala. mám pekáren z tesca. na druhý pokus som zmenila postup (išla som podľa receptu na buchty) - vlažné mlieko, cukor,kvasnice,vajcia,muka a sol. pohohla som špachtlou. tentokrát mi to nakyslo, ale až moc. cele mi to prekyslo. a to som robila cesto len z 600g. Pekáren mám na 900. tak som to vybrala a cele sa mi to len lepilo. no hrozne. buchty su v koši. neviem, či mám zlu pekaren,alebo zlý recept. :(((


600 g muky?
alex1
08.08.11,17:57
ano 600 je to moc?
deane7
06.09.11,07:24
Nemám teraz čas čítať všetky príspevky, je ich veľa.
Mám doma pekáreň ETA Siesta a už by som ju nikomu nedoporučil. Spočiatku som bol spokojný, no čas ukázal že je to len čech-šmejd. Kamarát má už dlhé roky myslím že Panasonic, syn mu ju priviezol z Londýna. Vtedy to u nás ešte ani nebolo vidieť. Raz menil na nej sám jeden semering. Moja Siesta ako vravím čech-šmejd už po necelých dvoch rokoch má nádobku na jednej strane doškrabanú, jedna oska bola v ložisku nejak zle nasadená, metličky sú na oskách voľné, hrkoce jak stará hajtra. Napísal som do servisu aj do firmy či sa dá objednať nová nádobka, no nejak odpoveď nechodí. Ešte som zvedavý čo bude ako ND stáť. Máte podobné skúsenosti?
SamuelSK
12.09.11,20:48
Dokazu tieto pekace nahradit ludsku ruku ?

Respektive, dokazu upiect taky chlieb ako to dokaze clovek?
Gapo
13.09.11,13:22
Dokazu tieto pekace nahradit ludsku ruku ?

Respektive, dokazu upiect taky chlieb ako to dokaze clovek?

Samozrejme to nie je také ako keď sa robí klasika chlebík, ale terajším chlebom z hypermarketov konkurujú.
Čo sa týka cesta na knedle a záviny, super.
Gapo
13.09.11,13:26
metličku som mala. mám pekáren z tesca. na druhý pokus som zmenila postup (išla som podľa receptu na buchty) - vlažné mlieko, cukor,kvasnice,vajcia,muka a sol. pohohla som špachtlou. tentokrát mi to nakyslo, ale až moc. cele mi to prekyslo. a to som robila cesto len z 600g. Pekáren mám na 900. tak som to vybrala a cele sa mi to len lepilo. no hrozne. buchty su v koši. neviem, či mám zlu pekaren,alebo zlý recept. :(((

600 gr múky nie je veľa, ale to závisí od receptu, ja robím kysnuté cesto na knedle z 500 gr plus prísady a vždy je dobré.
Asi máš veľa mlieka alebo vajec, pretože moje cesto je dosť tuhé.:confused:
lujza.j
13.09.11,14:27
Dokazu tieto pekace nahradit ludsku ruku ?

Respektive, dokazu upiect taky chlieb ako to dokaze clovek?

ja som si ju kúpila, aby som si mohla upiecť celozrnný chlieb, ktorý je naozaj celozrnný.
Tara1
13.09.11,17:39
Nemám teraz čas čítať všetky príspevky, je ich veľa.
Mám doma pekáreň ETA Siesta a už by som ju nikomu nedoporučil. Spočiatku som bol spokojný, no čas ukázal že je to len čech-šmejd. Kamarát má už dlhé roky myslím že Panasonic, syn mu ju priviezol z Londýna. Vtedy to u nás ešte ani nebolo vidieť. Raz menil na nej sám jeden semering. Moja Siesta ako vravím čech-šmejd už po necelých dvoch rokoch má nádobku na jednej strane doškrabanú, jedna oska bola v ložisku nejak zle nasadená, metličky sú na oskách voľné, hrkoce jak stará hajtra. Napísal som do servisu aj do firmy či sa dá objednať nová nádobka, no nejak odpoveď nechodí. Ešte som zvedavý čo bude ako ND stáť. Máte podobné skúsenosti?
My máme od Vianoc Moulinex, pečieme nonstop...každý druhý deň. Je fantastická, ale po pol roku boky nádoby boli zvnútra akoby teflon odchádzal, tak sme reklamovali a bez problémov dali novú nádobku...a pečie sa ďalej. Kúpené v NAY
Tamila
13.09.11,17:40
ja som si ju kúpila, aby som si mohla upiecť celozrnný chlieb, ktorý je naozaj celozrnný.
Presne kôli tomuto som si aj ja objednala. Zajtra mi príde:D. Teším sa.
Prosím ťa, máš dobrý receptík na ozaj celozrný chlieb?
lujza.j
13.09.11,18:05
Presne kôli tomuto som si aj ja objednala. Zajtra mi príde:D. Teším sa.
Prosím ťa, máš dobrý receptík na ozaj celozrný chlieb?

nemám:) kupujem zmesi v Lidli+ pridávam si tam rôzne druhy zŕn, vždy iné;)
Tamila
13.09.11,18:13
Z Lidla už mám doma zmesi, len pekáreň ešte len príde
lujza.j
13.09.11,18:17
kupujem iba celozrnný, slnečnicový a cabatu
SamuelSK
20.09.11,09:42
No ja by som to chcel z dovodu ze nemam cas kazdy den piect 2,5 hodiny chlieb.

(alergie)

lenze.. ak bude tkay "husty" a nie taky "vzdusny"
- neviem ci mi rozumiete
tak to nebude teda ziadna vyhra..

husty, tym myslim to, ze je to len jedna tehla a je to proste vlemi huste tvrde, takmer nestlacitelne,
vzdysne, to je take ze clovek to stlaci prstom na polovicu a neciti ziadny tlak (prakticky ako chlieb z pekarne, teda bagety, teda taky "profi")

cize tieto pekarne (povedzme taka klasicka, ktora nezaberie 1 izbu), to ako upecu?

husto ci vdzusne? :D

Dik

edit

a ktora pekaren je naozaj ze najlepsia? :)
na vyber je vela a cenovo su takmer rovnake.. do 200eur to by som mal najst fakt dobru kvalitu ?
kukučka
02.10.11,20:16
Pekáreň ti upečie čo do nej vložíš. Či je vzdušné, alebo husté, to nezáleží od pekárne, ale hlavne od toho, akú múku použiješ. Samozrejme aj ostatné faktory.
Ja si už neviem predstaviť stravovanie bez vlastného chleba.
sk.aredak
08.11.11,07:39
ahoj, vcera som pri potulkach teskom narazil na pekarne maju 2 druhy jeden za 35e a 2hy za 50e - mate s nimi ktosi skusenosti ? oplati sa to kupit ci radsej mam zainvestovat viac ?
DanielaSL
08.11.11,07:45
ahoj, vcera som pri potulkach teskom narazil na pekarne maju 2 druhy jeden za 35e a 2hy za 50e - mate s nimi ktosi skusenosti ? oplati sa to kupit ci radsej mam zainvestovat viac ?

S tými nemám skúsenosť, ale mám skúsenosť s lacnou pekárničkou z Lidla - dvojvrtuľkovou ...a je výborná...má ju svokra aj moji rodičia a nepečie o nič horšie ako Moulinex. Keby som sa mala rozhodnúť dnes kúpim si takúto.
sk.aredak
08.11.11,10:00
ano uz som im volal na infolinku, no vraj uz nie su tie Lidl :rolleyes:
lujza.j
08.11.11,14:28
ano uz som im volal na infolinku, no vraj uz nie su tie Lidl :rolleyes:

ja mám dvoj "metličkovú" od mulinex, už by som si takú drahú nekúpila. najdi si na nete sú aj iné značky okolo 50e:)
J+K
11.11.11,05:42
Ja mám pekárničku z tesca - tú väčšiu XXL - a môžem ju len pochváliť. V podstate sú obe rovnako dobré, lebo rodičia majú tú menšiu, je to ten istý systém, rovnako dobre pečie . Tak si myslím, že stačí aj pekáreň za málo peňazí, len nájsť ten svoj recept, ktorý chutí a spokojnosť je zaručená :).
skvrnka
12.11.11,10:25
Ja mám pekáreň TEFAL a som s ňou spokojná. Robím v nej najčastejšie
chlieb, kysnuté cesto a na jeseň robievam džem.
tomcop
23.11.11,20:04
Uz treti rok mi sluzi Panasonic SD-255.
Slayer666
23.11.11,21:57
Sorry, ze sa tak blbo pytam, ale na co je dobra vlastne ta pekarnicka?
avalik
23.11.11,22:05
Sorry, ze sa tak blbo pytam, ale na co je dobra vlastne ta pekarnicka?

das do pekarne suroviny, nasledne ti vymiesi cesto, necha vykysnut a upecie :) ... su rozne pekarne s roznym poctom programov, niektore maju program aj na varenie dzemov
Slayer666
24.11.11,14:58
Ako to pecie? To ma hlavne zaujima.
KEJKA
24.11.11,15:03
Ako to pecie? To ma hlavne zaujima.
dobre to pečie. :)
avalik
24.11.11,15:36
Ako to pecie? To ma hlavne zaujima.

myslis princip? klasicka vyhrievacia "spirala" okolo nadoby na pecenie - podobna ako mas v elektrickej rure :)

no a pecie fantasticky - nemusis pozerat ci ti neprihori (nastavis si rozny stupen zapecenia)

ja v nej peciem chlieb, babovku, kysnute zaviny, kolozvarsku kapustu, fasirku, francuzske zemiaky, zapekane cestoviny, nakyp (ryzovy, zeleninovy), ...

zavin z pekarne vyzera takto - cesto po vykysnuti vyberies, na doske vyvalkas a naplnis, zavin alebo dva (podla velkosti) vlozis do pekarne, zapnes pecenie a za hodinu mozes servirovat :)

http://foto.dama.cz/img/352/352785.jpg

Zdroj obrazku a vela dobrych receptov: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2477
skvrnka
24.11.11,15:55
Tak toto som ešte neskúšala, vždy dám urobiť do pekárne len cesto na závin, závin potom urobím a dám piecť normálne do rúry.
Ale aj toto sa mi celkom páči.
avalik
24.11.11,16:19
Tak toto som ešte neskúšala, vždy dám urobiť do pekárne len cesto na závin, závin potom urobím a dám piecť normálne do rúry.
Ale aj toto sa mi celkom páči.

ja uz som skusala ... davam dva na tenko vyvalkane zaviny na seba stocene do U - je tiez fajn dat do kazdeho inu plnku :)
KEJKA
24.11.11,16:28
sa ti nezlepia, ked su na sebe? alebo dávaš papier na pečenie?
ja teda okrem chleba nič nerobím.
zaujala ma tá koložvárska,, cestoviny, francúzske zemiaky......to by bolo super.
nechcela by som však po upečení niečo oškrabávať z bokov.