avalik
24.11.11,18:43
ano zlepia - na obrazku vyssie je presne ako to vyzera ... ak su plnky, tak dole mas dve spiralky napr. tvarohove a hore dve spiralky napr. makove ... ked sa mi bude chciet, tak v sobotu upeciem a odfotim aj postup.

na tie zapekane veci, nadobu este rukou vymastim olejom alebo maslom ... samozrejme zalezi od konzistencie zmesi co pecies ... nieco ide vyklopit ako chlieb (fasirka, nakyp,...) a napr. francuzaky alebo kolozvarsku naberam z nadoby rovno na tanier - umelohmotnou lopatkou/lyzicou aby som neposkriabala teflonovy povrch nadoby.

francuzaky ja zvyknem robit nie z platkov zemiakov - ale cez "salatove" sitko? ich krajam na hranolky, a zmiesam s ostatnymi prisadami (tocena, kysla smotana, pokrajane vajicka). a tuto zmes dam do pekarne.
Slayer666
24.11.11,20:08
A aku teplotu dokaze vyvinut?
avalik
24.11.11,20:36
nemam na to teplomer ... predpokladam 150 stupnov?
kukučka
24.11.11,23:16
Ako to pecie? To ma hlavne zaujima.

Pozri sa dovnútra pekárne, princíp je rovnaký, len niektoré majú väčšiu nádobu a preto aj dva háky na miesenie. Aj programy sú v podstate rovnaké, niektoré novšie typy majú navyše aj nádobu na bagety. Radšej u susedky ako v obchode.:)
Ja kupujem chlieb len keď máme brigádu na dome, teda pre cudzích.
Doslúžilo mi tesnenie v nádobe. a pri pokuse o opravu sa pototo krúžok, ktorý ho drží. / ospravedlňujem sa za výraz kurvítko (http://www.zvedavec.org/humor_1505.htm) /
Nová nádoba aj s poštovným je drahá a tak som dostala ako darček novú pekáreň. Prvý chlebík nestačil vychladnúť a s úžasným apetítom a chválami mi ho zjedla návšteva ;) :D
Bol z poslednej múky tak zajtra hor sa na nákup čerstvej. Odporúčam tu: MLYN ZRNO Grznár Miroslav (http://www.mlyn-zrno.sk/)
Slayer666
24.11.11,23:34
nemam na to teplomer ... predpokladam 150 stupnov?

Uff tak to je velmi malo. Urcite to je viac, ved ja chlieb dokoncujem pri 180 v rure a zacinam aj 200-250 prvych par minut.
avalik
24.11.11,23:38
Uff tak to je velmi malo. Urcite to je viac, ved ja chlieb dokoncujem pri 180 v rure a zacinam aj 200-250 prvych par minut.

ja 200 v rure nepouzivam - vyhadzuje poistky, takze vsetko 150-180 :)
KatarinaNR
11.04.12,11:30
ja som už dlhšie chcela pekárničku chleba. Hovorila som si, že mi stačí aj taká lacná obyčajná, no a včera prišiel Tesco leták a majú ododnes zlacnené pekárničky z 50€ na 12€ a zo 40€ na 10€, tie pekárničky sú tesco pekárne ale nemajú žiadnu chybu, už som aj urobila a chlebí je fajnový, 12 programov, perfektná je, nemám nič zašpinené, no som nad mieru spokojná, ale ráno tam bolo teda ľudí na tie pekárne, takže kto ešte nemá, dala som dobrý typ, no za 10evri, no nekup to! :-D
AlaNR
19.04.12,21:11
ja som už dlhšie chcela pekárničku chleba. Hovorila som si, že mi stačí aj taká lacná obyčajná, no a včera prišiel Tesco leták a majú ododnes zlacnené pekárničky z 50€ na 12€ a zo 40€ na 10€, tie pekárničky sú tesco pekárne ale nemajú žiadnu chybu, už som aj urobila a chlebí je fajnový, 12 programov, perfektná je, nemám nič zašpinené, no som nad mieru spokojná, ale ráno tam bolo teda ľudí na tie pekárne, takže kto ešte nemá, dala som dobrý typ, no za 10evri, no nekup to! :-D

Dobrá kúpa, keď aj len rok vydrží, aj tak sa oplatí! Ja som kúpila za tuším 35,- a to som si myslela, aký životný obchod to bol :D. Si ma tromfla :D :D :D
Sylvinka08
20.04.12,12:47
NEviete mi poradiť, aká je chlebová múka? Mám knižku - kde sú recepty z domácej pekárne a všade tam spomínajú chlebová múka a ja chodím po obchodoch a stále neviem ktorú majú na mysli, či je to T650?
kopretinka
20.04.12,12:55
NEviete mi poradiť, aká je chlebová múka? Mám knižku - kde sú recepty z domácej pekárne a všade tam spomínajú chlebová múka a ja chodím po obchodoch a stále neviem ktorú majú na mysli, či je to T650?
je to napísané priamo na sáčku s múkou,teda u nás v tescu som to videla....alebo...
http://www.ekotrendmyjava.sk/sk/produkty/gastro-balenia/muky/biele/psenicna-muka-chlebova-bio-5-kg
AlaNR
20.04.12,12:56
NEviete mi poradiť, aká je chlebová múka? Mám knižku - kde sú recepty z domácej pekárne a všade tam spomínajú chlebová múka a ja chodím po obchodoch a stále neviem ktorú majú na mysli, či je to T650?

na internete je ako chlebová spomínaná hladká T650 ... tak snáď áno...
Baby potvrďte, alebo zamietnite. Tiež by ma to zaujímalo, lebo v tomto som nie doma...
avalik
20.04.12,13:05
NEviete mi poradiť, aká je chlebová múka? Mám knižku - kde sú recepty z domácej pekárne a všade tam spomínajú chlebová múka a ja chodím po obchodoch a stále neviem ktorú majú na mysli, či je to T650?

http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5
kopretinka
20.04.12,13:05
Sylvinka08
20.04.12,13:09
http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5


no niektoré múky ktoré sú tu uvedené som nikde v obchode nevidela, napr. múku T1050, tá je možno chápaná ako chlebová, ale takú nemám ani kde kúpiť, tak som si myslela, že môžem miesto toho použiť aj T650

to je len moja úvaha...
Sylvinka08
20.04.12,13:15
ale inak diky za link, fakt je to tam pekne rozpísané aj s obrázkami...
avalik
20.04.12,13:17
no niektoré múky ktoré sú tu uvedené som nikde v obchode nevidela, napr. múku T1050, tá je možno chápaná ako chlebová, ale takú nemám ani kde kúpiť, tak som si myslela, že môžem miesto toho použiť aj T650

to je len moja úvaha...

o chlebovej muke sa v tejto teme uz pisalo - staci vyhladat

v specializovanych predajniach a na internete urcite zozenies aj muku T1050
Sylvinka08
20.04.12,13:22
ďakujem 1Dara, určite si preštudujem ... mňa by tiež zaujímali tipy, kde také múky zoženiem, lebo čo mám skúsenosť, v každom obchode majú iné múky, či je to Billa, Tesco alebo len obyčajne potraviny.
DanielaSL
20.04.12,14:08
Ja si nakupujem múku do pekárne v Kauflande. Majú dosť dobrý výber. Nakoniec držím sa stále len toho jedného receptu, kde ide väčšina múky T650 a potom zbytok obmieňam.
kukučka
22.04.12,23:05
ja som spokojná s touto múkou, kupujem päťkilové balenia špaldovej a ražnej http://www.mlyn-zrno.sk/

nekupujem zmesi, neverím im, semiačka si pridávam sama
lujza.j
25.04.12,21:02
dnes som bola odniesť do servisu tú moju mrchu pokazenú mulinexku....už dávnejšie viem, že nikdy viac takú drahú....prestala miešať...chlapa v servise som sa opýtala, že ked sa mi pokazí po záruke, že ju môžem rovno vyhodiť....on, že táto oprava je tak cca. za 60e.....za 50e je nová z lidlu.... kedysi bolo také heslo"že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci" teraz je to o tom, že nie všetko drahé je aj dobré..... a nová nádoba na pečenie stojí 20e
juliet8
11.06.12,07:30
Dobrý deň,
uvažujem, že urobím džem v domácej pekárni, ale chcem sa spýtať tých,ktorí ten džem robili, či čistenie pekárničky nie je náročné, alebo či ju nezničím...
ďakujem
hnedoočka
11.06.12,07:35
Ja si nakupujem múku do pekárne v Kauflande. Majú dosť dobrý výber. Nakoniec držím sa stále len toho jedného receptu, kde ide väčšina múky T650 a potom zbytok obmieňam.

..a pricapila si ho tu niekde?:confused::)
jana007
11.06.12,08:33
Matuel
12.06.12,19:01
Ahojte,

chcel by som sa opýtať či nevie niekto teraz o nejakej výbornej akcii na domácu pekáreň.
Už som zistil, že som premeškal akciu na tesco pekáreň v podstate "zadarmo". Momentálne som si žiadnu akciu nikde nevšimol. Našiel som nejakú Sencor okolo 35 € , ale chcel by som sa dostať tak na cca 25 €.

ďakujeem
pavlinka
20.06.12,07:50
Neviete či niekde v Lídli nemajú na predajni domácu pekáreň na chlieb v Trenčianskom kraji?
wagner
20.06.12,20:28
Neviete či niekde v Lídli nemajú na predajni domácu pekáreň na chlieb v Trenčianskom kraji?

Veď si pozri leták na ich stránke. Budeš vedieť či majú teraz, alebo plánujú mať. Keď budeš pravidelne pozerať, určite budeš mať prehľad
DaniJay
19.12.12,17:32
NEviete mi poradiť, aká je chlebová múka? Mám knižku - kde sú recepty z domácej pekárne a všade tam spomínajú chlebová múka a ja chodím po obchodoch a stále neviem ktorú majú na mysli, či je to T650?

Chlebová múka je napr. T1050. T650 rozhodne nie je chlebova muka a ani sa z nej chlieb v pekarnach nepecie.
taiko
19.12.12,17:46
Ja pouzivam na chlieb spaldovu muku 300g T1050 a 200gramov T630 z DM-ka a velice je chlieb fajny.

Zo samotnej T630-ky robim vianocku. Ale pozor je to spaldova muka, a ta sa sprava trosku inac, takze s obycajnou psenicnou mukou to pravdepodobne bude inak.
buchač
19.12.12,17:56
Chlebová múka je napr. T1050. T650 rozhodne nie je chlebova muka a ani sa z nej chlieb v pekarnach nepecie.

....hm ..........aby ste sa nehádali .......hehehe...;)

Mouka - rozdelenie

http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5
taiko
19.12.12,17:59
....hm ..........aby ste sa nehádali .......hehehe...;)

Mouka - rozdelenie

http://domacipekarny.dama.cz/suroviny.php?d=5
ved sa nehadame, len diskutujeme :). Okrem toho co si to poslal za linku, ma proxy v robote tam nechce pustit a mam zaznam, ze som chel ist na nepovoleny web :D. Asi preto lebo je tam "damy" v nazve :D
wagner
20.12.12,21:21
Chlebová múka je napr. T1050. T650 rozhodne nie je chlebova muka a ani sa z nej chlieb v pekarnach nepecie.
Tak ja pečiem z múky T650 a do nej dávam ražnú múku. Chlebík je veľmi chutný.
harmonia
28.06.15,15:25
Mala som pekaren z Lidla SilverCrest KH1171, pouzili sme ju (za 2 roky) max 40x. Potom sa roztrhol remen od motora, manzel ho kupil z Presova za 7 evri (!!!) a vymenil. Asi po 10 peceniach sa roztrhol druhy remen (ten co je medzi lopatkami), manzel to opat rozobral a skonstatoval, ze je to taky shit, ze je skoda do toho kupovat dalsie remene.

Cele je to zle navrhnute/vyrobene ...
Prvy problem je, ze hriadele miesadiel maju velku volu (loker) v mosadznom ulozeni (rozdiel medzi priemerom diery a hriadele je viac ako 0,5 mm !!!), takze koniec hriadele ma vychylku cca 3 mm medzi krajnymi polohami (!!!),
cim umoznuje remenu posuvat sa zo stredu remenice do strany, kde nan caka druhy problem - remenice maju (urcite naschval !!!) po obvode ostre "kridelka" (odborne sa to vraj vola "ku.vitka"), ktore po case spolahlivo roztrhaju kazdy remen.

Takze ked to spocitam, tak drahsi chlieb, ako z tejto "pekarne" sme este nejedli !
lujza.j
28.06.15,16:07
ja mám mulinex na 130e/asi som bola nabumbaná:Dked som ju kupovala/ a tiež je to pekný šit....nepečiem už dávno...lebo chleba nejem už ani celozrnný.....
avalik
28.06.15,16:16
Ja mam tiez pekaren z lidla (uz asi 5 rokov?) a neviem si ju vynachvalit ... peciem casto, problemy ziadne
misoft
30.03.22,09:45
Servis!
BTW: nevlastníme patenty na rozum, nemáme veštecké gule, nedisponujeme röntgenovým pohľadom....
Nonick
30.03.22,11:36
Dobrý deň ,dnes sa mi stala tá chyba ,že mi netočí jeden hák, všetky sroby som vybrala z vnútra a nie a nie vybrať vnútro,prosím vás neviete mi poradiť?
ja ti ju opravim - zadarmo