belanka
30.12.07,09:54
Ahojte.Ja som taký počítačový laik a stále mi to nejde.Môže mi prosím pekne niekto napísať postup ako pre koňa(bod po bode)na napalovanie dvd?Mám dvd decrypter,windows vista.Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté.Ďakujem.
Stefan2005
30.12.07,09:23
....Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté....

To zvýraznené možno chápať tak, že na počítači sa vypálené DVD dalo prehrať? Ak áno, chyba môže byť i v tom, že stolný DVD prehrávač jednoducho nepodporuje vypálený formát (stáva sa, že niektoré akceptujú iba DVD+R formát).
Treba preto pozrieť, aké formáty akceptuje DVD prehrávač, a skúsiť znova vypáliť na iné média (+,- , prípadné výrobcu, a pod.)...
ayya
30.12.07,09:36
To zvýraznené možno chápať tak, že na počítači sa vypálené DVD dalo prehrať? Ak áno, chyba môže byť i v tom, že stolný DVD prehrávač jednoducho nepodporuje vypálený formát (stáva sa, že niektoré akceptujú iba DVD+R formát).
Treba preto pozrieť, aké formáty akceptuje DVD prehrávač, a skúsiť znova vypáliť na iné média (+,- , prípadné výrobcu, a pod.)...

DVD+R ... je format? ... ja som laik, ale pod formatom rozumiem koncovku na subore za bodkou... napr. .avi, alebo .divx, ale mozem sa mylit ...
videla som tu niekde program na zmenu formatu ... mrknem na to, ci sa to v pripade .divx (co je asi najcastejsi format filmov, ktore koluju po nete) da preformatovat na tie druhy, ktore sem napise belanka, ked to zisti ... potom by som sem pripojila link pripadne ;)
ayya
30.12.07,09:40
.Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté.
tiez mam taky problem obcas, neprehrava mi format .divx

mrkni do navodu a napis sem, ake formaty vie prehrat vas prehravac, ok? ... ale dobre, ze to pises ... :) aspon sa tomu budem venovat a skusim s tym nieco aj ja robit, mam par filmov, ktore by som si rada pozrela aj na televizore ...;)
Stefan2005
30.12.07,09:46
DVD+R ... je format? ... ja som laik, ale pod formatom rozumiem koncovku na subore za bodkou... napr. .avi, alebo .divx, ale mozem sa mylit ...

Osobne som tiež iba laik vo výpočtovej technike (aj keď trochu možno zdatnejší :) ). Svoj formát môže mať aj súbor aj jeho nosič... Aj keď možná správnejšie by bolo, že +R a -R sú iba podformáty;). Totiž DVD (zkratka pro „Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“) je formát digitálního (http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/126947-digitalni) optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo různé jiné údaje. DVD disk se na pohled velice podobá kompaktnímu disku (http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/194880-kompaktni-disk).
Bližšie viď http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/126560-dvd
ayya
30.12.07,10:53
Osobne som tiež iba laik vo výpočtovej technike (aj keď trochu možno zdatnejší :) ). Svoj formát môže mať aj súbor aj jeho nosič... Aj keď možná správnejšie by bolo, že +R a -R sú iba podformáty;). Totiž DVD (zkratka pro „Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“) je formát digitálního (http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/126947-digitalni) optického datového nosiče...

aaaaaaaaaha, diky moc :) m.m. by teraz asi povedal: "ako dobre, aspon sprosty neumrem" :D :D hoci ja by som asi slovicko "forma", druh, alebo "typ" skor vybrala ako format
P.S.:urcite zdatnejsi, to mi ver ;)
robovi
30.12.07,15:58
mozno ze by bolo nacase venovat sa problemu toho, preco to nevie napalit a preco jej to nejde. takze navod na napalenie dvd je komplikovany a kazdy v praxi napaluje inak. dvd decrypter je program ktory sluzi vyslovene na kopirovanie dvd video a odstranovanie ochran. to ze na pocitaci sa dalo a na prehravaci nie ;) je mozne aj tym, ze vacsina prehravacov nevie prehravat neuzavrete dvd na rozdiel od pocitacov, ktore prehraju pomaly aj karbonovy kotuc do rozbrusovacky. takze odporucam dvd, ktore chces vlozit do prehravaca najprv uzavriet pomocou napalovacieho programu.
ayya
30.12.07,16:06
;) je mozne aj tym, ze vacsina prehravacov nevie prehravat neuzavrete dvd na rozdiel od pocitacov, ktore prehraju pomaly aj karbonovy kotuc do rozbrusovacky. takze odporucam dvd, ktore chces vlozit do prehravaca najprv uzavriet pomocou napalovacieho programu.

:D :D :D
skoda, ze tu ti nemozem pridelit bodik za dobru naladu, ktoru si mi tou (zvyraznenou) vetickou sposobil :D :D :D
robovi
30.12.07,16:06
tiez mam taky problem obcas, neprehrava mi format .divx

mrkni do navodu a napis sem, ake formaty vie prehrat vas prehravac, ok? ... ale dobre, ze to pises ... :) aspon sa tomu budem venovat a skusim s tym nieco aj ja robit, mam par filmov, ktore by som si rada pozrela aj na televizore ...;)

divx je vo vseobecnosti kodek, pomocou ktoreho sa vytvaraju *.avi subory. tento kodek ma uz x.1 verzii pocnuc verziou 1. tvoj prehravac mozno podporuje divx kodek do verzie 3 a samozrejme 4 a 5 uz neprehra. niektore stolne prehravace maju moznost prepalit firmware, v ktorom su implementovane novsie typy kodekov. to mas, ako keby si cinskymi palickami chcela jest hovadzi vyvar.:rolleyes:
ayya
30.12.07,16:09
to mas, ako keby si cinskymi palickami chcela jest hovadzi vyvar.:rolleyes:

:D :D :D
prosim ta, este piiiiiis :D :D :D to sa super cita ... a vidim, ze sa aj nieco nove zase naucim... mozno pridem na nejaku fintu od teba ... ako ten nas dvd-prehravac oblbnut, aby mi konecne prehral aj tie filmy, ktore mam ako divx-y
ayya
30.12.07,16:18
divx je vo vseobecnosti kodek, pomocou ktoreho sa vytvaraju *.avi subory.

dobre, .... dufam, ze to (veeelmi zhruba) :--- chapem...mam tu taky program kdesi, ze any-video-converter ... a v helpe mi pise toto:

Suppotable Input Formats: WMV, ASF, VOB, MPG, DV, M1V, M2V, MOV, MPEG-4, 3GP, RM, RMVB and FLV
Supportable Output Formats: MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4

nove ovladace sa do nasho prehravaca vraj nedaju dat... co by si mi poradil? ktory vystup? a pojde mi to vobec, ci nieco ine mam kuknut? ked tam nie je ani avi, ani divx .... vdaka uz dopredu, ak mas cas mi k tomu nieco napisat ;)

:D :D
robovi
30.12.07,16:45
dobre, .... dufam, ze to (veeelmi zhruba) :--- chapem...mam tu taky program kdesi, ze any-video-converter ... a v helpe mi pise toto:

Suppotable Input Formats: WMV, ASF, VOB, MPG, DV, M1V, M2V, MOV, MPEG-4, 3GP, RM, RMVB and FLV
Supportable Output Formats: MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4

nove ovladace sa do nasho prehravaca vraj nedaju dat... co by si mi poradil? ktory vystup? a pojde mi to vobec, ci nieco ine mam kuknut? ked tam nie je ani avi, ani divx .... vdaka uz dopredu, ak mas cas mi k tomu nieco napisat ;)

:D :D
mpeg-4 ma kompresiu ako divx, je to vlastne divx, mpeg-2 je kompresia ako dvd video, z neho sa vytvaraju *.vob subory do videa.

kazdym konvertovanim stracas na kvalite.
ayya
30.12.07,16:58
mpeg-4 ma kompresiu ako divx, je to vlastne divx, mpeg-2 je kompresia ako dvd video, z neho sa vytvaraju *.vob subory do videa.
takze by sa mi to mohlo podarit... vyskusam a pripadne dam vediet ...

kazdym konvertovanim stracas na kvalite.
no jo ... to viem, ale aj tak mi to asi bude stat za to
a vdaka za tvoj cas a za radu :)
duves
30.12.07,18:23
. mozno pridem na nejaku fintu od teba ... ako ten nas dvd-prehravac oblbnut, aby mi konecne prehral aj tie filmy, ktore mam ako divx-y
Niektore DVD prehravace umoznuju aktualizaciu interneho softwaroveho vybavenia, ktory o.i. obsahuje aj kodek. Velmi vdacne su prehravace s Mediatek chipsetom. Treba posurfovat a hladat.

Co sa tyka problemu, ze plusokove media maju problem citat niektore starsie prehravace, je este moznost v napalovecke zvolit bitsetting na uzatvorenie media na DVD-ROM. Nie vsetky napalovacky to vsak vedia.
http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php
http://www.bgslevi.sk/files/recenzie/mon0505_bgs3.pdf
Stare dobre NEC-y mali na internete modifikovane firmware, ktore to robia automaticky.
http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/
chiarca
30.12.07,19:33
Ahoj. Ked chces mat z avi , Xvid alebo Divx DVD format môžem ti poslat link na ten programík, vypalovat som zvykla s Programom Nero alebo alkohol 120% Ak tvoj stolovy prehravač podporuje hore uvedene formaty nemusíš ani konvertovat,len si musíš vybrat v čom chceš napalovat Iso alebo ,video, audio aj tieto veci si musiš nastavit. Ak sa mylim nech ma niekto opravi. Úspešné napalovanie.
duves
30.12.07,20:04
Na prevod avi videa na DVD video odporucam uzivatelsky priatelsky soft:
http://www.cdrhard.cz/novinky/2006/02_2006/convert.gif
Navod:
http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2006120804
Chobot
30.12.07,20:08
aaaaaaaaaha, diky moc :) m.m. by teraz asi povedal: "ako dobre, aspon sprosty neumrem" :D :D hoci ja by som asi slovicko "forma", druh, alebo "typ" skor vybrala ako format
P.S.:urcite zdatnejsi, to mi ver ;)

Skúsim ti to vysvetliť čo najviac polopatisticky. DVD disky možno rozdeliť na základné typy:
DVD+, DVD- a DVD-RAM. V podstate ide len o to, akým spôsobom sa údaje na disk zapisujú (pre názornosť to zvyknem vysvetľovať na omietaní domu, niekto omieta zospodu nahor, niekto sprava doľava).

Najrozšírenejšie sú DVD+ a DVD-. Každý z nich môže byť buď
ROM - to sú továrenské lisované
R - na jednorazové napálenie
RW - na opakované prepisovanie.

Disky typu DVD-RAM nie sú až tak rozšírené, nakoľko sú niekoľkonásobne drahšie ako + či -.

Staršie typyDVD prehrávačov akceptovali len disky typu DVD-, typ + nevedeli rozoznať.

Toľko o nosičoch. Teraz o obsahu napálenom na tom ktorom nosiči.

Napáliť môžeš samotný súbor v rôznom formáte. najrozšírenejšie sú typy súborov .avi a .mpg. To sú tzv kontajnery, pretože samotný súbor obsahuje niekoľko stôp a to obrazovú a zvukovú. Každá stopa môže byť v rôznom formáte: obrazové - bez kompresie, XviD, DivX, iné kodeky... zvukové - najčastejšie v MP3 (rôzny bitrate).

Ak napáliš avi súbor na DVD, nemusí to prehrať tvoj stolný prehrávač. Ak chceš aby to bolo určite prehrávateľné na stolnom DVD, musíš zvoliť možnosť DVD disc. Vtedy to nahraje v takom formáte (súbory s koncovkou .vob), ktorý rozpozná každý DVD stolný prehrávač.

Nie je to ľahké popísať v jednom príspevku, treba si toho naštudovať viac, keď chceš napaľovať DVD disky s filmami.
ayya
30.12.07,22:34
ja to chaaapem, fakt to chapem ... vidno, ze ja som taky "kuchynsky" clovek :D a aj ked sa rozprava o malte, tak uz mi je to hned jasne :D

dakujem moc za vyvetlenie o nosicoch a formatoch a vyskusam aj ten priatelsky soft a podam pripadne "report" ;)
kukučka
30.12.07,23:10
prosím, prosím, varte aj murujte ďalej :D :D :D
duves
31.12.07,06:11
Staršie typyDVD prehrávačov akceptovali len disky typu DVD-, typ + nevedeli rozoznať.
Potvrdzujem. Pluskovy format bol povodne vyvinuty vylucne ako prepisovatelny, t.j. DVD+RW. Napokon aj logo formatu oznacene ako DVD RW hovori za vsetko.
http://www.dvdrw.com/
Urcitu dobu boli DVD-ROM mechaniky, co citali DVD+RW disky, ale nie DVD+R disky.
napr. TEAC DV-E516
http://www.cdr.cz/a/4055/4


DVD minus (DVD-R) bol povodne vyvinuty na jednorazovy zapis.
http://www.dvdforum.org/forum.shtml

Kto chce vela vediet, musi vela citat:
http://www.videohelp.com/dvd
belanka
31.12.07,11:00
Ďakujem za informácie.Dvd mám ok.Zisťujem,že je to celá veda a nie som veľmi in.Mám sa čo učiť.Všetko naj v novom roku.
Katabaticky
03.01.08,08:43
:D:D:D
naozaj krany prispevok s maltou... k tomu nieje co dodat bolo tam spomenute vsetko nie sice polopatisticky ale bolo

len by som dodoal... ak chcete ist s filmom do dvd prehravaca nestahujte stvorcekovu kvalitu ale full dvd pripadne dvd ripy a mate to relativne bez problemov... pri dnesnych linkach trva takyto film okolo 3 az 10 hodin a mate krasnu hvalitu bez stvorcekov tmavych miest a s dobrym zvukom :D

ps: nepodporujem ani neuznavam nelegalne kopirovanie a akekolvek porusovanie autorskych prav :rolleyes: ale nezabudajte na to ze ak stahujete z internetu uz kopiu daneho dusevneho vlastnictva tak sa vy tretneho cinu nedopustate O:-)
31Jankal
15.10.09,11:49
Dobrý den, som laik v počítačoch a chcela by som zistiť či na firemnom počítači je dvd napalovačka. Ako to zistím? Dieťatu chcem napáliť nejaké rozprávky z iného dvd tak to potrebujem vedieť a ani neviem ako sa také dvd napalujú. Dakujem za odpovede
Fero11
15.10.09,11:58
zvycajne to je napisane na tej DVD mechanike. Byva to napisane vselijako napr
http://www.arcomputer.cz/akce/LG%20DVDRW%20GH20NS15.jpg napr tu http://www.inakup.sk/obr/lg/dvd-rw-lg-gh22ns50-bulk-black-22x-1.jpg to nieje napisane, ale je to napalovacka
31Jankal
15.10.09,12:13
Ano mám to na počítači a tak teraz mi prosím po lopate napíšte ako to mám napáliť tie rozprávky na dalšie dvd? veľmi pekne vám dakujem
dalid
15.10.09,12:34
A vedela by si nam povedat aky mas v pocitaci program napalovanie??? Napr. Nero, Burn CD and DVD a xy dalsich...
Fero11
15.10.09,12:41
No nieje to nic zlozite, ale musis ovladat par programov.
Zalezi to od toho co na DVD je (myslim struktura)
Pouzi program total commander:
Este jedna otazka, je to original DVD, alebo nie. Ak je, tak na DVD budu adresare VIDEO_TS a AUDIO_TS, tieto si prekopiruj niekde na HDD a potom, cez hocijaky napalovaci program to napalis na DVD
Samozrejme ak si laik, tak si to pochopila len teoreticky, ale prakticky nevies co mas robit.
Konkretny navod pre teba by bol asi dlhsi, ak mas niekoho skusenejsieho na PC po ruke, tak pouzi jeho :)
dalid
15.10.09,12:44
Este ma napadla jedna vec, asi najjednoduchsia... Do mechaniky vloz vhodne medium (CD alebo DVD, podla toho aky velky(e) subor(y) ides napalovat). Vyber si tie subory, co chces napalit a spusti ich vo windovackom prehravaci - Windows Media Player. Hore na liste je moznost Napalit (Burn), potom postupuj podla instrukcii co ti bude program vraviet. Priznavam sa , ze takto nenapalujem, asi raz veeeelmi daaaaavno som takto nieco napaloval. Pouzivam na to program, preto som sa aj pytal aky program mas v pc instalovany.
misoft
16.10.09,15:05
dalid
Windows Media Player má štandardne nastavené *.wmv (windows media video) pre videosúbory a *.wma (windows media audio) pre audiosúbory (i keď podporuje *.mp3). Väčšina stolných DVD prehrávačov nepodporuje wmv a zriedkavo wma. Najvhodnejšie je použiť softvér na konverziu video súborov na vhodný formát pre prehrávanie (*.mp4, *.avi) alebo klasické DVD video súbory (Fero 11 spomínal, čo obsahujú). Napaľovací program Nero má napríklad voľbu pre napálenie Video DVD (vytvorí si sám AUDIO_TS a VIDEO_TS adresáre, sám si vyhľadá potrebné, len treba určiť zdroj). Nezabudnúť po napálení DVD toto UZAVRIEŤ, pretože DVD prehrávače mnohokrát neuzavreté DVD-čko neprečítajú (resp. oznámia, že je prázdne).
31Jankal
21.10.09,06:23
Dobrý den, dakujem za rôzne rady ale neviem ako zistím aký program mám v počítači na napalovanie. Dá sa to niekde zistiť?
Fero11
21.10.09,06:40
No to je dost zle s tebou ;)
start-nastavenie-ovladaci panel-pridanie alebo odstranenie programov
Potom musis vediet ako sa take programy volaju, napr. nero a spusta inych :) teraz ma nenapadne ani jeden :D
Blankake
21.10.09,06:49
Ešte môže byť Ashampoo Burning, CD Burner (prípadne iné, ktoré obsahujú podoby slova Burn).
bobino38
21.10.09,07:06
...pokial si sama nevedomky neinštalovala tak tam je len klasický od Windows, cez windows media player.
Chobot
21.10.09,09:14
Dobrý den, dakujem za rôzne rady ale neviem ako zistím aký program mám v počítači na napalovanie. Dá sa to niekde zistiť?

AK nemáš nijaký, môžeš si nainštalovať napr. Roxio Creator, je to shareware a pre tvoje potreby postačí:

http://downloads.phpnuke.org/en/download-item-view-x-m-a-z-x/ROXIO%2BEASY%2BMEDIA%2BCREATOR.htm

Prípadne to, aký napaľovací program máš v PC, by sa dalo zistiť aj tak, že vložíš prázdne DVD médium do napaľovačky a možno sa ti otvorí napaľovací program automaticky. Ale nemusí to byť pravidlom a môže sa stať, že sa nič neotvorí.
misoft
21.10.09,17:12
Zistiť, aký napaľovací soft je nainštalovaný sa dá aj po spustení tohto softu - stačí nájsť niečo také, ako Pomocník a v ňom nájsť O programe... - to odhalí aký je to soft a aká verzia.
Čo sa týka nejakého dobrého softu na napaľovanie - tak tu je Ashampoo Burning Studio 6 FREE (predtým bola platená, t.č. uvoľnená) na http://www.slunecnice.cz/sw/ashampoo-burning-studio-free/

Napaľuje všetky dostupné média (CD, DVD, Blue-Ray)
lenka_1
20.02.11,22:33
Ahoj , chcela by som sa spytat, ako sa uzavrie DVD pomocou napalovacieho programu?Mohol by si mi napisat presny postup??
Chobot
21.02.11,08:30
Ahoj , chcela by som sa spytat, ako sa uzavrie DVD pomocou napalovacieho programu?Mohol by si mi napisat presny postup??

Najprv by si musela napísať, aký napaľovací softvér používaš. V každom to je niekde inde, vždy je to nejaká voľba, ktorú treba zaškrtnúť (uzatvoriť disk, finalise disc, alebo s nejakým podobným popisom).
Vlado40
21.02.11,13:57
Ahoj , chcela by som sa spytat, ako sa uzavrie DVD pomocou napalovacieho programu?Mohol by si mi napisat presny postup??

Ak si pred napaľovaním nevybrala možnosť neuzavrieť DVD ,tak určite je uzavreté.
misoft
21.02.11,16:36
Niektoré softy tiež píšu "Disk at Once" - tiež ho automaticky uzavrie.
deane7
22.02.11,10:42
Ja používam Ashampoo Burning Studio 6 FRE a keď idem napáliť na CD RW novú nahrávku, starú samozrejme zmazať, šlo mi to normálne, len som vymenil v compe napaľovačku, pôvodne som mal IDE a dal som SATA. Teraz mi pri vymazávaní napíše že to nejde vymazať a pritom mi normálne napáli novú a stará tam už neni, takže ju vymaže. Čím to bude?
misoft
22.02.11,12:37
Prepáli ju (resp. vymaže a napáli nové dáta)
deane7
22.02.11,14:05
Ale predtým mi to robilo tak, že sa spýtalo či má vymazať, po vymazání začalo zapisovať. Teraz vyhodí hlášku že nejde vymazať a pritom napáli.
Vlado40
22.02.11,14:16
Ja používam Ashampoo Burning Studio 6 FRE a keď idem napáliť na CD RW novú nahrávku, starú samozrejme zmazať, šlo mi to normálne, len som vymenil v compe napaľovačku, pôvodne som mal IDE a dal som SATA. Teraz mi pri vymazávaní napíše že to nejde vymazať a pritom mi normálne napáli novú a stará tam už neni, takže ju vymaže. Čím to bude?

Skús iba vymazať v inom programe.Ak to pôjde bez problémov ,tak Ashampoo Studio 6 nahraď novšou verziou a určite sa problém vyrieši.
deane7
22.02.11,15:22
Novšia verzia je platená. Keby som napaľoval často tak by to bolo pre mňa aktuálne, no pre to málo čo ja napálim mi stačí Free.
Nakoniec som to urobil cez JetAudio.
misoft
22.02.11,19:51
Najnovšia verzia FREE je Ashampoo Burning 10 Advaced http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio/3000-2646_4-10041527.html
(Teda aspoň ja ju mám FREE)